Wołyń Czas Zbrodni


Kolonia Pokuta…

Prezydent wszedł w pole wyrosłe na miejscu wsi o znaczącej nazwie – Kolonia Pokuta.

Prezydent Duda klęczał w miejscu, gdzie była unicestwiona przez banderowców polska wieś – żeby nie musieć spotykać się z rozgoryczonymi jego dotychczasową postawą środowiskami kresowymi w Polsce, prezydent Poroszenko przybył na Zamojszczyznę, by morderców przedstawić jako ofiary, a premier Morawiecki napisał list, w którym pomyliło mu się kiedy naprawdę przemilczano prawdę o Rzezi Wołyńskiej. Nie w PRL-u bowiem panowało w tej sprawie kłamliwe milczenie – ale w III RP!

Prezydent wszedł w pole wyrosłe na miejscu wsi o znaczącej nazwie – Kolonia Pokuta. Niestety, dziś – 75 lat od Rzezi Wołyńskiej Polska wciąż zachowuje się, jakby była kolonią Ukrainy, kredytując i bezwzględnie wspierając jej złodziejsko-bandyckie władze, a te oczywiście nie myślą o żadnej pokucie…

Kiedy przemilczano ukraińskie zbrodnie?

Z kolei pan premier Morawiecki swoim zwyczajem (choć w tak oczywisty sposób wbrew sobie) wciąż wygłasza anty-komunistyczne przemówienia, do których tak bardzo nie pasuje swoim życiorysem zawodowym, charakterem i predyspozycjami. Tym razem wplótł krytykę PRL w podnoszenie zasług III RP dla przywracania świadomości kresowej, a zwłaszcza pamięci o zbrodniach banderowskich

Tymczasem sytuacja była i jest znacznie bardziej złożona. Z jednej strony „za komuny” nakręcono „Ogniomistrza Kalenia” i „Zerwany most”, ale jednak nie był to top powtórek filmowych. Wydano „Drogę donikąd”  Andrzeja Szcześniaka  i  Wiesława Szoty  oraz „Herosów spod znaku tryzuba” i „Świętojurskiego władykę” śp. prof.  Edwarda Prusa  – ale następnie ich długo nie wznawiano, przeto kupowane były na bukinie za ciężkie pieniądze. Z drugiej strony kontrowersyjne przez swój obraz polskiego podziemia, ale mówiące bezwzględną prawdę o UPA „Łuny w Bieszczadach” miały masowe nakłady, a „Ślady rysich pazurów” były lekturą szkolną. Same środowiska kresowe były mimo to przytłumione – pamiętając, że miejsce urodzenia „obecnie ZSRR” wcale w dowodzie dobrze nie wyglądało, a ponadto  widząc dawnych banderowców, czy w każdym razie Ukraińców w szeregach milicji, bezpieki i Partii.

Jeszcze bardziej bolesne zaś okazało się, że ich następne pokolenie czynne jest z kolei w „opozycji demokratycznej”, w ramach której  Kuroń  robił wykłady o sojuszu z nacjonalizmem ukraińskim, a  Michnik  siedział we Lwowie na zjeździe ukraińskich nacjonałów pod herbami „zabranego Zakierzonia” – Chełma, Przemyśla i… Nowego Sącza. Kresowianie zapadali się więc w sobie, wiedza o Rzezi Wołyńskiej nie była niekiedy przekazywana nawet w rodzinach – „bo lepiej, żeby wnuki nie wiedziały…, bo TAMCI znowu mogą przyjść, gdy nas znajdą…”.

Pamiętajmy, że przywrócenie tej pamięci na dużą skalę i w końcu nawet do głównej debaty publicznej w III RP – to kwestia ostatnich 12 lat i wielkiej pracy przede wszystkim ks.  Tadeusza Isakowicza-Zaleskiego  i grupek zapaleńców nawet przez „oficjalnych Kresowian” z różnych towarzystw tego czy tamtego traktowanych jak szaleńcy, samobójcy, a w najlepszym razie dziwacy. Pan premier zaś mija się z prawdą także o tyle, że  walka o pełną pamięć kresową, obejmującą także zbrodnie ukraińskie – dokonała się nie dzięki którejkolwiek partii politycznej III RP, ale WBREW NIM  (wliczając w to PSL pamiętające o Kresowianach wyłącznie w okresach swej opozycyjności), a przede wszystkim wbrew banderofilskiemu PiS-owi.

I jak widać – opór ten wcale nie zelżał. Nawet emitując w końcu publicznej telewizji „Wołyń” – musiano opatrzeć go możliwie rozmydlającym winę ukraińską komentarzem  Wildsteina, oficera ideologicznego polityki historycznej „dobrej zmiany”. Gdyby sprawa nie była tak poważna, to „debata” ta – mogłaby się kojarzyć tylko ze sceną z „Bruneta wieczorową porą„, w której po puszczeniu „Przez prerie Arizony” tłumaczy się widzom, że „formuła westernu jest dowodem na bezwład percepcji„. Żeby się komu nie daj Bóg imperialistyczny film za bardzo nie spodobał! Za wczesnej demokracji w taki sposób okraszano też „Stawkę większą niż życie„, tłumacząc oglądającym dlaczego w ogóle nie powinni tego serialu oglądać.  Zaprawdę, TV PiS się nie boi dobrych wzorów – nie bacząc, że w ten sposób w istocie obraża pamięć ofiar Rzezi Wołyńskiej i innych zbrodni ukraińskich szowinistów.

Neo-banderowska prowokacja

Zwłaszcza, że chętnych do ich pełnego rozgrzeszania przecież nie brakuje – wśród najbliższych zagranicznych przyjaciół obecnych władz III RP. W związku z 8 lipca prezydent Ukrainy postanowił uczcić okrągłą rocznicę 74 lat i 4 miesięcy bez 2 dni – ataku uprzedzającego oddziałów Armii Krajowej i Batalionów Chłopskich na bazy UPA i pro-niemieckiej Ukraińskiej Policji Pomocniczej w Sahryniu, Szychowicach i pięciu innych miejscowościach na Hrubieszowszczyźnie.

Prowokacja neo-banderowska jest jasna. To próba postawienia znaku równości między ludobójstwem dokonanym przez ukraińskich szowinistów na Wołyniu – a obroną przed jego powtórzeniem na Ziemi Zamojskiej.  Stąd idiotyczny termin przybycia  Poroszenki  do Polski i jego demonstracyjna nieobecność na Wołyniu, stąd eufemizmy o „tragicznych wydarzeniach” i stąd powtarzająca się fraza o rzekomej wzajemności.

Tymczasem „tragicznym wydarzeniem„, to jest utrzymywanie się mixu oligarchiczno-banderowskiego za naszą obecną południowo-wschodnią granicą, zaś co się tyczy wzajemności – oddział mojego krewniaka, mjr.  Stanisława Basaja „Rysia”, I Batalion Hrubieszowski BCh uczestniczył w tej (i innych) operacjach anty-banderowskich na Zamojszczyźnie i to m.in. dzięki niemu ziemia ta nie zmieniła się nie tylko w drugi Wołyń, ale także i nie w kolejne Bieszczady i kawał Rzeszowszczyzny, które jeszcze kilka lat po wojnie trzeba było odwojowywać z rąk trzeciego, ukraińskiego okupanta.

Taka polityka, jak realizowana przez Kijów obecnie i ta atmosfera przyzwolenia, która wciąż panuje w Warszawie, potwierdzona wiciem się oficjeli III RP podczas lipcowych obchodów – wzmacniają niestety obawy, że do zbrodni banderowskich może dojść ponownie (Odessa i Donbas świadczą o tym aż nadto dobitnie). Tym bardziej pamiętajmy więc lekcję z Wołynia – i z Sahrynia:  jeśli chcemy przeżyć, musimy być przygotowani. I uderzać pierwsi!

Konrad Rękas


Czy po wyświetleniu przez TVP filmu ,,Wołyń”, po jego obejrzeniu, nasz stosunek do obecnej pro Banderowskiej Ukrainy się zmieni? Czy zmieni się stosunek naszych elit politycznych?

Reklamy

161 uwag do wpisu “Wołyń Czas Zbrodni

 1. ODŻYDZANIE UKRAINY W LATACH 1917-1920. PIEKŁO DANTEGO TO BYŁA ŻAŁOSNA FARSA W PORÓWNANIU DO TEGO CO WYPRAWIAŁO ŚWIATOWE ŻOŁDACTWO Z LUDŹMI NA TAMTEJSZYCH TERENACH!

  Pogromy na Ukrainie, 1917-1920

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=http://www.jewsoftetiev.com/pogroms-in-the-ukraine-1917-1920/&prev=search

  Pogromy Żydów na Ukrainie (1918–1920)

  Lokalizacja wybranych pogromów Żydów na Ukrainie w latach 1918–1920 z uwzględnieniem liczby ofiar. Infografika oparta na tabeli w dalszej części hasła.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pogromy_%C5%BByd%C3%B3w_na_Ukrainie_(1918%E2%80%931920)

  Morduj Żyda! Pogromy na Ukrainie.

  http://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/308259992-Morduj-Zyda-Pogromy-na-Ukrainie.html

  POLSKIE SS CZYLI GOŁĄBKI ŚWIĘTEGO SPOKOJU, NIOSĄCY POKÓJ NA SZABLACH, LANCACH, KARABINACH I BAGNETACH?

  Huzarzy Śmierci w wojnie polsko-bolszewickiej 1920 r.

  http://dzieje.pl/aktualnosci/huzarzy-smierci-w-wojnie-polsko-bolszewickiej-1920-r

  Dywizjon Jazdy Ochotniczej (Dywizjon Huzarów Śmierci)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dywizjon_Jazdy_Ochotniczej

  P.S. Prawdopodobnie mój dziadyga, ze strony ojca, brał udział w misjach ,,pokojowych” gołębiarzy. Nie mam 100% pewności, jak jeszcze żyli, to wszyscy milczeli jak grób! Panie Boże, odpuść mu wszystkie winy za jego młodzieńczą głupotę i durnotę, w którą się wdał!

  Amen

  Polubienie

 2. A w TVPO pokazano skórę węża.
  Czy to nie obdarto ze skóry naszego węża?
  Skórę pokazano, a co z resztą? Uciekła czy poszła na grillowanie?

  Polubienie

 3. Co do filmu, nie jestem w stanie komentować. Nawet na ekranie nie można było tego oglądać na spokojnie. Przeżyć coś takiego, byłoby nie do zniesienia. Uraz psychiczny na całe życie.
  Jeśli Kurski a zatem PiS zdecydował się pokazać ten film to znaczy, że idzie na znaczne ochłodzenie stosunków z Kijowem.

  Polubienie


 4. Zaginęła mieszkanka Krakowa Małgorzata Łapczyńska. 31-latka ostatni raz była widziana 6 lipca w rejonie ul. Pachońskiego. Kobieta nie wróciła do tej pory do domu, nie nawiązała też kontaktu z bliskimi.

  W chwili zaginięcia była ubrana w szary dres.

  Rysopis zaginionej Małgorzaty Łapczyńskiej:
  Wzrost: 170 cm
  Waga: 53 kg
  Budowa ciała: szczupła
  Włosy: ciemne, długie do ramion
  Znaki szczególne: tatuaże, jeden na lewej łopatce (typu „bluszcz”), drugi na lewej nodze (typu „drzewo”).
  Osoby, które mają informacje o zaginionej, proszone są o kontakt z III Komisariatem Policji w Krakowie pod numerami telefonów: 12 61-52-912, 12 61-57-180 lub 997.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23654567,zaginela-malgorzata-lapczynska-wyszla-z-domu-w-szarym-dresie.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 5. Syryjskie systemy obrony powietrznej odbiły atak Izraela ba bazie T-4 na wschodzie prowincji Homs.

  W nocy syryjska baza T-4 na wschodzie prowincji Homs została zaatakowana przez Izrael, poinformowała syryjska Agencja Informacyjna SANA.
  — Syryjskie systemy obrony powietrznej odbiły atak Izraela — udało się zniszczyć kilka pocisków, jeden samolot został trafiony. Pozostałe opuściły przestrzeń powietrzną Syrii — głosi komunikat.

  Strona izraelska odmówiła udzielenia komentarza w tej sprawie.
  ——————————-

  Jarosław Kaliński
  Czy juz cos wiadomo jaki to był samolot, atakowały dwa F16, dwa F15 i dwa F35. Wystrzelono 8 rakiet samosterujących z czego 5 straciła OPL Syrii, trzy dpotarły do celu.

  Polubienie

 6. Miałeś Pan przygotować mi te dwa referaty na dzisiaj, o której mam spodziewać się Pana u mnie Panie Grzegorzu?

  Mam nadzieję, że Pan nie zapomniał o mnie?

  Polubienie

 7. Jeśli Trump obieca Putinowi wyjście wojsk USA z Europy Środkowej, Niemcy mogą zająć ich miejsce – pisze na łamach „Rzeczpospolitej” Jędrzej Bielecki. Nową strategię niemieckiego rządu kanclerz ujawniła w cotygodniowym, radiowym przesłaniu do narodu.
  Wykorzystała ostatnią taką okazję przed rozpoczynającym się w jutro szczytem sojuszu atlantyckiego w Brukseli.

  Księstwo Warszawskie zbliża się coraz szybciej.

  Polubienie

 8. No chyba, że Pan ucieka od danego mi słowa!

  O jeszcze jedno!

  Dziś słyszałem w radiu, że Pański kolega nijaki wąż podobno R.I.P – ie kilometry pieszo z Krościenka, po tym jak dziewczyny obdarły go ze skóry, a ulubione swoje volvo w zastaw musiał zostawić.

  Polubienie

 9. „Czy już coś wiadomo, jaki to był samolot, atakowały dwa F16, dwa F15 i dwa F35.”

  A może te dwie „Ewki” to nasze były?

  Polubienie

 10. @ julius

  „Księstwo Warszawskie zbliża się coraz szybciej.”

  Historia lubi się powtarzać, o czym nie wielu pamięta.

  Polubienie

 11. Rydzyk dziękuje narodowcom za blokowanie Marszu Równości. „Jaka to jest piękna młodzież”

  Pyton tygrysi, który ukrywa się w gminie Konstancin-Jeziorna, może być agresywny. Jjeszcze nie znaleziono gada. To głównie wina trudnego, podmokłego terenu.

  Znaleziony został nowy ślad, który został potwierdzony przez biorącego udział w poszukiwaniach specjalistę.

  (Było to stare Volvo?)

  Służby ponownie apelują o ostrożność i niespacerowanie w okolicach miejscowości: Gassy, Dębina, Ciszyca, Czernidła, Łęg.

  Polubienie

 12. Adminku czemu w tobie tyle agresji? .Zazdrościsz mi Krościenka , pięknych kąpieli pysznego jedzenia ?
  Chłopie adminku czy to moja wina że twoja baba zaaplikowała cię dietę odseparowała cię od słoninki , kaszanki , ptasiego mleczka i dla twojego dobra daje ci tylko mleko kwaszone z kartoflami a ty się na mnie wyżywasz ?
  Miej litość adminku chłopie co ja winny ?
  Weż żone do łoza małżenskiego .Pobaraszkujcie .Może ci ta agresja przejdzie bu bu ha ha ha . Adminek podesłać ci Wisłocką abys pewne rzeczy sobie przypomniał bo się przy robocie łózkowej skompromitujesz .
  Adminku naprawdę nieładnie tak pisać .Gdzie twoja kultura ? bu bu ha ha ha .
  Cytat adminek :

  Adm 9 lipca 2018 o 7:49 PM
  A w TVPO pokazano skórę węża.
  Czy to nie obdarto ze skóry naszego węża?
  Skórę pokazano, a co z resztą? Uciekła czy poszła na grillowanie?

  Polubienie

 13. DOBRZE WIEDZIEC ZE MASZ GRZANKU NA IMIĘ GRZESIO ŁADNIE . MASZ WAKACJE DO 1 WRZESNIA I DOPIERO WRACASZ DO GIMNAZJUM . MACIE TEJ LABY STANOWCZO ZA DŁUGO BU BU HA HA HA

  Polubienie

 14. Wężu jaka agresja. Gdy zobaczyłem węża skórę w TVP byłem gotowy się rozpłakać.
  Na szczęście to nie ty i nie twoja skóra.
  A tu się okazuje, że ssssssssss cały i zdrowy, wczasuje w Krościenku.
  Odetchnąłem z ulgą.
  Wąż cały, wąż zdrowy i w dobrej kondycji.
  Trzymaj się wężu.

  Polubienie

 15. julius
  Ameryka Trumpa gra na osłabieniu Niemiec, blokowaniu ich powiązań gospodarczych i politycznych z Rosją Putina, a widzi to między innymi w podniesieniu rangi i znaczenia Polski. Tak więc Księstwo Warszawskie nie teraz, teraz jest nastawka na Międzymorze i na imigracyjny burdel w reszcie Europy
  Tam kłopoty dopiero się zaczną i będą się nasilały.

  Polubienie

 16. CZEŚĆ I CZOŁEM, KLUSKI POD STOŁEM, SZANOWNI PANOWIE SPEKULAŃCI!

  ZNOWU SZMULOWSKIE WOJNY I KOMBINUJECIE Z CZYM TO SIĘ JE! HISTERIA LUBI SIĘ POWTARZAĆ – PRZECIEŻ TO JEST JASNA OCZYWISTOŚĆ, PEJS KOHELET TO JUŻ PRZEPOWIEDZIAŁ, ŻE WSZYSTKO JUŻ BYŁO I NIC NIE MA NOWEGO POD SŁOŃCEM! JAK NIE MOŻE BYĆ NOWYCH NEWS-ÓW, TO TYLKO MOGĄ BYĆ POWTÓRKI Z ROZRYWKI CZYLI ODGRZEWANE ŚMIERDZĄCE KOSZER KOTLECIKI!

  http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=27202

  CZY W CZOSNKOWEJ KSIĄŻECE JEST NAPISANE, ŻE SZMULE KIEDYKOWIEK Z KIMŚ SIĘ NAPIERDALAŁY O ROPĘ NAFTOWĄ? CZY OLEJ SKALNY BYŁ IM POTRZEBNY DO ŻYCIA? PANOWIE, W NASZYM JĘZYKU WYRAŹNIE JEST UWIDOCZNIONE, ŻE WSZYSTKO CO ZŁO——TO, TO JEST SZAJS!

  https://synonim.net/synonim/olej+skalny

  https://sjp.pl/z%C5%82o

  MAMY XXI W. I SZMULE ZACZĘŁY ,,NOWE” WOJENNE AWANTURY, TYM RAZEM O…

  Przyszłość ludzkości: wojny o wodę

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/20562-przysz%C5%82o%C5%9B%C4%87-ludzko%C5%9Bci-wojny-o-wod%C4%99

  Wojny o wodę

  http://www.national-geographic.pl/ludzie/wojny-o-wode

  Konflikty etniczne czy walka o wodę? Spory dotyczące rzek na Bliskim Wschodzie i w Afryce Północnej

  http://www.woda.edu.pl/artykuly/bliski_wschod/

  Upadek państwa Izrael? Problem wody pitnej.

  http://www.prisonplanet.pl/polityka/upadek_pastwa_izrael,p827976096

  Na pohybel wszystkim szmulom, palec boży wszędzie ich dosięgnie!

  Hej!

  Polubienie

 17. Miedzymorze, między jakimi morzami ?
  Na zdjęciach ponizej Pani Prezydent Chorwacji, podobno agent CIA. Dwa kraje nadmorskie już są.

  Polubienie

 18. julius nie wklejaj tego bo Przemek zawału dostanie chłopie .To jest naprawdę prezydent Chorwacji ? Była na meczu z Rosją i jakoś te twoje focie jej nie przypominają i gdzież by prezydent kraju robiła sobie takie focie w negliżu .Niemozliwe!!!!!!!!! .
  Proszę o usunięcie tego i nie obrażanie głów obcych państw .

  PS SZKODA ŻE U NAS OGÓRKOWA NIE WYGRAŁA MIELIBYŚMY ŁADNIEJSZEGO PREZYDENTA .PRAWDA GRZANKU ?

  Polubienie

 19. NO FAKTYCZNIE JAKAŚ PODOBNA

  ALE SKORO ADOLF MIAŁ SOBOWTÓRA W POSTACI GUSTAVA WELERA TO MOŻE I PANI PREZYDENT CHORWACJI MA SOBOWTÓRA BU BU HA HA HA .
  TY MÓDL SIĘ JULIUS ABY TO NIE BYŁ FOTOMONTAŻ I ABY TO BYŁA PRAWDZIWA PANI PREZYDENT BO JAK NIE TO CIĘ TO CZEKA :

  A JAK JESZCZE JAK PISZESZ TO PODOBNO AGENT CIA TO NA BANK TAM TRAFISZ .

  ZARTUJE OCZYWISCIE BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 20. JULIUS ZWRACAM HONOR . TEZ TO ZNALAZŁEM . ALE TRZEBA PRZYZNAĆ PIEKNA SŁOWIAŃSKA KOBIETA . BEZ DWÓCH ZDAŃ .
  CHORWACI NASI BRACIA SŁOWIANIE MOGĄ BYĆ DUMNI !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 21. SWOJĄ DROGĄ TO JA NIE WIEM CZY MY NIE WYBIERAMY KOBIET DO PREZYDENTURY TYLKO SAME SAME CHŁOPY .
  JAKIEGO MIELIBYSMY ŁADNEGO PREZYDENTA

  PANI OGOREK NIE WYGRAŁA I NIE MA CO SIĘ PORÓWNAĆ DO CHORWATÓW BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 22. Ad Juliusa

  Miedzymorze, między jakimi morzami?

  Julius, to już się nazywa TRINITY tak samo jak ośka czy oś BERLIN-RZYM-TOKIO. Czemu tylko trzy morza – na świecie nie ma więcej mórz? Kolejne matactwa i krętactwa szmuli!

  Trójmorze

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jmorze

  Tere fere, gadaj zdrów! W Po—lin już upłynęło 29 lat syjonistycznej sielanki i z roku na rok jest coraz gorzej!

  Ekspertka: celem Trójmorza wyrównanie poziomu życia w krajach UE

  https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/1785156,Ekspertka-celem-Trojmorza-wyrownanie-poziomu-zycia-w-krajach-UE

  Dorabianie ideologii do g… wartych syjonistycznych pomysłów musi być obowiązkowe, żeby enty raz zrobić gojów w ch…!

  Trójmorze ostatni bastion chrześcijańskiej europy.Trident is the last bastion of Christian Europe

  ,,Na zdjęciach poniżej Pani Prezydent Chorwacji, podobno agent CIA.”

  Kolejna globalna marionetka, która pobierała nauki w US-raju!

  Kolinda Grabar-Kitarović

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kolinda_Grabar-Kitarovi%C4%87

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 23. Ja głosowałem na panią Ogórek.
  Jak znów będzie kandydować to znów na nią zagłosuję.
  Trochę chuda ale jak Wałęsa się upasł to morze i ona by nieco przybrała na wadze.
  Do ładnego żyrandola ładna pani by pasowała.

  Polubienie

 24. Kikuniu nie wiem jak w tej Chorwacji się prezia wybiera ale jeżeli w wyborach powszechnych jak u nas to wybrali ją Chorwaci a co tobie do tego? .Wybór Chorwatów .
  W sumie mają gust .
  Cóż za piękna kobieta mniam mniam . Ogórek mogłaby jej dorównać tylko troszki nogi ma niewymiarowe przychude trochę .
  Ale ta prezydent Chorwacji jako kobieta to słowiański miód .Opolczyk ją powinien umieścić na swoim blogu aby pokazać jakie słowianki są piękne .
  Angielki brzydkie jak diabli….. niemki ujdzie w tłok ale najwięcej witaminy mają polskie i chorwackie dziewczyny .
  Pycha !!!!!!!!!!!!!!!
  Takze single szukac bab !!!!!!!!!!!!! a nie w samotności siedzieć !!!!!!!!!!

  Polubienie

 25. cytat adminek .
  Trochę chuda ale jak Wałęsa się upasł to morze i ona by nieco przybrała na wadze.

  No faktycznie adminku Boluś nam się upasł że aż miło ale cóż schabowe , bigos , ruskie pierogi i opalanie pupy na Florydzie robią swoje bu bu ha ha ha .
  Grubiutki .Buzia pucułowata .witaminek mu nie brakuje w tej III RP drugiej Japonii bu bu ha ha ha a moze Irlandii jak mawiał Pinokio .

  ale adminku wiem ze ty pisowy ale uczciwie musisz przyznać że prezes wszystkich prezesów nasz umiłowany ” Chrobry ” też sobie ładny bandzioch wyhodował .Tak na oko baba w 7 miesiącu taki ma brzusio.

  bu bu ha ha ha

  Polubienie

 26. Ratko Mladić, skazany na dożywocie za ludobójstwo podczas wojny w Bośni i Hercegowinie, na posiedzeniu wstępnym swego procesu apelacyjnego w Hadze oskarżył NATO o „zniszczenie” jego kraju.

  Pozdrowienia dla Ratko Mladića. Bracia Serbowie nie poddawajcie się żydowskim zbójom z NATO.

  Polubienie

 27. Pytanie do adminka takie mam .
  Ponieważ nasz adminek pisze że PIS rządzi super i ze to męzowie stanu to pytanie do adminka .
  Pierwsza kadencja PIS zbliża się ku końcowi .Pewnie na 99, 9 % będzie druga ale mam pytania .

  1. Program od papierowej do cyfrowej Polski . Jest to ukłon w stronę krypto . Może to był program PO ale jaka to różnica żadna .chodzi o to aby ludzie mieli mniej wartościowych papierków a bardziej operowali krypto w stylu bitcoin .

  2. Strategia na rzecz odpowiedzialnego rozwoju .Inaczej plan Morawieckiego . Co PIS adminku zrobił przez 3 lata w tym kierunku ? Konkrety proszę .Plan znam a ty adminku się z nim zapoznaj i podaj ile procent planu zostało zrealizowane .

  3. Kończy się pierwsza kadencja .Niech adminek poda plan jaki został wprowadzony przez PIS mający na celu ochronę uzębienia polskich dzieci . Obiecywał to w ojczulkowych mediach .

  Coś ty adminku kit wstawiasz . Taki zwolennik PIS głosowałby na kandydatkę SLD i Millera Ogórek .No nie wiarygodne .
  Liczę adminek na merytoryczne odpowiedzi .

  Dziś TV nadała film o życiu amerykańskich wojaków w Polsce .No ibiona mat będą bronić nas przed ruskimi bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 28. Bardzo proszę naszego szperacza Kikę aby zbadał ten temat dokładnie jak się żyje Amerykańcom na tych Mazurach .Jakie mają wygody ? Czy są zadowoleni a najważniejsze czy nie ma skarg do metropolii za wielkim bajorem że się tu ich żle traktuje .
  Memy bardzo wskazane !!!!!!!!!!!!!!

  Podejmiesz się wyzwania Kika ssssssssssssssssssss bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 29. Ja nie chcę nic mówić ale gdzieś kiedyś czytałem że jakiś amerykaniec w drzewo wjechał potem drugi .Ot nie lubią ich słowiańskie drzewa bu bu ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!!
  No i tak dla przypomnienia :

  Polubienie

 30. PYTANIA DO ADMINKA BARDZO KONKRETNE SSSSSSSSSSSSSSSSS

  No to odpowiem ci bardzo konkretnie
  A czy politycy PiS Wszystkich innych partii również) to biznesmeni, albo tacy co mieli kierownicze stanowiska w dużych firmach z czasów PRL?
  Nie, oni są politykami, po takich różnych studiach dla nierobów jak wydział prawa, politologia, historia, prawo pracy, współczesne zagadnienia Leninizmu, pardon, sensu życia i wegetacji, propagandy i bajerowania.
  Ale wolę PiS bo mimo ich wszystkich niedoskonałości chcą poprawy życia tych uboższych, dzieci, chcą poprawy w wymiarze sprawiedliwości, nie chcą czarnych z Afryki

  Polubienie

 31. Adminek a pamietasz PRL owską dupę .
  DUPA – DYPLOMOWANY URZĘDNIK PRAWA ADMINISTRACYJNEGO . TY WIESZ ŻE ONI JESZCZE W LATACH 90 PISALI PRZY ZAWODZIE PRAWNIK .
  CZASAMI SPOTYKAŁEM KOLEGÓW I POWIEDZONKO DO NICH :
  „CZESC DUPA” ALE SIĘ NIE OBRAŻALI .

  ADMINEK DO ZADNEGO PYTANIA SIĘ NIE ODNIOSŁEŚ OLALEŚ PYTANIE W KWESTII PLANU MORAWIECKIEGO ZERO TWOJEJ ODPOWIEDZI JAK RÓWNIEŻ OLALEŚ TEMAT ZWIĄZANY Z PROGRAMEM DBANIA O UZĘBIENIE DZIECI A PIS OBIECYWAŁ Z RĘKĄ NA SERCU U OJCZULKA . SAM SŁYSZAŁEM . GDZIE LIKWIDACJA NFZ O KTÓREJ PIS TRĄBIŁ PRZED WYBORAMI ? NIE MA .
  A ODPOWIEDZIALEŚ SAMYMI OGÓLNIKAMI ALE DZIĘKUJĘ I ZA TO .
  BO W SUMIE CO MASZ INNEGO NAPISAĆ JAK NIE TO CO MÓWIĄ W TV REPUBLIKA
  BU BU HA HA
  MASZ TAM ABONAMENT ZE TAK ZAPYTAM ?

  Polubienie

 32. ADMINKU ALE CZEMU NIE ZAUWAŻASZ TEGO ILU NAM TU UKRAINCÓW SPROWADZONO ?
  WIESZ JAKIE SĄ ICH MASY?
  MNIE WCZORAJ NP TAKSÓWKĄ WIOZŁA KOBITKA TAKSÓWKARZ Z UKRAINY NAWET ŁADNA BU BU HA HA HA
  ALE TO ADMINKOWI NIE WADZI !!!!!!!!!!!!!
  A NIE PAMIETA ADMINEK APELI PAPIEŻA ABY BRAĆ UCHODZCÓW ILE TYLKO MOŻNA I IM POMAGAĆ ?.
  ADMINEK JAK TO TO TAK PRZECIEŻ TY MASZ DOBRE SERCE.

  Polubienie

 33. MNIE WCZORAJ NP TAKSÓWKĄ WIOZŁA KOBITKA TAKSÓWKARZ Z UKRAINY NAWET ŁADNA BU BU HA HA HA

  WCZORAJ POPIŁEM W KROŚCIENKU I NIE BYŁO WYJŚCIA TYLKO BRAĆ TAXI . ALEZ TAM BROWAREK ZIMNY Z BECZKI PYCHA . NIEBO W GĘBIE !!!!!!!!!!!!! KIEŁBASKA Z ROŻNA TEZ PYCHOTA
  DZIĘKI CI PISIE !!!!!!!!!!!
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 34. ssssssssssssssssss no to odpowiadam nieco szerzej

  Kliniczne stadium paranoi – polska elektromobilność

  polska elektromobilność na przykładzie Solarisa

  Jak człowiek – albo państwo, kraj – chce zaistnieć w jakiejś dziedzinie technicznej w której nie ma doświadczeń, to musi albo kupić licencję, patent, albo wymyślić projekt od podstaw.

  Wykształcić ludzi którzy ten czy inny dział przemysłu stworzą od podstaw. Więc projektanci, kadra techniczna zarządzająca, średni personel techniczny,wreszcie szeregowi ale bardzo ważni pracownicy produkcyjni.

  Musi zaprojektować a następnie zbudować fabrykę, zorganizować sieć podwykonawców. Musi wykonać studium koncepcyjne projektu, wreszcie gotowy prototyp do celów testowych, badawczych.

  W drodze wielu testów musi produkt tak udoskonalić, usunąć usterki, by nadawał się on do produkcji masowej. Następnie wdrożyć tę masową produkcję. Musi znaleźć na ten produkt nabywców, ponieść koszty promocji, reklamy.

  Musi zbudować lub zakontraktować sieć dystrybucji. Musi wreszcie zwyciężyć w wyścigu rynkowym, czyli przekonać do swojego produktu konsumentów.

  W przypadku samochodów elektrycznych nie jest to łatwe, konkurencja jest olbrzymia – przeciwnikami na rynku są wielkie koncerny motoryzacyjne, bardzo zamożne, wyposażone w wiedzę, w ludzi, w fabryki, sieć dystrybucji – wszystko to, co ten nowy musi sobie dopiero zbudować. Do tego te koncerny z reguły korzystają ze wsparcia rządów swoich krajów – a czasem również innych krajów w których prowadzą produkcję/sprzedaż/montaż (niepotrzebne skreślić).

  Tak jest na przykład w Polsce, gdzie szereg wielkich międzynarodowych koncernów korzysta ze specjalnych ulg, przywilejów, zwolnień itp. Korzysta również z taniej tubylczej siły roboczej – czyli nie obraź się Czytelniku – ale Ciebie, i Ciebie, i Ciebie… Kolejne polskie rządy wprowadzały na preferencyjnych warunkach wielkie firmy, nie tylko motoryzacyjne, by – według wersji oficjalnej – cywilizować (jak niektórzy Wybitni Blogerzy cywilizują innych blogerów) polski przemysł. W praktyce okazywało się, że nie było to cywilizowanie – tylko likwidacja konkurencji – ale o tym się mniej mówiło.

  Szczęśliwie mamy teraz Nasz Polski Patriotyczny Katolicki rząd. I ten rząd postanowił postawić na elektromobilność, postanowił stworzyć polski przemysł samochodów elektrycznych. Postanowił, by przemysł ten stał się kołem zamachowym polskiej gospodarki. Któż inny, niż Nasz Polski Patriotyczny Narodowy Rząd nadawałby się do takiego, jakże ważnego dzieła. Nikt inny, tylko Nasz Polski Narodowy Patriotyczny Katolicki Rząd – z Naszym Premierem i Naczelnikiem, co na kolanach w kościele modlą się ze swym ludem – da radę. Damy radę!

  Tym bardziej można wierzyć w sukces, że Nasz Polski Katolicki Patriotyczny Narodowy Rząd z Premierem na czele, który wielokrotnie zadeklarował, że postawi na elektromobilność – NIE MUSI budować tego wszystkiego od podstaw. NIE MUSI przechodzić tych wszystkich trudnych i żmudnych wyżej opisanych etapów. Nasz Rząd ma znacznie łatwiej, gdyż uwaga!, uwaga!:

  Gdyż w Polsce istnieje od lat prężna dynamiczna firma prywatna, która produkuje samochody elektryczne, produkuje samochody hybrydowe – wreszcie: produkuje samochody wodorowe. Posiada fabrykę, doświadczoną kadrę wszystkich szczebli, pracownie projektowo badawcze, sieć dystrybucji, posiada odbiorców na całym świecie. Posiada uznany znak towarowy. Posiada siły, środki, możliwości, by zbudować od podstaw nowoczesny samochód i wprowadzić go do dystrybucji na cały świecie. Właściwie trzeba tylko zaprojektować pojazd osobowy, tak naprawdę to karoserię, stylistykę, design – bo podzespoły są konstrukcyjnie tożsame – oraz wymyślić markę.

  Więc: jest taka firma – i ta firma zostaje wystawiona przez swoich właścicieli do sprzedaży.

  I CO ROBI w tej nadzwyczaj korzystnej sytuacji Nasz Polski Katolicki, Patriotyczny rząd Narodowy z tym Premierem na czele co to postawił na rozwój elektromobilności?

  Kupuje!?

  Nie, proszę Państwa – Nasz Polski Narodowy Katolicki Patriotyczny rząd – pozwala, by tę firmę – a ta firma nazywa się Solaris i ma swoją siedzibę pod Poznaniem – kupił obcy kapitał.

  Innymi słowy Nasz Polski Narodowy, Patriotyczny Katolicki Rząd z Premierem i Naczelnikiem postawiwszy – w deklaracjach, deklaracjach – na rozwój polskiej elektromobilności – postanowił zrobić to samo co wszystkie poprzednie rządy robiły z polskim przemysłem – ZLIKWIDOWAĆ!

  I co, dali radę? Dali radę!

  Polubienie

 35. Wąż masz rację; wczoraj w odstępie dosłownie minut spotkałem 2 grupy obcokrajowców (z jakichś powodów chadzają w kupie): najpierw banderowców, a potem jakichś śniadych (nie wiem czy to już byli ciapaci czy np. ‚jedynie’ Gruzini). Na drugim końcu kraju!!! Nie w Lublinie czy Rzeszowie.
  Tego tałatajstwa są całe tabuny. Nie sposób przejść się po mieście nie usłyszawszy surżyku czy innego narzecza chachłów albo innych przybłędów. Propaganda sukcesu prawicowych mediów odtrąbiła zwycięstwo w walce z ‚islamskimi imigrantami’ a tymczasem nasz kraj niepostrzeżenie zamienił się w Chochlandię.
  Wici!!!!!!!!

  Polubienie

 36. Umiera się indywidualnie, a nie zbiorowo. Każdy umiera sam za siebie i dla niego jest bez znaczenia, ile osób umarło w tym samym czasie co on.

  To ci, którzy zostali przy życiu manipulują śmiercią odbierając jej właściwy jej majestat. Trupy są obiektem przetargowym i dlatego brane są na ilość.

  Jeżeli liczy się tylko masa, to zabicie pojedynczego człowieka nie powinno być karane, prawda? – bo cóż to jest jeden tylko człowiek – w myśl tego, że płaczemy tylko nad zbrodnią mordu masowego.

  Niemcy nie po to wyszkolili Ukraińców, by nie mieć potem z nich pożytku. I dziś Niemcy taki pożytek mają, bo odebranie nam Ziem Zachodnich odwiecznie słowiańskich staje się dla nich coraz bardziej realne.
  A my, Polacy, nie tylko że nic nie mamy z tych spóźnionych żalów, ale jeszcze znaleźliśmy się między zapiekłymi wrogami i mamy dwa fronty.

  O to chodziło lat siedemdziesiąt temu Niemcom i oni to dokładnie przewidzieli, jak Polacy zareagują. Dlatego mordowanie Polaków na Wołyniu było takie bestialskie, o wiele „gorsze” niż robili to sami Niemcy z Polakami. Tak właśnie miało być i tak było, by zniszczyć Polaków, by ich skłócić i ustawić między dwoma frontami.

  A żeby nikt Polakom z pomocą nie przyszedł, prowadzona jest akcja skłócania Polski z Rosją do tego stopnia, że Rosjanie w końcu zgodzą się na korektę wyników II. wojny i Niemcy wejdą na nasze Ziemie Odzyskane całkiem zgodnie z prawem międzynarodowym. Można było w myśl tego prawa przyznać Polakom utracone wcześniej słowiańskie ziemie, będzie można je Polakom odebrać, gdy sytuacja stanie się inna i na to pracują bezrozumnie Polacy.

  Nikt nie płacze nad zamordowanymi Ukraińcami, którzy ponieśli śmierć z rąk swoich rodaków za to, że chcieli chronić swoich polskich sąsiadów.
  Dlaczego są oni przemilczani? – choć byli mordowani równie bestialsko co Polacy, a często jeszcze bardziej okrutnie by zastraszyć innych, sprzyjających Polakom Ukraińców.

  Od dawna piszę, żeby Polacy to zostawili, bo nie czas na to i stracimy wszystko.

  Ale Polacy idą na rękę Niemcom, głównie za ojro, i restaurują „poniemieckie” kamienice, robią dwujęzyczne nazwy ulic i miejscowości na naszych Ziemiach Odzyskanych, które dzięki Bohaterskim Żołnierzom Armii Czerwonej wróciły do Macierzy.

  Durni Polacy opowiadają głupoty, jakoby to należało zostawić cmentarze Żołnierzy Radzieckich ale usuwać Pomniki Chwały właśnie tych samych Radzieckich Żołnierzy. To nie tylko hipokryzja, to głupota o niesłychanym zasięgu!!!

  Przecież jest faktem, że ziemie między Odrą i Bugiem odbiła z rąk Niemców właśnie Armia Czerwona i by mogło istnieć polskie państwo, ZSRR utworzył, wykształcił i wyposażył dwie polskie Armie!
  Czy Polacy wyobrażają sobie, że Związek Radziecki miałby usuwać z terenów obecnej Polski Niemców, a potem zostawić Polakom wszystko bezwarunkowo? A skąd te fanasmagorie w polskich głowach?

  I dlaczego mając niemal sześć lat czasu Polacy sami się nie wyzwolili?

  I dlaczego nie pomogli Polakom wyzwolić się Francuzi lecz przeszli na stronę Niemców i potem nawet walczyli z nimi przeciw ZSRR?

  A Francuzi, zanim do nich weszli Niemcy, to grupowali – naiwnych Polaków chcących z „sojusznikiem” francuskim walczyć przeciw Niemcom – na wsiach w stodołach, a nie choćby w nieczynnych, a posiadanych licznie koszarach.

  Dlaczego nie przyszli z pomocą Polakom Anglicy i czekali, by Niemcy Polaków wymordowali? A tych, którzy przedarli się do Anglii albo wysyłali na śmierć w akcjach „bitwy o Anglię” albo trzymali nawet w obozach internowania?

  O czym wy tu piszecie, biedaki?
  – że Ukraińcy nam wyrządzili krzywdę?

  Takiej krzywdy, jak Polacy sami sobie wyrządzali i wyrządzają nie jest w stanie zrobić nam, Polakom, nikt!

  PS
  Sąd powinien nakazać zmianę nazwy tego portalu, ponieważ internauci wprowadzani są w błąd. Portal ma nazwę „Wierni Polsce, Wierni Ojczyźnie”, ale wartości prezentowane tam nie są zbieżne z tytułem.

  Osoba o pseudonimie „kika22” zamieszcza satanistyczne treści, natomiast Administrator propaguje spisek przeciw Federacji Rosyjskiej, mający na celu obalenie demokratycznie wybranego Prezydenta Władimira Putina, co jest jawną ingerencją w sprawy obcego, suwerennego państwa i co skutkowało by wybuchem III. wojny światowej i tym samym narażałoby Polskę na niebezpieczeństwo.
  Długi czas tematem głównym była inkontynencja w wydaniu huius (hic, hec, hoc, gen.IVdekl), narzucana czytelnikowi nieświadomemu braku związku nazwy portalu z oferowanymi treściami.

  Tak więc nakaz zmiany nazwy strony internetowej z „Wierni Polsce” na inną, adekwatną, byłby społecznie właściwy.

  PS1
  Są wakacje. Goście się zjeżdżają więc permanentny brak czasu.

  Polubienie

 37. NIE NO NANA TWOJE OGÓRKI KISZONE MUSZĄ BYĆ NAJLEPSZE .!!!!!!!!!!!
  WSZYSTKIM ŻYCZĘ DOBRYCH OGÓRKÓW W KOŃCU MAMY SEZON NA OGÓRKI . JA JUZ SWOJE POROBIŁEM PÓKI CO SIĘ ŻEGNAM BO IDĘ POŁAZIĆ PO GÓRACH A POTEM NA BROWAR .

  Polubienie

 38. SWOJĄ DROGĄ CZEMU NA WPS1 NIE PISZESZ NANO . TAM BANA NIE MASZ PRZECIEŻ . TAM CIĘ WIECEJ LUDZI PRZECZYTA !!!!!!!!!!!!!!!!! I KIKA CIĘ NIE ZAATAKUJE !!!!!!!!!!!! . TUTAJ CO NAJWYZEJ PRZECZYTA CIĘ DWIE OSOBY KIKA I ADMINEK .WARTO TRACIĆ CZAS ?

  Polubienie

 39. APEL DO GRZANKA . GRZANECZKU MIEJ ODWAGĘ . SKOMENTUJ TO CO PISZĘ NANA . NAJWYZEJ CIĘ OPIERDZIELI JAK PRZEMEXA Z BLOGU KILKA TYGODNI TEMU ALE CO TAM . OPIERDZIELENIE PRZEZ TAKĄ PIEKNĄ KOBIETĘ TO ZASZCZYT .
  NO NIC ZEGNAM SIĘ .

  Polubienie

 40. GRZANEK JAKBYŚ BYŁ KIEDYŚ W LUBLINIE PRZEJDZ SIĘ NA UMCS TO ZOBACZYSZ DOPIERO PRAWDZIWY WYSYP UKRAIŃCÓW A W PUBACH TO JUZ ZATRZĘSIENIE . JESZCZE 10 LAT TEMU TAK NIE BYŁO ALE SKORO WSZYSCY SĄ ZADOWOLENI .
  CZASAMI ZDARZA SIĘ ŻE JAKIŚ POLAK DA UKRAIŃCOWI W PAPĘ W PUBIE BO TEN MU JEGO DZIEWCZYNĘ STUDENTKĘ PO PARU BROWCACH OBMACA ALE POTEM PANOWIE SOBIE PRZYBIJĄ PIĄTKĘ BO PO CO SIĘ KŁÓCIĆ .
  TRZA ŻYĆ W PRZYJAŻNI JAK GŁOSZĄ KOSZERNI BU BU HA HA .
  MULTI KULTI DZIAŁA HA HA HA .

  Polubienie

 41. I KOLEJNA PROŚBA DO KIKI NASZEGO SZPERACZA . DZIŚ JUZ DRUGA
  KIKUNIU WYZWANIE
  A NAPISZ TY RYBEŃKO ILE TO JUŻ UKRAIŃCÓW JEST W LUBELSKIEM CZY POWIECIE ZAMOJSKIM . MEMY WSKAZANE .
  LEKTURA MOZE BYĆ CIEKAWA
  DO BOJU MISTRZU KIKO !!!!!!!!!
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 42. GRZANEK CAŁKOWITA ZGODA I POJEDZ DO LUBLINA TO DOPIERO ZOBACZYSZ ALE TO JUŻ PISAŁEM .
  ALE NIE RADZĘ UŻYWAĆ SŁÓW TYPU „CIAPATY” BO BODAJŻE W BIAŁYMSTOKU KTOŚ JUZ ZA TEGO „CIAPATEGO” ZDAJE SIĘ BEKNĄŁ ALE TO CHYBA WIESZ .
  https://www.wykop.pl/link/2134744/pol-roku-wiezienia-za-ciapaty-na-youtoube-jest-wyrok-doniesli-radni-pis/

  grzanek 11 lipca 2018 o 9:23 AM
  Wąż masz rację; wczoraj w odstępie dosłownie minut spotkałem 2 grupy obcokrajowców (z jakichś powodów chadzają w kupie): najpierw banderowców, a potem jakichś śniadych (nie wiem czy to już byli ciapaci czy np. ‚jedynie’ Gruzini). Na drugim końcu kraju!!! Nie w Lublinie czy Rzeszowie.
  Tego tałatajstwa są całe tabuny. Nie sposób przejść się po mieście nie usłyszawszy surżyku czy innego narzecza chachłów albo innych przybłędów. Propaganda sukcesu prawicowych mediów odtrąbiła zwycięstwo w walce z ‚islamskimi imigrantami’ a tymczasem nasz kraj niepostrzeżenie zamienił się w Chochlandię.
  Wici!!!!!!!!

  Polubienie

 43. Wąż ssss ja tej całej nany nawet nie czytam. Jeszcze na głowę nie upadłem, żeby czytać te wiegaśne epistoły pełne wodolejstwa. Grafomanom mówimy stanowcze NIE!

  Polubienie

 44. A z tymi Chachłami to jestem zdenerwowany podwójnie, bo za niedługo uderzam w Tatry via Kraków, a że kurs jest na Przemyśl to masa ich jeździ a zachowują się ‚różnie’. :/ 8 h w busie z tą bandą będzie ciężka przeprawa. Oby przynajmniej jacyś Polacy byli.

  Polubienie

 45. MOTTO PRZEWODNIE: Grafomanom mówimy stanowcze NIE!

  Ja pierdziu, co ta baba od mydła, powidła i trzepania dywanów za androny wypisuje!!!!!!!??????

  ,,… A żeby nikt Polakom z pomocą nie przyszedł, prowadzona jest akcja skłócania Polski z Rosją…”

  Odsieczy przybywaj, bij i zabij szwaba! Jedyni, którzy przyszli z ,,pomocą”, o którą nikt ich nie prosił!

  JAKA AGRESJA, TO PRZECIEŻ BYŁA BRATERSKA POMOC!

  Agresja ZSRR na Polskę

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_ZSRR_na_Polsk%C4%99

  Co tam słychać u demokratycznego CARA WOŁODI PUTANY? Jak traktuje swoich wyborców i poddanych?

  Archipelag Gułag współczesnej Rosji.

  http://www.rp.pl/Polityka/308269784-Archipelag-Gulag-wspolczesnej-Rosji.html

  Gułagi Putina. Szokujące warunki w rosyjskich koloniach karnych

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,14728541,Gulagi_Putina__Szokujace_warunki_w_rosyjskich_koloniach.html

  Gułag Putina

  https://wmeritum.pl/gulag-putina/27976

  Rosyjski Sing-Sing

  http://niniwa22.cba.pl/rosyjski_sing-sing.htm

  https://synonim.net/synonim/androny

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Putana&prev=search

  Hej!

  Polubienie

 46. MOTTO PRZEWODNIE: Grafomanom mówimy stanowcze NIE!

  O CZYM ,,KRÓLEWNA” OD SAGANÓW, KOCIOŁKÓW, GARÓW, RONDLI, PATELNI, CZAJNIKÓW, PRZYPALONEJ WODY etc. NIE WIE? MYŚLI NAIWNA, ŻE TEN WIELCE SZACOWNY PORTAL ,,WIERNI POLSCE I OJCZYŹNIE…” JEST KOLEJNYM MAGLEM TOWARZYSKIM. SZANOWNY ,,GARKOTŁUKU” MASZ DOCZYNIENIE Z PEWNĄ AKADEMIĄ, O KTÓREJ NIC NIE WIESZ, BO JESTEŚ OGROMNYM LENIEM, KTÓREMU NIE CHCE SIĘ SPRAWDZIĆ CO TO JEST ZA PORTAL I ZNÓW COŚ OCENIASZ NA TWOJE WIELCE PODEJRZLIWE, ZEZOWATE, KAPRAWE OCZKO!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Akademia_(uczelnia)

  Podhalańska Akademia Nauk w Zakopanem (skrót: PAN w Z-nem)

  Im. Trójcy Czcicieli Tatr

  M. Karłowicza – W.I. Lenina – T. Mycińskiego

  http://markglogg.eu/?p=1222

  MY TUTAJ CAŁY CZAS ODPRAWIAMY KULT ,,SZATANA” – BÓJ SIĘ, BÓJ, NA NA NA!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Samokszta%C5%82cenie

  https://synonim.net/synonim/samokszta%C5%82cenie

  https://synonim.net/synonim/doskonalenie

  Hej!

  Polubienie

 47. NIE NO KIKA WIELKI SZACUNEK . PRZYJEŻDZAJ DO KROŚCIENKA . POLEJE CI BO TO SAMO MYSLĘ TYLKO JA BIDNY NIE MIAŁ ODWAGI NAPISAĆ BO NIE CHCĘ BYC PRZEZ NANĘ POZWANY DO SĄDU (BO JA STRASZNIE BOJAŻLIWY WĄŻ ) I TRAFIC DO TIURMY ALE TY MASZ IMMUNITET DYPLOMATYCZNY . TOBIE WOLNO .
  SERDECZNE POZDROWIONKA !!!!!!
  KIKA A NA MOJE PYTANIA ZERO ODPOWIEDZI . DZIŚ GORĄCO NIE CHCE CI SIĘ . MOZE INNYM RAZEM .

  Polubienie

 48. KIKA COS TU WKLEIŁ JAKIEGOŚ DIABŁA KRWIOPIJCE .NANA SIĘ PRZESTRASZY ZA BARDZO .
  JUZ NIE LEPIEJ BYŁO TAKIEGO ŁAGODNEGO.
  TO JEST DOPIERO BELZEBUB BU BU HA HA HA ALE ŁAGODNY . DUSZA DIABEŁEK . NIE TAKI JAK TWÓJ BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 49. TO TEŻ OFIARY TZW ROSYJSKIE PICZKI ŻE TAK SIĘ WYRAŻE .ZA TEN WYSTĘP ZESŁANE NA GŁĘBOKI SYBIR .PODOBNO JUZ WYSZŁY .
  CO CIEKAWE U NAS ZNALAZŁY WIELU OBRONCÓW BO JAKI PUTIN TO PODLEC BO ICH TAM ZESŁAŁ
  SAM BOLESŁAW I WIELKI ELEKTRICOS MIAL PISAC PODOBNO LIST ABY PUTIN SIĘ NA PANIENKAMI ULITOWAŁ .

  Polubienie

 50. Adm 11 lipca 2018 o 11:40 AM
  nana
  Czy ,,Wredni Polsce” byłaby nazwą adekwatną do treści i osób komentujących na tej stronie?

  adminku jedyną patriotką jest nana i ci wszyscy którzy się z nią zgadzają . Reszta to szrot no i wrogowie Ojczyzny .

  Polubienie

 51. ADMINKU SKORO MY TACY ” WREDNI POLSCE ” TO PRZYKRĘĆ NAM ŚRUBĘ I NAS WYWAL BO JAK TO TO TAK ŻEBY PISALI TU LUDZIE KTÓRZY MAJĄ W DUPIE PIS. TAKICH MĘŻÓW STANU .
  ZOSTANIECIE TU WE TRÓJKĘ CZYLI NANA , ADMINEK I DR ALE DR TYLKO DO CZASU JAK BEDZIE MIAŁ INNE ZDANIE NIŻ NANA I DOSTANIE OD NIEJ Z TEGO POWODU BURĘ TEZ ODEJDZIE .

  Polubienie

 52. Ad Snake

  adminku jedyną patriotką jest nana i ci wszyscy którzy się z nią zgadzają . Reszta to szrot no i wrogowie Ojczyzny.

  No, nie wiem SSSSSSSS, może Ona jest MATRIOTKĄ i nic o tym nie wie? Chi, chi, chi…

  OJCZYZNA – to jest żeński idiotyczny twór językowy, pochodzący od męskiego OJCA!

  OJCIEC robiący za MAMUSIĘ i wszyscy dali się na to nabrać! Chyba każdy TATE też potrafi być przy nadziei i coś urodzić! Cha, cha, cha…

  Matriotyzm

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wiktionary.org/wiki/matriotism&prev=search

  WIATROPYLNY ,,SAMIEC!?” Chi, chi, chi…

  Mężczyzna urodził dziecko. „To niezwykłe szczęście móc trzymać jego maleńką dłoń”

  https://www.wprost.pl/swiat/10068450/Mezczyzna-urodzil-dziecko-To-niezwykle-szczescie-moc-trzymac-jego-malenka-dlon.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Anemogamia

  Dawniej wszystko było inaczej, to ,,baby” rządziły i siedziały na tronach, na podobieństwo ULA, a nie faceci, którzy byli i są trutniami. Później szmulowska historia pozamieniała role, fałszując prawdę historyczną! Kto dokonał zamiany ról? Niedomyślnym podpowiem – CZARNE + DŁUGA BABSKA KIECA!

  Personifikacje Polski w sztuce

  http://prawicowyinternet.pl/personifikacje-polski-w-sztuce/

  Bywaj SSSSSSSSS! W Krościenku nie sikaj pod wiatr, bo możesz też zajść w…! Cha, cha, cha…

  Polubienie

 53. Kolejne absurdy Na, na, na…

  I dlaczego nie pomogli Polakom wyzwolić się Francuzi lecz przeszli na stronę Niemców i potem nawet walczyli z nimi przeciw ZSRR?

  ONI TEŻ WALCZYLI PRZECIWKO ZSRR?

  Pułk Lotnictwa Myśliwskiego „Normandia-Niemen”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pu%C5%82k_Lotnictwa_My%C5%9Bliwskiego_Normandia-Niemen

  Czy oni przypadkiem nie brali udziału w wyzwoleniu naszego kraju?

  NORMANDIE-NIEMEN nad BRANIEWEM 1945

  http://www.historiabraniewa.hekko.pl/index.php/ii-wojna/75-normandie-niemen-nad-braniewem-1945

  Oni już niczego nie powiedzą i nie wyjaśnią jak naprawdę było…

  Francja: pogrzeb ostatniego pilota pułku Normandie Niemen

  http://dzieje.pl/aktualnosci/francja-pogrzeb-ostatniego-pilota-pulku-normandie-niemen

  Ten też wyskoczył jak Filip z konopi i walczył o przysłowiową pietruszkę oraz czapkę orzechów na drogę!

  Pierre Clostermann

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pierre_Clostermann

  WIEM TAKŻE I O TYM HANIEBNYM PROCEDERZE! LISTA JEST NIEKOMPLETNA, BRAKUJE KILKU NACJI!

  Hej!

  Polubienie

 54. Szanowny Adminie

  Chyba się dziś akcja udała i go pochwycili, bo nie nadaje od rana!
  SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS SSS!

  Polubienie

 55. Wójt zamiast siedzieć ciągle przed skrzynką byś się wziął za robotę bo nudzisz bardziej od tego chorego węża .

  Polubienie

 56. Труба говорит по-русски?

  KGB zajęło się Trumpem już ponad 30 lat temu

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/kgb-zajela-sie-trumpem-juz-ponad-30-lat-temu/e4ee9gv

  Nie mogli tego zrobić przed wyborami?

  Trump między młotem a kowadłem

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1730284,1,trump-zadluzony-w-rosyjskich-bankach-trop-w-deutsche-banku.read

  Firma Trumpa mogła angażować się w pranie brudnych pieniędzy

  https://finanse.wnp.pl/firma-trumpa-mogla-angazowac-sie-w-pranie-brudnych-pieniedzy,315644_1_0_0.html

  Kolejny prezio blagier! Teraz nie wydzwania do ruskich pierogów, ale kiedyś, telefony się urywały ze ,,smyczy!”

  D. Trump: Rosja jest podstępna. Nie mam z nią nic wspólnego

  ,,… – Od lat nie wykonałem telefonu do Rosji. Nie rozmawiałem z Rosjanami. Nie żebym miał coś przeciwko temu, ale po prostu nie miałem takiej okazji – powiedział Donald Trump…”

  https://fakty.interia.pl/wideo/video,vId,2253827

  Hej!

  Polubienie

 57. Zje się dzieje. węża dalej szukają a on w Kroscieńku baluje
  A gdzie w mordę leją?

  Polski dyplomata został pobity na pokładzie samolotu rosyjskich linii Aerofłot. Sprawca miał być niezrównoważony i został natychmiast zatrzymany.
  Jak poinformował rzecznik MSZ Artur Lompart, do zdarzenia doszło w minioną środę w trakcie podróży lotniczej między Irkuckiem a Moskwą.
  Poszkodowanemu została udzieloną natychmiastowa, niezbędna pomoc zarówno ze strony polskiego urzędu konsularnego w Moskwie, jak i centrali MSZ. Incydent został zgłoszony na policji.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23668725,polski-dyplomata-pobity-na-pokladzie-samolotu-msz-zada-wyjasnien.html#BoxMTPPush

  komentarze internautów

  jur.jam
  Kto niezrównoważony psychicznie – dyplomata polski czy obywatel Federacji ?

  milarama
  Hehe niezrównowazeni psychicznie to nami rządzą. Większe więc prawdopodobieństwo, że to nasz ‚dyplomata’ był tego rodzaju pasażerem.

  fakiba
  Guzik mu się stało jak po pomoc zwrócił się do Polskiej ambasady a nie do lekarza

  EUGENIUSZ GRZESZCZYK
  Poznali pisowskiego idiote.

  umberos
  No to jak ? Wysyłamy husarie i rosomaki na Moskwę ?

  fakibagodzinę
  A po cholerę do Irkucka leciał , znowu jakieś taje narada z Mosadem czy inną organizacją

  wiarus25
  PIS owskich „dyplomatów” powinni bić po mordach na całym świecie.

  y.woodoo
  Jaki dyplomata, jaki dyplomata. Dyplomatolek PiSdowski co najwyzej. Swiron rosyjski rozpoznal natychmiast przyglupa polskiego i chcial barana usunac z rosyjskiego samolotu z pobudek patriotycznych. Wot wsio.

  algreg
  pisowych niech biją jestem za

  wagadudu
  Oj tam, zaraz dyplomata. W pisiorskim MSZ nie ma dyplomatów…

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23668725,polski-dyplomata-pobity-na-pokladzie-samolotu-msz-zada-wyjasnien.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 58. Podobno też grzanek gdzieś obok Ciebie wężu łazi. Miej na niego wężu baczenie, by go ciapaci gdzieś na odludziu nie zgwałcili.

  Polubienie

 59. Proszę pana o pseudonimie Sołtys o zaprzestanie wpisów o charakterze gburowatym .Nie przystoi to dorosłemu człowiekowi ludziom . Adm portalu jest tu obecny ?

  Polubienie

 60. Jestem świeżą czytelniczką i takie pisanie odstrasza mnie od dalszego czytania tym bardziej że komentarze mają się nijak do głównego tematu .

  Polubienie

 61. Syjonistyczna dzicz rządząca w Po—lin już z niczym się nie kryje przed narodem!

  Milion za wynajem namiotu na jeden dzień. Zamówienie zniknęło ze strony Kancelarii Sejmu

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/kancelaria-sejmu-wynajela-namiot-za-milion-na-jeden-dzien,851330.html

  Czy za mało komnat jest w Zamku Królewskim w Warszawie, że trzeba siedzieć w namiocie? Aj waj, plemię koczownicze, które okupuje Po—lin wraca do swoich prastarych korzeni?

  Geometria Biblijna – część I

  Proszę zwrócić uwagę na słowo PUSZCZA i sobie podumać, że te koczownicze łajzy nigdy się nie szwendały po pustyni przez 40 lat! Oni mają wielkie uczulenie na: drzewa, lasy, bory, knieje, mateczniki i dlatego obecnie przeprowadzają holocaust drzew na ogromną skalę, bo czują w d…, że historia może się powtórzyć!

  ,,… To same znaczenie miały trwałe budowle świątynne, które zastąpiły Przybytek na puszczy. To samo pokazywały wizje, które oglądali prorok Ezechiel i Jan apostoł…”

  http://trzybiada.pl/index.php?s=aktualnosc&id=84

  Ile lat trwał wiek sędziów? (1)

  ,,… 400 lat pobytu synów Izraelskich w Egipcie plus 40 lat wędrówki po puszczy i 6-7 lat podboju to właśnie poszukiwane „około 450 lat”…”

  http://epatmos.pl/na-polnoc/item/ile-lat-trwal-wiek-sedziow-1

  P.S. Rebe Izaak Cylkow w tłumaczonej na język polski Torze, też pisze o PUSZCZY.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Izaak_Cylkow

  Fiu, fiu, zielono mi – kolejne kłamstwo szmuli zostało ujawnione!

  Hej!

  Polubienie

 62. UZUPEŁNIENIE DO TEMATU PUSZCZY, KTÓRA W DZIWNY SPOSÓB U SZMULI ZAMIENIŁA SIĘ W PUSTYNIĘ.

  Puszcza

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Puszcza

  Głos wołającego na puszczy

  https://pl.wiktionary.org/wiki/g%C5%82os_wo%C5%82aj%C4%85cego_na_puszczy

  https://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/13957/glos-wolajacego-na-puszczy/

  MOŻE CHODZI O BÓR, W KTÓRYM MIESZKAŁY ,,POGAŃSKIE” BORUSY PRZECHRZCZONE NA KATOLICKIE PRUSY?

  Oooo, ja pierdziu, ile jest w Polsce BORÓWEK i BOROWIKÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3r

  https://sjp.pl/przechrzczone

  https://synonim.net/synonim/b%C3%B3r

  ???????? Chi, chi, chi…

  BORUSSIA DZIAŁA NA RZECZ BUDOWANIA I POGŁĘBIANIA KULTURY DIALOGU I TOLERANCJI

  Stowarzyszenie Wspólnota Kulturowa „Borussia” – powstało w 1990 roku w Olsztynie.

  http://borussia.pl/

  Hej!

  Polubienie

 63. kika
  „Borussia”

  A jakże znam. Byłem tam. Coś tam pisali z Gazecie Olsztyńskiej skąd dostawali pieniądze na zakup i remont kamieniczki w jakiej się urządzili. Nie będę rozwijał tematu by nie wyglądało że plotkuję czy pomawiam. Sama nazwa Borussia to ni mniej ni więcej tylko po łacinie Prusy
  W swoim czasie urządzili wystawę książek i wydawnictw, brałem udział ze swoimi dwoma powieściami Miecz króla Jana i Bramy Kremla. Ta druga była o udziale Polaków w wprawie na Moskwę w 1604 r i późniejszych przypadkach
  Z zagranicznych wystawców był obecny Kaliningrad z kilkoma książkami. Był Zaorski z TVP z Warszawy był prof. Baroszewski z krótkim wykładem.
  Ostatnio się tym nie interesuję, robię miski i właśnie mam do ułożenie 10 kolejnych metrów sześciennych grabu i jesionu. Grab na opał, jesion w 2,5 m kawałach grubości od 50 cm do może nawet 1 m grubości do przerobienia na coś tam.

  Polubienie

 64. Przemek.
  Wordpress ma całe mnóstwo ładnych, dobrze zbudowanych szablonów za free.
  Czemu sobie nie wybierzesz bardziej atrakcyjnego?
  A przy okazji, czy ty też jesteś solidarny z Putinem i z władzami Federacji Rosyjskiej w przywracaniu konstytucyjnego porządku na Ukrainie?
  Naprawdę wierzysz że Putin walczy o przywracanie… i że walczy z syjonistami, a nie się z nimi dogaduje, odznacza medalami, dake kasę na synagogi, wódę , pardon, szmpany pije….
  Ty przecież na idiotę nie wyglądasz, więc po co umieszczasz na swoim blogu takie śmieszne i kłamliwe banery?

  Polubienie

 65. Samoloty międzynarodowej koalicji kierowanej przez Stany Zjednoczone zaatakowały dwie wioski w prowincji Dajr az-Zaur w Syrii. Według wstępnych danych zginęło ponad 30 cywilów, a dziesiątki zostały ranne, podała syryjska narodowa agencja SANA.
  info; za Sputnikiem

  …a Putin walczy ze światowym syjonizmem…..

  Polubienie

 66. Szanowny Adminie
  Putin ma swoje problemy, a u nas Jankesi robią za naszą drogówkę, bo podobno nasi mandatów nie chcą sprawiać.
  Ot to dopiero jaja są, a może dlatego, że wszyscy nasi policaje poszli węża łapać.
  Ruskie z nie takich opałów cało zawsze wychodzili, więc dadzą sobie i teraz radę, nawet bez Putina.

  Polubienie

 67. KULT ŚWIĘTYCH DRZEW, KTÓRY ZOSTAŁ ZAPOMNIANY PRZEZ LUDZI NA ZIEMI!

  Romowe, czyli o świętych drzewach pogańskiej Arkadii

  https://bialczynski.pl/2018/05/23/romowe-czyli-o-swietych-drzewach-poganskiej-arkadii-archiwum-2012/

  Kult Drzew we współczesnej Rosji i słowiańskie chusty – nadesłała Marta Czasnojc

  https://bialczynski.pl/2013/09/30/kult-drzew-w-rosji-nadeslala-marta-czasnojc/

  Święto Drzew. Dawny kult i szacunek do przyrody

  http://www.blowminder.com/2015/04/30/swieto-drzew/

  Archiwum: K. Moszyński „Kult Drzew”; Możliwe rytuały Święta Boru 1 maja – Święta Drzew 2 maja; Kult Drzew w Indiach; Las Pamięci; Pomniki Przyrody i inne drzewe sprawy

  https://bialczynski.pl/2017/03/30/kult-drzew-mozliwe-rytualy-swieta-boru-1-maja-oraz-swieta-drzew-2-maja/

  PEJSATY TEŻ COŚ MAJSTRUJE PRZY DRZEWIE ŻYCIA, A NIE PRZY MARTWYM DREWNIE!

  Kabała

  Drzewo Życia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kaba%C5%82a

  Drzewo Życia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_%C5%BBycia_(religia)

  Hej!

  Polubienie

 68. Adm,

  Widzę, że wąż robi sobie z Ciebie niezłe jaja.

  Jajcarz wąż podszywa się pod moje imię i nick. Licząc najwyraźniej na to że ktoś się nabierze. I się nie pomylił. Nabrałeś się. Powyższe posty nie są moje.

  Ale to chyba taka wężowa próba odegrania się za podśmiechujki z węża u mnie. 😂

  Polubienie

 69. Donoszę że węża jeszcze nie złapano pomimo wielkich sił i środków państwa członka NATO i UE .Planowane jest poproszenie o pomoc Rambo III .

  Polubienie

 70. Jeżeli Rambo nie pomoże ostatnią nadzieją na schwytanie węża będzie ten człowiek:

  Kłaniam się i życzę miłego dnia .

  Polubienie

 71. @Edward
  Ot to dopiero jaja są, a może dlatego, że wszyscy nasi policaje poszli węża łapać.
  Szanowny panie Edwardzie .Przecież oni nie potrafią kargulowej świnki złapać a pan mówi o sprytnym wężu .Pewnie za mało społeczeństwo podatków płaci .

  Węża należy szukać w Krościenku przy dobrym piwie i pięknych paniach .

  Polubienie

 72. Ad Przemka

  Donoszę że węża jeszcze nie złapano pomimo wielkich sił i środków państwa członka NATO i UE .Planowane jest poproszenie o pomoc Rambo III.

  Niestety, Sylwek jest w bardzo kiepskiej formie i raczej nie dałby sobie rady w schwytaniu smoczego gada!

  72 mgnienia wiosny i cudów nie należy się spodziewać!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sylvester_Stallone

  Kolejny raz Sylwek wyciągnął kopytka – ale jajcarze!?

  ,,Sylvester Stallone zmarł na raka prostaty”. Aktor po raz kolejny został uśmiercony

  https://www.rmfmaxxx.pl/news/Sylvester-Stallone-zmarl-na-raka-prostaty-Aktor-po-raz-kolejny-zostal-usmiercony,39469.html

  Hej!

  Polubienie

 73. Waszyngton musi grać według rosyjskich reguł
  Autor: Anton Orłowski (Pułkownik)
  Dzisiejsze stosunki amerykańsko-rosyjskie przeżywają ciężkie czasy. Po kilku ostrych atakach Waszyngtonu, Moskwa zmieniła swoje poglądy i zajmuje pewną pozycję. Nie można powiedzieć, że rosyjskie władze odwróciły się od Stanów Zjednoczonych, ale nie można nie zauważyć czujności, uwagi, sztywności i niewzruszalności Rosji.

  Możliwe, że wyczuwając potęgę Moskwy, amerykański lobby zatwierdził spotkanie Donalda Trumpa i Władimira Putina, które zaplanowano na najbliższy poniedziałek. Zdając sobie sprawę, że Rosja znajduje coraz więcej partnerów na arenie światowej, a próby jej wyizolowania nie przynoszą pożądanych rezultatów, trzeba było działać.

  Teoretycznie można sobie pozwolić na stwierdzenie, że to strona amerykańska poszła na zbliżenie z Federacją Rosyjską. Moskwa po prostu osaczyła Waszyngton ze zwycięstwami w Syrii, projektami gazowymi, umocnieniem gospodarki, konsolidacją poglądów ze wschodem i tak dalej.

  W tej chwili amerykański establishment, próbując narzucić całemu światu, że Rosja jest agresorem, przegrał. Jest to logiczne stwierdzenie, ponieważ wielu widzi, co Ameryka robi na drodze do realizacji swoich osobistych planów.

  W wywiadzie dla RT Leadera Larry’ego Kinga rosyjski minister spraw zagranicznych Siergiej Ławrow przypomniał, że to strona amerykańska była odpowiedzialna za zerwanie stosunków z Rosją. Jego zdaniem, dążenie Stanów Zjednoczonych do ponownego rozważenia porządku światowego i wyjścia z wielu międzynarodowych traktatów doprowadziło do powstania luki.
  W ten sposób (wraz z wycofaniem się Stanów Zjednoczonych z Traktatu o ograniczeniu antybalistycznego systemu rakietowego – przyp. Red.) rozpoczął się rewizjonizm, którego jesteśmy świadkami. USA wyszło z wielu międzynarodowych umów co jest próbą rewizji porządku światowego „- powiedział rosyjski minister spraw zagranicznych.

  Ponadto minister spraw zagranicznych zauważył, że idealnym wynikiem spotkania amerykańskich i rosyjskich przywódców będzie rozmrażanie międzynarodowych kanałów komunikacji między Moskwą a Waszyngtonem w kluczowych kwestiach. Ławrow powiedział, że ważne jest zrozumienie punktów kontaktu, które mogą później przynieść korzyści.

  Oczywiście, spotkanie w Helsinkach nie będzie przypominać przeprosin „Wielkiego Brata” za popełniony błąd. Nie! Wręcz przeciwnie, należy się spodziewać możliwych prowokacji, ponieważ strona amerykańska zawsze będzie przede wszystkim myśleć o swoich pragnieniach. Jednak piłka w tej historii jest po stronie Rosji. Moskwa moze wybrać sposób, w jaki stosunki między tymi dwoma potęgami będą się rozwijać w przyszłości.
  http://topnewsrussia.ru/vashington-vynuzhden-igrat-po-rossijskim-pravilam.html

  Polubienie

 74. Julius
  Bardziej przekonuje poniższa analiza

  Przed poniedziałkowym spotkaniem Trump’a z Putinem w Helsinkach, podnosi się polityczna temperatura i wzmagają spekulacje na temat możliwych rezultatów. Poniżej opinie prof. Sułakszina, założyciela Partii Nowego Typu, politologa i reformatora.

  — Odbyło się spotkanie Netanjahu i Putina. Obserwatorzy zadają pytania. Sytuacja w Syrii, na południu Syrii do tej pory nie określona. Czego należy oczekiwać od tych negocjacji? Jak one mogą rozwiązać tę sytuację?

  — Trzeba zrozumieć, że to nie graniczne, a rutynowe powtarzające się kontakty i koordynacja działań, faktycznie sojuszników, choć ten sojusz, nie jest reklamowany. W istocie to sojusz, nie koniukturalny, a systemowy. Cała Syryjska operacja, którą Putin prowadzi od 2015 roku, to w swej istocie, odbicie planów strategicznych sojuszu USA-Izrael. Istnieje szereg krajów ( to nie przypadkowy zbiór, a systemowo zbudowane „pasmo”): Irak, Libia, Syria, Iran. Trzy kraje już sprocesowano, pozostaje jeszcze Iran. Kilka lat temu, w światowej społeczności analitycznej, formułowano oczywiste geopolityczne prognozy mówiące, że pas krajów arabskiej solidarności, zagrażający bezpieczeństwu państwa Izrael, zniszczy to państwo w perspektywie 25 lat.

  Ja jedynie przytaczam światową analitykę. W odpowiedzi na to zagrożenie, został opracowany plan strategiczny wojskowego i gospodarczego zniszczenia, tego pasa państw arabskich. Tak zbudowano szereg: Irak, Libia, Syria, Iran. Ten szereg, opiera się na podstawie ich potencjałów i intencji wobec Izraela. Jaka jest w tym kontekście, rola ukrytej putinowskiej polityki lub polityki Rosji, w putinowskim wariancie ? Ta rola to : cheerleader’ska, pomoc amerykańsko-izraelskiemu planowi likwidacji wspomnianego pasa geopolitycznego. teraz kolej na następny węzeł. On wszedł na wokandę ponieważ problem z Syrią już „rozwiązano” — kraj podzielony, infrastruktura, przemysł, intelektualny, finansowy, gospodarczy i wojskowy potencjał, zniszczone na dziesiątki lat. Syria przestała stanowić zagrożenie dla Izraela. Teraz punkt nacisku przenosi się na irański wektor — i właśnie do tego, odnoszą się bieżące rozmowy. Na tym tle, powtarzające się ataki Izraela na syryjskie obiekty oficjalnego Damaszku i jego sił zbrojnych — bombardowania, ostrzały, loty zwiadowcze — to testy, w tym – Putina.

  To już fakt, że nie było ani jednego, zdecydowanego przeciwdziałania tej taktyce Izraela, ze strony Putina. Istnieją, wydaje się, wg wszelkich oznak, ukryte porozumienia. Te porozumienia, dla Putina oznaczają szansę, na rozwiązanie jego własnych problemów, w relacjach z USA i Zachodem. Ale na taką szansę, trzeba zasłużyć, i tym właśnie Putin teraz się zajmuje. Sprawa zbliżyła się, do dobicia targu, wokół Iranu.

  Mit geopolitycznej osi Iran — Damaszek — Moskwa; właśnie wyparowywuje. Ukryte negocjacje, nacisk na Putina i putinowską Rosję, są realizowane i na linii Izrael-Rosja, i na linii USA-Rosja, co również prognozuje się, jako kontrapunkt spotkania Trump-Putin, choć to, również nie jest reklamowane. Problem wypierania Iranu z terytorium Syrii, jako problem operacyjny i zniszczenie Iranu, jako problem strategiczny. W rzeczywistości, wymaga to poddania pozycji pro-irańskiej i porozumień Putina. Czy jest to możliwe? Takie pokazowe przykłady już były, kiedy Putin, na prośbę Izraela, wycofał się z dostaw systemów obrony rakietowej dla Iranu, ryzykując nawet sądowe sankcje karne w wysokości 4 mld dolarów. W tym epizodzie ukazuje się „zabawny” nowy szczegół cenowych wyrażeń interesów Putina. 4 mld usd to dla niego mniej ważne, niż strategiczna skryta, tajna współpraca, z prawdziwą osią Izrael-USA. Tam porządek cyfr i stawek inny. Dlatego teraz, Putin przygotowuje publiczne uwiarygodnienie swoich działań, przy nieuniknionej potrzebie zachowania politycznej twarzy, wobec rzeczywistego poddania Iranu, w jego interesie, obecności w Syrii. To będzie tematem na spotkaniu, Trump-Putin

  — Z Iranem, oczywiście, realizowane są kontakty na poziomie przesłań kierownictwa kraju, wizyt doradcy Chomeini’ego w Moskwie i spotkanie z Putinem. Czy zostanie znaleziony jakiś przyzwoity, godny kanonów polityki światowej – kompromis?

  — To dość oczywiste, że Iran na wadze geo-ekonomicznej, w żaden sposób, nie przeważa interesów Putina, związanych ze skonsolidowanym Zachodem i z osią USA-Izrael. Dlatego Putin ma jedno zadanie — zachować polityczną twarz, w chwili poddania interesów Iranu w regionie. Oto, co teraz się szykuje. Żadna sojusznicza wiarygodność Putina, jako partnera geopolitycznego- nie istnieje. Mówi o tym, nie tylko przykład z Libią. Taktyczny sojusz z Iranem i cała „awantura” w Syrii, którą realizuje od 2015 roku, to, w istocie, manewr szantażu w kierunku USA — albo mnie polubicie, jak by powiedział Putin Amerykanom, albo będę mógł wam sprawić, wiele kłopotów, a w innym razie, mogę wam pomóc, w tym w uczestnictwie, w niszczeniu infrastruktury w Syrii, pod szyldem pomocy oficjalnemu Damaszkowi, rozwiązując problem bezpieczeństwa Izraela. No i ile radzieckich bomb z magazynów wywalono na Syrię!

  Można jednak widzieć i wspólne interesy Rosji i Iranu oprócz Syrii. Morze Kaspijskie, Azja Środkowa — szereg wspólnych interesów. Ale, ponownie.

  U Putina dwie szalki na wadze. Oczywiście, w tym ekonomiczne, interesy w stosunkach z Iranem, ale o niebo ważniejsze interesy, na wektorze USA-Rosja. Kto realizuje izolację i blokadę Rosji? Kto kontroluje, z zagrożeniem zamrożenia, zagraniczne aktywa bankowe Putina i depozyty bankowe ? Kto tworzy wojskowo-polityczne zagrożenie, na zachodnim „froncie” Rosji, na granicy – z NATO? Trump wymaga od państw NATO, ponad dwukrotnego zwiększenia wydatków obronnych — czy można Iran wobec takich zagrożeń (interesów), stawiać równorzędnie? Nie można. Kto właściwie przykręcił strumień inwestycyjny w Rosji, w której, własne wewnętrzne inwestycje, uduszono liberalnymi kombinacjami demonetyzacyjnymi? To, oczywiście, Zachód. I wreszcie, osobiste akumulacje, bliskiego ugrupowania lobbingowego, wokół Putina, też Zachodowi – nie miłe. Ich ostrzegają przez Kerimowa, przez Abramowicza, ostrzegają trochę zbyt oczywiście, że wszystkie te miliardy, zbierane przez 20 lat rządów- osobiste oszczędności, wyprowadzone na Zachód, okazały się zagrożone.

  Dlatego Iran —to raczej karta do zdania, za pomocą której, spróbują zagrać z Тrumpem i USA.

  — Putin z irańskim przedstawicielem omawiali temat naftowy, zakaz handlu międzynarodowego irańską ropą. Zakłada się, że dla złagodzenia tego zagrożenia, Iran może wyjść z południowej Syrii. Czy to realne, czy możliwy jest taki interes?

  — Iran w każdym przypadku okaże się w blokadzie. Wyjście z Syrii — to nie ekwiwalentna opłata, w odpowiedzi na roszczenia USA-Izraela. One przecież obejmują całkowite rozwiązanie problemu zagrożenia, ze strony Iranu. Putin nie będzie ryzykować w swojej grze z USA, Izraelem i postawi na kartę, zagrożenie dla stosunków z Iranem. One mają dla niego mniejszą wartość w gospodarczym i finansowym sensie, niż sankcje i groźba aresztowania rosyjskich aktywów na Zachodzie. Rosyjska ( a dokładniej putinowska), zarówno wewnętrzna, jak i zewnętrzna polityka, zniszczyła historyczną tradycję wartościowego lub ideologicznego wyznaczania celów. Określanie celów zekonomizowano i niestety wystawiono na super korupcję.

  I jeszcze jeden moment. Ceny ropy. One w zasadzie nie wiążą się z relacją popytu i podaży, a ze spekulacyjną, tzw. papierowej ropą naftową. I tu główne dźwignie znajdują się w rękach USA. Im wystarczy ogłosić o zmianie krajowych zasobów ropy naftowej (i czy jest to prawda czy informacyjny manewr, nikt nie może sprawdzić), i ceny ropy zaczynają się zmieniać. Cena ropy nie w rękach ani Iranu, ani OPEC, ani, tym bardziej, Sieczyna lub Putina, a w rękach USA

  Dlatego dla Putina, nie ma tu gry, rozumie, czy nie. Stąd wybiera drogę minimalnej przegranej. W sensie geostrategicznym i geoekonomicznym, już przegrał – rzeczywiste położenie kraju w świecie. Przekształcając go w półsuwerenne surowcowe dominium, Putin doprowadził do tego, że Rosja, nie jest czynnikiem sprawczym światowej agendy. Rosja stała się obiektem losowego oddziaływania, światowych mocarstw, i jeśli je nazwać, to przede wszystkim, skonsolidowany Zachód i Chiny. Iran w tym kontekście, jest o dwa poziomy niżej. Dlatego, najbardziej prawdopodobny krok Putina, to próba, aby przez poddanie Iranu, wynegocjować ulgi na Zachodzie.Trzeba powiedzieć, że to politycznie ,zarówno nieprzyzwoita, jak i bezperspektywna gra. Jak to pokazała, cała awantura, z wojskową operacją w Syrii.

  Stepan Sułakszin

  ***

  Autor Stepan Stepanowicz Сулакшин — przewodniczący Partii Nowego Typu, dr nauk politycznych, dr nauk. fiz.-mat, profesor.

  —————

  Źródło:

  https://narzur.ru/chto-zhdat-na-blizhnem-vostoke-ot-putina/
  Русранд
  Что ждать на Ближнем Востоке от Путина?
  autor: Степан Сулакшин
  13.07.2018

  ————–

  Wybór,tłumaczenie i opracowanie: bezmetki
  Rozpowszechnianie zawartości przetłumaczonych
  materiałów: dozwala się wyłącznie na darmowych
  platformach elektronicznych, ze wskazaniem
  adresu tekstu źródłowego i nick’a autora tłumaczenia.

  Polubienie

 75. Poprawa stosunków między obu krajami lezy w interesie regionu, pokoju i stabilności globalnej, takze jako przeszkoda dla USA w jego zachowaniach” – powiedział rosyjski ambasador w Iranie Levan Dzhagaryan 11 lipca na spotkaniu z asystentem specjalnym z Irańskiego Ministerstwa Spraw Międzynarodowych Hosseinem Amirem Abdollahiyanom , informuje IRNA.

  Tego samego dnia wiceminister Łączności i Komunikacji Masowej Federacji Rosyjskiej Aleksiej Wolin, który był w Teheranie na czele delegacji rosyjskich mediów, odpowiadając na pytanie, czy Rosja będzie sprzedawać interesy Iranu w nadchodzących rozmowach z prezydentem USA, powiedział: „My nie handlujemy z obcymi ; Iran jest naszym przyjacielem i nigdy nie sprzedamy naszych przyjaciół, ponieważ nikt nie może zaprzyjaźnić się z tym, który sprzedaje swoich przyjaciół. ”
  https://cont.ws/@politforums/1004852

  Polubienie

 76. Ruski pieszą farmazony. Jak USA i Izrael zażyczyły sobie by Rosja nie sprzedawała Iranowi S400 to Rosja zawarty kontrakt zawiesiła na kilak lat czyniąc Iran otwarty na ataki Izraela.
  Obecnie Ruski tez siedzą cicho w Syrii jak Izrael bombarduje jednostki syryjskie czy irańskie.
  Na wybicie grupy Wagnera też nie zareagowała.

  A poprawa stosunków. Nie będzie żadnej poprawy. Amerykanom chodzi o to by Niemcy przestały kupować rosyjski gaz i ropę, by Rosjanie nie mieli kasy na modernizację swoich sił zbrojnych.
  Co może zaproponować Rosji?
  Żeby porzuciły Syrię, bo i tak niczego więcej tam nie wskórają i by sprzedał Iran, to może zostaną zdjęte z Rosji sankcje, w zamian USA pozwolą dalej rządzić Putinowi na Kremlu.
  Nie zgodzi się to mu powie, że skończy jak Milasenowicz.

  Polubienie

 77. Berl Lazar: Żyd musi być lojalny wobec władzy

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=hu&u=https://www.szombat.org/hirek-lapszemle/berl-lazar-a-zsido-ember-legyen-lojalis-a-hatalomhoz&prev=search

  JAKUB = KUBA = IZRA-EL! MICHAŁ = MICHA-EL TO TEŻ JEST PEJS! I TO JEST ,,POLSKA” PIOSENKA BIESIADNA?

  Pije Kuba do Jakuba

  BYŁ JAKÓB POCHODZĄCY OD JAKOBA, ZMIENILI W 1936 R. NA JAKUB, PISANE PRZEZ ,,U” OTWARTE, A W ROSJI JEST JAKOW, BO ŁACIŃSKA LITERA ,,B” TO JEST U NICH ,,W”! TO JEST NAJWIĘKSZY CYRK LIGWISTYCZNY! OFICJALNIE SZMULE W OBU ALFABETACH (hebrajski, jidysz) NIE POSIADAJĄ SAMOGŁOSEK!

  http://www.rjp.pan.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=1283:jakob&catid=76&Itemid=146

  https://pl.wikipedia.org/wiki/El

  Hej!

  Polubienie

 78. GDZIE JESZCZE MAMY UKRYTEGO KUBUSIA PU-CHATKA , A MOŻE PEJSATKA VEL ISRAELA/IZRAELA?

  Znowu najciemniej jest pod latarnią!

  (H)ALLENSTEIN/HOLSTEN/OLSZTYN.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Olsztyn

  CO ON PORABIAŁ W OLSZTYNIE? BAWIŁ SIĘ W ŁÓDCE MUSZ-EL-KAMI I RYBKAMI?

  HMM, PO KTÓRYM JEZIORZE W OLSZTYNIE JEZUSEK ROBIŁ PRZECHADZKI PER PEDES?

  ,,NAJPIĘKNIEJSZE” BAJECZKI JAKIE KIEDYKOLWIEK CZYTAŁEM! Chi, chi, chi…

  ,,… Legenda mówi, że ciało Jakuba dotarło w cudowny sposób do Hiszpanii, w łodzi bez wioseł. Położone na kamieniu roztopiło się, tworząc sarkofag. Następnie dzikie, ale zachowujące się łagodnie byki zaciągnęły sarkofag do zamku pewnej pogańskiej królowej, która widząc ten cud, nawróciła się na chrześcijaństwo i pochowała ciało św. Jakuba Starszego w swoim zamku. Św. Jakub miał wskazać we śnie Karolowi Wielkiemu drogę do swojego grobu. Według legendy, św. Jakub Starszy w bitwie pod Clavijo (844 r.) pojawił się na białym koniu i zmusił Maurów do ucieczki. Stąd przedstawiany jest jako walczący z Maurami, ale też jako apostoł i pielgrzym. Dlatego pielgrzymi zmierzający do Santiago de Compostela przebywają drogę z laską pielgrzymią z zawieszoną muszlą, a czasami także z krzyżem, zwanym krzyżem św. Jakuba, i wstęgą wskazującą na prowincję, skąd pochodzą. W cyklach z przedstawieniami z życia św. Jakuba Starszego jest często ukazywana pewna XII-wieczna legenda. Z Niemiec do Hiszpanii pielgrzymowali rodzice ze swoim synem, niesłusznie oskarżonym przez gospodarza o kradzież srebrnego kielicha, który ukryto w torbie innego pielgrzyma. Syna pielgrzymów posądzonego o kradzież powieszono. Rodzice jednak dotarli do Santiago de Compostela, gdzie modlili się do św. Jakuba. W drodze powrotnej zobaczyli swego syna żywego, wiszącego na szubienicy, lecz podtrzymywanego przez św. Jakuba. Udali się do sędziego i opowiedzieli mu o tym cudzie. Sędzia stwierdził, że ich syn jest tak samo żywy, jak piekące się właśnie kury. Na te słowa kury ożyły i uciekły…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Wi%C4%99kszy_Aposto%C5%82

  JA PIERDZIU, DAWNA FLAGA OLSZTYNA FLAGĄ PÓŹNIEJSZYCH SZWABÓW/GERMANÓW/PRUSAKÓW/DEUTSCHÓW!?

  Chorągiew zdobyta przez stronę polską podczas bitwy pod Grunwaldem, prawdopodobna chorągiew miasta Olsztyna (Holsten), Pieniężna (Melzak) lub kapituły warmińskiej

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Flaga_Olsztyna

  O CO TUTAJ CHODZI? ŚWIĘTY KULT MUSZELKI – NIE ŚW. JAKUBA?

  MUSZELKA SIĘ ROZPRZESTRZENIA JAK PEJSATA ZARAZA!

  Co to za znak z muszelką w Świnoujściu

  http://www.gs24.pl/wiadomosci/swinoujscie/art/5540780,co-to-za-znak-z-muszelka-w-swinoujsciu,id,t.html

  Hej!

  Polubienie

 79. Wąż zrzucił skórę i się co nieco odmienił, ale że pies na kobiety to było wiadomo od dawna.
  Przemek, a skąd ty to wiesz, że wonsz lubił kobiety, że to był pies na baby?
  A Przemek, czy Przemek też jest pies na baby?
  Czy wąż lubił piwko?
  Lubił.
  Czy Przemek lubi piwko?
  Jak lubi to może wie gdzie jest wonsz / wąż?

  Polubienie

 80. Witam pana Tadeusza
  Panie Tadku wonsz na moim blogu był od dawna i stwarzał świetny humor i zabawę dzięki czemu mój blog miał wiele wejść i był popularny .Niestety od pewnego czasu wonsz zniknął i gwałtownie mi czytelnictwo bloga spadło . Szkoda .
  Na blogu pisuje tylko dość regularnie mój przyjaciel andrzej i Kazmir ale niestety brakuje wonszowych żartów i humoru dlatego zrobiła się atmosfera jak w kostnicy .
  Gdyby u pana wonsz się pojawił proszę dać mi znać .
  Skąd wiem że wonsz to pies na baby ?
  Dużo u mnie wklejał z youtube fajnych kobiet bardzo przy tym żartując przez to przysparzając mi czytelników .
  Miłego dnia panie Tadeuszu .

  Polubienie

 81. przemex
  tym razem Wąż to już prawie nie wąż, tylko ktoś miły i grzeczny, a wystarczyło zrzucić skórę i mamy inną naturę.
  Podobno na starość ludzie porządnieją.

  Polubienie

 82. Jonny Daniels
  ‏ @MrJonnyDaniels
  10 lip
  Wspaniale, gdy spotykają się przyjaciele! Nowy minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski z wiceprzewodniczacym Knesetu @HilikBar w Izraelu dzisiaj.

  Polubienie

 83. Co na to wszystko polscy rolnicy, ze „Friends of Israel” z PiS cały czas są spolegliwi wobec Żydów, czy polska wieś ponownie będzie głosowała na Pachołków intersu Syjonu. Bez głosów wsi polskiej PiS nie ma najmniejszej szansy na zwyciestwo w jakichkolwiek wyborach parlamentarnych czy najbliższych samorządowych.

  Polubienie

 84. Jeszcze raz proszę andrzeja żeby mi nie umieszczał takie gówna na moim słowiańskim blogu bo tylko zmniejsza mi ruch i odstrasza czytelników.
  Na razie czerwona kartka .Potem będzie ban.

  andrzej pisze:
  Lipiec 15, 2018 o 8:57 pm
  Coś dla węża z Krościenka, który odreagowywał po zdradzie w hotelowym pokoju!

  Polubienie

 85. Panie Andrzeju .Bardzo piękne dorodne świnki .Rozumiem że to zdjęcie i filmiki są dla pana materiałem szkoleniowym z którego czerpie pan wiedzę .
  Bardzo dobry pomysł .
  Może zrobi pan na ten temat kurs w internecie albo napisze ebooka ?
  Nigdy bym nie pomyślała że komentator Andrzej bierze korepetycje od świnek w temacie sexu . Działa taka wiedza świnkowa u pana w łożu małżeńskim .Nauczył się pan już od świnek jakiejś pozycji seksualnej jeżeli tak to serdecznie gratuluje i życzę dalszych sukcesów panu.
  Kiełbasę pan lubi panie Andrzeju ?

  Polubienie

 86. Świnia inteligentne zwierze ? To ty w życiu świni nie miał mieszczuchu . Kup sobie świnkę na targu i zmierz jej inteligencję .
  Na moim blogu masz czerwoną kartkę .

  Polubienie

 87. Dziś na blogu mnie nie będzie .Muszę zaraz brać motykę i krzesać mój kozioł na polu . Dobry jest na potencję . Mogę ci trochę andrzeju sprzedać . Potem odpalam traktor i muszę doglądnąć moją kapustę bo niebawem zabieram się za kiszenie kapusty w beczkach . Proszę życzyć mi ” Boże dopomóż ” .Przyda mi się.
  Zaprazam na mój blog

  Polubienie

 88. Przepraszam też za błędy wczoraj mocno zapiłem i kobieta mnie w nocy umęczyła a taka wiejska potrafi riki tiki tak bo musicie wiedzieć fani mojego bloga ze zapoznałem na dyskotece fajną panią .Starsza ode mnie ponadto bogata . W końcu moje życie się odmieni i to nie ja ją a ona mnie będzie utrzymywać .Na sylwestra lecimy do Hiszpanii .

  Polubienie

 89. Ad Juliusa

  Kibuc Warszawa – przewodnik po idei

  http://www.polin.pl/sites/default/files/styles/isohead_8/public/pictures/kibuc_warszawa.jpg?itok=wtpZes2k

  http://www.polin.pl/pl/wydarzenie/kibuc-warszawa-przewodnik-po-idei

  ,,Mur i wieża”. Kibuc na skwerze przed pomnikiem Bohaterów Getta

  http://archiwum-obieg.u-jazdowski.pl/prezentacje/13073

  Oni już zostali zmuszeni dogadzać szmulom za ,,krzywdy” wyrządzone pejsom przez Chorwatów (Ustasze – Chorwacki Ruch Rewolucyjny)!

  Serbski Kibuc w Kosmet

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=sr&u=http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:608999-Srpski-Kibuc-na-Kosmetu&prev=search

  http://www.novosti.rs/vesti/naslovna/drustvo/aktuelno.290.html:608999-Srpski-Kibuc-na-Kosmetu

  Niewygodne.info.pl

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04365-Serbia-bedzie-placic-zydowskim-organizacjom.htm

  W tym temacie już zadziałała w necie wściekła cenzura!

  Serbia składa trybut żydom i USA (informacja) – Prawica.net

  http://www.prawica.net/comment/130530

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 90. Gazeta Gdańska
  / 01.02.1938
  / Gdańsk
  / Rok 48, Nr 26

  Polski stan posiadania na Kresach
  nie może ulec zmniejszeniu
  Skandaliczne praktyki parcelacyjne na Kresach Wschodnich

  Różne mogą być poglądy na sposób i metody, jakie należałoby stosować celem zwiększenia ekspansji żywiołu polskiego w Małopolsce Wschodniej. Ale nie ma – i być nie może – najmniejszej różnicy poglądów w kwestij zasadniczej: polski stan posiadania nie może pod żadnym warunkiem i pozorem ulec ograniczeniu. Kto go zmniejsza, kto dopuszcza do skurczenia stanu posiadania na tym eksponowanym terenie jest szkodnikiem, który musi być najbezwzględniej zwalczany.
  PARCELACJA Z WOLNEJ RĘKI W MAŁOPOLSCE WSCHODNIEJ

  Dotyczy to w pierwszym rzędzie sposobu, w jaki dokonuje się t. zw. prywatna parcelacja w Małopolsce Wschodniej. Parcelacja rządowa nie odegrała na tym terenie żadnej roli. Na rozparcelowanych w wolnej Polsce na terenie 3 południowo-wschodnich województw (lwowskiego, stanisławowskiego, tarnopolskiego) 315.566 ha ziemi, przypadło na parcelację rządową zaledwie 1.343 ha…. Przeszło 314.000 ha ziemi rozparcelowali z wolnej ręki tamtejsi ziemianie.
  OLBRZYMIE TERENY PRZESZŁY W OBCE RĘCE

  Cóż się z tą ziemią stało? Komu polskie ziemiaństwo odsprzedawało swoje grunta? Cyfry budzą osłupienie i przerażenie. W województwie stanisławowskim na rozparcelowanej z wolnej ręki ziemi tamtejsi ziemianie osadzili
  8.000 OSADNIKÓW RZYMSKO-KATOLICKICH I… 22.354 GRECKO-KATOLICKICH!

  W województwie tarnopolskim 34.638 osadników rzym.-kat. i… 42.623 gr.-kat.! Czyli: kierując się tylko swym interesem materialnym, nie licząc się bynajmniej z interesem narodowym – zmniejszyli bardzo wydatnie polski stan posiadania, przyczynili się nie do wzmocnienia, ale właśnie do osłabienia żywiołu polskiego w Małopolsce Wschodniej.

  Zdawałoby się, że wobec takich faktów i cyfr te właśnie czynniki konserwatywno-ziemiańskie najmniej mają prawa mówić o „klęskach, poniesionych na odcinku polskiego stanu posiadania”, bo przecież same są sprawcami tych klęsk… tymczasem wciąż z tych sfer gromy oburzenia padają pod adresem rządu, a specjalnie ministra rolnictwa, jakoby „polityka parcelacyjna” rządu zaprzepaszczała stan posiadania polski na terenach południowo-wchodnich.
  DZIWNY WYSTĘP MAGNATA „W OBRONIE POLSKOŚCI”

  Ostatnio znów prezes organizacji ziemiaństwa wschodnio-małopolskiego, ks. Andrzej Sapieha wystąpił „w obronie polskości”, obruszając się na rzekome plany zaprzepaszczenia polskiego stanu posiadania…. Dziwne to wystąpienie przedstawiciela konserwatystów, którzy – jak z zamieszczonych powyżej cyfr niezbicie wynika – sami najbardziej przyczynili się do przejścia olbrzymich terenów w niepolskie ręce.
  GDY DBA SIĘ TYLKO O WŁASNĄ KIESZEŃ…

  Ks. Andrzej Sapieha – podobnie zresztą jak niemal wszyscy jego pobratymcy z ducha i interesu – hołduje zasadzie, że zupełnie wystarczy dla utrzymania siły i ekspansji polskości na terenach pod względem narodowym zagrożonych, gdy z morza osad niepolskich sterczy wysepka: dwór ziemiański i jego właściciela.
  ZASADNICZA RÓŻNICA

  Rzeczywistość jest zgoła inna. Dla obrony polskiego stanu posiadania i dla ekspansji polskiego żywiołu bynajmniej nie jest obojętne, czy jeden Polak zajmuje 1000-morgową przestrzeń, czy też 100 Polaków znajduje się na stu 10-cio morgowych gospodarstwach…
  KLASOWE „TABU” WŁADYKI Z MAŁOPOLSKI WSCHODNIEJ

  Nikt nie kwestionuje polskości takiego obszarnika i kwestią utrzymania większych posiadłości ziemiańskich należy do zupełnie innych kategorii rozważań z punktu widzenia państwowej racji stanu, gospodarczych i obronnych problemów. Jeśli jednak chodzi o wzmocnienie polskiego żywiołu na zagrożonych terenach, o przeciwstawienie obcej ekspansji własnych sił – to owe „tabu”, jakie dla swych obszarów pragnęliby utrzymać ludzie, których wyrazicielem jest ks. Sapieha, jest zgoła niedopuszczalne.
  NIEPOCZYTALNE DĄSY NA „POLITYKĘ MINISTERIALNĄ”

  I nie pomogą tu żadne dąsy na „politykę ministerialną” i żadne podkopy pod osobistości, realizujące państwową rację stanu. Ktokolwiekby tę rację stanu miał realizować, nie mógłby stanąć na innym stanowisku, jak tylko na tym, że egoizmowi klasowemu warstwy obszarniczej na Kresach musi być przeciwstawiona zasada, wyrażona zresztą przez wspólną odezwę polskich organizacji gospodarczych, społecznych, zawodowych, kulturalnych Małopolski Wschodniej w lutym 1937, że ziemia polska musi być zużyta dla „wzmocnienia żywiołu polskiego”.

  A że ks. Sapieha i jego towarzysze takiej rękojmi nie dają, niechże się nie dziwią, że do doniosłego zadania utrzymania polskiego stanu posiadania i wzmocnienia ekspansji żywiołu polskiego przystępują inni, przystępuje przede wszystkim odpowiedzialny za państwo i naród rząd, nie licząc się przy tym z klasowym stanowiskiem ludzi, zrzeszających się jedynie dla konserwowania anachronistycznych już dziś przywilejów stanowych.

  Czasy klasowego „tabu” muszą się skończyć w imię dobrze i patriotycznie pojętego interesu państwowego i narodowego.

  Polubienie

 91. JUTRO UKAŻE SIE GRA KOMPUTEROWA:
  https://STORE.STEAMPOWERED.COM/APP/844980/I_AM_YOUR_PRESIDENT/

  MOŻNA JĄ KUPIĆ W INTERNECIE I SOBIE POGRAĆ BAWIĄC SIĘ W PREZYDENTA.
  MOŻNA PRZY TYM TAKŻE ZROZUMIEĆ, ŻE PODEJMOWANIE DECYZJI NIE JEST SPRAWĄ TAK ŁATWĄ JAK SIĘ NIEKTÓRYM WYDAJE.

  [NIE MOGĘ WYŁĄCZYĆ IDIOTYCZNYCH WIELKICH LITER, CHOĆ NIE MAM WŁĄCZONEGO CAPS LOCKA!!!!!!]

  GRA ZROBIONA JEST PRZEZ POLAKÓW, CO JEST DOWODEM, IŻ NASZ POTENCJAŁ INTELEKTUALNY JEST W PORZĄDKU TYLKO NIEKTÓRZY POWINNI PODCIĄGNĄĆ SWÓJ POZIOM NIECO WYŻEJ.

  Polubienie

 92. nana
  Jeśli pisze pani w Word i wkleja gotowy tekst z tego oprogramowania, to tam trzeba poszukać rozwiązania w ustawieniach wielkości czcionki, bądź stylu.
  Jeśli od razu pisze pani w Internecie z pominięciem edytorów tekstu, no to trzeba szukać możliwości zmiany czcionki w Chrome bądź Operze.

  Polubienie

 93. Trump Putin w Helsinkach.
  Samo spotkanie niezależnie od tego czy coś załatwiono czy nie było ważne i potrzebne obu stronom.
  Jeśli jest tak ostro krytykowane przez różnych jastrzębi, to można przypuszczać, że było dobre dla Rosji, dla USA, dla świata.
  Czy Rosja ingerowała w wybory prezydenckie w USA?
  A jeśli ingerowała to i co?
  Ameryka ingeruje we wszystko, w obalanie rządów, bombardowania innych krajów i narodów, nakładanie sankcje, zabójstwa polityczne.
  Jeśli Putin wspomniał o amerykanie który ukradł w Rosji 1,5 miliarda i zasilił Clintonową kwotą 400 mil, to ten fakt, ujawnienia tej sprawy, już jest wyraźną ingerencją, bo może być wykorzystany przeciw Clintonowej.
  W polityce wszystkie chwyty są dozwolone.
  I to jest normalka.
  Reszta to tylko tcza gadanina.

  Kolejne dni, tygodnie i miesiące pokażą czy coś się zmieni w polityce USA na Bliskim Wschodzie, w stosunku do UE, do Ukrainy i samej Rosji.

  Polubienie

 94. to mi ocenzurowali gdzie indziej:
  PiS jest rzekomo antyrosyjski.
  PO jest ewidentnie proniemieckie.
  No to teraz zadajmy sobie pytanie: która z partii jest bardziej propolska?

  Sprawa wysyłania sędziów na emeryturę:

  Jeżeli byli to sędziowie z nadania PiSu, no to by nie protestowali.

  Jeżeli byli to sędziowie z nadania PO, a PO chce usunąć PiS od władzy, no to PiS nie ma innego wyjścia niż „po swojemu” uporządkować sądownictwo.

  Jest bujdą na resorach, że gdziekolwiek na świecie istnieją sędziowie apolityczni. Jeżeli by to było możliwe, to sędziów mianowanych w czasach Polski Ludowej nie usuwał by aws.
  I PO nie mianowało by na chybcika swoich sędziów.

  Przy niemal każdej zmianie rządów jest ŁAMANE PRAWO, jako że następcy uchwalają prawo swoje, dla siebie korzystne tak, by mogli w ogóle sprawować rządy.
  Nie ma więc żadnego powodu wpadać w histerię na tle przeniesienia niektórych sędziów na emeryturę.

  Sprawa ceny ziemniaków (i nie tylko) w skupie:
  Jak wiemy, ceny ustala „niewidzialna ręka rynku” a tą jest jak widać cały aparat biurokratyczny unii realizujący wytyczne kraju, z których dany biurwista pochodzi – w zależności od siły przebicia i interesów Niemiec.

  Jako Polacy w unii są biurwiści z nadania PO.
  Czyli odpowiedzialni za ceny ziemniaka w skupie są ludzie PO, a nie ludzie PiSu.
  Ceny wszystkiego a szczególnie artykułów rolniczych są ustalane tak, żeby z dopłat rolnik nic mieć nie mógł, ale w międzyczasie miał kasę na zakupienie na kredyt janka jelenia (dżon dir) który ma co prawda duże gabaryty, ale kudy mu pod względem mocy do naszego rodzimego ursusa! Czyli swoje od unijnych, cenowych harców odkrawa i ussa. Pozostałe kraje zachodnie mają obstawione inne działki i też nieźle na tym wychodzą.

  Nieudana próba odsunięcia PiSu od władzy przy pomocy „niepełnosprawnych” się nie powiodła, no to padło na rolników i stąd takie a nie inne ceny skupu.
  Ponieważ rolnicy i tak są spisani na straty, to być może teraz jest moment właściwego ich wykorzystania dopóki jeszcze zechcą się oni buntować. Bo gdy nie zechcą, to się do unijnych rozgrywek nie będą nadawać.
  Dlatego ja twierdzę, że powinni zachować spokój i nie dawać się wciągać w prowokacje w postaci protestów skazanych z góry na klęskę.

  PiS nie ma żadnych możliwości wymuszenia czegokolwiek na unii.
  Natomiast biurwiści z nadania PO obsadzający unijne etaty mają zobowiązania i dużo do stracenia, więc losem rolnika oni przejmować się nie będą zmuszeni ratować się sami.
  Właściwie najistotniejszym elementem tego sztucznie zrobionego problemu jest, czy rolnicy będą mogli jakoś przeżyć, albo czy przyzwyczajeni do wielkich telewizorów już uwierzyli, że im się należy zawsze i od każdego, bo to byłby naprawdę ich koniec.
  To jest truizm, ale mając ziemię zawsze ma się co jeść; mieszczuch natomiast takich możliwości nie ma, bo żeby znaleźć coś na śmietniku to konieczne jest by ktoś inny to przedtem tam wyrzucił.

  PS
  Jutro ma być rozprawa sądowa Mateusza Piskorskiego, on sam ma być na niej na 100% obecny, więc inaczej niż dotychczas.
  PiS właśnie zmienił układ sił w polskim sądownictwie. Czy nikomu to sie nie kojarzy z możliwością obecności M.Piskorskiego na rozprawei w sądzie?

  Polubienie

 95. Ad Na na na

  ,,… No to teraz zadajmy sobie pytanie: która z partii jest bardziej propolska?…”

  Widzę, że Na na na brakuje elementarnej wiedzy, co obecnie jest grane w GLOBAL TEATRZYKU!

  Globalizacja

  Globalizm czyli ,,Dajcie mi jedno pokolenie młodzieży a podbiję świat.’’

  http://globalne-archiwum.pl/globalizm-czyli-dajcie-mi-jedno-pokolenie-mlodziezy-a-podbije-swiat/

  Globalizm – nowy porządek świata – New World Order już jest i działa…

  http://www.aferyprawa.eu/Artykuly/Globalizm-nowy-porzadek-swiata-New-World-Order-juz-jest-i

  Naród, państwo, globalizm – komentarz publicystyczny

  http://tosterpandory.pl/narod-panstwo-globalizm-komentarz-publicystyczny/

  RAZ NA WOZIE, RAZ POD WOZEM…

  Hej!

  Polubienie

 96. Nana napisała nam ładny, trafny komentarz niejako ujmując to co aktualnie ważne i na czasie.
  Kika.
  NWO to jedno, a charaktery ludzkie to drugie.
  Jak to mówią każdy sobie rzepkę skrobie i NWO to taka bajka nie do końca zborna i nie do końca prawdziwa.
  Rzecz jasna silniejszy zawsze ma więcej do powiedzenia i stara się ustawiać wsio pod siebie, tylko czy zawsze się mu to udaje?
  Z tym pseudo hasłem ,,PiS PO samo zło” to slogan pisany przez głupich dla jeszcze głupszych, a ty facet inteligentny, ciebie stać na więcej.
  Mnie już bardziej odpowiada –,,Kto kogo?”
  Bo oddaje sedno sprawy.
  PO to nic innego jak ci co to mieli zostać po 1945 r. przesiedleni, a nie zostali. Jednym słowem to V niemiecka kolumna w Polsce.
  PiS wydaje się być mieszanką Polaków i polskich żydów i jako taki jest dla nas opcją znacznie lepszą.
  Jak wiemy Polacy wybrali zachód, więc PiS trzyma się Amerykanów, z koli Rosja Putina to dla nas żadna opcja, jest stroną słabszą, mniej rozwiniętą, wciąż zacofaną gospodarczo, a sam Putin to człowiek mało wiarygodny na którym nie można polegać ( patrz Janukowycz).

  Polubienie

 97. Ad Adm-inka

  Szanowny Adm-inku, po co ja sobie flaki i żyły wypruwam na TYM SZACOWNYM PORTALUA? Pisałem już wielokrotnie, że to co mamy obecnie na świecie, to jest SYSTEM KRÓLEWSKO/SZMULOWSO/SOCJALISTYCZNO/PARTYJNY, który w poszczególnych krajach jest taki sam tylko ma różne nazwy, barwy i odcienie. Proces i ewolucja SYSTEMU jest bardzo rozciągnięta w czasie i dlatego zwykli ludzie nie mogą go ogarnąć rozumem.

  PRZYCZYNA ZAWSZE RODZI SKUTEK! LUDZIE ZAWSZE WIDZĄ OPŁAKANE SKUTKI ALE PRAWIE NIGDY NIE DOSTRZEGAJĄ PRZYCZYNY I KTO ZA TYM STOI.

  Przyczyna

  https://pl.wiktionary.org/wiki/przyczyna

  Skutek

  https://pl.wiktionary.org/wiki/skutek

  Jak sobie przypominam, to Polacy nie wybierali zgniłego Zachodu, tylko chcieli socjalizmu bez wypaczeń. Dzisiaj już wiem na pewno, że towarzysze szmaciaki z socjalistycznej PZPR, celowo to wszystko kreowali, aby wepchnąć polski naród w ręce krwiożerczych globalistów. Wiem też, że I RP, II RP, PRL, III RP jest wielkim ciągiem wydarzeń, w którym Polacy cały czas dostają po czterech literach czyli są kopani przez wszystkich w DUP-LIKAT.

  Socjalizm – tak, wypaczenia – nie

  http://przeglad-socjalistyczny.pl/aziemski/814-1980

  ZACHÓD – WEST – BEST – BESTIA!

  Potwór, monstrum, bestia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Potw%C3%B3r

  https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/the-best

  https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/beast

  WIO, CZERWONO/SOCJALISTYCZNO ZARAZO, RÓB DALEJ ROZPIERDUCHĘ NA ZIEMI, BO PRZECIEŻ NIK NIE JEST WSTANIE W CIEBIE UWIERZYĆ, ŻE ISTNIEJESZ I ROZPOZNAĆ TWOJE NIECNE ZAMIARY!

  PZPR BYŁA NIEDOBRĄ PARTIĄ, A PiS JEST SUPER PARTIĄ! CZY KIEDYKOLWIEK, JAKAŚ PARIA BYŁA DOBRA? ILE ICH BYŁO W CZASIE III RP? WSZYSTKIE BYŁY TAKIE DOBRE, ŻE PO KOLEI SZLAG JE TRAFIAŁ?

  Amen

  Polubienie

 98. Kika racz zauważyć, że to sprawka ludzi, nie duchów, nie smoka wawelskiego i nie misia Puchatka.
  A z drugiej strony ktoś musi tym bajzlem rządzić.
  A kto ma rządzić?
  Czy ci spod budki z piwem?
  Czy menel Zdzicho i Rycho?
  Rządzą ci lepiej zorientowani, lepiej zaradni, lepiej potrafiący się ustawić, no i bardziej ambitni.
  Dla czego żydzi mają banki, a Kowalski bidę?
  Bo Kowalski jak ma kasę to albo ją przepuści, albo przepije, a żyd grosz do grosza i nazbiera miarę i pożyczy na procent i z pokolenia na pokolenie wyrasta na bankiera, dzieci kształci i na stanowiska kieruje i do władzy, jak swego syna czy wnuka nie wepcha, to jakieś tam dojścia z workiem pieniędzy zawsze znajdzie.
  Ja nie narzekam, pracowałem przez wiele lat na to co mam i to mi wystarczy. Dach nad głową, kaszka manna na mleku, wygodne łóżko i ciepła kołderka.
  Co więcej potrzeba?
  Martwić się o pijaczynę, nieroba, złodzieja?
  Nie ma sensu, bo jak to mówią każdy jest kowalem swego losu.

  A ci co produkują te memy?
  A czy coś więcej potrafią oprócz tego?

  Polubienie

 99. Adminek a ty nie jesteś gdzieś spokrewniony z Miltonem Friedmanem ? Może po mieczu . Czasami jak ciebie czytam to jakbym czytał Friedmana .Wypisz wymaluj .Aż się dziwię że na tobie jeszcze PIS się nie poznał .To ich wielki błąd.

  Polubienie

 100. SORRY, MAM KŁOPOTY Z KOMPEM!

  PO CO TEN POŚPIECH? KOMU TO JEST POTRZEBNE? PRZECIEŻ WIĘKSZOŚ LUDZKOŚCI TEGO NIE ROZUMIE I NIE OGARNIA! PO JASNĄ CHOLERĘ, TA CAŁA SYFILIZACJA, JAK JEJ ,,ABSTRAKCYJNE” PRODUKTY, WCZEŚNIEJ CZY PÓŹNIEJ, LĄDUJĄ NA ŚMIETNIKACH LUB ZŁOMOWISKACH?

  SPRZĘŻENIE ZWROTNE PROCESÓW GLOBALNYCH

  ,,… I. Nauka, postęp techniczny i informacja

  1. Proces mechanizacji, automatyzacji i robotyzacji bardzo ograniczający obecnie liczbę miejsc pracy w przemyśle, ale także w wielu innych sektorach gospodarki. Natomiast w perspektywie kilkudziesięciu lat, rządzące globalistyczne i neoliberalne światowe elity przewidują zmniejszenie zatrudnienia do zaledwie 10 -20% zdolnej do pracy ludności globu…”

  http://krzysztoflachowski.ne.3lab.info/post/89601,sprzezenie-zwrotne-procesow-globalnych

  Wczoraj, obiekt wielkiego pożądania za wszelką cenę…

  … dzisiaj, nawet pies z kulawą nogą nie chce obsikać tego badziewia, aby przyspieszyć proces korozyjny!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/pies_z_kulaw%C4%85_nog%C4%85

  Radosna twórczość… i później żadna ,,mądrala” nie wie co z tym zrobić!

  ,,To już 18. pożar w dwa miesiące”. Plaga płonących wysypisk śmieci zalewa Polskę i może mieć drugie dno

  http://natemat.pl/239435,co-sie-dzieje-na-wysypiskach-smieci-plaga-pozarow

  Hej!

  Polubienie

 101. ssss
  Człowiek mądrze z wiekiem.
  Zamiast kilka lat temu zakładać WPS z zupełnie nieznanymi mi osobami trzeba mi było wstąpić do PiS–u, tylko że tamten PiS i ten dzisiejszy niby takie same a jednak inne. Pisowcy też zmądrzeli, zmądrzeli o tyle, że wiedzą iż by wygrywać, trzeba jednak mieć za sobą wyborców, trzeba prowadzić politykę prospołeczną i w miarę narodową na tyle na ile to się jest możliwe.

  Polubienie

 102. Kika, z tym zmniejszaniem zapotrzebowania na żywą siłę roboczą w związku z nowymi technologiami i z robotyzacją sprawa jest o tyle idiotyczna, że jak by to powiedzieć, jest to oczywista oczywistość, której nie są w stanie niektórzy załapać. Ot i dla przykładu Tusk kiedyś, a obecnie Putin wydłuża ludziom okres przechodzenia na emeryturę.
  Można by zapytać po kiego grzyba?
  Maszyny i roboty zastępują ludzi, to logicznym rozwiązaniem będzie skracanie ludziom godzin pracy np. do czterech godzin dziennie, dawanie więcej dni wolnych od pracy np. piątki i poniedziałki, dłuższe urlopy i emerytury już od np. 45–go roku życia.
  Maszyny pracują ludzie sobie wczasują.
  I sprawa na kolejne 50 lat rozwiązania.
  Roboty w fabrykach, ludzie na plażach, na stokach narciarskich, w kurortach i kasynach no i w burdelach, fiku miku z panienkami z kartoników.

  Polubienie

 103. Adminku tak na poważnie . Podaj mi przykłady gdzie PIS prowadzi politykę narodową zgodną z polską racją stanu .Tylko błagam nie uruchamiaj demagogii .
  A co do PIS . Przecież się możesz zapisać .Dostaniesz legitymację .Raz na miesiąc zaproszą cię na pogadankę z posłem z twojego regionu .Dwa razy do roku dostaniesz kartkę z życzeniami wesosłych świąt .
  Gdzie adminku masz problem? .
  Chyba cię stać żeby zapłacić składkę członkowską jak nie to napiszesz do znajomego wiceministra aby ci składkę rozłożyli na raty .

  Polubienie

 104. ssss
  Wiesz wężu, ja może bym się i zapisał do PiS, tylko mam obawy.
  Jeszcze bym się prezesowi spodobał i kazał by mnie do Warszawy sprowadzić, jakieś stanowisko ministerialne objąć, bo tam u nich, o dobrych ludzi, fachowców z głową i pomyślunkiem nie tak wiele.
  A mnie się rozłąka z żoną, z domem nie uśmiecha.
  Tu mam wszystkie wygody, tu mam opiekę i opierunek, po kiego mi zapchana Warszawa.
  W dużych miastach już się namieszkałem w Ameryce, więcej nie chcę.
  Moja ławeczka przed domem na trawniku, mój leżak pod parasolem, to jest to czego nie ma żaden poseł w ławach poselskich, żaden minister w swoim gabinecie.
  Słonko, wiaterek, świeże powietrze, zapach lawendy, z tego się nie da zrezygnować.

  Polubienie

 105. CBA zatrzymała polityka PiS
  Jak informuje CBA, w latach 2015-2016 zorganizowana grupa „wspólnie i w porozumieniu doprowadziła do uszczuplenia Skarbu Państwa. Agenci oszacowali straty na blisko 7 milionów złotych”. Grupa działała również na terenie Czech i Słowacji. Rzeczniczka PiS Beata Mazurek poinformowała na Twitterze, że polityk i były wiceprezes Lotosu został usunięty z PiS.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23690494,polityk-pis-usuniety-z-partii-wczesniej-zostal-zatrzymany-przez.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 106. Prezydent Putin spotkał się nie tak dawno z twórcą Ethereum Vitalikiem Buterinem . Rozmowa miała bardzo przyjazną atmosferę .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s