Własny dom za 30 tyś. zł?


Jak mogliśmy zobaczyć na ekranach naszych telewizorów przez niektóre rejony naszego kraju przeszły nawałnice niszcząc domy, uprawy, i olbrzymie obszary lasów.

Można by powiedzieć prawdziwa klęska, dopust boży. Ale czy taką klęskę można zminimalizować czy nawet obrócić w sukces?

Czasy gdy po każdym tz. dopuście bożym ludzie padali na kolana i modlili się o zmiłowanie minęły  i bardzo dobrze. Dziś winny takie klęski mobilizować  nie do modłów, pojękiwania i padania na kolana a do twórczego działania, do zakasania rękawów i do pracy.

Jest sporo zwalonych dachów na budynkach mieszkalnych i olbrzymia ilość powalonych i potrzaskanych drzew w lesie.

Słychać wypowiedzi i żale, –,,Nikt nam nie pomaga, z nikąd pomocy”. Są na miejscu strażacy i wojsko i premier B. Szydło i minister Błaszczak. Jedni usuwają powalone drzewa, inni kryją prowizorycznie dachy folią, pani premier obiecuje finansowe wsparcie.

,,Nikt nam nie pomaga, z nikąd pomocy”.

A któż wam ma pomoc, kto za was ma zrobić tą robotę. Chciałoby się rzec ,,Umiesz liczyć, licz na siebie”

Masz czterdzieści czy pięćdziesiąt lat, to musisz mieć spore doświadczenie życiowe, umiejętność radzenia sobie, umiejętność pracy, zasoby w banku, oszczędności w skarpecie. No chyba że jesteś skończonym dupkiem, pijaczkiem, nierobem któremu zerwało dach nad głową i czekającym by ktoś za ciebie go naprawił.

Problem jest innego rodzaju.

Oczywiście nie wiem ile tysięcy kubików drewna jest zwalonych przez nawałnicę. Jeśli jest to tak olbrzymia ilość jak to nam pokazano w telewizji, to należałoby się szybko zastanowić co z tym wiatrołomem zrobić. A zrobić coś trzeba i to szybko, bo drewno pozostawione w takim stanie w ciągu dwóch trzech lat stanie się bezużyteczną próchnicą.

Drewno to wspaniały wielo użytkowy materiał. Z drewna da się zrobić niemal wszystko, lecz ta olbrzymia ilość drewna jaka jest w tej chwili w lesie nie jest możliwa do spożytkowania przez samych leśników. Służby leśnie nie są w stanie tego wiatrołomu wyciąć, wywieźć i sprzedać tartakom i przemysłowi drzewnemu.

Wydaje się że logicznym, prostym i społecznie pożądanym byłoby to drewno oddać za darmo Polakom i polskim firmom. Dodać co więcej do tego drewna kilka tysięcy hektarów na działki budowlane, takie po 500 metrów kwadratowych co najmniej i niech sobie z tego drewna ludzie budują domy, garaże, stodoły, warsztaty pracy, altanki.

Jest na Uniwersytecie Warmińsko Mazurskim w Olsztynie  18 tysięcy studentów którzy po studiach, już jako magistrzy nie znajdą żadnej roboty. Są inne uczelnie w Polsce gdzie tych studentów jest z pewnością nie mniej i też mają tą samą perspektywę zostania magistrem bezrobotnym. Czy nie lepiej rzucić te studia, kupić dobrą pilarkę spalinową i ruszyć do lasu. Pomóc odbudować poniszczone zabudowania, zarobić trochę kasy, wziąć od państwa działkę i pobudować sobie ładny drewniany dom, postawić dużą stodołę , urządzić w niej warsztat pracy i zacząć żyć jak człowiek.

Ponoć na zachodzie ludzie zarabiają cztery razy więcej niż w Polsce, ale tam jest mniej ludzi z wykształceniem wyższym, za to więcej z umiejętnościami praktycznymi, ludzi wytwarzających wszelkiego rodzaju produkty, których my nie produkujemy, chociaż chętnie i masowo kupujemy.

Jest klęska, jest więc i okazja do zmiany nawyków, a z tej klęski, tych połamanych sosen i świerków da się naprawdę wiele rzeczy zrobić. Trzeba tylko chcieć.

Co z drewna robią inni, na tym bogatym zachodzie, gdzie cztery razy więcej się zarabia niż w Polsce?

Można to zobaczyć na filmach na kanale YT.

Pani premier, niech pani da ludziom działki pod domy i warsztaty i drewno które nie zagospodarowane już dziś, jutro obróci się w próchno.

Jeśli dostaniesz działkę i darmowe drewno to koszt twojego domu nie przekroczy cię 30 tyś zł,  warunek, musisz zrobić go sam.

Czy jest to możliwe?

Z całą pewnością.

A jaka jest trwałość domu z drewna?

Jak myślisz ile może kosztować dom taki jak ten na obrazku poniżej, jeśli zrobisz go sam, jeśli drewno z lasu pozyskasz nieodpłatnie?

 

Ludzie którzy się pracy nie boją

A za plan domu powinien wystarczyć taki szkic jak niżej

A plan

 

misa

miska 2

Image5

 

 

Reklamy

53 uwagi do wpisu “Własny dom za 30 tyś. zł?

 1. Jako niegdysiejszy bezrobotny magister wyrażam poparcie dla planu p. Tadzia. Problem w tym, że nie bardzo mam pojęcie o budowaniu domów, a tym bardziej z drewna. Czy przy założeniu nieodpłatności drewna z wiatrowałów owa cena 30.000 odnosi się co wynajęcia ekipy budowlanej specjalizującej się w ciesiołce?

  Polubienie

 2. Cztery lata temu na dosyć nieodległej działce budowano dom jednorodzinny. Któregoś dnia wszedłem do tego domu z ciekawości i zacząłem rozmawiać z człowiekiem który ten dom budował. Powiedział mi, że zbuduje dom i dla mnie jeśli mam w planie budowę, za kwotę 30 tyś zł. wiedziałem że w zasadzie buduje dom sam, ale zdarzało się, że brał sobie do tego pomocnika.
  Ja za wybudowanie swojego domu z cegły zapłaciłem murarzowi 11 tyś zł ale tylko za same mury. Zarabiałem wówczas 1950 zł miesięcznie plis 15 % premii. Ty były lata 1967–68.
  Znajomy prywaciarz ze swoją ekipą pracowników żądał wcześniej 28 tyś. zł

  120 metrów kwadratowych budynku gospodarczego z bloczków yutong i stropów Teriva to koszt: robotnik 10 zł na godzinę przez trzy miesiące ( bardzo się obija i przedłuża pracę) koszt bloczków to około 8 tyś i strop 500 zł za 1 m.kw. dodatkowo koszt betonu na szlichtę i posadzki.
  Myślę że cały koszt zamknie się w granicach do 50 tyś zł maksimum
  Domek z drewna taki w granicach 10×10 metrów czyli 100m. kw. gdybym to ja sam robił a potrafię robić sam i bez pomocnika, to byłoby tyle co koszt transportu z lasu na budowę, przypuszczam jeden kurs około 200 zł takich kursów sześć, może siedem i to w zasadzie wszystko co do drewna. Potrzebny byłby wykop głęboki na pół metra i szeroki na 40 cm i beton do jego wypełnienia dowóz betonu to jakieś 150 zł plus koszt samego betonu to znowu 170 zł za m. sześcienny. Ceny niech pan sobie sprawdzi w Internecie
  .
  Kominek z kamienia, koszt dowozu kamienia, albo z cegły, koszt cegły + transport.
  Jak bym miał 40 lat ani chwili bym się nie wahał tylko zaczął budowę i to nie 100 m kw a co najmniej 300 m. kw.
  Mam piłę łańcuchową , spalinową, pilarki stołowe, piłę taśmową, heblarkę, tokarkę, szlifierki kątowe, szlifierki zwykłe i wiertarki, dwie ręce i głowę, tylko lat nieco za dużo bo 74
  A jak się buduje, w Internecie i na You Tube znajdzie pan wszystko.
  Ja osobiście nie preferuję płyt paźdieżowych, wolę deski i bale, wypełnienie, ocieplenie watą mineralną. Dach kryty papą, obecne papy są super, nie to co kiedyś z tektury nasączanej smołą
  Koszt instalacji wod kan , elektrycznej, gazowej, suma sumarum te 30 tyś zł powinno starczyć. A to są żadne pieniądze.

  Ekipa cieśli jak pan sobie ją zażyczy, to za dużo mniejszy domek może sobie zażyczyć 30 patyków. Lepiej poszukać robotnika co się nieco zna na robocie cieśli i robić do spółki.

  Polubienie

 3. Dodam, że drewno jest ciężkie, więc trzeba być dosyć silnym mężczyzną.
  Kupowane w formie desek czy bali to około 1000 zł za m. kw. taniej jest wynając takiego co przetrze drewno w lesie, podobno 35 zł za m. kw. przetarcia

  Polubienie

 4. z tym, że ja na szkielet domu nie używałbym cieńszych bali jak 6 cm na 16 cm ale w odstępach co 80 cm
  a na stropy i dach 6 cm na 18 cm lub nawet 20 cm przy rozpiętości (od ściany do ściany ) do 6 m.
  Mamy tu polskie warunki i nie można sobie pozwolić by nam wiatr zdmuchnął dom w zimie tak jak to ma miejsce w USA w czasie tornada
  Na naroża domu dałbym bale co najmniej 25 cm, grubości lub wylał z betonu słupy.

  Polubienie

 5. Wróćmy teraz do niemieckiego pytania.
  Niedawno polscy politycy na poważnie zajęli się rewizją wyników II wojny światowej. I to nie jest nawet niszczenie pomników żołnierzy – wyzwolicieli, którzy byli członkami narodów Związku Radzieckiego, o tym później. W Polsce politycy wszelkiej maści podnieśli kwestię reparacji wojennych od Niemiec, widać, ze otrzymanie Śląska i Pomorze Zachodniego nie wystarcza.
  Polska w latach pięćdziesiątych zgodziła się nie żądać takiego odszkodowania. Współcześni polscy politycy podkreślają, że decyzja nie jest ważna, ponieważ Polska była „marionetką Związku Radzieckiego” i nie została właściwie zrekompensowana. Niektórzy powiedzą, że ZSRR był na wschód od Polski od tak zwanej „linii Curzona”, pionowej składowej Wilno-Grodno-Brześć-Lwów. Jednocześnie Białystok powrócił do Polski, ale teraz każde z tych miast nie należy do Rosji, dlatego rozpatrywanie zmian granic nie wpływa na nasz kraj i możemy mówić o granicach swobodnie.
  I okazuje się, że to właśnie – dziś Polacy, czując poparcie ze strony Stanów Zjednoczonych, starając się uchwycić jak najwięcej władzy w Unii Europejskiej, jednocześnie naciskając na Niemcy w różnych sprawach. A gdy okaże się to konieczne, ukrywają się za rusofobiczną retoryką i faktem, że są głównym źródłem oporu w nieuchronnej wojnie z Rosją. Ponieważ Polska zrobiła wszystko co możliwe (i niemożliwe ) zeby pogorszyć stosunki z Rosją, możemy zwolnić się od odpowiedzialności w przestrzeganiu powojennych granic w Europie.
  Niemcy mają nadwyżkę handlową za 2016 w wysokości 272 mld euro, Polacy, chciwi podobnie jak i będący u władzy politycy ukraińscy – wyraźnie chcą odgryźć większy kawałek tego niemieckiego tortu. Czy to się sprawdzi? Polska jest obecnie pod kontrolą polityczną, gospodarczą i wojskową Stanów Zjednoczonych, a Niemcy nie mogą tego nie rozumieć. Tak więc wszystkie rozmowy o odszkodowaniach są wyraźnie nakazane przez Amerykanów w celu nacisku na Niemcy.
  Niemcy mogą również złożyć powództwo wzajemne w stosunku do Polski. Może to brzmieć następująco: domagamy się natychmiastowej spłaty całego długu, który Polska ma w stosunku do Niemc a który według różnych szacunków wynosi między 130 a 350 mld euro. Całkowity dług Polski wynosi obecnie 490 mld USD. Przed przystąpieniem do UE zadłużenie Polski wyniosło około 35 miliardów dolarów. Zatem Niemcy mogą uruchomić kampanię informacyjną z propozycją przejęcia ziem polskich a dawniej niemieckich w zamian za spłatę długu. Dług publiczny Polski w% do PKB za 2016 r. oficjalnie wynosił 44,7% a za 2017 r. prognoza wynosi 53%. Zadłużenie zagraniczne Polski jest dużo wyższe i wynosi około 83% PKB. W rzeczywistości – Polska jest krajem w stanie upadłości, a jej przemysł należy do Niemców …

  Co powinien zrobić Rosja w tej sytuacji? Najprawdopodobniej najlepszą rzeczą, jaką można zrobić, jest ciągłe przypominanie Niemcom, że Polska otrzymała ziemie zachodnie od ZSRR. A ponieważ w Polsce pamięć o ZSRR przestaje być respektowana, radzieckie symbole są zabronione jako totalitarne, niszczone są pomniki żołnierzy wyzwalających Polskę, należy stwierdzić, co następuje:
  Rosja uznaje wszystkie roszczenia terytorialne, w stosunku do ziem których gwarantem nietykalności uprzednio był Związek Radziecki.
  Warszawa twierdzi, że w ZSRR i Polskiej Republice Ludowej rządziła przestępcza władza, to działanie tej władzy nie może być uznane za zgodne z prawem, czyli przyłączenie niemieckich ziem do Polski jest bezprawne, dobrze rozumuję? Niemcy nie czekajcie, to jest czas, aby podzielić Polskę.
  Rewizja granic będzie, tego nie da się uniknąć, w polityce jest dużo szaleńców, pytanie jest tylko jedno: kiedy ten konflikt wybuchnie
  Całość tutaj
  Grupa Glavred https://vk.com/world_policy
  Vitaly Sagaidark.

  Polubienie

 6. Ziemie polskie za długi.
  Takie gadki odchodzą u Niemców którzy tu pozostali po wojnie.
  Niby 1/3 Polski pójdzie w łapy Niemców, bo oni tu byli przed 1939r.?
  Tylko, że byli na tych ziemiach w wyniku zwycięskich wojen. Sęk w tym, że tą ostatnią wojnę przegrali i zostali z tych ziem przepędzeni.
  Po to Kaczyński zaprosił Amerykanów by zablokować nimi Niemców.
  Poprzednio blokowali Niemców Rosjanie, ponieważ Rosjanie spasowali, trzeba było zastąpić ich Yankesami.
  A długi, że zażądają ich natychmiastowej spłaty?
  Możemy Niemcom wyliczyć ile zarobili przejmując czy niszcząc Polskie zakłady pracy.
  No i niech Niemcy myślą o tym by im Erdogan nie wybrał Turka na fotel kanclerza.
  Mieli by IV rzeszę Turecką

  Polubienie

 7. PŁAĆ POLAKU, PŁAĆ I PŁACZ, NAWET ZA TO, ŻE ODDYCHASZ! SOJUSZNICY, PSIA ICH MAĆ, TO CI ZAPEWNILI!

  Zapłacone przez Polskę odszkodowania wobec Francji i Wielkiej Brytanii

  http://3obieg.pl/zaplacone-przez-polske-odszkodowania-wobec-francji-wielkiej-brytanii

  ZAPŁACONE PRZEZ POLSKĘ POWOJENNE ODSZKODOWANIA WOBEC ZACHODU

  http://3obieg.pl/zaplacone-przez-polske-powojenne-odszkodowania-wobec-zachodu

  JAKIE ODSZKODOWANIA OD NIEMCÓW, PRZECIEŻ TO POLSKA ROZPĘTAŁA OSTATNIĄ WOJENKĘ ŚWIATOWĄ!

  MSZ: Polska w 1953 roku zrzekła się reparacji wojennych od Niemiec

  https://dorzeczy.pl/kraj/38789/MSZ-Polska-nie-bedzie-sie-ubiegac-o-reparacje-wojenne-od-Niemiec.htm

  Pozdrawiam

  Polubienie

 8. „Jeśli dostaniesz działkę i darmowe drewno to koszt twojego domu nie przekroczy cię 30 tyś zł, warunek, musisz zrobić go sam.

  Czy jest to możliwe?

  Z całą pewnością” … JEST!

  I nie ważne, że wymarzony domek zakończy się li tylko na 4 kopiach jego projektu…;
  – dla Wydziału Architektoniczno – Budowlanego
  – dla Nadzoru Budowlanego
  – dla Wykonawcy
  – no i naturalnie dla szczęśliwego Inwestora, na pamiątkę 😉

  Polubienie

 9. dyl
  Za cały plan, dokumentację i wszelkie tak zwane potrzebne uzgodnienia powinien wystarczyć taki szkic.

  h
  Zawsze uważałem że tz. władza lokalna to hamulcowi wszelkiego rozwoju i dobrobytu mieszkańców, kosztowna, nierzadko skorumpowana i sobiepańska, darmozjady.

  Polubienie

 10. Wyobrażam sobie że na tak zwanym dzikim zachodzie zjawiała się garstka osadników i w kolejności działo się co się działo:
  Osadnicy budowali sobie domy i uprawiali ziemię.
  Byłoby wszystko fajnie ale.
  Zaraz po tym zjawiał się ksiądz i …no i trzeba było mu zbudować kościółek i obszerną parafię i dawać co niedziela na tacę.
  Później zjawiał się szeryf i trzeba było mu zbudować biuro i areszt.
  Później zjawiał się ktoś kto wybudował knajpę
  Zaraz po tym zjawiali się złodzieje, oszuści i cwaniaczki
  Kolejno osiedlała się burdel mama ze swoimi dziewczynkami
  I to był już prawie komplet, więc potrzebny był burmistrz i jemu też trzeba było zbudować biuro i dom, urzędnik podatkowy był niezbędny więc i jemu trzeba było zbudować dom i urząd.
  I tak powstały Stany Zjednoczone, przodująca demokracja i prawa człowieka

  Polubienie

 11. Ad Adm-inka

  Wyobrażam sobie że na tak zwanym dzikim zachodzie zjawiała się garstka osadników i w kolejności działo się co się działo:

  Garstka osadników!? Chi, chi, chi…

  Wielka Emigracja

  ,,Do emigrantów należała głównie SZLACHTA, żołnierze powstańczy, członkowie Rządu Narodowego, politycy, pisarze, artyści, inteligencja.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielka_Emigracja

  A dla opornych SZLACHETNIE URODZONYCH, którzy nie chcieli wziąć dupy w troki, nie koniecznie z całym zgromadzonym przez wieki dobytkiem, stosowano różne atrakcje np. RABACJĘ.

  Rzeź galicyjska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rze%C5%BA_galicyjska

  http://www.pogorza.pl/rabacja-galicyjska.htm

  https://pl.wiktionary.org/wiki/wzi%C4%85%C4%87_dup%C4%99_w_troki

  Ktoś to zaplanował, burząc stary dobry porządek feudalny, wprowadzając w to miejsce, wielki światowy burdel, który trwa po dziś dzień!

  Wiosna Ludów

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiosna_Lud%C3%B3w

  TO ONI I ICH POTOMKOWIE, KTÓRZY ISTNIEJĄ PO DZIŚ DZIEŃ, SĄ ODPOWIEDZIALNI ZA TO, CO SIĘ STAŁO NA ŚWIECIE, PRZEZ OSTATNIE TRZY WIEKI! IM JAKOŚ DZIWNIE – MOŻE PRZEZ PRZYPADEK, ZA TO CO ZROBILI I ROBIĄ LUDZKOŚCI, NIGDY KORONA Z GŁOWY NIE SPADŁA.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 12. Do wprowadzenia nowych światowych porządków, potrzebna była zachęta, w postaci ogłupiaczy, dla chłopskiego narodu, produkowana na masową skalę w browarach i gorzelniach książęcych.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tyskie_Browary_Ksi%C4%85%C5%BC%C4%99ce

  Oczywiście najlepszym sprzedawczykiem nowych atrakcji był szmul, który stojąc za ladą w szynku, gospodzie, zajeździe czy karczmie, rozprowadzał za drobną opłatą, wyskokowe trunki, rozpijając chłopów, a później też robotników i rzemieślników np. szewców. I tak się narodziła wielka miłość szmuli do pieniądza i do jaśnie książęcych dobrodziejów. Współpraca obu nacji trwa po dziś dzień, w wielkiej tajemnicy.

  Żydzi a rabacja galicyjska z 1846 r.: złote żniwa Izaaka Luxenberga

  https://ptto.wordpress.com/2013/03/10/zydzi-rabacja-galicyjska-1846-zlote-zniwa-izaaka-luxenberga/

  O propinacji i o tym kto rozpijał chłopów

  http://tojuzbylo.pl/wiadomosc/o-propinacji-o-tym-kto-rozpijal-chlopow

  No cóż, muzina zrobiła swoje, muzina może odejść w niepamięć albo w zapomnienie, przecież trzeba zatrzeć ślady, przestępczej działalności na polskim narodzie.

  Pogrzeb polskich gorzelni

  http://www.smakizpolski.com.pl/pogrzeb-polskich-gorzelni/

  W Polsce znikają gorzelnie. Ich właściciele narzekają na ceny i przepisy

  http://www.pomorska.pl/rolnictwo/art/7214216,w-polsce-znikaja-gorzelnie-ich-wlasciciele-narzekaja-na-ceny-i-przepisy,id,t.html

  Coraz mniej gorzelni. Polski spirytus nie ma wzięcia

  http://www.gp24.pl/biznes/art/4378509,coraz-mniej-gorzelni-polski-spirytus-nie-ma-wziecia,id,t.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 13. cyt.:
  „dyl
  Za cały plan, dokumentację i wszelkie tak zwane potrzebne uzgodnienia powinien wystarczyć taki szkic.”

  Na bazie takiego powyższego „szkicu” to można (bez ) co najwyżej na postawić altankę wolnostojącą do 35 m2.

  cyt.:
  „Zawsze uważałem że tz. władza lokalna to hamulcowi wszelkiego rozwoju i dobrobytu mieszkańców, kosztowna, nierzadko skorumpowana i sobiepańska, darmozjady.”

  Gdyby nie te „darmozjady” to mielibyśmy już dawno w Polsce całkowity „dziki zachód” niczym ten XIX wieczny w JUŁESEJ.

  Polubienie

 14. Na bazie takiego powyższego „szkicu” to można (bez ‚pozwolenia na budowę’) co najwyżej na ‚zgłoszenie’ postawić altankę wolnostojącą do 35 m2.

  Polubienie

 15. cyt.:
  „Wyobrażam sobie że na tak zwanym dzikim zachodzie zjawiała się garstka osadników i w kolejności działo się co się działo:
  Osadnicy budowali sobie domy i uprawiali ziemię.
  Byłoby wszystko fajnie ale. (…)”

  …ale szybko się okazało, że zdecydowana większość osadników z BIBLIĄ w dłoni i z instruktażem zachowań w niej spisanym, wyczuło, że szybciej przyjdzie im się na tej nowej ‚ziemi obiecanej’ wzBOGAcić, kiedy ów instrukcje zastosują w praktyce.
  I tak niczym starożytny lud wybrany – Izraela, niepowodowani od tego momentu żadnymi hamulcami etycznymi, na szeroką skalę wpierw tę niepokorną rdzenną część indiańskiej ludności eksterminowali, pozostałą zaś rozpili oraz poszczuli między sobą, by na koniec jej niedobitki pozamykać w rezerwatach niczym jakąś atrakcję turystyczną a także ku przestrodze dla nowo przybyłych na kontynent osadników. A…

  „…Zaraz po tym zjawiał się ksiądz i …no i trzeba było mu zbudować kościółek i obszerną parafię i dawać co niedziela na tacę.
  Później zjawiał się szeryf i trzeba było mu zbudować biuro i areszt.
  Później zjawiał się ktoś kto wybudował knajpę
  Zaraz po tym zjawiali się złodzieje, oszuści i cwaniaczki
  Kolejno osiedlała się burdel mama ze swoimi dziewczynkami
  I to był już prawie komplet, więc potrzebny był burmistrz i jemu też trzeba było zbudować biuro i dom, urzędnik podatkowy był niezbędny więc i jemu trzeba było zbudować dom i urząd.
  I tak powstały Stany Zjednoczone, przodująca demokracja i prawa człowieka”

  i które to Stany, tenże wypróbowany przez się kaganek ‚oświaty’ jako najwyższe dobrodziejstwo ludzkości od Boga, po dziś dzień niosą całemu światu…
  Amen

  Polubienie

 16. America’s neo-Nazis don’t look to Germany for inspiration. They look to Russia.

  America’s white nationalists may bear swastikas, raise Nazi salutes and cheer for the protection of “Blut und Boden” (blood and soil) for all to see. They may say “Heil Trump!” and laud the legacy of American Nazi Party founder George Lincoln Rockwell.
  But for these American white supremacists, it’s not Nazi Germany to which they look.
  It’s Russia.
  It doesn’t take much to gather white nationalists’ affections for modern Moscow — a regime whose model they want to bring to bear in the United States. For David Duke, who has seen his books sold in the Russian Duma, Moscow remains the “key to white survival.” For Richard Spencer, a founding member of the alt-right’s rogues’ gallery — and someone married to the translator of Alexander Dugin, Russia’s illiberal polemicist extraordinaire — the Kremlin stands as the “most powerful white power in the world.” For Matthew Heimbach, who has said he would like to see the United States fracture on ethnic lines, Vladimir Putin has transformed into the “leader of the free world.”
  https://www.washingtonpost.com/news/democracy-post/wp/2017/08/22/americas-neo-nazis-dont-look-to-germany-for-inspiration-they-look-to-russia/?utm_term=.118e5b1d3225

  Polubienie

 17. Pojawia się na świecie coraz więcej głosów, że polityka Trumpa wpycha powoli Niemcy w objęcia Rosji. Dla Polski taka sytuacja staje się groźna, tym bardziej, że PiS rozpoczął na żądanie Amerykanów obszczekiwanie tych dwóch państw jednocześnie. Więc albo Trump celowo wpycha Polskę na rozszarpanie przez Niemcy albo chce z naszego kraju zrobić już na prawdę protektorat amerykański dla pewnych określonych w przyszłości celów. na razie ściśle skrywanych.

  Polubienie

 18. Kika22
  Z tego co zamieściłeś wynika, że ludzie dzielą się na tych mądrych (i tym samym bogatych) i tych głupich, szarpanych, poniewieranych, niewolonych.
  I pierwsi byli na zachodzie i wschodzie, ci drudzy byli w środku, nad Wisłą
  Ale tak się też zdarzało, że ci mądrzy doszczętnie głupieli i brali się za łby w licznych wojnach w zasadzie bez rozstrzygnięć. Najmądrzejsi potrafili nawet wyprawiać się za Alpy albo maszerować na Moskwę w letnich mundurkach jak niejaki Napoleon Bo na party się carowi wpraszał.
  dyl ma rącię, ale z drugiej strony to szkoda, że Szydło nie podpisała z Trumpem umowy o handlu bezcłowym. Niemcy zdrowo dostali by z tej racji po kieszeni a my mielibyśmy fajne amerykańskie tanie samochody z automatyczną skrzynią biegów i niektóre inne produkty których wciąż brakuje mi na polskim rynku.
  Julius, ty chyba mieszkasz za wielką wodą?
  Coś się szykuje na świecie i w Polsce. Amerykancy nie powinni jednak widzieć w Putinie lidera białego świata, bo on za często bywa u Chabab Lubowiczan, ponad to w Moskwie i tak dużo jest różnych Mongołów.
  Takiego lidera mamy my w osobie J. Kaczyńskiego. Kolorowych nie wpuszcza, Warszawa jest rasowo najczystszą stolicą, u nas nawet żydzi to tylko z nazwy a nie z genów, no może z wyjątkiem kilku wyjątków co potwierdzają ogólną regułę.
  I dla tego Trump był w Warszawie a nie w Moskwie czy Berlinie.
  (Trump) …. albo chce z naszego kraju zrobić już na prawdę protektorat amerykański dla pewnych określonych w przyszłości celów, na razie ściśle skrywanych….
  Front walki będzie na Ukrainie, my będziemy tylko bezpiecznym cichym zapleczem i arsenałem (magazynem)
  Jedno natarcie wyjdzie z Litwy, Łotwy i Estonii na Petersburg, drugie z Kijowa i Odessy na Moskwę i Krym.
  Ewentualny odwrót oczywiście przez Warszawę i Berlin za Ren i Sekwanę i dalej.
  Putin już wcześniej wspominał o Europie od Lizbony po Władywostok.

  Polubienie

 19. W Gnieźnie doszło do incydentu – trochę śmiesznego, a trochę strasznego: nietrzeźwi żołnierze USA stacjonujący w Polsce szarpali się z równie nietrzeźwymi miejscowymi. Z relacji świadków wynika, że Amerykanie uciekali przed polskimi chłopcami w popłochu.

  Czterech żołnierze armii amerykańskiej miało wdać się w przepychankę z dwoma Polakami — tak twierdzi „SuperExpress”, ale lokalne media podają, że i jednych i drugich było więcej. Do sprzeczki doszło koło postoju taksówek u zbiegu ulic Mieszka I oraz Chrobrego w Gnieźnie. W pierwszej stolicy Polski rozgorzał mało poważny spór, który urósł jednak do niebotycznych rozmiarów — zapewne z powodu alkoholu, który miały ponoć we krwi obie strony konfliktu.
  Lotnicy z 32. Bazy Lotnictwa Taktycznego w Łasku, którzy przyjechali do Polski na ćwiczenia, mieli biec do postoju taksówek, zostali jednak zaczepieni przez nieżyczliwych miejscowych. Świadkowie relacjonują, że grupa Polaków zaczepiała ich słownie i wyzywała od „brudasów” (to pewnie przez wieczne życie w strachu przed najazdem uchodźców z Afryki).

  – Amerykanie biegli w stronę postoju taksówek. Za nimi biegli dwaj agresywnie gnieźnianie, krzycząc: „brudasy jeb…”. Tyle szło zrozumieć — powiedział portalowi moje-gniezno.pl anonimowy świadek tego wiekopomnego wydarzenia. Następnie Amerykanie, zmuszeni bronić honoru swojej ojczyzny, wdali się w bijatykę ze słowiańskimi napastnikami. Myśleli, że sprawa ujdzie im na sucho, odepchnęli więc Polaków i wsiedli do taksówki, ale nie zdążyli odjechać zbyt daleko, ponieważ jeden z polskich młodzieńców rzucił się pod koła, rozczarowany tym, że bójka jeszcze nie zdążyła rozkręcić się na dobre, a już zmierza ku końcowi. Taksówka zatrzymała się, reszta Polaków otoczyła ją i zaczęła kopać samochód, aby zmusić Amerykanów do tego, aby wysiedli i bili się jak prawdziwi mężczyźni.

  Całe zajście widzieli policjanci z wydziału kryminalnego oraz funkcjonariusze Służby Celnej, którzy zareagowali natychmiast i… stanęli w obronie Amerykanów. Obezwładnili agresywnych mieszkańców Gniezna oraz wezwali dodatkowy patrol policji. Wkrótce okazało się, że żadna ze stron tak naprawdę urazy nie żywi — nie zostało złożone zawiadomienie o przestępstwie napaści. Są jednak ofiary — dwóch Amerykanów zostało rannych. Jeden skręcił nogę, zaś drugi „doznał zadrapań naskórka twarzy”. Przy jednym znaleziono ponoć niewielką ilość narkotyków. Zarówno polska jak i amerykańska strona były pod wpływem alkoholu.
  Współpraca na wschodniej flance rozkwitła ….

  Czekamy na wiecej

  Polubienie

 20. Ad Adm-inka

  Z tego co zamieściłeś wynika, że ludzie dzielą się na tych mądrych (i tym samym bogatych) i tych głupich, szarpanych, poniewieranych, niewolonych.

  Szanowny Adm-inku, a czym można pomierzyć MĄDROŚĆ i GŁUPOTĘ? Może to są tajne urządzenia MOSADU, zwane MĄDROMETREM/MĄDROŚCIOMETREM i GŁUPOMETREM/GŁUPOTOMETREM?

  Szanowny Adm-inku – jak myślisz, co lepiej posiadać na własność? (można wybrać tylko jeden produkt!)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/M%C4%85dro%C5%9B%C4%87

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Inteligencja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awiadomo%C5%9B%C4%87

  MĄDRALIŃSCY nie byliby sobą, gdyby nie pomierzyli, zważyli i opisali GŁUPOTY. Proces opisu w odwrotną stronę, chyba nie istnieje – może się mylę?

  CZEMU SZMULOPODOBNY OSOBNIK ,,ROBI” ZA GŁUPKA Z KOGUTEM NA GŁOWIE? (kaparot?)

  ,,Alegoria głupoty” – obraz Quentina Massysa, początek XVI w.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/G%C5%82upota

  MOŻNA TO TEŻ W INNY SPOSÓB TŁUMCZYĆ.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 21. kika

  Podałeś mi link wikipedi a tam pisze:

  ….W innym ujęciu można powiedzieć, że mądrość to umiejętność praktycznego wykorzystywania posiadanej wiedzy i doświadczenia……

  A ja bym w tym przypadku zanegował taką mądrość, bo właśnie ta wklepana czy wtłoczona pod czachę wiedza i doświadczenie raczej wskazują na brak mądrości.
  Mądry człowiek pomyśli i znajdzie sposób by daną rzecz zrobić, głupiemu trzeba po–wiedzieć i dopilnować by nabrał doświadczenia.
  Przykład; głupiemu pokazano miotłę taką z witek brzozowych i pokazano jak się nią zamiata i ten głupi już z tą wiedzą i po kilku machnięciach wspomnianą miotłą zatem po praktyce, ma być uznany za mądrego?
  Moim skromnym zdanie NIE.
  Mądry to ten chłopek co zobaczywszy że na podwórzu jest brudno, pomyślał jak ten bród w postaci czy to opadłych z drzewa liści czy walającej się tu i ówdzie słomy usunąć szybko i bez większego wysiłku. Pomyślał i wystrugał sobie z leszczyny ładny kijek, z brzozy naciął drobnych gałązek i połączywszy jedno z drugim zrobił miotłę.
  Zauważ Kika on nie miał ani wiedzy ani doświadczenia, ale miał rozum.
  Podobnie było z tym co zrobił pierwszą bombę atomową. Ani wiedzy ani praktyki a jednak zmajstrował.
  To samo z tymi co zrobili pierwszy silnik parowy, samolot, proch wykorzystali by zbudować działo. Wosk pszczeli, na świecę i by zrobić pierwszy odlew na tz. wosk tracony.
  To byli wszystko ludzie bez wiedzy i doświadczenia, ale ludzie mądrzy, mający tą rzadką cechę i umiejętność swą mądrość wykorzystywać w sposób racjonalny i z pożytkiem dla innych.
  Ci głupi tą ich wiedzę i to co wynaleźli mądrzy ludzie zaczęli używać do niszczenia i zabijania.
  Zatem mądrość to nie wiedza i nie praktyka, to znacznie coś większego, bez porównania większego.
  Mądry człowiek i owszem umie z wiedzy korzystać i korzysta w sposób znakomity, głupi nierzadko i tego nie potrafi. Jak to mówią wszystko spartoli.
  Stąd nawet przysłowie.
  Wiesz dla czegoś biedny, boś głupi.

  Polubienie

 22. W 1983 Howard Gardner przedstawił teorię Inteligencji wielorakiej; rodzaje inteligencji według Howarda Gardnera:
  1. Inteligencja językowa – umiejętność czytania, pisania i porozumiewania się za pomocą słów,
  2. Inteligencja logiczna lub matematyczna – umiejętność rozumowania oraz liczenia.
  3. Inteligencja wizualno-przestrzenna – umiejętność malowania, rysowania….(Wiki)

  No to by wychodziło, że ja jestem bardzo inteligentny facet, umiem czytać pisać, liczyć do stu i mnożyć jak w tabliczce mnożenia, a nawet malować i rysować (plany domów, co już pokazałem) a wąż mi wmawiał, że moje IQ jest poniżej, no i dodawał, że admin jest głupi.

  No to jak jest faktycznie, bo sam nie wiem?

  Polubienie

 23. No proszę, już są światowe reperkusje, po nieodpowiedzialnych wypowiedziach o nieprzedawnionych reperacjach wojennych, szwabów wobec Polski, osobnika o niezrównoważonej osobowości psychicznej (,,Zdradzieckie mordy i kanalie”), który dawno temu z braciszkiem ,,UKRADŁ KSIĘŻYC”!

  PANIE KACZYŃSKI, ZA WYZWOLENIE POLSKI SPOD OKUPACJI SZWABÓW, TRZEBA ZAPŁACIĆ ODSZKODOWANIA RUSKIM!

  Reparacje wojenne. Rosyjski polityk chce, by Polska zapłaciła za wyzwolenie

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/historia/reparacje-wojenne-rosyjski-polityk-chce-by-polska-zap%C5%82aci%C5%82a-za-wyzwolenie/ar-AAqzCnO?li=AAaGjkQ&ocid=ientp

  Pozdrawiam

  Polubienie

 24. W sprawie kosztów wyzwolenia poniesionych przez armię czerwoną powinniśmy się pilnie skontaktować z Moskwą po to by doliczyć te koszty do ogólnej sumy jaką winni nam wypłacić Niemcy.
  Od Mongołów za zabicie nam księcia i jego rycerzy pod Legnicą, a od syna Tuchaj Beja niejakiego Bohuna za więzienie Heleny narzeczonej Skrzetuskiego.
  Oczywiście za potop szwedzki i za odsiecz Wiedeńską.

  Polubienie

 25. Reasumując, to Polacy czy chcą, czy nie, muszą się przyzwyczaić do PiS, gdyż nie skończy się tylko na jednej, czy dwóch kadencjach, tym bardziej, że w najbliższej dekadzie PiS nie będzie miało z kim przegrać.

  Doskonale sobie zdaję sprawę z faktu, że postać J. Kaczyńskiego wzbudza wśród wielu histerię. Działalność polskiego rządu pod auspicjami PiS doprowadziła do powstania pewnego politycznego monstrum, które określa się mianem „totalnej opozycji”, a która de facto nie jest żadną opozycją, a z pewnością nie jest totalną.
  Swoją drogą to się czasem zastanawiam, czy przypadkiem takie tuzy owej „totalnej opozycji” jak Petru, Scheuring-Wielgus, Janda, Kijowski, Schetyna, Lis czy Róża Maria Gräfin von Thun und Hohenstein, a także wiele innych, kompromitujących się w mediach postaci, nie są ludźmi PiSu. O ile pozwoliłem tu sobie na mały żart, o tyle istnieje pewna zależność pomiędzy mienionymi postaciami a notowaniami partii rządzącej w Polsce. Otóż im więcej w mediach tych osób, tym bardziej notowania PiS idą w górę. Im większy hejt wylewający się na Kaczyńskiego w mediach typu TVN, Wirtualna Polska czy Newsweek, tym Kaczyński może spać spokojniej.

  Ostatnio na WP dane mi było przeczytać pod artykułem traktującym o Kaczyńskim w pelerynce komentarz, którego autor domaga się kary śmierci dla wszystkich osób należących do partii Prawo i Sprawiedliwość. Nie tylko autor komentarza działa tu na korzyść PiS, ale także wszyscy ci, którzy ten bełkot „lajkowali”, a zapewniam, że tych lubiących było bardzo dużo. Kaczyński jednak nie jest politykiem, który złożyłby przyszłość swojej partii, a dzisiaj także Polski, na żenujące działania opozycji, i niech ona już będzie nawet totalną.

  Są dwa zasadnicze czynniki, które w znakomity sposób wpływają na bardzo korzystne notowania PiS. Pierwszym z nich jest sytuacja w Europie, jaka wytworzyła się w związku z tzw. „uchodźcami”, których terrorystyczna działalność, czyli zamachy dokonywane codziennie w różnych miastach Europy, które zdążyły spowszednieć i do których w myśl zaleceń francuskiego prezydenta mieszkańcy Starego Kontynentu zdążyli się już przyzwyczaić. Twarde veto polskiego rządu przeciwko unijnym dyrektywom narzucającym Polsce obowiązek przyjęcia tych „uchodźców” w obliczu śmierci niewinnych ludzi ginących w zamachach dokonywanych przez tychże pozwala wyborcom dostrzec w PiSie swojego obrońcę. Trudno jest tu określić, co jest bezpośrednio przyczyną wzrostu poparcia, czy świadomość tego, że Polska jest jednak bardziej bezpieczna, ściśle regulując napływ „uchodźców”, czy też może to, że głównym inżynierem zamiany Europy w kalifat jest Merkel.
  Drugim z czynników, który przyczynił się do nagłego skoku notowań PiS, jest deklaracja chęci wyegzekwowania reparacji wojennych. Tu Kaczyński zagrał genialnie. Nie jest ważne, czy Polska owe reparacje od Niemiec otrzyma, choć ze wszech miar się jej należą, ale ważnym jest to, że Kaczyński wypowiedział wojnę Niemcom, i choć to wojna tylko polityczna na szczęście, to niezależnie od tego, kto ją wygra, to zawsze głównym wygranym będzie Kaczyński. On doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jaką miłością Polacy darzą Niemców, i w tym przypadku odpalenie tematu reparacji było przez Kaczyńskiego krokiem zaplanowanym i wyliczonym na umocnienie PiS na scenie politycznej. Wieść niesie, że Kaczyński postawił do pionu Poroszenkę w związku z tym, że na Ukrainie banderyzm kwitnie w najlepsze, co może świadczyć o tym, że Kaczyński zerwał się ze smyczy politycznej poprawności.

  Powracając jeszcze na moment do pelerynki Kaczyńskiego, w której zdobywał szczyty w Beskidzie Sądeckim, chciałbym zauważyć, że media, drwiąc z peleryny, zadrwiły z godła i z barw narodowych, a tymczasem po medialnej nagonce na Kaczyńskiego producent peleryn notuje znakomitą ich sprzedaż. Wszyscy chcą być jak Kaczyński? Poparcie dla PiS oscyluje dzisiaj w granicach 45%, ale najbardziej istotnym w tym wyniku jest to, iż wyborcy w przedziale wiekowym 18-25 lat aż w 65% deklarują oddanie swojego głosu na Prawo i Sprawiedliwość.
  Reasumując, to Polacy czy chcą, czy nie, muszą się przyzwyczaić do PiS, gdyż nie skończy się tylko na jednej czy dwóch kadencjach, tym bardziej że w najbliższej dekadzie PiS nie będzie miało z kim przegrać. Jakie tego będą skutki?
  Jan Twardowski
  —————-
  zawsze mówiłem, że Jarosław Kaczyński to genialny polityk.
  zaraz, zaraz, to zdaje się mówił Kazimierz Marcinkiewicz
  ja tylko powtarzam.
  A L. Wałęsa pod sąd

  wąż buhaha chyba w więzieniu, że nie pisze i nie komentuje

  Polubienie

 26. „zawsze mówiłem, że Jarosław Kaczyński to genialny polityk.
  zaraz, zaraz, to zdaje się mówił Kazimierz Marcinkiewicz”

  To nie geniusz kaczyńskiego a niestety podstawowa cecha Polaków czyli mentalność parobka i głupota ekonomiczno polityczna.oraz niemożność sformowania prawdziwej aryjskiej organizacji politycznej powoduje taki wynik.

  Polubienie

 27. julius nie narzekaj na Kaczyńskiego, na tle innych polityków europejskich wypada całkiem dobrze.
  —————
  Prezydent Francji Macron rozpoczyna tour po Europie Środkowej. W Wiedniu spotka się z kanclerzem Austrii, a także przybyłymi specjalnie premierami Czech i Słowacji. A dalej będzie Bukareszt i Sofia. Rzuca się w oczy pominięcie Warszawy.
  ————-
  Emil Kowalski
  Niebawem Francuzi obrzucą kundla angeli zgniłymi jajkami.
  ——————-

  Jeśli JK ustępuje lub plasuje się na równym poziomie to tylko bodaj z dwoma politykami, reszta to takie Makrony, Microny, Makrele, robiące burdel w Europie choćby z zapraszaniem czarnej Afryki.
  Ameryka też jakby nie miała kogo wybrać, Sanders, Hilary Clinton, stary zużyty Trump, ledwie ciągający nogami i omijający z dala fryzjerów.
  Macron to parodia z tą swoją mamą żoną w jednej osobie.
  A u nas niby kto miałby zastąpić J. Kaczyńskiego?
  Petru, Kukiz, Schetyna czy Kopacz, a może M. Piskorski?
  Po Kaczyńskim jest tylko B. Szydło, dalej pustka

  Polubienie

 28. Po prostu rewelacja! Nowa GWARDIA CESARSKA PiS, chyba wzorowana na GWARDII SZWAJCARSKIEJ, będzie chronić cztery litery cesarza i cesarskich urzędników w randze SŁUGUSÓW, przed wściekłym narodem!

  Generał krytykuje PSO. „To absurd! Robi się z oficerów biura portierów i cieciów”

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/opinie/genera%C5%82-krytykuje-pso-%E2%80%9Eto-absurd-robi-si%C4%99-z-oficer%C3%B3w-biura-portier%C3%B3w-i-cieci%C3%B3w%E2%80%9D/ar-AAqCVvp?li=AAaGjkQ&ocid=ientp

  Stajnie bizantyjskiego cesarstwa się rozrastają przez nadmierny zakup nowych dyliżansów, przecież cesarskie notable nie będą jeździły do pracy na byle jakim osiołku, żeby na delikatnym dupsku, narobić sobie odcisków.

  OSZCZĘDNE PAŃSTWO BIZANTYJSKIE, KTÓRE TNIE KOSZTY – KOŃ BY SIĘ UŚMIAŁ!

  Rząd kupuje 258 samochodów. Będą nowe limuzyny dla ministrów

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/przetarg-limuzyny-rzad,9,0,2308105.html

  Te zakupy rządu zdenerwują Polaków

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/rzad-ma-505-limuzyn-i-kupuje-kolejne/bpw2h9p

  CHCIAŁBYM RAZ JESZCZE, PRZYPOMNIEĆ ZNACZENIE TAJEMNICZEGO, ŁACIŃSKIEGO SŁOWA MINISTER, KTÓRE JEST NIEZROZUMIAŁE DLA OGÓŁU SPOŁECZEŃSTWA I ZWRÓCIĆ UWAGĘ NA FAKT, ŻE W POLSKIM WYDANIU, SŁUGA STAŁ SIĘ JAŚNIE PANEM. JEDYNIE KOŚCIÓŁ KATOLICKI PILNUJE TRADYCJI, ZATRUDNIAJĄC NIELEGALNIE MŁODOCIANYCH MINISTRANTÓW DO SŁUŻBY KAPŁANOM PRZY OŁTARZACH. MŁODZIANKOWIE MOGĄ SOBIE TYLKO POMARZYĆ O WIELKICH GAŻACH, ZA WYKONYWANE USŁUGI W KOŚCIELE, NIE TO, CO ICH STARSI KOLEDZY PO FACHU W RZĄDZIE, KTÓRZY ZA SPARTOLONE USŁUGI DLA SUWERENA, ZOSTAJĄ OBSYPYWANI GÓRĄ PIENIĘDZY.

  MINISTER – SŁUGA, POMOCNIK

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Minister

  Pozdrawiam

  Polubienie

 29. Wszyscy się przestraszyli. Żydzi na gwałt pchają się do chrztu i stają się „Polakami”. Seminaria przepełniają się, bo popyt na proboszczów i kaznodziei po zdobyciu krajów barbarzyńskich wzrośnie. Rozpoczyna się wyprawa w imię Chrystusa i świętej wiary katolickiej. Wojska rosyjskie jak i cały lud, spragnieni słowa Bożego, rzucają broń i kładą się plackiem. Rosja zdobyta! Teraz czym prędzej na Niemcy póki czas. „Wygłodniałym” Niemcom (którzy według statystyki konsumują sześciokrotnie więcej mięsa i tłuszczu niż przeciętny Polak), obok krzyża pokaże się masło, pachnącą kiełbasę i paczki żywnościowe. Warczące psy zajęte smakołykami, których od lat ciągle im mało, zapomną o swoich obowiązkach… Drugi kraj zdobyty! Następny etap pracy byłby poświęcony budowie kościołów, plebani, klasztorów, krzyży przydrożnych, kapliczek i jeszcze raz kościołów. Niebezpieczeństwo zostanie usunięte raz na zawsze gdyż skatoliczone Niemcy i Rosja upodobnią się do Polski z epoki saskiej. Każdy żyć będzie w cichości i słodyczy, bez burz i wstrząsów, jak robaczek boży samym sobą w swoim małym , cichym domku. Zjadałby to co mu własny zagon da, ubrałby się w to co mu własna żona uprzędła i uszyła.
  Zadruga 1938 rok

  Jak ulał pasuje do ideologi Prezesa.

  Polubienie

 30. kika co ty ?
  Naszej wybranej elicie samochodów żałujesz. Przecież oni ciężko pracują by Polska rosła w siłę a ludziom żyło się dostatnio.
  A słyszałeś jak Morawiecki po uszczelnieniu VAT miliardy upycha do budżetowego worka?
  Przecież te pieniądze trzeba na coś wydać.
  A słyszałeś by ktoś krzyknął mu w ucho, panie minister, obniż pan ten przeklęty VAT?
  Ja nie słyszałem.
  Nikt nie pisze, nikt nie mówi, nikt nie myśli.
  Trzy razy nikt i nikt nie protestuje.
  Więc o co chodzi?
  Kupują i bardzo dobrze, znaczy się panie dziejku dobrodzieju, będą dobrze wyglądali, bo nie może być tak żeby ONI mieli złote mercedesy, a my nawet prawa jazdy nie mamy.
  A będzie jeszcze więcej oszczędności bo komuchom i ubekom emerytury obniżają.
  Ciekawe kiedy i ile mnie podwyższą.
  Wężyk coś wspominał o podwyżce w wysokości 6 zł dla admina.
  Czy ktoś wie ile pudełko ptasiego mleczka w Biedronce kosztuje?

  Polubienie

 31. „ŻE W POLSKIM WYDANIU, SŁUGA STAŁ SIĘ JAŚNIE PANEM.”

  To teraz trochę z Lenina:

  „Każda kuchar­ka po­win­na nau­czyć się rządzić państwem. ”

  Czy kucharka jest w stanie nauczyć się jak rządzić państwem? Jak najbardziej, pod warunkiem jednak, że będzie to państwo fikcyjne.

  I kilka innych smaczków:

  „Mi­liony grzechów, prze­winień, gwałtów i chorób fi­zycznych są mniej niebez­pie­czne, niż cen­na, uducho­wiona idea Boga. ”

  I to jest cała kwintesencja ideologii czerwonych. Dlaczego zawsze tylko krytykują religię i nic poza tym? Bo jako argument są w stanie podać tylko ten cytat, na co żaden z nich nie ma odwagi. Tylko jak oni wewnętrznie, psychicznie tak sobie to wszystko „układają”, że te miliony trupów wyglądają bardziej znośnie niż zapełnione żywymi ludźmi kościoły, synagogi i meczety? To dobre pytanie, polecam:

  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/49378/psychopaci-sa-wsrod-nas

  „Prędzej dam pier­wszeństwo mi­lione­rowi lub ka­pita­liście, którzy ne­gują is­tnienie Bo­ga, niż chłopu czy ro­bot­ni­kowi, którzy w Bo­ga wierzą. ”

  Tutaj z kolei jest wyjaśnienie, dlaczego tak wielu marksistów „nawróciło” się w 1989 na amerykanizm. Dla komucha wyzysk i niewolnictwo (wbrew temu co zawsze deklaruje) nie są wcale aż takie złe (oczywiście jeśli to on trzyma kase, którą uważa za symbol zła, bóg mamon itd.) niż masowe „upijanie” się ludu religią. Gwoli ścisłości, komuniści nie mają nic przeciwko upijaniu się, jedynie by prawdy filozofii materialistycznej
  nie zostały naruszone firmują sobą tylko materialistyczne trunki.

  Dlatego nikt mi nie wmówi, że istnieje jakaś zasadnicza, właściwie jakakolwiek różnica między czerwonymi a dzisiejszymi multimilonerami, którzy upychają swoje produkty w kraje kolonialne, albo zwyczajnie spekulują na rynkach, by następnie za zarobione pieniądze bawić się w rządy dusz.

  pozdr.

  Polubienie

 32. Ad Adm-inka

  Czy ktoś wie ile pudełko ptasiego mleczka w Biedronce kosztuje?

  O w mordę jeża, (pardonsik) znowu te ptasie mleczko, wydojone ze wściekłego koguta!

  NACZYNIE DO PRZENOSZENIA WŚCIEKŁEGO MLEKA NA ODLEGŁOŚĆ.

  TANIE PTASIE MLECZKO – TEST

  http://oszczedzanie-pieniedzy.pl/tanie-ptasie-mleczko-test/

  Wedlowskie Ptasie Mleczko vs. Magnetic z Biedronki

  http://testujemyjedzenie.pl/wedlowskie-ptasie-mleczko-vs-magnetic-z-biedronki/

  P.S. Więcej informacji na temat wściekłego, koguciego mleka, udziela imć Twardowski.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 33. Ad Adm-inka

  A będzie jeszcze więcej oszczędności bo komuchom i ubekom emerytury obniżają.

  No cóż, ,,NIECHCEM ALE MUSZEM” napisać, żeby było śmieszniej: ,,OBIECANKI CACANKI, A … RADOŚĆ”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wa%C5%82%C4%99sizm

  Zemsta za ustawę dezubekizacyjną? Były funkcjonariusz SB: Skompromitujemy tę bandę mściwych oszołomów

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/zemsta-za-ustaw%C4%99-dezubekizacyjn%C4%85-by%C5%82y-funkcjonariusz-sb-skompromitujemy-t%C4%99-band%C4%99-m%C5%9Bciwych-oszo%C5%82om%C3%B3w/ar-AAqEEWK?li=AAaGjkQ&ocid=ientp

  A o co chodzi, a o co biega? Pełno ,,rowerowych” pedałków mamy ówczesnym Sejmie, rządzie i…?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Akcja_%E2%80%9EHiacynt%E2%80%9D

  30. rocznica ,,Akcji Hiacynt” (objęła również Jarosława Kaczyńskiego…)

  http://www.tokfm.pl/blogi/zboralski/2015/08/30_rocznica_akcji_hiacynt_objela_rowniez_jaroslawa_kaczynskiego/1

  „Mąż Kaczyńskiego” – Oficer WSI w liście do Zbigniewa Stonogi

  http://thefad.pl/aktualnosci/maz-kaczynskiego-oficer-wsi-w-liscie-do-zbigniewa-stonogi/

  Jarosław Kaczyński oficjalnie przyznał się, że jest gejem!!!

  http://www.tokfm.pl/blogi/zboralski/2013/01/jaroslaw_kaczynski_oficjalnie_przyznal_sie_ze_jest_gejem/1

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 34. No kika, naczytałem się o Ptasim Mleczku z podanego linku, sprawdziłem że mam na regale z firmy Milka zjadłem jedną sztukę i jakoś przestało mi smakować.
  Niedobrze, chyba to już koniec z ptasim mleczkiem.
  Ale mam dobrą wódkę i niezłe włoskie wino LaTorina, to wermut. Wino daje się rozcieńczać wodą, aby było czym popić leki w pikułce, albo mieszać z portugalskim winem zwykłym wytrawnym sikaczem.
  Wódka niby zwyczajna ale z karmelem w tak doskonałej proporcji, że lepiej i Polmos by nie zrobił ani Jack Daniels

  Dobra Zmiana ma to do siebie, że słucha szarego, obywatela i tak ledwie zapytałem czy obniżając emerytury UBekom podwyższy tym zwyczajnym niekomuchom i już dwie godziny później pani premier zapowiedziała program wsparcia dla emerytów.
  Zatem liczę na coś darmowego do podparcia, niech bym miał wybór albo kule z regulowaną wysokością, albo zgrabną laskę. Laska może być z bambusa, z drewna tekowego, albo żywa ładna i zgrabna laska byle była seksowna i nie używana, znaczy się dziewica

  Polubienie

 35. To teraz trochę z Lenina:

  „Każda kuchar­ka po­win­na nau­czyć się rządzić państwem. ”
  LuK
  Nie kupuję o co w twoim wpisie chodzi, bo z mojej obserwacji wynika, że kucharki lepiej by rządziły niż ci wszyscy premierzy, prezydencji i kanclerzyce razem wzięci cuzamen do kupy.
  Wyjątkiem i to znaczącym jest oczywiście nasza pani premier i pan prezes, ale czy taki Macron umiałby ugotować zupę, albo zrobić naleśniki z serem?
  A taka Merkelowa, czy umiała by zmienić pościel i posprzątać w ośrodku dla emigrantów z Syrii, Bangladeszu, czy Maroko?

  Polubienie

 36. „Nie kupuję o co w twoim wpisie chodzi, bo z mojej obserwacji wynika, że kucharki lepiej by rządziły niż ci wszyscy premierzy, prezydencji i kanclerzyce razem wzięci cuzamen do kupy.”

  Bufetowa jakoś się nauczyła heh.

  Polubienie

 37. „Każda kuchar­ka po­win­na nau­czyć się rządzić państwem.”

  KUCH-ARKA. Chi, chi, chi…

  KUCH – Z JĘZYKA SZWABSKIEGO KUCHEN – CIASTO ORAZ KÜCHEN – KUCHNIA…

  Kuch czyli warmińska drożdżówka

  http://mojemazury.pl/132862,Kuch-czyli-warminska-drozdzowka.html#axzz4qlA5vvGb

  http://pl.bab.la/slownik/niemiecki-polski/kuchen

  http://pl.bab.la/slownik/niemiecki-polski/kueche

  … PLUS ARKA, SZMULOWSKI PRZEDMIOT, NIEODZOWNY W KAŻDEJ KUCHNI!!!???

  KTO TO WYMYŚLIŁ? ,,GDZIE KUCH-AREK SZEŚĆ, TAM NIE MA CO JEŚĆ!”

  I KTO BY POMYŚLAŁ, ŻE TO JEST BŁĄD W SKAKANIU CZYLI KUCHA! Cha, cha, cha…

  http://www.poznan.pl/mim/slownik/words.html?co=word&word=kucha

  Pozdrawiam

  Polubienie

 38. Ad LuKa

  Bufetowa jakoś się nauczyła heh.

  Luczek, nie wiem czy wiesz, ale pani Haneczka jest ,,bogobojną” osóbką, pobiera nauki u Ducha Świętego i dla tego nie ma problemu z rządzeniem Warszawką.

  Gronkiewicz-Waltz – prezydent ,,namaszczona przez Ducha Świętego”. Ekskomuniki nie będzie

  http://natemat.pl/109365,gronkiewicz-waltz-prezydent-namaszczona-przez-ducha-swietego-ekskomuniki-nie-bedzie

  Hanna Gronkiewicz Waltz: Nie wierzę w ani jedno słowo PiS

  http://www.dziennikpolski24.pl/aktualnosci/kraj/a/hanna-gronkiewicz-waltz-nie-wierze-w-ani-jedno-slowo-pis,11838107/

  Hanna Gronkiewicz-Waltz w Watykanie na sesji o uchodźcach

  http://warszawa.gosc.pl/doc/3592605.Hanna-GronkiewiczWaltz-w-Watykanie-na-sesji-o-uchodzcach

  Bufetowa, leming, Opus Dei… Polityczny, prywatny i plotkarski alfabet Hanny Gronkiewicz-Waltz

  http://www.polskatimes.pl/artykul/3664244,bufetowa-leming-opus-dei-polityczny-prywatny-i-plotkarski-alfabet-hanny-gronkiewiczwaltz,id,t.html

  DAWNE PSIAPSIÓŁKI?

  Bywaj Luczek

  Polubienie

 39. Bufetowa jak to bufetowa, zobaczymy jak skończy.

  Pani premier Szydło do Macrona: Polska również jest członkiem Unii Europejskiej

  Premier Polski Beata Szydło przypomniała prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi, że jej pańtwo również jest członkiem Unii Europejskiej, a Polacy mają te same prawa, co i inni mieszkańcy państw członkowskich.

  Macron w związku z dyskusją o statusie pracowników z Polski, Rumunii, Słowacji i Bułgarii w innych państwach Unii Europejskiej powiedział w piątek, że stanowisko Warszawy nie łączy, ale dzieli Europę. Francja nalega, aby maksymalny termin umów pracowniczych skrócić z trzech lat do roku, podczas gdy Polska jest przeciwko temu.
  „Polska nie określa kierunku rozwoju Europy. Polska występuje przeciwko europejskim interesom i nie ma nic wspólnego z rozwojem Europy” – powiedział Macron. Wyraził również przekonanie, że polskie stanowisko nie otrzma poparcia ze strony innych państw Unii Europejskiej, a on będzie mógł przekonać partnerów o konieczności przeprowadzenia reform.

  „Przypominam Panu Prezydentowi Macronowi, że Polska jest takim samym członkiem UE jak Francja. Mamy takie same prawa jak Francja i inne kraje członkowskie i będziemy z nich korzystać dla dobra Polski i Polaków. Polska nie jest w konflikcie z żadnym z krajów UE ani z nią samą”, — powiedziała w odpowiedzi Beata Szydło dziennikarzom w piątek.

  Doradzam panu prezydentowi, aby zajął się sprawami swojego kraju, być może wtedy uda mu się osiągnąć takie same wyniki gospodarcze i taki sam poziom bezpieczeństwa swoich obywateli, jaki gwarantuje Polska”, — powiedziała.

  W stosunku do delegowanych pracowników Szydło powiedziała, że „Polska i Europa Środkowa broni zasad wspólnego rynku, a Francja poprzez swoje działanie próbuje demontować jeden z filarów UE”.
  —————–
  Tak się powinno ucierać nosa żabojadom i innym macrelom

  Polubienie

 40. Na „wiernipolsce”, w ramach Ćwiczeń Poznawczych Cywilizacji T-P-D, takie sobie gadu gadu o kolejnych, ANTYSOCJALISTYCZNYCH „domkach z łazienką” w Polsce – o co dzisiaj łatwo, podobnie jak i o samochód, bo Polska obecnie „domkami z łazienką” – a także TPD samochodami dokładnie przysr…, nie przymierzając Zakopane obecnie.

  Zaś na pytania Adm, najwyraźniej lubującego się w budowie „domków z łazienką” (bo mnie, po 3-letnim pobycie w USA w młodości, marzył się sraczyk z desek z dziurą, u dziadka nad gnojówką, gdzie w zimie dupa – jako dziecku – mi przymarzała) „A u nas niby kto miałby zastąpić J. Kaczyńskiego? Petru, Kukiz, Schetyna czy Kopacz, a może M. Piskorski?”

  To znalazłem taką oto odpowiedź:

  Mateusz Piskorski na pewno nie może zastąpić J. Kaczyńskiego (który, bez żadnej przesady, NA ŚMIERĆ wydymał politycznie Andrzeja Leppera) bo, podobnie jak A.L., ma „krechę” w Departamencie Stanu, wydaną przez tego Stanu Ju-Es-Ej „niewidzialną rękę” pod nazwą CIA:

  cytuję za: „Aresztowanie Mateusza Piskorskiego przeprowadzono na bezpośrednie polecenie CIA” https://pl.sputniknews.com/polska/201705245507103-sputnik-mateusz-piskorski-aresztowanie-abw-polska-szpiegostwo/

  (…)
  — Proszę opowiedzieć o ostatnich chwilach Mateusza na wolności. To były jego urodziny?

  — Tak. Mateusz kończył 39 lat. Agencja Bezpieczeństwa Wewnętrznego przygotowała dla niego taki prezent. Bardzo cynicznie i zupełnie, nawiasem mówiąc, nie po polsku.

  — Dlaczego?

  — Ponieważ, jak się później okazało z materiałów sprawy, zatrzymanie Piskorskiego zostało przeprowadzone na bezpośrednie polecenie CIA i FBI. Proszę sobie wyobrazić obie agencje rządowe USA. Tak wygląda „niezależność” Polski.

  Mateusz Piskorski
  © Zdjęcie: Igor Stanow
  „Agent trzech wywiadów” Mateusz Piskorski
  Guantanamo
  © REUTERS/ Lucas Jackson
  Areszt dla Piskorskiego – farsy ciąg dalszy
  Ale wrócę do tego dnia. Rano Mateusz zawiózł dzieci do szkoły, a gdy chciał odjechać, to stojący przed nim samochód nagle gwałtownie zaczął cofać. Mateusz zahamował, ale z tyłu zablokowało go kolejne auto. A dalej wszystko potoczyło się tak, jak w tanim filmie detektywistycznym. Z samochodów wyskoczyli ludzie w maskach i kamuflażu z bronią w pogotowiu. Siłą wyciągnęli go z samochodu i przyparli do maski. Jakby próbowali zatrzymać Rambo.

  Ci ludzie nie mieli żadnych znaków identyfikacyjnych – ani naszywek, ani liter na plecach.

  Może byli to bandyci?

  Następnie przeszukano mieszkanie, skąd wyniesiono cały sprzęt, w tym konsole do gry dzieci.

  Z błahostek: po zatrzymaniu Mateusza jego samochód służby zaparkowały na miejscu dla inwalidów, a później, gdy rodzina zabierała go, to musiała zapłacić spory mandat.

  — W jakich warunkach przetrzymywane jest Mateusz?

  — Wiem, że przez cały czas jest głodny. Źle tam karmią. Paczki z jedzeniem są zabronione. Matka i ojciec tylko raz widzieli się z synem, bo sami są bardzo chorzy i mieszkają daleko od Warszawy. Pisze do bliskich listy, które docierają po miesiącu. W jednym z nich stwierdził, że w więzieniu można wszystko przetrwać, ale najtrudniejsza jest samotność i brak wiedzy o tym, co się dzieje.

  — W celi jest ktoś jeszcze?

  — Gdy tylko został zatrzymany, to zaczęto go namawiać, aby „po dobroci” sam podpisał przyznanie się do winy. Że jest szpiegiem. Wówczas dostanie cztery lata. Odmówił. Wtedy umieszczono go w celi razem z przestępcami, gdzie za każdym razem musiał wyjaśniać, że nie zdradził Ojczyzny. Więźniowie go nie zaczepiali. Potem umieszczono go razem z schizofrenikiem. Później w ogóle odizolowano. Nawet na spacerach z nikim się nie spotykał.

  Teraz razem z nim siedzi dwóch młodych mężczyzn, którzy cały czas rozwiązują krzyżówki. Mateusz jest dla nich chodzącą encyklopedią. Wiem jeszcze, że prowadzi całe „pogadanki polityczne” dla strażników.

  Mateusz Piskorski
  © Zdjęcie: Igor Stanow
  Mateusz Piskorski
  — Jeśli chodzi o samotność. Gdy Piskorski zajmował się działalnością społeczną w Unii Europejskiej i Rosji wydawało się, że miał setki przyjaciół i współpracowników. Czy w ciągu roku pomogli mu jakoś? Finansowo, moralnie…

  — To, co teraz powiem może się komuś nie spodobać, ale powinni o tym wiedzieć na przyszłość przede wszystkim ci, którzy chcą prowadzić podobną działalność w Europie. Mateusz myślał, że żyje w wolnym europejskim świecie. Ale w rzeczywistości wszystko się zmieniło. Nie ma osławionej europejskiej demokracji. Nie ma wolności słowa, wolności opinii. System szybko dąży w przeciwnym kierunku. CIA monitoruje wszystko w Unii Europejskiej. Brutalnie. Na przykład, w Hiszpanii w więzieniu przebywa pewna pani, które próbowała występować przeciwko NATO. Nic o niej nie wiemy. Podobnie jak Hiszpanie o Piskorskim.

  A wracając do „europejskich przyjaciół”, powiem, że jeden z nich wprost nam powiedział, że „Mateusz nie jest Assangem czy Snowdenem, aby zbierać dla niego pieniądze w całej Europie”.

  Nikt nie pomógł.

  NIKT.

  — O jakich wydatkach mowa?

  — Płacimy adwokatowi po 500 euro miesięcznie. Do tego trzeba przesyłać pieniądze na specjalne konto, aby Mateusz mógł kupić w więziennym sklepie przynajmniej papierosy. Przytoczę kolejny wymowny przykład. Mateusz powinien zapoznać się ze sprawą karną, ale brakuje na to czasu, bo do prokuratury jest przewożony na krótko. Można oczywiście przekopiować materiały, ale policzono mu za tę usługę – nie uwierzycie – 7 tys. złotych. Pojawił się pomysł zwrócenia się do zwolenników Piskorskiego na Facebooku, aby zgromadzić te pieniądze. Ale nikt nie wziął się za niego.

  Z drugiej strony doskonalę rozumiem ludzi. Niektórych z jego przyjaciół, kolegów wzywano do prokuratury i ABW po siedem razy. Był przypadek, że wezwano na przesłuchanie kobietę, która wcześniej nigdy nie spotykała się i nie kontaktowała z Mateuszem, a po aresztowaniu napisała do niego list na znak poparcia.

  Mecz Polska-Niemcy, Euro 2016. Witold Waszczykowski i Frank Walter-Steinmeier
  © Sputnik. Виталий Белоусов
  San Escobar od morza do morza
  Mateusz Piskorski
  © East News/ Anna Abako
  Mateusz Piskorski – do Jarosława Kaczyńskiego: Szanowny Panie Prezesie!
  Marek Belka i Leonid Swiridow
  © Sputnik. Jewgienij Bijatow
  Marek Belka: „My, Polacy, kochamy Rosję i bardzo się boimy imperium”
  — A co mu konkretnie zarzucają?

  — W oparciu o informację, które docierają do nas, nie ma ani jednego dowodu na to, że Piskorski jest szpiegiem. Wszystkie zarzuty opierają się na pośrednich dowodach jednej komisji, która czyta materiały z podsłuchu i analizuje je zgodnie ze swoimi wrażeniami. Wśród takich poszlak numer jeden jest to, że Mateusz kierował grupą europejskich obserwatorów na Krymie. Dalej podejrzewa się go o zorganizowanie podróży pewnych ludzi na Ukrainę, w wyniku czego został oblany farbą pomnik Bandery.

  Ponadto przypisuje się mu organizację pikiety przeciwko NATO przed ambasadą USA w Warszawie.

  I oczywiście prokuratura ciągle wskazuje, że Piskorski często jeździł do Rosji, występował w rosyjskiej telewizji i w taki sposób – niemal dosłownie cytuję – próbował wstrząsnąć opinią publiczną w Polsce i przeorientować ją przeciwko interesom Polski.

  — A szpiegostwa na rzecz Iranu i Chin już mu nie zarzucają?

  — Moim zdaniem od dawna ta bzdura nie pojawiała się na posiedzeniu sądu.

  — O ile mi wiadomo, ostatnie posiedzenie sądu odbyło się na początku maja. Jak się zakończyło?

  — Ponownie przedłużono śledztwo o trzy miesiące. Czekaliśmy na nie z dużą nadzieją. Przecież minął już rok. Adwokat przekazał sądowi około 60 listów od znanych polskich działaczy – wykładowców, posłów, europosłanki Tatiany Żdanok, która poręczyła za Piskorskiego, aby zamieniono mu karę na areszt domowy. Dostarczono też zaświadczenia lekarskie zarówno samego Mateusza, jak i jego matki, która jest bardzo chora. Przedstawiono też opinię naukową pewnego polskiego profesora na temat tego, czy można uważać działalność społeczną i analityczną za szpiegostwo (wniosek profesora – nie można). Ale sądzie wszystko zignorował.

  Mam takie wrażenia, że tych dokumentów nawet nie przejrzano.

  A była nadzieja: jeśli zostanie umieszczony w areszcie domowym, to stanie się to właśnie teraz, po roku, na tym posiedzeniu. Ale niestety…

  — Zgodnie z polskim prawem, jak długo może toczyć się śledztwo?

  — Zgodnie z prawem dochodzenie nie może trwać dłużej niż dwa lata. Następnie powinien się odbyć sąd, który albo uzna go za winnego, albo uniewinni. Ale jest zastrzeżenie – „z wyjątkiem szczególnych przypadków”. Naturalnie ten przypadek zakwalifikowano jako szczególny. I terminy w takich przypadkach nie obowiązują. Jest oczywiste, że służby bezpieczeństwa rozumieją słabość bazy dowodowej i przewidują, że jak tylko polski sąd uzna Piskorskiego za szpiega, to od razu wpłynie wniosek do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka, który prawdopodobnie stwierdzi, że Mateusz został skazany ze względów politycznych. Dlatego służby bezpieczeństwa nie śpieszą się.

  Tak więc dochodzenie może trwać wiecznie. Mateusz któregoś razu napisał, że spotkał w więzieniu ludzi, którzy z powodu takich „szczególnych przypadków” siedzą już siedem, osiem lat.

  — A co to za historia z pobiciem Mateusza przez funkcjonariusza ABW?

  Granica, drut kolczasty
  © Fotolia/ Kostyantyn Ivanyshen
  Krawat od Leppera w walizce do Moskwy
  — Do prokuratury i sądu zawsze eskortują go policjanci, którzy są adekwatni. Nagle zgłosił się do eskortowania młody funkcjonariusz ABW.

  Typowy przedstawiciel nowego pokolenia w Polsce, który jest absolutnie przekonany, że Mateusz jest zdrajcą, a Rosja wrogiem numer jeden. Ale chodzi o to, że Mateusza od dawna bolą plecy, bo nie zajmował się sportem, a teraz ma ograniczoną możliwość ruchów, dlatego niepokoją go silne bóle.

  Lekarz więzienny zalecił, aby zakładano mu kajdanki tylko z przodu. Po przesłuchaniu ten młody służbista, ustawiając Mateusza twarzą do ściany, zaczął zakładać mu kajdanki z tyłu. Mateusz zwrócił mu uwagę. I został uderzony. Tak, że upadł na podłogę. Następnie strażnik uderzył go gumową pałką w okolice obojczyka. Uderzył na tyle mocno, że lekarz więzienny musiał odnotować uraz, a adwokat napisał skargę do sądu. Teraz Piskorski będzie występował w sądzie w charakterze poszkodowanego, ale jesteśmy realistami i rozumiemy, po czyjej stronie jest prawo.

  Powiedziałem, że nie otrzymaliśmy żadnej pomocy, ale tak nie jest.

  Całkiem niedawno były europoseł i lider Brytyjskiej Partii Narodowej Nick Griffin przekazał Mateuszowi 500 euro. To pomoc od niego i jeszcze jednego włoskiego polityka, który też siedział w więzieniu z powodów politycznych i rozumie sytuację polskiego kolegi.

  Polubienie

 41. Kolejny przykład złodziejskiego państwa, w którym żyjemy, rządzonego przez nienażartych jak świnie przy korycie, socjalistycznych partyjniaków. Po cichu wymyślono w Sejmie kolejną ustawkę (nie mylić z prawem), która pozwoli wyciągnąć z kieszeni Polaków, kolejne niemałe pieniądze. Kolejna grupa zawodowa pasożytów jest dopieszczona przez obecną władzę, naszą kasą.

  Posłowie chcieli ukarać oszustów, przypadkiem ukręcili bat na siebie. Większość z nich powinna zapłacić 50 tys. zł kary

  http://innpoland.pl/136387,poslowie-chcieli-ukarac-oszustow-przypadkiem-ukrecili-bat-na-siebie-wiekszosc-z-nich-powinna-zaplacic-50-tys-zl-kary

  Rzeczoznawca majątkowy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rzeczoznawca_maj%C4%85tkowy

  Ile zarabia rzeczoznawca majątkowy?

  https://wynagrodzenia.pl/moja-placa/ile-zarabia-rzeczoznawca-majatkowy

  TERMIN PRAWNY ,,GODZIWY” CZYLI NA OKO ALBO PI RAZY DRZWI, A NAJLEPIEJ JAK PETENT RZECZOZNAWCY MAJĄTKOWEGO, ,,PRZEMÓWI” DO JEGO KIESZENI, TO WTEDY BĘDZIE NAPRAWDĘ ,,GODZIWA” WYCENA MAJĄTKU.

  Wycena nieruchomości w wartości godziwej – czy można bazować na określonej przez rzeczoznawcę majątkowego wartości indywidualnej nieruchomości?

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/analizy/analizy-prawne/wycena-nieruchomosci-w-wartosci-godziwej-czy-mozna-bazowac-na-okreslonej-przez/gsnxt

  https://sjp.pwn.pl/sjp/godziwy;2462248.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 42. ŚWIATOWY SOCJALISTYCZNY CYRK TRWA W NAJLEPSZE!

  SĄ WIELCY ZANIEPOKOJENI Z UROJENIA, WYSTĘPAMI ZIELONYCH CYRKOWCÓW ZE WSCHODU!

  „Zapad 2017” niepokoi NATO i państwa bałtyckie

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/swiat/%E2%80%9Ezapad-2017%E2%80%9D-niepokoi-nato-i-pa%C5%84stwa-ba%C5%82tyckie/ar-AAqGNrl?li=AAaGjkQ&ocid=ient

  LITWA JUŻ ROBI ZE STRACHU W GACIE!

  Litwa ,,odczuwa już zagrożenie”, NATO ma ,,wątpliwości” w sprawie manewrów Zapad’17

  http://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/zapad-2017-nato-zaniepokojone-brakiem-otwartosci-rosji-ws-manewrow,767071.html

  CAŁA POLSKA W PANICE I TEŻ ZE STRACHU ROBI POD SIEBIE!

  Zapad 2017. Czy powinniśmy się obawiać gigantycznych rosyjskich manewrów u polskiej granicy?

  http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/zapad-2017-rosyjskie-manewry-wojskowe-u-polskiej-granicy,artykuly,414977,1.html

  O! WIELKA MĘŻYNA STANU TEŻ ZABRAŁA GŁOS I PO WYSTĘPIE WYMIENIŁA PAMPERSA!

  Szydło o Zapad ’17: Realne zagrożenie dla naszych państw

  https://kresy.pl/wydarzenia/szydlo-o-zapad-17-realne-zagrozenie-dla-naszych-panstw/

  WITAMY, WITAMY NA RUSKIEJ/BIAŁORUSKIEJ ZIEMI I SERDECZNIE ZAPRASZAMY W GOŚCINĘ!?

  Dwóch obserwatorów NATO na ćwiczeniach Zapad’17

  http://www.rp.pl/Polityka/170829462-Dwoch-obserwatorow-NATO-na-cwiczeniach-Zapad17.html

  Łukaszenka zaprasza obserwatorów NATO na manewry Zapad. Wbrew Moskwie?

  http://www.defence24.pl/565241,lukaszenka-zaprasza-obserwatorow-nato-na-manewry-zapad-wbrew-moskwie

  O! SZPIEDZY TEŻ NIE PRÓŻNOWALI I DOSTARCZYLI NA CZAS TAJEMNE PLANY! Z INFOGRAFIKI WYNIKA, ŻE ZABAWA W ,,ZIELONE” JEST POWTARZANA CO CZTERY LATA, TAK JAK OLIMPIADA (2013-2017)!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 43. a jak wycenić taki domek?

  Tatonka, pałatka. Miałem okazję kilkanaście razy koczować (lata 60. ub.w., listopad, deszcz i straszne zimno) przez kilka godzin pod takim czymś. Starszy kolega robił za ,,pastucha” (jedna krasula, kilkunastoosobowe, stado owiec i baranów), a ja razem z nim i z drugim kolegą.

  Mam na sumieniu wybudowane dwie ziemianki, które nigdy nie zostały ukończone w 100%, jeden szałas pokryty gałęziami młodych brzózek, a także miałem przyjemność wybudować skromne iglo w latach 60. ub.w., kiedy były śnieżne zimy i siarczyste mrozy. Z planów wybudowania własnego domu nic nie wyszło, chociaż bardzo się starałem. Siła wyższa tak zadecydowała, że mieszkam w osiedlowym kurniku (Konzentrationslager)!

  Tak będzie wyglądała przyszłość Polaków w Polsce?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Drzyma%C5%82a

  Nie bądźmy skrajnymi pesymistami, postęp techniczny w posiadaniu własnego M, ,,wyrwał” do przodu, także w tej dziedzinie życia!

  Ludzie mają różne pomysły na budowę domów w różnych miejscach na Ziemi, aby chronić własną kieszeń przed złodziejskimi rządami socjalistów/globalistów. W tym przypadku, nie płacimy podatku gruntowego.

  DOMY NA WODZIE

  Niecodzienny boom budowlany w Holandii

  https://kb.pl/porady/domy-na-wodzie/

  Pozdrawiam

  Polubienie

 44. …. ja myślałem o domku na podwoziu wagonu kolejowego, żeby nie był za mały i za ciasny można by ustawić na trzech rzędach torów.
  To by fajnie wyglądało, no i można by się przejechać nie wychodząc z domu. W górach najlepszym domkiem byłby dom w stylu kolejki linowej, z drabinką linową za drzwiami.
  A co do tych ćwiczeń ,,zapad”, to czort ich wie co kombinują.
  Jak mają taką nazwę to znaczy, że komenda końcowa może być ,,w pierod na zapad” po czym będzie długie i głośne ,,Urrrraaaaaa”
  Na wszelki wypadek warto kupić kwiaty i sformułować komitet powitalny.
  Polskie dziewczyny to pewnie by się cieszyły, tyle młodego zdrowego chłopa do wzięcia i nie czarne murzyny tylko swojskie słowiańskie.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s