Czy uda się stowarzyszyć Neon24?


My możemy wszystko mieć

Nam się musi tylko chcieć

Czytając dość regularnie publikacje zamieszczane na Neonie zauważyłem, że żadna z inicjatyw stworzenia czegokolwiek na tym portalu (na innych także) się nie udała.

Nawet tak prozaiczna i zwyczajna jak ostatnia inicjatywa p. Krzysztofa Wojtasa by spotkać się w niewielkiej grupie, podyskutować, zrobić z tego materiał filmowy, by następnie opublikować w sieci.

Bez odzewu pozostało wezwanie do wspólnego działania pod hasłem Kongres Polski Suwerennej, podobnie bez odzewu a nawet z uwagą krytyczną wezwanie do stworzenia partii Suwerena o nazwie Trybunał Narodowy p. G. Niedźwieckiego, który już zdążył się mianować prezesem tej partii.

No więc jeżeli jest taka ogólna martwota i brak chęci do jakiegokolwiek wspólnego działania to i ja dorzucę swoją propozycję by też umarła śmiercią naturalną.

Wzywam zatem, pardon, proponuję, tylko proponuję i nic więcej, utworzenie w ramach tutejszej społeczności ,,Neo nowej” zawiązanie ,,stowarzyszenia polskich, niezależnych dziennikarzy, wydawców i twórców” o tej samej nazwie, skrót SPNDWiT.

Ta piękna i długa nazwa jest akurat trudna do zapamiętania więc wróg będzie miał utrudnione działanie by ją wyśledzić, zinfiltrować i zniszczyć.

Jedyna siła jaka istnieje by nie powstała, lub by ją unicestwić, gdyby jednak jakimś cudem zaistniała, jesteśmy my sami.

Więc do dzieła, dajmy sobie szansę by ją zniszczyć w zarodku.

Bez jaj i bez żartów, do założenia stowarzyszenia według nowelizacji Ustawy z maja 2016 r. jak wyżej potrzeba:

co najmniej 7 osób (art. 9) – są to członkowie założyciele

obywateli polskich, posiadających pełną zdolność do czynności prawnych, niepozbawionych praw publicznych (art. 3 ust. 1)

cudzoziemców zamieszkałych w Polsce (art. 4 ust. 1).

Stowarzyszenie bez działalności gospodarczej, tak jak do tej pory, nie płaci za rejestrację w KRS.

Dodatkowo nie będzie też płacić za zgłaszanie zmian (np. w statucie).

Jeśli ktoś chce poczytać więcej na temat stowarzyszeń no to proszę zajrzeć choćby na stronę

http://poradnik.ngo.pl/wiadomosc/1909723.html

no i pytanie czy warto założyć sobie takie stowarzyszenie?

Moim zdaniem warto.

Z legitymacją SPNDWiT będziemy o dwie głowy ważniejsi, trudniej nas będzie wyrzucić z urzędu gminy, czy powiatu, gliniarz też nieco przysiądzie gdy mu taką legitymację zamiast dowodu osobistego pod nos podsuniemy, no i samo poczucie, że jest się prawdziwym, najprawdziwszym dziennikarzem a nie jakimś tam idiotą piszącym do Internetu czyli może nawet na Berdyczów.

Dzieciom będzie można się pochwalić, żonie powiedzieć że ma się ważne spotkanie w stowarzyszeniu dziennikarzy i twórców medialnych i innych gdy się będzie chciało wyskoczyć na panienki lub na piwko.

Same pozytywy by takim ważniakiem z legitymacją w portfelu lub kieszenie zostać.

No i wizytówka też ważna sprawa.

Nie zwyczajny gość, lecz ktoś z czwartej władzy RP, nie mylić z V kolumną.

Oczywiście jest już jakiś tam związek dziennikarzy polskich, ale tam startować to trzeba spełniać jakieś warunki, mieć staż i coś tam jeszcze, a tu my sami sobie ustalimy status i zasady i kogo przyjąć a kogo nie, zostaniemy mety prezesami, vice prezesami i członkami zarządu.

Od razu będziemy mieli i członkowstwo i ważną funkcję.

Ja się zgłaszam.

Kto jeszcze?

http://oswiat.neon24.pl/post/141136,czy-uda-sie-stowarzyszyc-neon24

Reklamy

48 uwag do wpisu “Czy uda się stowarzyszyć Neon24?

 1. nareszcie popieram tę inicjatywę oprócz osobistych spotkań proponuję także zdalne  poprzez komunikatory internetowe SKYPE lub PALTALK *Serdecznie zapraszam chociaż na chwilę i chociaż na próbę   na wieczorne darmowe, audiowizualne ( wszyscy widzimy się wzajemnie, rozmawiamy i jednocześnie piszemy na tablicy wszystkim widzianej ), grupowe ( 25 osób ) rozmowy – nie tylko WROCŁAWIAN- Polaków i Słowian  ze wszystkich kontynentów – codziennie w skype  po godzinie  20.30 u:  henryksw* Henryk Swół   Wrocław  kom. 601 424 490

  W dniu 2017-11-21 o 11:19, WIERNI POLSCE pisze: > WordPress.com > Adm posted: „My możemy wszystko mieć Nam się musi tylko chcieć > Czytając dość regularnie publikacje zamieszczane na Neonie zauważyłem, > że żadna z inicjatyw stworzenia czegokolwiek na tym portalu (na innych > także) się nie udała. Nawet tak prozaiczna i zwyczajna jak o” >

  Polubienie

 2. Panie Henryku, widzę że ta forma dalej istnieje. Kto aktualnie w niej uczestniczy(?), bo wałkowanie wciąż na okrągło, że mamy gotową konstytucję z 1937 r i tą powinniśmy obecnie przyjąć, to naprawdę może dobić.
  No i jeszcze jakby w to wszedł tutejszy wąż pro adminowy ale niepisowy, to już całkowicie by mnie wykończyło.
  Cieszę się, że czyta pan tą stronę.
  Proszę o częstsze komentowanie
  Przydałoby się pomyśleć o zbliżających się wyborach nie tylko samorządowych, ale także tych do sejmu i na prezydenta.
  Każda kampania winna się zaczynać nie na dwa tygodnie przed, a na dwa lata wcześniej.
  pozdrawiam

  Polubienie

 3. wężu, pan Henryk prowadzi centruminfo ( jak w nagłówku) i jak możesz przeczytać w komentarzu pana Henryka o zasięgu globalnym, z tym , że na bramie głównej pisze -Wężom wstęp wzbroniony,
  a w samym centrum, na mikrofonach, kamerach i lampach dodatkowy napis ostrzega – Uwaga na węże.

  Polubienie

 4. Oj Tadzio Tadzio nie podoba ci się mój patriotyzm .zadaj sobie tylko pytanie komu się podoba twoja agitka propisowska .Gdybym był z PIS czy gdybym był panią Szydło to by mnie twoje owsikowanie zemdliło bo jak wiesz Tadzio świnia też za dużo kartofli gotowanych nie lubi .

  Polubienie

 5. Tadzio sprawdz czy tam takiego nie ma napisu :

  AGITATOROM PISOWSKIM WSTĘP WZBRONIONY POD KARĄ STU BATÓW W GOŁĄ DUPĘ BATEM KOŃSKIM HA HA HA .

  Polubienie

 6. Tadzio ty się nie dziw że się zapytałem kto zacz ten pan Henryk bo mi imię Henio kojarzy się z Henrykiem Kwinto lub Heniem Wujcem a imię Wacek z tym co plądruje pipunię .Ponjałeś to Tadzio ha ha ha .

  Polubienie

 7. Policja w ŁugańskuUzbrojeni ludzie zajęli centrum Ługańska © Sputnik.
  ŚWIAT
  12:15 21.11.2017(zaktualizowano 14:12 21.11.2017)
  Centrum Ługańska zajęli nieznani uzbrojeni ludzie, którzy blokują drogi wjazdowe i wyjazdowe budynków administracyjnych – czytamy na stronie kampanii radiowo-telewizyjnej Ługańskiej Republiki Ludowej. Nagranie udostępniono na YouTube.

  Z materiałów wynika, że do budynków administracyjnych Ługańskiej Republiki Ludowej nikt nie ma prawa wstępu. Sprawcy nie mają na sobie żadnych identyfikacyjnych znaków. Uzbrojeni ludzie zignorowali rozkaz opuszczenia centrum miasta wydany przez szefa ŁRL Igora Płotnickiego.

  W Ługańskich sieciach społecznościowych krążą domysły, że do akcji mogło dojść z inicjatywy kierownictwa MSW ŁRL. 20 listopada Igor Płotnicki zdymisjonował ministra spraw wewnętrznych republiki Igora Korneta. Rozkaz został rozmieszczony na stronie szefa ŁRL. Za powód posłużyło wszczęcie sprawy karnej przeciwko Kornetowi. Szczegóły sprawy nie są ujawniane.
  ——————
  komentarze
  Boguslawa Jarocinska
  Stawiam , że chodzi o usunięcie Płotnickiego i jego zauszników .

  Francesco Mortadella
  Proste. powstanie zdechło, część dowódców chciała wrócić do Ukrainy.
  Oczywiście „dobry duszek” tej „rewolucji „Rosja nie mogła pozwolić na pokojowe rozwiązanie konfliktu.
  Zatem sprowadziła swoich uprzejmych sowietów do pomocy.
  Kto nie rozumie?
  Ale będą zapierać się do końca że nie mają nic z tym wspólnego.
  Reptilianie moze..?
  Co za cyrk.

  Andrzej Staszewski
  Zwykły „przewrocik” jak co tydzień na Ukrainie. Co kraj to obyczaj.

  Polubienie

 8. wcześniej Sputnik podawał że:
  8 listopada Dejnego oznajmił, że ŁRL jest gotowa wrócić w skład Ukrainy. Według niego właśnie tego domaga się wspólnota światowa, natomiast Ługańsk nie ma możliwości, by przeciwstawiać się jej. Później Płotnicki zdementował te oświadczenia. „Zawsze mówiłem, że nie ma innej drogi poza drogą do Rosji” — podkreślił głowa ŁRL.
  ——————-
  komentarze
  Antonios Dimitris
  Za taka wypowiedz tego parcha dejnego powinni wypierdolic go i w samych gaciach i na bosaka kopniakami do samej granicy z ukraina odstawic -powtarzamkopniakami..
  Widocznie smiec ma ich w szachu – przypuszczam jakies machlojki poroboli i boja sie ze je ujawni i tym ich smiec szachuje..

  Zbigniew Sekulski
  Jest jeden problem. Kremlowscy kapitulanci bardziej liczą się ze zdaniem fagasów z Berlina , Paryża i amerykańskich „kolegów” niż wolą Noworosji. Od czasu dobrowolnego samozniszczenia ZSRR jest to kolejna katastrofa Moskwy. Jelcyno-Putinizm trwa. Gdzie ci ludzie mają pójść gdy Kreml „strzela im w plecy” ? Już zrywają flagi Rosji na konsulatach USA a Rosja dalej się łasi do „partnerów” i „kolegów”.

  Zbigniew Sekulski
  … najwyraźniej nie zrozumiał czym była polityka Chamberlaina. Własnie Rosja tworzy przesłanki do wielkiej wojny bo agresor się rozzuchwalił i nie wie co to jest czerwona linia. Sam Putin użył sformułowania ,że jeśli jesteś słabszy a wiesz,że cię zaatakują uderzaj pierwszy. Ale to było naprężenie muskułów WERBALNE dla uspokojenia. Działania prewencyjne i uprzedzające są po to by sytuacje konfliktu rozwiązywać na elementarnym poziomie. USA mogą teraz bezkarnie stworzyć na Ukrainie dobrze płatną i ciężko uzbrojoną 300tys armię rezunów a to łącznie z przyczólkami w Pribałtyce postawi Rosję wobec konieczności albo się poddać albo poczynić już marny nuklearny odwet zza grobu. Tak wysuniete amerykańskie systemy przeciwrakietowe zniszczą rosyjskie wyrzutnie lub pociski tuż po starcie. Pozostaną resztki pod lodami Arktyki ale nie bedzie już naczalstwa. Srają dziś Rosji na głowę skandynawskie durnie i inna drobnica bo nie ma już respektu wobec kapitulanta.
  https://pl.sputniknews.com/polityka/201711146707386-LRL-powrot-Ukraina-Dejnego/

  Polubienie

 9. komentarze z tłumaczenia przez Google
  W Federacji Rosyjskiej media milczą. W moim subiektywnym mniemaniu, najwyższy czas zjednoczyć republiki, a Plotnicki zawsze był temu przeciwny. Jeśli to dzieło Zakharanki, to z zadowoleniem przyjmuję to.

  Zakharchenko od dawna chciał połączyć DNR i LNR pod jednej władzy, a jeśli pamiętać, powiedział kiedyś, że podjęła decyzję o utworzeniu państwa NowoRuś w oparciu DNI LCD z nowych wyborów prezydenckich i wyborów parlamentarnych, a Płotnicki następnie schłodził
  Oprawiona Zakharchenko rzekomo nic nie wie i pierwszy raz o tym słyszy. Płotnicki tylko uświadamia sobie, że nie może konkurować z Zakharchenko, nie zdziw się, jeśli okaże się, że zabójstwo Aleksiej Borysowicz Mózg i Pawła Dremova – obciążenie szefa LC. Jedno jest pewne: podczas gdy Plotnicki stoi na czele Łotewskiej Republiki Ludowej, nie ma zjednoczenia republik.

  1 godziny temu
  – Obecnie sytuacja w republice jest całkowicie kontrolowana przez organy ścigania. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych pracuje w trybie zwykłym, personel wydziału nadal wypełnia swoje obowiązki. Chcę także rozwiewać pogłoski o mojej rezygnacji „- powiedział Cornet w oświadczeniu.

  Tak więc, według niego, Anastasia Shurkaeva, dyrektor Państwowej Telewizji i Radia z Ludowej Republiki Litewskiej (?), zostaje złapana w związku z ukraińskim wywiadem. Kierownik administracji szefowej LNR Irina Teizman, a także szef Służby Bezpieczeństwa Ministerstwa Spraw Wewnętrznych LNR, Jewgienij Seliverstow, biorą udział w niedawnej inscenizacji zamachu stanu.

  „Dziś wieczorem przekazałem wszystkie dostępne materiały szefowi LNR, Igorowi Plotnickiemu, który postanowił wszcząć sprawy karne i aresztować wszystkich oskarżonych” – stwierdził minister spraw wewnętrznych i zapewnił, że sytuacja jest pod kontrolą.

  Polubienie

 10. „W Ługańsku, nie bunt wojskowy, ale czyszczenie otoczenia Płotnickiego z poparciem specsłużb i donieckich towarzyszy”, stwierdza Żuczkowski.

  „Sytuacja w Ługańskiej republice nabiera tempa. A najbardziej interesujące jest to, że zaledwie 2 dni temu pewna ważna osoba – incognito, która przybyła z Moskwy, wyjechała – autorzy kanału Akitilop piszą z sarkazmem.

  „Koniec z bananizacją republiki, sąsiedzi muszą się przygotować” – napisał Konstantin Dolgow na swoim blogu.

  Plotnitsky zaciągając twarz mówi: ” Kontroluję sytuację, wszystko jest w porządku „. Wszyscy jego przyjaciele są aresztowani, on sam jest na celowniku – ale z powodu porozumień z Mińska nikt go nie usunie, chociaż dzisiaj stracił swoją pozycję, podają źródła w republice.
  http://x-true.info/62971-podrobnosti-chistok-v-lnr-idet-neytralizaciya-gnilogo-rukovodstva.html

  Polubienie

 11. julius
  Ale jak to rozumieć, Płotnicki się umacnia, działa jak sobie życzy Moskwa, działa niezgodnie z jej wytycznymi, czy po prostu pali się mu grunt pod nogami.
  Ten typ z twarzy i z manier mało mi przypomina rewolucjonistę, raczej bankiera.
  Na YT są filmiki że nabija sobie kabzę.

  Polubienie

 12. Dodam, że bełkot o dupie Maryni jest tylko i wyłącznie niedojrzałością Polaka w okresie już bardzo dużego zagrożenia nie suwerenności a bytu narodowego. Obecnie „strateg nad strategi” „reformuje” a gawiedz podziwia i pluje się również o szyję „wariata”, który z zadania likwidacji Wojska Polskiego na drodze tworzenia żydowskiego państwa na miejscu Ojczyzny Polaka wywiązuje się znakomicie. Do powyższego zjawiska pasują inne po podstępnym przejęciu władzy w Polsce poprzez żydowstwo prawie ćwierć wieku temu i efektywnym rozpierdzieleniu polskiej wytwórczości:
  nieustanny, celowo wywoływany rejwach na skłócanie Polaka, proces emigracyjny Polaków przy kłamie
  o rozwoju z jednoczesnym procesem imigracyjnym Ukraińców w celu stworzenia policyjnych sił pacyfikacyjnych (analgogia do hitlerowskiej metody w gettach ż okresu II WŚ – judenraty-policja nie miałaby szans powodzenia ze względu na różnice w mentalności polskiej i żydowskiej) z jednoczesną blokadą napływu ludności arabskiej do Polski, nieustanne szczucie na Rosję w fazie niedopełnionego jeszcze opanowania Rosji poprzez oligarchów-żydów i podważanie porządku pojałtańskiego w sprawie granic
  z wyrugowaniem ciągłości Państwa Polskiego z okresu PRL.
  Myślę, że „strateg nad strategi” będzie starał się zapowiadaną „restrukturyzacją” wyrugować swoich służalców narodowości polskiej jako nie dokońca pewnych w realizacji planów syjonu.
  Tylko i wyłącznie rozbicie żydowskich komplotów partyjnych, ogólonarodowy krzyk o wybory narodowe, nie partyjne i referendum w tej sprawie dają szansę Polakowi na zachowanie swojej Ojczyzny, która w gruncie rzeczy z ojcowizną tożsama jest, gdzie ziemia pachnie przodkami, sąsiad mówi tym samym, rodzimym językiem i wychowany został w tej samej kulturze i moralności z niej wypływającej.

  Polubienie

 13. Ad najpierw Polska, potem chcviwość i liczenie na drapane

  Tylko i wyłącznie rozbicie żydowskich komplotów partyjnych, ogólonarodowy krzyk o wybory narodowe, nie partyjne i referendum w tej sprawie dają szansę Polakowi na zachowanie swojej Ojczyzny, która w gruncie rzeczy z ojcowizną tożsama jest, gdzie ziemia pachnie przodkami, sąsiad mówi tym samym, rodzimym językiem i wychowany został w tej samej kulturze i moralności z niej wypływającej.

  Zaraz, zaraz, pomyślmy – OJCZYZNA! Śmiesznie to brzmi, przeanalizujmy to zagadnienie, kto z faceta zrobił BABĘ!

  Ten OJCIEC – pewnikiem rodzaj męski. Ta OJCOWIZNA, tu nie ma wątpliwości, rodzaj żeński. Ten OJCZYZNA, nie pasuje, musi być TA czyli nie ON tylko ONA!

  A pamiętamy co to jest POSAG/WIANO i kto komu, wnosił dobra MAT-erialne do GNIAZDKA RODZINNEGO?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Posag

  Ojciec po śmierci rodziców lub małżonki i jak nie posiadał rodzeństwa, mógł dopiero wejść w posiadanie majątku.

  https://sjp.pwn.pl/sjp/ojcowizna;2494542.html

  Może trzeba pogonić sztuczny nowotwór OJCZYZNĘ, gdzie pieprz rośnie i wrócić do starej, DOBREJ MACIERZY?

  Ziemie zabrane powróciły do macierzy. (dziwne, bardzo dziwne – nie wróciły do ojca tylko do matki)

  https://pl.wiktionary.org/wiki/macierz

  Gorzelik: Powrót do macierzy, to intelektualny łamaniec – (tak mówi historyk sztuki po UJ-ocie, który ma w nosie dociekanie prawd historycznych, zaczadzony ,,wiedzą” akademicką.)

  http://www.dziennikzachodni.pl/artykul/597117,gorzelik-powrot-do-macierzy-to-intelektualny-lamaniec,id,t.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Gorzelik

  Czy to był jeden z twórców OJCZYZNY, chodzący na co dzień w babskiej kiecy, biskup, mason i braciszek ostatniego króla Polski?

  MASONERIA TO TEŻ PARSZYW TWÓR KOŚCIOŁA KATOLICKIEGO!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Jerzy_Poniatowski

  Wielcy żartownisie tzw. OŚWIECENIA, KRÓLESTWO przefarbowali na OJCZYZNĘ!

  Amen

  Polubienie

 14. Ten wpis kolegi dedykuję Tadziowi który popiera PIS i uważa naiwnie że jest patriotą .

  Dodam, że bełkot o dupie Maryni jest tylko i wyłącznie niedojrzałością Polaka w okresie już bardzo dużego zagrożenia nie suwerenności a bytu narodowego. Obecnie „strateg nad strategi” „reformuje” a gawiedz podziwia i pluje się również o szyję „wariata”, który z zadania likwidacji Wojska Polskiego na drodze tworzenia żydowskiego państwa na miejscu Ojczyzny Polaka wywiązuje się znakomicie. Do powyższego zjawiska pasują inne po podstępnym przejęciu władzy w Polsce poprzez żydowstwo prawie ćwierć wieku temu i efektywnym rozpierdzieleniu polskiej wytwórczości:
  nieustanny, celowo wywoływany rejwach na skłócanie Polaka, proces emigracyjny Polaków przy kłamie
  o rozwoju z jednoczesnym procesem imigracyjnym Ukraińców w celu stworzenia policyjnych sił pacyfikacyjnych (analgogia do hitlerowskiej metody w gettach ż okresu II WŚ – judenraty-policja nie miałaby szans powodzenia ze względu na różnice w mentalności polskiej i żydowskiej) z jednoczesną blokadą napływu ludności arabskiej do Polski, nieustanne szczucie na Rosję w fazie niedopełnionego jeszcze opanowania Rosji poprzez oligarchów-żydów i podważanie porządku pojałtańskiego w sprawie granic
  z wyrugowaniem ciągłości Państwa Polskiego z okresu PRL.
  Myślę, że „strateg nad strategi” będzie starał się zapowiadaną „restrukturyzacją” wyrugować swoich służalców narodowości polskiej jako nie dokońca pewnych w realizacji planów syjonu.
  Tylko i wyłącznie rozbicie żydowskich komplotów partyjnych, ogólonarodowy krzyk o wybory narodowe, nie partyjne i referendum w tej sprawie dają szansę Polakowi na zachowanie swojej Ojczyzny, która w gruncie rzeczy z ojcowizną tożsama jest, gdzie ziemia pachnie przodkami, sąsiad mówi tym samym, rodzimym językiem i wychowany został w tej samej kulturze i moralności z niej wypływającej.

  Polubienie

 15. Waz kontra….
  Weź ty się przestań w bajki wierzyć, bajki recytować, mole produkować,
  …gdzie ziemia pachnie przodkami…
  chyba nie w dawnych Prusach Wschodnich, a obecnej Warmii i Mazurach,
  majaczysz chłopie i sam nie wiesz na jaki temat.

  Polubienie

 16. Tadzio nie nerwujsia się tylko napisz o co ci chodzi bo po tym spożyciu w nadmiarze czosnku strasznie się nerwus zrobiłeś .
  Czy to moja wina że ci baba ptasiego mleczka nie kupuję czy nie daje na kolację kanapki ze słoninką i na obiadki pysznej goloneczki że taki nerwowy jesteś .
  Dzięki twojej babie dłużej pozyjesz Tadzio ha ha ha . Kalkstein by o ciebie nigdy tak nie zadbał .

  Polubienie

 17. Jak zwykle Tadzio zero polemiki bo nie ma argumentów tylko czepia się o chu… wie co .Tadzio nie masz argumentów przyznaj się i przestań pierdzielić .
  Popierasz partyjkę pookragłostołową która wymyśliła świetną taktykę przedwyborczą na gojów w postaci łapówki wyborczej czytaj kilo kiełbasy dla gojów i taka naga prawda takie nagie fakty .
  Tadzio miej jaja a nie zachowujesz się jakbyś miał psitę chłopie i boisz się przyznać do nagiej prawdy .

  Polubienie

 18. Trump pogadał sobie z Putinem o Syri, Ukrainie, Korei Północnej
  przy tej okazji
  Witold Sochacki · skomentował

  25 min. temu
  Korea Północna (komunizm): pensja robotnika 4000 Wonów. Ceny Fenian: mieszkanie 3 pokojowe 60 m2 – za darmo, rok studiów inżynierskich – za darmo, leczenie zachowawcze zęba – za darmo bez kolejki, leczenie kanałowe zęba – za darmo bez kolejki, przedszkole dla dziecka – za darmo bez zapisów, bochenek chleba – 1,5 wona, 1kg sera żółtego – 9 wonów, 1kg tuńczyka – 12 wonów. Odsetek społeczeństwa objęty systemem karnym: 0,7%, odsetek społeczeństwa ze schorzeniami psychicznymi 0,0%.
  USA (kapitalizm): pensja robotnika 2000 $. Ceny New Jersey: mieszkanie 3 pokojowe 60 m2 – 400 000 $, rok studiów inżynierskich 20 000 $, leczenie zachowawcze zęba – 150 $, leczenie kanałowe zęba 900 $, przedszkole dla dziecka 1100 $ (WHERE’S MY MONEY?), bochenek chleba 5 $, 1kg sera żółtego 20 $, 1kg tuńczyka – 30 $. Odsetek społeczeństwa objęty systemem karnym: 2,4%, odsetek społeczeństwa ze schorzeniami psychicznymi 18%.
  Już teraz wiecie przed czym broni się Korea Północna i dlaczego buduje te rakiety i bombę wodorową.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201711226766198-Syria-KRLD-i-Ukraina-w-poltorej-godziny-wspaniala-rozmowa-Putina-i-Trumpa/

  Polubienie

 19. Waz kontra…
  A może tobie trzeba rzucić kłębek nici żebyś, sobie za nim pobiegał jak mały kotek.
  A piwko już dzisiaj wypiłeś?

  Polubienie

 20. Tadzio piwko się szykuje na dzisiejszy mecz Juve w LM a z tym głębkiem to masz jakieś zajawki po tym czosnku bo nie wiem o co ci biega . Tadzio zluzuj majty i się tak nie denerwuj .

  Polubienie

 21. Food [Edit]
  Basic lunchtime menu (including a drink) in the business district $15
  Combo meal in fast food restaurant (Big Mac Meal or similar) $9
  500 gr (1 lb.) of boneless chicken breast $6
  1 liter (1 qt.) of whole fat milk $1.06
  12 eggs, large $4.86
  1 kg (2 lb.) of tomatoes $4.93
  500 gr (16 oz.) of local cheese $9
  1 kg (2 lb.) of apples $3.69
  1 kg (2 lb.) of potatoes $1.91
  0.5 l (16 oz) domestic beer in the supermarket $3.06
  1 bottle of red table wine, good quality $17
  2 liters of Coca-Cola $2.43
  Bread for 2 people for 1 day $2.97
  Housing [Edit]
  Monthly rent for 85 m2 (900 Sqft) furnished accommodation in EXPENSIVE area $3,637
  Monthly rent for 85 m2 (900 Sqft) furnished accommodation in NORMAL area $2,874
  Utilities 1 month (heating, electricity, gas …) for 2 people in 85m2 flat $194
  Monthly rent for a 45 m2 (480 Sqft) furnished studio in EXPENSIVE area $2,730
  Monthly rent for a 45 m2 (480 Sqft) furnished studio in NORMAL area $2,003
  Utilities 1 month (heating, electricity, gas …) for 1 person in 45 m2 (480 Sqft) studio $125
  Internet 8 Mbps (1 month) $46
  40” flat screen TV $516
  Microwave 800/900 Watt (Bosch, Panasonic, LG, Sharp, or equivalent brands) $136
  Laundry detergent (3 l. ~ 100 oz.) $10
  Hourly rate for cleaning help $27
  Clothes [Edit]
  1 pair of jeans (Levis 501 or similar) $55
  1 summer dress in a High Street Store (Zara, H&M or similar retailers) $43
  1 pair of sport shoes (Nike, Adidas, or equivalent brands) $91
  1 pair of men’s leather business shoes $160
  Transportation [Edit]
  Volkswagen Golf 1.4 TSI 150 CV (or equivalent), with no extras, new $21,957
  1 liter (1/4 gallon) of gas $0.72
  Monthly ticket public transport $120
  Taxi trip on a business day, basic tariff, 8 km. (5 miles) $16
  Personal Care [Edit]
  Cold medicine for 6 days (Tylenol, Frenadol, Coldrex, or equivalent brands) $9
  1 box of antibiotics (12 doses) $27
  Short visit to private Doctor (15 minutes) $161
  1 box of 32 tampons (Tampax, OB, …) $8
  Deodorant, roll-on (50ml ~ 1.5 oz.) $3.85
  Hair shampoo 2-in-1 (400 ml ~ 12 oz.) $5.50
  4 rolls of toilet paper $4.45
  Tube of toothpaste $2.34
  Standard men’s haircut in expat area of the city $25
  Entertainment [Edit]
  Basic dinner out for two in neighborhood pub $56
  2 tickets to the movies $31
  2 tickets to the theater (best available seats) $302
  Dinner for two at an Italian restaurant in the expat area including appetisers, main course, wine and dessert $108
  1 cocktail drink in downtown club $15
  Cappuccino in expat area of the city $4.75
  1 beer in neighbourhood pub (500ml or 1pt.) $7
  iPad Wi-Fi 128GB $430
  1 min. of prepaid mobile tariff (no discounts or plans) $0.54
  1 month of gym membership in business district $104
  1 package of Marlboro cigarettes $13

  Polubienie

 22. Julius, no to ceny poszybowały w górę.
  Pamiętam w Black Wood na przedmieściach Filadelfii za apartament z oddzielnym wejściem z dworu, bo budynek nie był przy ulicy lecz jakby w małym osiedlowym kompleksie na pierwszym piętrze, pokój, sypialnia, akces kuchenny z lodówką i kuchnią gazową, balkon, łazienka, w białej dosyć przyzwoitej okolicy ( ale bez basenu ) płaciłem w 1996 r 700 dolarów rentu.
  Parkowanie było darmowe przy budynku.
  Benzyna za galon była coś tak 1,20 $, jabłka za lib 95 centów, średnia picca 8 $
  Dziesięć lat wcześniej za 10$ tankowało się cały bak i jeździło cały tydzień.

  Polubienie

 23. Świetny wpis dlatego umieszczam .Czytaj i ucz się Tadzio .Brawa Przemek .

  Cytat :

  Listopad 19, 2017 o 5:03 pm
  Katolicyzm to religijna pałka, którą wali się Polaków po łbie. Okupacyjnym władzom naszego baraku i ich namiestnikom za granicą zależy na utrzymaniu Polaków w zależności od katolicyzmu. Życie na klęczkach, miłowanie wrogów(czasem traktowane wybiórczo, ale najczęściej atakują tych, którzy im zagrażają), nadstawianie drugiego policzka, szukanie szczęścia w życiu po śmierci czy kult biedy i cierpiętnictwa, a co za tym idzie, kult nieróbstwa, lenistwa, niedokładności, niezaangażowania, niezainteresowania, umysłowej, intelektualnej nędzy, kult cichej, niczym nie zakłóconej wegetacji, itp., to idee wybitnie pacyfikujące Słowian od wieków.
  Dzięki temu polakatolik to typ znijaczony przez katolicyzm, pozbawiony jakiegoś wyrazistego charakteru, typ o mentalności niewolniczej, zdolny jedynie do wysługiwania się za pieniądze, często obcym i wrogim Polsce i Słowianom czynnikom. Typ o niskim poczuciu własnej wartości wynikającej z wielowiekowego wbijania sztucznego poczucia winy i wmawiania, że jesteśmy gorsi, grzeszni i słabi, nic nie możemy. A jednocześnie posiadający nieuzasadniony kompleks wyższości wynikający z niskiego poczucia własnej wartości, a graniczący z megalomanią, co objawia się w nierealnych imperialnych, mocarstwowych ambicjach czy nieuzasadnionych roszczeniach i agresywnej postawie wobec sąsiadów(na przykład względem Rosji) i nieuzasadnionej wyższości kulturowej wobec innych(na przykład wobec Rosjan). Polakatolik to typ, który na wszystko się zgodzi, wszystko mu obojętne, nawet los państwa i przyszłość narodu to dla niego jakaś abstrakcja. A jeżeli już podejmuje jakąś walkę to najczęściej należycie niezorganizowany, nieprzygotowany, chaotyczny, nieskoordynowany, w nieodpowiednim momencie i przeważnie w imię obcych interesów i obcych nam oraz szkodliwych ideałów(na przykład powstania, konfederacja barska, insurekcja kościuszkowska, powstanie listopadowe, styczniowe czy wszelkie wytracające energię i marnujące czas, a także jałowe „walki” w obronie wiary, przeciw aborcji czy islamizacji).
  Nie muszę mówić, że dla naszych kolonizatorów taki typ ludzi zrezygnowanych, nie stawiających oporu(ewentualnie stawiających, ale nie tam gdzie trzeba i nie tak jak trzeba, główną metodą walki polakatolików jest… różaniec i pokładanie nadziei w bogu), siedzących z założonymi rękoma, przebierający różańcami i czekający na cud, zbawienie, przyjście mesjasza, jest czymś pożądanym.
  Dlatego te wszystkie „narodowe fronty polskie” podpierające się katolicyzmem to wydmuszki bez żadnego wewnętrznego potencjału. Ich zadaniem jest najwyżej jeszcze większe utrwalenie choroby umysłowej Polaków.

  Polubienie

 24. Brawo Przemek .

  Cytat:
  Listopad 20, 2017 o 5:12 pm
  Aborcja to trudny i skomplikowany temat. Jak widzę jakie są dziś na przykład warunki ekonomiczne, to wcale nie dziwię się, że jest tyle aborcji. Jeśli komuś wydaje się, że jest w stanie rozwiązać ten problem tylko po przez regulacje prawne, w dodatku motywowane religijnie, to ja nie mam pytań. To jest problem wieloplaszczyznowy, żeby go rozwiązać trzeba pracy na wielu obszarach. Politycznym, gospodarczym, spolecznym, prawnym, itp. Nie da się wydać dekretu i problem zniknie. Najwyżej zejdzie do „podziemi”. Powstanie podziemie aborcyjne świadczące usługi na kryminalnie niskim poziomie i najpewniej obsługiwane przez mafię. Zresztą problem ten pewnie nigdy nie zniknie, bo aborcja będzie zawsze, w większym czy mniejszym stopniu.

  Niemniej do aborcji jestem nastawiony obojętnie. Nie jestem ani za zakazem, ani za nakazem. Uważam, że to sprawa prywatna kobiety i jej partnera, jeśli takowego w ogóle ma.

  Krystowiercy jeśli chcą się w tej sprawie kierować swoją etyką, to niech się kierują, ale zostawią w spokoju tych, którzy kierować się nie chcą. A już na pewno niech nie próbują narzucać swojej rzekomo jedynie słusznej etyki państwu i poprzez przepisy prawne narzucać je tym, którzy kierować tą etyką się nie chcą.

  Swoją drogą na marginesie wspomnę, że gdyby te pacany przestały opowiadać kocopoly na temat seksu, zezwolily na antykoncepcję i edukację seksualną w szkołach, to niechcianych ciąż i aborcji byłoby mniej. No ale im najwyraźniej nie chodzi o dobro dzieci, a o produkcję nowych pokoleń zaczadzonych krystowiercow, na których będzie można pasozytowac. Stąd ta ich kompletnie popaprana logika i irracjonalny upór.

  Polubienie

 25. Zdanie Andrzeja Szuberta w kwestii inicjatywy WPS .

  Cytat:
  opolczykpl pisze:
  Listopad 22, 2017 o 10:14 pm
  Witam,

  Pytał mnie Andrzej Pucyn – co sądzę o Kongresie Polski Suwerennej. Odpowiadam – nic. Na razie to tylko deklaracja. Zresztą już raz to próbowali – w latach 2003/2004 – i nic nie wyszło. Pamiętam jak PZ i DK zorganizowali Konwent Narodowy Polski, bodajże w 2011 roku. Przyjmowali wszystkich chętnych. Skończyło się tak, że turbokatolik Delimat z Wrocławia przejął stery, wypchnął za burtę PZ i DK, przerobił „Konwent” w bogoojczyźniane kółko różańcowe, po czym rozpadł się on na kilka zwaśnionych frakcji. A po roku nie było o nich już ani widu, ani słychu.
  Wciąganie do KPS zarówno krystowierców jak i sympatyków Słowiańszczyzny to ślepa uliczka. Pamiętam jak stowarzyszenie „Niklot” dało ciała i zgłosiło chęć kolaboracji z tzw. „ruchem narodowym” opanowanym przez turbo-katolików i wtyki okupanta. Tamci „Niklota” wyśmiali, powiedzieli, że z poganami nie wchodzą w żadną współpracę. Zastrzeżenie o przedkrystowierczej i krystowierczej historii w deklaracji KPS to kokietowanie jednych i drugich. Tyle że nie da się pogodzić ognia z wodą. Należy wybrać – albo kultura i tradycja słowiańska albo antykultura nadjordańska. Zresztą, z tego co wiem, to jeszcze nigdy jakakolwiek inicjatywa, do której włączono krystowierców, nie przyniosła Polsce niczego dobrego. Nigdy i niczego dobrego.

  Kolejna sprawa – wywiad z tym turbo prawosławnym Rosjaninem o zżydzonej mentalności. Z jednej strony martwi mnie trochę narastający w pewnych prawosławnych kręgach krystowierczy fundamentalizm, bo ci durnie gotowi są wywołać wojnę domową z wielomilionową rzeszą wyznawców proroka żyjących w Rosji. Choć z drugiej strony jest to oznaką słabnących wpływów żydo-cerkwi na ludność. I to wywołuje wściekłość u fundamentalistów. Z tego co wiem, to popularność kultury słowiańskiej w Rosji rośnie jak i w Polsce. I przez to też uaktywniają się fundametaliści broniący „wartości krystowierczych”.

  Jeszcze kilka uwag na temat aborcji, bo i o niej jest dyskusja i tu u Przemexa, i w Rosji, a także w Polsce, i to od lat:

  1. Nagłaśniana od lat walka PiSraelitów i turbo-katolików o całkowity zakaz aborcji jest fałszywą żydo-katolicką barykadą odwracającą uwagę od spraw priorytetowych.
  2. Uchwalanie przez władzę, która reprezentuje siebie i okupanta, kolejnych zakazów i nakazów to czysty totalitaryzm. Decyzja, czy urodzić dziecko czy nie powinna należeć wyłącznie do ciężarnej kobiety i ewentualnie jej partnera. A nie do knessejmu, żondu czy episkopatu.
  3. Jedynie co władza może w tej sprawie zrobić, to zlikwidować biedę, bezrobocie, stworzyć system bezpieczeństwa socjalnego oraz różne ulgi dla kobiet decydujących się na rodzenie (choćby wcześniejsza o rok emerytura za każde dziecko).

  Polubienie

 26. 1. Udupienie Jedwabnego poprzeż karakana maluczkiego straszego, na skutek czego potwarz dla Polaka,
  kajanie się wskutek obłudnych, bo urojonych pomówień bezczelnych parszywców, na Polakiu od wieków żerujących, w skutek czego:
  2. Podatność świata na następne nikczemne oczernienie Polaka nazewnictwem obozów koncentracyjnych, używanych nawet poprzez samych ówczesnych katów, nazewnictwem zmierzającym do trwałego
  umocnienia w świadomości ludów kłamu, kto te obozy wymyślił i kto w nich mordował przy biernej reakcji ofiar najbardziej prześladowanych.
  3. Przyzwolenie karakana maluczkiego starszego na ponowną działalność antytpolskiej loży, prześcigającej się w robieniu Polakowi koło dupy.
  4. Przyzwolenie karakana maluczkiego młodszego na agresję głównego bandyty światowego z teretorium Polski w postaci tzw. tarczy, bo sprawa została za tego karakana uruchomiona i przez niego jako polska inicjatywa zachwalana.
  5. Przywolenie karakana maluczkiego młodszego na produkcję w Polsce żywności manipulowanej genetycznie, zaczęło się od jednego rodzaju kukurydzy.
  6. Udupienie poprzez karakana maluczkiego młodszego współudziału w rządach Polaków, co zawczasu przyrzekał swoim ziomalom.
  7. Wyrażony ostatnio podziw dla faszystów ziomali o ich wielkości w maleńkości. Gówno prawda, wielcy to oni są tylko w intrydze, oszustwie i przyswajaniu nieswojego. Cynizmem nazywać jest Ich podłości w stosunku
  do ludu arabskiego wielkością.
  Takim nie ufam i nie zwiodą mnie programami socjalnymi, które czasowo, do chwili pożarcia przez inflację
  biednemu dziecku polskiemu i emerytowi bułkę z szynką na stół przyniosą. Programy te służą karakanowi
  tylko i wyłącznie do całkowitego przejęcia władzy w celu realizacji zamierzeń syjonu na przypadek przypadku, gdyby idea niewolenia narodów rodzimych Europy zarządzaniem centralnym dupnęła, na co się zresztą z przyczyn ekonomicznych zanosi lub/i spełnienia przepowiedni Kissingera.
  Tyle i więcej głosu nie zabieram, czasu szkoda na ćwiczenie zgryzoty w kółko Macieju. Oby tylko żyd wojny światowej nie wywołał, w niej ratunku dla siebie szukając przed zemstą ludzi po dokonanych defraudacjach.

  Polubienie

 27. Takie są fakty mały Polaku i nawet niech Tadzio uważający to towarzystwo za mężów i mężyce stanu niech nie polemizuje bo stoi na straconej pozycji .
  Tadzia argumenty to 500 plus i tym podobne pierd… ale jak Tadzia zapytasz czemu Kalkstein nie odbudował przemysłu rządząc włącznie 4 lata to Tadzio swoim propagandowym – pejsatym zwyczajem pisze że Polacy sami wybrali udupienie przemysłu modląc się do żydowskiego Boga aby PRL rozjebał . Pisze to Tadzio nie mając żadnego współczucia dla ludzi którzy po 89 potracili pracę i odchodzili z tego powodu z tej III RP robiąc sobie sepuku a tych co nie potrafili sobie poradzić w nowym koszernym kapitalizmie Tadzio nazywa nierobami czy nieudacznikami robiąc sobie z tego jaja .
  Taka prawda i takie poglądy ma nasz Tadzio .
  Tadzio nie z nami te koszerne numery Brunner .

  Polubienie

 28. Tadzio to jest taki w stylu celebryta koszerny który każdego który nie poradził sobie w nowych warunkach po 89 roku nazywa leniem czy nierobem i w końcu to jego wina bo wszak sam motłoch obalił PRL to ten sam motłoch godził się na rozbiórkę Polski i okradanie Ojczyzny godząc się np : na wywiezienie z Polski ponad 540 mld USD .
  My mamy tu Tadzia wszystkowiedzącego Nostradamusa co to wiedział już w 80 roku o co tu chodzi .Tadzio to jest King bo nawet taki Pająk , Ziemiński czy Kosiur dali się na samym początku zrobić w chu… Bolkowi .

  Polubienie

 29. Polak mały nie wiem kim jesteś ale za ten fragment twojego wpisu .Ogromny szacunek dla ciebie .Jesteś prawdziwy patriota .

  Cytat:
  „Takim nie ufam i nie zwiodą mnie programami socjalnymi, które czasowo, do chwili pożarcia przez inflację
  biednemu dziecku polskiemu i emerytowi bułkę z szynką na stół przyniosą. Programy te służą karakanowi
  tylko i wyłącznie do całkowitego przejęcia władzy w celu realizacji zamierzeń syjonu na przypadek przypadku, gdyby idea niewolenia narodów rodzimych Europy zarządzaniem centralnym dupnęła, na co się zresztą z przyczyn ekonomicznych zanosi lub/i spełnienia przepowiedni Kissingera.
  Tyle i więcej głosu nie zabieram, czasu szkoda na ćwiczenie zgryzoty w kółko Macieju. Oby tylko żyd wojny światowej nie wywołał, w niej ratunku dla siebie szukając przed zemstą ludzi po dokonanych defraudacjach.”

  Polubienie

 30. Dodam tutaj jako uzupełnienie do wpisu Polaka że prezes jest gorącym zwolennikiem utworzenia wspólnej armii UE .

  W DNIU DZISIEJSZYM WĄŻ KOŃCZY JUŻ DEFINITYWNIE WPISY NA TYM PROPISOWYM PORTALU KU WIELKIEJ RADOŚCI TADZIA .
  TRZYMAJ SIĘ TADZIO I UDANEJ DALSZEJ AGITKI CI ŻYCZĘ NO I ZDRÓWKA TY MÓJ SŁODKI PISIORCZYKU .

  Polubienie

 31. ,,…gdzie ziemia pachnie przodkami…
  chyba nie w dawnych Prusach Wschodnich, a obecnej Warmii i Mazurach,…”

  Oj tam oj tam, ta ziemia pachnie dawnymi BORUSAMI, HIPER-BOR-EĄ I URO-BOR-OSEM! Stare mapy nie umieją kłamać!

  O tym już pisałem, jak wolny BOR-us został przemieniony w niewolnika: ROB-ola, ROB-otnika, ROB-ala, ROB-ota i na powrót w nowoczesnego cy-BOR-ga. Przecież ktoś zawsze musi pracować na cwanych leni, darmozjadów czy pasożytów!

  KRĘCĄCY SIĘ WIATEREK, OBRACACAMY, WIERCIMY, WYMYŚLAMY KREDYTY OBROTOWE, czyli mieszamy, manipulujemy, fałszujemy pojęcia słów, aby nikt się w tym wszystkim nie połapał!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Boreasz_(syn_Astrajosa)

  https://sjp.pwn.pl/sjp/borowac;2552538.html

  https://sjp.pl/borg

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kredyt_obrotowy

  Pozdrawiam

  Polubienie

 32. Media: Szef ŁRL uciekł do Rosji
  Szef proklamowanej w trybie jednostronnym Ługańskiej Republiki Ludowej (ŁRL) Igor Płotnicki opuścił Ługańsk w składzie kolumny samochodowej i pojechał do Rosji, donosi „Nowa Gazeta”. Według publikacji wraz z nim ŁRL opuścili kierownik administracji pana Płotnickiego Irina Tejcman, głowa GTRK ŁRL Anastasia Szurkajewa i „wiele innych osób”.

  Rankiem 21 listopada centrum miasta zablokowali nieznani ludzie w mundurach, do Ługańska wprowadzono sprzęt wojskowy. Uzbrojeni ludzie nie przedstawili się, ale oświadczyli, że pracują „razem z pracownikami «Berkutu» na „wspólnych planowanych ćwiczeniach”.
  Jednak nie zastosowali się do rozkazu Igora Płotnickiego opuszczenia terytorium. Według jednej z wersji doprowadził do tego konflikt szefa ŁRL i ministra spraw wewnętrznych ŁRL Igora Korneta, który został zdymisjonowany 20 listopada.
  Późnym wieczorem 21 listopada przedstawiciel Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy poinformował, że szef ŁRL wyjechał do Rosji.
  Sam Igor Płotnicki następnego dnia zorganizował konferencję prasową i poinformował, że nie zamierza opuszczać Ługańska.
  W środę opublikowano nagranie z roboczej narady pana Płotnickiego z jego podwładnymi w sprawie sytuacji w mieście.
  Tego samego dnia poinformowano, że uzbrojeni ludzie przejęli Prokuraturę Generalną ŁRL i zatrzymali wszystkich pracowników i szefa resortu.
  —————————
  uciekł czy nie uciekł?

  Polubienie

 33. Film o ucieczce Igora Plotnickiego do Rosji.
  Видео побега Игоря Плотницкого в Россию.

  Wygląda na to że pogonili Płotnickiego. Ten pan Płotnicki jakoś z fizjonomii nie pasował do opolczeńców. Nie ten styl, nie te maniery, nie tan rewolucyjny zapał.
  Podobno był nasłany z Kremla i chyba w kierunku Kremla ruszyły jego drogie limuzyny.
  Co na to wielki strateg, szachista Putin?

  Polubienie

 34. https://lenta.ru/brief/2017/11/23/kornet_vs_plotnizkiy/

  tłumacz Google

  Szef LNR uciekł do Rosji

  23 listopada na trzeci dzień kryzysu politycznego w Ługańsku pojawiły się doniesienia o ucieczce szefa samozwańczej Lugansk Republiki Ludowej (LNR) Igorya Plotnitskogo do Rosji.
  Zgodnie z „Nowej Gazety”, w konwoju, który pozostawił w czwartek rano z Ługańska, w kierunku granicy rosyjskiej, to Płotnicki, szef jego administracji, Irina Teytsman, głowa STRC LC Anastasia Shurkaeva i kilka innych osób z kierownictwa republiki. budynki rządowe, a jednocześnie kordonem przez uzbrojonych mężczyzn, wśród których przypuszczalnie pracownicy Ministerstwa Spraw Wewnętrznych oraz Ministerstwa Bezpieczeństwa Państwowego LC sąsiedniej samozwańczego Donieck Republika Ludowa (DNR).
  Raporty o ucieczce Plotnickiego pojawiły się w sieciach społecznych 21 listopada.
  Odpowiednie informacje zostały również przekazane Ministerstwu Spraw Wewnętrznych Ukrainy.
  Mówiono, że wysłał krewnych do Woroneża i wyjechał do Rostowa nad Donem. Jednak 22 listopada Plotnicki odbył spotkanie w Ługańsku, wideo zostało rozdane przez GTRK LNR.

  Plotnicki podejrzewany o spisek

  Wcześniej minister spraw wewnętrznych LNR, główny przeciwnik Igora Plotnickiego, Igor Cornet, opowiedział o pro-ukraińskim spisku w przywództwie republiki. Według niego, grupa przestępcza między innymi dyrektor LC STRC Anastasiya Shurkaeva, szef administracji szefa LC Irina Teytsman, a także szef rządu służb bezpieczeństwa MIA LC Evgeny Seliverstov.
  Według Corneta członkowie tej grupy przestępczej próbowali zdyskredytować przywództwo Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i zdestabilizować sytuację.
  Podczas spotkania z pracownikami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Fińskiej Republiki Ludowej były szef departamentu powiedział, że LCN było bliskie katastrofy.
  „Ale nie pokpiliśmy tej sytuacji!” – powiedział Cornet.
  Zauważył, że w przypadku powodzenia czynników ukraińskich w celu usunięcia go z kierownictwem Ministerstwa Spraw Wewnętrznych następnego ranka do Republiki był gotowy, wejść do 3 Pułku Special Forces Sił Głównej Defence Intelligence Ukrainy.

  „Ale wszystko nam się udało” – podkreślił minister spraw wewnętrznych.

  W DNR zadeklarowali swoją ingerencję w przypadki LC(Ługańsk)
  W DNR przyznali, że brali udział w likwidacji pro-ukraińskiego spisku w sąsiedniej republice.
  W Ministerstwie Bezpieczeństwa Państwowego DNR została poinformowana, że ​​zaprzestała działalności grupy przestępczej w Ługańsku.
  Należy zauważyć, że środki według liczby urzędników w Kijowie LC celowo zdyskredytowane aktywność organów ścigania i służb specjalnych republik Donbasu.

  „To było przewidzieć masywny kierunek propagacji tendencyjne dezinformacyjnych pogorszenia działania prawa jednostki egzekwowania Ługańskiej Republiki Ludowej w celu sparaliżować ich działalność” – stwierdził w dziale.

  Ograniczony kontyngent wojsk republikańskich jest wysyłany z LNG ( chodzi chyba o Donieck) do Ługańska
  Republika Ludowo-Demokratyczna oficjalnie uznała udział zbrojnych formacji w wydarzeniach w Ługańsku. Poprzednio o tym świadczyły liczne relacje naocznych świadków.
  Tak więc mieszkańcy LNR zauważyli, że nieznani silovikowie mówią z regionalnym akcentem, ale są słabo zorientowani w terenie.
  To właśnie doprowadziło ich do przekonania, że ​​ uprzejmi, ale milczący ludzie nie pochodzili z Rosji, ale z sąsiedniej republiki.
  Ponadto, w dniu 22 listopada monitoring OBWE Misja specjalna kolumna patrol wojskowy, który dał sprzęt przeniesiony z Donieck do Ługańsk.
  Obserwatorzy liczone w konwoju co najmniej sześciu zamkniętych ciężarówkach, dwa transportery opancerzone, a Zu-23, a także więcej niż 20 samochodów cywilnych bez tablic rejestracyjnych z uzbrojonych mężczyzn.
  Prawdopodobnie tę samą kolumnę zobaczył inny patrol niedaleko wioski Veselyaya Tarasovka, 15 km od Ługańska.
  W nocy z 22 listopada opublikowano film o rozwoju nieznanej kolumny sprzętu wojskowego w sieci społecznościowej VKontakte.
  Doniesiono, że podróżowała z Doniecka. „Nie rozumiem, co się tutaj dzieje. Wygląda na to, że dojdzie do wojny „- zasugerował operator.

  Polubienie

 35. Doniecku aż do ostatniego zaprzeczył ich udział w wydarzeniach w Ługańsku
  Początkowo w Doniecku zaprzeczyli zaangażowaniu w kryzys polityczny w Ługańsku. „Wszystko w Ługańsku – nie wiem, co się tam dzieje, to inne terytorium” – powiedział Eduard Bazurin, zastępca dowódcy dowództwa operacyjnego w Demokratycznej Republice Ludowej. W tym samym czasie do mediów wysłano konkretne jednostki sił zbrojnych Ludowej Republiki Demokratycznej, które wysłano do Ługańska. Według doniesień siły specjalne Sparty, Somalii i Pyatnashki zostały wysłane do sąsiedniej republiki. Łącznie – około 800 osób.

  APU wykorzystał kryzys w LC i rozpoczął ofensywę
  Ukraińskie Siły Zbrojne (APU) postanowiły wykorzystać destabilizację w ЛНР i podjęły próbę ofensywy. Po południu 22 listopada żołnierze 54. oddzielnej zmechanizowanej brygady Sił Zbrojnych i batalionu szturmowego Aidar zaatakowali pozycje milicji w rejonie Swietłodarska. Ukraiński wolontariusz Yury Mysyagin powiedział, że APU zajmowało kilka osiedli i strategiczne wyżyny. „W wyniku tej operacji mamy nowe pozycje o powierzchni kilku kilometrów kwadratowych, na których udało nam się już skonsolidować” – powiedział. Nie ma dowodów ani obalenia tych informacji od LCN. Pod wieczór APU podjęła ofensywę na linii kontaktów z milicją DNP. Wojsko ukraińskie zajęło wioskę Gladosovo, zlokalizowaną w tak zwanej szarej strefie. Utrata rozliczenia w Ministerstwie Obrony Republiki Ludowo-Demokratycznej została uznana. „Porywacze włamali się do wioski pod osłoną nocy i zablokowali każdy dom, zabraniając lokalnym mieszkańcom opuszczania domów pod groźbą użycia broni” – powiedział minister.

  Polubienie

 36. Cały świat staje na głowie, aby dopieścić i postawić na nogi, ,,biednego” WUJCIA SAMA, który od kilku dekad jest na własne życzenie ekonomicznym bankrutem. Czy pasożytowi na glinianych nogach, będzie się opłacało podnieść z ekonomicznej ruiny, kiedy globalne rządy, dostarczają darmowych, finansowych ,,kroplówek” podtrzymujących go przy życiu?

  Przecież życie na tzw. KRZYWY RYJ, to fajna rzecz i po co to zmieniać! Komu to przeszkadza?

  Czy Stany Zjednoczone mogą zbankrutować?

  ,,… Dlatego też nie należy oczekiwać, iż któregoś dnia komornik zacznie licytować amerykańskie lotniskowce…”

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Stany-Zjednoczone-moga-zbankrutowac-7522598.html

  MOŻNA DOMYŚLIĆ SIĘ, JAKĄ ROLĘ PEŁNI W GLOBALNYCH PLANACH, NIEWINNA JAK ,,WONNA” LILIJA MATUSZKA ROSYJA, ANEKTUJĄC UKRAIŃCOM ZAGŁĘBIE WĘGLOWE W DOMBASIE.

  Ukraina chce uniezależnienia energetycznego od Rosji. Kupiła węgiel z USA.

  https://swiato-podglad.pl/gospodarka/ukraina-chce-uniezaleznienia-energetycznego-od-rosji-kupila-wegiel-z-usa-

  DRL: Kijów będzie kupować amerykański węgiel po niebotycznej cenie

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201708256152226-DRL-Kijow-bedzie-kupowac-amerykanski-wegiel-po-niebotycznej-cenie/

  MOŻNA TEŻ ZROBIĆ KARIERY NAUKOWE NA KONFLIKCIE ODGÓRNIE STEROWANYM.

  Co myślą mieszkańcy Donbasu. Zaskakujące wyniki sondażu

  http://www.dw.com/pl/co-my%C5%9Bl%C4%85-mieszka%C5%84cy-donbasu-zaskakuj%C4%85ce-wyniki-sonda%C5%BCu/a-39120873

  MY TEŻ, USILNIE STARAMY SIĘ UNIEZALEŻNIĆ ENERGETYCZNIE OD NASZEGO WĘGLA NA ŚLĄSKU I ZAGŁĘBIA LUBELSKIEGO, KUPUJĄC ,,TANIUTKI JAK BARSZCZ UKRAIŃSKI” US-rajski WĘGIELEK!?

  Węglokoks sprowadza węgiel z USA. Żeby wzbogacić nim polski

  http://www.dziennikzachodni.pl/strefa-biznesu/wiadomosci/a/weglokoks-sprowadza-wegiel-z-usa-zeby-wzbogacic-nim-polski,12398120/

  PICU, PICU, MÓJ KSIĘŻYCU – US-rajski WĘGIELEK W POSTACI ,,MIESZANKI” ZOSTANIE ,,WYEKSPORTOWANY” PROSTO DO POLSKICH ELEKTROWNI!

  Węgiel z USA dla polskich elektrowni. Paliwo może też przypłynąć z Kolumbii

  http://www.tvp.info/34154867/wegiel-z-usa-dla-polskich-elektrowni-paliwo-moze-tez-przyplynac-z-kolumbii

  NA CO POLSCE TYLE WĘGIELKA Z CAŁEGO ŚWIATA, PRZECIEŻ NASZA GOSPODARKA TO: ,,COŚ TAM, COŚ TAM I KAMIENI KUPA?”

  Przegląd prasy: Amerykański węgiel dla polskich elektrowni. ,,To dopiero początek”

  http://tvn24bis.pl/surowce,78/import-wegla-z-usa-kolumbii-kazachstanu,776330.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 37. Płotnicki ustąpił…no nieźle nazwane. Dał drapaka jak się wydaje w ostatniej chwili.
  Jak by tak te chłopaki tęgie zabijaki z Donbasu i Ługańska wsiedli w osobowe samochodziki, załadowali do bagażników trochę granatów i pojechali do Kijowa to pewnie i Patroszenko by nawiał, zapewne do Warszawy, a rzecznik Dudy niejaki Łapiński by potwierdził że ustąpił.
  Chociaż kto wie może by im się droga na skrzyżowaniu pomyliła i przez tą pomyłkę szurnęli by nie Patroszenkę z Kijowa lecz Putina z Kremla.
  Dwa tysiące zielonych ludzików w drodze nikt by nie zauważył, a później już by było po fakcie.
  I w taki prosty sposób można by Rosję przyłączyć do obu republik bez referendum i pytania o zgodę Dumy FR

  Polubienie

 38. Węgiel z Ameryki?
  Bardzo dobrze. Może będzie nieco taniej.
  Nieco, bo trudni spodziewać się by handlarze chcieli rezygnować ze sporych zysków
  Kika zauważ, że tona węgla groszku to 950 zł– 1000 zł
  Koks za tonę 1250 zł
  Grab pocięty na klocki 45 cm długości, porąbany lub nie, według życzenia, z dowozem na podwórko tylko 170 zł za kubik, buk, dąb 140 zł za kubik
  Pszenica za tonę 650 zł, z dowozem na działkę płaciłem 700 zł
  Kapujesz czemu opłaca się sprowadzać węgiel z USA jeśli nie ma się dostępu albo odpowiednich układów w branży polskiego węgla.
  Myślę, że na tonie lekko zarobią do 500 zł, a przy takiej kasie warto, oj warto zadać sobie nieco trudu i sprowadzić ze świata.
  Stąd niektórzy zorientowani mówią o węglu czarne złoto.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s