Jak było


Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo

Poniżej jeden z ważniejszych tekstów z jakimi się spotkałem. Jest to wywiad przeprowadzony przez Juliusza Osuchowskiego z Josephem Nichthauserem Brazylijski Żyd broni Polaków przed oszczerczą kampanią nienawiści.
***

Juliusz Osuchowski: Skąd, proszę Pana bierze się opinia, ze Polacy są antysemitami. Kto te opinie rozgłasza. Czy inaczej propaguje ja na cały świat?

Joseph Nitchthauser: Proszę Pana! Polski antysemityzm to jest straszne głupstwo. Ja tu walczę z moimi żydami o to. Ja tu byłem przez osiem lat prezydentem Federacji Żydowskiej i zawsze z nimi walczyłem. Pokolenie które się tutaj urodziło, zostało nauczone przez swoich rodziców, którzy urodzili się w Polsce, ze Polak to antysemita.

Ja przeżyłem Oświęcim i inne obozy koncentracyjne, tylko dlatego, ze nauczyłem się spawać. Nauczyłem się od razu jak tylko mnie wzięli do obozu. Był to mały obóz na Górnym Śląsku niedaleko Katowic jakieś 50 kilometrów od nich i tam ja się nauczyłem spawać i acetylenem i elektrodami elektrycznymi. Ja lubiłem spawać, byłem dzieckiem, nie zdawałem sobie sprawy z tego, ze pracuje dla nazistów i to mnie chyba uratowało. Pracowałem do końca jako spawacz.

W Oświęcimiu było to komando 21, nazywało się „kraftwerke”, byli w nim tylko spawacze. Jakieś 300 ludzi, sami spawacze. Tego komanda nikt nie ruszał. Nigdy mnie nie bili, gdyby nie amerykańska bomba, która Amerykanie potraktowali fabrykę w której pracowało 98% więźniów, a podmuch wybuchu wyrzucił mnie na zewnątrz budynku i rozwalił mi uszy to i z wojny wyszedłem cało.

Chodzi o to, ze myśmy im (nazistom) pomagali. Ja to powiedziałem dla telewizji brazylijskiej. Ja się nie boje nikogo. Szczególnie nie boje się żydów. Jestem żydem, umrę żydem, mój ojciec był żydem; religii nie praktykuje żadnej, ale tez nie jestem ateista. Na drzwiach mam symbol żydowski, który maja na drzwiach wszyscy praktykujący żydzi, to na pamiątkę mojego ojca i matki, oni byli religijnymi, praktykującymi żydami.

Polska była jedynym z siedemnastu krajów, które naziści zajęli, republik, monarchii, który nie dostarczył ani jednego esesmana, ani dobrowolnie, choćby jednego żołnierza do Wehrmachtu.

Wszystkie inne kraje dostarczyły.

Ukraińcy – byli gorsi, jak esesmani niemieccy.
SS holenderskie – było jeszcze gorsze.
Dania – ten piękny kraj, który uratował prawie wszystkich swoich żydów, dostarczał kontyngenty SS.

Francja – była jedynym krajem z krajów okupowanych, w którym żydów francuskich, a było ich 400.000, nie wyaresztowali Niemcy. Zrobiła to policja francuska bez żadnego ponaglania i rozkazu niemieckiego. Znała ona wszystkie adresy i sami ich wyaresztowali. W Paryżu najpierw trzymano ich na welodromie De Wer skąd przewozili ich do Dani a z stamtąd, francuskie pociągi z francuska obsada zawoziły ich od Oświęcimia.

To, o czym się nie mówi, chyba jest ważniejsze, niż to, o czym się mówi. A nie mówi się o tym jak myśmy, żydzi pomogli nazistom nas zniszczyć.

Jakieś dwa tygodnie temu zostałem zaproszony przez telewizje, aby właśnie mówić o tym. Zawiadomiłem kilka osób aby oglądali te moja pogadankę. W zasadzie bez żadnego specjalnego przygotowania opowiedziałem Brazylijczykom jak to było, co się naprawdę działo i co się stało. W Oświęcimiu nie było dość Niemców aby nas pilnować. Prawie wszyscy znajdujący się tam esesmani byli ranni i przysyłani z rożnych frontów.

Aby zagazować, a potem spalić, czasem 10 tysięcy, czasem 20 tysięcy ludzi dziennie, potrzeba było paręset osób aby przy tym strasznym procederze pracowali. SS-mani prawie co dwa tygodnie wybierali spośród więźniów żydowskich mocnych, zdrowych mężczyzn, grupę trzystu do pięciuset ludzi, którzy byli przydzielani do pracy w krematoriach i komorach gazowych. Po trzech tygodniach taka grupa szła do komory gazowej, a esesmani wybierali nowa.

Nigdy według mojej wiedzy i badań, a ja do dnia dzisiejszego jeszcze badam problem Holokaustu, nie znalazłem żadnego przypadku, aby ktokolwiek, chociaż jeden żyd powiedział – nie – ja nie będę pracował przy tym! Co ryzykował? – tylko tyle, ze by go od razu zastrzelili. Umrzeć by musiał, albo zastrzelony, albo zagazowany, bo Niemcy oszczędzali kule.

Gdyby tak się stało, Niemcy nie mogli by tego zrobić, co zrobili. Po prostu nie mieli dosyć ludzi, by ta machina funkcjonowała, gdyby nie komanda żydowskie, które zaprzęgnięto do machiny śmierci.

Ci wszyscy, co pracowali w tych komandach, wiedzieli, ze umrą, ze nie będą do końca wojny pracować w krematorium, ładować trupy do pieców, czy wyrywać złote zęby z zagazowanych ludzkich zwłok i ładować je na wózki, aby dowieźć do krematorium.

Niemcy nie mieli ludzi, nie mieli mężczyzn. Na polach pracowali Polacy, w fabrykach więcej pracowało Ukraińców, bo Polacy nie chcieli pracować solidnie i Niemcy nigdy nie wiedzieli, co oni wymyślą i zrobią im na złość.

Jeńcy – ci wszyscy: Amerykanie, Anglicy, Nowozelandczycy, Australijczycy – pracowali przy torach kolejowych, i tak dalej. Niemców do pracy nie było, a do pilnowania tez mało. Żydów zmuszono oczywiście, aby pracowali w krematoriach i komorach gazowych! Ale można było nie chcieć! Chciało się uratować życie, tylko na jakieś dwa tygodnie?

Tak samo w gettach! Przecież Gettami administrowali żydzi. Byli tam żydowskie władze,  żydowska policja wykonująca polecenia niemieckie. To nie Polacy pomagali Niemcom wyznaczać żydów do transportów – to robili żydzi. To nie Polacy pilnowali niemieckiego porządku w gettach, ale żydzi.

Nie znam przypadku, aby żydzi administrujący gettem, odmówili wykonania niemieckiego polecenia. Przecież za to groziło tylko zabicie i to tylko jednej osoby, a nie całej rodziny, jak groziło to Polakom za pomoc żydowi, a Polacy to robili.

Żydzi amerykańscy wiedzieli doskonale, co się dzieje z żydami europejskimi, zarówno przed 1939 rokiem jak i w czasie wojny. Ja jak coś robię, to robię aż do końca i nic nie mowie, na co nie mam 100% dowodów. Ja mam tutaj dokument, który został opublikowany w prasie żydowskiej, tutaj, w Brazylii.

W „Redzenia Judaika” – to czasopismo jest drukowane w Sao Paulo – w tym to właśnie piśmie został dość dyskretnie zresztą opublikowany artykuł głównego jej redaktora, w którym napisał on, że żydzi amerykańscy nie zrobili prawie nic, aby ratować żydów europejskich przed zagładą. Powód? Obawiali się konkurencji przy pracy. Ten, co to napisał, to nie był idiota – to był żyd, który doskonale wiedział co i dlaczego pisze. Nazywał się Oskar Minc. On jeszcze żyje, jest na emeryturze.

A co zrobiły inne rządy jeszcze przed 1939 rokiem?
Anglicy zamknęli bramy.
Delegacji żydowskiej, która udała się do Australii z prośbą o wpuszczenie tam żydów europejskich, powiedziano, ze nie maja tam żadnych problemów rasowych i nie chcą ich tez importować z Europy. Zamknęli drzwi dla żydów.

A wie pan, który kraj otworzył swoje granice wtedy dla żydów? Nie wie pan? POLSKA, proszę pana.

Ja jestem świadkiem, jak było w tym maleńkim miasteczku Andrychowie. Wie pan gdzie jest Andrychów?

Juliusz Osuchowski: Naturalnie, że wiem.

Joseph Nitchthauser: Tak? Dzisiaj jest to duże miasto. Przed wojną było to małe miasteczko 5.000 mieszkańców. Tam proszę pana nic nie było. Była tylko taka fabryczka Bracia Czeczowiczka. Andrychów wówczas był niedaleko granicy. Pewnego dnia zobaczyliśmy, jakieś trzy, cztery miesiące przed wybuchem wojny, furmanki, które jechały na Wadowice. Niektóre zatrzymały się w Andrychowie. Byli to żydzi niemieccy, którym jeszcze Hitler zezwolił opuścić teren niemiecki i udać się, gdzie tylko chcą. Wtedy Francja wpuściła nieliczna grupę uchodźców. Polska otworzyła zupełnie granice. Ja nie wiem, dlaczego dyplomacja Polska o tym zupełnie nie mówi. Jak nie wiedzą – to mogą mnie zawołać jako świadka. Ja z tymi żydami niemieckimi rozmawiałem. Ja już wtedy mówiłem całkiem nieźle po niemiecku.

Mój ojciec urodził się w Niemczech pod Gliwicami i w domu z dziećmi mówił po polsku i po niemiecku, tak jak prawie wszędzie na Śląsku. Ludzie miedzy sobą mówili trochę po polsku, trochę po niemiecku.

Juliusz Osuchowski: Parę lat temu w Waszyngtonie zostało otwarte muzeum Holokaustu żydów w czasie drugiej wojny światowej w Europie. Jeden z moich znajomych nazwał je Muzeum Wstydu żydów amerykańskich.

Joseph Nitchthauser: Święte słowa, proszę Pana. To jest naprawdę muzeum wielkiego wstydu żydów z USA. Ludzie, którzy nic nie zrobili, aby pomoc innym ludziom, zwłaszcza, gdy trzeba było ratować życie ludzkie, najchętniej obwiniają innych o grzech zaniechania. Tak, innych! Bardzo łatwo jest pokazać na innych i ich obwinić, nie mówiąc nic o sobie, lub o swej rodzinie. Dziś w USA żydzi chcą zapomnieć, chce się wybielić środowisko tamtejszych żydów od grzechu zaniechania w stosunku do ich braci w ogarniętej straszna wojna Europie. Bardzo jest wygodna pozycja do obrony podnoszenie krzyku o antysemityzm.
Był Pan może w Izraelu?

Juliusz Osuchowski: Nie

Joseph Nitchthuser: A to szkoda. W Jerozolimie jest słynne muzeum zwane Jad Ba Sen. Obok tego muzeum jest taka aleja gdzie są drzewa. Na każdym drzewie jest tabliczka. Na tabliczkach są nazwiska rodzin i ludzi nie-żydów, którzy w czasie okupacji uratowali życie żydom. I wie Pan co? Tam są prawie tylko polskie nazwiska! Tam stoją te tabliczki. Do dzisiejszego dnia nikt ich nie wyciągnął. A żydów w Polsce było dużo, w niektórych miasteczkach było ich prawie 90%, a całym kraju w gruncie rzeczy to wynosiło w stosunku do całej ludności jakieś 15%.

Jak sobie można wyobrazić Francję która ma jakieś 60 milionów ludzi. Dzisiaj żydow we Francji jest niewielu, a jak wielki jest tam antysemityzm obecnie. Wystarczy tylko mały ogień z zapałki, aby wybuchła rasistowska awantura. A co by było jak by tam teraz było 15% żydów, tak jak w Polsce przed wojna. To znaczy ile? 9 milionów żydów we Francji.

Nikt ze środowiska żydów w USA słowem nie wspomina o tym, ze Polska była jedynym krajem na świecie, gdzie żyd mieszkający, urodzony w niej, nie był zmuszany do mówienia po polsku. Nie było nawet takiego prawa, które zobowiązywałoby żyda do znania oficjalnego języka, jakim był język polski.

Wiec gdzie ten antysemityzm polski? Proszę pomyśleć o wolnej republikańskiej Francji, w której około 15% ludzi nie mówiło by po francusku. Czy w kolebce wolności, USA gdzie 15% obywateli nie mowiło by po angielsku, czy o Brazylii. Ludzie mówią, ale nie wiedza o czym mówią, nie rozumieją słowa antysemityzm, swoje słabości przypisują innym: to nie my, to oni.

W Brazylii jest dyskryminacja w stosunku do czarnych, bo widzi się ich inną skórę. Nie wolno tu jednak nikomu powiedzieć np. „ty jesteś żydem parszywym”. Jest prawo, ja książkę z nim mam tutaj na biurku, kto je łamie idzie od razu do wiezienia – mówi Joseph Nitchthauser w obszernym wywiadzie udzielonym panu Juliuszowi Osuchowskiemu. – Nie ma w takim wypadku „habeas corpus”, czyli wypuszczenia za kaucja. Ryzykuje się od dwóch do pięciu lat wiezienia, ale w wielu wypadkach to tylko teoria.

Naturalnie prawnie dyskryminacja i rasizm jest tu zabroniony, ale faktycznie on jest, na szczęście, nie wszędzie. Dyskryminacja w stosunku do żydów jest słaba, bo oni tu już nie są handlarzami. Jednak są przypadki nietolerancji w stosunku do żydów.
A dlaczego o to pytałem w telewizji? Ja się zapytałem w telewizji, kim jest Dawid Wilbernstain, który jest mężem córki naszego prezydenta F. H. Cardozo. Czy byle jaki żyd w Polsce nazywał się Dawid Wilbernstain? Ten zięć naszego prezydenta ma ładną gębę, wygląda jak aktor filmowy, jemu nikt nie odważy się powiedzieć,  że jest żydem.

Ja rzadko mówię po polsku, bo obecnie tu w Belo Horizonte jest bardzo mało Polaków. Mówię tak jak mówię do dzisiejszego dnia, to między innymi dlatego, ze przez długi czas tłumaczyłem dla wojska. Jak Ojciec Święty Jan Paweł II objął pontyfikat w Watykanie, to wtedy II sekcja wojska, ta anty-szpiegowska zaczęła mu posyłać wiadomości o sytuacji kościoła w Brazylii. Ale Ojciec Święty nie odpowiadał. Pewnego dnia zwrócili się do mnie.

Ja publikowałem tutaj w gazecie, że dostałem błogosławieństwo od Ojca Świętego. To jest inna historia, bo moja siostra nieboszczka była jego koleżanką. Tylko ja się urodziłem w Bielsku, a cała moja rodzina jest z Wadowic. Moja siostra, która zmarła cztery lata temu, była koleżanką Ojca Świętego. Ona urodzona była w 1920 roku w grudniu, a Ojciec Święty w 1920 roku w maju. A w Wadowicach wtedy była tylko jedna szkoła podstawowa więc oni chodzili do niej razem do jednej klasy. Pewnego dnia ja napisałem do Ojca Świętego, bo siostra nie chciała, wstydziła się. Napisałem, że moja siostra Fela była koleżanką Waszej Świątobliwości. W miesiąc potem otrzymałem odpowiedz. W jakiej postaci? Fotografii w kolorach, mam ją tam na ścianie nad biurkiem w pokoju gdzie daje lekcje. Jest to podobizna Ojca Świętego, a z tyłu własną ręką napisane błogosławieństwo – „Niech was Bóg Wszechmogący błogosławi w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego Amen” – Jan Paweł II.

Ja mam przyjaciela do dnia dzisiejszego tu w naszej gazecie, patrz – powiedziałem – dostałem błogosławieństwo od Ojca Świętego. No to ja to opublikuję. No i opublikował. Wojsko to przeczytało. Pewnego dnia dostałem zaproszenie, żeby do nich przyjść do czwartego pułku piechoty. Tam poprosili mnie o tłumaczenie jednej stronicy. Oni dali takie krótkie wiadomości o kościele w całej Brazylii. To było dla mnie zupełnie łatwe. Przetłumaczyłem, a oni posłali. Otrzymali odpowiedz po raz pierwszy, ale po polsku, podpisaną przez księdza Dziwisza. Czy go Pan zna?

Juliusz Osuchowski: Tak, wiem kto to jest, ale nie znam go osobiście.

Joseph Nitchthauser: A ja go znam osobiście. On mnie zaprowadził później, jak się ożeniłem, moja pierwsza żona zmarła, to się ożeniłem z Martą. I zrobiłem jej niespodziankę. Pojedziemy do Europy – powiedziałem – i zostaniemy przyjęci przez Ojca Świętego. Jest tu fotografia. Tak, widziałem ją. Była to dla nas tylko audiencja, ale tak się tam coś podziało. Ksiądz Dziwisz powiedział: no, dzisiaj jeszcze muszę przyjąć więcej ludzi, przyjdą jeszcze trzy parki i one będą razem z wami. I przyszli, ale Ojciec Święty mówił tylko ze mną. Po polsku! A później ksiądz Dziwisz nas odprowadził z biblioteki Ojca Świętego aż na sam dół. Tam pocałowałem go w rękę. Było bardzo ładnie.

Ostatnio publikowali tutaj dokument, ze Watykan prosi o przebaczenie i tak dalej, ze katolicyzm nie zrobił dosyć dla żydów. Ja uważam, że nawet nie potrzebowali iść tak daleko. Nikt nie mógł nic zrobić dla żydów. Nikt! To była ta tragedia. Nikt, ani Ojciec Święty, ani księża, ani nikt. Pomimo wszystko jednak robili. Ja nie rozumiem, dlaczego Watykan musiał prosić o przebaczenie? Przede wszystkim Papież Pius XII zrobił co mógł. Jeśli by zrobił więcej, to by posłano tam dwóch esessmanów i by go tam zastrzelili w Watykanie i nikt by nawet nie gwizdnął. Nikt by nic nie mógł zrobić.

Tu, w Belo Horizonte, jest jedna rodzina, zresztą bardzo starych ludzi, żydów niemieckich, którzy uciekli z Niemiec, przeszli do Włoch i w 1942 roku, w pełnej wojnie, otrzymali paszporty Watykanu i przyjechali do Brazylii. W pełnej wojnie, proszę Pana! Tutaj mieszkają, a w Sao Paulo jest wiele takich rodzin. Słyszał Pan na pewno o świętym Maksymilianie Kolbe? Ja zostałem przywieziony do Oświęcimia w cztery miesiące po jego śmierci. Jeszcze się dużo mówiło o nim. Ja już trzy razy bylem w telewizji i trzy razy opowiadałem o świętym Maksymilianie Kolbe. Zawsze bylem przejęty tym. Nie mogłem zrozumieć, jak można się poświęcić tak dalece za drugiego człowieka, którego nawet nie znał. On tylko słyszał, że ten porucznik powiedział „o, moja żona, moje dzieci”, bo został wyznaczony żeby poszedł do tej celi głodowej. A ksiądz Kolbe wyszedł z szeregu, nie? I powiedział: „Ja chce iść”. I poszedł.

Ja otrzymałem dokumenty – z Polski dokumenty, z Niepokalanowa – gdzie się przypuszcza, dlaczego on został zaaresztowany. Bo został zaaresztowany całkiem zwyczajnie przez gestapo. Przyjechali do klasztoru i zabrali go. Najpierw posłali go do Pawiaka w Warszawie, a potem do Oświęcimia. Więc miedzy innymi przypuszcza się, że ofiarowali mu obywatelstwo niemieckie, przypuszczając że Kolbe jest pochodzenia niemieckiego. Oni nie przyjął. W swoich kazaniach on zawsze dawał do zrozumienia, bo był człowiekiem bardzo inteligentnym, że to nie jest w porządku to co robią z Polakami, żydami i innymi narodami naziści. On dal osobiście rozkaz, polecenie – o czym dużo Polaków nie wie do dnia dzisiejszego, ja to mowie nie od siebie, ja mam dokumenty – aby otworzyć drzwi wszystkich klasztorów reguły franciszkańskiej, on był franciszkaninem, aby przyjąć Polaków i żydów, którzy zostali przez nazistów wyrzuceni z Pomorza. Jak on dal ten rozkaz, to w miesiąc potem przyjechało po niego auto i tak się skończyło.

fot: http://niepoprawni.pl/blog/2386/stalinowska-czystka-w-pan
fot: niepoprawni.pl/blog/2386/stalinowska-czystka-w-pan

No to jak można mówić, że nie pomagali. Nawet Francuzi, którzy sami wydali Niemcom wszystkich swoich żydów, pomagali. Nie na tyle co Polacy, ale pomagali. Dzisiejszy arcybiskup Paryża, od którego tutaj mam list, zaraz go pokaże, Jan Maria Lustinger urodzony jest we Francji, ale jego rodzice byli żydami z Bielska, z mojego miasteczka. Miasteczka, w którym ja się urodziłem. Oni pojechali do Francji już w 1925 roku. Dzisiejszy Kardynał Lustiger urodził się w 1926 roku i cała jego rodzina i on też byli normalnymi żydami. Nie wszyscy we Francji byli i są radzi z tej Papieskiej decyzji.

Po wkroczeniu Niemców do Francji, Francuzi złapali jego rodziców. Lustigera i jego starszego brata nie złapali, gdyż schowali się oni gdzieś w piwnicy. Obu tych chłopców – to były prawie że jeszcze dzieci – wzięli dobrzy ludzie do gór nad granice ze Szwajcaria i tam uratowali się u górali francuskich. W międzyczasie Lustiger poprosił o chrzest. Przechrzcił się na katolicyzm, jego brat nie. Jak skończył 16 lat powiedział: „ja chcę być księdzem”. I dzisiaj jest kardynałem. Brat jego jest w Izraelu, mieszka w jednym kibucu. Nie wszyscy we Francji byli i są radzi z tej Papieskiej decyzji. Ale nie można było ratować. Za ratowanie żyda, za danie mu talerza zupy, na terenie tylko Polski, jeżeli Niemiec złapał, mógł zastrzelić, od razu na miejscu i żyda i Polaka jeżeli chciał. Oni mieli władzę nad śmiercią i nad życiem we wszystkich państwach, które oni zajęli. Oni byli wszechwładni. Tak, że nie było możliwości, trzeba było mieć bardzo dużo odwagi, żeby pomoc żydowi.

Polskę i Polaków zawsze bronię, bo tak mnie rodzice nauczyli. I tak jak analizowałem dzisiaj, a mam na karku już siedemdziesiąt lat. Nie zmieniłem opinii, bo wiem, że jest wielką niesprawiedliwością jeżeli mówi się tak źle o Polakach.

Juliusz Osuchowski: Kim byli Pana Rodzice?

Joseph Nitchthauser: Mój ojciec miał furmankę i sanie i dwa konie. Jeździł do Jaworzna do kopalni. Brał tam węgle zapakowane w worki, nie sprzedawał ich, tylko rozwoził. Nie tylko dla żydów, ale tez dla Polaków. I z tego utrzymywał cała rodzinę – bardzo marnie.

Juliusz Osuchowski: Ten prosty człowiek, woźnica, Pana Ojciec, polski żyd nauczył Pana patriotyzmu polskiego?

Joseph Nitchthauser: Tak. Miał brodę nie taka długą, ale taką jak ja. Ja mam brodę nie dlatego, ze jestem żydem. Dwa lata temu pracowałem na rzecz jednego kandydata na burmistrza miasta w czasie wyborów. Wtedy wszyscy w naszym komitecie zapuścili brody, bo nasz kandydat nosił brodę. Mogę powiedzieć, że mój ojciec był dość pobożnym żydem. Chodził do bożnicy – w każdą sobotę rano. I brał mnie za rękę, brał mojego brata, było nas pięcioro, trzech synów i dwie córki, i prowadził do bożnicy. Ojciec nigdy nam nie mówił, że mamy źle mówić o Polsce. On nam zawsze mówił, że tu w Polsce, jest nasze miejsce i my mamy szanować ten kraj.

Mój brat służył w wojsku polskim w 1939 roku. Gdy wojna wybuchła, znalazł się na najpierwszej linii frontu, bo służył na samej granicy z Niemcami. Przeszedł z wojskiem całą kampanię wrześniową. On był dobrym polskim podoficerem. Zginał w gettcie w Tarnowie wraz ze swą żona. Do naszego domu przychodzili sąsiedzi i razem z ojcem pili. Oni, Polacy, więcej rozmawiali z nim po niemiecku niż po polsku. Rozmawiali o wszystkim. O tym, co się działo wokół nas i o sprawach ważnych. Ja ubóstwiałem przysłuchiwać się tym rozmowom. Zawsze wracam pamięcią do domu mojego ojca i zawsze chciałem to co zostało z mojego dzieciństwa tam pokazać mojej córce.

Jak uskładałem trochę pieniędzy, a moja córka wtedy studiowała w Anglii, ona miała 18 lat. Pojechałem do Anglii, zabrałem ją i powiedziałem: „zobaczysz gdzie twoi dziadkowie mieszkali”. Ona miała tydzień wakacji na uniwersytecie w Cambridge. Zawiozłem ją wszędzie, gdzie ja spędziłem moje dzieciństwo i gdzie żyła cała moja rodzina. Żydowska rodzina, która bardzo kochała i szanowała Polskę i Polaków. To było bardzo wzruszające być tam skąd wyszedłem i spotkać się po latach ze znajomymi, którzy jeszcze w tych miejscach się znaleźli. To było wielkie przeżycie, a oni wszyscy byli tacy serdeczni i tak bliscy, tak bardzo gościnni – prawdziwi starzy znajomi – Polacy.

źródło: http://www.w-sercu-polska.org/joomla/index.php?option=com_content&view=article&id=2393

Reklamy

62 uwagi do wpisu “Jak było

 1. Żydzi są winni!
  Joseph Goebbels

  Goebbels rozpoczął wydawanie cotygodniowej gazety zatytułowanej Das Reich w 1940 roku. Zazwyczaj pisał główne artykuły w każdym cotygodniowym wydaniu, z których czerpał szczególną dumę. Antysemityzm Goebbelsa był bardziej „wyrafinowany” niż Juliusza Streichera, ale jak pokazuje ten esej, był on w stanie wywołać gwałtowne ataki na Żydów.
  Esej ten datowany jest na 16 listopada 1941 r. Wszyscy Żydzi w Niemczech musieli ostatnio nosić żółtą gwiazdę publicznie, a Holokaust dopiero co się rozpoczął. W tym artykule Goebbels dał jasno do zrozumienia, że przyszłość Żydów w Niemczech się skończyła. Każdy sympatyzujący z Żydami zostanie ukarany.

  Historyczna odpowiedzialność światowego żydostwa za wybuch i rozszerzenie tej wojny została udowodniona tak wyraźnie, że nie trzeba o niej więcej mówić. Żydzi chcieli wojny, a teraz ją mają. Ale spełnione jest także proroctwo Führera z 30 stycznia 1939 r. wypowiedziane na forum niemieckiego Reichstagu: jeśli międzynarodowej żydowskiej finansjerze uda się ponownie pogrążyć świat w wojnie, rezultatem tego nie będzie bolszewizacja świata, a tym samym zwycięstwo Żydów, ale raczej zniszczenie rasy żydowskiej w Europie.
  Widzimy wypełnienie się proroctwa. Żydzi otrzymują karę, która jest z pewnością ciężka, ale bardziej niż zasłużona. Światowy Żyd zbłądził, używajac wszelkich dostępnych sił aby rozpętać tę wojnę, a teraz stopniowo doświadcza destrukcji, którą zaplanował dla nas, i przeprowadziłby ją bez namysłu, gdyby posiadał taką zdolność. Ginie zgodnie z własnym prawem: „Oko za oko, ząb za ząb”.
  Każdy Żyd jest naszym wrogiem w tej historycznej walce, niezależnie od tego, czy wegetuje on w polskim getcie, czy też prowadzi pasożytniczą egzystencję w Berlinie lub Hamburgu, czy wieją trąby wojny w Nowym Jorku czy Waszyngtonie. Wszyscy Żydzi z racji swego urodzenia i rasy są częścią międzynarodowego spisku przeciwko Narodowym Socjalistycznym Niemcom. Chcą ich klęski i zagłady i robią wszystko, co w ich mocy, aby to osiągnąć. To, że nie mogą nic zrobić wewnątrz Rzeszy, nie jest oznaką ich lojalności, ale raczej odpowiednich środków, które podjęliśmy przeciwko nim.
  Jedną z tych miar jest instytucja żółtej gwiazdy, którą każdy Żyd musi nosić. Chcieliśmy, aby byli widoczni jako Żydzi, szczególnie jeśli nawet najmniej próbowaliby szkodzić społeczności niemieckiej. Jest to niezwykle ludzka miara z naszej strony, środek higieniczny i profilaktyczny, aby mieć pewność, że Żyd nie może przeniknąć w nasze szeregi niewidoczny, by zasiać niezgodę.
  Kiedy Żydzi po raz pierwszy pojawili się kilka tygodni temu na ulicach Berlina, akcentując swoją żydowskość gwiazdą, początkowa reakcja mieszkańców stolicy Rzeszy była zaskoczeniem. Wcześniej tylko nieliczni zdawali sobie sprawę, że w Berlinie jest jeszcze tylu Żydów. Nagle wszyscy spostrzegli kogoś w sąsiedztwie, który wydawał się być nieszkodliwym współobywatelem, który być może narzekał lub krytykował coś więcej niż normalnie i którego nikt nie uważał za Żyda. Ukrył się, naśladował otoczenie, przyjmując obyczaje, zlewał się z narodem by poczekać na właściwy moment. Kto z nas miał pojęcie, że wróg jest obok niego, że cichy lub sprytny audytor brał udział w rozmowach na ulicy, w metrze lub w miejscach poza sklepami z papierosami? Są Żydzi, których nie można rozpoznać po zewnętrznych znakach. Ci są najbardziej niebezpieczni. Zawsze zdarza się, że gdy podejmiemy jakieś działania przeciwko Żydom, angielskie lub amerykańskie gazety informują o tym następnego dnia. Nawet dziś Żydzi wciąż mają tajne związki z naszymi wrogami za granicą i wykorzystują je nie tylko we własnej sprawie, ale we wszystkich sprawach wojskowych Rzeszy. Wróg jest pośród nas. Co ma więcej sensu, niż przynajmniej uczynienie tego widocznym dla naszych obywateli?
  cdn

  Polubienie

 2. W pierwszych dniach po wprowadzeniu obowiązku noszenia żydowskiej gwiazdy sprzedaż gazet w Berlinie silnie wzrosła. Każdy Żyd na ulicy kupił gazetę, by ukryć swoje piętno Kaina. Ponieważ zostało to zakazane, zaczęto widywać Żydów na ulicach zachodniej części Berlina w towarzystwie gojowskich cudzoziemców. Ci żydowscy lokaje powinni sami nosić żydowską gwiazdę. Wymówki, jakie dają na swoje prowokacyjne zachowanie, są zawsze takie same: Żydzi są przecież także istotami ludzkimi. Nigdy tego nie zaprzeczaliśmy, tak jak nigdy nie odejmowaliśmy ludzkości morderstw, gwałcicieli dzieci, złodziei i alfonsów, chociaż nigdy nie odczuwaliśmy potrzeby paradowania z nimi Kurfürstendamm! Każdy Żyd jest przyzwoitym Żydem, który znalazł głupiego i nieświadomego goja, który uważa go za przyzwoitego! Tak jakby to był powód, by dawać Żydom rodzaj honorowej eskorty. Co za bzdury.
  Żydzi stopniowo muszą coraz bardziej polegać na sobie i ostatnio znaleźli nową sztuczkę. Widzieli w nas dobrodusznego niemieckiego Michaela, zawsze gotowi rzucić sentymentalne łzy na krzywdę wyrządzoną im. Nagle odniosłem wrażenie, że berlińska populacja żydowska składa się tylko z małych dzieci, których dziecinna bezradność mogła nas poruszyć, albo inaczej delikatnych staruszek. Żydzi wysyłają żałosne sygnały. Mogą przez jakiś czas mylić, ze są pewnymi niegroźnymi istotami, ale nie nas. Dokładnie wiemy, jaka jest sytuacja.
  Ze względu na nich samych musimy wygrać wojnę. Jeśli ją przegramy, ci niegroźnie wyglądający żydowscy chłopcy nagle staną się wściekłymi wilkami. Zaatakowaliby nasze kobiety i dzieci, aby dokonać zemsty. W historii jest wystarczająco dużo przykładów. Tak właśnie zrobili w Besarabii i krajach bałtyckich, kiedy wkroczył bolszewizm, chociaż ani lud, ani ich rządy nie zrobiły im nic. W naszej walce z Żydami nie ma odwrotu – nawet gdybyśmy chcieli to już nie możemy. Żydzi muszą zostać usunięci ze społeczności niemieckiej, ponieważ zagrażają naszej jedności narodowej.
  Jest to elementarna zasada higieny rasowej, narodowej i społecznej. Nigdy nam nie dadzą spokoju. Gdyby mogli, popędziliby jeden naród po drugim do wojny przeciwko nam. Chcą zmusić świat do zaakceptowania ich krwawej dominacji finansowej? Żydzi są pasożytniczą rasą, która karmi się jak plugawy grzyb na kulturach zdrowych, ale nieświadomych ludzi. Jest tylko jeden skuteczny środek: wytnij je.
  cdn

  Polubienie

 3. Ale Putin groźny.
  ———————————————
  Putin poinformował o posiadaniu przez Rosję broni hiperdźwiękowej.

  — Rosja w ostatnich latach ciężko pracowała nad perspektywiczną bronią strategiczną, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin podczas orędzia do Zgromadzenia Federalnego. Dodał, że Rosja nie robi tajemnic z faktu opracowania nowej broni.

  Przed stworzeniem broni nuklearnej żaden z zagranicznych partnerów nie chciał rzeczowo rozmawiać z Rosją i nikt jej nie słuchał. Powinni teraz posłuchać, powiedział prezydent Rosji Władimir Putin, zwracając się z orędziem do Zgromadzenia Federalnego.

  Prezydent Rosji zademonstrował kadry z testów hipersonicznego systemu rakietowego z planistyczną jednostką skrzydłową „Awangard”. Według Putina przedsięwzięcia kompleksu wojskowo-przemysłowego już rozpoczęły jego masową produkcję.

  Ponadto zademonstrował kadry z podwodnym dronem zdolnym do poruszania się, zdaniem Putina, „na bardzo dużej głębokości i o zasięgu międzykontynentalnym z prędkością wielokrotnie większą od prędkości okrętów podwodnych — najbardziej zaawansowanych torped i wszelkiego rodzaju nawet najszybszych okrętów nawodnych.

  Dlaczego to wszystko robimy, dlaczego o tym mówimy? Nie robiliśmy żadnych tajemnic z naszych planów i mówiliśmy o tym otwarcie przede wszystkim dlatego, aby skłonić naszych partnerów do negocjacji. Powtarzam, był to rok 2004. Pomimo wszystkich problemów, z którymi mieliśmy do czynienia w gospodarce, finansach, przemyśle obronnym, armii, Rosja pozostała i nadal pozostaje największą potęgą jądrową. Nie zapominajcie, że nikt nie chciał z nami rzeczowo rozmawiać. Nikt nas nie słuchał. Posłuchajcie teraz — powiedział Putin.

  Putin przypomniał też o rosyjskich pociskach, które na Zachodzie zostały nazywane „Satan”. Mowa o „Wojewodzie”. Broń ta została opracowana jeszcze w ZSRR, a teraz zostanie zastąpiona przez najnowszą broń — „Sarmat”. Nawiasem mówiąc, te rakiety zostały już nazwane w zachodnich mediach „Satan-2″.

  Podczas orędzia zademonstrowano nagranie z „Sarmatem”. W sali rozległy się oklaski.

  Polubienie

 4. Mały Putin , strachliwy Putin, skundlony Putin
  ——————————————-

  Zbigniew Sekulski
  Najlepsza broń w ręku kapitulanta przestaje być bronią. To są raczej materiały przedwyborcze by zatrzeć katastrofalną masakrę Rosjan w Syrii. Putin ma ich krew na sumieniu.
  Małpując amerykańskich „partnerów” stworzył rosyjski Blackwater – najemników poza ewidencją.
  Mało tego ci najemnicy mieli otrzymać od Syrii 20% za eksploatację syryjskich odbitych pól naftowych.
  Gdy amerykański „partner” zadzwonił naczalstwo udało durniów i odpowiedziało,że o operacji nic nie wie. Poszło takie uderzenie amerykańskie, że zamienili Wagnerowców w dwa samoloty mielonki odstawionej po cichu do Rosji. Bombardowanie i dobijanie dwu setek żołnierzy trwało od pólnocy do 4 tej rano a rosyjskie kalibry pozostały w wyrzutniach. Przez 4 godziny wysokie naczalstwo wsłuchiwało sie bierne w wołania o wsparcie.
  Rosja to miało znaczyć prawda.
  Tymczasem nieuczesana pani rzecznik rżnęła głupa o prawdopodobnych 5 ofiarach rosyjskich ale trzeba bylo sprawdzic jeszcze ich narodowość.
  Grzmiałem tutaj gdy padały słowa o 95% „wyzwolonej Syrii” i wypałnionej zadaczi.
  Bazy amerykańskie rosną jak grzyby po deszczu, północna Syria w ręku tureckiego „partnera”, Izrael bombarduje do woli a tu jeszcze przeoczona enklawa terrorystów pod Damaszkiem. I znowu zawieszenie broni, wszystko by związać Asada a terroryści sie przegrupowują i wdziewają nowiutkie, pachnące amerykańskie mundury „umiarkowanej opozycji”.
  Putin zaczął od sprawy zatoniecia „Kurska” można bylo zgadywac co zrobi po zamknieciu sie w szafie na wieśc o masakrze wagnerowcow ale gdzie tam, mamy obiecanki „wunderwaffen” jak te z berlińskiego bunkra.

  Polubienie

 5. Mały Putin , strachliwy Putin, skundlony Putin

  MA WIELKIE POMYSŁY NA ZBROJENIA JAK WSZYSCY GLOBALIŚCI, ALE NIE MA GŁOWY DO ROZWIĄZYWANIA PROSTYCH SPRAW SPOŁECZNYCH!

  Dwadzieścia milionów Rosjan żyje w skrajnej biedzie

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/rosja-dwadziescia-milionow-ludzi-zyje-w-skrajnej-biedzie,802126.html

  Coraz więcej Rosjan jest pogrążonych w ubóstwie

  http://wyborcza.pl/7,75399,22939823,coraz-wiecej-rosjan-jest-pograzonych-w-ubostwie.html?disableRedirects=true

  Rosja – Dlaczego tak bogaty kraj jest zarazem tak biedny?

  http://thepolandtimes.com/rosja-dlaczego-tak-bogaty-kraj-jest-zarazem-tak-biedny/

  MILI-TARYŚCI – JAK NAZWA WSKAZUJE, ONI SĄ ZAWSZE BARDZO ,,MILI” I PORTRAFIĄ WYCIĄGNĄĆ NAJWIĘKSZĄ KASĘ Z BUDŻETU PAŃSTWA NA SWOJE POJEBANE ZABAWKI DO ZABIJANIA! TO PRZEZ NICH ŚWIAT CIERPI NA NĘDZĘ I BIEDĘ!

  Rosja testuje nową rakietę. Putin grozi światu

  https://www.tvp.info/36219123/rosja-testuje-nowa-rakiete-putin-grozi-swiatu

  W Rosji odbyły się testy działa elektromagnetycznego railgun

  http://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/w-rosji-odbyly-sie-testy-dziala-elektromagnetycznego-railgun

  Rosja realizuje program broni naddźwiękowej

  http://alexjones.pl/aj/aj-technologia-i-nauka/aj-wojskowosc/item/4353-rosja-realizuje-program-broni-nadd%C5%BAwi%C4%99kowej?ui=handheld

  ILE NA TO BADZIEWIE IDZIE PIENIĘDZY Z BUDŻETOWEJ KASY?

  Rakiety, aligatory i komary 2.0
  (żeby przeczytać artykuł, należy kliknąć myszą w tytuł znajdujący się w każdej ramce)

  http://florydziak.com/blogger/category/rosja-i-zssr/page/2

  Pozdrawiam

  Polubienie

 6. Jak głupie i bezmyślne są argumenty zacofanych przyjaciół Żydów w obliczu problemu, który od tysiącleci okupuje ludzkość! Jak byliby zdziwieni gdyby mogli zobaczyć swoich drogich Żydów przy władzy! Ale byłoby za późno. Dlatego obowiązkiem krajowego kierownictwa jest podejmowanie wszelkich niezbędnych środków, aby do tego nie dopuścić. Są różnice między ludźmi, tak jak są różnice między zwierzętami. Niektórzy ludzie są dobrzy, inni źli. To samo dotyczy zwierząt. Fakt, że Żyd nadal żyje pośród nas, nie jest żadnym dowodem na to, że należy on do nas, tak jak pchła nie jest domowym zwierzakiem tylko dlatego, że żyje w domu. Kiedy pan Bramsig lub pani Knöterich żałuje starszej kobiety noszącej żydowską gwiazdę, powinni także pamiętać, że dalszy siostrzeniec tej staruszki imieniem Nathan Kaufmann siedzi w Nowym Jorku i przygotował plan, w którym wszyscy Niemcy w wieku do 60 lat zostaną wysterylizowani. Powinni pamiętać, że synem jej odległego wuja jest podżegacz Baruch lub Morgenthau lub Untermayer, który stoi za panem Rooseveltem, podburzajac go do wojny, a jeśli im się to uda, dobry, ale nieświadomy żołnierz amerykański może pewnego dnia zastrzelić jedynego syna pana Bramsiga lub pani Knöterich. Wszystko to na korzyść żydostwa, do którego należy ta stara kobieta, bez względu na to, jak krucha i żałosna może się wydawać.
  Jeśli my, Niemcy, mamy fatalną wadę w naszym narodowym charakterze, to jest to zapominanie. To dobrze mówi o ludzkiej przyzwoitości i hojności, ale nie zawsze jest to dobre dla naszej politycznej mądrości lub inteligencji. Uważamy, że wszyscy inni są tak dobroduszni, jak my. Francuzi grozili rozbiciem Rzeszy zimą 1939/40 roku, mówiąc, że my i nasze rodziny będziemy musieli stanąć w szeregu przed ich polowymi kuchniami, aby dostać coś ciepłego do jedzenia. Nasza armia pokonała Francję w ciągu sześciu tygodni, po czym zobaczyliśmy niemieckich żołnierzy, którzy podawali chleb i kiełbaski głodnym francuskim kobietom i dzieciom oraz benzynę uciekinierom z Paryża, aby umożliwić im jak najszybszy powrót do domu, aby rozproszyć przynajmniej część ich nienawiści wobec Rzeszy.
  My Niemcy tacy jesteśmy. Nasza narodowa cnota to nasza narodowa słabość. Nie chcemy zmieniać wszystkiego tak długo, jak długo nasza sławna na całym świecie dobra natura nie wyrządzi żadnej krzywdy, więc dlaczego my? Klopstock dał nam jednak dobrą radę: nie bądźcie zbyt dobroduszni, ponieważ nasi wrogowie nie są wystarczająco szlachetni, aby przeoczyć nasze błędy.
  cdn

  Polubienie

 7. Jeśli ta rada odnosi się do wszystkiego, jest to równoznaczne z naszymi relacjami z Żydami. Niedbalstwo jest tu nie tylko słabością, jest lekceważeniem obowiązku i zbrodnią przeciwko bezpieczeństwu państwa. Żydzi pragną jednej rzeczy: nagradzać naszą głupotę rozlewem krwi i terrorem. Nigdy nie może dojść do tego. Jedną z najbardziej skutecznych metod obronnych jest bezlitosna, zimna twardość przeciwko niszczycielom naszego ludu, przeciwko podżegaczom wojennym, przeciwko tym, którzy skorzystaliby, gdybyśmy przegrywali, a więc także przeciwko ofiarom, jeśli wygrywamy.

  Dlatego musimy powtórzyć raz jeszcze:

  1. Żydzi są siłą destrukcyjną. Rozpoczęli tę wojnę i skierowali ją przeciwko nam. Chcą zniszczyć Rzeszę Niemiecką i naszych ludzi. Ten plan musi być zablokowany.

  2. Nie ma różnic między Żydami. Każdy Żyd jest zaprzysięgłym wrogiem narodu niemieckiego. Jeśli nie pokazuje swojej wrogosci wprost, to tylko z tchórzostwa i chytrości, nie dlatego, że nas kocha.

  3. Żydzi są winni każdej śmierci żołnierza niemieckiego, który walczy w tej wojnie. Mają go na sumieniu i muszą za to zapłacić.

  4. Jeśli ktoś nosi żydowską gwiazdę, jest wrogiem ludu. Każdy, kto się nim zajmuje, jest taki sam jak Żyd i musi być odpowiednio traktowany. Zarabia na całym narodzie, ponieważ jest podstępnym tchórzem, który pozostawia ich na lodzie, by stanęli przed wrogiem.

  5. Żydzi cieszą się ochroną naszych wrogów. To wszystko jest dowódem że musimy pokazać, jak szkodliwi są dla naszego ludu.

  6. Żydzi są wśród nas agentami wroga. Ten, który stoi za nimi, pomaga wrogowi.

  7. Żydzi nie mają prawa domagać się równości z nami. Jeśli chcą mówić na ulicach, w kolejkach sklepowych lub w transporcie publicznym, należy ich zignorować, nie tylko dlatego, że po prostu mówią źle, ale dlatego, że są Żydami, którzy nie mają prawa głosu w społeczności.

  8. Jeśli Żydzi odwołują się do twojego sentymentalizmu, zrozumcie, że mają nadzieję na wasze zapomnienie i niech wiedzą, że widzicie ich i macie ich w pełnej pogardzie.

  9. Przyzwoity wróg zasłuży na naszą hojność po wygranej. Żyd jednak nie jest przyzwoitym wrogiem, choć stara się takim wydawać.

  10. Żydzi są odpowiedzialni za wojnę. Traktowanie, które otrzymują od nas, nie jest niesprawiedliwe. Zasłużyli na to wszystko.

  Zadaniem rządu jest zajmowanie się nimi. Nikt nie ma prawa działać samodzielnie, ale każdy ma obowiązek wspierać działania państwa przeciwko Żydom oraz unikać błądzenia przez żydowskie sztuczki.

  Tego wymaga od nas wszystkich bezpieczeństwo państwa.
  http://research.calvin.edu/german-propaganda-archive/goeb1.htm

  Polubienie

 8. Pan burmistrz chwali sie w „Leliwie ze chce zbudować budynek dla Stali i ze nawet zabezpieczył 30 tys zl ns projekt budynku,a stary bydynek nie warto remontować tylko nalezy go sprzedac wraz z gruntem. Brawo, brawo Czy to kolejne pieniadze ktore będą dobrze zaiwestowane jak ten projekt trybun który leży w szufladie u dyr sosiru???

  Polubienie

 9. @Weżu -Beato Kozak, weźże napisz temu staremu capowi Waldziuchnie, bo plecie w przedostatnim felietonie, że „to pokaż mi ciało Kaczyńskiego. Nie pokażesz!”.

  Polubienie

 10. Siedziba Rothschilda w Moskwie znajduje się zaledwie 4 przecznice od Kremla .. !!

  Biuro w Moskwie
  4, bld. 2, aleja Romanowa
  125009 Moskwa
  Rosja

  Grupa Rothschild zamierza w tym roku podjąć zatrudnianie nowych pracowników do operacji na rosyjskim rynku.
  Giovanni Salvetti, szef operacji Rotszylda w Rosji i Wspólnocie Niepodległych Państw (CIS), powiedział w ubiegłym roku, że wierzy, że firma może dobrze doradzać w zakresie restrukturyzacji zadłużenia, zamiany aktywów i sprzedaży w trudnej sytuacji – wszystkie te działania mogą przynieść poprawę w czasie trudności gospodarczych.

  Firma Rothschild Global Advisory od ponad dekady jest obecna na terenie Rosji. Nasz moskiewski zespół oferuje lokalnym klientom pełen zakres naszych usług doradczych i dogłębnie rozumie dynamikę lokalną i regionalną, i …
  … nieporównywalnie wysoki poziom i – DOSTĘP DO RZĄDU – wspierany przez ……. naszych doradców.
  Szerszy zasięg regionalny jest wspierany przez długoletnie partnerstwo na Ukrainie. To głębokie doświadczenie rynków rosyjskich zaowocowało i jest wspierane przez nasze doświadczenie w doradzaniu w wielu największych, najbardziej złożonych i precedensowych transakcjach w kraju.
  Biuro w Moskwie
  4, bld. 2, aleja Romanowa
  125009 Moskwa
  Rosja
  Skontaktuj się z Giovanni Salvetti
  https://www.rothschild.com/en/russia-and-thecis/

  Polubienie

 11. Lepiej jest robić mniej razem, niż robić więcej samotnie. W 2017 r. Amerykańska Izba Handlowa w Rosji nadal aktywnie rozwijała partnerstwa ze stowarzyszeniami przemysłowymi, izbami handlowymi i organizacjami międzynarodowymi. AmCham Rosja zainwestowała wiele wysiłków we współpracę z takimi międzynarodowymi stowarzyszeniami biznesowymi, jak Stowarzyszenie Europejskich Przedsiębiorców (AEB), Kanadyjskie Stowarzyszenie Biznesu Eurazja Rosja (CERBA), CCI Francja Russie (CCIFR), Izba Przemysłowo-Handlowa Federacji Rosyjskiej (TPP) RF), Deutsch-Russische Auslandshandelskammer (AHK), fińsko-rosyjska Izba Handlowa, Russo-Brytyjska Izba Handlowa (RBCC), Rada Biznesu USA-Rosja i inne.
  Prezydent AmCham Alexis Rodzianko jest jednym z liderów Międzynarodowej Rady Współpracy i Inwestycji RSPP, a nasze partnerstwo z RSPP w ogóle jest jednym z najlepszych przykładów skutecznej współpracy stowarzyszeń przedsiębiorców. Nasz wspólnie prowadzony okrągły stół – Dialog Biznesowy USA – Rosja – odbywa się co roku w ramach Międzynarodowego Forum Ekonomicznego St.Petersburg. W tym roku rosyjski prezydent Władimir Putin uczestniczył w naszym wspólnym okrągłym stole.
  W dniach 11-13 października prezydent Rodzianko i Natalia Schneider (wiceprezes GR w AmCham Rosja) wzięli udział w konferencji „Najlepsze praktyki w AmChams in Europe” w Dublinie w Irlandii.
  23 listopada Alexis Rodzianko podpisał memorandum o współpracy między AmCham Russia a Association of Industrial Parks. Memorandum określa kroki mające na celu rozwój współpracy między organizacjami, prowadzenie wspólnych wydarzeń i misji regionalnych oraz współpracę w kwestiach biznesowych, w tym lokalizacji produkcji.

  Główne wydarzenia

  Aby propagować interesy firm członkowskich AmCham i promować budowanie relacji, nadal przeprowadzamy szeroką gamę spotkań biznesowych, w tym konferencje, briefingi, sesje komisji i spotkania z wysokimi rangą przedstawicielami rządu rosyjskiego i amerykańskiego.
  Więcej
  https://www.amcham.ru/eng/quarter_report/21122017

  Polubienie

 12. ODPOWIEDZ DO GRZANKA .
  TE ZDJECIA KTÓRE ZAMIEŚCIŁEŚ TO CHYBA ZERZNĄŁEŚ Z KANAŁU WALDKA BO JEDEN Z JEGO SŁUCHACZY JE ZAMIEŚCIŁ .
  SWOJĄ DROGĄ JA NIC NIE PORADZĘ NA TO ZE WALDKOWI SKOŃCZYŁA SIĘ RECEPTA NA RELANIUM A WLADEK BEZ RELANIUM TO WIESZ WARIAT .
  PO DRUGIE JA POSTAWIŁEM HIPOTEZĘ ŻE ON MA ŻÓŁTE PAPIERY DLATEGO NIE MIAŁ JESZCZE NAJAZDU ABW I MU YOUTUBE NIE ZABLOKOWALI BO CO WARIATOWI ZROBISZ? PO PROSTU NIC . ZABLOKUJESZ MU KANAŁ TO SOBIE ZROBI NOWY . W KOŃCU TO INZYNIOR .

  Polubienie

 13. PLECIE STARY DUREŃ TO PRZECIEŻ MNIE ZDROWO OPIERD… BO JA MU KAZAŁEM ABY POKAZAŁ MI ZYWEGO KACZYŃSKIEGO . KIM JA JUŻ U NIEGO NIE JESTEM A WIĘC :
  1. AGENT MOSSADU
  2. AGENT CIA .
  3. AGENT BND
  4. PRACOWNIK FSBR .
  I TAK DALEJ I KOŃCA NIE WIDAĆ HA HA HA .
  NAZWAŁEM GO CHAPLINEM TO MIALEM NIEZŁĄ ZABAWĘ JAK SIĘ DO TEGO ODNIÓSŁ . ZRESZTĄ GRZANEK PEWNIE SŁYSZAŁEŚ .

  Polubienie

 14. WAŻ SSSSSSSSSSSSSS
  Szykowałem się do nauki j. niemieckiego, mając informację, że wąż zacznie w marcu na You Tube publikować swoje w tym języku wykłady.
  Mamy marzec a lekcji nie ma.
  Co z tobą wężu?

  Polubienie

 15. a który masz dziś marzec .Zapraszam na 26 marca a ja adminku prędzej bedę mial wacka metrowego jak ty chętny do nauki .

  Polubienie

 16. Ich spreche Deutsch. Erste Lektion.

  NIEMIECKI DLA POCZĄTKUJĄCYCH – LEKCJA 01

  40 najważniejszych słów w języku niemieckim

  SSSSSSSSS + grzechotka = chi, chi, chi… Kto to wymyślił? Cha, cha, cha…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 17. Aj, jaj, jaj!
  Ja się cieszyć z moja Sarcia, że pan wąż będzie gojów uczyć mówić po niemiecku.
  Oj, oj, bardzo to dobrze panie wąż, że otworzysz taka szkółka!
  Moja Sarcia śmiała się wczoraj z pana wąż, jak jej pokazałem, co pan wąż pisze.
  Bardzo, a bardzo czekamy panie wąż, jak pan wąż będzie nauczyciel.
  Moja Sarcia mówi, że to też przyda jej.

  s-om p. wąż.

  Polubienie

 18. Moja Sarcia śmiała się wczoraj z pana wąż, jak jej pokazałem, co pan wąż pisze.

  WAS MOŻNA ŁATWO ROZPOZNAĆ BO ŚMIEJECIE SIĘ JAK GŁUPI DO SERA GOUDA BO NIC INNEGO NIE POTRAFICIE A LICZYĆ POTRAFICIE ? HA HA HA .

  Polubienie

 19. A CO ZYDEK NIE W ROBOCIE ZE PISZE U ADMNIKA W POŁUDNIE W PONIEDZIAŁEK ALE GDZIE WAM SIĘ PRACOWAĆ CHCE HA HA HA .
  TO GRZANEK MUSI SOBIE KOMEDIE ROBIĆ WSZAK ON PRZEDPOŁUDNIAMI NIE ROBI I BUSZUJE PO SIECI .

  Polubienie

 20. Aj, jaj, jaj!

  Pan wąż pewnie na zasiłku albo na renta – tak?
  Pan wąż rocznik 72, to jeszcze dużo, dużo musi pracować na nasza rasa za Odrą.
  Pan wąż ma rację, ja teraz na giełdzie patrzę, jak goje kupują nasze papiery i jak oni cieszą się, a ja też się cieszę z nich panie wąż. Moja Sarcia poszła do pracy, bo ona jest lekarzem i leczy tylko naszych ludzi z nasza rasa.
  Mogę panu wężowi załatwić wizytę, jak przyjedzie do Polski na przepustkę. Ha, ha, ha. Nasze lekarze są bardzo, bardzo dobre panie wąż.

  s-om p. wąż.

  Polubienie

 21. Stalin jest przyszłością Rosji.
  Fragmenty
  Na naszych oczach dzieje się to, co wydawał sie być niewiarygodne – popularność Towarzysza Stalina rośnie w rosyjskim społeczeństwie. Rośnie z roku na rok. A co absolutnie niewiarygodne, popularność Stalina rośnie wśród młodych.
  Można było przypuszczać, że po „prawdzie” lat 90. tylko zawodowi historycy i politolodzy będą pamiętać nazwisko Stalina. A młodzież na zawsze odwróci się od „wąsatego przywódcy”. Ale coś poszło nie tak z architektami pierestrojki, jak to było zaplanowane …
  ………………………………
  To, co miało całkowicie zhańbić samo imię na stulecia, aby odciągnąć ludzi od Stalina, uczyniło go atrakcyjnym, a nawet pożądanym. We współczesnej Rosji, katastrofalna nierówność materialna i rażące chamstwo wśród „elit” i ich najbliższych, rażąca zdrada kraju i ludzi, pracuje na rzecz ożywienia wielkiego Stalina!
  Co jeszcze przyciąga młodych ludzi do Generalissimusa? Skromność w domu i bezinteresowność. Żył po prostu, nie zakładał rachunków na Zachodzie, nie budował rezydencji dla siebie i dzieci, nie rozdawał przedsiębiorstw państwowych swoim krewnym do dojenia z nich kasy. Kiedy umarł, nie miał nawet porządnego garnituru, aby położyć go w trumnie. A to, widzicie, Stalin bardzo różni się od obecnych władz.
  Stalin staje się naszą przyszłością
  https://cont.ws/@anddan01/872780

  Polubienie

 22. Ciekawy wpis poniżej, chyba dedykowany także wężowi.
  —————————-
  TBC 5 marca 2018 o 1:37 AM Edytuj
  Witam , wczytując się w argumentację wielce elokwentnych Państwa przyznaję z satysfakcją, że to jednak prawda, że na tzw antypis składają się: chamy, psychopaty, ubole, wdowy po ubolach, utrwalacze władzy ludowej, ormowcy i mecenas Giertych

  Polubienie

 23. A adminek ten wpis przeczytał i ma radochę .
  Kur… popierajcie sobie PIS i chu… wie kogo jeszcze chcecie ale nie róbcie z ludzi wariatów .
  Przyjdzie taki czas może za 20 lat może za 50 że takie adminki , pisowcy i inne szabasgostwo trafi na śmietnik historii gdzie prawdziwi patrioci zmieszają was z szambem szabesgoje . Żebyście stawali na rzęsach domagali się nawet biliona odszkodowań dla żydów projektowali nowe godło czy flagę nic nie zdziałacie pomimo że naród Polski to w 95 % ameby ogłupione 1000 letnimi rządami żydów .Nic nie zdziałacie .Nie macie szans . Wasza cywilizacja upada , stare adminki szabasgoje umrą śmiercią naturalną i prędzej czy pózniej wrócimy do naszej tradycji słowiańskiej ssssssssssssss

  Polubienie

 24. Do pana wąż.

  Pan wąż już jest spokojny, bo wyłączył Caps Lock, tak panie wąż?

  Szanowny panie wąż, proszę zacząć się uczyć naszego języka, bo jak bauer popędzi węża, jak być już dla niego za stary, to ja panu wąż załatwię pracę na naszym osiedlu w Polsce, gdzie mieszkać dużo ludzi z nasza rasa.
  Pan wąż będzie mógł pracować jako ogrodnik, sprzątacz w naszych mieszkaniach lub stać na szlabanie.
  Już widzę pana wąż, jak stoi na bramie bardzo, a bardzo zły.
  Ja do pana wąż czasem pomacham ręką, jak będę wyjeżdżać do praca na giełdzie.

  s-om p. wąż

  Polubienie

 25. Panie D .Baum proszę wracać do Tworek bo mial pan wrócić po bożym narodzeniu a do tej pory pan nie wrócił a już idą wielkimi krokami drugie wasze święta nie moje ha ha ha .

  Polubienie

 26. Pan wąż mówił, że jest ateista, a ja tak myślę, że to przez naszą Ewę, co to panu wąż nic nie dała i teraz pan wąż jest bardzo, bardzo zły na swoja religia i mówi, że jest ateista i że niech pana wąż robaki zjedzą.

  s-om p. wąż.

  Polubienie

 27. Putin w swoim przesłaniu:
  „Dzisiejsze przesłanie ma szczególny, graniczny charakter tak jak i czas, w którym żyjemy. Następne kilka lat będzie decydujące dla przyszłości kraju … Podkreślam decydujące … Pewne zaległości – to jest główne zagrożenie i tu jest nasz wróg … Strategicznym zadaniem jest przełomowy rozwój Rosji ”

  1. Napisałem już, że przemówienie Putina jest bardziej zgodne z prawdą niż kiedykolwiek – nawet jeśli jego oświadczenie w sprawie nowych rodzajów broni to blef:
  https://evolution-march.livejournal.com/1720815.html
  Powód jest prosty: Haga naprawdę zagraża Putinowi, więc jego pragnienie bycia ocalonym tą metodą jest absolutnie szczere – przecież kapitulacja wobec Zachodu nie da Putinowi żadnych gwarancji bezpieczeństwa osobistego.

  2. Ale militarne groźby Putina jeszcze bardziej nastawiły Zachód przeciwko niemu – Trump, Merkel i Macron złożyli już wspólne oświadczenie. Jeśli więc Putin chciał zmusić Zachód do kompromisu w ten sposób, to wynik jest dokładnie odwrotny. To znaczy, Putin ostatecznie spalił wszystkie mosty, by się wycofać – zarówno dla siebie, jak i dla Rosji.

  3. W takiej sytuacji szczególnie pilna jest mobilizacja kraju przed zagrożeniami zewnętrznymi – przede wszystkim konieczna jest zmiana systemu gospodarczego. Kryzys społeczny i gospodarczy uczyni bezużytecznymi wszystkie rodzaje broni deklarowane przez Putina – kraj zawali się bez wojny, jak ZSRR. Zachód znowu weźmie go gołymi rękami. Dlatego Putin stwierdził o potrzebie przełomowego rozwoju.
  Ale czas działa przeciwko Rosji, więc reformy muszą zostać przyspieszone i pogłębione – oczywiście w rozsądnych granicach, aby uniknąć gwałtownego oporu elit. Dlatego Putin powinien zostać zmuszony do tych reform od dołu – a to może być zrobione tylko poprzez masowe protesty przeciwko obecnej polityce gospodarczej.
  Wszyscy anty-putiniści w tej sytuacji (zarówno liberałowie, jak i patrioci) są już otwartą piątą kolumną Zachodu. Na przykład, nawet taki pozer jak Strelkov, zaczął to rozumieć:
  „Aby zachować kraj i ludzi, możliwe i konieczne jest sięgnięcie po sojusze taktyczne z tymi, którzy zostali” utylizowani „przez swoich” drogich zachodnich partnerów

  Polubienie

 28. Swoją drogą adminku nie wiedziałem że ty wynajmujesz pejsatków czy szabasgojów aby mnie tu lekko gryzli ale adminku zapamiętaj weża nie da się ugryżć .
  Panie Baum czy sram czy robiący sobie jaja szabasgoju czemu mnie kąsasz wszak wasza nacja węża bardzo lubi za spryt i inteligencję . Nie wstyd tak naskakiwać na węża ha ha ha .ssssssssssssssssssss

  Polubienie

 29. Panie wąż, moja Sarcia nie mogła dziś spać, jak dowiedziała się, że pan wąż dużo, dużo pije alkohol, a jeszcze – jak zobaczyła zdjęcie pana wąż, jak pije alkohol z kielicha.
  Teraz ona się martwić za pana wąż, że wąż będzie niezdolny do kobiet.
  Przepraszam pana wąż, że pytam, ale za to pisanie pana wąż dużo płacą nasze ludzie? Bo jak nie, to ja mogę załatwić panu wąż lepszą pracę, gdzie będzie pan wąż miał większą stawkę od posta.

  Polubienie

 30. Kolego przytnij pejsy i idz do macdunalda na cole i łódka z kurczaka i nie zawracaj mi dupy ssssssssssssss i pamiętaj aby po spożyciu tak pysznego jedzonka zahaczyć o pejsatą aptekę i kupić pięć opakowań Espumisanu bo strasznie po tym żarciu będziesz pierdział tak że twoja Sarcia w nocy z malżenskiego łoza cię wywali i sobie nie pobzykasz przez takie żarcie i pierdzenie bu bu ha ha ha . sssssssssssssssss

  Polubienie

 31. Ad tego Zbigniewa Sekulskiego i jego „czołowej” wiadomości Mały Putin , strachliwy Putin, skundlony Putin

  Sprawdziłem, pracuje on dla http://www.kresy24.pl czyli dla opłacanego PRZEZ RZĄD RP portalu. Nic więcej dodawać nie potrzeba.

  MG

  Polubienie

 32. waz ssssssssssss
  Węża postawili pod ścianą.
  Pan D. Baum przycisnął węża do ściany ….płaczu.
  Wężu nieboraku, czarna twoja godzina nastała. Możesz się uratować przechodząc na islam, PiSlam albo udać się w pielgrzymkę na Jasną Górę…Syjonu.
  Ewentualnie bierz ze trzy tysiące i wal do Torunia prosić o egzorcyzmy. Podobno skutkują.

  Polubienie

 33. Adminek jadło się za duzo boczku promocyjnego z Biedronki że tak pierdzielisz .Mnie jakieś tam drzewo przycisnęło bo sobie bezrobotny pejsatek jaja trochę robi .Odpłacam mu piekne za nadolne .

  Adminku w sprawie Torunia .
  To ty wal do spowiedzi .W końcu masz zonę katoliczkę co to ci przez tydzień obiadu nie daje i chudniesz nieboraku bo dasz karczycho księdzu w grudniu w czasie wizyty bu bu ha ha .
  Po drugie to ty nalezysz do PIS i go kochasz to leć na targ w trymiga kup tłustego prosiaka .Zanieś do masarza .Niech ci zrobi cudne szyneczki , boczuś i kaszankę i wal z tym do Torunia . Oni tam takie żarcie lubią pulchniutkie z dobrego boczku i słoninki to ci rozgrzeszenie dadzą i trafisz do żydowskiego nieba bu bu ha ha ha i zona jeszcze w nagrodę na stare lata rózne ci fikołki w łózku wymyśli że na starość zobaczysz o co w tym wszystkim chodzi bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 34. III WOJENKA ŚWIATOWA TUŻ-TUŻ, A MOŻE TYLKO CIP-CIP? MEDIALNE OSZOŁOMY, ALBO UŻYTECZNI IDIOCI, ROBIĄCY LUDZIOM WODĘ Z MÓZGU!

  Prosto do wojny? Rosja rozmieszcza rakiety S-400 i Iskandery w Kaliningradzie

  https://reporters.pl/3684/prosto-do-wojny-rosja-rozmieszcza-rakiety-s-400-i-iskandery-w-kaliningradzie/

  Litwa buduje mur na granicy z Rosją. Polska powinna pójść jej śladem?

  http://gazetaolsztynska.pl/462532,Litwa-buduje-mur-na-granicy-z-Rosja-Polska-powinna-pojsc-jej-sladem-SONDA.html#axzz58zKJLfUt

  Energetyczna militaryzacja Kaliningradu. Rosjanie przygotowują obwód do konfliktu z Zachodem

  http://www.energetyka24.com/energetyczna-militaryzacja-kaliningradu-rosjanie-przygotowuja-obwod-do-konfliktu-z-zachodem

  PUTANA, TO TYLKO GLOBALISTYCZNA MARIONETKA NA USŁUGACH RZĄDCÓW, SPOD ZNAKU NWO.

  W Kaliningradzie czekają tysiące miejsc pracy

  http://www.suwalki24.pl/mobile/article/3,w-kaliningradzie-czekaja-tysiace-miejsc-pracy#

  Rosja buduje port w obwodzie kaliningradzkim. Będzie konkurencją dla portu w Gdyni

  http://niezalezna.pl/59974-rosja-buduje-port-w-obwodzie-kaliningradzkim-bedzie-konkurencja-dla-portu-w-gdyni

  Rosja tworzy w Kaliningradzie centrum produkcji aut

  http://wyborcza.pl/1,155287,11492490,Rosja_tworzy_w_Kaliningradzie_centrum_produkcji_aut.html?disableRedirects=true

  BMW zbuduje zakłady w obwodzie kaliningradzkim

  http://motoryzacja.wnp.pl/bmw-zbuduje-zaklady-w-obwodzie-kaliningradzkim,317556_1_0_0.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 35. Akurat Rossija24 podała, że przy podchodzeniu do lądowania w bazie wojskowej Hameinin w Syrii, transportowy An26 z 46 wojskowymi na pokladzie uległ katastrofie. Wszyscy zginęli. Dziwne.

  Czy to nie przedwyborczy sygnał dla Putina?

  Polubienie

 36. Wąż się cieszy z nasza waluta, tak? A przecież swojego czasu pana wąż wywalili na zbyty pysk, jak mawiał pan Dyzma, za propagowanie tej waluty na WPS i w Rosji. Ha, ha, ha!

  Polubienie

 37. Pan wąż już idzie spać, bo jutro trzeba wstać i jechać do pracy u bauera, doić krowy! Ha, ha, ha!
  I proszę dużo nie pić wódki, panie wąż, bo żonkę odbiją chłopcy z emigracji! Ha, ha, ha!
  Panie wąż, krew nie woda!

  Polubienie

 38. Kreml atakuje Ukrainę bez jednego strzału. I wygra

  Końcowy fragment
  Nie mniej ważny jest fakt, że aktywne działania na kierunku ukraińskim rozpoczęły się zaraz po orędziu Putina do Zgromadzenia Federalnego, w którym prezydent poruszył sprawę nowego uzbrojenia,co sprawia, że ​​kraj ten praktycznie niewrażliwy jest na ataki i pozwala zadawać dowolne szkody każdemu agresorowi. Rosja obecnie nie tylko może złamać starą architekturę europejską, w tym Ukrainę i wrogi jej kordon sanitarny utworzony z krajów granicznych Europy Wschodniej, działający w interesie Stanów Zjednoczonych. Mogła to zrobić wcześniej, ale nowy europejski ład byłby kontynuowany bez Rosji i przeciw Rosji. Odtąd Moskwa może dyktować, jak ma być zbudowana nowa architektura bezpieczeństwa europejskiego.

  Rosyjska polityka zagraniczna staje się bardziej agresywna, ponieważ okazało się,że ma bazę materialną – bazę zasobów w postaci potężnych sił zbrojnych wyposażonych w najbardziej zaawansowane rodzaje broni. Nic dziwnego, że Ukraina jest pierwszą ofiarą tej polityki, bez jednego strzału. Ona już tak długo „wojuje” z Rosją, ze nadszedł czas aby czerpać korzyści.

  Rościsław Iszczenko.
  http://novo24.ru/doc/109838_kreml_atakyet_ykrainy_bez_edinogo_vystrela._i_pobedit.html

  Polubienie

 39. A gdzie ty szabasgoju widział w Polsce bauerów? .Tobie już się myli Reich z Polską .W końcu dla ciebie to jedno i to samo ha ha ha . A krowy to ja mogę doić swoje .Pyszne mleczko z krówki wiejskiej a ty jutro szabasgojku idz z rana do carefoura i kup mleko i jogurt a ha i nie zapomnij stoperan bo czeka cię ostra sraczka po tym nabiale bu bu ha ha ha .
  Polecam z pejsatej apteki bu bu ha ha ha :

  Oj będziesz miał szabasgoju przesrane .A masz pralkę automatik bo nie zazdroszczę twojej żonie jak będzie prać twoje zasrane gatki za pomocą rąk w łazience bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 40. Toś ja nie wiedział że gąsienica czyta blog Przemka .To ci niespodzianka . Gąsienica musi się dobrze skoro ma siłę chodzić po górach co innego adminek wychowany na ptasim mleczku i słoninie z Biedronki gdzie po przejściu 50 m wypluwa płuca ha ha ha ssssssssssssssssssssssssssssss.

  Polubienie

 41. Q…, ile razy mam to pokazywać?

  Napisał 450 ksiąg o życiu seksualnym, kanarków wróbli oraz koliberków. Nie napisał książeczek o kopulacji i rozmnażaniu bakterii, bo nie mógł kupić na pobliskim baz-arze elektronicznego mikroskopu!

  Awicenna

  Jestem ciekaw, kto królowi ,,bulowi” napisał wiele książeczek o życiu seksualnym, kur, perliczek, strusi, pawi etc., które przechowywał w pałacowej biblioteczce? Po co były ,,bulowi” książeczki, jak nie umiał czytać?

  ,,… W wieku lat 18 był już uznanym lekarzem i wezwany został do świadczenia usług samanidzkiemu władcy Nuh Ibn Mansurowi (rządzącemu w latach 976-997), który w podzięce za usługi Ibn Siny pozwolił mu korzystać z biblioteki królewskiej, zawierającej wiele rzadkich, a nawet unikatowych książek. Mając do dyspozycji tak bogaty materiał i niezwykle chłonny umysł, Awicenna gotów był do napisania swojej pierwszej książki w wieku lat 21…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Awicenna

  Czemu szmule byli i są takimi czyścioszkami, przecież częste mycie, skraca życie, skóra się wyciera i człowiek umiera.

  Co czyni człowieka nieczystym?

  ,,… Zacznijmy od samej nazwy. „Nieczystość” oznacza „splamienie”, „zabrudzenie”. Śledząc pokrótce historię tego słowa w kontekście religijnym, zobaczymy, że najpierw oznaczało ono nieczystość rytualno-kultową. Zwłaszcza Księga Kapłańska pełna jest definicji takiej nieczystości. Na pytanie: co jednak czyni człowieka nieczystym? Stary Testament wymienia wiele rzeczy: choroba, zwłaszcza trąd (Kpł 13-14), a także akty seksualne, miesiączka albo też kontakt z człowiekiem „nieczystym”(Kpł 15,16; 15,19; 18,6nn; 18,20-22). Szczególną nieczystość zaciągało się przy kontakcie z ciałami zmarłych (Lb19,14nn). Istniały także nieczyste zwierzęta, których mięsa nie wolno było spożywać. Za zwierzę szczególnie nieczyste – symbol wszelkiej nieczystości – uchodziła świnia. Jeśli przyjrzeć się dokładnie tego rodzaju nieczystości, to zawsze wiązała się ona z jakimś splamieniem: czy to z plamą fizyczną, czy też z innym, przynajmniej symbolicznym rodzajem zabrudzenia. Żeby pozbyć się takiej nieczystości, należało albo wyzdrowieć (w przypadku choroby), albo też obmyć się, czasami w szczególnie określony przez rytuał sposób…”

  http://www.katolik.pl/siedem-grzechow-glownych,849,812,cz.html?idr=282

  Częste mycie– skraca czy wydłuża życie?

  http://kobieta.interia.pl/zdrowie/news-czeste-mycie-skraca-czy-wydluza-zycie,nId,2236881

  ,,Szczególną nieczystość zaciągało się przy kontakcie z ciałami zmarłych (Lb19,14nn).”

  Może tylko o to chodziło – trup – kadaweryna, putrescyna – trupi jad etc., na których obecnie pseudonaukowe cwaniaki, robią kokosy, modyfikując w laboratoriach trupie patogeny, tworzą zmodyfikowane wirusy i rozprzestrzeniają wśród ludzi? Druga grupa medycznych cwaniaków, tworzy lekarstwa ,,ratujące” ludzkie życie i szmulowski, bardzo dochodowy interesik kręci się w najlepsze.

  Kadaweryna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kadaweryna

  Putrescyna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Putrescyna

  Patogen, czynnik chorobotwórczy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Patogen

  Pozdrawiam

  Polubienie

 42. Jak było? Było fajnie! Szmul mordował szmula, czyli ASZKE-NAZI utylizowali biednego SYDA i pejsatego CHA-SYDA!

  NA GŁOWIE CZAPECZKA, U BOKU PAŁECZKA…!

  Żagiew – Żydzi jako zdrajcy, mordercy i szmalcownicy. Izrael milczy.

  https://wpolsce.biz/zagiew-zydzi-jako-zdrajcy-mordercy-i-szmalcownicy-izrael-milczy/

  Żagiew, Żydowska Gwardia Wolności

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBagiew_(organizacja)

  https://pl.wiktionary.org/wiki/%C5%BCagiew

  NAZIŚCI – PRZEFARBOWANI NA SYJONISTÓW, WYWODZĄCY SIĘ Z CZERWONEGO, SOCJALISTYCZNEGO EDOMU, ZAMIESZKUJĄCY ZACHÓD EUROPY.

  Żydzi aszke-nazy-jscy

  ,,… Aszke-nazy-jczycy pochodzą od Żydów, którzy osiedlili się wzdłuż Renu, w Niemczech Zachodnich i północnej Francji…”

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Ashkenazi_Jews&prev=search

  JAKĄ NAZWĘ NOSILI PRZED XVIII STULECIEM? PIKUSIE, BURKI, AZORKI ALBO KUND-EL-KI?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Chasydyzm_polski

  OTO 100% NAZISTA BEZ PEJSÓW…

  Pozdrawiam

  Polubienie

 43. Paul Hauser,niemiecki historyk i politolog, udowodnił, że Adolf Hitler w latach 20-tych ubiegłego wieku, przez 10 lat mieszkał w wynajętym mieszkaniu w Monachium, którego właścicielem był Żyd Hugo Erlanger), który bardzo lubił swojego lokatora.
  Fakt, że Hitler mieszkał w Monachium przyThierschstrasse 41 był znany ale nie było wiadomo, że wynajął mieszkanie od Żyda.

  Polubienie

 44. Dodając do tego i powołuje się tutaj na polskie czasopismiennictwo z lat 45 – 49 . Oczywiście zaczęto o tym pisać gdy powstały Izrael kopnął w żopę Stalina który tak gorąco popierał powstanie Izraela w ONZ ( o tym kochany Walduś nie mówi ) i związał się jako nowo powstałe państwo ścisłym sojuszem z USA za sprawą Ben Guriona .
  Hitler po powrocie z wojny zachorował poważnie na zapalenie płuc .Był bliski śmierci . Kto mu uratował życie?
  oczywiście wybitny żydowski lekarz z Grazu ale o tym się w Polsce nie dowiedziecie z oczywistych względów .
  Informacja dość szczegółowa jak pisałem znajduje się w czasopiśmiennictwie polskim z lat 45 – 48 ssssssssssssssssss

  Polubienie

 45. Hahaha @wąż, szalejesz! 😀

  WALDKA PRZEROBILI NA ZYDA . MA GARBATY NOCHAL OCZY CIEMNE I KARNACIĘ SKÓRY TEŻ POZBAWILI GO CI Z MOSSADU HAPLOGRUPY I WALDEK JUŻ TWARZY NIE POKAŻE HA HA HA . WSPÓLCZUJĘ CI WALDEK . DASZ RADĘ . POJEDZIESZ DO IZRAELA . WIESZ JAKIE TAM NA RYNKU MAJĄ PYSZNE POMIDORKI , OGÓRECZKI ALBO RYBKI . BĘDZIE CI JAK U MAMY ZA PIECEM . LEPIEJ JAK W TYM DURNYM SOSNOWCU HA HA HA .

  Polubienie

 46. CZYSTY ARYJCZYK, PO UMYCIU OBRZEZANEGO WACUSIA!

  Pochodzenie Hitlera

  http://www.iluminaci.pl/info/pochodzenie-hitlera

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/hitler

  ONA, JAK SIĘ DOBRZE PODMYŁA, TEŻ BYŁA CZYSTĄ ARYJKĄ!

  Hitler ożenił się z Żydówką

  http://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/zona-adolfa-hitlera-ewa-braun-miala-zydowskich-przodkow/ql9gtzv

  http://www.dws-xip.pl/reich/Monika/kobiety21.html

  PANIE DOKTOR MOR-EL-L, CZEMU W BIOGRAFII NIE MA MAME I TATE? BYLI ZA MOCNO KOSZERNI?

  Theodor Gilbert Morell

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Theo_Morell

  Jak rozpoznać Aryjczyka? Przegląd antropologii fizycznej

  ,,… Bóg, Wszechświat, Przyroda – na każdym kroku mówią do nas: porzućcie wreszcie cywilizacyjne protezy, zacznijcie ufać sobie. Obowiązuje to także w przypadku zagadnień rasowych. Nie będziesz chyba żył wiecznie z goniometrem i suwmiarką w dłoni i na ich podstawie dobierał sobie towarzystwo? Bądź świadomy, obserwuj, odczuwaj. Promieniej czystą Miłością, jak Słońce światłem…”

  https://aryjec.wordpress.com/2017/09/28/rozpoznaj-aryjczyka-antropologia-fizyczna/

  Pozdrawiam

  Polubienie

 47. Pytanie do kikuni pipuni
  KIKA A SKĄD TY MASZ PEWNOŚĆ ŻE TY ZYD NIE JESTEŚ TYLKO SLAWIANIN . MOZE TY TEZ PEJSACZ Z IZRAELA JEST TYLKO O TYM NIE WIESZ A TWOJA PRA PRA PRA BABKA NAZYWAŁA SIĘ SZLAGBAUMOWA HA HA HA .SSSSSSSSSSSSSSSSS

  Polubienie

 48. Prawda jest taka że 200 tys lat temu pierwsi żydzi opuścili Afrykę i rozeszli sie po calym świecie dając początek ludzkości.

  Polubienie

 49. To NIE pomyłka. Kaczyński do Izraela: Polacy MORDOWALI Żydów!

  https://pikio.pl/to-nie-pomylka-kaczynski-polacy-mordowali-zydow/

  Amerykańska dziennikarka: ,,Polacy ZAMORDOWALI MILIONY ŻYDÓW!”

  https://www.pudelek.pl/artykul/40817/amerykanska_dziennikarka_polacy_zamordowali_miliony_zydow/

  Debbie Schluss-el

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Debbie_Schlussel&prev=search

  Publicysta Fronda.pl pomówił autora książki o mordowaniu Żydów przez Polaków. Teraz musi przeprosić

  http://wyborcza.pl/7,75398,21288877,publicysta-frondy-pl-pomowil-autora-ksiazki-o-mordowaniu-zydow.html?disableRedirects=true

  KTO DE FACTO MORDOWAŁ SZMULI? PRZECIEŻ TEGO NIE ROBILI WIELCY PANOWIE SPOD ZNAKU TRUPIEJ CZACHY I PISZCZ-EL-I, WYSZKOLILI SOBIE UŻYTECZNYCH IDIOTÓW, KTÓRZY WYKONYWALI MOKRĄ ROBOTĘ ZA NICH.

  Wachman

  https://sjp.pwn.pl/sjp/wachman;2579456.html

  Oddziały Wartownicze Dowódcy Policji i SS na dystrykt lubelski

  http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/oddzialy-wartownicze-dowodcy-policji-i-ss-na-dystrykt-lubelski/

  P.S. WONSZ, nie masz innych pytań do mnie? Moja śp. PRA-, PRA-, PRA-, PRA-,… była z domu SCHLAUCH-MYCA, a może SCHLAF-MYCA (z niem. Schlaf – sen, mütze – nakrycie głowy) – bij, zabij, nie pamiętam! Chi, chi, chi…

  Pozdrawiam

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s