Tomasz Hypki o „prawdziwie polskim” bohaterze solidarnościowo-kościelnym


Tomasz Hypki w 1985 roku ukończył studia na Wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej[1]. Podczas studiów od 1980 roku działał w Niezależnym Zrzeszenia Studentów, będąc szefem NZS na wydziale Mechanicznym Energetyki i Lotnictwa[1]. Był także szefem Sekcji Wydawniczej Niezależnego Zrzeszenia Studentów i wydawcą i redaktorem pism uczelnianych[1]. Podczas stanu wojennego w Polsce w latach 1981-1984 działał w nielegalnym drukarstwie opozycyjnym, a następnie kolportażu wydawnictw niezależnych[1]. W latach 1989-1991 był prezesem Doświadczalnych Warsztatów Lotniczych Konstrukcji Kompozytowych[1]. Od 1990 roku jest współwłaścicielem i prezesem Agencji Lotniczej Altair wydającej czasopisma „Skrzydlata Polska” i „Raport – wojsko, technika, obronność” oraz serię książkową Największe Bitwy XX Wieku[2][1]. Pełni urząd sekretarza powstałego w 1990 stowarzyszenia integrującego polskie środowisko lotnicze – Krajowej Rady Lotnictwa[3]. W 1989 był również założycielem oraz przewodniczącym Stowarzyszenia Lotniczego Bractwo Podwójnej Mewy, a w 1992 założycielem Stowarzyszenia Polskiego Przemysłu Lotniczego[1]

SCHODY DO PIEKŁA

Znalezione obrazy dla zapytania antoni macierewicz foto

– Jest pan kłamcą, przestępcą i w przyszłości odpowie pan przed sądem wolnej Polski za kłamstwa i szkody poczynione państwu polskiemu oraz pojedynczym ludziom – powiedział znany dziennikarz Wojciech Czuchnowski na początku konferencji zorganizowanej przez Antoniego Macierewicza. I wyszedł.

Nie można lepiej podsumować ostatnich lat działalności byłego ministra obrony narodowej. To wyjątkowo obrzydliwa postać. Kłamca, konfabulator, manipulator. Liczba bzdur, które opowiadał (i nadal próbuje opowiadać) o przyczynach katastrofy Tu-154M pod Smoleńskiem z 10 kwietnia 2010, jest wręcz niewyobrażalna. Co więcej, osobnik ten potrafi w ciągu zaledwie kilku dni wielokrotnie zmienić zdanie, ale każdą wersję przedstawiać z takim samym przekonaniem i zapałem.

Swe idiotyzmy minister opowiadał (i opowiada) nie w pokoju bez klamek, a przed kamerami i mikrofonami najbardziej wpływowych mediów. Powtarzają je bez potem bez zająknięcia politycy, dziennikarze, a nawet osobnicy chcący uchodzić za ekspertów. Ci ludzie konsekwentnie budowali (i budują) chory kraj, w którym – niestety – muszą żyć miliony Polaków. Wszystko pod patriotycznymi hasłami, mającymi zamykać usta przeciwnikom, choćby najuczciwszym i najbardziej kompetentnym.

Kłamcy smoleńscy czerpią ze swych kłamstw ogromne korzyści. Dzięki kłamstwom o przyczynach katastrofy smoleńskiej obecnie rządząca Polską formacja wygrała wybory. Jej ludzie zbudowali zaś prawdziwe imperia medialne i zajęli stanowiska, na których zarabiają wielkie pieniądze. Zarabiają sami lub dają zarabiać kolegom.

Wśród beneficjentów, o których dotąd mogliśmy się dowiedzieć, są politycy sami przyznający sobie nagrody za wyimaginowane osiągnięcia. Ale także znajomi byłego ministra, który przejął osobistą kontrolę nad Polską Grupą Zbrojeniową. Pod tą kontrolą kolejne zarządy wyprowadzały z tej spółki miliony złotych. Ponieważ najwyraźniej podział łupów był nierówny, niektóre media z układu rządowego zaczęły publikować informacje o szczegółach tych biznesów.

Z publikacji wynika, że ludzie Macierewicza nie mieli żadnych oporów przy podziale zawartości koryta, do którego się dorwali. Członkowie zarządu PGZ zarabiali miliony złotych rocznie, a związane z nimi spółki dostawały wielomilionowe zlecenia za prace, których często nie wykonywały. Zamówienia otrzymywały nawet spółki związane z byłymi współpracownikami Wojskowych Służb Informacyjnych – oficjalnie zwalczanymi i odsądzanymi od czci i wiary.

Gdy o tym wszystkim piszę, robi mi się niedobrze. Przez dziesiątki lat starałem się o to, by Polska była krajem dobrym do życia, normalnym. Tak po prostu. By miała swój przemysł, wyroby, na których można zarabiać, i polityków, którzy będą dbali o interesy państwa. Niewiele z tego wychodziło, ale ostatnie lata to czas prawdziwej klęski. Polską rządzą niemający żadnych skrupułów złodzieje, którzy pod wzniosłymi hasłami rozkradają wszystko, co się da. Sytuacja w PGZ jest tylko jednym z wielu przykładów.

Pod pseudopatriotycznymi hasłami politycy obecnie rządzący Polską szczególnie lubują się w obchodzeniu rocznic klęsk. Przy okazji zakłamując rzeczywistość. Najnowszym tego przykładem jest budowa kolejnego pomnika upamiętniającego katastrofę smoleńską. Nie wystarczył im pomnik postawiony w należnym do tego miejscu – na cmentarzu powązkowskim. W centrum Warszawy pojawiły się w ten sposób prowadzące donikąd czarne schody.

A może te schody mają jakiś sens? Antoni Macierewicz mógłby je wykorzystać, by zebrać swych zwolenników. I na ich czele zacząć po nich wchodzić. Nie zatrzymując się do samego końca…

Tomasz Hypki

PS1. Jeśli ktoś uważa, że używam zbyt ostrego słownictwa, niech sobie przypomni, w jaki sposób atakował mnie Antoni Macierewicz i jego ludzie. Za to, że od lat mówię i pisze prawdę. Prawnicy odradzili mi wówczas oddanie sprawy do sądu. Uznali, że trudno sądzić się z kimś, kim powinien zająć się psychiatra. Kimś, kto w walce ze mną bez żadnych skrupułów skorzysta ze środków podatników.

PS2. Najsmutniejsze w tej całej historii jest to, że za Wojciechem Czuchnowskim nie wyszedł żaden inny dziennikarz. I to, że żaden, z tych którzy zostali, nie zapytał – Jakie kłamstwa i bzdury przygotował pan na dzisiaj, panie Macierewicz?

I o to właśnie walczyła Solidarność przy duchowym wsparciu prezydenta USA, Ronalda Reagana i papieża-Polaka św. JP II: 1. Wojtyla & Ragan in the name of Christ

 

Tekst ukazał się pierwotnie w ML SP 05/2018

Przeczytaj więcej na: http://www.altair.com.pl/news/view?news_id=25405

197 uwag do wpisu “Tomasz Hypki o „prawdziwie polskim” bohaterze solidarnościowo-kościelnym

 1. INSCENIZACJA FARSY PT. ,,SMOLEŃSK”, PRZEZ BEZPRAWNYCH OKUPANTÓW POLITYCZNO-KLERYKARNYCH W PO—–LIN, KTÓRZY PRZEDSTAWILI MAR-NĄ SZTUKĘ TEATRALNĄ DLA GŁUPICH GOJIM, BĘDĄCYCH DYLETANTAMI W SPRAWIE LOTNICTWA I GLOBALNEGO FRUWANIA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Inscenizacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Farsa

  https://sjp.pl/dyletant

  JUŻ WSZYSTKIE WRÓBLE NA DACHACH ĆWIERKAJĄ, ŻE SMOLEŃSK TO JEST KOLEJNA FAŁSZYWA FLAGA GLOBALISTÓW. NATOMIAST CO DO TRZECIEJ WOJNY ŚWIATOWEJ, UWAŻAM ŻE WSZYSTKIE SIĘ ODBYŁY W XX W. (wiek światowych wojen), (1914-1918), (grudzień 1918-1923), (1941-1945) I KAŻDA TRWAŁA, CZTERY LATA I DWA MIESIĄCE. W APOKALIPSIE JANA JEST MOWA O 4-2 MIESIĄCACH!?

  Smoleńsk – Fałszywa Flaga❗️ Tak jak WTC 911❗️ Przygotowania do III wojny światowej. NWO

  P.S. Prywatnie od 1970 r. zajmuję się historią lotnictwa i fruwaniem – taki niegroźny bzik zwany hobby, który jest moją odskocznią od wrednej rzeczywistości.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hobby

  Hej!

  Polubienie

 2. Odwołali, bo się okazało, że to nie Nawałka decydował o składzie piłkarskim a jak nie Nawałka to kto?
  Jedni mówią prezes wszystkich prezesów, ale lepiej zorientowani wskazują na węża.
  I mają rację.

  STUDIO MUNDIAL SPORT.PL. „Dogrywka”. Nawałka nie decydował samodzielnie o wyjściowym składzie? Zdzisław Kręcina: To nie były jego wybory
  Więcej: http://www.sport.pl/mundial/10,154361,23612433,studio-mundial-sport-pl-dogrywka-nawalka-nie-decydowal-samodzielnie.html#BoxGDImgM1

  A później dla zatarcia śladów krytykował dzień po dniu, że drewniaki, że stracił 1000zł na zakładach bukmacherskich itp.

  Polubienie

 3. Grzanek ja rozumiem że wakacje przyszły .Nie ma szkoły ale od 1 września do roboty .Nikt mnie nie odwołał bo nikt mnie nigdzie nie powoływał ale gdzie wy to zrozumiecie ha ha ha .Żegnam .Wąż ma was dość dlatego się pożegnał ale z adminkiem jeszcze sobie na skype pogada . Szkoda na was czasu .Tyle .

  Polubienie

 4. Szkoda mi was panowie bo rozumu u was niet nawet na 1% i jak ja mam nie wierzyć Darwinowi skoro małpy mądrzejsze od ludzi .Adminek umówimy się na skype niebawem . ha ha ha.

  Polubienie

 5. Proponuje przyszły tydzień bo jak ci adminku pisałem na kanale idę do szpitala niebawem i to zdaje sie na dłużej .

  Polubienie

 6. PROBLEM NIE JEST NOWY – JEST STARY JAK ŚWIAT!

  Najbardziej spektakularne przykłady operacji typu ,,fałszywa flaga”

  http://joemonster.org/art/31749

  KATASTROFA SMOLEŃSKA

  Seria kłamstw p. Ewy Kopacz….wolontariuszki …jak się okazuje po latach, a nie przedstawicielki Rządu.

  …kolejne kłamstwo…p. Ewy Kopacz…wolontariuszki..

  http://www.cheops4.org.pl/cheos/viewtopic.php?t=291&start=100

  Czerwone trumny – Tajemnice Smoleńska – część 1

  http://www.wyszperane.info/2016/06/21/czerwone-trumny-tajemnice-smolenska-czesc-1/

  POLACY, PRZECIEŻ NIC SIĘ NIE STAŁO?

  Obiadek w Smoleńsku, czyli bardzo wstydliwa tajemnica śledczego Macierewicza

  https://koduj24.pl/obiadek-w-smolensku-czyli-bardzo-wstydliwa-tajemnica-sledczego-macierewicza/

  NOWE FRUWAJĄCE KWA, KWA, KWA…

  Hej!

  Polubienie

 7. adminku kochany .Daj już spokój Nawałce i kopaczom .Wracają do kraju .Pejsy przyślą delegacje aby godnie ich powitać i ok .
  Po drugie ja za własne pieniądze ryzykowałem obstawianie na naszych to co się do tego przywalacie .Czy to były twoje pieniądze adminku? .Chyba nie .To o co ci chodzi? .Postawiłem i przegrałem moje zarobione 1100 pln a wam co do tego ? Macie jakiś problem ?

  Polubienie

 8. Typowo polakatolickie zachowanie .Śmiać się z kogoś bo przegrał parę złoty . Weżcie sobie wiaderko i idzcie do piaskownicy a poważne sprawy zostawcie dorosłym .

  Polubienie

 9. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, znowu moje ,,wypociny” gdzieś przepadły!

  Hmm, Wonsz się udaje do bolnicy – który to już raz? Czy ktoś to policzył?

  https://hr.wikipedia.org/wiki/Bolnica

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=hr&u=https://hr.wikipedia.org/wiki/Bolnica&prev=search

  Ty, SSSSSSS, czy zgubiłeś swoją tożsamość i nie wiesz jak się nazywasz (nick czy nikt)?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/To%C5%BCsamo%C5%9B%C4%87_(psychologia)

  W tej bolnicy chyba Ci pomogą, ale weź ze sobą worek sucharów, bo z głodu padniesz! Chi, chi, chi…

  Pacjenci szpitala przy ul. Abramowickiej zbierają chleb, bo kolacja już o 17

  http://lublin.naszemiasto.pl/artykul/pacjenci-szpitala-przy-ul-abramowickiej-zbieraja-chleb-bo,2756504,art,t,id,tm.html

  Hej!

  Polubienie

 10. Ja sądzę, że pan wąż idzie do szpitala dlatego, jak to zaraz po tym nieudanym obstawieniu kopaczy dostał porządny wpierdol od swojej żony za utracone 1100 złotych.
  Mogą być teraz jakieś powikłania, które wymagają interwencji specjalistów.
  Bu, bu, ha, ha, ha!

  Polubienie

 11. Wężu

  Ty tak poważnie z tym założeniem filmowej tuby da bitcoina i innych krypto?

  Przecież nie tak dawno pisałeś tu nam, że to była ściema z tymi kryptowalutami!

  No więc skoro sam nie jesteś entuzjastą tej forsy, to po co planujesz nam gojom takie szkolenia?

  Polubienie

 12. @ LuK

  „Podobno Węża odwołali!
  Bzdura, wężyk jest nieodwoływalny.”

  Jak będzie pisał społecznie, to zgoda Panie LuK!

  Polubienie

 13. Pierwotnie miałem robić język niemiecki ale tego jest w grom na youtube .
  Po co takie szkolenie ?
  Odpowiedz jest prosta .
  Sam trzy lata temu zacząłem i zarobiłem na bitbay a nie jest trudną rzeczą się tego nauczyć .
  Najważniejszy powód .Bo po prostu żeby ktoś biedny bądz niezamożny inwestując niewiele teraz a raczej długofalowo miał szansę zarobić konkretny pieniądz a tym samym odmienił swoje życie .
  Póki co wy dalej mi ubliżacie i się śmiejcie .
  Trzymajcie się .
  Najważniejsza rzecz .Zapłacić podatek aby problemu nie było .

  Polubienie

 14. Widzicie Edwardzie wy tego za cholerę nie potraficie zrozumieć a pisałem o tym setki razy .To że ktoś jak ja zarobił na bitcoinie i nie tylko wcale nie znaczy że jest entuzjastą tego .Chodzi jedynie o zarobek ale Edward czy to rozumie ? Chyba nie .Natomiast chwalenie bitcoina wklejanie filmików to już były jajca .Tylko to trzeba zrozumieć i rozgraniczyć .

  Polubienie

 15. TO JEST OKAZJA NA BARDZO DOBRY ZAROBEK DŁUGOFALOWY W CIĄGU ROKU – DWÓCH LAT .
  PAMIĘTAJCIE JAK WAS DO NICZEGO NIE NAMAWIAM .
  RYZYKO JEST ZAWSZE.
  TĄ KRYPTO OBSERWUJE OD DOŚĆ DAWNA . MA SZALONY POTENCJAŁ .
  NAZYWA SIĘ
  RIPPLE .
  W TEJ CHWILI NA GIEŁDZIE MOŻNA JĄ KUPIĆ ZA JEDYNE 0. 5 DOLCA .
  W CIAGU ROKU DWÓCH JEJ CENA MOŻE WZROSNĄĆ DO PRZEDZIAŁU MIĘDZY 10 USD A 100 DOLCÓW.
  WIDZICIE TERAZ ZAROBEK KONKRETNY PRZY ZAKUPIE NAWET NIEDUŻEJ ILOŚCI RIPPLE MAŁO INWESTUJĄC
  PO ZAKUPIE NIE TRZYMAĆ RIPPLE NA GIEŁDZIE BO MOGĄ WAS OKRAŚĆ . ZAKŁADACIE PORTFEL TAM RIPPLE TRZYMACIE AZ JEJ CENA SKOCZY DO MIEDZY 10 USD – 100 USD
  WIDZICIE TERAZ ZYSK I PIENIADZE JAKIE MOGĄ DO WAS SPŁYNĄC ? CZY NIE WIDZICIE ?

  POWTARZAM
  RYZYKO JEST ZAWSZE . TO SĄ WASZE PIENIĄDZE I WY RYZYKUJECIE . JA NIKOGO DO NICZEGO NIE NAMAWIAM.
  JA RIPPLE KUPIŁEM .

  Polubienie

 16. Do grzanka … .
  To co grzanku, kupujemy do spółki te całe RIPPLE, może sprawa nie rypnie się i zarobimy, jak wąż mówi?

  Polubienie

 17. Zwykle imperia i supermocarstwa wkraczają w swój końcowy okres w momencie pozornie, ale ostatecznie iluzorycznego, maksymalnego sukcesu, który historycy nazwali imperialnym przesileniem, po którym nastąpuje zwijanie imperium, upadek i ostateczna śmierć, jak miało to miejsce w przypadku Imperium Brytyjskiego.
  Dla Stanów Zjednoczonych i Izraela ta chwila została osiągnięta dawno temu. Czasy, w których Ameryka / Izrael może rządzić światem, dawno minęły. Ameryka nie jest teraz nawet trzecią siłą w rankingu w XXI wieku w hierarchii Wielkich Światowych Potęg . Trzecim miejscem może być USA lub UE. Jedno jest pewne, jeśli Stany Zjednoczone chcą zająć 3. miejsce w szeregu Wielkich Światowych Potęg XXI wieku, będą musiały zrezygnować i odrzucić uzależnienie od Izraela. Jeśli chodzi o projekt Izrael, to jest on zakończony w ten czy w inny sposób.
  https://www.strategic-culture.org/news/2018/06/29/why-us-israel-alliance-will-soon-be-trouble-for-both.html

  Polubienie

 18. Nie żyje Irena Szewińska
  Szewińska miała 72 lata. Była wiceprezesem Polskiego Komitetu Olimpijskiego. To najlepsza lekkoatletka w historii polskiego sportu. Zdobyła siedem medali igrzysk olimpijskich (trzy złote, dwa srebrne i dwa brązowe).

  No była dobra, dla przykładu ja już mam 76 lat i nie zdobyłem ani jednego medalu

  Polubienie

 19. sssssssssss
  Jak masz jeszcze kawałek ogródka przy domu to kup jedną kolbę kukurydzy, wyłuskaj ziarenka, policz je ( powinno być średnio około 50 szt.) posadź w ziemię, podlej i na jesieni zbierz 50 kolb, wyłuskaj ziarenka i znów policz. Powinno być 2500 szt.
  Czy ktoś może ci zagwarantować lepszy lub wyższy zysk jak 50 x (razy)?
  Zero ryzyka, mały wydatek na start, uczciwe działanie i ogromny zysk już nie po dwuch latach, lecz po paru miesiącach.

  Polubienie

 20. Adm ja posadziłem szczypiorek ale nie zrywam bo trzymam cebulki na sadzenie a i tak ktoś mi wlazł w nocy w ogród i cały szczypior zaje…
  Panie Kaczyński i jak tu żyć!!!!!!
  bu bu ha ha ha
  Ty adminek to jednak jestes jajcarz . Ja podałem szansę zarobku konkretnego kto skorzysta może zarobi a kto nie to nie .Bez łaski

  Polubienie

 21. Ale jaja!

  Nasz wąż bez szczypiorku teraz będzie!
  Jak tu dalej żyć, jak kac męczy i sałatka ze szczypiorku potrzebna.
  Podobno pani Nana ma ładny szczypiorek, to może podeśle wężowi trochę kurierem, jak wąż ładnie panią Nanę poprosi.

  Ps. Ale Ciebie wężu ostro atakują na WPS, oj czarne chmury nad Tobą zbierają się, że aż strach. Może pan grzanek w sukurs przyjdzie, miast prześmiewać się tylko!

  Polubienie

 22. UWAGA!

  WONSZ W AKCJI!

  WONSZ WCISKA NAM ,,POWSZECHNĄ/POSPOLITĄ/KOMUNISTYCZNĄ TANDETĘ. SPOD ZNAKU PODWÓJNEGO KONIA.

  BIT-KOINE

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bit

  OHO, TUTAJ SIĘ ZACZYNAJĄ PSEUDONAUKOWE SCHODY Z KUNIEM!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koine

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koine_(j%C4%99zykoznawstwo)

  STARY I NOWY KUŃ. GRAMATYKA STAROŻYTNEGO JĘZYKA GRECKIEGO POWSTAŁA W XIX I XX W. N.E. – COŚ TAKIEGO!?

  Koine Greek – stare gramatyki języka greckiego

  http://www.orygenes.pl/koine-greek-portal-dokumentujace-stare-gramatyki-jezyka-greckiego/

  Koń czy kuń, czyli dialekt kurpiowski

  http://www.to.com.pl/wiadomosci/ostroleka/art/6321496,kon-czy-kun-czyli-dialekt-kurpiowski,id,t.html

  TY, SSSSSSSSS, ILE CI ZA TO PŁACĄ?

  Marketing wirusowy, reklama wirusowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing_wirusowy

  KTO ZA TYM STOI? PRZECIEŻ WIADOMO NIE OD DZIŚ, ŻE WSZYSTKO CO CESARSKIE, NALEŻY ODDAĆ… – TAK, TAK, PANIE WONSZYK, CESARZOWI!

  Hej!

  Polubienie

 23. Oj ty wójcie wójcie za 2 szekle z głupim uśmieszkiem Funesa .To ty biedaku nie przeczytał że ten szczypiorek nie był do jedzenia tylko był hodowany specjalnie na cebulki .
  Ale gdzie by takie rzeczy wiedział wójt za dwie szekle
  bu bu ha ha ha
  . Nie był na szkoleniu na temat ogrodnictwa w Izraelu .cóż za pech bu bu ha ha ha

  ALE TEN TWÓJ FUNES MA JUŻ UBYTKI W ZĘBACH JAK WIDAĆ . CO TA STOMATOLOGIA WE FRANCJI KULEJE BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 24. Ponadto ja szczypiorków nie jadam bo z gęby cebulą smierdzi .Tak sieje z przyzwyczajenia albo sąsiadom dam ha ha ha wójcie bo trzeba mieć dobre serducho które ja mam .

  Polubienie

 25. Ad Adm-inka

  Znowu cosik przepadło w czarnej dziurze!!!

  P.S. Wonsz, czy już zamontowałeś nową baterię łazienkową i kuchenną? Chi, chi, chi…

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 26. tak kikunia bateria łazienkowa zamontowana .Mydełko FA i palmolive jest .Przyjezdzaj do mnie wypróbujesz ptaszka i pupkę sobie myjąc
  bu bu ha ha ha

  P.S. Wonsz, czy już zamontowałeś nową baterię łazienkową i kuchenną? Chi, chi, chi…

  Polubienie

 27. COŚ KRĘCISZ WĘŻU!

  PRZCIEŻ CEBULKA TEŻ ŚMIERDZI, KTÓRĄ ZAJADASZ SIĘ.
  U NAS JAK GORZAŁĘ CHLEJĄ, TO POD TAK ZWANE ŻEBERKA Z CEBULKI LUB POD BOCZEK I WTEDY CHWYTAJĄ SIĘ POD BOK!

  Polubienie

 28. Wężu!

  Ale ten nerwus Tomas Forged popsuł Ci zdrowie, co?

  Zobacz, że nikt palcem nie kiwnął w Twojej obronie, to dopiero jajcarze?

  Polubienie

 29. Ja bym Ciebie bronił, ale mnie z WPS wy—-li za Twoją namową i jeszcze się zemnie śmiałeś po różnych blogach, to teraz masz jajcarzu za swoje.

  Jak tam wężu, meczyki będziesz dalej oglądał, czy już nie, bo masz doła?

  Polubienie

 30. Panie kika22

  Podobno wąż zakłada szkołę dla gojów na jew tubie, jak to nie dać się i wykiwać szmula na forsie, którą to on ukochał najbardziej.

  No cóż, zobaczymy?

  Polubienie

 31. Podobno wąż zakłada szkołę dla gojów na jew tubie, jak to nie dać się i wykiwać szmula na forsie, którą to on ukochał najbardziej.

  No cóż, zobaczymy?

  I TU WÓJCIE TRAFIŁEŚ W SEDNO HA HA HA
  A PRZYJACIELU PRZECIEŻ TY MNIE WSZĘDZIE GNOIŁ GDZIE MOŻNA .JUZ NIE PAMIĘTASZ
  A TEGO FORGEDA TEZ WIDZĘ NIKT NIE POPARŁ OPRÓCZ GRZANKA KTÓRY SWOIM ZWYCZAJEM DOLEWAŁ OLIWY DO OGNIA ALE TEŻ MU NIE WYSZŁO .
  HA HA HA .
  CO DO MECZÓW
  ZONA ZABRONIŁA OGLĄDAĆ POD GROŻBĄ ROZWODU ( TYLKO KTO BY JĄ WTEDY UTRZYMYWAŁ HA HA HA )
  ALE TOBIE WÓJCIE ZAZDROSZCZĘ PEWNIE MECZYK ARGENTYNA – FRANCE BĘDZIESZ OGLĄDAŁ . DAWAJ TU RELACJE NA FORUM BO JA MAM SZLABAN NA MECZE HA HA HA .
  HA HA HA .

  Polubienie

 32. BO DLACZEGO NIBY POLAK MA KASY NA KRYPTO NIE TRZEPAĆ I PRÓBOWAĆ ZMIENIĆ NA LEPSZE SWOJE PODŁE ZYCIE W TYM KRAJU . TO TEZ SZANSA NA DOCHÓD PASYWNY A WIĘC KOLEGO POWINIENEŚ POPRZEĆ MÓJ KANAŁ A NIE MI DOWALAĆ BO NIESTETY W KAPITALIZMIE PIENIADZE SĄ SEXY . TAKA KARMA A SAMI WIECIE . BEZ KASY ANI RUSZ
  HA HA HA .

  Polubienie

 33. Ad Wójta

  Panie Wójcie, który to jest Wonsz? Czosnkowo/szczypiorowa sekta, została przyłapana na gorącym uczynku w trakcie modłów do bożków mammon(i)a i bitkonia!

  Hej!

  Polubienie

 34. oj kika chyba ci będę musiał pokazać jaja bo nie uwierzysz że jam ci jest Słowianin z krwi i kości .

  Polubienie

 35. Dla mnie pieniadz nie jest żadnym bogiem ale ty chłopie żony nie masz i nawet nie wiesz ile kosztuje dutków utrzymanie i zachcianki żony kolego .
  Wezmiesz tą swoją emeryturkę kupisz sobie trochę pasztetu , mleczko , śmietankę zjesz , popierdzisz i jest super ja kolego niestety mam żonkę u której musi się zgadzać sianko .
  Jakbym był sam pieprzył bym ten forex , krypto i zarabianie w internecie . Kupiłbym bym sobie kilo kiełbasy wypił herbatę i byłoby cooollll . Pomarzyć można
  Także kikuniu nie wmawiaj mi miłości do pieniądza . Po prostu ja powtarzam tylko hasła kołczów w tym kraju że pieniadze są sexy .
  Tak braciszku !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 36. cyt.:
  „Pod pseudopatriotycznymi hasłami politycy obecnie rządzący Polską szczególnie lubują się w obchodzeniu rocznic klęsk. Przy okazji zakłamując rzeczywistość.” …

  Czytam: Macierewicz et consortes – myślę: patriotyzm jest ostatnim schronieniem kanalii…

  Polubienie

 37. nie ostatnim dylu nie ostatnim .Jeszcze odmawianie zdrowasiek na klęczkach .Chyba pamiętasz głodówki tzw opozycji w latach 70 w Kościołach a kto wie może im dam gdzie po cichu gosposia księzula przynosiła ruskie pierogi z tłuszczykiem i cebulką pycha !!!!!!!!!!!!!!!!!
  a moja baba nie chce mi takich zrobić dlatego kupuje sobie w pierogarni
  bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 38. SWOJĄ DROGĄ TO JA SIĘ JESZCZE DZIWIE ŻE TE NASZE KLĘSKI MUNDIALOWE TO NIE WINA PUTINA WSZAK MÓGŁ ROZPYLIĆ NIEWIDZIALNĄ MGŁĘ KTÓRA TYLKO NAM SZKODZIŁA I POWODOWAŁA BRAK MOTORYKI A NA RYWALI DZIAŁAŁA JAK ZIOŁA ESCOBARA NA MARADONĘ W MECZU ARGENTYNY GDY JEJ KIBICOWAŁ.
  ALE WSZYSTKO PRZED NAMI . KTO WIE ? MOŻE POWOŁAJĄ KOMISJĘ SLEDCZĄ ABY TO USTALIĆ OCZYWISCIE KAWA , CIASTECZKA I PIERDZENIE W KRZESŁO W CZASIE OBRAD KOMISJI NA KOSZT PODATNIKÓW
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 39. JAJCA DIEGO ZŁY PO SPOTYKAŁ SIĘ Z GŁOWAMI PANSTW IRANU , KUBY ALE BYŁBY DOBRY GDYBY SOBIE ROBIŁ SWEET FOCIE NP Z PREZYDENTAMI USA CZY FRANCJI BU BU HA HA HA . JAJCA .

  Polubienie

 40. NO, TO MAMY PRZERĄBANE! 49 LAT BYLI U NAS NA GOŚCINYCH WYSTĘPACH RUSKIE PIEROGI, TERAZ ICH ZASTĄPIĄ US-RAJSIE CIEPŁE KLUCHY!

  Okupacja Polski 1944-1993 przez wojska radzieckie

  http://leopoldokulickilegungenkomendant.blogspot.com/2013/02/okupacja-wojsk-radzieckich-polski-1944.html

  MY BARDZO ,,KOCHAMY” WSZYSTKICH DARMOZJADÓW W ZIELONYCH MUNDURKACH!

  Sensacyjne doniesienia: Trump przeniesie z Niemiec do Polski wszystkich swoich żołnierzy?

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/trump-chce-przeniesc-tysiace-zolnierzy-z-niemiec-do-polski/qt4etn6

  KTO WIE GDZIE LEŻY UKRYTY 52 STAN US-RAJU?

  Polska 52 stanem Stanów Zjednocznonych – z cyklu ,,Polska istnieje formalnie”

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/36945-polska-52-stanem-stan%C3%B3w-zjednoczonych-z-cyklu-polska-istnieje-formalnie

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/polska_staje_sie_52,p913253403

  https://passent.blog.polityka.pl/2017/08/20/polska-52-stan-usa/

  TO SOBIE ZAPAMIĘTAJMY, KTO DO PO—LIN, BEZ ŻENADY I ZBĘDNYCH REFLEKSJI, SPROWADZA NSTĘPNYCH OKUPANTÓW!

  https://sjp.pl/okupant

  Hej!

  Polubienie

 41. PANIE DOKTOR, A NOWOŻYTNA PRZYSIĘGA…, KTÓRĄ TEŻ KILKA RAZY ZMIENIANO I NADAL SIĘ NAZYWA PO STAREMU!?

  Przysięga Hipokratesa

  ,,… Po zbrodniach dokonanych przez lekarzy niemieckich podczas II wojny światowej, Światowa Organizacja Lekarzy podczas swojego zjazdu w Genewie w 1948 r. opracowała nowożytną wersję przysięgi – deklarację genewską, zmienianą następnie w latach 1968, 1983, 1994 i 2005…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przysi%C4%99ga_Hipokratesa

  PREZIO PO KOLANOWEJ TRAUMIE W SPA! Chi, chi, chi i cha, cha, cha…

  Odkurzanie… kaczki! Słodkie!

  http://www.interia.tv/wideo-odkurzanie-kaczki-slodkie,vId,1185551

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Spa_(terapeutyka)

  Hej!

  Polubienie

 42. KUSZENIE WONSZA. Chi, chi, chi…

  Ty, SSSSSS, a znasz to?

  Gigantyczna wygrana w megaloterii w Polsce. Zwycięzca zgarnął fortunę!

  CO ZA NARÓD, JUŻ PRZESTALI WIERZYĆ, ŻE U SZMULI MOŻNA COŚ WYGRAĆ! (komentarze)

  Danuta Gajewska: I kto wygrał kolega bankierów zasiadających w Zarządzie Lotto? Znacie kogoś kto wygrał główną wygraną?

  Der Ler: Zakłamana gra. Losowanie jest w ośmiu krajach i nikt nie potrafi wygrać te 300 mln? Od czasu do czasu rzucą komuś 26 mln i wielkie sukcesy.

  Suzana Maj: A ten nasz to już zwariował czy za chwilę mu odbije?

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/gigantyczna-wygrana-w-megaloterii-w-polsce-zwyciezca-zgarnal-fortune/6rf74rj

  BAJU, BAJU, BĘDĘ W RAJU. CZY KTOŚ WIDZIAŁ ,,WYGRANEGO” NIESZCZĘŚNIKA? PO ,,WIELKIEJ WYGRANEJ” W KASIE POZOSTAŁO TROCHĘ SIANKA – CUDA, CUDA OBWIESZCZAJĄ!

  Wonszyk, czy już wpadłeś w objęcia WIELKIEJ PANI PATOLOGII? Cha, cha, cha…

  Diagnoza patologicznego hazardu

  http://www.uzaleznieniabehawioralne.pl/hazard/diagnoza-patologicznego-hazardu/

  Przegrali olbrzymie pieniądze, a często też życie rodzinne i karierę. Hazard jest jak choroba

  https://wpolityce.pl/spoleczenstwo/336730-przegrali-olbrzymie-pieniadze-a-czesto-tez-zycie-rodzinne-i-kariere-hazard-jest-jak-choroba

  Hej!

  Polubienie

 43. APA nie gadaj tylko meczyk oglądaj a chcesz zasmakować prawdziwej roboty u mnie na rancho? .To zapraszam .Dam ci dniówka 2 stówki plus miska obiad i kolacja i będziesz tak zmęczony o 21.00 że nie będziesz miał siły piernąć to ci gwarantuje .Grzanek jest w domu i czyta ksiązki te które polecał na WPS w dodatku laptop mu się popsuł .

  Pozdrowienia dla APA i zdrowia dla Zenka .niech wraca do zdrowych chociaź mi APA zawsze zyczył smierci .
  Do zobaczenia w piątek .

  Polubienie

 44. APA mecze od 16. Gra Rosja .Bedzie Putin na stadionie .Trza kibicować będzie cięzko bo z byczkiem Fernando jest zawsze cięzko ha ha ha bu bu bu .

  Polubienie

 45. W przypadku elit politycznych krajów przybałtyckich i Polski wszelkie straty są dopuszczalne, choćby tylko po to, by drażnić Rosję. Ten stan rzeczy jest po prostu podyktowany prostym projektem biznesowym, który może stać się przedmiotem dyskusji na szczycie Rosja-USA:
  Koszt dostarczenia amerykańskiego LNG na rynek europejski wynosi od 265-295 USD za 1 000 metrów sześciennych, podczas gdy średnia cena kontraktów eksportowych Gazpromu wynosi 190 USD za 1000 metrów sześciennych.
  W ten sposób Stany Zjednoczone mogą łatwo kupować rosyjski gaz po 190 USD a następnie sprzedać go cierpiącym Polakom, Litwinom i innym zawodowym Rusofobom po 290 USD, jako swój własny. 100 dolarów dla Amerykanów, 190 dolarów dla Gazpromu, przy pełnym konsensusie stron. Nawet Niemcy nie będą mieli nic przeciwko temu, kto będzie przeciwny zwiększeniu kosztów ogólnych u konkurentów?
  Polska chciałaby kupować w ciągu roku co najmniej 10 mld metrów sześciennych gazu amerykańskiego każdego roku czyli dać zarobić na sobie Amerykanom miliard dolarów tylko za zmianę z rosyjskiej flagi na flagę USA – nie ma potrzeby, aby Polakom w tym przeszkadzać. Nawet dwa razy tyle zapłaci reszta szlachetnych członków Klubu Rusofobów Europy Wschodniej – trzy miliardy USD zysków rocznie dla Wielkiego Brata za oceanu, zachowując ilość eksportu rosyjskiego gazu.
  Podział Europy Wschodniej w proporcji od 100 do 190 – czy to nie jest przedmiotem konsensusu w nadchodzących rozmowach w Helsinkach?
  https://aftershock.news/?q=node/660554

  Polubienie

 46. @ Julius
  Prosty i czytelny biznes dla USA i Rosji.
  Rosja i tak swoje weźmie, polskie rusofoby będą dotować upadającego wuja Sama.
  I o to chodzi, chodzi o kasę.
  Polacy byli durni i durnymi pozostaną.
  Polacy wolą pielgrzymki do Częstochowy od refleksji na temat cen gazu, z jakimi przyjdzie im się zmierzać.

  Polubienie

 47. Brawo Andrzej
  andrzej pisze:
  Lipiec 1, 2018 o 11:01 am
  Są odpowiedzialni za rozmontowywanie polskiej gospodarki. Emigrują jak zawsze młodzi, rzutcy, najwspanialsi, najodważniejsi. Po kolejnym rozbiorze Polski, który nazwano „transformacją ustrojową”, trwa nieprzerwanie masowe wyjeżdżanie Polaków z kraju. Polska bowiem zarządzana jest nie przez Polaków, a jeśli nawet to margines społeczny opłacany przez sztandlanów.

  Państwo polskie to dziś atrapa państwa. Nie zapewnia ono swym obywatelom ani pracy, ani godziwych warunków życia a troszczy się i to bardzo o niektóre inne nacje i państwa, gotowe wykonać każde ich polecenie wymierzone w polski naród. To zdrada, która powinna być karana wyrokiem śmierci. Wyjeżdżają z Polski, zamiast ją wzmacniać i budować młodzi ludzie, często z więcej niż jednym dyplomem ukończenia wyższej uczelni. Czy Polskę na to stać?

  Sprowadza się zaś do Polski Ukraińców wykrzykujących banderowsko-syjonistyczne hasła a nie pozwala się na powroty tych Polaków którzy znaleźli się poza Polską nie z własnej woli.Absurd!

  Rozbudowano aparat administracyjny, który stanowi, de fakto, kworum wyborcze dla partii rządzących za nas ale bez nas. Bezprawie nie razi wymiaru sprawiedliwości, bo jest on okupowany przez przedstawicieli tej właśnie antypolsko zaprogramowanej nacji. Komornicy ściągają mienie sąsiadów, gdy właściciel już nic nie ma, kredytobiorców wrobiono w różne pożyczki nie do spłacenia, w markach szwajcarskich, nikogo też nie obchodzi że Polacy nie chcą GMO i tak będą jeść to, po czym nawet szczur po 3 latach się nie będzie rozmnażać, emerytury rewaloryzowano o dwadzieścia kilka złotych, gdy za ten wspaniały gest ZUS-owcy wypłacili sobie po prawie 4 tys. nagrody. Można by bez końca ciągnąć tę wyliczankę absurdów Made in jewish mind.

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2018/06/26/historyczne-klamstwa/

  DAWAĆ ROSJA . NA RAZIE REMIS . JEST OK

  Polubienie

 48. przemex pisze:
  Lipiec 1, 2018 o 2:07 pm
  W przypadku elit politycznych krajów przybałtyckich i Polski wszelkie straty są dopuszczalne, choćby tylko po to, by drażnić Rosję. Ten stan rzeczy jest po prostu podyktowany prostym projektem biznesowym, który może stać się przedmiotem dyskusji na szczycie Rosja-USA:
  Koszt dostarczenia amerykańskiego LNG na rynek europejski wynosi od 265-295 USD za 1 000 metrów sześciennych, podczas gdy średnia cena kontraktów eksportowych Gazpromu wynosi 190 USD za 1000 metrów sześciennych.
  W ten sposób Stany Zjednoczone mogą łatwo kupować rosyjski gaz po 190 USD a następnie sprzedać go cierpiącym Polakom, Litwinom i innym zawodowym Rusofobom po 290 USD, jako swój własny. 100 dolarów dla Amerykanów, 190 dolarów dla Gazpromu, przy pełnym konsensusie stron. Nawet Niemcy nie będą mieli nic przeciwko temu, kto będzie przeciwny zwiększeniu kosztów ogólnych u konkurentów?
  Polska chciałaby kupować w ciągu roku co najmniej 10 mld metrów sześciennych gazu amerykańskiego każdego roku czyli dać zarobić na sobie Amerykanom miliard dolarów tylko za zmianę z rosyjskiej flagi na flagę USA – nie ma potrzeby, aby Polakom w tym przeszkadzać. Nawet dwa razy tyle zapłaci reszta szlachetnych członków Klubu Rusofobów Europy Wschodniej – trzy miliardy USD zysków rocznie dla Wielkiego Brata za oceanu, zachowując ilość eksportu rosyjskiego gazu.
  Podział Europy Wschodniej w proporcji od 100 do 190 – czy to nie jest przedmiotem konsensusu w nadchodzących rozmowach w Helsinkach?
  https://aftershock.news/?q=node/660554

  Polubienie

 49. [Wójt
  30 czerwca 2018 o 1:07 PM ]

  Stary mi powiedział, że odczuwasz za mną poważną tęsknotę, Wójt, i się domagasz, żebym jakimś elementom poślednim wysyłała kurierem szczypiorek. Nic z tego. Tobie ostatecznie bym mogła, bo za tzw. bliźnim się wstawiasz, czyli dobre masz wychowanie podstawowe, ale to już nie sezon na szczypiorki. Teraz to już jest ładna cebulka pasująca bardzo dobrze do dojrzewających właśnie pomidorków.

  Poza tym tobie przecież niczego nie brak, taką mam nadzieję i czego ci życzę. Jak wiemy z doświadczenia, jeden dziad więcej to nie żadne wzbogacenie dla świata.

  To co mi zależy, żeby ci życzyć i wygranej w toto lotka i innych miesięcznych pensji w wielokrotności x25! Naprawdę nie będziesz mi mniej czy bardziej sympatyczny siedząc na złotym klozecie i wycierając sobie to, co trzeba płatkami złota. Jak tak lubisz, no to dlaczego by nie? Mnie to nie przeszkadza.
  Ja pozostanę przy sprawdzonej już tradycji. Zwłaszcza, że bliżej mi niż dalej i nie ma co się wygłupiać ze złotem na rolkach w charakterze papieru wuce.

  Złoto złotem, ale nad nami wisi inne niebezpieczeństwo. Mianowicie, gdy Niemcy obrażą się na ussa – do tej pory nie mogli, ale może teraz już mogą? no to ussa może zechcieć Niemców udobruchać naszymi odwiecznie słowiańskimi Ziemiami Odzyskanymi?

  W końcu niejaki pan Tramp deklarował, że może ewentualnie uznać Krym za rosyjski. Sam z siebie na to by nie wpadł i sam dla siebie niewiele by z tego miał, bo i co?

  Ale biorąc pod uwagę niezmiennie inwazyjną politykę niemiecką i to od zawsze skierowaną przeciw Słowianom, to można z dużym prawdopodobieństwem stwierdzić, że dąsy niemieckie mają na celu wepchanie się do nas. Ja co prawda władam tym językiem obcym na bieżąco, ale jednak duszę mam słowiańską i chętnie mieszkałabym dalej w Polsce a nie w szkopii. Na kasie mi nie zależy i na ojro cięta nie jestem, więc mam łatwiej z patriotyzmem niż reszta lokalnej u nas gawiedzi. Oni raczej by na migi się domagali poprawy losu od nowego pana, niż zacisnęli by zęby i pasa by pozostać przy Macierzy. Cóż, takie czasy…

  Jedyne, co dziwić (ha ha?.. ) może, to całkowite milczenie w tej kwestii kościoła katolickiego. Czyli odbyło by się to po jego myśli. W końcu nawet średnio kumaty może skojarzyć, że po łupniu jaki odebrał niehonorowo niemiecki żołdak pod Stalingradem zostały uruchomione katolickie kanały przerzutowe dla kadr faszystowskich i te umoszczono wygodnie w Ameryce zarówno Północnej jak i Południowej gdzie chleba im brak nie było i do tej pory widać, że kibice Urugwaju mają blond włoski i niebieskie oczęta. Po kim to, ach! po kim? Czyżby po Indianach? Niemożebność!

  A akurat wczoraj przy pracach domowych ukulturalniłam się z lekka oglądając program o Hagia Sophia, czyli bazylice będącej obecnie w posiadaniu Turków.

  Turcy ci zostali „ucywilizowani” poprzez odebranie im mowy pisanej i zastąpienie jej pismem opartym na tzw. analfabecie łacińskim, który to analfabet uczynił nie tylko z Turków analfabetów nie zdolnych do przeczytania starych ksiąg, które jakimś cudem się uchowały przed inkwizycją anglosyską.

  Także tym samym sposobem uczyniono z nas, DUMNYCH SŁOWIAN, chodzicieli coniedzielnych z prawem dawania na tacę, zaś nasze pismo RODowe zostało wymazane z naszej pamięci zbiorowej i bibliotek spalonych i zburzonych, zastąpionych zbiorami niemieckich harlekinów podajacych w sposób prosty jak można się zdemoralizować nowocześnie by należeć do „cywilizacji zachodniej”.

  Otóż, ta Hagia Sophia to taka kość niezgody, ale już poważnie ogryziona i robi za muzeum.

  Ale na jej podstawie widzimy, dlaczego ussa pcha się do Syrii i dlaczego Rosja nie może mu na to pozwolić.
  Otóż, ci, co mieli pomysł na katolicyzm nie dają nikomu na to licencji i chcą sami wziąć wszystko.

  No więc ciągnąc wątek po widocznej teraz linii możemy zrozumieć, że II. wojnę błogosławił nie kto inny niż katolicki naczelnik. On ci to, choć w innej osobie, przejął lat temu trzydzieści Polskę uczyniwszy z niej kilkadziesiąt parafii, do których podąża pozbawiona ludzkiego alfabetu gawiedź z datkami i on ci to nie sprzeciwia się sprowadzaniu ussamerykańskich wojsk do Polski, a także onże sam chce się porozumieć z Patriarchą o wzajemnych wpływach i ustępstwach.

  Tenże jest silny siłą ‘nato’, tamten zaś widuje chętnie Prezydenta Putina zapalającego świeczki w cerkwi.

  No a co ma do tego ta Hagia Sophia?

  A no ma! Bo zasadniczo problem się zaczął jej budową, a potem jej niszczeniem i przerabianiem z bizantyjskiego na katolickie i apiać na nowo na abarot.
  Więc nam tu mówią, że niby to chrześcijaństwo jest i jedno i drugie. No jest! w ludzkiej wierze, ale nie w kościelnej polityce.

  W tamtym zawartych jest więcej pra-pierwiastków PRAWDZIWEJ WIARY, bo ludzie prawdziwie wierzący, a nie materialiści odkupujący po katolicku swoje grzechy pazerności.

  Patrząc bezpośrednio możemy zobaczyć co następuje:

  1) I. wojna i właściwie napaść na prawosławie.

  2) Rewolucja „bolszewicka” i likwidowanie prawosławia przy pomocy niemieckich „sił interwencyjnych” wspieranych przez katolickich „cesarzy” czy kto tam wtedy nie miał nic do powiedzenia ale siedział na tzw. tronie.
  Jak wiemy z przekazów medialnych, w czasie „rewolucji bolszewickiej” były masowo niszczone cerkwie prawosławne. Były one rabowane, podpalane i burzone. Jako algorytm do zakodowania dostaliśmy: bolszewicy=niewierzący= należy ponownie walczyć z bolszewikami by „wprowadzić wiarę”.

  No to zachodzi pytanie: jaki mieli w tym interes Rosjanie, by burzyć własne cerkwie, niszczyć złocone Ikony i podpalać piękne budowle sakralne? NIE MIELI ROSJANIE W TYM ŻADNEGO INTERESU!

  No więc kto w tym interes miał?

  A no, „wojska interwencyjne” w postaci bojówek amerykańskich, niemieckich, francuskich, rumuńskich i kto tam się na te rabunki jeszcze załapał – ale nie Polacy, bo nas wtedy DZIĘKI BOGU nie było jako państwa.

  Potem na szybko nadrabiał to Piłsudski napaścią na ZSRR w 1920 roku, ale nie było co rabować to tylko mordowali Rosjan, gwałcili Rosjanki i palili rosyjskie wsie i miasta. W ramach „walki z bolszewikiem” i by udowodnić przynależność „do zachodniej cywilizacji”. Czyli tak ustawić polskie państwo, by je oderwać od słowiańskich korzeni na ile się da.

  Potem była poprawka do tego w postaci rzezi wołyńskiej – w wykonaniu nie tyle Ukraińców, co faszystowskich bojówek wyszkolonych i uzbrojonych przez niemców.

  Teraz, po „majdanie” Ukraina ponoć się zaprzyjaźniła z Niemcami i już mogą oficjalnie tam ten biedny kraj faszyzować. Niczym Hiszpanię za czasów „wojny domowej” i usadzeniu tam faszystowskiego, ale za to katolickiego generała franko (żeby całkiem zapomnieli, że ich świetność to czasy „Maurów”? dam link ale nie jako hiperłącze, można sobie to zrobić samem z powrotem: h, t, t, p://w, w, hidaya.pl/historia/zloty-wiek-hiszpanii-pod-panowaniem-maurow/ nie wiem, czy się samo nie naprawi i się zhiperłączuje).

  No i katolicy będą się teraz porozumiewać z prawosławnymi w sprawie Ukrainy. Ciekawe, dlaczego?

  3) Jako trzecie mamy II. wojnę światową z „Gott-mit-unsami” na hitlerowskich pasach i błogosławieństwo na drogę na Wschód od samego stolca watykańskiego.
  Ale jak już wspomniane, po batach pod Stalingradem „alianci” zmuszeni byli ratować co się dało, a że mięso armatnie samo się odradza i jest i tak spisane na straty, no to administracja watykańska prowadziła szeroko zakrojoną akcję przerzutową dla kadr niemieckiej machiny wojennej, a potem to się z tego zrobili urugwajscy blond kibice mundialu w Moskwie a nieco wcześniej organizacja „nato”, siejąca od początku zniszczenie i robiąca wojny na całym świecie w ramach walki o pokój.

  Mówią, że mą/ -s/ia/d to najlepszy wywiad, ale kudy mu do świątobliwej armii jawnych agentów stocopiotrowych! Mieli oni dwa tysiące lat na to, żeby się zorganizować i nie robili tego przecież, żeby ludziom było lepiej żyć na świecie.
  Wchodzili ci owi uzbrojeni w biblię a ludność „pogańska” miała w posiadaniu ziemię. Po krótkim czasie ludność była już nie pogańska i miała w posiadaniu biblię, a ci owi byli właścicielami ziemi. I tak jest do dziś.

  Nierozumni napadają na „niepolski rząd”. Ale po co? Czy ci „prawdziwi patrioci” wiedzą, skąd wezmą dla ludzi jedzenie gdy „odsuną żydów od władzy”?
  Już po tygodniu ludzie – jeszcze prawdziwsi Polacy – gonili by ich widłami niczym Bracia Ukraińcy i chcieli by ci prawdziwi Polacy powrotu do stanu sprzed, gdy mogli wysyłać swoje córki na zarobek pod galerie handlowe a sami czekali od dopłaty do dopłaty by zanieść ją w sobotę do sklepu a resztę w niedzielę na tacę.

  Komu chciałoby się na nowo uczyć czytać i pisać w RODowym języku? Komu chciało by się puszczać wianki na wodę? skakać przez ogień? czcić Gaje Święte – skoro można je wyrąbać zanim zje je kornik i mieć z tego kasę, kasę KASĘĘĘĘĘĘ!!!!!

  Szczypiorek, cebulka, czosneczek; wiara taka, wiara siaka. A człowiek jak był zbucowanym leniem tak nim pozostał.
  Na Portalu zwącym się „Wierni Polsce, Wierni Ojczyźnie” kreatury posługujące się komputerową klawiaturą prowadzą handel duszami, bitkoniami, zamieszczają wulgarne obrazki, a Administracja Portalu jakby nigdy nic, cieszy się, że jest poczytność.

  I tylko Wójt niejaki nieśmiało domaga się, by ktoś – w domyśle: nana – coś napisał do czytania, bo ile można przerywać myśl w pół zdania nie stając się przy tym idiotą..?

  Ale nic to. Patriotyzm patriotyzmem, ale żyć trzeba, więc zabieram się do pracy domowej i zrobię sok z pierwszych malin, bo Stary mi już ich trochę nazrywał. W jesienne dni jak znalazł do herbatki pt. Iwan Czaj i smakuje wręcz nieziemsko! Iwan Czaj mam już wykonany, udał się znakomicie. Więc nie będę się lenić niczym pseudopatriotka lecz jako patriotka prawdziwa zadbam o aprowizację Rodziny na czas zimowy.

  A jak tam u ciebie, Wójt, w twojej gminie? Czy lud pracowity? Czy tylko gębuje czekając na „dary z unii” w postaci pseudodżemów duńskich w gustownych było nie było słoiczkach i mleka w puszkach tuż przed datą ważności?
  Nie marnuj tu czasu na gady i płazy, lecz upolitycznij swoich ludzi właściwie, by z żebraków stali się producentami i nie przynosili ci hańby.

  Polubienie

 50. „ELEMENTOM POŚREDNIM” CYTAT NANA ALE SIĘ USMIAŁEM BU BU B U HA HA HA
  A NANA ELEMENCICA POŚREDNIA .
  NANA WÓJT SIĘ W TOBIE ZAKOCHAŁ . WEZ MU TAM JAKIEŚ MIELONE Z KARTOFELKAMI ZRÓB NA DESER MOZE BYĆ SZCZYPIOR ZE SMIETANĄ

  BU BU HA HA HA

  BRAWO ROSJA . ABY TAK DALEJ .

  Polubienie

 51. W końcu niejaki pan Tramp deklarował, CYTAT NANA

  NANA NIE OBRAŻAJ PREZYDENTA USA . TO JEST PREZYDENT NASZ SOJUSZNIK KTÓREGO TAK NIE ZNOSI ROBERT DE NIRO .

  JAK NANA NETANYAHU BENJAMINA NA WPS NAZWAŁEM ” BIBI ” TAKĄ MA KSYWKĘ NA SWIECIE TO ZEŚ NA MNIE WIADRO POMYJ KOBIETO WYLAŁA BO JAK JA SMIEM OBRAZAĆ PREMIERA IZRAELA ALE JAK TY PISZESZ „NIEJAKI TRUMP” TO TOBIE WOLNO . BU BU HA HA HA
  BRAKUJE TU TORONTO OD EM .ON BY CIĘ USTAWIŁ DO SZEREGU CO JUZ NIE RAZ ROBIŁ NA WPS POD KSYWKĄ TORONTO BU BU HA HA HA . TWOJE PYSKOWANIE .

  Polubienie

 52. CYTAT NANA
  A jak tam u ciebie, Wójt, w twojej gminie? Czy lud pracowity? Czy tylko gębuje czekając na „dary z unii” w postaci pseudodżemów duńskich w gustownych było nie było słoiczkach i mleka w puszkach tuż przed datą ważności?
  Nie marnuj tu czasu na gady i płazy, lecz upolitycznij swoich ludzi właściwie, by z żebraków stali się producentami i nie przynosili ci hańby.

  NO WÓJCIE NO TO CI NANA PRZYPIERDZIELIŁA . KABARETU CIĄG DALSZY

  Polubienie

 53. WÓJCIE JAK TO CZYTAŁEM TO ZALAŁEM GATKI ZE SMIECHU . WYBACZ KOLEGO ALE NIC NA TO NIE PORADZĘ ZE NANA DOPROWADZA MNIE DO POTĘZNEGO SMIECHU .
  JAK TA KOBIETA BĘDZIE DALEJ PISAC TUTAJ TO NA BANK UMRĘ ZE ŚMIECHU

  A jak tam u ciebie, Wójt, w twojej gminie? Czy lud pracowity? Czy tylko gębuje czekając na „dary z unii” w postaci pseudodżemów duńskich w gustownych było nie było słoiczkach i mleka w puszkach tuż przed datą ważności?
  Nie marnuj tu czasu na gady i płazy, lecz upolitycznij swoich ludzi właściwie, by z żebraków stali się producentami i nie przynosili ci hańby.

  Polubienie

 54. WÓJCIE KOCHANY CZEKASZ TY NA DARY Z UNII ?
  SMAKUJE CI MOŻE MLECZKO W PROSZKU MADE IN UE .TYLKO UWAŻAJ NIE DOSTAŃ PO NIM SRACZKI BU BU HA HA HA
  JAJCA

  A jak tam u ciebie, Wójt, w twojej gminie? Czy lud pracowity? Czy tylko gębuje czekając na „dary z unii” w postaci pseudodżemów duńskich w gustownych było nie było słoiczkach i mleka w puszkach tuż przed datą ważności?
  Nie marnuj tu czasu na gady i płazy, lecz upolitycznij swoich ludzi właściwie, by z żebraków stali się producentami i nie przynosili ci hańby.

  Polubienie

 55. NANA PIWO DLA CIEBIE ZA TE WPISY . NO JAJCA . NIE MA TO JAK Z WIECZORA W NIEDZIELE DOSTAĆ ATAKU ŚMIECHU . JA CIE NANA OZLOCĘ
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 56. SPECJALNIE DLA NANY

  NANA NAWET KURY CIĘ KOCHAJĄ BO PIEJĄ ZA TOBĄ

  BU BU HA HA HA

  Polubienie

 57. NEO- ZIMNA WOJNA, KREOWANA NA NOWO PRZEZ PEJSATYCH GLOBALISTÓW. NIC NOWEGO NIE POTRAFIĄ WYMYŚLEĆ SZMULOWSKIE ZASRAŃCE, WIĘC BĘDĄ ODGRZEWANE ŚMIERDZĄCE KOTLECIKI PRZEZNACZONE JAK ZWYLE DLA GŁUPICH GOJIM!

  Zimna wojna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

  Sekretarz generalny ONZ: mamy do czynienia z nową zimną wojną

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/sekretarz-generalny-onz-mamy-do-czynienia-z-nowa-zimna-wojna,837645.html

  Szapowałow: Polska buntuje USA przeciw Rosji i Niemcom

  https://dorzeczy.pl/kraj/65756/Szapowalow-Polska-buntuje-USA-przeciw-Rosji-i-Niemcom.html

  Bundeswehra wraca do stanu z zimnej wojny

  https://historia.org.pl/2015/03/17/bundeswehra-wraca-do-stanu-z-zimnej-wojny/

  Utylizacja niewygodnych idiotów?

  Putin ujawnia po co Rosja zaczęła wojnę w Syrii: chodziło o zabicie swoich…

  https://kresy24.pl/putin-ujawnia-po-co-rosja-zaczela-wojne-w-syrii-chodzilo-o-zabicie-swoich/

  ONI TEŻ POTRZEBUJĄ OGROMNE ILOŚCI KASY NA WYPADEK WIRTUALNEJ WOJNY?

  Kolejna afera dot. rajów podatkowych: Minister Trumpa powiązany z rodziną Putina i zagraniczne inwestycje Elżbiety II

  http://telewizjarepublika.pl/kolejna-afera-dot-rajow-podatkowych-minister-trumpa-powiazany-z-rodzina-putina-i-zagraniczne-inwestycje-elzbiety-ii,56224.html

  Hej!

  Polubienie

 58. BRAWO ROSJA . ROSJA THE BEST !!!!!!!!!!!!!!!
  A TAK SIĘ SMIANO TUTAJ WSRÓD SZABASGOJSTWA ZE ROSYJSKI ZESPOŁ TO DNO .
  I CO ?
  ROSYJSKA DRUZYNA IDZIE NA MISTRZA . ONI SĄ THE BEST !!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 59. KIKA ZA TE ANTYKOSZERNE WPISY PEWNIE DALI CI BANA

  kika22 1 lipca 2018 o 5:53 PM
  Ad Adm-inka

  Znowu to samo – black hole!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 60. Niestety Pani Nano

  Nie będę tego komentował, gdyż słucham, jak koszerni dziennikarze w Telawiwzji dostają sraczki i pierd–ą koszały opały. Zwłaszcza plują na wygranych.
  To są czyści Polacy?
  A nie dziwią się, że za gaz płacą więcej niż Niemcy.
  Pani Nano dlaczego daje Pani powód panu wężowi do kpienia ze mnie?

  Polubienie

 61. WÓJT GDZIE JA KPIŁEM Z CIEBIE? A PAMIETASZ JAK TY WCZORAJ MNIE OSRAŁEŚ ? WÓJCIE JA CIĘ KOCHAM OD PIERWSZEGO WEJRZENIA . ROSJA WYGRAŁA ZAPRASZAM DO MNIE NA BROWAR I GRILLA !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 62. A SWOJĄ DROGĄ WÓJCIE ŻE TY OGLĄDASZ TYCH DEBILI W TV TO SIĘ DZIWIE JA BYM NIE MIAL NERWÓW BU BU HA HA HA . WYŁĄCZAJ TO PUDŁO Z DURNIAMI OTWIERAJ BROWAR I ŚWIĘTUJEM JEST CO . ROSJA WON !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 63. „APA nie gadaj tylko meczyk oglądaj a chcesz zasmakować prawdziwej roboty u mnie na rancho? .To zapraszam .Dam ci dniówka 2 stówki plus miska obiad i kolacja i będziesz tak zmęczony o 21.00 że nie będziesz miał siły piernąć to ci gwarantuje .Grzanek jest w domu i czyta ksiązki te które polecał na WPS w dodatku laptop mu się popsuł .

  Pozdrowienia dla APA i zdrowia dla Zenka .niech wraca do zdrowych chociaź mi APA zawsze zyczył smierci .
  Do zobaczenia w piątek .”

  Chyba tobie popsuł się.. musk, koniosraju
  Haha o 200 pln to se pomarzyć możesz, jakbyś miał, to byś je zaraz przepierniczył jak mamine hektary

  No dobra, a tera przy niedzieli trochę kultury

  Polubienie

 64. DO NANUNI APEL

  NANUNIA MOJA PRZYJACIÓŁKO
  ZEBRAŁEM DZIŚ DWA PEŁNE 2 WIADERECZKA PYSZNYCH OGÓRECZKÓW . NAPRAWDĘ PYCHA PRÓBOWAŁEM . JAK NIE BĘDZIE ZARAZY BĘDĘ MIAŁ NA FULL OGÓRASÓW
  NANUNIA DAWAJ TWÓJ PRZEPIS NA KISZONE OGÓRASY WYPRÓBUJE I UKISZE TE MOJE OGÓRECZKI TWOIM SPOSOBEM PÓKI NIE WYROSNIETĘ I NIE SĄ DRYBLASY .

  PIĘKNE MAM TEZ PORZECZKI . PYCHA .DZIŚ POJADŁEM .

  A JAK TAM NANUNIA U CIEBIE OGÓRECZKI .MASZ JUŻ ?
  POCHWAL SIĘ !!!!!!!!!!

  DRUZYNA ROSYJSKA THE BEST !!!!!!!!!
  PODSYŁAJ TUTAJ SWÓJ PRZEPIS .

  Polubienie

 65. Chyba tobie popsuł się.. musk, koniosraju

  APUNIECZKU TY MOJE KOCHANIE TY MOJA LUBA I ZNOWU MAM CIĘ UCZYĆ ORTOGRAFII APUNIU WSTYD .
  GDZIE SIĘ TAK PISZE MUSK .PRZECIEŻ PRAWIDLOWO MÓZG
  APUNIA POPRAW SIĘ .BŁAGAM
  DLA MOJEGO KOCHANEGO APA DO NAUKI .

  Polubienie

 66. Zrozum tępy kabanie, gdybym napisał ‚mózg’ to bym popełnił błąd logiczny, bo ty nie masz mózgu, ty masz musk, od muskuł[jeden]. Zrozumiałeś?

  Nie opłaca się .

  Jak bym był twoim ojcem, to bym Ci urwał ten łeb szwabskiego parobasa i wyrzucił na gnój. Stać mnie

  Polubienie

 67. APA TY JESTEŚ WĄŻ ALE X1000 HA HA HA . JAJCA . PONIMAJU ALE JUŻ SIĘ TAK NIE DENERWUJ BO CI ŻYŁKA PEKNIE A ZDAJE SIĘ UBEZPIECZONY NIE JESTEŚ HA HA HA
  ZŁOŚĆ PIĘKNOŚCI SZKODZI !!!!!!!!!!!!!!!!
  PRZECIEŻ ZONĘ MASZ . WEŻ TAM SOBIE PONIUCHAJ CYCA POPIEŚĆ POGLASZCZ ZOBACZYSZ JAK CI ZLOŚĆ PRZEJDZIE!!!!!!!!!
  BĘDZIESZ INNYM CZŁOWIEKIEM .PEŁNYM MIŁOŚCI !!!!!!!!!!!!!
  APUNIECZKO !!!!!!!!!!!!!!!!!! KOCHANIE TY MOJE !!!!!!!!!!!!!!

  CZY LEPIEJ BYC DOBRYM KOCHANKIEM Z MIŁOŚCIĄ CZY ZGREDEM PEŁNYM JADU . SAM SOBIE NA TO ODPOWIEDZ KOCHANIE TY MOJE !!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 68. [Wójt
  1 lipca 2018 o 6:02 PM ]

  Ależ Panie Wójcie! Ja do Pana na poważnie, ale tylko częściowo, bo nigdy nie wiadomo, co kto zrozumie i o co zechce się aktualnie obrazić.

  Tak między nami mówiąc, to głupiemu nie trzeba żadnego powodu ani do śmiechu ani do kpin. Gadzinie nigdy nie dogodzi więc daremne starania. Zostawić to trzeba a Ewolucja będzie wiedziała, co z tym i kiedy zrobić.

  Telawiwzja istnieje bo tak Polacy przyzwolili i nie ma sensu się oszukiwać. Bierność to przecież przyzwolenie, milczenie to zgoda.

  Kiedyś, zupełnie bez sensu ale za to z poczuciem ogromnego bohaterstwa, sama wychodziłam w czasie dziennika tv na spacer na nadodrzańskie wały i tak spacerowałam w towarzystwie bardzo licznym osób również kontestujących.
  A dziś gawiedzi zadki przyrosły do kanap czy co? Oglądalność telawiwzja ma przecież dużą. Kto więc to ogląda i dlaczego?

  Może tylko niewielki margines obciążony polskim sumieniem nie jest zadowolony, a reszta i owszem? Mówią, że mamy demokrację a demokracja do wola większości. No to może faktycznie ta demokracja jest? Nigdzie nie jest powiedziane, że demokracja to stan, w którym króluje mądrość i prawość. Albo inne cenne cechy ludzkiego charakteru.

  Ja rozumiem, Panie Wójcie, że marzy się Panu skromniutka dyktaturka pod Pańskie dyktandko, ale tak się nie da. Kraj nasz należy brać z dobrodziejstwem inwentarza bo inaczej nie jest możliwe. Dlatego w nim miejsce i dla gadów, choć to niemiłe kreatury.

  Za gaz Polacy zgodzili się płacić więcej, więc więcej płacą. Jak Pan myśli, kto pracuje w tych nowych portach przyjmujących gaz skroplony? Przecież nie ufoludki! Kto burzy Pomniki Chwały i Braterstwa Broni Żołnierzy Radzieckich i Polskich? Przecież nie marsjanie! Kto wycina polskie lasy? Kto pracuje w bankach niepolskich i w niepolskich firmach na terenie naszego kraju?

  Podpowiem Panu, bo może się Pan nie domyślić: POLACY. Czy w ramach Pana, Wójcie, niezadowolenia ze stanu rzeczy byliby oni wyrzuceni z obszaru Polski? A dokąd? Czy na Madagaskar? Czy może do ussa? A kto by u nas mieszkał? Czy Ukraińcy? Albo inne nacje lub innowiercy?
  My, Polacy, mamy taki kraj, jaki mamy bo jesteśmy tacy, jacy jesteśmy. Nie winna temu telawiwzja, naprawdę. Ani tym bardziej „niepolski rząd”.

  Polubienie

 69. tak ci nanunia powiem z poniedziałku rano bo już nie mam czasu obrażaj dalej pluj jadem .mnie to jako inteligentnego człowieka bawi i czekam na więcej chociaż i tak mnie nie opluwasz jak parę lat temu Jagienkę .
  jak twój Bóg przeczyta te twoje wpisy do mnie nie ma bata abyś poszła do nieba i jadła ambrozję jeżeli już raczej madejowe łoże Jana Drdy z takim towarzystwem a Bóg pewnie twoje wpisy pełne inwektyw , plucia i nienawiści czyta
  ha ha ha
  Nana trzymaj się .Może ci już ogóreczki urosły bo u mnie są piekne i popraw się bo zamiast nieba będziesz miała takie widoki .
  Mniej kobieto jadu , wyzwisk plucia a więcej zwykłego poczucia humoru żartu i ludzkiego wyluzowania .
  Żegnam się na dlużej .Ciężka robota czeka a na pierdoły nie mam czasu .
  Pamietaj nana popraw bo inaczej możesz mieć takie widoki

  Polubienie

 70. DZIŚ Z PONIEDZIAŁKU RANO WĄŻ SIĘ OSTATECZNIE POŻEGNAŁ PO 2 LATACH ROBIENIA SOBIE JAJ. NIGDY JUŻ WPIS WĘŻA SIĘ TU NIE UKARZE CO GWARANTUJE POCZUCIEM HONORU I KU RADOŚCI NANY .
  ZEGNAM OSTATECZNIE

  WĄŻ

  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 71. Wąż jedzie na wakacje

  Majątki polskich europosłów. Mając 2-3 mln zł, jesteś tu przeciętniakiem.

  Był czas, gdy posada Stanisława Czerczesowa trenera drużyny rosyjskiej wisiała na włosku. Do ucha Władimira Putina szeptano, że brzmi ostatni dzwonek, aby reprezentację Rosji przekazać trenerowi zza granicy. Czerczesowa obronił polityk Witalij Mutko, który zatrudnił go na stanowisku selekcjonera.
  Czerczesow kocha Austrię. Tam grał w piłkę, tam poznał kilku polskich kolegów, tam zaczął trenerską przygodę. Pod Innsbruckiem ma piękny dom. To właśnie w nim chciał negocjować z Bogusławem Leśnodorskim kontrakt, który miał go związać z Legią Warszawa. A chciał negocjować przy grillu. Umowy jednak nie było, grilla zresztą też. Aż w końcu zadzwonił Witalij Mutko, szef rosyjskiej federacji, wicepremier, jeden z zaufanych Władimira Putina. I zapytał, czy Czerczesow, który „osiągnął sukces na zachodzie”, nie chciałbym osiągnąć go na wschodzie. Siedzący w willi otoczonej tyrolskimi widokami trener nie myślał długo – „chcę”, stwierdził i kupił lot do Moskwy. Tam negocjował kilkanaście sekund. Narzekać nie może, bo w dwa lata zarobił już 5 mln euro. W Legii na tyle samo musiałby pracować jakieś 15 lat.

  Zrealizowanie najważniejszej misji w historii rosyjskiego i radzieckiego futbolu nie zależało jednak od pieniędzy, a od pomysłu. Czerczesow miał przygotować plan dwuletni, którego ostatni rozdział miał kończyć się co najmniej na meczu 1/8 turnieju. Plan stworzył, ale wiele kluczowych elementów z każdym kolejnym miesiącem musiał wykreślać. Stracił Wiktora Wasina i Georgija Dżikiję, czyli dwóch z trzech defensorów na których chciał oprzeć obronę; urazu doznał Aleksandr Kokorin, jeden z nielicznych zawodników linii ataku, który dawał ponadprzeciętną jakość, w Sbornej nie chcieli grać natomiast Aleksiej i Wasilij Bierezuccy. Problem problemem problem poganiał, a media nie miały litości i lały trenera jak popadnie.
  Więcej: http://www.sport.pl/mundial/56,154361,23621753,ms-2018-przed-mundialem-czerczesow-przeszedl-sciezke-zdrowia.html#BoxGDImgM2

  Polubienie

 72. Dziennik Polski i Dziennik Żołnierza
  / 02.09.1944
  / Londyn
  / Rok 1, Nr 208

  Dziwny artykuł w „Manchester Guardian”

  „Manchester Guardian” zamieszcza pt. „Polska” obszerny artykuł wstępny, który nawiązuje do wybuchu wojny. Stwierdziwszy, że Polska stanowiła tylko etap w niemieckim planie podboju Europy i świata i że dlatego W. Brytania i Francja wypowiedziały wojnę po „dwóch dniach wciąż jeszcze niewytłomaczonego wahania”. Dziennik podkreśla, iż Polska walczyła sama, gdyż jedyne mocarstwo, które mogło jej dopomóc, czyli Sowiety, „podjęły własne kroki dla zapewnienia własnego bezpieczeństwa”. Dziennik wysuwa niezmiernie naciągniętą tezę, że dzięki zyskaniu na czasie przez podpisanie paktu nieagresjj z Niemcami, okupację części Polski i Besarabii, wojnę przeciw Finlandii oraz wchłonięcie krajów bałtyckich Rosja „uratowała samą siebie i Sojuszników od katastrofy”.

  Pismo składa hołd oporowi Polski, ale nie umie się zdobyć na obiektywne przedstawienie jej praw. W dłuższym wywodzie pismo usiłuje wywodzić, że granice Europy Wschodniej nakreślone w 1919 roku były „nierealne”. Swoiście przedstawiając historię, pismo twierdzi, że pod wpływem Francuzów państwa bałtyckie uzyskały niepodległość, „która z trudem mogła być uzasadniona”, oraz że Polska i Rumunia zostały „zachęcone do włączenia terytoriów przeważnie zamieszkałych przez Rusinów, Ukraińców i Białorusinów”.

  Polska – według „Manchester Guardian” – zdobyła rozległe terytoria, których nie mogła bronić (Francja nie zdołała się obronić przed Niemcami; czy z tego można wyciągnąć wniosek, iż nie ma prawa do niepodległości lub, że powinna utracić część terytoriów? — przyp. nasz), uzyskała ludność 30 miljonową, z której 25% nie było Polakami i nieuniknione obawy przed Rosją, „której wyrządziła krzywdę” (?)

  Pismo sądzi, że historia się nie powtórzy. Rosja „odebrała już terytoria, o których słusznie sądzi, że zostały jej zabrane w 1919 roku, tylko dlatego ponieważ była słaba i „bolszewicka”, podczas gdy mocarstwa sojusznicze (i kapitalistyczne) były silne”.

  Autor artykułu zapomina przytym o drobnym fakcie, że Małopolska Wschodnia nigdy do Rosji nie należała.

  Przechodząc do chwili bieżącej, „Manchester Guardian” oświadcza, że rząd sowiecki „uczyniłby mądrze, pozyskując sobie naród polski jako całość przez szczodrą politykę. Polityka nakreślona wczoraj przez p. Mikołaczyką wskazuje na szczere pragnienie osięgnięcia trwałego porozumienia i na szczerą chęć pozbycia się zeschłych gałęzi reakcji, której antyrosyjska polityka wyrządziła niewypowiedzialne szkody w przeszłości… Jakże łatwą rzeczą byłoby to wykonania. Gest pomocy dla dzielnie walczących ludzi w Warszawie, a choćby parę słów wdzięczności w radio moskiewskim, mogłoby uczynić wiele dla uzdrowieni ran”.

  Natychmiast jednak pismo zastrzega sie, że „nie byłoby ani rzeczą mądrą, ani wyrazem życzliwości, gdyby Rosjanie popierali żądania polskie kompensaty na zachodzie”. Posuwa się ono tak daleko że oświadcza w zakończeniu artykułu: „Nie jest ani rzeczą zdrową moralnie ani dobrą polityką skompensować naród za utratę terytoriów do których nie ma prawa, dając mu inne terytoria, do których ma jeszcze mniej praw”.

  W ten to sposób „Manchester Guardian” uczcił piata rocznicę napaści na Polskę, wyrażając entuzjastyczną zgodę na pozbawienie Polski połowy jej terytoriów na wschodzie, a zarazem namiętnie broniąc Niemcy przed utratą jakichkolwiek terytoriów.

  Polubienie

 73. Ad Snake

  KIKA ZA TE ANTYKOSZERNE WPISY PEWNIE DALI CI BANA.

  ,,ŁATWY” REBUSIK DLA WONSZA.

  CO SZMULE MAJĄ WSPÓLNEGO Z KURNIKIEM I KURAMI? CZY SZWENDAJĄC SIĘ PO PUSTYNI MOŻNA HODOWAĆ DRÓB?

  NA GŁOWIE GNIAZDO – CIP, CIP, CIP!

  TO JEST PANI I PAN KO KO KO!

  LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDEM?

  Mała podpowiedź dla SSSSSSSSS.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaparot

  TO SIĘ NIE LICZY, POWINNA BYĆ BIAŁA KURA I TEGO SAMEGO KOLORU KOGUT!

  Kaparot

  Czy Żyd może powiedzieć prawdę?

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-moze-powiedziec-prawde-2014-03

  Bierz się do roboty SSSSSSS, boś TY CHŁOPSKI SYN (bez urazy) i SWÓJ ROZUM MASZ!

  P.S. Pozdrowienia od AL BURAKA.

  Hej!

  Polubienie

 74. Polskie władze otrzymały już pismo z Komisji Europejskiej z zarzutami wobec ustawy o Sądzie Najwyższym – podał reporter TVN24, Maciej Sokołowski. Chwilę później taką informację – także nieoficjalną – przekazała PAP. Korespondentka Polskiego Radia Beata Płomecka poinformowała: „KE rozpoczęła postępowanie o naruszenie unijnego prawa przeciwko Polsce za ustawę o Sądzie Najwyższym. Może się ono zakończyć pozwem do unijnego Trybunału Sprawiedliwości”.

  Komisja Europejska narzeka na „brak postępu”
  Te informacje potwierdził na specjalnej konferencji rzecznik Komisji Europejskiej. Rząd polski będzie miał miesiąc, żeby odpowiedzieć na formalne pismo Komisji. Rzecznik podkreślił, że taka decyzja została podjęta ze względu na „brak postępu” w rozmowach z polskim rządem oraz „nieuchronne wdrożenie nowego wielu emerytalnego dla sędziów Sądu Najwyższego”. Jednocześnie zapewnił, że komisja chce kontynuować dialog z Polską.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23622523,nieoficjalnie-ke-rozpoczela-wobec-polski-procedure-ws-sadu.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 75. Panie kika22 … .

  „Bierz się do roboty SSSSSSS, boś TY CHŁOPSKI SYN (bez urazy) i SWÓJ ROZUM MASZ!”

  Najwyższy czas – by SSSSSSS złapał się za prawdziwą robotę, a nie zakładał nam gojom jakieś szkoły z cudami na patyku!

  Przecież kiedyś forsa za mamine hektary musi się skończyć!
  Podobno też mami chce odwrócić darowiznę i stąd to sikanie w bokserki!

  Polubienie

 76. NO CO, ZNOWU KIKA DOSTAWCĄ HIOBOWYCH WIEŚCI!?

  http://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/15097/hiobowe-wiesci/

  CO TE RZĄDZĄCE SZMULE WYPRAWIAJĄ W PO—LIN I W JEWROPIE, TO SIĘ W PALE NIE MIEŚCI!

  W Brukseli zerwali się z krzeseł. Te słowa szefa MSZ Polski nie pozostawiają złudzeń

  http://newsweb.pl/2018/03/21/w-brukseli-zerwali-sie-z-krzesel-te-slowa-szefa-msz-polski-nie-pozostawiaja-zludzen/

  CIAPATE WON DO SWOICH DOMÓW, BO WY NIE JESTEŚCIE Z NASZEJ ,,KOSZER” RASY?

  Zachód ostatecznie rozgniewał Kaczyńskiego. PolExit to już nie żarty!

  http://newsweb.pl/2017/09/15/zachod-ostatecznie-rozgniewal-kaczynskiego-polexit-to-juz-nie-zarty/

  Mega szok przed świętami, Kaczyński chce POLEXITU! „Ten dzień przejdzie do historii”

  https://pikio.pl/mega-szok-przed-swietami-kaczynski-chce-polexitu-ten-dzien-przejdzie-do-historii/

  Niesamowite! Nigdy nie zgadniecie, kto właśnie stanął w obronie Polski

  http://newsweb.pl/2018/03/19/niesamowite-nigdy-nie-zgadniecie-kto-wlasnie-stanal-w-obronie-polski/

  TYLKO SPOKOJNIE, NIE DAJMY SIĘ KOLEJNY RAZ NABRAĆ NA SZMULOWSKIE GIERKI, BO W TYM WSZYSTKIM O CO INNEGO CHODZI!

  Hej!

  Polubienie

 77. Na wpis Lecha Wałęsy ws. obrony Sądu Najwyższego przed PiS zareagowała policja, która zapowiedziała, że „w tym przypadku należy zweryfikować zasadność posiadania broni”.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23626153,joachim-brudzinski-o-lechu-walesie-niezborny-emocjonalnie.html#BoxMTPPush

  W związku z wpisem byłego Prezydenta RP Pana Lecha Wałęsy, w odpowiedzi na liczne zapytania informujemy, że @PomorskaPolicja zobowiązana jest w takim przypadku zweryfikować zasadność posiadania broni
  Joachim Brudziński skomentował wpis Lecha Wałęsy
  O krok dalej poszedł Joachim Brudziński. Szef MSWiA napisał, że jeśli ktoś deklaruje użycie broni, jest „albo niezborny emocjonalnie, albo groźnym psychopatą”.

  Nie tylko zweryfikować, ale przede wszystkim cofnąć decyzję o zezwoleniu na broń. Ktoś kto grozi i deklaruje użycia broni jest albo niezborny emocjonalnie albo groźnym psychopatą. Nawet jeżeli jest laureatem POKOJOWEJ Nagrody Nobla
  https://pbs.twimg.com/media/DhH5xFcWsAEmNBn?format=jpg&name=900×900
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23626153,joachim-brudzinski-o-lechu-walesie-niezborny-emocjonalnie.html#BoxMTPPush
  ——————————-
  Najsłuszniej to byłoby nobliste zamknąc na dłużej.

  Polubienie

 78. [julius
  3 lipca 2018 o 12:51 AM ]

  W Szwecji jest ponoć horrendalna susza. Piszę „ponoć” bo o tym czytałam ale nie widziałam tego na własne oczy.

  Tym niemniej możemy przyjąć, że tak właśnie jest na podstawie tego, co się stało w Polsce na Pomorzu. Otóż, wycięto tam większość lasów i teraz sytuację mamy taką, że późną zimą i na wiosnę było wody nadmiar i niemal wszystko było podtopione, a teraz jest susza. Nie pada deszcz w ogóle, choć są chmury. Ale one są jakby nieco wyżej niż były zazwyczaj, więc może dlatego nie może z nich spaść deszcz, bo inna cyrkulacja powietrza?

  Ktoś w polskiej tv powiedział, że susza to skutek przeprowadzonej masowo melioracji. Może być to dodatkowym przyczynkiem i tu możemy tylko powiedzieć: wybaczcie im bo nie wiedzieli, co czynią.
  Człowiek wyrządza wszędzie szkody, ponieważ nie może ogarnąć CAŁOŚCI.

  Jeżeli możliwe jest, że „rybacy” mordują foki – zwierzęta do nich nie należące, nie będące ich własnością lecz należące zwyczajnie do Bałtyku i ci sami „rybacy” twierdzą, że foki – nie będące własnością tych „rybaków” zjadają ryby – również nie będące własnością tych „rybaków” i to jest to dla nich jakaś strata?

  Ci „rybacy” chcą wymordować foki, żeby mieć pieniądze – papier zadrukowany przez człowieka – i za te pieniądze ci „rybacy” może kupią sobie nowe meble z płyty wiórowej produkowanej z wycinanych u nas masowo lasów, a stare meble – bo przecież nie śpią ci „rybacy” na podłodze i nie jedzą prosto z klepiska? – zostaną albo spalone bezrozumnie przyczyniając się do zwiększenia CO2 w powietrzu albo graty te powiększą stan hałd śmieci.

  Nie ma u nas dziś ludzi naprawdę głodujących, walczących o biologiczne przeżycie.

  Są u nas natomiast ludzie z jakiegoś powodu chcący mieć lepiej niż mają. A zawsze oraz wszędzie może się to odbywać tylko i wyłącznie czyimś kosztem.

  Nikt nie dochodzi do bogactwa dzięki własnej pracy.

  Można pracą własnych rąk dojść do dobrobytu, ale ten nie interesuje u nas nikogo. Chcą być bogaci i już. I czy za to zapłacą życiem foki, czy ryby, czy lasy wymordowane po nic – czyli by stać się wiórami w płycie meblowej – nie gra żadnej roli.

  W razie co, myśli Polak – dostanie on od rządu odszkodowanie za suszę, albo unia da nowe dopłaty.
  Tracone bezpowrotnie jest coś cennego: życie fok, ryb, życie drzew, a za to polaczkowie chcą mieć tylko pieniądze.

  Za pazerność niektórych zapłacimy my wszyscy, bo tak to działa.

  Obecny nasz rząd nie jest pazerny, obojętnie czy jest on „agenturalny” czy nie i czy w 100% czy tylko w 10%.
  A tak poza tym, to nigdzie na świecie nie ma ani jednego rządu „nie agenturalnego”. Istotą każdego rządu jest jego „agenturalność”.

  Zarzucanie obecnemu rządowi, że zadłuża nasz kraj i żądanie od tego właśnie rządu by była kasa na wszystko i dla wszystkich to jakieś nieporozumienie, mówiąc delikatnie.
  Trzeba się w końcu zdecydować, czy chcemy, by nas obcy przejęli jako kompletnych dziadów czy może wolimy przejść pod obce panowanie posiadając „mieszkania własnościowe”, „domki letniskowe” i „własne samochody”.

  To, że sami u siebie nie potrafimy się rządzić jest aż nadto jasne. Kiedy był u nas w Polsce – nawet, gdy Polski jeszcze jako takiej nie było – polski rząd?
  Tego nie wiemy!

  Wiemy natomiast, że każdego „polskiego króla” mianował papież i że pod „polskim panowaniem” było wiele mniejszości narodowych, które „Polacy” eksterminowali albo dziesiątkowali. Przykładem: Litwa.

  Dziś „Polacy” żądają do Litwinów, mieszkających na spłachetku ziemi jak jedno polskie województwo i mając populację ok. 3 milionów są przez Polaków napadani i zmuszani, by na Litwie były polskie nazwy i by były na Litwie polskie szkoły.

  To jest jedno z oblicz patriotyzmu obecnego Polaka.

  I potem jednocześnie płacz, że Niemcom wszędzie i wszystkiego za mało i sięgają nie po swoje.
  W przyrodzie zawsze tak jest, że jeśli postępujesz niegodziwie trafisz na swojego mistrza, który będzie bardziej niegodziwy niż ty i wówczas jojcząc zmuszony będziesz odrobić lekcję z uczciwości.

  Żaden z tych „wielkich, polskich patriotów” dący obecnie w gromkie trąby, nie zaprzęga do walki „o niepodległość” własnej rodziny, nie wysyła na barykady i fronty własnych dzieci, własnych rodziców i dziadków. Ciekawe, dlaczego? Może dlatego, że jego rodzina nie jest aż taka „patriotyczna”? I mimo to jest jego rodziną?!?
  Jakie uzasadnienie ma więc ich żądanie, by inni, obcy ludzie choć też deklarujący się jako Polacy, szli walczyć o coś, co nawet dla krewnych tego „patrioty” nie jest wcale ważne?

  Ja uważam, że patriotyzmem jest dbać o własne zdrowie we własnym zakresie na ile się da.
  Patriotyzmem jest dbać o własne wykształcenie nawet zdobyte samodzielnie.
  Patriotyzmem jest zdobywanie możliwie szerokiego wachlarza praktycznych umiejętności ułatwiających życie codzienne.
  Tak wyposażony Polak da sobie radę zawsze i wszędzie. I nie będzie musiał się nigdzie pchać, ponieważ z racji posiadanych umiejętności będzie wybierany na stanowiska wyższe jako bardziej kompetentny niż średnia gawiedź.
  I wtedy taki Polak będzie mógł zdecydować, czy i na ile czuje się Polakiem i jakie tradycje chce zachować.

  Cóż jednakże może taki Polak-dziad? Nic!
  Tu go boli, tu mu strzyka.
  Tu nie ma, a tu chce mieć.
  Każdy jest dla niego przeciwnikiem i zagrożeniem dla jego dziadowskiego bytu.

  No więc czy przynajmniej teraz jest jasne, że społeczeństwo jojczących dziadów nigdy i nigdzie żadnej Ojczyzny mieć nie może bo ich na to nie stać?

  Jeżeli ktoś komuś by powiedział, że mu śmierdzi z ust, to czy ten z tym smrodem by się zawstydził i sprawdził stan swojej jamy gębowej czy poszedł do dentysty? Nie! On się obrazi, bo nikt nie ma prawa mu mówić, co i skąd mu śmierdzi.
  No więc tym sposobem osobniki ze zgniłymi zębami, wrzodami na żołądkach, bólami kręgosłupa i co tam może ludziom dolegać, więc ci osobnicy chcą mieć silne i prężne oraz bogate państwo!
  A jakim cudem?!?
  Chore społeczeństwo może mieć chore państwo. I nasze takie właśnie jest.

  Polubienie

 79. Pani Nano

  Pełna zgoda!

  Dodam tylko, że przyczyną nieprzyjemnego zapachu z ust nie jest tylko bark higieny jamy ustnej, ale też u osób, które na co dzień prowadzą niehigieniczny tryb życia.

  Przyczyną smrodu z ust mogą też być problemy z jelitem grubym. Nierzadko pomimo zadbanych zębów dalej czuć z ust takiego / takiej.

  Więc wtedy trzeba zrobić porządek z własną dupą poprzez hydrokolonoterapię lub domowym sposobem poprzez lewatywki.

  Zdrówka

  Polubienie

 80. Z tymi lasami nie jest tak źle.
  Dwadzieścia parę lat temu chciałem kupić 2 tyś sadzonek jodły by sobie obsadzić działkę wzdłuż płotu. W nadleśnictwie wskazano mi faceta i jego adres który takie sadzonki uprawiał. Pojechałem tam, kupiłem, ale te dwa tysiące to było u niego raptem tak jakby dwie nieco większe grządki. Pomyślałem sobie no to dokupię jeszcze z pięć tysięcy, żeby zagęścić nieco las jaki mam w spadku po teściach. Facet mi tych dodatkowych 5 tyś. nie sprzedał tłumacząc że ma zamówionych 100 tyś. sadzonek zakontraktowanych właśnie przez Szwedów.
  Lasy trzeba ciąć, bo obecnie to są uprawy leśne, a nie lasy jako takie.
  Trzeba też wiedzieć, że nasze polskie lasy rosną na najgorszych piaszczystych glebach. Piękna potężna sosna, świerk, czy modrzew przy silnych wiatrach przewraca się nie mając dostatecznie silnego oparcia w lekkim, piaszczystym gruncie i marnieje, próchnieje. Widzę to zapuszczając się nierzadko w mniej uczęszczane przez ludzi leśne zakątki.
  Lasy dziś to, to samo co zborze, czy owies. Sadzi się i jak przychodzi czas to się kosi, zbiera. To samo np. z rybami w jeziorach czy w stawach rybnych. Zarybiają, odławiają. Wiem o gospodarstwie, a właściwie firmie która hoduje jesiotry i ikrę tonami odstawia do Arabii Saudyjskiej.
  Myślę, że lepsze to niż kopcące kominy fabryk, np. takiej jak Michelin dawniej Stomil, fabryka opon samochodowych w Olsztynie.

  Polubienie

 81. Ty Ewardziku co mnie tu cały czas czas obrażasz . APA twoje wpisy gdzie mi grozisz śmiercią wpisami z niedzieli . Wpisy są na forum i zostały przez ze mnie zapisane typu łeb mi urwiesz dziś zostały przekazane do adwokata i to on będzie decydował jak zareagować na grożenie mi śmiercią na forum publicznym .Nie ma znaczenia czy ty jesteś generał czy marszałek i czy to trafi do sądu wojskowego czy niego .Groziłeś mi śmiercią i sprawa będzie miała ciąg dalszy .
  Widzisz Edwardzie .
  Aby nie mieć przykrych dolegliwości trzeba stosować sposoby na oczyszczenie jelit .Sposobów jest kilka i każdy można stosować .
  Jeżeli nie będzie przeprosin że strony APA do środy sprawa trafi do sądu . Mój adwokat już działa w tym kierunku .Grozono mi smiercią na tym forum i dlatego jest moja reakcja .Mój adwokat jeżeli nie będzie przeprosin będzie się kontaktował z administratorem tego portalu ponieważ na jego portalu grożono mi śmiercią . Czas na przeprosiny . Środa do 20 .00 .
  Więcej już moich wpisów tu nie będzie .

  Polubienie

 82. Także APA spotkamy się niebawem w sądzie .Czekaj na telefon od mojego adwokata .Żarty się skończyły . Mundurowy czy nie mundurowy nikt nie ma prawa grożić mi śmiercią i pisać publicznie że mi łeb urwie .

  Polubienie

 83. Ten wpis komentatora APA jutro zostanie przekazany do mojego adwokata .Będzie procedura wszczęcia ustalenia IP i spotykamy się w sądzie .
  Nie ma przyzwolenia dla grożenie śmiercią .
  Tu mamy do czynienia z autentycznym grożeniem mi smiercią na co administator tego portalu nie zareagował .
  APA 1 lipca 2018 o 8:40 PM
  to bym Ci urwał ten łeb szwabskiego parobasa i wyrzucił na gnój. Stać mnie .

  Polubienie

 84. Ad sssssss

  Odwal się ode mnie głupi kut-sie.
  Już od tego chlania bimbru pojeba–ło ci się we łbie.
  Spieprzaj dziadu.

  Polubienie

 85. Swoje napisałem .Czekam na odpowiedz adminka tego portalu w tym temacie . Reszta zależy od prokuratora czy się tym zajmie bo grożono mi śmiercią .Tyle i żegnam . W tym temacie jak będę wiedział więcej to poinformuje a w pyskówki się nie wdaje .

  Polubienie

 86. Jeszcze jedno a czy ja napisałem Edward czy APA ? Zarzuty są do człowieka o nicku APA bo grożenie śmiercią było podpisane jako APA .Tyle sprostowania . Pojęcia nie mam kto to pisze bo to jest sieć także za radą osób mi życzliwych skontaktowałem się ze znajomym adwokatem i on sprawę przejmie jeżeli do środy nie będzie przeprosin .Tyle moich wyjaśnień .Grożenie śmiercią jest karalne .

  Polubienie

 87. Nieee, może zdążę jeszcze kupić grzewkę kufajkowego. Lecę do biedry. Meczyk wczoraj Prima.
  Bu, bu, ha, ha, ha!

  Polubienie

 88. Piszę ostatni raz w ramach wyjaśnienia . O tym czy twoja osoba będzie ustalana twoje dane w ramach IP to zdecyduje prokurator po przeczytaniu wpisów komentatora APA gdzie grozi urwaniem mi głowy i że zrobi to z przyjemnością . Tyle . Tak mnie poinformowano . Więcej tu już pisać nie mogę .O ewentualnych konsekwencjach grożenia mi śmiercią komentator APA dowie się niebawem .

  Polubienie

 89. Wężu
  Lepiej weź i dobrze odlej kartofelki.

  Jak fruwasz po różnych blogach, zaczepiasz i kablujesz, to musisz się Pan liczyć ze wszystkim.

  Polubienie

 90. Nawet z grożeniem śmiercią .Na to zgody nie ma i za to APA zostanie pozwany i zapłaci wysoką karę pienieżną .Tyle .

  Polubienie

 91. „Ten wpis komentatora APA jutro zostanie przekazany do mojego adwokata .Będzie procedura wszczęcia ustalenia IP i spotykamy się w sądzie.”

  Jakiś czas temu „sssssss”, jako „Kuraś”, sądził na stronie wiernipolsce1, nanę za obrazę ruskiego sklepu matrioszka. To nie żaden wąż boa tylko pospolita glista ludzka znana także pod pseudonimami Chum, Korczma, Fredo, Kuraś, TPD i dużo innych.

  Polubienie

 92. Ad Juliusa

  Julius, musimy sobie odświeżyć pamięć o praprzodkach, żeby zrozumieć co się obecnie dzieje.

  Ludzie posiadają szósty zmysł zwany intuicją, bardzo czułą na wszystkie kłamstwa, ale nie potrafią tego wykorzystać w natłoku fałszywej edukacji, badziewiastych książek, i nachalnych, wszelkich tub medialnych, które ogłupiają ludzi do reszty – kłamstwa powtarzane wielokrotnie stają się prawdą. Oni boją się wychylić przed szereg, aby się nie ośmieszyć przed ogółem pseudonaukowych baranów, które wiedzą lepiej co jest prawdą, a co kłamstwem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Intuicja

  NARODZINY MĘDRCA?

  Intuicja i jej głos – co oznacza szósty zmysł

  ,,… Ci autorzy zaznaczają, iż najczęściej prawdziwa intuicja rozwija się pomiędzy 40 a 50 rokiem życia. Jest to czas dużego wewnętrznego wzrostu, przebudzenia emocji oraz potrzeb. Poniżej są przedstawione ogólne cechy ludzi z dobrze rozwiniętą intuicją:..”

  https://pieknoumyslu.com/intuicja-szosty-zmysl/

  CO AUTOR TEJ ,,REKLAMY” MIAŁ NA MYŚLI, TWORZĄC TO DZIEŁO?

  CZY TO JEST PRAWDZIWA ŚWIĄTYNIA BOGA/BOGÓW? PIERWOTNA SZMULOWSKA ŚWIĄTYNIA TEŻ BYŁA ZBUDOWANA Z LIBAŃSKICH CEDRÓW!

  Las jako Świątynia Boga

  http://www.dsl.lasy.pl/index.php/component/joomgallery/zdj-lasu/las-jako-swiatynia-boga-4#joomimg

  ŚWIĘTY GAJ, LAS, PUSZCZA, MATECZNIK, TAK JAK GÜUN-WALD (zielony las)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ty_gaj_(antropologia)

  TO JEST ŚWIĄTYNIA, CZY KOŚCIÓŁ, ALBO, ALBO! ŚWIĄTYNIA JEST RODZAJU ŻEŃSKIEGO, A KOŚCIÓŁ JEST MĘSKI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%85tynia_Wang

  SZMULOWSKIE KAPŁONY, ZAMIENILI BOGA ŻYWEGO POMIESZKUJĄCEGO M.IN. W DRZEWACH, TWIERDZĄC, ŻE TO JEST POGAŃSTWO, PODSTAWIAJĄC W ZAMIAN, ZDECHLAKA ROZCIĄGNIĘTEGO NA DWÓCH SKRZYŻOWANYCH SUCHYCH PATYKACH.

  JAK UMIERA DRZEWO NP. BUK, TO I SAM BÓG MUSI DO PRZODU WYCIĄGNĄĆ KOPYTA – NO NIE!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 93. Nie znam tych nicków ale obrażaj dalej obys nie groził mi smiercią bo tez sobie problemów narobisz . A nana zaatakowała sklep rosyjski co wymagało wyjaśnienia i wyjaśnione zostało .Tyle w tym temacie kolejny nicku .

  Polubienie

 94. I tu jestem nanie wdzięczny bo dzięki niej nie jestem już klientem tego sklepu .Dzięki nanie i tu potrafię podziękować autentycznie .

  Polubienie

 95. APA czekam na przeprosiny .Twój czas minie o 10.00 w środę .Myślisz że żartuję ? Niebawem się przekonasz że nie i mam to gdzieś czy ty jesteś major , pułkownik czy marszałek .Groziłeś mi śmiercią a dowody są na portalu .Tyle . Koniec z moimi wpisami tutaj .

  Polubienie

 96. „Nie znam tych nicków ale obrażaj dalej obys nie groził mi smiercią bo tez sobie problemów narobisz ”

  Nie obawiaj się duszo potępiona. Tu wchodzi w grę tylko śmierć wirtualna. Kostucha (z obrazów Malczewskiego) oczekuje za ciemną zasłoną. Już niedługo będziesz w niebie serdeńko.

  Polubienie

 97. [Adm
  3 lipca 2018 o 12:26 PM ]

  Szanowny Adminie, mówimy o dwóch różnych sprawach.

  Czym innym jest, gdy ktoś sobie „las” posadzi i potem go gospodarczo wykorzystuje, czym innym jest natomiast ingerencja w środowisko naturalne, ukształtowane na przestrzeni lat i wieków, gdzie istnieje bioróżnorodność i równowaga ekologiczna. Każde wejście tam człowieka to ekologiczna katastrofa i nie da się tego zastąpić sadzonym lasem, obojętnie z jakich drzew.

  Niemcy w Bawarii(?) dawno już to zrozumieli i nie prowadzą gospodarczych nasadzeń, lecz pozwalają samosiejom się zagościć. Wówczas nie ma problemu ze szkodnikami bo „samo” się reguluje. Są drzewa pionierskie – jak wierzba iwa czy różne topole albo brzozy rosnące gęsto czy olchy. Potem, stopniowo wytwarza się z tego poszycie z bogatą szatą roślinną, krzewy zdolne przetrwać w takim środowisku no i drzewa wyciągają się do góry walcząc o dostęp do światła.

  Wygrywa ten najzdrowszy, najsilniejszy. Jest to żywy proces i człowiek go nie rozumie, ponieważ odbywa się on „spontanicznie”. Zmieniają się warunki egzystencji i zmieniają się nieustannie proporcje między roślinami, także drzewami. To powoduje zmianę składu chemicznego gleby i tak się krąg zamyka powtarzając się mniej lub bardziej dokładnie co jakiś czas.

  W takich lasach zasiedlają się odpowiednie ptaki – nie jakieś tam, ale tylko takie, które są dla danego biotopu najodpowiedniejsze. I pojawiają się gryzonie i drapieżniki, dopełniające równowagi w tym mikrokosmosie. Nie ma niczego za dużo i nie ma niczego za mało. Jest tak, jak ma być i to jest piękno właściwe.

  Na to, by tak było, trzeba lat, nawet setek lat.
  Jak to mówią: sad sadzisz dla dzieci, a las dla wnuków.

  Zalesiony wg planu kawałek ziemi to nie las. To jedynie zalesiony kawałek ziemi.
  Las to coś o wiele, wiele więcej i nie da się go żadnymi nasadzeniami zastąpić.
  W swoim życiu posadziłam już – i to bez przesady – dziesiątki tysięcy drzewek. Ale nigdy z tego nie zrobił się las. Był to park, były to młodniki użytkowe (np. topola papierówka sadzona właśnie na papier, bo rośnie szybko ale i szybko powala ją trociniak, a jej drewno nie jest trwałe. I choć np. osika to też ponoć topola, to jednak gonty z osiki położone jako dach służą człowiekowi dziesiątki lat.) ale nie las.

  U nas niemal co roku są inne ptaki; nie wszystkie na raz inne, ale część się nie pojawia ale za to przybywają inne niż dotychczas u nas były.
  Wierne są sikorki i pliszka, bo te co roku korzystają z tych samych gniazd.

  Tak samo ma się rzecz ze stawami rybnymi. Te, założone sztucznie to fabryki ryb sztucznych, sztucznie karmionych i sztucznie rozmnażanych. Z naturalnymi stawami nie mają one nic wspólnego tak, jak nasadzenia drzewostanu nie mają nic wspólnego z lasem.
  I nie o tym ja pisałam, lecz o Matce Naturze, danej człowiekowi w prezencie przez Boga po to, żeby człowiek mógł przetrwać.

  Człowiek nie żyje dzięki tym sztucznym działaniom, ale wyłącznie dzięki mądrości Matki Natury. Ona koryguje co trzeba czy to burzami, czy uwalnianiem zhydratyzowanego metanu z morskiego dna gdy konieczne jest wyrównanie składu powietrza, czy większymi opadami śniegu bądź deszczu. Słońce – podstawa wszystkiego co żywe, jest raz bardziej, innym razem mniej intensywne. Ludzie bawią się w prognozy, ale się na tym nie znają. Nie ma możliwości się na tym naprawdę znać, ponieważ jest to proces żywy, trwający właśnie, a więc wszystko jest zmienną.

  Ponoć starozakonni rozgłaszali, jakoby Bóg doradził człowiekowi uczynić sobie Ziemię poddaną, ale to brednie. Człowiek ma jako życiowy cel poznać swoje przeznaczenie i by mogło to się dokonać, dostał wsparcie w postaci Przyrody, kierowanej i regulowanej przez Boga.

  To, że człowiek jest w stanie zrobić sobie ogródek warzywny nie oznacza, że może człowiek opanować Ziemię! By w tym ogródku coś rosło, konieczne są nasiona. Czy ktoś widział człowieka zdolnego zrobić od zera nasionko niechby marchewki? Ja nie znam takiego.

  Więc ludziom nie zaszkodzi choć trochę pokory i zrozumienie, że na Matce Ziemi są oni gośćmi i nie wypada zostawić po sobie jedynie gówna i zatrutej ziemi.
  Matka Ziemia poradzi sobie i z tym. Ale człowieka na Niej już nie będzie. Zostanie on usunięty jako element zbędny Ewolucji.

  Polubienie

 98. Już niedługo będziesz w niebie serdeńko.

  no i super kolego .Lubię pić ambrozję a APA przypominam czas na przeprosiny – 10.00 godzina środa inaczej spotkamy się w sądzie za grożenie mi na tym portalu smiercią .

  Polubienie

 99. @Andrzej, ssssssss, wąż boa, Alann, Kuraś, TPD, Fredo, Korczma, Chum, etc.

  Na ambrozję niech pan nie liczy,
  To będą pomyje goryczy.

  A po kopnięciu w zadek,
  Circe poda obiadek
  (w korycie).

  Polubienie

 100. Ostatni raz napiszę nie wdając się w durne wpisy .Czekam na przeprosiny że to już się nigdy nie powtórzy ze strony komentatora o nicku APA że na tym portalu będzie mi groził że mnie zabije a moją głowę z radością rzuci do gnoju w przeciwnym razie spotykamy się w sądzie gdzie domagał się będę odszkodowania na cele charytatywne w wysokości 10 tysięcy złotych .

  Polubienie

 101. „gdzie domagał się będę odszkodowania na cele charytatywne w wysokości 10 tysięcy złotych .”

  Ja bym zażądał 20 tys. w bitcoin albo cebulkach tulipanów. To niezbyt wygórowana cena za unicestwienie internetowego trolla.

  Polubienie

 102. Możecie zapłacić w bitcoinach czy w innej krypto .Mi to bez różnicy Może być waluta fiat .Więcej już zero moich komentarzy . Nie będzie przeprosin to sąd zadecyduje .

  Polubienie

 103. Nie wolno nikomu grozić śmiercią pisząc że będziecie mieć przyjemność z urwania mi głowy i wrzucenia do gnoju .Zapłacicie karę to następnym razem się dwa razy zastanowicie zanim coś trolle napiszecie . Czekajcie na pozew chociaż pewnie długo to potrwa zgodnie z prawem .

  Polubienie

 104. W IRLANDII OSTRA JAZDA POD NAMIOTEM! CZY NOWO/STARA MODA SUKIENKOWYCH PAJACY DOTRZE DO PO—LIN?

  Ksiądz uprawiał seks na ołtarzu

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/irlandzki-ksiadz-uprawial-seks-z-mezczyzna-na-oltarzu/53542t9

  Tabernakulum

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tabernakulum

  SZMUOWSKIE KPIARZE I ICH BALKONOWE SZAŁASY! KOSZERNA ZARAZA WSZYSTKO POTRAFI WYPACZYĆ I PRZEINACZYĆ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kuczka

  ŚWIĘTE PATRYKI NIC SIĘ NIE STAŁO, DRZEWIEJ TEŻ TAK BYWAŁO!

  Prostytucja sakralna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Prostytucja_sakralna

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/prostytucja-sakralna;3962820.html

  Hej!

  Polubienie

 105. „Czekajcie na pozew chociaż pewnie długo to potrwa zgodnie z prawem .”

  Najlepiej przedstawić całą sprawę na sądzie ostatecznym – najdłuższy czas oczekiwania i najpewniejszy wyrok.

  Polubienie

 106. Alann co TY dziś rano brałeś, że tak pier—isz kocopały.

  Zapomniałeś już, jak wczoraj czy przedwczoraj razem ze swoim podpuszczaczem i prześmiewaczem (podobno nauczyciel języka polskiego) robiliście sobie podśmiechujki, a z kogo?

  To wystarczy sprawdzić wpisy pod ostatnimi artykułami na WPS.

  Co wy kuźwa myślicie, że wszyscy poza wami to głupi są i nie wiedzą, jak wchodzić na inne portale!

  Polubienie

 107. Alann co TY dziś rano brałeś, że tak pier—isz kocopały.

  Zapomniałeś już, jak wczoraj czy przedwczoraj razem ze swoim podpuszczaczem i prześmiewaczem (podobno nauczyciel języka polskiego) robiliście sobie podśmiewujki, a z kogo?

  To wystarczy sprawdzić wpisy pod ostatnimi artykułami na WPS.

  Co wy kuźwa myślicie, że wszyscy poza wami to głupi są i nie wiedzą, jak wchodzić na inne portale!

  Polubienie

 108. Alann … .

  Ja nie będę już więcej powtarzał się.

  Dostałeś polecenie zwinięcia punktu i zgłoszenia się do siódemki w Monachium.

  A Ty swoje, chlasz wódkę i bałamucisz dziewczyny w Polsce.
  Uważaj, bo jak szef straci cierpliwość … ?

  Polubienie

 109. Ad Adm-inka

  Tadam, znowu – black hole!

  Szanowny Adm-inku, a te BOR-OWIKI zwane PRAW-DZIWKAMI wyrosną na dłoni, kiedy zabraknie drzew?

  Ona też by chciała troszeczkę pożyć w lesie!

  To jest szmulowski las, w którym rosną same grzybopodobne pasożyty.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 110. E tam Kika .Tobie wszystko szmulem smierdzi i jeszcze grzybki dla ciebie to koszerni a ja sobie idę do lasu nazbieram 10 wiader podgrzybków , maślaków potem to zamarynuję .Po prostu pycha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!.Pyszności !!!!!!!!!! .Rok temu zatrudniłem 6 żulików dałem wiadra przynieśli mi 13 wiaderek grzybków zapłaciłem żulikom dałem po 3 flaszki na łeb i jeszcze mi się to opłacało a grzybki mam jeszcze z zeszłego roku .Pycha!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 111. Andrzej straszysz ASPA adwokatami i sądami, a przecież APA jak coś tam pisał to pod adresem niejakiego SSSSSSS a może SSSSSSSSSSSSSSS
  W sprawach sądowych ważne są nawet przecinki i kropki, a co dopiero różnica tak znaczna jak niejaki Andrzej i niejaki SSSSSSS
  Zmieniacie Nicki tak często że łeb może od tego rozboleć i trudno się połapać kto co i do kogo pisze.
  A może APA to nie kto inny tylko wonsz, wąż Andrzej, SSSSSSSSSS Barbara,
  Może SSSSSSSS pisze do siebie a później żąda przeprosin.
  Wężu jak mnie ktoś będzie w związku z twoimi adwokatami d…zawracał to wyłączę całkowicie możliwość komentowania na tej stronie i żadne zmienianie adresów czy nr IP nie pomoże.
  Wiec weź to sobie do serca i przestań straszyć innych bo pogróżki to też pod paragraf da się podciągnąć.

  Polubienie

 112. nana
  ani w Polsce ani w całej już Europie naturalnych pierwotnych lasów nie ma.
  Dziadek mojej żony był nadleśniczym i to co wiem to wszedzie cieło się lasy zarówno w czasie pokoju jak i w czasie wojny. Opowiadał mi, że właśnie w czasie wojny lasy w Polsce i na Ukrainie były szczególnie mocno wycinane. Dodatkowo w wielkiej ilości kradziono drewno z lasu do ogrzewania domów jako że wegiel z kopalń niemal w całości był zabierany przez przemysł wojenny.

  Polubienie

 113. Adminku gdzie ja jestem APA czy ty oczadział ?. Moje nicki to tylko ssssss i Andrzej .No to się usmiałem czyli ja jestem według adminka APA i APA pisze do APA.
  .Czyli APA groził smiercią APA .Ciekawe .!!!!!!!!!!!!
  Sprawdz dokładnie IP i nie mów ża ja jestem APA no chłopie . Ja jestem APA ? Adminku zapraszam na grzybki do mnie a od APA czekam na przeprosiny bo groził mi tu na portalu adminka śmiercią ale adminek tego nie czytał.
  Na Peruna pisac ze ja jestem APA !!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 114. Na ramieniu plecak, w kieszeni Fan ID, w portfelu trochę euro. „Kibice” z Pakistanu, Nigerii, Erytrei, Maroka na przejściu granicznym Mamonowo-Grzechotki zapomnieli tylko o dwóch rzeczach: że przyjechali „kibicować” swoim drużynom, a nie na wycieczkę po Europie. Dwa – nie mają wizy.
  Sputnik

  Mamonowo-Grzechotki to przejście pomiedzy Rosją i Polską w obwodzie Kaliningradzkim

  Polubienie

 115. bo pogróżki to też pod paragraf da się podciągnąć.

  a pogrózki wobec mnie stosował APA gdzie pisał że mi łeb urwie i wyrzuci do gnoju także adminku spokojnie i zastanów się co piszesz .ja tu nikomu nie grożę . Pogrózki jego pod moim adresem były tu setki razy i nie reagowałem ale ile mozna czytać że „ktos ci łeb urwie i wywali do gnoju a na to go stać” . Najlepiej zbanuj APA i mnie bedzie spokój na tym portalu ale ja tego nie odpuszczę .Dość .

  Polubienie

 116. Ad Snake

  Ty, SSSSSSS, walni się mocno w czółko, aż szmulowskie gwiazdeczki zobaczysz! Gdzie Ty będziesz zbierał grzybki jak Ci szmule las wyrżną?

  W takim ,,zalesionym” miejscu znajdziesz tylko grzyba papierzaka pospolitego!

  https://www.miejski.pl/slowo-papierzak

  ,,… 10 wiader papierzaków i maślakopapierzaków potem to zamarynuję .Po prostu pycha !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!…”

  Jasne – pychota! Chi, chi, chi…

  Pozdrowienia od Al Buraka i białych kurczaków!

  Hej!

  Polubienie

 117. Ten cały pan sssssss zastrasza już nawet na innych blogach.

  Ciekawe, co z tego wyniknie?

  Na WPS specjalnie nie podskakuje, bo zaraz od pana Pawła prztyczka w nos dostanie i dlatego siedzą tam cicho razem ze swoim kompanem.

  Na Przemexblogu też straszy i gardłuje.
  Widzieli go też na stronie Radio Ma Ryja, gazety wybiórczej, niezależnej i na stronie organizującej lot na Marsa.

  Polubienie

 118. No to posprawdzałem adresy i IP

  APA który tam chciał łęb urwać wężowi to nie Edward, to po pierwsze
  Po drugie ten APA z przed lat zamieszkały w Apalachach w USA, często podpisywał się pewną ksywką, nie chcę tu jej wymieniać. Ten APA obecny użył tej ksywki w swoim adresie E–mail. Tak by wychodziło, że APA ten prawdziwy o którym myśleliśmy że umarł, żyje. Podał przy ksywce cyfrę 77 To by się zgadzało z jego obecnym wiekiem
  No kurza twarz, jak APA żyjesz to się cieszymy. Daj mi znać.
  A co do węża, to daj mu żyć, to potworek pod ochroną bardzo delikatny, wrażliwy i bardzo bojażliwy

  Polubienie

 119. W takim razie oczekuję od pana Węża przeprosin, bo w przeciwnym wypadku będę dochodził zadośćuczynienia na drodze prawnej za to zastraszanie mojej osoby od samego dziś rana.

  Polubienie

 120. jeżeli adminek posprawdzał to sorry i przepraszam jeżeli ty nie jesteś APA Edward ale musi być ustalone konkretnie kto od dłuższego czasu pod nickiem APA pisze pod moim adresem następujace słowa .Ostatnio z niedzieli cytat:
  ” Urwę ci łeb sługo szwabski i wrzucę do gnoju a wiesz że mnie na to stać „.
  ile ja mam to czytać be żadnej reakcji? .
  Sprawdz adminek wpisy z niedzieli ewentualnie ja ci ten wpis wkleje a był ten wpis już n razy nie pierwszy raz . Jeżeli ktoś tak pisze to chyba adminku banem powinieneś zareagować . Ja nikogo smiercią nie straszę ani ucięciem głowy i wrzuciem do gnoju publicznie .
  Człowieka szlag trafia jak to czyta wiele razy bez żadnej reakcji .Piszcie co chcecie . plujcie ale nie grożcie do diabła śmiercią !!!!!!!!!!!!!!

  ad Kika
  Kika u mnie piekny las .Nikt nic nie wycina .Przyjezdzaj sam grzybów nazbierasz .!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 121. Jeszcze raz Edward przepraszam jeżeli ty nic niewinny ale jeżeli to cię nie dotyczy nie dolewaj oliwy do ognia nie komentuj bo to nie twoja sprawa ale już mnie dzisiaj coś trafiło jak dzis przeczytałem ten wpis o ucięciu mi łba i wrzuceniu do gnojówki . W dodatku tylko ciągle ty szwabski i szwabski syn a adminek nie reaguje kompletnie . Obrażajcie ile chcecie , plujcie , gnójcie ale do cholery zostawicie moją słowiańską rodzinę w spokoju bo nie jestem żadnym szwabskim synem i nie gróżcie mi smiercią .
  Albo oleje temat i nigdy na ta stronę nie wejdę albo ustalę kto to pisał .

  Polubienie

 122. Dobrze, że panie wężu żyjesz!

  Na Jahwe, jak ja się bardzo cieszę!

  Wyobraź sobie Panie wężu, że jak dziś wracałem rowerem z roboty w Urzędzie Gminy, to zauważyłem w rowie jakby czyjś łeb obcięty z wywalonym ozorem.

  Przeszły mnie dreszcze, bo to obszar leśny i grzybiarzy teraz niet, do których o pomoc wołać.

  Włączam w domu po obiedzie kompa, a tu nasz kochany wąż żyje.
  Są przecież Pana węża wpisy. Hura! Hura! Hura!
  Oj, jak ja się teraz cieszę kochany Panie wężu.

  Polubienie

 123. A przecież czytałem wpisy pana APA ad węża i jak zobaczyłem dziś tę niby głowę z wywalonym językiem w przydrożnym w lesie rowie, to od razu pomyślałem o Panu wężu.

  Oj, jak dobrze, że Pan wąż żyje, bo przecież niebezpieczne teraz mamy czasy – tak?

  Polubienie

 124. Aj waj! To Zbyszek Opryszek i Stefanek Pacanek żyją? Gwiezdny kapral z jedną gwiazdką na pagonie – też! Aligatory wypluły Zenusia Sralusia, bo był za bardzo ciężkostrawny? Góral Władeczek pobłądził w Appa-lachach, ale po latach odnalazł drogę do domu za pomocą szmulowej gwiazdki na niebie? Aj waj! Ale jaja, ale us-rajskie jaja!

  Widocznie stare trepicho kupiło sobie nową generację kompa Hal 2000 z turbodoładowaniem, polską klawiaturą i teraz się nie wyróżnia w tłumie jak poprzednio!

  HAL 2000

  Hej!

  Polubienie

 125. Panie kika22

  Ja już wcześniej wróciłem do Polski i mieszkam pod Warszawą.
  Ostatnio byłem w sanatorium, w Łebie – skąd w ostatnią niedzielę wróciłem do siebie.
  Jestem jeszcze osłabiony, ale jak mówią: prawdziwi mężczyźni nie rozmawiają o swoich chorobach.

  Jak zdrowie wróci, to będę śledził ten blog na bieżąco, a może czasem coś napiszę.

  Pozdrawiam

  Polubienie

 126. Panowie nie róbcie sobie jaj,
  Zenek to Zenek a APA to APAcz
  Ja na zapleczu administracyjnym mam taki przycisk- Informacje o użytkowniku
  APA albo jest po ciężkim rozległym zawale, wylewie, albo siedział przez ten okres w kiciu . W USA lubia sadzać za różne drobne wypadki, wpadki, przypadki.
  APA miał zawsze słabość dp szwabów i szmuli i dawał zawsze tego wyraz.
  Nie wiemy czy wrócił do zdrowia i w jakiej jest kondycji i nie wiemy może jeśli zdrów ale na przepustce a może na warunkowym.

  Polubienie

 127. Panowie „jajcarze” dajcie na wstrzymanie. Szargacie dobre imię nieżyjącego już od dłuższego czasu człowieka, gorącego patrioty polskiego, majora LWP Augustyna Pyryta (APA).
  Ps.A tobie wezu przydałyby tegie baty za oblesne wyzwiska i groźby pod adresem pana Pyryta( ciężko chorego wowczas)

  Polubienie

 128. Ad. Powyżej.Szanowni adwersarze informuje że nigdy nie miałem zamiaru urywać nikomu głowy, zwlaszcza szanownemu „wężowi” ani robić sobie złośliwych żartów kosztem sp. Majora, którego pamięć szanuje. Na swoje usprawiedliwienie dodam że [jeśli można] ostatnio jestem w bardzo ciężkiej sytuacji życiowej [bez wchodzenia w szczegóły] , zrozumcie, puszczają mi nieco nerwy . Nigdy wcześniej nie zdarzyło mi się abym komukolwiek groził, zresztą pisząc to użyłem słow-” gdybym był twoim ojcem to … „, po drugie to był pierwszy i ostatni raz. Więcej moich komentarzy nie zobaczycie. Szanowny @wężu wybacz albo rób co uważasz ..
  Ps. Przepraszam również wielce szanownego Administratora za całe to zamieszanie na sajcie

  Polubienie

 129. Re: @APA, wąż – grzanek będzie deptał wierchy za ok. miesiąc. Kieby siy nie wróćył wtej nie dziwujta siy, to bedziy znacyło co znaloz górskom śmierzć. Jale takom prowdziwom, a nie jak APA.

  Polubienie

 130. Tyy gzanek .
  uwazoj , jak wrócis do skoły we wześniu , co by cie dyrektor nie wywalił pzes okno , na zbyto facjata .

  Polubienie

 131. Lece do biedry po krzynkę hornosia i kilo łódek z kurcoka . Pychotaaaaaaaa !!!!!
  ssssss
  Wczoraj meczyk – cudo !!!!!!! sssssss , aż bokserki posikane .
  udka pychota !!!!!!!!!!!

  Polubienie

 132. Do APA prywatnie
  Widzisz APA niezależnie w jakim kontekście się pisze ale jak czytasz zdania o urywaniu głowy i wrzuceniu jej do gnoju to sam rozumiesz niezależnie w jakim kontekście . I czemu gdybyś był moim ojcem ? Daj spokój mojemu ojcu .To był schorowany człowiek po trzech operacjach jelita grubego chodzący w worku 3 lata i strasznie cierpiący i niby czemu miałby mi urywać głowę tak samo niby czemu jestem parobkiem niemieckim .Miliony Polaków wyjechało do pracy po tym jak rządcy po 89 roku pozbawili nas zakładów i nikt tam dupy Niemcom nie lizał a pracował aby parę marek zarobić .

  Po drugie . Nie jestem jakimś kretynem aby łazić po jakis policjach z powodu takiej bzdury której nie muszę czytać a mogę to olać . W życiu bym nigdzie nie chodził po żadnych policjach nawet gdybyś napisał że mi wymordujesz rodzinę bo nie bawię się z żadne łażenie po komisariatach a rozumiem ludzi którzy z powodu podłego życia w tym kraju tracą nerwy i olewam temat .
  W niedzielę APA wysłałem ci krótki list gdzie chciałem się naprawdę pogodzić za to wyzwałeś mnie od sługusłów szwabskich ? za co ze próbowałem tam zarobić uczciwie na chleb zapierd… po 14 godzin na dobę.

  Po trzecie nigdy majora nie obrażałem bo biernie tylko się przygladałem i czytałem dyskusje sprawdzcie to sobie czy na forum suwerenność obrazam majora . jeden wpis znajdzcie .

  Po smierci majora APA zamieścił ogłoszenie o smierci na WPS . moje jedyne kondolencje jakie tam się znalazły i jedyna reakcja na smierć człowieka .
  treść ”
  Moje konodolencje APA z powodu smierci majora .Niech mu ziemia lekką będzie .wpis powinien byc na WPS

  JESZCZE RAZ PRZEPRASZAM EDWARDA ZE GO POSĄDZAŁEM ALE NIECH TEZ ZROZUMIE ZE SZLAG MNIE WCZORAJ TRAFIŁ JAK CZYTAŁEM ZE MOJ OJCIEC POWINIEN MI ŁEB URWAĆ I WRZUCIĆ DO GNOJÓWKI .
  JA O WSZYSTKIM ZAPOMNIALEM A NAJGORSZE JEST TO ZE APA NIE MZOE ZROZUMIEĆ ZE MY I TAK NALEŻYMY DO TEJ SAMEJ DRUŻYNY .

  MOJA ZALETA JEST TAKA ZE JAK KOGOŚ OBRAŻE TO PRZEPRASZAM I JESZCZE RAZ SORRY EDWARD

  POWAZNIE BADZCIE POWAZNI . NIE PODSZYWAJCIE SIE PODE MNIE I NIE ATAKUJCIE GRZANKA BO TO NIE MOJ STYL PISANIA .

  ZEGNAM KOŃCZĘ TU PISANIE I KAZDEMU ZYCZĘ ZDROWIA NA KONIEC .

  Polubienie

 133. TOBIE TEŻ APA ŻYCZE ZDROWIA . ZALU NIE MAM BO ROZUMIEM ZE ZYCIE W TYM KRAJU CIEZKIE I KAZDY MA PRAWO SIĘ WKURW..
  JESZCZE RAZ DLA EDWARDA PRZEPROSINY .
  I LEPIEJ ZYC W ZGODZIE A NIE SIĘ KŁÓCIC I WYZYWAC OD NAJGORSZYCH.
  POTRAFIĘ POWIEDZIEĆ DO EDWARDA SORRY JAK ZROBIĘ BŁĄD .
  TYLE I ZEGNAM .
  JAK TU WEJDĘ TO TYLKO PO ABY POCZYTAĆ ADMINKA CO ON TU PISUJE .

  ADM JAK TAM U CIEBIE OGÓRECZKI U MNIE MOCNO DUŻO . ROZDAŁEM DZIS 3 WIADRA LUDZIOM BO MI TYLE NIE POTRZEBA.

  Polubienie

 134. To ja już nie wiem o co chodzi . W grudniu bodajże 2016 roku ukazało się info na WPS1 że major po chorobie zmarł .Napisałem kondolencje i poinformowałem o tym adminka tutaj .Adminek miał dobry wpis też pożegnał majora .Teraz to już nie wiem czy żyje czy umarł .Zgłupiałem .

  Polubienie

 135. NIE WIEM CO O TYM MYŚLEĆ! CZY KTOŚ WYSYŁAŁ E-MAILA, DZWONIŁ DO RODZINY, ABY WYJAŚNIĆ SPORNĄ KWESTJĘ?

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.locatefamily.com/P/PYR/PYRYT-1.html&prev=search

  https://infotracer.com/selection.php?searchType=name&firstname=AUGUSTYN&lastname=PYRYT&age=76&city=TALKING ROCK&state=GA&type=name&locations=TALKING ROCK,GA||JACKSONVILLE,FL||JERSEY CITY,NJ||

  TO BYŁO WCZORAJ.

  Parafia Dzikowiec

  INTENCJE MSZY ŚW. 02.07.2018 – 08.07.2018 r.
  (dni powszednie) godz. 18.00.

  Wtorek : + Bogdan Guźda (of. Ula i Piotr z rodziną).

  2)+ Augustyn Pyryt (od Elżbiety Tokarz z rodziną).

  3)+ Tadeusz Piekarz (od Zakładu Pogrzebowego MARO).

  http://parafia.dzikowiec.com/intencje-mszalne/

  DZIKOWIEC – MIEJSCE POCHODZENIA MAJORA LWP?

  https://www.google.pl/maps/search/dzikowiec/@50.3880653,17.0334459,7z/data=!3m1!4b1

  Hej!

  Polubienie

 136. Nie wiem kika ale to black hole strasznie podejrzane u ciebie .Oj podpadłeś kolego nadzorcy wordpressu . Za dużo wpisów chyba było z twojej strony przeciw starszym braciom w wierze i pewnie masz teraz ciągle czarną dziurę .Bez urazy.

  Polubienie

 137. Lech Wałęsa
  @PresidentWalesa
  Informuję, że w dniu 04-07-wyjeżdżam samochodem z Gdańska do Warszawy [pod siedzibę sądu]. Nie będę w posiadaniu broni palnej.Zamiarem moim będzie pokojowo zgodnie z Konstytucją poszukiwanie skutecznego sposobu postawienie głównego sprawcę Polskich nieszczęść pod osąd.

  11:12 – 4 lip 2018

  Andrzej a ty jesteś z Wałęśą czy widz obojętny z boku?

  Polubienie

 138. Andrzej sssssssss .Adminku drogi Wałęsa mnie tyle obchodzi co kilo kiltu na agrafce ale co ja poradzę że lubię kabaret PO – Kodziarzo – pisowo – wałęsowy bo to jest jeden wielki Benny Hill

  ad Kika
  Kika tym się nikt nie będzie zajmował . Żyje to żyje jak nie żyje to przykro ja akurat zabieram się do kiszenia moich ogórasów pięknych .przepis mam super , chrzanik jest , czosnek jest , listek z wiśni jest to mozna kisić i potem zajadać się smakiem .Kocham ogóreczki kwaszone i dryblasy i drobne i mizerie też lubię .

  Polubienie

 139. Swoją drogą to on ma broń palną ? skad ? może jakiś kbks ? strach się bać ha ha ha . a on umie strzelać ten nasz noblista ? umie w końcu był prezydentem i Milczanowski go nauczył ha ha ha jajca. I jak tu adminku uczciwie powiedz się nie śmiać .Tu każdego dnia są jajca jak u byka ha ha ha .

  cytat nasz Lechu gieroj „Nie będę w posiadaniu broni palnej.”

  Polubienie

 140. W ostateczności może to jest broń noblisty? u dołu .Strach się bać .Takim to mozna F – 16 rozwalić ha ha ha

  Polubienie

 141. grzanek 4 lipca 2018 o 2:28 PM
  wąż na pewno lubisz, ty wiesz co dobre

  Grzanek ja głównie lubię dryblasy takie świeżo ukiszone same bez niczego .Smalcu czy słoninki nie jadam bo cholernie jest niezdrowa .

  Polubienie

 142. świeżo ukiszone znaczy chyba właśnie małosolne? nie takie do końca ukiszone ciemnozielone kwaśne jak skurczybyk tylko takie jeszcze na wpół smakujące surowym ogórem? tak?

  Polubienie

 143. One właśnie dobrze wchodzą z chlebkiem ze smalcem. Pewnie niezdrowe, jak piszesz, ale z wszystko jest dla ludzi. Grunt to umiar 😉

  Polubienie

 144. grzanek 4 lipca 2018 o 2:34 PM
  świeżo ukiszone znaczy chyba właśnie małosolne? nie takie do końca ukiszone ciemnozielone kwaśne jak skurczybyk tylko takie jeszcze na wpół smakujące surowym ogórem? tak?

  GRZANEK TRAFIŁEŚ W SEDNO BO TAKIE JAK JUŻ MI LEZĄ W LOCHU MIESIACAMI CZY W ZIMIE JAK WEZMIESZ TO JUZ NIE TO SAMO !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 145. WODA DO KISZENIA – NIE KRANÓWA A RACZEJ KUPIĆ TE 5 LITRÓWKI NIEGAZOWANE ZRÓDLANE . Z TEJ WODY WYCHODZĄ LEPSZE .

  Polubienie

 146. Andrzej SSSSSS …chrzanik jest , czosnek jest , listek z wiśni…

  Moja żona robi małosolne i te na zimę wyśmienicie z użyciem: chrzan, czosnek, liście czarnej porzeczki, dużo kopru, liście dębu
  Liście dębu, wężu SSSSS , dopiero wówczas można mówić o znakomitych ogórkach małosolnych.
  Smalec przetopiony z cebulą i z jednym ząbkiem czosnku i chleb koniecznie razowy.
  Nie smarować grubo smalcem a nigdy nie zaszkodzi.
  Można nawet do tego kieliszek wódki lekko doprawiony przypalanką z cukru.
  Dwie pajdy chleba razowego ze smalcem, dwa, nawet trzy małosolne i kieliszek wódki, to znakomity podwieczorek.
  Jak trzy pajdy chleba, to nawet dwa kieliszki wódki nie zaszkodzą .

  Polubienie

 147. 24. Nowenna Pompejańska za Polskę

  Zachęcam wszystkich, komu leżą na sercu losy Polski, do uczestnictwa w tej kolejnej Nowennie (od 14 lipca do 5 września). Dzielimy tajemnice pomiędzy uczestnikami jak w kółkach różańcowych, więc „początkujący” oraz mający dużo innych modlitw i obowiązków mogą brać do rozważania po 1 dziesiątku. Natomiast „doświadczonych” gorąco zachęcam brać więcej – po 2-3, a najlepiej – po całej części (5 dziesiątek). Może to być, oczywiście, nawet cały różaniec.

  Zgłaszać się można na mail msybirak@gmail.com lub na Forum, gdzie są podane szczegóły:
  https://urbietorbi-apokalipsa.net/pl/komentarze/temat/np-24

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s