Kit, glina, plastelina.


Kit można wstawiać naiwnemu, glina, to ten co to robi za władzę, a plasteliną bawią się dzieci.

Ale ponieważ można ją kupić w niektórych sklepach dla artystów, to podejrzewam, że bawią się nią również dorośli.

Kusiło mnie żeby spróbować. Z plasteliny nie da się ulepić tak pięknie jak z glinki, ale glina ma też swoje wady. Szybko wysycha nawet w trakcie roboty. Nie sposób, gdy wyschnie, coś do niej dobrze dokleić. A plastelina?

Na razie nie wiadomo. Ale o szczegóły w niej trudno, zważywszy, że raczej nie wysycha. A skoro nie wysycha, nie twardnieje to nie sposób coś z niej delikatnie wyskrobać, zarysować. To są jej wady. Zalety, że można z niej kleić w nieskończoność. Można coś z niej ulepić, znowu zgnieść w kulkę i znowu coś ulepić. W Internecie też ją oferują w cenie 23 zł za kilogram. Drożej jak za pomarańcze. No ale dwadzieścia trzy złote to nie majątek, plus koszta za przesyłkę jak z płatnością przy odbiorze to coś ze dwadzieścia kolejnych złociszy.

Mniejsza z tym. Ptasiego mleczka ostatnio nie kupuję, więc kupiłem sobie plastelinę. No i wykleiłem rybkę. Rybeńko ty moja nie złota a plastelinowa. Tylko co to jest kilogram?

Prawie nic. Jedna mała rybka z gliny wykończona plasteliną.

plastelina 2

Później z tej rybki po dopracowaniu, zrobimy formę, ale już z odpowiednich komponentów silikonowych.

Chciałem jeszcze jakiegoś pirata, włóczęgę, albo kogoś takiego niesympatycznego, np. rozbójnika, no i starczyło ledwie na małą główkę.

plastelina

I na tym koniec.

Chyba następnym razem będę musiał kupić co najmniej dziesięć kilo tego kitu zwanego plasteliną, bo co mi po samej główce.

Reklamy

40 uwag do wpisu “Kit, glina, plastelina.

 1. Czyżby to już Admin rozpoczął sezon ogórków?

  A Niemcy w coraz to większych opałach. Ciekawe, co nasz Wąż na to, może ogląda?

  Polubienie

 2. Edzio oglądam .Po prostu pięknie oby tak dalej .Byłoby cudnie jakby niemiaszki dostały w dupę a polskie redaktorki beczały ale mecz ma dwie połowy .
  Adminek jajcarz .fajny nowy temat .Uśmiałem się .
  Adminku juz niech ci zona to ptasie mleczko kupi bo widzę że masz smaka i jakieś rybki lepisz .
  W ZWIĄZKU Z TYM TAKIE ZDARZENIE MI SIĘ PRZYPOMNIAŁO .
  dawno juz temu przychodzi katabas jak to w grudniu po kopertkę . Moja młodsza siostra jak to dziecko gdzies usłyszała od robotników fajny wierszyk i się nauczyła .W pobliżu robotnicy coś tam robili w pobliżu domu .
  No i katabas podczas wizyty do mojej siostry .
  ” No powiedz dziecko jakiś wierszyk ”
  Na to moja siostra dobrze proszę księdza i mowi :
  ” Rybki mają pipki a karasie po kuta…..
  Małe dziecko co ono tam wie ale mina katabasa bezcenna .

  SZWEDZI DO BOJU !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 3. Sezon ogórkowy, albo jakąś żałobę narodową trzeba ogłosić. Niemcy przegrali, Polacy przegrali, Niemcy znów przegrywają, jedynie Rosja wygrywa. To już jakaś wojna hybrydowa, czy morowe powietrze?
  Może trzeba by Trump poprosić żeby skierował w przesmyk Suwalski ze dwa lotniskowce typu Nimitz

  Polubienie

 4. Adminek ale może kibicuj niemiaszkom jak będą po meczu zadowoleni to może u ciebie zamówią na full wypas glinianych misek i takich rybek .
  roboty będziesz miał do grudnia takze w twoim interesie jest wygrana niemiaszków .
  ale co powie PIS ha ha ha .

  Polubienie

 5. Kiedyś w Szkole Podstawowej, kiedy nasza nauczycielka muzyki była na zwolnieniu, a zastępowała ją inna – ona to poprosiła mojego kolegę, aby ten zaśpiewał „szumi dookoła las”.
  A ten tak: szumi dookoła las dziadek na babkę wlazł. To dopiero jaja w klasie były, a nauczycielka na buraka.

  Polubienie

 6. Niemcy mistrzem świata!
  Zapamiętaj Wężu.
  Ruski klimat zawsze Niemcom odpowiadał, tak, jak ruski sklep Niani i Wężowi.

  Polubienie

 7. Wężu
  Mecz meczem, ale zawsze to Niemcy wygrywają.
  Niemcy grają do końca w przeciwieństwie do Polaków, u których emocje zwykle górą.
  Wężu robimy zakład, że Niemcy mistrzem świata.

  Polubienie

 8. Widzisz Julius jest taka róznica że tam po przegranym meczu żaden Izraelczyk by nie spiewał ” Izraelczycy nic się nie stało ” tak jak u nas janusze śpiewają od 30 lat ” Polacy nic się nie stało ” .
  Gdzie oni będą mieli większy miód jak za przegrane mecze kibic śpiewa że nic się nie stało za przegrany mecz płacą gruby pieniądz , pejsy kołcze hejtują po forach z hasłami ” to idz na boisko i graj samemu ”
  A czy ja jestem zawodowy piłkarz zeby wychodzić na boisko ?
  Płacą im to niech grają ha ha ha .!!!!!!!!!!!!
  Jajca
  Dziś wygrana !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 9. Edwardzie drogi czy ja wiem czy ziemia rosyjska była taka gościnna dla niemiaszków patrząc jak sobie dupy i jajca zamrozili w zimie 1941 roku ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Niemcy farciarze .Ja pierd…. strzelić gola na sekundy przed końcem z wolnego Szwedom .Jajca .Tym Szwedom to kibice powinni kupić bilet do tiurmy jak Putin zrobił z rosyjskimi cipkami Pussy Riot bu bu ha ha ha .
  Teraz jestem w stanie uwierzyć ze znowu niemiaszkowie będą mistrzami z takim fartem a ten ” Jogi ” ich trener ciągle dłubie kozy w nosie . Ot wychowanie .

  Polubienie

 10. Może to dłubanie w nochalu to na tle nerwowym .Dobrze ze sobie w zadku nie dłubie bo byłyby jaja bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 11. Sam słyszałam, jak po przegranej z Senegalem niektórzy kibice śpiewali: Polacy nic się nie stało.
  Panie Julius, Pan się dziwi fizjonomii polskich kopaczy. Przecież Polacy to w większości wykapani żydzi.
  Wczoraj jeden mi powiedział, że on cieszy się, jak w Polsce przejmują kontrolę żydzi, bo tylko będzie lepiej. I po co tu się martwić Panie Julius. Wszystko zmierza w dobrym kierunku.

  Polubienie

 12. Wężu vel Alann
  Ten Zakrzewski, którego tak wychwalasz na WPS to mówi dużo na żydów, ale zaraz potem modli się do żyda. He, he, he!

  Polubienie

 13. A tu mamy inny problem.

  Niezadowalające wyniki rozwoju gospodarczego mogą doprowadzić Białoruś do utraty niezależności. Stwierdził to prezydent republiki Aleksander Łukaszenko podczas swojej wizyty w rejonie szkłowskim.

  Zdaniem lidera państwa, Mińsk musi w pełni realizować postawione przed sobą cele gospodarcze, w tym w rolnictwie.
  „Jedyny powód niewypełnienia zadania to śmierć” — podkreślił Łukaszenka.

  „Jesteśmy na froncie. Nie przetrwamy tych lat, upadniemy, wtedy trzeba będzie stać się częścią jakiegoś państwa, albo o nas będą sobie nogi wycierać. A nie daj Boże, nawet rozpoczną wojnę, jak na Ukrainie” — cytuje prezydenta kanał ONT.

  O tym, kto grozi Białorusi i w skład jakiego państwa może ona wejść w przypadku porażki w gospodarce, Łukaszenka nie powiedział.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806238223887-Lukaszenka-Bialorus-sputnik/
  ————————————
  ……,,.wtedy trzeba będzie stać się częścią jakiegoś państwa”,…………
  Patrząc na mapę opcji w tym temacie jest sporo, mianowicie Rosja, Ukraina, Polska, Litwa Łotwa.
  Z tych krajów najlepszym wyborem może być albo Rosja rządzona przez Putina, który doskonale wie, że jak by wziął Białoruś, to w kolejnych wyborach prezydenckich przegrywa z Łukaszenko, albo Polska, która może być atrakcyjna dla Białorusinów przez swoje zachodnie powiązania i wyższy poziom życia. Przy czym Białorusini nigdy nie byli wrogo nastawieni do Polski, a w składzie Rzeczypospolitej Obojga Narodów byli równi Koroniarzom.
  Takie połączenie Polski i Białorusi w jedno państwo mogłoby być atrakcyjne zarówno dla jednych jak i dla drugich, tak politycznie jak i gospodarczo.

  Polubienie

 14. „Jesteśmy na froncie. Nie przetrwamy tych lat, upadniemy, wtedy trzeba będzie stać się częścią jakiegoś państwa, albo o nas będą sobie nogi wycierać. A nie daj Boże, nawet rozpoczną wojnę, jak na Ukrainie” — cytuje prezydenta kanał ONT.”

  I ma racje. Jeśli państwo jest słabe to staje się kolonią. Chyba że jest szczęśliwie odizolowane od reszty, ale w erze globalizmu żadne państwo nie ma na to szans, nawet Korea Płn na dłuższą metę.

  Polubienie

 15. Panie LuK
  Może i ten globalizm, którego wszyscy się tak boją nie jest taki zły, gdyby ludzie do niego dojrzeli. Jest to bowiem proces nieunikniony w rozwoju planety Ziemia, przy czym nie może to odbyć się w strukturze mafijnej, jaką to wymyślili sobie ojcowie kościoła obierając sobie za narzędzie do wprowadzenia tego wiadomych najemników.

  Polubienie

 16. Każdy ma swój lepszy i gorszy dzień. Ten gorszy miał akurat Łukaszenka stąd jego słowa. Chyba, że ma dosyć tych z Kremla i chce się połączyć z Polską, jak za dawnych Jagiellonów bywało.
  Trzeba by było jeszcze Zaporoże o Dzikie Pola przyłączyć i znów bylibyśmy od morza do morza.

  Polubienie

 17. По данным на конец декабря 2016 года, 64,9% белорусов хотят видеть свою страну в союзе с Россией, 19,1% — в Евросоюзе. Остальные либо не определились (13,9%), либо отказались отвечать (2,2%)

  Według stanu na koniec grudnia 2016 r. 64,9% Białorusinów chce widzieć swój kraj w sojuszu z Rosją, 19,1% – w Unii Europejskiej. Reszta albo była niezdecydowana (13,9%), albo odmówiła odpowiedzi (2,2%)

  Читать полностью: https://news.tut.by/economics/532361.html?crnd=91555

  Polubienie

 18. W pierwszym kwartale 2018 r. Rosja odpowiadał za 39,2% białoruskiego eksportu i około 59,2% importu. Nie jest tajemnicą, że przez długi czas Rosja subsydiowała białoruską gospodarkę poprzez przyjazną zniżkę na ropę. Pod koniec 2017 r. cena rosyjskiej ropy dla Białorusi osiągnęła prawie 300 USD za tonę. Obecnie realizowana jest duża liczba projektów współpracy przemysłowej, takich jak BelAZ OJSC z Uralmashzavod OJSC i Sinara-Transport Machines OJSC, między Belenergo i Ural Turbine Plant, powiedział ekspert od eurazjatyckiej integracji.
  Kofner uważa, że ​​kolejnym krokiem w kierunku integracji dwustronnej powinno być utworzenie jednolitego rynku zamówień publicznych, wspólnego rynku ropy i gazu, ogólnego rynku energii elektrycznej i ogólnego w Unii.
  Tak więc słowa Łukaszenki można interpretować w trzech kontekstach jednocześnie: jako próba
  1). Zmobilizowamia ludności;
  2). Przypomnienie Kremlowi granic integracji;
  3). Wskazanie na zagrożenia ze strony Zachodu.
  Jeśli mówimy o zarzutach w stosunku do Rosji, wydają się one zasadniczo sprzeczne, a nawet nielogiczne. W końcu to Mińsk wybrał kurs zbliżenia z Moskwą, którego wynikiem jest rosyjska sprzedaż ropy i gazu po cenach nierynkowych, stałe pożyczki z Moskwy i unia celna korzystna dla obywateli Białorusi, pozwalająca im przekroczyć granicę i pracować w Rosji. Do końca 2017 r. Białoruski eksport jest w 44% zorientowany na rynek rosyjski.
  Czy można więc zatrzymać tę dwoistość – utrzymując jej gospodarkę na powierzchni dzięki przyjaźni z Rosją, oskarżając ją o zamiar pochłonięcia Białorusi? A jaka jest alternatywa dla tej przyjaźni? Podporządkowanie się kapitałowi europejskiemu i wejście na prawach kolonii do historycznie i duchowo obcego świata euroatlantyckiego?
  https://x-true.info/71459-minsk-perekladyvaet-vinu-za-plohuyu-ekonomiku-na-rossiyu.html

  Polubienie

 19. ,,Trzeba by było jeszcze Zaporoże o Dzikie Pola przyłączyć i znów bylibyśmy od morza do morza.”

  HMM, POLSKA OD SŁUPKA DO SŁUPKA? DAWNO TEMU NIE BYŁO ,,PALIKÓW” GRANICZNYCH, NIKT NIE POSIADAŁ PASZPORTÓW, BO NIELICZNI PODRÓŻOWALI ÓWCZESNYMI ,,ROLLS-ROYCE-AMI” TO JEST: KSIĄŻĘTA, KRÓLE, KAPŁONY I SZMULE, A INNI NIE MIELI TAKIEJ POTRZEBY, BO RODY SZLACHECKIE SIEDZIAŁY W KUPIE I PILNOWAŁY SWOJEJ RODZINNEJ GRZĘDY.

  WYPASIONY ,,BENTLEY” Z EPOKI.

  CZY DAWNIEJ BYŁY KAROCOSTRADY/KARETOSTRADY?

  Drogi handlowe w Polsce w wiekach średnich i wieku XVI.

  ,,… Dosyć ciekawa jest granica obejmująca również dzisiejsze terytorium Niemiec, Czech i Słowacji. Jest to bowiem granica Polski i krajów lennych w epoce największego rozwoju…”

  http://www.wykop.pl/ramka/3738713/drogi-handlowe-w-polsce-w-wiekach-srednich-i-wieku-xvi-mapa/

  POLSKA – WERJA OPTYMALNA!

  WERSJA OPTYMISTYCZNA!

  !!!!!!!, ?????

  Hej!

  Polubienie

 20. Prezydent Łukaszenka wie co mówi w przeciwieństwie do unijnych klakierów.
  UE z Polską potrzebna jest Białorusi, jak wrzód na dupie. Musieli by na głowę upaść, by iść w objęcia bankruta. Kierunek Rosja, to kurs na stabilną przyszłość.

  Polubienie

 21. Polska tak potrzebna Edwardzie Białorusi jak strup na dupie . Polska po 30 latach koszernych rządów nic z sobą nie reprezentuje także nie jest partnerem ani dla Białorusi czy Rosji .
  Łukaszenka ma swoje problemy .Ciągle musi doglądać aby mu koszerni nie robili koło pióra a ciągle mieszają przypomnieć tylko protesty małych grup Białorusinów niezadowolonych z Łukaszenki rok temu .

  BRAWO SENEGAL !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  A 22 .00 SZAMPAN GOTOWY DO OTWARCIA . PIWKO W LODÓWCE SIĘ ZIĘMBI JUTRO TAKZE IDE TAKZE PO WYPŁATĘ DO BUKMACHERA A SPORO POSTAWIŁEM.
  WYGRAMY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 22. W
  Fortunie dwa kupony .Jeden za 300 pln drugi za 250 pln
  STS – jeden za 300 pln drugi za 220 pln
  Polska musi wygrać .Nie mam bata !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 23. oczywiscie nie ma bata .Jutro jadę do bukmachera po odbiór wygranych .Piwko się ziębi w lodówce szampan przygotowany na 22.00

  Polubienie

 24. NAWAŁKA WYWALIŁ TŁUSTE LENIWE KOTY A DAŁ DO SKŁADU GŁODNYCH WILCZKÓW .MAJĄ SILĘ JAK KOMBAJN .LEWY COŚ STRZELI .
  BEDZIE OK .

  Polubienie

 25. JEZELI NIC PO MECZU NIE NAPISZE WYGRANYM ZNACZY SIE JESTEM NARĄBANY DI UPADŁEGO . JUTRO COS NAPISZĘ .
  SIEMANKO .

  Polubienie

 26. Aj waj! Czy ta piłeczka jest mocno koszer?

  MŚ 2018: analiza sytuacji grupy H, Polacy nie mogą przegrać

  https://sport.onet.pl/mundial-2018/reprezentacja-polski/mundial-2018-analiza-sytuacji-grupy-h-przed-meczem-polska-kolumbia/pem4tyt

  Najważniejsza bitwa Polaków. Mecz o wszystko z Kolumbią! Relacja na żywo

  https://www.fakt.pl/sport/pilka-nozna/mundial-2018-w-rosji-polska-kolumbia-relacja-na-zywo/cl0frpg

  Jasnowidz Krzysztof Jackowski przewidział los polskiej reprezentacji na Mundialu! W niedzielę przekonamy się, czy miał rację

  http://nczas.com/2018/06/22/jasnowidz-krzysztof-jackowski-przewidzial-los-polskiej-reprezentacji-na-mundialu-w-niedziele-przekonamy-sie-czy-mial-racje/

  Hej!

  Polubienie

 27. Ad Adm-inka

  Niezadowalające wyniki rozwoju gospodarczego mogą doprowadzić Białoruś do utraty niezależności. Stwierdził to prezydent republiki Aleksander Łukaszenko podczas swojej wizyty w rejonie szkłowskim.

  Coś takiego? Ale heca! Białoruskie jajeczka na miękko i twardo! Jest też i KOŃ! Chi, chi, chi…

  BIAŁORUŚ STOLICĄ BITCOINA. ŁUKASZENKA USTANOWIŁ RAJ DLA KRYPTOWALUT

  http://fakty.plportal.pl/artykuly/polska-swiat-felietony/bialorus-stolica-bitcoina-lukaszenka-ustanowil-raj-dla-kryptowalut

  Białoruś legalizuje i zwalnia z podatku kryptowaluty

  https://bitcoin-online.pl/aktualnosci-ze-swiata-bitcoin/item/240-bialorus-legalizuje-i-zwalnia-z-podatku-kryptowaluty

  Białoruś chce ,,kopać” bitcoiny przy użyciu elektrowni atomowej.

  http://www.rp.pl/Spoleczenstwo/171229084-Bialorus-chce-kopac-bitcoiny-przy-uzyciu-elektrowni-atomowej.html

  ,,Dolina Krzemowa” za wschodnią granicą – Białoruś może stać się rajem dla kryptowalut i innowacji

  https://www.fxmag.pl/artykul/dolina-krzemowa-na-bialorusi-raj-dla-kryptowalut

  NAIWNE OLO, NAWET JEMU GLOBALIŚCI DOBRALI SIĘ DO D…!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 28. Backa dobrze kombinuje. Ma dwie możliwości zarabiania na kryptowalutach. Po pierwsze ściągnięcie inwestorów którym będzie sprzedawał energię a tej w kopalniach pożera się bardzo dużo a po drugie sam uruchomi państwowe kopalnie, z których pozyskane kryptowaluty sprzeda za realny pieniądz co pozwoli mu na zwiększony import dóbr.

  Polubienie

 29. Przecież tak samo kombinuje antypejsata Islandia gdzie jest największa kopalnia bitcoina na świecie i taki jest hałas że mozna tam ogłuchnąć .
  Bo jak mawiają koszerni kołczowie pieniadz jest sexy !!!!!!!!!!!! bu bu ha ha nawet dla islandii i Baćki .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s