REFORMA czy PRZEBUDOWA cz.3


Kultura

Ile osób pracuje w kulturze, ile obiektów przeznaczonych i zajmowanych jest na cele kulturalne? Ile to nas kosztuje i czy władowane w kulturę pieniądze jakoś się nam zwracają?

A jeśli się nie zwracają. Jeśli społeczeństwo nie ma z tego pożytku, nie chce oglądać takiej kultury ani w teatrze, ani w filharmonii, ani w galerii, to wniosek jest jeden.

Zlikwidować ministerstwo kultury i jego wszystkie placówki.

To samo zrobić z ministerstwem sportu, bo aż przykro patrzeć, jak taki sportowiec dobiegłszy do mety pada z wywieszonym na brodę jęzorem i nie ma ani siły się podnieść, ani złapać oddechu. A przy tym zdarzają się także przypadki nagłej śmierci. Umiera młody całkowicie zdrowy człowiek. Umiera z całkowitego, skrajnego wycieńczenia organizmu. Sport tak i to w dużej ilości godzin, ale nie wyczynowy, nie zawodowy, a jedynie dla poprawienia kondycji fizycznej, sport w szkole i sport dla samej przyjemności.

Z kulturą podobnie, chce ktoś tworzyć dzieła sztuki, malować, rzeźbić, pisać wiersze, proszę bardzo. Ale na własny rachunek. To by oznaczało, ze ta sztuka ma być tej klasy i urody, by ktoś chciał ją oglądać, podziwiać i kupować.

Każda inna, poniżej tych kryteriów nie ma prawa zaistnieć, a już na pewno państwo nie powinno na nią łożyć milionów z naszej podatkowej kasy.

Ostatni raz w teatrze byłem lat kilkadziesiąt temu na sztuce pt.,, Lot nad kukułczym gniazdem”.

Nawet była niezła, ale oglądnąłem kilka lat później tą samą sztukę w kinie z Jackiem Nicholsonem w roli głównej o niebo lepiej zagraną, niedającą się porównać z tą teatralną.

Nie wiem czy to prawda czy nie, faktem jest, że taką informację wyczytałem w jednej z amerykańskich gazet, że;

W Los Angeles i okolicy w filmie znajduje zatrudnienie aż 5,5 miliona osób.

To spora część mieszkańców wymienionego miasta.

Ale oprócz Los Angeles także kręci się filmy w San Francisco. Przy okazji jak jedzie się ,,hajłejem” z Sacramento do San Francisco to po prawej stronie można w pewnym momencie na zboczu wzniesienia zobaczyć wieki biały napis ,,Hollywood”.

Amerykanie kręcą filmy także w Nowym Jorku, w Filadelfii, na Florydzie i zapewne w innych miejscach także. Za tego wynika, że produkcja filmowa w USA to miejsca pracy, sporo miejsc pracy, to spore pieniądze i spore zyski.

Skutek jest taki, że nasza polska telewizja zawalona jest amerykańskimi filmami. Powtórki tych filmów lecą latami na okrągło, a polskich filmów jakby brakowało. Podobnie z serialami, tu przewagę też mają seriale zagraniczne, meksykańskie, ostatnio tureckie. W Polsce filmów fabularnych i seriali telewizyjnych produkuje się za mało i zbyt niskiego lotu. Za to czas na ekranie wypełnia się programami z kuchni i z drugorzędnych politycznych przepychanek.

W kulturze siedzi mnóstwo ludzi, ale tych od siedzenia jest zdecydowana przewaga nad tymi co tworzą…szmirę nie dzieła, a szmirę i tandetę co sami określają jako chałturę.

Sprawdziłem jak wygląda kultura w mieście Olsztynie

Urząd Marszałkowski przeznaczył w tym roku na kulturę prawie 64 mln zł. To o ponad 7 mln więcej niż rok temu.

Miejscowy teatr dostaje 9 mln zł, filharmonia 6 mln zł.

Jeśli ani teatr, ani filharmonia nie jest w stanie utrzymać się z tego co robi, z przedstawień czy koncertów, to albo ceny biletów są za niskie (teatr– od 60 do 80 zł na spektakl premierowy), albo brak widowni, a ponieważ raczej to drugie, więc po co to trzymać, po co to utrzymywać?

Nie jestem w stanie znaleźć informacji ile osób w mieście pracuje w placówkach kulturalnych i ile z tych 64 mln idzie na same wypłaty, ale znalazłem w Internecie poniższą informację odnośnie ministerstw i tak:

W Ministerstwie Kultury i Dziedzictwa Narodowego pracuje 1,8 tys. pracowników,  pobierając wynagrodzenie na łączną kwotę 90 mln zł.

Dla porównania w Ministerstwie Zdrowia pracuje 1,3 tys. pracowników pobierając wynagrodzenie na łączną kwotę, 84 mln zł.

A sam budżet min. Kultury?

DOCHODY 6.639 tys. zł WYDATKI (po nowelizacji): 4.839.979 tys. zł

http://www.mkidn.gov.pl/media/docs/budzet/20180711Sprawozdanie_z_wykonania_budzetu_cz_24_i_dzialu_921_-_KiODN_za_2017r.pdf

żeby było czytelniej, w zaokrągleniu dochody 6,6 miliona zł, wydatki 4 miliardy 840 milionów zł.

Pomniejszmy nieco tę skalę do kwoty 6 tyś sześćset zł dochody i proporcjonalnie do 48 tysięcy zł wydatki

Rolnik dobrał sobie z ajencji rolne kilkanaście hektarów ziemi, oborał i posiał pszenicę wydając na ziarno 48 tyś zł, a zebrał i sprzedał pszenicy jedynie na kwotę 6 tyś. zł

Czy w roku następnym znów będzie kupował ziarno, orał, siał i ponosił straty, czy po prostu pozostawi ziemię odłogiem?

Czy nie tak samo powinno się zrobić z tą tak zwaną kulturą, powiedzmy sobie z pseudo kulturą?

Postawię pytanie przysłowiowemu Kowalskiemu.

Panie Kowalski, płaci pan w zabieranych panu podatkach na kulturę, kiedy był pan ostatni raz w teatrze, w filharmonii, w galerii, w bibliotece, w domu kultury?

Nie był pan, nie interesuje pana nowoczesna sztuka, mówi pan najczęściej że jej pan nie rozumie, nie chce pan oglądać Magbeta na scenie teatru na której aktorzy noszą dżinsy i karabiny kałasznikowa?

Nowoczesnego pseudo malarstwa też nie chce pan oglądać?

Ja się panu nie dziwie. Taka sztuka mnie również nie interesuje. Na taką sztukę również nie chcę wydawać swoich pieniędzy.

Co więcej myślę, że warto byłoby po prostu zlikwidować Ministerstwo Kultury i wszystkie jego placówki, a ludziom tam zatrudnionym, łącznie z tymi tak zwanymi artystami, dać do wyboru, albo pracę na przykład w zakładach komunalnych przy wywozie czy sortowaniu śmieci, albo niech zaczną kręcić filmy nie gorsze od komercyjnych filmów amerykańskich, meksykańskich, tureckich. Amerykanie na tym zarabiają. Może i nasi twórcy kultury i sztuki też by zaczęli zarabiać bez państwowych dotacji.

Byśmy nie musieli kupować obcej produkcji, mając dostatek swojej krajowej. Do tej pory mieliśmy turecki serial ,,Wspaniałe Stulecie” i krajowych Kiepskich, bardo kiepskich. Dla tego prosi się aby zacząć robić kulturę wyłącznie za własne pieniądze, bo tymi zawsze gospodarzy się oszczędniej i z rozmysłem i tylko taki sposób uchroni kulturę przed szmirą i chałturą.

W końcu zrobić coś dobrze i dobrze to sprzedać, to też sztuka.

I tylko taka sztuka ma rację bytu.

Poniżej przykład, że można coś tam namalować, czy ukleić z gliny nie tracąc kilka lat na tak zwane studiowanie w akademiach sztuk (nie)pięknych.

Modelka

Magnat

Zawisza Czarny, szkic olejny.

Sezam, Ali Baba i 40–tu rozbójników

Hannibal głowa z gliny

Luis de Fine

ALuis de Fine

Reklamy

133 uwagi do wpisu “REFORMA czy PRZEBUDOWA cz.3

 1. Wow, to pan Tadeusz malował? Super.

  Skutek jest taki, że nasza polska telewizja zawalona jest amerykańskimi filmami. Powtórki tych filmów lecą latami na okrągło, a polskich filmów jakby brakowało. Podobnie z serialami, tu przewagę też mają seriale zagraniczne, meksykańskie, ostatnio tureckie. W Polsce filmów fabularnych i seriali telewizyjnych produkuje się za mało i zbyt niskiego lotu. Za to czas na ekranie wypełnia się programami z kuchni i z drugorzędnych politycznych przepychanek.Nic dodać, nic ując.
  żeby było czytelniej, w zaokrągleniu dochody 6,6 miliona zł, wydatki 4 miliardy 840 milionów zł.
  O proszę, a mówią, że z pustego to i Salomon nie naleje.

  Jeśli ani teatr, ani filharmonia nie jest w stanie utrzymać się z tego co robi, z przedstawień czy koncertów, to albo ceny biletów są za niskie (teatr– od 60 do 80 zł na spektakl premierowy) (…)
  A może właśnie za wysokie, i stąd niska frekwencja? 🙂 Za PRL do teatru chodziło się za symboliczne grosze i zainteresowanie tą formą szutki było jakby nieporównanie wyższe. 🙂

  Polubienie

 2. Coś się porobiło, nie miało być wytłuszczone.

  Wow, to pan Tadeusz malował? Super.

  Skutek jest taki, że nasza polska telewizja zawalona jest amerykańskimi filmami. Powtórki tych filmów lecą latami na okrągło, a polskich filmów jakby brakowało. Podobnie z serialami, tu przewagę też mają seriale zagraniczne, meksykańskie, ostatnio tureckie. W Polsce filmów fabularnych i seriali telewizyjnych produkuje się za mało i zbyt niskiego lotu. Za to czas na ekranie wypełnia się programami z kuchni i z drugorzędnych politycznych przepychanek. Nic dodać, nic ując.
  żeby było czytelniej, w zaokrągleniu dochody 6,6 miliona zł, wydatki 4 miliardy 840 milionów zł.
  O proszę, a mówią, że z pustego to i Salomon nie naleje.

  Jeśli ani teatr, ani filharmonia nie jest w stanie utrzymać się z tego co robi, z przedstawień czy koncertów, to albo ceny biletów są za niskie (teatr– od 60 do 80 zł na spektakl premierowy) (…)
  A może właśnie za wysokie, i stąd niska frekwencja? 🙂 Za PRL do teatru chodziło się za symboliczne grosze i zainteresowanie tą formą szutki było jakby nieporównanie wyższe. 🙂

  Polubienie

 3. Kultura, kulturą. Zabrać państwowe dotacje dla organizacji religijnych. Zagonić kler do roboty i opodatkować. Zerwać konkordat i wycofać religię ze szkół. Sporo forsy zostanie.

  Polubienie

 4. To adminowi wolno malować takie półnagie modelki? Ciekawe co na to żona. No chyba że to nie była żywa modelka 😀 Ale obraz faktycznie jak zdjęcie. Pełna profeska.

  Polubienie

 5. przemex
  Co ty przemex, kler chcesz opodatkować, sługi boże.
  Z drugiej strony jakby tak zabrać dotacje na KK, zlikwidować ministerstwa od sportu i turystki a także ministerstwo kultury, to myślę sobie, że co roku można by z zaoszczędzone w ten sposób pieniądze pobudować nową fabrykę półciężarówek, Syrenek i Polonezów, a może nawet i Jelczów i Sanów i znów bylibyśmy dziesiątą potęgą na świecie po Albanii i Bangladeszu.
  Kto jest za, a kto przeciw?

  Polubienie

 6. Our Special Correspondent in Washington, a source whose predictions we have found invaluable over the years, tells us that Trump’s impeachment grows more imminent by the day and that the forces behind the push to destroy the President and force him out of office are also staunch Pence supporters who would like to see Pence in the White House by the end of this year.
  https://www.darkmoon.me/

  Polubienie

 7. Grzanku napisałem że wiem że nasz adminek maluje i nawet ładnie .Ponadto gdybyś chciał jakiś obraz zamówić to wal do adminka śmiało .Myślę że niezbyt drogo fajny obraz ci namaluje .
  Bardzo bym prosił żeby o mnie napisać piosenkę i żebym został emblematem tego portalu .Taki symobl wężyka u góry na tej stronie .Super by było .

  Polubienie

 8. Co do tego filmiku .Nikogo nie kąsam w jaja bo ja łagodny i rozrywkowy z poczuciem humoru polski wąż niestety nie lubiany przez wszystkich .Szkoda .

  Polubienie

 9. Adminka żona to ładna pani .Sam adminek zdjęcie jej tu umieszczał a że zazdrosna bo kocha naszego adminka . Daje mu kieszonkowe .Gotuje pyszne obiadki i nie wysysa z niego pieniędzy . Ponadto mierzy mu ciśnienie dba o niego robiąc wegetariańskie obiady .
  Taka żona to skarb .
  Szkoda że ja nie mam takiej .

  Adm 28 sierpnia 2018 o 10:51 AM
  grzanek
  Ilekroć zaczynałem malować kobietę, (z pamięci albo z wyobraźni) to zawsze była awantura.

  Polubienie

 10. @Wężulek, chyba mnie nie stać, obawiam się 🙂 A pytałem dlatego, bo swego czasu sam trochę rysowałem. PoSssssdrowienia 😉

  Polubienie

 11. Taka żona to skarb .
  Szkoda że ja nie mam takiej .

  Co prawda to prawda. Ale zaraz pewnie wyskoczy Przemek (i nie bez racji), że kobita to tylko niepotrzebny garb na plecy. Z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej. Jak żyć panie prezydencie, no jak?!

  Polubienie

 12. ADMINEK JESTEM ZA ALE WIERZ DOBRZE ŻE TO TYLKO MARZENIA . ADMINKU JEŻELI POPIERASZ PIS TO WIESZ ŻE TO TYLKO FATA MORGANA .
  PRL NE VRATI JUŻ NIGDY .
  WALDEK MA PRAWO WIERZYĆ ŻE PIENIĄDZ MU NIEPOTRZEBNY ALE TRZEBA BYĆ REALISTĄ .
  W NIEDZIELĘ BYŁ NOWY SONDAŻ W TVP I MAMY ;
  1. PIS – 45 % .
  2. PO – 19 %
  A RESZTA SIĘ NIE LICZY .
  ZA ROK PIS WYGRYWA WYBORY W CUGLACH I BĘDZIE RZĄDZIŁ NASTĘPNE 4 LATA . TAKA PRAWDA . TAKIE FAKTY .

  Adm 28 sierpnia 2018 o 10:15 AM
  przemex
  Co ty przemex, kler chcesz opodatkować, sługi boże.
  Z drugiej strony jakby tak zabrać dotacje na KK, zlikwidować ministerstwa od sportu i turystki a także ministerstwo kultury, to myślę sobie, że co roku można by z zaoszczędzone w ten sposób pieniądze pobudować nową fabrykę półciężarówek, Syrenek i Polonezów, a może nawet i Jelczów i Sanów i znów bylibyśmy dziesiątą potęgą na świecie po Albanii i Bangladeszu.
  Kto jest za, a kto przeciw?

  PRZEMEX FAJNY CHŁOP ALE JEGO RODZINA NA FULL WYPAS KATOLICKA . BOREJKO FAJNY CHŁOP ALE JEGO SIOSTRA TO ZAKONNICA A RODZINA TEŻ WIERZĄCA I TAK JEST WSZĘDZIE .
  NAWET PRZEMEX NA BLOGU PRZEMEX NA SPUTNIK DZIŚ NARZEKA BO PISZĄ O PRZEŚLADOWANIACH STALINOWSKICH .
  PANOWIE MNIEJ MARZEŃ A WIĘCEJ REALIZMU . TAKA RZECZYWISTOŚĆ .

  Polubienie

 13. GRZANKU STAĆ CIĘ . ADMINEK NIE CHCE DROGO ZA OBRAZ .
  TOBIE DAŁBY ZNIŻKĘ .
  DO CZEGO CI RZĄDZĄCY DOPROWADZILI . NAWET CZŁOWIEKA NA OBRAZ NIE STAĆ .

  grzanek 28 sierpnia 2018 o 12:42 PM
  @Wężulek, chyba mnie nie stać, obawiam się 🙂 A pytałem dlatego, bo swego czasu sam trochę rysowałem. PoSssssdrowienia 😉

  Polubienie

 14. GRZANECZKU ZGODA . KOBITY MARUDNE JAK DIABLI . WYSYSAJĄ KASĘ ILE WLEZIE ALE BEZ KOBITY ANI RODZINY ANI DZIECI . ZYCIE SAMEMU JAK PALEC . MI TO NIE PASUJE ALE MOŻE SINGLE TAK LUBIĄ
  RODZINA ZAWSZE JEST POTRZEBNA .

  grzanek 28 sierpnia 2018 o 12:44 PM
  Taka żona to skarb .
  Szkoda że ja nie mam takiej .
  Co prawda to prawda. Ale zaraz pewnie wyskoczy Przemek (i nie bez racji), że kobita to tylko niepotrzebny garb na plecy. Z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej. Jak żyć panie prezydencie, no jak?

  Polubienie

 15. NO CHYBA NASZ PRZEMEK W KOŃCU POZNAŁ ŁADNĄ KOBITKĘ BO ZACZĄŁ PISAĆ O NICH DOBRZE . HUMOREK MU SIĘ POPRAWIŁ .WIDAĆ TO PO WPISACH .
  NIE MA TO JAK MAŁE RIKI TIKI TAK JAK MAWIAŁ PEWIEN BOHATER FILMU ” DOM ”
  GRATULACJE PRZEMEK .

  przemex 28 sierpnia 2018 o 12:59 PM
  Nie bierz grzanku na poważnie wszystkich moich wypowiedzi o kobietach. Czasem lubię je dziubnąć. Nic nie poradzę, że jestem taki wredny. 😛

  Polubienie

 16. PRZEMEK A CZEMU TY CIEPŁEGO SŁOWA NIE NAPISZESZ O LENINIE TYLKO CIĄGLE O STALINIE .
  LENIN BYŁ GŁÓWNYM GIEROJEM PRZECIEŻ .
  ZOBACZ PRZECIEŻ TAM JEST POMNIK LENINA .NIEPRAWDAŻ ?
  PANOWIE OGLĄDAĆ . MOŻE KTOŚ POZNA TU SWOJEGO DZIADKA ALBO BABCIE HA HA HA

  Polubienie

 17. PRZEMEK NIE WYKLUCZAM MOŻE I SIEDZĄ ALE TEŻ WIEM ZE MIAŁEŚ PÓŁ ROKU TEMU SUPER OPINIĘ O SPUTNIKU A MOŻE TO JEST TAK ŻE JAK NAM SIĘ PODOBA CO PISZE SPUTNIK TO TAM SIEDZĄ PATRIOCI A JAK SPUTNIK NAS WKURZY TO MUSI ON BYĆ OPANOWANY PRZEZ KOSZERNYCH .
  ZRESZTĄ OD PEWNEGO CZASU OBSERWUJE TAKĄ RZECZ ŻE JAK KTOŚ PISZE CO NAM NIE PASUJE TO ZARAZ ŻYD , MASON , CYKLISTA ITP .

  przemex 28 sierpnia 2018 o 1:05 PM
  A na sputniku same żydki siedzą.

  Polubienie

 18. PRZECIEZ GASIENICĘ NIE TAK DAWNO WYZYWANO OD KOSZERNYCH NA WSZYSTKIE MOŻLIWE SPOSOBY . ZWŁASZCZA CELOWAŁ W TYM GRZANEK WIE DOBRZE KTO . TYLKO JAKBY NIE ZAUWAŻYŁ TEN SZCZYPIOREK ZE NADZWYCZAJ DOBRZE MU SIĘ ROZMAWIAŁO Z NIEJAKĄ GEA KTÓRA PUBLICZNIE NAPISAŁA NA WPS1 ZE JEST ŻYDÓWKĄ . A CZEMU IM SIĘ TAK SUPER GAWORZYŁO BO SĄ ANTYSZCZEPIONKOWCAMI A GĄSIENICA NIEKONIECZNIE .
  POGLĄDY I KOLEŻENSTWO Z ŻYDAMI TEŻ MOŻE BYĆ ZAŻYŁE CO WIDAĆ NA PRZYKŁADZIE GEA I SZCZYPIORKA BO ONI NAJBARDZIEJ SRALI NA FILOZOFA .
  EFEKT
  OBOJE KOP W DUPĘ I BAN NA WPS1 ZA CO CHWAŁA PAZIOWI !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 19. Doceniam że istnieje taki portal jak sputnik. Zawsze to jakaś alternatywa. Ale też widzę, że niezbyt się różnią od naszej interii czy onetu. Powiemy wam trochę więcej prawdy niż zachód, ale jeszcze więcej nakłamiemy. Mają też jakiś kompleks na punkcie zachodniej dupokracji.

  Polubienie

 20. Rosyjski kompleks zachodniej na punkcie zachodniej dupokracji.

  Otwarliśmy się na zachód, przyjęliśmy wasze rozwiązania ustrojowe, wpuścili wasze stowarzyszenia(jak memoriał), fundacje, korporacje, banki, oszwabiliśmy Stalina, przypisaliśmy mu wszystkie zbrodnie, zrezygnowaliśmy z odpowiedniego dla Rosji autorytarnego systemu rządzenia. Zrobiliśmy wszystko co chcieliście, a wy dalej na nas plujecie!?

  Polubienie

 21. Hmm, KULTURA – co to takiego?

  KULTURO – CO SIĘ MARTWISZ, CO SIĘ SMUCISZ, ZE WSI POCHODZISZ I SPOWROTEM NA WIEŚ WRÓCISZ POD STRZECHY, BO TAM JEST TWOJE MIEJSCE, A RESZTA TO SĄ SZMULOWSKIE PIERDY, Z NUDÓW TWORZONE PRZEZ WIEKI, NA KTÓRE NIE WARTO NAWET SPLUNĄĆ! SZMUL, NIGDY NIE POSIADAŁ ZIEMI, WIĘC NIE WIE, CO TO JEST PRAWDZIWA KULTORA I TWORZY CAŁY CZAS KOSZAŁKI-OPAŁKI!

  Kultura

  ,,Kultura (z łac. colere, ‚uprawa, dbać, pielęgnować, kształcenie’) – termin ten jest wieloznaczny, pochodzi od łac. cultus agri („uprawa roli”)…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura

  https://sjp.pl/pierd

  https://pl.wiktionary.org/wiki/kosza%C5%82ki-opa%C5%82ki

  DLA KAŻDEGO CZŁOWIEKA TO JEST NAJWAŻNIEJSZA KULTURA, KTÓREJ NIENAWIDZĄ SYJIONISTYCZNE PARCHY!

  Kultura osobista

  https://eszkola.pl/wos/kultura-osobista-7113.html

  CZEMU NAM TO ZANIKŁO?

  CZY PAMIĘTAMY TAKIEGO TOWARZYSZA ,,POMOŻECIE”, KTÓRY PRZEROBIŁ WIEŚNIAKA NA CHŁOPO/ROBOTNIKA, JAK DIABEŁ KUSIŁ DUTKAMI I WYRUGOWAŁ POLSKIEGO CHŁOPA ZE WSI DO MIAST? POTOMKOWIE CHCIWEGO CHŁOPA, POZBAWIENI ZIEMI, SIEDZĄ TERAZ W MIEJKICH KURNIKACH, ZWANYCH BLOKOWISKIEM I ROBIĄ KULTURALNE KUKURYKU, ALBO CIP, CIP.

  POLSKA KULTURA NA WSI LUDZI JEDNOCZYŁA, A SZMULOWSKA KOGO JEDNOCZY!?

  Kultura ludowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura_ludowa

  Folklor

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Folklor

  SZLAG TRAFIŁ PIERWSZEGO TOWARZYSZA I JEGO FABRYCZKI, POBUDOWANE ZA SZMULOWSKIE KREDYTY, A NIEDOBITKI Z POLSKIEJ WSI… Chi, chi, chi…

  PATOLOGIA POLSKIEJ WSI, WYKREOWANA PRZEZ DŁUGOFALOWĄ POLITYKĘ SZMULI!

  Rolnik szuka żony

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rolnik_szuka_%C5%BCony

  NIECH SOBIE SZUKA STARY CAP – NAJLEPIEJ W DOMU STARCÓW!

  Hej!

  Polubienie

 22. Pewien mądry arab doradzał:
  –Nie żeń się, kup sobie niewolnicę. Będziesz miał oślicę do roboty i babę do łoża.
  Do pewnego czasu uważałem, że mędrzec dobrze radził.
  Od kilku lat mam jednak zupełnie inne zdanie.
  Ożeniwszy się, ma się i żonę do łoża i niewolnicę do roboty.
  (Są przykre wyjątki.)

  Pewna rozkapryszona dziewuszka narzekała. –Mamo ten dom to dom niewoli.
  Na to mama.
  – Ożeń się córeczko, a z domu niewoli trafisz do obozu pracy.

  Polubienie

 23. Do klasy wchodzi nowy nauczyciel i przedstawia się:
  jestem Lew Dawidowicz,jestem liberałem i będę waszym nauczycielem.A teraz dzieci przedstawcie się.Dzieci wstają i mówią:
  -jestem Natasza i jestem liberałką
  -jestem Igor i jestem liberałem
  -jestem Stiepan i jestem stalinistą.
  Nauczyciel pyta:a dlaczego jesteś stalinistą? A Stiepan powiada:mój ojciec jest stalinistą,moja matka jest stalinistą wszyscy moi znajomi są stalinistami więc i ja jestem.
  Nauczyciel powiada:a gdyby twój ojciec był złodziejem,twoja matka pijaczką,znajomi narkomanami to kim byś wtedy był?
  Stiepan:a! wtedy byłbym liberałem.

  Polubienie

 24. „Niemiec, Francuz i Żyd mieli za zadanie uprasować koszulę, zjeść bochenek chleba i wydymać kobitkę. Wszystko w 7 minut. Pierwszy wyszedł Niemiec. Zaczął prasować koszulę. Uprasował, ale czasu wystarczyło mu zaledwie na kilka kęsów chleba. Francuz zdążył wydymać kobitkę i zjeść połowę bochenka. Żyd kazał kobicie prasować koszulę, a dymając ją od tyłu, zjadł spokojnie chlebek. 7 minut wystarczyło i wygrał! Na konferencji prasowej Niemiec powiedział: – U nas na pierwszym miejscu liczy się praca, później jedzenie. Jak zostanie trochę czasu, to się zabawiamy. – Dla nas ważna jest zabawa – oświadczył Francuz. Potem należy pojeść frykasów a na końcu popracować. Żyd zaś wyznał: – U nas jest takie powiedzenie: jeśli nie wydymasz tego, co na ciebie pracuje, to jeść nie będziesz…”

  Polubienie

 25. Ze Sputnika
  Ostrzeżenie Ministerstwa Obrony Rosji o przygotowywanych przez bojowników prowokacjach z bronią chemiczną w Syrii ( co ma dać amerykanom pretekst do ataku na Syrię) może „ostudzić wojenny zapał” Stanów Zjednoczonych i zapobiec atakowi na Syrię, ale nadal trzeba być na niego gotowym,

  jeden z komentarzy pod artykułem.

  Jarosław Kaliński
  już wiemy co może przeszkodzić — poczytajcie:
  Syria – szykuje się ostateczna rozgrywka, najbliższe dni mogą być „gorące” i to w wymiarze dalece szerszym niż region.

  Rosjanie ściągając okręty z Floty Czarnomorskiej, Floty Bałtyckiej, Floty Kaspijskiej i Floty Północnej utworzyli potężne zgrupowanie okrętów i przestrzegają zachodnich partnerów przed wyreżyserowaną prowokacją chemiczną i atakiem sił USA, Wielkiej Brytanii i Francji na Syrię.
  Na wschodnim akwenie Morza Śródziemnego operuje Wydzielony Zespół Floty Rosyjskiej w składzie:

  1. Krążownik Rakietowy „Marszałek Ustionow” – świeżo po kapitalnym remoncie okręt projektu 1164 „Atlant” zwany „mordercą lotniskowców” uzbrojony jest między innymi w 64 rakiety przeciwlotnicze S-300F „Fort”, 16 nadźwiekowych rakiet P-1000 „Vulkan” o zasięgu 1000 km, prędkości 2660 km/h przenoszące głowice bojowe o masie 500 kg lub jądrowe o sile 350 kt

  2. Niszczyciel rakietowy „Siewieromorsk” typu „Udałoj” na pokładzie ma między innymi 2 śmigłowce, 8 rakietotorped „Rastrub” i 64 rakiety przeciwlotnicze systemu „Kindżał”

  3. „Pytliwyj” – Fregata rakietowa projektu 1135M „Krivak III”, wyposażona między innymi w rakietotorpedy „Rastrub”

  4. Fregata „Jarosław Mądry” z 8 wyrzutniami przeciwokrętowych rakiet skrzydlatych Ch-35, 4×8 wyrzutniami systemu p-lot „Kindżał” , 2 systemy „Kortik” i śmigłowcem Ka-27.

  5. Fregata „Admirał Makarow” – najnowszy rosyjski okręt wojenny tej klasy projektu 11356 zbudowany w/g najnowszych technologii – wyposażony jest miedzy innymi w 24 rakiety przeciwlotnicze systemu „Sztil” o zasiegu 50 km i 8 rakiet „Kalibr” NKE lub „Oniks” śmigłowiec Ka-31

  6. Fregata „Admirał Essen” fregata projektu 11356 – przenosi 8 manerwujących rakiet „Kalibr” lub przeciwokrętowych „Oniks”, 36 rakiet przeciwlotniczych systemu „Sztil” – zasięgu 50 km i śmigłowiec Ka-31

  7. Fregata „admirał Grigorowicz – bliźniak „Admirała Essena” dane jw.

  8, 9, 10 – Małe okręty rakietowe „Wysznij Bołoczek”, „Grad Swijażsk” i „Wielikij Ustjug” – okręty projektu 21631 czyli „Bujan-M” . małe ale zjadliwe, na pokładzie po 8 rakiet manewrujących „Kalibr NK” o zasiegu ok 2500 km

  11, 12 wyśmienite, groźne okręty podwodne o napędzie klasycznym „Wielki Nowogród” i „Kolpino” projektu 636 „Warszawianka” z 18 rakietami „Kalibr” różnych typów lub torpedami na pokładzie każdy

  13 Podwodny krążownik o napędzie jadrowym projektu 949A „Antiej” przeznaczony do niszczenia lotniskowcowych grup uderzeniowych marynarki USA na czele z lotniskowcami klasy „Nimitz” – wyposażony w 72 rakiety skrzydlate P-800 „Oniks” o prędkości 2,6 Ma i zasięgu do 500 km

  + dwa trałowce „Walentyn Pikul” i Turbinist” oraz duże okręty desantowe projektu 1171 „Nikołaj Filiczenkow” i „Orsk”

  Do tego sa juz potwierdzone nieoficjalne informacje o dyslokowaniu w Syrii zestawó S300 które przybyły tam drogą powietrzną.

  autorem tych słów jest Krzysztof Podgórski –

  Polubienie

 26. Nie do pomyślenia jest by w momencie kiedy Amerykanie wystrzelą swoje rakiety w kierunku Syrii, Rosjanie w jakikolwiek sposób odważyli się zareagować i odpalić chociaż jedną rakietę w stronę amerykańskich okrętów.
  To by doprowadziło do prawdziwej nawalanki pomiędzy flotami Rosją i amerykańską.
  Ponad to nie sadzę by u wybrzeży Syrii znajdowały się aż takie siły rosyjskie, a czy Rosjanie tym razem zaczną zestrzeliwać amerykańskie rakiety też raczej należy wątpić, choć to byłoby posuniecie racjonalne z punku ich polityki wobec Syrii.
  I znakomitym testem możliwości obu systemów rakietowych.

  Polubienie

 27. Przemex napisze zaraz że Amerykańce by tak nie hasali w kwestii Syrii gdyby żył Stalin i oberwali by tam dość mocno a ZSRR by nie upadł ale w końcu Gorbi ma nie na darmo super wille na Florydzie ha ha ha .

  Polubienie

 28. No zobaczymy, kto kogo.
  A może jakiś rosyjski samolot wyłączy całą elektronikę amerykańskiej flocie, tak jak to stało się z Donalem Cook na morzu Czarnym.
  To byłby obciach na całego, z tym, że to raczej niemożliwe.

  Polubienie

 29. Swoją drogą lubił się chłop zabawić .Taki jajcarz a babeczkę poklepał po tyłku będąc na bani .To taki rosyjski fajny wężuś ha ha ha .

  Polubienie

 30. Syrian Antiaircraft Defense in Highest Alert Prensa Latina18:00

  Erdoğan gambled against Assad and lost – analyst Ahval18:01

  NATO confirms large Russian naval force dispatched off Syria: report i24NEWS17:51

  U.S. is discussing chemical weapons use in Syria with Russia – Pentagon Reuters.co.uk17:50

  Iran will keep military presence in Syria despite US pressure, says official Middle East Eye17:48

  Israel says it will keep hitting Iran, as Tehran says it’s staying in Syria The Times of Israel17:41

  Defense Secretary James Mattis: U.S. urges Russia to stop looming chemical weapons attack in… The Washington Times16:59

  US reportedly installs air defense systems in northern Syria Hurriyet Daily News16:53

  Polubienie

 31. Nie mówię żeby zamawiać .Podałem tylko tytuł a w sumie fajna książeczka .Masz racje pełno tego . A tak dla przypomnienia środek płatniczy u nas to nasz polski złoty .Dzięki Perunowi póki co u nas szekli niet ha ha ha. Oczywiście wiem że żartowałeś ale na samo słowo szekla brzuch mnie boli .

  Polubienie

 32. @Adm,

  Rosjanie wcale nie muszą do Jankesów strzelać, a nawet nie powinni. Mogą te zabawki pożyczyć lub sprzedać Syryjczykom. Przeszkolić ich, kilku doradców wysłać i tyle.

  A Rosjanie niech zachowają ciszę i się powstrzymają od głupich przechwałek, jak oni to jankesom nie nawalą. Bo nie nawalą z oczywistych względów.

  Polubienie

 33. @grzanek

  „Ale zaraz pewnie wyskoczy Przemek (i nie bez racji), że kobita to tylko niepotrzebny garb na plecy. Z nimi źle, bez nich jeszcze gorzej. Jak żyć panie prezydencie, no jak?!”

  Tak Ci powiem przyjacielu przy okazji, że koncepcja, gdzie zaraz trzeba lecieć i się żenić to idzie dziś do lamusa. To nie te czasy. Modne to było sto lat temu. I wynikało głównie z pokręconej moralności judeochrześcijańskiej. Dziś trzeba inaczej myśleć, bo i inne warunki są. 😀

  Inna rzecz, że wcale nie trzeba lecieć do USC czy KRK i się żenić, żeby mieć kobietę. Zawsze można na „kocią łapę”. Dobre to jest na łowczynie posagów. Nie ma cyrografu nie ma prawa do Twojego majątku i może Ci bajcnąć. Zawsze też można walizy za drzwi wystawić, jak coś się popsuje między wami. Chyba, że alimentami załatwi, jak się dzieci pojawią, ale to wtedy trzeba pilnować sam wiesz czego. 😀

  A jak już żeniaczki się zachciewa, to zawsze jest intercyza. Choć ją można obejść. 😀

  Polubienie

 34. Przemek jak ty żyjesz bez sexu? . Przecież tego żaden chłop by nie wytrzymał . W celibacie żyjesz ?
  ha ha ha .
  Przecież chłop musi pobaraszkować ze swoją kobietą pod pierzyną inaczej można oszaleć .

  Polubienie

 35. przemex
  Nie jest to takie proste, dać Syryjczykom, przeszkolić niech Syryjczycy rąbną w USA.
  Nie jest proste, bo to by pozwoliło USA na pełnoskalową wojnę przeciw Asadowi, a Rosja jest w Syrii i tak czy owak miałaby wybór, albo odpierać ataki USA i stać się automatycznie stroną w konflikcie, albo zwinąć manele tracąc Syrię i swoją tam bazę.
  Myślę, że i tym razem jeśli Amerykanie zaczną strzelać, Rosja będzie siedziała cicho broniąc ewentualnie swoich baz, pozostawiając strącanie tomahawków samym Syryjczykom.
  Putin na żadne ryzyko nie pójdzie. On gra na czas. I tak osiągnął znacznie więcej niż myślałem, chociaż wojna jeszcze nie została przez niego wygrana.
  Odnośnie ożenku.
  Jednak warto się z kimś związać, ale kimś wartościowym i to na całe życie.
  We dwójkę zawsze łatwiej. Ponad to jednak liczy się potomstwo, ciągłość. To że komuś się coś zostawi.

  Polubienie

 36. ssssssssssssss …..Nawet wąż podobno miał chęciny na nagą Ewę ha ha ha ……

  Właśnie od węża wszystko się zaczęło.

  Polubienie

 37. i to są mądre słowa adminka a im Przemek będziesz starszy tym gorzej dla ciebie w tym względzie .Czas pracuje na twoją niekorzyść .Także zamiast zastanawiać się jak bardzo ta twoja kobita wydyma cię z pieniędzy i ze jest droga w utrzymaniu chłopie szukaj tej swojej drugiej połówki zakładaj rodzinę .Przy drugim dziecku kaczka da ci 500 plus bo jak dojdziesz do czterdziestki to będzie za póżno bo która fajna kobitka zechce starego pierdziela a bogaty nie jesteś aby na twoje sianko poleciała ha ha ha .

  ADM
  Jednak warto się z kimś związać, ale kimś wartościowym i to na całe życie.
  We dwójkę zawsze łatwiej. Ponad to jednak liczy się potomstwo, ciągłość. To że komuś się coś zostawi.

  Polubienie

 38. coś sensacyjnego

  Według źródła bezpośrednio związanego z bankiem centralnym, przeszukania i aresztowania przeprowadzono przez całą noc od 27 sierpnia do 28 sierpnia w budynku regulatora.

  Powodem takich działań była ucieczka rodziny Nabiullin – Elvira, jej męża i dziecka – do Stanów Zjednoczonych. Co więcej, okazało się, że przed swoją ucieczką Nabiullina przekazał wszystkie rosyjskie złoto i aktywa dewizowe do Stanów Zjednoczonych.

  Być może jest to największa kradzież w historii planety Ziemia, z wyjątkiem oszustwa z lotem na Księżyc, który zdołał podważyć prezydenta Kennedy’ego.

  Według źródła, działania śledcze są prowadzone przez pracowników Federalnej Służby Bezpieczeństwa.

  Szczególnie interesujące są okoliczności podpalenia w Banku Centralnym. Ogień nastąpił w pokoju, w którym przechowywano archiwum personelu, a także dokumenty, na temat których finanse i rosyjskie złoto wysyłano do Stanów Zjednoczonych.
  http://www.prezidentpress.ru/news/5328-v-cb-aresty-i-obyski-shli-vsyu-noch.html


  ——————–
  Czy ktoś może to potwierdzić?

  Polubienie

 39. Na wielu dokumentach stoi, lub był, podpis rosyjskiego premiera Dmitrija Miedwiediewa.
  Aktywa zostały wysłane do innych krajów na bezpośrednie zamówienie.
  Legalność tych działań jest teraz zmuszona do oceny FSB.

  W tym samym pokoju nie można dostać się do nieznajomego. Tylko pierwsi szefowie Banku Centralnego, poczynając od Nabiulliny, mają prawo do niej wejść. Lista dyrektorów jest w domenie publicznej. Detektywi pracują z nimi teraz.

  Aby przejść do pokoju, musisz pokonać pięć kordonów, każdy – na osobnej mapie.

  Podpalenie nie wywołuje wątpliwości.

  Źródło twierdzi, że śledczy FSB pracują nad osobistymi poleceniami prezydenta. Pracowali całą noc. Nie jest jeszcze jasne, do czego doprowadzą te opóźnione środki? Gazeta „Prezydent” pisała o defraudacji w Banku Centralnym dokładnie rok temu. Gdzie wyglądały służby wywiadowcze? Dlaczego ukradli wszystko do końca? Kto rozkazał służbom specjalnym, aby nie zaprzestali grabieży w kraju?

  Nie sądzę, żeby to właśnie robił BB, ponieważ cały cios będzie musiał osobiście się nim zająć. I cios będzie, nie na darmo, że Putin z Shoigu i Bortnikova odpoczywają w lesie, a dziś ogłosili przeprowadzenie największych ćwiczeń w Rosji.

  Ludzie, gdy tylko dowiedzą się, że ukochany prezydent okradł całą ludność kraju, staną na jego tylnych łapach. Tutaj wojsko jest użyteczne z nauk.

  Dlatego spokojnie reaguj na wszystko. Twoje pieniądze nie mogą zostać zwrócone. Wystarczy wziąć to za pewnik: robot umieszczony w mocy zawsze kradnie kraj.

  Andrey Tyunyaev,

  Polubienie

 40. CZY MOŻNA TAK ŻYĆ?

  Jakby wrzucił do pieca, krzyżyki i fałszywe książeczki, napisane w klasztorach przez zakonnych cwaniaków, to byłby całkiem normalnym facetem, wyleczonym ze szmulowskiej syfilizacji!

  SZEROKIE TORY: MILIONER Z LASU

  Hejka!

  Polubienie

 41. Adminek nie wypiłeś może dobrego piwka na noc ? Nic w sieci niemieckiej nie widzę ani tam na forach . To niewiarygodne co piszesz . Ale jajca !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 42. Podane wyżej sensacje są dosyć wątpliwe, chociaż z drugiej strony jednak możliwe.
  Putin tańcuje na weselu w Austrii, Putin z Szojgu szykują manewry wojskowe, a Miedwiediew i Nabulina z zaufanymi ludźmi przerzuca ukradkiem złoto i dolary do USA.
  Za jednym kursem 200 ton złota nie da się przewieść, ale na przykład z banku w Moskwie do banku w Leningradzie a z stamtąd już blisko do Finlandii i dalej.
  Gdyby do czegoś takiego doszło byłoby to nie tylko największą kradzieżą, ale też największą wpadką Putina. To by była klęska Rosji jako państwa i jako mocarstwa, dać się tak okraść.

  Myślę, że to jednak fake news

  Polubienie

 43. Myśle ze to fake .Jakiś czas temu na WPS1 jakis Edward podał że Soros nie żyje .Grzanek sprawdził i okazało się że to fake . Pisaliby o tym wszędzie a tu cisza .

  Polubienie

 44. @Adm,

  USA systematycznie wykorzystują siły zastępcze do walki ze swoimi przeciwnikami. Po za sytuacjami kiedy mają zdecydowaną przewagę. Wtedy atakują bezpośrednio.

  Czemu Rosja miałaby nie dać sprzętu Syryjczykom? I nie chodzi tu o okręty czy samoloty, a na przykład systemy s400. Polecą amerykańskie(i nie tylko amerykańskie) samoloty i pociski, można je zestrzelić i pokazać w telewizji. Schwytanego pilota czy pilotów też. To wystarczy, żeby mit niezwyciężonego imperium upadł. Juz widzę te miny natowskich oficjeli. Rosjanie nie muszą w tym uczestniczyć w ogóle. Wątpię też by jankesi po takiej dotkliwej nauczce zaatakowali Syrię. W dodatku wtedy gdy są tam Rosjanie, Irańczycy i inni. Zbyt duże straty mogliby ponieść. Tacy głupi to oni nie są. Wiedzą że z Rosjanami to nie tak prosto, jak z Irakijczykami czy Libijczykami, którzy po prostu byli za słabi militarnie. A nawet gdyby tak się stało, zawsze Rosja może wciągnąć USA w dłuższą wojnę, jak w Wietnamie, dorzucając broń i ochotników. Przeciw tylu przeciwnikom, ze swoimi chwiejnymi sojusznikami USA raczej nie ma szans.

  A żeniaczka…

  Każdy ma swoje za i przeciw. Z dziećmi różnie bywa. A majątek zawsze mogę spisać na kogoś innego. Na przykład na dzieci brata. 😀

  Polubienie

 45. Dlaczego Zachód popiera antystalinizm?

  Anglia i Stany Zjednoczone (dołączyła do nich Francja) zorganizowały I wojną światową, której celem było zniszczenie kontynentalnych imperiów Niemiec, Rosji i Austro-Węgier z pomocą ognia „światowej rewolucji” w tych krajach, główne zadanie zostało wypełnione.
  Ponadto, zgodnie z „planem”, Rosja miała być podzielona na pół setki „Republik Radzieckich”, „CCPEA” ( „Związek Republik Radzieckich Europy i Azji”), kontrolowany w dłuższej perspektywie przez Anglię, Francję, USA.
  Ale ci „Rosjanie” nie są jak ludzie. W swoich planach Zachód nie wziął pod uwagę takiego „czynnika”jak Stalin ze swoim zespołem i jego plany dla Rosji – jedno i niepodzielne państwo (plan mile widziany nawet w „białych kręgach emigracyjnych”) i zaczął budować niezależne od Zachodu państwo, samowystarczalne i nie kontrolowane przez Zachód. Tak, i reformy w kraju zaczął wprowadzać, które mogłyby pozwolić Rosji na przejście ze średniowiecznego carstwa na pierwsze miejsce na świecie, nie w dużej liczbie rolników do pługa, „kułaków rolników”, a w wydajności przemysłowej, co ostatecznie pozwoliłoby na wyprodukowanie dużej ilości towarów konsumpcyjnych i innych rzeczy, które mogłyby przytłoczyć cały świat w przyszłości.
  Dlatego, aby powstrzymać stalinowskie reformy, Zachód zaczął wspierać „antystalinowską opozycję”.
  http://www.greatstalin.ru/forgeries.aspx

  Polubienie

 46. Andrei Alexandrovich Tyunyaev (ur. 11 lutego 1966 r., Tuła, ZSRR) – rosyjski pisarz, poeta i dziennikarz. Redaktor naczelny gazety społeczno-politycznej „Prezydent” [1]. Założył organizację non-profit „Akademia Podstawowych Nauk” Organika. ” Działalność Tyunyaeva skrytykowana jako pseudonauka [2] [3] [4] [5]. Zwolennik autentyczności Księgi Velesa.
  Czyli facet o bujnej wyobraźni

  Polubienie

 47. W budynku Centralnego Banku przy ul. Neglińskiej wybuchł pożar w pomieszczeniu na ok. 30 m2. W środku było dziesięciu pracowników, udało im się ewakuować. Ogień znajdował się na czwartym piętrze.
  Zostało wysłanych 26 jednostek podstawowego i specjalnego wyposażenia i około 92 osób z MOE w Moskwie zgłosiło się do pomocy.
  Dziesięć minut później pożar został zlokalizowany, a pół godziny później całkowicie wyeliminowany. Nie ma ofiar.
  RIA Novosti https://ria.ru/incidents/20180824/1527207909.html

  Polubienie

 48. W sumie podejrzewam, że Rosjanom zbytnio nie zależy na sprzedawaniu nowoczesnego sprzętu Syrii. Syryjczycy mogliby stać się zbyt silni.
  To nie na rękę Izraelowi. A żydki mają spore wpływy w Rosji.

  Polubienie

 49. A wąż tylko o seksie, jak zwykle. Podstawowy argument węża. 😂

  Ja powiem, jak kiedyś u siebie na blogu przy okazji podobnej dyskusji.

  Jeden lubi czekoladki, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Jeden lubi poseksić się z żoną o poranku, a ja wolę dobrze pojeść i mocnego drina wypić. I nikomu nic do tego. 😂

  Polubienie

 50. Przemek to nie argument a po prostu zwykłe żarty jajcarzenie .Przecież bez sexu można żyć jak udowodnił Boczek z Kiepskich bo on tylko o kaszance i pizzy.

  Ad adminka .
  Adminek coraz więcej tych fake news musisz przyznać . Ten wczorajszy to już była komedia .

  przemex 28 sierpnia 2018 o 9:53 PM
  A wąż tylko o seksie, jak zwykle. Podstawowy argument węża. 😂

  Ja powiem, jak kiedyś u siebie na blogu przy okazji podobnej dyskusji.

  Jeden lubi czekoladki, a drugi jak mu nogi śmierdzą. Jeden lubi poseksić się z żoną o poranku, a ja wolę dobrze pojeść i mocnego drina wypić. I nikomu nic do tego. 😂

  Polubienie

 51. A wyobrażasz sobie ludzi kochających się żyjących bez tej podstawowej ludzkiej potrzeby bo ja nie . Sex jest nieodłączną częścią natury ludzkiej .

  przemex 28 sierpnia 2018 o 9:53 PM
  A wąż tylko o seksie, jak zwykle. Podstawowy argument węża.

  Polubienie

 52. „A wąż tylko o seksie, jak zwykle. Podstawowy argument węża.”

  Wąż, to jak przeciętny nachodźca z Afryki.
  Nic nie robić, dużo seksu, długo spać, dostać laptopik i zasiłek na piwko.
  Wąż nie lubi wujka Joe, bo za jego rządów musiałby rabotać, a wąż tego nie lubi.

  Polubione przez 1 osoba

 53. Tak sobie myślę andrzeju że ty ciągle kursujesz między blogiem Przemexa a portalem adminka praktycznie 24 h / 24 h i czy ja ciebie się za to czepiam .
  A wąż rabotać nie musi bo już się w życiu narabotał .Niech młodzież pracuje przynajmniej w wakacje . Andrzejku kochany a po drugie czy ty węża utrzymujesz dałeś mu chociaż dobrego kurczaczka z rożna do konsumpcji . Chyba nie .To czemu wężowi jakieś rabotanie wypominasz .
  Wąż rabotajet na swoim pięknym ogrodzie .Przyjedz zobacz jaki piękny ale dla andrzeja dzien jest stracony jak węża nie kopnie od tyłu a wąż andrzejka tak lubi .
  Do zobaczenia w sobotę ssssssssssssssssssss z pocałunkiem od węża z języczkiem specjalnie dla Andrzejka .

  Wąż, to jak przeciętny nachodźca z Afryki.

  Wąż afrykańczyk a gdzie tam .Polak 100% .Może tylko nie taki nerwusek jak andrzej i lubiący żarty .

  Polubienie

 54. Przemex nie omieszkał dać like ha ha ha .Sami siedzą całymi dniami przed PC a wężowi emerytowi bronią .Panowie od tego PKB nie urośnie ha ha ha .

  Polubienie

 55. Andrzeju ależ skądże .Zasiłku nigdy nie brałem a browarek tylko za swoje pieniążki .
  Wy jesteście młode chłopy zwłaszcza Przemex .Weżcie się za zakładanie rodzin .Prezes i rząd da wam 500 plus i czy ja będę wam zazdrościł sianka z budżetu państwa z moich podatków Będę się tylko cieszył że Polaków nowych przybywa .Zazdrość to zła cecha .

  cytat :”dostać laptopik i zasiłek na piwko.”

  Polubienie

 56. Andrzej,

  To jest prawdziwy powód dlaczego „Polacy” nie lubią stalinizmu. Stalin kazał rabotać, a „Polacy” woleli grać w karty i macać baby po dupach. I wielki krzyk się rozlega do dziś. 😂

  Polubienie

 57. Przemku a ty pewnie zazdrościsz że ludzie klepali się po tyłkach i pięknie się kochali .Ty się ciesz że Stalina już nie ma bo by cię Przemku zapędził do szukania baby i zakładania rodziny aby towarzysze nie wyginęli w ZSRR a tutaj w Polsce nikt cię do tego nie zmusza i jesteś wolny jak dzika świnia .
  W dodatku sam siedzisz przed komputerem całymi dniami a innym wypominasz .Gdyby był Stalin to by cię tak zagnał do roboty że czasu na prowadzenie bloga by ci nie starczyło i bloga by nie było .
  A zobacz teraz jak ci fajnie w 2018 roku .
  Rodziny zakładać nie musisz .Jesteś wolny jak dzika świnia .Czasu na prowadzenie bloga masz w nadmiarze .Oj wujek Joe by ci na to nie pozwolił ha ha ha .
  I jeszcze jedno .
  Stalin też lubil kobitki .W końcu częstym gościem na kremlu była zdaje się pewna liderka ZPP ha ha ha .Także nawet Stalinu lubił przytulanki ha ha ha razem z piękną Wandzią .Także bierz przykład że Stalina szukaj swojej Wandzi i nie dogryzaj fajnemu wężusiowi bo on tutaj wyhodowany .

  przemex 29 sierpnia 2018 o 10:27 AM
  Andrzej,

  To jest prawdziwy powód dlaczego „Polacy” nie lubią stalinizmu. Stalin kazał rabotać, a „Polacy” woleli grać w karty i macać baby po dupach. I wielki krzyk się rozlega do dziś. 😂

  Polubienie

 58. A Warszawa sama się odbudowała ha ha ha

  Cytat Przemek :
  Stalin kazał rabotać, a „Polacy” woleli grać w karty i macać baby po dupach. I wielki krzyk się rozlega do dziś

  Polubienie

 59. A że Polacy spragnieni byli sexu po latach wojny to chyba dobrze i super że był po wojnie duży przyrost naturalny ale nasz kochany Przemek to taki pies ogrodnika .Sam nie chce i nikomu nie da trochę ambrozji ha ha ha

  Polubienie

 60. Bloga by nie było, bo nie byłoby takiej potrzeby. Inna sprawa, że dla mnie to żadna przyjemność. Wolę machać kilofem niż prowadzić rozmowy w maglu w necie. A roboty to mnie wężusiu nie ucz, bo mogę Ci jakaś zaraz znaleźć. U mnie jest sporo machania kilofem. A nawet jak nie ma, to się znajdzie. 😂

  Polubienie

 61. wąż kilofem nie potrafi bo nie ma rąk kochany Przemku a u ciebie region rolniczy także ty pewnie kilofem nie robił a ja z kilofem za pan brat ha ha ha .Kilofem robiłem jak ty w żłobku w południe spałeś Przemysławie .

  A roboty to mnie wężusiu nie ucz, bo mogę Ci jakaś zaraz znaleźć. U mnie jest sporo machania kilofem. A nawet jak nie ma, to się znajdzie. 😂

  Polubienie

 62. Przemku widać wyrażnie jak na dłoni że większość czasu spędzasz w sieci i piszesz a jak raz do roku pięć minut popracujesz kilofem to tylko na zdrowie ci wyjdzie .Będzie mniejszy tyłek miał od schabowych i kotletów . Ponadto polecam bieganie ci Przemku kochany .Dziś zrobiłem 7 km .

  cytat Przemysława naszego kochanego .

  że dla mnie to żadna przyjemność. Wolę machać kilofem niż prowadzić rozmowy w maglu w necie.

  Polubienie

 63. Ad Przemexa

  To jest prawdziwy powód dlaczego „Polacy” nie lubią stalinizmu. Stalin kazał rabotać, a „Polacy” woleli grać w karty i macać baby po dupach.

  Panie Przemex, prawdziwi Polacy widzą, że czerwona syjonistyczna zaraza, zwana socjalizmem, znowu zwiera szeregi i stara się przemycić kult czerwonego, szmulowskiego ch…, pod płaszczykiem nowinek kulinarnych, ale gruziński pasztet, nadziany czosnkiem i polany obficie SOSO jest mocno nieświeży, po którym można jedynie dostać czerwonej sraczki, zwanej bardziej kulturalnie biegunką!

  GRUZIŃSKI NEO-PASZTECIK!

  Neomarksizm i neostalinizm z flagą biało-czerwoną

  https://sjp.pwn.pl/sjp/neo;2568941.html

  SPRYTNY PRZEDROSTEK NEO- I ZNOWU MOŻNA SIĘ BAWIĆ W NEO-MARKSIZM, NEO-SOCJALIZM, NEO-LENINIZM, NEO-STALINIZM, NEO-HITLERYZM, NEO-KOMUNIZM, NEO-FASZYZM ETC. MŁODE, GŁUPIE POLSKIE GOJE, KTÓRZY NIE WIECIE, CO TO BYŁ KULT JEDNOSTKI ZWANY STALINIZMEM, CHCECIE KONIECZNIE POZNAĆ NA WŁASNYCH D… CO TO JEST, BO ZAWSZE PODSTĘPNY SZMUL, KOLEJNY RAZ PODSUWA WAM POD NOS PARSZYWĄ IDEĘ, KTÓRA ZNOWU TOTALNIE ZNIEWOLI NARODY!

  https://sjp.pwn.pl/sjp/neo;2568941.html

  Kult jednostki

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kult_jednostki

  Stalinizm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stalinizm

  SZMULE W PO—LIN NIE MAJĄ POMYSŁU NA RZĄDZENIE, WIĘC ODGRZEWAJĄ STARE, CUCHNĄCE KOTLETY, POMALOWANE NA CZERWONO! TO PRZECIEŻ GŁUPI GOJ, MUSI ZAPRACOWAĆ NA SIEBIE I NA RZĄDZĄCĄ CZERWONO/CZARNĄ MAFIĘ PASOŻYDÓW, ZWANĄ DLA ZMYŁY PAŃSTWEM – INNEJ OPCJI NIE MA!

  NEO-SOCJALIZM

  http://wieslawrehan.pl/2014/09/12/neosocjalizm/

  O TAKIM CZYMŚ MARZĄ TYLKO IDIOCI, KTÓRYM SZMULE WYPRALI MÓZGI Z ODROBINY ROZSĄDKU I PRZYZWOITOŚCI! CZY W SWOJEJ RODZINIE, TEŻ STOSUJEMY TAKIE METODY, ABY TYLKO DLA SIEBIE UZYSKAĆ PRZYWIELEJE I JAK NAJWIĘKSZE KORZYŚCI MATERIALNE?

  https://synonim.net/synonim/rz%C4%85dy+silnej+r%C4%99ki

  https://synonim.net/synonim/zamordyzm

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 64. Prosty wąż ze mnie a nie dr uniwersytecki kochany Przemku także ja nie wiem co to znaczy . To jakaś nowa odmiana SOSO- wego bigosu gruzińskiego z polewą czekoladową produkcji przyjaciółki Wandzi ? ha ha ha

  cytat:
  esteś z nihilistycznej awangardy. Oby tak dalej

  Polubienie

 65. Awangardy nihilistyczno-dekadencko-anarchistycznej, nacechowanej hedonizmem.

  Taką postawę promowałeś na WPS(za co Cię Ziemiński opierniczał) i u mnie.

  A na takie coś tylko bat skutkuje. 😀

  Polubienie

 66. Oczywiście możesz sobie taki być, ale prywatnie u siebie w chałupie. Innym nie zaczadzaj mózgu i nie siej zwątpienia w stylu, wszystko to szmule i srule i nic nie ma sensu. 😀

  Polubienie

 67. To ty chyba mnie z kiką pomylił bo gdzie ja tak myślę .

  Innym nie zaczadzaj mózgu i nie siej zwątpienia w stylu, wszystko to szmule i srule i nic nie ma sensu

  Polubienie

 68. Przemek ja jestem tylko zwykły wąż . Gdzie ty mi z tymi naukowymi tekstami wprost z Uniwersytetu Warszawskiego .
  Wężowi już od tych mądrych słów mózg paruje .Przemku kochany . Litości . Mów chłopskim językiem a nie profesorskim . Przemku nie każdy ma doktorat jak ty ha ha ha ha
  Ale lubisz węża chociaż troszeczkę co ? chociaż troszkę .Ociupinkę .

  cytat od Przemka
  Awangardy nihilistyczno-dekadencko-anarchistycznej, nacechowanej hedonizmem.

  Polubienie

 69. Adminek pilna prośba o pomoc .Co to znaczy tak po chłopsku ha ha ha .

  cytat od Przemka
  Awangardy nihilistyczno-dekadencko-anarchistycznej, nacechowanej hedonizmem.

  Polubienie

 70. Adminku teraz odmeldowuję się niestety na dłużej ale koło zimy się pojawię na pewno o ile będę mile przez ciebie tu widziany .
  Pozdrawiam adminka .

  Polubienie

 71. ssssssssssssss co to znaczy?
  …..Awangardy nihilistyczno-dekadencko-anarchistycznej, nacechowanej hedonizmem.
  to wie tylko ten, co to napisał, bo nawet jakby zapytać Sokratesa, a to był mądry człowiek i też filozofował, to by powiedział
  – Wiem, że nic nie wiem.

  …to wie tylko ten, co to napisał…
  A może i on nie wie.

  …..Waż to optymista co adminek potwierdzi .
  Potwierdzam

  Polubienie

 72. DO ROBOTY, GOJOWSKIE ROBOTY, DAWNE MAŁPY ZWISAJĄCE Z DRZEW W SWOICH PRASTARYCH BORACH/PUSZCZACH/KNIEJACH – BOR-USY – ROB-OTY – BOR-ROB – PALINDROM.

  KONZENTRATIONSLAGER PO POLSKU? PRZECIEŻ U NAS NIGDY NIE BYŁO SZWABSKIEGO NARODOWEGO SOCJALIZMU, TYLKO ZWYCZAJNY POLSKI SIERMIĘŻNY LUDOWY SOCJALIZM (czy narodowy = ludowy?)! PRZED WOJNĄ BYŁA SOCJALISTYCZNO/SANACYJNA BEREZA KARTUSKA, ALE PO WOJNIE!?

  Marcin Makowski: „Polskie obozy koncentracyjne” po wojnie, czyli cyniczna zabawa historią

  https://opinie.wp.pl/marcin-makowski-polskie-obozy-koncentracyjne-po-wojnie-czyli-cyniczna-zabawa-historia-6082977260069505a

  M. Łuszczyna: po wojnie istniały na terenie Polski obozy koncentracyjne

  https://dzieje.pl/wywiady/m-luszczyna-po-wojnie-istnialy-na-terenie-polski-obozy-koncentracyjne

  Obóz pracy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_pracy

  POSCY JUNACY – SAMI DOBROWOLCY!

  Powszechna Organizacja „Służba Polsce” (SP)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Powszechna_Organizacja_%E2%80%9ES%C5%82u%C5%BCba_Polsce%E2%80%9D

  JAKI PRZYMUS!? PRACA ZA PRZYSŁOWIOWĄ MICHĘ RYŻU DZIENNIE, TO JEST PRZYMUS?

  Służba Polsce to był przymus

  https://poranny.pl/sluzba-polsce-to-byl-przymus/ar/5324354

  https://pl.glosbe.com/ru/pl/%D0%B4%D0%BE%D0%B1%D1%80%D0%BE%D0%B2%D0%BE%D0%BB%D0%B5%D1%86

  TUTAJ, TEŻ PRACOWALI SAMI OCHOTNICY!

  Kletno – Kopalnia Uranu

  https://www.polskieszlaki.pl/wycieczki/relacja,3805,kletno-kopalnia-uranu.html

  WIĘC DO ROBOTY, PANIE PRZEMEX, DO SZMULOWSKIEJ, SOCJALISTYCZNEJ ROBOTY, NA ,,WIECZNĄ CHWAŁĘ” (tfu!!!) SYJONISTYCZNYM PARCHOM, KTÓRZY TYM CAŁYM SZAJSEM KRĘCĄ!

  Do Roboty

  Hej!

  Polubienie

 73. Adminku brawa za odpowiedz bo wąż od tego słowotoku dostał ataku głodu strasznego że zjadłby całego cielaka z kopytami .
  BRAWA DLA ADMINKA .

  CYTAT ADMINEK :

  Adm 29 sierpnia 2018 o 3:30 PM
  ssssssssssssss co to znaczy?
  …..Awangardy nihilistyczno-dekadencko-anarchistycznej, nacechowanej hedonizmem.
  to wie tylko ten, co to napisał, bo nawet jakby zapytać Sokratesa, a to był mądry człowiek i też filozofował, to by powiedział
  – Wiem, że nic nie wiem.

  …to wie tylko ten, co to napisał…
  A może i on nie wie.

  …..Waż to optymista co adminek potwierdzi .
  Potwierdzam

  Polubienie

 74. Wszystkich moich fanów zapraszam na grudzień żartuje oczywiście fanów mają tylko celebryci . Wtedy jeżeli nasz fajny adminek zezwoli znowu sobie trochę pożartuje oczywiście z ludżmi którzy znają się na żartach i z którymi można konie kraść jak grzanek i adminek .Z mrukami się już nie zadaje .
  Wiele razy się żegnałem ale teraz na serio .Wpadnę w grudniu .Pozdrawiam adminka i grzanka .

  Stary jajcarz wąż .

  Polubienie

 75. kika….JAKI PRZYMUS!? PRACA ZA PRZYSŁOWIOWĄ MICHĘ RYŻU DZIENNIE, TO JEST PRZYMUS?….

  Mleko z czasem kwaśnieje, z wiekiem niektórzy ludzie też jakby mniej różowo patrzą na świat, są też tacy co dopiero na starość porządnieją.
  W tobie Kika muszą być pokłady sarkazmu i być może potęgują go osobiste przykre doświadczenia, niepowodzenia życiowe.
  Lekko ani w czasie wojny ani po wojnie nie było. Oprócz zniszczeń wojennych, oprócz wielu ludzkich tragedii był dzień powszedni kiedy trzeba było na nowo znaleźć swoje miejsce w życiu i ten kawałek chleba dla siebie dla rodziny dla dzieci. Zmieniła się władza, zmienił ustrój, zmieniło się podejście do życia. Praca za miskę zupy miała sens i nie była to jedynie miska zupy. Były nowe mieszkania z centralnym ogrzewaniem, z piecykiem gazowym w łazience i oprócz kuchni kaflowej także mała dwu palnikowa kuchenka gazowa. Było nowe przedszkole do którego na parę miesięcy zdołałem się w 1950 r. załapać. Pod koniec sierpnia dotarła do przedszkola pierwsza partia zabawek. A ja już od 1–go września poszedłem do szkoły. Nie wszystkie dzieci mieściły się w murowanym budynku szkolnym, kilka klas miało lekcje w drewnianym baraku po drugiej stronie boiska szkolnego. A gdy zdałem do klasy piątej, to część dzieciaków i w tym również mnie, skierowano do nowo wybudowanej szkoły.
  Bo budowały się nowe szkoły, nowe bloki mieszkalne, nowe szpitale, nowe fabryki i zakłady pracy. Te wszystkie inwestycje były dla ludzi, ale żeby z takim rozmachem je prowadzić trzeba było jednak pracować za tą przysłowiową miskę ryżu. I warto było to robić.
  Czy warto krytykować tamte czasy i tamte metody, że siermiężne, że bez luksusów, bez klejnotów, bez futer i wystawnych bali.
  Kolonie letnie i wczasy i sanatoria. Bezpłatna edukacja, bezpłatne leczenie mimo sporych wydatków na inwestycje i na zbrojenia. Bo czasy nie były wcale takie spokojne. Bo imperializm amerykański był faktycznym zagrożeniem dla systemu który nie uznawał bankowych spekulacji, bogaceniu się jednych kosztem drugich i trzeba było utrzymywać jako minimum dwa roczniki pod bronią i zamiast więcej pralek czy samochodów produkować tysiące czołgów.

  Czy Polakom lepiej byłoby gdyby znów po wojnie wrócili hrabiowie i panowie, fabrykanci i spekulanci, bezrobocie, drożyzna, analfabetyzm i brak podstawowej opieki zdrowotnej?
  Może dla hrabiów i dla Kiki byłoby lepiej, ale dla milionów Polaków nie koniecznie.
  Wówczas po wojnie odrodziliśmy się jako naród i jako państwo. Nie daliśmy się i teraz też się nie dajemy i nie damy. Życie nasze się stabilizuje i poprawia i wydaje się że PiS zaczyna kroczyć właściwą drogą.
  Są oczywiście tacy co to krytykują, bo im możliwości się kończą.

  Polubienie

 76. Adm jeszcze jeden mój i kończę . Kika nie lubi socjalizmu to tak pisze .Ma takie zdanie i tyle .
  Można chwalić PRL wracać do tamtych czasów i słusznie .Masz adminek rację w tym co piszesz .

  PRL koniec końców i tak upadł w 89 roku .Przy menorkach powstała już inna Polska .Ustrój się zmienił .Wszystko się zmieniło .
  Czasami sobie wchodzę na kanały celebrytów i kołczów a tam opluwanie PRL na całego a to że był tylko ocet a to że nie było książek i w ogóle to ten PRL to był syf .
  Zadałem pytanie takiej jednej to jak szanowna pani się wykształciła i nie zdechła z głodu skoro za tego PRL był tylko ocet i nawet książek czy zeszytów nie było pani zdaniem .
  Odpowiedzi nie dostałem .
  O Stalinie mówię i piszę to czego mnie nauczono i co czytałem nawet już w PRLowskich książkach z lat 80 przy tym powołując się na Chruszczowa .
  Niech ktoś udowodni na 100% że Stalin był aniołem i nikogo nie zabił to będzie inna rozmowa . Póki nie ma takich dowodów to pozostaje przy swoim .
  Proszę dać dowody na stół że Stalin przy pomocy służb nie spreparował dowodów zdrady przeciwko Tuchaczewskiemu i nie podrzucił ich do Niemiec aby przy pomocy Niemców którym w to graj załatwić marszałka .
  Dziś jest inny świat .
  Osiągnięcia PRL poszły w diabły po 89 roku . Ludzie tu w większości plują na ten PRL .Wiem bo z ludzmi rozmawiam . Gęby ucieszone bo sobie kupią pączka w promocji w Biedrze i tyle .
  Szkoda czasu na wspominki ani PRL ne vrati ani Gierek ne vrati .Dziś rządzi PIS i jeszcze długo porządzi .Wspominanie przeszłości nic już nie da bo ludzie PRL odrzucili i wymodlili nowy ustrój .
  Wystarczy włączyć TV Historia ciągłe wspominki i potężne pokłady ludzi bijące brawo Wałęsie .
  Trochę adminku widzę u ciebie sprzeczność bo z jednej strony piszesz ciepło o PIS a z drugiej z sympatią piszesz o PRL i jego osiągnięciach .
  Także patrzeć chłopy w przyszłość bo wszystko co PRL osiągnął zrównano z ziemią od 89 roku .Tego juz niema .Teraz jest już zupełnie inna Polska .
  Adm żegnałem się juz ale na ten post musiałem odpowiedzieć .
  Trzymam się .Do zobaczenia w grudniu .

  Polubienie

 77. A mi się jednak wydaje że właściwą drogą adminku nie kroczy ale cóż na pewno jest mniejszym złem niż PO , KOD , SLD czy inne barachło a innej alternatywy dla PIS nie będzie jeszcze długie lata i nie jest to pesymizm a realizm .

  Adm
  Życie nasze się stabilizuje i poprawia i wydaje się że PiS zaczyna kroczyć właściwą drogą.

  Polubienie

 78. sssssssssss
  Kaczyński premierem, chyba nie, po co mu ten kłopot i ta harówa.
  Premierem może Błaszczak, może Brudzyński, a może dalej Morawiecki.
  Według mnie najlepszym premierem byłby ktoś z doświadczeniem w przemyśle, gospodarce, biznesie, ale czy tacy są w PiS–e?
  Wężu dla ciebie o Rosji i o Stalinie w następnej notce.
  Czekam na twoje komentarze.

  Polubienie

 79. PRL musiał upaść.
  Ludzie stali się zbyt pazerni, zbyt wiele chcieli mieć, a to można tylko osiągnąć dobre zorganizowaną pracą, a nie zawołaniem –czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy.
  Gdyby Gierek a zanim Jaruzelski poszedł drogą Chin i stopniowo wprowadził Polskę w gospodarkę rynkową z równorzędną gospodarką prywatną to byśmy byli górą
  System taki jaki był się załamał.
  Ludzie nie dorośli do socjalizmu, a w kapitalizmie tez sporo się nie sprawdziło.

  Polubienie

 80. Ad Adm-inka

  W tobie Kika muszą być pokłady sarkazmu i być może potęgują go osobiste przykre doświadczenia, niepowodzenia życiowe.

  Oooooooo, Szanowny Adm-inek się sili na piękną laurkę dla kikusia-psikusia, po kilku latach działalności na WPiO – BARDZO PIĘKNIE DZIĘKUJĘ!

  SPIEPRZAJ DZIADU I TO JUŻ! Chi, chi, chi…

  To nie jest żaden sarkazm z mojej strony tylko wiedza, którą posiadam i próbuję na różne sposoby innym to przekazać! Wiem, że to jest ogromny opór materii iść pod prąd – no, powiedzmy w górę rzeki, bo ogromna większość woli być unoszona jak g… z biegiem nurtu – w tym przypadku zero wysiłku fizycznego, umysłowego i najważniejsze – MIEĆ ŚWIĘTY SPOKÓJ, przed takimi natrętami umysłowymi, jak kika22, który każe intensywnie myśleć, wywracając do góry nogami ich dotychczasowy ,,poukładany” świat!

  TO SIĘ ZBIERA JAK SZCZAW CZY MIRABELKI, PRZEZ CAŁE ŻYCIE I WKŁADA SIĘ DO KOMPA, KTÓRY KAŻDY OSOBNIK NOSI W CZEREPIE! ZUPEŁNIE INNĄ SPRAWĄ JEST KORZYSTANIE Z TEGO PRECYZYJNEGO URZĄDZENIA I JEGO ZASOBÓW, BO CZŁOWIEK TO JEST LENIWA BESTIA, O TYM FAKCIE WIE KAŻDY PRZEBIEGŁY SZMUL I WYKORZYSTUJE TO NA MAKSA.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wiedza

  Jak prawie każdy w tym dziwnym kraju, przesiedziałem kilkanaście lat w szmulowskim przymusowym systemie, zwanym szkolnictwem, w którym się odbywa pranie mózgów młodych gojów! Po przepracowanych 40 latach w następnym przymusowym systemie, zwanym dla jaj pracą (PRL, III RP) naszła mnie refleksja, że jak wchodziłem w system, byłem golcem na dorobku i jak wyszedłem z systemu też jestem golcem, bez żadnego materialnego dorobku! Więc, q… mać na kogo ja, przez ponad 40 lat pracowałem – o to postawiłem sobie kluczowe pytanie, które zaczęło mnie nurtować, tak jak, nurt płynącej rzeki.

  https://sjp.pwn.pl/sjp/refleksja;2573649.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nurt

  TO JEST JAKIŚ KIEPSKI ŻART, WYMYŚLONY PRZEZ PARCHATEGO CH… W KTÓRY BARDZO DŁUGO BEZREFLEKSYJNIE WIERZYŁEM.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/praca_wzbogaca

  TYLKO TO SIĘ ZGADZA, ŻE PARCHATY CH… TO WYMYŚLIŁ, A O RESZCIE SZKODA PISAĆ, BO DZISIAJ WIEM, O CO CHODZIŁO I O CO CHODZI W TYM PASO-ŻYD-NICZYM SYSTEMIE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Samuel_Adalberg

  NO, CÓŻ, INNI WIEDZĄ LEPIEJ, BO CHODZILI DO ,,POLSKICH SZKÓŁEK”, W KTÓRYCH IM MYŚLEĆ NIE KAZANO I GDZIE SZMULOWSKI MEN, BARDZO SIĘ ZATROSZCZYŁ O ICH WYTRESOWANIE W BARDZO POPRAWNYM MYŚLENIU, WKŁADAJĄC DO GŁÓW FAŁSZYWĄ WIEDZĘ!

  BYLI, SĄ I BĘDĄ – WIELKA MIESZALNIA PASZ, SZMULOWSKICH REFORMOMATOŁÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ministerstwo_Edukacji_Narodowej

  CZY W STAROŻYTNYM EGIPCIE NIE BYŁO PODOBNIE, GDZIE KATABASY I FARAON…? Chi, chi, chi…

  Aaaaaamen!

  Polubienie

 81. @ Adm

  kika….JAKI PRZYMUS!? PRACA ZA PRZYSŁOWIOWĄ MICHĘ RYŻU DZIENNIE, TO JEST PRZYMUS?….

  Mleko z czasem kwaśnieje, z wiekiem niektórzy ludzie też jakby mniej różowo patrzą na świat, są też tacy co dopiero na starość porządnieją.
  W tobie Kika muszą być pokłady sarkazmu i być może potęgują go osobiste przykre doświadczenia, niepowodzenia życiowe.
  Lekko ani w czasie wojny ani po wojnie nie było. Oprócz zniszczeń wojennych, oprócz wielu ludzkich tragedii był dzień powszedni kiedy trzeba było na nowo znaleźć swoje miejsce w życiu i ten kawałek chleba dla siebie dla rodziny dla dzieci. Zmieniła się władza, zmienił ustrój, zmieniło się podejście do życia. Praca za miskę zupy miała sens i nie była to jedynie miska zupy. Były nowe mieszkania z centralnym ogrzewaniem, z piecykiem gazowym w łazience i oprócz kuchni kaflowej także mała dwu palnikowa kuchenka gazowa. Było nowe przedszkole do którego na parę miesięcy zdołałem się w 1950 r. załapać. Pod koniec sierpnia dotarła do przedszkola pierwsza partia zabawek. A ja już od 1–go września poszedłem do szkoły. Nie wszystkie dzieci mieściły się w murowanym budynku szkolnym, kilka klas miało lekcje w drewnianym baraku po drugiej stronie boiska szkolnego. A gdy zdałem do klasy piątej, to część dzieciaków i w tym również mnie, skierowano do nowo wybudowanej szkoły.
  Bo budowały się nowe szkoły, nowe bloki mieszkalne, nowe szpitale, nowe fabryki i zakłady pracy. Te wszystkie inwestycje były dla ludzi, ale żeby z takim rozmachem je prowadzić trzeba było jednak pracować za tą przysłowiową miskę ryżu. I warto było to robić.
  Czy warto krytykować tamte czasy i tamte metody, że siermiężne, że bez luksusów, bez klejnotów, bez futer i wystawnych bali.
  Kolonie letnie i wczasy i sanatoria. Bezpłatna edukacja, bezpłatne leczenie mimo sporych wydatków na inwestycje i na zbrojenia. Bo czasy nie były wcale takie spokojne. Bo imperializm amerykański był faktycznym zagrożeniem dla systemu który nie uznawał bankowych spekulacji, bogaceniu się jednych kosztem drugich i trzeba było utrzymywać jako minimum dwa roczniki pod bronią i zamiast więcej pralek czy samochodów produkować tysiące czołgów.

  Czy Polakom lepiej byłoby gdyby znów po wojnie wrócili hrabiowie i panowie, fabrykanci i spekulanci, bezrobocie, drożyzna, analfabetyzm i brak podstawowej opieki zdrowotnej?
  Może dla hrabiów i dla Kiki byłoby lepiej, ale dla milionów Polaków nie koniecznie.
  Wówczas po wojnie odrodziliśmy się jako naród i jako państwo. Nie daliśmy się i teraz też się nie dajemy i nie damy. Życie nasze się stabilizuje i poprawia i wydaje się że PiS zaczyna kroczyć właściwą drogą.
  Są oczywiście tacy co to krytykują, bo im możliwości się kończą.

  Święte słowa; nic dodać, nic ująć. Szkoda, że tak wielu współczesnych Polaków plujących na PRL tych prostych faktów nie rozumie. Na szczęście spora część gównażerii z wiekiem wyrasta z korwinizmów. Niestety są też i tacy, którzy dożywotnio pozostają na tyle głupi, by łapać się na lep propagandy liberastów. Tych zagospodarowuje i ich niezadowolenie kanalizuje naczelny rajfur (((szkoły austriackiej))) w Polin, główny reprezentant ekspozytury (((neoliberałów))) na Polskę, oficer Stasio M.

  Polubienie

 82. @ Adm

  kika….JAKI PRZYMUS!? PRACA ZA PRZYSŁOWIOWĄ MICHĘ RYŻU DZIENNIE, TO JEST PRZYMUS?….

  Mleko z czasem kwaśnieje, z wiekiem niektórzy ludzie też jakby mniej różowo patrzą na świat, są też tacy co dopiero na starość porządnieją.
  W tobie Kika muszą być pokłady sarkazmu i być może potęgują go osobiste przykre doświadczenia, niepowodzenia życiowe.
  Lekko ani w czasie wojny ani po wojnie nie było. Oprócz zniszczeń wojennych, oprócz wielu ludzkich tragedii był dzień powszedni kiedy trzeba było na nowo znaleźć swoje miejsce w życiu i ten kawałek chleba dla siebie dla rodziny dla dzieci. Zmieniła się władza, zmienił ustrój, zmieniło się podejście do życia. Praca za miskę zupy miała sens i nie była to jedynie miska zupy. Były nowe mieszkania z centralnym ogrzewaniem, z piecykiem gazowym w łazience i oprócz kuchni kaflowej także mała dwu palnikowa kuchenka gazowa. Było nowe przedszkole do którego na parę miesięcy zdołałem się w 1950 r. załapać. Pod koniec sierpnia dotarła do przedszkola pierwsza partia zabawek. A ja już od 1–go września poszedłem do szkoły. Nie wszystkie dzieci mieściły się w murowanym budynku szkolnym, kilka klas miało lekcje w drewnianym baraku po drugiej stronie boiska szkolnego. A gdy zdałem do klasy piątej, to część dzieciaków i w tym również mnie, skierowano do nowo wybudowanej szkoły.
  Bo budowały się nowe szkoły, nowe bloki mieszkalne, nowe szpitale, nowe fabryki i zakłady pracy. Te wszystkie inwestycje były dla ludzi, ale żeby z takim rozmachem je prowadzić trzeba było jednak pracować za tą przysłowiową miskę ryżu. I warto było to robić.
  Czy warto krytykować tamte czasy i tamte metody, że siermiężne, że bez luksusów, bez klejnotów, bez futer i wystawnych bali.
  Kolonie letnie i wczasy i sanatoria. Bezpłatna edukacja, bezpłatne leczenie mimo sporych wydatków na inwestycje i na zbrojenia. Bo czasy nie były wcale takie spokojne. Bo imperializm amerykański był faktycznym zagrożeniem dla systemu który nie uznawał bankowych spekulacji, bogaceniu się jednych kosztem drugich i trzeba było utrzymywać jako minimum dwa roczniki pod bronią i zamiast więcej pralek czy samochodów produkować tysiące czołgów.

  Czy Polakom lepiej byłoby gdyby znów po wojnie wrócili hrabiowie i panowie, fabrykanci i spekulanci, bezrobocie, drożyzna, analfabetyzm i brak podstawowej opieki zdrowotnej?
  Może dla hrabiów i dla Kiki byłoby lepiej, ale dla milionów Polaków nie koniecznie.
  Wówczas po wojnie odrodziliśmy się jako naród i jako państwo. Nie daliśmy się i teraz też się nie dajemy i nie damy. Życie nasze się stabilizuje i poprawia i wydaje się że PiS zaczyna kroczyć właściwą drogą.
  Są oczywiście tacy co to krytykują, bo im możliwości się kończą.

  Święte słowa; nic dodać, nic ująć. Szkoda, że tak wielu współczesnych Polaków plujących na PRL tych prostych faktów nie rozumie.

  Polubienie

 83. Na szczęście spora część gównażerii z wiekiem wyrasta z korwinizmów. Niestety są też i tacy, którzy dożywotnio pozostają na tyle głupi, by łapać się na lep propagandy liberastów. Tych zagospodarowuje i ich niezadowolenie kanalizuje naczelny rajfur (((szkoły austriackiej))) w Polin, główny reprezentant ekspozytury (((neoliberałów))) na Polskę, oficer Stasio M.

  Polubienie

 84. Na szczęście spora część gó wnażerii z wiekiem wyrasta z korw inizmów. Niestety są też i tacy, którzy dożywotnio pozostają na tyle głupi, by łapać się na lep propagandy liberastów. Tych zagospodarowuje i ich niezadowolenie kanalizuje naczelny rajfur (((szkoły austriackiej))) w Pol in, główny reprezentant ekspozytury (((neoliberałów))) na Polskę, rebe Stasio M.

  Polubienie

 85. @Adm
  PRL musiał upaść.
  Ludzie stali się zbyt pazerni, zbyt wiele chcieli mieć, a to można tylko osiągnąć dobre zorganizowaną pracą, a nie zawołaniem –czy się stoi czy się leży dwa tysiące się należy.

  Świetnie opisywał ten problem w swych książkach śp. Aleksander Bocheński, np. w Rzecz o psychice narodu polskieg (cieniutka!). Naprawdę warto pochylić się nad jego historiozofią.

  Polubienie

 86. Adminku na razie nie mam co komentować bo miło się ciebie czyta i się zgadzam z tym co piszesz . Nie wiem dokładnie jestem tu chyba ze 2 lata i celem bycia mojego tutaj były takie głównie żarty czasami jakiś mądry post . Lubię grzanka bo widzę ze z nim można konie kraść i jest to facet z poczuciem humoru w dodatku od wielu lat obecny w internecie z mądrymi wpisami .
  Może jednak kończę z tym chwaleniem bo zaraz nazwą mnie tu lizydupą . Takie czasy nikogo nie można pochwalić nawet .
  Na pewno będę czytał portal regularnie bo nie wyobrażam sobie żeby było inaczej a posty może jeden na miesiąc zamieszczę . Na mają na wierzchu ci którzy mnie nienawidzą .
  Pozdrawiam adminka i grzanka.

  Polubienie

 87. Chwali Ci się. Sam reklamuję Bocheńskiego, gdzie mogę, bo to genialny myśliciel polityczny był. Gdyby każdy oczadziały liberalizmem dureń poczytał prace Bocheńskiego, to bylibyśmy dzisiaj gdzie indziej (a gdyby Solidurnie czytali pokolenie wcześniej, to już w ogóle). PoSssssdrowienia 😉

  Polubienie

 88. kika
  ….że jak wchodziłem w system, byłem golcem na dorobku i jak wyszedłem z systemu też jestem golcem, bez żadnego materialnego dorobku! Więc, q… mać na kogo ja, przez ponad 40 lat pracowałem….

  To normalka, ale te 40 lat przeżyłeś? Głodny i obdarty nie chodziłeś.
  Przeżyłeś i o to chodzi by przeżyć i narzekać nie warto, bo zawsze mogło być gorzej.
  Pomyśl jakie mieli życie i przeżycia ci co żyli na Wołyniu, albo w Jugosławii wówczas gdy były naloty NATO, albo Warszawiacy w powstaniu warszawskim.
  Pewien amerykański milioner zauważył, że większość ludzi w życiu niczego się nie dorabia.
  Absolutna prawda. Tak jest, że niczego się nie dorabiają. Jedni nie chcą, inni nie umieją, jeszcze inni się lenią.
  Ja to zauważyłem również.
  Umiera taki przeciętny Kowalski i pozostawia po sobie zdeptane kapcie i brudne kalesony.
  Czy może być inaczej?
  Może, ale trzeba o tym myśleć już na starcie, już wówczas gdy nie chce się nauczyć tabliczki mnożenia w szkole i wówczas gdy się podejmuje pracę, byle jaką i ani się nie myśli o awansie, ani o przyszłości, lecz w głowie ma się głupie żarty i aby się zabawić.
  Młody człowiek po szkole, czy nawet po studiach, cały wysiłek wkłada w to aby zdobyć małe mieszkanko typu M3 i trochę mebelków, a jak już się to osiągnie to klapa, odpoczynek, luz, na pół biegu, aby do jutra.
  No może jeszcze tego ,,malucha” małego Fiata 126.
  Jak się trafi ktoś kto chce więcej, aby właśnie coś po sobie zostawić, to znajduje się mnóstwo hamulcowych. Żona, a po co ci to, urzędnik, tego zbudować tu nie można, na swoim też nie można bo plany zagospodarowania albo są albo ich nie ma.
  Przykład z ostatniej chwili to ten budowany w puszczy zamek, ,,Natura 2000” puszcza, a tu facet buduje na wyspie zamek i wielki krzyk na całą Polskę, jak to, kto na to zezwolił.
  A pocałujcie mnie wszyscy w d…, chciałem to buduję i żadnemu ku… łącznie z ministrem nie mają nic do tego.
  Moje pieniądze, mój pomysł, moje widzi misie.
  Zamek ma stanąć i oko cieszyć.
  A wam gołodupcy siedzieć, podziwiać i milczeć.

  Polubienie

 89. Panowie, jak PRL był taki SUPER SŁODKI, to dlaczego z takim hukiem upadł? Czy nie zauważacie, że w tym przypadku mocno LOGIKA zgrzyta? Inne państwa ze wspólnego kołchozu (RWPG) Polski się wystraszyły i też z dobrobytu upadły? Przecież utworzyli wspólne sowiety, aby w ciężkich chwilach sobie nawzajem pomagać!

  Rada Wzajemnej Pomocy Gospodarczej (RWPG)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rada_Wzajemnej_Pomocy_Gospodarczej

  W tamtym socjalistycznym systemie trzeba było mocno zapierdalać (sorry) na siebie i darmozjadów, a w dzisiejszym jest inaczej?

  Takie głupoty mogła wymyśleć tylko BIURWA + K… (to nie ja) pijąca przez cały dzień kawusię lub herbatkę z wieloma dolewkami i pod fajrant wyjadająca fusy ze szklanki. W PRL-u biurokraci cały czas zazdrościli robolom wyższych płac i stąd wynikała awersja do klasy robotniczej przez klasę inteligencką.

  ,,Czy się stoi czy się leży – dwa tysiące się należy”, czyli o epoce pracy w socjalizmie i gospodarce rynkowej

  https://www.komiksy-ekonomiczne.pl/pl/article/czy-sie-stoi-czy-sie-lezy—dwa-tysiace-sie-nalezy-czyli-o-epoce

  JAKIE TRAFNE OKREŚLENIE – блядь на службе! Chi, chi, chi…

  https://pl.wiktionary.org/wiki/biurwa

  https://sjp.pl/awersja

  CZY TO JEST NORMALNOŚĆ W OBECNYM PAŃSTWIE WYDUMANEGO PRAWA I SPRAWIEDLIWOŚCI? ILE TO KOSZTUJE PODATNIKÓW, TAKIE ,,TANIE” PAŃSTWO?

  Padł światowy rekord biurokracji. Nie uwierzysz, ilu zastępców ma Morawiecki. A to nie koniec

  https://wolnosc24.pl/2017/08/13/padl-swiatowy-rekord-biurokracji-nie-uwierzysz-ilu-zastepcow-ma-morawiecki-a-to-nie-koniec/

  Wzrost biurokracji — mnożenie problemów

  https://opoka.org.pl/biblioteka/F/FE/wam_2012_e_urzednika_01.html

  PANOWIE ,,MUZINY”, PO CO STAĆ – CZAS NA LEŻAKOWANIE ZA DWA TYSIE!

  Hejka!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s