Putinowska Rosja kaput.


Aleksander Nagorny: Helsinki ‚2018 – Czy Malta 2.0?

W oczekiwaniu spotkania Trump-Putin 16 lipca 2018 r. przedkładam, spekulacje Aleksandra Nagornego, publicysty gazety «Завтра» (Jutro), na temat – możliwych rezultatów..

Na przyjaźni z Waszyngtonem nasz kraj, praktycznie – nic nie zyska…

Komentarze w rosyjskich zbliżonych do Kremla i liberalnych mediach, poświęcone wizycie w Moskwie Johna Boltona i zbliżającym się spotkaniu Władimira Putina z Donaldem Trumpem w Helsinkach, przypominają paroksyzmy jakiegoś starożytnego orgiastycznego kultu.

Wygląda na to, że jeden z najbardziej wpływowych i radykalnych amerykańskich rusofobów, wyznaczony przez obecnego prezydenta USA na kluczowe stanowisko — doradcy ds. bezpieczeństwa narodowego, które w swoim czasie zajmował i rozsławił Henry Kissinger, przez sam fakt jego pojawienia się w rosyjskiej stolicy, zaktywizował jakiś ukryty „punkt G” w orgazmniźmie* krajowej „piramidy władzy”: zarówno tej oficjalnej, jak i liberalno-opozycyjnej.

W końcu wszystkie jej życzenia mają szansę się spełnić. Takiego kontaktu z wysokim przedstawicielem, nie tylko Białego Domu, ale i kręgów establishment’u USA, którzy określają politykę amerykańską, nasze władza i posiadacze wielkich własności  oczekiwali już od bardzo dawna – poczynając od przewrotu władzy w Kijowie, który był przygotowany i urzeczywistniony przez amerykańskie specsłużby i finansowe kręgi, bez jakiegokolwiek uwzględnienia, interesów rosyjskich „elit”.

Reakcja „waszyngtońskiego obkoma” na zjednoczenie Krymu i powołanie republik ludowych Donbasu potwierdziła, że Stany Zjednoczone i ich sojusznicy traktują Rosję jak „ryczącą wesz”( «рычащую вошь»), która nie zasłużyła jeszcze na to, aby ją przycisnęli paznokciem i rozgnietli. Prowokacje, dyskryminacja, zniesławienia stały się nie tylko ” dobrym tonem”, a jedyną formą komunikacji stolic „zbiorowego Zachodu z Moskwą.

A „pierwsze skrzypce” w tej orkiestrze, z pewnością grał Waszyngton. Jak było przy Barack’u Obamie, tak kontynuowano i przy Donaldzie Trumpie. Rozszerzenie sankcji, stała antyrosyjska agresja w ONZ i Radzie Bezpieczeństwa, morderstwa i dziwne śmierci rosyjskich dyplomatów na całym świecie, rakietowe ostrzały Syrii, zabory obiektów dyplomatycznych Federacji Rosyjskiej na terytorium USA, nieustanne aresztowania obywateli rosyjskich w krajach trzecich, pod naciąganymi zarzutami, — wszystko to było, jest i, sądząc po wszystkim, nie zniknie.

Przy tym strona rosyjska stale sygnalizowała swoim zachodnim i, przede wszystkim, amerykańskim partnerom, pragnienie, aby w pełni odzyskać ” status-quo, sprzed Majdanu, w każdy możliwy sposób, starając się nie odpowiadać na prowokacje, cierpieć i wygładzać ostre krawędzie, w imię przyszłego zbliżenia z Waszyngtonem, w celu rozwiązania istniejących sprzeczności” — nawet odchodząc od standardowej dla praktyki dyplomatycznej, zasady „lustrzanych środków”. Linia ta znalazła pełne poparcie  w najbardziej wpływowych kręgach władzy rosyjskiej. Oligarchowie wybierali między nadzieją na zniesienie sankcji i ostateczną emigracją, a wyżsi urzędnicy nie kryli nadziei na powrót  „konstruktywnej współpracy” w pałacach w Genewie i Nowym Jorku. A już „kreatywna społeczność” nie mogła pogodzić się z utratą dostępu do „grantów” i prawa swobodnej konsumpcji wszystkich dóbr „cywilizacji” za uczciwie zarobione swoją ekskluzywną twórczością – pieniądze.

Ta linia polityczna, nazbyt przypominająca „uśmierzenie” Trzeciej Rzeszy przez Wielką Brytanię i Francję w latach 30-tych XX wieku,budziła zdziwienie nie tylko w patriotycznych kręgach społeczeństwa rosyjskiego, ale i w samych Stanach Zjednoczonych. Taki np., Paul Craig Roberts, wiceminister finansów USA (1981-1989), w wywiadzie dla „American Herald Tribune”, opublikowanym 27 czerwca, akurat w dniu wizyty Johna Boltona w Moskwie, zdumiewał się: „Rosję i jej prezydenta demonizuje się, z zastosowaniem najbardziej skandalicznych i obraźliwych kłamstw i fałszywych oskarżeń od momentu, gdy Rosja zablokowała zaplanowaną przez Obamę inwazję w Syrii i bombardowania Iranu…Wysoka tolerancja Putina na obraźliwości i prowokacje, zachęca do dalszych obelg i prowokacji, dopóki Rosji nie pozostanie żadna inna alternatywa, oprócz wojny”. Lub, dodam od siebie, kapitulacji, gorszej od wojny.

W takiej atmosferze odbyły się rozmowy Boltona na Kremlu, przy czym  z zamorskim gościem nie spotkał się jego kolega, sekretarz Rady Bezpieczeństwa Rosji, Nikołaj Patruszew, a osobiście Władimir Putin, razem z ministrem Spraw Zagranicznych Siergiejem Ławrowem i ministrem Obrony Siergiejem Szojgu.

Szczegółowe informacje o tym spotkaniu,  co w pełni do przewidzenia, pozostają niedostępne, ale oczywiste, że bez osiągnięcia jakiegoś wcześniejszego porozumienia, o żadnym rosyjsko-amerykańskim (lub amerykańsko-rosyjskim?) spotkaniu na najwyższym szczeblu, dziś mowy nawet by nie było.

Jeśli spojrzeć na motywacje stron, to okaże się, że stanowisko Rosji nosi wyłącznie, opisany powyżej, subiektywny charakter, a obiektywnie,nasz kraj praktycznie, nic nie może zyskać. Sankcje pozostaną, presja na Kreml przez „miękką siłę” USA i Zachodu w ogóle, nie zniknie i nawet nie osłabnie. Na Ukrainie i w Syrii amerykańskie służby będą kontynuować „proxy wojnę”, rękami swoich wojskowo-politycznych marionetek a wyścig zbrojeń tylko się zaostrzy.

W tym samym czasie dla Trump’a i sił, które za nim stoją, kontakt na najwyższym poziomie, z Rosją i Putinem, jak już wspomniano, jest niezwykle ważny. „Zespół Trump’a „, jako część partii republikańskiej, stoi przed najostrzejszą koniecznością zwycięstwa w pośrednich wyborach, w listopadzie bieżącego roku. Bo w przeciwnym razie nowy, demokratyczny skład Kongresu, najprawdopodobniej rozpocznie proces impeachmentu 45-go prezydenta Stanów Zjednoczonych, co grozi Trumpowi i jego „drużynie”, nie tylko utratą władzy, ale i możliwością znalezienia się na ławie oskarżonych.Pozytywne zmiany w w problemie koreańskim  i w relacjach z Moskwą, są najważniejszymi czynnikami politycznego przetrwania, obecnego „gospodarza Białego Domu”. Dlatego właśnie Moskwa, mogła stawiać warunki, wobec Waszyngtonu, w tym, na przykład, zwrot dyplomatycznych obiektów, neutralizację Ukrainy i przywrócenie porozumienia w sprawie obrony przeciwrakietowej i broni strategicznych. Na razie o tym się nie mówi. Wręcz przeciwnie, strona rosyjska potwierdziła Boltonowi swoją gotowość „przyjaźni” na każdych warunkach (no może jedynie, z wyjątkiem „zwrotu Krymu Ukrainie).

I w Waszyngtonie doskonale zdają sobie z tego sprawę.Nie przypadkowo „New York Times” publikuje artykuł autorstwa Lilii Szewcowej z Fundacji Carnegie, w którym utwierdza się tezę o „słabości Moskwy” w aspekcie społeczno-ekonomicznym, co pozwala  Stanom Zjednoczonym i ich sojusznikom nie bać się „łamać” rosyjskie pozycje na wszystkich kierunkach. Trzeba powiedzieć, że ta „słabość”, nie tylko jest faktem, ale w dużej mierze wynika z działalności finansowo-gospodarczego bloku rządu Federacji Rosyjskiej, wyznaczonego przez prezydenta Federacji Rosyjskiej i składa się z tych samych liberałów-gajdarowców, do których należy i sama pani Szewcowa. Wygląda na to, że, że rząd celowo, stwarza społeczne i finansowe obciążenia , nie do przyjęcia dla mieszkańców, co oczyszcza drogę dla nowej „liberalnej rewolucji”, ponieważ przejęcie protestacyjnej aktywności mas — to ulubiona i świetnie opracowana technologia „kolorowych rewolucji”.
Nie przypadkiem, akcje protestacyjne przeciw reformie emerytalnej, były organizowane 1 lipca, nie przez siły lewicowo-patriotyczne a  przez umownie Nawalnego i „Echo Moskwy”.

Tak wygląda polityczny krajobraz przed spotkaniem Putina i Trump’a w Helsinkach, którego wyniki mogą być kontynuacją pamiętnych dla wszystkich- spotkań Gorbaczowa w Rejkiawiku i na Malcie.

________________________
* – „lapsus linguae” tłumacza

YouTube:

https://www.youtube.com/watch?v=TXADYNLQ3I8
Трамп и Путин: «большая сделка» или «большая иллюзия»?
Trump i Putin: dobicie interesu czy wielkie złudzenie?

https://www.youtube.com/watch?v=-cTe_LP4-hc
Путин вертит Трампом как хочет
Putin kręci Trumpem jak chce

————————

źródło:
http://zavtra.ru/blogs/hel_sinki-2018_ili_mal_ta_2_0

Александр Нагорный
Хельсинки-2018 или Мальта 2.0?

———————–

Wybór,tłumaczenie i opracowanie:
bezmetki
Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
dozwala się wyłącznie na darmowych
platformach elektronicznych, ze wskazaniem
adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.


Należy brać przykład z Kaczyńskiego
„Spora część wywiadu z Jarosławem Kaczyńskim poświęcona jest tematowi antypolonizmu. Prezes PiS wskazuje to pojęcie jako jedno z największych utrapień Polski. – Antypolonizm po prostu nam przeszkadza – państwu w jego aktywności, ale i każdemu Polakowi, który ma nieprzyjemność go doświadczyć – stwierdził polityk.

Kaczyński ocenia, że pojęcie to powstało kilkadziesiąt lat temu i nabierało na sile. – Choć w czasach Solidarności na pewno zostało zneutralizowane bardzo silną popularnością w USA sprawy naszej walki z komunizmem. (…) Jednak po okresie Solidarności antypolonizm powrócił, a od 20 czy 30 lat po prostu narasta. I ważna uwaga – on powrócił, bo jako państwo nie potrafiliśmy wykorzystać atutów, jakie dawała nam własna historia – ocenił prezes PiS.

Dodał, że „ogromna część elit, które wyłoniły się po 1989 roku, żywo wspierała umacnianie antypolonizmu”. – Świadomie czy nie, tego nie wiem. Ale wspierała. I niestety w tych działaniach była, w odróżnieniu od innych spraw, bardzo skuteczna. Dziś przyszło nam się zmierzyć z tymi ich „osiągnięciami” – powiedział Kaczyński

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/jaroslaw-kaczynski-mam-dla-tych-ludzi-zla-wiadomosc/becwvzz

Reklamy

163 uwagi do wpisu “Putinowska Rosja kaput.

 1. Edward 4 lipca 2018 o 2:55 PM
  O cholera!

  Jednak wąż żyje, bo dzisiaj ogórki kisi razem z grzankiem.

  Ukisiłem już 60 słoików .Teraz za kilka dni będę sałatkę robił .Pycha!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 2. 5 lat temu miałem rosyjskie ogórki od kolegi dal mi trochę .Niestety tragedia były dość niedobre miękkie słabe po prostu bez smaku . Nawet nikomu nie dawałem bo nikt nie chciał .sporo wyrzuciłem niestety .

  Polubienie

 3. In the Turkish Elections, Israel secretly supported Erdogan, who is said to be secretly Jewish?

  „Erdogan’s party voted down a bill to ditch all previous agreements with Israel and sever economic ties, which only increased criticism from the opposition.”

  In Turkish elections, Erdogan could well be Israel’s best bet

  „Erdogan’s victory has been marred by claims of vote rigging…

  „Turkey’s electoral commission said it would look into reports of ballot-stuffing and intimidation of observers in the southern Urfa province, where police arrested three men with four sacks full of fake ballot papers in a car.

  „Allegations of block votes being cast and of election monitors being beaten and kept out of polling stations.”

  President Erdogan declares victory in Turkish election

  Polubienie

 4. Россия и Украина

  Украинским туристам, желающим посетить Россию, ничего не угрожает, их безопасность уже не ставится под сомнение. К такому выводу пришла нардеп Верховной Рады Татьяна Бахтеева.

  По мнению парламентария, вменяемые украинцы понимают, что налаживать дружеские отношения с Россией в любом случае необходимо. А еще лучше было бы вернуть их на тот уровень, на котором они находились до событий 2013-2014 годов. Не секрет, что аналогичного мнения придерживаются и россияне, и поэтому украинцы сознают, что в России им просто нечего опасаться.

  На этом фоне совершенно неудивительно, что многие граждане Незалежной весьма успешно посещают территорию Российской Федерации.

  Совершать поездки к соседям стимулирует и тот факт, что каждая пятая украинская семья имеет родственников в России. Кроме того, желание съездить в гости к так называемому «агрессору» заставляет и проходящий сейчас Чемпионат мира по футболу, который также очень и очень интересен любителям этого вида спорта на Украине. Как считает депутат Татьяна Бахтеева, все это только способствует улучшению отношений между нашими странами.

  Напомним, что согласно данным пограничной службы ФСБ России, за первые три месяца текущего года территорию РФ посетили порядка шести тысяч украинских туристов, в то время как в прошлом году эта цифра составляла немногим меньше трех тысяч человек. И это без учета украинцев, отправившихся на отдых в российский Крым.

  Стоит отметить, что накануне открытия Чемпионата мира по футболу, власти Украины настойчиво советовали своим гражданам воздержаться от посещения России, где, по мнению официального Киева, украинцам будет угрожать опасность. В ответ на этот бред в российском дипломатическом ведомстве заявили, что жители Украины будут желанными гостями на Мундиале.

  Читайте нас в Яндекс.Новостях

  Polubienie

 5. Zajadło by się małosolnych, ale u nas na północy jeszcze wysypu nie ma .

  Adminku doczekasz się wysypu ja tam się tylko modle aby zaraza moich ogóreczków nie zjadła bo wtedy dupa a ja żadnych nawozów nie daje takze trochę ryzykuje . Do bobu mus troche jednak nawozu dać bo robaki go silnie zezrą .znam takich co bób wpierdzielają z robakami w środku i nawet się nie zatruli ha ha ha .

  Polubienie

 6. O niewytrwałości u Polaków (I)

  ( Artykuł pierwszy ).

  Przykro to mówić o narodowych wadach, boleśnie dla serca obywatela śledzić i odkrywać rany toczące społeczne ciało jego narodu – ale takie jest powołanie publicysty. Dziennik Narodowy, który przez swój program włożył na się sumienny obowiązek mówić prawdę, chwalić co jest godne pochwały, ganić i ścigać wszelka zdrożność, czy ta pochodzi od całego narodu, od jego części lub nawet pojedynczych osób, zamierza pokrótce tu przejrzeć, jak Polacy umieją wytrwać w powodzeniu albo w nieszczęściu. Są wśród nas pisarze i pisma, a nawet całe stronnictwa , które z największą surowością potępiając jedną cześć narodu, sypią pochlebstwa, niosą uwielbienia dla drugiej; system ten uważamy za niesprawiedliwy, nierozsądny i zgubny. Aby Polska wybiła się na niepodległość, potrzebuje wszystkich swoich sił: żadna wyłącznie klassa niepotrafi jej zbawić. Każda z tych klas posiada cnoty i wady prawie jej właściwe; prawdziwa polityka zależy na tem, aby karcąc wady, zapobiegając błędom, umieć obrócić na korzyść Ojczyzny cnoty całego narodu. Nikt nie przeczy że jak złe tak dobre idzie z góry, tego jest świadkiem historya; ale też każdy nim wyrzecze wyraz potępienia dla postępowania starszej braci, powinien zważać na pojęcia wieku w którym się jaki czyn dokonywał, jak również na chęci działających. Jednakże, są w naszej historyi czyny dokonane przez rządzącą część narodu, których żadna okoliczność usprawiedliwić niepotrafi; są także przywary trapiące cały naród, słabości godne potępienia, a z tych liczby jest brak wytrwałości, jedna z głównych przyczyn upadku Polski.

  Stałość jak i niestałość są indywidualne osobom i narodom. Widzimy jednych zrażających się najmniejszemi przeciwnościami; są nawet tacy co wśród powodzenia zmieniają cel ku któremu dążyli z razu z największym zapałem, i to bez dotykalnych przyczyn. Kiedy przeciwnie insi, obrawszy raz cel ich życia, idą ku niemu wytkniętą przez rozum lub wiarę linią, wśród przeszkód i nie powodzeń; kilkakrotnie spychani z drogi w ich upartym pochodzie przez ludzi i okoliczności, zawsze na nią wracają i najczęściej widzą swe zamiary uwieńczone pomyślnym skutkiem. Zależyli to od charakteru czy od przeznaczenia osób, rozbierać nie będziemy, wskazujemy pewność.

  Toż się dzieje i z narodami; dość w historyi starożytnej postawić Rzymian obok Greków. Pierwsi szli ku ujarzmieniu znanego im świata przez cnoty i przez zbrodnie; zamiary ich i polityka w tym względzie były zawsze jedne – i osiągnęli panowanie nad światem. Drudzy, chociaż waleczni jak Rzymianie, ale leccy i zmienni, całe swe siły wytężyli ku wzajemnemu niszczeniu się – i padli ofiarą jednostajności widoków i wytrwałości Rzymian. Jakkolwiek historya obu tych narodów jest świetna i ucząca, rzymska przedstawia więcej interesu dla polityka, może więcej służyć za przykład, albowiem oko tu dostrzega szczytu tylowiecznej budowy, wznoszonej z cierpliwością i znojem; gdy tym czasem życie Greków jako narodu zdawało się być bez celu. Lubisz ich widzieć żywych, dowcipnych i ucywilizowanych, bawiących się na igrzyskach olimpijskich albo achajskich, uwielbiasz i podziwiasz ich bohaterów, zgłębiasz ich filozofów, uczysz się na pamięć utworów ich poetów, unosisz się nad doskonałością ich sztuk pięknych, ale zawsze umysł twój zapytuje się z niespokojnością: co z nimi będzie i dokąd oni dążą tym krokiem?

  Podobne przykłady napotkać można w historyi nowożytnej. Myliłby się jednak ktoby mniemał, że byt polityczny, świetny a przechodowy tych narodów, uważamy za bezkorzystny dla ludzkości; przeciwnie, wiemy że cywilizacya Greków wpłynęła na cywilizacyą rzymską i całego świata; ale są to siewcy, nieumiejący ani korzystać ani doczekać się owoców prac swoich: kto inny zbiera plon krzewiony ich ręką i bez ich wiedzy. Oni żyją życiem za nadto popędliwem, nie mają nawet czasu, jeśli nie dla ciekawości, rozbierać przeszłości ani wpatrywać się w odległą przyszłość.

  Dla czego jednak, kiedy rozważny, rządny i systematyczny naród rzymski zginął oddawna, Grecy burzliwi, bez wyrachowania i przewidzeń, żyją dziś jako Grecy, o tem powiemy gdzieindziej, teraz przejrzyjmy niewytrwałość historyczną Polaków.

  Opuszczamy tu wypadki podrzędne, wspominamy tylko o tych które miały dotykalny wpływ na losy państwa. W śledzeniu tem oddzielimy postępowanie rządców, królów od postępowania narodu 1) to jest tej jego części która przez kolejne przywłaszczenia stała się jedną czynną i mogącą istotnie nosić to imię.

  W pierwszym peryodzie naszej historyi nie widzimy oddzielnej polityki i odzielnych widoków i chęci narodu i króla. Królowie z rodu Piastów, mimo zaprzeczeń niektórych pisarzy, byli samowładni; zamiary ich były zamiarami narodu, i co postanowili wykonywali własną swą wolą i bez przyzwolenia czyjego bądź. Polityka przeto ich była jednostajna a wykonanie widoków szybkie, bo nie krępowane żadnemi formalnościami ani oporem. Nic też nie ma do zarzucenia tej polityce, opierała się ona na wielkości i mocy zewnętrznej państwa. Nieszczęśliwy podział kraju dokonany przez Krzywoustego między jego synów, zniszczył jedność widoków i na czas długi wtrącił Polskę w niemoc. Wśród kłótni Xiążąt wydzierających sobie nawzajem dzielnice, wzbijali się do politycznej potęgi pojedyńczy obywatele, którzy w miarę jak Xiążęta rozmnażając się drobnieli, wzrastając także w liczbę, zaczynali tworzyć ciało silne, kierowane jednostajnością interesów – przywilejów.

  Wprawdzie Władysław Łokietek zgromadził pod jedno berło rozproszone prowincye państwa, ale nie mógł już, pomimo całej swojej dzielności, odzyskać dawnej królewskiej władzy i musiał udać się po sankcyą swych widoków do ciała, które zaczynało ogarniać władzę. Ztąd pierwszy Sejm w Chęcinach (1331) na którym zasiadły z równemi prawami: stan duchowny, senatorski i rycerski. Syn jego Kazimierz W. widać że miał mniej jeszcze władzy, kiedy zamiast zapobiedz niesprawiedliwości właścicieli dóbr ziemskich, przez jakie silne prawo, pytał się kmieci narzekających na ucisk, czy nie mają krzesiwa i hubki?

  Tą koleją, najwięcej zaś po wygaśnięciu dynastyi Piastów, kiedy tron został obieralnym, stan uprzywilejowany wzniósł się w potęgę, ogarnął wszelką władzę, i z czasem oddzielił zupełnie swoją politykę od polityki monarchy, stanął w wyraźnej walce z koroną. Ciągle mając w podejrzeniu zamiary króla, sądząc że godzi na jego przywileje, krzyżował lub przeszkadzał najwięcej narodowym przedsięwzięciom, nawet rozszerzaniu granic Polski, zniszczeniu sąsiadów którzy z czasem nas pochłonęli, bo w tem wszystkiem widział podniesienie władzy królewskiej, której się lękał jako nieprzyjaciółki jego wolności i jego bytu.

  Pomimo tej sprzeczności wewnętrznych dążeń władz, że się tak wysłowię, prawodawczej i wykonawczej, póki interes publiczny przemagał w sercach obywateli nad interesem prywatnym, polityka zewnętrzna Rzplitej szła zgodnie; ale z czasem i tu ujrzał się król wstrzymany w swych zamiarach, i jak wewnątrz nie mógł już dać ani słowa rady ani pociechy uciśnionemu kmieciowi, którego skargi nie mogły więcej dochodzić do tronu, bo tyle człowiek uprzywilejowany stał się jego panem, tak na zewnątrz nie mógł w razie potrzeby stanąć groźnie wobec sąsiadów, bo już szlachta, zamiast huknąwszy zgodnym głosem wojenny hymn Boga Rodzicy, uderzyć na nieprzyjaciela na którego ją król prowadził, śmiała być mu nieposłuszną, podnieść rokosz przeciw swemu wodzowi.

  Pierwszy straszny symptom tego nieposłuszeństwa, ukazał się pod Lwowem (1537), gdzie 150,000 zgromadzonej szlachty, miast stanąwszy w zbrojne szyki, ciągnąć na Wołochy które można było przyłączyć do Polski, uformowało się w sejmujące koła, i z wrzaskiem upominało się o jeszcze większe przywileje. Zdaje się że Bóg zagniewany niesprawiedliwemi żądaniami i bezładem niby tego wyboru narodu, zesłał nań okropną burzę, a ulewą i piorunami rozpędził gwarliwe i niepożyteczne tłumy. Szlachta nic niezrobiwszy, wracała ze wstydem z kokoszej wojny do domów, wszędzie przyjmowana z wyrzutami, raz za to że zmartwiła ukochanego króla Ojca, Zygmunta Starego, powtóre że się dała uwieść poddmuchom niechętnych, zawiodła nadzieje, nie dotrzymała przyrzeczeń z któremi wyjeżdżała na wojnę, nie dotrwała w obowiązkach względem króla i Ojczyzny. Odtąd na nieszczęście nieraz da się zastosować do publicznych przedsięwzięć Polaków stare przysłowie: Porwał się jak lew a zginął jak mucha.

  (d. c. p.)

  ——–
  1) Kiedy mówimy o narodzie, każdy widzi, że bierzemy część za całość, to jest część działającą, czynną narodu, tę która wpływa na losy państwa, jaką była szlachta, bo tak się pospolicie dzieje w ocenianiu życia narodów. – Część nieczynna, żyjąca tylko biernie, choćby stanowiła większość nie wchodzi w rachubę.

  Polubienie

 7. Adminku możesz zmienić zdjecie na inne bo jak patrzę na to to jakoś premier i prezydent mają żółte zęby a nie wierzę ze nie myją .Może jakieś zdjęcie jako Putina karateka .

  Polubienie

 8. Adminku mamy lato są warzywa także szczerze polecam taką zupę .Naprawdę bardzo dobra dla zdrowia .Żona ci może ugotować . Naprawdę jem ją często i naprawdę jest ok .

  Polubienie

 9. USA chcą sprzedać Ukrainę Rosji, ale ona już do nich nie należy

  6 lipca w Helsinkach odbędzie się spotkanie Władimira Putina i Donalda Trumpa. Jednym z tematów dyskusji będzie Ukraina. Czy strony mogą uzgodnić kwestię ukraińską, czy nie, postawił pytanie prezes Centrum Analiz Systemowych, politolog Rostislav Ishchenko.

  – Jak pan słusznie zauważył, Ukraina zostanie omówiona na szczycie, tylko między innymi dlatego, że Trump i Putin będą omawiali rosyjsko-amerykańskie stosunki w kontekście globalnym. Kryzys ukraiński jest tego częścią.
  Myślę, że głównym problemem ukraińskim jest to, że USA chce sprzedać Rosji Ukrainę i otrzymać w zamian coś pożytecznego dla siebie. Rosja nie zrobi tego, ponieważ może czekać i wziąść Ukrainę za darmo, kiedy USA zmęczą się oczekiwaniem, że dostaną coś w zamian za Ukrainę.
  Wszystko, co mogą dać Rosji, nie jest warte żadnej rekompensaty. Cóż, uznają Krym za rosyjski – i co z tego? Krym będzie miał status spornego terytorium, dopóki Ukraina nie uzna go za Rosję lub sama nie zniknie z mapy świata.
  Wszystko, co Rosja może uzyskać, już otrzymała i może dostać więcej, niezależnie od tego, czy Stany Zjednoczone tego chcą, czy nie.

  Teraz redukcja stanowisk może polegać tylko na tym, że USA sondują rosyjskie stanowisko, gotowość do pewnych kompromisów i ustępstw. A potem pomyślą, czy będą kontynuować negocjacje, czy nie. Sytuacja pogarsza się w przypadku Waszyngtonu, a Rosja może poczekać jeszcze dalej. Te kompromisowe opcje oferowane w latach 2014-15 były bardziej przychylne Stanom Zjednoczonym niż teraz. Jeszcze dwa lata i nie będą oferowane w ogóle.

  Rostislav Ishchenko
  https://cont.ws/@ishchenko/994968

  Polubienie

 10. Ad Juliusa

  Pierwszy straszny symptom tego nieposłuszeństwa, ukazał się pod Lwowem (1537), gdzie 150,000 zgromadzonej szlachty, miast stanąwszy w zbrojne szyki, ciągnąć na Wołochy które można było przyłączyć do Polski, uformowało się w sejmujące koła, i z wrzaskiem upominało się o jeszcze większe przywileje.

  Julius, a czemu szlachta miała zadawać gwałt Wołochom? Król Sigismundus I Stary (nigdy nie był młody?) i dworskie mośki, przydupasy króla mieli w tym interes? Czemu tym Wołochom tyle razy nazwy zmieniali?

  https://pl.glosbe.com/la/pl/Sigismundus%20I

  Krótka Historia Wołochów

  ORŁY, SOKOŁY I INNE SASKIE PIERDOŁY!

  XVI w – dotarcie na tereny wyludnione przez najazdy Mongołów (w Polsce 1/3 ludności) i zasiedlanie także nieurodzajów. Królowie potrzebowali kolonizacji terenów leżących odłogiem a także zapory przed Islamem. Waleczni Wołosi potrafiący wyżywić się w nieprzyjaznych górach byli cennym nabytkiem. Grupa osiedlona w Polsce przez wołoską społeczność na Węgrzech nazywana była „orły” czyli po węgiersku „sas” co oznaczało po prostu Polaków.

  JA PIERDZIU, O CO TUTAJ CHODZI? WŁOCHATE ORŁY I PIERZASTE GĄSIENICE Z PODHALA!

  XVI i XVII – liczne kontakty polsko węgierskie z racji graniczenia (słowa – baca, juhas) – poszerzenie migracji.
  Wyższe warstwy Wołochów uzyskały herb „Sas” niższe warstwy zgrupowały się w cztery kręgi Hucułów, Bojków, Łemków i Górali Podchalańskich (słowa: fujara, cap, maczuga, szałas, bryndza, żętyca, multanka)
  Wołosi istnieją do dzisiaj rozproszeni po krajach Bałkanów. W 1878 bezskutecznie próbowali uzyskać miano narodu. Illirowie zostali też na Bałkanach jako Albańczycy. Wpływając na ludność Dacji utworzyli państwo Rumuńskie (Romuńskie).

  http://www.genealogia.okiem.pl/wolosi_historia.htm

  Skąd się wzięła Ukraina czyli Rusi Czerwonej rys historyczny, i co to są „granice etniczne”. Nie karmić niedźwiedzia!

  https://odyssynlaertesa.wordpress.com/2015/01/27/witold-szirin-michalowski-skad-sie-wziela-ukraina-rusi-czerwonej-rys-historyczny/

  Ziemie Czerwonej Rusi (Roxolania)

  https://fbc.pionier.net.pl/details/nn9s3lW

  Ruthenia

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Ruthenia&prev=search

  CZY TO JEST JEDYNE FAŁSZERSTWO HISTORYCZNE?

  Grody Czerwieńskie – Monumentalne fałszerstwo historii

  https://slowianowierstwo.wordpress.com/2014/10/02/grody-czerwienskie-monumentalne-falszerstwo-historii/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 11. Nachlałem się dziś wieczorem spirytusu z cysterny kolejowej , jak do jutra nie wytrzymam , to grzanku ogórki będą twoje .
  Bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 12. Nie wiem po co się podszywasz ale jak ci to sprawia radość

  ADMINKU INFORMUJE ZE KTOŚ SIĘ BEZCZELNIE PODSZYWA PODE MNIE . PROSZĘ O BAN DLA TEJ OSOBY .

  Polubienie

 13. @wąż, Admin – a co myślicie o konserwowych? No wiem, niby niezdrowe bo ocet, ale jednak unikalny smak. Z tym że chyba najlepiej nadają się takie maciupkie jak sprzedają w sklepach. W normalnym rozmiarze to już nie do końca to samo.

  Polubienie

 14. Grzanek konserwowych nie robię .Nie lubię . Jak czasami wypije kielicha to mi nie podchodzą aby zakąsić tylko kiszone
  Zamiast konserwowych robię sałatki

  Polubienie

 15. @ sssssss

  A co ty jeszcze przy komputerze siedzisz, polski parobasie?

  Marsz moje ogórki zrywać.

  Ps. Kiedy te szkolenia dla polskich gojów na yt otwierasz, co spierd–asz teraz od tematu?

  Polubienie

 16. Helmut Kohl to na polski Helmut kapusta ale jeszcze kapusta mi na ogrodzie nie wyrosła ha ha ha . Trzymaj się Helmut i przyjeżdaj do mnie na ogórki pychota . Spróbujesz pysznych kiszonych ogórków .

  Polubienie

 17. Kanał już jest .Wczoraj był drugi film ale nie myslisz że podam tu link .Wczoraj bylo 10 minut i tłumaczyłem co to jest ICO . Linku tu nie podam .Po co mi twoje wpisy chociaz zawsze mogę wcisnac delete .

  Polubienie

 18. na filmikach i tak nie ma moje twarzy to po co ci moje filmiki .Zakochałeś się we mnie ? ja mam zonę Beatkę .

  Polubienie

 19. Ad Snake

  Ty, Wonsz, ale Ty masz problemy! Czemu mieszasz szlachetnego polskiego GURKEN z pejsatym czosnkiem? Wonszu, Wonszu, czemu szwaby ogórki piszą przez ,,U” otwarte? Byłeś w Reichu i nic z tym problemem nie zrobiłeś – przecież to jest profanacja zielonego warzywka!

  https://pl.bab.la/slownik/niemiecki-polski/gurken

  Smaczne ,,marynowane” pejsate ogóreczki – pychota!

  Wonszowe Gurken? Chi, chi, chi…

  SSSSSSSS, z tych ogórasów po przejściach, możesz sobie narobić przetworów na zimę w postaci… Cha, cha, cha…

  Pikle z ogórków wg Babci Wandzi

  https://www.przyslijprzepis.pl/przepis/pikle-z-ogorkow-wg-babci-wandzi

  Bywaj Wonszyk

  Polubienie

 20. Kika jeszcze cukinie będę robił . Przyjeżdzaj chłopie do mnie u mnie wszystko bez nawozu pryskania .Zobaczysz jak smakuje wiejskie warzywo .

  Polubienie

 21. Kika a jak ja bez pejsatego czosnku ogórki ukisze . Ty kisisz bez czosnku ? to nie dziwota że są nieudane . Wczoraj byłem na targu bo czosnku nie mam ( chrzanik mam piękny ) jak zobaczyłem po ile główka pejsatego czosnku u baby na targu to moje przyrodzenie skurczyło się do 1mm .To skandal aby główka czosnku była taka droga .!!!!!!!!!!!!!!!
  Kika wyszukaj kto za tym stoi bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 22. ze czosnek u polskiej baby taki drogi a jakie jajka drogie normalnie za głowę się złapałem . Sera i śmietanki u baby nie kupuje bo czy ja wiem czy aby wcześniej przed robotą tego sera i smietanki w dupce sobie babinka nie podrapała i nie umyła rąk a ja obrzydliwy jestem dlatego serek i smietanka tylko w PSS społem ha ha ha .

  Polubienie

 23. ssssssssss
  jakie u ciebie są ceny czosnku, maliny, ogórków, czarnej jagody i borówki amerykańskiej, jaj z kurnika kurek na ściółce a nie w klatkach?
  Bo widzisz sssssssssssssssss moja żona to rolniczka i na tym zarabia.

  Wężu masz bliźniaka co strasznie chleje? A może to twój sobowtór Andrzej SSSSSSSSSSSS ?

  Polubienie

 24. Korespondent TVP Cezary Gmyz znowu nie skorzystał z prawa do milczenia. W skandalicznych słowach odniósł się do osoby prezes Sądu Najwyższego Małgorzaty Gersdorf.

  Gmyz obraził I prezes Sądu Najwyższego Małgorzatę Gersdorf
  „Sorry, ale jak słyszę, że taka szlampa, jak I prezes SN robi za wzór cnót, to mi się miesiączka cofa” – napisał.

  To nie pierwszy raz, kiedy Cezary Gmyz obraża osobę publiczną. W marcu korespondent skomentował wystąpienie prof. Ryszarda Krasnodębskiego, 93-letniego żołnierza AK. Kombatant przyszedł na uroczystość wręczenia mu medalu na Politechnice Wrocławskiej. Podczas uroczystości skrytykował Mateusza Morawieckiego, a następnie wyszedł z sali. Gmyz nazwał kombatanta „zaplutym staruszkiem, który przyszedł poskrzeczeć”.

  Kilka miesięcy wcześniej zamieścił taki wpis: „Odnoszę wrażenie, że PiS mogłoby jeszcze trochę wzrosnąć, gdyby zdecydował się na lekki wpie*dol”  w kontekście polityków opozycji protestujących w sali plenarnej w styczniu 2017 roku. 

  W grudniu 2016 roku Cezary Gmyz nie wykazał się szacunkiem ani do pracodawcy, ani do widzów, gdy relacjonował tragedię na berlińskim jarmarku świątecznym z papierosem w ustach. Innym razem Gmyz stwierdził, że do Polski rocznie przenosi się 100 tys. Niemców, podczas gdy dane na ten temat dotyczyły okresu 10 lat.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23636870,skandaliczne-slowa-gmyza-o-malgorzacie-gersdorf-obrazil-prezes.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 25. słowo Schlampe tłumaczenie- suka, wywłoka, szmata, flejtuch, źdźira
  No to ładnie nazwał panią Gersdorf, po niemiecku

  Polubienie

 26. Ad Snake

  Kika a jak ja bez pejsatego czosnku ogórki ukisze.

  Oj, Wonszyk, lepiej idź zaczesz pejsy przed lustrem i nam kitu czosnkowo-ogórkowego nie wciskaj!

  SSSSSSSS, po co Ci czosnkowe ogórasy jak Ty różne koszerne nalewki ,,tankujesz”, nawet z cysterny?

  ,,Nachlałem się dziś wieczorem spirytusu z cysterny kolejowej , jak do jutra nie wytrzymam, to grzanku ogórki będą twoje.”

  Koszer ogórasy w płynie bez dodatku czosnku!

  Oni też mają smaka na ogórasy, bez dodatku koszernych ząbków…

  Rosjanie lubują się w piciu płynów po goleniu i lekarstw na spirytusie

  http://belsat.eu/pl/news/rosjanie-lubuja-sie-w-piciu-plynow-po-goleniu-i-lekarstw-na-spirytusie/

  Noooooooo, nie wiem czy możesz sobie na to pozwolić? Nie wiem też, czy jakiś rebe wydał kwit, że towar jest koszer?

  Wódka ogórkowa – smak

  https://lukrecjusz.pl/wodka-ogorkowa-smak/

  Pomysłowość ludzka nie zna granic! Wonsz, nie kisić ogórki tylko ,,pędzić!”

  Z czego da się wino robić?

  https://artelis.pl/artykuly/7474/Z-czego-da-sie-wino-robic

  Browar ogórkowy – moje pyszności. Chi, chi, chi…

  Bywaj syczący gadzie

  Polubienie

 27. Adminku ja nie chcę cię wkurzyć tylko zadam pytanie a raczej pytania .

  1. Czy ten Cezary Gmyz nie sympatyzuje z PIS aby?

  2. Czy on nie jest przypadkiem straszny nerwus ?
  Tylko pytam
  To i nie wiem czemu takie zachowanie cie oburza ? zna niemiecki to sypał po niemiecku i zapewniam cię adminku że są wyzwiska niemieckie bardziej ostre.

  Ceny podam w pózniejszym emailu .
  Wczoraj podałem ci cenę bobu np .Mały woreczek 8 – 10 pln.

  adminku prosze o blokadę tego typa co się podszywa pode mnie .

  Polubienie

 28. Ty syczący gadzie, co to znaczy pln?

  Czyżby to nazwa polskiego złotego, którą szmule wymyślili wam Polakom, a wy jak bezmyślne papugi powtarzacie zapodane wam brednie.

  Prawdziwy Polak – Słowianin, za jakiego podobno ty się masz nie powinien dezawuować polskiej nazwy złotego.

  Z ciebie Słowianin i Polak, jak z koziej pipki trąba.

  Zwrotu PLN używają raczej pejsy lub żydo-katolicy.

  Bywaj szmulowska klepo – bajdo!

  Polubienie

 29. Helmut niech ci będzie .
  Polski złoty . Może być ?
  1 złoty = 100 groszy
  Teraz będzie Helmucie jakieś ale ?
  PLN to jest kod ISO i każda waluta to ma . Wejdz do każdego sklepu tam zawsze pisze ceny PLN .

  Kolego Helmucie nie ma takiego przysłowia .
  „Z ciebie Słowianin i Polak, jak z koziej pipki trąba.”
  Tak jest prawidłowo
  Jak z koziej dupy trąba .I tak mawiają Słowianie z mojego regionu .Sprawdz to .

  Trzymaj się jajcarzu .

  Polubienie

 30. Helmut zapraszam do mnie na pyszne ogóreczki do kielicha .Wypijesz trochę zjesz trochę frykasów to i nerwy ci przejdą .

  Polubienie

 31. W środę przed południem na bocznicy kolejowej w Kuźnicy doszło do rozszczelnienia zaworu cysterny z metanolem.

  Przybyli na miejsce funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej zakręcili uszkodzony zawór. Policjanci zabezpieczali i odizolowali miejsce zdarzenia. Ewakuacji mieszkańców nie przeprowadzano.

  Akcja zakończyła się około godz. 12.40.

  Alkohol metylowy jest silną trucizną. Jego picie a nawet wdychanie grozi śmiercią lub poważnym kalectwem – spożycie 8–10 gramów powoduje ślepotę, a 12–20 gramów śmierć. Jest szczególnie niebezpieczny, gdyż można go łatwo pomylić ze spożywczym etanolem.

  Wężu, czy to Ty przekręciłeś ten zawór?

  Polubienie

 32. Helmut chleba też nie kupuj bo on jest głównie pieczony w szmulowskich elektronicznych piekarzach bułeczki , drozdzóweczki , cebularze także itp .
  Jejku wszystko tu jest szmulowskie .!!!!!!!!!!!!!!!!
  Jak tu żyć ? Pozostały mi tylko warzywa i owoce na moim pięknym ogrodzie i piekne kwiaty do wąchania .To jest jedynie polskie i jak tu zyć ?
  bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 33. Wężu, czy to Ty przekręciłeś ten zawór?

  To nie ja bo ja pijam tylko piwo ale może to ty i teraz szukasz kozła ofiarnego bu bu ha ha ha

  Polubienie

 34. Bywaj szmulowska klepo – bajdo!

  Widzisz Helmucie lepiej być klepo bajdą z poczuciem humoru niż mieć pejsatą paranoje . Od 89 roku na wyborach żadnych nie byłem .Nie głosuje i tyle w temacie a że ludzie kochają hamburgery i colę w tym kraju w wyniku czego mają wypasione dupy jak moja wiejska szopa to już nie moja wina . Każdy sam kreuje swoj żywot .

  Polubienie

 35. Ja jem tylko jogurty beztłuszczowe i chleb razowy oraz warzywa i owoce dlatego jestem zdrowy i rześki i potrafię przebiec długi dystans bez plucia plwociny czemu już wielu ludzi nie potrafi .
  Dziś od 6 rano 9 kilometrów zrobione a potem kąpiel w mojej ukochanej wannie a ty ile helmut dziś przebiegłeś ? ha ha ha .

  Polubienie

 36. Ad Juliusa

  Julius, a te nazwiska, który to jest wiek? On też posiadał piękne jezuickie imię i nazwisko – Jezusek z Nazaretu syn Józefa, późniejszy KrzyżTusek?

  XV wiek. (jeden przykład)

  BOG-DAN – BOH-DAN – Maćko i Zbyszko z Bog-dańca, później Bog-dński, Bog-daniecki, Bog-danowicz ect.

  Bez BOGA/BOHA, tylko sam DANIEC.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marcin_Daniec

  Dzisiaj nie ma takiego ,,sławnego” miasta z tyloma walecznymi rycerzykami?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogdaniec

  SAME IMIONA PO TZW. SPOLSZCZENIU TO JEST ISTNY CYRK I NIJAK SIĘ TO MA DO POLSKIEJ HISTORII, KTÓRA SIĘ ZACZĘŁA DE FACTO W XVIII W.!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Spolszczenie

  Skąd pochodzą nazwiska?

  https://histmag.org/Skad-pochodza-nazwiska-481

  Julius, o tym zawsze należy pamiętać jak się ,,grzebie” w historii, bo nawiedzeni pseudonaukowi histerycy totalnie mieszają w pościgu po tytuły naukowe i splendor!

  OCZYWIŚCIE W TEJ INFORMACJI TEŻ JEST TOTALNE MIESZANIE I SĄ PRZEMILCZANE NIEWYGODNE FAKTY, ŻE JĘZYK POLSKI, I NIE TYLKO, POSIADA OGROMNĄ ILOŚĆ WYRAZÓW POCHODZĄCYCH M.IN. Z ŁACINY, KTÓRE SĄ ODPOWIEDNIO SPREPAROWANE. CZEMU CAŁY CZAS WSZYSKO ZMIENIAJĄ I PRZEINACZAJĄ?

  NAUKA ŁACINY – PRZECIEŻ TO TAKIE PROSTE!?

  łacina archaiczna
  łacina klasyczna
  łacina srebrna
  łacina późna
  łacina średniowieczna
  łacina humanistyczna i nowożytna.

  Łacina

  ,,…Do XVIII wieku łacina była stosowana powszechnie w Europie jako język komunikacji międzynarodowej, nauki, kultury i sztuki. W Polsce była językiem urzędowym do rozbiorów. Liturgię Kościoła katolickiego sprawowano niemal wyłącznie po łacinie aż do Soboru Watykańskiego II…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81acina

  Jak to w dawnym Po—lin wszyscy wielcy i maluczcy, pięknie gaworzyli, czytali i pisali w obu językach, łacińskim i polskim, nawet potrafili się podpisać trzema X X X – istna rewelacja!

  JEWROPEJSKIE KOZIOŁKI MATOŁKI, KSZTAŁCONE NIE WIADOMO PRZEZ KOGO!

  ,,… W średniowiecznej Polsce podobnie jak w innych krajach Europy analfabetyzm obejmował przytłaczającą większość ludności. Pisać i czytać potrafili jedynie przedstawiciele duchowieństwa, urzędnicy dworscy i Żydzi. Pierwszym władcą Polski potrafiącym czytać i pisać był Mieszko II a ostatnim nie posiadającym tej umiejętności Kazimierz Jagiellończyk[2]. W Rzeczypospolitej Obojga Narodów analfabetami w połowie XVIII w. było jeszcze ponad 90% społeczeństwa. Nieznaczna poprawa nastąpiła w okresie zaborów. W Królestwie Polskim i w Galicji około 1870 r. analfabeci stanowili około 80% ogółu ludności, a w zaborze pruskim już tylko 30%…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Analfabetyzm

  SAME MAGISTRY, DOKTORY I PSORY, POKOŃCZYLI JEWROPEJSKIE KONNE UNIWERKI.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 37. Adminku oj narażasz się tu na ataki Helmuta za takie zachwyty nad pewną nacją ( przyznał się publicznie ) .
  Adminku przyjacielu gdzieś tak się tym podniecać .Zaraz wielkie słowa zagrał na nosie jewrounii .
  Adminek ty naprawdę w to wierzysz co piszesz czy jajca sobie robisz .Odpowiedz ok .

  Polubienie

 38. Adminek widzę że wykasowałeś ten wpis gdzie chwalisz premiera .Dobrze zrobiłeś nie ma co Helmuta prowokować .

  Polubienie

 39. Ogłoszony cynicznie, za parawanem piłkarskich igrzysk, projekt reformy emerytalnej w Rosji, wywołał wciąż rosnącą falę protestów.
  Putin zaczął kolejną kadencję- Putin reformator.

  Polubienie

 40. Adminku ceny dla ciebie jak prosiłeś .
  z mojego regionu .Drogo jak chu…. i to wina PIS bu bu ha ha ha bo rząd się wyżywi jak to powiedział kiedyś uszaty bu bu ha ha ha .

  1. jajko sztuk jeden od baby – 90 groszy
  2. jabłka nowe 1 kg 4 złote
  3. bób mały woreczek 10 złotych
  4. czosnek – jedna główka 4. 50 do 5 żłotych
  5. kalafior duży 4 złote do 4.50 mały 2.50 do 3 złotych

  Ceny z targu .
  Pozdrówka adminek . Dramat te rządy pisowe ha ha ha .

  Helmut pisze już złotych a nie pln także pochwal mnie ha ha ha .

  Polubienie

 41. Adminku dajmy spokój Rosji i Putinowi .Czy my nie mamy swoich problemów? .U nas bida 1000 razy większa niż w Rosji .Rosja się wyzywi .Ma surowce .

  Adm 5 lipca 2018 o 4:28 PM
  Ogłoszony cynicznie, za parawanem piłkarskich igrzysk, projekt reformy emerytalnej w Rosji, wywołał wciąż rosnącą falę protestów.
  Putin zaczął kolejną kadencję- Putin reformator.

  Polubienie

 42. Podziękowania dla węża za podanie cen
  Jak byś mógł przy okazji podać ceny ogórków, malin i borówki amerykańskiej.

  Wysokie ceny?
  Masz poniekąd rację, że to wina polityki PiS.
  Dali 500+, dadzą wyprawki dla szkolniaków po 300 stówki, podnieśli płace minimalne a to wszystko dzieje się w kapitalizmie po polsku. Jest więcej pieniędzy na rynku więc wszyscy podnoszą ceny i to jak.
  Za przesyłkę kurierską za pobraniem płaciłem 20 zł a teraz już jest o 25 % drożej , konkretnie 25 zł.
  I jak tu żyć panie premierze z jednej lichej emerytury?
  Miskami trzeba dorabiać, kurza twarz.
  A ,,oszczałkę” trzeba kupić do ,,oszczenia” pił łańcuchowych.
  Kika, jak się prawidłowo i gramatycznie pisze oszczenia czy oszczania?

  Polubienie

 43. Adminek ceny ogórków .Gorsze tak po 2 złote lepsze po 3. 50 złote .
  Borówka amerykańska no nie wiem .Nie spotkałem się z tym.
  Akurat wczoraj kupowałem dla dziecka . Nie było tych malin dużo .Takie małe opakowanie dałem 5 złotych .

  Polubienie

 44. Ja maliny na jesieni ze swojego ogródka wypieprzyłem raz bo się nie opłaca .Roboty przy tym do chu…… zresztą ogrodowe nie są aż tak dobre .
  Wezmę dwóch siniaków nasmaruję ich płynem od kleszczy bo inaczej tak się boją i do lasu nie polezą dam im ze trzy flachy na łeb to mi cudnych leśnych malinek uzbierają i bardziej mi się to opłaci niz te ogrodowe adminku .

  Polubienie

 45. Za przesyłkę kurierską za pobraniem płaciłem 20 zł a teraz już jest o 25 % drożej , konkretnie 25 zł.

  no to faktycznie adminek .Ten PIS nas wykończy !!!!!!!!!!!!!
  Wczoraj kupowałem książkę na allegro .Kużwa jego mać za wysyłkę kurierem 14 zeta dałem .

  Ten PIS doprowadzi mnie do psychiatry ha ha ha .

  Polubienie

 46. Kika, jak się prawidłowo i gramatycznie pisze oszczenia czy oszczania?

  Kika zadzwoni do Miodka profesora albo do tego pana :

  To ci odpowie bo ja nie wiem ja tylko prosty chłop !!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 47. W dodatku piszący pln zamiast złoty czyli ze mnie koszerny chłop ale staram się poprawić i już piszę złoty bo może helmut pochwali ?

  Polubienie

 48. Adminek bym zapomniał ceny pomidorków .Takie ładniutkie to między 3.50 złote a 4 zeta malinowe widziałem po 4 zeta ale full wypas piękne .

  Polubienie

 49. Negocjator Netanjahu: Polska cofa się z podkulonym ogonem
  – To kraj, który szczyci się tym, że uchwalili prawo, które ich zdaniem przywróci narodowi honor. Pół roku później anulują je z podkulonym ogonem – powiedział Nagel. – To wielkie osiągnięcie dla państwa Izrael. Krytyka doprowadza mnie do szaleństwa. Osiągnęliśmy niesamowity sukces. Mieliśmy prawo, o którym wszyscy mówili, że jest straszne. Pozbyliśmy się tego, nie dając im nic w zamian. Nie ma nic złego w tym stwierdzeniu – dodał.

  A podobno odnieśliśmy wspólne z Izraelem zwyciestwo nad Putinem jak twierdzi niejaki Sakiewicz.

  Polubienie

 50. Dzieki grzaneczku i pytanie do ciebie jest ode mnie na WPS jakbyś swoją wiedzę uruchomił

  Polubienie

 51. Ale tak patrząc na stronę tego Furra, drogi wężu, to facet zajeżdża niestety czosnkiem pod wiatr. Ciekawe co na to Waldek, o ile w ogóle o tym wie („Beatka” mogłaby mu to życzliwie podsunąć 😉
  Frankly, even I was shocked to see how Snyder blithely mouthed lie after lie about Soviet history, propagating the historical misrepresentations of Ukrainian and Polish nationalist, anti-Semites and participants in the Holocaust
  Tłumaczenie: Szczerze mówiąc, nawet ja byłem zszokowany widząc jak Snyder beztrosko wypowiadał kłamstwo za kłamstwem nt. historii ZSRR, propagując historyczne przeinaczenia o ukraińskich i polskich nacjonalistach – antysemitach i uczestnikach w Holokauście.
  Albo tutaj (za dużo żeby przytaczać):
  https://msuweb.montclair.edu/~furrg/research/timothy_snyder_protest_0412.html
  Krótko mówiąc, Furr do przyjaciół Polaków zdecydowanie nie należy. Najprawdopodobniej jest obrzezany.

  Polubienie

 52. Grzanek Waldek zachwalał co filmik to lize tego Furra w zadek to chciałem się z tym zapoznać . Jeszcze jednego historyka tak zachwala ale zapomniałem nazwiska.

  Polubienie

 53. Waldek w jednym z programów czepił się coli i chciał całą wylać do oceanu a mu beatka na to: „Waldziu przecież za Gierka tez była cola i pepsi cola i ludzie stali w kolejce aby napić się zimnej pepsi .
  Na to Waldek nagrał nowy film wyzwał Beatkę od dziwek i koniec Beatki kariery ha ha ha .

  Polubienie

 54. Dzieki grzanek za odpowiedz na wps ale daje głowę ze czytałem o tym ogromny artykuł w sieci . Internet kłamstwa też są .

  Polubienie

 55. K****a co za antypolska świnia ten Furr. Nóż się w kieszeni otwiera. Jeśli to nie jest parch, to chyba znalazłem najbardziej beznadziejnie serwilistycznego szabesgoja na świecie.

  Polubienie

 56. Grzanek ja nawet kiedyś nie wiedziałem co to jest Furr .Waldek go chwali liże mu rowek to chciałem zobaczyć co to za cudo .słuchasz Waldka rozumiesz o co chodzi a może to i lepiej po angielsku nie umiem a jak to antypolska swołocz to sobie dam spokój ale dziwne Waldi tak zachwala ha ha ha .

  Polubienie

 57. Może to chodzi o innego Furra .Przecież to niemozliwe aby Waldek tak mu rowek lizał .

  Polubienie

 58. Waldek się nim podnieca bo Furr relatywizował czy wręcz negował żydobolszewickie ludobójstwo na Rosjanach, innych narodach Związku Radzieckiego czy Polakach (ten Katyń). Waldek ma po prostu dysonans poznawczy i nie może sobie w łepetynie pogodzić cudowności Stalina z milionowymi ofiarami Kamieniewych, ZInowiewów, Swierdłowych itd. Być może też nie wiedział o pozostałej twórczości Furra (angielskiego, mimo szumnych deklaracji, ewidentnie nie zna).

  Polubienie

 59. Ty sssssss

  Kto Ci w Twoją skołataną głowę każe zapodawać chazarską propagandę na stronie WPS, pytam się Ciebie jeszcze raz, kto za Tobą stoi?
  Kto Ci podsyła te informacje kolego? W czyim interesie Ty działasz?

  Ta sprawa nie zostanie pozostawiona bez odzewu, będziesz niebawem z tego się gęsto tłumaczył w prokuraturze.

  Pozostaje tylko kwestia ustalenia Twojej osoby.

  Polubienie

 60. Ty sssssss

  Czemu to ma służyć? A może kochaneczku Ty dobrze wiesz komu?!

  Ty wiesz dobrze komu służysz – dla kogo pracujesz ptaszku!

  Polubienie

 61. @ sssssss

  „Dzięki grzanek za odpowiedz na wps, ale daje głowę, że czytałem o tym ogromny artykuł w sieci. Internet kłamstwa też są.

  Ty wiesz dobrze ptaszku co robisz.
  Za sianie chazarskiej propagandy odpowiesz, tym razem nie ujdzie Ci to płazem.

  Dajemy Ci czas do godziny 18,00 jutro, tj.: 06.07.2018 r. na wycofanie ze strony WPS zapodanych przez Ciebie oszczerstw pod adresem Narodu Polskiego. Jeżeli tego nie uczynisz, to zostaną w stosunku do Ciebie podjęte odpowiednie działania prawno – finansowe.

  Polubienie

 62. Ad Snake

  Kika, jak się prawidłowo i gramatycznie pisze oszczenia czy oszczania?

  Oj, Wonszyk, przestań, w dobie globalnej INTER NETY zadajesz bardzo trudne pytania i jeszcze ten psor z brodą jako koszer dowcip!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/oszczanie

  https://sjp.pl/oszczanie

  Jak czegoś nie jesteś pewien w pisaniu, to szukaj w SYNONIMACH lub w FORMACH OBOCZNYCH!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Synonim

  https://sjp.pwn.pl/slowniki/oboczny.html

  https://synonim.net/synonim/szcza%C4%87

  https://synonim.net/synonim/obsika%C4%87

  Szczać kulturalnie

  https://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/szczac-kulturalnie;14187.html

  Bywaj SSSSSSSSS

  Polubienie

 63. Ad Snake

  PSOR PYZDRA I JEGO WYKŁAD NA TEMAT ÓWCZESNEGO CZYTELNICTWA W PO—LIN. Chi, chi, chi…

  JANOSIK Pyzdra czyta

  Wonszu, Wonszu, który psorek jest bardziej wiarygodny, ten z koszer brodą czy ten bez – jak myślisz?

  Bywaj SSSSSSSSS

  Polubienie

 64. Ad Adm-inka

  Sorry, Adm-inku, przez wygłupy Wonsza, (wkleił Twoje niekompletne pytanie do swojego komentarza) to ja zrobiłem wykład na temat czynności fizjologicznych zamiast…

  A ,,oszczałkę” trzeba kupić do ,,oszczenia” pił łańcuchowych.
  Kika, jak się prawidłowo i gramatycznie pisze oszczenia czy oszczania?

  OSTRZENIE – OSTRZAŁKA – OSTRZYĆ ZĘBY W PILE ŁAŃCUCHOWEJ.

  Ostrzenie łańcucha do piły

  https://mar-pol.sklep.pl/pl/c/Ostrzalki/82

  Może lepiej kupić nowy łańcuch niż ostrzałkę?

  https://allegro.pl/listing?string=%C5%82a%C5%84cuch%20do%20pi%C5%82y%20spalinowej&order=m&bmatch=ss-base-relevance-floki-5-nga-hcp-wp-mp-hou-1-4-0621

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 65. Aj waj, koszer zaraza straci ,,żyłę złota”, którą sobie w durnych czerepach obmyśliła!?

  Parlament Europejski zatrzymuje prace nad kontrowersyjną zmianą w prawie autorskim w sieci

  http://www.komputerswiat.pl/nowosci/internet/2018/27/glosowanie-nad-unijna-dyrektywa-o-prawach-autorskich.aspx

  Parlament Europejski odrzucił nową dyrektywę w sprawie praw autorskich

  https://www.pcworld.pl/news/Parlament-Europejski-odrzucil-nowa-dyrektywe-w-sprawie-praw-autorskich,410491.html

  Hej!

  Polubienie

 66. A idz ty gdzie chcesz i juz mi dupy nie zawracaj .Wyrażnie to co napisałem jest w formie znaku zapytania i powołuję się na informacje które znalazłem w sieci .Prezes i grzanek odpowiedział ze to nieprawda ja podziękowałem i się przyznałem że uwierzyłem jakiemuś baranowi w sieci który tak pisał i się z tego wycofałem .Tyle . Żegnam .

  Polubienie

 67. A idz ty gdzie chcesz i juz mi dupy nie zawracaj .Wyrażnie to co napisałem jest w formie znaku zapytania i powołuję się na informacje które znalazłem w sieci .Prezes i grzanek odpowiedział ze to nieprawda ja podziękowałem i się przyznałem że uwierzyłem jakiemuś baranowi w sieci który tak pisał i się z tego wycofałem .Tyle . Żegnam .

  Polubienie

 68. Mój wpis przepraszający jest na wps chociaż ja tu nic nie zawiniłem bo na takie informacje w sieci trafiłem .Paweł Ziemiński mi odpowiedział napisał prawdę – zweryfikował także grzanek ja przeprosiłem i tyle w temacie chociaż jest wyrażnie piszę że ja się pytam czy to prawda bo tak chciałem zweryfikować ten artykuł na który natrafiłem w sieci .Nieprawda .Super . Cieszę się .

  Polubienie

 69. Oto jest mój wpis dokładny który wklejam tutaj z WPS w formie pytania nikogo nie obrażając i prosząc o ocenę na co grzanek odpowiedział i prezes i jak pisałem rózni ludzie piszą rózne rzeczy ja natrafiłem na taki artykuł i poprosiłem o pomoc czy to prawda czy łgarstwa .

  Alann
  5 lipca 2018 o 16:09
  Może niech ktoś to sprawdzi bo ja pewny tego nie jestem ale czy to nie Sikorski zatwierdzał listy Rosjan do rozstrzelania po wojnie 1920 roku . Może grzanek się wypowie .On ma dużo większą wiedzę .

  Ja tu naprawdę idę z wami żartami poczuciem humoru ale to wszystko jest do czasu bo dalsze mnie tu szkalowanie bez podstaw prokuratorami i ataki na mnie doprowadzi do tego że naprawdę żarty się skończą i pójdę z tym na policję .
  To już jest moje ostatnie ostrzeżenie .

  PS ziemiński dał mi szczegółową odpowiedz grzanek też .Przyjąłem to do wiadomości .super że kłamstwa jekiegoś gnojka w sieci zostały zweryfikowane i dla mnie też dobrze bo znam prawdę .

  Polubienie

 70. paziem
  5 lipca 2018 o 22:37
  Gen. Sikorski zrobił to co było konieczne w warunkach obrony Ojczyzny przed najeźdźcami. Nie mógł pozwolić na bezkarność najeźdźców i zastosowal jedyny możliwy wariant odstraszenia i ukarania

  Polubienie

  Odpowiedz
  paziem
  5 lipca 2018 o 22:54
  Prof. Giennadij Matwiejew, to bardzo solidny historyk nie obciążony polakożerstwem, co też zdarza się wśród rosyjskich historyków. Najcenniejsza książka dotycząca tych zagadnień, to ” Czerwonoarmiści w niewoli polskiej w 1919- 1922″, 2004, autorzy: Ginnadij Matwiejew, Waldemar Rezner, Zbigniew Karpus ; inna -lustrzana, to: ” Polscy jeńcy wojenni w niewoli sowieckiej w latach wojny 1919- 1922, Materialy archiwalne, red. M.Skowronek, A.Gutowski, Naczelna Dyrekcja Archiwów Panstwowych Wydział Edukacji, Warszawa 2009

  Polubienie

 71. Yad Vashem krytykuje oświadczenie Morawieckiego i Netanjahu
  .
  Instytut Pamięci Męczenników i Bohaterów Holokaustu Yad Vashem skrytykował w czwartek wspólną deklarację premierów Polski i Izraela, Mateusza Morawieckiego i Benjamina Netanjahu. Zawarte w dokumencie stwierdzenia są niezgodne z obecną wiedzą historyczną – podkreślono.

  http://www.newsweek.pl/polska/polityka/instytut-yad-vashem-skrytykowal-nowelizacje-ustawy-o-ipn,artykuly,429712,1.html?src=HP_Section_1

  Polubienie

 72. Po raz trzeci już w ostatnich 30 dniach jakiś komentator o nicku internetowym podpułkownik grozi mi tu publicznie na forum organami ścigania prokuraturą , policją oraz ogromnymi karami .

  Ostatnio wpis tego komentatora się ukazał w dniu 5 lipca gdzie są poważne pogróżki organami ścigania pod moim adresem za wpis w temacie o generale Sikorskim jaki ukazał się na zupełnie innym forum gdzie administratorem jest Paweł Ziemiński . Mój wpis był jedynie w formie zapytania ponieważ nie dysponuję odpowiednią wiedzą w temacie wojny polsko – bolszewickiej . Administrator portalu Paweł Ziemiński oraz komentator o nicku grzanek udzielili mi odpowiedzi na mój problem historyczny . Przeprosiłem osoby które mogły się poczuć obrażone z powodu mojej niewiedzy i temat przez administratora portalu WPS1 został zamknięty .

  Po tym czasie na zupełnie innym portalu gdzie nie było moich wpisów komentator o nicku podpułkownik groził mi prokuratorem oraz poważnymi konsekwencjami prawnymi za mój wpis w sposób bezczelny .

  Komentatora i nicku podpułkownik zawiadamiał że jeżeli w najbliższym czasie nie dostanę zawiadomienia od policji i prokuratora abym tłumaczył się ze swojego wpisu na forum WPS1 w temacie generała Sikorskiego gdzie administratorem jest Paweł Ziemiński sprawę kieruję do adwokata który się będzie zajmował kwestią czy pan o nicku podpułkownik publicznie na forum miał prawo aby mi grozić prokuratorem , policją , wyznaczać terminy do przeprosin itp .

  Z wyrazami szacunku dla adminka tego portalu którego uważam za dobrego człowieka .

  ADMINKU WYJEZDZAM W TEJ CHWILI NA TYDZIEŃ DO KROŚCIENKA BO MAMY KANIKUŁĘ I PROSIŁBYM BYM CIE BARDZO BEZ SZCZEGÓŁÓW O NAPISANIE CZY U WAS SCENY SĄ MNIEJSZE BO DOŚĆ CIEKAWY JESTEM .

  Polubienie

 73. ADMINEK TAKIE PYTANIE .ILE TA SZLIFIERKA KOSZTUJE I PODAJ ADRES STRONY GDZIE MOŻNA JĄ KUPIĆ BO JESTEM ZAINTERESOWANY..

  Polubienie

 74. Ja bym jej nie polecał ze względu na cenę 817 zł, ma słaby silnik tylko 85 W i małą tarcze bo jedynie 105 mm.
  https://www.oregon.pl/szlifierki-do-lancuchow/546-Szlifierka-MINI-do-ostrzenia-lancuchow-5400182637165.html

  Szlifierki w cenie poniżej 100 zł też nie polecam, bo raczej długo nie posłużą

  Zastanawiam się czy nie kupić za 280 zł, tarcza 145 mm podświetlenie, moc 230W obroty 3000 na min.

  http://allegro.pl/ostrzalka-do-lancuchow-230w-230v-mar-pol-i7179773709.html

  Polubienie

 75. Do godziny 18,00 mają ukazać się Twoje przeprosiny i sprostowanie tytułem siania nienawiści między Polakami i Rosjanami (Słowianami).

  Jak się nie jest pewnym podrzucanych w necie informacji, to proszę ich nie rozpowszechniać. Zrozumiano!

  To jest dezinformacja!

  Nie udawaj teraz ptaszku niewiniątko i dlatego nadal będziesz monitorowany.

  Polubienie

 76. Jakie ceny?
  pęczek szczypiorków 2 zł
  Jaja świeże z kurnika o 0.9 do 1.10 zł te większe
  ogórki pełna ekologia na naturalnym oborniku 6 zł za kilogram
  Malina 0.9 litra w roku ubiegłym była po 10 zł prosto z działki sprzedawana w dniu zebrania
  jagoda leśna słoik 0.9 l po 13, 14 i 15 zł
  Inne ceny, muszę zapytać żony

  Polubienie

 77. @ sssssss

  Sprawdziliśmy stronę WPS i nadal brak Twojego sprostowania.

  Wymiana postów z panem administratorem jest dla nas niewystarczająca.

  Musisz wyrazić w pełni świadomie skruchę za obrazę Wielkiego Polaka!

  Polubienie

 78. SSSSSSSSSSSSS
  No wężu toś podpadł.
  Z mojej strony podam ci przyjazną rękę
  Poszukaj jakiś pomnik żołnierzy radzieckich w okolicy, kup kwiaty, złóż pod pomnikiem, odśpiewaj hymn polski i radziecki słowiański np. pożegnanie Słowianki, potem ze dwie fotografie jak to ładnie robiłeś, a jeszcze lepiej nagraj siebie kamerą, wrzuć film na SWÓJ kanał na You Tube i zamieść tu na stronie a będzie ci wybaczone. I nie krytykuj PiS bo to partia która została wybrana do rządzenia przez polskich patriotów i rządzi dobrze, prospołecznie i pronarodowo.
  I tak trzymaj.

  Polubienie

 79. PANIE NETANJAHU, CZY TO TEŻ BYŁY POLSKIE OBOZY ZAGŁADY, O KTÓRYCH NIC NIE WIESZ?

  Hitler mógł się uczyć od Amerykanów. Obozy koncentracyjne dla Murzynów

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/06/24/hitler-mogl-sie-uczyc-od-amerykanow-obozy-koncentracyjne-dla-murzynow/

  Brytyjskie obozy koncentracyjne

  https://elondyn.co.uk/newsy,wpis,19452

  ŚWIĘTY MIKOŁAJ TEŻ MORDOWAŁ Z UDZIAŁEM POLAKÓW?

  Fiński przemysł zagłady. Obozy koncentracyjne w kraju świętego Mikołaja

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2016/09/16/finski-przemysl-zaglady-obozy-koncentracyjne-w-kraju-swietego-mikolaja/#2

  TUTAJ GENERAŁ WALTER JAKO TOREADOR MORDOWAŁ TYLKO HISZPAŃSKIE BYKI?

  Frankistowskie obozy koncentracyjne

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Frankistowskie_obozy_koncentracyjne

  NO, A TUTAJ, TEŻ POLACO, PRZECIEŻ BYLI POD NARWIKIEM?

  Grini największy obóz koncentracyjny w Norwegii

  http://auschwitzstudygroup.com/pl/57-polish/projekty/zapomniane-obozy/530-grini

  Bitwa o Narwik

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bitwa_o_Narwik

  JAK ZWYKLE, NAJCIEMNIEJ JEST POD WŁASNĄ LATRYNĄ (czytaj latarnią) I DLATEGO TRZEBA POKAZAĆ ŚWIATU, KTO JEST ,,PRAWDZIWYM” WINOWAJCĄ.

  Norwegia: „polski obóz koncentracyjny” nie narusza zasad dziennikarskich. Waszczykowski: nie przyjmujemy takiej interpretacji

  https://www.tvp.info/22797527/norwegia-polski-oboz-koncentracyjny-nie-narusza-zasad-dziennikarskich-waszczykowski-nie-przyjmujemy-takiej-interpretacji

  PANIE BENIO NETANJAHU, MOŻE O TYCH POLAKÓW SIĘ ROZCHODZI W TYM CAŁYM KOSZER INTERESIE?

  Polaco

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polaco

  Hej!

  Polubienie

 80. Może lepiej kupić nowy łańcuch niż ostrzałkę?

  https://www.leroymerlin.pl/maszyny-ogrodnicze/czesci-zamienne-i-akcesoria/lancuchy-pilniki-prowadnice-do-pilarek,a85.html

  Można też i tak naostrzyć ząbki tanim kosztem.

  WOLFCRAFT Ceramiczne kamienie szlifierskie do ostrzenia łańcuchów do pił śr. 4; 4,8; 5,5 mm

  https://www.narzedziowy.pl/wolfcraft-ceramiczne-kamienie-szli-and-64257-erskie-do-ostrzenia-lancuchow-do-pil-sr-4-4-8-5-5-mm_62394.html

  Pozdrawiam

  Polubienie

 81. Macie ale nie dlatego że was się boję ale sam się z tym głupio czuję bo zaufałem jakimś tekstom w sieci .
  Proszę bardzo .Inaczej już przeprosić generała nie potrafię .
  Przeprosiny z serducha na WPS1 .

  Jeszcze raz przepraszam za niezamierzone z mojej strony obrażliwe teksty z innych stron internetowych pod adresem generała Sikorskiego .To był wielki Polak i godny szacunku .

  Polubienie

 82. ze strony wps1
  Alann
  6 lipca 2018 o 15:25
  Jeszcze raz przepraszam za niezamierzone z mojej strony obrażliwe teksty z innych stron internetowych pod adresem generała Sikorskiego .To był wielki Polak i godny szacunku .

  Polubienie

 83. Adminku nic nie poradzę .PIS to nie moja bajka .Sorry adminku

  I nie krytykuj PiS bo to partia która została wybrana do rządzenia przez polskich patriotów i rządzi dobrze, prospołecznie i pronarodowo.
  I tak trzymaj.

  Polubienie

 84. ssssssssssssss
  No to ppłk Gawron będzie miał cię dalej na oku, bo jako wysokiej rangi wojskowy z pewnością jest patriotą i polskiego honoru będzie pilnował w tym także by w Polsce prawo i sprawiedliwośc znaczyło to co winno znaczyć.

  Kika nie chodzi o to by coś naostrzyć, tylko by mieć ładną maszynkę do ostrzenia, bo warsztat bez maszyn i urządzeń to nie warsztat tylko piwnica, garaż, komórka.

  Polubienie

 85. Szanowny Adminie,

  Jak wiadomo jestem na tzw. neon24 zbanowana, więc nie mogę tam pisać. Ale chcę ostrzec przed osobnikiem podpisującym się „kula lis”. Już wcześniej został on zdemaskowany jako zadaniowiec podszywający się pod „prawdziwego” Kulę Lisa. Stąd jego powtarzające się wklejki i gotowce.
  Widać teraz go naciskają i się chłopina wykazać chce, no to robi za narodowego psychiatrę i nerwy mu puszczają.

  @Oświat 19:09:28
  Nie cierpię Gmyza lecz tu miał rację, chazarka alkoholiczka, przestępca i szlampa.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 67 05.07.2018 19:42:40
  http://att.neon24.pl/post/144468,spoczynek-sedzi-gersdorf-czyli-korki-dla-prof-matczaka#comment_1471824

  @Oświat 13:38:45
  TA NANA TO CHORA PSYCHICZNIE, SZKODA JEJ BZDETÓW CZYTAĆ. PO CO TO WKLEIŁEŚ? Celowo dużymi literami.
  nadużycie link skomentuj
  kula Lis 67 26.06.2018 13:51:16

  http://jeznach.neon24.pl/post/144294,wojna-z-fokami

  – a skąd wie ten fałszywy lis, co ja piszę, jeżeli tego nie czyta i zaleca to innym?

  Nic to, weźmy łachmytę literacko:
  Jan Brzechwa – Szelmostwa Lisa Witalisa
  I.
  Znano różne w świecie lisy: Był więc lis Ancymon Łysy;

  Pospolity lisek rudy, Pełen sprytu i obłudy;
  Lis niebieski – wielka sknera; Zezowaty lis – przechera;

  Czarny lisek ogoniasty; Lis Patrycy Jedenasty;
  Srebrny lis niezwykle szczwany; Lis Mikita spod Oszmiany;

  Lis Telesfor farbowany, Niebezpieczny i zawzięty;
  Lis Wincenty, lis Walenty, Lecz nie było w świecie lisa
  Ponad lisa Witalisa.

  Miał Witalis taki ogon, Że nie było wprost nikogo,
  Kto nie stanąłby zdumiony: Taki ogon nad ogony!
  I falisty, i puszysty, I niezwykle zamaszysty,
  I ruchliwy na kształt kity – Niezrównany, znakomity!

  Gdy Witalis kroczył drogą, Wpierw widziano jego ogon,
  Co jak ruda chmura zwisa, A dopiero potem – lisa.

  Gdy się lis pogrążył we śnie, Dziesięć ptaków jednocześnie
  W tym ogonie wiło gniazda, Niosło jajka, potem – jazda!
  Lis się budził niespodzianie I – jadł ptas

  Polubienie

 86. Lis się budził niespodzianie I – jadł ptaszki na śniadanie.

  Gdy Witalis przed wieczorem Kucnął sobie nad jeziorem
  I potrząsnął swym ogonem, Wszystkie rybki, zachwycone,
  Wypływały bardzo prędko Za ogonem jak za wędką:
  Lis je w sosie wyśmienitym Jadł na obiad z apetytem.

  Był Witalis maści rudej, Niezbyt gruby, niezbyt chudy,
  Miał na prawym oku bielmo I był szelmą. Strasznym szelmą!

  Miał rozumu za dziesięciu, Toteż w każdym przedsięwzięciu
  Wprawiał w podziw swoim sprytem, Wyrobieniem znakomitym,
  Orientacją doskonałą I dowcipem, jakich mało!
  A miał w sobie tyle dumy, Jakby wszystkie zjadł rozumy.
  II
  Jest na wschodzie miasto Łomża. Gdy na wschód się dalej zdąża,
  Las wyrasta na bezkresie, Ciemny wąwóz jest w tym lesie,
  W tym wąwozie lis miał jamę, A w tej jamie – dziwy same.

  Więc lusterko posrebrzane, Które z tego było znane,
  Że gdy czyhał ktoś na lisa, Powstawała na nim rysa.

  Prócz lusterka miał pudełko, Dokąd zajrzeć mógł przez szkiełko,
  By ustalić w sposób łatwy, Gdzie zimują kuropatwy
  Lub na skraju jakiej łączki Zabawiają się zajączki.

  Miał prócz tego srebrną misę Z ozdobami i napisem:
  „Misa lisa Witalisa.” Zawsze pełna była misa
  I nic z niej nie ubywało, Choć Witalis jadł niemało.

  Miał ponadto złoty grzebień, Bowiem bardzo dbał o siebie,
  I grzebieniem tym starannie Czesał ogon nieustannie:
  Rozczesywał raz i wtóry Z góry na dół i do góry,
  I raz jeszcze, i na nowo Rozczesywał – daję słowo!
  Był Witalis rodem z Polski, Lecz kapelusz miał tyrolski,
  W którym było mu do twarzy, Choć wyglądał nieco starzej.
  III
  Raz posłyszał, że niedźwiedzie Są w tym roku w wielkiej biedzie,
  Więc nie tracąc chwili czasu, Żwawo udał się do lasu.

  Przyszedł grzeczny, miły, gładki: – Cóż, robaczki? Cóż, niedźwiadki?
  Krucho z wami? Chodzą gadki, Że bezmięsne już obiadki
  Jeść musicie! Ziółka, kwiatki, Trawki, listki i sałatki!
  Chodzą gadki, że za miedzą Dwa zajączki małe siedzą,

  Które was za chwilę zjedzą! Wstyd mi za was! Gdy posucha,
  Niedźwiedź tylko w łapy dmucha. Gdzie popatrzeć – chuderlaki!
  Przykry mi jest widok taki! Fe! Doprawdy, nie wypada,
  Lepiej, gdy potrzebna rada, Przyjść po radę do sąsiada.

  Zawstydziły się niedźwiedzie: – Źle się nam ostatnio wiedzie,
  Poradź, poradź nam, sąsiedzie, Powiedz, lisie Witalisie,
  Jakie jest twe widzimisię? Lis przyczesał sobie ogon
  I powiedział z miną srogą: – Chodźcie ze mną! Znam zagrodę,
  W której są prosięta młode.

  Jest was pięciu i dla pięciu Będzie dzisi

  Polubienie

 87. Jest was pięciu i dla pięciu Będzie dzisiaj po prosięciu!

  Ucieszyły się niedźwiedzie: – Prowadź, prowadź nas, sąsiedzie!

  Poszli razem leśną drogą. Sam Witalis, prężąc ogon,
  Uroczyście szedł na przedzie. A za lisem w ślad – niedźwiedzie:
  Cztery stare, jeden młody. Poszli nocą do zagrody,
  Lis obejrzał parkan, chatkę I pociągnął za kołatkę.
  – Któż to straszy dzieci nocą? Kto przychodzi tu i po co?

  – To Witalis – lis odrzecze. – Proszę, otwórz mi, człowiecze,
  Z chlewu zabrać chcę prosiaki, Bo mam dziś apetyt taki.

  Po tych słowach lis dał nurka, A tymczasem od podwórka
  Psów zjawiła się gromada. Każdy szczeka i ujada,
  Każdy groźnie zęby szczerzy, Każdy gryzie, gdzie należy,
  Aż niedźwiedzie, pełne trwogi, Powiedziały sobie: – W nogi!
  Ratuj, lisie Witalisie! Ale psom aż w ślepiach skrzy się
  I popadły w ferwor taki, Że fruwały tylko kłaki.

  Lis tymczasem, sunąc boczkiem, Wbiegł przez furtkę drobnym kroczkiem,
  Po szelmowsku mrugnął oczkiem, Wszedł ostrożnie od kurnika,
  Porwał kaczkę, gęś, indyka, Trzy kurczaki i perliczkę,
  Związał wszystko to rzemyczkiem I, nie tracąc chwili czasu,
  Pobiegł z łupem swym do lasu.

  A niedźwiedzie, nieszczęśliwe, Pogryzione, na wpół żywe,
  Kulejące, głodne, chore, Odszukały lisią norę.

  – Przydybaliśmy cię, rybko! Dosyć żartów! Wyłaź szybko,
  Wyłaź, lisie Witalisie!

  Lis Witalis już – po rysie Na lusterku – poznał snadnie,
  Że nań gniew niedźwiedzi spadnie. Widząc, że mu coś zagraża,
  Lis ukazał się w bandażach, W plastrach, szmatach i gałganach:
  – Spójrzcie, cały jestem w ranach! Ogon strasznie mam zwichnięty,
  Pokąsane wszystkie pięty: Narażałem własne życie,
  By was bronić należycie. Wojna była nie na żarty,
  Psy walczyły jak lamparty, W sposób groźny i zażarty.
  Lecz wyjawić mogę skromnie, Że daleko im jest do mnie:
  Gdym wyskoczył zza chałupy, Padły pierwsze cztery trupy,
  Jeden pies już po minucie W przerażeniu wielkim uciekł,
  Drugi chciał go wziąć w obronę, Więc zabiłem go ogonem.
  Cztery dalsze, poranione, Położyły się pod płotem
  I skonały wkrótce potem, A jedynie niedobitki
  Was napadły w sposób brzydki. Cóż, dostaliście po skórze.
  A dlaczego? Boście tchórze! Zawstydziło to niedźwiedzi,
  Brak im było odpowiedzi, Więc nie żaląc się nikomu
  Poszły głodne spać do domu.
  – Żegnaj, lisie Witalisie!

  Spać lisowi ani śni się!
  Do swej jamy szybko wrócił, Zdjął bandaże, plastry zrzucił,
  Zerknął w lustro z miną błogą I przyczesał sobie ogon.

  Potem przyniósł chrustu wiązkę, Żeby upiec sobie gąskę.
  Gąska taka była wściekła, Że na ogniu raka spiekła,
  Lecz z natury była miła, Więc się pięknie zrumieniła
  I Witalis porcję tłustą Zjadł z jabłkami i kap

  Polubienie

 88. I Witalis porcję tłustą Zjadł z jabłkami i kapustą.
  IV
  W czas zimowej chłodnej pory Wyszedł lis ze swojej nory:
  – Do mnie, wszystkie głodomory, Do mnie, z lasów, z kniei, z chaszczy!
  Mam ja coś dla każdej paszczy! Kto nie dojadł, ten się naje!
  Znam zwierzęce obyczaje, Znam zwierzęce apetyty
  I mam pomysł znakomity, Żeby każdy z was był syty.

  Zewsząd zbiegły się zwierzęta, Bo dla zwierząt to przynęta,
  Pokąd iskra życia tli się. – Gadaj, lisie Witalisie,
  Przybywamy całą zgrają, Bo nam kiszki marsza grają.
  Opowiadaj, lisie, ściśle O niezwykłym swym pomyśle!

  Lis tych słów uważnie słuchał, Po czym rzekł zdejmując z ucha
  Swój kapelusz zawadiacki: – Umiem piec ze śniegu placki.
  Mam do tego obok, w lasku, Piec własnego wynalazku.
  Kto dostarczy kupę śniegu I dorzuci mi do tego
  Połeć sadła lub słoniny, Ten w niespełna pół godziny
  Prosto z pieca na śniadanie Placków tłustych niesłychanie
  Pełny taki wór dostanie.

  Mówiąc to potrząsnął worem, Że aż z wora nad otworem
  Buchnął, mile łechcąc w chrapach, Pieczonego ciasta zapach.
  Zaś Witalis prawił dalej:

  – Mnie bynajmniej się nie pali, Takie placki stale jadam,
  Ale sobie trud ten zadam, By wyżywić was do wiosny,
  Bo wasz wygląd jest żałosny.

  Co za placki! Szkoda gadać! Mógłbym tydzień opowiadać
  O ich cudnym aromacie, O ich smaku! Otóż macie.

  Z tymi słowy wyjął z wora Placków tuzin czy półtora
  I sam zjadł je z apetytem, Pomlaskując sobie przy tym.

  Po szelmowskim tym popisie Padły głosy: – Witalisie,
  Co się zjadło, to przepadło, Dostarczymy śnieg i sadło,
  Uczta będzie wyśmienita, Chcemy najeść się do syta,
  Chcemy placki mieć – i kwita!

  Lis przyczesał sobie ogon:
  – Placki jutro być już mogą.

  Więc nazajutrz bardzo wcześnie, Gdy las tonął jeszcze we śnie,
  Tłumy zwierząt szły w szeregu, Wlokąc całe góry śniegu,
  A do tego jeszcze sadło – Tyle, ile go przypadło.

  Lis już stał przed swoją norą. Spojrzał: owszem, sadła sporo!
  Pełen werwy i ochoty Wziął się zaraz do roboty,
  Zdjął kapelusz, duchem skoczył, Z pięćset śnieżnych kul utoczył,
  Każdą spłaszczył szybkim ruchem, Tak jak robi się z racuchem,
  Schwycił sadło i rzetelnie Wysmarował nim patelnię;

  I choć jest to rzecz kobieca, Placki wkładać jął do pieca.

  Z pieca wnet buchnęła para, A Witalis już się stara,
  Już dorzuca nowe placki, Taki z niego kucharz chw

  Polubienie

 89. Już dorzuca nowe placki, Taki z niego kucharz chwacki.

  Przyglądają się zwierzęta, Pilnie chodzą mu po piętach,
  Wprost doczekać się nie mogą! A Witalis pręży ogon,
  Zda się, wącha cudny zapach, Aż zwierzętom kręci w chrapach,
  Aż zwierzętom skręca kiszki. A Witalis zbiera szyszki
  I do ognia je dorzuca, Krąży, krząta się, przykuca.
  – Sadła jeszcze! Sadła! Prędzej! No, bo placki wam uwędzę!

  Po upływie pól godziny, Niewyraźne strojąc miny,
  Z pieca wyjął lis patelnię I do zwierząt rzekł bezczelnie:
  – A to dziwna jest przygoda! proszę, spójrzcie, sama woda!
  Z takim śniegiem trudu szkoda: Rozpuszczony, mokry, sypki –
  Mogłyby w nim pływać rybki! A mówiłem, że to nie to!
  Śnieg powinien być jak beton – Zamarznięty i w kawałkach.
  Taki właśnie jest w Suwałkach, W Augustowie, w Ostrołęce…
  A to co! Umywam ręce! Poszło całe wasze sadło,
  Tyle pracy mej przepadło! Nie nabiorę się powtórnie,
  Mam was dosyć, boście durnie!

  Zawstydziły się zwierzęta. Racja! Nikt z nich nie pamiętał,
  Że przed samym świtem jeszcze Padał śnieg zmieszany z deszczem.
  A śnieg z deszczem jest wodnisty – Fakt dla wszystkich oczywisty.

  Na nic całe przedsięwzięcie!

  Lis wykręcił się na pięcie, Spuścił ogon na znak smutku
  I do nory powolutku Poszedł, by się zamknąć w norze,
  Bo był w bardzo złym humorze.

  Lecz gdy już odeszli goście, Wtedy z pieca jak najprościej
  Wyjął sadło, włożył w garnki, Garnki schował do spiżarki,
  Po czym, dumny z tego zysku, Krzyknął: – Brawo, Witalisku!
  V
  Jak co rok w Zielone Święta Zgromadziły się zwierzęta
  Dla obioru prezydenta.

  Jest to taka ważna sprawa, Że zwierzęce wszystkie prawa
  Dzień ten czynią dniem przymierza: Zwierz na zwierza nie uderza,
  Gęś jest pewna swego pierza, Pies nie czai się na jeża,
  Owca może wyjść ze stada – Nikt nikogo nie napada.
  Kot nie drapie, wilk nie zjada, Nawet zając, choć ma pietra,
  Z odległości kilometra Obserwuje te wybory,
  Nawet mysz wychodzi z nory, Nawet tchórz ze strachu chory
  Na wybory śpieszy żwawo, Bo mu wolno. Bo ma prawo.

  Lis Witalis, wielki szelma, Łypie białkiem swego bielma,
  Pręży ogon znakomity, Zwisający na kształt kity,
  I w tyrolskim kapeluszu Krąży pełen animuszu.

  Tu do wilka się przymili I coś szepnie, tam po chwili
  Do niedźwiedzia chyłkiem sunie, Jakieś słówko rzuci kunie,
  Chytrze mrugnie do jelenia, Jeża muśnie od niechcenia,
  Mysz ogonem połaskocze, Mimochodem, Bóg wie o czym,
  Porozmawia chwilkę z rysiem.
  – Świetnie, lisie Witalisie!

  Wszyscy myślą: „A to szelma! Jakiś w tym, wid

  Polubienie

 90. Wszyscy myślą: „A to szelma! Jakiś w tym, widocznie, cel ma”

  Już najstarszy wilk buławą Machnął w lewo, machnął w prawo;
  Takie jest zwierzęce prawo.

  Już wybory rozpoczęte -Któż zostanie prezydentem?

  Lis spryciarzem był bezsprzecznie, Więc o głos poprosił grzecznie,
  Wszedł na pień i w słowach kilku Tak powiedział:
  – Zacny wilku, I wy, wszyscy tu zebrani,
  Tak przeze mnie szanowani, Albo mówiąc wprost – zwierzęta!
  Macie wybrać prezydenta. Czyż jest ktoś, kto nie pamięta
  Zasług lisa Witalisa? W pięciu tomach ich nie spisać!
  Otóż ja przed wielu laty, Gdym był młody i bogaty,
  W ciągu jednej tylko wiosny Zasadziłem tutaj sosny,
  Buki, dęby – niemal wszystko, By zwierzętom dać schronisko!
  Dla was szereg lat z zapałem Drób w kurnikach hodowałem,
  Dla was w chlewach tuczę wieprze, Byście mieli życie lepsze.
  Jestem waszym dobrodziejem, A sam nie śpię, a sam nie jem,
  Tylko myślę dniem i nocą, Jak zwierzętom przyjść z pomocą…

  Mruknął niedźwiedź do sąsiada: – Co tu gadać – dobrze gada!
  Szepnął borsuk: – Jaka swada, Jaka dykcja i wymowa,
  To przynajmniej tęga głowa!

  A tymczasem lis po chwili Ciągnął dalej: – Moi mili,
  Nie namawiam, ale radzę: Jeśli dziś otrzymam władzę,
  Daję słowo, że zasadzę W ciągu pięciu dni na piasku
  Drzewa mego wynalazku. Już nie szyszki, nie żołędzie,
  Ale rosnąć na nich będzie Schab wędzony i pieczony,
  Boczki, szynki, salcesony, Mortadela i serdelki,
  Mięs przeróżnych wybór wielki, Nawet prosię w galarecie,
  Jeśli tylko zapragniecie.

  Wszystkim oczy aż zabłysły: – Lis niezgorsze ma pomysły,
  Niech zostanie prezydentem! – Czy przyjęte? – Tak! Przyjęte!
  Niedźwiedź objął go za szyję I zawołał: – Niech nam żyje!
  – Żyj nam, lisie Witalisie! – Powtórzyły za nim rysie,
  Kuny, tchórze i jelenie Oraz całe zgromadzenie.

  Po wyborach zgodnie z prawem Lis od wilka wziął buławę
  I do domu cztery kozły Z wielką pompą go zawiozły.

  Kiedy jechał leśną drogą, Wpierw widziano jego ogon,
  Co jak ruda chmura zwisa, A dopiero potem – lisa.

  Już nazajutrz na polanie Zaczął lis urzędowanie.
  Kazał podać sobie korę, Wziął do garści pióro spore
  I ustawę za ustawą Jął wydawać z wielką wprawą:

  – Zarządzamy, by zwierzęta Do użytku prezydenta
  Oddawały, prócz okupu, Czwartą część swojego łupu.

  Żeby każdy ptak od maja Aż do maja wszystkie jaja
  Niósł dla lisa Witalisa, Który żółtka z nich wysysa.
  Żeby kury i kurczęta Same szły do prezyd

  Polubienie

 91. Żeby kury i kurczęta Same szły do prezydenta
  I prosiły, by na rożnie Raczył upiec je ostrożnie.
  Nie pamiętam już, niestety, Jakie prawa i dekrety
  Wydał jeszcze lis ponadto, Lecz zwierzęcy cały świat to,
  Pełen lęku i poddania, Wykonywał bez szemrania.
  *
  Upływały dni, tygodnie… Lis Witalis żył wygodnie,
  Łupił wszystkich, jak się dało, I korzyści miał niemało.

  Przed siedzibą jego zawsze Dwa niedźwiedzie co najżwawsze
  Stały sprawnie i wzorowo Pełniąc wartę honorową.
  Stały też jelenie cztery, By go wozić na spacery.
  A wiewiórki przez dzień cały Przy ogonie się krzątały
  I chuchały, i dmuchały, I bez przerwy go czesały.

  Nikt spokoju nie miał w lesie: Ten usłuży, tamten poda,
  Ten przyniesie, ten odniesie, Nawet borsuk – wojewoda,
  Choć to bardzo dumna sztuka, Był u lisa za hajduka,
  Więc złościło to borsuka.

  Jadł Witalis za dwudziestu I zwierzęta bez protestu
  Napychały mu spiżarnię, Chociaż same jadły marnie.

  Nigdy nie chciał z nikim gadać Ani nawet odpowiadać
  Na pytania, na podania I nie dawał posłuchania.
  Siedział dumny niczym basza, Jadł i mówił: – Sprawa wasza
  Dobrze dbać o mój żołądek. Taki musi być porządek!
  Jam prezydent, czyli władza, A jak komu nie dogadza,
  Niech zabiera się i zmiata, Jeśli nie chce wąchać bata!

  Gdy już wreszcie lisi nierząd Klęską spadł na życie zwierząt,
  Wilk cichaczem, bez hałasu, Zwołał wielki wiec do lasu
  I gdy wszyscy się zebrali, Rzekł: – Nie może być tak dalej!
  VI
  Czeka wszystkich nas zagłada I jest na to jedna rada:
  Złapmy lisa lub zastrzelmy – Dość już rządów tego szelmy,
  Tego lisa Witalisa, Który soki z nas wysysa!

  Padły słowa: – Racja! Brawo! – Lis Witalis gwałci prawo!
  – Zniszczył wszystkich nas ze szczętem! – Precz! Precz z takim prezydentem!
  I uchwalił wiec zwierzęcy, Że nie ścierpi tego więcej,
  Że lis broił co niemiara, Więc go musi spotkać kara.

  Lis tymczasem do lusterka Niespokojnym okiem zerka;
  Nagle widzi – co to? Rysa! Strach obleciał Witalisa.
  A tu rysa rośnie, rośnie, Załamuje się ukośnie
  I lusterko całe łamie. A Witalis siedząc w jamie
  Zimny pot ociera z czoła. – Sprawa jednak niewesoła!

  machnął raz czy dwa ogonem, Po czym smutnie rzekł: – Skończone!
  Co użyłem, to użyłem, Dobrze jadłem, dobrze piłem,
  Za to teraz czas mi w drogę. Trudno. Zostać tu nie mogę!

  Zapakował parę waliz. I chciał umknąć lis Witalis.

  Zatrzymały go niedźwiedzie: – Po co śpieszyć się, sąsiedzie?
  Nie tak prędko, jeszcze chwilka, Wstąpić musisz wpierw do wi

  Polubienie

 92. Nie tak prędko, jeszcze chwilka, Wstąpić musisz wpierw do wilka,
  Wilk ma spraw do ciebie kilka.

  – Wilk zaprasza? Rzecz ciekawa! – Wilk cię wzywa w imię prawa!

  – Ani myślę. Nie chce mi się! – Mamy rozkaz Witalisie,
  Lepiej się nie stawiaj hardo, Bo dostaniesz halabardą.

  Tu lisowi ścierpła skóra. Widząc, że już nic nie wskóra,
  Ciężko westchnął, spuścił ogon I potulnie ruszył drogą.

  Wilk nań czekał w cieniu buka: Z prawej strony miał borsuka,
  Z lewej dzika. Nieco dalej Delegaci zwierząt stali.

  Lis zatrzymał się w pół drogi, Ale wilk, ogromnie srogi,
  Ryknął: – Bliżej! Ruszaj mi się! Kara cię nie minie, lisie!
  Brać go!

  Wzięły go dwa rysie, Ten za nogi, ów za głowę;
  Wilk zawołał więc: – Gotowe! Wtedy wyszły dwie łasiczki;
  Miała każda z nich nożyczki. Pochwyciły ogon lisa,
  Co jak ruda chmura zwisał, I do pracy się zabrały:
  Cięły, strzygły, przystrzygały, Odrzucały rude pęki,
  Podcinały puszek miękki Szybko, zwinnie, lecz ostrożnie.
  A lis wił się jak na rożnie, Jęczał, szlochał, zrozpaczony:
  – Taki ogon nad ogony Ostrzyc… zniszczyć! O zbrodniarze!
  Jakżeż teraz się pokażę? Jak pokażę się z ogonem
  Tak nikczemnie ostrzyżonym?!

  Rzeczywiście. Ogon lisa Zwisał jak pałeczka łysa,
  A wiatr rudy puch rozwiewał I unosił ponad drzewa.

  Wypuściły lisa rysie, A wilk ryknął: – Wynoś mi się,
  Zmiataj, lisie Witalisie!

  Lis uciekał, gdzie pieprz rośnie. Raz zatrzymał się przy sośnie
  I usłyszał zawstydzony, Jak się z niego śmiały wrony,
  Kuny, susły, nawet jeże – Każdy ptak i każde zwierzę:

  – Taki ogon zamiast tyczki Mógłby być dla ogrodniczki!
  – Toż to sęk, nie żaden ogon! – Śmieszny widok, swoją drogą!
  – To ci ogon nad ogony!…

  Lis Witalis, ośmieszony,
  Wyszydzony, uciekł z lasu
  I już nikt od tego czasu
  Nie oglądał Witalisa –
  Nawet ja, com go opisał.

  Polubienie

 93. Ad ppłk Gawrona

  Czy Szanowny Pan Nadpułkownik jest przedstawicielem jednej ze stron w napierdalance zielonych mundurków, zwaną wojenką polsko-polską albo koszer dintojrą, która trwa nieprzerwanie od maja 1926 r. do czasów obecnych?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dintojra

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przewr%C3%B3t_majowy

  Czy Szanownemu Panu, Nadpułkownikowi albo kapralowi z dwiema gwiazdkami na pagonach jest znany incydent ze Szkocji z pewnym polskim generałem w tle?

  WYSPA WĘŻY – SPOKOJNIE WONSZYK, TO NIE O TOBIE ,,BAJECZKA!”

  Bute

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bute

  Polskie obozy koncentracyjne na terenie Szkocji

  http://www.mojaszkocja.com/polskie-obozy-koncentracyjne-na-trenie-szkocji/

  Wstydliwa karta w historii Polski – milczano o tym przez lata

  https://wiadomosci.wp.pl/wstydliwa-karta-w-historii-polski-milczano-o-tym-przez-lata-6031980080067201a

  Polski generał pochowany w gaciach i podkoszulku! Na polski mundur sobie nie zasłużył, a w anglosaskim nie byłoby mu do twarzy?

  Nagie ciało generała, czyli o zniewolonej polskiej historii

  https://www.salon24.pl/u/rybitzky/4402,nagie-cialo-generala-czyli-o-zniewolonej-polskiej-historii

  CO ZA OHYDNE KŁAMSTWO – TO PEWNIKIEM MUSIELI BYĆ OBCY PRZEBIERAŃCY ALBO VOLKSDEUTSCHE!

  W kinie Sikorskiego zabili Polacy.

  http://www.rp.pl/artykul/269182-W-kinie-Sikorskiego-zabili-Polacy.html

  Czemu generał broni nie awansował pośmiertnie na feldmarszałka?

  P.S. Wonsz, czy wiesz, że generały i marszałki też noszą wonsze na ubrankach zwane wężykami? Chi, chi, chi…

  Cześć i czołem kluski pod stołem!

  Polubienie

 94. Cześć i czołem kluski pod stołem!

  KIKA ALE JA DZIŚ NIC NIE JADŁEM . NIE CHCIAŁO MI SIĘ GOTOWAĆ .

  BRAWA FRANCJA !!!!!
  IDZIE NA MISTRZA !!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 95. SWOJĄ DROGĄ TO TY KIKA MASZ GADANE . JA BYM TAK ZA DIABŁA NIE POTRAFIŁ !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 96. @ sssssss

  Informuję, że ze satysfakcją przyjęliśmy zamieszczone przez Pana sprostowanie w wiadomej sprawie na stronie WPS.
  Widać, że dotrzymał Pan terminu, co jest dużym atutem.

  Dziękujemy!

  Jednocześnie odstępujemy od planowanego złożenia wniosku w organie oskarżycielskim.

  Niżej treść Pańskiego sprostowania – skopiowanego ze strony WPS

  Alann
  6 lipca 2018 o 15:25
  „Jeszcze raz przepraszam za niezamierzone z mojej strony obrażliwe teksty z innych stron internetowych pod adresem generała Sikorskiego. To był wielki Polak i godny szacunku.”

  Na przyszłość prosimy o nie powielanie kłamliwych i niesprawdzonych informacji – godzących w dobre imię prawdziwych, naszych bohaterów narodowych.

  Zalecamy sprawdzanie i konsultowanie informacji przed ponownie zamierzonym upublicznieniem.

  Ps. Należny szacunek dla Pana Administratora za wykazywanie dużej cierpliwości w prowadzeniu tego bloga dla dobra naszej Słowiańskiej Ojczyzny!

  Czołem!

  emerytowany ppłk J. Gawron

  Polubienie

 97. grzanek
  6 lipca 2018 o 21:33
  Jak ma jaja to może się przynajmniej w którymś z kolejnych ‚felietonów’ odniesie do antypolonizmu Furra pesjatego knurra.

  Niestety grzanek nie odniósł się a tobie podziekowania za profesjonalne rozgryzienie tematu i mi to zaoszczędzi czas bo nie będę szukał juz jego książek .

  Polubienie

 98. Waldek jeszcze reklamuje tez ksiązki o Stalinie jakiegoś zdaje się historyka z Ameryki Południowej ale dam sobie spokój bo to pewnie taka sama lipa jest .

  Polubienie

 99. No wężu przeprosiłeś i tu wykazałeś się wielkim rozumem i rozsądkiem, bo inaczej kto wie czym by się to skończyło. Poszłoby oskarżenie, śledztwo, wyrok i do Guantanamo. A tam ani meczyków, ani piwka, ani kiełbaski z własnej beczki do wędzenia, ani ogóreczków mało solnych.
  Kika to sobie może pozwolić na to i owo, bo on erudyta, plecy odpowiednie ma, ścieżki i dojścia, wiedzę i spryt, a ty prosty wonsz spod Lublina musisz na to co piszesz uważać.

  Polubienie

 100. A Adminek ma wielki ubaw . No masz swoje 5 minut adminku a ja sobie za 30 minut wsiadam do mojego volvo i i jadę do Krościenka na wieczór będę ma miejscu .A tam czekają na mnie piekne góry , kąpiel w cieplutkiej wodzie , dobre piwko w knajpeczkach , fajna kiełbaska z rożna a ty adminku możesz się kisić w domu i pisać na forum Putinie i PISie .Kwaterę jak co roku mam zaklepaną .
  ODWIEDZĘ TEŻ SZCZAWNICĘ . TAKZE TRZYMAJ SIĘ . MOZE TU WEJDĘ ZA DWA TYGODNIE JAK MI SIE ZECHCE .
  Adminek miłego kiszenia się w domu i pisania na forum o Putinie .Przy okazji zrób parę misek .Pozdrowionka z Krościenka bo niebawem tam będę tak wieczorkiem .

  ATY WIESZ ŻE JA NA 100% WIEDZIAŁEM ŻE KIKI NIKT ZA TEN WPIS NIE ZAATAKUJE I SIĘ NIE POMYLIŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BO TO JEST FAKTYCZNIE SPRYCIARZ PIERWSZEJ WODY I BARDZIEJ INTELIGENTNY JAK DODA . TU SIĘ ZGADZAM Z ADMINKIEM !!!!!!!!!!!!! NO I KIKA MA TAKI IMMUNITET DYPLOMATYCZNY .jEMU TO WŁAŚCIWIE WSZYSTKO WOLNO .
  POZDRAWIAM .

  Polubienie

 101. No to wężu wczasuj się zdrowo, a przy okazji poczytaj panią Todd o sztuce
  Dobrze rozszyfrowałeś Kika ma imunited

  Sztuka i sztuczki

  Szanowni Państwo!

  Każda rewolucja ma to do siebie, że niszczy wszystko, co na drodze, a ta kulturalna nie jest żadnym wyjątkiem. Zawsze chodzi o to samo, czyli wyrównanie do najniższego poziomu. Ale co później? Nie wystarczy glebę zaorać i czekać, co na niej samo wyrośnie. Samoistnie wyrosną tylko chwasty, z którymi mamy obecnie do czynienia. A może to nie rewolucji, a żartowi na przykład, zawdzięczamy współczesne malarstwo? Nurtuje mnie przewrotne podejrzenie, że Picasso po prostu próbował zakpić sobie ze snobów, którzy tego nie zrozumieli i tak narodził się Kubizm.

  Wcześniej artyści też, co prawda, nie zawsze, prześcigali się w kunszcie naśladowania natury, ale zniekształcenia, jakich się dopuszczali, miały na celu uwypuklenie takich cech obiektu, które mogłyby zostać niezauważone przez widza. Miało to też wymiar praktyczny. Albumy przyrodnicze preferowały rysunek, nawet już po wynalezieniu fotografii. Uważano bowiem i słusznie, że fotografia nie jest w stanie wydobyć tego, co najbardziej charakterystyczne dla rozpoznania rośliny, czy zwierzęcia.

  Za sztukami wizualnymi zeszmacenie podchwycili poeci, zrywając ze starymi kanonami takimi jak: rym, rytm, sens, a zwłaszcza piękno. Obrazu, czy tomiku poezji można nie kupić, ale czy można zrezygnować z teatru? Jak ważny jest on dla człowieka, wystarczy zaobserwować reakcje małego dziecka. Nic nie jest w stanie tak przykuć jego uwagi, jak teatrzyk. Z wiekiem ta fascynacja wcale nie mija. A skoro tak, to może da się wcisnąć każdy „artystyczny” gniot? Prywatne teatry, za państwowe pieniądze, mogą sobie pozwolić na „antysztukę” w najczystszym wydaniu i najgorszym guście.

  Zdawać by się mogło zatem, że Teatr Telewizji też powinien podążać tą drogą. Byle nudziarz może przecież z Szekspira zrobić głupka. Takie widowiska powstają nie tyle w oparciu o dobre dramaty, co wbrew nim, jak ostatnio oglądane „Pożegnanie”. Dygat pewnie przewraca się w grobie.

  Na szczęście, zdarzają się też chlubne niespodzianki, do których niewątpliwie należy zaliczyć „Listy z Rosji” – spektakl Wawrzyńca Kostrzewskiego na podstawie książki Astolphe’a de Custine’a.

  Ot, taka kulturalna ciekawostka!

  Pozdrawiam i do następnej soboty

  Małgorzata Todd

  Polubienie

 102. Putinowska Rosja kaput! Oby NIE razem z nią nasz pan tow. kika22

  „A TY WIESZ ŻE JA NA 100 % WIEDZIAŁEM, ŻE KIKI NIKT ZA TEN WPIS NIE ZAATAKUJE I SIĘ NIE POMYLIŁEM !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BO TO JEST FAKTYCZNIE SPRYCIARZ PIERWSZEJ WODY I BARDZIEJ INTELIGENTNY, JAK DODA. TU SIĘ ZGADZAM Z ADMINKIEM !!!!!!!!!!!!! NO I KIKA MA TAKI IMMUNITET DYPLOMATYCZNY. JEMU TO WŁAŚCIWIE WSZYSTKO WOLNO!”

  Zgadza się Panie sssssss, bo szanowny były towarzysz kika22 odkąd poszedł z nami na układ (nie mylić z warszawskim) po tym, jak zdezerterował z naszego wojska i zaciągnął się do Legii Cudzoziemskiej. Historia jego pięcioletniego kontraktu to jeden ciąg porażek i stąd ta awersja do pułkowników, ale teraz wiernie w zamian za popełnione grzechy służy naszej Słowiańskiej idei.

  Czasem szanowny pan kika trochę się rozbryka, ale to wszystko w ramach odpustu.
  Oczywiście szanowny pan kika po Wikipedii też bryka zapodając nam linki do ciekawych stron i fajne memy, ale uwaga: stron kontrolowanych przez wiadomych, więc niech sobie szanowny dr dziadziuś dalej bryka.

  To prawda, że szanowny dziadziuś dr kika ma immunitet, którego jak dotąd nikt nie ważył się uchylić, bo i po co? Pan szanowny kika ma już swoje lata – więc jest niereformowalny, a zatem niech dalej bryka!

  Co innego Pan, Panie sssssss, który jest człowiekiem młodym, więc warto jeszcze Waść pilnować i reformować.

  Administrującym i odwiedzającym ten blog wspaniałym gościom.

  Miłego odpoczynku i wspaniałych wrażeń w trakcie wakacji – 2018 życzy:

  emerytowany ppłk J. Gawron

  Czołem!

  Polubienie

 103. Na phoenix (10.45h-11.30h) pokazują właśnie o Chinach.

  Upadek tradycji staje się coraz bardziej widoczny, młode Chinki chcą się europeizować a właściwie amerykanizować za wszelką cenę i to wygląda bardzo smutnie.
  Niektóre farbują sobie włosy i chodzą takie kolorowe jak kury na wystawie.
  Jest też coś w rodzaju maratonu po Chińskim Murze. Na to zlatują się „sportowcy” z całego świata i cała ta wataha biegnie górą po murze za nic mając poszanowanie zabytku.
  To jest cena jaką płacą Chiny za „otwarcie” na zachód.

  W Pekinie ponoć co drugi dzień jest smog i cwańsi dyktatorzy chińskiej mody sprzedają nawet maski gazowe takie w wersji „feszyn” , z kolorowymi, błyszczącymi szkiełkami.
  Oczywiście, także muzyka zachodnia, ta nowoczesna, choć jeszcze nie satanistyczna do końca, wpycha się do chińskich dyskotek.
  Młode Chinki robią sobie pirsingi w pępkach i noszą do tego krótkie, obcisłe bluzeczki i dżinsowe spodnie biodrówki. Można skojarzyć, że wzorem dla barbie była Chinka, ale nogi Chinkom kończą się tam, gdzie barbie ma kolana, więc jednak nie do końca dałoby się z Chinki taką barbie zrobić.

  Po co miałaby się ussameryka wpychać do Chin militarnie, jeżeli Chiny zostaną pozbawione tożsamości w wyniku ekspansji „zachodniej kultury”?

  Choć na szczęście są i miłe oznaki życia społecznego w Chinach. W licznych, pekińskich parkach gromadzą się kobiety w różnym wieku, ale głównie od 40 wzwyż – pokazywane były głównie kobiety – i one wykonują coś w rodzaju nowocześniejszego, chińskiego tai chi, czyli tańczą w grupach w rytm muzyki. Są to spontanicznie zorganizowane spotkania, choć odbywają się one regularnie, ale może do nich dołączyć każdy w dowolnym momencie.

  W Chinach kobiety idą na emeryturę w wieku lat 50! Tak, w wieku lat pięćdziesięciu! Biorąc pod uwagę, że Chińczycy są długowieczni, to można zrozumieć, skąd taki dobry humor i chęć tańczenia w parku u starszych kobiet.

  Nie widać było tam żadnych grubasów, choć Chińczycy jedzą – tak biorąc na oko – dość dużo i często. Widać mają inne spalanie i zdrowsze wątroby niż „biała rasa”.

  Nie było nic na temat „ucisku politycznego” w tym niemieckim reportażu z Chin, ale tak do końca to sobie nie darowali.
  Pokazali jedną „Chinkę”, która żyła wiele lat w ussa i ona występuje w zespole o nazwie jakoś „novi heart” czy jakoś tak. Atmosfera na tych jej występach jak w amerykańskich piwnicach rokowych, czyli migające światła i szperacze kierowane to na sufit to na publikę oślepiając ją jak to zwykle jest. Ale ktoś na to przychodzi, ktoś to finansuje. Ta „piosenkarka” śpiewa po angielsku, bo ponoć tak jest ładniej. Język chiński do byle czego się widać nie nadaje, jako że ten sam wyraz wypowiedziany wyższym bądź niższym tonem ma już inne znaczenie. Więc do skali muzycznej nijak dopasować się faktycznie nie da, żeby nie było śmieszne. Więc Chińczykom pozostaje dzięki Bogu piękna, nieskażona, muzyczna tradycja.

  Chińczyk odróżni bez trudu Japończyka od Chińczyka, choć dla „rasy białej” obie nacje wyglądają bardzo podobnie.
  Tym niemniej, gdyby nie mówiono, że pokazują Pekin i chińską młodzież, można by było na pierwszy rzut oka pomyśleć, że może być to jakieś Tokio i tamtejsza młodzież. Gangrena „kultury europejskiej” opanowała oba te kraje i pewnie nie ma już ratunku dla nich.
  Japonia co prawda została do tego przymuszona, ale jak widać Chiny robią to raczej dobrowolnie. Jest to wielka strata dla świata, ponieważ unifikacja kultury oznacza jej upadek.

  PS.
  Szanowny Adminie,
  Na temat Pana głowy rozbójnika wykonanej w plastelinie napisałam pean, ale mimo kilkakrotnego wysyłania nie chciał przejść, więc dałam sobie spokój. Nie t

  Polubienie

 104. nie chciał przejść, więc dałam sobie spokój. Nie to nie.
  Ale jest ta głowa tak wyrazista, że gdyby zrobić do niej ruchome podświetlenie, o różnym natężeniu i padające pod kolejno różnym kątem, to można by z tego zrobić film taki, jakby rozbójnik mówił i zmieniał wyraz twarzy. Dusza Artysty nie zna słowa „dzień wolny”, co?. Jak Muza muska, to nie ma siły, coś robić trzeba i wtedy wychodzi z tego takie cudeńko jak rozbójnik. Ryba też niezła; mam wrażenie, że ona jest jakby z greckiej, starożytnej wazy.

  PS2

  Jak wszyscy widzimy, są zawirowania w polskim sądownictwie. Co jest tego przyczyną? Czy samowola PiS? Ja uważam, że w żadnym razie! Mam w pamięci, że tuż przed zejściem PO z polskiej sceny rządowej owo PO mianowało niesłychanie wielu swoich ludzi na różne stanowiska tworzone w tym celu.
  Co prawda, PiS też to robił poprzednio, ale widać mało skutecznie, skoro wyrzucony został z siodła przez PO właśnie.

  Wybory, w wyniku których PO przejęło władzę w Polsce miały spektakularny charakter, jako że języczek u wagi znajdował się poza naszymi granicami, w lokalach wyborczych znajdujących się w polskich ambasadach w Europie i nie tylko. Tam ponoć „zmobilizowano” „patriotyczną” „młodzież” i to dzięki niej PO władzę mogła przejąć.

  Co było lepszego a co gorszego pod rządami PO?

  Gorsze było to, że pozycja kościoła katolickiego znacząco się umocniła.

  Reszta to właściwie piegi, bo i tak jesteśmy spisani przez naszych „przyjaciół” na niebyt.
  Faktem jest, że bieda się pogłębiała proporcjonalnie do naszego uczestnictwa w zachodniej cywilizacji.
  Na nic pieniędzy nie było, choć dług państwowy rósł bez żadnego zahamowania.

  Teraz jest jednak nieco inaczej. Dług jest, ale pieniądze zahaczają o polskiego obywatela tak, że może on zrobić z nich dla siebie jakiś użytek. I to jest sukces ogromny.

  Potwierdzeniem, że u nas dzieje się lepiej jest lament unijnych urzędasów, głównie niemieckich. Fakt zaś, że unia traci wpływy w polskim sądownictwie jest wielką zasługą właśnie PiSu.

  Co byłoby lepiej dla nas, gdyby unia u nas miała wpływy na sądy?

  A co będzie dla nas lepiej/czy gorzej? – gdy PiS będzie to przynajmniej w większej części mógł kontrolować?

  Wiadomo, że będzie jak zwykle: jeden do więzienia trafi, inny z niego wyjdzie. Tak jest od zawsze i nic tu zmienić się nie da.

  Sytuacja z panią sędziną, która nie chce odejść od stołka jest znamienna. Dlaczego ona to robi – należało by się zastanowić. Gdyby poszła ona na emeryturę, to kasę by przecież miała. Sędziowie składek na ZUS nie płacą, ale emerytury mają zapewnione. Takie jest prawo. Czy PiS zechce to zmieniać, czy co, że się ta pani sędzina obawia nędzy na stare lata? Raczej nieprawdopodobne.

  Więc czego ona tak się boi?

  Widocznie wzięła na siebie jakieś zobowiązania i odsunięta od sędziowskiego stołka nie będzie mogła ich wykonać. Więc krewa. Nie wiadomo, czym to tej pani sędzinie by groziło. Miejmy nadzieję, że niczym i dożyje ona w spokoju swego kresu.

  Albo jeszcze może być, że wyroki wydawane przez tą panią mocno zahaczają o kodeks karny ale w drugą stronę i może to wyjść na jaw, czemu pani sędzina chce zap

  Polubienie

 105. mocno zahaczają o kodeks karny ale w drugą stronę i może to wyjść na jaw, czemu pani sędzina chce zapobiec i dlatego niby sama już zgadza się odejść, ale osobiście chce wyznaczyć swojego następcę?
  Tak czy siak, nie wiemy nic dokładnie i się nie dowiemy, bo nie jest to wiedza jaką powinniśmy mieć. Nie każdy jest w stanie zrozumieć niuanse władzy i więcej z takiej upublicznionej wiedzy byłoby szkód niż pożytku.

  Wiemy również z naszej najnowszej historii, że pod byle jaki fakcik bez znaczenia można podpiąć zgrabnie przegromne złogi fałszu i tym samym kłamstwa uprawdopodobnić. Robią to z nami nieustannie i to z każdej strony bez wyjątku. Niektórzy muszą, niektórzy tylko tak chcą. Ale dla nas to jednako.

  Odbieranie pani sędzinie ustępującej z urzędu ludzkiej czci ma za zadanie spowodować, by było gotowe podłoże do ewentualnego linczu nie tylko politycznego.
  Natomiast szczucie na PiS, jakoby to PiS postępował bezprawnie ma za zadanie wytworzyć drugi biegun o ładunku przeciwnym, ale pasujący do tego linczu tak, by można było zrobić narodową rozpierduchę.

  Polak wszystko weźmie i na wszystko pójdzie, byle podać mu to odpowiednio.
  Zostaliśmy my, Polacy, jak zresztą i cała reszta ludzkości nauczeni, że jeżeli w coś wierzymy to jednocześnie musi to być prawda. Wiara tego typu ma już status wiedzy i nie można tego z ludzkiej świadomości usunąć.

  A więc są kreatury które wierzą, że PiS koniecznie chce zaszkodzić Polsce i nie bawią się te kreatury w żadne sprawdzenie, czy jest tak naprawdę i jeżeli to na ile.

  Więc biedni Polacy wierzą, że dług rośnie choć nikt nie ma żadnego dostępu do rządowych danych – tych właściwych.

  Więc biedni Polacy wierzą, że Rosja nam zagraża choć nikt nie sprawdza czy tak jest w rzeczywistości.

  Polakowi wystarczy wiara, wiara w cokolwiek by Polak poczuł się ekspertem w każdej dziedzinie.

  Wierzą również Polacy, że pieniądze rozwiązałyby nasze wszystkie problemy, choć to nie brak pieniędzy te problemy spowodował.
  Wierzą więc Polacy w cuda na kiju. Dlatego choć tych cudów nie widać, kij jest widoczny tym lepiej. Ale nie dla Polaka, głęboko wierzącego w to, co uzna on za prawdę.

  Ponoć gdy fakty nie są zgodne z tezą tym gorzej dla faktów.
  Ale kto z Polaków te faktyczne fakty widział? Przecież Polak woli tylko w fakty wierzyć. Polak jest specjalistą od wiary wszelakiej niezależnie od okoliczności.

  Swego czasu marucha zamieścił szarpiące serce wspominki pani generałowej, jak to ona w 1939 roku uciekała z mężem przed niemieckim frontem. Pan generał zafasował służbowy wóz z szoferem, dokooptował zaufanego człowieka i wziąłwszy panią generałową z walizkami do środka rozkazał jechać do granicy rumuńskiej (o ile dobrze pamiętam). Pani generałowa łzy roniła nad wspomnieniami, bo zostali oni zatrzymani przez wojska radzieckie, które wóz zrewidowały i także bagaże pani generałowej, zaś generała i totumfackiego wzięli Rosjanie na przesłuchanie, a potem ich rozstrzelali ku rozpaczy pani generałowej. Co jest zrozumiałe z ludzkiego punktu widzenia.
  Ale jaki my tu punkt powinniśmy rozpatrywać?
  Otóż, ów generał jako osoba wojskowa miał obowiązek być z żołnierzami.
  W sytuacji gdy wojsko on zostawił samopas, był zwykłym dezerterem.
  Biorąc służbowy samochód na użytek prywatny dokonał pan generał nadużycia kradzieży mienia państwowego.
  Rozkazując szoferowi wieźć się w celach prywatnych nadużył pan generał swojej władzy, niezgodnie z prawem.
  Biorąc piernaty pani generałowej do samochodu a nie zagrożonych Polaków piastujących w II.RP ważne stanowiska okazał się ów pan generał osobą niepatriotyczną.
  Gdyby Rosjanie od razu zastrzelili generała i jego kompana, to wówczas można by było myśleć, że dokonali zbrodni.
  Ale…
  Rosjanie wzięli generała i jego towarzysza na przesłuchanie. Czyli spra

  Polubienie

 106. Rosjanie wzięli generała i jego towarzysza na przesłuchanie. Czyli sprawdzali ich dane osobowe i dokonania.
  Jak wiemy, 19 lat wcześniej była inwazja Polski na ZSRR, w wyniku której zamordowanych zostało wielu Rosjan, także osób cywilnych.

  Za coś pan generał dostał swoje szlify i kto wie, czy nie za „wojnę z bolszewikami”?
  W tej sytuacji było oczywiste, że Rosjanie nie mieli innego wyjścia niż wykonać na nim wyrok jaki w warunkach wojennych wykonywany jest doraźnie.

  Natomiast piernaty pani generałowa uratowała w całości narzekając w swoich wspominkach, że zostały one przegrzebane. Pani generałowa uratowała także swoje życie, bo nikt na nie nie nastawał.
  Ponoć szofer też przeżył bez problemu.

  Ale co my mamy z tego wspominania generałowej rozumieć?
  Otóż, mamy się wzruszać jej niedolą! I uważać Rosjan na morderców.

  Miliony Polaków uciekało przed niemcami na piechotę, a luftwafe strzelało do nich jak do kaczek i trup słał się gęsto ułożony przez uciekinierów w przydrożnych rowach by nie stanowił przeszkody dla kolejnych uciekinierów.
  A pani generałowa oburzała się na „sowietów”, że zastrzelili jej męża i ona nie mogła już tak wygodnie dojechać do Rumunii.

  Piszę to po to, by Polacy zaczęli w końcu rozumieć, co czytają i stali się niepodatni na sugestie podprogowe, które oddalają ich od prawdy.
  A marucha dał mi ban.

  I chwała mu za to! Zwalnia mnie to z obywatelskiego obowiązku świadczenia prawdy i mam więcej czasu dla siebie nie musząc zajmować się byle czym.
  Durnie oczywiście się ucieszą moim banem u maruchy.
  Ale cóż wy, durniowie macie do powiedzenia? Nic ważnego i dlatego jesteście nieszkodliwymi, pożytecznymi idiotami więc pozwalają się wam produkować.

  Osobom życzliwym życzę miłego dnia.

  PS3
  Teraz leci w tv niemieckiej o Francu Józefie Sztrausie. Na moje oko chciał on poważnie zfaszyzować mocno katolicką Bawarię, ale mu to nie wyszło. W czasie II. wojny ponoć bawarczycy byli „łagodnymi żołnierzami” wyraźnie odróżniając się od reszty żądnej krwi żołdactwa.

  Konfitury z czerwonej porzeczki mi się prażą, pranie mam do prasowania więc sobie na tego Sztrausa popatrzę.
  W domu pachnie, na dworze słoneczko i ptasie koncerty mimo pory letniej. Czegóż tu jeszcze pożądać?
  Pełnia szczęścia domowego…

  Światu niech będzie pokój..!

  Polubienie

 107. bo szanowny były towarzysz kika22 odkąd poszedł z nami na układ (nie mylić z warszawskim) po tym, jak zdezerterował z naszego wojska i zaciągnął się do Legii Cudzoziemskiej. Historia jego pięcioletniego kontraktu to jeden ciąg porażek i stąd ta awersja do pułkowników, ale teraz wiernie w zamian za popełnione grzechy służy naszej Słowiańskiej idei.

  Zdaniem pana pułkownika doktor Kika był w Legii .Koniecznie panie Kika musisz o tym opowiedzieć .

  Polubienie

 108. Ad Na na na

  Teraz leci w tv niemieckiej o Francu Józefie Sztrausie. Na moje oko chciał on poważnie zfaszyzować mocno katolicką Bawarię, ale mu to nie wyszło. W czasie II. wojny ponoć bawarczycy byli „łagodnymi żołnierzami” wyraźnie odróżniając się od reszty żądnej krwi żołdactwa.

  Na na na, co Ty za totalny bayern-kit nam wciskasz?

  PONOĆ BYLI BARDZO ŁAGODNI, NAWET MUCHY BY NIE SKRZYWDZILI – A CO TAM, NIECH SOBIE FRUWA!? Chi, chi, chi…

  MINISTRANT I ,,ŁAGODNY ŻÓŁNIERZYK” Z TRUPIM CZEREPEM NA CZAPECE!?

  ,,… Ponadto był ministrantem. W swoim pamiętniku zapisał: „Zawsze będę kochał Boga i dochowam wierności Kościołowi”.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Heinrich_Himmler

  MIEJSCEM NARODZI PANA ,,ŁAGODNEGO” MORDERCY W BIAŁYCH RĘKAWICZKACH I ZZA BIURKA JEST BAW-ARIA, TAK SAMO JAK SZMULOWSKA ARIA I ARYJCZYCY! POKREWNE PAŃSTWA, GDZE SOBIE POMIESZKUJĄ INCOGNITO, SZMULE Z INNEJ RASY TO: TART-ARIA, BUŁG-ARIA, HUNG-ARIA I CHAZ-ARIA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Monachium

  SZMULE Z RASY TZW. PANÓW, ANTYSZMULOWSKĄ USTAWKĘ DLA KOSZER RASY JUDEO/CHASYDÓW TEŻ NAPISALI W SWOJEJ ARII. SZMULE ASZKE-NAZI – NAZI – NAZIŚCI!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustawy_norymberskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Norymberga

  WRZESZCZĄCY, SZMULOWSKI PAN BEZ PEJSÓW ALE ZE ŚMIESZNYM WĄSEM, TEŻ LUBIAŁ PRZEBYWAĆ W SWOJEJ ARII. CZĘSTO CHLAŁ BROWARY W PIWIARNIACH ARYJSKICH, PO KTÓRYCH SZUMIAŁO MU W GŁÓWCE I KTÓREGOŚ RAZU ZROBIŁ NIEUDANY PUCZ ARYJSKI (czytaj Monachijski).

  DINTOJRA – wielka międzynarodowa farsa prawna, też się odbyła w ARII!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mi%C4%99dzynarodowy_Trybuna%C5%82_Wojskowy_w_Norymberdze

  O tym też nie wiesz, bo za dużo czytasz ,,mądrych” szmulowskich książeczek!

  SZMULOWSKIE PRZYBŁĘDY NIEWIADOMEGO POCHODZENIA, OD WIEKÓW OKUPUJĄCY ZIEMIE… – CZYJE!?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Markomanowie

  Hej!

  Polubienie

 109. Efialtes
  Ten pan?
  To jest tak zwana trybuna ludowa, poli–to–log z You ru–ry , wykształcenie internetowe średnio wyższe, Cyc– ero i Demos– te –nes w jednym.
  Nauczyciel wężą.

  Polubienie

 110. a co ty, kikut numer 22 chcesz ode mnie? tym razem obwiniasz mnie o to, co robili bawarczycy w czasie II. wojny? Weź sobie na wstrzymanie, bo ci się już poważnie mąci.

  Polubienie

 111. Delegacja Burów przebywa obecnie w Rosji w regionie Stawropolskim i omawia przesiedlenie 15 000 Afrykanerów do tego obszaru. Oczywiście proces ten nie będzie prosty – jest bardzo niewiele ogromnych działek,do jakich Burowie przyzwyczaił się w Południowej Afryce. Burowie uwielbiają gorący klimat i, oczywiście, obfitość ziemi, co powiedzmy na Dalekim Wschodzie nie zadziała. Kwestia wiary protestanckiej Burów wydaje się nie być problemem, ponieważ miejscowa ludność jest generalnie pozytywnie nastawiona do społeczności Burów, a sami Burowie już stwierdzili, że nie będą”zamknięci” we własnej społeczności. Rosjanie dbają przede wszystkim o uczciwość ludzi i etykę pracy, a Burowie bez trudu zdają ten egzamin. Pozytywem dla Burów jest to, że nie są to biedne rodziny a posiadające ok. pół miliona dolarów na rodzinę aby zainwestować w gospodarkę regionu.
  Całość
  https://www.lewrockwell.com/2018/07/no_author/it-is-happening-now/

  Polubienie

 112. Ad Na na na

  ,,Na moje oko chciał on poważnie zfaszyzować mocno katolicką Bawarię, ale mu to nie wyszło.”

  Coś masz mocno scentrowane oczko, może to jest zez Na na na.

  PO WOJNIE WSZYSKIE SZWABY NALEŻAŁY DO WEHRMACHTU, A NA WOJENCE ROBILI ZA GOŁĄBKI POKOJU Z GAŁĄZKĄ OLIWNĄ W DZIOBKU!

  Polska wersja Wiki i coś tam nie wysila się, na pokazanie całej biografii Aryjczyka z partii Chrześcijańskiej + Socjalistycznej i do tego fałszuje nazwę partii. Było im mało NARODOWEGO SOCJALIZMU!?

  Franz Josef Strauß

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Franz_Josef_Strau%C3%9F

  Unia Chrześcijańsko-Społeczna w Bawarii

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Unia_Chrze%C5%9Bcija%C5%84sko-Spo%C5%82eczna_w_Bawarii

  Wersja ubogacona Wiki…

  Franz Josef Strauss i jego Partei.

  ,,… Po wojnie w 1945 r. Został mianowany zastępcą Landrata (szefem i przedstawicielem dystryktu) Schongau przez amerykański rząd wojskowy i był zaangażowany w założenie lokalnej organizacji partyjnej Chrześcijańskiego Związku Socjalistycznego w Bawarii (CSU)…”

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Franz_Josef_Strauss&prev=search

  Jak o kimś coś piszesz, to sobie najpierw sprawdź w necie, a nie na kaprawe ,,oczko” wypisujesz bzdury – (,,chciał on poważnie sfaszyzować mocno katolicką Bawarię”)

  Coś ekstra na drugie kaprawe oczko Na na na.

  Wszyscy Niemcy wzbogacili się na Holokauście i II Wojnie Światowej! – zauważa niemiecki historyk

  https://www.pch24.pl/wszyscy-niemcy-wzbogacili-sie-na-holokauscie-i-ii-wojnie-swiatowej—-zauwaza-niemiecki-historyk,53362,i.html

  https://sjp.pwn.pl/sjp/kaprawy;2469417

  Hej!

  Polubienie

 113. Ad Juliusa

  ,,Delegacja Burów przebywa obecnie w Rosji w regionie Stawropolskim i omawia przesiedlenie 15 000 Afrykanerów do tego obszaru…”

  Julius, Fake News-y, z premedytacją przemilczają pewien globalny problem, o którym już pisałem!

  Białe ,,Burki” nie tylko kołaczą do drzwi cara Rosji!

  Musimy ratować białych uchodźców z RPA

  http://prawy.pl/67893-musimy-ratowac-bialych-uchodzcow-z-rpa/

  Nowy apartheid – coraz mniej białych w RPA. Opowieść Bura

  http://forsal.pl/artykuly/1077046,nowy-apartheid-coraz-mniej-bialych-w-rpa-opowiesc-bura.html

  Porażające wyniki sondażu! Nawet trzy czwarte mieszkańców Afryki myśli o emigracji

  http://telewizjarepublika.pl/porazajace-wyniki-sondazu-nawet-trzy-czwarte-mieszkancow-afryki-mysli-o-emigracji,62452.html

  TO PRZEMILCZAJĄ SZMULOWSKIE (NIE)RZĄDY I ŚCIERWOMEDIA, OBAWIAJĄC SIĘ ŚWIATOWEJ PANIKI?

  Katastrofalna susza w Afryce Południowej

  https://wol.jw.org/pl/wol/d/r12/lp-p/101994564

  Susza w Kapsztadzie. Miastu grozi całkowity brak wody w kranach

  http://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-susza-w-kapsztadzie-miastu-grozi-calkowity-brak-wody-w-krana,nId,2521871

  SĄ TEŻ POMYSŁY.

  Suszę w RPA można rozwiązać ściągając górę lodową z Antarktydy

  https://www.koniec-swiata.org/susze-w-rpa-mozna-rozwiazac-sciagajac-gore-lodowa-z-antarktydy/

  GDZIE INDZIEJ JEST TAK SAMO.

  Wielka susza na południowym wschodzie Australii. Farmerzy tracą swoje plony, a zwierzęta padają z głodu

  https://krolowasuperstarblog.wordpress.com/2018/02/21/wielka-susza-na-poludniowym-wschodzie-australii-farmerzy-traca-swoje-plony-a-zwierzeta-padaja-z-glodu/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 114. [Efialtes
  8 lipca 2018 o 7:08 AM]

  według mojego rozeznana, kikut numer 22 nie jest kobietą, ale może się mylę, bo niespecjalnie poświęcałam uwagę temu kikutowi z numerem 22.

  On, czy tam ona, kikutowa, mnie nie przeszkadza. Widać na świecie muszą być i tacy/takie.
  Zasadnicza trudność polega jednakże na tym, że kikut numer 22 się do mnie przyczepia. Może należy on do gatunku chłopysiów, które z sympatii ciągnęły dziewczynki za warkocze i się te chłopysie dziwiły, że dziewczynki ich nie lubią. Normalnych relacji międzyludzkich tacy widać z domu wynieść nie mogli i teraz kontynuują dzieciniarskie zachowanie.

  Tym niemniej to miłe, Efialtes, że jesteś zwolennikiem/zwolenniczką? czystej atmosfery. Ja szanuję ludzi, którzy nie przyłączają się bezrozumnie do konfliktów niepotrzebnie dolewając tzw. oliwy do ognia.

  Polubienie

 115. Ad Na na na

  według mojego rozeznana, kikut numer 22 nie jest kobietą, ale może się mylę, bo niespecjalnie poświęcałam uwagę temu kikutowi z numerem 22.

  Widzę Na, na na, że jesteś tępą i niereformowalną sztuką, która innym wystawia ,,piękne laurki”, a sama…! Może lepiej idź do swoich po-rzeczkowych powidełek lub dżemików i mieszaj je w kółeczko do usranej śmierci, i zostaw innym politykowanie, badanie historii, odkrywanie tajemnic tego zakręconego/zakłamanego świata.
  Już Ci wiele razy tłumaczyłem, że przestań produkować na pęczki epistoły, a Ty dalej swoje! Ja nie mam czasu na czytanie Twoich pierdół czy umysłowych wypocin po nieprzespanej nocy, które nam serwujesz, ale jak mam kaprys i czas na to pozwala, to czytam Twoje banialuki i je komentuję – chyba mam takie prawo?

  https://sjp.pl/episto%C5%82a

  Czy w dzisiejszym natłoku informacji medialnych jest Ci obce takie pojęcie?

  https://pl.wiktionary.org/wiki/streszcza%C4%87

  https://sjp.pl/banialuki

  P.S. Podejrzewam z dużą dozą prawdopodobieństwa, że jesteś bardzo zdolną kobitką, która nawet potrafi przepalić wodę w czajniku, gotowaną na kawę czy herbatę, a o reszcie szkoda pisać, bo nawet mojego nick-a nie potrafisz poprawnie napisać!

  P.S. 2 Nie zaglądaj obcym damą pod kieckę, bo to jest brzydka wada wścibskich babsztyli!

  ,,według mojego rozeznana, kikut numer 22 nie jest kobietą, ale może się mylę…”

  P.S. 3 Oto Ciebie nie podejrzewam, ale… Chi, chi, chi…

  https://sjp.pl/garkot%C5%82uk

  Cha, cha, cha…

  Hej!

  Polubienie

 116. O! a ja popełniłam pomyłkę w kwestii Efialte, co można mi jednak policzyć na plus.


  Co do kikuta dwudziestego drugiego, to widzimy, że niektórym wciąż się zdaje, że ktoś pisze wyłącznie dla nich. Ale tak nie jest, zapewniam. Nie jesteś kikut 22 jedynym użytkownikiem Internetu jak błędnie sądzisz.

  Wbrew temu, co można by sądzić jest nawet sporo osób, które chętnie czytają moje komentarze i bywa, że jestem proszona by coś napisać nowego bo nie ma co czytać.

  Tak to już jest, że jak się nie ma samemu nic do powiedzenia, to konieczne jest podpieranie się cudzymi opiniami. Takich od zamieszczania linków jest wszędzie zatrzęsienie.

  Może masz, kikut 22 chorą wątrobę i dlatego nie potrafisz się skupić by przeczytać więcej niż jedną, dwie linijki tekstu?

  Tak czy siak, kikut numer 22, mnie nie przeszkadzasz, bo ja się drobiazgami naprawdę nie zajmuję.

  Polubienie

 117. Ad Na na na

  NO, CÓŻ, TYLKO TYLE I AŻ TYLE!

  WYBACZ PANIE BOŻE PRÓBOWAŁEM, ALE TO JEST BEZNADZIEJNY PRZYPADEK!

  Amen

  Polubienie

 118. julius
  Lewicowa pro Putinowska partia w strukturach siłowych?
  A może być taka pro, skoro sam Putin jest anty lewicowy?

  Polubienie

 119. Coś nowego na rynku wojny.
  Jaki to bedzie miało wpływ na to co robią amerykańskie marines?
  ————————

  Lilia Japparowa: W Syrii Walczy Nowa Rosyjska PGB

  PGB (Prywatna Grupa Bojowa) „Wagner”, pojawił się poważny konkurent. Jak dowiedzieliśmy się z mediów, nowa prywatna grupa bojowa „Patriot”,(«Патриот»),…

  … prawdopodobnie związana z Ministerstwem Obrony, co najmniej od wiosny 2018 roku, bierze udział w działaniach zbrojnych w Syrii

  O istnieniu „Patriot’a” korespondenci „Deszczu” (Дождя ) (opowiedzieli podczas przygotowywania reportażu „Wojenkomat Rosja” («Военкомат Россия»*1.): rozmówca na rynku usług ochroniarskich, oficer Ministerstwa Obrony i przedstawiciele organizacji kombatanckich. Ta wojskowa firma jest wymieniona wraz z PKB (ЧВК) „Wagner”, w apelu do władz (jest w posiadaniu Deszczu), który podpisał generał-pułkownik w stanie spoczynku Leonid Iwaszow, szef międzynarodowej organizacji społecznej „Honor i Ojczyzna” Władymir Pietrow i przewodniczący Komitetu ” Krajowego Zebrania Oficerskiego ” Jewgenij Szabajew. Wszyscy trzej potwierdzili reporterom Deszcz’u, że wiedzą o istnieniu ЧВК „Patriot”.

  Oświadczenie zawiera wymóg określenia statusu prawnego Rosjan, którzy odbyli działania bojowe w składzie ЧВК, a które planuje się w najbliższym czasie skierować do Prokuratury Generalnej, Sądu Najwyższego i prezydenta, powiedział Szabajew. Autorzy ostrzegają o nadchodzącym kryzysie w ruchu weteranów : we „Wszechrosyjskim Zebraniu Oficerskim”. Już trzy lata napływają skargi od rannych w walkach w Syrii, którzy nie otrzymują „społecznej, rehabilitacyjnej i ekonomicznej pomocy ” od państwa z powodu braku statusu prawnego, pracowników ЧВК.

  Rozmówcy w strukturach zrzeszających weteranów, wiążą nową ЧВК z Ministerstwem Obrony. „Patriot” formuje się m.in z kadrowych rosyjskich żołnierzy, opowiada Szabajew: „Tam biorą głównie profesjonalistów, którzy, według naszych informacji, do tej pory odbywają służbę w Ministerstwie Obrony”. To i czynni specjaliści zarządu Sztabu Generalnego, wojskowi prawnicy, żołnierze Sił Operacji Specjalnych, uściśla generał-pułkownik Iwaszow.

  Oficer Ministerstwa Obrony, porównując nową ЧВК z „grupą Wagnera”, zaznaczył, że w „Patriocie” płacą więcej i lepiej precyzują zadania bojowe. Według Szabajewa, „w zależności od specjalizacji, wynagrodzenia mogą wynosić od 400 tysięcy do miliona rubli. Praca trwa miesiąc-dwa, dłuższe kontrakty tutaj, nie występują”. Dowódcy „Patriot’a”, twierdzi Szabajew, mogą otrzymywać procent od transakcji, między ЧВК i zamawiającymi usługi.

  Rozmówca w strukturach zrzeszających weteranów powiedział, że „Wagner” i „Patriota” konkurowały uzyskaniu kontraktu związanego z ochroną górników w kopalni złota w republice Środkowoafrykańskiej. Według źródła, w końcu kontrakt dostał „Wagner” (o obecności żołnierzy ЧВК w republice już informowały media). Obie firmy wojskowe walczą i pracują w Syrii. „Jeśli „Wagner”, często bierze na siebie zadania bojowe, to „Patriot”, bardziej zajmuje się ochroną pierwszych osób” — dodaje rozmówca Deszczu.

  Jak napisano w apelu „Krajowego Oficerskiego Spotkania”, „Patriot” to nie jedyna nowa ЧВК. „Istnieją inne firmy, które wchodzą na rynek, — ich dokładnych nazw nie znamy, ale wiemy, że one wchodzą do Libii, Jemenu, Sudanu, Brunei. Teraz idzie cały kompleks konsultacji w krajach afrykańskich” — mówi Szabajew.

  Jedna z ЧВК, na razie bez nazwy, chroni budowę bazy rosyjskiej w Burundi, powiedział rozmówca Deszczu w ministerstwie Obrony. Dwustu specjalistów — ochrona, geolodzy, inżynierowie, budowniczowie — koordynują swoje działania z MSZ, Wojskowo-kosmicznymi siłami (ВКС) i FSB. O istnieniu rosyjskiego projektu ochronnego w Burundi, wspominał również, w rozmowie z Deszczem, szef ukraińskiej ЧВК Omega Consulting Group, Andrej Kebkało (Кебкало).

  „Nie ma nic dziwnego, że wojskowi chcą się wyróżniać, stworzyć jakieś firmy i zacząć zarabiać na tym, do czego są przyzwyczajeni — mówi ekspert Rosyjskiej Rady Spraw Międzynarodowych, Anton Mardasow ( Мардасов).— Ale rozmnożenie takich grup tworzy chaos prawny. Jak to będzie załatwione? u nas ЧВК (oficjalnie, przyp.tłum) nie istnieje. Firmy są formowane jako Czopy (ЧОПы), zajmujące się doradztwem wojskowym, co robić mogą, tylko za granicą”.

  Ministerstwo Obrony nie odpowiedziało na indagacje Deszczu.

  ————–

  Czytaj (ros.) także:

  „Złoto Wagnera. Ile płaci się za żywych i martwych najemników, jak wojska rosyjskie firmy dzielą Afrykę, i kto stoi za nowym ЧВК „)Patriot”
  Opowieści żołnierzy i ich krewnych w raporcie Lilii Japparowej (Яппаровой)”

  https://tvrain.ru/teleshow/reportazh/chvk_vagnera-467150/

  —————-
  przypisy:
  *1.Komisariat wojskowy (военкома́т)) — organ lokalnego zarządu wojskowego w Związku Radzieckim, a następnie w republikach byłego ZSRR, odpowiedzialny za wojskowo-mobilizacyjną obsługę ewidencyjno-rekrutacyjną w Siłach Zbrojnych Rady ZSRR i państw post-sowieckich (nie wszystkich).
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%92%D0%BE%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D1%8B%D0%B9_%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%B8%D1%81%D1%81%D0%B0%D1%80%D0%B8%D0%B0%D1%82

  *2.Частное охранное предприятие/организация (ЧОП/ЧОО) — организация, специально учрежденная для оказания охранных услуг, зарегистрированная в установленном законом порядке и имеющая лицензию на осуществление частной охранной деятельности.[1]
  Prywatna firma ochroniarska/organizacja (CZOP/ЧОО) — , która powstała specjalnie do świadczenia usług ochroniarskich, spółka zarejestrowana zgodnie z prawem i posiadająca licencję na wykonywanie prywatnej ochronnej działalności.[1]
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%A7%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D1%85%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D1%8F_%D0%BE%D1%80%D0%B3%D0%B0%D0%BD%D0%B8%D0%B7%D0%B0%D1%86%D0%B8%D1%8F
  —————-

  Na YouTube:

  Конкурент «Вагнера»: в Сирии начала воевать новая российская ЧВК
  konkurent Wagnera: W Syrii zaczęła walczyć nowa rosyjska PGB

  ———–
  źródło:
  https://tvrain.ru/news/patriot-467148/

  Дождь
  В Сирии начала воевать новая российская ЧВК
  autor:Лиля Яппарова
  5 июля, 2018

  ————–

  Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
  Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
  dozwala się wyłącznie na darmowych
  platformach elektronicznych, ze wskazaniem
  adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

  z neonu24

  Polubienie

 120. Michaił Deliagin*1.: Przygotujcie się na Upadek Państwa…

  Z „Narodnogo Żurnalista”: Rozmowy o patriotyzmie nigdy nie stracą na aktualności. Tylko zależy, jak odnieść sią do tego pojęcia. Jeśli za patriotyzm uznać obronę obecnej władzy, to, z takim pomysłem przyjdzie się rozstać…

  …Kremlowska elita nie ma z patriotyzmem nic wspólnego. Chyba, że mówimy o zaprzedaniu Zachodowi. Naszym zadaniem, jest zwrócić się ku swojej Ojczyźnie — Rosji. Ratujmy Rosję. Bez Majdanów i innych naruszeń prawa.

  Przygotujcie się na upadek państwa, które ogłosiło każdemu z nas – wojnę, na wyniszczenie

  Reforma systemu emerytalnego – to bezmyślne ludożerstwo, podobnie jak monetyzacja świadczeń 2005 roku (kiedy emerytów próbowano pozbawić nawet prawa korzystania z transportu miejskiego): u mężczyzn ukradli 5, u kobiet – 8 lat życia.

  Liberałowie ograbili ludność z materialnego dziedzictwa Związku Radzieckiego -zakładów, fabryk i rozwłóczono wnętrza, a teraz rabują ją z nie-materialnego dziedzictwa – systemu opieki zdrowotnej, edukacji i w końcu, z samego życia.
  Przyczyna kryzysu emerytalnego – to nie demografia (jak by nie przekonywał nas rząd Miedwiediewa, że w Rosji za dużo emerytów i żyją trochę za dobrze), a straszny, nie mający sobie równych, system opodatkowania dochodów, wypychający w „cień” dziesiątki milionów ludzi.
  Czym człowiek biedniejszy, tym więcej od niego (z uwzględnieniem obowiązkowych opłat socjalnych) zabiera państwo: kraj przekształcono w raj podatkowy dla miliarderów i podatkowe piekło, dla wszystkich – pozostałych.

  Rozmowy o niedostępności dla nas, doskonale działającej na całym świecie, progresywnej skali opodatkowania – to kłamstwo: bogatych ludzi niewielu, i dlatego łatwo ich kontrolować, mają, co oddać, i oni odadzą z radością, aby uniknąć więzienia.

  Nawet oligarchowie rozumieli konieczność progresywnej skali: podatków w Rosji, nie chcą płacić, tylko liberalni reformatorzy.

  Powód dziury w funduszu emerytalnym – to niechęć liberalnych reformatorów aby płacić podatki Rosji ( Francji, USA, Wielkiej Brytanii i innym krajom płacą z ochotą).
  Ignorowanie tej przyczyny, nie pozwala przezwyciężyć kryzysu emerytalnego.

  W 2014 roku u nas zostały zabrane realne uprawnienia emerytalne, zamieniając ruble, – punktami: udział wydatków na deficyt Funduszu Emerytalnego spadł w budżecie federalnym o jedną trzecią, z 21 do 14%, – ale to starczyło na mniej, niż 3 lata.
  Obecnego podniesienia wieku emerytalnego, też starczy – nie na długo.

  Przy tym bezrobocie ludzi starszych i młodzieży pogorsza się; starzy zaczną umierać z biedy, nie dociągając do emerytury (prawdopodobnie, w tym zamysł – reformatorów).
  Putin zmiękczy ludożerczą reformę (może przedłużyć termin, podniesienia wieku emerytalnego, może ograniczyć podwyższenie dla kobiet do 5 lat), ale nie odrzuci jej, bo patrzy na gospodarkę i sferę społeczną oczami liberalnych kanibali.

  Wygląda na to, że liberalny rząd Miedwiediewa ogłosił wojnę na zniszczenie każdego z nas.
  Należy poważnie przygotować się na nieuchronny upadek tego państwa, aby nie zniszczyć siebie, jak w przypadku Związku Radzieckiego, na początku lat 90-tych, a tym bardziej nie, jak Ukrainę – w 2014.
  Rozmowy o patriotyźmie w sytuacji, gdy miejsce banderowców zajął rząd Federacji Rosyjskiej, po prostu, straciły sens.

  ————————–

  Przypisy:

  *1. Михаил Делягин (Michaił G. Deliagin, ur. 18 marca 1968 r., Moskwa) — rosyjski ekonomista, publicysta i polityk, prowadzący wielu programów radiowych i telewizyjnych. Doktor nauk ekonomicznych (1998). Rzeczywisty państwowy radca Federacji Rosyjskiej 2 klasy. Redaktor naczelny dziennika „Wolna myśl” (od 2011 roku). Dyrektor autonomicznej organizacji non-profit „Instytut problemów globalizacji”, aktywny członek organizacji społecznej РАЕН . Członek partii „Sprawiedliwa Rosja” (od 2016 roku). Były przewodniczący rady ideologicznej partii „Ojczyzna”.
  https://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%94%D0%B5%D0%BB%D1%8F%D0%B3%D0%B8%D0%BD,_%D0%9C%D0%B8%D1%85%D0%B0%D0%B8%D0%BB_%D0%93%D0%B5%D0%BD%D0%BD%D0%B0%D0%B4%D1%8C%D0%B5%D0%B2%D0%B8%D1%87

  ——————

  Powyższy artykuł, na YouTube:
  czyta M.Deliagin:

  Przygotujcie się na upadek państwa, które ogłosiło każdemu z nas wojnę – na wyniszczenie

  ——————
  Źródło:
  https://narzur.ru/gosudarstvo-objavilo-kazhdomu-iz-nas-vojjnu-na-unichtozhenie/
  za:
  https://delyagin.ru/articles/183-novosti/59612-gotov-tes-k-krakhu-gosudarstva-kotoroe-ob-javilo-kazhdomu-iz-nas-voynu-na-unichtozhenie
  Готовьтесь к краху государства, которое объявило каждому из нас войну на уничтожение
  autor: Михаил Делягин
  28.06.2018

  ——————-

  Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
  Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych materiałów:
  dozwala się wyłącznie na darmowych
  platformach elektronicznych, ze wskazaniem
  adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.
  Za Neon 24

  Polubienie

 121. W PRZYRODZIE ZAWSZE MUSI BYĆ RÓWNOWAGA CZYLI TORUS!

  PSY WOJNY

  Academi

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Academi

  Psy wojny – powrót najemników

  https://www.focus.pl/artykul/psy-wojny-powrot-najemnikow

  Prywatne armie Kremla walczą w Syrii i w „wojnach hybrydowych”

  https://wiadomosci.wp.pl/prywatne-armie-kremla-walcza-w-syrii-i-w-wojnach-hybrydowych-6027384861774465a

  Od Indochin po Pakistan – polscy najemnicy na frontach świata. Wywiad z Krzysztofem Wójcikiem, autorem książki „Psy wojen”

  https://ksiazki.wp.pl/od-indochin-po-pakistan-polscy-najemnicy-na-frontach-swiata-wywiad-z-krzysztofem-wojcikiem-autorem-ksiazki-psy-wojen-6165290495121537a

  P.S. Dwa dni temu pan podgenerał i pan nadksięgowy, pytali mnie czy byłem w CUDZEJ LEGII! Pan podgenerał nawet sugerował, że uciekłem z LWP i teraz ciężko muszę to odpokutować w domyśle zmyć sromotną hańbę z polskiego zielonego mundurka! Chi, chi, chi…

  PRZYJACIÓŁ I SYMPATYKÓW LC SERDECZNIE ZAPRASZAM. Cha, cha, cha…

  http://www.legia-cudzoziemska.pl/

  Cześ i czołem, kluski pod stołem

  Polubienie

 122. @ kika22

  W zasadzie nic mi do tych potyczek Jegomościa z wojakami i finansistami, ale jak czytam wszystkich – więc tylko dodam: daj Pan lepiej spokój ludziom.

  Już dwa dni minęły, kiedy ustali, a Pan jakiś taki nerwowy i nieustępliwy.

  Ja mam 72 lata i nie nachodzą mnie takie myśli.

  Pozdrawiam i więcej spokoju … .

  Polubienie

 123. Bajki Dla Idiotów o Rychłym Krachu Ameryki

  W przededniu nagocjacji Trump-Putin, przedstawiam interesujące rozważania na powyższy temat opublikowane na portalu Publizist.ru, pióra autora ukrywającego się pod pseudonimem Ехидный Douglas.

  Przede wszystkim chciałbym przypomnieć, co wasz uniżony sługa, pisał jeszcze 4 lata temu, kiedy na Ukrainie zdarzył się światowy chachłacki pogrom.

  Pisałem o tym, że ta sytuacja — to klasyczny polityczny zugzwang, genialnie rozegrany przez Amerykanów.

  Jego sens polegał na tym, że albo Putin „przełknie” prowokację i utraci Ukrainę ze wszystkimi konsekwencjami, które dziś wszyscy widzimy, albo natychmiast zainterweniuje wszystkimi dostępnymi siłami, włączając wojskowe. I wtedy bingo, to będzie to!…. W sumie najgorsze: pełna międzynarodowa blokada i kompleksowy pakiet sankcji!

  Krótko mówiąc — i tak źle, i tak niedobrze!

  W rzeczywistości, wyjście w tej sytuacji istniało. Putin był zobowiązany interweniować! I nie tylko po to, aby powstrzymać rozlew krwi i powiesić banderowskich degeneratów, a po to, aby:

  1. Dać do zrozumienia wrogom, co się z nimi stanie, jeśli się nie uspokoją.

  2. Dać do zrozumienia przyjaciołom, że mogą polegać na Rosji, jak na starszym bracie.

  3. Nie w słowach, ale w czynach, dać do zrozumienia USA i Europie, że szantaż nie przejdzie.

  4. Dać do zrozumienia swoim i innym Ruskim, że „Ruski Mir” — to nie surkowsko-fiedorowskie-prigożinskie-starikowskie-kisielewskie oszustwo, a część rzeczywistej prawdziwej polityki rosyjskiej. I osiągnąć przy tym niespotykane, totalne wsparcie, w najszerszych warstwach ludowych.

  5. Ocalić własną gospodarkę i finanse i nie „skrobać rzepy” w poszukiwaniu okrężnych szlaków gazociągów: to w Bułgarii, to w Turcji, to w Niemczech, upokarzając się przed całym światem, jak natrętny komiwojażer.

  Jak wiadomo, przesławny geopolityczny Großmeister wpadł w ten zugzwang z fasonem! I nie tylko stracił 3 mld dolarów, nie tylko, jak ostatni pacan, zaufał partnerom, sam, własnymi rękami, doprowadził Majdan do logicznego końca, przekonując Janukowycza aby nie ingerował, nie tylko stał się pośrednim sprawcą wszystkich w następstwie tragedii, nie tylko dostał pod bokiem największego wroga, ale i te same sankcje i tę samą blokadę, którymi jego utalentowani waszyngtońscy koledzy, grozili mu ze wszystkich dyplomatycznych sił.

  Czyli — czysto przegrana sytuacja! Jak w poradniku dla początkujących polityków, w rozdziale, gdzie jest mowa o tym, czego w żadnym wypadku nie wolno robić.

  Prawda, musimy oddać należne prezydentowi! On szczerze rozłożył ręce i otwarcie wyraził partnerom swoje niezadowolenie z powodu oszustwa. Maładiec!

  Zapoczątkowane sankcje, nałożyły się na głupotę polityki gospodarczej wszystkich ostatnich 18 lat, logicznie prowadząc do tego, co wszyscy wiemy:

  Do reform systemu emerytalnego, podwyżki cen i podatków, do zaczynającego się reżimu drakońskiej ekonomii.

  Mówiąc prościej, do stanu poprzedzającego bankructwo.

  Od tej genialnej politycznej przenikliwości prezydenta, w połączeniu z jego niezrównananymi zdolnościami szachowymi, ucierpieli wszyscy: i zwykli obywatele, którzy teraz będą swoimi groszami płacić za gambity i salta Großmeister’a, i jego własne otoczenie, w osobie zarówno złodziejskiego dygnitarza, który stracił wszelkie granice z powodu wieloletniej bezkarności, i nagle z dużym niezadowoleniem odkrywającego, że laba się skończyła, tak samo i „wielki biznes”- takiego samego złodzieja, którego konta i aktywa na całym świecie zostały zamrożone, a on sam — bez prawa wjazdu, dokładnie tam, gdzie zawsze chcieli i w imię czego kradli z budżetu – wagony pieniędzy.

  Oczywiste jest, że interesy jakiejś tam syberyjskiej emerytki baby Mani i gospodinów. Abramowicza, Wekselberga, Deripaski i innych. różnią się diametralnie. Rozumie się, że na babę Manię tylko napluć — ale już nie na Deripaskę! Oczywiste jest, że w jednym przypadku — rzadki kapuśniaczek, a w drugim — perły za drobne, ale przecież ich, niezadowolonych — mnogo!

  I wszyscy oni, nie tylko niezadowoleni, ale bardzo niezadowoleni!

  Teraz, kiedy po całej Rosji gonią piłkę, niezadowolenie nie jest szczególnie widoczne! Ale futbol nie jest wieczny.
  I piłkę zmieni inny sport narodowy — masowe protesty.

  Sposobów, aby rozwiązać sytuację w istniejących warunkach, przy zachowaniu obecnego kursu — NIE Ma! Nie ma gdzie wynieść się z pieniędzmi! O tym już otwarcie zaczynają mówić bardzo zblatowani propagandyści, na opłatę których, pieniądze póki co jeszcze są. . Ale pieniądze wkrótce się skończą i oni wraz z nimi.

  I wtedy w Rosji, pojawi się ta sama sytuacja, której uniknąć ze wszystkich sił, stara się każdy polityk, ale daleko nie każdy jest w stanie uniknąć.

  Oto , jaka jest, kremlowska pozycja, w przeddzień spotkania Trumpa i Putina.

  A jaka jest waszyngtońska?

  poparcie dla Trumpa dziś w USA znacznie wzrosło. Po pierwsze, dzięki ostrej polityce protekcyjnej i ochronie swoich interesów narodowych, dzięki czemu rynek akcji w USA, bije wszelkie rekordy.

  Po drugie, dzięki skutecznej polityce zagranicznej!

  Ile są warte, chociażby negocjacje z Kimem i wynikłe z nich rozbrojenie na półwyspie Koreańskim, za które Trumpa gotowi zgłosić do Pokojowej Nagrody Nobla!

  Przepłaceni Chubiewy-Kesajewy i inni propagandowi szpanerzy, mogą ile chcesz, zagadywać naiwnych, niegramotnych łosi; przekonywać o „szybkim krachu Ameryki” i „śmierci Unii Europejskiej”. Ale o tym, że ten Eurosojuz dopiero co jednomyślnie przedłużył antyrosyjskie sankcje jeszcze na pół roku, nie informują. Zabronione!

  A bajki o upadku Ameryki zdobywają zaufanie tylko u tej części elektoratu, której dziś , w przeciwieństwie do czasów Radzieckich, nie leczy się przymusowo.

  W rzeczywistości, pozycja USA w świecie jest dzisiaj niezachwiana a niezadowolenie Europy lub Chin wywołujących wojnę handlową, nic tu nie zmienia.
  Kto się lubi, ten się czubi

  Niektórzy obserwatorzy już spieszą porównywać to spotkanie Trumpa i Putina w Helsinkach, ze spotkaniem Reagana i Gorbaczowa w Reykjaviku w 1986 roku.

  W rzeczywistości, nie ma żadnych podstaw do takich porównań. Sytuacja jest zupełnie inna.

  USA i ZSRR wtedy, 32 lata temu, to były dwa najpotężniejsze mocarstwa na świecie.

  Za czasówZwiązku Radzieckiego nie było ani finansowych afer, ani drobnej półbandyckiej politycznej żulii, ani gospodarki surowcowej, ani ludowego rozczarowania!

  To wszystko przyszło później, po haniebnej porażce M. S. do zachodniej dyplomacji. Ale w tym momencie, autorytet Radzieckiego lidera w narodzie, był bardzo wysoki.

  I dlatego Reagan nie mógł budować swojej strategii negocjacji w tych rozmowach na presji, wobec swojego vis-a-vis, typowej dla amerykańskiej polityki. Musiał liczyć się z nim i z krajem, który sobą wyobrażał.

  Reagan mógł marzyć oszukać Gorbaczowa (co i osiągnął). Ale w żaden sposób nie mógł korzystać z szantażu lub bezpośrednich gróźb wobec Genseka, grożąc mu globalnymi karami.

  A Trump może!

  A teraz czas przejść do najważniejszego.

  Trump w trakcie tego spotkania może łatwo zorganizować Putinowi drugi zugzwang, nie mniej, jeśli nie bardziej destrukcyjny niż Obamowski majdan.

  Schemat jest bardzo prosty.

  Putinowi (—) niezbędne są ekonomiczne ulgi. Jeśli nie kompletne, to przynajmniej częściowe zniesienie sankcji i ograniczeń. Przyczyny zostały podane powyżej.

  Oczywiście, Trump to rozumie.

  Będąc dośwoadczonym biznesmenem, on nie ustąpi ani centa, bez korzyści dla siebie i swojego kraju.

  Będąc inteligentnym człowiekiem i trzeźwym politykiem, on doskonale rozumie i to, czego wymagać niemożliwe, na przykład, rezygnacji Rosji z Krymu — absurd!

  I już zdążył wyrazić się jasno na ten temat w mediach, mówiąc, że Krym — to naprawdę rosyjska ziemia i jego przejście pod rosyjską rękę — jest logiczne i uzasadnione.

  Ale jeśli Trump naprawdę chce zasadniczo naruszyć pozycję Putina w Rosji, w oczach jego elektoratu, to nie ma nic lepszego, niż zaproponować mu jako opłatę za ulgi w reżimie sankcyjnym, całkowitą rezygnację z Donbasu i częściową (lub całkowitą) rezygnację z Syrii.

  A dalej — wszystko źle!

  Nie zgodzić się — to znaczy zostać w pojedynkę z międzynarodową blokadą, z rozwijającym się kryzysem gospodarczym, grożącym upadkiem i masowymi wystąpieniami z nieprzewidywalnymi konsekwencjami.

  Zgodzić się – to wyzwać do siebie nowy wybuch masowej frustracji, szczególnie dobrze widoczne na tle „emerytalnych wydarzeń”.

  Jaki będzie rezultat — niewiadomo. Może w ogóle nie być! Ale pragmatyzm i cyniczność amerykańskiej polityki są od dawna znane.

  A nie do pozazdroszczenia sytuacja Rosji, nie może lepiej predystynować do takiego właśnie, biegu rzeczy i zdarzeń.

  I dlatego jest sens zakończyć na nucie, że Deripaski i Kerimowy-Szuwałowy mają powody do nadziei.

  Dla nas wszystkich — nadziei nie ma. Przegramy w każdym wypadku.

  ———————

  źródło:
  https://publizist.ru/profile/11008
  za:https://cont.ws/@douglas/989898
  Сказки о скором крахе Америки для идиотов
  autor: Ехидный Douglas
  Опубликовал Илья Качесов
  11.07.2018

  ————

  Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
  Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
  materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych
  platformach elektronicznych, ze wskazaniem
  adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

  Polubienie

 124. W US-raju naukowa rewelacja!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/gdzie_Rzym,_gdzie_Krym

  To nie facet (ten) KRYM tylko ukryta baba (ta) CRIMEA.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Crimea&prev=search

  Czy to była dawna szmulowska CARAIMIA/KARAIMIA, a CHAZARÓW można miedzy bajki włożyć?

  Karaimski

  http://pl.languagesindanger.eu/book-of-knowledge/list-of-languages/karaim/

  Karaimi i religia karaimska w średniowiecznych źródłach rabinicznych.

  http://www.jhi.pl/blog/2016-12-27-karaimi-i-religia-karaimska-w-sredniowiecznych-zrodlach-rabinicznych

  Jak nic nie wiadomo to po jasny ch… ta cała ,,naukowa” spekulacja? Komu i czemu to ma służyć?

  Karaimi

  ,,… Pochodzenie etniczne Karaimów stanowi przedmiot dyskusji naukowej od połowy XIX wieku. Według współczesnych wschodnioeuropejskich Karaimów tylko Karaimi zamieszkujący dawniej Bliski Wschód (Egipt, Irak i Syrię), a obecnie Izrael i USA, czyli tzw. Karaimi orientalni są pochodzenia semickiego, podczas gdy znaczna część Karaimów wschodnioeuropejskich (Ukraina, Litwa, Polska i Rosja) ma pochodzenie tureckie, a drobna część posiada słowiańską etnogenezę. Jest to jednak pogląd nieakceptowany przez większość współczesnych badaczy karaimizmu, jak również nieobecny w pracach samych Karaimów sprzed lat 20. XX wieku, kiedy to dokonał swoich reform Hadżi Seraja Szapszał.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karaimi

  Co za głupie pytanie, oni się nie kwalifikowali do gazu, bo byli ,,trudnopalni/trudnotopliwi” i się nie nazywali JUDE/JUDASZE/CHA-SYDZI!

  Dlaczego Hitler ,,ratował” Żydów?

  http://ziut.neon24.pl/post/132487,dlaczego-hitler-ratowal-zydow

  TO JEST KOLEJNE ,,NAUKOWE” FIKSUM-DYRDUM – ONA ROMA, A ON RZYM!

  WSZYSTKO ŚMIERDZI KRYM-INAŁEM, A NIE ROMAMI i CYGANAMI!

  Hej!

  Polubienie

 125. Ja rozważania z poziomu filozof i nauki sprowadzam ostatnio do drewna.
  Drewno pochodzi od drzewa.
  A drzewa rosną nie tylko w lasach.
  Drewno nie rośnie, ale za to wysycha, usycha, pęka, butwieje, pęcznieje, robaczeje daje się wyginać i obrabiać.
  Do stołów i krzeseł jeszcze nie doszedłem, ale już trzy dość klasyczne modele moździerzy się dopracowałem.
  Oto one na dzień dzisiejszy wszystkie z dębu. Dąb się dość dobrze obrabia.
  Jesion mają mi przywieść w piątek.

  Oczywiście mogą też być z buku, mogą być w kształcie misek, zatem nieco szersze i masywniejsze.

  Polubienie

 126. Dziwne zachowanie szefa Komisji Europejskiej na szczycie NATO w Brukseli. Jean-Claude Juncker słaniał się na nogach, musiał być podtrzymywany, ale jego mina nie wskazywała na to, że dzieje się coś niedobrego. Wręcz przeciwnie, był uśmiechnięty, tak samo jak otaczający go przywódcy, a wszystko uchwyciły kamery.

  alfalfa 9 minut temu Oceniono 7 razy 3
  Zmęczył się walką o demokrację w Polsce.
  A.

  Odpowiedz
  hotin przed chwilą Oceniono 2 razy 2
  Gdzie w tym czasie był cieć Tuska Paweł Graś.Wyraznie czuć tutaj prowokację rodem ze spotkań pod smietnikiem.

  Odpowiedz
  duquette 9 minut temu Oceniono 8 razy 2
  .
  Zwykły zapijaczony patus. I taka kanalia chce pouczać rząd RP.

  Może Karski podwiezie go Meleksem?

  Odpowiedz
  Frank Akira przed chwilą Oceniono 1 raz 1

  Bolek ikoną totalnych
  Junkers ikoną neomarksistowskich „elit” UE

  Odpowiedz
  31.februarius przed chwilą Oceniono 1 raz 1
  Poroszenko go spryskał „nowymsokiem” …

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23667685,dziwne-zachowanie-junckera-na-szczycie-nato-chwial-sie-trzeba.html#BoxMTPPush

  Może to kolejna ofiara Noviczoka

  Polubienie

 127. Dalsze komentarze

  clamcay 13 minut temu Oceniono 3 razy 1
  bo pić to trza umić

  Odpowiedz
  pafdadiii 14 minut temu Oceniono 7 razy 1
  Ten przewracający się, bełkoczący alkoholik doskonale obrazuje stan bolszewickiej UESSR.

  Odpowiedz
  semigetuza 17 minut temu Oceniono 7 razy 1
  uchlal sie Klaudiusz jak swinia i tyle

  Odpowiedz
  kasan-der 26 minut temu Oceniono 9 razy 1
  Lubi wypić?

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz
  villiers przed chwilą 0
  I takie pijane bydlę nami rządzi.

  Odpowiedz
  mateusztt przed chwilą 0
  Wypił litra i stoi. Z trudem, ale stoi :p

  Odpowiedz
  Marek Tropiciel przed chwilą 0
  od razu widać, że sojusznik naszej opozycji,to u nich standard.

  Odpowiedz
  pafdadiii przed chwilą 0
  „Dziwne zachowanie” – już nawet GWno uznaje swoich wyznawców, wyborców POtologii i kodziarstwo za idiotów 🙂

  Odpowiedz
  pan.szklanka przed chwilą 0
  Gdyby mnie mieli światowi przywódcy targać do domu, to też bym się napie…ł.

  Odpowiedz
  Alejaja Izbak 5 minut temu Oceniono 2 razy 0
  BUAHHHHAHAHAHAHAHAHAHAHHHAHHAHAHAAHAHAHAHAHA!

  Lider gEU ! Pszywucca duhowy karzdego lewackiego gej feminazisty-marksisty ! I ja sie pytam – gdzie byl TUSK ! Fkoncu PO to zostal wyznaczony rzeby POdczymywac swego pana i nosic za nim plaszcz !

  BUAHAAAHAHAHAHAAAAAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAAHAHAHA!

  Odpowiedz
  krikrikrikri 7 minut temu Oceniono 4 razy 0
  Gazeto. A teraz dla lemingów, opozycji i przemądrzałych lewaków…Tłumaczymy.

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz
  sykstus_7 9 minut temu 0
  Zupełnie jak Leonid Breżniew. Jeszcze tylko dyrygowania orkiestrą brakuje 🙂

  Odpowiedz
  pensylwania2 10 minut temu Oceniono 4 razy 0
  Czyli swój chłop 😉

  Odpowiedz
  pafdadiii 10 minut temu Oceniono 8 razy 0
  A Chyży Ruj Thusk pewnie w szatni szuka płaszcza dla tego alkoholika

  Pokaż odpowiedzi (2) Odpowiedz
  czyjakikolwiekloginjestwolny 12 minut temu Oceniono 4 razy 0
  Bo pić to trzeba umić.

  Odpowiedz
  ful7 12 minut temu Oceniono 10 razy 0
  To nie było
  +++
  Jego lokaja Tuska ??? !!!

  Odpowiedz
  Czesław Rosomak 13 minut temu Oceniono 6 razy 0
  Bawi się wuj za pieniądze podatnika, wywalić pijaka z roboty!

  Odpowiedz
  krzychut 14 minut temu Oceniono 2 razy 0
  Co w tym nadzwyczajnego? Dziwne byłoby gdyby wytrzeźwiał.

  Odpowiedz
  Kuba Elo 24 minuty temu Oceniono 8 razy 0
  Moze machneli cos z tuskiem na odwage przed impreza?

  Pokaż odpowiedzi (1) Odpowiedz
  fields1 6 minut temu Oceniono 1 raz -1
  Tusk miał donieść flaszkę ale skrewił. Więc Juncker był niedopity.

  Odpowiedz
  hegemon123 6 minut temu Oceniono 1 raz -1
  Przez takich przywódców Unia zdechnie. Nie ma szans..

  Odpowiedz
  Black Swan 11 minut temu Oceniono 5 razy -1
  a co w tym dziwnego? Nayebał się w trupa bo ten typ ma tak w swoim stałym zwyczaju…
  Sumienie go gryzie za to co zrobił Europejczykom więc to normalne, że człowiek w takiej jak on sytuacji poszukuje ratunku we flaszce… Publiczne zaszczyty, pełne konto u banku jest niczym w stosunku do tego jak zostanie zapamiętany przez ludzi…. A zostanie zapamiętany jako szmata przy pomocy której banksterzy wycierają sobie buty bo tylko na taka pamięć zasłużył…

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23667685,dziwne-zachowanie-junckera-na-szczycie-nato-chwial-sie-trzeba.html

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s