Aby nie było tylko o foczkach i pieskach, napiszę coś o drzewkach


Wyrąb Rosji: Zamiast Tajgi – Pieńki!

http://mikstury-bezmetki.neon24.pl/post/144262,wyrab-rosji-zamiast-tajgi-pienki

Chodzi o zalecaną przez BOGA IZRAELA w Encyklice „Panujcie nad Ziemią” (przepraszam, chodzi o NEOJUDAISTYCZNĄ twórczość naszego Ukochanego Papy „Leborem exercens” z 1981 roku). A w niej ZALECENIE OD BOGA (wiadomo jakiego) dosłownie tak brzmiące „Słowa o „czynieniu sobie ziemi poddaną” posiadają ogromną nośność. Wskazują na wszystkie zasoby, które ziemia (a pośrednio świat widzialny) kryje w sobie, a które przy pomocy świadomego działania człowieka mogą być odkryte i celowo wykorzystywane przez niego.
Otóż nie tylko w Rosji rąbią rabunkowo, „dla „BOGA” o imieniu MAMON, syberyjskie lasy. Mój kolega, geolog mieszkający obecnie w Vancouver w Kanadzie, opowiadał nam jakich POTWORNYCH ZNISZCZEŃ dokonują w północnych stanach USA (Oregon, Waszyngton) Amerykanie, wyrąbując sekwojowe lasy, których odrodzenie to nie lat 60 (świerki) ale prawie tysiąc. A z początkiem  roku 2012 oglądaliśmy w północnej części Południowej Wyspy Nowej Zelandii wystawę wskazującą, że rabunkowy wyrąb tamtejszych lasów w latach 1960 – dla potrzeb Japonii, w którą chciał przekształcić Polskę nasz Ukochany Przywódca Robotniczy Lech Wałęsa – doprowadził do zamiany tej „Zielonej” wyspy w prawie pustynię: dopiero zakaz wyrębu drzewa i masowe sztuczne nasadzenia w roku 1986 spowodowały, że ta część N.Z. odzyskała swój – obecnie bardzo monotonny, młode drzewa stoją równo jak wojsko w szeregach – wiecznie zielony kolor.
No i w mych rodzinnych stronach, w tym na ok. 1 ha rodzinnego lasu na Gubałówce, którym się opiekuję, utraciliśmy prawie połowę drzew wskutek kolejnych halnych skombinowanych z eksplozję kornika, nie tylko w Tatrach ale nawet i w odległych o 40 km Gorcach. (Przyznaję, że rok temu zarobiliśmy 1000 zł „na pniu” sprzedając leżące/stojące powywracane/zżarte przez kornika drzewa, za bardzo niską cenę – inaczej by one po prostu zgniły stanowiąc doskonały pokarm dla kolejnych fal  korników.)
Ale do rzeczy. W miarę WOLNOŚCI prawie każdy marzy o drewnianym domku, a w związku z rozwojem zasilanych elektrycznością domków, już ponad 30 lat temu, we włoskich Alpach ukułem hasło KAŻDEGO ROKU WIĘCEJ SŁUPÓW TELEGRAFICZNYCH (tak to się dawniej nazywało) I KAŻDEGO ROKU MNIEJ DRZEW!
I oczywiście realizacja tego POBOŻNEGO HASŁA jest logicznym wynikiem dominacji CYWILIZACJI T-P-D, której „ludzkie” potrzeby tak pięknie wychwalał w encyklice „Panujcie nad Ziemią” nasz PRAWDZIWIE POLSKI – skądinąd blisko związany z mą rodziną – papież.
Poniżej reportaż z działalności „wyzwolonych do pracy”, poprzez upadek komuny, w której pracowało się nieefektywnie, Nowych Ruskich działających na wzór naszego ministra Szyszko i jego zezwoleń na „wolnościowy” wyrąb drzew na WŁASNYM jak to wychwala nasz Adm z Olsztyna:
Dziś przywodzę kolejną porcję „rusofobii domniemanej” czyli opis fragmentu, realnej rzeczywistości rosyjskiej, wypieranej ze świadomości, przez „rusofobów funkcjonalnych”, tzn. apologetów obecnego rusożerczego reżimu…

Jeden z nich, neonowy tutejszy, taki więcej – „filozof”, wyraził nie tak dawno, pragnienie, co mu nagle w duszy załkało…

„Ech, żyć na takiej Syberii.
Mieć chałupę, od czasu do czasu upolować niedźwiedzia.
Przy chałupie mieć aparaturkę do bimbru, Ryby w jeziorze jak się
jest głodnym – wystarczy kij włożyć – same się łapią.”(…)
(Krzysztof J. Wojtas 03.05.2018 07:29:58)

Ach jak my Słowianie, wielbim sielanki…

Wchodząc w klimat marzycielskej robinsonady, jeszcze mu dołożę od siebie, piosenkę dla dopełnienia idylii..a co mu będę żałował:
https://www.youtube.com/watch?v=Dv6U5OIYtgo
„A ja jadę za mgłą i za aromatem tajgi”
(„А я еду за туманом и за запахом тайги”)

Moja rada: tylko niech się kurtyna pośpieszy, bo wkrótce, może być już – „po ptakach”!
Bo choć w tajdze jeszcze grają piły i drwale się, po staremu – mozolą, to tajgę uśmierca się dziś przemysłowo!

Oto słowno-fotograficzna faktografia:
„Chiny wyszły na pierwsze miejsce w eksporcie drewna do USA. A rąbią je w – Rosji.
W czasie, gdy rząd  Д.А.М  (Miedwiediewa) wiesza nam makaron na uszy, Rosja, jakoś niezauważalnie, stała się surowcową prowincją Chin”.

Ogromne obszary leśne Syberii, zamieniły się już w pustynię. W ogóle na Dalekim Wschodzie nielegalna sprzedaż lasu przynosi 450 mln usd. zysku rocznie, przy czym, dwie trzecie tej kwoty, przypada zagranicznym operatorom, głównie chińskiego i południowokoreańskiego pochodzenia.

Szanowni czytelnicy, proszę zwrócić uwagę na pojawiające się nagłówki w publikacjach internetowych:
„Lasy Syberii i Dalekiego Wschodu bezlitośnie wycina się dla eksportu do Chin”.

Na pewno dla nikogo nie jest tajemnicą, że las — to odnawialny zasób, który nasz kraj eksportuje. Także nie jest tajemnicą, że ludziom w naszym kraju, żyje się -tak sobie. Wszyscy starają się zarobić tu i teraz, a dalej, choćby trawa nie rosła…

„Kilka lat temu rozmawiałam z pewnym pilotem śmigłowca, mówił, że są terytoria w Syberii, nad którymi można pół dnia lecieć — i tylko pieńki, na miejscu dawnej tajgi, wszystko w Chinach”.

Rosja oddała w dzierżawę Chinom 1 mln hektarów lasów pod wycięcie – to dawna szokująca wiadomość, która nie wiedzieć czemu, nie wywołała najmniejszego rezonansu.

Dosłownie wszystkie media, wszystkie blogi, wszystkie kanały TV są zatkane wydarzeniami w odległej i obcej Syrii. Przy czym każdy, uważa się za „pieprzonego” stratega, obserwując, jak w grze komputerowej przebieg zdarzeń i starając się odsączyć wszystkie fejki ze Skrypaliami i nieistniejące (lub istniejące) chemiczne fabryki i laboratoria.

Rozumiem, że ЦТВ (Rosyjska Telewizja Cyfrowa)  i inni budżetnicy, którzy siedzą na grantach u anglosasów i USA, ćwiczą swoje 30 srebrników. Niezrozumiałe, co innego — dlaczego milczą zwykli obywatele Syberii? W każdej rodzinie przecież, teraz już jest komputer i dostęp do internetu. Dlaczego o Syrii zapchano wszystkie źródła, a o tym, co dzieje się na waszej ziemi — cisza? Czego lub kogo – boicie się?

Zwracam się do was korespondentów КОНТа*1., do tych, kto piszą w komentarzach różne „pierdoły”, zamiast  „wyjść na drogę, popatrzeć na wieś”, zrobić kilka zdjęć, choćby na komórkę i opisać to, co dzieje się pod nosem.

Rabują nas od środka!  Chińczycy zamienili nas w swoje podbrzusze, a nasi dyplomaci, typu З.М. (Maria Zacharowa?)  jeżdżą nam na uszach i nadal „bodą” się z Europą i USA. Przecież dla kozy oczywiste jest, że wygrywają na tym tylko Chiny.
Przedstawiciel CHRL poinformował, że chińska gospodarka ma ogromne potrzeby zasobów leśnych, dlatego traktuje Rosję, z jej ogromnymi zapasami drewna – jako głównego strategicznego partnera.

W Рослесхозе*2. powiedzieli, że pilotażowy projekt, przewiduje „organizację na warunkach leśnego ustawodawstwa Federacji Rosyjskiej, przedsiębiorstwa z udziałem chińskiego kapitału, które będzie realizować na terenie funduszu leśnego, prowadzenie gospodarki leśnej, przygotowanie i przetwarzanie, w tym produkcję celulozy”.

Eksperymentalnym obszarem będzie jeden z regionów Syberii. W celu określenia najbardziej korzystnego regionu, Рослесхоз wyraził gotowość udzielenia chińskiej stronie „wszelkich informacji na temat zapasów drewna w Rosji i sposobu ich zagospodarowania.

Prawdziwą wartość tego pachtu, znają chyba tylko ci, którzy go zawierali, którzy zamiast rozwijać własny leśny przemysł przetwórczy, zapraszają do tych celów sąsiada. A oto, ile będą nas kosztować ich korzyści ?
Statystyki z artykułu M.S Palnikowa „Chińska obecność w Rosji: wstępne wyniki”*3.:

„W Kraju Nadmorskim, na przykład, co roku nielegalnie wycina się do 1,5 mln metrów sześciennych drewna, co przynosi „szarym strukturom” nie mniej niż 150 mln usd. zysku – prawie połowę rocznego budżetu Kraju.
korespondenci RIA PrimaMedia, znaleźli się na leśnej działce wyrębu, w samym sercu północnej, Nadmorskiej tajgi.


Słynna Bajkało-Amurska Magistrala dziś:

— to dziesiątki leśnych przedsiębiorstw, najemców przyamurskich wyrębów. Według danych prokuratury ochrony środowiska, pod wyrąb w Obwodzie Amurskim, oddano ponad połowę, państwowych zasobów leśnych.

Według szacunków Światowego Funduszu Ochrony Przyrody (stan na luty 2002 r.), taka skala wycinek grozi całkowitym zniknięciem lasów w najbliższym czasie!

W najbardziej barbarzyński sposób masakruje się świat zwierzęcy

W streszczeniach kontroli granicznej FSB d/s Dalekowschodniego Okręgu Wojskowego informowaliśmy o dość banalnych faktach,  jak ten, że podczas zatrzymania jednego z chińskich kurierów zostały znalezione łapy 210 zabitych niedźwiedzi, a u innego – 250 kg warg zabitych łosi, u trzeciego – 2500 skór soboli itp.

Poważnego uszczerbu doznały w ostatnich latach, lasy w Obwodzie Irkuckim. Pod pretekstem, rzekomej wycinki sanitarnej, najęci przez Cińczyków – jako norma, lokalni oparatorzy, działają dalej na własną rękę, wybierając drzewa pierwszego gatunku, i zabierając jedynie niższą, najcenniejszą część pnia, porzucając resztę na zrębie.

Płacąc za metr sześcienny okrąglaków 40 dolarów, chińskie firmy  następnie uzyskują, na międzynarodowych leśnych giełdach, ceny 500 dolarów, za metr sześcienny.
Przyczyniający się do tego rabunku, rząd chiński zaordynował nawet prawo, zakazujące zakupu w Rosji, produktów przetwórstwa drzewnego.

Teraz ten rozbój, niespotykany w żadnym innym kraju, z wyjątkiem najbardziej zacofanych kolonii, otrzyma dopełniającą podstawę prawną.
Równocześnie z wiadomością o zawarciu powyższej „sdiełki”  nadszedł komunikat o zatrzymaniu przemytników, którzy próbowali przewieźć do Chin 500 łap niedźwiedzi  brunatnych i himalajskich.
Dziwne, że nie wywieźli jeszcze niedźwiedzi z Syberii!

Na jak długo jeszcze niedźwiedzie, nie będą figurować w Czerwonej Księdze, jak amurskie tygrysy?  Chińczycy, jak wiadomo, nie wykazują troski o faunę i florę nawet na własnym terytorium.  Więc co tu mówić o obcym!


Nie mówiąc o problemie ekspansji, ogromną trwogę powoduje to, że przy takiej polityce możemy wkrótce doczekać się pustyni zamiast tajgi!
Ale taka perspektywa wcale nie obchodzi rosyjskich czynowników.

Doraźne korzyści osłaniają wszystko. Dla nich sprzedaje  się lasy na wyrąb dla Chin. Dla nich rujnuje się rzeki. Dla nich nasz kraj przemienia się w światowe składowisko dla odpadów radioaktywnych, których do tej chwili, zgromadził już ponad 550 milionów ton.

Powstaje pytanie, dlaczego nie rozwiązać tego systemowo, zamiast importu odpadów niebezpiecznych w kraju? Dlaczego w ogóle zachodnie kraje wolą wysyłać ten „cenny ładunek” do nas, a nie zajmować się jego przetwórstwem? Ale to wszystko nieważne  dla „gospodinów” z rządu i lokalnych, liberalnie „ostrych” urzędników! Najważniejszym, było dostać „wziątkę” za pozwolenie na wwóz RAO (odpadów radioaktywnych) a co z nimi później zrobić – to drugorzędne, może się wywiezie…

Jeśli my, mieszkańcy Rosji, nie zaczniemy podejmować kroków dla zmiany sytuacji, to żaden „barin” nie przyjedzie i nie naprawi sytuacji.

Rosja zamieni się w pustynię, na której nie wyrosną drzewa, w której, nie  wyżyją zwierzęta i ptaki, w której nie będą mogli żyć i ludzie, czyli My!
Dla szczególnie gardłujących „hurra patriotów”, dla tych co wchodza, – nie, żeby omówić temat, a dla połajanek w komentarzach, chcę powiedzieć, co następuje:

Nie mam nic przeciwko, budowie cmentarzysk (materiałów radioaktywnych), nic przeciwko wycinaniu dojrzałych lasów, u nas przecież pożary, wypalają lasy – setkami hektarów. Ale wyrąb tajgi musi pozostawać pod ścisłym nadzorem naszych LEŚNIKÓW!

A dlaczego by nie zorganizować przez nas samych, tego zadania i dlaczego nie dostarczać drewna bzpośrednio do Ameryki, bez pośrednictwa Chin?

Czy naszym dyplomatom łatwiej zginać palce i robić show, ząb za ząb, oko za oko? Pogonić trzeba takich dyplomatów, którzy wzięli na siebie funkcje prokuratorów i pijarują się na wszystkich kanałach telewizyjnych za dodatkową opłatą!

A dlaczego nie skorzystać z tych samych Chińczyków w wycinaniu przecinek przeciwpożarowych, zamiast – dywanowego wycinania? Doświadczenie przecież jest! W ZSRR las szedł głównie do Japonii i kiedy Japończykom wydzielali hektary do samodzielnego wycinania, zobowiązano ich zaprowadzić porządek i obsiewać te wydziały, sadzonkami drzew iglastych.

—————-

Przypisy:

*1. Конт — открытая платформа для социальной журналистики. Otwarta Platforma dla żurnalistykispołecznej
*2. Рослесхоз: Federalna Agencja gospodarstwa Leśnego
*3. М.С.Пальникова «Китайское присутствие в России: промежуточные итоги»:”Chińska obecność w Rosji: pośrednie wyniki”:
———–

YouTube:
https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=QWiRGOZ3UUY
Путин продал китайцам весь сибирский лес
Putin sprzedał Chińczykom cały syberyjski las

https://www.youtube.com/watch?v=AuymFiwYHYw
КИТАЙЦЫ УНИЧТОЖАЮТ ТАЙГУ…
CHIŃCZYCY UNICESTWIAJĄ TAJGĘ

https://www.youtube.com/watch?v=6e3eQGCJO7E
Китай уничтожает СИБИРЬ! Массовая вырубрка леса! Путин продал Сибирь Китаю
Chiny niszczą SYBIR! Masowy wyrąb lasu! putin sprzedał Sybir Chinom

https://www.youtube.com/watch?v=Z4doaTs8NVU
Самое патриотичное видео про Сибирь и Дальний Восток
Najpatriotyczniejsze video o Sybirze i Dalekim Wschodzie

https://www.youtube.com/watch?v=kfTpDWRHUhM
Сибирь станет пустыней! Если мы не остановим Китайцев
Sybir stanie się pustynią! Jeśli my nie zatrzymamy Chińczyków

—————–

Źródło:
https://narzur.ru/kitajj-vyrubaet-rossiju-vmesto-tajjgi-penki/
Китай вырубает Россию -вместо тайги пеньки!
autor:cont.ws
17.06.2018

—————

Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

Reklamy

25 uwag do wpisu “Aby nie było tylko o foczkach i pieskach, napiszę coś o drzewkach

 1. Wilk zaatakował dzieci w Bieszczadach
  Do pogryzienia dzieci przez wilka doszło w okolicy Cisnej, a dokładnie w miejscowościach Strzebowiska i Przysłup. 8-latka i 10-latek z ranami kąsanymi trafili do szpitala.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23600028,czemu-wilk-zaatakowal-dzieci-w-bieszczadach-bardzo-nietypowe.html#BoxMTPPush

  Jak są pod ochroną (?) to zaczynają czuć się pewniej. Zanika u nich lęk przed człowiekiem – myśliwym.
  Mnie się również zdarzyło niedaleko domu sąsiada na ścieżce prowadzącej na moją działkę spotkać oko w oko z wilkiem. Wilk natychmiast zawrócił i skierował się w stronę skąd przyszedł.
  W sumie pojedynczy wilk dla człowieka to żadne zagrożenie, ale z nienacka może ugryźć w nogę czy rękę. Proporca sił jest jednak zdecydowanie po stronie człowieka, ja na przykład 89 kg wagi, wilk około 35 kg. Gdyby było odwrotnie wolałbym nie ryzykować spaceru bez dobrej strzelby. Już gorzej może wyglądać szarża rozwścieczonego starego dzika.

  Polubienie

 2. No, cóż, w LOGICE jak są jakieś opłakane SKUTKI durnej działalności bydła, zwanym dla żartu Homo sapiens, to też musi być i PRZYCZYNA takiego postępowania.

  ZAWSZE NAJCIEMNIEJ JEST POD LATARNIĄ. BĘDĄ WIDZIEĆ I NIE ZOBACZĄ, CZY JAKOŚ TAK – BYLE JAK.

  GÓRALE OD ZAWSZE W DREWNIANYCH PAŁACACH MIESZKALI! SMOCZYCA I KUREK NA DACHU, TO TEŻ STARA PODHALAŃSKA TRADYCJA? ILE KUBIKÓW DREWNA POSZŁO NA TAKĄ ,,RADOSNĄ” TWÓRCZOŚĆ?

  ,,… Całego obiektu „strzeże” imponująca rzeźba smoczycy wykonana przez wybitnego artystę Jana Biernacika…”

  .Otwarcie Pałacu Smudy – jednego z najciekawszych architektonicznie budynków na Podhalu

  http://www.polnoc.pl/2015/09/palac-smudy-rezydencja-ryslolowka-koscielisko/

  UCIECZKA Z BETONOWEJ ,,DŻUNGLI” POD SKRZYDEŁKA MATKI NATURY?

  Domy drewniane całoroczne

  .http://drewnar.pl/wyceny_caloroczne.html#

  Budowa domu z bali okrągłych. Czy warto budować góralski dom?

  https://muratordom.pl/budowa/domy-drewniane/dom-z-bali-tradycyjne-i-kosztowne-rozwiazanie-aa-WPRX-3XPU-MN2u.html

  MAŁPY Z ROSJI (pozdrawiam wszystkie małpeczki) ROBIĄ TO SAMO, CO WSZYSTKIE MAŁPOLUDY W GLOBALNEJ WIOSCE!

  Drewniane domy, domki, spa, kawiarnie, restauracje, kempingi i hotele Rosji. Rosyjski dziennik od producenta. OKIMO – Moskwa.

  http://www.okimo.msk.ru/pl/

  CZY MOŻE SZANOWNY PAN MARECZEK JEST ZAINTERESOWANY KUPNEM KILKUDZIESIĘCIU KUBIKÓW RUSKIEGO DREWNA NA BUDOWĘ NOWEGO ,,PAŁACYKU” W ZAKOPCU?

  Przyjmujemy zamówienia na dostawy całoTIRowe bezpośrednio z tartaku w Krasnojarsku, z dostawą pod wskazany adres. Szybka dostawa

  http://drewno-rus.pl/cennik1.html

  ISTNIEJE BARDZO DZIWNE ZJAWISKO, ŻE NA DREWNO Z ROSJI NIE OBOWIĄZUJE JEWROPEJSKIE EMBARGO!

  Zezwolenie na przywóz drewna z Rosji

  https://www.biznes.gov.pl/opisy-procedur/-/proc/748-zezwolenie-na-dostep-do-kontyngentu-taryfowego-na-wywoz-drewna-z-rosji-do-ue

  Hej!

  Polubienie

 3. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, już trzy komentarze mnie gdzieś przepadły. Wczoraj dwa i dzisiaj jeden!

  W PRZYRODZIE NIC NIE GINIE! BYŁ LAS, KTÓRY SIĘ ZAMIENIŁ W …

  Osada Gliczarów – drewniane domki na sprzedaż

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 4. Tarcica obrzynana Tarcica – Z podanego przez kikę linku

  Grubość

  19(+0.2), 22(+0.2), 24(+0.2), 25(+0.2), 30(+0.2), 32(+0.2), 34(+0.2)

  35(+0.2), 37(+0.2), 40(+0.2), 42(+0.2), 45(+0.2), 47(+0.2), 50(+0.2)

  szerokość

  100 (+0.2), 125 (+0.2), 150 (+0.2), 170 (+0.2), 180 (+0.2), 200 (+0.2)

  długość

  3100-6100 mm

  cena -520 EUR
  —————————
  Na głowę upadli z tą ceną.
  Ja za jesion, dąb, grab płacę z dostawą na podwórko po 160 zł. za przetarcie tartak rząda 150 zł od m. sześciennego. więc wychodzi po 310 zł.
  Ale jak kupowałem drewno na wiatę, bale, łaty , na wymiar, to z przywozem było po 1100 zł za m. sześcienny. ( 4 lata temu)

  Polubienie

 5. Na głowę upadli z tą ceną.

  Adm pzrecież rządzi PIS to co się dziwisz .Im podziękuj za te ceny .Sierpień się zbliża .Mozesz isć na pielgrzymkę do Częstochowy ja ci chętnie żarcie i hotele zasponsoruje tylko podaj numer twojego konta bankowego .Wyslę ci kasę bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 6. bu bu bu ha ha .adminek rządzi PIS i zadnych mi tu skarg i zażaleń .Ponjał ? bo będzie tiurma bu bu ha ha ha

  Polubienie

 7. CO SŁYCHAĆ NA WARMII I MAZURACH W SPRAWIE PUSZCZY, KTÓRA SIĘ PUSZCZA?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza_Piska

  JEST LAS, CZARY-MARY I NIE BĘDZIE LASU. Chi, chi, chi…

  Egger chce wybudować w Polsce fabrykę płyt drewnopochodnych

  http://www.drewno.pl/artykuly/10685,egger-chce-wybudowac-w-polsce-fabryke-plyt-drewnopochodnych.html

  Jest zgoda wojewody na budowę fabryki płyt wiórowych w Biskupcu

  https://ro.com.pl/jest-zgoda-wojewody-na-budowe-fabryki-plyt-wiorowych-w-biskupcu/01351042

  Tajemnicza inwestycja giganta w Polsce. Co oni kombinują?

  https://pikio.pl/tajemnicza-inwestycja-giganta-w-polsce-co-oni-kombinuja/

  KOMU TO PRZESZKADZAŁO? ZA MAŁO DRZEW WYCINALI?

  Największy zakład produkcji płyt w Europie

  http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/19499,ruciane-nida-najwiekszy-zaklad-produkcji-plyt-w-europie.html

  Hej!

  Polubienie

 8. adminek popierający partie pookrągłostołowe tak się tym przejął .No niebywałe .Gdzie tu logika bu bu ha ha ha
  Specjalnie dla adminka

  Polubienie

 9. ADMNEK MASZ TWOJEGO MARADONĘ KTÓREGO FOCIĘ NA PORTAL WKLEJALEŚ PARĘ DNI TEMU . CO ON WCZORAJ NIE WYPRAWIAŁ NA MECZU .JAKIEŚ WIZJE MIAŁ – PATRZYŁ SIĘ W NIEBO . MOŻE SMOKA Z DIADEMAMI ZOBACZYŁ A MOŻE PO PROSTU COŚ SIĘ NAWĄCHAŁ
  BU BU HA HA HA
  OJ CHYBA WAWELSKIEGO SMOKA ZOBACZYŁ !!!!!!!!!!!!!!!!
  BU BU HA HA HA

  Polubienie

 10. Wszędzie tną i wycinają. Co za ludzie. Niedługo zrobią nam Sacharę
  Syn kupił sobie Stihla a mnie odda swoją starą z prowadnicą,,40″ spalinową

  Polubienie

 11. ADMINEK CHŁOPIE ALE TY ZEŚ JESZCZE NIEDAWNO PEWNEGO MINISTRA ZA TO CIĘCIE TAK MOCNO KOCHAŁ I CHWALIŁ I GO WIELBIŁ TO CO TO SAHARA WTEDY NIE GROZIŁA BU BU HA HA HA .
  JAJCA !!!!!!!!!!!

  Wszędzie tną i wycinają. Co za ludzie. Niedługo zrobią nam Sacharę
  Syn kupił sobie Stihla a mnie odda swoją starą z prowadnicą,,40″ spalinową

  Polubienie

 12. Swoją drogą gąsienica na nowego selekcjonera kadry subito a rudego wywalić z ciepłej posadki bu bu ha ha ha

  Polubienie

 13. @Wąż hehe a jakie fajne nagłówki w anglojęzycznej prasie:

  para-dona Diego Maradona says wine binge caused collapse as picture sparks social media cocaine conspiracy theory after Argentina’s dramatic World Cup 2018 win over Nigeria
  😀

  Polubienie

 14. Niestety nie znam angielskiego a w niemieckiej sieci jakaś cisza w tym temacie była ale Bilda nie sprawdzałem to nie wiem zresztą Niemcy teraz beczą wiadomo dlaczego .
  75 procent posiadania piły i wtopić .
  widziałem całość .Co ten Maradona ćpa ? najlepsze memy w stylu ” co tam kolego .Przypomniały ci się imprezy u Escobara ” .Jego to już jego ziomale nie znoszą .
  Miał takie oczy jak jakiś demon .Co on w tym niebie zobaczył smoka wawelskiego ?
  bu bu ha ha
  .Zal mi chłopa .Piłkarzem był wielkim nr 2 po Pele . Potem się zaprzyjażnił z Castro ale teraz to cpanie moze go wykończyć .Zal człowieka bo także w Napoli był wielki . Niewątpliwie piłkarz nr 2 w historii tej dyscypliny sportu .
  Pozdrawiam .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s