REFORMA czy PRZEBUDOWA Edukacja cz.2


Pan Jarosław Kaczyński prezes partii PiS w jednym z dłuższych wywiadów w TVP w odniesieniu do dokonywanych zmian z Sądzie Najwyższym i ogólnie w systemie całego sądownictwa w Polsce użył określenia przebudowa. ,,–Potrzeba przebudowy wymiaru sprawiedliwości. I my to robimy”. Trzeba zacząć od sądów, by można było wprowadzać zmiany w pozostałych sferach życia społecznego i gospodarczego” ( cytuję z pamięci)

Niewątpliwie ma rację, bo w istniejącym systemie politycznym sądy są w stanie zablokować każdą ustawę wyrokiem Trybunału Stanu.

Ja swoje rozważania o przebudowie państwa zacząłem od edukacji, od szkolnictwa, jako, że jest to nie plan działania politycznego, lecz tylko szkic tego co można i należy zrobić.

Pisałem w pierwszej części, że czas nauki od szkoły podstawowej do ukończenia studiów wynosi około siedemnastu lat, dla jednych może rok czy dwa krócej, dla tak zwanych wiecznych studentów może to być dłużej. Zaczynamy edukację w wieku lat siedmiu, kończymy po siedemnastu latach w wieku lat dwudziestu czterech.

Pisałem też, że program nauczania w pięcioletnim technikum kolejowym w Olsztynie był identyczny jak w poliklinice gdańskiej.

Będąc na wycieczce w Turcji jadłem obiad w restauracji, w której jako kelner pracował chłopak nie starszy jak dwunastolatek. Nawet na ten fakt nie zwróciłbym uwagi gdyby nie to , że jego starszy o parę lat kolega kelner uderzył go w twarz.

W USA jedna z zamieszkałych tam od lat Polek chwaliła się, że jej piętnastoletnia córka dostała pracę w Mac Donaldzie, bo jest taka wyrośnięta, że mogła skłamać, że ma szesnaście lat.

Pamiętam, że i ja na wakacjach po skończeniu klasy trzeciej technikum dostałem pracę na budowie i dowoziłem murarzom przez dwa miesiące cegłę i wapno.

Gdzieś na przełomie lat pięćdziesiątych i sześćdziesiątych wyczytałem w gazecie, że średni wzrost mężczyzny wynosi 167 cm. Ja przerosłem mojego ojca który był wysokim mężczyzną, moi synowie przerośli mnie, mój dwunastoletni wnuk ma już 165 cm wzrostu i rośnie jak na drożdżach, ale bynajmniej nie jest najwyższym chłopcem w swojej klasie. Pamiętam, że powojenne pokolenie było nie tylko niskiego wzrosty, było również drobnej kości i szczupłej budowy ciała. Pokolenie dzisiejszych czternastolatków będzie od tamtego przed i powojennego wyższe, lepiej rozwinięte, zdrowsze i wagowo cięższe.

Dla czego o tym piszę. Bo należy się zastanowić czy słusznym jest to obecne pokolenie skazywać na kilkuletnią odsiadkę w gimnazjalnych czy akademicko uniwersyteckich ławkach?

Czy zamiast magisterskich studiów o smażeniu ryby słodkowodnej w oleju rzepakowym, nie lepiej zrobić trzy tygodniowy kurs gotowania, smażenia, pieczenia?

Czy nie byłoby z ogromną korzyścią dla państwa i samej młodzieży, dać jej rzetelną naukę w zupełnie innej krótkiej i treściwej formie, tak by w dorosłe życie wchodziła nie w wieku lat dwudziestu czterech, lecz lat szesnastu czy osiemnastu?

Czy nie powinno się po prostu polikwidować wszystkie te pseudo akademie, uniwersytety, studia podyplomowe i kończyć kształcenie po dziesięciu czy dwunastu latach edukacji?

Często słyszałem narzekanie, że dziś książek się nie czyta, ze do teatru się nie chodzi. A po co je czytać, po co chodzić do teatru?

Po co komu wciskać lekturę pod tytułem ,,Doktór Judym”. (Juda= Żyd)

. Z realizacji: Doktor Judym, 20 marca 1971 – Teatr Polski (Bielsko-Biała …

Po co komu wkuwanie na pamięć koncert Jankiela, czy Litwo ojczyzno ty moja?

 

Fotografia zabiła malarstwo portretowe, film zabił teatr, telewizja zabiła czytanie kryminałów i romansideł. Internet i You Tube zabije obecny model szkolnictwa wyższego.

Chcę się czego dowiedzieć szybko i treściwie, zaglądam do Internetu i na You Tube i już wiem co i jak, jak to jest zrobione i jak to zrobić.

Dziś w dobie filmu, telewizji, Internetu, wydawanie miliardów na utrzymywanie tak zwanego szkolnictwa wyższego to absolutne marnotrawstwo nie tylko finansowe ale i olbrzymie straty społeczne.

Zamiast wydłużać wiek w którym przechodzi pracownik na emeryturę, dajmy młodym szansę na pracę o kilka lat wcześniej, a automatycznie i bez bólów społeczeństwo będzie dłużej pozostawało w wieku produkcyjnym.

Powie ktoś, zlikwidować uczelnie, a skąd będziemy mieli inżynierów czy lekarzy?

A czy lekarza trzeba kształcić dłużej niż cztery, czy pięć lat?

Czy to kształcenie nie może się zacząć od dwunastego , trzynastego, czy czternastego roku życia?

Czy dobrego lekarza dostaniemy trzymając młodego studenta latami w szkolnej, czy uczelnianej ławce jako starego leniwego chłopa, latami przyzwyczajanego jako duposiada. Czy trzynastolatek po czteroletnim wkuwania teorii a później jako stażystę w szpitalu nie będzie dobrym lekarzem?

Nie musimy chodzić do szkoły i słuchać godzinami i latami bezpłciowych wykładów z historii, geografii, biologii. Szybciej przyswoimy sobie dostatecznie dużo wiedzy z tych dziedzin poprzez telewizję, film, Internet.

Filmy stacji BBC National Geografik pokażą nam znacznie więcej niż podręcznik szkolny i to pokażą w znacznie krótszym czasie za to o wielekroć szerszym horyzoncie tematycznym.

Jest coś co się nazywa samokształceniem.

Komu dziesięcioletni system edukacji wydawać się będzie niedostatecznym może się dokształcać w dowolny kierunku właśnie poprzez Internet, a także w miejscu pracy, w zakładzie produkcyjnym, w szpitalu, w instytucie naukowym, ale tym w którym praca nie polega na urzędowaniu, lecz tworzeniu nowych technologii, tak jak to ma miejsce w krzemowej dolinie w USA.

Można by z grubsza przyjąć, że w szkole podstawowej od pierwszej do czwartej klasy włącznie uczymy się pisać, czytać i podstawy matematyki, dodawanie, odejmowanie, mnożenie dzielenie.

Piąta, szósta i siódma klasa to już kierunek zawodowy, nakierowany na to co się w życiu może przydać w pracy i w domu.

Dalsze dwa lata to już nauczanie ściśle zawodowe i techniczne z praktykami na stanowiskach pracy.

Szkoły cztero czy pięcioletnie to już w pełni inżynierskie czy medyczne typu lekarz medycyny ogólnej.

I na tym koniec szkolnej edukacji ławkowo nasiadowej.

Co ważne w szkołach, zamiast zupełnie zbędnych wykładów z takiego czy innego przedmiotu wprowadzić dużo więcej lekcji zajęć wychowania fizycznego, sportów zręcznościowych, siłowych, wyrabiających kondycję, siłę i wytrzymałość. A to z tej racji, że dzisiaj otrzymujemy po wieloletniej edukacji ludzi za głupich by mieli być dobrymi pracownikami umysłowymi i za słabych, by być dobrymi pracownikami fizycznymi, a w tym drugim przypadku siła mięśni nadal w bardzo wielu przypadkach się przydaje.

Można by zapytać a co z kadrami dydaktyczno naukowymi obecnych uniwersytetów, z tymi wszystkimi docentami i profesorami?

To są ludzie dobrze wykształceni. Powinni sobie poradzić znaleźć pracę, lub stworzyć własną firmę i dać przy okazji pracę innym, wszak o to czy ,,wykształconych na danym kierunku studiów” przez siebie absolwentów nie czeka bezrobocie, wcale ich nie interesowało.

Kończąc, jedno trzeba powiedzieć, im szybciej przebudujemy system edukacji, im szybciej zaczniemy uczyć w krótkim dziesięcioletnim okresie kadry pracownicze wszystkich szczebli i poziomów, im szybciej zlikwidujemy olbrzymie marnotrawstwo czasu, pieniędzy, energii w tak zwanym systemie uniwersytecko magisterskim, tym szybciej staniemy się społeczeństwem zdolnym do konkurowania z innymi narodami, społeczeństwem jednocześnie lepiej zarabiającym, zasobnym, zdolnym do lepszego urządzenia sobie życia.

Obecne polskie uczelnie to przeżytek, to anachronizm, to zbędny wydatek i strata czasu.

To także ogromne, zmarnowane pieniądze, obciążenie budżetu państwa i olbrzymie obciążenie podatkowe każdego obywatela.

Życie obecnie płynie znacznie szybciej i znacznie szybciej trzeba się do tego życia włączyć.

Dodatek

Miałem kilku podwórkowych kolegów jeden z nich skończył ogólniak, czteroletnią szkołę ogólnokształcącą, inny technikum finansowe.

Kilka lat później gdy ich spotkałem okazało się, że ten po ogólniaku pracował jako kierowca ciężarówki, ten drugi po kilku miesiącach pracy w biurze jako księgowy nie wytrzymał z nudy, zwolnił się zrobił kurs na prawo jazdy i zaczął pracować jako kierowca. Z czasem zaczął jeździć na trasach zagranicznych i z tej przyczyny zapisał się na kurs języka angielskiego. Obaj do emerytury pracowali w zawodzie kierowca samochodowy.

Ja sam jak już wspomniałem skończyłem technikum kolejowe, ani godziny nie pracowałem na kolei. Obowiązkowy w tamtym okresie dwuletni staż odbyłem tylko częściowo w Miejskim Przedsiębiorstwie Budowlanym z wynagrodzeniem 900zł miesięcznie, po dziewięciu miesiącach się zwolniłem i dostałem pracę z wynagrodzeniem o 1050 zł większym jako starszy technik budowlany w innej firmie.

Po trzynastu latach zmieniłem całkowicie profesję stając się rzemieślnikiem, gdzie większość ,,rzemiochów” zwanych powszechnie prywaciarzami, była z wykształcenia tylko po zawodówkach.

Tak jak wykształcenie średnie ogólne czy finansowe wspomnianych podwórkowych kolegów kierowców samochodowych do niczego im się nie przydało tak i mnie też okazało się zbędne.

,,Magister podaj pietruszkę” to nagłówek jednego z artykułów opublikowanych na początku lat osiemdziesiątych w Gazecie Olsztyńskiej. Autor artykułu zauważał że wiele osób z wykształceniem wyższym, jak to się mówi z braku laku zaczęło chwytać się za badylarstwo, jako znacznie bardziej intratną pracę niż siedzenie w biurze za dość marne wynagrodzenie.

Do badylarstwa wystarczył im kurs sadownictwa, w tym przypadku obowiązkowy jeśli chcieli kupić kawałek roli od rolników. Tu tytuł magistra w żadnym razie się nie przydawał.

Nauka i naukowcy

Jaka nauka tacy i naukowcy.

Był w czasach PRL w sklepach serek topiony zawijany w ,,sreberko”, serek smaczny, dobrze się rozsmarowujący na kromce chleba, ale miał jedną zasadniczą wadę. Opakowanie. Źle się zdejmowało, serek się do tego opakowania, a było nim owo ,,sreberko”, przyklejał.

Mała rzecz a nierzadko rezygnowałem z zakupu tego smacznego serka topionego.

Była też w PRL wtyczka elektryczna i gniazdko elektryczne. Rzecz potrzebna w każdym domu, a że się w tamtych zamierzchłych czasach budowałem więc nie raz i nie dwa miałem do czynienie zarówno z gniazdkiem jak i wtyczką. Wtyczka miała to do siebie, że żeby zamocować ją na kabelku, na przewodzie elektrycznym dwużyłowym trzeba było ją rozkręcić, śrubkami zamocować obrane z plastykowej otuliny miedziane linki skręcone z  cienkich drucików i ponownie skręcić. Zajmowało to sporo czasu. Po śrubkach śrubokręt się lubił ślizgać, śrubki lubiły spadać na ziemię, a było ich dosyć sporo bo aż dziewięć w każdej wtyczce.

Gniazdko miało inny problem, jak się kabel z wtyczką chciało z gniazdka wyciągnąć to gniazdko wysuwało się z puszki zatynkowanej w ścianie. Jednym słowem coś było jednak do d….y.

O dziwo w USA też są serki topione i wtyczki i gniazdka elektryczne. Tylko że tam jak pierwszy raz kupowałem serek, to od razu zauważyłem na ,,sreberku” cienki czerwony paseczek. Pociągnąłem za czerwony paseczek, powiedzmy za czerwoną tasiemkę i serek był gotowy do smarowania bez ubabrania sobie nim paluszków.

Mała czerwona tasiemka i jakie ułatwienie.

Że też u nas w PRL przez 35 lat nikt na to nie wpadł, nie wymyślił, nie opracował, a przecież była Polska Akademia Nauk, były uniwersytety i profesorowie i placówki naukowo badawcze i młodzi racjonalizatorzy i zastępy inżynierów i techników i żaden tej czerwonej tasiemki do opakowania serka topionego nie wymyślił.

W USA wtyczki elektryczne są bez śrubek. Wkłada się w nie przewód, zaciska i można używać i to działa. Ale gniazdka mają mocowanie na wkręty, wkręty wkręcane w plastikowe kołki rozporowe wcześniej mocowane w wywierconych w ścianie otworach. Takie gniazdko nie wyrwiesz podczas wyjmowania wtyczki.

U nas tego też nie wymyślono, nie było plastikowych kołków, nie było plastiku. Teraz to jest i czerwona tasiemka na , sreberku” i gniazdko z mocowaniem na wkręty i plastikowe kołki, jest bo wymyślono w naszych polskich akademiach naukowych?

Ależ nie, to ściągnięto z zachodu, a właściwie przywędrowało samo w czasie transformacji i rozwalania polskich zakładów pracy.

Teraz też mamy PAN i rzesze naukowe.

Dowiedziałem się, że ostatnio narzekali i krytykowali rząd bo nie dano im dodatkowych 20 mln na dalsze badania nad błękitnym laserem.

Rząd obciął fundusze może dla tego, że na You Tubie można było zobaczyć że na zachodzie dzieciarnia już bawi się takim błękitnymi laserami. Rzucili się naukowcy na coś bardziej nowoczesnego , na grafen.

Tylko i grafen jak można wyczytać w Wiki znany jest na zachodzie od dobrych paru lat.

Gierek musiał kupować licencje na zachodzie zadłużając kraj.

Nowa władza ma ten sam problem. Jak pobudują jakiś ośrodek innowacyjności, jak zatrudnią dyrektora, sekretarki i inny personel to też z tego mają tyle co wpadnie za wynajem pustych pomieszczeń na konferencje, narady, nasiadówki.

Tak więc z tych ośrodków innowacyjności taki sam pożytek jak z wykształconych na uniwersytetach naukowców w PAN i z gdzie indziej. Bo u nas w dalszym ciągu liczy się tytuł naukowy, prace rzekomo badawcze i opracowania naukowe i ekspertyzy dobrze płatne. I nic ponad stare przyzwyczajenia pierdzenia w stołki.

Jeszcze słowo o nauczycielach i nauczycielkach.

Jak ocenić nauczyciela, któremu uczniowie wciskają na głowę kosz na śmiecie?

Albo jak ocenić nauczycielkę, której przed jej lekcją piszą na tablicy ,,Suka”.

Z tego co zapamiętałem i z własnych późniejszych obserwacji, przez kilka lat uczęszczałem do amerykańskich szkół średnich na naukę j. angielskiego, że poziom nauczania może być tak różny, jak różne są predyspozycje poszczególnych nauczycieli, ich nie tyle kwalifikacje bo te w zasadzie mogą być podobne, co wrodzone umiejętności i predyspozycje, sposób podejścia do ucznia i do tego co się robi, do swojej pracy w szkole czy na uczelni.

W szkole podstawowej poziom nauczycieli, tych niektórych jest niezadawalający, tu spotyka się ludzi znerwicowanych, złośliwych, popędliwych, nie radzących sobie z uczniami, nie nadającymi się do pracy w tym zawodzie.

Znacznie lepiej było w technikum do którego uczęszczałem. Szczególnie pani od języka polskiego, nasza wychowawczyni, wprawdzie nie specjalnie piękna, ale jakże potrafiąca nas zainteresować w czasie lekcji, jak pięknie potrafiła mówić o rzeczach zdawałoby się nieciekawych, jak bardzo potrafiła zdobyć nasz szacunek i sympatię.

Myślę, że mając właśnie powyższe skrajności na uwadze, powinno się wprowadzić oceny także dla nauczycieli, oceny wystawiane przez samych uczniów, powiedzmy na miesiąc przed zakończeniem roku szkolnego i brać je pod uwagę przy przedłużaniu umowy o pracę na rok następny.

Pozwoliłoby to na eliminację takich właśnie zjawisk, jak pisane przez uczni na tablicy słowa ,,Suka” czy wciskanie kosza na śmiecie niedorajdzie na etacie nauczyciela.

Bez wątpienia praca nauczyciela czy wykładowcy jest trudna, jest wymagająca i nie każdy się do tej pracy nadaje. Najlepiej świadczą o tym zdarzające się w szkole bójki gdzie wina leży najczęściej po stronie uczni, ale też nierzadko i nauczycieli nie radzących sobie w określonych sytuacjach.

Na podstawie tych dwóch filmów zamieszczonych powyżej można by się zapytać, czy tej wyrośniętej młodzieży potrzebna jest dalsza szkolna ,,edukacja” czy może wystarczyłby trzy tygodniowy kurs przygotowujący do pracy w określonym zawodzie?

 

Reklamy

193 uwagi do wpisu “REFORMA czy PRZEBUDOWA Edukacja cz.2

 1. Mam nadzieję, że „przebudowa” w oświacie wpłynie korzystnie na piszącego tu węża, może w końcu zacznie pisać na temat i bez byków.

  Widzę, że zaszył się gdzieś w sieci i obmyśla szmulowskie pogadanki dla gojów w stylu, jak to zarobić kasę bez wychodzenia z domu.

  Musi więc dobrze obmyślać, bo goje już mądrzejsi się stali i na takie prymitywne lepy w stylu ty mi wpłać, a ja ci jutro dam drugie tyle – tak szybko się nie nabierają.

  Ciekawe, czy pokaże swoją twarz, czy tylko za parawanem w slipach stał będzie?

  Polubienie

 2. Edward czy jak ci tam jest . Namawiam cię do czegoś ? Chyba nie . To o ci ci chodzi ? .Nie lubisz krypto nie lubisz giełdy krypto . Nie inwestuj . Nie opluwaj tego bo nawet w Rosji Rosjanie to kochają .
  Apeluję do ciebie . Po co będziesz tu na mnie szczekał i mnie obrażał . Po co ? . Umówmy się na neutralnym gruncie .Wezmę rękawicę bokserskie i załatwimy sprawę jeden na jednego jak facet z facetem . Powiedz gdzie dojadę i załatwmy sprawę jeden na jednego bez wyzwisk . Uważam że to jest pomysł dobry .Także czekam abyśmy swoje sprawy załatwili jak faceci na żywo bez ukrywania się w internecie .

  Polubienie

 3. Serdecznie zapraszam na mój kanał o kryptowalutach i forexie .W poniedziałek podam link .Zapraszam do rzeczowej dyskusji ale nie w stylu jaka jest tutaj na forum bo nie będę reagował i szkoda mi na to czasu .

  Polubienie

 4. Jeszcze jedno Edwardzie .Jeżeli będę chciał będę pisał z bykami a tobie gówno do tego .Uważam że powinniśmy się umówić na spotkanie jeden na jednego i tam załatwić nasze sprawy jeżeli coś do mnie masz bo ja do ciebie nie mam nic a ty ciągle mnie tu gnoisz .Także czekam .Kiedy i gdzie się spotkamy aby sobie wszystko wyjaśnić .

  Polubienie

 5. Krzysztof Kolumb zanotował w swoim dzienniku: „W tym samym miesiącu, w którym ich Królewska Mość wydał edykt, że wszyscy Żydzi powinni zostać wypędzeni z królestwa i jego terytoriów, dał mi rozkaz, by podjąć z wystarczającą liczbą ludzi moją ekspedycję odkrycia Indii. ”
  Dziesiątki tysięcy uchodźców zginęło, próbując osiągnąć bezpieczeństwo. W niektórych przypadkach hiszpańscy kapitanowie statków żądali od żydowskich pasażerów wygórowane sumy pieniedzy, a następnie wyrzucali ich za burtę pośrodku oceanu. W ostatnich dniach przed wydaleniem, w całej Hiszpanii krążyły pogłoski, że uciekający uchodźcy żydowscy połykali złoto i diamenty, wielu Żydów zostało zabitych na śmierć przez bandytów, którzy mieli nadzieję znaleźć skarby w ich żołądkach.
  Hiszpańscy Żydzi, którzy znaleźli się w Turcji, Północnej Afryce, we Włoszech i gdziekolwiek indziej w Europie i świecie arabskim, byli znani jako Sefardyjczycy, a Sefarad był hebrajską nazwą Hiszpanii.
  „Dziękuję, że przez te wszystkie lata przechowaliście jak cenny skarb, wasz język i wasze zwyczaje, które również są naszymi, dziękuję wam również za to, że kochaliście pomimo ucisku i nauczaliście swoje dzieci kochania tego kraju” – powiedział król Felipe podczas ceremonii Madryt.
  http://www.worldjewishcongress.org/en/news/king-felipe-thanks-sephardic-jews-for-their-loyalty-to-spain-523-years-after-expulsion-edict-12-2-2015

  Polubienie

 6. sssss 21 sierpnia 2018 o 12:30 PM
  Stalin to jest bydlę zbrodniarz podobnie jak Pol – Pot czy Hitler i Pinochet .Mój dziadek przez tego skurw… o mało nie dostał kulki w łeb za sprzedaż świń i pszenicy na targu . W dodatku próbował popełnić samobójstwo gdy była wymiana pieniędzy i stracił wszystkie oszczędności .
  Takie wpisy które wychwalają tą kupę gówna pod ksywką Stalin wywalać do szamba .

  Polubienie

  sssss 21 sierpnia 2018 o 12:52 PM
  Stalin kupa gówna .Zbrodniarz numer dwa w historii ludzkości .
  Bydlak którego zbrodnie w tajnym referacie przedstawił Nikita Chruszczow .
  Ten Waldek powinien się stuknąć młotkiem w głowę nazywając Chruszczowa żydem .
  Chruszczow został obalony przez bydlę Breżniewa i Andropowa dostając niezbyt wielką emeryturę .
  Słowa Chruszczowa do spiskowców .
  ” Macie szczęście że nie jestem Stalinem bo byście już teraz byli trupami ale ja wam odpuszczam ” .

  Polubienie

 7. Stalin największe bydle w historii ludzkości . Zbrodniarz który wymordował miliony ludzi . Kawał zwykłego gówna . Kto go wychwala i pisze o nim dobrze powinien trafić za kratki .

  Polubienie

 8. Ssss
  Najmniej Stalina to chyba kochają Niemcy.
  Tak im okroił Trzecią Rzeszę, że nie tylko stracili Koeningzberg, czy Gdańsk, ale nawet Szczecin i Wrocław.
  Całkowicie zlikwidował Prusy Wschodnie, Prusy które zainicjowały rozbiory Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

  Polubienie

 9. A co z amerykańskimi źródłami? Wydawałoby się, że Amerykanie powinni całkowicie zgadzać się z osobą, której udzielono azylu, ochrony przeciwko tyranii komunistycznej(Sołżenicyn). Jednak analityczne centrum CIA „Rand Corporation” obala dane Sołżenicyna. Dla samych siebie, Amerykanie od dawna przyjmują zupełnie inną liczbę ofiar stalinowskich represji – około 700 tysięcy osób. I nie chodzi tu tylko o rozstrzelanych a o wszystkie ofiary, spowodowane wyrokiem trójek Stalina i osławionego paragrafu 58 jak również ofiary czystek. Uwzględnia się również skazanych za pomocnictwo nazistom, czyli żołnierzy ROA, OUN itp.Ile, po odjęciu ofiar z tych kategorii, pozostanie na zwykłych obywateli?

  Czytaj więcej na https://www.pravda.ru/politics/25-05-2017/1335191-eltsin_stalin-0/

  Polubienie

 10. Adm 21 sierpnia 2018 o 1:53 PM
  Ssss
  Najmniej Stalina to chyba kochają Niemcy.
  Tak im okroił Trzecią Rzeszę, że nie tylko stracili Koeningzberg, czy Gdańsk, ale nawet Szczecin i Wrocław.
  Całkowicie zlikwidował Prusy Wschodnie, Prusy które zainicjowały rozbiory Rzeczypospolitej Obojga Narodów.

  A ADMINEK ZAPOMNIAŁ O TYM PEŁNYM RUCHANIU DWÓCH BYDLĄT W 39 ROKU CZY MOŻE NIE CHCE PAMIĘTAĆ.
  A LOCARNO ADMINEK PAMIĘTA .TEŻ ZAPOMNIAŁ O TYCH SZWABSKO – BOLSZEWII UKŁADACH .

  ADMINEK TAK DLA PRZYPOMNIENIA BO JA PAMIĘTAM TĘ DATĘ JAK DWIE KURW… ZGWAŁCIŁY NIEPODLEGŁY KRAJ .

  Polubienie

 11. julius

  W kwietniu i maju 1943 r. niemieckie Oberkommando des Heeres (OKH) wydało rozkazy wprowadzające odznaki ROA na mundurach żołnierzy wszystkich rosyjskich formacji wojskowych walczących po stronie wojsk niemieckich. Miało to służyć wywołaniu wrażenia masowości ROA, gdyż na stronę Niemców przeszło kilkaset tysięcy obywateli ZSRR. Ocenia się, że naszywki ROA mogło nosić nawet 800 tys. Rosjan i przedstawicieli innych narodowości (głównie Kozaków, ale też Ukraińców, czy przedstawicieli narodów Azji Środkowej) w służbie armii niemieckiej. …
  .Szczególnie groźni byli w działaniach skierowanych przeciw partyzantom. Odznaczali się okrucieństwem, dopuszczając się mordów, gwałtów i grabieży. W odpowiedzi na ich postępowanie mjr Antoni Wiktorowski dowodzący oddziałem Armii Krajowej rozkazał rozstrzelać własowców wziętych do niewoli pod Radoszycami..-Wikipedia

  Polubienie

 12. WSZYSTKO JUŻ BYŁO W NIEWOLNICZYM SZMULOWSKIM SYSTEMIE…

  Można by z grubsza przyjąć, że w szkole podstawowej od pierwszej do czwartej klasy włącznie uczymy się pisać, czytać i podstawy matematyki, dodawanie, odejmowanie, mnożenie dzielenie.

  Po co się uczyć czytać, pisać dodawać, odejmować… – komu to jest dzisiaj potrzebne? Trzema krzyżykami umie się podpisać i chwatit!

  Tak wykorzystywano do pracy dzieci – szokujące zdjęcia

  https://finanse.wp.pl/tak-wykorzystywano-do-pracy-dzieci-szokujace-zdjecia-6114289011865217a

  Gdy 5-letnie dzieci pracowały w fabrykach

  http://bywajtu.pl/strony/historia-cywilizacji/notatka/gdy-5-letnie-dzieci-pracowaly-w-fabrykach/#

  ,,WESOŁE” DZIECIŃSTWO NA BUDOWIE I NIE TYLKO…

  Boliwia legalizuje pracę dzieci od 10 roku życia

  https://wolnemedia.net/boliwia-zalegalizowala-prace-dzieci-od-10-roku-zycia/

  Dzieci – największa grupa niewolników na świecie

  https://finanse.wp.pl/dzieci-najwieksza-grupa-niewolnikow-na-swiecie-6114828885513857a

  Jakie ,,zmuszane” – same chcą pracować naśladując dorosłych?

  http://losyziemi.pl/dzis-obchodzimy-swiatowy-dzien-sprzeciwu-wobec-pracy-dzieci-150-mln-dzieci-jest-zmuszanych-do-pracy

  CAŁY CZAS ROZWIĄZUJĄ PROBLEMY, PIERDZĄC W URZĘDNICZE STOŁKI! JAKBY ZABRAKŁO PROBLEMÓW, TO I DOBRZE PŁATNE STOŁKI PRZESTAŁYBY ISTNIEĆ!

  UNICEF policzył, ile dzieci na świecie jest zmuszanych do pracy

  https://businessinsider.com.pl/twoje-pieniadze/praca/ile-dzieci-na-swiecie-jest-zmuszanych-do-pracy/vnzlr19

  PODZIĘKOWANIE MŁODZIEŻY ZA ,,WSPANIAŁE” DZIECIŃSTWO! NIC DODAĆ, NIC UJĄĆ!

  Aaaaaaamen!

  Polubienie

 13. sssss

  21 sierpnia 2018 o 2:54 PM

  I z czego ty duraku cieszysz się, że niektórzy Rosjanie kolaborowali z Niemcami.
  W każdej nacji znajdziesz takich.

  I dobrze, że Wiktorowski kazał zdrajców i bandytów rozstrzelać, bo gdyby tego nie zrobił, to uczynił by to Stalin.

  Widzę, że Stalin stoi ci ością w gardle i podczas dyskusji o nim dostajesz sraczki.

  Piszesz, że w twojej rodzinie poczuli rózgę Stalina, a może właśnie należała im się ta brzytwa, jak czymś się na nią zasłużyli. Popatrz wstecz na swoich, a może ty z rodu zasłużonych?

  Nie bierz się za historię i politykę, bo gówno na tym wszystkim się znasz!

  Polubienie

 14. No tak szanowny Edward to omnibus zna się na wszystkim a rózgę Stalina poczuło miliony ludzi . W mojej rodzinie skończyło się tylko na tym że moja babcia została pobita do nieprzytomności przez te gnidy bo tak się bydlaki nażarli obiadu że deseru pączków nie mogli już włożyć do brzusia . Leczyła się póżniej po tym pobiciu wiele lat i miała problemy z kręgosłupem a dziadkowi przystawiano broń w tył głowy i co tydzień lądował w wiezieniu .
  To są fakty . W dodatku szmaciarze tak zrobili wymianę pieniędzy że mój dziadek i miliony ludzi stracili oszczędności całego życia .
  Piszę fakty a wy cuda na kiju .Tyle i żegnam .Bez odbioru .

  Polubienie

 15. A swoja drogą informację o tym zamieścił adminek i wielka mu chwała za to .

  Adm 21 sierpnia 2018 o 2:37 PM
  julius

  W kwietniu i maju 1943 r. niemieckie Oberkommando des Heeres (OKH) wydało rozkazy wprowadzające odznaki ROA na mundurach żołnierzy wszystkich rosyjskich formacji wojskowych walczących po stronie wojsk niemieckich. Miało to służyć wywołaniu wrażenia masowości ROA, gdyż na stronę Niemców przeszło kilkaset tysięcy obywateli ZSRR. Ocenia się, że naszywki ROA mogło nosić nawet 800 tys. Rosjan i przedstawicieli innych narodowości (głównie Kozaków, ale też Ukraińców, czy przedstawicieli narodów Azji Środkowej) w służbie armii niemieckiej. …
  .Szczególnie groźni byli w działaniach skierowanych przeciw partyzantom. Odznaczali się okrucieństwem, dopuszczając się mordów, gwałtów i grabieży. W odpowiedzi na ich postępowanie mjr Antoni Wiktorowski dowodzący oddziałem Armii Krajowej rozkazał rozstrzelać własowców wziętych do niewoli pod Radoszycami..-Wikipedia

  Polubienie

 16. Panie kika22

  „Po co się uczyć czytać, pisać dodawać, odejmować… – komu to jest dzisiaj potrzebne? Trzema krzyżykami umie się podpisać i chwatit!”

  Tak naprawdę to umiejętność stawiania krzyżyków potrzebna jest raz na cztery lata.
  Żeby wygrać fortunę w bitcoinach nie trzeba nawet czterech klas!

  Ba, żeby znać się na historii i polityce – wystarczy czytywać tylko GW.

  Polubienie

 17. sssss

  21 sierpnia 2018 o 3:49 PM

  „A swoja drogą informację o tym zamieścił adminek i wielka mu chwała za to.”

  To co piszesz o swojej rodzinie, to knajackie bajdy, co nas to obchodzi. Patrz dalekowzrocznie w innych kategoriach, zamiast historii pisanej w stodole.

  U boku armii Hitlera służyli nie tylko Rosjanie, ale też Rumuni, Włosi, Ślązacy, Mazurzy, Litwini, Łotysze, etc! Widzę, że moja wnusia dużo lepsza jest od ciebie.

  Polubienie

 18. Patrz dalekowzrocznie w innych kategoriach, zamiast historii pisanej w stodole.

  Historię mądralo tworzą pojedyńczy ludzie i ich cierpienie .Po drugie kto ci karze czytać co pisze o mojej rodzinie .Tekst jest przeznaczony nie dla ciebie a dla ludzi którzy chcą poznać prawdziwy koszmar czasów stalinowskich z opowieści starych ludzi którzy ten koszmar przeżyli .

  Polubienie

 19. DODAM GOMUŁKA SIEDZIAŁ W WIĘZIENIU NA ROZKAZ STALINA ZA TZW ODCHYLENIA – NACJONALISTYCZNO PRAWICOWE .
  O TYM NALEŻY PAMIĘTAĆ I TO PRZYPOMINAĆ .

  Polubienie

 20. GRZANEK POWIEDZ CO TY BARMACZYSZ ZE ZACHÓD PISAŁ HISTORIĘ STALINA BO NIBY ZWYCIĘZCY PISZĄ HISTORIĘ A TY NIE SŁYSZAŁ O PISARZU Z EUROPY ZACHODNIEJ KTÓRY PRZYJEŻDZAŁ DO SOSO I PIAŁ W SWOICH ZACHWYTACH JAKI KOBA TO ANIOŁ I WYSYŁAŁ NA ZACHÓD SWOJE SPRAWOZDANIA Z POBYTU W ZSRR .
  PRZYPOMNIEĆ CI NAZWISKO TEGO ANGLOSASA CZY SAM PAMIĘTASZ .
  PRZECIEŻ TO CHRUSZCZOW NA ŚWIATŁO DZIENNE WYJAWIŁ ZBRODNIE TEGO TYPA .
  U GÓRY TEŻ CI NAPISAŁEM ZA CO KAZAŁ ARESZTOWAĆ KOBA GOMUŁKĘ .
  CHYBA O TYM NIE ZAPOMNIAŁEŚ .
  PODESŁAĆ CI PODRĘCZNIKI DO HISTORII Z LAT 80 Z PRL . TAM JUŻ TEŻ OPISUJĄ MOŻE JEDNAK LIGHTOWO ALE JEDNAK DZIAŁALNOŚĆ KOBY .

  Polubienie

 21. CHĘTNIE BYM TE PODRĘCZNIKI PODESŁAŁ WALDIEMU TYLKO JEGO JUŻ CHOLERA WZIĘŁA JAK MU NAPISAŁEM ŻE W PRL ZA GIERKA TEŻ BYŁA COCA – COLA I PEPSI – COLA .ZE GIERKOWI PODOBAŁ SIĘ HUBAL ( ZDAJE SIĘ BYŁ NA PREMIERZE ) I ZE GIEREK PODCZAS POBYTU W USA SPOTKAŁ SIĘ Z ROCKEFELLEREM NA KAWIE .
  MEDAL MA ZAWSZE DWA KOŃCE .DOKŁADNIE PAŻDZIERNIK 74 ROK .

  Polubienie

 22. Ciekawe, czy pokaże swoją twarz, czy tylko za parawanem w slipach stał będzie?

  Kanał o kryptowalutach jest .Dziś nakręcony ósmy film o Nano Ledger portfelu .Twarz pokażę jak przyjdzie czas . Jutro film o FutureNet i paczkach reklamowych .

  Polubienie

 23. ssssssssssss ..PRZECIEŻ TO CHRUSZCZOW NA ŚWIATŁO DZIENNE WYJAWIŁ ZBRODNIE TEGO TYPA …..
  …….Chruszczow w tajnym referacie wygłosił ostrą krytykę stalinizmu i Stalina..

  wężu zdecyduj się bo albo na
  ŚWIATŁO DZIENNE
  albo w tajnym referacje
  Tajny, to taki o którym ani mru mru.

  Mnie się zdarzyło kupić w bibliotece uniwersytetu Yale w New Haven za 1 dolara ,,Pamiętniki Chruszczowa” pod redakcją niejakiego Strobe Talbota (wydane w Kanadzie).
  Mam je do dzisiaj.
  Nikita pisze co prawda o Stalinie w tonie niezbyt życzliwym, ale można było odnieść wrażenie, że to takie szczurze podgryzanie kostek. Wspomina też o wygłoszonym referacie, które wcale takie tajne nie było. Wspomina głównie dla tego, że po jego wygłoszeniu wielu partyjnych uczestników zjazdu podchodziło do niego z pretensjami i miało mu za złe krytykę Stalina
  Chruszczow trząsł ze strachu przed Stalinem majtkami, szczególnie po tym jak dowodzona przez niego armia na froncie południowym dostała się w kocioł i poszła w niewolę niemiecką. Stracił wówczas około 200 tyś żołnierzy i za to mógł zostać rozstrzelany.
  Stalin puścił mu to płazem, co więcej posłał po Chruszczowa samolot by go z tego kotła ewakuować, ale któregoś dnia na Kremlu, już po wojnie napomknął o tej fatalnej wpadce Chruszczowa.
  Chruszczow pisze o tym w swoim pamiętniku próbując winę za poniesioną klęskę zwalić na Stalina.
  W końcowych fragmentach książki można było się dowiedzieć jakimi prostackimi intrygami wykończył Berię i został I Sekretarzem KC.
  Nigdy jednak nie osiągnął takiej pozycji i takiej władzy jaką posiadał Stalin.
  Na koniec jak wiemy został usunięty z zajmowanego stanowiska.

  Polubienie

 24. „W odpowiedzi na ich postępowanie mjr Antoni Wiktorowski dowodzący oddziałem Armii Krajowej rozkazał rozstrzelać własowców wziętych do niewoli pod Radoszycami..-Wikipedia

  Akowcy srali w pory, to armia ludowa , bch i partyzantka radziecka tlukła ich niemiłosiernie.
  W mojej rodzinnej wsi zydek, co mu wczesniej ojca i matkę zamordowali niemieckie parobki z roa , walił do nich z kilkunastu metrów z diktariewa tak skutecznie ze nabił ich całą kope (gørke) pozostali uciekali w panice rzucając broń i plecaki . Jeńców wziętych do niewoli z roa ruska partyzantka zabijała na miejscu, często żeby zaoszczędzić amunicję ( niewarci byli kuli), rozwalali za pomocą pałek, kolbami karabinowymi albo bagnetami
  To nie są wyuczone pierdy tylko wiedza z pierwszej ręki .

  Polubienie

 25. Adminek na światło dzienne wyszło póŻniej ale ten tajny referat zaczął tą kulę śniegową ku prawdzie dzięki Chruszczowowi który ujawnił w tajnym referacie zbrodnie stalinowskie dzięki czemu otworzyło to drogę do wypuszczenia Gomułki .Oj witały go tłumy niepotyczne .

  POWTARZAM JESZCZE RAZ . NIE JESTEM ŻADNYM NAGANIACZEM . NIKOGO NIE NAMAWIAM DO KUPOWANIA BITCOINA CZY INWESTYCJE W KOPANIE .
  PISZĘ TYLKO CO SAM ROBIĘ .
  I STOSUJĘ SIĘ DO TEGO .
  NIE CHCECIE INWESTOWAĆ . NIE INWESTUJCIE . WASZE PIENIĄDZE .
  WASZA SPRAWA .

  Warto jednak żebyś wiedział, że treści zawarte tutaj są tylko i wyłącznie
  wyrazem moich osobistych poglądów oraz doświadczeń i nie stanowią „rekomendacji”
  w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października
  2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów
  finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715).
  Pamiętaj, samodzielnie podejmujesz decyzje inwestycyjne i wszystko co robisz,
  robisz na własną odpowiedzialność.

  Polubienie

 26. Nigdy jednak nie osiągnął takiej pozycji i takiej władzy jaką posiadał Stalin.
  Na koniec jak wiemy został usunięty z zajmowanego stanowiska.

  ZOSTAŁ USUNIĘTY W SPOSÓB PODŁY NIC O TYM NIE WIEDZĄC PRZEZ SPISKOWCÓW BREZNIEWA I ANDROPOWA NA CZELE . CHRUSZCZOW JADĄC NA KREML NIC NIE WIEDZIAŁ O SPISKU .
  GDYBY BYŁ STALINEM ŻADEN SPISKOWIEC BY NIE PRZEŻYŁ WŁĄCZNIE Z BREZNIEWEM I ANDROPOWEM A CHRUSZCZOW POWIEDZIAŁ JAK CZŁOWIEK :
  ” GDYBYM BYŁ STALINEM BYLIBYŚCIE JUŻ TRUPAMI ALE JA WAM ODPUSZCZAM . NIE CHCECIE MNIE TO NIE” . DOSTAŁ ŚWIADCZENIA I ODSZEDŁ .
  ZMARŁ W ZAPOMNIENIU .

  W końcowych fragmentach książki można było się dowiedzieć jakimi prostackimi intrygami wykończył Berię i został I Sekretarzem KC.

  A NIBY JAK INACZEJ MIAŁ WYKOŃCZYĆ . PO ŚMIERCI STALINU BYŁA WALKA O WŁADZĘ . PEWNIAKIEM BYŁ BERIA A TO ŻE GO CHRUSZCZOW WYKOŃCZYŁ . OKAZAŁ SIĘ SPRYTNIEJSZY I INTELIGENTNIEJSZY I DOBRZE DLA ZSRR ZE CHRUSZCZOW WYGRAŁ BATALIĘ . GDYBY BERIA BYŁ SPRYTNIEJSZY UCIĄŁ BY ŁEB CHRUSZCZOWOWI A ŻE BYŁ GŁUPSZY TO PRZEGRAŁ .PROSTE JAK BUDOWA CEPA . BEZPIECZNIAK NIE MUSI BYĆ INTELIGENTNY A CHRUSZCZOW MIAŁ OGROMNE DOŚWIADCZENIE I SPRYT I DLATEGO PRZEJĄŁ WŁADZĘ .

  Polubienie

 27. Referat był tajny ale wąska grupa ludzi o nim wiedziała a potem jak pisałem potoczyło się to jak kula śniegowa ku prawdzie i to jest plus dla Chruszczowa .

  Polubienie

 28. Krok w dobrym kierunku, czy w stronę wojny?

  Waszyngton zablokował rosyjskie aktywa w kraju szacowane na setki milionów dolarów – podano w oświadczeniu podsekretarz Departamentu Skarbu USA Sigal Mandelker, odpowiedzialnej za sankcje.

  Dokument pojawił się na krótko przed jej raportem dla senackiej komisji bankowej ds. sankcji wobec Rosji. Ponadto Waszyngton wniósł na listę restrykcji cybernetycznych dwóch Rosjan i jedną firmę.
  Sputnik

  Ktoś wcześniej pisał, ze Rosja wyzbyła się obligacji amerykańskich na kwotę 80 mld dolarów.

  Polubienie

 29. Rosyjskie siły zbrojne prowadzą bardzo szeroko zakrojoną kontrolę systemu mobilizacyjnego, będącą przygotowaniem do ćwiczeń „Wostok-2018”. Szef resortu obrony Siergiej Szojgu stwierdził, z kolei że manewry planowane na wrzesień to największe ćwiczenia od czasów ZSRR, a konkretnie od ćwiczenia Zapad-81 – realizowanego między innymi na terytorium Polski.
  Obejmuje ono – jak podał „Pierwyj Kanał” – nawet 262 tys. żołnierzy, do 900 czołgów, ponad 1000 statków powietrznych i nawet 300 jednostek pływających. W ćwiczenie, trwające od 20 do 25 sierpnia, zaangażowane są przede wszystkim jednostki Centralnego Okręgu Wojskowego i Wschodniego Okręgu Wojskowego.
  Kluczowymi elementami tych wszystkich ćwiczeń mają być prowadzenie działań na dużą skalę, przerzut na długie dystanse i odtwarzanie potencjału rezerw.

  https://www.defence24.pl/rosjanie-przygotowuja-wielkie-manewry-sprawdzenie-gotowosci-260-tys-zolnierzy-i-czolgow-t-62-komentarz

  Polubienie

 30. Swoją drogą to chyba ja podałem bo przeczytałem o tym na forach o kryptowalutach .

  Ktoś wcześniej pisał, ze Rosja wyzbyła się obligacji amerykańskich na kwotę 80 mld dolarów.

  Polubienie

 31. Chociaż bardziej mi się wydaje że takie info podał Julius bo on podaje dużo ciekawych rzeczy ja zdaje się podałem to na WPS 1

  Polubienie

 32. Russia: No talks with US over Iran’s exit from Syria IRNA21:49

  Nationwide US prison strike demands end to ‘slave labor’ & ‘racist’ sentencing RT21:29

  US Congress wants more sanctions on Russia SBS01:14

  In latest strain on US-Turkey ties, Russia to deliver S-400 to Ankara by 2019 The Times of Israel01:12

  Fox News Violates Poland’s Holocaust Law With Reference to “Polish Death Camp” The Intercept00:11

  German court says Poles can’t force apology over Auschwitz terminology The Times of Israel20:57 Tue, 21 Aug

  Polubienie

 33. @ SSSSS

  Kanał o kryptowalutach jest. Dziś nakręcony ósmy film o Nano Ledger portfelu. Twarz pokażę jak przyjdzie czas. Jutro film o FutureNet i paczkach reklamowych.

  /Panie/

  Muszę Pana poinformować, że facjaty swojej nie musisz Pan pokazywać, ponieważ jak dobrze Pan wie internet nie jest tak bardzo anonimowy, a więc z ustaleniem Pana tożsamości nie będzie problemu.

  Informuję Pana, że wszystkie wpisy pańskiego autorstwa dotyczące propagowania hazardu, czyli kryptowalut na szkodę obywateli RP i Skarbu Państwa są kopiowane i drukowane.

  Zebrane materiały na tutejszej stronie i na pańskim kanale YT posłużą ewentualnie o wyartykułowanie zbiorowego pozwu przeciw Panu za poniesione straty finansowe, w które zostały wprowadzone osoby w wyniku pana działalności.

  Proszę to dobrze przemyśleć, zanim zacznie Pan szerzej propagować i namawiać naiwnych (żądnych lekkiego i szybkiego zarobku) do wejścia w kryptowalutowy hazard.

  Wstępne zabezpieczające Pana interes pouczenia na nic się w tym wypadku zdadzą.

  Jeszcze raz proszę to rozważyć, aby potem nie było zawodu.

  Polubienie

 34. No, cóż, Wonsz robi za NAGANIACZA frajerów robionych później w konia – bitkonia! Mądre rady to nie dla niego, bo On pozjadał wszystkie rozumy i wie lepiej! Chi, chi, chi…

  Tak polska młodzież werbuje do kryptowalutowych piramid finansowych. Oto autentyczna rozmowa przeprowadzona z łowcą jeleni, któremu wydaje się, że jest bykiem z Wall Street

  ,,… Oto autentyczna rozmowa przeprowadzona ze mną przez pewnego naganiacza za pomocą komunikatora Facebook (tak na marginesie, to proponuję zawsze wcześniej sprawdzić do kogo się uderza):..”

  http://biznesfan.pl/1846/tak-polska-mlodziez-werbuje-do-kryptowalutowych-piramid-finansowych-oto-autentyczna-rozmowa-przeprowadzona-z-lowca-jeleni-ktoremu-wydaje-sie-ze-jest-bykiem-z-wall-street

  Naganiacz

  https://pl.wiktionary.org/wiki/naganiacz

  Michał Marusik ze Strasbourga o Bitcoinie

  Robią nas w konia: BitCoin fenomen KRYPTOWALUT cyfrowa ,,gorączka złota”

  MĄDRZY ZAWSZE MAJĄ ZYSK, A GŁUPCY GENERUJĄ SAME STRATY!

  Koparki bitcoin pożerają tyle prądu, co cała Polska

  https://www.wnp.pl/tech/koparki-bitcoin-pozeraja-tyle-pradu-co-cala-polska,315040_1_0_0.html

  Wonszyk, a co to takiego? Kto to wymyślił i w jakim celu?

  Karta płatnicza

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_p%C5%82atnicza

  Hej!

  Polubienie

 35. Ile ja razy skakałem przez płoty ale nigdy nobla nie dostałem .Pewnie dlatego że moje płoty były za niskie .Gdyby przeskoczył płot 50 metrowy nobla bym miał jak w banku .

  Polubienie

 36. ppłk Żeliwo
  Proszę przestać straszyć węza, bo wąż to osoba dosyć płochliwa i strachliwa, a to oznacza, że skora w strachu do robienia głupstw.
  Pan go straszy, a on w tym strachu, może złożyć pozew do sądu o nękanie, o zastraszanie itp. jak mnie informuje:
  ,,Zniesławienie (pomówienie, obmówienie, oszczerstwo) to przestępstwo opisane w art. 212 kodeksu karnego. … Surowsza odpowiedzialność grozi sprawcy, który dopuszcza się czynu zniesławienia za pomocą środków masowego komunikowania, np. za pośrednictwem Internetu.”

  Pan z kolei pisze że:
  ,, Zebrane materiały na tutejszej stronie i na pańskim kanale YT posłużą ewentualnie o wyartykułowanie zbiorowego pozwu przeciw Panu za poniesione straty finansowe, …..”

  Taka heca w sądzie nie przejdzie, nie da się tego udowodnić, zbyt wielu pisze i wypowiada się na temat Bitcoin bo jakby okazało się że są zyski to czy też trzeba było je przypisać wężowi?
  A na pewnym etapie w każdej piramidzie takie zyski jako przynęta się pojawiają.
  Ponad to jeśli rząd i prokuratura na ten hazard nie reaguje no to hulaj dusza piekła nie ma.
  Kończąc, nie chcę mieć tu żadnych awantur, żadnych spraw sądowych, żadnego nachodzenia milicji z nakazami prokuratora o oddanie do sprawdzenia dysków twardych kto,cCo i na kogo napisał.
  Dla tego proszę węża nie straszyć rzekomym zbieraniem na niego materiałów.
  Nie lubicie się, wasza sprawa, chcecie sobie popyskować wasza sprawa, ale na tym koniec. Żadnych gróźb karalnych, żadnego molestowania czy nękania
  Z tym proszę skończyć.
  O ile wiem jest też paragraf za podawanie się za kogoś innego z nazwiska czy za księdza czy wojskowego o jakimś tam stopniu.
  Więc nie warto pchać się w żadne kłopoty.
  Traktujmy to pisanie w Internecie pół żartem i nie do końca na poważne.
  Tak będzie lepiej dla wszystkich.

  Polubienie

 37. Ministerstwo Obrony Rosji opublikowało nagranie o wynikach operacji wojskowej w Syrii.

  Film, opublikowany na kanale Youtube Ministerstwa Obrony, pokazuje w liczbach wyniki osiągnięte przez rosyjskich żołnierzy w Syryjskiej Republice Arabskiej.
  Podczas operacji wojska rządowe odzyskały 96,5% terytorium wobec 8%, które kontrolowały na początku.
  Doświadczenie bojowe zdobyło ponad 63 tysiące rosyjskich żołnierzy, w tym 434 generałów, a także 91% załóg wojskowego i 60% strategicznego lotnictwa rosyjskiego.

  Rosja przetestowała w Syrii 231 modeli nowoczesnej i zmodernizowanej broni, która wykazała się wysoką wydajnością.

  Marynarka Wojenna przeprowadziła 189 kampanii wojskowych, w których wzięło udział 86 okrętów i 14 okrętów podwodnych.

  Codziennie na niebie nad Syrią pracuje do 70 rosyjskich dronów.

  W wyniku ataków Rosji na terrorystów zniszczono ponad 86 tysięcy bojowników i 830 przywódców bandyckich formacji.

  Od początku rosyjskiej operacji wojskowej w Syrii ponad 1,5 miliona uchodźców wróciło do swoich domów.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201808228642937-sputnik-rosja-syria-operacja-wojskowa-wideo/
  —————————-
  A straty własne, a koszty?

  Polubienie

 38. „Najmniej Stalina to chyba kochają Niemcy.
  Tak im okroił Trzecią Rzeszę, że nie tylko stracili Koeningzberg, czy Gdańsk, ale nawet Szczecin i Wrocław.
  Całkowicie zlikwidował Prusy Wschodnie, Prusy które zainicjowały rozbiory Rzeczypospolitej Obojga Narodów.” /ssssrAllen/

  Chwała za to Stalinowi, śląska żmijo!

  Polubienie

 39. @ Admin

  „Ponad to jeśli rząd i prokuratura na ten hazard nie reaguje no to hulaj dusza piekła nie ma.”

  /Szanowny Panie Adminie/

  Proszę grzecznie odpisać temu panu, aby zaniechał reklamowania hazardu na tej stronie i to wszystko. Nie każdemu odpowiada ta prymitywna i nachalna reklama.

  Niech sobie prowadzi i odpowiada za ten interes na swoim kanale.
  To wszystko.
  Oczywiście to Pana blog i nie chcę w żaden sposób wpływać na Pana decyzje.

  Z uszanowaniem,

  Czytelnik i komentator.

  Ps. A tak przy okazji, co znaleziono w sieci:

  Woj-Tech
  says:
  Maj 20, 2017 o godzinie 6:21 am
  Na Fejsie jest grupa 10 bogów od kryptowalut co kilka miesięcy werbują ludzi do innej piramidy. Jedna pada przenoszą wszystkich do nowej. Ta pada przenoszą do następnej. Nie mają firmy, nie płaca podatków, zero zusu. Jakby Mariusz umieścił ich za te przekręty na kilka lat w pierdlu to skończyłoby się werbowanie.

  Zaun
  says:
  Maj 22, 2017 o godzinie 6:07 pm
  Młodzi myślą, że są panami świata bo (być może) wyciągają niezłe sumy. Wyparli z siebie wszelką logikę i udają, że robią coś pożytecznego. Szkoda tylko, że nie pomyślą ile szkody mogą przy okazji narobić, jak można kogoś skrzywdzić i do jakich tragedii doprowadzić. Ciekawe czy wtedy drogie drinki na odległej plaży (o ile w ogóle będą) będą nadal będą smakować tak dobrze?

  Ale kwestia czasu a US się za nich weźmie. Wiem, bo miesiąc temu sam musiałem się tłumaczyć z zakupu jakichś tam coinów. Oczywiście nie miałem z tym nic wspólnego, okazało się, że namierzyli mnie po numerze telefonu tylko, że pomylili jedną cyferkę…

  xxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

  Tak polska młodzież werbuje do kryptowalutowych piramid finansowych. Oto autentyczna rozmowa przeprowadzona z łowcą jeleni, któremu wydaje się, że jest bykiem z Wall Street.

  Marian to dobry chłopak ogólnie. Tylko trochę leniwy. I niezbyt inteligentny, za to bardzo pazerny. Długo nie mógł znaleźć roboty, aż wreszcie natrafił w gazecie na ciekawe ogłoszenie: „Praca od zaraz. Nadaje się każdy. Łatwa, wysoko dochodowa, ryzyko minimalne, zwrot z inwestycji 40% miesięcznie, spółka przednia, zarejestrowana w Teksasie – 100% pewności. Bez wychodzenia z domu. I nic nie musisz sprzedawać. Zrób mi przelew na 1000 zł a otrzymasz gotowe materiały oraz dokładną instrukcję jak pracować”.

  Marian pożyczył tysiaka od ciotki Jadźki z Bledzewa i zrobił przelew, a po dwóch dniach dostał list: „Dziękuję za przelew! Teraz powtórz ze znajomymi to samo co zrobiłem ja z Tobą. Tylko na większą skalę”. Tak wygląda produkt i jego konsumpcja w systemach revenue sharing (revshare) oraz tam, gdzie buduje się struktury przypominające MLM ale produkt udaje kryptowaluta. Kim jest Marian? Jeleń? Pelikan? Baran?

  W MLM wypłaca się prowizję z kasy wytworzonej przez sprzedaż i konsumpcję realnego towaru. W piramidach wypłacane prowizje pochodzą wyłącznie z wpłat innych uczestników systemu a napierdzielanie w reklamy reklam reklamowych nie generuje żadnego obrotu. Ustawa o zakazie nieuczciwej konkurencji art. 17 c. A potem art. 24 a.

  Chcecie zobaczyć jak młodzież beztrosko werbuje dziś za pomocą social mediów do takich piramid finansowych? Przeczytajcie moją autentyczną rozmowę z pewnym „specjalistą”, który twierdzi, że udało mu się zagiąć ustanowione normy obowiązującego w dzisiejszej czasoprzestrzeni prawa oraz przebić wszelkie dostępne możliwości zarabiania na życie. W ten sposób stwierdzenie „metody alternatywne” trzeba schować do lamusa. To już jest całkiem nowy wymiar działalności biznesowej. Jak to nazwać? To jakaś cybermatrixfranczyza. Bo on jest internetowym górnikiem w wirtualnej kopalni. Wiecie… Wstaje o 5:00 rano, na nogi zakłada onuce i gumofilce, na głowę kask z akumulatorową lampką, na ramię zarzuca torbę z narzędziami i biegnie do roboty na szychtę. Wszak żadna praca nie hańbi. A jeśli robią to inni znajomi i internauci to bankowo wszystko jest zgodne z prawem…

  Już wiele razy tłumaczyłem, że sama kryptowaluta nie jest niczym dziwnym. Pomysł jak każdy inny. Tak jak niektóre znane miasta biją swoje dinary czy srebrniki aby turyści mogli w niektórych sklepikach czy kioskach kupić za nie gazetę czy papierosy, tak samo jeśli ktoś zdecyduje się na sprzedaż swoich towarów lub usług w zamian za kryptowalutę nie ma w tym nic nadzwyczajnego. Barter również funkcjonuje w biznesie od tysięcy lat a dochodzi do sprzedaży, nabycia i konsumpcji bez jakiejkolwiek waluty. Problem robi się wówczas, gdy ktoś próbuje wciskać ludziom kit, jak ten z historii o Marianie i jego ciotce z Bledzewa. Oto autentyczna rozmowa przeprowadzona ze mną przez pewnego naganiacza za pomocą komunikatora Facebook (tak na marginesie, to proponuję zawsze wcześniej sprawdzić do kogo się uderza):

  Maciej: A Ile złotych proponujesz na godzinę?

  Tadeusz: Wszystko jest w ogłoszeniu.

  Więcej … :

  http://biznesfan.pl/1846/tak-polska-mlodziez-werbuje-do-kryptowalutowych-piramid-finansowych-oto-autentyczna-rozmowa-przeprowadzona-z-lowca-jeleni-ktoremu-wydaje-sie-ze-jest-bykiem-z-wall-street

  Pozdrawiam … .

  Polubienie

 40. @
  przemex
  22 sierpnia 2018 o 10:08 PM

  Szanowny Panie,

  Ta cała nachalna reklama krypto-hazardu staje się nie do zniesienia.
  Co tylko zajrzymy tu z moją córką, aby coś ciekawego wychwycić, to reklama gruszek na wierzbie (chociaż podobno gruszki takie wyhodowano).

  Jakby Panie tej nachalnej reklamy było jeszcze mało w tak zwanych „informatorach głównego nurtu”, to tu ją jakieś szemrane typy przenoszą.

  Jak tylko ktoś napisze tu o Stalinie i jego polityce, to zaraz sraczkowaty wrzask po rubieże RP, jakby go ktoś ze skóry obdzierał – taki z niego Polak, Panie?

  Natomiast wabienie publiczne do hazardu tu na tym blogu ma być w porządku? Niestety nie! Na to nie będzie przyzwolenia!

  Z uszanowaniem … .

  Polubienie

 41. @
  przemex
  22 sierpnia 2018 o 10:08 PM

  „Czyżby wąż był łowcą jeleni? Coś by się to zgadzało. U mnie też próbował werbować. ”

  Panie … .

  Podobno ten osobnik zakłada swój kanał na YT, gdzie ma prowadzić ten biznes z krypto-hazardem i niech go Panie tam prowadzi 24/24 – jego sprawa.

  Tylko musi mieć świadomość, że cierpliwość tak zwanych jeleni na dole piramidy też kiedyś się skończy, ale to już nie moje zmartwienie.

  Nie chcę tu nikogo zastraszać Panie, ale ja osobiście bałbym się tak ludzi bałamucić, kiedy w zasadzie internet nie zapewnia 100% anonimowości.

  Pisze Pan, że próbował też u Pana werbować i co? Mam nadzieję, że dał Pan stosowny odpór? Na WPS to dali.

  Niech weźmie się lepiej do roboty, której teraz u nas nie brakuje. Może nie znajdzie dobrze płatnej, ale nawet lepiej iść do chłopa gnój wywalać, to lepsze niż się cały czas opier–lać i rodaków w bambuko robić.

  Polubienie

 42. Ludzie listy piszą czyli krótka dygresja edukacyjna pt. Jak odzyskać swoje pieniądze od piramidy finansowej.

  Piramidy finansowe tropię i informuję o nich ludzi już od 15 lat. Różne, dziwne rzeczy w związku z tym widziałem i przeżyłem. Ale z taką, hmm… Arogancją? Bezczelnością? – spotykam się chyba pierwszy raz. Jedna z naszych Czytelniczek zwróciła się do dyrektora na Polskę pewnej znanej piramidy finansowej, z prośbą o zwrot wyłudzonych pieniędzy, za które oczywiście – jak to w piramidach – nic nie dostała (chodzi o prawie 100 000 zł). Zgadnijcie co ten „specjalista” zrobił…

  Wziął telefon, wziął do niej zadzwonił i wziął powiedział, że wysyła jej dokumenty do podpisania. I obiecał, że jak odeśle mu te dokumenty podpisane to otrzyma zwrot kasy. Co jest w dokumentach? Takie oto skarby:

  Pismo nr 1.

  „Przeprosiny. Szanowny Panie Prezesie, niniejszym oświadczam, iż wycofuję wszelkie zarzuty postawione pod adresem Pańskiej firmy, pańskiej osoby, pani (pi) i pana (pi). Moje obrażliwe zachowanie wobec powyższych osób było niewłaściwe i podyktowane niekontrolowaną falą emocji, której przyczyn nie chcę obecnie rozwijać. Wiem, że moje zachowanie było krzywdzące i niesprawiedliwe, dlatego też ze swojej strony mogę prosić o przeprosiny i zakończenie powstałego konfliktu na drodze polubownego zamknięcia. Jeszcze raz bardzo przepraszam i proszę o wyrozumiałość w tym względzie. Nie wnoszę wobec powyżej wspomnianych osób jakichkolwiek roszczeń z tytułu współpracy z firmą (pi) oraz dokonanym przeze mnie zakupem pakietów (pi) oraz wycofuję niniejszym wszelkie publicznie postawione przeze mnie zarzuty. W zaistniałej sytuacji mogę tylko jeszcze raz przeprosić i prosić o zamknięcie sprawy na polubownych zasadach. Jednocześnie oświadczam, iż nie powtórzę więcej publicznie stawianych przeze mnie zarzutów, jak też w prywatnych rozmowach. Temat z mojej strony chcę potraktować jako zamknięty i proszę o takie same podejście do sprawy ze strony wszystkich poszkodowanych. Jednocześnie zapewniam, iż o tym samym poinformuję redakcję Network Magazynu z zastrzeżeniem zakazu wszelkich publikacji wykorzystujących przekazanych przeze nie do redakcji informacji. W nadziei, iż osoby poszkodowane będą w stanie temat uważać za zakończony. Z poważaniem (pi) Do wiadomosci: Pani (pi) Pan (pi) Pan Maciej Maciejewski”.

  Pismo nr 2.

  „Redakcja Network Magazyn 4Media Publisher Maciej Maciejewski, Szanowny Panie Redaktorze, Niniejsyzm informuję Pana, iż zakończył się konflikt wywołany pochopnie z mojej strony między niektórymi liderami firmy (pi) oraz mną. Pozytywne zamknięcie sprawy oraz negatywna ocena mojej osobistej reakcji i zachowania skłania mnie, do wycofania wszelkich zarzutów jak też zakazu wszelkich publikacji sprawy, nazwisk oraz poznanych przez pana za moją przyczyną wątków. Nie udzialam jakiejkolwiek autoryzacji Pańskiej redakcji na publikację zaistniałych spraw oraz otrzymanej przeze mnie wiedzy, gdyż jest ona suiektywna i w krzywdzący sposób rzuca światło na niewinne w sprawie osoby oraz firmę. Oczekuję, iż Pańska redakcja oraz Pan nie będą upubliczniać moich wypowiedzi oraz doręczonej Panu przeze mnie korespondencji, gdyż wypowiedzi tam dokonane nie odpowiadają prawdzie i są przedmiotem moich przeprosin wobec poszkodowanych i w korespondencji wymienionych osób. Z poważaniem (pi) Do wiadomosci: Pani (pi) Pan (pi) Pan Waldemar M.”

  Błędów nie poprawiałem, pisownia jest oryginalna. Wypikałem tylko z wiadomych względów adresy i nazwiska uczestników tego systemu. I teraz pytanie za 100 pkt. Jak myślicie? Czy nasza Czytelniczka podpisała i wysłała te pisma? OK. To za proste. Jeśli dostarczyła je do nas to normalne, że nie podpisała. W takim razie pytanie za 200 pkt. Jak myślicie? Czy gdyby je podpisała i odesłała do „firmy” otrzymałaby zwrot wpłaconej kasy?

  http://biznesfan.pl/1210/ludzie-listy-pisza-czyli-krotka-dygresja-edukacyjna-pt-jak-odzyskac-swoje-pieniadze-od-piramidy-finansowej

  Polubienie

 43. @ppłk Żeliwo

  „Ta cała nachalna reklama krypto-hazardu staje się nie do zniesienia.”

  Nie tylko krypto-hazardu, również wchodzi tu w grę nachalna reklama białoruskiego „sky way”, które jest wielką piramidą finansową. A w latach poprzednich, już pod innymi nickami, Allan reklamował na WPS ruskie sklepy. Kiedy nana skrytykowała ruską tuszonkę sprzedawaną w tych sklepach, to naskoczył na nią i zagroził sądem. Wtedy występował pod imieniem Kuraś, a nie Allan. Kiedyś, być może trzy lata temu, pojawił się na WPS jako Chum i opowiadał, że czekała go operacja w szpitalu. Później zniknął, czyli się przeistoczył w coś innego, a niektórzy starzy bywalcy tej strony martwili się, że być może odszedł z tego świata :)))

  Polubienie

 44. Jakoż, edukacja i jej reforma to poważna sprawa, zatem do rzeczy!

  Gdzie można mieć 50% zysku miesięcznie czyli wciskanie taniego kitu o programach revenue sharing & kryptowalutach ubranych w plan marketingowy

  „Nawet kredyt warto wziąć” – tak się kochani używa dzisiaj portali społecznościowych do robienia ludzi w potoczne, aczkolwiek przeszywające później bólem dupę – bambuko. Jak ktoś lubi być dymany to proszę bardzo. Tylko nie dzwońcie potem z płaczem do dziennikarzy, żeby Wam pomóc odzyskać straconą kasę bo Dziany z Texasu zaginiony w akcji IV. Zastanówcie się zanim zrobicie przelew, gdzieś na Kajmany, Seszele tudzież Wyspy Marszala. Pomyślcie, przecież to nie boli – 50% zysku miesięcznie z inwestycji nie obiecywali nawet Grobelny, Słowik i Kiełbasa. Za ciency byli. Wstydzili się wciskać ludziom takie tanie kity.

  O samym schemacie działania tych systemów nie będę biadolił. Na ten temat powstało już kilka wzorcowych materiałów, z których warto pozyskiwać informacje i puszczać je dalej w eter ku pokrzepieniu serc i samo-toczącej się niczym The Rolling Stones edukacji. O „samojebkach” czyli programach typu revenue sharing (potocznie revshare) profesjonalnie i kompetentnie wypowiedział się Sławomir Luter. Czapka z głowy. Natomiast na temat kryptowalut udających parszywie network marketing czy jak kto woli MLM pisaliśmy w „Network Magazynie”. Koniec, kropka.

  Teraz będę Wam pokazywał konkretne techniki i schematy działania największych oszołomów wciskających te badziewia Polakom za pomocą portali społecznościowych, przede wszystkim Facebooka. Poniżej perełka znaleziona godzinę temu podczas odsłuchiwania najnowszej płyty Deep Purple (polecam gorąco! Wszystko co stare, zawsze jest jare). Przeczytajcie ten nader kłamliwy, oszukańczy i manipulacyjnych tekst. I nigdy nie dajcie się nabrać. Każdy z nas ma do mózgu praktycznie taką samą odległość. To naprawdę nie jest daleko…

  Dobry matematyk, prawda? Założę się, że to potomek jednego ze słynnych naukowców, którzy onegdaj rozwiązali zagadkę Enigmy. W pierwszej linii. Dlaczego tylko Antoni Macierewicz ma takich bystrych, młodziutkich doradców? Ten chłopak śmiało zrobiłby karierę u boku ministra Morawieckiego. On by wiedział, jak pomnożyć budżet państwa. A jeśli jeszcze nie wiecie po co niektórzy robią takie rzeczy… wiem, wiem. Większość populacji to jednak wzrokowcy:

  Dobry matematyk, prawda? Założę się, że to potomek jednego ze słynnych naukowców, którzy onegdaj rozwiązali zagadkę Enigmy. W pierwszej linii. Dlaczego tylko Antoni Macierewicz ma takich bystrych, młodziutkich doradców? Ten chłopak śmiało zrobiłby karierę u boku ministra Morawieckiego. On by wiedział, jak pomnożyć budżet państwa. A jeśli jeszcze nie wiecie po co niektórzy robią takie rzeczy… wiem, wiem. Większość populacji to jednak wzrokowcy:

  http://biznesfan.pl/1187/gdzie-mozna-miec-50-zysku-miesiecznie-czyli-wciskanie-taniego-kitu-o-programach-revenue-sharing-kryptowalutach-ubranych-w-plan-marketingowy-czesc-1

  Polubienie

 45. @ trifleas
  23 sierpnia 2018 o 12:44 AM

  @ppłk Żeliwo

  „Ta cała nachalna reklama krypto-hazardu staje się nie do zniesienia.”

  Nie tylko krypto-hazardu, również wchodzi tu w grę nachalna reklama białoruskiego „sky way”, które jest wielką piramidą finansową. A w latach poprzednich, już pod innymi nickami, Allan reklamował na WPS ruskie sklepy. Kiedy nana skrytykowała ruską tuszonkę sprzedawaną w tych sklepach, to naskoczył na nią i zagroził sądem. Wtedy występował pod imieniem Kuraś, a nie Allan. Kiedyś, być może trzy lata temu, pojawił się na WPS jako Chum i opowiadał, że czekała go operacja w szpitalu. Później zniknął, czyli się przeistoczył w coś innego, a niektórzy starzy bywalcy tej strony martwili się, że być może odszedł z tego świata :)))

  ———————————————

  Ciekawa ta biografia?

  Zwięzłe podsumowanie działalności tego jegomościa.

  Dziękuję!

  Polubienie

 46. @ trifleas

  „nachalna reklama białoruskiego „sky way”, które jest wielką piramidą finansową.”

  Kiedy gdzieś o tym czytałem właśnie, to od razu stwierdziłem, że to piramida finansowa.

  Pozdrawiam … .

  Polubienie

 47. @ trifleas

  22 sierpnia 2018 o 8:20 PM

  „Chwała za to Stalinowi, śląska żmijo!”

  ———————————
  CHWAŁA!
  ZA GRANICE POLSKI, JAKIE OBECNIE MAMY!

  Polubienie

 48. @ppłk Żeliwo

  „Pisze Pan, że próbował też u Pana werbować i co? Mam nadzieję, że dał Pan stosowny odpór? Na WPS to dali.”

  Próbował mnie i innych naciągnąć, ale ja taki głupi nie jestem. W hazard bawić się nie zamierzam.

  Teraz ma limit na komentarze. To patologiczny troll jest i musi być pod kontrolą i obserwacją.

  Polubienie

 49. @trifleas

  „Kiedyś, być może trzy lata temu, pojawił się na WPS jako Chum i opowiadał, że czekała go operacja w szpitalu. Później zniknął, czyli się przeistoczył w coś innego, a niektórzy starzy bywalcy tej strony martwili się, że być może odszedł z tego świata :)))”

  Pojawił się raczej jako Michał, ale mało ważne. Przeistoczył się w Chuma, Jebać Henryka Ptasznika, Zygę. Zyga niby zmarł, a jakiś czas potem pojawił się wąż(u mnie jako Andrzej Pucyn).

  Początkowo dałem się nawet nabrać na tą niby śmierć Zygi, choć miałem wątpliwości, że coś tu śmierdzi. Co ciekawe wąż i ów Zyga mają ten sam adres IP. 😀

  Polubienie

 50. Wąż jest mega pocieszny 🙂 Ja bym się tam na niego tak nie zżymał. Bo w sumie czy zrobił komu jaką krzywdę? Wiadomo, że czytelnicy WPS/WPS1/przemexblog raczej w ciemię bici nie są, więc i tak się na shitcoiny nabrać nie da. Ja traktuję występy węża w kategoriach kabaretowych 🙂

  Polubienie

 51. Zresztą nt. samego Stalina, o ile dobrze pamiętam, jeszcze nie dawno z zupełnie innego klucza ćwierkał, stąd mój wniosek, że ten ostatni atak wonsza na postać Stalina to jedynie poza.

  Polubienie

 52. No to teraz po lekturze powyższych komentarzy, wąż na temat krypto walut przestanie possssykiwać.
  Nie przestanie, dostanie blokadę.
  Wężu weź to sobie pod rozwagę.
  Zauważ też, że przyjaciół w związku z tym tematem ci nie przybywa.

  Jest wiele innych ciekawych tematów o których można pisać i dyskutować.
  Obecnie mamy wysyp malin.
  Dochodzą głosy, że pojawiają się maliny także z Ukrainy, co powoduje spadek cen na rynku i nawet niemożność sprzedania w całości tego co urosło u naszych polskich plantatorów.
  Ceny świeżych malin z ekologicznych plantacji na początku sezony na miejscowym rynku były po 10 zł za 0.9 litra, obecnie maliny ukraińskie sprzedawane są po 4 zł. to dosyć niska, by nie powiedzieć nieco za niska cena.
  Ogórki?
  Już jest po ogórkach.

  Temat notki, edukacja.
  Główna teza artykułu zlikwidować wyższe uczelnie przenosząc ich programy i nauczanie ale te rzeczywiście przydatne w życiu do szkół średnich.
  W tym temacie dyskusji nie ma.
  Albo szanowni nie czytali notki, albo się z nią zgadzają w całości.
  To jak jest z tą edukacją?
  Pozostawić ją taką jaka jest, czy jednak sprowadzić do właściwego poziomu i dać na edukację dziesięć lat w szkolnych ławach i nie więcej?

  Polubienie

 53. @Adm

  Ja bym skończył z głupim naciskiem na posiadanie wyższego wykształcenia. Ci ludzie i tak pracują potem łopatą na drodze, kielnią na budowie czy przy kasie w Biedronce. Tam nie trzeba tytułu magistra. Wystarczy porządna zawodówka.

  @Grzanek

  Jest rzeczą mało ważną czy wąż żartuje czy nie. Ważne jest to, że masowo zachwaszcza kolejne strony swoimi wpisami, które są coraz mniej śmieszne. Czasem nie da się tego czytać, ani komentować. Wartościowe, pojedyncze komentarze spychane są przez kilkanaście, kilkadziesiąt prostackich wpisów węża. Na zwracanie uwagi na pisownię i zachowanie nie reaguje. Myśli że wszystko mu wolno. U mnie myślał wręcz, że sobie będzie rządził i rozkazywał. No to sobie porządził.

  Czasem trzeba go ustawić do pionu. 😀

  Polubienie

 54. przemex
  23 sierpnia 2018 o 6:28 AM

  „Pojawił się raczej jako Michał, ale mało ważne. Przeistoczył się w Chuma, Jebać Henryka Ptasznika, Zygę. Zyga niby zmarł, a jakiś czas potem pojawił się wąż(u mnie jako Andrzej Pucyn).”

  __________________________________

  Panie Przemysławie … .

  Czy to ten sam Zyga, któremu pan Opolczyk popełnił artykuł?

  https://opolczykpl.wordpress.com/2017/07/03/zegnaj-zyga/

  Polubienie

 55. Ad Snake

  No, to Wonsz zostałeś zdemaskowany! Chi, chi, chi…

  Cha, cha, cha…

  Wirus umysłu

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirus_umys%C5%82u

  Gra

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Gra_(gra_umys%C5%82owa)

  Łańcuszek internetowy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81a%C5%84cuszek_internetowy

  Wonszyk, jeszcze wiele nauki przed Tobą, np. SZANUJ ZIELEŃ, NIE WYCHODŹ PRZED GOSPODARZA, albo NIE RÓB KUPY DO WŁASNEGO GNIAZDA!

  Netykieta

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Netykieta

  Mówią, że w podziemiu też można działać i robić dalej krecią robotę! Chi, chi, chi…

  Pa, pa SSSSSSSSSSS! Cha, cha, cha…

  Polubienie

 56. przemex
  23 sierpnia 2018 o 8:59 AM

  „@Adm

  Ja bym skończył z głupim naciskiem na posiadanie wyższego wykształcenia. Ci ludzie i tak pracują potem łopatą na drodze, kielnią na budowie czy przy kasie w Biedronce. Tam nie trzeba tytułu magistra. Wystarczy porządna zawodówka.”

  _______________________________

  Też tak sądzę Panie Przemysławie.

  Namnożyło się różnych chłopskich filozofów, jak grzybów po deszczu.

  Kształcenie magistrów, doktorów, etc. – humanistów, a najwięcej specjalistów od marketingu i zarządzania do wydawania posiłków i mycia talerzy w korporacyjnych jadłodajniach, to wywalanie pieniędzy z budżetu państwa i rodziców w przysłowiowe błoto.

  Polubienie

 57. @Lubomir

  Tak. To ten sam Zyga. Od jakiegoś czasu mam uzasadnione podejrzenie, graniczące niemal z pewnością, że zostaliśmy przez tego typa w chxxxxxja zrobieni.

  On myśli, że jest całkowicie anonimowy, ale z panelu administracyjnego widzę co wyprawia.

  Po napisaniu przez węża pierwszego komentarza pod nową tożsamością, po domniemanej śmierci Zygi, zapaliła mi się czerwona lampka. Ale to już była woda po kisielu.

  Koleś ma ten sam styl, popełnia te same błędy, ten sam adres IP. Tylko mejle i nicki co chwilę zmienia. I myli się w zeznaniach. Są bardzo niespójne.

  Polubienie

 58. przemex
  U mnie jest ustawiona blokada na co mocniejsze wulgaryzmy, jakie, zobacz w swoich powyższych komentarzach przywróconych po maleńkiej cenzurze.

  Cieszę się że nas czytasz i komentujesz.
  Co do węża, pamiętajcie, że jak to mówią amerykanie –no bady perfect.
  Bryka to fakt, śmieci, też fakt, ale wielkiej szkody nie wyrządza.
  A gdzie by nie zajrzeć na inne fora, wszędzie są ludzie i ludziska, jedni rozważni, inni porywczy, jeszcze inni mocno pokręceni, skłóceni, nerwowi, albo z takimi odlotami, ze szkoda o tym pisać.
  Zachodnie media o Szakaszfilim pisały ,,skurwysyn, ale to nasz skurwysyn’
  O wężu można powiedzieć wąż, ale to nasz wąż.

  Polubienie

 59. Jeszcze raz, aż do skutku!

  Jak zostało wprowadzone to wielkie g…, to nikt się nie zastanawiał, po co i czemu to miało służyć? Dzisiaj też nie ma przemyśleń na ten temat – CZY TO BYŁ POSTĘP, A MOŻE TYLKO PODSTĘP, który wywrócił do góry nogami całe ówczesne życie naszych przodków!

  Industrializacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Industrializacja

  Od tego momentu zaczęły się światowe, socjalistyczne rewolucje, które trwają po dziś dzień!

  Rewolucja przemysłowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rewolucja_przemys%C5%82owa

  W XVIII, zaczęli produkować maszyny nie dla: króli, książątek, szmulowskich mag-ików/mag-natów, katabasów, którzy po dziś dzień mają dwie lewe ręce do pracy. To zostało wymyślone z przeznaczeniem dla wieśniaka, którego było pod dostatkiem na wsiach i przekształcili go w nową, SZTUCZNĄ klasę społeczną, zwaną ROBOLAMI, nad którymi tak liczni, fałszywie ubolewali, pieprząc bez sensu o nieludzkiej niedoli roboli!

  ROBOTNIK

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Robotnik

  To królowie Ziemi do spółki ze szmulowskimi magikami przejęli pod przymusem wieśniaków spod SZ-LACH-ECKIEJ opieki/kurateli. Oni też zlikwidowali STAN SZLACHECKI, który został, rozproszony po całym świecie.

  SZMULOWSKI MAGIK, PRZYDUPAS KRÓLA, NIGDY NIE BYŁ SZ-LACH-CICEM, JAK TO TERAZ NAM WMAWIAJĄ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Magnateria_polska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Magnat

  KRÓLEWSCY WSPÓLNICY PO PRZEGNANIU SZ-LACH-TY I CHŁOPÓW Z ICH WŁASNEJ ZIEMI, STALI SIĘ LATYFUNDYSTAMI, OCZYWIŚCIE ZA ,,DOBRĄ” SŁUŻBĘ WOBEC KRÓLI ZOSTALI NAGRODZENI FAŁSZYWYMI TYTUŁAMI ,,SZLACH-CIURY” Z ,,POLSKIM” NAZWISKIEM I WYDUMANYM HERBEM RODOWYM!

  PRE-GRA-WACJE

  https://sjp.pwn.pl/sjp/pregrawacje;2572338.html

  RUGI

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rugi

  Latyfundium

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Latyfundium

  Wystarczy!

  Hej!

  Polubienie

 60. @ppłk Żeliwo

  Dotyczy linku do strony „biznesfan.pl” i cytatu, który stamtąd pochodzi.

  Autor bloga, Maciej Maciejewski(?), ma tupet. Wystawił na stronę główną krytykę piramid finansowych, a sam zajmuje się reklamowaniem na blogu MLM (multilevel marketing), który jest formą piramidy sprzedaży przynoszącej zyski tylko samemu czubkowi trójkąta. Na blogu , pod nagłówkiem „Przy pierwszej kawie czytam”, podane są linki firm MLM, które oczekują na idiotów. Ów „Maciej” zdobywa sobie zaufanie naiwnych czytelników krytyką piramidalnych oszustów i w tym samym czasie serwuje im MLM na srebrnej tacy. Ludzie, co się w tej Polsce dzieje? Czy w tym naszym kraju działają tylko same nieroby, krętacze i wydrwigrosze?

  https://en.wikipedia.org/wiki/Multi-level_marketing
  Proszę czytać po angielsku, bo wersja polska maskuje prawdę. Ta legalna forma piramidy przeżywała swój rozkwit w USA w latach 80-tych.

  Szanowny ppłk Żeliwo, proszę tego bloga nie reklamować!

  Polubienie

 61. trifleas
  Pieniądz łasa rzecz i wielu sprowadza na różne kręte ścieżki.
  Dziś moda na piramidy finansowe, nie tak dawno szałem były karciane stoliki, a honorem strzelanie sobie w łeb, gdy się przegrało cały swój odziedziczony po przodkach majątek.
  Ludziska wciąż dają się nabierać na te same sztuczki. Wręcz groteską były tragedie tych którzy oddawali swoje pieniądze macherom z Amber Gold.
  Wąż nie tyle reklamował bitcoin co sam dał się wciągnąć w ten hazard i najprawdopodobniej wcześniej czy później straci swoją kasę.
  Wężu a ty gdzie się ostatnio ukrywasz, że cię nie widać i nie słychać? Chyba nie wyemigrowałeś z kasą do rajów podatkowych?
  A czy na przykład ja też takiego głupstwa nie palnąłem?
  W piramidę nigdy nie wchodziłem, ale głupot nie ominąłem. Taką jedną z większych był mój wyjazd do USA. Inną, już po powrocie do kraju władowanie kilku tysięcy zł w budowę stawu na działce. W staw zostało utopionych z 50 badoli, tyle że nie moich a synów. Dziś się rozważa ten staw zasypać, żeby powiększyć uprawy ogórków.
  Takie się w życiu głupoty robi. No ale cóż coś trzeba robić.
  Jedyną korzyścią z tym stawem była taka, że uwiązałem synów do stawu i do działki bo oni straszliwie lubią łowić rybki.

  Polubienie

 62. @trifleas

  „Ludzie, co się w tej Polsce dzieje? Czy w tym naszym kraju działają tylko same nieroby, krętacze i wydrwigrosze?”

  Za dużo demokracji. Wolność w nadmiarze potrafi zaszkodzić. 😛

  Polubienie

 63. @ trifleas
  24 sierpnia 2018 o 6:41 AM

  „Szanowny ppłk Żeliwo, proszę tego bloga nie reklamować!”

  Rzeczywiście ma Pan rację, właśnie w trakcie czytania tej strony nachodziły mnie dziwne skojarzenia. Bardzo dziękuję Panu i przepraszam czytelników tego bloga.
  Ja działałem tylko w uczciwym zamiarze.

  A tak przy okazji zapytam Pana.

  Ostatnio głośno o tak zwanym projekcie „Sky Way”, o którym też wcześniej szanowny Pan wspomniał – co sądzi Pan o tym?

  Z uszanowaniem …

  Polubienie

 64. przemex
  Za dużo demokracji. Wolność w nadmiarze potrafi zaszkodzić. ”

  Ale są też i tacy co bez przerwy piszą o NWO i o tym, ze ludzkość zamieniono w niewolników, tylko że Oni ( ta ludzkość) o tym nie wie.
  przemex
  Jak ty tak węża bez przerwy opierniczasz, to jak się wężyk ma bronić?

  Polubienie

 65. @Adm

  Ostatnio zaczynam się jednak zastanawiać czy wolność każdemu służy oraz czy należy się z góry, bo tak w jakiejś konstytucji czy innej konwencji napisano.

  Kiedyś na przykład uważałem system sowiecki za niewolniczy, ale zmieniłem zdanie i uważam, że on był całkiem dobry. Szczególnie na krętaczy, nierobów, pasożytów, lichwiarzy.

  Czasami mam wrażenie, że o demokrację i wolność najbardziej wrzeszczy przeważnie patologia społeczna, dla której liberalna demokracja jest wręcz rajem.

  Polubienie

 66. ADM PISZE .
  Wąż nie tyle reklamował bitcoin co sam dał się wciągnąć w ten hazard i najprawdopodobniej wcześniej czy później straci swoją kasę.

  Adminek juz straciłem i nic tu nie reklamowałem .Sam się dałem w to wciagnąć i jak bitcoin nie pójdzie w górę stracę na kopaniu za 4 miesiące 1600 złotych na czysto .Tak wczoraj na kalkulatorku obliczyłem bo za 4 mesiące kończy mi sie kontrakt na wydobycie .
  myslicie ze ja czemu tyle błedów popełniał .Nerwy .Nie śpię po nocach a wy jeszcze włącznie z pułkownikiem dobijacie .
  Uwierzyłem w mining kryptowaluty .Chcialem zarobić .co w tym zlego ?
  Panowie czy ja tu moje reflinki umieszczałem aby zarobić .Nigdy .Chwaliłem bo w to uwierzyłem i chciałem aby każdy biedny człowiek zarobił .
  Grosza z tego nie miałem.
  Prawdziwi naganiacze mają na kopaniu po 20 tysiecy poleconych i z tego koszą szmal rozumiecie .To .ja ani razu nie wykorzystałem swojego reflinku aby ktoś się z niego rejestrował .
  Uwierzyłem w bajkę .Napisałem parę dobrych słów nikogo nie namawiając ale chcialem aby był zarobek .
  teraz czekam aby sprzedać tylko to co mam w portfelu i zakończyć z tym gównem przygodę aby mieć małą stratę albo wyjsc na zero .

  sky way nie jest piramidą .Dziś napisałem zapytaniem czy bedę mógł sprzedać te ich udziały na terenie Polski bo jak nie to wycofuje pieniadze i koniec .Podobno jest opcja wycofania pieniedzy ale chcoiaż mam nadzieje ze tu bedzie ok .
  a Pułkownik mnie nie rozumie tylko gnoi .

  ADMINEK WIE O CO CHODZI BO MU WSZYSTKO NAPISAŁEM I DOBRZE PISZE .

  Polubienie

 67. Mam swój rozum .To było moje ryzyko . Na 100% będę w plecy chyba ze w ciagu 4 miesiecy bitcoin poszybuje ostro w górę .
  Powinienem się słuchac adminka .Dobrze mi radził .

  Polubienie

 68. No, the U.S. Can’t Bring Russia to Its Knees (Op-ed) The Moscow Times10:04

  Sweden wakes up to exit EU and take Russia as partner Pravda Report16:27 Thu, 23 Aug

  “We need a united front of auto and UPS workers”. Autoworkers warn UPS workers: Don’t trust the union

  Hundreds of detained immigrants join US national prison strike. Brutal conditions in US prisons drive inmates to strike

  Following IAWV exposure at Texas warehouse. More Amazon workers speak out against atrocious working conditions

  Puerto Rico teachers began the school year with a one-day protest against privatization and crumbling schools.

  Workers Party in Argentina seeks to “refound” Fourth International in alliance with Stalinism

  Polubienie

 69. Wężyk powodzenia 😉 Obyś miał miękkie lądowanie z shitcoinem, choć po prawdzie to wielu cię przed bitkoniem przestrzegało.

  Polubienie

 70. W ogóle w temacie tzw. NWO trzeba mieć duży dystans. Tematem zajmuje się dużo osób o skłonnościach do histerii i paniki. Przeważnie należących do jakichś apokaliptycznych sekt chrzescijańskich.

  A odnośnie niewolnictwa jeszcze. Jest typ ludzki, który wszelki wysiłek, fizyczny i umysłowy traktują, jak przykrą konieczność. Dla takich każdy system zmuszający do wysiłku będzie niewolniczy. Z szczególnym uwzględnieniem systemów kolektywnych, jak komunizm, gdzie ważna jest praca wspólna na rzecz ogólnego dobra. Polski antykomunizm w dużej mierze ma właśnie oparcie w takich indywiduach.

  Polubienie

 71. grzanek 24 sierpnia 2018 o 1:13 PM
  Wężyk powodzenia 😉 Obyś miał miękkie lądowanie z shitcoinem, choć po prawdzie to wielu cię przed bitkoniem przestrzegało.

  Grzanek nic na to nie wskazuje ale dzięki że dobrze mi zyczysz . Teraz czekam na wzrost aby wypłacić to co mam na portfelu .Dziś gdybym wypłacił jestem w plecy .Muszę czekać na wzrosty .Nerwy – cztery. siwe włosy .Wystarczy .

  Polubienie

 72. ,,a ha dziś kanał o tym gównie poszedł do likwidacji .Zalożę sobie kanał o ogrodnictwie .

  Dobry pomysł z tym kanałem na temat ogrodnictwa.
  Owoce, warzywa, piękne kwiaty.
  Ja popieram. W tym temacie mam kilka filmów ale nie chcę się nimi chwalić i jeden o kwiatkach.

  Polubienie

 73. przemex

  …ci przekonani, że są niewolnikami to w głównej mierze chyba nieudacznicy i lenie. Taki musi wstać o siódmej rano i zaraz myśli że jest niewolnikiem, bo musi tak rano wstać, żeby na godzinę ósmą być w biurze, albo na przykład w szkole i musi dzieciarni wykładać, że dwa i dwa to cztery.
  Musi się umyć, musi ogolić, musi się ubrać, musi iść na przystanek, musi wsiąść do autobusu, musi skasować bilet, musi wysiąść na właściwym przystanku i musi dalej pójść pieszo. Cały czas musi i musi.
  A jeszcze w domu jak mu żona każe wynieść śmiecie, to też musi.
  Nawet jak dostanie urlop i wybiera się nad morze, to też musi, musi spakować walizki, musi zatankować samochód, musi siąść za kierownicą, no i musi uważać na znaki drogowe.
  Ma przechlapane.
  A jeszcze musi poinformować swoim wpisem w Internecie, że wszyscy jesteśmy niewolnikami.

  Polubienie

 74. @ppłk Żeliwo

  „Ostatnio głośno o tak zwanym projekcie „Sky Way”, o którym też wcześniej szanowny Pan wspomniał – co sądzi Pan o tym?”

  Jest wiele oficjalnych ostrzeżeń w języku angielskim przed tą firmą, a w polskim Internecie jest ona tylko zachwalana przez naganiaczy.

  Podaję tylko jeden przykład z 2017 roku, bo myślę, że jeden wystarczy.

  „Urząd ds. Usług Finansowych i Rynków Finansowych (FSMA) ostrzega społeczeństwo przed działalnością First SkyWay Invest Group Limited („SkyWay Capital”), spółki, oferującej instrumenty inwestycyjne w Belgii. (żeby tylko w Belgii!!!)* SkyWay Capital, spółka najwyraźniej zarejestrowana na Białorusi, oferuje swoje akcje belgijskim inwestorom. Robi to jednak bez opublikowania prospektu zatwierdzonego przez FSMA. Wspomniana spółka nie może zatem proponować swoich udziałów w Belgii.

  Ponadto program zaproponowany przez SkyWay Capital wykazuje cechy piramidy finansowej. Więcej informacji na temat tej formy oszustwa można znaleźć na stronie internetowej FSMA.

  Władze nadzoru finansowego Litwy (Bank of Lithuania) i Estonii (Finantsinspektsioon) ostrzegały już społeczeństwo przed nielegalną działalnością SkyWay Capital.

  FSMA odradza zatem odpowiadania na jakiekolwiek publiczne oferty instrumentów inwestycyjnych emitowanych przez Skyway Capital lub oferty osób powiązanych z tą spółką oraz przekazywania pieniędzy na jakiekolwiek konta SkyWay Capital.

  SkyWay Capital korzysta ze strony „https://skyway.capital/en/” i następujących danych kontaktowych:
  Adres: Gable House 239, Regents Park Road, Finchley, Londyn, Wielka Brytania
  Tel .: +7 (495) 419 -04 -56″

  Tutaj tekst w oryginale:

  https://www.fsma.be/en/warnings/first-skyway-invest-group-limited-skyway-capital

  Pozdrawiam!

  *mój komentarz

  Polubienie

 75. No, to mam niezły ubaw, Wonszyk wlazł do pokutnego wora i posypuje sobie główkę popiołem! Chi, chi, chi… Ale jaja, lepiej później niż wcale! Cha, cha, cha…

  JUŻ NADESZŁA PORA, WONSZYK WSKOCZYŁ DO WORA!

  https://www.malygosc.pl/doc/1125936.Nadeszla-pora-wszyscy-do-wora

  Posypać sobie głowę popiołem

  https://pl.wiktionary.org/wiki/posypa%C4%87_sobie_g%C5%82ow%C4%99_popio%C5%82em

  Wonszyk masz szlaban na budowę, kolejnych szmulowskich piramidek absurdu! Chi, chi, chi…

  SSSSSSSS, o tym też należy pamiętać!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/je%C5%9Bli_wejdziesz_mi%C4%99dzy_wrony,_musisz_kraka%C4%87_jak_i_one

  Hej!

  Polubienie

 76. Nie mam zbyt wielu pieniędzy ale jeśli jakieś się pokazują to kupuję maszyny czy narzędzia. Większe kwoty, gdybym miał ,przeznaczałbym na inwestycje w ziemię, albo w budowę budynku typu warsztat, lub sklep. To według mnie jedyny dobry kierunek lokowania oszczędności.

  kika
  Masz rację, wejdziesz miedzy wrony musisz krakać jak łony.
  Inaczej zadziobią.
  Czasami wyzwą od trolli, lemingów albo ruskiej onucy.

  Polubienie

 77. Ad Adm-inka

  A jeszcze w domu jak mu żona każe wynieść śmiecie, to też musi.

  HMM, ,,MUSI” – CO TO TAKIEGO, Z CZYM TO SIĘ JE?

  https://sjp.pl/musi

  http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=1311

  LACH NICZEGO NIE MUSI, BO PRAWDZIWY POLAK TO ZAWSZE JEST WIELKI PAN I ZAWSZE ROBI TO CO CHCE, OCZYWIŚCIE W GRANICACH NIEPISANEGO PRAWA!
  TO SZMUL PRZEZ WIEKI BYŁ ZAWSZE NIEWOLNIKIEM PISANEGO PRAWA (czytaj DEKALOG, HA-LACHA wymyślona przez WIELKIEGO LACHA), ON ZAWSZE MUSIAŁ I MUSI MIEĆ NAPISANE CZARNE NA BIAŁYM, BO ZAWSZE BYŁ I JEST NAJWIĘKSZYM GŁUPCEM WSZCHŚWIATA.

  HA-LACHA

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Halacha

  JEST W TYM CAŁYM BURDELU, STWORZONYM PRZEZ KRÓLI/SZMULI, GRUPA SYJONISTYCZNA, KTÓRA SIĘ WYRWAŁA Z OBOWIĄZUJĄCEGO PRAWA PISANEGO, PRZEZNACZONEGO DLA WSZYSTKICH SZMULI I TO TERAZ ONI, POD PŁASZCZYKIEM NIHLIZMU UDAJĄ WIELKICH PANÓW, KTÓRZY NIC NIE MUSZĄ, BO POSIADAJĄ OGROMNY ,,SZMAL”, STWORZONY PRZEZ ICH PRZODKÓW!

  W XVIII w. z ,,nieba” jakiś dziwny piorun jebnął, (przepraszam) wszyscy powoli zaczęli świecić oczami i zgrzytać zębami, że po wielu wiekach sielanki znowu MUSZĄ, bo tak ktoś chce, żeby było!

  HA-SKALA

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Haskala

  Oświecenie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/O%C5%9Bwiecenie_(epoka)

  Nihilizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nihilizm

  GWOLI PRZYPOMNIENIA, ZNIEWOLONYM, GOJOWSKIM UMYSŁOM, CO W JĘZYKU POLSKIM OZNACZA SŁOWO PAN!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/pan

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Pan_B%C3%B3g

  Serdecznie pozdrawiam WSZYSTKICH PANÓW NIEWOLNIKÓW! Chi, chi, chi…

  Polubienie

 78. ZAMIESZCZĘ TYLKO JEDEN KTÓRY SKOPIOWAŁEM

  Sprawa wygląda tak . Jakieś pół roku temu zarejestrowałem się z linka pani Justyny do sky way .Jest to osoba doświadczona w temacie od paru lat inwestuje w sky way . w sky way inwestują ludzie z całego świata . Decyzja o inwestycji i tu notka :
  Warto jednak żebyś wiedział, że treści zawarte tutaj są tylko i wyłącznie wyrazem moich osobistych poglądów oraz doświadczeń i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, samodzielnie podejmujesz decyzje inwestycyjne i wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

  Będziesz chcial zainwestować jeżeli jeszzce można to na pewno nie z mojego linku bo ja się w polecanie nie bawię i nie biorę za to pieniędzy . Polaków sporo w sieci zainwestowało ktos ci link rejestracyjny bo on jest potrzebny jeżeli nie to nie .Twoja decyzja i niczyja inna . Do niczego nie namawiam .
  Pani Justyna która zna temat dogłębnie .Tak mi odpisała .Rozmawiałem z nią również na skype .
  Cytat:
  dzień dobry .
  Powiem tak Yunitsky juz wygrał proces w sądzie w sprawie Litwy i teraz złożył tam wniosek o dziesieć milionów odszkodowania ,Sąd całkowicie uznał jego rację .Prowadzi swoją firmę uczciwe ale że robi to na szeroką skalę wielu osobom to się nie podoba .My jako polscy inwestorzy mamy prawo inwestować w to co chcemy .Natomiast żeby to było zgodne z prawem musimy od tego potem odprowadzić podatek od zysków .
  Firma pozywa osoby które twierdzą że jest piramidą finansową .
  Proszę nie dyskutować z osobami które twierdzą że firma to piramida finansowa .Nie mają one podstawowej wiedzy w tym temacie .Proszę im powiedzieć że we wrześniu rusza budowa w Szwajcarii i emiratach Arabskich .W pazdzierniku pierwsze osoby będą mogły sprzedawać akcje .
  Raport niezaleznych ekspertów .
  wycena akcjii sky way .
  Z pozdrowieniem .
  Warto jednak żebyś wiedział, że treści zawarte tutaj są tylko i wyłącznie wyrazem moich osobistych poglądów oraz doświadczeń i nie stanowią „rekomendacji” w rozumieniu przepisów Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 r. w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, lub ich emitentów (Dz. U. z 2005 r. Nr 206, poz. 1715). Pamiętaj, samodzielnie podejmujesz decyzje inwestycyjne i wszystko co robisz, robisz na własną odpowiedzialność.

  http://files.z-domansky.eu/200000342-1e6161f5d8/Memorandum%20EN.pdf?gm_t=

  Polubienie

 79. kika
  Trochę się w temacie niewolników pogubiłem/
  Przecież u nas się zawsze mówiło, – musi na Rusi, u nas jak kto chce…
  Niektórzy dodawali, a że Polska bliska Rusi to też….

  wężu daj się na spokój z tymi bitkoniami. nikt cię nie ściga, nikt nie oskarza, nie musisz niczego ani wyjaśniać, ani się odżegnywać.
  Idzie na III wojnę światową, to się wszystko wyrówna.

  Polubienie

 80. @ Adm
  24 sierpnia 2018 o 7:02 PM

  „Nareszcie mamy sensowny komentarz imć pana sssss”

  Może to zasługa ppłk o ps. „Żeliwo”?

  Polubienie

 81. Czy mam żydowskie pochodzenie? DNA Żydów aszkenazyjskich
  Wybrane fragmenty
  Jak szukać żydowskich przodków? Czy badanie DNA może okazać się pomocne? Wielu Polaków wie, że ma żydowskie korzenie, część zna tylko niepotwierdzone rodzinne legendy o żydowskim przodku. Czasem odkryte wśród przodków żydowsko brzmiące nazwisko (Blumsztajn, Goldberg, Szaj itd.) skłania do dalszych poszukiwań. Innym razem natrafiamy na nazwisko, które jest co prawda polskie, ale występuje często wśród neofitów (Majewski, Nawrocki, Krzyżanowski, Dobrowolski itd.). Czy testy genetyczne są w stanie potwierdzić nasze przypuszczenia lub im zaprzeczyć? I tak, i nie.

  Obecnie wszyscy Żydzi aszkenazyjscy są ze sobą spokrewnieni. Jest to spowodowane efektem wąskiego gardła, które miało miejsce ok. 600-800 lat temu. W tym okresie żyło zaledwie 350 osób, które są przodkami każdego współczesnego Żyda aszkenazyjskiego. Zjawisko zawierania małżeństw w obrębie odizolowanej grupy nazywane jest endogamią i jest wyraźnie widoczne w DNA.

  Jeśli któryś z naszych niedawnych przodków (do pokolenia prapradziadków) był Żydem (z ojca i z matki), możemy być niemal pewni, że test autosomalny (jakie są rodzaje testów genetycznych?) rozpozna, że mamy żydowskie pochodzenie. Jeśli okaże się, że wyniki etniczne nie wykażą pochodzenia żydowskiego, oznacza to, że wśród prapradziadków najprawdopodobniej nie mieliśmy Żyda (albo miał on częściowo nieżydowskie pochodzenie, np. ojciec był Polakiem – Słowianinem, a matka Żydówką).

  Jeśli podejrzewamy, że któryś z naszych niedawnych przodków był Żydem, najlepiej jest zamówić test autosomalny (np. Family Finder) – pozwoli on nam zweryfikować naszą hipotezę. Często zdarza się, że test autosomalny jest w stanie wykryć nawet odleglejszych przodków żydowskich (praprapra- lub prapraprapra-dziadków), ale zależy to od losowości dziedziczenia DNA (więcej na ten temat w artykule „Czy DNA dziedziczę po wszystkich przodkach?”).

  Dalsze pochodzenie żydowskie
  Zarówno haplogrupy męskie (dziedziczone po linii nazwiska, tj. z ojca na syna), jak i haplogrupy żeńskie (dziedziczone z matki na dzieci) mogą pomóc w ustaleniu, czy dana linia przodków była aszkenazyjska.

  Poszukiwania żydowskich krewnych za pomocą DNA są trudne nie tylko z powodu stuleci krewniaczych małżeństw, ale również przez liczne zmiany nazwisk i słabiej udokumentowane drzewa genealogiczne (ze względu na utrudniony dostęp do materiałów genealogicznych i liczne migracje). Potwierdzenie żydowskiego pochodzenia za pomocą DNA może być stosunkowo łatwe, ale dalsze jego zgłębianie może okazać się trudnym – choć niezwykle ciekawym – wyzwaniem. Jak głosi żydowskie porzekadło – der sejchł iz a kricher – zrozumienie przychodzi powoli.

  Chcesz sprawdzić, czy masz żydowskie pochodzenie? Kliknij tutaj, żeby zamówić test genetyczny.

  http://www.genealogiagenetyczna.com/2015/10/czy-mam-zydowskie-pochodzenie-dna-zydow-aszkenazyjskich.html

  Jeśli pomawiamy kogoś o bycie Żydem jak jest to w przypadku Władimira Putina to dla chcącego udowodnić jego rzekome żydowskie pochodzenie nie powinno to stanowić problemu. Władimir Władimirowicz zapewne nie myje osobiście kazdego naczynia z którego pije napoje na różnych przyjęciach. Można to samo odnieść do innych osób.

  Polubienie

 82. NASZ WSPÓLNY DOM, GARSTKI NACIĄGACZY – MOŻE TO BĘDZIE KOLEJNY SOCJALISTYCZNY KIBUC ALBO KOŁCHOZ!?

  NASZ WSPÓLNY DOM

  http://naszwspolnydom.blogspot.com/2016/03/skyway-investment-portal.html

  ZARAZA ROZLEWA SIĘ PO CAŁYM ŚWIECE – ŁATWOWIERNYCH JELENI NIGDZIE NIE BRAKUJE!

  https://skyway.capital/pl/novosti/biaoru_skyway_kazachstan/

  Teraz są bardzo skromni i się nazywają SKYWAY, ale jak Wonsz zorganizuje ściepę narodową, to zmienią nazwę na MILKYWAY i zaczną produkcję mleka z koguta, bardzo potrzebnego do wyrobu ptasiego mleczka! Chi, chi, chi…

  Milky Way

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Milky_Way&prev=search

  https://en.wikipedia.org/wiki/Milky_Way

  OMAMY WZROKOWE – TOTALNA HIPNOZA DLA GŁUPICH GOJÓW?

  9. Bella Skyway Festiwal w Toruniu

  TADAM!

  UWAGA! Ostrzeżenia w sprawie projektu SKYWAY

  http://networkmagazyn.pl/uwaga-ostrzezenia-w-sprawie-projektu-skyway

  http://etatwebiznesie.blogspot.com/2017/06/dascoin-futurenet-skyway-i-inne-pierdoy.html

  Hejka!

  Polubienie

 83. Trump Promises Market Crash in Case of Impeachment

  Trump May Be a Criminal…But So Is Everyone Else

  New poll Shows Bernie Crushes Trump 44-32
  Berni Sanders, Żyd socjalista(nie jest wykluczone, że pomimo jego wypowiedzi jest szefem V kolumny Putina w USA), wniosek w USA zaczynają narastać sympatie prosocjalistyczne, USA podskoczą za mocno i mają rewolucję październikową u siebie. Nie jest więc dziwnym, ze żydowskie złoto wędruje do Chin – follow the money

  Polubienie

 84. W POLSCE LUDZIE MYŚLĄ I TO BARDZO INTENSYWNIE – WIECZNA CHWAŁA IM ZA TO! OLEWAJĄ CIEPŁYM MOCZEM, PEJSATE HISTORYJKI, WYSSANE Z PALCA, WKŁADANE DO GŁÓW W SZMULOWSKICH SZKOŁACH I SZUKAJĄ PRAWD HISTORYCZNYCH NA WŁASNĄ REKĘ – BRAWO!

  Ludzie…czyżbym oczadział?

  https://www.stefczyk.info/blogi/dziennik-chuligana/ludzieczyzbym-oczadzial,17044967940#ixzz4A9uvTu8T

  CZY BIAŁE JEST CZARNE, A CZARNE JEST BIAŁE? CI, CO PRZEBYWALI W CIEMNIACH FOTOGRAFINYCH WIEDZĄ O CO CHODZI!

  Czy biała rasa ludzi to Izraelici? Co nam mówi księga Henocha?

  https://theredbrainbreakerkstian.wordpress.com/2014/10/19/czy-biala-rasa-ludzi-to-izraelici-co-nam-mowi-ksiega-henocha/

  ISRA – ISRA-EL/IZRA-EL – DZIECI ISRA-ELA!? TO SĄ PEWNIKIEM EGIPSKIE CIEMNOŚCI, JAK W D… U MUZINA! Chi, chi, chi… W nocy wszystkie koty są czarne, nawet albinosy!, Cha, cha, cha…

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Al-Isra&prev=search

  CZY W GĘSTYM LESIE, BIAŁE JEST NADAL BIAŁE, CHOCIAŻ ŚWIECI SŁOŃCE?

  Czarny Las

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czarny_Las

  Biała odmiana człowieka

  ,,… Odmiana biała obejmuje ludzi przystosowanych do klimatu umiarkowanego o małym nasłonecznieniu. Pierwotnie tereny zamieszkiwane przez odmianę białą były w większości pokryte lasami. Tułów proporcjonalny do długości kończyn oraz mała ilość pigmentu w skórze ułatwiająca syntezę witaminy D uznawane są za przystosowania do warunków środowiska w naturalnym miejscu występowania odmiany białej…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_odmiana_cz%C5%82owieka

  Jebane szmule, kto nam wyciął LASY i zamienił, w g… pola ,,uprawne”, gdzie trzeba harować od świtu do zmierzchu?

  POLE – ŁĄKI I POLA – POLANIE – POLONIA – POLSKA – POLACY – PO-LACZKI – CO ZA BZDURY, KTO TO WYMŚLIŁ?

  Encyklopedia staropolska/Lachy

  https://pl.wikisource.org/wiki/Encyklopedia_staropolska/Lachy

  Lechici

  http://wspanialarzeczpospolita.pl/tag/lachy/

  CZY TO PRZYPADKIEM NIE PAN, BYŁ STWÓRCĄ EDENU, GDZIE WSZYSTKO ROSŁO NA DRZEWACH, A NIE W PIACHU?

  K-RAJ – RAJ, I J-EDEN – EDEN, JAK TO PODOBNIE BRZMI – JEST TO BARDZO DZIWNE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Eden_(raj)

  Hejka!

  Polubienie

 85. julius
  A tu w mojej okolicy znalazło się kilku takich co to koniecznie chcieli być pewni, że mają czysto słowiańskie geny i takież DNA.
  Jeździli do Warszawy, krew, mocz, włosy i ślinę oddawali do badania i po badaniach okazało się, że jeden ma identyczne DNA z szympansem z Warszawskiego ZOO, inny z gorylem, a jeszcze inny ze świnią.
  Jak to możliwe, pytał jeden drugiego?
  – A no, wszyscy pochodzimy od małpy– tłumaczył jeden.
  – Ale ten z genami świńskimi jak to wytłumaczysz?
  – A żre dzień w dzień świńskie mięso, to jakie ma mieć DNA.

  Polubienie

 86. No tak, w końcu jesteś tym co jesz.
  @Przemek, że też Kaz nie wpadł jeszcze na pomysł nagrania piosenki o wężu 🙂 Przecież jest dobry w te klocki, a wąż stał się już tak kultowy w naszym małym kręgu, że mógłby być emblematem strony 😉

  Polubienie

 87. Łukaszenka Akceptuje Babicza jako Człowieka Putina na Białorusi

  Paul Goble

  Staunton, 24 sierpnia – Ostatecznie i pomimo dużego opóźnienia, Alaksander Łukaszenka nie mógł odrzucić nalegań Władimira Putina, żeby ​​Mińsk zaakceptował Michaiła Babicza jako ambasadora rosyjskiego i specjalnego przedstawiciela Putina na Białorusi, pomimo tego, że Ukraina odrzuciła go dwa lata temu i wiele osób w Mińsku niepokoi się jego rolą.

  Urzędnicy białoruscy dali jasno do zrozumienia, że ​​są zaniepokojeni tym kto ma doświadczenie w organach bezpieczeństwa, a nie dyplomacji i obawiają się, że Babicz może być „zbyt aktywny” w obszarach wykraczających poza to, za co zwykle odpowiada dyplomata. Ale na spotkaniu w Soczi Łukaszenko w końcu dał swoją zgodę (belaruspartisan.org/politic/435714/ i belaruspartisan.org/politic/435711/).
  Po pokonaniu tego ostatniego „dyplomatycznego” dystansu, zarówno Władimir Putin, jak i rosyjscy komentatorzy nie mogli powstrzymać się od podkreślenia, co jest niefortunnym faktem, że Babicz będzie kimś więcej niż tylko kolejnym ambasadorem, nawet najważniejszym białoruskim partnerem politycznym i handlowym.

  Putin ze swej strony powiedział Babiczowi, że „nie możesz się zajmować tylko pracą dyplomatyczną, ale również pracą w sferze ekonomii reprezentującą interesy Rosji jako jej specjalny przedstawiciel. Spodziewam się, biorąc pod uwagę twoje doświadczenie w pracy rządowej na najbardziej zróżnicowanych i wysokich stanowiskach, że to odpowiedzialne zadanie będzie w twoich wiarygodnych rękach „(rosbalt.ru/russia/2018/08/24/1727024.html).

  Ponadto przywódca Kremla powiedział, że zamierza „regularnie spotykać się” z Babiczem, aby omawiać, jak idzie ta „praca”. Siergiej Markow, komentator z Moskwy, ściśle związany z Kremlem i organami bezpieczeństwa, wskazał, że dyplomacja nie będzie główną odpowiedzialnością Babicza (kp.ru/daily/26873.7/3915355/).

  „Jestem pewien – mówi Markow – że tak silny i doświadczony urzędnik, jak Michaił Babicz, będzie w stanie uwolnić wszystkie” węzły między Rosją i Białorusią, które istnieją.” Ale nawet więcej, moskiewski komentator mówi: „Babicz będzie współpracować z białoruskimi władzami, by przeciwdziałać zachodnim staraniom o zorganizowanie Majdanu w Mińsku. ”
  „Na naszych oczach” – kontynuuje – „Zachodnie fundacje próbują powtórzyć na Białorusi to, co już zrobili na Ukrainie, popierając antyrosyjski nacjonalizm. Poprzez swoją działalność Babicz jest człowiekiem sił specjalnych [specnazowiec] „i dlatego można na niego liczyć, niezależnie od napotykanych przeszkód.
  http://windowoneurasia2.blogspot.com/

  Polubienie

 88. Ramzan Władimirowicz

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1613301,1,kadyrow-czeczenski-syn-putina.read

  Przyjaciel Putina wtrąca ludzi do obozu koncentracyjnego

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/oboz-koncentracyjny-dla-gejow-w-czeczenii/j07t4ps

  KUMPEL KUMPLA JEST TAKŻE MOIM KUMPLEM!

  ,,Marzyłem o spotkaniu z panem”. Kadyrow u Łukaszenki

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/kadyrow-u-lukaszenki-marzylem-o-spotkaniu-z-panem,775836.html

  Były premier Czeczenii ambasadorem Rosji na Białorusi

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/michail-babicz-byly-premier-czeczenii-ambasadorem-rosji-na-bialorusi,863513.html

  CHYBA TRZEBA POBUDOWAĆ KOLEJNY MUR, ABY WSZYSTKICH CZECZENÓW Z KAUKAZU NIE WYWIAŁO, PRZECIEŻ NA SATRAPÓW KTOŚ MUSI PRACOWAĆ!

  Czeczeni koczują na granicy polsko-białoruskiej. Jak zmienić procedurę uchodźczą?

  https://www.dziennikwschodni.pl/biala-podlaska/czeczeni-koczuja-na-granicy-polsko-bialoruskiej-jak-zmienic-procedure-uchodzcza,n,1000202361.html

  Polska przyjęła już ponad 80 tysięcy Czeczenów i wciąż przyjmuje następnych. Czy komuś to przeszkadza?

  https://natemat.pl/155107,polska-przyjela-juz-blisko-90-tysiecy-uchodzcow-z-czeczenii-dzis-zostala-ich-tylko-garstka-bo-nie-chcieli-u-nas-zostać

  Hej!

  Polubienie

 89. Oooooooooo, wykorkował kolejny us-rajski jastrząbek, który na Północny Wietnam zrzucał w ,,prezencie”, specjalne buuumbonierki – dar z niebios! Niech mu piekło lekkie będzie, a w kotle pod wysokim napięciem, nigdy nie zabraknie smoły i siarki!

  John Sidney McCain III

  https://pl.wikipedia.org/wiki/John_McCain

  Coś takiego, a US-raj to jest imperium samego dobra, szczęścia i absolutnej miłości? Chi, chi, chi…

  Zmarł senator John McCain, jastrząb rozumiejący to, że Rosja to wciąż imperium zła

  http://trybun.org.pl/2018/08/26/zmarl-senator-john-mccain-jastrzab-rozumiejacy-to-ze-rosja-to-wciaz-imperium-zla/

  Wietnam wciąż umiera

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/wietnam-wciaz-umiera/

  Agent Orange zbiera swoje żniwo. Po ponad 40 latach od zakończenia wojny, w Wietnamie wciąż rodzą się zdeformowane dzieci

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/agent-orange-zbiera-swoje-zniwo-po-ponad-40-latach-od-zakonczenia-wojny-w-wietnamie-wciąż

  Wietnam: Amerykanie oczyszczają ziemię skażoną przez Agent Orange

  https://wiadomosci.wp.pl/wietnam-amerykanie-oczyszczaja-ziemie-skazona-przez-agent-orange-6082123525476993a

  The Vietnam War’s Agent Orange legacy | Unreported World

  Wybitnie bezczelny typ, kostucha już pukała do drzwi, a on miał jeszcze czelność krytykować ,,DOBRĄ PODMIANĘ!” Cha, cha, cha…

  Przed śmiercią John McCain wystosował druzgocący apel do PiS. Cały świat to widział

  https://pikio.pl/beata-szydlo-john-mccain/

  Hej!

  Polubienie

 90. Swoją drogą, ciekawe czy z tym rakiem to czasem nie przykrywka. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby jakiś „fan” (wietnamski kelner?) tego „miłośnika pokoju” podziękował mu daniem z Agentem O. albo jakąś paczuszką ze zubożonym uranem (to raczej prezent od bliskowschodnich miłośników US Army).

  Polubienie

 91. Swoją drogą od dawna się mówiło że McCain jest poważnie chory także nie ma tu co wyszukiwać cudów na kiju i spiskowych teorii świata .Miał raka umarł . My też wszyscy umrzemy wcześniej czy póżniej . Wszystko to zależy od szczęścia i trybu życia .
  Japończyki długą żyją bo króluje tam Kaizen czy to w życiu czy biznesie .Tu praktycznie nie znane .

  Polubienie

 92. Co do prezentów dla US ARMY niosącej demokrację dla wszystkich to mi się najbardziej podobał prezent od Czecha a bo i śmieszny i bez agresji .

  Polubienie

 93. @Wonsz – No ja się tam nie znam, więc kopii kruszył nie będę 😉 Ale chyba nie jest niemożliwy scenariusz, w którym McCain zostaje śmiertelnie napromieniowany jakimś radioaktywnym badziewiem (kojarzy mi się jeden film z Melem Gibsonem), gdzie dawka jest tak wielka, że już nie ma dla niego ratunku. A może i rak, w takim razie ciśnie się na usta Pan Bóg nierychliwy, ale sprawiedliwy.

  Polubienie

 94. Grzanku ja takich powiedzeń unikam bo nie wierzę w siłę wyższą czy to będzie Bóg żydowski czy cokolwiek innego ale mogę się mylić i jak coś istnieje jak to na poniższym filmiku :

  No to pewnie McCain dostanie zdrowo po tyłku pokrzywą od tej siły wyższej i żadne tutaj płaczki na ziemi nie pomogą .

  Polubienie

 95. No tak się utarło mówić, usankcjonowanego tradycją powiedzenia przecież nie zmienię. A czy ktoś „wierzący”, czy nie, to bez większego znaczenia. W razie czego w miejsce „Bóg” wstawić sobie ‚kostucha’, ‚siła wyższa’, ‚natura’, ‚los’ czy cokolwiek kto preferuje. 😉

  Polubienie

 96. Grzanku tu już nima co zbirać jak to się mówi po chłopsku . Wczoraj tak weszłem pożartowałem trochę z borejko i jego kłótniami z bardzo wierzącą siostrą bo w sumie to porządny gość . W każdym razie tam mam pozamiatane .

  grzanek 27 sierpnia 2018 o 7:43 AM
  Wężyk a jak tam relacje z Przemkiem? Już podaliście sobie graby na zgodę?

  Polubienie

 97. Nie lubię zbytnio teorii spiskowych. Ale równie dobrze dobić McCaina mogli jego towarzysze. Stary dziad zrobił swoje i stary dziad może odejść. Przyjdą nowe dziady.

  Polubienie

 98. PO CO DOBIJAĆ STAREGO CZŁOWIEKA ŚMIERTELNIE CHOREGO . SENSU W TYM NIE MA . I Z JAKICH POWODÓW? . MCCAIN BYŁ WIELU W USA POTRZEBNY .

  przemex 27 sierpnia 2018 o 8:47 AM
  Nie lubię zbytnio teorii spiskowych. Ale równie dobrze dobić McCaina mogli jego towarzysze. Stary dziad zrobił swoje i stary dziad może odejść. Przyjdą nowe dziady.

  Polubienie

 99. W sumie racja, rak nie-rak, bez znaczenia. Grunt, że dołączył do Rockefellera i Brzezińskiego 🙂 Oby jak najprędzej przywitali Sorosa, Kissingera i resztę zgrai. Tak nam dopomóżta słowiańskie bogi 🙂

  Polubienie

 100. GRZANEK PEWNIE SIĘ DOCZEKASZ BO TO JUZ STARE DZIADY CHYBA ŻE WYMYŚLĄ JAKĄS MIKSTURĘ NA NIEŚMIERTELNOŚĆ ALBO TAK JAK DISNEY SIĘ ZAMROŻĄ .

  grzanek 27 sierpnia 2018 o 9:03 AM
  W sumie racja, rak nie-rak, bez znaczenia. Grunt, że dołączył do Rockefellera i Brzezińskiego 🙂 Oby jak najprędzej przywitali Sorosa, Kissingera i resztę zgrai. Tak nam dopomóżta słowiańskie bogi

  Polubienie

 101. No pewnie pamiętasz, że stary pierdziel Rockfeller miał chyba z 7 przeszczepów serca, więc to że kombinują nad jakąś ambrozją jest dla mnie więcej niż pewne. Możliwe też, że wiele konfliktów zbrojnych, które wywołują ma jako jeden z celów właśnie pozyskiwanie części zamiennych / dla nich. W warunkach wojennych nikt nie patrzy na rączki i nie zadaje niewygodnych pytań, jak mogłoby to mieć miejsce w przypadku zwykłego miejskiego prosektorium.

  Polubienie

 102. W sumie McCain ostatnimi czasy robił krecią robotę Trumpowi.
  Więc kto wie czy ktoś z frakcji Trumpa go nie uciszył. Niemniej jakby nie było, to wali mnie to. Ważne że już go nie ma. 🙂

  Polubienie

 103. @Grzanek

  „Wężyk a jak tam relacje z Przemkiem? Już podaliście sobie graby na zgodę?”

  Ja bym może węża jeszcze zniósł, choć mnie irytuje. Wąż popełnił jednak błąd. Wyskoczył na głowę Kazowi. Kaz się wkurwił i wyjechał na wężu.
  A mówiłem wężowi kiedyś, żeby uważał co pisze i do kogo.

  Polubienie

 104. To niech Kaz się werbalnie nie pastwi nad wężem tylko popełni jakiś satyryczny kawałek o wężu 🙂 Będzie wilk syty i Kansas City 🙂

  Polubienie

 105. Wlasnie Kazmira przeprosiłem juz na blogu a pioseneczka o wezu mile widziana .A kłótnia poszła o kobę .W sumie tylko grzanek wyczuł moje jajcarzenie na 100% .

  Polubienie

 106. sssssssssss, grzanek, przemex
  Kto to taki ten Kaz?
  Czy to nie ten z Kaza Nostra?

  Tekst do piosenki o wężu mogę napisać, ale nie za frajer, dwie zwrotki na zachętę.

  Był wąż co sssikał w majteczki
  Potem jaja długo wycierał w jedwabne ściereczki
  Czasem się zesrał, też mu się zdarzało,
  Czasem na jajca wylewał kakao

  bardzo gorące

  Był wąż co na bitkony zażarcie polował
  Innych namawiał, forsy nie żałował
  Inwestował zażarcie, inwestował skrycie
  To była jego pasja i to drugie życie

  itd.
  itp
  Tylko czy ja jako biznesmen, mam pisać teksty do piosenek, a ktoś będzie na tym kasę kręcił?
  Wąż zapłaci, Kaz zaśpiewa, a nie, to nie będzie o wężu ballady.
  To jak wąż płacisz?
  Ostatecznie mogę nawet zaśpiewać i dać to na You Tube.

  Polubienie

 107. Adminek no to dałeś do wiwatu . ha ha ha . Ubawiłem się przednio . A myslałem że to tylko ja tu jajcarze . W sumie to ludzie nie mają poczucia humoru .Nerwusy straszne .Wszystko biorą na poważnie o mało im żyłka nie pęknie oprócz kochanego grzaneczka mojej luby i adminka .
  Na WPS 1jest taki filmik gdzie jedna pani sprzedaje jakieś fajne rzeczy tajemnicze .Grzanek wie o kogo chodzi .
  Może bym ci tam coś kupil
  Adminek może taki fajny gadzet bys chciał ha ha ha
  https://paulinamoskalik.pl/pl/30-gadzety

  Polubienie

 108. Grzanek ty wiesz że szczypior produkuje się u opolczyka .Poszedł tam na skargę na gąsienicę .Chciał się wypłakać bo go PZ wywalił . Dorosłe chłopy a jak dzieci ha ha ha .

  Polubienie

 109. Oczywiście na WPS tego sklepu nie ma .Jest tylko ta pani .Całkiem mądrze gaworzy a to niejaki Maciej grzanek twierdzi ze szczypior tak o jej sklepie tam pisał że musiałem zobaczyć co to za sklep .

  Polubienie

 110. Oczywiście na WPS 1 ale dobrze że D.Kosiur zamieścił jej wypowiedz bo mądrze gada ale Maciej wszystko zepsuł tak ją obsrywając .
  Panie premierze .Komu tu ufać jak żyć .
  Wszędzie agenci , nienawidzący mnie pułkownicy internetowi .

  Polubienie

 111. Na pogrzebie us-rajskiego jastrzębia nie będzie szwabskiego atutu/włóczęgi! Decyzję ,,trupów” należy uszanować, panie wagabundo! Chi, chi, chi…

  John McCain nie chciał Donalda Trumpa na swoim pogrzebie. Zastąpi go wiceprezydent

  https://wiadomosci.wp.pl/john-mccain-nie-chcial-donalda-trumpa-na-swoim-pogrzebie-zastapi-go-wiceprezydent-6288606030100097a

  Ostatnie życzenie zmarłego McCaina. Chodzi o Donalda Trumpa

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/swiat/pogrzeb-mccaina-w-niedziele-nie-chcial-obecnosci-trumpa/04bge4z#slajd-5

  McCain i Trump: wymiana ciosów do końca

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/mccain-i-trump-wymiana-ciosow-do-konca/j4bdhfy

  WYMIANA ŚMIERDZĄCYCH TRAMPKÓW NA CUCHNĄCE ,,BUM”, TAK SAMO, JAK U NAS NA TENISÓWKI, CZY JUNIORKI!

  https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/trump

  https://krzyzowka.net/haslo-do-krzyzowki/tramp

  https://pl.bab.la/slownik/angielski-polski/bum

  Land of the imprisoned

  http://wo.blox.pl/2008/08/Land-of-the-imprisoned.html

  Hej!

  Polubienie

 112. Gadzet jak gadzet adminku . Słuchałem tą panią na WPS1 nawet mądrze gada .Kanał miałem sobie zasubskrybować ale niejaki Maciej we wpisach na WPS 1 wybił mi to z głowy . A sklep akurat takie towary mnie nie interesują ale gadzet w sumie fajna rzecz .W sam raz dla naszego adminka .

  Polubienie

 113. Wszędzie agenci oraz nienawidzący mnie pułkownicy internetowi

  Oczywiście podpułkownika uważam za porządnego faceta i może by mnie podpułkownik Żeliwo chociaż troszku polubił na początek . Byłoby super.

  Polubienie

 114. Wszędzie agenci , nienawidzący mnie pułkownicy internetowi .

  Oczywiście tutaj żle napisałem bo miałem jeszcze dopisać oraz pułkownicy a pisząc agenci miałem na myśli naganiaczy krypto bo na tym kopaniu stracę a jak napisał adminek sam się dałem w to wciągnąć ale podpułkownik nieugięty ciągle mnie nie lubi .

  Polubienie

 115. A ja taki fajny weżuś mógłbym być symbolem tego portalu naszego adminka .Wąż niejadowity i obok dobre piwo .Co adminek na to ?

  Polubienie

 116. Grzanek ty wiesz że szczypior produkuje się u opolczyka .Poszedł tam na skargę na gąsienicę .Chciał się wypłakać bo go PZ wywalił . Dorosłe chłopy a jak dzieci ha ha ha .
  Buahaha, to niezłe jaja @wężyk. Po kim jak po kim, ale po Szczypiorze alias Metro vel Maciej (ostatnia pseudonim sceniczny Szczypiora) bym się tego nie spodziewał. Sądziłem, że ma w sobie trochę dumy i godności.

  Polubienie

 117. Swoją drogą szczypior opluł ezoteryczne brednie tej baby, a sam zachwalał u mnie prawosławne hokus pokus, jako rzekomo lepsze od guseł naćpanych hipisów, których widział gdzieś w Niemczech. No ale to cały szczypior. 😀

  Polubienie

 118. grzanek to ten Maciej to szczypior co pojechał po tej pani w kasku u PZ ? . Powiem szczerze stylowo taka sama pisanina coś mnie tak korciło że to może być szczypior .Wszędzie go poznam ale twój wpis ostatecznie przekonał mnie że to on .
  grzanek jesteś pewny ze nie można ufać tej kobiecie .Mądrze gada a sklep to chyba trochę inna bajka .

  grzanek 27 sierpnia 2018 o 2:05 PM
  Grzanek ty wiesz że szczypior produkuje się u opolczyka .Poszedł tam na skargę na gąsienicę .Chciał się wypłakać bo go PZ wywalił . Dorosłe chłopy a jak dzieci ha ha ha .
  Buahaha, to niezłe jaja @wężyk. Po kim jak po kim, ale po Szczypiorze alias Metro vel Maciej (ostatnia pseudonim sceniczny Szczypiora) bym się tego nie spodziewał. Sądziłem, że ma w sobie trochę dumy i godności.

  Polubienie

 119. No czasami tak się zapętlał w tych sofizmatach, że gdy śledzić jego wynurzenia to oczy się rozjeżdżały i robił się zez rozbieżny 😀
  Ale on świetny erysta, więc zawsze jakoś usiłował pogodzić ‚niepogadzaln’ i z faktycznej niekonsekwencji robił pozorną (pozornie ;)).

  Polubienie

 120. Grzanku zobacz szczypior mi zarzucał zmiany nicków .Nazywał pejsatym agentem na WPS1 a sam zmienia nicki . W sumie Maciej ładne imię i chyba słowiańskie ha ha ha . Podwójna moralność .

  Polubienie

 121. W sumie grzanku chyba że 4 miesiące temu nazwał cię szczypior na WPS1 szalenie inteligentnym agentem Sanhedrynu wyszkolonym wzorowo .Miałem ubaw z tego .
  Grzanek i agent sanhedrynu ha ha ha .

  Polubienie

 122. Grzanku zobacz szczypior mi zarzucał zmiany nicków .Nazywał pejsatym agentem na WPS1 a sam zmienia nicki.
  No wężyku, a ja nie omieszkałem mu tego wypomnieć, choć teraz tego nie znajdę 😉

  Polubienie

 123. Tak na koniec moich wpisów .
  grzanek jest świadkiem że ja gąsienice przez cały tydzień bronił przed wściekłymi atakami niejakiej gea – żydówki publicznie się przyznała na WPS że jest żydówką i szczypiorowym opluwaniem doktora .
  Może chociaż brawa dla węża za to a nie tylko gwizdy .
  grzanek świadkiem .

  Polubienie

 124. Grzaneczku zobacz jakie jajca się dzieją .Sanjayi zawsze bronił i chwalił szczypior na WPS1 a tu taka kłótnia .Oj zaczynam rozumieć czemu Maciej tak w weekend zaatakował tą panią .
  Zobacz grzanku :

  Polubienie

 125. Swoją drogą to ja pierwszy raz zobaczyłem tą panią w sobotę na WPS1 gdzie wkleił ją D.K i chyba był komentarz aby wiele razy ją słuchać .Nieco się podpaliłem .Zacząłem szukać co to za pani ale zaraz nastąpił potworny atak Macieja na tą kobietę .
  D. K zachwala zaraz potem krytyka .Mózg od tego paruje .Nie wiadomo kto jest kim .

  Polubienie

 126. To zdanie mi się u tego Sanjayi podoba
  ” Udaje antysystemówkę a jak sobie nie radzi zobaczcie wzywa system , sądy do pomocy . Uwierzcie mi żeby ktoś mi zrobił niewiadomą jaką krzywdę tam pomocy szukać nie będę ”

  Całkiem mądre zdanie .
  Tyle .

  Polubienie

 127. Tu jej film ale niejaki Maciej twierdzi żeby jej nie ufać.

  TA PANI, BARDZO TRAFNIE OCENIA SYTUACJĘ W PO—LIN! PASOŻYDY ROBIĄ WSZYSTKO, ABY WYPĘDZIĆ RDZENNYCH POLAKÓW Z ICH WŁASNEGO KRAJU!

  GŁODOWA PENSJA 3000 ZŁ – PRZECIEŻ PAMIĘTAMY WYPOWIEDŹ, PEWNEJ UŻYTECZNEJ IDIOTKI, KTÓRA DLA SZMULI I ICH SZMALU, WSKOCZYŁABY W OGIEŃ!

  PYTANIE DO PANI, OBECNIE ,,NIEBIESKIEJ” KOMISARZ: – A JAK SIĘ NAZYWA CZŁOWIEK, KTÓRY PRACUJE TYLKO ZA TRZY KÓŁKA MIESIĘCZNIE?

  Afera taśmowa. Bieńkowska: Za 6 tys. zł to pracuje złodziej albo idiota

  https://www.wprost.pl/507484/Afera-tasmowa-Bienkowska-Za-6-tys-zl-to-pracuje-zlodziej-albo-idiota

  PIERWSZEGO DNIA DOSTAŁA DODATEK STRESOWY W WYSOKOŚCI – 174 TYS. ZŁ.

  Bieńkowska pierwszego dnia w Brukseli zarobiła …

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/elzbieta-bienkowska-pierwszego-dnia-w-pracy-zarobila-174-tys-zl/g2d11s4#slajd-3

  PIĘĆ LAT PRZEPRACOWANE W ,,JEWROPEJSKICH KAMIENIOŁOMACH” I DOŻYWOTNIA EMERYTURKA – 18,5 TYS. ZŁ.

  Brukselskie zarobki Bieńkowskiej

  http://niezalezna.pl/59161-brukselskie-zarobki-bienkowskiej

  BYŁA MĘŻYNA STANU, JUŻ PRZEBIERA NOGAMI I ZAPOWIADA, ŻE TEŻ CHCE ,,ŁUPAĆ/ŁUPIĆ” KAMIENIE W JEWROPEJSKICH KAMIENIOŁOMACH!

  Beata Szydło kandydatką PiS do Parlamentu Europejskiego. ,,Chyba nie jest to tajemnicą”

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-08/krasnodebski-wypowiedzial-sie-o-przyszlosci-beaty-szydlo-chyba-nie-jest-to-tajemnica/

  I O TO CHODZI, ŻE DUŻYM ŚWINIOM, ZAWSZE PEŁNE KORYTO SIĘ NALEŻY!

  „PiS-owska” ordynacja do PE to leczenie dżumy cholerą. Łamie prawo UE, dużym partiom daje wszystko

  https://oko.press/pis-owska-ordynacja-do-pe-to-leczenie-dzumy-cholera-lamie-prawo-ue-duzym-partiom-daje-wszystko/

  PO i PIS walczą zażarcie

  Hej!

  Polubienie

 128. KIKA Z TYMI ŚWINIAMI TRAFIŁEŚ W SEDNO .RÓŻNICA JEST TYLKO TAKA ŻE JAK JA KIEDYŚ HODOWAŁ ŚWINIE TO GDY JE NAKARMIŁEM GOTOWANYMI KARTOFELKAMI TO ONE OD KORYTA ODCHODZIŁY I PRZESTAWAŁY KWICZEĆ A NAWET SZCZURA ODGONIŁY .DOBRY BYŁ ZE ŚWINEK POŻYTEK .

  A TE Z NAPISEM KTÓRE TU WKLEIŁEŚ TO ŻRĄ ŻRĄ I CIĄGLE ŻRĄ OD KORYTA NIE ODCHODZĄ I CIĄGLE MAJĄ APETYT .
  A MOZE TO TAKA ODMIANA ŚWINEK BU BU HA HA HA

  Polubienie

 129. Jak Niemcy bronią się przed polskimi produktami. Oto jawna dyskryminacja na rzekomo wspólnotowym rynku
  Wszystkie państwa wchodzące w skład UE muszą respektować cztery podstawowe zasady: swobodnego przepływu osób, swobodnego przepływu kapitału, swobodnego przepływu usług oraz swobodnego przepływu towarów. Teoretycznie zasady te nie powinny być niczym ograniczane. W praktyce bywa z tym jednak różnie. Dla przykładu – polskie towary, które są produkowane zgodnie ze wszystkimi unijnymi standardami i dyrektywami, bardzo często nie mogą wejść na rynek niemiecki. Powód? – Muszą podlegać dodatkowej i bardzo kłopotliwej wewnętrznej certyfikacji.

  Czytaj więcej: http://niewygodne.info.pl/…/04522-Jak-Niemcy-bronia-sie-prz…

  Polubienie

 130. No przecież ktoś tymi starymi Niemcami musi się opiekować .Tylko czemu Polacy za psi pieniądz .

  KURSÓW PŁATNYCH Z NIEMIECKIEGO DLA OPIEKUNEK Z POLSKI DO OBCIERANIA TYŁKÓW STARYCH NIEMCÓW NA FULL WYPAS .

  Polubienie

 131. Może kultura?
  Czy wolisz koniec świata?

  A może koniec wierszyka o wężu, znaczy się ostatnia zwrotka?

  Że wąż jest w porządku
  Wszyscy to poznali
  Teraz go szanują
  Nawet pokochali.

  Polubienie

 132. wolałbym cos o Rosji adminku . Adminku ty mnie tak nie chwal bo mnie znowu podpułkownik zaatakuje i zawał mam na bank . Ja się od dziecka bałem wojskowych mam fobię wojskową ale paru fajnych zupaków znałem ale tylko gadali o gołych babach .

  Polubienie

 133. Oczywiście nikogo sądem nie straszyłem a te przepisy z KK zerżnąłem z jakiegos forum . Nigdy w życiu w sadzie nie byłem i nigdy tam nie pójdę ani nikogo nie pozwę.

  Polubienie

 134. O Rosji ci się chce czytać?
  Toż to tam sama bieda, samogon, upadek, co tam jeszcze, acha, tajga i mrozy i białe niedźwiedzie i zsyłki na Sybir.
  To może lepiej o Ameryce, tam dolary, bogactwo, demokracja, wolność i takie tam duperele. Sam popatrz, film nie kłamie.

  Polubienie

 135. Ad Grzanka

  Swoją drogą, ciekawe czy z tym rakiem to czasem nie przykrywka. Nie zdziwiłoby mnie, gdyby jakiś „fan” (wietnamski kelner?) tego „miłośnika pokoju” podziękował mu daniem z Agentem O.

  Grzanek, to nie był wietnamski kelner, lecz kumple po fachu, którzy gratis nasypali w czapeczkę pomarańczy i mandarynek! Czyżby zapomnieli, że każdy miecz jest obosieczny!

  Czy Agent Orange spowodował raka Johna McCaina?

  https://pl.medic-life.com/did-agent-orange-cause-john-mccain-s-cancer-11291

  Did Agent Orange Cause John McCain’s Cancer?

  https://www.healthline.com/health-news/did-agent-orange-cause-mccains-cancer#1

  Atrocities of war: Agent orange

  http://www.theamericansixties.com/agent-orange.html

  Laos Agent Orange Survey

  http://www.warlegaciesproject.org/laos-agent-orange-survey

  Henry Kissinger i zbrodnie przeciwko ludzkości. Część III. Kambodża-Wietnam-Laos

  https://www.salon24.pl/u/damzuchowski/655169,henry-kissinger-i-zbrodnie-przeciwko-ludzkosci-czesc-iii-kambodza-wietnam-laos,2

  Hejka!

  Polubienie

 136. Dzięki kika, coś tam się o uszy obiło 😉 Ad Kissingera, to podobno jeszcze np. w Timurze Wschodnim coś nawywijał (jakieś małe ludobójstwo).

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s