REFORMA czy PRZEBUDOWA Edukacja cz.1


Rzeczą oczywistą jest, że o ile reform mieliśmy wiele a obecny stan jest niezadawalający, to koniecznym staje się gruntowna przebudowa struktur państwa polskiego w niemal wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i politycznego.

W pierwszej kolejności należałoby zacząć od edukacji, od przebudowy systemu nauczania.

Kolejno przebudową powinny zostać objęte:

Kultura

Służba zdrowia,

Gospodarka, tak przemysł jak i rolnictwo.

Obronność.

Wymiar sprawiedliwości.

Ustrój państwa.

Czy w takiej kolejności?

Oczywiście niekoniecznie, gdyż zmiany mogą i winny być wprowadzane jednocześnie w każdej z tych dziedzin.

Część pierwsza

Edukacja

Zacznijmy jednak od edukacji.

W czasach mojej młodości  w latach pięćdziesiątych , sześćdziesiątych i siedemdziesiątych, obowiązywał system nauczania w którym funkcjonowały szkoły podstawowe siedmioletnie w których edukacja zaczynała się od siódmego roku życia. Dalej były dwuletnie, lub trzyletnie zawodówki, szkoła ogólna czteroletnia, tak zwane ogólniaki, pięcioletnie technika i wyższe studia, zatem czteroletnie akademie i pięcioletnie uniwersytety. Jeśli ktoś po podstawówce szedł do technikum a później zdawał egzamin na uniwersytet, to jego edukacja trwała 7 + 5 +5 w sumie lat siedemnaście.

Kucharką można było zostać po dwuletniej szkole gastronomicznej, mechanikiem samochodowym po trzy letniej szkole zawodowej, lub technikiem po pięcioletnim technikum samochodowym. Murarz, lub majster na budowie po dwóch latach zawodówki, a kierownik budowy po pięcioletnim technikum. Inżynierem oczywiście po uniwersytecie. Malarz artysta, rzeźbiarz, plastyk po czteroletniej akademii sztuk pięknych. Dyrektor PGR, lub zootechnik po akademii rolniczo technicznej. Oprócz szkoły zawodowej gastronomicznej dla kucharek były także technika gastronomiczne po ukończeniu których można było dostać pracę kierowniczki baru mlecznego. Ogólniaki kształciły w sposób ogólny i z nadzieją na pracę w biurze na przykład w ratuszu, czy w komitecie miejskim partii. Zaraz później dodano technika finansowe, handlowe, ekonomiczne, też głównie jako pracownice lub pracownicy w biurach w firmach, fabrykach, zakładach pracy. Były technika hotelarskie a później jeszcze zrobiono studia hotelarskie. Wcześniejsi absolwenci tych studiów mogli się załapać na dyrektorów hoteli, ci co te studia kończyli kilka lat później już tylko na portierów.

Ja kończyłem technikum kolejowe, wydział budowy dróg, mostów i dworców kolejowych, inny wydział to był wydział zabezpieczenia ruchu kolejowego.

W piątej klasie tuż przed maturą chłopaki zaczęli zastanawiać się nad dalszym studiowaniem i z tej racji jeden z uczni zapytał wykładowcy, a był nim dyrektor okręgu kolei, czy są studia kolejowe.

–Są – odparł wykładowca – w Gdańsku.

–A czego tam uczą? –Zapytał uczeń.

Wykładowca zastanowił się przez chwilę i odparł.

–Tego samego co tutaj.

–No to po co są te studia?– Zdziwił się uczeń.

–To są studia dla tych którzy pokończyli ogólniak i chcą zdobyć zawód. – Wyjaśnił wykładowca.

Tylko, że my otrzymywaliśmy tytuł technika, tamci z tą samą co my wiedzą, tytuł inżyniera i oczywiście szansę na wyższe stanowisko na kolei.

W tamtych latach były także akademie sportowe. Po ich ukończeniu można było zostać biegaczem, piłkarzem, skoczkiem w zwyż lub w dal, bić rekordy krajowe czy światowe, zostać trenerem lub zostać nauczycielem WF ( wychowania fizycznego) w szkole średniej, albo działaczem sportowym.

Od tamtych lat zdaje się, że różnych akademii, szkół wyższych i uniwersytetów znacznie nam przybyło, namnożyło się.

Kształcą i uczą wspomniane akademie i uniwersytety wszystkiego.

Miejscowy uniwersytet, dawniejsza akademia rolniczo techniczna, teraz rozdaje dyplomu magistrów kucharkom, byle by taka kucharka napisała prace magisterską w temacie np. smażenie ryby słodkowodnej w oleju rzepakowym, albo przyrządzanie sałatki z buraka czerwonego i czerwonej kapusty z przyprawą z mięty, imbiru i gałki muszkatołowej, pieprzu świeżo mielonego i tartej papryki.

 

Tenże uniwersytet jak dowiedziałem się z jego strony www kształci 19 tyś studentów, dodatkowo ponad 3 tysiące zaocznie i jak się publicznie pochwalił rektor zatrudnia 500 pracowników.

Obecnie każda matka chce by jego dziecko posiadało wyższe studia i minimum tytuł magistra.

Byłem niedawno na oddziale rehabilitacji w szpitalu, jednym z kilku szpitali w mieście. Podchodzi do mnie pielęgniarka, czytam na plakietce jaką miała przypiętą do białego fartuszka MAGISTER.

Dawniej pielęgniarka była po dwuletniej szkole pielęgniarskiej z czasem po technikum, obecnie widać musi być magister, żeby zmierzyć temperaturę, podać w plastikowym kieliszku aspirynę, czy ukłuć w pupę pacjenta igłą.

Ktoś dociekliwy w Internecie w swoim artykule pyta– Kiedy w Polsce będziemy zarabiali tyle co Niemcy?

Komediant, czy tylko żartowniś?

Przecież odpowiedź jest prosta.

Kiedy wszyscy będziemy mieli tytuły magistrów, tak pielęgniarki, jak i murarze, mechanicy samochodowi, sprzątaczki i babcie klozetowe. To jest tak samo głupia odpowiedź, jak głupie było pytanie.

No chyba, że nie będziemy chcieli mieć takich wysokich zarobków, bo wystarczą nam tytuły magistrów, docentów, profesorów.

Na początku lat sześćdziesiątych pokazał się w moim mieście wojewódzkim Olsztynie plastyk po akademii sztuk pięknych. Dostał od miasta działkę, kredyt od państwa i wybudował sobie dom i zakład garncarski i zaczął z gliny robić ładne kufelki dobrze mu się wiodło, dużo robił i dużo sprzedawał.

Teraz już raczej zainteresowanie jego wyrobami znacznie zmalało wiec i zarobki spadły.

Będąc na dłuższych wakacjach w USA trafiłem na pracownię w której też robiono kufelki z gliny z emalią na wierchu. Ta właśnie pracownia ze sklepem od fronty prowadziła trzy tygodniowe kursy.

Kto chciał robił taki kurs i otwierał podobny biznes.

Żadne akademie, żadne studia, żadne prace magisterskie, po prostu zwykły kurs. i ci kursanci, jak widać ludzie bardzo utalentowani robili i robią prawdziwe perełki i dzieła sztuki.

 

W trzy tygodnie poznawał, zasady przerobu gliny, jej formowania, suszenia i wypalania, jak i czym pokrywa się by na wierzchu szkliła się emalią, gdzie kupić potrzebne narzędzia i surowce. Do poznania tych wszystkich tajników nie potrzeba było mu studiowania latami i nie potrzeba mu było magistra. Wystarczył talent, nie dyplom.

Z własnego doświadczenia wiem, że dom jednorodzinny, taki powiedzmy o powierzchni użytkowej 150 m. kw. dwie osoby budują w jeden sezon budowlany od wiosny do jesieni, to jest około ośmiu miesięcy.

Ja ze względu na warunki materialne na studia nie poszedłem, pozostałem przy swoim wykształceniu średnim technicznym, ale tak mi się złożyło, że miałem szansę zaraz po ślubie przystąpić do budowy własnego domu. Dostałem działkę od teściów, teściowa sprzedała krowę więc i trochę pieniędzy na początek, dalej kredyt od państwa i dom wybudowałem. Ja już miałem chałupę, moi koledzy który poszli studiować dostali dyplomy i ani domu ani mieszkania. Można by powiedzieć wchodzili w dorosłe życie z kilkuletnim opóźnieniem.

Napisałem powyżej, że dwie osoby w kilka miesięcy są w stanie pobudować dom.

A teraz spójrzmy ile domów mogłyby pobudować te studiujące rzesze studentów i profesorów ze wszystkich uczelni w kraju w okresie studiów zatem średnio w ciągu pięciu lat studiowania?

Ja nie wiem, trzeba by było wszystkich tych studentów, docentów, profesorów, innych pracowników policzyć podzielić na zespoły po dwóch przemnożyć przez lata studiów i mielibyśmy wynik.

Ale bez tego liczenia, tak mi się zdaje, że problem z niedoborem mieszkań zostałby w znacznej, a może i całkowitej mierze rozwiązany.

Wniosek, dorosłe, życie powinno zaczynać się najpóźniej w wieku lat osiemnastu a nie jak obecnie niewiele przed trzydziestką.

Już w tym wieku, w wieku lat osiemnastu powinno się posiadać dostateczną liść wiedzy i dobre przygotowanie zawodowe w przynajmniej jednym z wybranych kierunków.

Cdn.

Edukacja Część II pod linkiem:

https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/08/21/reforma-czy-przebudowa-cz-2/

 

 

 

 

Reklamy

250 uwag do wpisu “REFORMA czy PRZEBUDOWA Edukacja cz.1

 1. ADMINKU TO JA JUŻ NIE ZA BARDZO CIĘ ROZUMIEM .
  RZĄDZI PIS . UKOCHANA PARTIA PATRIOTYCZNA JUŻ PRAWIE 3 LATA . WCZEŚNIEJ RZĄDZILI Z PRZYSTAWKAMI CO TO PODOBNO BYLI JEDNYM CIAŁEM W KOALICJI Z KACZYŃSKIM PRZED JEJ ROZPADEM I CO PIS NIC NIE ZROBIŁ PRZEZ TYLE LAT RZĄDZENIA ŻE TYM IM PISZESZ CO TRZEBA ZROBIĆ ?
  ADMINKU A NIE LEPIEJ NAPISAĆ LIST Z TWOIMI PROPOZYCJAMI DO POSŁA PIS Z TWOJEGO REGIONU . MOZE JAK ZJE ŚNIADANIE TO GO PRZECZYTA .
  SWOJĄ DROGĄ ZBLIŻAJĄ SIĘ ADMINKU WYBORY .
  MOŻE TAK JAK U DYZMY PREZES TO PRZECZYTA CO TU U SIEBIE NA PORTALU PISZESZ I PRZYJEDZIE DO CIEBIE NA RANCHO Z OFERTĄ PREMIEROWANIA OD 2020 ROKU I ŻEBYŚ TE ZMIANY WPROWADZAŁ .
  A TY WTEDY POWIESZ .
  MÓJ „CHROBRY” JA JUŻ JESTEM STARY . NIE NADAJE SIĘ . MAM TU ŁAWECZKĘ , FAJNY DOMEK , ZONA OBIAD UGOTUJE . SUPER MI SIĘ ŻYJE . CO MI WIĘCEJ POTRZEBA DO SZCZĘŚCIA ALE MOŻE WEŻCIE GRZANKA ON SIĘ NADA .
  HA HA HA .

  Rzeczą oczywistą jest, że o ile reform mieliśmy wiele a obecny stan jest niezadawalający, to koniecznym staje się gruntowna przebudowa struktur państwa polskiego w niemal wszystkich dziedzinach życia społecznego, gospodarczego i politycznego.

  W pierwszej kolejności należałoby zacząć od edukacji, od przebudowy systemu nauczania.

  Kolejno przebudową powinny zostać objęte

  Służba zdrowia,

  Gospodarka, tak przemysł jak i rolnictwo.

  Obronność.

  Wymiar sprawiedliwości.

  Ustrój państwa.

  Czy w takiej kolejności?

  Oczywiście niekoniecznie, gdyż zmiany mogą i winny być wprowadzane jednocześnie w każdej z tych dziedzin.

  Część pierwsza

  Edukacja

  Zacznijmy jednak od edukacji.

  Polubienie

 2. SPROSTOWANIE DO POWYŻSZEGO WPISU .

  WSZELKIE PODOBIEŃSTWO I PORÓWNYWANIE NASZEGO KOCHANEGO ADMINKA Z DYZMĄ JEST NIEUPRAWNIONE I CHYBIONE BO JAK SIĘ ZDĄŻYŁEM PRZEKONAĆ ADMINEK TO MĄDRY CHŁOP I INTELIGENTNY .
  ADMINEK ?
  U CIEBIE TEŻ TAKI UPAŁ ? NA SŁOŃCU 42 STOPNIE .

  Polubienie

 3. Gratulacje dla grzanka .Riposta dla szczypiora przedniej marki u PAZIA . Jakiś czas temu szczypior truł dupę u przemka ale został pogoniony .

  Polubienie

 4. rzanek
  10 sierpnia 2018 o 13:12
  Re: @Metro

  Zwrócić chciałem uwagie że u białych ludzi nie występuje tak silny nakaz bezmyślnego posłuszeństwa hierarchii, u nas większą rolę odgrywa samodzielne dokonywanie osądu

  A to ciekawe, bo tutaj twierdził Szczypior/Metro (nawiasem mówiąc, troszkę od czapy są te zarzuty wobec węża Allana odnośnie mnogości jego nicków, w sytuacji kiedy samemu nie jest się kryształowym…) coś zgoła odmiennego, cytuję:
  Fundamentem zorganizowanego społeczeństwa jest bezmyślność i konformizm (…)
  Bezmyślność i konformizm to klej spajający społeczeństwo.
  I na dowód wkleił Szczypior/Metro arcydzieło hitlerowskiej sztuki filmowej, na którym ta bezmyślność społeczeństwa (w tym wypadku niemieckiego, która nb. doprowadziła do śmierci dziesiątek milionów ludzi) jest bardzo dobrze widoczna:

  Jedyny w pełni konsekwentny (albo najbardziej konsekwentny, bo nie ma ideałów) program wskrzeszenia zdychającej zachodniej duchowości który znam to był narodowy socjalizm. Jeden obraz za tysiąc słów – dlatego wrzucam ten film, to film właśnie o duchowości.
  Tryumf woli/Triumph of the Will/Triumph des Willens (angielski tekst)

  https://prawda2.info/viewtopic.php?p=250132#250132
  Nikt mnie nie zagnie z egzegezy pism bł. Szczypiora. Tę antologie mam w małym paluszku.
  I co, łyso, panocku?;)

  Polubienie

 5. Wężyku a masz linka do tego trucia u Przemexa? to bym sobie poczytał.

  To było tak dawno temu że chyba nie znajdę .Pierdzielił coś o chrześcijaństwie . Z opolczykiem wdał się w pyskówkę dostał kopa i taka historia .

  Polubienie

 6. Co my tu mamy? Q… mać, znowu szmulowskie RE-FORMY czosnkowych reformomatołów! Babcia klozetowa będzie z tytułem magistra albo psora od PiS-uarów i Świętych Sedesów (Santa Sedes – Watykan)?

  JESZCZE RAZ: REPETITIO EST MATER STUDIORUM!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System

  MAMA, TATA, BABCIA, DZIADEK W ROBOCIE OD RANA DO WIECZRA, A ONI PRZEJĘLI PIECZĘ NAD BACHOREM, ABY MU ROBIĆ WODĘ Z MÓZGU! TO SIĘ NAZYWA NAUKA CZY INDOKTRYNACJA DLA POTRZEB SZMULOWSKIEGO SYSTEMU – SZKOLENIE NIEWOLNIKÓW? KTO IM DAŁ TAKIE ,,PRAWA” DO NASZYCH DZIECI, ŻE MOGĄ ROBIĆ Z NIMI CO ZECHCĄ? CZY W I RP, TEŻ BYŁY TAKIE SYSTEMY NAUCZANIA?

  System oświaty w Polsce

  ,,System oświaty w Polsce – ustanowiona przez państwo polskie struktura organizacyjna zapewniająca w szczególności realizację prawa do nauki poprzez kształcenie, wychowanie i opiekę. Obejmuje on publiczne i niepubliczne żłobki, przedszkola, szkoły podstawowe, szkoły ponadgimnazjalne, policealne, artystyczne oraz inne szkoły specjalne i placówki oświatowo-wychowawcze oraz opiekuńcze. Do systemu oświaty nie zalicza się szkół wyższych (uczelni).”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_o%C5%9Bwiaty_w_Polsce

  ,,PRAWO” DO NAUKI KSZTAŁCENIA POD PRZYMUSEM – SAM BELZEBUB LEPIEJ BY TEGO NIE WYMYŚLIŁ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obowi%C4%85zek_szkolny

  SYSTEMIK SZKOLNY JEST TAKI PIĘKNY, TAKI CUDNY, TAKI NAJ, PO KTÓRYM BACHOR NIE JEST ZDOLNY DO SAMODZIELNEGO MYŚLENIA, BO SYSTEM PRZECUDNIE WYPRAŁ MU MÓZG!

  NO, DOBRA, A CO Z TYM SYSTEMEM? CZEMU ON JEST TAKI BE? PRZECIEŻ TEN SZKOLNY JEST TAKI SAM, KTÓRY UPADLA LUDZI OD MALEŃKOŚCI!

  SYSTEM TOTALITARNY.

  https://sciaga.pl/tekst/58220-59-system_totalitarny_i_autorytarny_charakterystyka

  TO TEŻ JEST ,,PIĘKNY” SZMULOWSKI SYSTEM, KTÓREGO WSZYSCY PRAGNĄ KAŻDEGO DNIA, BO BEZ NIEGO NIE WIDZĄ INNEGO, LEPSZEGO ŻYCIA! SZMULOWSKA PROPAGANDA JEST ZAWSZE BARDZO SKUTECZNA WOBEC GOJÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_bankowy

  Jak zwykle, NAM MYŚLEĆ NIE KAZANO, bo z wypranym mózgiem przez SYSTEM EDUKACYJNY, to jest BARDZO TRUDNE ZADANIE – ponad ludzkie siły i możliwości!

  ZAWSZE NAJTRUDNIEJ JEST ZMIENIĆ METALNOŚĆ CZŁOWIEKA, KTÓRY PRZEBYWA CAŁY CZAS W SZMULOWSKIEJ, PROPAGANDOWEJ PRALCE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mentalno%C5%9B%C4%87

  Aaaaaaaamen!

  Polubienie

 7. @All
  Zbyt duże te zdjęcia. inaczej nie wyszło.
  Lepiej to wygląda (w tym przypadku) …..
  taka informacja w pierwszym autorskim komentarzu na http://zygumntbalas.neon24.pl/post/145005,co-sie-dzieje-w-syrii-i-w-niemczech-10-08-2018

  Zapewne autor skończył wyższe studia ale tego go nie nauczono jak edytować obrazki by się zmieściły, no i w związku z tym klapa.
  Sam nie docieknie.
  Potrzebuje zapisać się na kolejny fakultet, nie nauczą, nie wie jak zrobić.

  Polubienie

 8. Wonsz, Kika, Grzanek, a może napiszecie coś o sobie i swoich przypadkach szkolnych, czego was nauczono, co się wam z tych nauk w życiu przydało, może koncert Jankela, albo ,,Litwo ojczyzno ty (nie)moja”

  Polubienie

 9. Adm 10 sierpnia 2018 o 2:40 PM
  Wonsz, Kika, Grzanek, a może napiszecie coś o sobie i swoich przypadkach szkolnych, czego was nauczono, co się wam z tych nauk w życiu przydało, może koncert Jankela, albo ,,Litwo ojczyzno ty (nie)moja”

  ADMINKU A CZY JA NAPISAŁEM ZE SIĘ Z TOBĄ NIE ZGADZAM . MASZ RACJĘ ALE PIS TEGO NIE ZMIENI TAK SAMO JAK NIE STWORZY PROGRAMU DO OCHRONY UZĘBIENIA POLSKICH DZIECI .

  ADMINKU EDUKACJA JEST DO ŻOPY . KAZDY TO WIE ALE TAK JEST W KAZDYM KRAJU EUROPEJSKIM . BYŁEM W NIEMCZECH . WIDZIAŁEM JAK JEST . TAKA SAM CH… DUPA I KAMIENI KUPA .

  W PRL BYŁO LEPIEJ BO PROSCIEJ . 8 KLAS I CZEŚĆ . DO OHP CZY JAKAŚ ZAWODÓWKA JAK KTOŚ CHCIAŁ SIĘ UCZYĆ MATURA STUDNIA I WYCHODZIŁ INZYNIOR ALBO TĘPY DOCENT JAKICH BYŁO W CHU….ZA PRL EWENTUALNIE TZW – DUPY ( DYPLOMOWANY URZĘDNIK PRAWA ADMINISTRACYJNEGO)
  ZA PRL UCZONO DZIECI NA BIOLOGII BUDOWY , PANTOFELKA , AMEBY I CH… WIE CZEGO JESZCZE . BUDOWA LIŚCIA .
  NA HISTORII PIERD… O REWOLUCJI WE FRANCJI , CROMWELL .
  PO HU… TO KOMU I GDZIE TO SIĘ KOMU PRZYDAŁO NIE WIEM .

  PO 89 ROKU BYŁO JESZCZE GORZEJ . POTWORZONO JAKIEŚ GIMNAZJA . CUDA NA KIJU . NA MATURZE SAM WIDZIAŁEM ( DAWAŁEM KOREPETYCJE DZIECIAKOWI Z NIEMIECKIEGO ) BYŁ TEKST BUDOWA PRĄDNICY I TO TRZEBA BYŁO NA POLSKI PRZETŁUMACZYĆ . TO BYŁO JAKIEŚ 15 LAT TEMU . JAK JEST TERAZ NIE WIEM ALE PEWNIE WIĘKSZA CH… DUPA I KAMIENI KUPA .

  JEDNAK TWÓJ PIS ADMINKU NIC Z TYM NIE ROBI .

  PO 89 ROKU OŚWIATA TO JUŻ TAKIE DNO JAK WCZORAJSZA GRA LEGII Z PÓŁZAWODOWCAMI Z LUKSEMBURGA HA HA HA

  PODSUMOWANIE :
  DUPA I KAMIENI KUPA

  Polubienie

 10. Przebudowa, jeśli ma się zaczać to pierwszym krokiem powinno być wykonanie testów DNA kazdego obywatela Polski aby wyeliminować całkowicie V kolumnę, która cały czas od stuleci sabotuje jakiekolwiek plany wzmocnienia naszego kraju bez wzgledu na panujacy w nim system. Jest to warunek konieczny osiagniecia sukcesu.

  Polubienie

 11. Ad Juliusa

  Julius, nie bądź naiwny, DNA za szmal też można sfałszować i powstanie rasa NORDYK z garbatym nosem (czytaj z rzymskim). Te syjonistyczne parchy tak wszystko wymieszały, że dzisiaj jest trudno się połapać, kto jest kto!

  WYMYŚLILI SOBIE RASĘ INDOEUROPEJSKĄ – CO MA PIERNIK DO WIATRAKA, A HINDUS DO NORDYKA?

  HINDUS CZY INDUS – OTO JEST PYTANIE? JEST PAŃSTWO INDIE, RZEKA INDUS, A MIESZKAŃCY TO HINDUSKA I HINDUS. NO I JESZCZE SĄ HINDIANIE MIESZKAJĄCY W US-RAJSKICH REZERWATACH!

  To były piękne czasy JĘZYKOM WYRASTAŁY NOGI i SOBIE WĘDROWAŁY!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Indoeuropejczycy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/S%C5%82owianie

  CZY TO JEST KRZYŻÓWKA OSŁA Z MUŁEM ORAZ PEJSA Z CZOSNKIEM?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ariowie

  PRZYKŁAD NIEWIEDZY, ALBO CELOWE FAŁSZOWANIE POJĘĆ.

  Słowiańska Siła – Największy Skarb Rasy Aryjskiej

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/2016/05/29/slowianska-sila-najwiekszy-skarb-rasy-aryjskiej/

  JAKOŚ BARDZO MAŁO JEST INFORMACJI W NECIE NA TEMAT RASY NORDYCKIEJ I RASY BIAŁEJ CZŁOWIEKA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rasa_pan%C3%B3w

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_odmiana_cz%C5%82owieka

  MARZENIA WSZYSTKICH SZMULI!

  Kiedy zniknie biała rasa

  https://www.wprost.pl/152768/Kiedy-zniknie-biala-rasa

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 12. Fałszerstwa DNA można wyeliminować, Zajmą się tym wybrane czy też nowo utworzone laboratoria państwowe. Całość procesu badania rejestrowana przez kamery. Kara śmierci zarówno dla fałszującego badania pracownika jak i tego, który zlecił fałszerstwo. I wiele innych zabezpieczeń.

  Polubienie

 13. Ad Kika
  „Te syjonistyczne parchy tak wszystko wymieszały, że dzisiaj jest trudno się połapać, kto jest kto!”
  I właśnie po to te badania, zeby naprawić błędy historii.

  Polubienie

 14. Czy Rosja jest gotowa na wojnę finansową z Zachodem?

  Czy Władimir Putin będzie w stanie zastosować doświadczenia Stalina w nowych warunkach historycznych? Głównym zagrożeniem dla bezpieczeństwa narodowego Rosji jest jej system finansowy.

  Aleksander Chałdaj

  Jak wiecie, system finansowy Rosji powstał na przełomie lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych ubiegłego wieku. Co więcej, jeśli doktryna militarna i polityka zagraniczna państwa uległa zmianom, to system finansowy pozostał nietknięty. Jest on oparty na liberalnym dogmacie globalnego rynku kapitałowego, dwupoziomowym systemie bankowym publiczno-prywatnym oraz powiązanie rubla z dolarem. Wokół tego modelu rosyjskiego systemu finansowego powstał krąg biznesmenów i urzędników czerpiących korzyści z zasad, na których opiera się system. Kiedy Bank Centralny zaczął ustanawiać blokady w praniu pieniędzy, praktycznie każde ministerstwo nabyło swoją sieć banków przez które zaczęły być prane pieniądze pochodzące z łapówek i następnie transferowane do rajów podatkowych.

  Na tym oparty jest rosyjski konsensus kompradorski. Elity bez wyjątku otrzymały jakiś kawałek biznesu, urzędników połączyła sieć powiązań z biznesem poprzez fałszowanie ofert we wszystkich rodzajach zamówień państwowych, a następnie pranie pieniedzy i wyprowadzanie ich za granicę co natychmiast zostało zauważone przez zagraniczne służby wywiadowcze. Stali się piątą kolumną, z którą nawet Putin nie może sobie poradzić. Na każdego urzednika istnieje w naszych agencji wywiadowczych rozległa dokumentacja o ich przestępczych dokonaniach, ale opracowany przez wiele lat system nie zezwala na nic innego niż akcja typu aresztowanie Uliukajewa lub jakiegoś gubernatora poprzez zastosowanie prowokacji.
  cdn

  Polubienie

 15. Ad Juliusa

  I właśnie po to te badania, żeby naprawić błędy historii.

  Julius, to nie są błędy historii tylko celowe działania, przeprowadzane od przeszło trzech wieków przez zainteresowanych. Króle i szmule, bardzo dobrze wiedzą, że W JEDNOŚCI JEST SIŁA, która im może zagrozić w PAN-OWANIU i dlatego na całym świecie jedność rodową/familijną maluczkich ROZPIERDALAJĄ na różne sposoby w myśl zasady:

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dziel_i_rz%C4%85d%C5%BA

  https://sjp.pl/maluczki

  Badania DNA i HAPLOGRUPY – tanie to nie jest!

  To badania, które chciałby zrobić każdy z nas. Za 1000 zł możesz sprawdzić, skąd dokładnie są twoi przodkowie

  http://natemat.pl/205979,jestes-prawdziwym-polakiem-zdziwilbys-sie-co-na-to-twoje-geny-genealog-genetyczny-moze-jest-dla-nas-ratunek-w-dna

  Przez krótką chwilę się zastanowiłem, czy to nie jest kolejna sztuczka szmuli, aby kolejny raz wpuścić gojów, bez majtek w maliny.

  KTO TO WYMYŚLIŁ TE ,,CUDOWNE” BADANIA GENETYCZNE – SYJONIŚCI? DO JAKIEGO STOPNIA SĄ ONE AUTENTYCZNE? CZEMU W TYCH BADANIACH NIE UWZGLĘDNIONO SZMULI?

  Haplogrupa R1a1 (Y-DNA)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Haplogrupa_R1a1_(Y-DNA)

  PO CO TEN CAŁY CYRK? PRZECIEŻ PIASTOWIE WYMARLI BEZPOTOMNIE W XIV W.

  ,,… W 1370 roku zmarł Kazimierz III Wielki, król Polski, nie pozostawiając legalnego męskiego potomstwa. Na mocy wcześniejszych umów kolejnym władcą został siostrzeniec zmarłego – Ludwik Węgierski…”

  JEST XVI W. I ONI NADAL ŻYLI? Chi, chi, chi…

  Haplogrupa Piastów to R1b. Teoria normańska powraca

  ,,… Książęta Janusz i Stanisław zmarli młodo, obaj w wieku 24 lat (w 1524 i 1526 roku)…”

  http://mediewalia.pl/wydarzenia/haplogrupa-piastow-to-r1b-teoria-normanska-powraca/

  SĄ I PEJSATE WYBRAŃCY/ZASRAŃCY! MYŚLELI, ŻE ODDAJĄ KREW NA MACĘ? Cha, cha, cha…

  Żydzi z genetycznego punktu widzenia

  http://zawisza.neon24.pl/post/139906,zydzi-z-genetycznego-punktu-widzenia

  Badania genetyczne nad Izraelem, Czyli Ile Jest Żyda w Żydzie?

  http://www.wspolnotamesjanska.pl/index.php/component/content/article/53-midraszim/118-badania-genetyczne-nad-izraelem

  Do czego Żydzi potrzebowali krwi chrześcijan? Długie życie pewnej legendy

  https://www.focus.pl/artykul/do-czego-zydzi-potrzebowali-krwi-chrzescijan-dlugie-zycie-pewnej-legendy

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 16. KIKA NIE ODPOWIEDZIAŁ NA PYTANIE ADMINKA KTÓRE BRZMI :

  CZEGO SIĘ KIKA NAUCZYŁ W SZKOLACH OPRÓCZ BUDOWY LIŚCIA I AMEBY ORAZ PANTOFELKA .
  ?
  KIKA BYŁA TA WIELKA LECHIA W KOŃCU CZY JEJ NIE BYŁO . JAK MYŚLISZ DOKTORZE PROFESORZE NADZWYCZAJNY – SORRY ZWYCZAJNY PROFESOREK WYŻEJ STOI .

  Polubienie

 17. wężu ostrzeżenie dla ciebie

  Do nowego jej przewodniczącego, Pawła Ziemińskiego, o szóstej rano wtargnęła policja i zajęła cały elektroniczny sprzęt, będący w jego posiadaniu, pod pretekstem szukania dowodów w innym prowadzonym przez nie postępowaniu. Gdy ten napisał o tym na swoim facebookowym profilu (konkretnie o wtargnięciu policji do domu i zajęciu jego sprzętu), wezwano go do prokuratury i przedstawiono mu zarzut z Art. 241. § 1., który mówi, że „kto bez zezwolenia rozpowszechnia publicznie wiadomości z postępowania przygotowawczego, zanim zostały ujawnione w postępowaniu sądowym, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2″.

  więcej możesz sobie poczytać na http://zygumntbalas.neon24.pl/post/145004,jakie-poglady-polityczne-wolno-miec-w-polsce-09-08-2018
  łącznie z komentarzem Agnieszki S odnoszącym się do węża Allana
  Uważaj wężu bo i za ciebie się wezmą jako, że bardzo nie lubisz dobrej zmiany na obecnej scenie politycznej.
  Ale jeśli ją polubisz, bo warto być za a nie przeciw naprawie Polski to będziesz miał spokojne życie i swój duży ogród do uprawy.

  Koniec upałów temp. 24 stopnie, deszcz i mokro

  Polubienie

 18. Mózg da się przyrównać do dysku twardego komputera, im więcej w niego wpakujesz plików, tym mniej miejsca na system operacyjny, co skutkuje spowolnieniem jego pracy.

  W szkole pakują do głowy mnóstwo zbędnych śmieci co powoduje, że mózg przestaje pracować prawidłowo. Jego część właściwa steruje naszym organizmem, pozostała część zawalona jest śmieciową informacją, a części na to by myślała i wyciągała właściwe wnioski brak.
  I tak zamiast myśleć i podejmować właściwe decyzje, robi się mnóstwo głupot i wcześniej czy później zjawia się policja i prokurator.
  Pisałem kiedyś, panom z WPS, że głupotą jest płynąć pod prąd.
  I to jest głupota oczywista, bo tak się nie da, szczególnie gdy brak wiatru w żagle, lub gdy żagli nie ma.
  Roman K. odpisał, że tylko gówno płynie z prądem, a Dariusz K. że jestem w jednym szereu ze światowym syjonizmem.
  Czy nie jest taką samą głupotą jazda pod prąd na drodze, autostradzie, czy w polityce?
  W obu przypadkach to katastrofa.
  Prawda wężu?
  Ale panowie z WPS nie są w stanie tego pojąc.
  A wąż pojmuje czy też nie?

  Polubienie

 19. WONSZ, ALE FAJNY JAJCARZ!

  Niebawem wężowe wakacje dobiegną końca.
  Obecnie inwentaryzujemy wszystkie jego dokonania w necie z ostatnich 5 lat.
  Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaki z niego ptaszek, aby podjąć dalsze działania.
  Przekona się on na własnej skórze, jak dobra jest w jego przypadku – życiorysie tak zwana dobra zmiana.
  Bo na razie nie pojmuje co do niego mówi się.

  Polubienie

 20. julius
  11 sierpnia 2018 o 1:37 AM

  „Czy Rosja jest gotowa na wojnę finansową z Zachodem?

  Czy Władimir Putin będzie w stanie zastosować doświadczenia Stalina w nowych warunkach historycznych?”

  W dzisiejszym pogmatwanym świecie, jak filozofia na życie naszego tu WONSZA – doświadczenia Stalina są wręcz jedynym i koniecznym remedium.

  Polubione przez 1 osoba

 21. Adminek powinieneś zareagować .
  To po pierwsze bo za takie pogróżki to zdaje się jest paragraf . Dokładnie sprawdziłem i wiem jaki . Także sam się możesz w tym temacie wypowiedzieć .
  Dla mnie to jest tylko anonimowy wpis który straszy mnie tu u ciebie na forum organami ścigania a to jak wiesz jest całkowicie niedopuszczalne i będzie miało swój dalszy jeżeli nie będziesz reagował bo ty odpowiadasz co tu się publikuje .
  mam cytować odpowiedni paragraf na takie straszenie ?
  Także adminku proszę o reakcję .

  Adminek tak na dobrą sprawę ja jestem apolityczny ale nie wykluczam w 2019 roku pod wpływem twoich kazań zzapisać się do PIS.
  Cuda się zdarzają .
  Adminek jeszcze raz .Proszę o jakąś reakcję bo nie chcę temu człowiekowi robić problemów niezależnie kim on jest . Póki co czekam na reakcję adminka .
  Pozdrawiam .
  Nie będzie reakcji adminka .Sprawa będzie miała ciąg dalszy bo adminek dobrze wie że za takie pogróżki na forum publicznym jest paragraf a jak nie wie to niech sprawdzi .

  Polubienie

 22. cytat :

  Ja bym tego nie powiedział, że 11 sierpnia 2018 o 9:42 AM
  WONSZ, ALE FAJNY JAJCARZ!

  Niebawem wężowe wakacje dobiegną końca.
  Obecnie inwentaryzujemy wszystkie jego dokonania w necie z ostatnich 5 lat.
  Zobaczymy co z tego wyjdzie i jaki z niego ptaszek, aby podjąć dalsze działania.
  Przekona się on na własnej skórze, jak dobra jest w jego przypadku – życiorysie tak zwana dobra zmiana.
  Bo na razie nie pojmuje co do niego mówi się.

  Polubienie

 23. Tak, tak Panie WONSZ – dobrze żeś zrozumiał.

  Twoje wakacje plucia na PiS , jakie to miałeś na tym blogu dobiegają końca.
  Musisz to zdecydowanie zrewidować i nie jest to żadne zastraszanie płochliwego wróbelka, ale grzeczne upomnienie, że jak się nie ustatkujesz z tym gardłowaniem na obecną władzę, to pojedziesz do ciupy odsłużyć grzechy swoje.
  Popatrz tylko wstecz – ile Ty naplułeś przez te wszystkie lata na ludzi, którzy dobra chcą dla Polski. Zachowujesz się, jak błazen, ale nie ten królewski.
  Mamy nadzieję, że masz kopie wszystkich swoich durnowatych, ośmieszających nie merytorycznych wpisów. Poczytaj sobie. Może weź też jakieś korepetycje z języka polskiego – zwłaszcza interpunkcja u Ciebie to odpychający chwast. Nie wstyd Ci.

  Polubienie

 24. „Nie będzie reakcji adminka. Sprawa będzie miała ciąg dalszy bo adminek dobrze wie że za takie pogróżki na forum publicznym jest paragraf a jak nie wie to niech sprawdzi.”

  I Ty tu nas nie strasz, bo się jeszcze w swoje slipy zesrasz … .

  (Przepraszam za ww. język)

  Czytać i kopiować (o czym Ciebie powiadomiliśmy) Twoje wypociny mamy prawo (nie zgłaszałeś sprzeciwu do ew. kopiowania), więc o co Ci chodzi.

  Trzeba myśleć, co się pisze, bo Twoje prostackie językowo teksty są już nie do zniesienia – zwłaszcza, kiedy dotyczą polityki i historii, na których się tyle znasz, co moja świnka morska na galaktykach. Bo przecież Ty prosty chłop, a chłopy lepiej niech się do polityki nie mieszają – zgadza się Panie WONSZ?

  Polubienie

 25. Aleksander Chałdaj cd.

  Chociaż w ostatnich miesiącach obserwujemy wyraźną intensyfikację walki z lokalną korupcją, to jej przyczyna spowodowana jest postawą Zachodu – stan zaciskania pasa w Rosji, więc siły bezpieczeństwa uderzyły w regionalne elity złodziejskie. Gdyby nie sankcje ze strony Zachodu, kradliby dalej.
  Rdzeniem jest system finansowy Federacji Rosyjskiej. Opiera się na zasadzie bankowości prywatnej i prywatno-państwowej pod nadzorem quasi-państwowego banku centralnego. Żadna zmiana w systemie państwowym i zmiana układu sił w parlamencie nie mogą wpływać na Bank Centralny i jego politykę. Jest on chroniony przez całą serię ustaw, których naruszenie przez jakiegokolwiek polityka stawia go w pozycji łamania prawa.
  Zgodnie z naszym modelem finansowym rząd zajmuje się wyłącznie budżetem. Jest centrum finansowych priorytetów władzy w gospodarce rynkowej. W celu napełniania budżetu działają Ministerstwo Finansów i Ministerstwo Podatków i Opłat, służby celne, monitoring finansowy i inne struktury, takze Roskomnadzor. Działalność finansowa nie jest powiązana z polityką państwa. Wielkość emisji pieniężnej CB jest wyraźnie powiązana z wielkością wpływów z eksportu. Ile wpływa waluty – to odpowiednia kwota rubli jest emitowana. Odejście od tej zasady natychmiast pociąga za sobą obniżenie ratingu przez MFW a następnie przez zachodnie banki.
  cdn

  Polubienie

 26. [Adm
  11 sierpnia 2018 o 8:02 AM ]
  Szanowny Adminie,
  Pozwoli Pan, że się do niektórych odniosę.
  „Mózg da się przyrównać do dysku twardego komputera, im więcej w niego wpakujesz plików, tym mniej miejsca na system operacyjny, co skutkuje spowolnieniem jego pracy.”
  – otóż, komputer komputerowi nierówny.
  – Ja ucząc się wiersza na pamięć czytałam go tylko raz, jeden jedyny raz i pamiętałam. Gdy się natomiast dowiedziałam, że wiersza należy się uczyć, tak, UCZYĆ, na pamięć powtarzając go wielokrotnie, to sobie zepsułam płytę główną. Wgrałam sobie niewłaściwe dla mnie algorytmy i musiałam potem je stopniowo likwidować.
  – Nie da się ukryć, że są dzieci mniej i bardziej zdolne.
  – Nie jest to jednakże niczym złym, a przeciwnie. Na przykład do obsługi maszyny na kartonażu w fabryce obuwia byli chętni. Praca polegała na wciskaniu kciukami dwóch guzików na raz i maszyna składała pudełka na buty. Ja po tygodniu nie dawałam rady, bo choć przez pierwsze chwile mnie to nawet bawiło, to jednak potem byłam gotowa napaść kogoś i go sponiewierać, żeby tylko nie musieć wciskać tych guzików przez osiem godzin dziennie. Innym jednakże to pasowało, bo oni mieli taką konstrukcję psychiczną. Matka Natura wie, co robi. Jej bogactwem jest różnorodność i dlatego też ludzie nie mogą być „jednakowo zdolni”.
  – Właściwe wychowanie to też wielka sztuka i przywilej dla dziecka. Moja Matka na przykład była bardzo dobrze wychowana; do tego stopnia, że gdy ja coś ładnie narysowałam a moja koleżanka nie tak ładnie, to moja Matka kazała mi nie rysować aż tak ładnie, bo koleżance będzie przykro. No to nie rysowałam aż tak ładnie, czyli wcale. Dziś wiem, że koleżance przykro wcale nie było bo miała rysowanie w dupie i rysowała jak musiała, a nie z własnej woli.
  – Więc z tą edukacją może chodzić wyłącznie o to, żeby ludzie mieli możliwość realizowania swoich planów i mogli do tego używać naturalnych predyspozycji.
  – Mechanik po zawodówce nie jest w niczym gorszy od mechanika po studiach pod warunkiem jednakże, że obaj pracują jednakowo dobrze, znają się na silnikach i wiedzą, co jak naprawiać. Zarówno mechanik po zawodówce jak i mechanik po studiach jeżeli nie znają się na rzeczy, to ich wykształcenie nie ma znaczenia.
  – Kiedyś, już nieco dawno, w pięknym warsztacie (był w pobliżu, no to chcieliśmy to wykorzystać), za każdym razem pompowali nam tylko koła, choć chcieliśmy zrobić przegląd i konieczne naprawy, ale fachowcy widać nie mieli do tego drygu i potrafili obsługiwać tylko sprężarkę. No to obsługiwali. I mówili, że skoro samochód jeździ no to wszystko w porządku.
  – Człowiek to jedna, wielka niewiadoma i dlatego powinien on mieć możliwość robienia błędów i ich naprawiania. W przeciwnym razie człowiek się nie rozwinie.
  – U lekarzy sprawa wygląda tak, że pacjent ma prawo mu umrzeć pod nożem albo w domu na skutek „niedopasowanego” leku lub błędnej diagnozy. Każdy to rozumie, że jesteśmy śmiertelnikami i tylko niektórzy się rzucają bezrozumnie oczekując od lekarza recepty na życie wieczne.
  – Ludzie mają zaburzoną percepcję i dlatego niewłaściwie dekodują rzeczywistość.

  „W szkole pakują do głowy mnóstwo zbędnych śmieci co powoduje, że mózg przestaje pracować prawidłowo. Jego część właściwa steruje naszym organizmem, pozostała część zawalona jest śmieciową informacją, a części na to by myślała i wyciągała właściwe wnioski brak.”
  – z racji tego, że wszyscy się od siebie różnimy wieloma cechami i możliwościami intelektualnymi, nie jest możliwe opracowanie takiego planu nauczania, by każdemu dogodzić.
  – I dlatego lepiej jest mieć program możliwie szeroki. Ktoś, kto jest odporny na pewnego rodzaju wiedzę i tak jej nie przyswoi, a kolegom ona może się przecież przydać. Więc tu bym nic specjalnie nie zmieniała.
  – Poza tym to, co dziś nieinteresujące może być interesujące nawet już jutro.
  – Co do mózgu, to ponoć wykorzystuje on swoje możliwości tylko w niewielkim procencie, nie ma więc żadnego zagrożenia, że mu się pojemność skończy i się przegrzeje. Na przykład niemowlę poddane dużej ilości bodźców zewnętrznych po prostu się wyłącza i zasypia nawet wśród potężnego hałasu. Dorosły też się wyłącza, ale niekoniecznie zasypia lecz na dany moment „idiocieje”.

  „Pisałem kiedyś, panom z WPS, że głupotą jest płynąć pod prąd.”
  – to, że WPS płynie pod prąd to jeszcze nic i mogło by być nawet w jakimś stopniu użyteczne. Ale NA CZYM TEN wps PŁYNIE?
  – Czy nie na tym gównie, które miał na myśli zdalaczynny patriota żyjący w kanadzie ale pouczający nadgorliwie Polaków w kraju?
  – Natomiast Dariusz K. może sobie tyko wyobrazić, co to jest ten „syjonizm” i wpuszcza ludzi w maliny wmawiając im swoje fantazje. Gdyby ten „syjonizm” był taki jak to pan Dariusz K. ilustruje, no to wówczas do dawna nie było by już pana Dariusza K. bez względu na to, jak pięknie ułański ma wąs.
  „Czy nie jest taką samą głupotą jazda pod prąd na drodze, autostradzie, czy w polityce?
  W obu przypadkach to katastrofa.”
  – oczywiście! Trzeba sobie zadać trud i najpierw samemu się dowiedzieć, co chce się zrobić, przy pomocy kogo i jakie będzie to miało skutki.
  – Nie może być tak, że najpierw wszystko rozwalamy a potem się zobaczy.
  – Gdyby PiS był taki, jak to panowie z WPS twierdzą, to nie zabrali by im żadnych komputerów tylko ich samych i siedzieli by obaj panowie w „areszcie wydobywczym” do usranej śmierci, choćby z braku papieru toaletowego.
  – Jeżeli niezadowoleni z rządów PiS nie wiedzą, jak to zrobić by mieć i obsadę nowego rządu, i fachowców od zagranicy żeby nam nie robili „sankcji” i również odpowiednie wtyki w „zakulisie” żeby wiedzieć na ile można się wychylić, to co oni takiego chcą ludziom dać lepszego niż jest?
  – Są chętni, by robić badania DNA a reszta, genetycznie niewłaściwa to z Polski won! A cóż innego robił niejaki adolf h? Z tym, że on nie posuwał się aż tak daleko jak chcą to zrobić „najwłaściwsi, jedynie polscy patrioci”.

  Każda destabilizacja wywołana w Polsce może się skończyć dla Polaków katastrofą. Także tych Polaków pracujących za granicami i posiadających jeszcze polskie obywatelstwo. To należy bardzo dokładnie rozważyć, na ile i czy powinno się stosować w kraju jakieś drastyczniejsze rozwiązania.
  Należy mieć poczucie odpowiedzialności za ludzi, za Rodaków w kraju i za granicą. Ale także i za europę, i nawet świat. Zmiana jednego elementu całości to zmiana całości, choć może to nie być widoczne na pierwszy rzut oka.
  Do walki na froncie krajowym rzucono nawet „feministki” – z rolnikami widać nie wyszoło. One chcą, by „policja nie była taka brutalna”, ogólnie one tak chcą, nie podając konkretów.
  Podprogowo mamy rozumieć, że gdy PiS odejdzie od władzy to policja stanie się zrzeszeniem zawodowych aniołów.
  No to w przypadku, gdyby się takiej feministycznej zwolenniczce Sodomy i Gomory zdarzyło, że ją jakiś brutal gwałci, no to policjant powinien stać spokojnie z boku i łagodnie perswadować, żeby brutal przestał, bo ta pani tego nie chce.
  Feministki nie mają nic przeciw cywilnym brutalom, przeszkadzają im tylko wypełniający obowiązki policjanci, bo akurat ci kojarzą się feministkom z PiSem.
  Tymczasem policjant to policjant i do jego obowiązków na całym świecie należy to samo zupełnie niezależnie od tzw. systemu politycznego.
  Tak samo wojsko nie ma karabinów z zagiętą lufą tylko dlatego, że jest wojskiem kapitalistycznym i ludziom krzywdy nie chce robić w ramach „niesienia demokracji”.
  Wszelkie działania mające w Polsce miejsce obecnie mają na celu zdestabilizować nasz kraj.
  Kto ma rozum, na to nie pójdzie.

  Polubione przez 1 osoba

 27. Wężu prosisz o reakcję więc reaguję.
  Nie bądź Kali.
  Jak ty sobie robiłeś ze mnie jajca to było dobrze, jak z ciebie robi jajca też anonim o zmiennym Nicku to jest źle.
  Bierz to na spokojnie i na żart i wszystko będzie dobrze. Nikt cię na poważnie nie straszy, bo my węża nawet zdołaliśmy polubić, a co do pisania:
  W końcu wszystkim nam się zdarza pisać różne ciekawe i nieciekawe rzeczy.
  A do PiS możesz się zapisać.
  Jak to zrobisz, to daj znać to i ja się zapiszę.
  Nie wiem tylko czy trzeba napisać podanie o przyjecie, czy złożyć aplikację.
  Czy wpisowe jest za free czy za kasę?

  Polubienie

 28. nana
  Już w pierwszej części próbowałem zasugerować pytanie, czy potrzeba by wszyscy posiadali wyższe wykształcenie, konkretnie czy potrzeba aż 17 lat przetrzymywania w szkole każdego następnego pokolenia, by później jak już dostanie pracę jako magister inżynier wciskał dwa guziki w maszynie bądź przewracał papierki na biurku.

  Polubienie

 29. do adminka
  Adminku jak wiesz ja mam dużo znajomych wśród pisowych .Jedni jeżdżą na jakieś zebrania czasami drudzy dwa razy do roku dostają kartki świąteczne życzenia .
  Akurat jak spotkam kogoś od nich to zapytam i umieszczę tu szczegółowe informacje jak tam się zapisuje itp bo tak coś czuję że małe ciągotki masz aby się zapisać .
  Powiem ci adminku .Nawet bym się zapisał do tego PIS .Zastanawiałem się na tym bo jednak twoje kazania wchodzą do umysłu ale cholera mam taki silny opór że za diabła nie mogę się do PIS zapisać . Chyba bym się mógł przełamać i zostać gejem dałbym radę ale zapisać się do PIS za diabła starego nie dam rady .

  Ale co tam ja mam większe problemy .Lekarz w piątek kategorycznie zabronił mi picia piwa i co ja teraz zrobię ?
  Trzeba próbować żyć bez piwka bo gdybym kopnął w kalendarz kto zajmie się żoną ?

  Polubienie

 30. Właśnie jak żyć .A jaką ja mam chcicę żeby dziś wypić piwko bo trochę chłodniej na dworze . A co zrobić w zimie jak będą skoki jak oglądać bez piwka .Dramat .
  Co do ptasiego mleczka to słodyczy nie lubię . Słodkie to i dla mnie niedobre .Nigdy nie jadłem .Może dlatego nie mam cukrzycy .
  Bida .Bida . Straszna Może chociaż jakieś karmi się strzeli od biedy .

  Polubienie

 31. Swoją drogą oglądałem jak twój wnuczek pływa .Ma parę ale radziłbym go ptasim mleczkiem nie karmić bo jak przytyje sukcesy w tym sporcie się skończą .

  Polubienie

 32. Ad Snake

  CZEGO SIĘ KIKA NAUCZYŁ W SZKOLACH OPRÓCZ BUDOWY LIŚCIA I AMEBY ORAZ PANTOFELKA.

  Oj, Wonszyk, czy Ty wiesz o tym?

  https://pl.wiktionary.org/wiki/ciekawo%C5%9B%C4%87_to_pierwszy_stopie%C5%84_do_piek%C5%82a

  No, dobra!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/bez_ciekawo%C5%9Bci_nie_ma_m%C4%85dro%C5%9Bci#pl

  SZKOŁA – SCHOLA, to od tego wielkiego g… wszystkie moje nieszczęścia się zaczęły!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/schola

  Oczywiście to są brednie, bo pamiętamy o tym, że w tym czasie w jewropie panowała WIELKA PANI CIEMNOTA – NIE MYLIĆ Z PANIĄ GŁUPOTĄ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Scholastyka_(filozofia)

  Wonszuś, w PRALNI MÓZGÓW, (czytaj w szkole) nigdy mnie nic nie pasowało, DOMOWA PRALKA, (czytaj kochająca rodzinka) co innego nadawała, RADIOWA PRALKA (czytaj Wolna Jewropa i Głos Hameryki) też pierdolili o wydumanych głupotach (dzisiaj to wiem na pewno), a za oknem panowała, szara socjalistyczna rzeczywistość. Aha, jeszcze była RELIGIJNA PRALKA, która wciskała swoją ciemnotę! Przyjmowałem całe g… zwane wiedzą z wielką pokorą, bo nie było innego wyjścia, ale nadszedł czas, żeby odreagować z siłą wodospadu!

  Wszystko się zaczęło niewinnie, jak któregoś pięknego dnia PANI REFLEKSJA, kazała mnie PRZEWARTOŚCIOWAĆ moją nabytą wiedzę w pralniach! Q… mać, czemu ja – zadałem sobie bezsensowne pytanie!

  https://sjp.pwn.pl/sjp/refleksja;2573649.html

  https://sjp.pwn.pl/slowniki/przewarto%C5%9Bciowanie.html

  Była też i lakoniczna odpowiedź: … NA KOGO WYPADNIE, NA TEGO – BĘC! Chi, chi, chi…

  Na na na, czy znasz ten rymopis?

  Entliczek, pętliczek
  Czerwony stoliczek
  A na tym stoliczku
  Czerwony koszyczek
  A w tym koszyczku
  Czerwone jabłuszko
  A w tym jabłuszku
  Zielony robaczek
  Na kogo wypadnie
  Na tego – bęc.

  ZAPEWNIAM, PRZEWARTOŚCIOWANIE SWOJEJ WIEDZY, TO NIE JEST ŁATWE ZADANIE DLA ZWYKŁEGO ZJADACZA CHLEBA, KTÓRY WOLI ŁATWIZNĘ, BO TAK JEST WYGODNIEJ!

  https://sciaga.pl/tekst/91170-92-per_aspera_ad_astra_przez_trudy_do_gwiazd

  Bywaj SSSSSSS

  Polubienie

 33. Aleksander Chałdaj cd.

  Nasi liberałowie uważają, że jeśli istnieje rynek kapitałowy, po co tworzyć swój własny? Jeśli istnieje rynek towarowy, dlaczego mamy produkować własne wyroby? Jeśli istnieje rynek technologii, po co tworzyć własne? Jeśli istnieje rynek pracowników, dlaczego rozwijać własny? Po co marnować czas i energię? Po prostu idź i kup wszystko, czego potrzebujesz – za pieniądze z ropy i gazu. Nazywa się to „zajęcie miejsca w światowym podziale pracy”. W postaci rynku dystrybucji towarów zagranicznych i źródła surowców dla nich. To jest status kolonii. Praca na pieniądzach innych i według czyichś zasad.
  Dlatego w Rosji nadal nie ma konsolidującej się ideologii – elita Rosji, podobnie jak elita Ukrainy, aspiruje do Europy. Ukraińska elita tak nienawidzi Rosjan dlatego,że sama chce do Europy, ale nie pozwala jej na to rosyjska. Tylko w tym tkwi cały rdzeń ich konfliktu, a nie jakaś rusofobia, którą plebs podchwytuje. Elity mają jedną fobię – system sowiecki, w którym siedzieliby w obozach, a nie w bankach i ministerstwach.
  Taki system, jak w Rosji, prowadzi do tego, że dostępność kapitału komercyjnego dla biznesu nie jest problemem rządu. Rząd rzekomo stwarza korzystne warunki dla obcokrajowców a przedsiębiorcy rodzimi sami muszą rozpychać się na tym rynku kapitałowym, na którym dominują cudzoziemcy. Rząd jest zainteresowany budżetem i pieniędzmi potzebnymi żeby go dopiąć . Stąd wysokie podatki, dławienie gospodarki, reformy emerytalne, rynek obligacji rządowych dla zagranicznych spekulantów – wszystkie te narzędzia do uzupełnienia budżetu państwa są dobierane w taki sposób, aby zrównoważyć debet budżetowy z pożyczką.
  cdn

  Polubienie

 34. Adm
  jak już zobaczysz moje filmiki dokręce do 10 i ci wyslę link .Wyraż swoją opinie ale nie tutaj a na kanale .może tak być ?

  Polubienie

 35. Co do pływania .Pamiętam stare czasy jak dzieci mojej siostry gdy nieco przytyły wtedy skończyły się ich sukcesy w pływaniu .Co pojechały na zawody to słabe wyniki .
  Natomiast ja krótko bo krótko ale robiłem jako ratownik . Mało roboty a dobrze nawet wtedy płacili .

  Polubienie

 36. Zastanawiałem się na tym bo jednak twoje kazania wchodzą do umysłu ale cholera mam taki silny opór że za diabła nie mogę się do PIS zapisać . Chyba bym się mógł przełamać i zostać gejem dałbym radę ale zapisać się do PIS za diabła starego nie dam rady .

  Panie WONSZ, od kiedy to Ty wierzysz kazaniom i w diabła, przecież Ty zadeklarowany ateista? Coś Ty nam tu kręcisz kolego. Już te kuflowate w puszkach z biedry pomieszało Ci nie tylko w brzuchu, ale i w głowie.

  Polubienie

 37. PANIE WONSZ

  JAK ZACZNIESZ PROWADZIĆ DZIAŁALNOŚĆ NA YT ODNOŚNIE KRYPTOWALUT, TO DAJ NAM TU ZNAĆ. CHĘTNIE POPATRZYMY, JAKI Z CIEBIE SPECJALISTA OD BAŁAMUCENIA I ZWODZENIA GOJÓW.

  Polubienie

 38. ADMINEK WŁAŚNIE SKOŃCZYŁEM NAGRYWAĆ NA TEMAT PORTFELA TREZOR . TO JUŻ 5 FILMIK . GDY DOJDĘ DO 10 MOŻE WCZESNIEJ WYSLE CI LINK NA KANAŁ . ROZUMIEM ZE JAK UMIESZCZĘ LINK DOSTAJESZ WIADOMOSC AUTOMATYCZNIE DO SIEBIE NA SKRZYNKĘ BO CHCIAŁBYM GO OD RAZU ZARAZ WYKASOWAĆ .
  POD FILMEM O KRYPTO RIPPLE – XRP MAIŁEM 3 KOMENTARZE . DOBRE I TO . POTEM DOLOŻĘ TROCHĘ FILMIKÓW O FOREXIE I WARRENIE BUFFECIE .

  Polubienie

 39. Ssssssssssssss
  Jeśli ciekawi cię moja opinia to podaj link do filmu – kanału już teraz.
  Będą jakieś uwagi techniczne, to wykorzystasz je przy kręceniu następnych filmów.

  Polubienie

 40. Adminku wolałbym żeby filmików było wiecej to i uwag i błędów znajdziesz więcej .jak pisałem filmów jest ich jak pies napłakał .To jest kwestia tygodnia 8 dni i zaraz ci podsyłam link .
  Jedna osoba coś się tylko skarżyła że dzwięk coś nawalał .

  Polubienie

 41. kika
  Nie znalazłem niczego w spamie, tylko dwa wpisy Maksa.

  Sssssss
  Jak ty mogłeś być ratownikiem jak w Lubelskim nie ma jezior?
  Co jest, to jedynie Brodzik nad zalewem Zembrzyckim.
  Przy brodziku byłeś ratownikiem?

  Polubienie

 42. Adminku masz braki jeżeli chodzi o lubelskie bo widzę że o zbiorniku w Nieliszu ty nie słyszał a to nie jest byle co .

  Polubienie

 43. Adminku a czy ja napisałem że pracowałem w lubelskim ? I to była krótka robota rok czasu .
  A wtedy to ja byłem jeszcze młodziutki .Stare dzieje .

  Polubienie

 44. Adminku mówię ci że była to robota pierdząca w ławkę coś w stylu urzędasów pierdzących po śniadaniu w krzesło .Interwencji nie było wiele ale były . W sumie dlatego odszedłem .Taka nudna robota nie dla mnie .

  Polubienie

 45. [Adm
  11 sierpnia 2018 o 2:51 PM ]

  Szanowny Adminie,
  ależ ja przecież niczego nie podważałam!

  Tym niemniej, „przetrzymywanie w szkole” ma swój głębszy sens. Jeżeli jest to skoordynowane z przechodzeniem na emeryturę pokoleń starszych, to lepiej się tego zorganizować nie da. Tworzenie jakichś nowych miejsc pracy by je następnie likwidować, to zakłócanie funkcjonowania gospodarki.
  Ja twierdzę, że lepiej być śmieciarzem z tytułem magistra niż śmieciarzem bez tego tytułu. W pierwszym przypadku człowiek ma w perspektywie jednak jakiś wybór, w drugim już nie. Jest różnica w byciu śmieciarzem z wyboru i śmieciarzem z przymusu.

  Polubienie

 46. Po prostu strasznie nudy były .Czas powoli leciał a ja muszę być w ruchu cały czas .Nawet teraz dużo biegam inaczej nie miałbym wzorcowych badań cholesterolu i cukru a robię co jakiś czas i to prywatnie .Tak tak prywatnie płacę za te badania .

  Polubienie

 47. sssss
  Z kotem prezesa to ja mam taką małą wątpliwość.
  Ktoś tam napisał, że ten Syryjczyk co to jest zastępcą w partii patriotycznej to syryjski arab.
  Zdarzyło mi się w USA robić drobne naprawy w ramach usług biznesowych dla kogoś kto się przedstawił na początku naszej współpracy jako Palestyńczyk. Później okazało się, że on był ,,Palestyńczykiem” z tego, że jego rodzina pobudowała sobie na ziemi palestyńskiej ładny domek, gdy się lepiej poznaliśmy przyznał się, że jest żydem tak więc żyd może być Palestyńczykiem, Syryjczykiem, Amerykaninem, Rosjaninem, Polakiem, kim tylko zechce.
  Więc może ten Syryjski arab, to jest Syryjski żyd, albo jednak arab.
  Co to dla nas za różnica. Nie nasza partia, nie nasz wice prezio.
  A ty się wężu nie przejmuj.

  Polubienie

 48. Zamieściłam poniższe na Klubie Inteligencji Polskiej, ale raczej się nie ukaże, to daję tu:

  Jest jasne, że pan Ziemiński nie zgodzi się na publikację mojego komentarza, ale dam na wiernipolsce bez jedynki, żeby mi się litery nie zmarnowały : )

  „Rolowanie rolników – rolowanie Polaków. Nowy Bolek działa.”

  – no i co ma człowiek zrobić z takim hasełkiem? „nowy bolek”, „stary bolek” i co? co z tego wynika, jeżeli takie stwierdzenie nic nie zmienia?

  „Nie jest możliwe rozwiązanie problemów wsi bez rozwiązania problemów państwa, jego suwerenności i powołania polskiego, narodowego, rządu.”

  – nie jest możliwe zakiszenie ogórków bez ogórków, wody, soli i przypraw.
  – Czy jeśli będę narzekać w kółko to mi się te ogórki same zrobią i nawet wskoczą do słoików by się zakisić?

  „Wieś jest naturalnym środowiskiem dla kształtowania się postaw pronarodowych, dlatego syjoniści i pookrągłostołowcy tak boją się rewolty na wsi.”

  – rewolta na wsi w pierwszym rzędzie dotknęła by mieszczuchów, bo nie mieli by oni co jeść.
  – W drugim rzędzie zrujnowała by samych rolników, bo albo siedzieli by na zbożu, kartoflach i co tam mają, albo rząd – jaki by nie był – nałożył by na rolników obowiązkowe dostawy, by zapobiec głodowi w miastach, a ceny byłyby dla rolnika na pewno niekorzystne.
  – Na papierze czy w komputerze można sobie rewoltować, ale w realu to należy dobrze się zastanowić co się robi, bo skutki będą nieodwracalne.

  „Najtwardszych liderów mordują (Piotra Bartoszcze, Andrzeja Leppera i dziesiątki innych) lub doprowadzają do ruiny ekonomicznej. „Miękkich” po prostu zastrasza się lub kupuje.”

  – no to do jakiej kategorii zaliczyć WPS?
  – Miękkich?
  – Czy może nijakich?

  „Jest wreszcie grupa ”prawdziwków”, tj. tych najgorszych kanalii, które wykonują rozbijacką działalność pseudokrytyków i pseudoantysystemowców.”

  – a na jakiej podstawie pan Ziemiński sobie wyobraża, że ludzie mają obowiązek podzielać jego poglądy?
  – Pseudo krytyk jest tak samo dobry jak zwykły krytyk. I tak liczy się to, co kto z tego zrozumie i jaki zrobi z tego użytek, niechby tylko dla siebie.

  „Ci mają skupiać niezadowolenie na wsi i wekslować je na wyniszczające inicjatywę i energię bezproduktywne ”akcje protestu”.

  – a jakie to byłyby „produktywne akcje protestu”? Żonglowanie ogólnikami to dopiero manipulacja i kudy do niej „pseudokrytykom”!

  „Plejada kanalii jest tutaj przebogata: cała rzesza agentów wewnątrz Solidarności RI, Solidarności Wiejskiej, Solidarności Chłopskiej, SL ”Ojcowizna”, ” Samoobrony”.

  – o! No to są jeszcze jacyś prawdziwi Polacy oprócz panów KiZ?

  „Przebogata galeria kundli w roli ministrów rolnictwa: Janowski, Jagieliński, Balazs,Jurgiel, Ardanowski, reszta patrz: wikipedia – odnośnie ministrów rolnictwa po roku 1990.”

  – galeria kundli?
  – A pan Ziemiński to do jakiej kategorii się razy zaliczać? Jakiejś czystej rasy?

  „Nowe rozdanie ”liderów rolniczych” – po zużyciu i skompromitowaniu takich pajaców i gnid jak Kuropatwiński i Izdebski -, otwiera Michał Kołodziejczak, młody, wyuczenie „wygadany”, który udaje, że nie zajmuje się polityką.”

  – pan Ziemiński wszystkich ich zna?
  – I oni się panu Ziemińskiemu zwierzali i stąd takie krytyczne zdanie pana Ziemińskiego o nich?
  – W kórym to momencie ma pan Ziemiński dostęp do jakichś materiałów rządowych?

  „Nie jest możliwe rozwiązanie problemów wsi bez rozwiązania problemów państwa, jego suwerenności i powołania polskiego, narodowego rządu.”

  – no i nawet jeżeli tak jest, to w dalszym ciągu tego „narodowego, polskiego rządu” nie mamy i nie wygląda na to, żeby mógł być jakiś, który by zadowolił pana Ziemińskiego.
  – Bo to i politycy to kundle, gnidy i pajace, i większość Polaków nie spełnia kryteriów bycia Polakami według kryteriów pana Ziemińskiego.
  – No to pan Ziemiński ma faktycznie problem ze zrobieniem Polski z niczego, jako że materiał istniejący dla celów pana Ziemińskiego się nie nadaje.

  „Wiedział o tym już sto lat temu Wincenty Witos, ale nie wie o tym ”trybun ludowy” Kołodziejczak.”

  – gdyby teraz żył W.Witos to niewykluczone, że zająłby się drobnym biznesem mając tym większy wkład w polskość niż pustym politykierowaniem.
  – Co było aktualne sto lat temu, dziś jest przestarzałe, bo inne warunki.

  „Zdają sobie z tego dobrze sprawę mocodawcy Michasia i dlatego on powtarzać ma do znudzenia, że chłopom od polityki wara i od zmiany systemu okrągłostołowego wara! „

  – no i proszę! to i mocodawców Michasia pan Ziemiński zna i oni się mu opowiedzieli.
  – Mimo wieloletnich spekulacji o „systemie okrągłostołowym” prawie żaden Polak nie wie, o co tam naprawdę chodziło, a pan Ziemiński wie, ale nie powie i już. Bo nie po to był przy tym okrągłym stole żeby teraz o tym opowiadać, prawda?

  „Wolno jedynie go ”doskonalić”… aż do całkowitej likwidacji chłopskich gospodarstw rolnych jako podstawy ustroju rolnego i gospodarczego Polski.”

  – no właśnie, pan Ziemiński wie, co wolno a czego nie wolno i nawet o tym informuje.
  – Więc jeśli nie wolno nic zmieniać z tego okrągłostołowego systemu a jedynie doskonalić, to z czym ma pan Ziemiński problem? Sam o tym pisze i sam się z tym nie zgadza?

  „Polska straciła samodzielność finansową, przemysłową, technologiczną, a teraz przychodzi pora na zasoby i w tym celu jest realizowane przejmowanie surowców naturalnych, ziemi oraz upraw i hodowli w ramach gospodarstw rodzinnych.”

  – no przecież jeżeli Polska coś straciła to tego już nie ma.
  – Z czego więc chce to pan Ziemiński zrobić, żeby było z powrotem? Czyżby z powietrza?
  – Czy może jeśli stracimy i część ludzi w bezsensownych walkach bratobójczych to czy to zadowoli pana Ziemińskiego i zrozumie on, że pewnych rzeczy odwrócić się nie da?

  „Życzyłbym Polakom, rolnikom i sobie, żeby skupieni wokół M. Kołodziejczaka rolnicy rzeczywiście tworzyli autentyczny ruch chłopski.”

  – życzyłbym to tryb warunkowy. Więc co to za życzenia?

  „Jednak 39 lat obserwacji i doświadczeń, poczynając od sierpniowych strajków w 1980r. sterowanej przez Żydów Solidarności i zamachu stanu we wrześniu 1980r. syjonistycznej junty Jaruzelskiego-Kiszczaka, potem od 1989r. tworzenia żydo-reżimowego systemu IIIRP – a wszystko to we współpracy i z błogosławieństwem żydo-katolickiego Kościoła, każe mi mocno wątpić w pozytywny scenariusz rolniczego ruchu z M. Kołodziejczakiem na czele.”

  – no dobrze, ale co ma Polska z tych wewnętrznych rozterek pana Kosiura?
  – Co można zrobić ze stwierdzeniem, że czarnego nie da się nijak rozjaśnić? Czy wszystkim robi się wtedy przyjemniej?

  „Sprawą fundamentalną dla jakichkolwiek i czyichkolwiek politycznych poczynań jest polityka finansowa (w tym własność systemu bankowego) – jej suwerenność. A tego problemu nie podnosi od 1990r. żadna organizacja polityczna pojawiająca się w żydo-medialnym obiegu – wniosek może być tylko jeden: polityczna organizacja istniejąca w przestrzeni żydo-medialnej musi posiadać koncesję żydo-reżimu i realizować zatwierdzony przez ten reżim scenariusz.”

  – a co mają podnosić, jeżeli i tak wszystko jasne. Co się da zrobić to się da, a co nie da się zrobić to się nie da.
  – Aż tak trudne do zrozumienia to przecież nie jest.
  – Wiadomo, że lepiej być bogatym i zdrowym niż biednym i chorym. I co z tego? I tak jest jak jest.

  „Minister Krzysztof Ardanowski z Johny Danielsem – faktycznym zarządzającym Polską.”

  – a dlaczego pan Kosiur temu spotkaniu nie zapobiegł?!?
  – Przecież wtedy wiele mogło by być inaczej!

  WYBRANE KOMENTARZE
  Wezmę jeden:

  „miarka 09.08.2018 11:01:32
  @jan 10:03:44
  „Od kilu lat próbowałem zwrócić uwagę na ważność problemu suwerenności żywieniowej”.
  Trudno ludziom uwierzyć, że władze państwowe mogą być tak nieludzko złe i zdradzieckie.
  A suwerenność żywieniowa to jeszcze nie wszystko. Tym, co nas atakują na polu żywnościowym chodzi ponadto o odcięcie nas od możliwości produkowania naturalnej żywności przez nasz naród w ogóle, a więc już totalne nasze zniewolenie i poddanie pod „łaskę pańską” producentów „żywności wielkoprzemysłowej”.”

  – a kto ma dla ciebie i za ciebie uprawiać tą zagrożoną ziemię?!?
  – Kto ma dla ciebie orać i siać, żebyś miał co jeść? Że co, że nie jesteś rolnikiem? A czy uważasz, że rolnik rodzi się z pługiem w – dajmy na to – ręku?
  – Możliwości produkowania „naturalnej żywności” masz praktycznie nieograniczone, ale do tego trzeba się pobrudzić, zamienić markowe adydaski na gumofilce i poświęcić czas zamiast na wygodne i leniwe życie to na kopanie ogrodu, przycinanie drzewek, sadzenie nowych, hodowanie kur, kaczek czy co tam jest możliwe; to zostawianie łąk nie koszonych by zdziczały i same się regulowały ale zysków z tego nie będzie dla ciebie, za to uratujesz owady i ptaki.
  – „państwowe władze” robią to, co muszą, ale ty możesz zrobić coś naprawdę zgodnie z tym, co krytykujesz i chcesz ponoć lepiej.
  – Siedzieć na dupie i marudzić każdy potrafi.
  – Gdyby Polacy chcieli faktycznie ratować bioróżnorodność i polską wieś, to by się na tą wieś przenosili i brali na siebie ryzyko lat chudszych.
  – Przecież możliwe jest, by rząd uchwalił parcelację ziemi państwowej, przekazał ją na DZIERŻAWĘ WIECZYSTĄ chętnym, a ludzie zakładali by na tych ziemiach nowe osiedla wiejskie i dbali by o produkowanie zdrowej żywności choćby dla siebie.

  Siedzenie w mieście i dysponowanie tym, co powinno być robione na wsi to wyjątkowo perfidna manipulacja.
  Tylu zbawców naszego Narodu i taka u nas bieda? A to ci ambaras.
  I jak to łatwo o wszystko winić rząd jednocześnie zwalniając siebie z wszelkiego obowiązku – nawet dbania o siebie samego.
  Jeżeli nie dbasz o siebie sam to rząd o ciebie dba tak, jak uważa za stosowne. I nie zmieni tego nigdy i nic, jako że każdy kolejny rząd zrobi dokładnie to samo, ponieważ inaczej wcale się nie da.

  Polubienie

 49. Aleksander Chałdaj cd.
  Wszystkie czynniki takiego systemu priorytetów sprawiają, że Rosja cierpi na chroniczny deficyt kapitału, żeby mogła się rozwijać. To nie jest problem rządu. Ratowanie tonacych – dzieło samych tonacych. A zatem, jak i skąd pochodzą pieniądze w biznesie, rząd interesuje się tylko z punktu widzenia kodeksu karnego.
  Wszystko jest ze sobą powiązane. Podatki dławią biznes. To napędza inflację i uderza w kurs rubla. Kurs rubla utrzymuje wysokie oprocentowanie pożyczek. Biznes krąży wokół rynku finansowego i nie ma nic dla siebie do zaakceptowania. Kredyty powyżej normy rentowności. Monopoliści ucztują. Czynsze korupcyjne powodują, że każdy projekt jest droższy. Populacja jest biedna i nie jest źródłem oszczędności. Wszystko, co zarabia – natychmiast konsumuje. Tanie kredytowanie na Zachodzie ustaje – ten kanał został zablokowany sankcjami. Więcej pieniędzy nie mozna uzyskać. Rozwój w Rosji ustał.
  Przez pewien czas ślizgali się, opóźniając reformę systemu i powodując odczuwalny wzrost cen i taryf. Ale granica możliwości tej polityki szybko zbliża się do wyczerpania. Teraz Stany Zjednoczone przygotowują się do wprowadzenia potężnego pakietu sankcji, w którym wszystkie sankcje zostaną włączone do jednego systemu środków. Europa zostanie zatrzymana. Kongres tworzy jedno biuro koordynujące sankcje przeciwko Rosji – taką Kwaterę Główną Najwyższego Dowództwa w nowej wojnie. Wszystkie rozliczenia w dolarach dla rosyjskiego długu narodowego zostaną zablokowane. Co więcej, jest to tylko część wielkiej strategii. Rosja została uznana za zagrożenie i rozpoczęto kampanię, aby zapewnić nam status sponsora terroryzmu. Na całym świecie zaczynają szukać majątku Władimira Putina.
  Następnym krokiem może być tylko zakaz eksportu gazu i ropy. Nie wesprze tego Trump – odwoła się go i powoła następcę. To nie jest kurs Trumpa, to kurs całej amerykańskiej elity. Jest na zawsze. Eksperci twierdzą, będzie wojna. A co mamy teraz? Nie wojna? Czy to jest gra?
  cdn

  Polubienie

 50. Aleksander Chałdaj cd.
  Głazjew sugeruje – odetnijmy kanał wpływów Zachodu na kurs rubla, aby zmniejszyć oprocentowanie pożyczek dla biznesu i dać mu możliwość pożyczki poniżej progu rentowności. Ograniczamy transakcje walutowe na giełdzie. Wprowadzamy kontrolę walut. Oczywiste jest, że do kontroli walutowej potrzebna jest kontrola polityczna.
  Ale zrobić to, znaczy rozpocząć rewolucję. Wojnę secesyjną. Oznacza to postawienie Putina twarzą w twarz przeciwko całej klasie rządzącej w Rosji. I nie tylko przeciwko tej klasie, ale przeciwko klasie i całemu Zachodowi. Putin będzie potrzebował wsparcia politycznego. Jeśli ktoś uważa, że ​​Putin ma więcej siły niż Kennedy, Trump lub Salvador Allende, jest w wielkim błędzie. Putin nie ma więcej siły niż wszyscy ci prezydenci. Od spisku nie ma zbawienia, gdy jest dla niego konsensus wszystkich elit.
  Rosja jest podatna na zranienie, o ile posiada prywatne banki wspierane przez klasę rządzącą, która może wypłacać pieniądze za granicą poprzez wymianę walut. Pracą tego systemu interesuje się ogromna liczba biznesmenów i urzędników, których bogactwo powstaje na skutek korupcji. Źródłem korupcji nie jest sumienie urzędników, ale system finansowy Rosji, w centrum którego znajduje się Moscow Currency Exchange, na którym kształtuje się kurs rubla, wpływający na to, że Zachód może uczynić nasze kredyty niedostępnymi.
  Reakcją rządu, związaną jedynie z budżetem, jest wzrost obciążeń podatkowych i ustępstw wobec monopolistów. Tworzy to efekt domina. Kurs wymiany likwiduje aktywność gospodarczą i popycha do podwyzszania podatków przy wzroście politycznej intensywności. Zachód nie musi nic robić, ogień upadku kraju płonie sam, trzeba tam rzucać tylko małe gałązki.
  cdn.

  Polubienie

 51. @ Julius

  Putin nie musi Ameryki jeszcze raz odkrywać.
  Ma przecież wypracowane metody przez Stalina, z których tylko korzystać – póki ma jeszcze ku temu dobry czas. Bo jak będzie się dalej ociągał, to przyjdą wonsze i będzie po Putinie.

  Polubione przez 1 osoba

 52. Bedzie kopalnia bitcoina na Syberii .
  Cytat:
  „Kopalnia będzie mieściła się w Irkucku na Syberii, a jej operatorem będzie firma Elevate Group ”

  Polubienie

 53. Nie tak dawno była rozmowa Putina z twórcą drugiej co do popularności krypto Ethereum Vitalika Buterina .Przebiegła w znakomitej atmosferze .

  Polubienie

 54. Co znaleziono w sieci ad kryptowalut, które próbuje zaszczepiać gojom nijaki WONSZ.

  Algorytm i jego wcześniejsze wersje w technologii blockchain, na której oparte są kryptowaluty zaczęła używać NSA na blisko dziewięć miesięcy przed upublicznieniem bitcoina, za którego twórcę podano nijakiego Japończyka Satoshi Nakamoto.

  Ostatnio ujawnił się prawdopodobnie słup podstawiony przez NSA, który podaje się za twórcę bitcoina – nijaki Craig Steven Wright – twierdząc, że Satoshi Nakamoto, to jego pseudonim.

  Najpierw powstał algorytm utworzony przez NSA, a potem klucz do jego łamania, czyli bitcoin.

  https://www.forbes.pl/finanse/tworca-bitcoina-craig-steven-wright/83k1spf

  National Security Agency (NSA) – amerykańska wewnętrzna agencja wywiadowcza koordynująca m.in. zadania wywiadu elektronicznego, powstała
  w kwietniu 1952 r. na bazie struktury działającej od 1949 r., Agencji Bezpieczeństwa Sił Zbrojnych (Armed Forces Security Agency – AFSA).

  NSA przechwytuje i analizuje dane obcych państw w zakresie łączności radiowej, telefonicznej, internetowej oraz emisji wszelkiego rodzaju urządzeń radiolokacyjnych i systemów naprowadzania pocisków rakietowych.

  Podstawą technicznej infrastruktury szpiegowskiej jest system Echelon. NSA koordynuje wszelkie działania Stanów Zjednoczonych w zakresie kryptoanalizy
  i kryptobezpieczeństwa.

  Jej dwa podstawowe zadania to łamanie systemów kodowych i szyfrowych innych państw oraz ochrona bezpieczeństwa systemów informacyjnych (ang. Information System Security – INFOSEC) łączności amerykańskiej, w tym łączności Białego Domu.

  Koordynacją współpracy NSA z Siłami Zbrojnymi Stanów Zjednoczonych zajmuje się Centralna Służba Bezpieczeństwa (ang. Central Security Service – CSS), utworzona w 1972 r.

  Szef CSS (jest nim szef NSA) kontroluje także działania rozpoznania radiotechnicznego, tzw. COMINT (Communications Intelligence) oraz rozpoznania radioelektronicznego, tzw. ELINT (Electronic Intelligence), wszystkich rodzajów sił zbrojnych.

  Polubienie

 55. Mistrzostwa Europy
  medale

  Tylko, że w polskiej drużynie to Polacy, w drużynach Niemiec, W. Brytanii, Francji i innych z zachodu Europy to jacyś tacy mocno opaleni na ciemny brąz lub czerń.

  Polubienie

 56. elita Rosji, podobnie jak elita Ukrainy, aspiruje do Europy.

  No dokładnie. Zamiast budować własną państwowość, gospodarkę, armię, itp., to oni chcą wraz z USA i UE budować zglobalizowany świat na „partnerskich zasadach”. Czytaj, podporządkowany interesom globalnych zachodnich korporacji i banków. W między czasie jednak okazało się, że w nowym porządku światowym Rosja ma nie być równorzędnym partnerem, a kolonią dostarczającą surowce i siłę roboczą. Natomiast Amerykanie i Europejczycy mają dyktować warunki i żadnego partnerstwa i równych zasad nie będzie. A rosyjskie elity mają robić najwyżej za przynieś wynieś i pozamiataj. I rozległ się wielki krzyk w Rosji, bo zachód nie chce Rosjan u siebie, a Rosjanie(ich elity i czynownicy) tak bardzo tego zachodu przecież chcą.

  Polubienie

 57. Tarcia światowe są i zapewne będą narastały. To tak zwane przetasowania dziejące się od tysiącleci. To wzrosty i upadki imperiów.
  Moim zdaniem Putin zrobił to co mógł zrobić i zapewne na więcej go nie stać. Nie ma wizji, nie ma odwagi, nie ma ludzi do uczynienia kolejnego kroku do przodu. Do tego by uczynić Rosję w pełni suwerenną, samodzielną, samo stanowiącą. Rosja jak się wydaje jest w kleszczach finansowych, w zależnościach gospodarczych, w lękach przed potęgą Ameryki. Boi się skonfrontować z polityką amerykańską na większą niż dotychczas skalę, boi się zaatakować Ameryki tymi metodami jakie stosują Amerykanie. Boi się postawić Ameryce jakiekolwiek ultimatum typu – Jeśli zrobicie to i to, to spotka was kara taka i taka.
  I tak będzie to trwało, aż Rosję rozwalą.
  Zachód Putina nie obali, on im pasuje bo Putin jest mikki, niezdecydowany, dający się ogrywać, chociaż także niepokorny i stawiający się do pewnego stopnia. Ale jest obawa, że kiedyś, ktoś, jakiś twardy rusek go usunie i zmieni politykę na ofensywną, agresywną i zacznie się znów pełnoskalowa zimna wojna.
  Rosja tak ma, że od czasu do czasu rodzi się tam jakiś Iwan Groźny, Piotr Wielki czy do władzy dochodzi Stalin. Chociaż miewała okresy upadków, wielkiej smuty, czy pierestrojek czasów Gorbaczowa i Jelcyna.
  Mamy teraz, chciał nie chciał taki moment w którym zbliża się albo kolejny upadek, albo przesilenie, albo wojna. Jest niespokojnie niemal wszedzie.

  Polubienie

 58. ADMINKU ALE CZEMU PISZESZ TO Z TAKIM SMUTKIEM . PRZECIEŻ POWINIENEŚ SIĘ RADOWAĆ . PIS CHYBA ZA ROSJĄ NIE PRZEPADA .

  Adm 12 sierpnia 2018 o 9:41 AM
  Tarcia światowe są i zapewne będą narastały. To tak zwane przetasowania dziejące się od tysiącleci. To wzrosty i upadki imperiów.
  Moim zdaniem Putin zrobił to co mógł zrobić i zapewne na więcej go nie stać. Nie ma wizji, nie ma odwagi, nie ma ludzi do uczynienia kolejnego kroku do przodu. Do tego by uczynić Rosję w pełni suwerenną, samodzielną, samo stanowiącą. Rosja jak się wydaje jest w kleszczach finansowych, w zależnościach gospodarczych, w lękach przed potęgą Ameryki. Boi się skonfrontować z polityką amerykańską na większą niż dotychczas skalę, boi się zaatakować Ameryki tymi metodami jakie stosują Amerykanie. Boi się postawić Ameryce jakiekolwiek ultimatum typu – Jeśli zrobicie to i to, to spotka was kara taka i taka.
  I tak będzie to trwało, aż Rosję rozwalą.
  Zachód Putina nie obali, on im pasuje bo Putin jest mikki, niezdecydowany, dający się ogrywać, chociaż także niepokorny i stawiający się do pewnego stopnia. Ale jest obawa, że kiedyś, ktoś, jakiś twardy rusek go usunie i zmieni politykę na ofensywną, agresywną i zacznie się znów pełnoskalowa zimna wojna.
  Rosja tak ma, że od czasu do czasu rodzi się tam jakiś Iwan Groźny, Piotr Wielki czy do władzy dochodzi Stalin. Chociaż miewała okresy upadków, wielkiej smuty, czy pierestrojek czasów Gorbaczowa i Jelcyna.
  Mamy teraz, chciał nie chciał taki moment w którym zbliża się albo kolejny upadek, albo przesilenie, albo wojna. Jest niespokojnie niemal wszedzie.

  Polubienie

 59. PRZEMEX TY TEGO PUTINA Z BLOGU WYWALAJ ZAWIÓDŁ NA CAŁEJ LINII . ZGADZAM SIĘ Z PANEM TADEUSZEM W 100% . BARDZO DOBRY WPIS .

  Polubienie

 60. Wyobraźcie sobie taką syta ci. Ameryka likwiduje swoje zagraniczne bazy i wycofuje swoje wojska. Przestaje wszczynać rewolucje i wojny. Na świecie zaczyna panować pokój, każde państwo staje się suwerenne, rozwój, dostatek całkowite bezpieczeństwo.
  Amerykanie produkują dobre filmy i kiepską Coca Colę, Ja sprzedaję drewniane miski Niemcom, syn, maliny i ogórki Rosjanom, wczasy latem w Grecji i Bułgarii, ale najlepiej na Warmii i Mazurach, zimą na narty w górach w Zakopanym. Wąż uprawia swój olbrzymi ogród i znów popija piwko, pułkownik już się nim nie interesuje, Grzanek wspina się na szczyty górskie mając na szui nową kamerkę K4. Nikt już nie pisze, że Polski nie ma ani że żydy rządzą. Rosja już nam nie zagraża na przesmyku Suwalskim i niema już nawet 32 stopniowych upałów.
  A co jest zamiast tego?
  Raj na ziemi.

  To by była dobra zmiana.

  Polubienie

 61. Putin ma teraz dwie drogi do wyboru, albo stać się Stalinem i rozpocząć nową rewolucję, albo dalej wierzyć w prawo międzynarodowe, dyplomację i naiwnie myśleć, że z zachodem da się dogadać. Niestety bez metod sowieckich z zachodem rozmawiać się nie da.

  Polubienie

 62. Przemex Stalinu nie vrati ani jego kopia .Stalinu ani ZSRR już nie budiet .
  Koba , soso to już historia .To se ne vrati .

  Polubienie

 63. Przemex jedz do Kozłówki niedaleko Lublina może ci tam jakis plakat Stalinu sprzedadzą jak poprosisz .tam jest muzeum PRL ha ha ha .

  Polubienie

 64. Grzanek wspina się na szczyty górskie mając na szyi nową kamerkę K4.

  GRZANEK I IMĆ GĄSIENICA, CHORUJĄ NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ, NA KTÓRĄ NIE MA, ŻADNEJ SZCZEPIONKI? Chi, chi, chi…

  GÓROMANIA To nieuleczalna choroba, ciężka do wyjaśnienia (…)To pasja i nałóg trwające latami

  https://bezdroza.pl/aktualnosci,goromania-to-nieuleczalna-choroba-ciezka-do-wyjasnienia-to-pasja-i-nalog-trwajace-latami,3.html#

  WSZYSTCY JUŻ ZAPOMNIELI, NAWET NAJSTARSI GÓRALE, ŻE GÓR SIĘ NIE DEPCZE, BO GÓRY SĄ:

  Święte góry

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99te_g%C3%B3ry

  Hierotopografia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hierotopografia

  NA TE ,,PAGÓRKI” GRZANEK NIE WEJDZIE, MOŻE SOBIE TYLKO POMARZYĆ! Cha, cha, cha…

  Meru

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Meru_(g%C3%B3ra)

  Mandara

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mandara

  Góra Fuji (富士山), czyli święta góra Japończyków

  http://wkrainietajfunow.pl/2014/04/21/fuji/

  W POSCE WSZYSTKO SPOWSZEDNIAŁO I TYLKO NIEKTÓRZY O TYM PAMIĘTAJĄ!

  Nie tylko Jasna Góra. Jakie „święte góry” znajdują się w Polsce?

  https://pl.aleteia.org/2018/07/24/nie-tylko-jasna-gora-jakie-swiete-gory-znajduja-sie-w-polsce/

  12 APOSTOŁÓW TEŻ SOBIE POMIESZKIWAŁO NA GÓRCE…!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bogowie_olimpijscy

  Hejka!

  Polubienie

 65. Aleksander Chałdej cd.
  Bank Centralny – banki prywatne – Moscow Currency Exchange – to sieć instytucji, przez które zagrożenie dla bezpieczeństwa narodowego trafia do Rosji. Podczas gdy te instytucje pracują w obecnej formie, Rosja nigdy nie wyjdzie z impasu.
  Rosja musi natychmiast rozpocząć cięcie wszystkich arterii, które łączą ją z systemem krążenia zachodnich finansów. Usługi eksportowe i importowe według stawki ustalonej nie przez giełdę, ale przez bank państwowy. Giełda zostanie objęta nadzorem Banku Państwowego.
  Będzie to mobilizacja w odpowiedzi na wypowiedzenia wojny. Gospodarka pozostanie wielowarstwowa, ale liberalna doktryna stosunków między państwem a gospodarką w warunkach wojny nie ma zastosowania. Ochrona granic, ale nie ochrona finansów to porażka. Systemem finansowym, który jest nietykalny dla Zachodu, jest systemem Stalina. Wzrost był wynikiem rozwoju wewnętrznego i inwestycji państwowych. Pożyczka wynosiła 1,5% dla ludności, dla przedsiębiorstw 2%.
  Pozwolę sobie przypomnieć o „najstraszniejszym” eksporcie ropy i gazu, ten „wynalazek Chruszczowa”, który wciąż jest w centrum rosyjskiej gospodarki, w ogóle nie istniał! Kurs rubla ustalano nie na giełdzie, która nie istniała, ale na Kremlu. Eksport był obsługiwany przez utworzonych specjalnych eksporterów państwowych. Wszystkie zyski trafiały do ​​kraju. Nie było arystokracji offshore i samych offshore. W 12 lat po najstraszliwszej wojnie kraj jako pierwszy w swiecie wyszedł w kosmos. Ponadto – zanim Wielka Brytania i Francja anulowały karty żywnościowe u nas stało się to wczesniej. Nie istniała piąta kolumna.
  Chruszczow załamał to wszystko i postawił ZSRR na ścieżce zniszczenia. Poprzez reformę monetarną i eksport ropy naftowej kraj został skazany. Rosja wciąż znajduje się na tej drodze i poczyniła znaczne postępy w kierunku upadku. Zostaliśmy zablokowani w dostępie do kredytu. Musisz więc stworzyć własne źródła. Zostaliśmy zablokowani w dostępie do zaawansowanych technologii wiertniczych dla odwiertów naftowych i gazowych. Musimy stworzyć własne.
  Za kilka lat sankcje wpłyną na spadek produkcji. Wpłynie to na budżet i wywoła odruchową reakcję – nowe podwyżki podatków. W tym czasie Stany Zjednoczone zmniejszą koszty gazu płynnego i wyprowadzą nas z Europy. Zamiast liberalnych kapitalistycznych ministrów, potrzebni są żelazni komisarze. Skoku technologicznego Manturow nie pociągnie, to moze zrobić tylko Beria. Ale każdy Beria musi mieć swojego Stalina.

  W obecnym systemie finansowania, w którym Rosja otrzymuje pieniądze za pośrednictwem tętnic Zachodu, nie możemy przetrwać. Musimy podjąć decyzję polityczną. Wyjście z obligacji amerykańskich i wprowadzenie mapy świata to za mało. To tylko pierwsze kroki. Gdyby Stalin nie zmienił zarządzania armią w czasie wojny, ZSRR przegrałby wszystko. Podczas gdy nasz system finansowy, jak to ustanowione w 1991 roku przez założycieli Jelcyna, Czubajsa, Gajdara i Chodorkowskiego i innych podobnych będziemy w pozycji kraju, w którym jak kiedyś wojska Hitlera stały pod Moskwą.
  Rosja musi przygotować się na maksymalną izolację finansową, dla przetrwania w wojnie, która rozpoczęła się z Zachodem. I najprawdopodobniej przejść do stalinowskiego systemu finansowego.
  https://cont.ws/@30091963/1028710

  Polubienie

 66. Aleksander Chałdej , Szykuj się na niezapowiedzianą wizytę służb specjalnych Kremla za propagowanie Marksizmu Leninizmu, Stalinizmu.

  Nie da się uwierzyć, że urzędnik państwowy sprzeda drożej nasz węgiel, czy nasze schabowe od tego gościa co ten węgiel wydobywa, czy świnki hoduje.
  Raczej odda za grosze byleby wykonać założony plan sprzedaży.
  Tak żeśmy to sprzedawali za grosze w czasach PRL, aż nam został tylko ocet i musztarda w sklepikach i 20 mld kredytu niemożliwego do spłaty.
  Problem rosyjskiej gospodarce nie tkwi w systemie, demokratycznym czy stalinowskim, lecz w głowie Putina i jego doradców.
  Bo ropę i gaz wcale nie muszą sprzedawać ani na giełdzie w Londynie, ani za dolary czy euro.
  Ktoś mądrzejszy powiedziałby Niemcom, –chcecie kupować nasz gaz czy ropę, płaćcie nam w rublach.
  A skąd Niemcy wzięliby na ten cel ruble?
  A no musieliby sprzedawać swoje BMW i Mercedesy za ruble.
  Inaczej by się nie dało.
  Ale gdzie by Putin o tym pomyślał, a jeszcze się odważył.
  Amerykanie nie byliby w stanie sprzedawać taniej gaz Europie, bo skroplenie gazu to ponoć kosztowna impreza, przewóz statkami też wyjdzie drożej niż rurą a Rosjanie też mogą regulować ceny w dół i w górę.

  Polubienie

 67. Początkowy fragment
  Mozaika epidemii afrykańskiego pomoru świń (ASF) w Europie Wschodniej stopniowo tworzą ogólny obraz poligonu, na którym Pentagon opracowuje strategię i taktykę trzeciej wojny światowej (biologicznej).
  Prawdopodobnie w tym układzie współrzędnych szczególną rolę przypisuje się awangardzie wschodniej NATO – państwom bałtyckim, które można poświęcić.
  Uwierz mi, konspiracją tutaj nie pachnie – fakty są jasne …
  Kraje bałtyckie pomagające Pentagonowi w wynalezieniu broni biologicznej potrzenej do użycia w III wojnie światowej- otrzymują rolę świnek morskich …

  W czerwcu ASF zdiagnozowano u 165 zwierząt na Łotwie. I wtedy tylko na jednej farmie trzody chlewnej w litewskiej dzielnicy Akmeny musiano zniszczyć około 20 tysięcy zwierząt. Straty są ogromne.

  Dziś litewskim rolnikom proponuje się zrezygnowanie z hodowli trzody chlewnej, ponieważ w kraju znaleziono 41 ognisk ASF. Ministerstwo Rolnictwa Litwy obiecuje rolnikom rekompensatę za rezygnację z produkcji trzody chlewnej, ale to nie rozwiązuje problemu.
  Po pierwszym wybuchu APŚ w krajach bałtyckich w 2014 r. Afrykańskie nieszczęście migrowało do dzikiej przyrody regionu.
  W Estonii zniszczono 198 dzików, nosicieli wirusa . Czy to wszystko jest przypadkowe?
  Statystyka zachorowalności ASF w krajach bałtyckich jest paradoksalna, że nietypowy afrykański pomór świń w warunkach północnych szerokościach geograficznych moze być tworzony tylko w laboratorium.
  A kto mógłby umieścić taką „świnię” na Łotwie, Litwie i w Estonii?
  https://cont.ws/@BIA354444/1031481

  I pewnie w Polsce też.

  Polubienie

 68. Ad przemex

  ,,Putin ma teraz dwie drogi do wyboru, albo stać się Stalinem i rozpocząć nową rewolucję…”

  Panie Przemex i inni, kiedy przestaniecie spekulować na temat putany? Ma dwie drogi do wyboru? On cały czas zapierdala szerokopasmową autostradą wybudowaną przez globalistów i nie chce być inaczej!

  Czy ta malutka manufaktura do mordowania kwiczących ryji, to jest pomysł bardzo wybitnych rosyjskich inżynierów, specjalistów od parsiuków?

  Powstaje największa rzeźnia w Rosji

  https://www.topagrar.pl/articles/rynek-swin/powstaje-najwieksza-rzeznia-w-rosji/

  WSZYSTKO CO GLOBALNE, ROSJI ODDAMY!

  „Monsanto” otwiera pierwszą fabrykę w Rosji. Chazarowie będą truć Rosjan GMO

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/monsanto-otwiera-pierwsza-fabryke-w-rosji-2017-02

  DEZINFORMACJA CZY FAKE NEWS?

  W Rosji nie będzie ŻADNEGO GMO! Putin wprowadził całkowity zakaz.

  https://wrealu24.pl/w-rosji-nie-bedzie-zadnego-gmo-putin-wprowadzil-calkowity-zakaz/

  PUTANA BYĆ BARDZO DOBRA GOSPODARZA, UMIE PODZIELIĆ BIEDĘ I BOGACTWO – WSZYSTKIM PO RÓWNO, JEDNYM WSZYSTKO, DRUGIM G…!

  Bieda aż piszczy. Tak Putin załatwił zwykłych Rosjan!

  http://www.fronda.pl/a/bieda-az-piszczy-tak-putin-zalatwil-zwyklych-rosjan,79958.html

  Premier Miedwiediew: największym problemem Rosji jest bieda.

  https://www.rp.pl/Gospodarka/304119936-Premier-Miedwiediew-najwiekszym-problemem-Rosji-jest-bieda.html

  Jak Rosjanie w Dubaju apartamenty kupowali.

  https://www.rp.pl/artykul/398882-Jak-Rosjanie-w-Dubaju-apartamenty-kupowali.html

  Putana

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Putana&prev=search

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 69. Dubaj?
  Ech kurza twarz, ja to bym chciał mieć na podwórku taki domek gospodarczy jak ten facet z filmu poniżej
  Widać go w 0:29 sekundy filmu

  Polubienie

 70. @ kika22

  „On cały czas zapierdala szerokopasmową autostradą wybudowaną przez globalistów i nie chce być inaczej!”

  Ta autostrada może zaprowadzić go do Meksyku, jak Trockiego, kiedy Ruskie się wkurzą.

  Polubienie

 71. Wąż sssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssssss,

  Za Stalina nie byłoby bitkoni. Siedziałbyś w łagrze za takie zabawy. Dlatego tak przebierasz nogami na słowo Stalin. 😉

  Polubienie

 72. Zgadza się Panie Przemexie.

  Za Stalina nijaki WONSZ pracował by, ale nie wykonując bitcoina, tylko kopał by kanały na Syberii dla potęgi ZSRR.

  Polubienie

 73. Pan WONSZ, to typowy przedstawiciel polskiego katolika, który robi we własne słowiańskie gniazdo, bo tak go wytresowali nie tylko na lekcjach religii, ale też w szkole.
  To typowy udawacz, ale jak tylko dyskusja schodzi na obce mu kwestie zaczyna wychodzić z niego prawdziwe jego oblicze.
  Lubi też hazard, co jest obce naturze prawdziwego Wojownika.
  Ponadto pisownia (znaki interpunkcyjne) uwłaczają pięknu polskiego języka.

  Polubienie

 74. Jakby kogoś interesowało dyskusja o Stalinie toczy się tutaj:

  Czy STALINIEC nie był przypadkiem sefardyjskim mośkiem, wytresowanym przez czarne specsłużby do specjalnych zadań?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sefardyjczycy

  Kiedyś w Tbilisi żyło wielu Żydów

  http://nawschodzie.blox.pl/2014/08/Kiedys-w-Tbilisi-zylo-wielu-Zydow.html

  Czy Stalin naprawdę chciał zostać księdzem?

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2017/05/29/czy-stalin-naprawde-chcial-zostac-ksiedzem/

  Józef Stalin | Zanim byli sławni

  https://tezeusz.pl/stalin-j-w-dziela-12-tomow-250906

  On też był wielkim ,,pisarzem” i bardzo dobrym krzykaczem, w młodości tresowany w klasztorach!

  Hitler kłamał. To nie on napisał „Mein Kampf”

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2014/10/27/ksiadz-antysemita-kto-naprawde-napisal-mein-kampf/#3

  Bernhard Stempfle

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Bernhard_Stempfle&prev=search

  Hej!

  Polubienie

 75. Lubomir,

  Tak go wytresowali też prawdopodobnie w domu. Nie zapominajmy, że w Polsce ludzi wykrzywia się palestyństwem już od kołyski w większości rodzin. Potem jest już tylko dostrajanie do odbierania odpowiednich fal.

  Za wężową pisownię i podejrzane zachowanie nałożyłem na niego limit dzienny komentarzy. A wąż się burzy, że go rzekomo kasuję za prawdę. 🙂

  Polubienie

 76. Czy Stalin nie był sefardyjskim Mośkiem?
  Lenin określał Stalina jako brutala. Chruszczow czuł do Stalina respekt, lęk i z czasem skrytą głęboko nienawiść.

  Taki wniosek można było wyciągnąć po przeczytaniu ,,Pamiętników Chruszczowa”
  Z tych samych pamiętników można było jednak wyczytać, że w zasadzie Stalin miał miękkie serce dla swoich współpracowników, w żaden sposób nie karząc ich za popełniane kolosalne błędy w dowodzeniu czasie II W. Ś. tak samego Chruszczowa jak i wcześniej Michaiła Budionnego. Nie uratował swego syna, który dostał sie do niewoli niemieckiej nie przyjmując niemieckiej propozycji wymienienie go na marszałka rzeszy (Paulusa?)
  Stalin był prawdopodobnie, cwany, przebiegły, myślący z wyprzedzeniem, pracowity i nie zasypujący gruszek w popiele.
  To BBC w jednej z audycji poinformowało, że o ile Lenin swoim zastępcom zostawił Rosję w rewolucyjnej ruinie, to Stalin doprowadził Rosję do tanu supermocarstwa światowego.
  O tym że polityka Stalina doprowadziła do likwidacji takich imperiów kolonialnych jak W. Brytania, Francja, Belgia i innych, zachód do dnia dzisiejszego nie może Stalinowi darować określając go najczęściej jako dyktatora, tyrana i największego mordercę wszech czasów.

  Polubione przez 1 osoba

 77. Hitlera oceniam jako idiotę z przerostem ambicji.
  Hitler mając podbitą Francję, Polskę, Czechy, Austrię mógł na tym poprzestać oferując Brytyjczykom połowę koloni francuskich w zamian za pokój.
  Powinien mieć w pamięci, że do I WŚ Amerykanie przystąpili po stronie Anglii i w II WŚ zrobią to samo, o ile nie zawrze z Anglią pokoju.
  Niemcy mając sojusz i pokój z Rosją mogli być pewni że Ameryka do wojny nie przystąpi.
  Niemcy mieli by zatem kilka podbitych krajów stając się jednym wielkim mocarstwem europejskim równym Rosji czy Ameryce.
  Hitler chciał więcej i przegrał wszystko.

  Polubienie

 78. @ Pan Tadeusz – zaiste świetlna wizja 🙂 Obawiam się jednak, że to utopia (a może właśnie dystopia, no bo cóż my domorośli konspirolodzy byśmy wtedy robili…)

  @kiki – (…) Meru (…)
  I tu się szacowny kika myli 🙂
  https://www.filmweb.pl/film/Meru-2015-729957
  https://zalukaj.com/zalukaj-film/23889/meru_2015_.html
  Zakazy są, jak się okazuje, po to by je łamać (grzanek w tej materii swoje za uszami też ma 😉
  Pozdrowienia dla Przemka i Węża.

  Polubienie

 79. Ad Adm-inka

  Hitlera oceniam jako idiotę z przerostem ambicji.

  Szanowny Adm-inku, a gdzie wtedy byli KRÓLOWIE ZIEMI? Czemu nie przeciwdziałali w zapędach DYKTATORÓW?

  KRÓLOWIE: ANGLII, HOLANDII, BELGII, DANII, NORWEGII, SZWECJI, WŁOCH, JUGOSŁAWII, GRECJI, ALBANII, RUMUNII, CAR BUŁGARII, CESARZ JAPONII ect.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Monarcha

  NIKT, NIGDY NIE WYSTAWIŁ IM RACHUNKU ZA DOZNANE KRZYWDY, ZBRODNIE I MATERIALNE STRATY! TO PRZECIEŻ ONI DOPROWADZILI DO WSZYSTKICH ŚWIATOWYCH WOJEN! CZY TO BYŁO CELOWE DZIAŁANIE, BOŻYCH POMAZAŃCÓW/ZASRAŃCÓW – NIECH KAŻDY POMYŚLI, TO PRZECIEŻ NIE BOLI?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiktor_Emanuel_III

  http://www.abc.net.au/news/2005-05-03/benito-mussolini-adolf-hitler-and-king-victor/2232608

  Poczciwi Włosi i zły Mussolini

  http://wyborcza.pl/alehistoria/1,121681,16236096,Poczciwi_Wlosi_i_zly_Mussolini.html

  Hirohito

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hirohito

  Wojna chińsko-japońska (1937–1945)

  TO SĄ TYLKO MORDY W SAMYCH CHINACH, A GDZIE JEST RESZTA WYSP NA PACYFIKU, KTÓRE OKUPOWALI JAPOŃCE?

  ,,… Według obserwatorów z krajów zachodnich szacuje się, że wojna ta pochłonęła ponad 20 mln ofiar (16,25 mln cywilów) po stronie chińskiej. Jednak strona chińska utrzymuje, że podczas walk zginęło lub odniosło rany 35 milionów ludzi. Liczba martwych po stronie japońskiej to 480 tys. wg Japońskiego Ministerstwa Obrony lub 700 tys. bazując na dochodzeniu Yomiuri Shimbun z roku 2017…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_chi%C5%84sko-japo%C5%84ska_(1937%E2%80%931945)

  GOSTEK, KTÓRY NIE POSIADAŁ KRZTY HONORU W PRZECIWIEŃSTWIE DO JEGO PODDANYCH,
  Z CAŁĄ PARSZYWĄ RODZINKĄ, POWINIEN POPEŁNIĆ ZBIOROWE SEPPUKU!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 80. @ Admin

  cóż my domorośli konspirolodzy byśmy wtedy robili…

  grzanek, zdjęcia, filmy?
  No zgadza się, ale nie można żyć okrągły rok samymi filmami. Clou tej witryny to jednak dyskusje o (geo) polityce i spiskach 🙂

  Polubienie

 81. Ad Snake

  SSSSSSSS, uważaj na swoje wirtualne KONIE, bo globaliści chyba kolejny kryzys nam szykują, a Ty możesz pójść z torbami! Chi, chi, chi…

  Turecki kryzys rozlewa się na Europę. Donald Trump zadaje Erdoganowi nokautujący cios

  https://www.money.pl/gospodarka/unia-europejska/wiadomosci/artykul/turecki-kryzys-rozlewa-sie-na-europe-donald,116,0,2413172.html

  Upadek liry, katastrofa dla obywateli. Co się dzieje w Turcji?

  http://forsal.pl/artykuly/1211594,kryzys-w-turcji-upadek-liry-katastrofa-dla-obywateli.html

  Kryzys w Argentynie i Turcji może zarazić inne kraje, przeradzając się w katastrofę na rynku

  https://businessinsider.com.pl/finanse/waluty/kryzys-na-rynkach-wschodzacych-argentyna-i-turcja/zm8d9mz

  Światowy kryzys finansowy tuż za rogiem

  https://rekinfinansow.pl/swiatowy-kryzys-finansowy-poczatek/

  Szkodnik Soros przewiduje kryzys finansowy i upadek UE. „Wszystko, co mogło pójść nie tak, poszło nie tak”

  https://nczas.com/2018/05/29/szkodnik-soros-przewiduje-kryzys-finansowy-i-upadek-ue-wszystko-co-moglo-pojsc-nie-tak-poszlo-nie-tak/

  Wonszyk, a znasz to? Cha, cha, cha…

  https://pl.wiktionary.org/wiki/pu%C5%9Bci%C4%87_w_skarpetkach

  Bywaj SSSSSS

  Polubienie

 82. Klasyfikacja medalowa:
  A gdzie Rosja? Mistrzostwa Europy bez Rosji?
  Sankcje czy umysłowe kalectwo organizatorów?
  To raczej można by jeszcze usunąć W. Brytanię bo to wyspa a nie Europa.
  Polska wyprzedziła Niemcy.
  To więcej niż sukces.

  Polubienie

 83. kika
  KRÓLOWIE: ANGLII, HOLANDII, BELGII, DANII, NORWEGII, SZWECJI, WŁOCH, JUGOSŁAWII, GRECJI, ALBANII, RUMUNII, CAR BUŁGARII, CESARZ JAPONII ect.

  No mnie w tym towarzystwie nie ma, bo jak bym był, a stracił tytuł króla lub cesarza, to wystąpiłbym do ONZ o odszkodowanie i zadość uczynienie.
  Chyba że honor by mi nie pozwolił i wolałbym pozostać dziadem.
  Mniej obowiązków, więcej swobody, lepsze towarzystwo.

  Polubienie

 84. pewnie nie puszczą na KIP, daje tu:
  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2018/08/wiersz-mam-juz-dosc-tych-zaklamanych-mord/
  Czy KIP zamieszcza tego rodzaju podśpiewki z powodu, z jakiego sputnik polska zamieszcza gołe, wypięte dupy pisząc: „najpiękniejsza twarz brazylii”?

  No proszę, następny „niezadowolony”.
  Mięśniak wypasiony, otoczony nastoletnią młódzią naiwną.
  Piosenkowaniem się zajął zamiast pracą, a siłę miałby, patrząc na jego wygląd.
  Skąd on ma jedzenie w taaaaakim złym państwie? Czyżby na śmietniki biedna, polska ludność wyrzucała takie cymesy, na których można tak się upaść?
  Jakie to łatwe grać rolę podstarzałego bachorka, nie chcącego
  ani chlebka
  ani bułeczki
  ani spać
  ani się bawić
  ani iść do przedszkola
  ani zostać w domu…
  Nie chce ten bachorek słuchać ani mamusi ani tatusia, ani cioci ani wujka.
  A czego to chce taki podstarzały bachorek?
  On chce wojny, bo wówczas byłoby na co popatrzeć: dogorywający ranni, trupy leżące wokół, płonące domy i rozpacz w oczach ludzi…

  Wczoraj namawiali Polaków w tvp do praktykowania nienawiści do Rosji, ponieważ Rosja „napadła Gruzję”.
  To, że Rosja Gruzji nie napadła się nie liczy, bo kto by aż tak dokładnie brał te wydarzenia?
  To, że ani Polska w Gruzji, ani Gruzja w Polsce nie ma żadnych interesów, też jest sprytnie pomijane.
  Nie mamy z Gruzją nawet ani kawałka wspólnej historii.

  No więc dlaczego takie podchody?
  A no dlatego, że Gruzja ma chcieć wejść do nato!
  I my mamy Gruzinom przynieść nie tylko tą dobrą nowinę ale i natowskie bazy i ussamerykańskie żołdactwo.
  A kto w Polsce ma głos decydujący?
  A no kk.
  Z czyjej to inicjatywy są więc te gruzińskie wycieczki?
  Tegoż to.
  A do czego może to temuż to służyć?
  A no do tego, co zamierzał już od dawna, a to napadając na Moskwę i rujnując to miasto jakimś elekcyjnym zygmuntem, a to „goniąc bolszewika” na nogach polskiego żołnierza, a to z hyclerem gotmitunsowanym osobiście przez praktykującego ascezę poprzez przepych naczelnika państwa w państwie, nie tylko włoskim.

  Pomocni w tym przedsięwzięciu są wszelkiej maści „niezadowoleni”, chcący raz na zawsze zbawić nasz kraj rujnując go tym razem skutecznie i nieodwracalnie.

  Także takie przerosłe oseski produkujące protest songi zamiast ogórków, powideł czy nici podwójnie skręcanych bądź szpadli na cele ogrodnicze.
  Po takim śpiewaniu to dopiero ludziom robi się lepiej, co? bo to i do garnka od razu jest co włożyć i przyodziać się jest w co, a czynsz to nawet sam z siebie się płaci : )))

  Parę satanistycznych symboli, parę ruchów frykcyjnych i już mamy otwarte wejście w ludzką psychikę. Można tam sobie robić co się chce, bo zanim się człowiek zorientuje, to już okradziony z reszty człowieczeństwa i wówczas faktycznie już mu wszystko jedno, czy z szatanem musi się szarpać czy tylko z podstarzałym bachorkiem jako pośrednikiem owego.

  A sprawa jest właściwie prosta: nie pracujesz to nie jesz.
  Jeśli jeść musisz, a nie pracujesz, to żyjesz jako pasożyt na cudzy koszt.
  I wszelkie podśpiewki o złym świecie, to są tak naprawdę podśpiewki autora tychże o nim samym.

  A gawiedź bierze dosłownie i chce chwytać za broń czując się sama zagrożona. Ale czym tak naprawdę?

  Zagrożenie jest ze strony podstarzałych osesków wydalajacych charkot zdychających szatanów; oni to – te oseski i te szatany – chcą zniszczyć w ludziach świadomość i zastąpić ją irracjonalnym strachem, jako że osobami nie czującymi strachu nie można manipulować.

  Więc zamiast patrzeć, co i jak można naprawiać – RUJNOWAĆ BEZROZUMNIE!

  Więc zamiast współpracować by osiągnąć wspólny cel – RZUCAĆ SIĘ SOBIE WZAJEMNIE DO GARDEŁ NIE MAJĄC LITOŚCI.

  Oto zadanie podstarzałych, rozwydrzonych bachorów.

  Takie teksty o zbawianiu co rusz u nas wyśpiewywał już jakiś ktoś.
  Bo to i Polska miała być Polską, więc tenże bard fałszywy kupił sobie ferrari za zarobione na tym podśpiewywaniu, bo ono jest lepsze od małego fiata, jak mawiał – a gawiedź dalej zapychała małymi fiatami ciesząc się, że w ogóle ma czym.

  Potem było o murach, że to niby one runą, runą i runęły! Cały kraj stał się ruiną. Wszystkim się pogorszyło, a śpiewas na tym kasę zrobił i ma się do dziś nieźle.

  Teraz kolejny „niezadowolony” chce zrobić prywatną kasę na społecznym niezadowoleniu.
  Jeżeli durni ludzie dobiją i zrujnują to, co jeszcze jest, to dobrze im tak. Dostaną to, na co zasłużyli.
  A ten podstarzały bachorek mając kasę wyjedzie na kot’a’ziur i będzie durnymi polaczkami gardził kolegując się z oszustami podobnymi do niego.

  Szanujmy to, co mamy.
  Brońmy tego, co mamy.
  Rozwijajmy to, co mamy to będziemy mieć lepiej i więcej.

  Nie dawajmy się nabierać na cwaniackie pioseneczki grające na naszych emocjach, ponieważ od tego nie nam się polepszy ale takim spryciarzom, podstarzałym bachorowym śpiewakom.

  Polubienie

 85. Ad Grzanka

  @kiki – (…) Meru (…)

  Grzanek, kiedyś w jakim periodyku, czytałem na temat góry Meru i jak mnie pamięć nie myli, to tamtejsza władza nie wydawała pozwoleń na wejścia ,,górołazom” ze względów religijnych, ale ,,moc” cuchnącego Dulara, widocznie to zmieniła i dlatego w nowym milenium, po raz pierwszy została zdobyta, ale nie przez Us-rajca.

  Do trzech razy sztuka na Meru

  ,,… Gwoli formalności warto przypomnieć, że pierwszym zdobywcą Meru był Rosjanin Walery Babanow, który za swoją pięciodniową solową wspinaczkę otrzymał w 2002 roku nagrodę Złotego Czekana. W 2006 roku Czesi Marek Holeček i Jan Kreisinger wytyczyli w lewej części ściany drogę Filkuv nebesky smich (2000 m, 7a, M5).”

  https://wspinanie.pl/2011/10/do-trzech-razy-sztuka-na-meru/

  Jeszcze jedna ŚWIĘTA HORKA…

  Kailash – święta góra w Tybecie

  https://wyprawydoazji.pl/mt-kailash

  … też święta, okupowana przez czarną dzicz! W historii Ziemi ma jakieś znaczenie symboliczne, nad którym główkuję.

  Athos

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Athos

  Athos – Święta Góra Grecji, której od 1000 lat nie mogą zobaczyć kobiety

  http://podroze.onet.pl/swieta-gora-athos-w-grecji/rvdwpg

  Grzanek, po tej wulkanicznej HORCE, możesz sobie ,,pobrykać”, jak kozica, albo muflon, ale jest pewne ale… Chi, chi, chi…

  Mount Meru (Tanzania)

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Mount_Meru_(Tanzania)&prev=search

  Tutaj można sobie poczytać, jak ALBY przerobiono na ALPY, a HORY na GÓRY.

  Góry Królestwa Sis – czyli Wądlądtydy (Atlantydy)

  https://bialczynski.pl/krolestwo-sis-i-jego-cuda/przyroda/gory-kolestwa-sis/

  Bywaj

  Polubienie

 86. Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski udzielił wywiadu Jackowi Karnowskiemu z tygodnika „Sieci”. W rozmowie jednym z ważniejszych tematów była walka z afrykańskim pomorem świń. „Jeśli myśliwi nie wybiją dzików w Polsce, biorą na siebie winę za rozprzestrzenianie się ASF” – powiedział minister.

  Rząd, w ramach walki z ASF, oczekuje od myśliwych odstrzelenia populacji dzików – w rejonach objętych chorobą do zera, w strefach, gdzie jej nie ma – do bardzo niskiego poziomu. Tymczasem myśliwi z polskich kół myśliwskich nie chcą tego robić. Odmawiają ze względu na etykę łowiecką oraz fakt, że masowy odstrzał dzików może być szkodliwy dla lasów. Co więcej, nie ma pewności, że takie działanie zahamowałoby rozprzestrzenianie się wirusa.

  Myśliwi odpowiedzialni za ASF
  Temat rozprzestrzeniającego się wirusa został podjęty przez Jacka Karnowskiego w rozmowie z ministrem rolnictwa Janem Krzysztofem Ardanowskim. Minister w mocnych słowach wyjaśnił, jakie jest jego stanowisko w tej sprawie. „Wybicie dzików w Polsce jest obowiązkiem myśliwych. Tego nie zrobi nikt inny” – powiedział. – „Jeśli myśliwi nie wybiją dzików w Polsce, biorą na siebie winę za rozprzestrzenianie się ASF” – dodał.

  Minister zarzucił myśliwym, że nic nie robią, pomimo że, jak powiedział, „dostali wszelką pomoc” tzn. otrzymali celowniki optyczne, noktowizory, a także zaoferowano chłodnie wojskowe i weterynaryjne, gdzie zwierzęta zostaną po odstrzale przebadane. Polityk uważa jednocześnie, że ze względu na specjalistyczną wiedzę, akcję tę przeprowadzić mogą tylko myśliwi.

  Minister grozi myśliwym?
  Co jeśli myśliwi nie zdecydują się współpracować z rządem? „Trzeba będzie powołać nowy związek łowiecki albo kilka związków. Skoro ten obecny, z tak dużymi przywilejami, nie rozumie swojej funkcji społecznej, swoich obowiązków ani polskiej racji stanu, to coś trzeba zmienić” – powiedział minister. – „Jeśli myśliwi nie staną w tej wojnie po stronie państwa, to państwo zareaguje”. 

  Dodał również, że choć Polski Związek Łowiecki „dramatycznie zawiódł”, nie jest zwolennikiem jego zdelegalizowania, a utworzenia obok niego nowych organizacji. 

  Afrykański pomór świń – co to?
  Afrykański pomór świń to zakaźna choroba wirusowa dotykająca dziki, świniodziki i świnie domowe. Nie jest groźna dla ludzi, ale u zwierząt wiąże się z nawet stuprocentową śmiertelnością. W Polsce po raz pierwszy ASF pojawiło się w lutym 2014 roku. Prawdopodobnie przedostało się do naszego kraju z Białorusi. Do tej pory chorobę wykryto w czterech województwach: podlaskim, lubelskim, mazowieckim i podkarpackim.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23780845,minister-ardanowski-grozi-mysliwym-jesli-nie-stana-po-stronie.html#Z_BoxMTPPush

  Polubienie

 87. Ad Adm-inka

  A gdzie Rosja? Mistrzostwa Europy bez Rosji?

  Szanowny Adminku, Rosja chyba leży w Azji i cienko kwiczy, a może to nie jest już… Chi, chi, chi…

  Oficjalnie zmienią nazwę Rosji na Moskowia!

  https://kresy24.pl/oficjalnie-zmienia-nazwe-rosji-na-moskowia/

  „Rosja powinna nazywać się Moskowia”

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201806258237679-sputnik-rosja-ukraina-moskowia/

  Czy RUŚ, to jest to samo, co ROSJA?

  Na Ukrainie chcą zmienić nazwę państwa! Odebrać ją Rosji

  https://kresy24.pl/na-ukrainie-chca-zmienic-nazwe-panstwa-odebrac-ja-rosji/

  Tego historycznego tworu nigdy nie było?

  Księstwo Moskiewskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ksi%C4%99stwo_Moskiewskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wielkie_Ksi%C4%99stwo_Moskiewskie

  No, nie wiem skąd to się wzięło, chyba wypadło sroce spod ogona?

  TARTARIA – TEKTARY, TATARZY, chyba ktoś jest niedouczony w tym temacie! Na mapach jest widoczny napis TARTARIA.

  Tatarzy

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Tartary&prev=search

  Fałszerstwo geograficzne: kto i dlaczego wymyślił Europę?

  http://www.klubinteligencjipolskiej.pl/2016/09/falszerstwo-geograficzne-kto-i-dlaczego-wymyslil-europe/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 88. Jeżeli choroba ASF jest dla ludzi niegroźna, bo na ludzi się nie przenosi, to także niegroźny jest dzik, który na nią zdechł.

  Można by więc tylko patrolować lasy, wyszukiwać padłe sztuki i te dawać do utylizacji. Gdzie leży padlina pokazują zawsze latające nad nią ptaki, to nawet nie trzeba przedzierać się przez chaszcze.

  Wybijanie zdrowych dzików jest zupełnie bez sensu.
  Na fermach świń restrykcje higieniczne są tak duże, że pracownicy nie mają praktycznie żadnego kontaktu ze świniami.

  Kto i po co zarządził „akcję dzik” i zarządził masowe mordowanie dzików?

  Polubienie

 89. „Jeśli myśliwi nie wybiją dzików w Polsce, biorą na siebie winę za rozprzestrzenianie się ASF” – powiedział minister…”

  PANIE MINISTER OD CZEGOŚ TAM, CZY POLSKIE JELENIE, TEŻ ROZNOSZĄ WYDUMANĄ PRZEZ SZMULI ZARAZĘ ASF?

  Masowy odstrzał dzików i jeleni w parku narodowym. Przeciwnicy szykują protest

  https://wiadomosci.wp.pl/masowy-odstrzal-dzikow-i-jeleni-w-parku-narodowym-przeciwnicy-szykuja-protest-6208276839934081a

  Q… MAĆ, SKĄD ONI MAJĄJĄ TAKIE DANE SPRZED 10 TYSIĘCY LAT? TYPOWY FAKE NEWS PISMAKA, ALBO TEKST SPONSOROWANY ZA DUŻĄ KASĘ, PRZEZ ZAINTERESOWANYCH, ABY UGŁASKAĆ OPINIĘ PUBLICZNĄ, PRZED DOKONANIEM OGROMNEJ RZEZI!

  Tylu saren i jeleni nie było od czasów zlodowacenia

  http://www.nadmorski24.pl/aktualnosci/26729-tylu-saren-i-jeleni-nie-bylo-od-czasow-zlodowacenia.html#

  One rano i wieczorem buszują w łanach zbóż, w południe na polach obżerają się kukurydzą oraz ryją w ziemi, aby się dostać do smacznych kartofelków, co gorsza, również roznoszą zarazę ASF – panie minister dawaj kasę, albo zrób z nimi porządek, bo strat jest bez liku i nasze świnki się pochorują!

  Bobrów w Polsce już ponad 101 tys. Odstrzał jest potrzebny? Tak mówią rolnicy

  http://www.pomorska.pl/eko-region/ekozycie/a/bobrow-w-polsce-juz-ponad-101-tys-odstrzal-jest-potrzebny-tak-mowia-rolnicy,11960294/

  PANIE MINISTER OD BYLE CZEGO, CZY W OKRESIE ZLODOWACENIA, LASY PAŃSTWOWE TEŻ OTWIERAŁY WYSPECJALIZOWANE SKLEPIKI W PEWNEJ BRANŻY?

  Lasy Państwowe otwierają sieć sklepów z dziczyzną i przetworami

  https://www.wprost.pl/zycie/10056929/Lasy-Panstwowe-otwieraja-siec-sklepow-z-dziczyzna-i-przetworami.html

  WIRUS ASF NIE JEST SZKODLIWY DLA LUDZI! Chi, chi, chi, BAJAĆ TO MY, ALE NIE NAS – PANIE MINISTER OD NICZEGO, cha, cha, cha…

  Ile kosztuje polski dzik w Belgii? To dowód, że nie stać nas na produkty z własnego kraju

  https://wiadomosci.wp.pl/ile-kosztuje-polski-dzik-w-belgii-to-dowod-ze-nie-stac-nas-na-produkty-z-wlasnego-kraju-6178134717433985a

  SĄ PROBLEMY, IMFORMUJE TV-KURSK!

  Dziczyzna 06.06.2018

  http://www.tvp.pl/informacje-rolnicze/ceny-i-komentarze/06062018/37495519

  Syjonistyczna elyta w Po—in, tfu ich mać, musi raczyć swoje delikatne podniebienia wyszukanymi potrawami, bo w piekle nie będzie takich rarytasów!

  Dystyngowana dziczyzna

  http://monsieurb.neon24.pl/post/88107,dystyngowana-dziczyzna

  BEZKARNIE RŻNĄ POLSKIE LASY, DOM DZIKICH ZWIERZĄT, PO WYCIĘTYM LESIE PRZYCHODZI PORA NA BEZBRONNE ZWIERZĘTA!

  JEST ZBRODNIA Z PREMEDYTACJĄ, TO MUSI BYĆ I KARA DLA ZBRODNIARZY – TAKA JEST KOLEJ RZECZY!

  Hej!

  Polubienie

 90. https://www.fort-russ.com/2018/08/poland-under-u-s-occupation-will-poles-stick-up-for-themselves/
  Artykuł Konrada Rękasa i pod nim komentarze
  VeeNarian (Yerevan) • a day ago

  Gee, I am sure the Polish slaves will really enjoy some American values. They can have a menu: same sex, opposite sex or asexual inorganic.
  Couldn’t happen to a nicer bunch of Russia-hating people BENT of precipitating WW3.
  This is why a support Polish nationalism and pride, as opposed to Polish exceptionalism and anti-Russian RACISM, which hitches a ride on the back of Uncle Sam.

  4

  Reply

  Share ›

  Avatar
  Garry Compton • 10 hours ago

  I doubt if anything will come of this. Does anyone realize how many Poles work in the EU and in the US and send money home? On Chicago’s North side – all the cheap labor is Polish and the carpenters/ concrete guys are Mexican. And the American people have been propagandized to think Americans don’t want to work — those kind of jobs. That Polish girl is sitting – pretty –but will be abused.

  1

  Reply

  Share ›

  Avatar
  jakoDELETED • 21 hours ago

  If one chooses to be somebodies b*tch ( like Poland have chosen to be) than one must take everything that is in package and not do cherry picking to his liking….
  Or even worse, to start complaining afterwards, pretending to didn’t know what was all that about….

  If you have agreed Poland…. than bend over !

  1

  Reply

  Share ›

  Comments continue after advertisement

  Avatar
  experience • a day ago

  The Poles are too busy being very anti Soviet and anti Russian, to an extreme point I would say, it becomes apparent if you visit the country. Didn’t they offer the US 2 billion dollars to build a permanent base there? I wouldn’t count on the Poles being against the US any time soon.

  1

  Reply

  Share ›

  Avatar
  jakoDELETED experience • 21 hours ago

  Those 2 billion dollars are EU money anyway.
  Poland is by HUGE margin the biggest recipient of EU subventions.
  Tommy Jensen experience • a day ago

  These anti-feelings in favour of West are because of the difference in salary level.
  People outside West love America and EU because of the higher pay. In simple word…… they are for sale.
  Nobody dares to say this straight out, people are afraid of seeing themselves as hookers. But its the truth!
  Poles are hookers man, hookers…………………………LOL.

  Polubienie

 91. PIERDOLENI SOCJOPACI, POTOMKOWIE ABLA/DIABŁA, PIERWSZEGO MORDERCY W DZIEJACH LUDZKOŚCI, BEZROZUMNE BESTIE, UWAŻAJĄCE SIEBIE ZA NORMALNYCH!

  Spała pokot krwawy rytuał 2016

  Socjopatia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjopatia

  WYNAJDYWANIE PRETEKSTÓW DO BEZMYŚLNEGO MORDOWANIA, ABY USPRAWIEDLIWIĆ SWOJE POJEBANE SUMIENIE!

  Lisia choroba śmiertelnie niebezpieczna

  http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/181390,lisia-choroba-smiertelnie-niebezpieczna.html

  Bąblowica

  https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C4%85blowica

  CIEKAWE, JAKBY WYGLĄDAŁY ICH DURNE ŁBY, POPRZYBIJANE GWOŹDZIAMI DO ŚCIANY? BARDZO CHĘTNIE OBEJRZAŁBYM TAKĄ WYSTAWĘ!

  Wystawa łowiecka otwarta. Myśliwi prezentowali swoje trofea

  https://esanok.pl/2015/wystawa-lowiecka-otwarta-mysliwi-prezentowali-swoje-trofea-zdjecia-ij001.html

  ,,Safari”: wakacje w Afryce, zabijanie all inclusive. Premiera zwiastuna kontrowersyjnego filmu Ulricha Seidla

  https://film.wp.pl/safari-wakacje-w-afryce-zabijanie-all-inclusive-premiera-zwiastuna-kontrowersyjnego-filmu-ulricha-seidla-tylko-u-nas-6151580751546497a

  Hej!

  Polubienie

 92. Syn mi powiedział, że wczoraj wieczorem na działce były aż cztery dziki. Przelazły pod ogrodzeniem. Jeden ponoć olbrzymi, pozostałe mniejsze.
  W sumie, dzik może być niebezpieczny. Działka kilometr od lasu i tylko ok. 100 od zabudowań. Będę musiał chyba zaopatrzyć się albo w sztucer, albo przynajmniej w oszczep.

  Polubienie

 93. Arizona teachers return to classrooms with limited gains and broken promises

  Five months after strike, West Virginia teachers say “nothing has changed”

  UPS pays out $700 million to stockholders: An object lesson in the operation of capitalism

  “We need joint strike action, nationwide!”
  Autoworkers call for united struggle with UPS workers against low-pay and part-time jobs
  500 Trane Co. workers strike in La Crosse, Wisconsin

  Allentown, Pennsylvania credit union employees strike over wages and health care

  Polubienie

 94. Ad Adm-inka

  Syn mi powiedział, że wczoraj wieczorem na działce były aż cztery dziki.

  Czy Szanowny Adm-inek pochodzi z DZIW-NOWA i dlatego tak się mocno DZIWI?

  JAK WIADOME SIŁY RUJNUJĄ TAKIE COŚ I PO SOBIE ZOSTAWIAJĄ CH…, D… I KAMIENI KUPA TO NIE MA CO SIĘ DZIWIĆ!

  Wycinka buka i dęba

  DĄB I BUK, ,,RAJSKIE JABŁONIE” dzików – czy to one, przypadkiem nie są wycinane na szeroką skalę w polskich lasach?

  Dzik euroazjatycki

  ,,… Dzik jest typowym wszystkożercą. Żywi się m.in. żołędziami, orzeszkami buczynowymi…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dzik_euroazjatycki

  TO PRZEZ WIEKI, DZIAŁAŁO JAK NAJLEPSZY SZWAJCARSKI ZEGAREK, ALBO I LEPIEJ, A TERAZ RZĄDZĄCE GLOBALISTYCZNE PAJACE ZA WSZELKĄ CENĘ CHCĄ TO ZNISZCZYĆ! NAUKOWE GŁĄBY, PO DZIŚ DZIEŃ NIE DO KOŃCA POTRAFIĄ ZROZUMIEĆ, TEN BARDZO PRECYZYJNY SYSTEM, W KTÓRYM NIE MA MIEJSCA NA PRZYPADKI I DZIAŁA JAK PERPETUM MOBILE.

  Ekosystem

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ekosystem

  Perpetuum mobile

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Perpetuum_mobile

  JEJ W ŻADEN SPOSÓB NIE MOŻNA OSZUKAĆ, KUPIĆ CZY PRZEKUPIĆ – ZA KAŻDYM RAZEM, POKAŻE DURNIOM TAKIEGO WAŁA, JAK POLSK CAŁA, A PRZY OKAZJI POKARZE NA UMYŚLE!

  Matka Natura

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Matka_Natura

  https://www.miejski.pl/slowo-Takiego+wa%C5%82a+jak+Polska+ca%C5%82a%21

  CZY PAMIĘTAMY, CO TO JEST SYSTEM I JAK UŁOMNY CZŁOWIEK, PRÓBUJE GO NAŚLADOWAĆ?

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 95. A mnie się wydaje, że dziki zaczynają się cywilizować zaczynając od grzebania w śmietnikach.
  Też im się chce miejskich luksusów.
  Jednym słowem chcą do koryta.
  Na mojej działce nie ma ani buków, ani dębów, więc czego tam szukają?
  Ogórków, marchewki, czerwonych buraczków, malin, borówki amerykańskiej?
  A jakbym tam postawił na stole pudełko z ptasim mleczkiem to też by mi pożarły.
  A do roboty to ich nie ma.

  Polubienie

 96. REFORMA czy PRZEBUDOWA?

  KOLEJNE REFORMOWANIE CZEGOŚ, CO JEST NIEREFORMOWALNE I DO TEGO SAME KŁAMSTWA, BO TAK JEST NAJPROŚCIEJ!

  Pani minister, coś tu się nie zgadza! Te liczby przeczą słowom Anny Zalewskiej o etatach nauczycieli

  http://natemat.pl/231309,ilu-nauczycieli-stracilo-prace-po-reformie-sa-dane-z-men-w-sprawie-odpraw

  Reforma edukacji uderza w nauczycieli. Ile osób straci pracę po wakacjach?

  http://wyborcza.pl/7,75398,21848543,reforma-edukacji-uderza-w-nauczycieli-ile-osob-straci-prace.html?disableRedirects=true

  JAK NIE UROK, TO PRZEMARSZ WOJSK, ALBO RO-ZWOLNIENIE!

  MEN: W ciągu 10 lat pracę straciło 47 tys. nauczycieli. Zwalniającym nie była reforma edukacji, tylko niż demograficzny

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/edukacja/artykuly/1070815,zwolnienia-nauczycieli-likwidacja-gimnazjow.html

  Jak nie urok, to przemarsz wojsk

  https://pl.wiktionary.org/wiki/jak_nie_urok,_to_przemarsz_wojsk

  OBIECANKI CACANKI, A ,,OŚWIECONYM MATOŁOM” POZOSTAJĄ TYLKO STRAJKI!

  Tysiąc złotych dla nauczycieli. Jest jednak spore ,,ale”, bo wzrost zobaczą dopiero za dwa lata

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/strajk-nauczycieli-pensje-nauczycieli-znp,69,0,2403909.html

  Wielki protest nauczycieli. ZNP ujawnia szczegóły ogólnopolskie manifestacji

  https://superbiz.se.pl/wiadomosci/wielki-protest-nauczycieli-znp-ujawnia-szczegoly-aa-sNH2-fGAz-BmUe.html

  Nauczycielska „Solidarność” grozi rządowi strajkiem. Czuje się oszukana

  https://oko.press/nauczycielska-solidarnosc-grozi-rzadowi-strajkiem-czuje-sie-oszukana/

  Hejka!

  Polubienie

 97. A mnie się wydaje, że dziki zaczynają się cywilizować zaczynając od grzebania w śmietnikach.

  ONE KIEDYŚ BYŁY ŚWIĘTE I NIE MUSIAŁY SIĘ SYF-ILIZOWAĆ! O TYM LUDZIE ZAPOMNIELI, BO FAŁSZYWE, SZMULOWSKIE KSIĄŻKI, ZOSTAŁY IM PODSUNIĘTE POD NOS!

  Święte dziki

  https://religie.wiara.pl/doc/1270995.Swiete-dziki

  ABC symboliki. Czego symbolem był dzik?

  http://mowimyjak.se.pl/newsy/nauka/abc-symboliki-czego-symbolem-byl-dzik,25_77110.html

  Zwierzę Mocy Dzik

  http://akademiaducha.pl/zwierze-mocy-dzik/

  ONE PRZYCHODZĄ NA ŚWIAT, BO KIEDYŚ, KTOŚ TAK POSTANOWIŁ I TAK SAMO CHCĄ ŻYĆ JAK WSZYSCY LUDZIE! TEN FAK OCZYWISTY DOTYCZY CAŁEGO STWORZENIA I NIE MA WYJĄTKÓW!

  Hej!

  Polubione przez 1 osoba

 98. Wiodący temat w mediach to zawalenie się mostu w Genui. Szukanie przyczyn tam gdzie ich nie ma. To jest przywołanie Makaroniarzy do porzadku, zeby nie wychylali się z szeregu i ostrzeżenie na przyszłość. W przypadku Angoli i Żabojadów było jak na razie skuteczne. Niemcy próbują cały czas się wyłamywać. Zobaczymy jak postąpią Italiańcy.

  Polubienie

 99. ,,…pojawiły się tysiące nauczycieli. Chcą godnych pensji…”

  Ja też chcę, głodnych pensji, pardon, godnych pensji…
  5 patyków, a najlepiej melona co roku.

  Żyj i daj żyć innym, rzekł lew pożerając zająca.

  A tak na poważnie z tą naturą, że człowiek niby nie powinien naruszać ekosystemu ani równowagi biologicznej ani żadnych innych pierdów, bo będzie katastrofa ekologiczna i zagłada nas wszystkich.
  A ja się zastanawiam co by się stało jakby tak naruszył i wybił wszystkie hipopotamy, to co by się stało?
  Albo wystrzelał w Afryce wszystkie lwy i hieny? Czy coś by się zawaliło?
  A może klimat by się zmienił?
  A w Europie nie ma ani hipopotamów, ani słoni, ani lwów, ani hien i co?
  I nico?
  Wszystko jest fajnie. No może trochę za dużo samochodów i ludzi też mogłoby być o połowę mniej.
  Ale tu też są krzykacze którzy krzyczą, że chcą nam zmniejszyć populację do 15 mln.
  Był nawet taki internetowy wariat który sugerował aby w Polsce było kilka miast po 15 mln. każde. Tego faceta od razu kazałbym przenieść do Nowego Jorku, niechby sobie tam pomieszkał, posmakował tamtego smrodu, zaduchu, ścisku.

  Polubienie

 100. Julius
  To jest spiskowa teoria dziejów, chyba że zdarzyło się to co powinno się zdarzyć, czyli piorun uderzył tam gdzie miał uderzyć. Świadkowie to potwierdzają, musiało dobrze zagrzmieć i zdrowo błysnąć aby taki wiadukt czy most runął. A mury runą, runą, runą, jak nam niedawno rewolucyjny song przypomniała Nana.
  No i kto nam teraz powie, że nasz prezes dokonał złego wyboru ( Duda i Morawiecki).
  Wybrałby nie tak, kto wie czy by się nam pałac kultury nie zawalił.

  Przemex
  To ty ziemniaczki uprawiasz?
  A nie lepiej importowane z Izraela kupować w Biedronce?

  Polubienie

 101. Ad Adm-inka

  A tak na poważnie z tą naturą, że człowiek niby nie powinien naruszać ekosystemu ani równowagi biologicznej ani żadnych innych pierdów, bo będzie katastrofa ekologiczna i zagłada nas wszystkich.

  SZMUL I JEGO PARCHATY GENIUSZ! BETONOWE DŻUNGLE – TYLKO TYLE I AŻ TYLE POTRAFI JEGO ZAFAJDANY UMYSŁ!

  SZMULOWSKI KOŁCHOZ ALBO KONZENTRATION LAGER W PEŁNEJ KRASIE!

  TUTAJ NIE POTRZEBA ZAKŁADAĆ: KABLI ENERGETYCZNYCH, KLIMATYZATORÓW, RUROCIĄGÓW, WODOCIĄGÓW, GAZOCIĄGÓW, I INNYCH SYF-ILIZACYJNYCH CIĄGÓW, BO W TYM MIEJSCU WSZYSKO JEST PIĘKNIE DOPASOWANE I BARDZO FUNKCJONALNE, W PORYWACH SZAŁU, NAWET CIESZY LUDZKIE OKO!

  O TYM FENOMENIE ŻYCIA, TEŻ NIELICZNI WIEDZĄ, ALE PODŚWIADOMOŚĆ CAŁY CZAS IM O TYM PRZYPRZYPOMINA.

  Zielony

  http://www.kolory.modne.biz/zielony/

  DRAPACZE CHMUR – TO JUŻ PRZECIEŻ BYŁO PRZERABIANE, SZMULOWSKIE GNOJKI! PRZEZ TYLE WIEKÓW, NIC INNEGO NIE POTRAFILIŚCIE WYMYŚLEĆ!?

  DRAPACZ CHMUR BAB-EL ALBO WAW-EL.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_Babel

  Wawel jako Babel. Dowód ofiolatrii i ariańskiego chrześcijaństwa na ziemiach obecnej Polski?

  http://www.poselska.nazwa.pl/wieczorna2/historia-starozytna/wawel-jako-babel-dowod-ofiolatrii-i-arianskiego-chrzescijanstwa-na-ziemiach

  CO LUDZIOM MIESZKAJĄCYM W KRAKOWIE, MIAŁY PRZYPOMINAĆ, USYPANE Z ZIEMI KOPCZYKI – PIRAMIDY, WIEŻE…?

  Kopce Krakowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Kopce_Krakowa

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 102. @adm
  Przemex
  To ty ziemniaczki uprawiasz?
  A nie lepiej importowane z Izraela kupować w Biedronce?

  Odpowiedz
  On zdaje się woli kartofle z nawozem stalinowskim . Palce lizać .

  Polubienie

 103. Ad Adm-inka

  Żyj i daj żyć innym, rzekł lew pożerając zająca.

  No, nie wiem, czy to jest bajka czy prawda, ale chyba u STWÓRCY WSZYSTKIEGO, wszystko jest możliwe, nawet odwrócenie PATYKIEM, nurtu Wisły! Ale jakby ktoś pytał, to ja nie wiedziałem, nie wiem i nie mam zamiaru wiedzieć, bo zawsze WIEM, ŻE NIC NIE WIEM! Chi, chi, chi…

  Księga Izajasza 65

  … 25 Wilk i baranek paść się będą razem;
  lew też będzie jadał słomę jak wół;
  a wąż będzie miał proch ziemi jako pokarm.
  Zła czynić nie będą ani zgubnie działać
  na całej świętej mej górze – mówi Pan…

  http://biblia.deon.pl/rozdzial.php?id=537

  http://www.biblia-internetowa.pl/Izaj/65/25.html

  JESZCZE BIEDACZYSKO NIE WIE, ŻE KAŻDA ZJEDZONA PORCJA TRAWY, (od słowa TAWA pochodzi proces TRAW-IENIA) W BARDZO TAJEMNICZY SPOSÓB, ZAMIENIA SIĘ W MLEKO CZY W MIĘCHO!

  W SZMULOWSKICH SZKOŁACH NIE UCZĄ, DLACZEGO ZIELONA TRAWA, ZAMIENIA SIĘ W BIAŁE MLEKO I CZERWONE MIĘSO!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 104. Ad Adm-inka

  Czarne na czerwonym jeździ po zielonym

  ???!!!

  PLUS…

  … I JESZCZE TO! Chi, chi, chi…

  Jeszcze było, żółte na zielonym i żółte na niebieskim. Cha, cha, cha…

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 105. kika rozwiąźe każdą zagadkę.

  Kilkaset osób w Polsce zakażonych bakterią New Delhi. Jest oporna na antybiotyki
  Bakteria New Delhi – co to?
  To pałeczka zwykłego zapalenia płuc. Nazywana jest jednak superbakterią, ponieważ jest oporna na antybiotyki. Oznacza to, że nie można wyleczyć chorób przez nią wywołanych – często śmiertelnie niebezpiecznych. Wywołać może nie tylko zapalenie płuc, ale także m.in. zapalenie układu moczowego, pokarmowego czy zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych. W Polsce po raz pierwszy pojawiła się w Warszawie w 2011 roku.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23790217,kilkaset-osob-w-polsce-zakazonych-bakteria-new-delhi-jest-odporna.html#Z_BoxMTPPush

  Jak nie afrykańska choroba śwoń to New Deli.
  Czy też będzie masowy ubój?

  Polubienie

 106. Jak nie afrykańska choroba SŁONI to New Deli.

  CO TAM DELI, JEST COŚ LEPSZEGO! ,,BIEDNIUTKA” BIG PHARMA NIE WYROBIŁA SIĘ Z PLANEM PIĘCIOLETNIM I SWOICH W LABORATORIACH, OTKURZA STAROCIE, ABY NADROBIĆ STRATY FINANSOWE!

  STARE, ALE JARE – NIEŹLE SIĘ W PRZESZŁOŚCI NA NICH OBŁOWILI!

  Odrodzenie wirusów. Groźne choroby wracają

  https://portal.abczdrowie.pl/odrodzenie-wirusow-grozne-choroby-wracaja

  Jak ruchy antyszczepionkowe ożywiły dawne choroby

  http://wyborcza.pl/1,75400,15325899,Jak_ruchy_antyszczepionkowe_ozywily_dawne_choroby.html?disableRedirects=true

  Rzeżączka. Nowa stara epidemia

  http://www.newsweek.pl/wiedza/nauka/rzezaczka–nowa-stara-epidemia,93119,1,1.html

  PRZECIEŻ MAJĄ NIE DZIAŁAĆ, BO TO SA NOWE, ZMODYFIKOWANE WIRUSY!

  Powrót zakaźnej choroby do Polski. Szczepionki nie działają

  http://www.medonet.pl/zdrowie,powrot-krztusca-do-polski–szczepionki-nie-dzialaja,artykul,1723544.html

  PO CO TO TWORZĄ, SYJONISTYCZNE ŚMIECIE, INNYCH ZAJĘĆ NIE MAJĄ?

  Laboratoria grozy

  https://technologie.onet.pl/aktualnosci/laboratoria-grozy/9wfpehf

  5 śmiercionośnych wirusów, które uciekły z laboratorium

  http://www.medexpress.pl/swiat/5-smiercionosnych-wirusow-ktore-uciekly-z-laboratorium/46917/

  SŁODKA IDIOTKA NA USŁUGACH GLOBALISTYCZNYCH ZBRODNIARZY! CIESZY SIĘ JAK MAŁE DZIECKO W PIASKOWNICY, ŻE SIĘ MOŻE ,,POBAWIĆ” WIRUSAMI!

  Wirusy w laboratorium, szczepionki w pamięci

  http://www.glos.upwr.edu.pl/aktualnosci/42618/wirusy_w_laboratorium_szczepionki_w_pamieci.html

  Hej!

  Polubienie

 107. „W Chinach został ciężko pobity amerykański dyplomata za propagandę kłamstwa o Stalinie”

  „Nieprzyjemny incydent dla attache kulturalnego amerykańskiej ambasady Roberta Forda miał miejsce na wystawie sztuki współczesnej w Szanghaju.

  W swoim wystąpieniu podczas otwarcia imprezy w typowy amerykański sposób dyplomata prostacko zaczął narzucać swoje stereotypy propagandowe i powiedział: „Cieszę się, że chińska sztuka stopniowo odchodzi od krwawych stalinowskich tradycji i przechodzi do współczesnej tradycji”. Pięć osób natychmiast zaatakowało Forda, rzucili go na podłogę i zaczęli kopać go nogami. Powstrzymali ich dopiero policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia.

  W wyniku incydentu nos dyplomaty jest złamany, ma kilka siniaków na ciele i obrażenia wewnętrzne. Najbliższych kilku tygodni będzie musiał spędzić w szpitalu. Wszyscy napastnicy zostali zatrzymani i prawdopodobnie zostaną ukarani grzywną za chuligaństwo. Chiński MSZ wysłał oficjalny list z przeprosinami do ambasady USA w Pekinie, ale zaleca się, aby „nie krytykować Stalina”
  https://blagin-anton.livejournal.com/

  Polubienie

 108. Każdy krwawy dyktator ma swoich fanów .Wiadomość nic nadzwyczajnego .Podobnie gdzie indziej ktoś w innym miejscu i kraju by w głowę dostał bo coś by żle powiedział o Pinochecie .Zero sensacji .

  Polubienie

 109. @ Mati

  Co Ty przyrównujesz Stalina do Pinocheta.
  Kto Ciebie uczył historii pytam?

  Stalin budował potęgę ZSRR, a Pinochet – człowiek CIA rozjebał swój kraj, kiedy zaczęto wprowadzać w Chile reformy i nacjonalizować majątek będący w łapach korporacji z USA.
  Co Ty kuźwa tu nam śmierdzący czosnkiem kit wciskasz.
  Z takimi przekonaniami lepiej spie—laj stąd na stronę pasterza – oligarchy toruńskiego i tam upolityczniaj jego owce.

  Polubione przez 1 osoba

 110. The U.S. Is Worried That a Russian Satellite Is Really a Weapon

  Russia Deploys Nuclear-Capable Strategic Bombers Near Alaska

  A Breakthrough in Berlin? Not So Fast.

  US Military Pilots in Mideast Increasingly Attacked by Lasers – Pentagon

  Merkel claims she does not expect great results from talks with Putin

  Pentagon warns China training for strikes on US targets

  Polubienie

 111. Ad Juliusa

  Wszystko już było w syjonistyczno/socjalistycznym kołchozie, a teraz nie mają pomysłów na coś nowego, więc pozostało odgrzać śmierdzące kotlety, aby dalej można było straszyć naiwnego goja za jego ,,dobrowolne” podatki!

  ILE TO KOSZTOWAŁO POŚWIĘCEŃ I WYRZECZEŃ, GLOBALNE SPOŁECZEŃSTWA, A ILU LUDZI ZGINĘŁO W ERZE TZW. ,,ŚWIATOWEGO POKOJU” W LATACH 1945-218? RZĄDNA KRWI MACHINA CAŁY CZAS DZIAŁA I NIE MA ZAMIARU PRZESTAĆ!

  DUCH ŚWIĘTY W POSTACI GOŁĘBIA, ZACHĘCA SZMULOWSKICH DEBILI DO ŚWIATOWYCH ZBRODNI?

  Wyścig zbrojeń

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%9Bcig_zbroje%C5%84

  Zimna wojna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

  WYŚCIGI SYJONISTYCZNYCH IMBECYLI!

  Wyścig po bombę atomową zaczął się w 1939 r.

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1587253,1,wyscig-po-bombe-atomowa-zaczal-sie-w-1939-r.read

  Wyścig kosmiczny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wy%C5%9Bcig_kosmiczny

  Wyścig zbrojeń schodzi pod wodę. Amerykanie stawiają na podmorskie drony

  https://wiadomosci.wp.pl/wyscig-zbrojen-schodzi-pod-wode-amerykanie-stawiaja-na-podmorskie-drony-6063417802810497a

  ZEGAR-MISTRZOWIE PSIA ICH MAĆ , BAWIĄCY SIĘ CAŁY CZAS SPRĘŻYNKĄ!

  Napięta spirala zbrojeń

  https://www.stefczyk.info/blogi/miedzy-polska-a-swiatem/napieta-spirala-zbrojen,19938891554

  TO JEST MARZENIE ŚCIĘTEJ GŁOWY, KIEDY ŚWIATEM RZĄDZĄ SYJONIŚCI!!! JAK KTOŚ NIE WIERZY W TEORIE SPISKOWE, TO NIECH JESZCZE RAZ ,,ST” SOBIE POCZYTA!

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 112. jeżeli nie będzie tam, to daję tu
  [https://pl.sputniknews.com/swiat/201808188619649-szczepienia-antyszczepionkowcy-sputnik/#comments]
  „W Biblii nie jest napisane „nie wolno się szczepić”
  – w biblii nie napisano również, że należy się szczepić. Więc to, co pan immunolog raczy opowiadać, to manipulacja.
  „Wywiad z Aleksiejem Bessmiertnym”
  – biezsmiertnyj? To prawie równy Bogu, co?
  „Istnieje coś takiego jak lobby antyszczepionkowe.”
  – nic takiego nie istnieje, jak „lobby antyszczepionkowe”. Natomiast bezsprzecznie istnieje „lobby szczepionkowe” i pan Bessmiertny do tego lobby szczepionkowego należy.
  „Po prostu ludzie szczepieni nie mówią zbyt wiele: zaszczepili się i już, to taki rutynowy zabieg. „
  – zbyt wiele nie mówią ci szczepieni, który zeszli na skutek szczepionek z tego świata, reszta szczepionych cieszy się, że przeżyła.

  „Wydaje mi się, że jest to wspólnota ludzi, których wspólną cechą jest dążenie do weganizmu, naturalności, porzucenia pewnych korzyści cywilizacyjnych i innych marginalnych wierzeń średniowiecznych.”
  – tu pan Bessmiertny sobie nie żałuje i zahacza o średniowiecze, a co! potem idzie dalej wstecz i posiłkuje się neandertalami. I to mają być argumenty naukowca?
  „Najciekawsze jest to, że ludzie nie zaszczepiają swoich dzieci, ale jednocześnie stale szczepią zwierzęta, ponieważ rozumieją, że jeśli pies lub kot nie zostanie zaszczepiony, zostanie po prostu banalnie zabity przez infekcję.”
  – nie wiem, jak jest z kotami, ale ja nigdy bym nie szczepiła swoich psów gdyby nie było to przymusem i nie groziła kara za nieszczepienie. Psy po każdej takiej szczepionce są otumanione przez kolejne dni, a suczka dostała guzów na sutkach. Czy pan naukowiec chce twierdzić, że te guzy pojawiły się u niej z radości?
  Chorobę polio można wyleczyć zwykłym chlorkiem magnezu. Jego brak lub zbyt duży nadmiar powoduje zaburzenie pracy mięśni i nerwów. Szczepionki tej choroby nie usunęły, lecz lepsze odżywianie się ludzi.
  „Coś w rodzaju „po szczepieniu zachorowała na białaczkę, szczepienie miała w wieku 3 lat, a na białaczkę zachorowała w wieku 25 lat, ale myślę, że to z powodu szczepień”. Czyli wszystko opiera się na „wydaje się” lub „możliwe”.”
  – a pan Bessmiertny najął się za jasnowidza i wie wszystko na pewno? Panu immunologowi też wydaje się więcej niż wie on faktycznie i co? czy zabrali mu dyplom? Nie! Nawet Sputnik robi wspólnie z nim nagonkę na ludzi.
  „Bardzo duże zamieszanie wprowadził amerykański lekarz, który powiedział, że po szczepionce przeciwko odrze, śwince i różyczce powstaje autyzm. Badanie to zostało opublikowane tylko po to, aby osiągnąć tanią popularność w niektórych celach lobbingowych. Został za to pozbawiony tytułu lekarsiego, wiele razy obalano ten artykuł, on sam przyznał, że zrobił to celowo, ale artykuł nadal krąży w Internecie, a mamy wciąż wierzą, że autyzm ich dziecka pochodzi od szczepienia.”

  – a co miał zrobić ten amerykański lekarz, jeżeli grożono i jemu i jego rodzinie?
  – Czyżby autyzm był karą bożą za brak szczepień, czy jak pan Bessmiertny uważa?

  „Rzeczywiście, antyszczepionkowcy często nie mogą odpowiedzieć na oczywiste pytanie, dlaczego jest nas teraz 7 miliardów na planecie, a w 1800 roku był tylko jeden miliard.”

  – każdy średnio zdolny matematycznie człowiek wie, skąd się nas tyle wzięło jeśli w 1800 roku był 1 miliard a teraz 7 miliardów.
  – Ile osób w międzyczasie zeszło z tego padołu ziemskiego, co? i to na skutek „błędów medycyny”! czyżby „wliczone w koszty”?
  – Czy pan Bessmiertny chciałby być tym przypadkiem komplikacji poszczepionkowych, które jednak występują? Szczególnie tym przypadkiem zakończonym śmiercią pacjenta?

  „A zasługa należy do antybiotyków i szczepień.”

  – nikt nie prowadzi statystyk, ile osób zmarło na skutek przyjmowania antybiotyków, nikt nie wie, ile ludzi zabiła penicylina, bo to się przemilcza i wpisuje do rubryk: zgon naturalny.

  „Teraz walczymy z onkologią, chorobami krwi, rzadszymi i wysokotechnologicznymi chorobami. „

  – teraz „walczymy” z chorobami, które sami spowodowaliśmy nowoczesną medycyną.

  „Wcześniej ludzie do nich po prostu nie dożywali.”

  – wcześniej tych chorób nie było.

  „Jest taki dowcip: Siedzą dwaj neandertalczycy, jeden mówi: „Żyjemy na świeżym powietrzu, jemy świeże mięso, ryby i warzywa, dużo ćwiczymy, a żyjemy tylko po trzydzieści lat, dlaczego?”

  – a skąd takie przekonanie, że neandertale żyli tak krótko? Czy wykopanie jednego szkieletu i określenie jego wieku na 30 lat życia to już jakiś argument?!?
  – Mówiło się kiedyś: żyj lata matuzelowe, choćby nawet i połowę […] dwieście lat to nie igraszka. Jak się ma do tego argument z neandertalem i to w wydaniu pojedynczego egzemplarza?

  „Na odrę chorowało kiedyś 100 procent populacji”

  – i co? co należy z tego rozumieć? Czy umarli wszyscy i dlatego jest nas teraz 7 miliardów?
  – Natomiast tracimy ochronę przed chorobami, ponieważ jedzenie produkowane przemysłowo pozbawione jest wielu mikroelementów koniecznych do właściwego funkcjonowania układu odpornościowego.
  „Zastanawiam się, jak antyszczepionkowcy tłumaczą się, kiedy, nie daj Boże,ich dziecko umiera na chorobę, od której mogli, ale nie zszczepili go? „Bóg dał, Bóg wziął?”
  – a jeżeli dziecko umiera od szczepionki to jak to jest wtedy? Bóg dał, lekarz wziął?

  „Tak, istnieją różne wersje, różne teorie spiskowe, a ja często słyszę, że to lobby farmaceutyczne, spisek firm albo próby Amerykanów, żeby zniszczyć naród. Teoria spiskowa nie wytrzymuje żadnej krytyki.”
  – naprawdę?
  – No to się szczepcie, kto chce!
  – Problem polega na zmuszaniu ludzi do szczepień i to nie jest żadna teoria spiskowa, lecz rzeczywistość.
  – Jeżeli szczepionki chronią przed chorobą, to skąd argument, że wszyscy powinni się szczepić, bo inaczej to ci szczepieni zarażą się od tych nie szczepionych?!? Jakim cudem? Przecież ponoć szczepieni są odporni!

  „Państwo korzysta ze zdrowych, rozmnażających się ludzi. Państwu nie opłaca się leczyć koklusz dziecka i opłacać zwolnienie lekarskie jego matce.”
  – Państwo nikogo nie leczy, ponieważ państwo to tylko nazwa. Ludzie stanowią zawartość tego państwa i to ludzie pracują, chorują czy się wzajemnie leczą, w zależności od tego, kto ma jaki zawód i jaką rolę pełni w społeczeństwie.
  – A więc „państwo” to nie jakiś rzeczywisty byt, lecz pojęcie zbiorowe, określające dane społeczeństwo żyjące na danym obszarze. Wynika z tego, że „państwo” nie ma żadnych pieniędzy, za nic płacić nie może i tym bardziej opłacać zwolnienia jakiejś matki chorego dziecka.
  „W Biblii nie jest napisane „nie wolno się szczepić”.
  – no więc skoro już powoływać się na biblię, to gdzie w niej jest napisane, że ludzie powinni się dawać szczepić? No?!?
  – Gdzie tam pisze, że szczepienia powinny być obowiązkowe bo są dobre?
  „I dlatego osoby, które odmawiają szczepienia, to są najczęściej osoby z marginalnym światopoglądem.”
  – no, i już mamy sedno sprawy: ludzie chcący decydować o własnym zdrowiu samodzielnie to „margines” i to „margines światopoglądowy”!
  – Natomiast przymus szczepień to sprawa tak wspaniała, że ludzie powinni się im poddawać bez względu na to, czy tego chcą czy nie!
  „A jeśli taki marginalny punkt widzenia podziela na przykład jakiś urzędnik, to jest to już szkodliwe, bardzo szkodliwe”
  – no pewnie, bo powszechny zamordyzm nie funkcjonuje bez tarciowo i konieczne jest wyłuskiwać opornych i ich likwidować.
  Pan Bessmiertny zapomniał dodać, że jest namiestnikiem Boga na Ziemi i to on ma prawo decydować, kto i co powinien robić, a wolna wola dana ludziom przez Boga Wszechmogącego to jedynie bajki dla „marginalnych osób z marginalnym światopoglądem”.
  Pan Bessmiertny stoi wszak ponad Bogiem. Przecież jest „nieśmiertelny”! już z nazwiska…

  Polubienie

 113. Ad Gu

  Oj, Gu, czy sobie zadałeś fatygę, aby zrozumieć, jakie jaja odbywały się w Polsce po 1918 r.? Po co stworzyli na 20 lat POCZWARNEGO BĘKARTA JEWROPY, a we wrześniu 1939 r. jeszcze raz go rozebrali do naga i wpuścili golasa w pokrzywy?

  PEJSATA HISTORIA POLSKI MÓWI, ŻE PRZY STOLE Z ,,WIESIOŁĄ KARTINKĄ” (czytaj z MAPĄ) BYŁO TRZECZ KORONOWANYCH ROZBIERACZY I RP! JAKĄ ROLĘ ODEGRAŁ SZMUL, STOJĄCY Z LEWEJ STRONY OBRAZKA?

  Wiesiołyje kartinki

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiesio%C5%82yje_kartinki

  95 lat temu Polska wróciła na mapy Europy. ,,Nie wszyscy to akceptowali”

  ,,… – Powrót państwa polskiego nie wszyscy od razu zaakceptowali – mówi szczeciński historyk, Ryszard Kotla. – Niemcy uważali nas za ,,bękarta wersalskiego traktatu…”

  http://radioszczecin.pl/1,105263,95-lat-temu-polska-wrocila-na-mapy-europy-nie-ws

  Ruskie pierogi, też tak uważały, niechciany BĘKART TO BĘKART I JUŻ!

  Wiaczesław Mołotow

  ,,… Koła rządzące Polski chełpiły się „trwałością” państwa i „potęgą” armii. Okazało się, że wystarczyło krótkie natarcie wojsk niemieckich, a następnie Armii Czerwonej, by nic nie pozostało po tym bękarcie traktatu wersalskiego, żyjącym z ucisku niepolskich narodowości…”

  https://pl.wikiquote.org/wiki/Wiaczes%C5%82aw_Mo%C5%82otow

  Kolejne historyczne jaja ujrzały światło dzienne, że on nie był MŁOTEK tylko SK-RIABIN – RABIN?

  Wiaczesław Michajłowicz Skriabin

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiaczes%C5%82aw_Mo%C5%82otow

  W 1918 r. zapomnieli posadzić króla na polskim tronie, (limit króli dla Po—-lin się wyczerpał?) nie zwrócili pradawnego, piastowskiego ŚLĄSKA, chociaż trzy powstania się odbyły. Zaraz po pierwszej wojence światowej, (1914-1918), pognali ludzików na dugą światową wojenkę, która się odbyła w Rosji (1918-1923).

  Posiadam przedwojenną książkę z 1933 r., w której jest przedstawiona RADA REGENCYJNA w innym składzie, niż ta przedstawiana obecnie przez pejs-pedię! Inne materiały historyczne wydane w czasie PRL-u stwierdzały, że uczestnicy Rady Regencyjnej, to byli kolejni zdrajcy narodu polskiego, kolaborujący z ówczesnymi okupantami KRÓLESTWA POLSKIEGO.

  Rada Regencyjna Królestwa Polskiego

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Regencyjna

  Z KRÓLEWSTWA POLSKIEGO zrobili II RP!?

  Królestwo Polskie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Polskie_(kongresowe)

  KOLEJNY FENOMEN HISTORYCZNY, KRÓLESTWO BEZ KRÓLA? PRZECIEŻ TRWAŁA ŚWIATOWA WOJENKA I NIKT NIE MIAŁ CZASU NA TAKIE PIERDOŁY, JAK OBIERANIE KRÓLA W PO–LIN!

  Królestwo Polskie (1917-1918)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lestwo_Polskie_(1917%E2%80%931918)

  Wystarczy!

  Hej!

  Polubienie

 114. Konflikt gospodarczy między USA i Chinami postawił amerykańskie projekty eksportowe LNG w trudnej sytuacji. Należy zauważyć, że nie chodzi tu o drobne konstrukcje lub małe jednorazowe inwestycje. Skala jest znacznie poważniejsza. Całe projekty dotyczące stworzenia i dalszej eksploatacji rafinerii skraplania gazu są zagrożone.
  Czy ostrzeżono was?

  W USA wielu biznesmenów a nawet niektórzy politycy wielokrotnie powtarzali, że obecna polityka Białego Domu doprowadzi do tego, że Chiny nie będą tolerować ataków ze strony Waszyngtonu i zareagują bardzo surowo. Rezultatem jest dokładnie to, co się stało. Kiedy Stany Zjednoczone zażądały zaprzestania zakupu węglowodorów z Iranu, Chiny zrobiły dokładnie odwrotnie, Pekin nie zrezygnował z dostaw z Iranu, zamiast tego zmniejszył import gazu LNG z USA.
  Gaz amerykański okazał się być zapłonem.

  Chiny celowo zaczęły rezygnować z węglowodorów ze Stanów Zjednoczonych. Tylko w ubiegłym miesiącu Pekin obniżył przywóz amerykańskiego LNG do minimalnej wartość w ciągu ostatnich siedmiu miesięcy. Jeśli spojrzy się na liczby, sytuacja wygląda tak. W lipcu amerykański eksport skroplonego gazu do Chin wyniósł 130 tys. Ton. Dzieje się tak pomimo faktu, że w maju, wielkość dostaw do Chin wyniosła 400 tysięcy ton (445 tysięcy w marcu).

  Chiny decydują teraz, co zbuduje się w USA?

  Teraz korporacje amerykańskie brzmią na alarm. Firma doradcza Edison poinformowała, że ​​już dziś budowa gazowni Magnolia LNG w Luizjanie de facto nie ma sensu. Nic dziwnego, ponieważ taki terminal LNG w Port Lake Charles o pojemności 8 milionów ton rocznie został stworzony z myślą o dostawach skroplonego gazu do Chin. Nie trudno zgadnąć, że jeśli trend wojen handlowych w Waszyngtonie będzie trwał nadal, pojawi się kwestia budowy wielu podobnych fabryk. Spowoduje to zmniejszenie popytu na LNG z USA, co z pewnością wpłynie na dochody i wolumen pracy producentów węglowodorów. Rozwój w dziedzinach zmniejszy się. Ostatecznie okazuje się, że Chiny de facto decydują, czy obiekt w USA, który jest związany z wydobyciem i transportem gazu, zostanie zbudowany, czy też nie.

  Ogon kręci psem.

  Zrobiła się dość komiczna sytuacja kiedy geopolityczny przeciwnik Waszyngtonu, w twardej konfrontacji gospodarczej ze Stanami Zjednoczonymi dyktuje kierunek, w którym będzie rozwijać się przemysł gazowy w USA, nawiasem mówiąc, jeden z najbardziej dochodowych w tym kraju a Stany Zjednoczone to wykonują. W rezultacie żadna siła militarna, którą lubi chwalić się Pentagon ani zdolność Fedu do drukowania dolarów, kiedy tylko chcą i cały arsenał innych narzędzi nie pomoże Białemu Domu w konfrontacji z Pekinem.
  https://finobzor.ru/66263-kak-…

  Polubienie

 115. Ad Juliusa

  Konflikt gospodarczy między USA i Chinami postawił amerykańskie projekty eksportowe LNG w trudnej sytuacji.

  Chiny kupują skroplony gaz z łupków od głupków z US-raju? Chi, chi, chi…

  Gaz z Rosji popłynie również do USA

  https://gazownictwo.wnp.pl/gaz-z-rosji-poplynie-rowniez-do-usa,314746_1_0_0.html

  USA kupują ‚ruski’ LNG.

  https://www.salon24.pl/u/karol123/838937,usa-kupuja-ruski-lng

  SKĄD SIĘ BIERZE RUSKI GAZ U ALFONSÓW? TAK SIĘ DZIWNIE SKŁADA, ŻE GAZOWA RURKA NORD STREAM 1 NIE KOŃCZY SIĘ U SZWABÓW, TYLKO W INNYM DZIWNYM MIEJSCU! GLOBALIŚCI STARAJĄ SIĘ TEN FAKT UKRYĆ PRZED WŚCIBSKĄ GAWIEDZIĄ.

  Gazociąg północny

  ,,Gazociąg północny (ros. Северный поток, Siewiernyj potok) – oficjalna nazwa Nord Stream – gazociąg do transportu gazu ziemnego z Wyborgu w Rosji do Greifswaldu w Niemczech…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gazoci%C4%85g_P%C3%B3%C5%82nocny

  DLA ZMYLENIA PLEBSU, POWSTAŁY DWIE RÓŻNE MAPKI.

  USA: Nord Stream 2 grozi monopolem

  http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,20106040,usa-nord-stream-2-grozi-monopolem.html?disableRedirects=true

  CZEGO SIĘ OBAWIAJĄ ANGLOSASKIE ŻULE?

  Gazprom rusza z „Siłą Syberii” do Chin

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201807258463472-sputnik-chiny-sila-syberii-gazprom/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 116. „W pierwszej kolejności należałoby zacząć od edukacji, od przebudowy systemu nauczania.”

  A w ogóle istnieje coś takiego jak „system nauczania” w tym kraju?

  To chyba „czerwony mesjasz” z Podhala powinien się wypowiedzieć.

  Polubienie

 117. Controversial wedding guest Vladimir Putin dances with Austria’s foreign minister on her big day Fox News17:38

  India-Russia Collaboration Can Change Global Aviation – Indian Minister Sputnik17:18

  Vladimir Putin height: How tall is Vladimir Putin? How tall is Angela Merkel? Daily and Sunday Express17:08

  The U.S. Military’s Worst Nightmare: Russia Attacking Our Satellites The National Interest15:06

  Russia Offers 2.5 Million Acres Of Farmland To China, Amid Worsening Trade War Zero Hedge (Weblog)14:08

  2 Russian Supersonic Nuclear Bombers Flew Near The US For The ‘First Time In History’ Task & Purpose19:09 Fri, 17 Aug

  Moscow pursuing ‘forced integration’ of Belarus into Russia now, Sivitsky says Euromaidan Press12:53

  CEO pay up 17 percent while US workers’ wages stagnate

  Polubienie

 118. ACH ,,KSIĘŻNICZKO”, W KTÓRYM ZAMECZKU STRASZYSZ!?

  Putin ,,wpadnie” na ślub w Austrii. Podatnicy zapłacą za bezpieczeństwo gościa pani minister

  https://wiadomosci.wp.pl/putin-wpadnie-na-slub-w-austrii-podatnicy-zaplaca-za-bezpieczenstwo-goscia-pani-minister-6285302356661889a

  Putin gościem na ślubie minister spraw zagranicznych Austrii

  https://www.euractiv.pl/section/polityka-zagraniczna/news/putin-gosciem-na-slubie-minister-spraw-zagranicznych-austrii/

  Karin Kneissl

  ,,… Kształciła się również na Uniwersytecie Hebrajskim i Uniwersytecie Jordańskim, a jako stypendystka Fundacji Fulbrighta także na Georgetown University…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karin_Kneissl

  Program Fulbrighta

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Fundacja_Fulbrighta

  BURZA W SZKLANCE WODY?

  ,,Zaproszenie kwestią dobrego smaku”. Putin na ślubie szefowej dyplomacji Austrii

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/wladimir-putin-gosciem-na-slubie-karin-kneissl,861995.html

  TO CHYBA NIE JEST ŻADNĄ TAJEMNICĄ?

  https://surrealizm.wordpress.com/2009/08/10/wzrost-politykow-prezydent-lech-kaczynski-nicolas-sarkozy-dmitrij-miedwiediew-wladimir-putin-silvio-berlusconi-cm/

  Hej!

  Polubienie

 119. Russian Spy Submarines Are Tampering with Undersea Cables That Make the Internet Work. Should We Be Worried? The National Interest11:09

  Dozens of US Spies Executed in China. Thanks to Major CIA Screw Up

  31 Arrested In UK Muslim Rape Gang Probe

  Drug OD Deaths in USA Jump To Record 72,000 Last Year

  Trump Reportedly Mulling Blackwater Founder Proposal to Privatize Afghan War

  Google employees protest plans to build censored search engine in China

  The Hebraic Hell of a World Without Whites

  White Farmers ‚Panicking’, Put Their Land on Sale in South Africa – Reports Sputnik13:37

  Polubienie

 120. Fragment
  Neokonserwatyści w USA zachowują się teraz tak agresywnie, że ich zdaniem polityka manewrowania i geopolitycznych gier z Rosją prowadzi do porażki. Prawie pokonana i leżąca w gruzach u stóp amerykańskiego zwycięzcy w latach 90 Rosja nie tylko odbudowała się jako potęga militarna, ale także rozpoczęła powrót na utracone terytoria. A jeśli Stany Zjednoczone będą nadal grać z Rosją na starych wzorcach, to za 10-15 lat Rosja będzie mogła powrócić do granic byłego ZSRR lub prawie do nich wrócić. Zastosowanie siły, według nich, w stosunku do Rosji jest teraz konieczne, podczas gdy nadal nie jest ona tak silna, jak będzie za 5-10 lat. Za 5-10 lat będzie za późno. Moskwa jest coraz silniejsza każdego dnia.

  Zasadniczo w ich opinii USA powinny były użyć tej siły w 2007 roku, kiedy Putin wciąż przygotowywał się do swojego monachijskiego przemówienia. Ale tej chwili nie wykorzystano. Dlatego dzisiaj należy odrzucić wszystkie sprytne taktyki i natychmiast zacząć nadrabiać straty. Tylko siła militarna może wciąż przynieść rezultaty w wojnie z Rosją. Ale nawet tutaj każdy stracony dzień przynosi korzyści Rosji i szkodzi Stanom Zjednoczonym. Rosja, niedobita wtedy do końca, teraz tworzy koszmar dla – USA na Krymie, w Syrii, Donbasie i Abchazji z Osetią Południową. Jeśli jest teraz taka sytuacja, to za 3 lata będzie jeszcze gorzej. Za 3 lata wokół Europy pojawi się rosyjska pętla gazowa, a za 5 lat Rosja będzie stała już na polskiej granicy, absorbując Ukrainę i Białoruś oraz neutralizując kraje bałtyckie.
  http://www.iarex.ru/articles/59417.html

  Polubienie

 121. grzanek gdzie twoje zdjęcia i filmy?

  Londyn: Dwie Polki w stanie krytycznym po brutalnej napaści. 27-latek okładał je młotkiem

  Do ataku doszło  w dzielnicy New Eltham w Londynie. Jak podaje „The Telegraph”, tuż po godzinie 12 policja została wezwana do dwóch kobiet z poważnymi obrażeniami głowy. Poszkodowanymi okazały się 30-letnia Anna G. oraz jej 64-letnia matka, która przyjechała akurat w odwiedziny do córki.

  Londyn. Dwie Polki skatowane młotkiem
  Mężczyzna, który wezwał pogotowie zeznał, że słyszał przez okno głośne krzyki dochodzące z ulicy, inni świadkowie mówili o plamach krwi na chodniku. Atak na Polki był bardzo brutalny, obie w stanie krytycznym trafiły do szpitala na południu Londynu. 

  Jak podaje policja na miejscu zdarzenia funkcjonariusze zabezpieczyli młotek, którym skatowano kobiety.  Wszystko wskazuje na to, że napastnikiem jest 27-letni Joe Xuereb, który mieszka niedaleko Polki. Postawiono mu zarzut usiłowania zabójstwa
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,23806535,brutalna-napasc-na-dwie-polki-w-londynie-27-latek-bil-je-mlotkiem.html#Z_BoxMTPPush

  Polubienie

 122. O widzę, że wonsz jednak jest, bo zdążył się pode mnie podszyć (post powyżej) 🙂

  Panie Tadeuszu, jak pisałem, wyjazd z uwagi na pogodę niestety nie wypalił. Tak bezowocnego Górlopu nie pamiętam. Ciągle tylko burze i ulewy, i wszystko tonęło w chmurach. Po 4 dniu i n-tym przemoknięciu do suchej nitki (ulewy takie, że i sztormiak po jakimś czasie ‚puszcza’) zawinąłem manatki i tyle się nazdobywałem. Mam jakieś marne nagrania ale to zupełnie nie to co zamierzałem sflilmować. Niech Pan Tadeusz powie, w jaki sposób przesłaćmu na YT prywatną wiadomość to podeślę linka.

  Polubienie

 123. W Dol. Białej Wody ulewy dosłownie zmyły szlak z powierzchni ziemi. Wytyczono tymczasowo bardzo uciążliwe, wybitnie błotniste obejście kilkadziesiąt metrów wyżej prawym orograficznie stokiem doliny.
  Za granią widoczną na 1. planie kryje się Morskie Oko:

  Jedna z nielicznych zdobyczy tego sezonu:

  Polubienie

 124. Niebotyczne zerwy Młynarza (skurczybyk ledwo się zmieścił w kadrze pionowym, w poziomym wcale):

  Pole firnowe u stóp Ganku:

  Polubienie

 125. grzanek przecież ty to sam napisał .Gdzie podszyć ?
  Wszystkiemu winien wąż tak samo jak tusio ha ha ha
  PS niedługo wąż będzie winny wszystkiemu złemu .
  Grzanek super zdjęcia . może się umówimy za rok razem na wypad w góry ?
  grzanek 20 sierpnia 2018 o 1:03 PM
  Sssssss przybywaj, smutno bez ciebie ;|

  Polubienie

 126. No też tego posta nie napisałem .Cały dzień byłem poza domem .

  grzanek 20 sierpnia 2018 o 1:03 PM
  Sssssss przybywaj, smutno bez ciebie ;|

  Polubienie

 127. „jakoś nie przyszło mi na myśl, żeby go spytać”

  To ważne, bo własciciel najwidoczniej zaniedbał obowiązkowych szczepień pupila.
  Efekt widać jak na dłoni – wyrosły mu rogi.

  Polubienie

 128. grzanek, zdjęcia bardzo ładne choć okolica nieciekawa, same kamienie, a właściwie sterty kamieni.
  Wiadomość zamieść na YT w komentarzu do ,,Kot prezesa” (Studio Slowianka)

  Polubienie

 129. Minister Tchórzewski zawierzył polskich energetyków Matce Bożej Królowej Polski. Przez to sektor ma się lepiej rozwijać
  „Wszystkie sprawy energetyki” zostały właśnie zawierzone Matce Bożej. Minister Krzysztof Tchórzewski liczy, że ten akt pozwoli polskiej energetyce się „unowocześnić” oraz „lepiej rozwijać”.
  O zawierzeniu energetyki Matce Bożej poinformował sam resort w serwisie społecznościowym. – W 100-lecie Odzyskania Niepodległości uczestnicy pielgrzymki na Jasna Górę podczas uroczystej mszy złożyli Akt Zawierzenia Energetyków Polskich Matce Bożej Królowej Polski – czytamy na oficjalnym profilu Ministerstwa Energetyki na Twitteze.
  Nie pierwszy raz politycy lub przedstawiciele spółek państwowych decydują się na taki krok. Na początku 2017 roku na przykład prezes Energi zawierzył spółkę Matce Boskiej. W marcu 2018 roku minister Łukasz Szumowski zawierzył natomiast Matce Boskiej polską służbę zdrowia.

  To jest PiS-owska przebudowa Polski. Śmiać się czy płakać.

  Polubienie

 130. @Adm Wiadomość zamieść na YT w komentarzu do ,,Kot prezesa” (Studio Slowianka). No właśnie zależałoby mi, żeby niepowołane oczy nie miały dostępu do tego linka. Kiedyś wysyłałem komuś prywatną wiadomość na YT, ale na pańskim kanale nie mogę nigdzie takiej opcji znaleźć.

  Polubienie

 131. Super .Niech chłop wierzy w cuda . Ma prawo . Po co samemu pracować jak można wierzyć w cuda . Ciekawe do kogo ja się mogę pomodlić aby za 2 lata bitcoin był warty 100 tys baksów bo wtedy zarobię .
  Może do Peruna ?
  ha ha ha .

  Polubienie

 132. Ad Juliusa

  Minister Tchórzewski zawierzył polskich energetyków Matce Bożej Królowej Polski. Przez to sektor ma się lepiej rozwijać

  W jakiego oni wierzą Boga, nihilistyczno/syjonistyczne parchy?

  T-FU, T-FU, T-FU, NIEWAŻNE KTO ON ZACZ, WAŻNE JEST, ŻEBY DAWAŁ DUŻO SZMALU NA RÓŻNE SZMUOWSKIE FANABERIE!

  Bóg Ojciec

  https://pl.wikipedia.org/wiki/B%C3%B3g_Ojciec_(teologia_chi%C5%84ska)

  TO JEST PEWNIKIEM CHIŃSKA MATKA BOSKA PIENIĘŻNA, ZE SKOŚNYMI OCZAMI!? Chi, chi, chi…

  Chińczycy kupią nasze elektrownie

  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/chinczycy-inwestuja-w-polska-energie-kupuja-elektrownie/vp11tym

  Chińczycy mogą wykosić polskie firmy energetyczne

  http://hoga.pl/lifestyle/chinczycy-moga-wykosic-polskie-firmy-energetyczne/

  Chińczycy inwestują w Polsce. To będzie jeden z największych tego typu zakładów w Europie

  http://forsal.pl/artykuly/1127224,chinczycy-inwestuja-w-polsce-to-bedzie-jeden-z-najwiekszych-tego-typu-zakladow-w-europie.html

  CZY TO JUŻ NADESZŁA PORA, ABY U CHIRURGA PLASTYCZNEGO, ZROBIĆ SOBIE SKOŚNE OCZKA? Cha, cha, cha…

  Rekord chińskich inwestycji w Polsce

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Rekord-chinskich-inwestycji-w-Polsce-7501220.html

  !!!???!!!???…

  Zobacz Matkę Bożą Cesarzową Chin

  https://opole.gosc.pl/doc/2506016.Zobacz-Matke-Boza-Cesarzowa-Chin

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 133. CZY GŁUPCY UCZĄ JESZCZE WIĘKSZYCH GŁUPCÓW?

  Dzieci Pierdoły. Wychowujemy stracone pokolenia – nie widzą kim są i czego chcą

  https://mamadu.pl/126665,dzieci-pierdoly-wychowujemy-stracone-pokolenia-nie-widza-kim-sa-i-czego-chca

  Uczeń: dlaczego dzisiejsza szkoła jest szkodliwa?

  ,,To, czego uczymy się w szkole, jest potrzebne tylko i wyłącznie w szkole…” Chi, chi, chi…

  http://wyborcza.pl/7,95891,21790604,uczen-dlaczego-dzisiejsza-szkola-jest-szkodliwa.html

  CZY TO NIE JEST SPÓŹNIONE MEMENTO, CO NAJMNIEJ O KILKA DEKAD? GLOBALISTYCZNE PARCHY DAWNO WCIELILI TOTALNĄ ROZPIERDUCHĘ W SZARE ŻYCIE GOJA.

  https://www.synonimy.pl/synonim/rozpierducha/

  Michał Marusik: Polska rodzina jest już kupą gruzów

  PODSTAWY POJĘCIOWE NASZEGO BYTU TO: RODZINA – RÓD – RODY- NARÓD – NARODY. O TYM JUŻ PISAŁEM, ŻE KRÓLE DO SPÓŁKI ZE SZMULAMI, TEN ODWIECZNY PORZĄDEK NAM ROZWALILI I TRUDNO TO BĘDZIE ODBUDOWAĆ!

  CZY W PASIECE MOŻNA ZEBRAĆ MIÓD, JAK SIĘ ROZWALI WSZYSTKIE ULE?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pasieka

  Hej!

  Polubienie

 134. King of Togo in Israel, Wants to be Recognized as Jewish – Israel Today

  A Jewish King And Queen Of England? It’s Possible | HuffPost

  The Jewish roots of the Saudi Royal Family – Facebook

  Elvis Presley’s Jewish Roots – Aish.com

  Jewish Roots of Eastern Christian Mysticism – Marquette University

  King Felipe thanks Sephardic Jews for their loyalty to Spain 523 years …

  The Jewish Roots of Western Freedom | Azure

  Holocaust | History of the Jews in Yemen – Projet ALADIN

  Jewish Roots – British Genealogy

  Polubienie

 135. Ad Juliusa

  King Felipe thanks Sephardic Jews for their loyalty to Spain 523 years …

  Julius, w takim razie czy te fakty są prawdziwe?

  Edykt z Alhambry

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Edykt_z_Alhambry

  Czarna legenda królowej Izabeli

  https://www.gosc.pl/doc/2078601.Czarna-legenda-krolowej-Izabeli/2

  SZMUL NAWRÓCONA ,,DZIKA” ŚWINIA NAMAWIA DO WYPĘDZENIA SZMULI – CZYSTA PARANOJA!

  Tomás de Torquemada

  ,… Torquemada urodził się w rodzinie konwertytów nawróconych z judaizmu; wuj Juan Torquemada był sławnym teologiem i kardynałem, którego babcia była również konwertytką…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tom%C3%A1s_de_Torquemada

  Marrani

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marrani

  http://www.jhi.pl/psj/mar(r)ani

  IBERIA CZY HIBERIA???

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Hiberia

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 136. grzanek przed momentem wysłałem ci e-mail z treścią ;

  Witaj Grzanek
  Na ten adres możesz mi podać link do swojego filmu o którym pisałeś na Wierni Polsce
  Pozdrawiam
  ADM
  ————
  Możesz zatem skorzystać z mojego adresu poczty elektronicznej, ale tego adresu proszę innym nie podawać.

  Polubienie

 137. kika
  „To, czego uczymy się w szkole, jest potrzebne tylko i wyłącznie w szkole…” Chi, chi, chi…”
  Zgadzam się z tym, ale ja napisałbym to z pominięciem ostatniej literki ,,w”
  To, czego uczymy się w szkole, jest potrzebne tylko i wyłącznie szkole.

  Polubienie

 138. @ sssss

  „IMPLANT TO OKOŁO KOSZT 1100 EURO A NA TYM TYLKO JEDEN ZĄBEK SIĘ STAWIA.”

  Ty propagatorze jewro. Tu jest Polska i złotówki – szwabski wyrobniku!

  Polubienie

 139. Adminek u ciebie na youtube mam zablokowane wpisy to ja wyslę link do mojego kanału o krypto . dobiegam do 10 i w tym tygodniu chcę wysłać .Przed chwilą zrobiłem 8 o Ledger nano .

  Polubienie

 140. ssssssssssss
  nie masz blokady, po przeczytaniu po prostu wpisy usuwam.
  I nie bądź taki strachliwy.
  Wymieniają minister edukacji, a niech wymieniają.
  Może nowy będzie lepszy.

  Polubienie

 141. Panie Tadeuszu, jak już kiedyś pisałem tutaj albo na WPS1, podaję zawsze zmyślony adres e-mail (zawsze ten sam, więc łatwo ustalić, kiedy ktoś się pode mnie podszywa), bo jakiś trzeba podać, inaczej komentarz się nie wyśle. Tak ze względów bezpieczeństwa. Skoro podam już link do kanału YT to maila wolałbym jednak nie podawać. No nic pokombinuję jeszcze, jak wysłać panu prywatną wiadomość via YT.

  Polubienie

 142. grzanek,
  no to tak zakombinuj żeby link podać w adresie komentarza, trzeba by chyba umieścić tam znak małpy czyli @ żeby to przeszło jako adres, a ja to spróbuję później rozszyfrować.
  Zamiast linku możesz podać tytuł filmu +@

  Polubienie

 143. Ok, wpadłem na jeszcze inny pomysł. Dodałem Pana kanał do subskrybowanych na YT. Teraz mój kanał powinien się wyświetlać na liście osób subskrybujących pański kanał. O ile pamiętam, to trzeba wejść w studio twórców => społeczność => subskrypcje. Powinienem być ostatni na liście (najnowszy), zresztą łatwo Pan pozna po zawartości 🙂

  Polubienie

 144. grzanek
  no właśnie,
  informacje o tym, że ktoś zasubskrybował mój kanał dostaję na adres mojej poczty z automatu, tak więc już mam twój kanał.
  Masz tych filmów sporo. Ale same góry. Do dolin nie schodzisz?
  Panienek po drodze nie spotykasz?

  Polubienie

 145. 😀 No taką przyjąłem konwencję dla mojego kanału. Zresztą tu na nizinach nie bardzo mam co filmować. Z założenia miały być same góry.

  Polubienie

 146. Adminek ja się niczego nie boję bo nie mam się czego bać .Robię swoje i tyle a mnie boli to że masz zabawę bo jakiś typ mnie tu obraża .Masz z tego radość ? .Pasuje ci jak ktoś mnie gnoi ?
  Życzę miłej zabawy .
  Napisałem swoje . Nie chcecie nie inwestujcie . Nikogo do niczego nie namawiam .Żyjcie sobie na tych swoich ręcinach zusowskich i liczcie aby wam do pierwszego starczyło . Nie mój problem.

  Polubienie

 147. Adm 21 sierpnia 2018 o 8:39 AM
  ssssssssssss
  nie masz blokady, po przeczytaniu po prostu wpisy usuwam.
  I nie bądź taki strachliwy.
  Wymieniają minister edukacji, a niech wymieniają.
  Może nowy będzie lepszy.

  Mam blokadę ponieważ mój wpis po napisaniu nie jest widoczny na kanale u adminka co sprawdziłem . widzę go tylko ja natomiast nikt inny go nie widzi .

  Polubienie

 148. Grzanek ty widzisz bo nie masz blokady .Jeżeli ja napiszę wpis będzie widoczny tylko dla mnie dla ciebie nie i nikogo innego a to świadczy że mam blokadę u adminka .
  Po drugie uważam że PIS powinien ścigać z urzędu wszystkich tych którzy całują w dupę zbrodniarza Stalina .Nie można tolerować wpisów które chwalą tego zbrodniarza bydlaka .Tyle .

  Polubienie

 149. Stalin to jest bydlę zbrodniarz podobnie jak Pol – Pot czy Hitler i Pinochet .Mój dziadek przez tego skurw… o mało nie dostał kulki w łeb za sprzedaż świń i pszenicy na targu . W dodatku próbował popełnić samobójstwo gdy była wymiana pieniędzy i stracił wszystkie oszczędności .
  Takie wpisy które wychwalają tą kupę gówna pod ksywką Stalin wywalać do szamba .

  Polubienie

 150. Stalin kupa gówna .Zbrodniarz numer dwa w historii ludzkości .
  Bydlak którego zbrodnie w tajnym referacie przedstawił Nikita Chruszczow .
  Ten Waldek powinien się stuknąć młotkiem w głowę nazywając Chruszczowa żydem .
  Chruszczow został obalony przez bydlę Breżniewa i Andropowa dostając niezbyt wielką emeryturę .
  Słowa Chruszczowa do spiskowców .
  ” Macie szczęście że nie jestem Stalinem bo byście już teraz byli trupami ale ja wam odpuszczam ” .

  Polubienie

 151. Wg dość popularnej (przynajmniej w Rosji) narracji, to właśnie Chruszczow & s-ka przypisali, jak ostatnie bydlaki, zmarłemu Stalinowi (nie mógł się bronić) wszystkie swoje zbrodnie, żeby wybielić siebie. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale czy ty @wąż jesteś na 100% pewien, że Stalin jest osobiście winien tego, co spotkało twego antenata?

  Polubienie

 152. sssssssssss
  …Mam blokadę ponieważ mój wpis po napisaniu nie jest widoczny na kanale u adminka co sprawdziłem . widzę go tylko ja natomiast nikt inny go nie widzi .

  A kto to był ten inny co nie widział?

  …Jeżeli ja napiszę wpis będzie widoczny tylko dla mnie dla ciebie nie i nikogo innego…

  To ten inny może niewidomy?

  sssssss nie pisz tak o Stalinie bo może jakiś pałkownik z byłego KGB przeczyta i znów weźmie cię pod lupę

  ssssss…o mało nie dostał kulki w łeb za sprzedaż świń i pszenicy na targu ….

  wężu u nas w Olsztynie zaraz po wojnie sprzedawali świńki i pszeniczki, rąbanki i kaszanki na targu bez problemów.
  Za Hyclera to było co innego
  A ty Hyclera nie pomylił ze Stalinem?

  Polubienie

 153. Tak jestem na 100% pewien . To stalinowskie bydle o mało nie zabiło mojego dziadka .Miał broń mój dziadek przystawioną do głowy za sprzedaż świń i zboża na rynku . Moja babcia dostała bo gębie od tych stalinowskich bydlaków .Mieszkanie zostało splądrowane bez powodu . Dzieci poprzestraszane co było dla nich traumą . Ponadto mój dziadek praktycznie nie było tygodnia aby nie siedział w więzieniu za sprzedaż zboża tak go to stalinowskie bydle prześladowało i to są fakty grzanek .Nie maco dyskutować .
  Miło by ci było gdybyś ty dziś miał naloty do domu bo sprzedałeś worek zboża . Chyba nie .

  grzanek 21 sierpnia 2018 o 1:05 PM
  Wg dość popularnej (przynajmniej w Rosji) narracji, to właśnie Chruszczow & s-ka przypisali, jak ostatnie bydlaki, zmarłemu Stalinowi (nie mógł się bronić) wszystkie swoje zbrodnie, żeby wybielić siebie. Nie wiem, ile w tym prawdy, ale czy ty @wąż jesteś na 100% pewien, że Stalin jest osobiście winien tego, co spotkało twego antenata?

  Grzanek nie chrzań .Jeszcze kilka miesięcy temu opluwałeś tą zbrodniczą kur…. a teraz coś ci się zmieniło . Porozmawiaj z ludzmi którzy pamiętają stalinowskie czasy .
  To bydle gziło się z Wasilewską która do niego przyjeżdzała do Moskwy .Mało ci ?
  Wierzysz Sousie , Waldiemu .To szaleństwo !!!!!!!!!!!!!!!
  Zapomniałeś już o wrześniu jak to bydle nas zaatakowało do spółki z Hitlerem .Zapomniałeś jak ci czerwonoarmiści walczyli w samych kalesonach w czerwcu 41 roku bo nie byli przygotowani do wojny i jak ich zaskoczyła ta agresja gdy ruchali swoje baby .
  Zapomniałeś już jak to stalinowskie bydle wysłało do Niemiec za pośrednictwem służb spreparowane materiały na Tuchaczewskiego aby mieć pretekst do likwidacji Tuchaczewskiego gdy Niemcy podjęli tą rękawicę aby osłabić armię rosyjską która za Lenina była wielką potęgą .
  Zapomniałeś już jak ta kupa gówna zniszczyła testament Lenina gdzie Lenin ostrzega przed Stalinem .Kto załatwił Krupską ?
  Kto wymordował miliony chłopów rosyjskich tzw kułaków ?
  Piszesz że Rosjanie popierają Stalina .Czemu nie piszesz ile Rosjan na niego pluje .Na ten kawałek gówna .
  A kto zamordował najbliższego oddanego przyjaciela Kirowa i urządził mu wspaniały pogrzeb .
  grzanek dla zbrodniarza nie ma usprawiedliwień .To są fakty .

  Polubienie

 154. wężu u nas w Olsztynie zaraz po wojnie sprzedawali świńki i pszeniczki, rąbanki i kaszanki na targu bez problemów.
  Za Hyclera to było co innego
  A ty Hyclera nie pomylił ze Stalinem?

  Nic adminku nie pomyliłem wszystko to było za rządów kawałka gówna Stalina .Rok 51 lub 50 .

  Polubienie

 155. dodam jeszcze fakt autentyk .
  Po wojnie .
  Moja babcia częstowała armię czerwoną obiadem .Tak wypadało .Byli głodni jak cholera .
  Dała im pierwsze danie .Drugie danie . Przyjęła ich należycie .
  I na deser niesie pączki oraz ciastko .Częstuje kulturalnie .
  Wtem ni z tego ni z owego podbiegają do niej te bydlaki przystawiają broń do głowy , biją , kopią i krzyczą :
  ” To ty kurwo polska jedna podajesz nam pączki jak my już się najedliśmy i nie mamy gdzie tego włożyć ”
  Złamali jej nos , żebra .Cudem nie zabili .
  I to są fakty .Nie polemizować obrońcy kawałka gówna Stalina .
  To są opowieści mojej babci .

  Polubienie

 156. (…) aby osłabić armię rosyjską która za Lenina była wielką potęgą.
  Tak wielką, że rozbiła się o byle Polskę, dopiero co posklejaną z 3 zaborów po 123 latach politycznego niebytu… A ta ‚gówniana’ stalinowska ACz praktycznie sama jedna pogoniła Hyclera aż miło (pomoc Aliantów była symboliczna w skali zmagań na froncie wschodnim). Wonsz, a pokaż mi gdzie ja plułem na Stalina? Coś konfabulujesz boańczyku 🙂

  Polubienie

 157. Przykro mi z powodu twojej babci, wężu. Wszelako, czy możesz mieć pewność, że Stalin wiedział o wybryku swoich szeregowych sołdatów? Że działali na jego bezpośredni rozkaz? Nie sądzę.

  Polubienie

 158. Grzanek bądż obiektywny bo ciebie szanuje i ci wierze .Ile Hitler przeszedł II RP we we wrześniu 39 roku a ile jakie obszary opanowywał w tym samym czasie w 41 roku w czerwcu w ZSRR .
  Nie widzisz tego ?
  Nie zauważyłeś na jak ogromnych obszarach ZSRR w czasie agresji witano armię Hitlera chlebem i solą .Ile pomników Stalina poszło na przemiał .Liczyłeś to ?
  Czy Beria któremu Stalin wierzył do końca nie był żydem ?
  No to jak nie otaczał się żydami ?
  Wyjaśnisz to .
  Grzanek przecież gdyby nie ciężka listopadowa zima 41 roku Stalin już by nie istniał w grudniu 41 roku i jego kości żarły by psy .Nie zauważasz tego ?
  To ostra zima uratowała mu dupę .Nie żaden jego geniusz tego satrapy .
  W dodatku błędy wyższych dowódców niemieckich zrobiły swoje .Gdyby Hitler ich nie posłuchał i uderzył na Moskwę tego bydlaka Stalina już nie byłoby wśród żywych w 42 roku .
  To są grzanku fakty .Kolego .

  Polubienie

 159. ale numer!
  „babcia” w czasie wojny miała tyle żarcia, że przyjmowała Armię Czerwoną żywiąc żołnierzy zupką, daniem drugim i nawet pączki miała z czego usmażyć? I ciasteczka podała?
  A gdzie kawka? I likierek? Jak już po pańsku to po pańsku, nie?
  Front szedł, jedzenia nie było bo niemcy rekwirowali, a tu proszę, babcie miały i to jakie!

  A moja Matka gdy szedł front miała ziemniaki i trochę słoniny, a mąki tyle, co na zasmażkę.

  Polubienie

 160. Nana nie drwij kobieto .Nie pisałem nic o likierze ani kawie a pączki były i była zupa i drugie bo wyciągane z własnej krwawicy z zapasów kosztem swojego głodu aby ugościć gości a za to wryj bo bydle nie miało juz miejsca w brzuszku na pączki .Nie drwij nana jak nie znasz ludzi .

  Polubienie

 161. „W dodatku błędy wyższych dowódców niemieckich zrobiły swoje .Gdyby Hitler ich nie posłuchał i uderzył na Moskwę tego bydlaka Stalina już nie byłoby wśród żywych w 42 roku .
  To są grzanku fakty .Kolego .”/ ssssAllan /

  I teraz wiadomo z kim tu mamy do czynienia. A ojczulek Szanownego chyba służył w Luftwaffe w czasie II Wojny?

  Deutschland, Deutschland über alles….

  Polubienie

 162. A tam zaraz w Luftwaffe i nie obrażaj . Moja rodzina jest rodziną patriotów i zawsze była a fakty są faktami .
  Ze Stalina to był żaden wódz a pomogła mu i zatrzymała Niemców zwykła ostra listopadowa zima 41 a nie żaden Stalin i oraz zrobiły swoje błędy niemieckich dowódców . Z drugiej strony to dobrze bo ten satrapa dzięki zimie wygrał wojnę i tyle w tym temacie .
  Żegnam .

  Polubienie

 163. Podsumowując i na tym zakończę .Pomijając już nawet tą zimę która na początku wojny ojczyznianej uratowała mu cztery litery to faktem jest że pokonał zarazę hitlerowską rękami bohaterskich Rosjan .Dzięki temu powstała Polska w nowych granicach . To trzeba docenić i to należy szanować i nie liczyć ile głupek diabłów zmieści się w główce od szpilki i mówić jak to dzisiejsi spece historyczni ” bo niby co z tego że powstała skoro był totalitaryzm . Dla mnie ważne że powstała .
  Drugi plus na Stalina . Nie pakował walizek .Zawsze był na posterunku w krytycznym momencie nawet mimo nalegań Berii i pozostałych jego kumpli aby uciekać natychmiast z Moskwy . Mało kto by tak postąpił .Większość by uciekało .
  ALE TO WSZYSTKO NIE MOŻE PRZESŁANIAĆ ZBRODNI JAKICH DOKONAŁ . TU PRZEBIŁ WSZYSTKICH .
  ZRESZTĄ I TAK WSZYSTKO ZALEŻY OD POGLĄDÓW POLITYCZNYCH .
  JEDNI WOŻĄ RYNGRAFY PINOCHETOWI NATOMIAST INNI PINOCHETA NIENAWIDZĄ . JEDNI NIENAWIDZĄ STALINA INNI JAK WALDI GO WRĘCZ KOCHAJĄ .
  I NIECH TAK ZOSTANIE A JA JESTEM APOLITYCZNY .
  ZEGNAM .
  POZDRAWIAM ADMINKA I ZYCZĘ ZDRÓWKA . KOŁO GRUDNIA SIĘ ODEZWĘ .

  Polubienie

 164. „Po drugie uważam że PIS powinien ścigać z urzędu wszystkich tych którzy całują w dupę zbrodniarza Stalina .Nie można tolerować wpisów które chwalą tego zbrodniarza bydlaka .Tyle .”

  Wyszło Szydło z worka. Jesteś kupą faszystowskiego gówna. Polakatolickim udawaczem, pozorantem, ignorantem, z mózgiem przeżartym od nadmiaru taniego wina i piwa z Biedronki, zdemoralizowanym hazardem nierobem, a najprawdopodobniej także kapusiem.

  A jak taki zaczyna od kapowania do gdzie może skończyć? Na cmentarzu?

  Twoje infantylne historyjki o swojej pokręconej rodzinie zostaw dla siebie. Nikogo nie nie interesują. Co więcej, wychodzi na to, że jedynym lekiem na Ciebie jest stalinowski bat.

  Polubienie

 165. Grzanek,

  Jasne, jasne, „jajcarz”. Tylko uważaj, bo ten „jajcarz” łatwo może Ci na głowę wejść, jak tylko zrobisz coś nie po jego myśli.

  Dałem mu u siebie azyl i pozwoliłem robić co chce i… wywalił wiadro gówna na moją głowę.

  Nie będzie żadnej litości, ani tolerancji. Demokracja na mojej stronie się skończyła.

  Stara zasada; nie ufaj nikomu(nawet samemu sobie) i spodziewaj się najgorszego się sprawdza.

  Polubienie

 166. grzanek,
  Teraz gdy już masz swój kanał na YT i kilka nagranych, filmów, czas byś zainstalował sobie na komputerze ze dwa darmowe (na początek) programy do edycji video

  http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/najlepsze-darmowe-programy-do-edycji-wideo.html

  Tak by do filmów można było wstawić tekst, np. tytuł, opisy miejsc, muzyczką, lub słowny komentarz, wycinać gorsze kawałki, łączyć kilka filmów w jedną całość, umieszczać na ścieżce filmu ( w programach jest to nazwane osią czasu) zdjęcia, rozjaśniać obraz, lub wyostrzać, poprawiać kolory itd. itd.
  Sam aparat i film to dopiero początek przygody.

  Ssssssssss a jak tam u ciebie z filmami?
  Masz już ich 10szt czy wciąż ci brakuje?

  Polubienie

 167. Dzięki za linka. Nawet szukałem po całym Windowsie darmowego Windows Movie Maker, ale zdaje się już od Win7 Microsoft tego nie załącza na płycie instalacyjnej i w ogóle przestali publikować aktualizacje dla tego programu. A który program z listy poleca Adm?

  Polubienie

 168. Ja zacząłem z darmowym Windows Movie Maker, innych nie testowałem, ponad to w tamtych latach chyba ich nie było.
  Spróbuj You Tube Edytor tylko po to by zobaczyć na czym to polega, czyli wstawianie video na ścieżce (osi czasu) dodawania napisów i co tam jeszcze będzie.
  Z programów płatnych polecam Magix Video deluxe, ale pełną wersję Plus lub Premium.
  W swoim czasie testowałem wiele programów.
  Ja mam wersję roku 2014 Plus
  I w zupełności mi wystarcza. Kupiona w Media Markt za 380 zł
  Mam oczywiście Sony Vegas ale ten program dla początkujących jest stanowczo za trudny.

  Proponuję abyś sobie zainstalował Magix wersję testową 30–to dniową i popróbuj posklejać swoje filmy w jedną całość

  Polubienie

 169. Spróbuj You Tube Edytor tylko po to by zobaczyć na czym to polega
  Z tego co tam piszą, to on już jest niedostępny od blisko roku (mieli usunąć po 20 września 2017 i faktycznie niczego takiego do tej pory na YT nie zauważyłem, a specjalnie szukałem).
  Kasy wydawać mi się nie chce, bo nie kręcę nie wiadomo ile. Raptem raz czy dwa razy do roku wyjazd, więc trochę bez sensu. Myślę, że spróbuję może z tym Lightworks, ew. DaVinci Resolve.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s