180 dni Rosji


Stany Zjednoczone Dały Nam 180 Dni Do Fatalnego Wyboru

Przeczytałem ostatnio na stronie Publizist.ru interesujący artykuł na temat „ultimatum 180 dni” i jego (ultimatum) ewentualnych konsekwencji dla rosyjskiego systemu władzy i rządzącej elity…

…Artykuł – w obliczu narastającego w Rosji politycznego i społecznego ciśnienia, wzmożonego dotkliwymi amerykańskimi sankcjami, uważam za godny polecenia, ze względu na zawartą w nim prawdopodobną projekcję dalszego rozwoju wydarzeń.Ta wielce uprawdopodobniona futurologia najbliższej przyszłości, pozwoli nam  znów cieszyć się życiem w „ciekawych czasach”…Co cię nie zabije – to wzmocni!
Już wkrótce, być może już dziś lub w przyszłym tygodniu, będziemy świadkami serialu na żywo, pełnego intryg, meandrów władzy, bogactw i przemocy.  Oby bezkrwawego!
Artykuł umożliwia zrozumienie mechanizmów hipotetyczego „co i dlaczego„.Proszę poniższy tekst pióraAleksandra Rusina, potraktować jako „opinię alternatywną”, rozszerzającą nasze pole widzenia a nie kanon koryfeusza wszechnauk. Tekst adresuję zwłaszcza do milczącej większości czytelników, pozbawionych na tym portalu, możliwości wyrażania opinii.

Wbrew zadeklarowanemu wcześniej zamiarowi czasowego zawieszenia mojej aktywnej obecności na NEON-nie, wobec nagłego zdynamizowania sytuacji w Rosji, zamiar ten chwilowo uchylam, do czasu wyklarowania wspomnianej sytuacji.  Zapraszam do lektury.
(bezmetki)

—————————————————————–

 

Autor: Aleksander Rusin
źródło: https://publizist.ru/blogs/110401/19881/18

STANY Zjednoczone Dały Nam 180 dni Do Fatalnego Wyboru: Zjednoczyć Się Za, Lub Przeciw Putinowi

STANY zjednoczone przyjęły „Ustawę o przeciwdziałaniu agresji irańskich i rosyjskich rządów”, której istota w części dotyczącej Rosji, sprowadza się do – co następuje:

W okresie 180 dni od ogłoszenia ustawy, ujawnić najbardziej wpływowych rosyjskich oligarchów i tych, którzy aktywnie zajmują się działalnością w polityce zagranicznej . Ocenić ich kapitały, oznaki korupcji, źródła dochodu i aktywa – w tym członków ich rodzin. Przenalizować państwowo-prywatne struktury, wyszczególnić stowarzyszone z nimi zagraniczne firmy.

Dalej następuje rozdział, gdzie czytamy, że prezydent USA powinien zażądać od Rosji wycofania jej wojsk z terytorium Gruzji (mając na myśli Osetię Południową i Abchazję), Ukrainy ( ŁRL, DRL i Krym) i Mołdawii (Naddniestrze) – oraz przekazać kontrolę nad granicami, władzom tych krajów.

Co to wszystko oznacza?

Waszyngton daje rosyjskiej elicie 180 dni na to, aby zdystansowała się od Putina, a samemu Putinowi i rządzącej elicie – 180 dni, aby spakować walizki i opuścić Kreml.

Wymienione w ustawie zbieranie informacji w ciągu 180 dni – to subtelne przemilczenie, brutalnych realiów. Wszystkie niezbędne informacje na pewno już zebrane. Waszyngton nie opublikował by takiego dokumentu, nie mając informacji o korupcji na najwyższych szczeblach naszej władzy. W przeciwnym razie mogłabywyniknąć konfuzja  – ustawę przyjęto, a faktów korupcji w założonym zakresie, nie znaleziono.

Czyli Rosji dają na deliberacje 180 dni – dokładnie do dnia wyborów jej prezydenta.

Gdyby w Waszyngtonie postanowili po prostu  przyłożyć naszej rządzącej elicie – mogliby przyjąć tajny dokument, przeprowadzić śledztwo bez rozgłosu, a potem w jednej chwili aresztować aktywa kilku tysięcy poważniejszych rosyjskich biznesmenów. I dupa blada.
Rosyjska elita obudziła by się pewnego, nie bardzo pięknego ranka – a tu zagraniczne konta zablokowane. I konta krewnych. I konta wszystkich firm, w tym zarejestrowanych na krewnych. I jak to się mówi – głowa w szufladzie. Wszyscy w jednej chwili przeistoczyli by się w gołodupców.

Wszystko to Waszyngton mógł zrobić bez większych trudności. I przygotować tę operację choćby do lutego, choćby do stycznia, choćby do grudnia, aby mieć wciąż, wystarczająco dużo czasu, na wystawienie swojego kandydata, na prezydenta Rosji.

Jednak USA postanowiły uprzedzić rosyjską wierchuszkę o tym, że żarty się skończyły i zbliża się czystka. I dali całych 180 dni, aby można było zebrać myśli, zdystansować się od Putina, zerwać więzi (korupcyjne i nie tylko). A także wyprowadzić środki z kont i podjąć gotówkę, przewalutować, dokonać tezauryzacji na złoto, kamienie i inne precjoza , które można zmieścić w walizce i załadować na jacht.

W istocie, Waszyngton zaproponował rosyjskiej elicie poddać Putina, a rządzącej wierchuszczce – zwinąć się po dobroci, dopóki można.

Wspomniany dokument – to ostatnie ostrzeżenie, ultimatum, w którym jest zarejestrowany termin realizacji wymagań i konsekwencje w przypadku ich niewykonania.

Ale na wycofanie wojsk z Abchazji, Osetii Południowej, Donbasu, Krymu i Naddniestrza – Kreml nie pójdzie. Bo wygranie wyborów, w przypadku takich kroków, stanie się nierealne. Poza tym, wtedy utracono by kontrolę nad sytuacją – i na tych terenach wznowiono by wojny. Dlatego  Putinowi i rządzącej wierchuszce pozostaje, jak sugeruje Waszyngton,  tylko jedno  – zbierać walizki i wynocha.

Gdyby USA rzeczywiście potrzebne były Donbas i Krym w składzie Ukrainy, Naddniestrze w składzie Mołdawii, itp. – oni by zrobili to inaczej. Najpierw zaaresztowano by konta i inne aktywa rosyjskiej wierchuszki, a potem postawili warunek: zwrócić terytoria, i areszt zostanie zdjęty.
Ale Waszyngtonowi, tereny te nie są potrzebne. Wręcz przeciwnie, jest mu nawet korzystne, aby pozostawały one spornymi. Ponieważ pozwala to szantażować każdą rosyjską władzę, domagając się niemożliwego i dyktując swoje warunki. Oto przyjdzie na miejsce Putina – Iwanow, Pietrow, czy Kasjanow – najpierw dadzą mu się nakraść, a potem dokładnie, tak samo, postawią ultimatum w związku z  tymi terytoriami.

Oczywiście, u Putina i jego otoczenia jest opcja pokazać rogi i posłać Waszyngton na trzy litery. Ale to, zdaniem proponentów ustawy o 180 dniach, wygląda bardziej na kamikadze: kiedy elita zacznie tracić swoje aktywa, Putin na swoim miejscu nie przetrwa długo. Wystarczy dużym byznesmenom zmówić się i synchronicznie zamknąć na kilka dni swoje banki i sklepy,  wskazując na Putina jako przyczynę – a przed Kremlem zbierze się milion osób, których żadna Rosgwardia nie rozgoni. Ale i nie będzie rozganiać, bo przyłączy się do protestujących. I Putinowi pozostanie tylko przyznać się do porażki i ogłosić o przekazaniu swoich uprawnień, jak to potulnie zrobił, w swoim czasie – Gorbaczow.

Dlatego dwa z trzech wariantów (oddać sporne terytoria lub wysłać w diabły Waszyngton) – praktycznie są niewykonalne, według założeń Stanów. Ponieważ spowoduje to utratę władzy i majątku. Pozostaje jeszcze trzeci wariant – zbierać walizki. On też prowadzi do utraty władzy, ale pozwala zachować przynajmniej część aktywów, które można zdyskontować w gotówce i tezauryzować  w metalach szlachetnych i kamieniach w ciągu 180 dni. Lub przewalutować na juany, w nadziei na , że Chiny ich nie przytrzasną. Lub podzielić na kupki – część w juanach, część w metalach szlachetnych, część w jakichś realach i peso.

Waszyngton postawił Kreml przed wyborem: albo Putin, jego otoczenie i elity tracą wszystko – władzę i majątek, albo dobrowolnie zrzekają się władzy, uzyskując możliwość zachowania części majątku, który zdołają upłynnić w ciągu 180 dni.

Dlaczego Waszyngton dał Kremlowi taki wybór?

Można było przygotować wszystko na spokojnie, a w grudniu aresztować konta, zorganizować rosyjskiej elicie Wesołe Boże Narodzenie i doprowadzić do tego, aby Putin 31 grudnia ogłosił swoją rezygnację, jak to zrobił kiedyś jego poprzednik.
Ale dla Waszyngtonu ta opcja jest zbyt ryzykowna.

Jeśli rosyjską wierchuszkę ostro zagonić w kąt, to, jak każdy zagnany w kąt zwierz, może zachować się zbyt agresywnie.
A prawdopodobna sytuacja, kiedy Putina z Kremla wyniosą „z dziurą w czole”, jak marzyło  jedno z amerykańskich wydań – no ale wtedy jego miejsce zajmie nie „zapadnik” Kasjanow, a ktoś głęboko rozwścieczony, ponieważ Zachód rozwalił jego byznes.. Ponadto, elita może wyciągnąć wnioski i zacząć podejmować działania, aby nie doznać takiego zaskoczenia ponownie. A może wyjść jeszcze gorzej – rozłam w rosyjskiej elicie doprowadzi do tego, że ona w ogóle straci kontrolę nad sytuacją, jak w 1917 roku, i do władzy przyjdzie – w ogóle nie wiadomo, kto.
I na co Waszyngtonowi przydatne, takie trudno prognozowalne scenariusze w kraju z bronią atomową i doświadczeniem socjalistycznej rewolucji?
Dlatego został wybrany „miękki” wariant, w którym rosyjska elita i rządząca wierchuszka otrzymują ostrzeżenie i 180 dni na to, aby Putin z otoczeniem spakowali walizki i zabrali się z Kremla.
A reszta może zdecydować, kto wyjeżdża z nimi, a kto dystansuje się i sterylizuje”, uwalniając się od powiązań z odchodzącą władzą i dostaje szansę na kontynuowanie swojego byznesu.

Waszyngton daje rosyjskiej elicie wspomniane 180 dni, aby sama pozbyła się Putina i jego otoczenia, w trybie planowym, a nie w dzikim pośpiechu, który może spowodować sytuację poza kontrolą i skończyć się rewolucją.

Ktoś może argumentować, że Putin nie ma wyjścia, bo po opuszczeniu władzy czeka go Haga. Myślę, że nie. USA nie ma mają wielkiego interesu w sądzeniu  Putina. On nie był patriotą, jak Miloszević, a wręcz przeciwnie – bardzo dużo zrobił w interesie Zachodu (członkostwo w WTO, lokata aktywów RF w banki w USA), więc go sądzić nielogiczne. Co więcej – to nawet  szkodliwe: może stać się złym przykładem dla przyszłego prezydenta Rosji, dla rosyjskiej elity i całego społeczeństwa rosyjskiego. Urządzając sąd na Putinem, Stany po raz kolejny zrażą  sobie znaczną część rosyjskiego społeczeństwa i elity, a co otrzymają w zamian? Posłuszeństwo? – Nie, raczej przeciwnie.

Ale nie o to chodzi. Ultimatum ogłoszono nie tylko Putinowi, a całej rządzącej wierchuszce i elicie. Ważne, że otrzymali wiadomość – która daje im 180 dni na zebranie, na upłynnienie swoich aktywów i poszukiwanie bezpiecznych miejsc, gdzie mogą spędzić resztę dni.

A zaostrzająca  się konfliktowa sytuacja, dosłownie w najbliższych miesiącach, powinna wyrazić  „moment prawdy”: czy cała nasza złodziejska elita stanie murem za Putinem – czy ścianą, przeciw niemu, za USA. Czyli inaczej mówiąc – zobaczymy, kto w świecie rządzi.

Jak to się mówi, zakłady założone i innych zakładów już nie ma.A koło desperacko puszczonej w wir, politycznej ruletki już tuż – tuż, pokaże wynik,  zdolny poruszyć całym światem.

————————–
video:

https://www.youtube.com/watch?v=NQ0Nu3Z1K3Y
Путину дали 180 дней -Putinowi dali 180 dni

https://www.youtube.com/watch?v=hMCgYHfMuG4
На упаковку „чемоданов” 180 дней – 180 dnina spakowanie manatków

https://www.youtube.com/watch?v=TofrRq_n5yk
РОССИЙСКИМ ОЛИГАРХАМ ДАЛИ 180 ДНЕЙ НА УСТРАНЕНИЕ ПУТИНА. ВРЕМЯ ПОШЛО

Rosyjskiej oligarchii dali 180 dni na usunięcie Putina. Zaczęło się odliczanie czasu

https://www.youtube.com/watch?v=gqB_xMOyx7w
Россию захватили паразиты

Rosję opanowały pasożyty

————————————————————————–
Автор: Александр Русин
источник: https://publizist.ru/blogs/110401/19881/18
18 августа 2017

————————————————————

Tłumaczenie i opracowanie: (1a)bezmetki

Rozpowszechnianie  zawartości przetłumaczonych artykułów  dozwala się wyłącznie

na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu źródłowego

i nick’a autora tłumaczenia).

Reklamy

102 uwagi do wpisu “180 dni Rosji

 1. Zapewne nie jeden rusek na takie ultimata odpowiedziałby – a paszoł wy na szczaw.
  Po przeczytaniu tego artykułu przypomniała mi się filmowa bajka o zającu i złym wilku.
  Czy pasuje jako komentarz do ,,amerykańskiego planowania strategicznego”
  Z drugiej strony ktoś z mocnym kręgosłupem przy tego rodzaju pogróżkach chwyciłby za siekierę, ktoś bez kręgosłupa, wziąłby nogi za pas.
  Co zrobi Putin nie wiadomo, choć już w tym temacie powinien coś Amerykanom odpowiedzieć. Nie odpowiada, może się zastanawia , może nie wie co zrobić, jak zareagować.

  Polubienie

 2. Nie wiem o co ty chodzi ale jest jakaś nawalanka

  Русский марш 4 ноября 2017 пройдет в Москве и других городах но только в центре РФ будет продолжаться протест #РусскийМарш на манежной площади для встречи революции 5 ноября 2017. Иван Белецкий дает интервью по поводу событий вокруг Русского Марша что удалось вступить в заявку и получить право голоса на сцене. Все выходим мирно без оружия с коктейлями молотова, с АК – 47 и РПГ в экипировке и противогазах и поскольку ссыкливые космонавты могут избивать только школьников стариков, женщин и детей, а мусульман боятся как огня, то можно покричать Аллах Акбак и намочить им штанишки по полной.

  tłumaczenie Google
  Rosyjski marsz z 4 listopada 2017 roku odbędzie się w Moskwie i innych miastach, ale tylko w centrum Federacji Rosyjskiej nadal będą protestować # rosyjskiego marszu na Plac Maneż Moskwy spotkać rewolucji 05 listopada 2017 Ivan Beletsky udziela wywiadu na temat wydarzeń związanych z rosyjską marca, że ​​można było przystąpić do aplikacji i uzyskać prawo do głosowania na scenie. Wszystko zostawić w spokoju, bez broni, koktajle Mołotowa, AK – 47s i RPG w stroje i maski, a ponieważ ssyklivye astronauci można pokonać tylko studenci starsze, kobiety i dzieci, a muzułmanie boją się ognia, jak to jest możliwe, aby krzyczeć Allah Akbak i zmoczyć swoje spodnie w całości .

  Русский марш 2017 Москва Люблино

  Polubienie

 3. Artykuł sprzed paru miesięcy

  Kiełbasa wyborcza Putina czy coś na prawdę zacznie się dziać.
  Kreml w tajemnicy przygotowuje przegląd prywatyzacji
  Kiełbasa wyborcza czy rzeczywista zmiana kursu
  Kreml w tajemnicy przygotowuje taktykę w polityce wewnętrznej związaną z rewizją wyników prywatyzacji. Kontrakt z oligarchami który istniał od 2001 roku, zakończony. Lojalność jest już nie wystarczająca – oligarchowie muszą wziąść na siebie również ciężar kryzysu.

  Weryfikacja prywatyzacji była tematem tabu w rosyjskiej polityce przez lata, a teraz nadszedł czas, aby ponownie odtworzyć rezerwy strategiczne. Jeśli Kreml zmusi firmy do zapłaty „ rzetelnego rachunku”, będzie to rozwiązywać jednocześnie trzy cele: oszczędność budżetu, utworzenie nowego kanonu propagandy postkrymskiej, klęska piątej kolumny w warunkach niestabilności gospodarczej.

  Biznesmeni już otrzymują odpowiednie sygnały, rosyjskie służby finansowe, w szczególności Federalna Służba Nadzoru Finansowego jest gotowa do ustalenia rosyjskich zasobów biznesowych na całym świecie. Wielcy biznesmeni zostaną poproszeni o zwrot pieniędzy lub aktywów. Zamiast prywatyzacji państwowych przedsiębiorstw jako sposobu na wypełnienie budżetu zostanie wybrana przeciwna droga: nacjonalizacja prywatnych przedsiębiorstw.

  Ludzie nie są już zadowoleni z sytuacji, gdy Rosja żyje tylko jako stolica światowego sportu, obrońca „rosyjskiego świata”, obrońca planety od globalnego terroryzmu. Rosyjski naród postawił Kremlowi ultimatum – musimy stać się światową stolicą sprawiedliwości społecznej.

  http://topnewsrussia.ru/kreml-tajno-gotovit-peresmotr-itogov-privatizacii.html

  Polubienie

 4. Szalom Adm-inku, I’m Icek Jack, Jack, Jack… Może też być Małrycek ale zawsze Jack. Mam bardzo koszerne pejsy – ładne?

  Szalom

  Polubienie

 5. julius
  kiełbasa i kij.
  Mówią, że kij ma dwa końce. Jeśli z tymi amerykańskimi naciskami jest prawdą, no to Putin ma okazję posłużyć się tym drugim końcem kija.
  A może to już czas zacząć dbać o swoje.
  Zdaje się, że jednak Polska była pierwsza robiąc to pod hasłem dobrej zmiany.

  jack
  To ty chłop czy baba?
  Z pejsami czy z warkoczykami?
  Zajrzyj na WPS, tam takich lubią, a właściwie to lubią o takich pisać.

  Polubienie

 6. Skoro lubisz braci starszych w wierze i ich popierasz to tylko się grzecznie zapytałem czy masz pejsy ? Mogłeś milej odpowiedzieć .

  Polubienie

 7. Z żydiokomuny został się żyd w symbiozie z tym od komitetu okradzenia robotników a komuny, czyli Polaków takich jak Albin Siwak nie tu. Zmiana jest git, bo zydowska, z ogłupieniem Polaka po żydowsku, zmiana uraczy wybranych ziomali tym, o co narazie od lat się gluci, 65 miliardami uraczy, z procentami oczywiście, czy to w formie lasów, czy za pomocą „reprywatyzacji” a gelt zmiana znajdzie. JP Morgan zmianie da, ten, którego rodzina dzięki Polakom wojnę przeżyła mechanizm kolejnegpo transferowania narodowego polskiego w cudze żydowskie zapewne w detalach już obgadał.
  A w Rosji prosta sprawa. Symbioza żydoworowska zostanie skalpelem przecięta, ostanie się Rosja a jak chciwość wora dalej ponad rozumem pozostanie i praktyka lepkich łapsk piopłuczyn po Jelcynie
  nie zakończy się to Roji nie będzie.
  Owocnych obrad życzę.

  Polubienie

 8. jack
  Mile i najgrzeczniej odpowiadam i za grzechy swoje żałuje, nie mam pejsów, ale to winna nie moja, nie chciały urosnąć, zatem to wina samych pejsów, pech to po przodkach taki że jedynie wąsy rosną a czacha siwieje i łysieje.

  koniec ględzenia nr 2 i po sprawie .
  Pytasz co zyskałem dzięki dobrej zmianie, więc równie grzecznie odpowiem, radość.
  Radość, że polskie dzieci w końcu posmakowały bułki z masłem, rogalika, plasterka szynki, że przestały głodne chodzić.
  A co głód, pamiętam z wczesnego dzieciństwa, zaraz po wojnie, kiedy to nasza cała podwórkowa dzieciarnia bawiła się na gruzach domów zbombardowanych przez hitlerowców, która tego głodu zasmakowała.

  Polubienie

 9. Totalna opozycja, a Radziwiłł 2.0

  Nie ma dobrych wiadomości, przeważają te złe. Na jeden ognik dobrej nadziei natychmiast wylewane są hektolitry wody i pomyj. Polska ma być taka jaką była. Dalej ma należeć do kilku spółdzielni – sędziowska, mafijna i polityczna. Polacy mają ich żywić i w razie potrzeby bronić.

  Szwindle i grabież majątku narodowego to przede wszystkim główny priorytet w/w uczestników zatrudnionych na etatach w spółdzielniach. Bywa, że „pracownicy” spółdzielni działają naprzemiennie wymieniając się etatami i niejednokrotnie jeden pracuje we wszystkich trzech naraz. Tacy pracowici! A jeśli sięgniemy do ich korzeni to szybko się okaże, że mają tę pracowitośćwyssaną z mlekiem matki i babki.

  Taki ryt Radziwiłłów. Tej totalnej opozycji – dla mnie to w większości zwykli przestępcy uwłaszczający się na polskim narodzie, polityczne hieny i zdrajcy – nie udało się wywołać iskry powodującej pożar przy pomocy Kijowskiego i KODu. Sięgnęli po tych, którzy, jak uprzywilejowana kasta togowa, dziedziczą zawody szczególnie otoczone mirem – lekarze rezydenci.
  Oni wszyscy, ustami swych namiestników z totalnej opozycji, niczym Jaruzelski błagają o zagraniczną interwencję, tyle tylko, że głowy zdrajców i sprzedawczyków skierowane są na Zachód. Jeśli ktoś mógłby pomyśleć, że pomyli kierunki, to jest w głębokim błędzie.

  Komuna zdrajców, komuna bolszewików wywodzi się z Zachodu i kiedy zły pułkownik Putin nie pozwala dobrym Jankesom na postawienie dowolnej ilości Mc Donaldów, sieci innego badziewia i nieograniczonej ilości żydowskich banków, aby w końcu mogli się dorwać i wyssać z Matki Ziemi te wszystkie dobra, która skrywa w swoich granicach Federacja Rosyjska , to główna oś bolszewizmu kolejny raz rozsiadła się w luksusowych kurortach Szwajcarii i Austrii, aby debatować nad wyborem współczesnego Trockiego i Lenina.

  Zakusy są tak wielkie, że póki co nie mogą ustalić, kto ma obalić wszech cara Rosji, Władimira Putina i, jak ich genealogiczni poprzednicy, a zarazem mentorzy, zrabować rosyjską ziemię. Tym razem jednak już nie z rodowych sreber cara lecz głównie z tego co kryje Matuszka Ziemia.
  I, żeby wszystko było jasne i zrozumiałe dla każdego, to w imię obrony dekoracji; tfu! na psa urok! – demokracji miało być rzecz jasna i oczywista jak słońce Petru. Znowu skucha – jak słońce Peru. I to wszystko pod znakiem KODu. Takim uniwersalnym zapalnikiem bolszewickiej rewolucji, której zadaniem w Polsce jest obalenie Kaczorka dyktatorka.

  Prywatnie uważam, że dla przywrócenia właściwego ładu i porządku w Polsce niezbędna byłaby nowa inwestycja wraz ze współczesną infrastrukturą – Bereza Kartuska 2.0.
  Myślę, na wręcz jestem przekonany, że problem spółdzielni rozwiązałby się sam i to natychmiast i na bardzo długo.

  A jeszcze poważniej pisząc, to uważam ( i wiem, że w tym temacie nie jestem osamotniony), że likwidacja spółdzielni sędziowskiej (KRS) i dokonanie głębokich, jak dla mnie to aż do korzeni sięgających czasów niejakiego Duracza, zmian oczyszczających z pozbawieniem wszelkich przywilejów dożywotnio jest jedynym słusznym i koniecznym rozwiązaniem. Wystarczy spojrzeć na koneksje rodzinne tych ze spółdzielni sędziowskiej, a wnet się okaże, że tak naprawdę, to oni zarządzają Polską w całości włącznie ze światem przestępczym, którym raz kierują a drugi raz dają ochronę.

  Kiedy słyszę jak Schetyna oficjalnie mówi w mediach, że jeśli ta ich totalna opozycja nie wygra wyborów, to on ich przywódca za pomocą ulicy odsunie PiS od władzy, to nie mam złudzeń kto jest kto i kto i o co gra.

  W kryminalistyce funkcjonuje twierdzenie, że przestępca zawsze wraca na miejsce zbrodni.
  Myślę, że to powiedzenie idealnie wpasowuje się w realia polskiej totalnej – ale se wymyślili bolszewickie dziady! – opozycji.
  Nie dość, że wrócili na miejsce zbrodni, to chcą dokonać kolejnej w celu zamazania śladów i przekierowania winy na innych.
  Czy to się uda? Myślę, że jest to możliwe i to przy pomocy nie kogo innego jak samego pana prezydenta. Nigdy nie miałem do tego człowieka ani krzty sympatii, że o zaufaniu nie wspomnę.

  Nie muszę lubić Kaczyńskiego, ale nie przeszkadza mi to w przyklaskiwaniu działaniom, jakie prowadzi jego obóz z ministrem Ziobro w dziedzinie odduracznia polskiego wymiaru sprawiedliwości.

  Istnieje jeszcze inna możliwość, taki scenariusz, który w oficjalnej i myślę, że nawet w poza oficjalnej polityce nie ma racji bytu. Mianowicie. W tym całym zgiełku może się zdarzyć, że zanim współczesny Lenin wsiądzie do swojego pociągu udającego się okrężną drogą w kierunku Rosji, to z innego pociągu z przeciwnego kierunku wysiądzie Pacjent Zero i całą Europę, począwszy od Szwajcarii, Austrii, Francji i Niemiec szlag jasny trafi i zanim się pozbieramy będziemy posługiwać się językiem mandaryńskim łącznie z obsługą amerykańskiej bazy w Łasku.

  Zdaje się, że najszybciej z polskojęzycznych mediów taki komunikat ogłosi nie kto inny jak sam Artur Andrus. Pluć na Polskę trzeba umieć, prawda. A nikt tego lepiej nie czyni niźli ci ze Szkła Kontaktowego.

  par excellence
  Wiktor Smol

  Polubienie

 10. tłumaczone przez Google

  Hej, Słowianie! Słowiańska akcja w Dzień Jedności Narodowej!

  04 listopada 2017 piąty rok z rzędu, dojdziemy do marszu rosyjskich ludzi z hasłem „Słowianie, łączcie się!”.
  W ciągu roku każdy z nas był zajęty własnymi sprawami, ale w Dniu Jedności Narodowej musimy odłożyć osobisty i być z naszymi ludźmi.

  Nasza akcja odbyła się po raz pierwszy w 2013 roku i była poświęcona relacjom rosyjsko-polskim. Potem, czując falę rusofobii, podsycaną przez polskie media, wyszliśmy z banerem „Rosjanie i Polacy – razem na zawsze”. Podobnie jak w 2005 roku, w Dniu Jedności Narodowej, w Moskwie powstało wiele polskich i rosyjskich flag. Naszym zadaniem było pokazanie, że marsz narodu rosyjskiego nie ma antypolskiej orientacji. Wydarzenia z 1612 roku były długą historią, aw naszej historii byliśmy nie tylko przeciwnikami, ale i sojusznikami. Tak, a współczesne rosyjskie społeczeństwo myślące narodowo jest wolne od ideologicznych klisz narzuconych przez pozbawionych skrupułów technologów politycznych. Nasza kampania nie została natychmiast postrzegane przez społeczeństwo polskie – 11 listopada 2013 w Marszu Niepodległości w Warszawie doszło do incydentu z udziałem polskich ultras piłkarskich w pobliżu ambasady rosyjskiej. Ale nasze działanie nie poszło na marne. Wielu prostych Polaków pozytywnie oceniło nasze działania, dla wielu akcja w Moskwie stała się rewelacją. W naszym adresie zostały zarejestrowane transmisje z polskich organizacji patriotycznych. Organizatorzy Marszu Niepodległości w Warszawie nagrali wideo z zaproszeniem w języku rosyjskim. W kolejnych latach, w trakcie imprezy, przeprowadziliśmy wywiad z polskich mediów, ale pomimo tego, że żadna z historii i nie pojawił się w polskiej telewizji, akcja słowiańska zapukał grunt spod stóp propagandystów, którzy starali się przedstawić rosyjski marsz jako antypolskiej akcji.

  W 2014 roku nasi podobnie myślący ludzie zostali zaproszeni do rozszerzenia formatu akcji na język ogólnosłowiański. W folderze powstał baner „Słowianie, zjednoczcie się!”, Z którym wychodzimy co roku. Liczba flag państw słowiańskich rośnie każdego roku. Do naszej akcji dołączyli już Polacy, Serbowie i Bułgarzy, którzy są już w Moskwie 4 listopada.

  akcja słowiańska – często jedynym otwartym publicznym wydarzeniem w roku, który publicznie wyraził sympatię dla wielu narodów słowiańskich. Na przykład w Bułgarii jest wiele świąt państwowych, na których wraz z bułgarską flagą ludzie podnoszą flagi Rosji. Ale w Rosji nie ma ani jednej społecznej procesji, z wyjątkiem naszej, w której wzniosłyby się bułgarskie flagi.

  Rezultatem naszej małej akcji było to, że zostało już zauważone przez narody słowiańskie. Otrzymaliśmy zgodę i zachętę, a także gotowość do dialogu i współpracy wielu środowisk i osób działaczy słowiańskich Ukrainy, Białorusi, Polski, Słowacji, Serbii i Bułgarii.

  Ale nie możesz przestać. W 2017 roku postaramy się rozszerzyć format akcji i zatrzymać ją w kilku miejscach w Moskwie i Sankt Petersburgu.

  ***

  Tezy naszego działania są proste i niezmienione:

  „Wzywamy wszystkie ludy słowiańskie do zjednoczenia;
  – Oświadczamy, że tożsamość słowiańska jest integralną częścią rosyjskiej tożsamości;
  – Pokazujemy, że marsz narodu rosyjskiego nie jest skierowany przeciwko innym ludom słowiańskim, w szczególności Polakom czy Ukraińcom;
  – Wyrażamy gotowość do prowadzenia pozytywnego dialogu między ludźmi dobrej woli naszych narodów bez pośrednictwa elit politycznych i mediów będących pod ich kontrolą;
  – Wzywamy wszystkich Słowian, aby stawiali opór podburzaniu nienawiści między ludami słowiańskimi w Internecie i sieciach społecznościowych. Nie ulegaj szowinistycznym prowokacjom, nie krytykuj i nie przeciwstawiaj się słowianofobom.

  Jesteśmy przeciwni: słowianofobii, szowinizmowi, podburzaniu do narodów słowiańskich.

  ***

  Kim jesteśmy:

  Uczestnikami kampanii mogą być ludzie, którzy stosują się do wszelkich preferencji politycznych, wyznając jakiekolwiek poglądy religijne. Jedynym wymogiem jest posiadanie słowiańskiej tożsamości, dzielenie się pomysłami słowiańskiej wzajemności, wspieranie tez naszych działań.
  Nasze działania nie mają charakteru politycznego – nie apelujemy do elit politycznych. Nasze hasła są kierowane do tych samych prostych ludzi dobrej woli Rosji i innych krajów słowiańskich.
  Nasi bohaterowie są flagi słowiańskiego (niebieski, biały i czerwony) i oficjalne flagi uznanych państw słowiańskich, które dla nas nie symbolizują elity politycznej kraju, z ich biurokratycznej maszyny i narodów słowiańskich. Nasza akcja nie jest reklamą żadnej partii politycznej, organizacji ani lidera.

  ***

  Możesz wziąć udział i wspierać nasze działania w następujący sposób:
  – Wyjechać razem z nami na akcję w Moskwie, Sankt-Petersburgu lub zorganizować akcję w mieście;
  – Rozpowszechniaj informacje o naszych działaniach. Nasza grupa w sieci społecznościowej Vkontakte https://vk.com/slowianszczyzna

  ***.

  Pokonaj swoją niepewność, lenistwo, strach i wątpliwości!
  W dniu jedności narodowej bądź ze swoimi ludźmi!

  Chwała Słowianom!

  Polubienie

 11. a ten zapowiada rewolucie i koniec rezimu (Putina?)
  5 listopada 2017 r. 300 000 ludzi odejdzie, a reżim się skończy! • Revolver ITV

  … rozważania i kalkulacje na temat szans powodzenia, ogłoszonego na dzisiaj, przez Wiaczesława Malcewa, rewolucyjnego powstania w Rosji. –
  Dla znających j.rosyjski.

  Początek powstania, wyznaczono w na godz.12-tą lokalnego czasu.

  Polubienie

 12. Cały tekst tego niby „ultimatum” to zwykła lipa. Ileż to razy miał być już ten koniec rosji, obalenie putina itd?
  Kolejna porcja nonsensów internetowych fantastów.

  źródło: https://publizist.ru/blogs/110401/19881/18

  Trzeba jeszcze pilnie sprawdzić, czy blogerska brać nie wie nic o sprzedaży do Rosji przez Papuę Nową Gwineę za dolara supernowczesnych łuków ze strzałami z ładunkami termojądrowymi, w które mają być wyposażani rosyjscy celnicy w obwodzie kaliningradzkim. Myślę że sprawdzenie tej wiadomości ma iostotne znaczenie dla bezpieczeństwa naszego kraju.

  „Pytanie do pana Luk .
  Ma pan może pejsy ? . Jeżeli tak to długie czy krótkie ?
  Pozdrawiam .”

  Pejsów nie posiadam, za to mam trochę zdrowego rozsądku.

  pozdr.

  Polubienie

 13. „Tron we krwi. Sekrety polityki Kremla”

  http://dzieje.pl/ksiazki/tron-we-krwi-sekrety-polityki-kremla

  Jakby Wowa nagle zaniemógł, to już w poczekalni czeka i nogami przebiera, zdrowy zastępca, bankster, a zarazem prawnik, wytresowany w US-rajskiej AKADEMII PLATOŃSKIEJ na Harvardzie, inni twierdzą co innego. W Wikipedii, przemilcza się jego rodziców, (może sierota) dzieciństwo oraz szkoły, do których uczęszczał w byłym ZSRR.

  Aleksiej Nawalny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Aleksiej_Nawalny

  Aleksiej Nawalny – kim jest wróg Putina numer jeden?

  … ,,Przystojny, wysoki, ciemny blondyn, szczupły i wysportowany, ma inteligentne, przenikliwe spojrzenie. Jest wygadany, jak to prawnik. Nikt nie badał ilorazu jego inteligencji, ale jest na pewno spory – nie każdy kończy z wyróżnieniem Harvard. Nie każdy też, tak jak Nawalny, potrafi wyciągnąć z dużych państwowych spółek informacje, korzystając ze statusu akcjonariusza mniejszościowego i posiadając czasem tylko jedną akcję, aby w ten sposób odkryć nieprawidłowości i przekręty w tych spółkach…

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1699350,1,aleksiej-nawalny–kim-jest-wrog-putina-numer-jeden.read

  Rosja – Nawalny to żydowski projekt i wróg Rosji

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-nawalny-zydowski-projekt-wrog-rosji-2015-01

  Rosja pod władzą psychopatycznych potworów

  http://wolna-polska.pl/wiadomosci/rosja-we-wladzy-psychopatycznych-potworow-2017-11

  Pozdrawiam

  Polubienie

 14. Panie Kika .Mam pytania .
  Nadajesz może z Izraela ?
  Czy lubisz czosnek ?
  Czy śmierdzi czosnkiem od ciebie ?
  Czy masz pejsy ?
  Długie czy krótkie ?

  Polubienie

 15. koniec ględzenia nr 2 i po sprawie
  Nadajesz może z Izraela ?…

  Miałeś przecież jechać na wycieczkę do Hiszpani, nie do Izraela, wiec co cię kreci z tymi pejsami.
  wężu przestań pajacować i trzymaj się jednego nicka a nie durnia z siebie kleisz

  Polubienie

 16. Ad koniec ględzenia nr 2 i po sprawie

  Czy lubisz czosnek?

  Ty, przed czy po sprawie, nie wiesz, że mądrości trzeba pobierać od narodu koszernego? Czytaj i podziwiaj miłośników czosnkowych delicji, a sam ze strachu, będziesz go wcinał jak małpa kit!

  Czosnek zatrzymuje raka. Jego właściwości przeciwnowotworowe zaskakują naukowców

  http://www.gazetalubuska.pl/styl-zycia/zdrowie/art/7877886,czosnek-zatrzymuje-raka-jego-wlasciwosci-przeciwnowotworowe-zaskakuja-naukowcow,id,t.html

  Czosnek zatrzymuje nowotwór

  http://pokazywarka.pl/czosnek-lek/

  Czy czosnek leczy raka? Lecznicze właściwości czosnku

  http://glamki.se.pl/diety-i-fitness/psychologia-i-zdrowie/czy-czosnek-leczy-raka-lecznicze-wlasciwosci-czosnku,59_1315.html

  Czy wiesz, że Żydzi nie chorują na … raka!

  http://www.fronda.pl/a/czy-wiesz-ze-zydzi-nie-choruja-na-raka,69081.html

  Czosnek – śmierdząca róża, co życie przedłuża

  https://ekaloria.pl/czosnek-smierdzaca-roza/

  https://www.naturalna-medycyna.com.pl/biuletyn/Biuletyn-32.html

  Wniosek jest bardzo prosty, dziesięć główek czosnku dziennie, a pejsy Ci zaczną szybciej odrastać.

  Chi, chi, chi…

  Polubienie

 17. Tłumów nie widać

  Niektóre filmy kasują


  Александра Пуляевская
  2 godziny temu
  И это революция??? Это говно а не революция. Без силовых методов, пустая трата времени
  jak zrozumiałem -eto gówno nie rewolucja

  kolejna sensacja
  Революция 2017г. В Москву стягивают войска. Олигархи уезжают из страны.
  Rewolucja 2017 roku Do Moskwy ściągają wojska. Oligarchowie uciekają kraj.
  Co to będzie, co to bedzie, jak baba siądze na grzędzie.

  Polubienie

 18. kika
  ponoć nałogowi alkoholicy także nie chorują na raka.
  a z tym czosnkiem, to kto wie, ma w sobie taką trutkę, że być może jest naturalnym antybiotykiem.
  kika, chyba jednak zacznę jeść czosnek, dzień w dzień.

  Polubienie

 19. REWOUCJA W ROSJI I JUŻ PO REWOLUCJI! W TYM ROKU PRZYPADAŁA OKRĄGŁA ROCZNICA (1917-2017) SOCJALISTYCZNYCH, PEJSATYCH REWOLUCJI W ROSJI I DLATEGO TE CAŁE RUCHAWKI W SPOŁECZEŃSTWIE ROSYJSKIM, BO PUTINEK NIE CHCIAŁ UPAMIĘTNIĆ, TEGO ,,ZBOŻNEGO ZAMYSŁU” JEGO PRADAWNYCH, SYJONISTYCZNYCH POPRZEDNIKÓW.

  Tegoroczne marcowe protesty w Moskwie, upamiętniające rewolucję lutową Kiereńskiego?

  Rosja: Protesty w Moskwie. 500 osób zatrzymanych, wśród nich Aleksiej Nawalny

  http://www.polskatimes.pl/fakty/swiat/a/rosja-protesty-w-moskwie-500-osob-zatrzymanych-wsrod-nich-aleksiej-nawalny-zdjecia-video,11922182/

  Tysiące Rosjan na ulicach, setki zatrzymanych. Kreml: nielegalna prowokacja

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/aleksiej-nawalny-zatrzymany-przez-policje-na-demonstracji-w-moskwie,726763.html

  Czy były w czerwcu i lipcu 1917 r., jakieś rewolucje w Rosji?

  Setki zatrzymanych, rozbite demonstracje. Kreml rozprawił się z opozycją

  http://www.newsweek.pl/swiat/polityka/antyrzadowe-protesty-w-rosji-aleksiej-nawalny-w-areszcie-,artykuly,411664,1.html

  ,,Ręce precz od Internetu”. Protesty w Moskwie przeciw cenzurze Internetu

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-w-moskwie-protesty-roznych-sil-politycznych-w-obronie-internetu,759227.html

  I to co jest najważniejsze, pejsaty październik zwany dla zmyłyki listopadem.

  Rewolucja w Rosji w 2017 r. nadchodzi. Nieuchronnie!

  http://blogpublika.com/2016/11/13/rewolucja-w-rosji-w-2017-r-nadchodzi-nieuchronnie/

  Setna rocznica rewolucji bolszewickiej

  https://www.polskieradio.pl/9/396/Artykul/1909179,Setna-rocznica-rewolucji-bolszewickiej

  Putinek wie lepiej, które ,,rewolucje” były ważniejsze dla Matuszki Rosji!

  Dualizm, czyli patriotyzm na przykładzie Rosji

  https://www.polskieradio.pl/130/4428/Artykul/1690902,Dualizm-czyli-patriotyzm-na-przykladzie-Rosji

  Pozdrawiam

  Polubienie

 20. Ad Adm-inka

  kika, chyba jednak zacznę jeść czosnek, dzień w dzień.

  Szanowny Adm-inku, z tym czosnkiem też są niezłe jaja i koniecznie trzeba zwracać uwagę na miejsce pochodzenia pejsatego przysmaku. Odmiana pochodząca z Dalekiego Wschodu o ,,barwie żółtawej i skośnych oczach” jest mało koszerna i bardzo szkodliwa dla zdrowia.

  ,,Fakt” ostrzega przed czosnkiem z Chin

  http://wiadomosci.onet.pl/kraj/fakt-ostrzega-przed-czosnkiem-z-chin/2gprb

  Rakotwórczy czosnek z Chin!

  http://supernowosci24.pl/rakotworczy-czosnek-z-chin/

  Dlaczego nie należy kupować chińskiego czosnku?

  http://polki.pl/zdrowie/choroby,dlaczego-nie-nalezy-kupowac-chinskiego-czosnku,10082624,artykul.html

  Jak odróżnić chiński czosnek od polskiego?

  https://kuchnia.wp.pl/jak-odroznic-chinski-czosnek-od-polskiego-6054904721872001a

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 21. Nie no Kika, ja doskonale wiem jaki jest polski czosnek. Kiedyś w młodości posadziłem dwie grządki czosnku. Dziś jak zapowiadałem, czosnek był w menu. Miało być dwa ząbki, ale jak się rozpędziłem to zjadłem wszystkie pozostałe z główki, dwa ząbki zostały. Jutro jem od śniadania. Czosnku polskiego mam sporo.
  Po miesiącu zobaczę czy spadnie mi ciśnienie, z rana miałem 146 na 111 i puls75, ale po lekkiej gimnastyce z 15 przysiadami, to już czerwona lampka, teraz po czosnku tylko 126 na 78 i puls 67, światełko na zielono
  Kika jedz czosnek, nie żałuj sobie
  Jemy czosnek pod hasłem ,,Nie bądź głupszy od Żyda”

  Polubienie

 22. Tadzio ty już tak nie wpieprzaj tego koszernego czosnku bo będziesz śmierdział i ci będzie tak z gęby japić że twoja baba wyrzuci cię z małżeńskiego łoża i co ty bidaku wtedy zrobisz jak twoja baba dodatkowo odejdzie do Waldiego .Akurat Waldi jest wolny wyposzczony jak cholera bo baby dawno nie widział u siebie w bloku na rancho i czosnku nie znosi także Tadzio uważaj .
  Chcesz być zdrowy to się weż leniuchu za bieganie , ćwiczenia i dobre odzywianie leniu patentowany a nie ratunku szukasz w pejsatym czosnku .
  Tadzio ciebie przez ten czosnek to baba wykopie z łózka jak Kiepska kiepskiego ha ha ha .

  Polubienie

 23. Tadzio ty pisowy leniu patentowany .Nie ratunek w czosnku koszernym a w ćwiczeniach .
  wiesz kto to Jane Fonda to ćwicz a nie szukaj ratunku w cudach koszernych . W przeciwnym razie będziesz miał taki bandzioch jak twój ukochany prezes kociarz ha ha ha .

  Polubienie

 24. Ad Adm-inka

  Jemy czosnek pod hasłem ,,Nie bądź głupszy od Żyda”

  Szanowny Adm-inku, jest jeszcze coś, ale nie wiem czy zaryzykujesz? Ponoć do odważnych świat należy! Chi, chi, chi…

  Tybetańska nalewka czosnkowa

  http://michaltombak.pl/blog/16-tybetanska-nalewka-czosnkowa.html

  Jak przeprowadzić kurację czosnkową?

  https://cafesenior.pl/jak-przeprowadzic-czosnkowa-kuracje/

  Informacje na temat: nalewka z czosnku miodu i cytryny i spirytusu

  http://przepisy.smaker.pl/tag-nalewka-z-czosnku-miodu-i-cytryny-i-spirytusu,tId,1085381

  Czosnek niedźwiedzi

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czosnek_nied%C5%BAwiedzi

  Czosnek niedźwiedzi – właściwości i zastosowanie lecznicze czosnku niedźwiedziego

  https://www.wymarzonyogrod.pl/zakladanie-ogrodu/ogrodek-ziolowy/czosnek-niedzwiedzi-wlasciwosci-i-zastosowanie-lecznicze-czosnku-niedzwiedziego,136_3154.html

  Nalewka z czosnku niedźwiedziego

  https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/nalewka-z-czosnku-niedzwiedziego

  Serdecznie pozdrawiam i dużo, dużo zdrówka życzę

  Polubienie

 25. Wąż wrócił już z Hiszpanii?
  Wężu, a modlitwę przy ścianie płaczu odkiwałeś?

  Kika
  na razie zacząłem od 4/5 główki czosnku, dzisiaj przy śniadanku także.
  Co do dalszych czosnkowych xperymentów zobaczymy.
  Chociaż ta nalewka wygląda bardzo kusząco.
  Za życzenia dziękuję.

  Polubienie

 26. Tadzieńku nie obrażaj swoich idoli bo ci ten portal szybko delete .Nieładnie Tadziuchna gryść rękę która cie karmi i daje rentę z koszernego ZUS nieładnie Tadziulka .
  Słyszałeś Tadzieńku jak twój prezes mówił ciepło o narodzie wybranym a ty tu o jakimś kiwaniu .Tadzieńku nieładnie .Nie gryż ręki która cię żywi ha ha ha .

  Wąż wrócił już z Hiszpanii?
  Wężu, a modlitwę przy ścianie płaczu odkiwałeś?

  Wąż zmienił plany i wybrał się tylko do Holandii na parę dni .Espana bliżej świąt będzie .

  Polubienie

 27. widzę Tadzio że ty też wyposzczony jak Waldi bo wstawiasz zdjecia półnagich kobiet w łózku . Jednak Waldiego i Tadzia coś łączy .Waldi wyposzczony w sowich filmikach używa słów rucha….. a Tadzio wkleja zdjecia nagich kobiet w łózku .
  Wy własnych zon nie macie .
  Waldi przykre żona umarła a u Tadzia też sprawa się rypła bo Tadzio smierdzi czosnikem jak jasna cholera i nijak z nim sypiać w jednym łozu małżeńskim .
  Specjanie dla Tadzia aby mu humor poprawić :

  Polubienie

 28. Bardzo dobry wpis pana P. Ziemińskiego .Brawa

  paziem
  6 listopada 2017 o 20:50
  Mateusz Piskorski po dzisiejszej rozprawie.

  Prokuratura kolejny raz nie przedstawiła dowodów rzekomego przestępstwa. Sąd wyznaczył kolejny termin, tym razem niezbyt odległy, bo 18 stycznia 2018, jako ostateczny do przedstawienia materiału dowodowego przez prokuraturę.Oznacza to, że praktycznie w Polsce pod rządami „dobrej zmiany” PiS, prawo i sprawiedliwość są nie tylko nadużywanymi, ale całkowicie teoretycznymi pojęciami.Praktyką jest natomiast nieograniczona niczym przemoc i samowola urzędników i funkcjonariuszy wymiaru sprawiedliwości.

  Wiarygodność ministra sprawiedliwości Zbigniewa Ziobro jest równa zeru. A hasła głoszone przez Jarosława Kaczyńskiego o przywróceniu normalności i skończeniu z bezkarnością funkcjonariuszy państwowych są całkowitym pustosłowiem. PiS w praktyce funduje Polakom państwo policyjne i zarazem poddane całkowicie zewnętrznemu dyktatowi. PiS jest zakładnikiem i bezwolnym narzędziem anglosasko- syjonistycznych priorytetów politycznych.

  Niżej migawka filmowa z dzisiejszego dnia rozprawy, a raczej sądu kapturowego nad więźniem politycznym, Mateuszem Piskorskim.

  https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1726883037322033&id=100000010595202#

  Polubienie

 29. Szanowni Panowie, od kilku dni, coś dziwnego dzieje się w Arabii Saudyjskiej. Czy to globaliści destabilizują kolejne państwa arabskie? Jest też próba dobrania się do ,,skóry” Iranowi!

  Rewolucje Mohammeda

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1726484,1,do-czego-doprowadzi-polityczne-trzesienie-ziemi-w-arabii-saudyjskiej.read

  Fala aresztowań w Arabii Saudyjskiej. Książęta-miliarderzy i urzędnicy w więzieniu

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,22605685,arabia-saudyjska-aresztowano-11-ksiazat-i-dziesiatki-urzednikow.html

  Polityczne trzęsienie ziemi w Arabii Saudyjskiej. Król Salman usuwa przeciwników

  http://wyborcza.pl/7,75399,22605434,przetasowanie-w-rzadzie-arabii-saudyjskiej.html?disableRedirects=true

  Jemen wystrzelił rakietę w stronę Rijadu, a Iran za to odpowie i będzie kolejna wojenka?

  Arabia Saudyjska: Iran nas zaatakował, mamy prawo odpowiedzieć

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711066642904-Sputnik-Arabia-Saudyjska-Iran-Jemen-atak/

  Katastrofa helikoptera. Zginął książę

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/saudyjski-ksiaze-zginal-w-katastrofie-smiglowca-po-fali-aresztowan-w-kraju/pegzr54

  Pozdrawiam

  Polubienie

 30. Mówiąc wprost: zadaniem nowej grupy bojowej jest zorganizowanie rozmieszczenia wielkoskalowych kontyngentów wojsk na granicy rosyjskiej i przygotowanie ataku na Rosję. Przygotowania już trwają, a Berlin – lokalizacja dowództwa w Niemczech – odgrywa kluczową rolę. Według Der Spiegel rozmowy między wysokimi rangą oficerami wojskowymi USA i niemieckimi oficerami odbywały się już na początku października, krótko po wyborach federalnych.
  Pierwsza rozmowa telefoniczna między niemiecką minister obrony Ursulą von der Leyen (CDU) a jej amerykańskim odpowiednikiem Jamesem „Mad Dogem” Mattisem dotyczyła także utworzenia nowego dowództwa. Oznacza to, że Niemcy, które od trzech lat angażują się w ogromną armię i dążą do zwiększenia swojej obecności wojskowej w NATO, staną się jeszcze bardziej centralnie zaangażowane w przygotowania NATO do wojny z Rosją.

  Tajny raport wzywa teraz do dalszego zwiększenia rozmiarów tych grup bojowych. Istnieje „niewystarczająca pewność, że Siły Reagowania NATO będą w stanie reagować szybko i trwale, gdy zajdzie taka potrzeba”. Der Spiegel wyjaśnia, że to, co się rozważa, to nie jest reakcja na rosyjską agresję, ale raczej aktywne przygotowania do wojny z Moskwą. Pismo kończy: „mało kto oczekuje, że Rosja rzeczywiście zaatakuje kraj NATO”.
  http://www.wsws.org/en/articles/2017/11/07/nato-n07.html

  Polubienie

 31. No to mamy prawdziwą kaszanę. Wąż modli się pod ścianą płaczu, ale nie kiwa, naczelny Arab w turbanie z koroną dokonuje zbrojnych aresztowań, a ktoś mu podstawia nogę i jego najbliższy, albo tylko bliski spada z helikopterem, grupy NATO chciał nie chciał szykują się do wojny, a Piskorskiego wypuszczą tuż przed atakiem Moskwy albo na Moskwę.
  Wężu, takie modły bez kiwania to jak u katolików modły na siedzonko, u araba bez bicia czachą w ziemię i bez wypinania tyłu na zachód, są nieważne.
  Rozumiesz wężu, są nieważne.
  Jak nic będzie wojna a wszystko chyba jednak przez węża.
  Z drugiej strony Araby gadają ,, Iran nas zaatakował, mamy prawo odpowiedzieć”
  Ale z odpowiedzią wolą nie startować.
  Ja tak sobie myślę, że oni nie myślą, ze Putin myśli, że się da pokonać, co dowodzi że choć wszyscy mają mózg, to nie wszyscy mają rozum i zdolność do analitycznego i krytycznego myślenia, w tym, że mogą wojnę przegrać, bo Chiny też o tym myślą żeby wygrać.
  Bardzo ciekawie to wszystko wygląda.
  Mnie się zdarzyło urodzić w czasie II wojny światowej i kto wie czy nie zdarzy się umrzeć w czasie trzeciej ws.

  Polubienie

 32. Tadzio co ty się przypierdził z tą Jerozolimą .Jestem prawdziwy Słowianin w żadnym razie szabasgoj .Ponjał to ? . Gdybym popierał PISdziawicę jak ty to robisz codziennie przy goleniu bym pluł na swoją mordę najgorszą plwociną dlatego Tadzio bardzo ci współczuję .

  Polubienie

 33. a w Moskwie po rewolucji.

  Wolno Mielą Młyny Historii I Dojrzewają Grona Gniewu

  @1abezmetki 06:58:07
  „Początek powstania, wyznaczono w na godz.12-tą lokalnego czasu.” Co z tym powstaniem ? Zaczęło się ? Trwa ? Czy może zakończyło się (z sukcesem- mam nadzieję) ?

  Poproszę o pański – jak zawsze merytoryczny – komentarz…
  SZS 06.11.2017 09:55:15

  ——————————————————
  Ano nadziałem się na haczyk prowokacji…
  Oto próba odpowiedzi:

  Wolno Mielą Młyny Historii I Dojrzewają Grona Gniewu

  W cook-book’u na rewolucję, nie może zabraknąć takich igrediencji jak: konflikty zbrojne, rozwarstwienie spłeczne, ideologia, religia, rasa, elita władzy versus naród, rywalizacja o władze, konflikty etniczne.
  Rewolucja wymaga konfliktu, gniewu, pieniędzy i krwi… Dużo krwi; krwi przelanej, krwi sprawczej i krwi – kapitału zakładowego….

  Każdy młynarz, monter instalacji gazowych, górnik, dywersant – wie, że neutralne na pozór substancje, jak pył węglowy, cement, pyły skrobiowe – zmieszane z innymi, w odpowiednich proporcjach, np. z powietrzem, tworzą mieszaniny wybuchowe. Wystarczy, zapałka,nedopałek, elektryczność statyczna, zatarcie na pasie transmisyjnym, iskra… Zagrożenia przemysłowe zostały rozpoznane, sporządzono szczegółowe instrukcje, ustalono bezpieczne reżimy technologiczne i szafa gra; koła się kręcą, młyny mielą, gazy są rozlewane. Zagrożenia przewidywalne, BHP wdrożone, bezpieczne dystanse zachowane- toteż wielkie B-U-M!, jedynie z rzadka.

  Z wielkimi wybuchami społecznymi -inaczej. Wprawdzie składowe czynniki sprawcze rewolucji – zidentyfikowano, ale formuły na zapłon, jak dotychczas, nie rozgryźli, choć główkują nad nimi reputowane think-tanki, pełne przemądrzałych ekspertów, profesorowie na katedrach, politycy do wzięcia, filozofowie ubodzy i na urzędzie, stratedzy przy orderach i koniaku i zwykłe roztropki-razowce, którym – kurwa – nadojadło a także, żebym nie zapomniał – Wiaczesław Malcew z Nawalnym…

  Po angolsku, istnieje określenie „magic chemistry”(chemia magiczna), którym posługują się np. na wyjaśnienie wzajemnej (często radykalnie zaskakującej) atrakcyjności mężczyzny i kobiety. Jakież tu katalogowe bogactwo zmiennych niewiadomych, wchodzących w interakcję. Kolor oczu, status, tembr głosu, vagina, sylwetka, zęby, osobowość, intelekt, piersi, phallus, włosy, zapach, uśmiech. Przyciąganie przeciwieństw, poszukiwanie podobieństw. Opieka, więź,projekcje wspólnej przyszłości „magnetyczne fluidy”, „miłość”, dominacja, partnerstwo, uległość,. Listę można wydłużać – a formuły i tak nie dowieźli.

  Rosja. Mity, stereotypy, uprzedzenia, kompleksy, kontrasty i absurdy. Bezkres przestrzeni i historii, wszech-carstwo i „ruki po szwam” niemal wpisane w genetykę wszech- rabstwa. Nie kończące się wojny. Knuty i Dekabryści. Lenin i Rasputin. „Bij żida” ale nie rusz jewreja. Stalin, Ochrana i Czeka. Gułagi, zamachy anarchistów i „wory w zakonie”. Konspiracje, powstania i rewolucje. Jak to wszystko ogarnąć! Od raba – przez „homo sovieticus”, do „diełaj czto chocziesz”; libe – klepto-krałów. Ze znośnej biedy, windą w czeluść, do nędzy, w obliczu jenoczesnego rakietowego startu fortun, „wybranych” byłych elitczyków Komsomołu – to dopiero „dzień dobry”. W „nuliewych” przyszedł również czas wyzerowania dotychczasowych wartości, towarzyszących i organizujących egzystencję obywateli ZSRR. Dotychczasowy, choć skorumpowany, to jednak przewidywalny „porządek” ery Breżniewa- szlag trafił. Etapową podróż do neo-darwinizmu i ziemi nieludzkiej – nie wszyscy przeżyli jako LUDZIE. Ilu popełniło samobójstwa, ilu się zapiło, zaćpało, umarło z rozpaczy i z głodu nadziei, nie wyjaśni żadna statystyka – Gos-Statu. A ilu wyszło z siebie i już nigdy nie powróciło, tego również się nie dowiemy. Od zdradzieckiego unicestwienia ZSRR minęło już 25 lat. Co się zdarzyło w tym czasie?

  Zainteresowanych – żeby się nie powtarzać i koła nie wymyślać – odsyłam do moich wcześniejszych publikacji:

  Licencjonowanych zaś z urzędu niewidomych, zostawiam w spokoju. Rozumiem, służba – nie drużba, rodzina i dzieci, emerytury…

  Wiem, pieski nadal będą mi nogawki szarpać a wielokroć farbowani, złyżwiali agenci wpływu – niektórzy, dożywotnio zapewne, z jajami w imadle, będą ludzi zwodzić i mamić…
  Tyle – wyjni i szczujni – w dedykacji!

  Ale miało być o rewolucji Malcewa…Już się smaży…

  Malcew – to projekt Kremla, podobnie jak Nawalny.*1
  Zacznijmy od tego, że w związku z nadchodzącymi wyborami zaczęto pokazywać strasznego i nieprzejednanego opozycjonistę Malcewa na wszystkich centralnych i głównych kanałach telewizyjnych w Rosji.
  W szczególności na jednym z głównych federalnych kanałów „Rosja 1”, Malcew wezwał otwarcie i na cały kraj wsadzić urzędującego prezydenta FR W. Putina na pal:
  „Okazuje się, że sytuacja jest taka, jak zawsze: winni bojarowie, a car – wspaniały. Jeśli car nie wie, co się dzieje w kraju, to takiego cara trzeba zamknąć w wariatkowie. Jeśli zaś wie i nie przeszkadza złu, to trzeba go wsadzić do więzienia. Jeśli zaś wie i przyczynia się do zła, to na pal takich carów, rozumiecie?”

  A kto w ogóle ten Malcew i komu pozwalają na takie krwiożercze mowy?
  To były glina, „ment”,( nie wiedziałem, że to rusycyzm – „мент”) jak ich nazywano w czasach mojej młodości. „W moim osobistym mocnym przekonanu, byli gliniarze, „feesbesznicy” itp. nie istnieją (to ludzie specjalnego autoramentu, ale to na oddzielny, poważny temat)”.
  Od 1989 do 1996 roku pełnił funkcję dyrektora generalnego biura detektywistycznego „Allegro” w Saratowie.
  Wg Malcewa, w 1990 – tych latach, był najbogatszym człowiekiem w okolicy, w jego agencji pracowało 2000 pracowników. Później całą swoją własność Malcew rzekomo sprzedał.
  Był trzy razy posłem Saratowskiej Dumy Obwodowej.

  Na przekór wolnej monotonii głosu i krowiej twarzy poczciwca, którego można by utożsamić z nauczyciem przykołchozowej szkoły powszechnej, – to cwaniak i farmazon – a nie płomienny, narodowy trybun.

  W 1990 -tych latach, był członkiem partii „Ojczyzna — Cała Rosja”, gdzie poznał Wiaczesława Wołodina (Володин – obecnie pierwszy zastępca szefa Administracji Prezydenta FR W. Putina).
  Na niedawnym wystąpieniu przed członkami i zwolennikami partii „PARNAS”, Malcew oświadczył, że jest on jednym z założycieli partii „Jedyna Rosja”.
  Przy okazji na innym, również niedawnym, wystąpieniu przed członkami i zwolennikami partii „Jedna Rosja”, sam Putin przynał, że Malcew jest założycielem „Jedynej Rosji” (*.1. – ibidem).

  Jaką ideologię głosi Malcew, którą- z poplecznikami – rzekomo chce wcielać w Rosji?
  Krótko: „narodowo zorientowany sprawiedliwy kapitalizm z ludzką twarzą”.

  To teraz apropos, bardzo popularny trend.
  To samo propaguje Nawalny i wielu innych.
  Będziecie zaskoczoni, ale to samo proponuje… KPFR, tak, tak.
  Jeśli nie zgadzacie się, nie leńcie się i przeczytajcie obecny program wyborczy partii komunistycznej (w szczególności, na przykład, nie znajdziecie tam ani razu słowa – SOCJALIZM.

  Teraz o rewolucji 05.11.17, która zdaniem Malcewa, miała nieuchronnie nadejść (bezpośrednio przy jego udziale) nie później niż tego ważnego dnia, dla Rosji i świata.
  Przypomina mi to, nieuniknioną apokalipsę, która miała nastąpić 21 grudnia 2012 roku według kalendarza Majów.
  Ile o tym mówono, spekulowano i manipulowano wszelkiego rodzaju strachem w światowych mediach, w szczególności w internecie?
  Ilu idiotów i sekciarzy w to naprawdę uwierzyło?
  Podobnie i z tą datą.

  I jeszcze o rewolucji.
  Jeśli ktoś nie wie, rewolucja – to kardynalnie postępowa zmiana formacji społeczno-ekonomicznej.
  kontrrewolucja zaś – to radykalnie wsteczna zmiana formacji społeczno-ekonomicznej, czyli reformacja..
  W 1917 roku miały miejsce dwie rewolucje: burżuazyjna i socjalistyczna.
  W 1991 roku – kontrrewolucja, czyli restytucja kapitalizmu.
  A jaką rewolucję Malcew propaguje ?
  Socjalistyczną??? Nie, to zwolennik partii „Parnas” i sam deklaruje się otwarcie i 100% zwolennikiem kapitalizmu.

  W ustach zwolennika kapitalizmu Malcewa, rewolucja, to po prostu – jasna podmiana pojęć – przewrót pałacowy lub majdan, jako bardziej właściwe i odpowiednie nazwy.

  Odrażający dla większości ludności FR, tzw. „opozycjoniści”, tacy jak na przykład Nawalny, itp. dodatkowo jeszcze spełniają rolę zadanie „straszaków” i „zwiastunów grozy”, no i dodatkowo podgrzewają zainteresowanie procesem.
  Ich zadaniem jest w szczególności, zmusić pewną bierną część elektoratu, ale popierającą władzę, do oderwania dup z kanapy, pójścia na wybory i zagłosowania na władzę, aby broń boże,nie wygrali jacyś „nawalni” (ibidem *1).
  I dlatego „lepsze jedyne gówno, niż nawalny i jabło” ( „лучше уж единое дерьмо, чем навальный и ябло”).

  Takie figury są niezbędne w wyborach oligarchicznej władzy, czyli Kremlowi.
  Teraz to Malcew, w 2012 – Prochorow, a w 2013 – Nawalny.
  Inaczej na te przestępcze wybory przyjdzie bardzo mało ludzi, co silnie uderzy w legitymizację tej „władzy”.
  Przy okazji, nieświadomym- stosowne organy władze intensywnie blokują strony internetowe, zachęcające do bojkotu wyborów.

  A wobec „cywilizowanego” świata – to także dowód na to, że w Rosji jest prawdziwa demokracja, skoro w szczególności w przedwyborczych debatach, na jednym z głównych federalnych kanałów „Rosja 1”, kandydat w wyborach. wzywa otwarcie i na cały kraj, aby wsadzić urzędującego prezydenta RF na pal.

  W rezultacie, Malcew, tak jak i Nawalny – to projekty Kremla, a nie Departamentu Stanu USA lub Marsjan.
  W przeciwnym razie nigdy by nie dopuściliby do ich udziału wyborach i występków w centralnych kanałach telewizji.
  Dla mnie to oczywiste, mam nadzieję, że także i dla was.

  5 listopada w Moskwie pojawiło się niewielu naiwnych. Ćwiki i szpakami karmieni, pozostali w domu. Policja w pełni panująca nad sytuacją, zwinęła 300 harcerzy Malcewa, którzy- nieświadomie zagrali przypisane im role.
  Miał zatem rację – profesor Sułakszin, uprzedzając o gotowanej prowokacji. Na szczęście nie kolosalnej w wymiarze i bez rozlewu krwi.

  A prawdziwa rewolucja, na bank, prędzej czy później, nadejdzie i zmiecie oligarchiczną klikę!

  „Wolno mielą młyny historii i dojrzewają grona gniewu”
  ——————————-
  Przypisy:
  *1. https://ivan-ushenin.livejournal.com/
  ivan_ushenin
  ————————–
  YouTube:


  Malcew: obiecanki-cacanki i realia

  Moskwa, Plac Maneżny

  (areszty)

  5.11.17. РЕВОЛЮЦИЯ, КОТОРОЙ НЕ СЛУЧИЛОСЬ
  Rewolucja, która nie nastąpiła
  ——————————-
  Tekst (tłumaczenie i opracowanie): 1a(bezmetki)

  Rozpowszechnianie poyższego tekstu dozwala się wyłącznie na darmowych platformach elektronicznych (ze wskazaniem adresu tekstu i nick’a autora opracowania).

  Polubienie

 34. Striełkow o Malcewie:
  „Malcew – prowokator (dla przypomnienia – wieloletni zastępca pana Wołodina w regionalnej Dumie w Saratowie) – jest bezpieczny za granicą i nadaje się do dalszego wykorzystania w operacji identyfikowania i pozbywania się idiotów, którzy odpowiadają na jego wezwania.
  https://vk.com/igoristrelkov?w=wall347260249_205440

  Striełkow słusznie nazywa Malcewa prowokatorem. Ale czy sam Striełow nim nie jest? Mówi wprost, że jest zaangażowany w projekt „Drużyna Narodowych Liderów”, aby przygotować się do przejęcia władzy w krytycznym momencie.
  Różnica między nim a Malcewem tylko w jednym – dokładna data rewolucji nie jest wskazana. Dlatego siły bezpieczeństwa zaczęły natychmiast neutralizować malcewowców przed planowanym terminem „rewolucji” a striełkowcom póki co pozwalają działać mając wszystko pod kontrolą.
  Wydaje się że Striełow ma doświadczenie zdobyte w Donbasie, wśród jego zwolenników jest dużo byłych powstańców, jego plan „przechwycenia władzy” oznacza zbrojne przejęcie władzy. Stał się zagorzałym antyputinistą – tak bardzo, że popiera nawet liberałów chcących obalić Putina w celu późniejszego przejęcia od nich władzy siłą.
  Jest oczywiste, że ta polityka jest wroga w stosunku do władzy i powinna być przez nią wygaszona. A jeśli tak się nie dzieje, wyjaśnienie może być tylko jedno – Striełkow podobnie jak Malcew używany jest jako wabik.
  Striełkow nie może nie rozumieć tego, w końcu jest byłym oficerem FSB. Można więc przypuszczać, że po prostu wykonuje swoją pracę dla władz, grupując wokół siebie ludzi aby łatwiej ich monitorować.
  W tym samym czasie Striełkow nieustannie mówi o rozłamie w kręgach władzy, ale zamiast utrwalać ten podział, jego działanie jednoczy Putinowców i liberałów przeciwko wspólnej groźbie utraty władzy na rzecz”patriotycznych osób przechwytujących władzę”.
  Tak więc, Striełkow, oskarżając Malcewa o bycie prowokatorem, w rzeczywistości obwinia o to i samego siebie. Dlaczego jego zwolennicy tego nie rozumieją?
  Wielu po prostu jeszcze nie wie o „przebiegłym planie przechwycenia władzy” Striełkowa – na przykład tzw.”przywódcy narodowi”
  A ci, którzy wiedzą – nie potrafią logicznie myśleć, więc wszelkie Malcewy i Striełkowy łatwo manipulują nimi dla osiągnięcia własnych celów.
  Malcewowi pozwolono uciec za granicę, ale gdzie ujdzie Striełkow? Nigdzie, albo czeka na niego Haga lub eliminacja bez procesu (na przykład w Donbasie). Ale nadal kontynuuje swoją prowokację.
  http://evolution-march.livejournal.com/

  Polubienie

 35. W Rosji najpierw burżuazja obaliła carat, później burżuazję Kiereńskiego obalili bolszewicy Trocki Lenin, a na końcu został Stalin.
  Jeśli Striełkow ma z sobą grupę osób doświadczonych w bezpośredniej walce w Słowiańsku, a być może ma, no to może widzi w drodze Stalina do władzy przykład dla siebie
  Byłaby pewna logika w tym co robi.
  Ostatecznie wydaje się że setka ludzi w dobrze przemyślanej akcji, w odpowiednim momencie, mogła by wedrzeć się na Kreml i rozwalić całą obecną wierchuszkę i przejąć władzę.

  Polubienie

 36. Ha ha ha .dobre .Tadzio co ty dziś jadł ? Po czym masz takie zajawki ?
  Chłopie oszczędz mnie bo umrę ze smiechu .
  Tadzio czy tobie to koszerni podsuwają do pisania czy sam takie brednie piszesz .Chłopie może przez brak sexu ci odbija .

  „Ostatecznie wydaje się że setka ludzi w dobrze przemyślanej akcji, w odpowiednim momencie, mogła by wedrzeć się na Kreml i rozwalić całą obecną wierchuszkę i przejąć władzę.”

  Tadzio ty się wedrzyj na Kreml i przejmij władzę .Będzie wesoło ha ha ha .

  Tadzio weż alkomat i zobacz ile masz promili .nie wiedziałem że po piwie dyskontowym się takich zajawek dostaje .

  Polubienie

 37. ZASTANÓWMY SIĘ PRZEZ MOMENT – CO BY BYŁO, GDYBY? Chi, chi, chi…

  PEWNEGO RAZU U OKULSTY.

  SKĄD SIĘ BIORĄ WĘŻE? Cha, cha, cha…

  Węże Faraona

  Pozdrawiam. Chi, chi, chi…

  Polubienie

 38. Mech, …Inwestorzy zagraniczni mają w Polsce ponad 2 bln zł …
  dr Cezary Mech zwiastuje naszemu krajowi ogromne kłopoty

  No to wygląda na to, że to ci inwestorzy mogą mieć te olbrzymie kłopoty… z odzyskaniem swoich bilionów.
  Nasze rolnictwo się rozwinęło i trzyma się dobrze, zatem jedzenia nam nie zabraknie.
  Moje kurki pięknie są i innym też się podobają. wpisy:

  Dawid Sniezek1 rok temu
  śliczne kurki.pozrawiam

  Mietek Kowal2 dni temu
  Co za piękności najbaedziej lubie białe bo bende miał

  17 tyś wyświetleń filmu, całkiem nieźle jak na kurzy temat

  Ja wężu zostanę przy swoich miskach, a jak się ma miskę to i do miski też się coś znajdzie. Na patelni też można świeże jajeczka usmażyć. Ceny ostatnio na jajka idą w górę, bo cała Europa się naszymi jajami zajada.

  węzu
  Czasami nurtuje mnie myśl, że ty dostałeś przydział na ten portal i masz zadanie mnie poniżyć, ośmieszyć, zirytować. Tylko czy ty dorastasz do tego zadania. Portal jest owszem i mały, ale ja trzymam się mocno i chyba dali za mały na mnie kaliber . albo po prostu nie mają kalibru większego, do mojego poziomu.
  Ta myśl nurtuje mnie jednak tylko czasami i…śmieszy i bawi i jestem przekonany, że inni też mają z tego ubaw na przykład Kika, czy LuK.
  Chcesz ukąsić i nie masz jak. Nie potrafisz.
  Powiedz wężu, jak to było z tym twoim nagłówkiem WSZYSCY KOCHAMY KOMITET OBRONY DEMOKRACJI i że będzie na wiecu PAN jak on tam…Frasyniuk, co go później policja wynosiła dla uciechy jemu podobnych.
  Byłbyś całkiem znośny i do rzeczy jakbyś przeszedł na rzeczowe komentowanie, zamieszczanie ciekawych newsów, anegdot, może kawałów.

  Polubienie

 39. Nie przypuszczam, by tutaj ktoś kogokolwiek nasyłał na trzech aktywistów na krzyż. A obłuda gwiazdy głównej taka sama jak u politycznie całkowicie poprawnych. Jak się ma kurki, świeże jajeczka i coś tam jeszcze to po co mieszać w głowach ludziom przegranym życiowo wypowiedziami w wielu punktach sprzecznymi logicznie. A jaki majątek ma karakan młodszy? W Których koncernach udziały? A reformatorka z reformami pokazanymi kiedyś na zdjęciu poprzez jednego z tu piszących, w których? Tym chata bogata, co ukradnie tata, mówiono kiedyś za tzw. komuny o „biznesie” opartym o kradzież worka cementu z budowy. Czym chata bogata dziś?

  Polubienie

 40. Dobrze Tadzio widzę że nie jestem tu mile widziany a więc Tadzio daję ci moje słowo honoru że wąż ci juz odpuści .
  Do rzeczy .
  Tadzio ty kochanie moje pisowe nigdy celem moim nie było ani ciebie Tadzio obrażać czy poniżać bo ja nigdy nikogo nie poniżam .Po prostu Tadzio ty sam siebie poniżyłeś pisząc że dla ciebie taki Kalkstein czy Szydło to mężowie stanu a jak wykorzystałem okazję aby z ciebie porobić sobie jaja używając języka gimnazjalistów a naprawdę ofiar reformy Lewartowa .
  Masz pretensję że ktoś sobie robił komedię z głupot i peanów pochwalnych jakie wypisujesz w kwestii PIS . Powinieneś być Tadzio na takie żarty przygotowany i nie histeryzować niepotrzebnie ani nie obrażać się jak baba .
  Niestety Tadzio ale też w wielu wpisach nazywałeś mnie wrogiem Polski bo nie popieram PIS .Ładnie to tak Tadzio ale ja nie histeryzowałem .
  Jeżeli nie ja na pewno za jakiś czas pojawi się ktoś inny kto z ciebie będzie robił sobie komedię Tadziu bo twoimi wpisami w kwestii PIS sam do tego prowokujesz .
  Żebyś Tadzio nie myślał że jestem taki podły mam specjalny prezent dla ciebie tak na pożegnanie abyś mnie dobrze wspominał i kiedyś zrozumiał że zrobiłeś wielki błąd popierając tą partyjkę .
  Póki co dobrze ci życzę .Trzymaj się Tadzio i dalej pisz swoje dyrdymały o patriotach PIS . Za 20 lat jestem pewny że wy wszyscy zostaniecie bardzo surowo osądzeni przez przyszłe pokolenia Polaków i nie będzie tłumaczenia że my głupi że my durni i nas żyd dymał .
  Tadzio mój prezent dla ciebie .Tylko błagam jak będziesz oglądał trzymaj na wodzy emocje bo po co żona ma prac twoje majteczki i proszku szkoda i prądu .
  JESZCZE JEDNO TADZIO NIE JEDZ TYLE JAJEK TO NIEZDROWE .
  ZBLIŻA SIE ÓSMA .IDĘ POBIEGAĆ A POTEM DOBRY BROWAREK I TO JEST ŻYCIE TADZIO A NIE LEPIENIE MISEK NA STAROŚĆ ABY DOROBIĆ DO KOSZERNEJ EMERYTURKI CZY RĘCINKI .
  TADZIO MIŁEGO OGLĄDANIA TWOICH IDOLI ABYŚ NIE MÓWIŁ ŻE WĄŻ BYŁ DLA CIEBIE PODŁY I PAMIĘTAJ TADZIO UNIKAJ EMOCJI PODCZAS OGLĄDANIA TWOICH GIEROJÓW BO POPLAMISZ MAJTECZKI .
  POZDRAWIAM I TADZIO MNIEJ PTASIEGO MLECZKA I BOCZKU A BĘDZIESZ ZDROWY CZEGO CI ŻYCZĘ .

  Polubienie

 41. TADZIO CHCESZ BYĆ ZDROWY POLECAM CI KSIĄŻKĘ TOMBAKA ” DROGA DO ZDROWIA ” . CZYTAŁEM JĄ DWA RAZY I POSTĘPUJE WEDŁUG JEJ WSKAZAŃ . POLECAM CI TADZIU . NA ALLEGRO KUPISZ ZA GROSZE . KILKA LAT TEMU DAŁEM ZA NIĄ 18 PLN .
  ZDROWE ŻYWIENIE :
  W POSIŁKACH JEDYNIE 40% WĘGLOWODANÓW , TROSZKU TŁUSZCZYKU I 30 % BIAŁKA .
  TADZIO CZY CHCĘ DLA CIEBIE ZLE ?
  JEDNO JAJECZKO NA DWA DNI .

  Polubienie

 42. TADZIO O CIEBIE ZONA TAK NIE DBA JAK WĄŻ I JEŻELI MYŚLISZ TADZIO ŻE JAK TWOJA PARTYJKA MA 45% POPARCIA Z SUFITU TO KAŻDY MUSI JĄ POPIERAĆ . NA PEWNO NIE .
  MOJE MOTTO :
  NIGDY PISDZIELCÓW . NIGDY KODZIARZY ALE TY TADZIO I TAK NIGDY NIE NIE ZROZUMIESZ .

  Polubienie

 43. TADZIO JESZCZE JEDNO .
  UNIKAJ JAK OGNIA SPISKOWYCH TEORII DZIEJÓW . NIKT MNIE TU NIE PRZYSŁAŁ BO NIBY KTO MOSSAD ? , FSBR ? TADZIO DAJ SPOKÓJ I SIĘ NIE PRZECENIAJ .
  OT WKURZYŁEŚ PRAWDZIWEGO SŁOWIANINA PISZĄC BZDETY PROPISOWE TO SŁOWIANIN Z CIEBIE ROBIŁ SOBIE KOMEDYJKĘ I CAŁA TAJEMNICA .
  TADZIO NA KONIEC PYTANIE TAK SZCZERZE ODPOWIEDZ.
  CZUJESZ SIĘ JUŻ SZABASGOJEM . DOCHODZI TO DO TWOJEGO UMYSŁU CZY UWAŻASZ SIĘ ZA PATRIOTĘ ?

  Polubienie

 44. Tym chata bogata, co ukradnie tata, mówiono kiedyś za tzw. komuny o „biznesie” opartym o kradzież worka cementu z budowy. Czym chata bogata dziś?

  ZGADZA SIĘ SZANOWNY PANIE EWENTUALNIE MOZNA PODAĆ MASARNIE GDZIE KTOŚ PODPIERD… KILO SZYNKI
  A DZISIEJSZE TŁUMACZENIE SYJONISTÓW TAKIE :
  NO TAK PRZEZ TAKIE KRADZIEŻE UPADŁY ZAKŁADY ( KRADZIEŻ CEMENTU CZY KILOGRAMA SZYNKI Z MASARNI – TO BYŁO ZŁODZIEJSTWO POTWORNE ) .
  NO ALE ZŁODZIEJSTWO PO 89 ROKU A CO TAM TO BYŁO RATOWANIE KRAJU I NASZ TADZIO TO KUPUJE .
  JESZCZE SKOMENTOWAŁEM WPIS JEDNEGO Z CZYTELNIKÓW .RACJA SZANOWNY PANIE .

  Polubienie

 45. ZA PRL ZŁODZIEJSTWO CZY KORUPCJA BYŁY NA POZIOMIE MINIMUM – OKRES DO 80 ROKU POTEM GDY DO WŁADZY DOSZŁA HUNTA TO BYŁO RÓŻNIE .
  JEŻELI JEDNAK KTOŚ COŚ ZDROWO PODPIEPRZYŁ BYŁ SUROWO KARANY .
  GOMUŁKA OPLUWANY PRZEZ SYJONISTÓW BO SKAZAŁ JEDNEGO AFERZYSTĘ NA KARĘ ŚMIERCI .
  IDĄC ŚLADEM GOMUŁKI TO TAKICH WAWRZECKICH BYŁYBY PO 89 ROKU MILIONY ALE CÓŻ JEST WINA NIE MA KARY TO CZŁOWIEK STAJE SIĘ ZWIERZĘCIEM I CHODZENIE DO KOŚCIÓŁKA ABY KATABAS POPRAWIŁ HUMOR PO WRZUCENIU 5 DYSZEK NA TACĘ NIC NIE DA HA HA HA .

  Polubienie

 46. pruj się admin
  ,,po co mieszać w głowach ludziom przegranym życiowo”

  Osobiście nie wierzę w istnienie ludzi przegranych życiowo, chyba że robią to umyślnie na własne życzenie. Taki przegrany, to ten co już w podstawówce nie chce się uczyć, w dorosłym życiu nie chce pracować, ale piwko, wóda, złodziejstwo, rozrabianie, oszukiwanie jak najbardziej, a że leń i z pomyślunkiem kiepskim więc wszystko w małych wymiarach i za cienką forsę.
  ,,Tym chata bogata, co ukradnie tata,”
  W pewnym stopniu prawda. Muszę dodać, że pierwsze osiedle domków jednorodzinnych w tutejszej okolicy nazywało się nieoficjalnie ,,złodziejowo” rzeczywiście szło tam mnóstwo kradzionego cementu, wapna, stali. Były potężne braki, więc aby się budować musieli kupować kradzione.
  Teraz przywożą wszystko na telefon, albo na e–maila.
  Właśnie czekam na regulator obrotów silnika jednofazowego do 4KW i obudowę.
  73 zł z przesyłką pobraniową.
  Pełna wygoda.

  Wężu, ja nie biegam, nie jestem w stanie, ale jem czosnek i jak pomoże i się podleczę, wciąż biorę leki, dużo leków, to z czasem może zacznę i ja biegać.

  Polubienie

 47. Gdy budowano szkoły, huty, fabryki, porty i bloki mieszkalne dla załóg pracowniczych tych przedsięwzięć oraz wysyłce kasówy za procent pożyczkowy brakowało cementu i nie tylko cementu dla inicjatyw prywatnych, które „wyciągały ile się da” (cyt. z adm) i po szacher macher na skarbówce domki jednorodzinne sobie stawiały, to fakt. Nie zwalaj adm. skutków kradzieży i defraudacji po 89 r. dokonanych na narodzie na naród, bo obłudą kipisz. Dziwię się, że do tej pory nie wstąpiłeś w szeregi lewych lub prawych i nie zostałeś z namaszczenia „łajzy” (cyt. z adm) wyższej „łajzą” niższą, w miejscu zamieszkania, bowiem wtedy bez problemu „mógłbyś się bogacić” (cyt. z adm) jeszcze bardziej. Dalej nie piszę, bo nie ma sensu.

  Polubienie

 48. Tadzio tak ma że krytykuje kradzież kilograma kiełbasy zwyczajnej w PRL a nie widzi złodziejstw masowych po 89 roku ale pisiorki tak mają .
  Ponadto jak widzę Tadzio jest coraz bardziej krytykowany na portalu bo ludzie już jego kitów nie kupują i tym razem to nie moja sprawka i nicków nie zmieniam .
  Zaraz tu niebawem na pomoc Tadziowi przybędzie rycerz na koniu w postaci pisiorowego luczka i obaj będą robić wykład z logicznego myślenia dla prawdziwych patriotów Słowian .
  Do żadnego mojego wpisu Tadzio się nie odniósł cóż nie miał argumentów .

  CO DO CZOSNKU .KUP SOBIE TADZIO CZOSNEK W TABLETKACH TANIO W APTECE . CHŁOPIE ZONY CI NIE ŻAL PRZECIEŻ TYM CZOSNKIEM ONA Z TOBĄ NIE WYTRZYMA TAKIEGO SMRODU CHŁOPIE .

  TADZIO NA KONIEC PYTANIE .
  GRZECZNIE PYTAM . NIE POBIERAŁEŚ MOŻE SZKOLENIA U TEGO PANA TZW SZKOLENIA MEDIALNEGO . TYLKO PYTAM .

  TADZIO OGLĄDAŁEŚ JUZ WYWAD Z DUDĄ KTÓRY CI WKLEIŁEM . WRAŻENIA JAKIE . NIE POPŁAKAŁEŚ SIĘ Z RADOŚCI .

  TRZYMAJ SIĘ TADZIO . ZDROWIA ŻYCZĘ TADZIULKA .

  Polubienie

 49. TADZIO WIDZĘ ŻE TEN CZOSNEK ZLE DZIAŁA NA TWOJE PÓŁKULE MÓZGOWE .WKLEJAĆ CEJROWSKIEGO ALE PO TYM MOŻNA POZNAĆ PISIORKÓW TAKICH JAK TADZIO ONI KOCHAJĄ TEGO TYPA .

  Polubienie

 50. Wielkie oklaski .Zgadzam się na 100% z panem .Takie fakty .

  Gdy budowano szkoły, huty, fabryki, porty i bloki mieszkalne dla załóg pracowniczych tych przedsięwzięć oraz wysyłce kasówy za procent pożyczkowy brakowało cementu i nie tylko cementu dla inicjatyw prywatnych, które „wyciągały ile się da” (cyt. z adm) i po szacher macher na skarbówce domki jednorodzinne sobie stawiały, to fakt. Nie zwalaj adm. skutków kradzieży i defraudacji po 89 r. dokonanych na narodzie na naród, bo obłudą kipisz. Dziwię się, że do tej pory nie wstąpiłeś w szeregi lewych lub prawych i nie zostałeś z namaszczenia „łajzy” (cyt. z adm) wyższej „łajzą” niższą, w miejscu zamieszkania, bowiem wtedy bez problemu „mógłbyś się bogacić” (cyt. z adm) jeszcze bardziej. Dalej nie piszę, bo nie ma sensu.

  Polubienie

 51. Ooooooo, znowu hrabia, puszczony przez kogoś na wabia!

  https://sjp.pwn.pl/slowniki/na%20wabia.html

  Historia pewnej błyskotki, noszonej przez hrabiego w klapie marynarki, rozdawanej w kościołach.

  16 czerwca 2012 – Inwestytura Orderu Św. Stanisława

  http://www.pmk-wiesbaden.eu/galeria/427_16-czerwca-2012—Inwestytura-Orderu-Sw-Stanislawa.html

  Jak nie zostanie królem Polski, to zamieszka pod którymś z warszawskich mostów jako bezdomny?

  Klub pąsowych dam i kawalerów

  http://niniwa22.cba.pl/order_sw_stanislawa.htm

  Urzęduje i pomieszkuje też, u swego kumpla niekoniecznie hrabiego, w niemieckim zamku Oedheim.

  Europejski Klub Biznesu

  http://eu-bc.eu/pl/

  Kolejny samozwaniec albo Nikodem Dyzma?

  Kto chce zostać Królem?

  http://forumwolnosciowe.cba.pl/showthread.php?tid=329

  Jan hrabia Potocki samozwaniec

  https://www.salon24.pl/u/gotowynawszystko/814775,jan-hrabia-potocki-samozwaniec

  Prezydent samozwaniec?

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/kraj/1501691,1,jak-jan-hrabia-potocki-postanowil-oddac-prezydenture.read

  Pozdrawiam

  Polubienie

 52. inna orbita, wąż
  ,,brakowało cementu i nie tylko cementu dla inicjatyw prywatnych, które „wyciągały ile się da”

  Panowie wolnego, ja nie byłem wówczas z tych co to byli prywaciarzami i badylarzami i mieli kasę że ho ho.
  Byłem ledwie skromnym pracownikiem w państwowej instytucji na chyba najniższym nisko płatnym etacie, podobnie jak dopiero co poślubiona małżonka.
  Ona była lepiej ustawiona bo już miała wpłacone, dzięki rodzicom, na mieszkanie do spółdzielni mieszkaniowej na M3
  Dzieciaki bliźniaki nam się urodziły po roku i kilku miesięcach a mieszkanko spółdzielcze mieliśmy dostać za dziesięć lat.
  Sytuacja była tragiczna, teściowie mieli jeszcze trzech synów a chałupka jedynie dwa pokoiki i dziadkowie na prowizorycznym stryszku. Nie było bieżącej wody, wychodek był za oborą. Piec taki że z rana w mieszkaniu była lodownia.
  Jedynym wyjściem było budowanie sobie domku.
  Pierwszy zakup to była łopata, kilof, piła siekiera, młotek. Często był problem nie tylko z cementem czy z wapnem, ale z gwoździami, prętami stalowymi, piaskiem, żwirem, dowozem. Jednym słowem ze wszystkim. No i ciężka harówa do której ja chłopak z miasta bynajmniej nie byłem włożony.
  Tak że jak dzisiaj ktoś pisze, że są tacy co sobie nie radzą, to powiem a niech sk..wysyn weźmie za robotę.

  Polubienie

 53. Kiedyś Tadzio myślałem jak ty prymitywnie i prostacko jak ty ale po analizie sytuacji jaka nastąpiła po 89 roku w życiu bym nie napisał :
  „a niech sk..wysyn weźmie za robotę.”
  Ty Tadzio żyjesz zupełnie w kosmicznym nierealnym świecie . Pojęcia o ekonomii nie masz .Namawiałem cię abyś sobie zarobił na kopaniu bitcoina i kryptowalutach ale ty odpisałeś że wolisz lepić miski .
  Tadziu zostań już przy lepieniu misek .Tocz sobie na tokarce pierdoły albo na pile coś sobie przetnij ale nie zabieraj głosu w sprawach o których pojęcia nie masz . Jakoś do nędznej emeryturki z ZUS dorobisz .
  Nie nazywaj ofiar koszernego kapitalizmu skurw…. leniami bo tylko robisz z siebie pajaca Tadzio .
  Widzę Tadzio że ty nierobów pisowskich w knesejmie jakoś nie nazywasz leniami patentowanymi którzy powinni się wziąść za prawdziwą robotę . Również nie przeszkadzają ci miliony pierdzących w stołek urzędasów za to przeszkadzają ci ofiary koszernego kapitalizmu .
  Tadzio zalecam nervosol i jednak unikanie czosnku bo od kiedy go bierzesz stałeś się agresywny jak cholera .

  Polubienie

 54. Zresztą Tadzio ma znajomego w rządzie PIS w randze wiceministra to co to dla Tadzia jakąś dobrą fuchę załatwić .Jakby co to wszystkie nieroby niech się do Tadzia zgłaszają .On im znajdzie pracę na pewno .Może w WOT za modeli ha ha ha .

  Polubienie

 55. Tadzio czy ty nie możesz zrozumieć prostej zasady że jak nie ma przemysłu jest problem z pracą i bezrobocie .Dziś po wyjeżdzie 5 mln Polaków masz bezrobocie razem z ukrytym cały nacz na poziomie 10% .W Niemczech takie bezrobocie to była tragedia u nas sukces bo jest niskie .
  Tadzio przyjmij do wiadomości że masy Polaków popełniły samobójstwo z powodu braku pracy od 89 roku .
  Tobie Tadzio jak pisze się oczywiste fakty to ty to zamieniasz w żart albo nie odpisujesz .
  Nie wiem czy cię szkolili czy nie ale jeżeli szkolenie medialne przechodziłeś to zdałeś je na 6 .
  Pozdrawiam Tadziulkę .

  Polubienie

 56. wąż
  ,,że masy Polaków popełniły samobójstwo z powodu braku pracy od 89 roku ”

  Te masy Polaków najpierw obalały ,, komunę” później głosowały na KORowców i Unie Wolności niejakiego Balcerowicza.
  Nie ja strajkowałem, nie ja głosowałem na Bolka, ja też zjechałem w dół tak bardzo, że musiałem zamknąć zakład ( wówczas już byłem prywaciarzem) bo ryczałt jaki trzeba było płacić był większy niż zarobki.
  Więc do kogo te żale?
  To ty wężu nie tak dawno pisałeś –WSZYSCY KICHAMY KOMITET OBRONY DEMOKRACJI
  Więc jak twój kochany komitet obali PiS i przejmie władzę to znów będzie płacz i zgrzytanie zębów i podnoszenie wieku emerytalnego i VAT i h…. dupa i kamieni kupa i ośmiorniczki na obiadki za 1800 zł dla przyjaciół spod Sowy
  Ale to se nie wrati, węzu.
  PiS Kodziarzom władzy nie odda.

  Polubienie

 57. Wpis nie mój ale dobry ukazal się na WPS dlatego wklejam specjalnie dla Tadzia :

  niepostepowyoszolom
  8 listopada 2017 o 16:39
  jesli Rosja ,chiny Iran ,Korea zostana sprywatyzowane:) przez te sily ktoryh sybolem/parawanem ,zaslona dymna , jest rymska szubienica ! To : Bialy czlowiek w Europie bedzie zlikwidowany w ciagu 2 pokolen!!!. Popatrzmy co „robi” pookraglowostolowa koszerna inkwizycja z ziemi swietej:) .Woda pitna jest juz w ich raczkach !,TETA CETA juz wchodza w moc ! a to oznacza zatrute wszelkie jedzenie i wody na naszych stolach .Juz w tej chwili po wioskach biegaja w niektorych wojewodztwach (narazie:)) eksperci od z sanepidu i ….wszystkie jak dotad! wody studzienne sa „niebezpieczne do knsumpcji:):) zasypywane na mocy prawa Unijnego:).Duda juz masowo gnoi w wiezieniach rodzicow dzieci ktorzy nie godza sie na okaleczenia dziecka ,rtecia ,formaldechydem i aluminium!. W polsce juz tylo produkcja rozancy ,ksiazeczek :od nauk jezusowych : milosci ,przebaczania ,milowania , darowani wszelkich zbrodni naszym oprawcom ! bo ONI NIE WIEDZA CO CZYNIA!? 🙂 (ZABLAKANE OWIECZKI :)W STAINI CHRYSTUSOWEJ:) i devocji jest jeszcze w polskich rekach produkowane?. 22 miljony mlodych rozmodlonych 🙂 polakow szuka chleba poza granicami Polski!. NO……ale media sa baaardzo zgodne co do tego ?ze winny tej polskiej obecnej tragedji jest Putin i jego gabinet :):):)

  Polubienie

 58. Kika
  Mam jednak pewien szacunek dla polskiej magnaterii. To ci ludzie zbudowali Rzeczypospolitą i jej potęgę.
  Słabość władzy królewskiej, warcholstwo dołów szlacheckich i słynne liberum veto tą potęgę podważyły i doprowadziły do upadku.

  Polubienie

 59. Tadziu uczepiłeś się tego KOD jak pijany płotu .Wiesz co to są jajca i że życie bez żartu nie jest ciekawe .
  Dziś tobie Tadzio tak łatwo pisać bo oni obalili komunę modląc się do żydowskiego Boga .Zobacz jakiś ty mądry 30 lat temu każdy dał się nabrać na Bolka tylko nie ty no zobacz z Tadzia to Nostradamus .
  Nie mam żadnych pretensji do ludzi którzy się nabrali bo musieli się nabrać przy śmiechu służb na czele z Kiszczakiem i Jaruzelem .
  Dziś jest już inna sytuacja .Ludzie trochę zmądrzeli pomimo że twój PIS dzięki bezsensownemu rozdawnictwu pieniędzy ma dziś 45 % poparcia .Ciesz się Tadzio ciesz tylko pamiętaj że ten balonik w przyszłości pęknie .Tego jestem pewny .
  Za 20 lat po rządach okrągłostołowców śladu nie będzie a 4 czerwca będzie dniem żałoby narodowej .
  Zobacz sobie Tadzio ten film a zrozumiesz dlaczego Polak zachłysnął się i nabrał na gównianą liberię .
  Zachodu.
  Masz krótki fragmencik

  Polubienie

 60. No to Tadzio napisał największą durnotę na tym portalu w 2017 roku .Tadzio powiedziałeś A powiedz B .Dawaj przykłady markizie Tadzio jak to magnateria budowała potęgę Polski na czele z Piotrem Skargą .
  Czekam Tadziu na rozwój wątku a może durnoty jakie wypisujesz .
  Tylko błagam nie wymieniaj Zamoyskich i ich wkładu w potęgę Polski jak nie chcesz aby moja krowa srała że śmiechu .

  Mam jednak pewien szacunek dla polskiej magnaterii. To ci ludzie zbudowali Rzeczypospolitą i jej potęgę.
  Słabość władzy królewskiej, warcholstwo dołów szlacheckich i słynne liberum veto tą potęgę podważyły i doprowadziły do upadku.

  Polubienie

 61. Tadzio za całe zło obarczać szlachtę a magnaterię uważać za twórcę potęgi Polski . Zgoda pewnie jakieś jednostki wybitne tam były ale znikły w tłumie .
  Tadzio jeszcze raz zalecam odstaw ząbki czosnku .

  Polubienie

 62. Krzysztof „Piorun” Radziwiłł zostaje hetmanem wielkim litewskim
  Krzysztof Radziwiłł był synem Katarzyny Tomickiej oraz wojewody wileńskiego i hetmana wielkiego litewskiego Mikołaja Radziwiłła zwanego Rudym. Od szesnastego roku życia zdobywał doświadczenie na polach bitewnych u boku swego ojca, zaś metody prowadzenia działań zaczepnych podczas wojny z Moskwą o Inflanty przyniosły mu przydomek „Piorun”.

  W 1580 r. Krzysztof Radziwiłł był członkiem straży przedniej armii króla Stefana Batorego maszerującej na Wielkie Łuki. Prawdziwą jednak sławę miał zdobyć dopiero rok później, gdy dowodzone przez niego wojska przedarły się aż do samego centrum państwa moskiewskiego, zaskakując cara Iwana IV Groźnego przebywającego w Staricy. Ten epizod z kampanii wojennej opiewał później w poemacie Jezda do Moskwy Jan Kochanowski, z kolei inny ówczesny pisarz Andrzej Rymsza przedstawiał ze szczegółami dokonania młodego magnata w dziele Dziesięćroczna powieść wojennych spraw….

  Nie da się ukryć, że brawurowy rajd zagonu Radziwiłła przyczynił się w wydatny sposób do zawarcia przez Moskwę rozejmu z Rzeczypospolitą w Jamie Zapolskim. W nagrodę za swą postawę „Piorun” otrzymał w 1584 r. tytuł wojewody wileńskiego oraz podkanclerzego wielkiego księstwa. Ukoronowaniem jego kariery była z kolei nominacja w 1589 r. na hetmana wielkiego litewskiego.

  Po śmierci Stefana Batorego, Krzysztof Radziwiłł był zwolennikiem obrania na polski tron cara Fiodora II i doprowadzenia do unii personalnej z Moskwą. Z planów tych jednak nic nie wyszło, a z nowym polskim monarchą, Zygmuntem III Wazą, „Piorun” nie potrafił nawiązać poprawnych relacji. Obawiający się bowiem wzrostu znaczenia litewskiego hetmana władca, starał się wspierać jego największych oponentów – ród Chodkiewiczów.

  W latach 1600–1611 Krzysztof Radziwiłł wziął udział w wojnie przeciw Szwecji, pokonując 23 czerwca 1601 r. pod Kokenhausen armię Carla Carlssona Gyllenhielma. Było to jedno z pierwszych polskich zwycięstw w tym konflikcie, które nie powstrzymało jednak wojsk szwedzkich przed zagarnięciem prawie całych Inflant. Po nadejściu odsieczy chorągwi koronnych na czele z hetmanem Janem Zamoyskim, Radziwiłł złożył dowodzenie i udał się na Litwę do swych dóbr. Jak się wkrótce okazało inflancka kampania była ostatnią wielką przygodą wojenną „Pioruna”.

  Hetman wielki litewski zmarł w 1603 r., a jego ciało, jako obrońcy i protektora kalwinizmu na terenie Wielkiego Księstwa Litewskiego, złożono do metalowej trumny w kościele ewangelicko-augsburskim w Kiejdanach.

  Polubienie

 63. Jan Tarnowski, syn Jana Amora Iuniora i Barbary z Rożnowa, wnuczki Zawiszy Czarnego, pochodził z wpływowej szlacheckiej rodziny Leliwitów Tarnowskich posiadającej status senatorski. Wychowywał się na dworach kardynała Fryderyka Jagiellończyka oraz królów Jana Olbrachta, Aleksandra i Zygmunta Starego. Otrzymał wszechstronne, klasyczne, humanistyczne wykształcenie, także militarne.

  Kariera wojskowa
  16 lutego 1520 w Toruniu omawiał z królem plany podboju zbuntowanych Prus zakonnych. Jan Amor Tarnowski był autorem zwycięskiej strategii militarnej w tej wojnie[11], choć zastosował ją hetman Mikołaj Firlej[12]. Osobiście uczestniczył w wojnie polsko-krzyżackiej 1519-1521, m.in. w czasie oblężenia Królewca w 1520 roku[13].

  Jako zwolennik koalicji antytureckiej, wziął udział w wojnie habsbursko-tureckiej w roku 1521. W 1524, w potyczce pod Lwowem, rozbił zagon turecki. W 1528, na swoim zamku w Tarnowie, gościł przez pół roku wygnanego króla Węgier, Jana Zápolyę[14]. W 1531 był autorem świetnego zwycięstwa w bitwie pod Obertynem, w wojnie z hospodarem mołdawskim Piotrem Rareszem.

  W czasie wojny litewsko-moskiewskiej 1534-1537 dowodził, w 1534, polsko-litewską wyprawą na Moskwę. Wsławił się wówczas zdobyciem Homla oraz oblężeniem i zdobyciem Staroduba (1535), . W 1538 roku, w czasie wojny z Mołdawią, oblegał zamek w Chocimiu.

  Jan Amor Tarnowski zmienił organizację wojska polskiego ze średniowiecznej, w odpowiadającą współczesnym mu metodom walki (zorganizowane przemieszczanie się armii oparł na taborach wzorowanych na husyckich). Stworzył służby sztabu generalnego nowoczesnej armii, artylerię konną, szpitale polowe finansowane z funduszy królewskich, korpus szancknechtów (saperów), oddziały logistyczne, zajmujące się kierowaniem ruchem taborów i zakładaniem obozów, którymi dowodził probantmaster, zwany później oboźnym. Wprowadził kodeks dyscypliny wojskowej – „akty hetmańskie; sądy wojskowe oraz instytucję kapelanów wojskowych[15]. Inwestował też w wydobycie i obróbkę metali w Polsce, co mogło mieć znaczenie dla zdolności obronnych

  Polubienie

 64. węzu , mam mnożyć znakomite nazwiska naszych wielkich Polaków, magnatów RP

  Stanisław Potocki

  W lipcu 1612 roku wraz z bratem Jerzym brał udział w ekspedycji stryja Stefana do Mołdawii. Z własną chorągwią uczestniczył w latach 1617–1618 w kampanii moskiewskiej królewicza Władysława. Poseł na sejm 1620 roku z województwa podolskiego, wybrany na deputata do odbierania kwarty w Rawie. W 1624 roku wziął udział w zwycięskiej bitwie Stanisława Koniecpolskiego z Tatarami pod Martynowem. W 1625 roku brał udział w jego działaniach przeciw Kozakom dowodząc pułkiem jazdy w walkach pod Kryłowem. Brał udział w wojnie ze Szwecją (1626-1629). Zastępując chwilowo Stanisława Koniecpolskiego poniósł klęskę pod Górznem w 1629. W 1628 mianowany kasztelanem kamienieckim, w 1631 – wojewodą bracławskim, w 1636 – wojewodą podolskim. Walczył z kozakami w czasie powstania Fedorowicza w 1630 roku.

  Był elektorem Władysława IV Wazy z województwa bracławskiego w 1632 roku[4]. W 1641 roku wyznaczony został senatorem rezydentem[5]. W 1643 roku wyznaczony został senatorem rezydentem[6]. Był elektorem Jana II Kazimierza w 1648 roku z województwa podolskiego[7]

  W czasie powstania Chmielnickiego,w czasie bitwy pod Zborowem przypisywano mu uratowanie króla Jana Kazimierza. Wziął udział w bitwie pod Beresteczkiem w 1651 roku[8]. W 1652 mianowany hetmanem polnym koronnym. Jako hetman wielki koronny od 1654) dowodził armią polską przeciwko Rosjanom i Kozakom Bohdana Chmielnickiego. Król powierzył mu buławę wielką koronną pod naciskiem Sejmu, żądającego likwidacji vacatu na tym stanowisku. Jan II Kazimierz szachował magnatów perspektywą nominacji hetmańskiej. Aby nie utracić tego atutu król mianował hetmanem wielkim Potockiego, licząc, że ze względu na podeszły wiek szybko umrze. Niespodziewanie przeżył on jeszcze 13 lat, niestety często chorując, co negatywnie odbijało się na działaniach armii koronnej. W 1655 stoczył zwycięską bitwę pod Ochmatowem z armią rosyjsko-kozacką. W tym też roku został wojewodą kijowskim. Po inwazji szwedzkiej nadal dowodził na wschodzie, nie angażując się przeciwko Szwedom. Po porażce z armią rosyjsko-kozacką pod Gródkiem Jagiellońskim zmuszony był poddać się Karolowi X Gustawowi. Jednak jako jeden z pierwszych odstąpił od Szwedów w 1656 i przystąpił do konfederacji tyszowieckiej. W kampaniach 1656-1660 nie dowodził jednak całością sił koronnych, a jedynie swoją dywizją. Dowodził prawym skrzydłem polskim w bitwie pod Warszawą w 1656. W 1657 walczył zwycięsko z Jerzym Rakoczym, biorąc udział w osaczeniu jego wojsk pod Czarnym Ostrowem. W 1660, działając wspólnie z Jerzym Lubomirskim, odniósł wielkie zwycięstwo nad armią rosyjską dowodzoną przez Wasyla Szeriemietiewa, zwyciężając ją pod Lubarem i zmuszając ją do kapitulacji pod Cudnowem. Ostatni raz bił się przeciw rokoszanom Lubomirskiego, ponosząc klęskę pod Częstochową 1665. W swej karierze wziął udział w 46 bitwach.

  Polubienie

 65. Przecież napisałem ci Tadzio że wybitne jednostki były a ty wymieniasz tych którzy faktycznie posiadali jakieś zdolności wojskowe np Żółkiewski .W woj lubelskim jest miejscowość Żółkiewka .To jego były dobra .
  Tadzio nie idż ze mną na zawody bo jak zacznę wymieniać tych magnatów którzy szkodzili Polsce to mi zejdzie do MŚ w piłce noznej u Putina .
  A wystarczy że zacznę wyliczać od Wielkiej Smuty i opisywać tą swołocz i żadne usprawiedliwienia nie pomogą a bo jakiś magnat dowodzący wojskiem rozkazywał unikać przemocy .
  Tak Tadzio także nie wchodż ze mną w zawody bo przegrasz .
  Tadzio już PIS jesteś całkiem przesiąknięty wypisując takie pierdziszewa . Jakbym słyszał PISowców . Przykre to chłopie że ciebie koszerne media tak ogłupiły robiąc bezmyślną istotę .Oj Tadzio żal mi ciebie piszę ci serio .

  Polubienie

 66. wąż
  ,,A wystarczy że zacznę wyliczać od Wielkiej Smuty i opisywać tą swołocz i żadne usprawiedliwienia nie pomogą a bo jakiś magnat dowodzący wojskiem rozkazywał unikać przemocy”
  No to poczytaj sobie jak Mnischek wojnę zaczął bo mu się bogactwa Rusi marzyły
  tytuł książki ,,Bramy Kremla”

  Rozdział 3- Rok 1603
   Psia krwie – huknął Dąba – Moskwy się boicie? Wojsk tam nie ma żadnych. Cara nie mają. Iwan Groźny póki żył trzymał bojarów żelazną pięścią i strachem. Posłuch miał i państwo moskiewskie jak żelazną okową spinał w całość.
  Ale Iwana nie ma.
  Słyszycie mnie panowie bracia.
  Teraz każdy sobie bojarem i carem.
  Nie ma cara, nie ma wojska.
  Droga na Kreml stoi otworem. Iść i brać, co w ręce wpadnie. Pohulamy sobie w państwie moskiewskim do syta. Złupimy skarby carów, łbów bojarskich naścinamy i wrócimy. Car chytry był. Skarby wielkie gromadził, z całej Rusi daniny ściągał.
  A Ruś wielka.
  Z Bizancjum, dopóki Turków nie było, carowie towar wymieniali na złoto. Później u siebie w zamoskiewskich górach złoto znaleźli i cały wiek kopali. Cerkwie u nich nie słomą ani gontem kryte, ale złotą blachą grubą na palec.
  W środku na ołtarzach malowane świątki w złotych ramach.
  Dzwony na wieżycach nie jak u nas spiżowe, lecz złote.
   Car u nich teraz nowy – przerwał gruby łysy szlachcic o wielkim okrągłym nosie i wyłupiastych oczach, nad którymi nawisły jak świńska szczecina brwi.  Borys Godunow, go zwą. Mądry jest i szczodrością jedna sobie bojarów A jak jest car, a człek mądry, to i wojska znajdzie. Na Wielkiej Rusi, lud żyje zdrowy i silny. Trudny do pobicia. Zmagał się z nimi Batory. Zmagali hetmani litewscy.– Tłumaczył dalej Dąbie szlachcic, który w herbie nosił ziele chmiela, z czego nazwisko Chmielewski sobie przyjął.
  –Tyś Chmielu szlachcic,– przerwał mu, Dąba – ale młodość spędziłeś w klasztorze na modłach. Cuchniesz stęchlizną, tak jak te twoje księgi. Ja od dziecka szabli z garści nie wypuszczałem. Z wojny żyłem, jak mój dziad i pradziad. Inny u mnie rozum. Inne wyczucie. Wiem gdzie uderzyć, aby wiktorię odnieść. Teraz na Moskwę można iść śmiało po łatwe zwycięstwo. A i po wielkie dostatki. Takie, jakich ani moi przodkowie nie widzieli, ani moje wnuki nie zobaczą. Mówisz, że Godunow mądry. Że ludzi sobie podarkami jedna. Ale inni kniaziowie zawiścią się sycą. W nich oparcia mieć nie będzie. Bojarem był gdy do Iwana posłowano. Dlaczego to on, a nie inny carem ma być? Wielu tam bojarów bogatych, rodów starych i władzy żądnych. Im nie podarki w głowie, ale udzielna władza. Albo samowola i samowładztwo, albo car z matki carycy. Gdy z prawowitym dziedzicem pójdziemy, nikt nie ostoi się przy Borysie Godunowie. A tych, co przy nim pozostaną, rozbijemy w puch. Rozniesiemy na szablach. Chwała nam będzie i niezmierzone dostatki. Nowy car bez nas niewiele będzie znaczył i hojnie nas nagrodzi za tron, na który go wprowadzimy. A tego, co nie da, sami weźmiemy z nawiązką nie prosząc.
  Pod wielkimi miodnymi lipami tuż przed okazałym murowanym dworem, wzdłuż kilku stołów siedziało do pięćdziesięciu szlachty. Zamożnie ubrani i przy szablach, w różnym wieku, zdawali się być ludźmi znacznymi. Jeden z nich bliżej siedzący pułkownika Dąby, podniósł się, popatrzał po zebranych, spojrzał na Dąbę i odezwał się.
   Znasz mnie mości pułkowniku, że od śmiałych przedsięwzięć nie stronię. Wielu tu zebranych zna mnie także. Tym, którzy mnie nie znają, a myślą żem za młody by głos zabierać, powiem, że jestem Czesław Mleszkowski. Z bratem Piotrem tu przybyłem, bo siedząc w domu patrzę, czy aby mi szabla nie rdzewieje, a ja sam nie kwaśnieję jak mleko w konwi. Ale prawdę mówi stary Chmielewski, że lud na Rusi silny jest, chodź spokojny. Powiedz nam zatem, jak liczne wojska może zebrać car Borys Godunow. Powiedz nam także, ilu z naszych rycerzy może się zebrać na wyprawę na Moskwę, by Dymitra na tronie usadzić. Złota nam potrzeba i chętnie po nie ruszymy, ale najpierw rozważmy, jakimi siłami mamy pobić Godunowa.
  – Pięć set jazdy – wyrwał się Chmielewski. – Dziesięć tysięcy wszelkiej hołoty, głodomorów, złodziei i żebractwa. Na kradzionych koniach, albo i pieszo. Pijanych, głodnych, chorych. Im będziecie przewodzić.
  To nie będzie zakon cystersów.– Przyciął Dąba.– Chmiel tylko takich zna i z takimi przy kuflach i kuflami wojuje. Wyprawę poprowadzi książe Wisniowiecki. Pójdą pułki ruskie, kozacy, nieco chorągwi z Litwy i z korony. Może być tego do dziesięciu tysięcy z pocztowymi i czeladzią. Wszyscy zaprawieni w niewywczasach i wojnach. Najodważniejsi i najbardziej zajadli w walce. Jest, po co się wyprawiać i będzie czym się dzielić. Taka siła wystarczy. Nie pospolite to ruszenie, lecz szybki wypad po tron i moskiewskie skarby.
  – Borys stanie pod Moskwą, że stu tysiącami dobrze zbrojnej jazdy i piechoty. – Przerwał Chmielewski. – Pobity, schroni się za mury Kremla. Tam będzie czekał na odsiecz. A gdy ta się zbierze, będziemy mieli na karku dwa kroć sto tysięcy i tych, co się zamkną w murach. Kto zmorze takie wojska, taką potęgę?
  – Mówisz pobity schroni się w murach? – Dąba znów poderwał się z ławy.
  – Jakież to wojsko, co w sto tysięcy stanie przeciw naszym dziesięciu tysiącom i da się pobić? Warte ono by je wojskiem nazywać? Zajmiemy Wielką Ruś, zajmiemy Moskwę. Siądziemy za bramami Kremla, tam gdzie posadzimy cara Dymitra i będziemy władać Rusią. Rusinki, piękne, zdrowe i jędrne. Zatańczymy, zahulamy, poswawolimy.
  Podniósł się z ławy i Stanisław Czapliński pułkownik lekkich znaków i on chciał zabrać głos.
  − Ja i pułkownik Lisowski, którego to waszmościowie powinni znać, gotowi jesteśmy przyłączyć się do wyprawy. Niech będzie to wyprawa, nasza sarmacka, po złote runo. Po bogactwa i sławę rycerską. Moskwa to wróg odwieczny Litwy. Stamtąd też spodziewam się, że najwięcej pójdzie bitnej szlachty. I pamiętajcie mości panowie, że pójdziemy z Dymitrem, synem Iwana Groźnego, prawowitym dziedzicem moskiewskiego tronu. Kto przy nim na Rusi nie stanie ten będzie buntownikiem. W jego imieniu będziemy walczyć, w jego imieniu będziemy karać.
  − Mości panowie. − Znów Dąba zabrał głos.− Kto ma ochotę i chęć szczerą, kto w piersi żelazne nosi serce, ten niech zbiera swoich ludzi i podąża z nami
  −Straszna to rzecz z Moskwą wojnę wszczynać. – Znów odezwał się Chmielewski.− Jeździłem ja z poselstwem jakie odprawiał król za namową i staraniem wielkiego naszego hetmana i kanclerza Jana Zamojskiego. Prawda że Batory z Moskwą wojował, ale Batory, to był wojownik jakich mało, a przy nim Jan Zamojski. Nie masz króla Batorego w śród żywych. Król Zygmunt nie ma miłości w śród szlachty. Nie ma wielkich wojowników, ani hetmanów. Sami chcecie iść jak zgraja głodnych wilków. Jak dzicy Tatarzy. A ot szły hordy niepoliczone z Kazania na Ruś i wyprawiła na nich podrażniona Moskwa swoje wojska i przyłączyła ich stepy i kraj do swojego państwa. Oby nie stało się tak z naszym królestwem, albo li z Litwą.
  − Pies tak nie ujada, jak Chmiel umie ujadać. − Krzyknął podirytowany Dąba. − Tchórzliwy skryba, co pod stół się chowa gdy wróbel ćwierknie. Milcz Chmielu bo ci szablą uszy poobcinam.
  − Tobie z maczugą po puszczy biegać, nie o sprawach publicznych do szlachty gadać. − Mruknął Chmielewski …..
  ———————-
  chcesz więcej czytać?
  po wpłacie 10 zł na konto….
  ………….
  podać konto?

  Polubienie

 67. Wojskami dowodził Żółkiewski . Podobno miał zabronić gwałtów i plądrowania ale czy faktycznie tak było to cholera go wie .
  Adm Tadzio odpłatnie proponuje mi lekturę a ja mu dam za darmo w dodatku z polskim aktorem .
  To tylko Trailer ale niech sobie Tadzio poogląda prawdziwą historię Rosji a pakiecie gratis polski aktor .

  Bitwa bitwie Tadzio nierówna . Wielka smuta to była niepotrzebna awantura z podpuszczenia papiestwu któremu marzyło podporządkowanie Rosji i chwała Mininowi za wygnanie bandytów .
  Co innego inne bitwy jak pod Kircholmem Chodkiewicza i tutaj pełna chwała .

  Masz adminku zobacz sobie trailer za darmo a jak zrobisz parę misek spzredasz je Niemcom zarobisz 40 PLN daj znać to ci powiem gdzie film kupić .Sam tak kupowałem .Naprawdę super sklep .

  Pozdrowinka Tadziu a ja wracaj do ulubionego browarka .

  Polubienie

 68. Tadzio kochany a czy Mniszech aby nie zorganizował sam kilku wypraw na Moskwę po tym jak sobie Dymitr poruchał Marynkę że też wyrażę się jak Waldi w swoich filmikach tylko ze ja jak Waldi nie wyposzczony a troszku na promilkach .
  Trzeba ci wiedzieć Tadzio jakie grzanek odwalał manewry po paru browarach kilka tygodni temu na WPS . Nieco opierdziel dostał od prezesa tymi słowami ” grzanek nie marudzić jak stara baba ” .Od razu poznałem że grzanek jest na bani .

  Polubienie

 69. Tadzio jestem teraz po 6 browarkach także może się mi coś pomyliło ale to sprawdzę .
  Widzisz Tadzio jak się żyje : browarki , muzyka , spiew , grill , zabawa i odpoczynek . Tak się Tadzio żyje a nie robi miski .
  chlopie pożyj trochę , pooddychaj przeponą , olej tą całą politykę i żyj pełnią życia .

  Polubienie

 70. Widzisz jak się żyje pod rządami prezesa antypisowcom a ty pisiorek i musisz ciężko pracować a to toczyć na tokarce a to miseczki robić .
  Widzisz Tadzio antypisowiec żyje lepiej jak ty .Nie masz żalu o to do swojej partyjki ?

  Polubienie

 71. HASŁO NARODOWE
  wychodzi wraz z dodatkiem ilustrowanym w niedzielę rano.
  RoK I.
  Kraków, 5 Ewiecień 1925.
  Cena egzemplarza 25 gr. z dodatkiem ilustrowanym. 60 gr.
  Nr. 12

  Książe Sapieha i hrabia Potocki przy otwarciu uniwersytetu żydowsKiego w Jerozolimie!

  „Książę Sapieha, były minister spraw za­granicznych, następnie poseł polski w Londy­nie, oraz przedstawiciel arystokracji polskiej
  hrabia Potocki przybyli do Jerozolimy, aby uczestniczyć w uroczystościach otwarcia żydow­skiego uniwersytetu”.
  Taką to radosną nowinę podaje Izraelowi wychodząca w Zurychu „Jiidische — Presszen- trale” i zaopatruje ją następującym komenta­
  rzem:
  „Rodzina Potockich od wielu pokoleń po­pierała zawsze interesy żydostwa. Jeden z hra­biów Potockich przeszedł nawet w połowie
  XVIII stulecia na judaizm, za co spalono go nastosie w Wilnie w r. 1749″.
  Polski czytelnik przyjąć musi te słowa ze szczerem zdumieniem: o co tu właściwie cho­dzi?
  Czy jest to wielce niesamowita forma wdzięczności, czy też chęć skompromitowania?
  Oświadczenie, że pewna rodzina polska
  od wieków służyła interesom żydostwa, jest „komplementem” całkiem niedwuznacznym. Wdzięczność żydowska ma także swe bardzo bolesne kolce
  http://jbc.bj.uj.edu.pl/Content/321161/NDIGCZAS012582_1925_012.pdf

  Polubienie

 72. Ad Adm-inka

  Mam jednak pewien szacunek dla polskiej magnaterii. To ci ludzie zbudowali Rzeczpospolitą i jej potęgę.
  Słabość władzy królewskiej, warcholstwo dołów szlacheckich i słynne liberum veto tą potęgę podważyły i doprowadziły do upadku.

  Oj, Szanowny Adm-inku, HISTORIA ŚWIATA I POLSKI TO JEST JEDENO WELKIE OSZUSTWO. Dziwi mnie bardzo, że masz ,,pewien szacunek” dla łotrów, którzy zniszczyli I RP. To wszystko co obecnie istnieje, ten szmulowski kociokwik, zawdzięczamy ostatniemu królowi Polski i panom magnatom, szlachta w tym tworzonym burdelu nie brała udziału, powiedziała wyraźnie co o tym myśli – NIE WOLNOŚCI (liberum veto)! To nie szlachta chciała wolności dla siebie jak to teraz pięknie w książeczkach bajają, tylko król z magnaterią tak to sobie pięknie wymyślili. Dali iluzoryczną WOLNOŚĆ DLA CHŁOPA, w którą wszyscy wierzą co znają polską historię, a ja sikam ze śmiechu, bo wiem, że kmieć jest uwiązany do MATKI ZIEMI, jak pies do budy i nigdy nie będzie wolny, gdy ONA jest jego karmicielką/żywicielką. Szlachta o tym dobrze wiedziała, bo też pracowała na roli, tylko współcześni idioci, wytresowani w szkołach jak małpy nie wiedzą, że wszystko co posiadają, to zawdzięczają MATCE ZEMI.

  https://sjp.pwn.pl/sjp/kociokwik;2471835.html

  To w XVIII w. powstało ,,piękne” hasło-mit o wolności, które pokutuje po dziś dzień we wszystkich umysłach. No cóż, stosowana tresura/propaganda od dziecka robi swoje. ,,Kłamstwo należy wielokrotnie powtarzać, a staje się oczywistą oczywistością”!

  Płacimy trzy razy większe podatki niż chłopi pańszczyźniani i nadal nie uważamy się za niewolników

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/placimy-trzy-razy-wieksze-podatki-niz-chlopi-panszyzniani-i-nadal-nie-uwazamy-sie-za

  Syn księcia, także książę i o zgrozo nie ochrzczony, zostaje królem Polski. Tata księcia nie miał przypadkiem tatusia króla, przecież książęta rodzą się w rodzinach królewskich. A teraz jest najlepsze – królik Jagiełło/Jagiellon/Jahajla (Ягайла)… Chi, chi, chi, skąd oni go wytrzepali, cha, cha, cha…

  Jogaila – (łysy jak kolano)

  https://et.wikipedia.org/wiki/Jogaila

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%82adys%C5%82aw_II_Jagie%C5%82%C5%82o

  Tutaj mamy piękny obrazek z napisem, kiedy to w polskim alfabecie literka ,,J” jak Jezus lub Jadwiga, jeszcze nie istniała, ale nazwisko dla króla, było prawie gotowe. Który ,,poważny” król nosi nazwisko? Czy w tym czasie jak panował Jogaila, nie obowiązywała w Polsce klasztorna łacina, w której nie było i nie ma polskiej literki ,,Ł”.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 73. julius
  a może to tylko złośliwa plotka, takie współczesne sikanie po nogawkach magnatom, że niby oni z żydami, że coś tam żydom otwierali

  W 1947 Organizacja Narodów Zjednoczonych zgodziła się na podział Palestyny na dwa państwa: żydowskie i arabskie[9]. 14 maja 1948 (5 ijar 5708)[b] zgodnie z decyzją ONZ państwo Izrael proklamowało niepodległość

  Kika,
  Jagiełło łysy nie łysy, ale po śmierci Kazimierza Wielkiego uratował Polskę przed przejęciem jej przez całkowicie zniemczonego Niemca Kaźka Szczecińskiego / Słupskiego, a także przed zakusami ze strony Austriaków, no i z czasem urosła Polska do rangi pierwszej potęgi europejskiej dzięki unii z Litwą.
  Julius Cezar jeden z bardziej wojowniczych Rzymian, wódz, zwycięzca i literat też był łysy, ponoć jednocześnie wielki gach o czym śpiewał w czasie marszów jego słynny IX legion.

  Schluss
  Dziękuję, może wrócę.

  Polubienie

 74. Jednocześnie można zauważyć, że nie ma takiej zasady, ze z geniusza rodzi się kolejny geniusz, z olimpijczyka rodzi się kolejno kilku olimpijczyków, że z wielkiego wodza rodzi się kolejny wódz.
  Z historii wynika, że jeden zdobywa królestwo i tron, a któryś tam z jego potomków ten tron traci.
  Ojciec dochodzi do wielkiego majątku, a jego syn czy synowie ten majątek jedynie potrafią trwonić.
  Podobnie było i w rodach magnackich, ale na ogół tak czy inaczej, większość potrafiła utrzymywać się na wysokich pozycjach zajmując ważne stanowiska i wpływy.
  Tak więc każdy ma szansę piąć się w górę bądź spadać w dół.

  Polubienie

 75. Schluss Tadzio się pieści jak jasna cholera . Wziąłby się za bieganie i nie wpierdal… tyle słoniny to by ozdrowiał .
  Jeżeli jednak Tadziowi trochę cisnienie wzrośnie baba zaraz mu 100 razy na miesiąc je mierzy przytula go do piersi i daje possać cycka co czemu się dziwić że Tadzio lubi się pieścić .
  Każdy by tak chciał .Co nie a Tadzio ma super kobitę .

  Polubienie

 76. Brawa Kika ze ten wpis ale czemu się dziwisz Tadzio to PISowczyk to ma szacunek do magnaterii i kocha Selmana .
  zobaczysz jak w sobotę będzie bił pokłony Selmanowi .Tadzio przesiąkł PIS i myśli jak PIS .On juz nie do uratowania .

  d Adm-inka

  Mam jednak pewien szacunek dla polskiej magnaterii. To ci ludzie zbudowali Rzeczpospolitą i jej potęgę.
  Słabość władzy królewskiej, warcholstwo dołów szlacheckich i słynne liberum veto tą potęgę podważyły i doprowadziły do upadku.

  Oj, Szanowny Adm-inku, HISTORIA ŚWIATA I POLSKI TO JEST JEDENO WELKIE OSZUSTWO. Dziwi mnie bardzo, że masz ,,pewien szacunek” dla łotrów, którzy zniszczyli I RP. To wszystko co obecnie istnieje, ten szmulowski kociokwik, zawdzięczamy ostatniemu królowi Polski i panom magnatom, szlachta w tym tworzonym burdelu nie brała udziału, powiedziała wyraźnie co o tym myśli – NIE WOLNOŚCI (liberum veto)! To nie szlachta chciała wolności dla siebie jak to teraz pięknie w książeczkach bajają, tylko król z magnaterią tak to sobie pięknie wymyślili. Dali iluzoryczną WOLNOŚĆ DLA CHŁOPA, w którą wszyscy wierzą co znają polską historię, a ja sikam ze śmiechu, bo wiem, że kmieć jest uwiązany do MATKI ZIEMI, jak pies do budy i nigdy nie będzie wolny, gdy ONA jest jego karmicielką/żywicielką. Szlachta o tym dobrze wiedziała, bo też pracowała na roli, tylko współcześni idioci, wytresowani w szkołach jak małpy nie wiedzą, że wszystko co posiadają, to zawdzięczają MATCE ZEMI.

  Polubienie

 77. Tadzio podobno widziano cię wczoraj jak brałeś w koszernej TV udział w Quizie na temat wiedzy o Selmanie .Trzymam za ciebie kciuki bo jak wygrasz podwyzkę do twojej emeryturki zusowskiej w wysokości 5 pln masz jak w banku ha ha ha .
  Tadzio trzymam kciuki .

  Polubienie

 78. … W 1947 Organizacja Narodów Zjednoczonych zgodziła się na podział Palestyny na dwa państwa: żydowskie i arabskie[9]. 14 maja 1948 (5 ijar 5708)[b] zgodnie z decyzją ONZ państwo Izrael proklamowało niepodległość…

  lluminaci, naziści i nielegalne państwo Izrael

  https://forumemjot.wordpress.com/2012/11/15/illuminaci-nazisci-i-nielegalne-panstwo-izrael/

  Zapomina się o doniosłej roli, tego wielkiego mocarza w tworzeniu fikcyjnego państwa Izrael na ziemiach Palestyny. Jakoś nie przyszło do głowy, macherom od fałszywej historii, aby stworzyć od razu królestwo Izraela, a nie zwyczajną socjalistyczną republikę, która czeka na Mesjasza.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_VI_Windsor

  Państwo Izrael

  http://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/254906,1,panstwo-izrael.read

  Przecież po ostatniej wojnie zaczęto rozpowszechniać i propagować, na światową skalę, pewne szmulowskie książeczki i nie do pomyślenia dzisiaj by było, że szmul po pewnych wydarzeniach historycznych, nigdy nie posiadał własnej ziemi, bo był WIECZNYM TUŁACZEM.

  Biblia książką wszech czasów

  http://biblia.wiara.pl/doc/1226151.Biblia-ksiazka-wszech-czasow

  W średniowieczu ludzie nie umieli pisać i czytać i też sobie żyli, bez ,,mądrej” szmulowskiej książeczki. Więc trzeba sobie zadać pytanie, po co dzisiaj się zmusza ludzi, do czytania tych absurdalnych ksiąg, obcych ideowo i kulturowo dla wielu narodów świata?

  Kościół przeciw Biblii

  http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,474

  To tylko legenda!? Chi, chi, chi… Koszerny tułacz z pejsami, cha, cha, cha…

  Żyd Wieczny Tułacz

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BByd_Wieczny_Tu%C5%82acz

  To trzeba mieć w życiu ogromnego pecha albo niefart!

  Pozdrawiam

  Polubienie

 79. BABOCHŁOPIE KIKA SPOKOJNA TWOJA CIPUNIA I ROZCZOCHRANY ŁEB . KOPALNIE IDĄ PEŁNĄ PARĄ GÓRNICY KOPIĄ INTERES KWITNIE .
  NAJWIĘKSZA KOPALNIA BITCOINA JEST W ISLANDII .
  WSZYSTKO IDZIE SUPER . W PRZYSZŁOŚCI BĘDZIE POTĘZNY ZAROBEK .
  TAKZE PIPUNIO KIKA NIE BULGOTAĆ .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s