Sejmowe obniżki


PiS obniżył pensje posłów.

Posłowie opozycji wyjęli karty podczas głosowania, ale nie wystarczyło to do zerwania kworum. Za ustawą głosowało 247 posłów – 237 z PiS, 8 z Kukiz’15 i 2 niezależnych.

Opozycja – zarówno posłowie PO, Nowoczesnej, PSL, jak i Kukiz’15 – krytykowali pomysł obniżki. Proponowali swoje poprawki: m.in. takie, by uposażenia zredukować do zera

Ciekawe czy ci co to proponowali oddali by głos ZA ta taką ustawą.

Sławomir Nitras (PO) mówił do prowadzącego obrady marszałka Ryszarda Terleckiego z PiS: – My przywykliśmy do obniżanych wynagrodzeń od początku kadencji. Mam dla pana złą wiadomość. Kary, które będzie pan mógł wymierzać, będą niższe.

Do Sejmu wpłynął w tym tygodniu projekt ustawy, w myśl którego marszałek Sejmu będzie mógł posłom obciąć pensje i diety także wówczas, gdy „niegodnie” zachowują się poza salą obrad.

Wystąpienie Nitrasa nie spodobało się Piotrowi Kalecie z PiS: – Panie pośle Nitras, pan się uczy nowego zawodu, niech pan się uczy sprzątania. Bo nie ma takiej miotły, która by po PO posprzątała.

Zgodnie z ustawą uposażenie posła i senatora będzie odpowiadało wysokości 80 procent wynagrodzenia podsekretarza stanu ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat.

Na niezmienionym poziomie pozostaną środki finansowe na pokrycie kosztów związanych z wydatkami poniesionymi w związku z wykonywaniem mandatu na terenie kraju i będą one wynosić 25 procent wynagrodzenia podsekretarza stanu, ustalonego na podstawie przepisów o wynagrodzeniu osób zajmujących kierownicze stanowiska państwowe, z wyłączeniem dodatku z tytułu wysługi lat (dieta parlamentarna).

 

Reklamy

40 uwag do wpisu “Sejmowe obniżki

 1. Teraz smutno będzie Adminie … .

  Pan SZLOMA w końcu ujawnił się i wyjechał, podobno do jakiejś ziemi świętej, aby bronić jakiś naród podobno wybrany przez ich boga przed Arabami?
  I kto będzie teraz tak pisał:
  BU BU HA HA HA
  SSSSSSSSSSSS
  Szkoda!

  Ad artykułu
  Kiełbasa przedwyborcza i tyle.
  Odbiorą w innej postaci, a w jakiej – to nie muszę pisać, każdy wie.

  Polubienie

 2. Co to jest populizm?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Populizm

  Tyle zarobią posłowie po obniżce. Mocno ucierpią?

  ,,… Biorąc pod uwagę wszystkie otrzymywane przez parlamentarzystów środki, przegłosowana w Sejmie obniżka uposażeń wydaje się być więc gestem symbolicznym.”

  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/sejm-obnizyl-zarobki-poslow-i-senatorow/y6r0918

  Jest jeszcze TANI, jak czerwony barszczyk ukraiński do totalnego ogłupiania plebsu.

  http://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/15764/tani-populizm/

  PROSZĘ NIE ROBIĆ CYRKU W CYRKU! Chi, chi, chi…

  Kolejny raz pasożytnicze, pejsate (nie)rządy, zaglądają do pasieki, aby oskubać pracowite pszczółki z ich ciężkiej pracy. To jest metafora.

  ,,Proszę nie robić cyrku!” Awantura wokół nowego podatku. Były poseł PiS zakpił na Twitterze ze słynnego zdjęcia Kaczyńskiego

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/prosz%c4%99-nie-robi%c4%87-cyrku-awantura-wok%c3%b3%c5%82-nowego-podatku-by%c5%82y-pose%c5%82-pis-zakpi%c5%82-na-twitterze-ze-s%c5%82ynnego-zdj%c4%99cia-kaczy%c5%84skiego/ar-AAx4Hez?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Metafora

  O tym, zawsze należy pamiętać, jak działa szmulowski cyrk, żeby się nie dawać łatwo nabierać na pejsate sztuczki.

  Inżynieria społeczna, inżynieria socjalna, socjotechnika

  https://pl.wikipedia.org/wiki/In%C5%BCynieria_spo%C5%82eczna_(politologia)

  Pozdrawiam

  Polubienie

 3. Ryszard Petru odchodzi z Nowoczesnej
  Założył, przegrał, odszedł.

  Posłanka Prawa i Sprawiedliwości Bernadeta Krynicka mówiła w rozmowie z TVN24, że „przetrzymywanie” osób niepełnosprawnych uważa za „karygodne”, a ich obecność jest „manipulacją”. – Jako matka dziecka niepełnosprawnego, osoby dorosłej, może to będzie brutalne, znalazłabym paragraf na tych rodziców, którzy przetrzymują swoje dzieci w Sejmie w takich warunkach niegodnych –

  Rodzice niepełnosprawnych spotkali Krynicką w Sejmie i próbowali doprosić się o rozmowę. Ten moment zarejestrował operator TVN24 Łukasz Rzepka, ukazał się później w materiale Arlety Zalewskiej. 

  – Pani poseł, dzień dobry! Możemy zamienić słówko? Dlaczego pani mówi, że te dzieci są zmuszane, żeby tutaj być? Pani poseł! Prosimy panią o rozmowę. Proszę się odwrócić do nas – mówiła Iwona Hartwich. – Jesteśmy tu z własnej woli – dopowiedział jej syn Jakub.
  —————————

  Po większą kasę, bym dodał.

  Polubienie

 4. Kolejne HOCKI-KLOCKI, rządzących, pejsatych przygłupów! To Warszawa się boi, czy to tylko obawa koszernych (nie)rządnic, które mają pietra, że utracą władzę i będą budować ,,demokratyczną” fortecę?

  https://sjp.pwn.pl/sjp/hocki-klocki;2464845.html

  Warszawa boi się zamachu terrorystycznego? Na Trakcie Królewskim staną zabezpieczenia rodem z Londynu

  http://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/polska/warszawa-boi-si%c4%99-zamachu-terrorystycznego-na-trakcie-kr%c3%b3lewskim-stan%c4%85-zabezpieczenia-rodem-z-londynu/ar-AAx6JQt?li=BBr5MK7&ocid=DELLDHP

  SZALONA WŁADZA, KTÓRA PRÓBUJE SWOJE CHORE, UROJONE WIZJE, ZASZCZEPIĆ W SPOŁECZEŃSTWIE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Psychoza

  Zarządzanie lękiem, kreowanie psychozy strachu! Co o tym sądzicie?

  https://jarek-kefir.org/2013/04/06/zarzadzanie-lekiem-kreowanie-psychozy-strachu-co-o-tym-sadzicie/

  Fałszywy terroryzm

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/tag/falszywy-terroryzm

  Zamach w Polsce już wkrótce – Fałszywe Flagi

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zamach-w-polsce-juz-wkrotce-falszywe-flagi-2-2016-04

  Pozdrawiam

  Polubienie

 5. https://pl.sputniknews.com/video/201805117939395-Sputnik-Polska-Izraelska-rakieta-Spike-NLOS-niszczy-Pancyra-w-Syrii/
  nagranie WIDEO
  Izraelska rakieta Spike NLOS niszczy „Pancyra” w Syrii

  Jacek Giemza · Pracuje w firmie Rencista
  A Rosjanie dalej nic nie robią a koszerni pozwalają sobie na coraz więcej , za niedługo będą atakować rosyjskie obiekty w Syrii i ciekawe co wtedy zrobi Rosja ?

  A Nataniachy w Moskwie świętuje z Putinem.

  Ahmad Khatami, członek irańskiej Rady Ekspertów i ajatollah prowadzący modlitwę piątkową w Teheranie, oświadczył, że jeśli Iran będzie działać „nierozsądnie”, Tel Awiw i Hajfa zostaną zrównane z ziemią. Słowa ajatollaha przywołuje kanał IRIB.

  „Jesteśmy dalecy od broni nuklearnej, wręcz przeciwnie, prowadzimy politykę powstrzymywania. Dlatego z każdym dniem potencjał rakietowy Iranu rośnie tak, żeby spędzać Izraelowi sen z powiek. Natomiast jeśli postąpi on nierozsądnie, zrównamy z ziemią zarówno Tel Awiw jak i Hajfę” — oświadczył Khatami.
  Wczoraj w nocy Siły Obronne Izraela zaatakowały na syryjskim terytorium kilkadziesiąt obiektów irańskiej brygady al-Kuds. Żołnierze oświadczyli, że to odpowiedź na ostrzał rakietowy z irańskich pozycji w Syrii. Izraelska armia dodała, że uprzedziła przed atakiem rosyjskich wojskowych. Iran przy tym zapewnia, że nie ma związku z atakiem, który jak mówi, był odpowiedzią Syrii na agresję Izraela.

  Rosyjskie MSZ oświadczyło, że sytuacja budzi zaniepokojenie, i wezwało wszystkie strony do zachowania powściągliwości.

  Polubienie

 6. kika22
  To ty czytujesz Jarka Kefirka i wolnopolske?
  A nie czytałeś że Polski już nie ma tylko jest Polin?

  Grzanek nie bój się nic, wonsz odchodzi i przychodzi, a teraz robi na dachu stodoły
  Siedzi wonsz na stodole
  a słoma go w d……pe kole

  Polubienie

 7. Ad Adm-inka

  To ty czytujesz Jarka Kefirka i wolnopolske?

  Co ja czytam – dobre pytanie? Może lepsze by było – czego ja nie czytam? Siedzę przy kompie, po kilkanaście godzin dziennie, więc z nudów sobie czytam to i owo, ale tylko troszeczkę.

  A nie czytałeś że Polski już nie ma tylko jest Polin?

  Polska i Po—-lin, to są abstrakty pojęciowe, tak samo jak koszerny Israel/Izrael, które powstały w pejsatych klasztorach w wiekach XVI-XVIII-XIX i ten fakt dotyczy całego świata. Różne nazwy, zmieniane wielokrotnie, wielorakie pojęcia dotyczące tych samych rzeczy, ot i cały królewsko/szmulowski burdel pseudonaukowy panujący na Ziemi. Po co stworzyli tyle obcych języków, pisanych, czytanych i mówionych, kiedy na początku była KOINE, LATINA/ŁACINA, i też można się było dogadać?

  OBRAZ ABSTRAKCJA DESIGN POLSKA ORZEŁ GODŁO FLAGA – tylko 85 zeta + koszty przesyłki.

  http://allegro.pl/obraz-abstrakcja-design-polska-orzel-godlo-flaga-i6705440113.html

  Abstrakcja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Abstrakcja_(filozofia)

  Żydowski naród nie istnieje?” Szokujące odkrycie?

  https://gloria.tv/article/mFdXVii6JmqA2amGCTXsihEcQ

  Jak was nigdy nie było i nie ma, to q… mać, o co tutaj chodzi je…ne pejsy?

  ŻYDZI ŻĄDAJĄ OD POLSKI ZWROTU ZAMKU KRÓLEWSKIEGO NA WAWELU

  http://www.fronda.pl/blogi/prawda-o-nobliscie/zydzi-zadaja-od-polski-zwrotu-zamku-krolewskiego-na-wawelu,47210.html

  Wystarczy!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 8. Demokracja po niemiecku

  Szanowni Państwo!

  Zarówno Merkel, jak i wcześniej Hitler doszli do władzy legalnie, zdobywając odpowiednią ilość głosów w Bundestagu. Później już parlament nie był im do niczego potrzebny. Hitler nikogo nie musiał prosić o zgodę na wywołanie wojny. Merkel też nie pytała o zgodę parlamentu, czy zapraszać hordę islamistów. Najwyraźniej Niemcy tak już mają, że nie kwestionują posunięć wodzów, nie zależnie od tego jaką głupotę by im oni wciskali.

  Wystarczy poczytać, co niemieckie kobiety myślą o zaproszonych „gościach”, żeby poznać dokąd zmierzamy. Oto wypowiedzi paru światłych Niemek:

  Claudia Roth: Wydarzenia na dworcu Kolonii można interpretować jako wołanie o pomoc emigrantów, którzy czują się odrzuceni przez niemieckie kobiety.

  Aydan Özoğuz: To, że azylanci popełniają przestępstwa, w pewnych przypadkach rabują, jest winą tylko i wyłącznie Niemców, ponieważ ich chęć pomocy (datków) pozostawia wiele do życzenia!

  Petra Klamm-Rothberger: W kraju sprawcy, zgwałcone kobiety są skazywane na śmierć. Dlatego sprawca musiał ją zabić po zgwałceniu. Musimy mieć wyrozumiałość dla tych różnic kulturowych.

  Ot, takie drobiażdżki, a uczą wiele. Pani kanclerz nie musi się bać o godne następczynie. Nasze czołowe feministki, takie jak Róża Tuman von Hochsztapler czy Wielka Szajbus z okrzykiem: Precz z dyktaturą kobiet, muszą jeszcze dużo się nauczyć od prawdziwie Nowoczesnych Niemek!

  Oto na czym polega normalność „europejskich standardów” i wzorcowa, niemiecka demokracja!

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 9. Dwóje policjantów z komisariatu w Pobiedziskach zostało zatrzymanych na polecenie prokuratury. Są podejrzani o to, że zamiast pomóc prawdopodobnie nietrzeźwemu 36-latkowi, zabrali go z ulicy, wywieźli do lasu i tam porzucili. Mężczyzna nie przeżył.
  Mieszkanka wielkopolskich Pobiedzisk zgłosiła w czwartek zaginięcie 36-letniego syna. Mężczyzna dzień wcześniej wyszedł z domu i nie skontaktował się z rodziną. Po przyjęciu zgłoszenia sprawdzano, m.in. szpitale oraz nagrania z monitoringu – czytamy w poznańskim wydaniu „Gazety Wyborczej”.

  Na ślad poszukiwanego 36-latka natrafił komendant komisariatu w Pobiedziskach. W trakcie przeglądania interwencji z ostatnich dni, znalazł zgłoszenie ze środy. Dotyczyło ono nieprzytomnego mężczyzny, który leżał na ulicy. Komendant wezwał policjantkę, która była w patrolu wysłanym na tę interwencję.

  Porzucili w lesie
  Podczas rozmowy z komendantem policjantka potwierdziła, że razem z kolegą z patrolu przyjechali do 36-latka leżącego na ulicy. Wsadzili go do radiowozu, ale zamiast zawieźć do izby wytrzeźwień w Poznaniu (prawdopodobnie był pijany), zawieźli go do lasu pod Pobiedziskami i tam porzucili.

  Tego samego dnia, w czwartek w kompleksie leśnym pod Pobiedziskami, policjanci znaleźli zwłoki 36-latka. Według lekarza bezpośrednią przyczyną zgonu było krwawienie wewnątrzczaszkowe, które mogło powstać w wyniku upadku i uderzenia.
  ———————-
  albo spałowania

  Polubienie

 10. POLICJA, A MOŻE POLITIA?

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wiktionary.org/wiki/politia&prev=search

  WIELKA NAUKA MILCZY, KIEDY DOCIEKLIWY OBYWATEL PYTA!

  Czy chodziło Ci o: polianit, politologia – DEBILE I TYLKO TYLE!

  http://sjp.pwn.pl/slowniki/politia.html

  POLIS I POLI-CJA

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polis

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Policja

  ONI KIEDYŚ BYLI BARDZO MILI – MILI-CJA, PODSZYWALI SIĘ POD M-ATKĘ I O-JCA – MO.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Milicja_Obywatelska

  BYŁA TEŻ MILITIA, ALE O TYM CICHO SZA, BO RAJSKIE JABŁKA, TO TEŻ TEMAT TABU!

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Militia&prev=search

  MIL-ITIA – MIL-O i ,,JABŁUSZKO PEŁNE SNU!”

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wiktionary.org/wiki/%25CE%25BC%25CE%25AE%25CE%25BB%25CE%25BF&prev=search

  Pozdrawiam

  Polubienie

 11. POLSKA MILICJA LUDOWA 1918-1919 R. – KTO DZISIAJ O TYM WIE?

  Milicja Ludowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Milicja_Ludowa

  Lublin tymczasową stolicą Polski – (w 1944 r. było podobnie)

  http://lublin.gosc.pl/doc/1352958.Lublin-tymczasowa-stolica-Polski

  Oddziały ZOMO w II RP.

  Policja Państwowa II Rzeczpospolitej

  http://jpilsudski.org/artykuly-ii-rzeczpospolita-dwudziestolecie-miedzywojnie/spoleczenstwo/item/1715-policja-panstwowa-ii-rzeczpospolitej

  OD WIELU LAT, DLA ZMYŁY, WYMYŚLAJĄ RÓŻNE NAZWY, ALE CEL ZAWSZE JEST TEN SAM, OBRONA PEJSATEJ WŁADZY PRZED PRZYPADKOWYM SPOŁECZEŃSTWEM!

  Ochotnicza Rezerwa Milicji Obywatelskiej (ORMO)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ochotnicza_Rezerwa_Milicji_Obywatelskiej

  Zmotoryzowane Odwody Milicji Obywatelskiej (ZOMO)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zmotoryzowane_Odwody_Milicji_Obywatelskiej

  Tajna policja, to jest inna bajka. Hej!

  Mieczysław Wojnicki – Jabłuszko pełne snu (TVP 1966)

  Pozdrawiam

  Polubienie

 12. Mierzeję wiślaną nam przekopią, więc Elbląg będzie miastem portowym, nowe centralne na całą Europę lotnisko pod, czy za, Warszawą zbudują, no i via Carpatia też w planach, wiec co tu narzekać.
  A może by tak zbudować wesołe miasteczko dla niepełnosprawnych by nie musieli z Sejmu Najświętszej III i pół IV Rzeczypospolitej noclegowni robić?

  Polubienie

 13. ,,Mierzeję wiślaną nam przekopią, więc Elbląg będzie miastem portowym…”

  W Tatrach wiercą dziury, jak w serze szwajcarskim, przyjdzie halny i wszystkich baców razem z owcami wywieje.

  Włosi drążą tunel na zakopiance. Będzie najdłuższy w Polsce

  https://dorzeczy.pl/kraj/23690/Wlosi-draza-tunel-na-zakopiance-Bedzie-najdluzszy-w-Polsce.html

  Zakopianka będzie miała najdłuższy tunel w Polsce. Prace przebiegają zgodnie z planem

  https://moto.wp.pl/zakopianka-bedzie-miala-najdluzszy-tunel-w-polsce-prace-przebiegaja-zgodnie-z-planem-6131388043089537g

  PAŃSKIE OKO KONIA TUCZY!

  Premier i minister na placu budowy nowej zakopianki. Od teraz tunel jest drążony z dwóch stron

  http://www.nowosci.com.pl/motofakty/a/premier-i-minister-na-placu-budowy-nowej-zakopianki-od-teraz-tunel-jest-drazony-z-dwoch-stron,12561306/

  W Krakowie, jeszcze do końca nie wiedzą co będzie jeździło pod ,,szmulowskim” Wawelem/Babelem!

  Powstanie metro w Krakowie? Austriaccy specjaliści pomogą

  http://fakty.interia.pl/malopolskie/news-powstanie-metro-w-krakowie-austriaccy-specjalisci-pomoga,nId,2521474

  Nie będzie klasycznego metra w Krakowie. Powstaną tunele tramwajowe, ale dopiero po 2030 roku

  http://porteuropa.eu/nie-bedzie-klasycznego-metra-w-krakowie/

  Pozdrawiam

  Polubienie

 14. Poniżej szczegółowe wyniki sondażu IBRiS dla „Rzeczpospolitej”:

  PiS 37,6 proc. (+ 5,8 pkt. proc.)
  PO 27,3 proc. (+ 3,8 pkt. proc.)
  SLD 10,4 proc. (- 1,7 pkt. proc.)
  Kukiz;15 6,3 proc. (- 2,2 pkt. proc.)
  PSL 5,3 proc. (- 0,6 pkt. proc.)
  Nowoczesna 2,9 proc. (- 2,2 pkt. proc.). ( sięga dna, adm)
  Fala odejść z Nowoczesnej
  Sondaż przeprowadzono w dniach 10-11 maja. Wówczas wiadomo już było, że z Nowoczesnej odeszły dwie posłanki Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt. 11 maja po południu decyzję o odejściu ogłosił współzałożyciel Nowoczesnej Ryszard Petru. Wszyscy krytykowali nowe kierownictwo partii i kierunek, w którym poszła. Ich zdaniem Nowoczesna odeszła od liberalnych wartości.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23395665,nowy-sondaz-pis-odrabia-straty-totalny-upadek-nowoczesnej.html#Z_Czolka3Img

  Polubienie

 15. Ad Adm-inka

  a w Olsztynie?

  A w Allenstein/Hallenstein, proszę Szanownego Pana, to pejsy nasadzą paso-żyt(ŻYD)niczych grzybów.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Huba_(grzyb)

  Zaraz, zaraz, ta pasożytnicza HUB-a w języku alfonsów oznacza konzentrationslager – OBÓZ KONCENTRACYJNY, w którym szmule, po swojemu będą ,,piastować” gojów!

  https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/hub

  TADAM – W CENTRUM OLSZTYNA HUB-a! To działa na zasadzie kija i marchewki – ty masz talenty, a pejs ma szmal!

  „Hub of Talents” – Platformy startowe w Olsztyńskim Parku Naukowo-Technologicznym!

  http://opnt.olsztyn.pl/aktualnosci/news-details/artykul/hub-of-talents-platformy-startowe-w-olsztynskim-parku-naukowo-technologicznym/

  TO JEST NOWA FORMA ZNIEWALANIA MŁODYCH LUDZI W POLSCE PRZEZ SZMULI!

  Hub of Talents, czyli młodzi innowacyjni przedsiębiorcy

  https://ro.com.pl/hub-of-talents-czyli-mlodzi-innowacyjni-przedsiebiorcy/01269392

  NOWA, KOSZERNA ZARAZA ROZLEWA SIĘ PO CAŁYM KRAJU!

  Białystok. Olsztyn. Kielce. Lublin. Rzeszów. W Hub of Talents jest wsparcie dla startupów

  http://www.poranny.pl/strefa-biznesu/firma/a/bialystok-olsztyn-kielce-lublin-rzeszow-w-hub-of-talents-jest-wsparcie-dla-startupow,10151552/

  MAM TALENTY, KTÓRY SZMUL MOŻE MNIE PODSKOCZYĆ ZE SWOIMI NIC NIE WARTYMI SZEKLAMI I DURNYM CZEREPEM? Chi, chi, chi…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Talent_(miara)

  TO JEST PEJSATY BIZNES, MIÓD I MALINA! Q… mać, czemu mnie, nikt nie chce objąć sponsoringiem?

  Olsztyn Mazury. Jak sobie radzą nowe lotniska?

  Trzeba będzie dopłacać

  ,,… Jak przekonywali specjaliści od transportu lotniczego, wbrew pozorom znalezienie linii lotniczej, która będzie latać z portu lotniczego – nawet tak małego jak w Szymanach – nie jest tak trudne. Problemem jest znalezienie chętnego, który będzie to robił tanio. I nie chodzi o cenę biletów lotniczych, a o to, ile lotnisko będzie musiało takiemu przewoźnikowi dopłacać, żeby zechciał latać…”

  http://olsztyn.wyborcza.pl/olsztyn/1,48726,19587630,olsztyn-mazury-jak-sobie-radza-nowe-lotniska.html?disableRedirects=true

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 16. 14.05.2018
  Wniosek z całej powyższej sytuacji jest taki, że po pójściu na poważne ustępstwa w zakresie wsparcia dla Syrii, w zamian za „zamrożenie” dostaw do Damaszku S-300PMU-2, Izrael zyskał znacznie bardziej poważny ból głowy w postaci intensyfikacji dostaw innych, czasami bardziej niebezpiecznych środków obrony powietrznej, jak podaje nasze wojskowe źródło dyplomatyczne 25 kwietnia. Wśród nich jest nasze główne wojskowe arcydzieło – „Buk-M2E”. Poprzez swoje negocjacje Izrael doigrał się.
  https://cont.ws/@voland63/944839

  Polubienie

 17. Berl Lazar domaga się oczyszczenia sceny politycznej Rosji z antysemitów.

  Berl Lazar wystosował oficjalne pismo do rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa, w którym domagał się zaprzestania szerzenia się antysemityzmu wśród polityków. Poinformował o tym Interfax.

  Powodem było zdarzenie, które miało miejsce w dniu 10 kwietnia podczas wewnętrznych wyborów w Jedynej Rosji w Czelabińsku gdy 67-letni emeryt Vladislav Vikhorev oskarżył Żydów o powodowanie wymierania narodu rosyjskiego.

  „My, Rosjanie, giniemy, ponieważ stoimy na drodze Żydom”, powiedział emeryt podczas debaty.
  W regionalnym oddziale partii ograniczyli się do ostrzeżenia o niedopuszczalności zniewag na tle etnicznym i postanowili nie wykluczać Wikhoreva z prawyborów.
  Rabin ma nadzieję, że premier, który jest również przewodniczącym Jedynej Rosji, będzie reagował na zdarzenia i podejmie skuteczne środki w celu „oczyszczenia rosyjskiej sceny politycznej z antysemitów i tych, którzy mają do nich pojednawcze nastawienie”.
  http://communitarian.ru/news/v-rossii/berl-lazar-trebuet-zachistit-politicheskoe-pole-rossii-ot-antisemitov_08052018

  Polubienie

 18. julius
  Jak druga strona odpowie tym samym, to jest oczyszczenie sceny politycznej, a może nawet i całej Rosji od żydów to będzie wojna.
  Po której stronie frontu stanie Miedwiediew i Putin?

  Polubienie

 19. W ubiegłym tygodniu Izrael zaatakował kilkadziesiąt irańskich i syryjskich celów wojskowych w Syrii w odpowiedzi na rzekomy ostrzał rakietowy ze strony irańskich sił. Stosunki między Turcją i USA przechodzą kryzys spowodowany amerykańskim wsparciem dla siłom samoobrony syryjskich Kurdów (YPG).
  Ankara uważa YPG za ugrupowanie terrorystyczne powiązane z zakazaną w Turcji Partią Pracujących Kurdystanu. Waszyngton tłumaczy swoje działania walką z organizacją terrorystyczną PI.
  „Izrael przeprowadził już ponad 50 ostrzałów rakietowych Syrii, prowokując nową wojnę w regionie… Nie podobna wydać pozytywną ocenę tego rodzaju działaniom. Po co te ataki rakietowe? Jaki jest ich cel? Nie możemy potwierdzić ataków z terytorium Syrii w kierunku Izraela, które posłużyły za pretekst do przeprowadzenia nalotów na Syrię” — zauważył Erdogan.

  Erdogan omówił tę sytuację z prezydentem Iranu Hasanem Rouhanim. „Procesy nie zapowiadają nic dobrego na Bliskim Wschodzie. Należy w trybie pilnym podjąć kroki mające na celu zapewnienie pokoju w regionie. USA wysłały do Syrii 5 tys. ciężarówek z bronią. W Syrii lądowały 2 tys. samolotów z bronią na pokładzie. Po co taka ilość broni? USA prowadzą wyścig zbrojeń w regionie… Działania USA rozczarowują Turcję.
  Uważamy je za niebezpieczne, stanowiące zagrożenie dla pokoju w regionie. Strategie Waszyngtonu wobec sytuacji w regionie są niedopuszczalne” — podkreślił Erdogan.
  Wspólne kroki podejmowane przez Turcję, Rosję i Iran mają na celu zaprowadzenie pokoju w Syrii, Ankara nie potrafiła podjąć takich samych działań z państwami Zachodu. „Na przykład w toku operacji w Rakce USA działały wespół z terrorystami. Ankara sugerowała, by Waszyngton z tego zrezygnował, ale bezowocnie. A wówczas podjęliśmy wspólne kroki z Rosją, która wyraziła gotowość do prowadzenia z nami wspólnej walki z terroryzmem. Na dany moment operacja Turcji na północy Syrii prowadzona jest razem ze stroną rosyjską” — zakończył Erdogan.
  ————————————

  Izrael bombarduje Syrię której ,,broni” Putin świętujący dzień zwycięstwa z Bibi Nataniachu w Moskwie.

  Polubienie

 20. Adminie … .

  Pamiętasz, wąż deklarował u siebie ateizm?

  To teraz posłuchaj w tym, co zapodałem … .

  Może rzeczywiście ateistyczny wąż stał się żydem i nazywa się obecnie SZLOMA!

  Przecież wąż szukał cały czas kasy i masz odpowiedź, a Ty głowisz się cały czas – skąd u niego pieniądze na remont stodoły!

  Polubienie

 21. Ad WiechuBiedrzu

  Co to jest ” Bibi ” , Biba?

  To jest to!

  https://sjp.pl/biba

  https://www.miejski.pl/slowo-Biba

  Ale kiedyś to się czytało w wspak (czytaj po szmulowsku) i…

  ABIB/AWIW.

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/1200000031

  To musiała być szokująca rzecz dla czytających Torę, że szmule na przełomie marca i kwietnia mieli żniwa i wiadomo co zrobili!

  Nisan

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nisan

  Tego nie zmienili na Tel Nisan – zapomnieli, czy co?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tel_Awiw-Jafa

  Szmule wszystko zmieniają w tradycyjnym nazewnictwie, aby dociekliwi nie zapytali np., dlaczego w dzisiejszych czasach, miesiąc marzec i kwiecień nie jest czasem żniw. Szmule, co się stało?

  ,,… W Polsce żniwa trwają przeważnie dwa miesiące, od 15 czerwca do 15 sierpnia i są dzielone na dwie części: żniwa małe (zbiór jęczmienia ozimego i rzepaku) i żniwa duże (zbiór pozostałych zbóż)…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBniwa

  OMER – ŚWIĘTO KŁOSÓW, TAK PISZE W BIBLII, A TO SĄ DZISIEJSZE HECE WYMYŚLONE W DURNYCH CZEREPACH SZMULI!

  Lag ba-Omer

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lag_ba-Omer

  Hej!

  Polubienie

 22. 25-letnia laureatka Eurowizji-2018 Netta Barzilay odmówiła przyjazdu do Rosji na ceremonię wręczenia nagrody muzycznej kanału Muz-TV, zaplanowanego na 8 czerwca.

  Dyrektor programowy rosyjskiego kanału telewizyjnego Andrei Razygraev napisał o tym na swoim facebooku. Według niego powodem odrzucenia jest parada homoseksualna, która odbędzie się w Tel Awiwie.

  Wcześniej rosyjski aktor Dmitrij Pevtsov ostro skrytykował organizatorów Eurowizji, oskarżając ich o nadmierne upolitycznienie konkursu piosenki.

  Źródło

  Opublikowałem już wcześniej w temacie: „Zwycięzca Eurowizji-2018″ Netta Barzilai z Izraela ” i zamieszczono tutaj: https: //cont.ws/@petrovserg/94 …

  Polubienie

 23. Dobrze, że nie mam dwudziestu lat, bo patrząc na powyższe obrazki chyba bym stracił ochotę na seks do końca życia.

  Polubienie

 24. Eeeeeeeeeee tam, to są klimaty Wonsza Szlomy, on bardzo uwielbia krokodyle nilowe!

  Największy krokodyl nilowy świata

  Hej!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s