Zwracać czy nie zwracać?


Oczywiście chodzi o majątki polskich magnatów. Ponoć są zwracane i dawni książęta i hrabiowie znów stają się zamożni, bogaci i wpływowi. Ich odzyskane rezydencie dają im krociowe dochody a oni sami radzą sobie coraz lepiej.

Z drugiej strony jak by pomyśleć czy chcemy mieć znowu polskie elity narodowe to odpowiedź powinna być tylko jedna i na TAK, bo jakby nie parzeć na naszą powojenną rzeczywistość to tych elit jakby nam brakowało, więcej nie chciały się pojawić, wyrosnąc, wszak trudno byłoby określać takich ludzi jak Bierut, Cyrankiewicz, Ochab, Jaruzelski jako elity narodowe. Ja nazwałbym ich elitą polityczną, proletariatem, klasą pracującą i nic ponad to. Żadnych rodów, potomków następców w rodzinie. Tym bardziej trudno by uznać za elity tych co się pojawili przy okrągłym stole.

Czy ktoś zaliczyłby Kiszczaka do elit narodowych?

A może Szechtera, Kuronia, Geremka, Bolka Wałęsę, czy Kwaśniewskiego?

Czy gdybyśmy mieli elity, a nie szachrajstwo, Polska transformacja ustrojowa odbyła by się w tak rujnujący sposób jak to miało miejsce?

Jeśli natomiast zwali się nam z za granicy cała jeszcze żyjąca magnateria, jeśli odzyska swoje dobra, to można mieć nadzieję, że tak będzie dbała o Polskę jak o swoje, że stanie się elitą narodową Polską, elitą której dotychczas nam brakowało.

Pałac w Brynku, niedaleko Tarnowskich Gór

 

 

33 uwagi do wpisu “Zwracać czy nie zwracać?

 1. Tadzio jak wymieniasz Bolka to ci chciałem przypomnieć że twoi Kaczyńscy mieli cudną fuchę u Bolka a jak Boluś ich kopnął w żopę to krzyczeli jak 5 letnie obrażone dzieciaki ” miałeś chamie złoty róg obok Rancza Bolka .
  Takie afery jak Telegraf to też zdaniem Tadzia fata morgana no oczywiście zgadzam się fata morgana .
  Tadzio to jest niezły cwaniak wymienił wszystkich z UW , UD , KLD ale bidak zapomniał o PC i PIS .
  A żeby było smieszniej najbliższy współpracownik Kaczyńskiego Dorn alez cudna suczka Saba startował z list PO na posła .
  Tak tak Tadzio .
  Żebyś Tadzio stawał na rzęsach srał metrowymi balasami po smieciowym żarciu z dyskontów nie oddzielisz PC a potem PIS od całej tej zgrai która po 89 roku wpisała się fatalnie w historię Polski .
  Przestań Tadziu siać propagandę i robić z uczciwych Polaków idiotów .Szykuj się na sobotę bo pewnie będziesz przemawiał peany pochwalne na cześć Selmana .
  Albo wypij z setę może zmądrzejesz .
  Powiem ci szczerze Tadziu w opowiadaniu głupot przebijasz pisową TV Republikę tysiąckrotnie .

  Polubienie

 2. Tadzio ty podobno masz znajomych w rządzie .Może oni by ci załatwili spotkanie z Kalksteinem albo twoją Dulcyneą Szydło . W końcu by się twoje marzenie spełniło .Popłakał byś i krzyczał jak ten Talar z filmu Dom .
  Wiecie kto tą rękę ściskał .
  Kto to taki Tadziu ?
  Sam prezes PIS .
  Swoją drogą to mnie ciekawi czy Tadzio po takim spotkaniu miałby suche czy mokre majteczki z wrażenia i emocji .
  Mam nadzieję że jednak suche ha ha ha .

  Polubienie

 3. Tadzio i nie obrażaj się ale wąż korzystając z koszernej demokracji jest tu po to aby ośmieszać twoje chore poglądy używając prostego sposobu w postaci żartu i robienia sobie jaj .

  Polubienie

 4. Zdjęcie swojej zony umieszczałeś to mozesz też pokazać swój domek .Tadzio a może ty w jakiejś kawalerce mieszkasz co ? ha ha ha . Ile ma metrów 30 ? a pewnie kibelek to masz taki taki u Ferdka w Kiepskich .
  Tadzio przyznaj się bez bicia ile ty masz w domu obrazów prezesa PIS .Pewnie więcej niż obrazów z Madonną co ?

  Polubienie


 5. Pałac rodziny Bobrowskich w Andrychowie decyzją wojewody Stanisława Kracika wróci do przedwojennych właścicieli.


  Zamoyscy odzyskali pałac w Klemensowie
  nieruchomość została zaś wyceniona na około 7 mln 200 tys. zł

  Polubienie

 6. Tadzio kogo obchodzą te domy zasranej magnaterii i ich koszt .Kto to u ciebie będzie oglądał ? Jakieś gołe baby byś powklejał .
  To chyba że to nie przypadek że Tadzio to wkleja przed 11 listopada .Usilnie nas próbuje przekonać ze to magnaci wywalczyli niepodległość .
  Tadzio ile ty klas skonczyłeś? .Podstawówkę masz? .Daj już spokój z tymi magnatami bo dla nas to żadne chwaci ani bracia sympatii niczyjej nie wzbudzają i zapodaj tu gołe panienki będzie na czym oko zawiesić ha ha ha .

  Polubienie

 7. Tadzio dobrze że czytelnikami twojej stronki nie są Ukraińcy bo by cię powiesili za jaja na drzewie ha ha ha za te focie ale Tadzio lubi Ukrainców .Nic tu u siebie nie protestował jak PIS woził tam miliony złotych to mu nie przeszkadzało a najbardziej to Tadzio lubi krówki firmy Roshen ha ha ha .Tylko Tadzio uważaj na ząbki bo grzankowi plomba wypadła jak banderowskiej ROSHEN krówki spróbował o czym sam pisał ha ha ha .

  Polubienie

 8. Tadzio a ile masz pokoi tak ze trzy ? kibelek , łazienkę razem no bo już nie wierzę abyś miał taki sracz jak Kiepski z Pazdziochem .Tadzio nowoczesny człowiek jest – pisowy gościu .

  Polubienie

 9. Tadzio już ci odpuszczę bo fajny z ciebie chłiopisko ale w żartach to ja jestem tu najlepszy .Niech ci się Tadzio przyśnią twoi męzowie i mężyce stanu z PIS czego ci życzę bardzo gorąco .

  Polubienie

 10. Tadzio jedna uwaga : Nie jedz na noc ząbków czosnku bo po czosnku w nocy się silnie pierdzi i zona ci zaczadzieje .Piszę powaznie .Taka dobra rada na nockę .

  Polubienie

 11. PIS na maxa polecam aptekę i to : dobre podobno na pisową sraczkę . Ewentualnie jak cię nie stać wyslę ci parę sztuk pocztą i sprawdz czy nie masz owsików tak dla zdrowia jak bedziesz ubiegał się o pracę w restauracji .

  A jeżeli ja jestem kodziarz to ty jesteś smrodziarz pisowy .

  Polubienie

 12. „Organ ministra Poniatowskiego „Zespół”, ogłasza nazwiska ziemian, którzy majątki swe puścili w dzierżawę Żydom w trzech.województwach połud-niowo-wschodnich. Oto, według „Zespołu” (nr. 6 z 12 lutego br.), nazwiska ziemian, którzy w woj. stanisławowskim zrezygnowali z gospodarowania na ziemi polskiej we własnym imieniu i w imieniu na­rodu, wśród którego żyją.

  7) Według Merkuryusza Polskiego” Nr. 14 z dn. 19.III. 38 r. p. t. „inz Stanisław Szczepanowsłd pogromca masonów naf­towych”.

  Jest ich 34, wśród nich, niestety, szereg przedsta­wicieli czołowej arystokracji polskiej. Ogółem zie-miaństwo polskie oddało w tym województwie około 12 tysięcy hektarów ziemi w ręce żydowskie.

  Książę Andrzej i Sebastian Lubomirscy i Cecy­lia Bourbon, wydzierżawili Salomonowi Edelsteinowi majątek Wownia.

  Księżna Cecylia Bourbon i Sebastian Lubomirski wydzierżawili Hellerom maj. Pukienicze.

  Ks. Cecylia Lubomirska wydzierżawiła Chaimko-wi Klingerowi maj. Kawsko.

  Ks. Andrzej Lubomirski wydzierżawił Mendelowi Bardachowi maj. Uhersko.

  Ks. Henryk i Sebastian Lubomirscy wydzierża­wili Mendelowi Cuckerbergowi maj. Pietnkzany.

  Ks. Maria Woroniećka wydzierżawiła Natnsi i Jojne Rothbaumom maj. Siechów i Uhełna.

  Ks. Henryk Lubomirski wydzierżawił Maksymi­lianowi Jeemanowi maj. Tejsarów i Pczany”, i t d.

  tarnopolskie.

  Dużo gorzej pod tym względem przedstawia się sytuacja w woj. tarnopolskim, gdzie Żydom dzierża­wi majątki 51 ziemian.

  Są to między innymi znowu przedstawiciele czo­łowej arystokracji polskiej, m. in. we­dług „Zespołu” (nr. 7 z 19″lutego br.):

  Agenor Gołuchowski wydzierżawił Markusowi Seidmanowi folwark Gusztyn, oraz Maksymilianiwi Flatchnerowi folwark Gusztynek.

  Wanda Grodacka wydzierżawiła folwark Piłat-kowice Mendlotoi Maybergerowu

  Jerzy Potocki odstąpił w dzierżawę Saulotai Dy-werowifolwark Torhów” i t. d

  lwowskie

  „W województwie lwowskim na omawianej liście ziemian figuruje ich (według „Zespołu”, nr. 8 z 26 lutego far.) — 34 i 4 instytucje polskie, Żydzi władają tu 13.830 ha ziemi polskiej, dzierżawionymi od Po-laków.

  Ks. Leon Sapieha wydzierżawił majątek Tarnaw-ce Żydowi Marcelemu. Grossowi.

  Maria Zamoyska. wydzierżawiła folwark Cuniów GródekJagielloński)ŻydowiMakuaom

  Maria Zyberk-Plater dzierżawi folwark Bojanice oraz folw. Opułsko żydowskiej spółce Odzywolski i MillerMeilech.

  Również Andrzej Zyberk-Plater i Jam. Zyberk-Plater dzierżawią fołwark Siebieczów Żydowi Eha-szotoi Ratowf i t cL.

  +++

  Polskie odznaczenia żydowskiej fabrykacji Narodowa Agencja Informacyjnadonosi,że krzyże „Virtuti Militari, medale i Krzyże Niepodległości oraz or­dery „Polonia Restituta”, produkują wyłącznie firmy ży­dowskie, m.in. J. Berliner (Warszawa, plac Krasinskich 2). Polskie odznaczenia żydowskiej fabrykacji — to istot­nie skandal niebywały! Kawaler „Virtuti Militari” naraził życie, a Żyd zarabia na tym pieniądze

  Polubienie

 13. Jutro maszerują narodowcy (pytanie jakiego narodu?) pod hasłem : My chcemy Boga.. Dedykuję im przedwojenną modlitwę

  Aby Polska była według testamentu Chrobrego – Polską Jagiełłów, Batorych i Dmowskich, Polską „przed­murzem chrześcijaństwa”, Polską o którą prosimy Królową naszą i Matkę, Panienkę Jasnogórską:

  … polską godziwą,Polską sprawiedliwą, Ojczyzną dla ubogich,

  Polską dla Polaków, Polską Katolickiego nabożeństwa, Polską dla ludzi wolnych, sytych, czystego sumienia, uczciwości i miłosierdzia – Wielką Polską”… +)

  to Naród Polski musi usunąć z pośród siebie Żydów.

  Usunąć z naszej Ziemi i jej granic.

  Usunąć z naszej gospodarki narodowej, handlu przemysłu, rzemiosła.

  Usunąć z naszego ducha, z naszych szkół nauki, z książki, z pism, filmu, teatru, muzyki.

  „Judea delenda est” – Żydzi muszą opuścić Polskę!

  – Z „Modlitwy o Wielką Polskę”.

  Polubienie

 14. Dodatkowo za zazywanie dużej ilości czosnku który powoduje pierdzenie czym Tadzio może doprowadzić do wsciekłosci żonę bo wąż dobrze Tadziowi życzy no chyba że Tadzio nie sypia z zoną a na tapczanie w innym pokoju wtedy Tadzio jedz czosnek przed snem ile chcesz nawet 20 ząbków ha ha ha .

  Polubienie

 15. Hmm, MAGICY, KTÓRZY PRZEDE WSZYSTKIM ROBILI SOBE DOBRZE! ROZTRWONILI I RP, PRZECHULALI I PRZEPILI II RP I TERAZ ICH POTOMKOWIE, CHCĄ WJECHAĆ NA BIAŁYCH KONIKACH DO III RP, I ROBIĆ TO SAMO CO ICH ANTENACI, POD ZWODNICZYM HASŁEM RATOWANIA RZECZPOSPOLITEJ?

  A CO Z TYM? TEŻ NALEŻY IM WYBACZYĆ I ZAPOMNIEĆ?

  Familia (odwrócona sylaba FAM tworzy wyraz MAF-IA)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Familia_(stronnictwo)

  Zamach stanu

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_stanu

  ZNIEŚLI SZLACHECKIE LIBERUM VETO, CZYLI NIECH WIECZNIE ŻYJE, WYMYŚLONA PRZEZ NICH ILUZORYCZNA WOLNOŚĆ (LIBERUM), KTÓRA TYLKO IM POZWALA ROBIĆ CO TYLKO ZECHCĄ, A RESZTA MA NARZUCONE ,,NIEWOLNICZE PRAWA” I O PRAWDZIWEJ MAGNACKEJ WOLNOŚCI MOŻE TYLKO SOBIE POMARZYĆ. KTOŚ NA ICH DOBROBYT MUSI ZAPRACOWAĆ, PRZECIEŻ SAM SIĘ NIE STWORZY!

  RODZINKA OSTATNIEGO ELEKCYJNEGO KRÓLIKA POLSKI, ZWANA DLA ŻARTU ,,ELITĄ OŚWIECENIOWĄ”

  WYCIERUCH WATYKAŃSKI.

  Michał Jerzy Poniatowski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Jerzy_Poniatowski

  SŁUGUS AUSTRIACKI

  Andrzej Poniatowski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrzej_Poniatowski

  ŁAJDAK, BIRBANT/HULTAJ

  Kazimierz Poniatowski

  ,,… Po I rozbiorze wycofał się z życia politycznego, sprzedał w 1773 godność podkomorzego i oddał się zabawom i hulankom, zyskując u współczesnych opinię „najlubieżniejszego człowieka” i „największego próżniaka”, który „całe szczęście życia położył w marnowaniu czasu”. W 1775 za pożyczenie Rzeczypospolitej 714 000 złotych, otrzymał na własność starostwo szadowskie na Żmudzi warte wówczas 6 mln złp. W latach 1772-1780 założył wspaniały kompleks pałacowo-ogrodowy „Na Książęcem” w warszawskiej jurydyce Solec (proj. Szymon Bogumił Zug)…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kazimierz_Poniatowski

  CO JEST GRANE – JAKAŚ FARSA? Z RODU ,,ŻEBRAKÓW” ZOSTAŁ KRÓLEM? PIERWOWZÓR NIKODEMA DYZMY I CO DZIWNE, OPATRZNOŚĆ ,,MACZAŁA PALUSZKI” W TYM ZBOŻNYM DZIELE – SZOK!?

  Stanisław Poniatowski

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Poniatowski_(kasztelan_krakowski)

  Od Połtawy do Lipska. Poniatowscy – itinerarium świetności

  „Przedziwne to jest dzieło Boskiej Opatrzności: syn królem, ojciec w krześle, a dziad podstarości”.

  https://www.lazienki-krolewskie.pl/pl/pl/edukacja/baza-wiedzy/od-poltawy-do-lipska-poniatowscy-itinerarium-swietnosci

  Borisław Poniatowski

  http://www.audiohistoria.pl/web/index.php/swiadkowie/osoba/id/5187

  Pozdrawiam

  Polubienie

 16. KIka zgadzam się ale dajmy Tadziowi spokój przedobrzył branie czosnku i dostał zajawek o świetności hultajów magnaterii .
  Cóż to jest własnie uboczne działanie koszernego czosnku .Zaczyna się myśleć jak koszerni .
  Tadzio zapodaj jutro zdjęcia jak żeś Selmanowi pokłony składał .
  DZIŚ TADZIA OD RANA NIE MA A WIĘC PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĘTA U TADZIA IDĄ PEŁNĄ PARĄ TADZIO JUŻ W WARSZAWIE JEST I ĆWICZY OKRZYKI ” NIECH NAM ŻYJE MARSZAŁEK DULCYNEA SZYDŁO I NASZ PREZES MĘŻOWIE STANU HA HA HA .
  TADZIO JESZCZE DLA CIEBIE ZŁA WIADOMOŚĆ TAKA ŻE NOMINACJI GENERALSKICH NIE BĘDZIE I DUDA ZAPROSIŁ NA MIŁĄ POGAWĘDKĘ PRZY KAWIE I CIASTECZKACH NA ROZMOWY PINOKIA .
  TADZIO ŻES TY JESZCZE PREZESOWI PIS NIE WYSŁAŁ SWOJEGO STANDARDOWEGO PRODUKTU CZYLI CUDNEJ GLINIANEJ MISKI W PREZENCIE TO SIĘ BARDZO DZIWIĘ .

  Polubienie

 17. TADZIO UMIEŚĆ JUTRO ZDJĘCIA JAK ZEŚ ŚWIĘTOWAŁ . KTO WIE MOŻE PRZY FARCIE ZOBACZYSZ KOGOŚ Z RZĄDU A MOŻE NAWET SAMĄ PREMIER WYCHWALAJĄCĄ DOBRĄ ZMIANĘ .
  TADZIO JEDNA UWAGA JAK BEDZIESZ JECHAŁ NA TE UROCZYSTOŚCI NIE JEDZ ZĄBKÓW CZOSNKU BO BEDZIE CI TAK Z JAPY ŚMIERDZIEĆ ZE WSTYD JAK CHOLERA I MIĘTOWA GUMA CI NIE POMOŻE . TO NA WYPADEK GDYBY STAŁ CIĘ CUD I DAŁBYŚ DZIUBKA TWOJEJ DULCYNEI .
  POZDRAWIAM TADZIA KTÓREMU DOBRZE ŻYCZĘ .

  Polubienie

 18. Przytaczamy poniżej głos Kazimierza Haraburdy, wybitnego publicysty z Ruchu Narodowo-Radykalnego, który głosi… dynamizm (sic!) w gospodarstwie no i „walkę” z żydami.

  Oto więc pisze ten „dynamiczny narodowiec” w Nr 21 „Falangi”:

  „W rezultacie, biorąc ogólnie, kupiectwo i przemysł wielkopolski zdecydowanie przegrywa. Wielkopolanie są zdrowsi moralnie i dlatego w ustroju kapitalistycznym przegrywają z walkę żydami, wszystko to nie jest bynajmniej smutne, ani nie świadczy o gospodarczej niższości Polaków w ogóle, czy Wielkopolan w szczególe. Wprost przeciwnie, gdyby w dzisiejszym ustroju na wskroś niemoralnym Polacy zwycięsko konkurowali z żydami, dowodziłoby to, że jesteśmy narodem jeszcze bardziej zdegenerowanym i zdemoralizowanym niż żydzi. Tak samo i my dumni być możemy być tylko możemy z tego, iż w ustroju kapitalistycznym nie umiemy z żydami konkurować. Te stosunkowo nieliczne jednostki pośród Polaków, które umieją w dzisiejszych warunkach dorabiać się i nawet żydów z życia gospodarczego wypierać, dowodzą swym postępowaniem iż są jeszcze gorsi od żydów, (podkreślenie nasze).

  Niepowodzenie Wielkopolan na polu gospodarczym dowodzi ich wartości moralnej, dowodzi, iż na szczęście dla siebie samych i dla całej Polski są zdrowsi….

  Gdybyśmy natomiast w ustroju kapitalistycznym zdołali wyprzeć żydów, świadczyłoby to, iż część narodu stała się jeszcze gorsza od żydów, spekulantami, krętaczami i wyzyskiwaczami. Żydów byśmy wprawdzie usunęli, lecz mielibyśmy na ich miejsce gorszą od żydów rodzimą warstwę pijawek, a tych już ani na Madagaskar ani do Palestyny wysłać nie byłoby można. I w tym więc wypadku groziłaby Polsce straszliwa katastrofa”.

  Polubienie

 19. a ja myślałem że próba mikrofonu raz raz dwa dwa tu Tadzio .Przygotowuję się na uroczystości 11 listopada . Jest super .
  właśnie dowiezli nam na kolację kaszankę i pyszną topioną słoninkę .
  bez odbioru.

  Polubienie

 20. Cezary Piotr Tarkowski
  10 listopada 2017 o 16:39
  Polska jest pod żydowską okupacją, dlatego trzeba poczekać na odzyskanie niepodległości, a następnie ją świętować. Osobiście kiepsko to widzę, ponieważ Naród żyje w iluzji, całkowicie oderwany od rzeczywistości. Żydomedia i syjonistyczne „autorytety”, działają na lud jak narkotyk, dlatego 99 Polaków, to populacja nie tylko ślepa i głucha, ale także naćpana.

  W dniu 10 listopada 2017 12:37 użytkownik WIERNI POLSCE SUWERENNEJ napisał:

  > rzeczpospolitapolska posted: ” Suwerenność to prawo do dobrobytu całego > narodu, nawet tubylczego. Autor: Józef Kamycki – nikander Jak zwykle, > w historii sprawdza się zasada „kto płaci orkiestrze ten dyktuje melodię”. > Kto zatem był sponsorem przewrotu” >

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s