Uczyć pracy


Miał Stanisław Lem powiedzieć.

–Dopóki nie miałem Internetu to nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.

Mamy świetnie wykształconą młodzież, zapewniają nas politycy i media.

Chłopak i dziewczyna w wielu dwudziestu pięciu lat siedzą jeszcze kątem u rodziców na ich wikcie i opierunku, no i w kieszeni.

W tym wieku kończą studia magisterskie i nie mogą znaleźć roboty, albo idą pracować do Obi na kasie, jako ochroniarz, czy sprzedawca.

Wiek dwadzieścia pięć lat to jedna czwarta życia, gdyby żyło się sto lat, albo jedna trzecia choć i tych siedemdziesięciu pięciu nie wszyscy dożywają.

Ratują nas Chińczyki z tanią i obfitą produkcją i kredyty jakie państwo i my sami zaciągamy do niebotycznych wysokości. Gdyby nie to mielibyśmy braki we wszystkim, a nie tylko we właściwej edukacji.

Wielu zapewne się oburzy, niejeden zacznie chichotać, gdy napiszę, że tą polską edukację to natrętne i zbędnie nam wciskanie do łbów rzeczy absolutnie niepotrzebnych trzeba zreformować, przeorać, postawić w poziomie i w pionie, ściąć o połowę, wyrzucić, skasować i uprościć.

A konkretnie jak.

Zwolnić 80% kadry nazywanej dziś nauczycielską.

Żłobek i przedszkole jak dotychczas. W wieku lat siedmiu do szkoły. Pierwsza klasa jak na podwórku, gra w piłkę nożną, w szczypiorniaka, w berka, w siatkę, bieganie, skakanie, basen zatem nauka pływania, wycieczki do lasu, zimą sanki, śnieżki lepienie bałwana. Żadnych teczek, tornistrów, krzywych kręgosłupów. Klasa druga, trzecia, czwarta, nauka pisania, w tym kaligrafia, bo obecny, doktór, dyrektor, minister, prezydent (Duda, czy Wałęsa) pisze jak kura pazurem), czytania, wysławianie się, matematyka: dodawanie, odejmowanie mnożenie i dzielenie. I to by było na tyle w szkole podstawowej.

Szkoła zawodowa techniczna dwuletnia. Nauka zawodu o konkretnym profilu, ale nie klejenie garnków, czy szydełkowanie, lecz komputer, maszyny sterowane numerycznie, robotyzacja. Po szkole zawodowej praca jako stażysta w zakładzie pracy przy tych maszynach.

Technikum dwuletnie, dalsza specjalizacja w wybranym zawodzie w tym projektowanie maszyn i robotów i do pracy w wieku lat szesnastu także jako stażysta lecz na bardziej skomplikowanych produkcyjnie działach.

Technika medyczne to pielęgniarki i pielęgniarze, ratownicy medyczni, weterynarze

Studia wyższe dwu letnie, to już lekarz, inżynier, super menadżer.

Koniec szkolnej nauki w takim układzie miałby miejsce w wieku lat osiemnastu.

Szkolnictwo w szerokim zakresie oprzeć na filmowych materiałach dydaktycznych jako podstawa

Ze szkół podstawowych wyrzucić wszelkie lekcje typu geografia, historia, biologia, zoologia. Tymi tematami zapchać programy telewizyjne.

Zlikwidować wszystkie szkoły o profilu artystycznym, filmowym, sportowym. Zlikwidować ministerstwa kultury, muzea, sale wystawowe, tak zwane ośrodki kulturalne, teatry i wszelkie tego typu pasożytnicze jednostki, w tym oczywiście także kościoły i zakony.

Po dziesięciu latach sprawdzimy czy ilość idiotów się nie zmniejszy.

5776_mega

Reklamy

29 uwag do wpisu “Uczyć pracy

  1. Tadzio już powtarzasz tego Lema jak mantrę .Weż czopek i daj sobie na wstrzymanie .Biedny Lem siedzial cały dzień w czterech ścianach na dwór nie wychodził do urzedów koszernych nie wychodził na zewnątrz idiotów nie widział tylko bidakowi oczy się na idiotów otworzyli jak mu sieć provider podlączył .Taki talent koszerny a idiotów wokół siebie nie widział w realnym świecie tylko sieć mu przekaz na debili otworzyła .Faktycznie dziwnie .
    Ty Tadzio naucz pracy porządnej 460 darmozjadów w sejmie a potem będziesz uczy pracy Polaków .

    Tadzio zamiast pierdzielić farmazony pochwal się czy na manifestacji spotkałeś Szydło i czy jej dałeś dziubka a nie będziesz po spozyciu biedronkowego piwa farmazony pisał ha ha ha .

    Polubienie

  2. Tadzio coś się nie odzywasz od paru dni .Nie wiem mamy 2 lecie rządów pisdzawicy .Może ministrem zostaleś w końcu należy ci się za tą miłość do PIS .
    Swoją drogą adm Tadzio wez te swoje propozycje i pisaninę zanieś to do pani minister oświaty kup winko i sobie w URM przy dobrym wineczku propozycje pani minister przedstawisz a ona zrobi kopę że smiechu i na tym dyskusji koniec .
    Czemu nam Tadziu zawracasz glowę swoimi teoriami .Czasu ci nie szkoda ? Portal czyta 6 osób przecież oni twoich planów ubocznych po spożyciu piwa ci w życie nie wprowadzą no bo jak .PIS rzadzi 2 lata .Idz z tym do PIS czy do jakiegos posła w twoim regionie a nam dupy nie zawracaj chłopie .Tadzio ogarnij się .

    Polubienie

  3. Pytanie do naszego Kiki kapitalisy .Liczę kika na byskotliwą odpowiedz bo masz wysokie iQ .
    Pytanie .
    Czy gdyby LEM serfowal po internecie w Izraelu też by tak pial ze zobaczyl tam tylu idiotow dzięki sieci czy tylko w Polsce jest tylu kretynow bo zakladam ze Lem serfowal w necie na terenie Polski ha ha ha .

    Polubienie

  4. Ad Snake

    Czy gdyby LEM serfowal po internecie w Izraelu też by tak pial ze zobaczyl tam tylu idiotow dzięki sieci czy tylko w Polsce jest tylu kretynow bo zakladam ze Lem serfowal w necie na terenie Polski ha ha ha .

    Oj, Wężyk, z tym IQ różnie bywa, są dni o wysokiej częstotliwości w granicach 1 (słownie jeden) ale są dzionki zerowe, ale najczęściej występuje na poziomie – 1 (słownie minus jeden) i wtedy… no, wiesz, są zaniki IQ u Kiki. Chi, chi, chi, poznasz głupiego, po śmiechu jego, cha, cha, cha…

    Wężyk, nie jestem kapitalistą, korwinistą, socjalistą, komunistą czy jakimś onanistą, tylko ciężkim frajerem czyli MINIMALISTĄ! Potrafisz to sobie zapamiętać – MINIMALISTA, MINIMALISTA, MI-NI-MA-LI-STA…?

    http://ekominimalizm.pl/minimalizm.html

    Ale są dni, że wszystkiego totalnie mam dość i pojawia się takie coś:

    https://sjp.pwn.pl/slowniki/tumiwisizm.html

    O tym, też nie mogę zapominać – jasna cholera i wtedy się zaczyna ,,lot nad kukułczym gniazdkiem”.

    Lem, Lehm – to jest szwabska glina i do tego jeszcze… Oj, Wężyk, czy już Ci, szybko odrastają pejsy po kuracji czosnkowej…?

    https://pl.bab.la/slownik/niemiecki-polski/lehm

    Siedmiu wybitnych Polaków, o których nie wiedziałeś, że byli Żydami

    http://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/05/05/siedmiu-wybitnych-polakow-o-ktorych-nie-wiedziales-ze-byli-zydami/6/

    Czy na koszernych komputerkach można sobie posurfować w izraelskim koszernym Internecie? Chi, chi, chi…

    Zwyczaje ortodoksyjnych Żydów

    ,,… Trzy lata temu członkowie „Gerer Chasidim”, chasydzkiej sekty powstałej w XIX w. wszczęła kampanie przeciwko korzystaniu z komputerów i internatu, jako „dziełu szatana”. Jej członkowie chodzili po domach i informowali o „zagrożeniu duchowym”, wynikającym z faktu posiadania i korzystania z komputera. Zaś przywódca duchowy Sefardyjskiej Partii Strażników Tory, rabin Josef Owadia apelował o wprowadzenie „koszernego” Internetu. Korzystający z niego mogliby wchodzić tylko na strony zatwierdzone przez specjalną komisję rabinacką…”

    http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,499

    Jemu to nie przeszkadza, że to jest produkt „z piekła rodem”!

    Bywaj Wężyku ogrodowy, dbaj o swoje pejsy. Chi, chi, chi…

    Polubienie

  5. Nauka jest jak najbardziej szkodliwa więc trzeba wrócić do dawnych sprawdzonych kościelnych wzorców. Dzieciakom to wystarczy, żeby wychować ich na posłusznych polakatolików.

    „Życzliwe ustosunkowanie się Rządu do istotnych potrzeb Kościoła i staranne wykonywanie przez Rząd Konkordatu nie tylko utrwaliło harmonijne stosunki między Stolicą Apostolską a Rzeczypospolitą, lecz ponadto sprawia, że przepisy Konkordatu przenikają do świadomości prawnej i moralnej społeczeństwa”.

    „minister usilnie podkreślał, że między religją, a wiedzą niema żadnej sprzeczności”

    „Bardzo znamienne było przemówienie „sanacyjnego” chadeka ks. prof. Szydelskiego, który zgodził się ze mną, że istotnie nowe programy religji wykazują zbliżanie się „sanacji” do szkoły wyznaniowej. Ale cóż z tego? – mówił ks. profesor – właśnie jest to najlepszym komplementem dla szkolnej polityki rządu! Opinja takiego zawziętego klerykała, jak ks. Szydelski, ostatecznie przypieczętowała, niewątpliwy fakt zbliżania się „sanacji” do ideału” szkoły wyznaniowej.”

    „Chodzi o to, że stanowisko kleru wyciska swoje piętno już dzisiaj na innych przedmiotach szkolnych poza religją. Przytaczałem programy historji, w których poleca się dzieciom ze szkoły powszechnej studjować żywoty świętych, jak św. Salomea, św. Kinga i św. Jacek. Pamiętajmy: znajdujemy to nie w programach religji, lecz w programach historji.”

    „W dalszym ciągu tenże program gimnazjalny o nauce religji powiada (str. 24), że „nauka religji korelować powinna w szkole średniej głównie z następującemi przedmiotami nauczania: polski, historją, śpiewem, geografią, zajęciami praktycznemi”. Praktycznie rzecz biorąc korelacja będzie polegała na tem, że wszystko będzie się dostrajało do kamertonu, który zadźwięczy na wykładzie religji w rękach księdza. Właśnie to jest zasadą szkoły wyznaniowej.”

    „Warto też zajrzeć do nowego programu religji w wyższych klasach szkoły powszechnej. Mniejsza już o to, że wciąż tam mowa o „medalikach” o konieczności „zbudowania ołtarzyka w szkole”, o pozaszkolnej lekturze beletrystyki religijnej i pisemek religijnych i t. p. Ale gorzej jest, (gdy str. 12) poleca się nauczycielowi „wspomnieć także przygodnie i o takich cudownych miejscach, jak Lourdes, Lisieux, o pielgrzymkach do nich i t. p.” Ciekawa rzecz, że ta osobliwa nauka „religji” zajmuje się także (w wiadomym duchu) zagadnieniem społecznem, polecając omawianie (na lekcji religji) także zagadnienie stosunku „do pracodawcy!””

    „Ciekawe tylko, jak to te wykłady religijne mają być dostosowane (str. 24) „do płci młodzieży”. Ciekawe że nowe programy (dla wyższych klas szkoły powszechnej) zalecają zbliżenie ucznia do swojej parafji i wogóle „wprowadzenie w całokształt życia parafialnego”. Zaleca się mówić o swoim parafjalnym proboszczu i wikarym (str. 15).”

    „Kierownicy szkolni „sanacji” odchylają linję polityki szkolnej coraz bardziej ku klerykalizmowi. Konstytucja marcowa z r. 1921 nie wprowadziła w Polsce szkoły wyznaniowej. Ta szkoła realizuje się faktycznie, stopniowo -„via facti” jak niegdyś zapowiadał ks. Adamski.”

    http://retropress.pl/dziennik-ludowy/klerykalizm-szkole-polskiej/

    Polubienie

  6. Dziś rząd podsumowuje swoje dwa lata rządów, dwa lata dobrej zmiany dla Polaków.
    Opozycja atakuje za hasła ,,faszystowskie” na Marszu Niepodległości.
    PO z Brukselą przeciw Polsce

    Polubienie

  7. Po co się uczyć i pracować jak można sobie kupić Żyda z monetą, który zapewni opływanie w luksusie.

    Białoruski pieniężny talizman
    Żyd z monetą
    Gwarant finasowego powodzenia.
    Dzisiaj tylko za 6 rubli.

    Polubienie

  8. A nasz Tadzio nie zwalania w jedzeniu ptasiego mleczka . Jedz jedz dalej Tadziu a energii do agitki ci nie zabrDziś rząd podsumowuje swoje dwa lata rządów, dwa lata dobrej zmiany dla Polaków.
    Opozycja atakuje za hasła ,,faszystowskie” na Marszu Niepodległości.
    PO z Brukselą przeciw Polsce

    aknie stary pisowy lisie .

    Polubienie

  9. Stary pisowy lis Tadzio znowu w swoim żywiole agitki pisowej .sad ty Tadziu bierzesz tyle siy na pisową agitkę ? Tci koszerni krasnale pili polo cocktę aby ciurlac się z kobiakami a ty jesz ptasie mleczko aby miec energię do agitki pisowej .Masz problem Tadziu .Na tą twoją agitkę nabiera się jedynie luczek ha ha ha .

    Polubienie

  10. Tadziuniu dla mnie to wszystko jest agitka czy pochodzi od twojej cudnej propagandy na miarę PRL kronik filmowych czy z TV Pejs .
    Tadzio nie bylo cię dwa dni juz myslalem ze cie PIS zatrudnil do burzenia palacu kultury . Tadzio bedziesz sie lapal do tej roboty jak podkladacz dynamitu . do emeryturki zusowej sobie dorobisz .
    myslalem ztez ze jakis czwartoligowy posel z knesejmu te twoje madrosci przeczytal i zatrudnili cie w randze wiceministra oswiaty abys je wprowadzal w zycie ale widze ze sprawa sie rypla bo Tadzio wrocil .
    Tadzio czemu tam w tym PIS nie chcą poznać się na twoim talencie .Toż to niedopuszczalne ha ha ha .

    Polubienie

  11. Gzranek ty nie bron zaczadzonego pisem Tadzia bo naprawdę uwierze szczypiorowi zes ty wyslannik sanhedrynu koszerny . grzanek waz sie nad toba zastanawia czy ty aby nie z sanhedrynu bo kto normalny broni tadziowe idiotyzmy .

    Polubienie

  12. gzranek zadam podobne pytania i zapytam co ty bys bez szczypiorka zrobil wszak gzranek ze szczypiorkiem cudnie sie komponuje a potwierdzi to pewnie gwiazda polszmatu kucharz Brys lub mistrz Amaro co to się nad tymi biednymi kuchazrami w polszmacie wyzywa bo nie potrafią uklepać schabowego dla naszej bylej mis zony solorza ha ha ha .

    Polubienie

  13. Ja nikogo nie bronię, a jedynie stwierdzam fakt, że cała twoja działalność tutaj sprowadza się do dowcipkowania nt. gospodarza. Napisz czasem merytorycznie.
    zapytam co ty bys bez szczypiorka zrobil
    No pardon, ale ja nie łażę za Szczypiorem krok w krok i pitolę mu o ptasim mleczku 😛

    Polubienie

  14. Grzanku a ty nie syszal ze z wrogami a mamy takich samych walczy się takze przez ciągly żart a nie przez silę .
    polecam dla grzanka specjalnie .
    Film z 1945 roku . Zakazane piosenki .

    Polubienie

  15. Grzanek ty taki wykształciuch miejski intelektualista jeszcze się nie zorientował że ja tu jestem od robienia sobie jaj a nie od merytoryki chyba robienia sobie jaj z pisowego gospodarza koszerna demokracja nie zabrania .
    Od merytoryki jest tu zakopiańczyk czy nawet ty grzanku i twoje mądre wpisy zawsze czytam .
    I nie rób z siebie barba papy grzanku .Za wysokie masz na to iQ.

    Polubienie

  16. cyt. „Po dziesięciu latach sprawdzimy czy ilość idiotów się nie zmniejszy.”

    Czytelnicy, Admin ma rację.

    Muszę się przyznać, ale to przez mą wcześniejszą wielowymiarową i OGÓLNĄ edukację, której w życiu miałem na swe „nieszczęście” doświadczyć, aktualnie mam wiele problemów z przystosowaniem się do życia w naszej coraz nudniejszej i pracoholicznej „drugiej Japonii” – Polsce.
    Pracując przed rokiem w jednym zakładzie pod Słupskiem, na specjalnie do tego stworzonej ze zniżkami dla ‚polskich Kapitalistów’ strefie ekonomicznej,
    czasami po 12 godzin w nocy, i gdzie miałem pod sobą niekiedy pięć zelektronizowanych i zmechanizowanych linii, nie zdołałem nawet wytrzymać jednego miesiąca.

    A to, że nie wyszedłem stamtąd już w trakcie pierwszego dnia pracy, było li tylko zasługą wielu tam pracujących w różnym wieku, przesympatycznych i ładnych, Ukraineczek.

    Słuchajcie Admina, Polska to nie kraj dla idiotów…

    Polubienie

  17. dyl po cos to pisał .Zaraz cię Tadziu zwyzywa od nieudacznikow i leni nie potrafiących sobie pracy zorganizować .Swoją drogą to wy pokolenie wychowane przez chazarstwo pookrągłostołowe to jesteście zwykli narzekacze i cioty . Wy byście odbudowali warszawę po wojnie? .Prędzej by Mańce stanęło przy spowiedzi .

    Polubienie

  18. Dyl napisz jak jest że chciałes sobie te Urkaineczki pobzykać dlatego ześ w tej cięzkiej robocie wytrzymał ufff cały miesiac .Wy wiecie tyle o cięzkiej robocie co katabas o zarabianiu pieniędzy bez strzyzenia głupich owiec .
    Popatrz adminku jak piekne Ukrainki spowodowały to ze na dyl wytrzymał nie jeden dzien w cięzkiej pracy a cały miesiąc .

    Polubienie

  19. Panie,
    załogę tego pod słupskiego zakładu, jak dobrze pamiętam, stanowiło 15%, może 20% Polaków. To jest dokładnie tyle, ile było z kolei Szkotów na „swoich śmieciach”, podczas mego tamże, w Glasgow zeszłorocznym pobycie.
    I ten odbywający się nieustannie na naszych oczach spektakl ruchu mas pracujących pozbawiony boga(ctwa) w różnych kierunkach od wielu lat, to jest właśnie owoc rozwałki bloku państw socjalistycznych blisko już 30 la temu.
    Zaś pisząc o Ukrainkach to miałem przede wszystkim na myśli możliwość codziennego obcowania z językiem rosyjskim, …ty stary zboczeńcu.
    Aczkolwiek nie będę ukrywał, że młodziutkich bliźniaczek Oksany i Neofenii, to z łóżka raczej by nie wygonił…

    Ostatnie kilka miesięcy spędziłem na stażu (tak panie adm-inie, na stażu!, w wieku 37 lat!!!, takie rzeczy tylko w Polsce) w słupskim Starostwie, w wydziale architektoniczno – budowlanym, gdzie pomijając nawał pracy związany ze skutkami chęci zasrywania przez naszych obywateli swymi coraz to wymyślniejszymi domkami-bunkrami pięknych do niedawna okolic powiatu słupskiego, pewnego dnia krew mnie zalała kiedy dokonywałem uporządkowania i opisania projekt budowlanego jednej z pod słupskich firm, składającego się z ponad 30 załączników, a wszystko to naturalnie zgodnie z przepisami w 4 egzemplarzach, kiedy okazało się że projekt nie dotyczy budowy nowych, dajmy na to, hal produkcyjnych, magazynów, ale PRZYZAKŁADOWYCH 4 WIELOOSOBOWYCH BUDYNKÓW MIESZKALNYCH NA WYNAJEM!!!

    Chyba nie muszę dodawać dla kogo to?

    Polska, patriotyzm, godło, rozwój, pomyślność obywateli ??? Nie Panie, KAPITALIZM, MAMON, ZYSKI, który z czasem zamienia wszystek w/w w gówno.

    Przeglądając pewnego dnia projekt wybudowania 65 domków letniskowych na wynajem z jakimś wewnętrznym aquaparkiem i tym podobnymi bzdurami w pod usteckiej Przewłoce jakiegoś inwestora-biznesmena z centralnej Polski, najbardziej mnie zabolała informacja dotycząca wycinki potężnych drzew, które przeszkadzały w realizacji projektu, zaś naszej dwudziestokilkuletniej praktykantce sen z powiek spędzały jedynie ZYSKI JAKIE MOŻE PRZYNIEŚĆ W PRZYSZŁOŚCI INWESTYCJA…

    No cóż, jaki system – tacy ludzie.

    Naprawdę to nie jest mój czas

    Polubienie

  20. Dyl ty opisujesz ten cyrk jakbyś się wczoraj urodził .Nic nowego chłopie .Co ty przez ostatnie lat zyl na Wenus gdzie sobie w pięknym morzu ciupciałem Wenuski że dziwisz się takim idiotyzmom .
    Miałem niedawno faceta po studiach technicznych co nie potrafił zlozyć zwykłego niwelatora nie mówiąc już o pomiarach .
    Nihil novi dyl .

    Przeglądając pewnego dnia projekt wybudowania 65 domków letniskowych na wynajem z jakimś wewnętrznym aquaparkiem i tym podobnymi bzdurami w pod usteckiej Przewłoce jakiegoś inwestora-biznesmena z centralnej Polski, najbardziej mnie zabolała informacja dotycząca wycinki potężnych drzew, które przeszkadzały w realizacji projektu, zaś naszej dwudziestokilkuletniej praktykantce sen z powiek spędzały jedynie ZYSKI JAKIE MOŻE PRZYNIEŚĆ W PRZYSZŁOŚCI INWESTYCJA…

    No cóż, jaki system – tacy ludzie.

    Polubienie

  21. Sam sobie dyl przyznajesz że ci slinka na te Ukrainki ciekła i daltego wytrzymalesz w tej robocie .Po co zaprzeczasz .
    Aczkolwiek nie będę ukrywał, że młodziutkich bliźniaczek Oksany i Neofenii, to z łóżka raczej by nie wygonił…

    Polubienie

  22. Ad Adm-inka

    Szanowny Adm-inku, tym razem w ,,oborze”, się znalazły moje dwa komentarze i przeraźliwie ryczą!

    Serdecznie pozdrawiam

    Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s