Poprawka IPN


IPN po poprawce i co dalej?

Rząd poprawił, posłowie przegłosowali, prezydent podpisał.

Szybko, sprawnie, bez ociągania.

Jak w dobrze naoliwionym mechanizmie.

Czy musieliśmy to zrobić?

Jak byśmy tej ustawy nie zmieniali, to każdego co by na Polskę powiedział, że polskie obozy, czy jakoś tak, zaraz byśmy do mamra za kraty wsadzali, niezależnie czy on by był Springer, Obama, Rockifeller, czy Moisesowitz. Każdego gdziekolwiek by się znajdował, w Moskwie, Pekinie, na Hoolywodzie czy TellaWwiwie, musieliby zaaresztować i Polsce wydać.

A tak się rypło.

Ani aresztowań, ani wydawań aresztantów polskim spec służbom nie będą.

Rockifeller i Rambo Bambo mogą sobie dokazywać i spać spokojnie.

Zdrada Mości Panowie, zdrada. To już sam Onufry Zagłoba zauważył i nie omieszkał w oczy zdradzieckim elitom wykrzyczeć nie bacząc, że Kmicic i Oleńka w kuluarach.

Ja to bym nie przepuścił. Zadarł bym na całego i z Izraelem i z potężnym lobby żydowskim w USA i z Trumpem i nie cofnął się o te pół kroku wstecz.

Tylko Kuzia mać, czy bym dobrze zrobił to już inna sprawa. Ale bym to zrobił, bo jak to mówią raz kozie śmierć i warto polec by postawić na swoim, a później niechby i potop

Ważne jest, żeby jak w tej pieśni – aby z honorem lec.

No ale nasz pan premier innego był zdania. Kota ogonem obrócił, deklarację na Nataniachu wymusił i teraz jest głupio żydom go atakować, bo jak i niby za co. Znów trzeba udawać przyjaciół.

Reklamy

23 uwagi do wpisu “Poprawka IPN

 1. Zadyma czyli zasłona dymna
  Pis zrobił sporą zadymę z IPN
  Każdy rozumny człowiek powinien pokiwać z politowaniem głową nad poprzednią Ustawie o IPN.
  Dla czego?
  Bo przecież wiadomo, że jak by jakiś redaktor z New Yorker czy z Time Magazin napisał o polskich obozach śmierci, polityk z USA, Francji, Niemiec, czy Izraela taką gadkę publicznie odstawił to i tak Polska mogłaby jedynie protestować a na to by daną osobę postawić przed polskim wymiarem sprawiedliwości nie byłoby szans. Więc po co takie ustawy przyjmować?
  Ale zrobił się szum i być może o to chodziło. Bo w tym szumie rząd przyjął niezwykle istotną ustawę odnoszącą się do około aż 1/3 terytorium państwa polskiego. Mianowicie zamienił dzierżawę na własność. Polak który po wojnie otrzymał dzierżawę na terenie dawnych Prus Wschodnich czy wschodnich landów niemieckich utraconych przez Niemcy w wyniku ustaleń zwycięskich mocarstw, przestanie być jedynie tymczasowym dzierżawcą, stanie się właścicielem.
  Tylko PiS zdobył się, odważył się, na takie posunięcie. Wszystkie inne rządy od 1945r. po dzień dzisiejszy nie miały ani odwagi, ani woli politycznej raz na zawsze zamknąć sprawę ziem odzyskanych, uznać, że nie są to ziemie tymczasowo administrowane przez Polskę, lecz stanowią prawną własność Narodu polskiego, naszą Polaków po wiek wieków własnością.
  A Żydzi tak w Izraelu jak i w Ameryce niech się cieszą nieistotnymi poprawkami w Ustawie o IPN, poprawkami zapisów, które i tak były nie do wyegzekwowania.

  Polubienie

 2. Opinia z Niemiec

  Nie zapominamy, że zachodnie granice Polski stały się właśnie rekompensatą za utratę wschodnich granic, a nie jako odszkodowanie pokonanych Niemiec dla „zwycięzcy” Polski
  Dzisiaj, w skrajnym przypadku przynajmniej jedna z partii w Bundestagu zadałaby takie pytanie bez wstydu. Co więcej – legalizacja tematu najpierw w naukowym i historycznym obszarze, potem w publicznym dyskursie, jego wpływ na preferencje wyborcze Niemców i wreszcie na przekształcenie w ideę narodową. W pełnej zgodności z teorią „okna Overtona”. W Polsce nie można tego nie rozumieć. I przestraszyć Polaków będzie można nie tylko częściową utrata Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur jak i perspektywą września 1939 r. Ale kto to powstrzyma, kiedy oczy Polski zapatrzone są na Wschód, tu i teraz będzie można dostać gruby kawałek obcego terytorium i zemstę za 200 lat krzywd?

  Polubienie

 3. Szanowny Adminie,

  Nie wiemy, czy i na ile korzystne jest zamienienie dzierżawy wieczystej na własność prywatną.
  O ile trudniej jest sprzedać ziemię dzierżawioną, a potem nabywca też jest tylko dzierżawcą, o tyle ziemię posiadaną na własność sprzedać można i przepada ona na wieki dla państwa polskiego.

  Dzierżawca polskiej ziemi to dzierżawca polskiej ziemi, niezależnie czy swój czy obcy.
  Natomiast w sytuacji, gdy Polak sprzeda „własną” ziemię Niemcowi ziemia sta staje się własnością Niemca i nie dzierżawi on jej od państwa polskiego.
  Jak każdy przepis tak i ten ma swoje wady i zalety, zależy kto i co z tym zrobi i jaką wykładnię się zastosuje. Tak zwane prawo jest substancją wyjątkowo elastyczną i można je naciągać praktycznie dowolnie.

  Dlaczego PiS właśnie teraz taką ustawę przepchnął, nie wiadomo tak naprawdę.
  W Niemczech były właśnie w tym momencie zawirowania polityczne i nawet wyglądało przez chwilę, że będą musieli na nowo się wybierać czy choćby przetasować.
  Może więc akurat ta chwila była dla nas korzystna to wówczas można by przyjąć, że u Ustawa też jest korzystna.

  Jednakże Niemcy mają u nas duże wpływy głównie via kościół katolicki no to nie można mieć pewności co to skutków dalekosiężnych tej Ustawy. Nic to, i tak po grzybkach i tylko od Polaków zależy, czy nasze państwo będzie egzystować czy nie. Ustawę można zawsze zastąpić inną ustawą, byle tylko mieć do tego odpowiednią siłę polityczną.
  Jaka to będzie siła i w jakich warunkach geopolitycznych będzie ona zmuszona działać, czas pokaże.


  No i proszę, jakich mamy tu czynnych polaczków!

  Osoba podpisująca się „julius” informuje nas, że Niemcy się do nas dobiorą i nie ma od tego ucieczki.
  W zdaniu:
  /Nie zapominamy, że zachodnie granice Polski stały się właśnie rekompensatą za utratę wschodnich granic, a nie jako odszkodowanie pokonanych Niemiec dla „zwycięzcy” Polski/

  – ów julius raczy poddawać w wątpliwość udział Polskich Żołnierzy, a więc Polski, w zwycięstwie nad Niemcami w 1945 roku (dla „zwycięzcy” Polski).

  – Na jakiej podstawie julius to czyni? Z dyrektywy zachodnich mocodawców czy tak sam z siebie?- jak na „polaka” przystało?

  – Jeżeli bowiem sami Polacy będą wciąż negować nasz udział w Zwycięstwie, to dlaczego niby Niemcy nie mieli by z tego skorzystać?

  – W czyim imieniu robi krecią robotę ów julius?

  /Dzisiaj, w skrajnym przypadku przynajmniej jedna z partii w Bundestagu zadałaby takie pytanie bez wstydu./

  – czy ta jakaś „przynajmniej jedna partia” zadała bez wstydu takie pytanie? Właściwie jakie pytanie? Czy Polacy po podstępnym opracowaniu mentalnym przez różnych juliusów sami takie pytanie postawią żeby Niemców wyręczyć co by się nie zmitrężyli?

  /Co więcej – legalizacja tematu najpierw w naukowym i historycznym obszarze, potem w publicznym dyskursie, jego wpływ na preferencje wyborcze Niemców i wreszcie na przekształcenie w ideę narodową./

  – „legalizacja tematu”? jakiego? Czy chodzi mówiąc konkretnie o nadanie niemieckim kłamstwom rangi prawdy historycznej?

  – „przekształcenie w ideę narodową”? a co tu można przekształcać, jeżeli zakusy Niemców na nasze odwiecznie słowiańskie Ziemie Odzyskane są niezmienne?

  – To nie my wypędzaliśmy jakichś Niemców, ale oni sami nawiewali do rajchu z obawy przed karą za zbrodnie popełniane na Słowianach. Mieli nadzieję, że pod opiekuńczym ramieniem „aliantów”, czyli właściwych inicjatorów II. wojny światowej kary unikną. I tak się w większości stało, a cały system zarządzania machiną wojenną został przy udziale kościoła katolickiego – dającego nie tylko wsparcie i schronienie ale i lewe papiery oraz bilety do Paragwaju i Argentyny, gdzie już były przygotwowane meliny dla zbrodniarzy – przekształcony potem w „nato”. Szkoda im było marnować takie wysoko wyszkolone kadry, czyż nie? Dziś nadają się jeszcze one do nowej wojny światowej, choć w większości to już tylko wyhodowane na tym nazistowskim łajnie ludzkie chwasty.

  – Niemcy nie oddali Polakom żadnej przysługi, ponieważ ziemie należące do Słowian jedynie wróciły w części do Macierzy. Cały niegdysiejszy NRD, czyli reszta ziem słowiańskich, pozostaje nadal w rękach Niemców.

  Więc dla przypomnienia za encyklopedią gutenberga:

  „ Łaba tworzyła w starożytności najdalszy na płn.–wsch. kres podbojów rzymskich (Druzus, 9 przed Chr.). W okresie wędrówek ludów osiedlili się nad Ł. Słowianie, wypierani jednak systematycznie od VIII. w. na prawy brzeg Ł. i Sali, a po 1.000 r. spychani dalej ku wsch. po Odrę i Sprewę. Ze wsch. próbował zjednoczyć rozliczne plemiona połabskie (Serbów, Łużyczan, Hawelan, Lutyków, Obotrytów i i.) i zmobilizować je do walki z zalewem germańskim Bolesław Chrobry, co jednak mu się nie udało z powodu przewagi Niemców, opora pogańskich plemion połabskich i rywalizacji ze strony Czechów, choć istnieje podanie, że kazał wbijać słupy graniczne w korycie Ł. i Sali. Ostatecznie Niemcom udało się sforsować linję Ł. i w paruwiekowych walkach (X.— XIII. w.) wytępić i zgermanizować Słowian, osiedlonych w dorzeczu średniej i dolnej Ł.”

  /W pełnej zgodności z teorią „okna Overtona”/

  – co stosuje nieustannie świadomie albo i nie, bo kto to wie? właśnie julius.

  /W Polsce nie można tego nie rozumieć./

  – ależ w Polsce rozumie się to bardzo dobrze! Wygląda na to, że julius chce skierować uwagę Polaków po myśli Niemców, ale nic z tego. Polacy pozornie są nieuważni, ale gdy przyjdzie „co do czego” to zrobi się co będzie konieczne.

  „I przestraszyć Polaków będzie można nie tylko częściową utrata Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur jak i perspektywą września 1939 r.”

  – no proszę, już jesteśmy przygotowywani na „utratę” acz „częściową” – dla złagodzenia szoku – Śląska, Warmii i Mazur. A jak miałoby to w praktyce wyglądać, to „częściowe”? Przecież praktyczniej byłoby dla Niemców brać po kolei a to Śląsk, a to Warmię a to Mazury. A nie tu kawałek, tam kawałek i to dokładnie tak, jak robią to już od lat !!! ziomkostwa wykupujące odwiecznie słowiańską ziemię na tych obszarach! A Polacy takich niemieckich osiedleńców na naszych polskich ziemiach jeszcze zapraszają do siebie na „wigilię”, wyświadczają Niemcom różne przysługi i chętnie u nich pracują a „ojro”, bo złotówkę mają w dupie.

  – Czyli julius optuje tu za zalegalizowaniem niemieckiego osadnictwa w Polsce i nadanie ziemiom zakupionym przez Niemców od Polaków – po zmianie „dzierżawy wieczystej” na „własność” (co masowo robili Polacy chcący oddawać polską ziemię w niemieckie ręce za pieniądze) – statusu przynależności do państwa niemieckiego.

  /Ale kto to powstrzyma, kiedy oczy Polski zapatrzone są na Wschód, tu i teraz będzie można dostać gruby kawałek obcego terytorium i zemstę za 200 lat krzywd?/

  – no proszę, następne zagranie a la fałsz! Jakie oczy jakiej Polski są „skierowane na Wschód”?

  – jeżeli już jakieś „oczy” w ogóle, to są to oczy nie tyle polskie co katolickie, a to wielka różnica.

  – „zemstę za 200 lat krzywd”? a o jakich krzywdach tu mowa? Czy o tych, że „polski pan” batożył ukraińskiego chłopa przymierającego głodem i tyrającego na katolickich latyfundiach? Czy krzywdą było to, że się „polski pan” przy tym batożeniu nieco spocił i stąd ta chęć zemsty na Ukraińcach?

  Okno Overtona? I to jakie, zwłaszcza w wydaniu juliusowym.

  Uprzejmie wyjaśniam mniej kumatym, że nie jest istotne w zasadzie to, co ktoś pisze, ale istotne jest wyłącznie to, co ktoś z tego zrozumie.
  Bydlak i świnias wyczyta co innego niż człowiek uczciwy i prawy. Tu możemy być wszyscy zgodni co do tego, prawda?

  Polubienie

 4. cytat nana

  – W czyim imieniu robi krecią robotę ów julius?

  julius i jak tam podoba sę wycieczka w Jerozolimie bu bu ha ha ha .Zarty bo co innego .

  Polubienie

 5. Niemcy po raz pierwszy w swojej historii nie mogły opuścić grupy podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Niemcy przegrali z Koreą Południową z wynikiem 0: 2 i zajęli ostatnie miejsce w grupie F.

  Polubienie

 6. ADMINEK Z CZEGO TY SIĘ KURNA CIESZYSZ . NIEMCY WKURW… PŁACZĄ NA BILDZIE .JOGI CHYBA DO WYWALENIA A TY CO RADOŚĆ .
  CHŁOPIE WKURZONY NIEMIEC NIE KUPI OD CIEBIE MISECZKI Z GLINY ANI ŁYŻECZEK .NIE ZAROBISZ I NA WACIKI NIE BUDIET ALE CO TAM ZONA NA 2 STÓWKI KIESZONKOWEGO
  BU BU HA HA HA . JAJCA !!!!!!!!!!!!!!!

  PROSZĘ POCZYTAJ MOJE POSTY . TYDZIEN TEMU PISAŁEM ZE NIEMCY OUT .

  Polubienie

 7. NO ADMINEK NA WACIKI NIE BUDIET ALE ZAWSZE W PROMOCJI W BIEDRZE KASZANKE KUPISZ . GDYBY WYGRALI NIEMCY SPRZEDALBYŚ Z 1000 MISEK I BIZNES BY SIĘ KRĘCIŁ A TAK SPRAWA SIĘ RYPŁA
  BU BU HA HA HA

  Polubienie

 8. Osoba podpisująca się Nana ma najwyraźniej problemy z właściwym odczytaniem tekstu. Nie jest to moja wypowiedź,bowiem tytuł brzmi „Opinia z Niemiec”. Dodam tylko, ze słowa te wyszły z kręgów sprzyjających Polsce.

  Polubienie

 9. [julius
  28 czerwca 2018 o 12:30 PM]

  tajemnicza twarz czyli dupa w lufciku?
  /Osoba podpisująca się Nana ma najwyraźniej problemy z właściwym odczytaniem tekstu./
  – a cóżesz tam można było w tym niewłaściwie odczytać? Czy może to, że te „kręgi sprzyjające Polsce” chcą rewizji wyników II. wojny światowej? No, ale mi to sprzyjanie!

  – Czy może te „kręgi sprzyjające Polsce” nie wyraziły groźby ataku Niemiec na Polskę jak w 1939 roku? /I przestraszyć Polaków będzie można nie tylko częściową utrata Śląska, Pomorza, Warmii i Mazur jak i perspektywą września 1939 r./

  – Tytuł brzmi „Opinia z Niemiec”? i co? Wciąż tej tajemniczej twarzy? Choć firmowana przez „juliusa”?

  Polubienie

 10. Jedynym realnym gwarantem nienaruszalności granic zachodnich Polski jest Rosja. Niemcy widzą jaką politykę wschodnią prowadzi tzw, „rząd polski” w wyniku której w samej Rosji wysyłane są sygnały do Niemiec, że w zasadzie nie będą mieli nic przeciwko zmianom granic.Natomiast ten „rząd ” cały czas uparcie daży do tego, żeby stało się to faktem. Powiedzmy, że jest to ostrzezenie zeby zmienić politykę w stosunku do Rosji a nie łudzić się tym, że z pomocą czy też z inicjatywy Żydów i Angloasów uda się odzyskać terytoria wschodnie.

  Polubienie

 11. julius, jeżeli uważasz, że nam po drodze, no to nie widzę problemu by razem iść choć w niewielkich odcinkach. Tyś mi nie wróg jeśli jam ci też wróg nie : ))))

  Polubienie

 12. [Adm
  28 czerwca 2018 o 12:19 PM]

  /Niemcy po raz pierwszy w swojej historii nie mogły opuścić grupy podczas Mistrzostw Świata w piłce nożnej. Niemcy przegrali z Koreą Południową z wynikiem 0: 2 i zajęli ostatnie miejsce w grupie F/

  – i w Niemczech wygaszane jest zainteresowanie mundialem w Rosji! Jak nie ma „dojczland iber ales” to ich nic poza nie interesuje. Takie to są sportowe potęgi z tych Niemców.
  – jest to z wielką szkodą dla sportu jako takiego, ponieważ według nich do zwycięstwa należy iść nawet po trupach, czyli ze sportem taka postawa nie ma nic wspólnego. Szkoda i jeszcze raz szkoda.
  – telewizornia niemiecka pokazuje kajających się niemieckich piłkarzy i ich trenera, pana o nazwisku Lew. Jeszcze go nie odstrzelili jak widać, ale wygląda on coraz bardziej mizernie.

  Nawet usiłowano na szybko zmajstrować skandal dopingowy skierowany przeciw Rosji, ale FIFA się nie dała i musiało się rozejść bez większego rozgłosu.
  Rosjanie byli sprawdzani na doping ponoć 120 do 200 razy, czego o innych zespołach powiedzieć się nie da.

  Histeria antyrosyjska różne ma oblicza, choć zawsze jednakowych sponsorów.
  Blatter, niegdysiejszy szef FIFA gości w Rosji i jest przyjmowany jako VIP. Powiedział on, że nikt nigdy go nie ‘abwählte’ (vote out) czyli jest on w dalszym ciągu tym szefem FIFA jak był.
  A robili mu wstręty właśnie za to, że Rosji przyznano organizację obecnego mundialu.

  Komuś bardzo zależy na tym, żeby sport upolitycznić, ale jest dawany temu odpór.
  Ja na własne oczy widziałam, że do sędziowania meczu między Rosją a Urugwajem zatrudniono niepełnosprawnych, czyli niewidomych sędziów. Normalnie sędzia główny biegał do monitora sprawdzać, czy w starciach nie było faulu, ale pan sędzia z Senegalu tam nie chodził, bo i po co? Niewykluczone, że miał ku temu bardzo, ale to bardzo ważne powody.

  Zachodzi tylko pytanie, jak się w takich okolicznościach można z Niemcami przyjaźnić?
  Przegrana Niemców jest dobra dla „naszego” Lewandowskiego, któremu Niemcy nie mogą robić aż takich wstrętów. Zawsze to coś, choć niemal równe nic.

  Mnie podoba się aktualna, mundialowa sytuacja, bo można sobie popatrzeć bez zbędnych nacjonalistycznych nacisków na prawdziwie męskie rozgrywki. Chłopcy biegają dziarsko po trawce i a to kopią w piłeczkę a to sobie wzajemnie po piszczelach ale zawsze to lepsze niż starcia zbrojne w jakiejś nikomu niepotrzebnej wojnie. Niech więc ci silni chłopcy mierzą się z sobą, kopią piłeczkę w bramkę jak stodoła pilnowaną przez jednego z nich i cieszą się, gdy tam trafią.

  Niech żyje Mundial!

  Polubienie

 13. Ad Na na na na

  Mnie podoba się aktualna, mundialowa sytuacja, bo można sobie popatrzeć bez zbędnych nacjonalistycznych nacisków na prawdziwie męskie rozgrywki.

  Na na na na, rusz główeczką, pomyśl – po jakiego grzyba potrzebne są kopacze i ich kopanina? Czy bajkowy, Lech, Czech i Rus, też to robili? Polska sarmacka, też się za piłeczką uganiała? Czy Lechy, Lachy i Borussy codziennie się bawili w SPORTY? Ile razy na przestrzeni wieków, zorganizowano w: Gnieźnie, Kruszwicy, Krakowie i Warszawie, to greckie badziewi?

  PIĘĆ KÓŁECZEK KUKU NA MUNIU, PRZEZNACZONE DLA DEBILI. BRAKUJE JEDNEGO NAJWAŻNIESZEGO KÓŁECZKA, ALE TO JEST INNA HISTORIA!

  Letnie igrzyska olimpijskie

  Hmm, a co się działo przed 1896 r.? Czemu przez tyle wieków, nikt się w to nie bawił?

  W TYM CZASIE, DUCHY SPORTU I RYWALIZACJI NIE BYLI OBECNI NA ZIEMI?

  ,,… Odbywają się co 4 lata, tj. w pierwszym roku danej olimpiady (liczonych od 1896 roku). Należą do największych i najbardziej popularnych zawodów sportowych na świecie…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Letnie_igrzyska_olimpijskie

  http://www.pomorska.pl/wiadomosci/inowroclaw/art/7300533,do-kruszwicy-legendarnej-stolicy-polski-zaglada-coraz-wiecej-turystow,id,t.html

  https://pl.wiktionary.org/wiki/mie%C4%87_kuku_na_muniu

  Czy Na na na na, wierzy w obce bożyszcza? Chi, chi, chi…

  ,,STAROGRECKIE IGRZYSKA SPORTOWE KU CZCI JEZ-USA/ZE-USA, pochodzących z USA?”

  https://sjp.pwn.pl/slowniki/olimpiada.html

  Hej!

  Polubienie

 14. nana 28 czerwca 2018 o 5:01 PM
  No i proszę, Polska wygrała!
  A że nie całość? No to co?
  Brawo, Panowie Piłkarze!

  NANA TO PIJEM SZAMPANA I BALUJEM . KIEŁBASKI BERLINKI TEZ MAM . JAPOŃCE WIEDZĄC JAKI WYNIK MECZU SENEGAL – KOLUMBIA OLELI TEMAT BO TAK CZY SIAK WCHODZILI CO BYLO WIDAC NA MECZU .

  NANA TY SIĘ TAK ZNASZ NA PIŁCE JAK JA NA GWIAZDACH BU BU HA HA HA ALE POSMIAĆ SIĘ MOZNA Z TWOICH WPISÓW HA HA HA .

  Polubienie

 15. AUSTRIACKI KOMENTATOR PO MECZU POLSKA – JAPONIA .
  CYTAT:
  ” JAK JA JESTEM SZCZĘŚLIWY ŻE TEN NUDNY MECZ SIĘ W KOŃCU ZAKOŃCZYŁ ”
  BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 16. ADMINEK PROSZĘ O WYJAŚNIENIE .
  ADMINKU TO U GÓRY TO JESTEŚ TY I RAZEM Z KOCHANKĄ ZACIĄŁEŚ SIĘ W WINDZIE BO TAK TO WYGLĄDA . TYLKO GRZECZNIE PYTAM .
  ADMINEK NA LITOŚĆ PERUNA NIE WKLEJAJ JAKIŚ ZOMBI BO AKURAT JEM KOLACJE .
  TAK TO JEST ADMINEK WYCHYLI TROCHĘ SAMOGONU NA MECZU I WKLEJA JAKIEŚ ZOMBI HA HA HA .

  Polubienie

 17. ADMINEK TERAZ JUŻ BEZ ŻARTÓW A NA POWAŻNIE . JESTEM JUZ OD DZIŚ DOSĆ MOCNO ZAJĘTY TAKŻE EWENTUALNIE PRZEZ TWÓJ KANAŁ YOUTUBE UMÓWIMY SIĘ NA JAKIŚ KONKRETNY TERIMN W SPRAWIE POMOCY MOJEGO KANAŁU YOUTUBE.
  jESZCZE SIĘ ODEZWE ALE TO JUZ NA TWOIM KANALE .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s