Jan Zbigniew hrabia Potocki


 

Niewątpliwie jest to bardzo ciekawa postać.

Pojawił się na You Tubie w wielu już filmach. Dał się zauważyć w internetowym świecie. Ja osobiście nic o tym panu nie wiem, ale widzę osobę inteligentną, z pańskimi manierami, przystojną, elokwentną i zapewne ze sporymi ambicjami politycznymi.

Jan Zbigniew Potocki robi na mnie wrażenie prawdziwego potomka wielkiego magnackiego rodu Rzeczypospolitej Obojga Narodów

Oto kilka filmów z hrabią Potockim w roli głównej.

Inn filmy można znaleźć na You Tube wpisując Jan Zbigniew hrabia Potocki

26 uwag do wpisu “Jan Zbigniew hrabia Potocki

 1. Teraz albo nigdy.
  Teraz albo nigdy! Budujemy telewizję „na żywo”

  A może tak nie ze składek, z jałmużny, ale bardziej solidnie jako udziałowcy. Gdyby sprawa była pewna a nie jedynie chodziło o wyciagnięcie, zgromadzenie kasy na swoje prywatne przedsęwziecie, to i ja bym do takiej spółki przystąpił.
  Ale spółka musiała by być autentyczna zarejestrowana z gwarancją, że z czasem zacznie dawać dochody.
  W innym przypadku raczej nie widzę sukcesu i możliwości realizacji zamierzenia pana Piotra.
  Ale może się mylę. Pan Piotr to talent sam w sobie.

  Polubienie

 2. … Jan Zbigniew Potocki robi na mnie wrażenie prawdziwego potomka wielkiego magnackiego rodu Rzeczypospolitej Obojga Narodów…

  No faktycznie robi… tylko pod siebie, zapominając o czymś!

  Może na początek troszeczkę historii, ,,wielkiego” potomka magnatów/arystokratów (nie mylić ze szlachtą) która robi naprawdę ,,duże” wrażenie!

  Stanisław Szczęsny Potocki – polski synonim zdrajcy

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1592712,Stanislaw-Szczesny-Potocki-polski-synonim-zdrajcy

  Najwięksi zdrajcy Rzeczypospolitej, jak Szczęsny Potocki, zostaną pohańbieni

  https://kresy24.pl/najwieksi-zdrajcy-rzeczypospolitej-jak-szczesny-potocki-zostana-pohanbieni/

  Targowica. Wiecznie żywi ,,zdrajcy Polski, pachołki Rosji”?

  Największy rogacz Rzeczypospolitej

  http://marhan.pl/index.php/jeeli-uwaasz-e-warto/2026-ciekawostki-krzysztof-pipaa-najwikszy-rogacz-rzeczypospolitej

  I znowu ,,co złego, to nie my”, bo tak, po prostu wyszło!

  Zamek wstydu i hańby

  http://www.tokfm.pl/blogi/kolejarz/2016/10/zamek_wstydu_i_hanby_/1

  Cytat obecnego hrabiego:

  ,,Nie zgadzam się na dalsze okradanie Polski przez obecne partie”. (nasza mafia klanowa zrobi to lepiej)

  Potoccy dostaną pałac

  http://archiwum.rp.pl/artykul/824866-Potoccy-dostana-palac.html

  Arystokrata nie zawsze brzmi dumnie

  http://www.zw.com.pl/artykul/241473.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. W nawiązaniu do bezowocnych, bo bez żadnej siły przebicia w aktualnie otaczającej nas rzeczywistości, dysput na tej i innych stronach tzw. patriotycznych / narodowych chcę zwrócić jeszcze raz dyskutantom uwagę, że wzajemne psychiczne dołowanie się nie ma sensu.
  Okres istnienia Państwa Polskiego w postaci PRL, chociaż niezależnej od woli i oczekiwań Polaka ale fakt dokonany, należy traktować równiez jako ciągłość państwową i prawa własnościiowe w nim ustanowione jako niekorygowalne. Inaczej powstaje nierozwiązywalny supel zamieszania, stworzony poprzez nową elytem
  w Magdalence, uzurpatorow do władzy metodą obłudy i oszustwa, bezczelych sprzeniewierzycieli, zlodziei
  i paserów, narazie dalej rządzących i bezkarnych za dokonane przez nich przestępstwo na narodzie polskim.
  Naprawa zla nie drogą zamiany elytów z Magdalenki na przedwojenne jaśniepaństwo a renacjonalizacją ukradzionych narodowi polskiemu dobr, następnie powtórną prywatyzacją po cenach rynkowych i powrót
  do takich zasad działalnosci gospodarczej, gdzie wytwórczość podlega tylko i wyłącznie regulacjom Państwa Polskiego a nie żydowskiemu, globalnemu bankierowi.
  W tym celu niezbędnym jest pójście na żywioł narodowy w doborze do władzy, by rządzących wybierał naród spośród swych sąsiadow ze społeczności lokalnych, gdzie kandydaci do władzy nad innymi sami zgłaszaliby swą gotowość poddania się pod wybór w sposob bezpośredni, a nastepnie oni to, ci wybrani
  w społecznościach lokalnych wybieraliby wszystkie władze wyższe spośród siebie, do centralnych włącznie.
  Tylko i wyłącznie przy takim rozwiązaniu można będzie powiedziec: jak sobie pościelisz, tak się wyśpisz. System partyjny a trafniej mowiąc partyjniacki nie jest demokratycznym, bowiem to klika partyjniacka podsuwa ludziom na listach z góry tych, których mają wybrać.
  Napisałem, co wiedziałem, bez plucia i wyzywania, bo marzeniem mym jest, aby Polska była polską
  a europejczkiem jestem z chwilą urodzenia i nie muszę się w tym punkcie dowartościowywać żydowską unią
  lub równie żydowskim międzymorzem.

  Polubienie

 4. …by rządzących wybierał naród spośród swych sąsiadow ze społeczności lokalnych, …
  Ja tych lokalnych obserwowałem, rozmawiałem z nimi, poznawałem ich poglądy i zapatrywania i zastanawiałem się jak takie typy, takie łajzy, mogą pchać się miedzy już upchanych, chyba jednak o wyższym nieco od nich poziomie moralnym i intelektualnym.
  Bo jednak wszystkich lokalnych posłów znam osobiście odwiedzając ich w ich biurach poselskich bądź zwracając się do nich w takiej czy innej sprawie.
  Zamieniając tych obecnych polityków na tych niby z ludu, na te łajzy, które też się w przeddzień wyborów obnoszą z ulotkami i odezwami, wpadlibyśmy w znacznie większe szambo.
  To by było jak przysłowiowa podmianka –zamienił stryjek siekierkę na kijek, albo jak mawiał jeden z moich amerykańskich znajomych – małe gówno na duże gówno.

  Kika
  .. No faktycznie robi… tylko pod siebie, zapominając o czymś!…
  Wyobraź sobie że ja się z twoim stwierdzeniem zgadzam. Co więcej, robi pod siebie i jakby nie miał świadomości bezowocności tej roboty. Brak mu wizji, brak właściwego kierunku by cokolwiek osiągnąć. Ale jest hrabią, jest Potockim i dosyć łatwo gdyby dobrze się zastanowił mógłby pociągnąć za sobą sporą gromadkę ludzi. Niektórzy komentując pod jego filmami piszą – Wodzu prowadź.
  Inni też widzą w nim przewodnika i tego co to ma rację.
  Popatrz, taki Tusk nabrał sporo z naszych rodaków, Palikot nieco mniej, ale też stworzył grupę posłów, pogrzebał/a go Anna Grodzka/i.
  Ostatnio wyskoczył Kukiz, pewnie jedynie na jeden sezon i zaraz spadnie.
  Swetru też albo pociągnie resztkami sił, albo odpadnie
  Teraz mógłby Potocki, ale na razie nie wie jak i nie wie z jakimi hasłami mógłby trafić dla ludu.
  Jeśli się trafi ktoś kto mu to podpowie, to będziemy mieli partię szczerze i podwójnie narodową, polską, wielko magnacką i oczywiście patriotyczną.

  Roberto
  A ty nowy i już do picia namawiasz?
  A postawisz to i ja wypiję?

  Polubienie

 5. Ad marzenia się nieraz spełniają

  … Naprawa zła nie drogą zamiany elytów z Magdalenki na przedwojenne jaśniepaństwo a renacjonalizacją ukradzionych narodowi polskiemu dóbr, następnie powtórną prywatyzacją po cenach rynkowych i powrót
  do takich zasad działalnosci gospodarczej, gdzie wytwórczość podlega tylko i wyłącznie regulacjom Państwa Polskiego a nie żydowskiemu, globalnemu bankierowi…

  Congratulations! Niczego innego w szkołach nie uczyli – zapomnieli? A ten ryneczek cenowy, to przypadkiem nie jest w posiadaniu szmuli? Czy ceny na ryneczku nie dyktują szmule albo spekulanci – też szmule? A mamonę na tą wytwórczość gospodarczą, da w prezencie HOSANNA NA WYSOKOŚCIACH? Co z tymi dobrami wytworzonymi przez wytwórczość, będą rozdawane za darmo czy się znów jakość sprzeda za psi grosz, szmulowi/spekulantowi na ryneczku, aby tradycyjnie mógł sobie zarobić, a nam będą znowu bardzo potrzebne dewizy ,,na gwałt” po cenach wolnorynkowych na dalszą działalność?

  Aj waj, znowu SOCIALISMUS, CAPITALISMUS und COMMUNISMUS! Chi, chi chi…

  Polubienie

 6. Kika
  A wracając do Piotrka Konczarowskiego, uda mu się stworzyć telewizję na żywo czy nie, jak sądzisz?

  Oczywiście panie Adm stworzy telewizję pod nazwą .
  DOBRA NASZA A CIEMNY LUD TO KUPI ALBO INNA NAZWA TELEWIZJI .
  TV NASZE KAMIENICE A WASZE NARODOWE ULICE .
  PANIE ADM DAJ SOBIE SPOKÓJ Z TYM DZIECIAKIEM I NIE KREUJ GO TUTAJ NA ZBAWCĘ .

  Polubienie

 7. Myśl Narodowa
  09.02.1924
  Warszawa
  Rok 4, Nr 6

  Hrabskie chamstwo

  Przez trzy tygodnie jeździłem wśród śnieżycy po Podolu i nie czytałem nietylko warszawskich ale i wogóle żadnych gazet. Dopiero w drodzo powrotnej udało mi się we Lwowie zachłysnąć nieco stołecznego powietrza. W „Myśli Narodowej” znalazłem opowieść Nowaczyńskiego o snobowskiej fanaberji hr. Potockiego z Łańcuta, a ten szczegół postawił w należyte światło scenę, jaka się na Podolu zdarzyła właśnie podczas moich rozjazdów.

  W Tarnopolu do wagonu II klasy, idącego pociągiem lokalnym ku Kopyczyńcom i Zaleszczykom wsiadało kilka osób, między któremi poznałem hrabiego Zdzisława Tarnowskiego z Dzikowa. Innych osób nie znałem nawet z widzenia, ale wedle tytulatury i sposobu wzięcia się wnoszę, że było tam jeszcze ze dwóch hrabiów galicyjskich. Reszta mogła być tak dobrze służbą, jak współtowarzyszami wyprawy łowieckiej. Panowie ci mieli niebywałą obfitość pakunków i naturalnie demonstracyjnie wielkopańskich futer do podróży sankami. Zajęli wagon, przeznaczony na 30 osób tylko w siedmioro czy ośmioro, zatarasowawszy wszystkie inne miejsca walizkami i futrami, tak że obok nich już nikt nie mógł się zmieścić. Konduktor, jakiś sympatyczny staruszek, zwrócił z szacunkiem uwagę jaśnie panom, że wedle przepisów kolejowych powinni nadmiar pakunków dać na bagaż lub też kupić bilety osobowe za miejsca zajęte. Na ta młody jakiś pan, prawdziwy typ galicyjskiego hrabiego, odpowiedział podniesionym głosem, że nigdy pakunków na bagaż nie da, bo na kolejach kradną. O drugiej ewentualności, żeby zapłacić bilet osobowy za miejsce, zajęte pod pakunki, nie raczył naturalnie wspomnieć. Wtenczas hr. Tarnowski dla uspokojenia sprzeczki rzekł w sposób godny austrjackiego rzeczywistego tajnego radcy:

  – Między mądrymi ludźmi jechaliśmy bez trudności, ale między tymi bolszewikami ciężko będzie.

  Konduktor poczerwieniał, lecz powiedział spokojnie:

  – Jesteśmy funkcjonarjuszami polskich kolei, a nie bolszewikami.

  Zaperzył się ów młody hrabia i wrzasnął groźnie:

  – Milcz!

  A kiedy konduktor zapowiedział szukanie interwencji w urzędzie ruchu, młody panek pobiegł do zawiadowcy stacji ze skargą na obrażonego funkcjonarjusza.

  Urzędnik ruchu chciał skonstatować ilość jadących osób oraz bagażu, przypadającego na osobę. Myśliwskie towarzystwo opuściło wagon, zawalony pakunkami i rozproszyło się po budynku stacyjnym, aby uniemożliwić usunięcie pakunków, ponieważ przepisy kolejowe zabraniają funkcjonarjuszowi dotykania bagażu pod nieobecność właściciela. Od zainteresowanych nie dowiedział się urzędnik nawet ilości osób, które zajęły cały wagon. Jeden powiedział, że jest ich 7, drugi, że 10, trzeci, że 12. W chwili sygnalizowania odjazdu znalazło się całe towarzystwo w zdobytym wagonie.

  Konduktor nie wiedział, czy wypisywać panom bilety dodatkowe za zajęcie miejsc nadliczbowych, bo obawiał się, że wyższe władze uwierzą raczej hrabiom niż jemu i że wskutek tego jego nadmierna służbistość może mu przynieść tylko zredukowanie.

  Ten błachy, prawie codzienny obrazek, jest wysoce znamienny dla umysłowości tego typu ludzi w Małopolsce.

  Jeżeli ci panowie chcieli jechać swobodnie i zatrzymać góry bagażu przy sobie, mogli to uczynić bez kłopotu. Przepisy kolejowe przewidują możność zakupienia większej ilości miejsc, całych przedziałów, a nawet całego wagonu czy pociągu. Magnaci zawsze tak postępują. Taki nasz polski hrabia natomiast nie chce płacić. Nie chce płacić podatku, nie chce płacić rzemieślnikowi, nie chce płacić artyście, nie chce płacić za kolej, za prawo patronatu i t. d. Według jego bardzo prymitywnej psychologji, jemu, jako zaliczającemu się do galicyjskiej arystokracji, należy się ze strony społeczeństwa i władz wszystko, a od niego nikomu nic.

  Chłopi powinni na kilkadziesiąt kroków przed jego końmi czy gankiem odkrywać głowę, oficjaliści, choćby z uniwersyteckim wykształceniem, całować go w rękę, władze spełniać wszystkie zachcenia, a on za to nie ma żadnego innego obowiązku, bo jemu się to wszystko należy jako „panu”. A swoje „państwo” zaznacza w ten sposób, że każdemu, kogo się nie boi, mówi „ty”, choćby to był mlecznowłosy staruszek, ojciec okrytych chwałą oficerów polskich. Naturalnie taki panek nie rozumie i oburza się jeżeli się od niego żąda stosowania się do przepisów, zwłaszcza w Polsce.

  Nie jest to bynajmniej duma. Tej nie zna typ ludzi tego rodzaju. On nie pojmie, że skrupulatne stosowanie się do przepisów uczyniłoby z niego w oczach gminu wzór, szeroko zalecany do naśladowania. I to byłaby prawdziwa duma. Niestety u nas ten typ ludzi ma pyszałkowatość niesfornego dyzia, brutalność dorobkiewicza, ale nigdy dumy prawdziwych panów.

  Bo i czego niektórzy tacy pankowie się puszą? Nie szlachetnością rodu, bo jest w Polsce mało rodzin arystokratycznych czy historycznych, któreby nie miały w swoich dziejach wyrodków, sprzedawczyków, zdrajców i pospolitych złodziei. Stanisław Jabłonowski w swoim „Skrupule bez skrupułu” stwierdza, że wszyscy podskarbiowie byli złodziejami, a przecież podskarbiostwo było dostępne tylko największym magnatom. Warto też przeczytać „Anatomię Rzeczypospolitej” Gostomskiego, aby się o wielu takich rzeczach dowiedzieć.

  Samo szlachectwo, ani tytuł nie dowodzi w Polsce niczego. Sławetny starosta kaniowski Mikołaj Potocki chwalił się, że batogami uszlachcił z górą trzysta rodzin. Dla nieznających sprawy wyjaśnię ten proceder. W województwach: kijowskiem, bracławskiem, podolskiem i częściowo wołyńskiem mieszkali królewięta, właściciele obszarów i z powodu hajdamackich niepokojów do zarządzania dobrami trzymali sobie tam gubernatorów. Byli to synowie podstarościch, pochodzących zazwyczaj z chłopów, zawalidrogów i innych obieżyświatów. Półwarjat Potocki, popadłszy w zatarg z takim gubernatorem, kończył zazwyczaj spór w ten sposób, że kazał hajdukom schwytać takiego sąsiada i oćwiczyć. Poszkodowany skarżył starostę do grodu o „schłostanie szlachcica” i uzyskiwał wyrok, skazujący Potockiego na grzywnę. Ten wyrok bywał często jedynym dokumentem, stwierdzającym przynależność takiego pana do stanu szlacheckiego i służył za dyplom indygenatu. Potocki płacił i cieszył się, że batogami udziela nobilitacji.

  Nie chcę już wspominać o Grenzgrafach i Klostergrafach, którzy zasłużyli na osobny rozdział w polskiej heraldyce. Biorąc wszystko razem, szlachectwo w Polsce, z wyjątkiem rodzin dynastycznych, oraz zaścianków, jest bardzo pomieszane pierwiastkiem dorobkiewiczowskim, Bóg wie jakiego pochodzenia i że gadanie tu o czystości krwi jest w dużej ilości wypadków niedorzecznością. Kto się trochę trudnił historją, ten wie, że nie posiadamy ani jednego egzemplarza autentycznego herbarza Niesieckiego.

  Można powiedzieć, że pretensjonalność polskiego magnata opiera się wyłącznie na majątku. Dynasta prawdziwy, gdy stracił majątek, zostaje zdeklasowany, a dorobkiewicz, choćby brudny, już w drugiem pokoleniu wchodzi między karmazyny.

  A początki majątków są zazwyczaj bardzo niechwalebne. Mogę wyliczyć magnatów, których majątki pochodzą z pospolitego rajfurstwa u królów, z zaprzedawania się Szwedom, Francuzom, Austrjakom, z łapówek rosyjskich lub nawet pruskich, z koligacenia się z niezliczonymi nałożnikami caryc Anny, Elżbiety, Katarzyny itd.

  Niema więc przyczyny puszyć się i rozbijać na kolejach i ludzi nieznanych traktować per „ty”. A już jest brakiem pospolitego wstydu i poczucia własnej godności wymuszać na sterroryzowanych funkcjonariuszach daremne lub na pół daremne przewożenie swoich dostojnych osób, pakunków, podczas kiedy biedota musi płacić pełne taryfy. Jest to prawdziwe chamstwo. Gazety i pisma humorystyczne wydrwiwają pyszałkowatość dorobkiewiczów czyli bogaczy wojennych, zwanych nouveauriche’ami. Znaczna paczka galicyjskich hrabiów i innych podpanków mogłaby zjadliwym satyrykom dostarczyć o wiole obfitszego tematu. Albo międzynarodowa fanaberja znudzonego snoba, albo też uprzykrzenie dorobkiewiczowskie niesfornego Dyzia, rzucają się u nich w oczy. Na takie hrabskie chamstwo trzeba zorganizować służbę kolejowę i posługaczy hotelowych, żeby każdemu podpankowi galicyjskiemu odpowiadali również na „ty”.

  Mógłbym więcej napisać na temat spostrzeżeń, jakie w tym kierunku poczyniłem nie w całej Polsce, tylko na pewnym jej obszarze. Tu wystarczy moralna czy materjalna rózga. Natomiast z drugiej strony mamy inną podłość, która wymaga unieszkodliwienia. Podpanek syn dorobkiewicza jest, chamski i ordynarny, bo nigdy się nie zastanawiał nad niczem, bo go myśleć nie uczono. Ale jeżeli samozwańczy „przyjaciel ludu” w jednej stronie Polski ubiera się w stare szmaty, aby chłopom wmawiać potrzeby walki z burżujami, obszarnikami, endekami a w innej stronie powozem z lokajem na koźle zajeżdza do własnego majątku, zdobytego na reformie rolnej, to tego nie można tłumaczyć bezmyślnością, ani dziedziczną głupotą, tylko przewrotnością i podłością.

  Niemniej jednak takie przedwiekowe rozbijanie się „panów” wytwarza nastrój wrogi i oburzenie. Nic tak dotkliwie nie dojmuje jak poniewieranie godności osobistej u człowieka, który w sposób uczciwy zarabia na życie. Konduktor tarnopolski miał słuszność, mówiąc, że takie zachowanie się małopolskich hrabiów więcej przyczynia się do wytwarzania bolszewickich nastrojów, aniżeli agitacja komunistyczna. I dlatego światłe, patrjotyczne ziemiaństwo, powinno ukrócać takie wybryki niektórych swoich członków, bo one przeszkadzają łączności narodowej, a im samym również szkodzą.

  Jan Zamorski.

  Polubienie

 8. 1. Łajza siedzi na poselstwie po tym, jak pod wybór wypisala go na liscie klika partyjna, która za nim stoi i on tej klice sluży, nie ludziom, „wyciągając samemu ile się da ” „boków”, bo pewnie zgodnie z modą „biznesmen” a krycie ma. Gdyby łajza sama poddala się pod wybór, adm. łajzy by zapewne nie wybrał, wybrałby nie łajzę na poselstwo.
  2. W szkole dobrze uczyli, bo poszanowania własnosci państwowej, czyli narodowej. W czasach obecnych
  dewizy będą dopóki ostatnia ziemia, las i kopalnia, tak ta zatopiona, jak ta jeszcze nie otworzona w lepkie łapska „inwestora” nie trafi, bo żadna z pożyczek na „nieustanny rozwój”, którymi to po transformacji narodowego w cudze raczą rządzących „filantropy” bankierskie, na krzywy ryj nie została udzielona
  a z zabezpieczeniem pod nią, nie wyłudzonym na szybko w czasie transformacji majątkiem prywatnym rządzących a narodu polskiego. Pózniej nie będą potrzebne dewizy, bo państwa nie będzie, Polski nie będzie.

  Polubienie

 9. Jako nowy czytelnik mam pytanie do admina
  1. Czy ma pejsy ile cm mają jego pejsy ?

  bo państwa nie będzie, Polski nie będzie.
  Kolego mylisz się .Już mieszkasz w Judeopolonii tylko jeszcze twój umysł goja tego nie zapisał .

  bo państwa nie będzie, Polski nie będzie.

  Polubienie

 10. Ad Adm-inka

  A wracając do Piotrka Konczarowskiego, uda mu się stworzyć telewizję na żywo czy nie, jak sądzisz?

  Szanowny Adm-inku, Internet można porównać do niedzielnej przechadzki po lesie. W lesie są drzewa (czytaj portale internetowe), oprócz nas w lesie są inni ludzie (czytaj obserwatorzy drzew czyli portali). Ile ludzi z tych spacerowiczów, spogląda na te same drzewa co my?
  My idziemy przez las, utartą drogą/ścieżką/traktem ale inni nie muszą tego robić, bo już to dobrze znają i wolą oglądać drzewka w innej części lasu, przedzierając się przez zarośla/chaszcze (czytaj inne portale).
  Jakie jest prawdopodobieństwo, że w tym samym czasie spotkamy w lesie na drodze swoich znajomych, chcących oglądać te same drzewko. Przy sprzyjającej niedzielnej pogodzie, może się znaleźć w lesie, połowę mieszkańców np. Olsztyna i ilu z nich obejrzy to samo drzewko co my oglądaliśmy pt. INTERNETOWA TELEWIZJA NA ŻYWCZYKA?
  A jak wielki nadleśniczy zabroni chodzenia po lesie, albo zetnie drzewko z siedliskiem KOR-ników/szkodników – co wtedy będzie?

  KOLEJNY AKTOR, NIE AKTOR, KTÓRY CHCE ROBIĆ TELEWIZJĘ POLITYCZNĄ, NIEKONIECZNIE ZA SWOJE…

  Piotr Konczarowski

  http://www.filmweb.pl/person/Piotr+Korczarowski-44622

  Już zaskarbił sobie grono wielbicieli, którzy o nim ,,dobrze” mówią.

  Piotr Korczarowski EmisjaTV – kanał sponsorowany z ambasady radzieckiej

  http://18s.pl/dobry-blog/piotr-korczarowski-emisjatv-kanal-sponsorowany-z-ambasady-radzieckiej/

  Jest coś jeszcze… Oni mają bardzo wielki wstręt wchodzenia do lasu i oglądania drzew!

  42 proc. Polaków nie umie obsługiwać komputera

  https://www.crn.pl/aktualnosci/42-proc-polakow-nie-umie-obslugiwac-komputera

  Co drugi Polak boi się komputera

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Co-drugi-Polak-boi-sie-komputera-3287279.html

  Tak to jest, jak się nie uczęszczało do AKADEMII PLATOŃSKIEJ na wieczorowo/nocne kursy dokształcające, a teraz są ogromne problemy z cyferkami.

  Polacy – cyfrowi analfabeci.

  http://www.rp.pl/artykul/951960-Polacy—cyfrowi-analfabeci.html

  Komputer organiczny – przyszłość świata informatyki?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 11. Ad LuKa

  Luczek, a co to jest? Fatamorgana?

  Tu też nastąpiło gwałtowne KWA, KWA, KWA – I WYPAD PEJSY Z BARU?

  Polskie firmy zaangażowane w izraelską okupację

  http://www.kampania-palestyna.pl/index.php/2012/02/26/polskie-firmy-zaangazowane-w-izraelska-okupacje/

  PiS wyprzedaje polską ziemię w ręce żydowskie! To jest jeszcze większa zbrodnia niż planowana za PO wyprzedaż lasów państwowych!

  https://wirtualnapolonia.com/2016/04/04/pis-wyprzedaje-polska-ziemie-w-rece-zydowskie-to-jest-jeszcze-wieksza-zbrodnia-niz-planowana-za-po-wyprzedaz-lasow-panstwowych/

  Czy 50 km od Warszawy powstaje Judeopolonia?

  http://zagozda.neon24.pl/post/138290,czy-50-km-od-warszawy-powstaje-judeopolonia

  Bywaj naiwny KWA, KWA, KWA, KACZUSIU. Chi, chi, chi…

  Polubienie

 12. Przetarg na doradztwo przy prywatyzacji ukraińskich sieci przesyłowych (gaz i ropa) wygrał dom bankierski Rothschild Mediolan. Można zatem śmiało założyć, że łapę między innymi na gazociągach położą koncerny związane z tą żydowską rodziną. PiS broniąc zażarcie Ukrainę jako kraj tranzytowy dla rosyjskiego gazu tak na prawdę walczy o interesy tej żydowskiej familii, która będzie głównym beneficjentem przesyłu gazu do Europy( pod warunkiem, ze w przyszłośći Ukraina będzie krajem tranzytowym) i nie tylko tego. Rothschild Polska(Emilii Plater) mieści się niedaleko od ulicy Nowogrodzkiej. Konsultacje zapewne odbywają sie często.

  Polubienie

 13. julius 3 listopada 2017 o 4:10 PM
  Myśl Narodowa

  Jakkolwiek krytycznie nie patrzeć na elity w tym polskie te od czasów Mieszka jedno trzeba powiedzieć, to one stanowiły trzon tworzącej się państwowości polskiej. To one zachowały dla nas to państwo mimo rozbicia dzielnicowego, mimo niemieckiego i nie tylko niemieckiego wdzierania się na nasze ziemie, to one doprowadziły do potęgi Rzeczypospolitą i to one także były sprawcą wielu jej klęsk i w końcowym momencie przyczyną jej rozbiorów.
  Potoccy, Sapiehowie, Radziwiłłowie, Koniecpolscy, Lubomirscy, Czartoryscy i kilka jeszcze wielkich rodów magnackich mają wśród swoich antenatów postaci wielkie i przeciętniaków. Byli wśród nich wielcy wodzowie i wielcy politycy, były światłe umysły i byli także zdrajcy.
  Chodkiewicz, Jan Zamojski, Żółkiewski, hetman Tarnowski, Jan Sobieski, Krzysztof ,,piorun” Radziwiłł i Janusz , ten ostatni znany nam zdrajca ,, z potopu”
  Bez nich nie byłoby historii Polski, zwycięskich bitew, obrony przed Turkiem, Tatarem, Szwedem, Moskalem, Austriakiem i Niemcem. Ich fortuny rodziły się z ich czynów z ich zasług dla Rzeczypospolitej.
  A to że taki czy inny pisarczyk wystawił złą opinię paniczykom, dorobkiewiczom, co bogatszym, to rzecz dość powszechna i normalna.
  Trzeba jednak być nieco większym od przeciętnego zjadacza razowca by poprowadzić wojska pod Chocim, Kircholm, Psków czy na Moskwę i odnieść zwycięstwo, a wojska wówczas były różne i rycerstwo i łajdactwo i warcholstwo i złodziejstwo i skore do buntu i do rabunków.
  Potoccy mają w historii swoją złotą kartę i to jest fakt a nie jedynie przypuszczenie.

  Polubienie

 14. … Chodkiewicz, Jan Zamojski, Żółkiewski, hetman Tarnowski, Jan Sobieski, Krzysztof ,,piorun” Radziwiłł i Janusz , ten ostatni znany nam zdrajca ,,z potopu”…

  PIĘNE NAZWISKA HISTORYCZNE, KTÓRE WYMYŚLONO W XIX w. WIELCY ,,BADACZE” NIE DOCIEKALI PO CO JE WYMYŚLONO I KTO KAZAŁ TO WCIELIĆ W ŻYCIE – ZA TRUDNE. MOŻE NAZWISKA POWSTAŁY NA POTRZEBY BAJKOPISARZY HISTORYCZNYCH?

  ,,Badacze od wielu lat starali się zdefiniować nazwisko jako odrębną jednostkę językową i historyczną (prawną). W wyniku ich ustaleń można przyjąć, że jest to jednostka obowiązkowa, dziedziczna i niezmienna w swojej formie słowotwórczej, fonetycznej i graficznej. W tym ścisłym znaczeniu nazwisko na ziemiach polskich funkcjonuje na podstawie prawa stanowionego od XIX wieku.”

  Polskie nazwiska (i do tego dobudowane wielkie pseudonaukowe ble, ble, ble, czyli bełkot histeryczny)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polskie_nazwiska

  PRZYKŁAD RADOSNEJ TWÓRCZOŚCI HISTORYKÓW KOŚCIELNYCH. POLAK CZY NIE POLAK, OTO JEST PYTANIE?

  ANTONI (ANTONIUS) Z PADWY (PADOVY) PRZEMIANOWANY NA ANTEK PADEWSKI!? POWINIEN SIĘ NAZYWAĆ ANTEK LIZBOŃSKI, MIEJSCE URODZENIA DECYDUJE O POCHODZENIU, A NIE MIEJSCE, GDZIE WYKORKOWAŁ. ZARAZ, ON NIE ANTEK TYLKO FERDEK Z BULONNE, A GDZIE TA MIEJSCOWOŚĆ LEŻY NA MAPIE – SZUKAJ FRAJERZE WIATRU W POLU! PODEJRZEWAM, ŻE TO JEST BARDZO STARA NAZWA STOLICY PORTUGALI.

  Antoni Padewski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Antoni_Padewski

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Antonius

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Padwa

  http://leurien.com/historia-krola-pierscionka-czyli-kilka-slow-o-sw-antonim/

  Jakie to wszystko proste – no nie?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 15. Bardzo zażydzeni byli przez żydowskie małżeństwa przedstawiciele rodu hrabiów Lanckorońskich. Pierwszą dawkę krwi żydowskiej wprowadził dyplomata, Żyd z Polski Szafir, który przyjął prawosławie. Skoligacił się on z wieloma rodami arystokratycznymi. Wprowadził krew żydowską do około… dwudziestu rodów książęcych w Europie (niem. Holstein, nawet włoscy – ród Chiggich). Jedna z wnuczek Szafira wyszła za… hrabiego Potockiego, ambasadora Rosji w Neapolu, pochodzącego z hetmańskiej gałęzi rodu Potockich herbu Piława, którego matka wywodziła się z książąt Sapiehów. Zaś córka Potockiego zrodzona z jego małżeństwa z Żydówką Szafirówną… została żoną… Kazimierza hrabiego Lanckorońskiego z linii wodzisławskiej. W ten sposób ród Lanckorońskich pochodził po kądzieli od… Żyda Szafira.

  Przykładem degrengolady polskiego arystokraty może być mariaż Marcina, księcia Lubomirskiego, który był synem Antoniego, piastującego godność miecznika koronnego. Był pupilkiem króla Stanisława Augusta, generałem wojsk polskich. Ale najbardziej słynął z hulaszczego trybu życia i… dostarczania królowi… baletniczek – raczej nie do tańca – na królewski dwór. Kiedy przeputał majątek, ożenił się z Żydówką-frankistką, Teklą Łabęcką. Stąd więc widome hebrajskie fizjonomie u niektórych Lubomirskich!

  Królewska rodzina Poniatowskich wzięła swój początek od przechrzty pochodzącego z Litwy. Stosunek króla Stanisława Augusta do Żydów był więcej niż życzliwy. Miewał lukratywne interesy z żydowskim bankierem Zbytkowerem. Jak mówią źródła francuskie, ojciec króla był synem naturalnym księcia Sapiehy, hetmana wielkiego litewskiego i Żydówki, którego to ojca zaadoptował szlachcic Poniatowski. Babka króla po mieczu była z domu Niewiarowska, które to nazwisko przybierali przechrztowie.

  Nie brakło mariaży z Żydówkami i u Radziwiłłów. Jeden z nich, Konstanty, książę Radziwiłł ożenił się w 1676 roku z Luizą Antoniną Weiss (Blanc), zżydziwszy mitrę swą książęcą. Inny Radziwiłł, książę Michał, ordynat antonińsko-przygodziecki z Wielkopolski, pułkownik cesarstwa niemieckiego z okresu pierwszej wojny światowej, z Miriam… córką Lejbusia i Augusty Lejbroków, stuprocentowych Żydów, spłodziwszy z nią dwoje żydziąt: syna (ur. 1899) i córkę (ur. 1904).

  Z Żydówką ożenił się też jeden ze znanego rodu magnackiego Karol hrabia Zamojski. Uczynił to dla podreperowania fortuny, bo jego wybranka, Róża Kronenberg, była córką słynnego przechrzty barona Kronenberga.

  Teofil Korab-Łaski
  Za:http://web.archive.org/web/20081204080523/http://www.polonica.net/przechrzty-neofici_Polska.htm
  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/nazwiska-zydowskich-przechrztow-neofitow-2013-09

  Polubienie

 16. Ad Juliusa

  Julius, a te spisy nazwisk żydowskich przechrztów-neofitów w Polsce, to nie są fałszywki? Przecież kazano nam czytać w szkołach, takie lektury jak: ,,Lalka” ,,Trędowata” czy ,,Nad Niemnem”, gdzie występował pewien dylemat klasowy/kastowy w stosunkach damsko-męskich i nie był to błahy problem.

  Mezalians

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mezalians

  Może w przypadku jak delikwent, nic nie miał do stracenia, (któryś z kolei do rodowego koryta) mógł sobie pozwolić na umyślne faux pas, wobec swojego rodowego gniazda, krewnych i miał gdzieś, wykluczenie z rodu czy wydziedziczenie albo wytykanie palcami przez wszystkich (przypadek czarnej owcy w rodzie).

  Związek morganatyczny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zwi%C4%85zek_morganatyczny

  Zły to ptak, co swe gniazdo plugawi/kala

  https://pl.wiktionary.org/wiki/z%C5%82y_to_ptak,_co_swe_gniazdo_plugawi

  Ten przypadek ,,prawny” też mnie się wydaje mocno podejrzany, przy takich obostrzeniach klanowych.

  Prawo pierwszej nocy (łac. ius primae noctis)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prawo_pierwszej_nocy

  Kacza miłość nie zna granic. Mezalians w Międzyrzeczu

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/kacza-milosc-nie-zna-granic-mezalians-w-miedzyrzeczu/0zqdls6

  À propos mezaliansów, nie tylko francuski makaron gustuje w antykach z epoki dinozaurów.

  Nowa arystokratyczna para. Ślub wezmą…

  http://www.fakt.pl/kobieta/plotki/nowa-arystokratyczna-para-slub-wezma/5j0y7dt

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 17. Józefowicz h. Leliwa vel Józefowicz-Hlebicki, Chlebicki, na Białorusi i na Litwie. Mają się wywodzić od Abrahama Ezofowicza (czyli syna Józefa), podskarbiego litewskiego, wychrzczonego Żyda, który otrzymał od króla Zygmunta szlachectwo. Do herbu Leliwa przypuścił go Jan Zabrzeziński, marszałek litewski. W 1514 r. pożyczył Ezofowicz królowi Zygmuntowi 10,000 dukatów, za co miał otrzymać starostwo kowieńskie (Metr. Lit. 2). Michał vel Michel Józefowicz, Żyd, został dla zasług swego brata, podskarbiego Abrahama, w 1525 r. nobilitowany w Krakowie, w czasie hołdu pruskiego i otrzymał, tak jak i brat jego, herb Leliwę, który mu własnoręcznym listem nadał Juri Hlebowicz, wojewoda smoleński (Metr. Lit. 12, 15). Synowie podskarbiego zwali się w aktach zwykle Abrahamowiczami, przybierali już jednak i oni nazwisko Józefowiczów. Od nich mogą pochodzić Abramowiczowie h. Leliwa i Józefowiczowie tegoż herbu. Józefowiczowie biorą przydomek Hlebicki, od wsi Hlebiszki, którą miał podskarbi od Zygmunta I-go otrzymać. Z nich: 1 minister i 1 kasztelan 1518 — 1738.
  https://polishgenealogy1.blogspot.com/2017/04/jozefowicz.html#
  Józefowicz np. toż to poczciwy Białorusin spod Mołodeczna, rzekłbyś. A to jest potomek Abrahama Ezofowicza, Żydowina z XVI wieku wielce sprytnego, który wypędzony z kraju wrócił do Polski innymi drzwiami, wziął chrzest, zmienił nazwiska na Józefowicza, przybrał herb Leliwa i zanim doczekał się szczęśliwości wiekuistej, został ministrem skarbu króla Aleksandra i wielkie nadanie we włościach otrzymał. Ten to Żyd sam jeden – jak twierdzi Forst-Battaglia cyt. U M. Miesesa ibidem – zażydził przez związki małżeńskie swej licznej progenitury całą arystokrację polską tak, że nie ma ani jednego arystokraty w Polsce , w którego żyłach nie płynęłaby krew żydowska. Dodajmy, że Forst-Battaglia jest specem od tego, co, gdzie, jak i kiedy działo się w arystokracji polskiej.

  Jak pisze Jeske-Choiński („Żydzi oświeceni” str. 42) ojcami chrzestnymi neofitów żydowskich były zwyczajnie znakomite rody, które później pomagały im w karierze.

  Polubienie

 18. julius
  Bardzo zażydzeni byli przez żydowskie małżeństwa….
  Mieszanie się ludzi trwa od zarania dziejów i jeśli szkodzi to raczej małżeństwa miedzy kuzynami, miedzy rodzeństwem bo to już prowadzi często do upośledzenia, kalectwa czy schorzeń.
  Ponoć nasz wielki Kazimierz fikał sobie z Esterką przez co być może nie doczekał się potomstwa, o ile to Esterka go zaraziła/ zraziła do posiadania potomstwa.
  Ale on nie był bynajmniej pierwszy, bo nieco wcześniej robił to i to przez dłuższy czas pewien faraon z osobniczą o imieniu Sara, jako że została nastręczona faraonowi przez swojego prawowitego małżonka Abrahama.
  Mieliśmy królowe z Włoch (Bona Sworza) z Francji (Marysieńka Sobieska z domu d’Arquien) ale w większości z Niemiec.
  Dla czego nasi magnaci nie mieli brać sobie za żony ładnych i bogatych w złoto kobiet z dalekich stron i z dalekich krajów?

  Bękart żydowski założy oficjalną „królewską” linię żydowską? To nie żart, wystarczy rzucić okiem do Protokołów. Czy ten scenariusz odgrywa się na naszych oczach z chwilą narodzin dziecka Kate Middelton i Williama? Na to pytanie spróbuje udzielić odpowiedzi ten artykuł oraz jego kontynuacja.
  ——————————
  W ostatnim liście do The Times of London, korespondent sądowy BBC, Michael Cole, który sam jest żydem, wyjawił rewelacje twierdząc, że księżna Cambridge ma zidentyfikowane żydowskie korzenie. Mr Cole zakończył swój list: „Duchess of Cambridge jest żydówką ze strony matki, a więc jej dziecko będzie żydem„.”

  h
  żydówka Kate Middleton wraz z matką żydówką [siostra Wandy Nowickiej? – admin]
  https://marucha.wordpress.com/2013/07/26/bekart-zydowski-na-tronie-anglii-cz-1/

  Polubienie

 19. Widzę z obserwacji tylko dwu dniowych bo można to zauważyć ze ADM potwornie lubi czosnek .
  Mam takie pytanie .
  Panie ADM pan może był na szkoleniu u Tymochowicza bo ładne tu jajca robisz .
  Mam jeszcze takie pytanie .
  Rozumiem że jak ADM patrzy na białe to widzi czarne . To chyba ADM typowe dla ciebie skoro bierzesz ze przykład z pana prezesa .

  Polubienie

 20. Nie ma drugiej osoby w Polsce jak się zorientowałem po lekturze tej stronki która bardziej kocha prezesa niż szanowny ADM .Panie ADM to już są cechy ślepej miłości . Pan oczekuje na jakąś nagrodę czy jest to miłość od pierwszego wejrzenia .
  Pana druga połówka nie jest zazdrosna ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s