Czy da się policzyć?


Stanisław Lem dziwiąc się, że na świecie jest tylu idiotów, nie zadał sobie trudu by ich policzyć. Nie określił jednocześnie kogo można zakwalifikować do idiotów. Nie powiedział też czy są idioci zwyczajni i wyróżniający się, czy mają jedną główną grupę, czy też są u idiotów podgrupy. Czy są super idioci i idioci mniejsi.

No wiec ilu tych idiotów żyje na świecie a ilu jest ich w Polsce. Co nazywamy idiotyzmem i kogo do idiotów zaliczymy.

Wczoraj oglądałem po raz kolejny film ,,Leon Zawodowiec’

Pierwszym razem gdy go oglądałem to oglądałem jakoś bez uwagi, coś w środku i pod koniec i doszedłem do wniosku, że może to i ciekawy film, ciekawy watek i ciekawa historia, wiec wczoraj wieczorem oglądnąłem go jeszcze raz i to niemal w całości. Film jak film, Leon wyglądał na typowego klasycznego Żyda, z wygładu, z charakteru zaś na mordercę i strasznego ciemniaka. Aktor który go grał, Jean Reno, zagrał tą postać dobrze, fachowo i bez zarzutów. Ale nie o tym chciałem wspomnieć. Grała tam mała dziewczynka, tak na oko dziesięciolatka, ładna, ciemnowłosa, ale….. U nas aktor to koniecznie po akademii filmowej, albo [po szkole filmowej. Zajrzałem do Internetu są takie w Gdańsku, Radomiu ,Łodzi,

Na przykład jest

Gdyńska Szkoła Filmowa – Policealne Niepubliczne Studium Filmowe powstała w styczniu 2010 roku z inicjatywy Prezydenta Miasta Gdyni – Wojciecha

Ale w łodzi jest coś bardziej konkretnego

Studia wyższe w PWSFTviT w Łodzi prowadzone są na czterech Wydziałach: Wydziale Reżyserii Filmowej i Telewizyjnej, Wydziale Operatorskim i Realizacji Telewizyjnej, Wydziale Aktorskim oraz Wydziale Organizacji Sztuki Filmowej. Naukę w Szkole Filmowej w Łodzi można podjąć w trybie stacjonarnym lub niestacjonarnym. Uczelnia prowadzi również studia podyplomowe i doktoranckie.

No więc pełna profesja i profesjonalne przygotowanie kadry

Tym czasem w ,,Leonie zawodowcu”….

Amatorszczyzna. Wyrwali jakąś małą dziewczynkę, zapewne ze szkoły podstawowej która nie mała żadnego nawet zielonego pojęcia o aktorstwie i na plan z nią i graj mała graj, my ci powiemy kiedy masz się śmiać, kiedy płakać, a kiedy chodzić z doniczką po ulicy. Lipa nie film. No ale to w Ameryce, u nas by się to nie zdarzyło. U nas najpierw trzeba mieć studia, a żeby mieć studia to trzeba zdać najpierw egzamin, a żeby zdać egzamin to dobrze mieć tatusia, albo mamusię w odpowiednich kręgach, a gdy już jest się na studiach, to trzeba je skończyć, czyli zdać końcowy egzamin. W ,,Leonie zawodowcu” o tym nie wiedzieli. Chwycili małą i zrobili z nią film. Czy nie idiotyczne, robić z małej aktorkę. A gdzie akademia? Gdzie studiowanie?

Gdzie egzaminy wstępne i końcowe?

Wiecie państwo, u nas szkoły zawsze były na wysokim poziomie. Do takich szkół ja chodziłem, w podstawówce poznałem alfabet, z czytaniem miałem spore problemy, z pisaniem dyktanda, była klapa, a już o ortografii…wolę nie wspominać. Do dziś nie wiem czemu słowo ,,ortografii” pisze się z dwoma ,,i” na dońcu a nie z jednym.

No ale podstawówka przeszła, ledwie, ledwie dostałem się do technikum.

To było technikum kolejowe, wydział budowy dróg, mostów i dworców kolejowych.

Tu już się do nauki przykładałem, do dziś pamiętam wiele z tego co się nauczyłem. Na przykład że taka cegła, podstawowy materiał budowlany, ma wymiar 25 na 12 na 6 centymetrów, a układanie muru zaczyna się od dziewiątki.

25x12x6, ktoś zapyta a gdzie ta dziewiątka. Otóż trzeba było tą cegłę przyciąć, a jak ją przyciąć, młotkiem murarskim się cegłę przycina.

Brzmi idiotycznie, ale tak się cegłę przycinało, młotkiem a nie piłą.

W tymże technikum nigdy nam cegły nie pokazano. Żadnemu wykładowcy nie przyszło do głowy by taką cegłę ukraść na budowie i przynieść do szkoły i uczniom pokazać.

Piszę ukraść, bo wiadomo, że na budowach się kradło, bo w sklepach cegieł nie było

Dziś to co innego. Dziś zaglądasz do Internetu, sprawdzasz ceny, gdzie taniej tam dzwonisz i zamawiasz i przywożą ci na podwórko, albo na budowę.

Zobaczmy zatem co mamy w tym Internecie, bo mnie na słowo to raczej nie należy wierzyć.

490px-cegla_opis_pl-svg

oł, tego to nas nie uczono, wozówka, główka, podstawa

Nie mówiono też że w cegłach mogą być dziury

cegly272

i wymiary też się nie zgadzają

o04_t

Uczyłem się w tym technikum kolejowym przez pięć lat i wiecie co?

Ani jednego dnia nie przepracowałem na kolei.

To się nazywa pech.

Na kolei to bym miał mundur kolejarza czyli ubranie letnie i zimowe, buty i deputat węglowy na zimę i jeszcze darmowe przejazdy kolejowe.

I to wszystkie dobrodziejstwo mnie ominęło.

Musiałem być niezłym frajerem, że poszedłem pracować gdzie indziej gdzie tego nie miałem. Czyli byłem zwykłym idiotą rezygnując z tylu dobrodziejstw i wspaniałości.

Trudno.

Tego samego dnia kiedy oglądałem ,,Lona Zawodowca” na TVP1 była transmisja na żywo meczu Polska Meksyk.

Tam to było frajerów, czyli idiotów. Pewnie nie mniej jak 50 tyś . ceny od 90 do 200 zł

A ja miałem to na swoim dużym ekranie telewizyjnym za darmo i nie oglądałem.

Powie ktoś no tak Adm to jednak idiota, taki mecz i nie oglądał nawet za darmo, a inni oglądali i płacili i widzieli znacznie ,znacznie mniej niż Adm mógł zobaczyć na ekranie.

Ci co siedzieli na samej górze to pewnie nie wiele co widzieli, kto kopie w piłkę a kto kopie w zawodnika nogę. Sędzia żeby to widzieć musi biegać za tymi zawodnikami. Bidak się nabiega, ale nie za darmo. Zawodnicy też biegają do upadłego, ale za dobrą kasę. A widzowie?

Taki widz zapłaci, pomarznie na ławce, nie doczeka się gola, wróci z nosem na kwintę bo mecz przegrany i za ten przegrany mecz i zły humor jeszcze zapłacił 90 zł albo i 200zł.

Pięćdziesiąt albo i więcej idiotów. A mogli w domu obejrzeć ,,Leona zawodowca”, ale nie woleli wydać kasę na przegrany mecz.

Ale na tym nie koniec. Kurski, nie ten spod Kurska, tylko ten z telewizji, prezes, podał, że mecz w telewizji obejrzało osiem milionów widzów.

Kurza twarz tylko nie podał, ze osiemnastu zabrało pogotowie bo dostało zawału serca jak piłka wleciała do polskiej bramki. Jeden kibic idiota to nawet zaczął się wieszać, tyle że mu żona dała dwa razy w pysk i mu przeszło.

Inny na okoliczność tego meczu kupił sobie dziesięć piw po 20 zł za sztukę i pił i oglądał, pił i oglądał, tak się tym meczem entuzjazmował, że nie zauważył, że co wypije piwko, to się posika. Obie nogawki miał zasikane, w butach siki, na podłodze siki, butelki po piwie puste i mecz mimo to przegrany.

Kończąc, muszę stwierdzić, że nie da się policzyć ilu mamy na świecie, czy w kraju idiotów. Jest ich po prostu za dużo by ich policzyć.

118001_nazwac-kogos-idiota

Reklamy

24 uwagi do wpisu “Czy da się policzyć?

 1. Tak sobie myslę że najmądzrejszy to jest nasz Tadzio .Panowie z PIS wezmie Tadzia do rządu niech tam sobie jajca trochę porobi i da oddechnąc od swojej pisaniny ludziom na samych dolach bo nas swoim pisaniem i agitką propisowską do grobu doprowadzi albo wszyscy skonczymy w Tworkach a na koncu w tych wlasnie Tworkach Tadzio ostatni zgasi swiatlo .

  Polubienie

 2. Tadzio jeszcze jedno .Gdyby mi koszerni doplacani abym oglądal to dziadostwo w postaci meczu Meksyk – Bantustan nigdy bym się nie zgodzil.
  poczekam sobie na MS w Rosji .dostaną te pataachy wpierd… od kazdej druzyny ale najpierw jak to u nas bedzie sie pompowac balon z nikodemami dyzmami kopanej do poteznych rozmiarow a potem bec .
  co po porazce . nawalka out i budowa nowej druzyny jak to u nas bywa drzewiej juz od 35 lat , ale coz kto mial na tym rozdetym balonie zarobic to zarobil i tu Tadzio szukaj idiotow rybenko pisiorkowa .

  Polubienie

 3. „Wicepremier minister kultury Piotr Gliński przyznał we wtorek radiu RMF FM, że są pomysły, żeby na 100-lecie odzyskania przez Polskę niepodległości zburzyć Pałac Kultury i Nauki. – Ja się akurat tym nie zajmuje. Ja się staram budować. Na przykład w okolicy Pałacu Kultury jest bardzo ciekawa działka z budynkiem szpitala, który w czasie getta był też używany jako szpital. Chcemy to kupić i przeznaczyć na budowę muzeum getta warszawskiego – powiedział.”

  Pachołki interesu Syjonu tylko niszczyć potrafią a głupia gawiedź przekupiona 500+ tylko przyklaskuje temu. Więcej takich mędrców przy władzy a nawet forma Królestwa Polskiego się nie ostanie.

  „Kownacki pytany dziś, czy wojskowi saperzy byliby w stanie wysadzić Pałac Kultury, odpowiedział, że „bez wątpienia, na pewno daliby radę”. Zdaniem wiceministra byłyby to „fajne ćwiczenia, fajne szkolenie dla naszych żołnierzy”. W ocenie wiceszefa MON zburzenie Pałacu Kultury „na stulecie niepodległości byłby to fajny prezent dla nas wszystkich po odzyskaniu niepodległości”. – Jeżeli tylko będzie zgoda na zrobienie tej dobrej rzeczy, to panie redaktorze, możemy podjąć się tego zadania, nie będzie problemu – dodał.”

  Natepny idiota, który nigdy prochu nie wąchał będzie sie zabierał do wyburzania. Ci ludzie nie potrafią nic zbudować tylko burzyć i niszczyć.

  Polubienie

 4. Piotr Gliński zakwalifikował się do usunięcia z rządu w pierwszym rzędzie, kolejny to ten spec od dynamitu.
  A może byśmy założyli nową partię i powołali nowy rząd jeszcze lepszej zmiany?
  Czy ktoś jest za?

  Polubienie

 5. Jestem za pod warunkiem że Tadzio na premiera ale syszaem że Tadzio nas pisowczyk chce pomć PISdziawicy w burzeniu Palacu Kultury jak ochotnik .
  Powiem jak najebana gorączka filipinska .
  NO TO JAK TO TO TAK TADZIO ? ZDECYDUJ SIE NA COS . ALBO POMAGASZ PISDZIATELOM BURZYC PALAC ALBO NIE . NIE MA CIURLANIA DWOCH BAB W LOZKU TADZIO .

  Polubienie

 6. oświadczam wszem i wobec że po roku działalności odpuszczam już Tadziowi .
  TO JEST CZLOWIEK NIEREFORMOWALNY Z MOZGIEM ZATRUTYM PISEM A KTO WIE MOZE NAWET I SLUCHA TV TRWAM BO TEGO NIE WYKLUCZAM .

  Polubienie

 7. … Leon wyglądał na typowego klasycznego Żyda, z wygładu, z charakteru zaś na mordercę i strasznego ciemniaka. Aktor który go grał, Jean Reno, zagrał tą postać dobrze, fachowo i bez zarzutów…

  AKTOR – jak to dziś brzmi dumnie! RED-AKTOR, to też CZERWONY AKTOR, który został wymyślony na potrzeby czerwonej propagandy socjalistycznej.

  PRZECIEŻ W BIBLI JEST WYRAŹNIE NAPISANE, (nie wiem dokładnie w którym miejscu – może nie ma, bo zapomnieli napisać) ŻE SOCJALIZM MUSI BYĆ/PANOWAĆ, BO CZARNI PASTUSZKOWIE NIE MIELIBY KOGO PASAĆ NA KOŚCIELNYCH PASTWISKACH.

  Jest jeszcze jeden AKTOR, który może zrobić wielkie buuuuuuum – RE-AKTOR.

  Początki aktorstwa naprawdę były skromne, oj, bardzo skromniutkie, nie raz przymierali głodem i te wredne epitety, o których już dziś, nikt nie pamięta. Typowa szmulowska profesja, przeznaczona dla wiecznego tułacza, szwędającego się po świecie TRUPA albo ZOMBI (TRUPA TEATRALNA). Grając w filmach grozy ZOMBI, grają samych siebie?

  Wagabunda

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wagabunda

  https://synonim.net/synonim/wagabunda

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trupa

  https://pl.wiktionary.org/wiki/trup

  Były też cwane/chytre sztuki, które nie lubiły codziennych przymusowych postów wśród towarzyszy niedoli i umiały się odpowiednio ustawić/urządzić, bo każda władza lubi mieć swoich pajaców.

  CZERWONY RED-AKTOR ZWANY BŁAZNEM/TREFNISIEM… I OCZYWIŚCIE MNUSTWO DOKLEJONYCH EPITETÓW – TO CHYBA WYMYŚLONO Z ZAZDROŚCI/ZAWIŚCI.

  https://synonim.net/synonim/b%C5%82azen

  Do jakich dawnych, szmulowskich szkół oni uczęszczali, gdzie uczono kuglarstwa?

  https://sjp.pl/kuglarstwo

  PRZYKŁAD WIELKIEGO KUGLARZ z XVII w.

  KUGLARZ ZWANY MOLIEREM (1622-1673)

  ,,… A gdy umarł, żaden ksiądz nie zgodził się na pochowanie w święconej ziemi; jak na aktora przystało, skończył pod płotem…”

  http://nowemysli.pl/kuglarz-zwany-molierem-1622-1673/

  Widocznie musiał być bardzo koszerny, uprawiając pejsatą profesję?

  Pozdrawiam

  Polubienie

 8. MożeByły też cwane/chytre sztuki, które nie lubiły codziennych przymusowych postów wśród towarzyszy niedoli i umiały się odpowiednio ustawić/urządzić, bo każda władza lubi mieć swoich pajaców.

  CZERWONY RED-AKTOR ZWANY BŁAZNEM/TREFNISIEM… I OCZYWIŚCIE MNUSTWO DOKLEJONYCH EPITETÓW – TO CHYBA WYMYŚLONO Z ZAZDROŚCI/ZAWIŚCI.

  Kika cipko jak myslisz blazny czy nie ?

  Polubienie

 9. Ad Snake

  Oj, Wężyk, znam radosną twórczość Kazika Staszewskiego np. to:

  KULT – Baranek

  Ad rem

  Dzisiaj już nikt nie pamięta, skąd się wzięły GWIAZDY, GWIAZDECZKI, GWIAZDORKI, ogólnie CELEBRYCI, których dawniej, po śmierci w niepoświęconej ziemi chowano, najczęściej pod cmentarnym płotem. Czasy się zmieniły i dzisiaj za swoją tfu…, twórczość, dostają: ordery, medale, krzyżyki, a jak przyjdzie pora… to w ALEI ZASŁUŻONYCH ich chowają. Za mierną ale wierną służalczość wobec władzy, cosik się należy – no nie?

  Jest jeszcze jedna grupa AKTORÓW, która odgrywa przed pospólstwem role komiczne, po kilka razy dziennie, przez cały rok, JASEŁKA/SZOPKI itp. i nikt ich nie podejrzewa, że pokończyli szkoły AKTORSKIE!

  AKTOR ZWANY CELEBR-ANSEM.

  Słowniczek liturgiczny: Kto to jest celebrans?

  https://www.przewodnik-katolicki.pl/Archiwum/2007/Przewodnik-Katolicki-11-2007/Poradnik-duchowy/Slowniczek-liturgiczny-Kto-to-jest-celebrans

  AKTORZY ZWANI CELEBR-YTAMI I ANI SŁOWA O CELEBR-ANSACH.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Celebryta

  OSTATNIO W POLSCE, SPORO SIĘ NAMNOŻYŁO PAPIEŻY, UBRANYCH NA BIAŁO! PRZECIEŻ PAPA JEST TYLKO JEDEN – NO, OBECNIE DWÓCH!

  Bywaj Wężyku ogrodowy. ,,12 groszy, tylko nie płacz proszę…” Chi, chi, chi…

  KAZIK – 12 groszy

  Polubienie

 10. Wężyk ogrodowy, kodowy, antypisowy, ma jedno obywatelstwo czy dwa?
  A PiS się dziś w telewizji znów chwalił sukcesami gospodarczymi.
  Z tym pomysłem aby rozbierać dar Stalina to jednak przegiął straszliwie.
  Ktoś napisał żeby ten prezent rusków zwrócić ruskom, no to ktoś inny skontrował – a ziemie zachodnie i północne też zwrócić Niemcom?

  Polubienie

 11. Sputnik wpisał się na listę idiotów pisząc:
  ,,Banki Centralne Rosji i Turcji kupiły od początku lata prawie 100 tysięcy ton złota. Udział euro i dolara w państowowych rezerwach konsekwentnie maleje.”

  może 100 ton złota a nie sto tysięcy ton
  a przy okazji złoto obecnie kupują tylko idioci,
  ci z głową kupowali kiedy było w cenie poniżej 380 $ za uncję

  Polubienie

 12. Program totalny

  Szanowni Państwo!
  Okazuje się, że totalna opozycja ma jednak program, chociaż trudno by go nazwać pozytywnym. Polega on już nie tylko na walce z PiS-em, ale na totalnej demolce państwa. Jak na targowicę przystało, jest nią kolejny rozbiór Polski. Platforma Obywatela ustami swojego lidera ambitnie obiecuje demontaż państwa.
  To, co po rządach PO-PSL pozostało, prócz Wymiaru Niesprawiedliwości, to sitwy zwłaszcza w samorządach. Są one ostatnim bastionem zasiedziałych kacyków, którzy zamierzają walczyć o te swoje własne, prawie już prywatne bastiony z całą zaciekłością, w imię nie tylko swoich, ale i unijnych interesów. A jest o co. Polska rozdrobniona na powiaty i gminy, nad którymi zabraknie jakiejkolwiek kontroli, będzie rajem nie tylko dla miejscowych włodarzy, ale też da możliwość rozgrywania jednych przeciw drugim, a zwłaszcza w rozkradaniu tego, co pozostało i tego, co zostanie wytworzone polskimi rękoma. Oddanie Niemcom wszystkiego, na co będą mieli ochotę, stanie się oczywistością.
  Jak totalna opozycja zamierza tego dokonać? Tak, jak czyni to każdy szubrawiec – przy pomocy pięknych słówek, które w ustach kłamcy znaczą zupełnie coś innego, niż słyszy je oszukiwany. A konkretnie, oddawanie pieniędzy samorządom, które znają przecież najlepiej lokalne potrzeby, brzmi pięknie. A najpiękniej brzmi obiecanka, że będą mogli dysponować wszelkimi funduszami bez jakiejkolwiek kontroli! Nikt przecież nie powie, że chodzi o rozbój w biały dzień, umacnianie lokalnych gangsterów powiązanych mafijnymi układami w kraju i zagranicą.

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 13. Jedyny system, który pozwoliłby zrobić porządek we wszystkich dziedzinach życia człowieka to narodowy socjalizm z pewnymi modyfikacjami.

  Polubienie

 14. Ad Adm-inka

  kika, a ja znam także prawdziwą historię o Janie Twardowskim którego porwał diabeł

  Zastanówmy się przez moment, co Adm-inek kombinuje? Czemu nam nie chce opowiedzieć, prawdziwej historii o panu Janie Durskim, tylko prowokuje na zasadzie – WIEM, ALE NIE POWIEM? Może chce fortelem od kiki wydębić tajemnicę produkcji PTASIEGO MLECZKA, tworzonego z KOGUCIEGO WŚCIEKŁEGO MLEKA? Ja w to nie wchodzę – podejrzewam jakąś prowokację!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/durus

  Jan Twardowski vel Laurenty Dur (Lorenz Dhur 1473 – 1573) – alchemik i czarownik: Doctor Gentium, Vas Electionis – czyli “Nauczyciel pogan, naczynie wybrane” (Strażnik Wiary Słowian).

  https://bialczynski.pl/slowianie-w-dziejach-mitologia-slowian-i-wiara-przyrody/straznicy-wiary-slowianskiej-wiary-przyrodzoney/o-pierwszej-staroslowianskiej-swiatyni-swiatla-swiata-w-krakowie/jan-twardowski-vel-lorenz-dhur-1473-1573-alchemik-i-czarownik-doctor-gentium-vas-electionis-czyli-nauczyciel-pogan-naczynie-wybrane-straznik-wia/

  Może Janek, albo Laurenty, ale na pewno Wawrzyniec…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wawrzyniec

  Pan Twardowski na kogucie
  W jednym kapciu, w drugim bucie,
  Lata w koło, podskakuje
  I tak sobie pokrzykuje:
  Raz, dwa, trzy!
  teraz diabła gonisz ty!

  Na koniec coś w temacie HRABIÓW, o których plebs nic nie wie.

  Błękitnokrwiści wracają do szlacheckich gniazd

  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/zdjecia/724597,blekitnokrwisci-wracaja-do-szlacheckich-gniazd,1366703,id,t,zid.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s