Gra o Tron. Gra o Syrię


Syria: Partia szachów na morzu
Krzysztof Podgórski

Polskie i zachodnie media głównego nurtu w kwestii sytuacji wokół Syrii uparcie milczą. Rosyjskie manewry na Morzu Śródziemnym lekceważą jako „rutynowe i pod monitoringiem sił NATO”.

Jednak szczegółowa analiza materiałów dostępnych na portalach i stronach o tematyce militarnej, niedwuznacznie wskazuje, że sytuacja może być zasadniczo odmienna.

AMERYKANIE TEŻ KONCENTRUJĄ SWOJE SIŁY

Na Morze Śródziemne 1 września do bazy morskiej w Gibraltarze wszedł amerykański okręt podwodny o napędzie jądrowym USS „Newport News” klasy „Los Angeles”. Ten nowoczesny okręt wielozadaniowy dysponuje między innymi 26 rakietami manewrującymi UGM-109/RGM-109 „Tomahawk”. Dołączy on do operującego już na tym akwenie atomowego okrętu uderzeniowego, budowanego pierwotnie jako nosiciel pocisków balistycznych USS „Ohio”, przenoszącego aż 154 pociski manewrujące typu UGM-109 „Tomahawk”. Z Morza Czarnego przepłynął na Morze Śródziemne niszczyciel rakietowy USS ”Ross” m DDG-71 klasy „Arleigh Burke Flight I” z 28 rakietami „Tomahawk” i dołączył do okrętów tej klasy USS „Jason Dunham” DDG-109 i USS „Winston S. Churchill” DDG-81.

Do Zatoki Perskiej wszedł zaś USS „The Sulivans” DDG-68, według rosyjskiego wywiadu w swoich uniwersalnych wyrzutniach PU Mk41 ma aż 56 RGM-109E „Tomahawków”. Razem okręty amerykańskie dysponują możliwością wystrzelenia na Syrię 140 „Tomahawków”, z czego 84 z basenu Morza Śródziemnego oraz 180 z operujących na tym morzu okrętów podwodnych.Pretekstem do uderzenia amerykańskich sił na Syrię miło by być spreparowanie ataku chemicznego w prowincji Idlib na ludność cywilną i przypisanie go armii rządowej prezydenta Baszszara al-Assada.

Ambasador Rosji przy OPCW (Organisation for the Prohibition of Chemical Weapona – Organizacja ds Zakazu Broni Chemicznej – agenda ONZ) 3 września spotkał się z delegacjami państw członkowskich, aby omówić niepokojącą sytuację w Syrii w prowincji Idlib kontrolowanej przez ugrupowania terrorystyczne. Ambasador Aleksander Szulgin poinformował ich o znanych Rosjanom przygotowaniach do kolejnego użycia broni chemicznej w Syrii i próbę przypisania go siłom rządowym.

UJAWNOINA ROSYJSKA MAPA ZDRADZA WSZYSTKO

Dowódca rosyjskiej floty admirał Władimir Korolew 30 sierpnia podał szczegóły największych w historii manewrów rosyjskiej marynarki wojennej na Morzu Śródziemnym. Manewrami dowodzi bezpośrednio rosyjski Sztab Marynarki Wojennej. Admirał ujawnił też mapę z zamkniętymi na czas ćwiczeń w dniach 1-8 września, obszarami na których operują rosyjskie okręty.

Dla specjalistów wszystko stało się wówczas jasne.

Zespół blisko 30 rosyjskich okrętów został podzielony na poszczególne grupy, którym przydzielono różnorodne zadania. Najnowocześniejsze rosyjskie fregaty „Admirał Essen”, „Admirał Makarow” i „Admirał Grigorowicz” wyposażone w systemy przeciwlotnicze„Sztil-1” o zasiegu do 50 km i krążownik rakietowy „Admirał Ustinow” z systemem rakiet przeciwlotniczych dalekiego zasięgu S-300 „Fort M” tworzą „przeciwlotniczy parasol” wzdłuż 170 km wybrzeża Libanu. To tędy wiodą tory lotu potencjalnego nalotu rakiet „Tomahawk” na Syrię. Analogiczny „parasol” utworzony jest wzdłuż wybrzeża Syrii przez lądowe systemy S-300W4 i S-400 „Triumf” z baz Tartus i Chmejmim.

Amerykański żołnierz na północy Syrii
© AP PHOTO / HUSSEIN MALLA
Amerykański żołnierz na północy Syrii

Lecące na Syrię rakiety manewrujące „Tomahawk” będą „widoczne jak na dłoni” już na dalekich podejściach systemom przeciwlotniczym „Sztil” i „Fort-M”. Łącznie rakiet 9M317E na trzech „admiralskich” fregatach jest 108, a na krążowniku „Admirał Ustinow” 64 rakiety 5W55RM, co daje Rosjanom możliwość sumarycznej salwy 172 rakiet. Pozwala to w zupełności na powstrzymanie zmasowanego ataku rakietami manewrującymi na Syrię z okrętów amerykańskich pływających w basenie Morza Śródziemnego.
Podstawową przewagę, jaką uzyskały rosyjskie okrętowe środki obrony przeciwlotniczej, nad nisko lecącymi rakietami manewrującymi nad wschodnim basenem Morza Śródziemnego jest czynnik geograficzny.

Niewielka relatywnie długość wybrzeża (170 km) oraz równa powierzchnia morza eliminuje problem tzw. „Horyzontu radiolokacyjnego”, który ograniczał zasięg rosyjskich stacji radarowych w Syrii do 35 km, gdyż „Tomahawki” lecą 30-50 metrów nad powierzchnią wody. Nie powstaną też „szczeliny”, przez które pociski manewrujące „przesiąkną” przez „parasol przeciwlotniczy” omijając i wymanewrowując poszczególne okrętowe strefy OPL.

Dlaczego to tak ważne dla rakiet „Sztil-1” i S-300 FM? Odpowiedź jest prosta. Rosyjskie pociski ziemia-powietrze są wyposażone w pół-aktywne głowice naprowadzania radarowego, które potrzebują ciągłego podświetlenia celów wyznaczonych do rażenia i nie są w stanie przechwycić celów, które znajdują się poza strefą kontrolowaną przez umieszczone na okrętach radary MP-90 „Oriech” (dla kompleksu „Sztil – 1 i ZR41 „Fala”(dla kompleksu „Fort-M”).

Wojska rządowe obok portretu prezydenta Syrii Baszara al-Asada
© AFP 2018 / YOUSSEF KARWASHAN

Oczywistym jest, że w takich okolicznościach, przy takim rozstawieniu rosyjskich okrętów mamy jednolitą „ścianę” rosyjskiej OPL i dowództwo US Navy zostało de facto pozbawione możliwości prowadzenia nalotów rakietami manewrującymi na Syrię z Morza Śródziemnego. Oczywiście, pozostaje Amerykanom Zatoka Perska czy obszar Morza Czerwonego.
Co do operujących na Morzu Śródziemnym okrętów podwodnych US Navy, to z mapy ćwiczeń jasno wynika, że okręty rosyjskie w tym wyspecjalizowane w zadaniach ZOP rozmieszczone są na południu Grecji, przy północnym Egipcie i Libii. Na ich pokładach oprócz uzbrojenia i urządzeń pokładowych do walki z okrętami podwodnymi są też śmigłowce do wykrywania i zwalczania okrętów podwodnych (ZOP).

Morze Śródziemne, aż po Cieśninę Gibraltarską penetrują patrolujące wyspecjalizowane samoloty ZOP dalekiego zasięgu Tu-142 i bliżej– Ił-38. W powietrzu stale latają wspierające je latające tankowce Ił-78 oraz ciężkie wielozadaniowe myśliwce Su-30SM uzbrojone w rakiety przeciwokrętowe Ch-31 i rakiety powietrze-powietrze R-77-1.

Czyli tłumacząc na polski, grupa samolotów zdolnych zestrzeliwać rakiety manewrujące jak i zwalczać okręty je wystrzeliwujące.

Pod wodą niewątpliwie amerykańskich okrętów podwodnych szukają też dwie niskoszumne rosyjskie „Warszawianki”, czyli bardzo groźne okręty podwodne z napędem klasycznym.

Można powiedzieć, że eskadra rosyjska na Morzu Śródziemnym ubezwłasnowolniła siły 6 Floty USA.

CO MOGĄ JEDNAK AMERYKANIE?

W bazie w Katarze wylądowały bombowce strategiczne B1B „Lancer” mogące przenosić 24 trudnowykrywalne rakiety manewrujące AGM-158 JASSM-ER o zasięgu 370 km. Pociski te maja możliwości imitacji fałszywych celów MALD-J, „ogłupiających” systemy syryjskiej i rosyjskiej obrony przeciwlotniczej. Rosjanie mają prawdopodobnie już na miejscu w Syrii swoje „antidotum” na ten sprzęt, czyli stacje rozpoznania radiotechnicznego „Waleria”.

Stacja wykrywa pasywnie pociski i emituje stosowne zakłócenia. Jak to jest skuteczne – sprawdzą w potencjalnym boju.

Prezydent Syrii Baszar Asad w czasie wizyty w bazie lotniczej sił powietrznych Rosji w Hmejmim
Mi-26
© SPUTNIK . ALEXANDER VILF

W zanadrzu ma US Army jeszcze jeden środek napadu na wojska syryjskie. Na obszary Syrii kontrolowane przez Kurdów z YPG (SDF) i siły amerykańskie mogą wprowadzić własne samobieżne wyrzutnie rakiet operacyjno-taktycznych ATACMS o zasięgu 165 km, a nawet 483 km, w zależności od typu. To możliwe, gdyż w ostatnich dniach Amerykanie rozwinęli eskadrę kontroli przestrzeni powietrznej i radar dalekiego zasięgu AN/TPS-75 w rejonie Kobani (Ajn-el Arab) opodal cementowni Lafarge. Stąd tylko krok do wprowadzenia z Iraku czy Kataru baterii przeciwlotniczych systemu „Patriot” PAC-2/3. Tak oto w kilka dni mają Amerykanie „parasol przeciwlotniczy” kryjący wyrzutnie M142 i M270 służące do wystrzeliwania rakiet MGM-164B ATACMS Block IIA.Cisza w mediach to rodzaj wojny informacyjnej.

Nie wiemy do końca, co robią armie supermocarstw.

Z dostępnych przecieków widzimy jednak, że „partia szachów” na bliskowschodniej i śródziemnomorskiej planszy globalnej rozgrywki Waszyngton –Moskwa, staje się coraz bardziej zacięta.

Z fazy rozstawionych pionów i figur na szachownicy, przy coraz mniejszych możliwościach kolejnych posunięć, bardzo łatwo przejść już do fazy „zbijania”, czego oby nam rządzący w Białym Domu i na Kremlu oszczędzili.

Krzysztof Podgórski, polski publicysta

Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.

Tekst jest publikowany za zgodą Redakcji gazety Trybuna. Oryginał pierwotnie ukazał się w Trybunie.

za Sputnikiem

https://pl.sputniknews.com/opinie/201809088741026-Syria-Partia-szachow-morze-Rosja-USA/

Reklamy

102 uwagi do wpisu “Gra o Tron. Gra o Syrię

 1. Czy to jest SYRIA?

  MOŻE TO JEST LEW-ANT – LEW + ANTY-CHRYST? SYJONISTYCZNE BĘKARTY NIE LUBIĄ, ANI PIERWSZEGO, ANI DRUGIEGO, PONIEWAŻ TO ZAPOWIADA KRES ICH PANOWANIA!

  Lewant

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lewant

  W OGROMNYM, SZMULOWSKIM ŚRODOWISKU NIKT Z NICH NIE CIERPI POKOLENIA JUDASZY…! PISAŁEM JUŻ O TYM, JAK TO TREFNE POKOLENIE, W OSTATNIEJ WOJNIE, W SZWABSKICH OBOZACH ZAGŁADY PRZEZ KOMINY WZLATYWAŁO DO ,,UPRAGNIONEJ WOLNOŚCI.” CO DO KREMATORIÓW I KOMINÓW TO TEŻ JEST WIELKI FAŁSZ, PONIEWAŻ ONI BYLI MASOWO PALENI NA OFIARNYCH OŁTARZACH, ZWANYMI DLA ZMYŁY STOSAMI.

  Lew Judy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Lew_Judy

  http://i2.pinger.pl/pgr324/af0dfb450005b37c52c0b519

  Juda

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Juda_(posta%C4%87_biblijna)

  Antychryst

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Antychryst

  CZY TO JEST PRZYPADKOWY ZBIEG OKOLICZNOŚCI, KRÓL LEW, A ZARAZEM BARAN?

  Bo powstanie Lew z Pokolenia Judy

  http://www.radiownet.pl/publikacje/bo-powstanie-lew-z-pokolenia-judy

  Hej!

  Polubienie

 2. ADMINKU BRAWA BO WŁASNIE TAKI TEMACIK CHCIAŁEM NOWY . I JESZCZE TAKIE WAŻNE PYTANKO DO ADMINKA :
  CZY WĄŻ MOŻE TU DALEJ PISAĆ MAJĄC WSPARCIE ADMINKA ?

  POZDRAWIAM GRZANKA .
  Z TEGO CO WIEM TO GRZANEK POJECHAŁ WCZORAJ DO ZAKOPCA SZUKAĆ KOBIETY BO PRZESTRASZYŁ SIĘ BYKOWEGO .
  GRZANKU .RADA OD DOŚWIADCZONEGO WĘŻA .
  1. NIE WYBIERAJ KOBIETY Z IMIENIEM EWA .
  2. NIE PATRZ NA WYGLĄD ZEWNĘTRZNY TYPU NOGI ITP . WAŻNE JEST WNĘTRZE .
  ZAPROSISZ NA ŚLUB ?
  TRZYMAJ SIĘ
  SSSSSSSSSSSSSSSSSS

  Polubienie

 3. KIKA I PO CO TY TĄ INFORMACJĘ O BYKOWYM TU ZAMIESZCZAŁ ?
  TYLKO GRZANKA ŻEŚ WYSTRASZYŁ I W KOSZTY GO WPĘDZIŁEŚ . MYŚLISZ ŻE BILET DO ZAKOPCA TO ZA FREE JEST ?
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 4. To by nawet mogło się zgadzać dlatego adminku cytuje ten artykuł .
  Pamiętam parę lat może 6 lat temu jeden koleś w mojej wsi wyszedł z pierdla po roku i chwalił sobie tam pobyt . Cholera co on tam zmalował i za co siedział nie wiem .Grunt że wrócił i był oczarowany pobytem w pierdlu bo to niby wykąpali go – brudną dupę sobie umył pod prysznicem dali żryć na koszt podatnika ponadto ciepełko o opał nie trzeba się martwić no i roboty nie było żadnej podobno .
  Wrócił po tym roku do domu i zaczął kombinować jak do tego pierdla wrócić . Według słów jego znajomych a to wystawił małego i odlał się na placu zabaw dla dzieci albo tam do fajnej fontanny . Nie pomogło .Potem chlał piwo na skwerku nie pomogło .
  Potem kradł na potęgę w sklepach towar .Czy pomogło to nie wiem ale ludzie go już nie widzą parę miesięcy to może znowu go zamknęli w ukochanym pierdlu bo coś zmalował a tam dupę brudną za free umyją , dadzą obiad zapewnią ciepło w zimie .
  Podobno kiedyś były pokoje intymne raz w miesiącu ale chyba je zlikwidowali .Obiady są bardzo dobre bo znam matkę strażnika który w więzieniu pracuje .
  TAKŻE CO ADMINKU PISZEMY SIĘ NA TEN LUKSUS ? JESTEŚ CHĘTNY ?
  BU BU HA HA HA . JAJCA .

  Polubienie

 5. ADMINEK ZAOSZCZĘDZIŁBYŚ NA PRĄDZIE , WODZIE , GAZIE I INNYCH OPŁATACH BU BU HA HA HA.
  A MOZE KIKA NASZ PROFESOR EMERYT CHĘTNY KTÓRY NIC SIĘ NIE DOROBIŁ PRZEZ 50 LAT PRACY W PRL I III RP .
  ZOBACZ KIKA ILE SIANKA ZAOSZCZĘDZISZ A LUKSUS POBYTU W KICIU NA KOSZT PODATNIKÓW BU BU HA HA HA .
  CUD MALINA .

  Polubienie

 6. KIEDYŚ DO DOMU STARCÓW – OPIEKI JAK KTOŚ SZEDŁ ZABIERALI 75 % ŚWIADCZEŃ ŻEBY SOBIE TAKI STARUSZEK MIAŁ PARĘ GROSZY NA COLĘ CZY HAMBURGERA TO 25 % ZOSTAWIALI . TERAZ NATOMIAST BIORĄ 100% ŚWIADCZEŃ . STARUSZKOWI KIESZONKOWEGO NIC NIE ZOSTAWIAJĄ .
  A JAK STARUSZEK MA MAŁE ŚWIADCZENIA TO OBCIĄŻAJĄ DZIECI . DOPIERO GDY DZIECI NIE MA DOKŁADA SIĘ PAŃSTWO .
  JEDYNIE ROZWIĄZANIE .
  TYLKO PIERDEL
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 7. Panie WONSZ
  Już Tobie się w głowie od tego wszystkiego przewraca. Co to też przychodzi do roztrzęsionej Twojej głowy z tymi podatkami?
  Wygląda na to, że jakbyś zazdrościł facetom, którzy wybrali stan wolny. Wychodzi na to, że pewnie Ty w gówno wlazłeś i teraz innym zazdrościsz. Ja mam 72 lata i baby na stałe nigdy nie brałem, bo i po co?
  Jak chcę towarzyszkę na wczasy, czy na noc, to żaden dziś problem – jeden telefon.
  Nie każdy musi być desperatem, jak Ty przecież.
  Popraw się i wyluzuj.
  Idzie szybkimi krokami wojna, a Ty tylko o cipczeniu i nic więcej, nawet Twój szef grzanek ma już dosyć i ucieka przed Tobą.
  Ps. Nie wkleiłem awatara, gdyż jestem u dentysty.

  Polubione przez 1 osoba

 8. Dodatek do „Gry o Tron.Gry o Syrię”

  „Su-35 w „starciu” z F-22 nad Syrią.
  „Rosjanie chwalą się, że ich myśliwiec Su-35 odpędził znad Syrii amerykański samolot 5.generacji F-22. Incydent ten jest efektem sporu pomiędzy Rosją i Stanami Zjednoczonymi, kto komu przeszkadza w działaniach nad lotniczym nad ogarniętym wojną domową krajem bliskowschodnim.”
  Źródło:https://www.defence24.pl/su-35-w-starciu-z-f-22-nad-syria

  01 marca 2018 r.oświadczenie prezydenta Putina:„To będzie punkt zwrotny dla całego świata”.

  „Putin oświadcza, że długie usiłowania Stanów Zjednoczonych, by zdobyć nuklearną przewagę nad Rosją zakończyły się porażką i ma nadzieję, że Waszyngton „wreszcie posłucha”
  (…) Rosja pokrzyżowała niemal dwudziestoletnie plany Waszyngtonu, by zdobyć nuklearną władzę (a tym samym zaatakować) nad jego krajem. Wypowiedź zakończyła się słowami, że jeden etap wrogich relacji rosyjsko-amerykańskich się zakończył, a drugi zaczął. To przemówienie jest jednym z najważniejszych, jakie Putin wygłosił w ciągu 18 lat swojej kariery.”(…)”Broń atomowa wspomniana przez Putina w jego przemówieniu z 1 marca została zaprojektowana tak, żeby ominąć opracowywany przez lata i wymagający wielu poświęceń amerykański system obrony przed bronią nuklearną.(…)” Z perspektywy Moskwy, a w tym wypadku także USA, Rosja odzyskała stracone po rozpadzie Związku Radzieckiego „wzajemne bezpieczeństwo” MAD.”
  Źródło:https://kresy.pl/publicystyka/jak-waszyngton-sprowokowal-i-byc-moze-przegral-nuklearny-wyscig-zbrojen-z-rosja/(POLECAM PRZECZYTAĆ CAŁY ARTYKUŁ)

  Helsinki 16 lipiec 2018 spotkanie Putin-Trump

  „Oczywiście lepiej, gdy liderzy państw atomowych ze sobą rozmawiają, a stosunki między Zachodem i USA a Rosją się poprawiają, a nie pogarszają.(…)”Nadal nie wiemy na przykład, czy szczyt pomoże przełamać impas w rokowaniach na temat redukcji arsenałów nuklearnych czy w sprawie zamrożonego konfliktu w Ukrainie i gorącego w Syrii.”
  Źródło:https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1756576,1,putin-bez-trudu-rozegral-amerykanskiego-prezydenta.read

  Poniżej przykład oceny przez rzymskich katolików(chora świadomość) spotkania prezydentów mocarstw atomowych:

  „Zdaniem Sikorskiego w Helsinkach spotkało się „dwóch szulerów”, Polska znalazła się w niebezpieczeństwie. Były ekspert prezydencki, profesor politologii Uniwersytetu Warszawskiego, ocenia, że obaj prezydenci myślą tak samo „po łajdacku”. Inny ekspert głosi, że jeśli Europa nie zapobiegnie w porę zbliżeniu między Ameryką i Rosją, czeka nas katastrofa. A jeśli te mocarstwa utrzymają się na ścieżce wojennej, katastrofa nas nie czeka. Dać Polakom okazję do wykazania się „bohaterstwem” – oto, czego chcemy.”
  Źródło:https://www.tygodnikprzeglad.pl/po-helsinkach/

  „Gazociąg Transkaspijski za blokadę USA. Jest konwencja o Morzu Kaspijskim.Prezydenci Azerbejdżanu, Iranu, Kazachstanu, Turkmenistanu i Rosji w kazachskim Aktau podpisali porozumienie kończące spór prawny o Morze Kaspijskie.”(…)”BiznesAlert.pl donosił, że było to możliwe dzięki ustaleniu, że kraje kaspijskie nie wpuszczą na Morze wpływów USA i Rosji. Prezydent Iranu Hassan Rouhani mówił o tym, że teraz nie będzie możliwa budowa baz amerykańskich w regionie. BiznesAlert.pl donosił, że Rosjanie zgodzili się na konwencję, która otworzy drogę do budowy Gazociągu Transkaspijskiego i dostaw turkmeńskiego gazu do Europy tylko w zamian za to, że kraje regionu zgodzą się na niewpuszczenie do niego Amerykanów.”
  Źródło:https://biznesalert.pl/morze-kaspijskie-spor-prawny-konwencja-gazociag-transkaspijski-usa/

  „Z punktu widzenia Rosji podpisany dokument jest symbolicznym potwierdzeniem jej dominacji w akwenie i demonstracją wobec USA (konwencja została przyjęta po ogłoszeniu przez USA sankcji wobec Iranu i Rosji). Najważniejszą korzyścią dla Moskwy jest uwzględniony w nim zakaz obecności w akwenie sił zbrojnych państw niebędących stronami konwencji, co ma przede wszystkim wyeliminować ryzyko przebywania w regionie sił amerykańskich. Zapis ten może doprowadzić do unieważnienia wynegocjowanych kilka miesięcy temu porozumień amerykańsko-kazachstańskich w kwestii zaopatrywania przez kaspijskie porty Aktau i Kuryk wojsk USA stacjonujących w Afganistanie.”
  Źródło:https://www.osw.waw.pl/pl/publikacje/analizy/2018-08-22/spozniony-podzial-morza-kaspijskiego

  Nie zamierzam odgrzewać starego kotleta ale trafne będzie wstawienie części komentarza z poprzedniego tematu:

  „Ukraina posiadała arsenał atomowy,gdyby go zachowała nie było by „Majdanu” i tego całego burdelu.Wojna to najlepsza forma dyplomacji o ile posiada się „narzędzia” (np.czołgi,myśliwce,rakiety,broń atomową)(…)
  „Zapomniane gwarancje dla Ukrainy”
  Źródło:https://www.dw.com/pl/zapomniane-gwarancje-dla-ukrainy/a-18112922

  Rosja posiada „narzędzia” dyplomatyczne czyli mądrych i przewidujących polityków(prawosławie) oraz także argument siły(czołgi,statki,samoloty,rakiety,broń nuklearną) więc USA(w większości protestanci wyznawcy wersji judaizmu dla nie-Żydów) oprócz taktyki wojskowej organizuje spotkania np.Helsinki 16 lipiec 2018.Jak się to zakończy czas pokaże.

  Polubione przez 1 osoba

 9. WONSZ
  Ja mam 72 lata i jak czytam Ciebie z moją przyjaciółką, to śmiejemy się do łez.
  Moja obecna dziewczyna Iza, z którą wyjeżdżam na Bahamy powiedziała, że tacy faceci, jak Ty, to najszybciej lądują w domach starości. Powiedziała też, że Ciebie by nie chciała, chociaż Ty przecież dużo młodszy ode mnie jesteś.

  Polubione przez 1 osoba

 10. Zgrupowanie flot USA i Rosji na morzu Śródziemnym niczego dobrego nie wróży.
  Setki rakiet gotowych do wystrzelenia, zdaje się tylko czekać by ktoś wydał rozkaz, albo po prostu chciał wypróbować siłę ich rażenia.
  Dla amerykanów może być to silną pokusą by sprawdzić skuteczność rosyjskich systemów obrony powietrznej. Z drugiej strony ryzyko kompromitacji gdyby się okazało, że amerykańskie rakiety nie są w stanie przebić się przez te systemy.
  Ponieważ systemy czasami zawodzą, może się zdarzyć, że któraś z odpalonych rakiet zamiast polecieć do celu wybuchnie na stanowisku startowym robiąc wielkie bum i posyłając okręt na którym była zamontowana na dno.

  Polubienie

 11. @Maks
  „Poniżej przykład oceny przez rzymskich katolików (chora świadomość) spotkania prezydentów mocarstw atomowych:”

  Zgadzam się z Panem.
  U katolików nie ma poza chorą innej świadomości.

  Polubione przez 1 osoba

 12. @Admin
  „Ponieważ systemy czasami zawodzą, może się zdarzyć, że któraś z odpalonych rakiet zamiast polecieć do celu wybuchnie na stanowisku startowym robiąc wielkie bum i posyłając okręt na którym była zamontowana na dno.”

  Tak mogło być, okrętem Kursk?

  Polubienie

 13. I tu jest pytanie, czy jesteśmy na 5 minut przed dwunastą?
  Albo czy któraś z rosyjskich rakiet nie ,,zbłądzi” i nie trafi w amerykański okręt wojenny, lub odwrotnie, amerykańska rakieta w okręt rosyjski?

  Polubienie

 14. A w Syrii jak to w Syrii .Nic nie będzie wszystko się unormuje Putin podkuli ogon i ucieknie z tej całej Syrii bo on już żałuje że w to wdepnął .
  Nie ma się czym podniecać .Żadnej wojny nie będzie a jak ktoś się boi niech sobie buduje bunkier na działce i załatwione .

  Polubienie

 15. wąż sie na razie żegna bo tam gdzie niejaki Edward tam węza nie ma bo dla dwóch tu miejsca nie ma .Edward proponowałem ci wczoraj wycieczkę na Syberię zamiast na Bahamy ale jak widzę nie interesuje cię to a tam tak cudne krajobrazy .
  Jak Edward będzie opalał tyłek na Bahamach na pewno się pojawię .

  Polubienie

 16. JEDEN Z GENERAŁÓW AMERYKAŃSKICH PRZEBYWAJĄCYCH Z KRÓTKĄ WIZYTĄ W INDIACH NA KONFERENCJI PRASOWEJ POWIEDZIAŁ ŻE JEŻELI BASZSZAR AL ASAD SIĘ NIE USPOKOI MOŻE DOJŚĆ DO SZYBKIEGO ATAKU I BĘDZIE NIECIEKAWIE .

  OGLĄDAJĄC TO TAK SOBIE MYŚLĘ ŻE JUŻ NIEBAWEM ASAD DOŁĄCZY DO JANUKOWYCZA GDZIE POD MOSKWĄ BĘDĄ OBAJ SOBIE SPOŻYWALI KIEŁBASKĘ Z GRILLA NIEOPODAL SWOICH WILLI .

  NA POTĘGĘ AMERYKAŃSKĄ NIE MA SIŁY . USA WYDAJE WIĘCEJ NA OBRONĘ NIŻ WSZYSTKIE KRAJE GLOBU . TO SĄ WYDATKI NIEWYOBRAŻALNE DLA CZŁOWIEKA . MAJĄ CAŁĄ FURĘ BAZ WOJSKOWYCH NA ŚWIECIE .
  PUTIN BĘDZIE ZWIEWAŁ Z SYRII SZYBCIUTKO .
  TAKIE FAKTY .

  GRZANEK ZNALAZŁEŚ JUŻ KOBIETĘ W ZAKOPCU? . NIE SPIESZ SIĘ TO BYKOWE NIE WEJDZIE SZYBKO. MAS CZAS BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 17. WONSZ
  Moja Iza ze śmiechu już łzy ma w oczach.
  Mówi, że pewnie wlazłeś w tak zwane gówno z tym Twoim małżeństwem i szaman będzie Ci potrzebny.
  Nie wywołuj grzanka, bo grzanek mądrzejszy od Ciebie i na Twoje namowy odporny.

  Polubione przez 1 osoba

 18. WIDZISZ DLACZEGO TAK JEST . BO TWOJA PRZYJACIÓŁKA MA POCZUCIE HUMORU W ODRÓŻNIENIU OD CIEBIE OT I CAŁA TAJEMNICA . ABY WYSNUĆ TAKI WNIOSEK NIE TRZEBA BYĆ KOŁCZEM .
  SOBOTA CHŁOPIE .
  STRZEL SE EDWARD BROWARA ZAGRYŚ PARÓWKĄ Z BIEDRY TAKĄ Z PROMOCJI PO 4.99 ZŁOTY ZA KILO POTEM DLA ZDROWOTNOŚCI ZDROWO PIERDNIJ I ZYCIE JEST PIĘKNE . HUMOR CI SIĘ POPRAWI I NIE BĘDZIESZ TAKĄ 100 LETNIĄ MARUDĄ .

  WONSZ
  Moja Iza ze śmiechu już łzy ma w oczach.
  Mówi, że pewnie wlazłeś w tak zwane gówno z tym Twoim małżeństwem i szaman będzie Ci potrzebny.
  Nie wywołuj grzanka, bo grzanek mądrzejszy od Ciebie i na Twoje namowy odporny.

  Polubienie

 19. EDWARD NAPISAŁEM NAJNOWSZE WIEŚCI Z SYRII WPROST Z TV AMERYKAŃSKIEJ A TYM MNIE CHWALISZ . NIEŁADNIE BU BU HA HA HA . CHŁOPIE POCHWAL MNIE TROCHĘ . MASZ MOJE WPISY ODNOŚNIE SYRII .

  Polubienie

 20. GRZANEK WYSŁAŁ MI Z ZAKOPCA SMS I ZDJĘCIE .
  POZNAŁ PEWNĄ PANIĄ W STYLU TEJ PANI .BARDZO PODOBNĄ I DUŻO STARSZĄ .

  GRZANKU NIE IDZ TĄ DROGĄ . NIE BĄDZ DESPERATEM . TO BYKOWE TAK SZYBKO NIE WEJDZIE A NAWET JAK BĘDZIESZ PŁACIŁ TEN PODATEK TO CIĘ ON NIE ZRUJNUJE . ZAWSZE MOŻNA PROTEST POD SEJMEM ZORGANIZOWAĆ .

  KIKA SZPERACZU . PRZEZ TO INFO O BYKOWYM ZMARNUJESZ ŻYCIE NASZEMU GRZANKOWI .

  Polubienie

 21. z Neon24, tak to komentuje Oscar

  Idlib nie jest jednolicie zaludnione.
  Tam są obszary praktycznie bez ludzkich osad.
  Jeżeli Armia Syryjska wejdzie poprzez te niezaludnione obszary , trudne do obrony ze względu na brak osłony z ludności cywilnej, oraz zabudowań do wykorzystania jako bunkry , to Idlib zostanie podzielone na kilka gęściej zaludnionych kotłów w których przemieszani z ludnością cywilną będą siedzieć terroryści.
  Obrona w terenie bezludnym jest bez szans dla terrorystów (przewaga Syrii w lotnictwie, broni ciężkiej artylerii…bez szans.. nawet bez bezpośredniego ataku piechoty.

  Takie kotły są nie do obrony co pokazała Guta, Duma..
  Tam wystarczą korytarze humanitarne dla ludności cywilnej, dogadanie się z lokalnymi nieterrorystycznymi władzami … i terror terrorystów zostanie nadwątlony o ile nie złamany.. Do tego oferta dla terrorystów wyjazdu do kolejnego kotła ..

  Kocioł po kociołku się rozpadną.
  Ostatni będzie największy bo będzie koncentrował wszystkich terrorystów których ewakuowano z poprzednich kociołków… ale siły Syryjskie po oczyszczeniu pozostałych kociołków będą miały gigantyczną przewagę.
  do tego przestrzeń operacyjna dla terrorystów skurczy się do kilku, kilkunastu kilometrów co praktycznie nie pozawala na żaden ruch niekontrolowany przez Armię Syryjską.
  I znowu korytarze humanitarne, ulotki, amnestia i pojednanie…i kociołek zacznie się rozpadać… mimo terrory tych nieprzejednanych którym za rozliczne zbrodnie grozi śmierć po wyłapaniu przez Armię.

  Tak to widzę .. taką taktykę stosowano w Daraa.. zdobywano tereny „zielone” i okrążano zaludnione miejscowości… potem „negocjacje” i oferta pojednania , amnestii, korytarze humanitarne…
  Większość ludzi chce żyć ma rodziny chce zachowania swojego dobytku..
  a lokalni przywódcy są z reguły w identycznej sytuacji.
  Tylko napływowi terroryści, najemnicy, obca agentura jest w innej wrogiej wobec ludności sytuacji. A wroga dla terrorystów ludność to najlepsze wywiadowcze środowisko dla Armii Syryjskiej.
  Każda kwatera terrorystów zostanie wskazana przez miejscowych…
  nawet te w meczetach, w szkołach czy szpitalach…
  nadużycie link skomentuj
  Oscar
  ——————-
  Aby tak zrobić – konieczne jest odcięcie zaopatrzenia dla dżihadystów.
  Problemem Syrii są ciągłe ataki z ich strony; przecież jednym z pierwszych ataków lotnictwa rosyjskiego był magazyn dronów.
  Czy oni są w stanie wyprodukować sami drony zdolne do ataku na bazy syryjskie?
  Być może Syria zgodziłaby się na rejon pozostawiony dżihadystom, ale musiałaby mieć kontrolę zaopatrzenia i pozbawienie ich broni ciężkiej, w tym dronów.

  O to w tej chwili idzie walka, bo Zachód chce mieć możliwość mieszania. Wszystko jest możliwe.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas
  ——————
  Władimir Putin, po spotkaniu z Prezydentami Hassanem Rouhani i Tayyipem Erdoganem, stwierdził na konferencji prasowej, iż „Naszym wspólnym absolutnym priorytetem jest całkowita eliminacja terrorystów w Syrii”, a wypędzanie ekstremistów z syryjskiej prowincji Idlib głównym celem na obecnym etapie zaprowadzania pokoju w Syrii. „Obecność bojowników stanowi bezpośrednie zagrożenie dla … cywili w całym regionie”.

  Rosyjski prezydent powiedział dalej, że trzej przywódcy omówili pewne „konkretne kroki” zmierzające do stopniowej stabilizacji strefy deeskalacji Idlib, która obejmuje propozycje pokojowego pojednania dla tych zbrojnych grup, które są gotowe do podjęcia dialogu. Putin wyraził nadzieję, że bojownicy „będą wystarczająco mądrzy”, by złożyć broń i wycofać się, mówiąc, że trzech przywódców wezwało wszystkie strony konfliktu do powstrzymania przemocy.

  Prezydent pozytywnie ocenił fakt, że niektóre uzbrojone grupy opozycyjne, które działają w Idlib, również przystąpiły do ​​walki z terrorystami. Powiedział, że takie zmiany są „niezwykle ważne”, dodając, że wspólna walka z ekstremistami przyczyniłaby się do budowania zaufania między rządem syryjskim a opozycją, ułatwiając w ten sposób łatwiejsze pojednanie. Tymczasem niektóre działania ekstremistów w Idlib stały się przedmiotem szczególnej uwagi, zwłaszcza że radykalne grupy najwyraźniej cieszą się zewnętrznym wsparciem.

  „Bojownicy z różnych grup budują tam drony i w jakiś sposób otrzymują części zamienne i wszystko, czego potrzebują do stworzenia takich UAV”. Moskwa ma też wiarygodne dowody na to, że grupy terrorystyczne obecne w kontrolowanej przez bojowników prowincji usiłują przeprowadzić ataki pod fałszywą flagą z użyciem broni chemicznej. Takie działania służą interesom niektórych „zagranicznych aktorów”. Niedopuszczalne jest to, że niektórzy z owych aktorów „chcą urwać terrorystów z haczyka pod pretekstem ochrony ludności cywilnej” i „zadają ciosy wojskom lojalnym wobec syryjskiego rządu”.

  Oprócz walki z terrorystami przywódcy Rosji, Turcji i Iranu zgodzili się również na zwiększenie wysiłków mających na celu promowanie wewnątrz syryjskiego dialogu i poprawę sytuacji humanitarnej w zniszczonym przez wojnę kraju. Moskwa, Teheran i Ankara „przypisują ważną rolę skoordynowanym działaniom mającym na celu poprawę sytuacji humanitarnej w Syrii, a także odbudowę gospodarki i rozwiązywanie ostrych problemów społecznych”.
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL 07.09.2018 21:48:48

  @interesariusz z PL 21:48:48
  tymczasem, ściąganie i rozstawianie różnych śmiercionośnych zabawek w okolicach Syrii trwa. Oba mocarstwa najwyraźniej szykują się tam do bezpośredniej rozgrywki. Amerykanie już są zdolni do oddania salwy złożonej z setek rakiet, odpalonych o okrętów na morzu Śródziemnym i zatoce, z samolotów stacjonującym na dalszym wschodzie, z terenów opanowanych przez terrorystów.

  czy ktoś naciśnie guzik?
  nadużycie link skomentuj
  interesariusz z PL
  ————————-

  Polubienie

 22. Zatem wszystko jest gotowe do dużego starcia pomiędzy stronami.
  Mówią, że tam gdzie jest dużo zabawek, tam zaczyna się zabawa.
  Tym razem to Putin zdaje się testować determinację Amerykanów.
  Wkrótce zobaczymy czy polityka amerykańska się sprawdzi czy nie.
  Amerykańcy, nawet ci na ulicy mają zwyczaj mówić – Zrób dwa kroki do przodu, a jak się nie da to krok do tyłu.
  Teraz jest taka sytuacja, że powinni zrobić krok do tyłu.
  I przegrać.
  A tego nie chcą i nie mogą.
  Właśnie to jest niepokojące.

  Polubienie

 23. @węża pro-grzankowego anty-edziowego
  Z TEGO CO WIEM TO GRZANEK POJECHAŁ WCZORAJ DO ZAKOPCA SZUKAĆ KOBIETY BO PRZESTRASZYŁ SIĘ BYKOWEGO .
  Haha, wężu, nie wiem skąd masz takie informacje (pewnie pracujesz dla Mossadu ;), bo faktycznie się wybieram, ale w Tatry a nie do Zakopca, i dopiero za ~2 tygodnie, a to tylko jak będzie pogoda. A jedyne baby jakie spotkam, to chyba takie:

  Koniec dementi.
  Pozdrowienia dla Admina, kiki, Maksa, Edzia (a co mi tam) no i oczywiście ssss wężulka 🙂

  Polubienie

 24. Grzaneczku też pozdrawiam .W sumie już ci babę znalazłem tylko że nie ma jedynki na przodzie trochę łysa , siwa i starsza ale będę szukał dalej .Spróbuję coś znależć w rodzaju Cicioliny albo Danuśki ale na razie Kiszka .Bu bu ha ha ha .

  grzanek 8 września 2018 o 5:14 PM
  @węża pro-grzankowego anty-edziowego
  Z TEGO CO WIEM TO GRZANEK POJECHAŁ WCZORAJ DO ZAKOPCA SZUKAĆ KOBIETY BO PRZESTRASZYŁ SIĘ BYKOWEGO .
  Haha, wężu, nie wiem skąd masz takie informacje (pewnie pracujesz dla Mossadu ;), bo faktycznie się wybieram, ale w Tatry a nie do Zakopca, i dopiero za ~2 tygodnie, a to tylko jak będzie pogoda. A jedyne baby jakie spotkam, to chyba takie:

  Polubienie

 25. Jeszcze jedno grzanku .Jerzy z Giżycka odpisał .Niestety nic nie wie ale podejrzewam że będzie szukał jeżeli coś znajdzie na pewno napisze .

  Polubienie

 26. Adminku a odpowiesz mi na jedno co się kryje pod słowami praca i determinacja w odniesieniu do polityków bo to jest ciekawe . Mówi jak typowy kołcz który bierze dwie i pół stówki na godzinę od jakiegoś początkującego biznesmena który chce nauczyć się biznesu ewentualnie wzmocnić swoje poczucie własnej wartości co w biznesie się przydaje . Kołcz do początkującego biznesmena : ” zwyciężaj pracą i determinacją a na koniec 2 i pół stówki poproszę ” . ha ha ha .
  Nikt w XXI wieku na takie hasła się nie nabiera .W ustach polityków to tylko bezwartościowe banały liczą się efekty a tu raczej mizernie .
  NFZ stoi jak stał .
  Reforma sądownictwa kuleje .
  Ceny w sklepach coraz większe .Paliwo też drogie .
  Takie fakty .

  Adm 8 września 2018 o 5:23 PM
  To było dzisiaj

  Polubienie

 27. Kaczyński i PIS zawdzięcza tylko 500 plus że wygrał wybory .Gdyby musieli zlikwidować 500 plus z powodu braku pieniędzy poparcie PIS spada z 44 % na 24 % i mamy PIS w opozycji . Cała tajemnica sukcesu PIS – 500 plus i fatalne rządy PO .

  Polubienie

 28. Z bloga na temat walk w Syrii:07.09.2018 – Syria: 1071 dzień sprzątania świata…

  „Pieskow o spotkaniu w Teheranie. Rouhani akceptuje likwidację terrorystów w Syrii. WWP wtóruje: „Syria ma prawo sprawować kontrolę nad swoim terytorium”.
  http://sana.sy/ru/?p=160443
  https://sana.sy/en/?p=146402
  https://sana.sy/en/?p=146402
  Spotkanie w Teheranie. Wygląda na to, że doszło do ostrych sporów na linii Teheran / Moskwa – vs Ankara.”
  Źródło:https://kodluch.wordpress.com/2018/09/07/07-09-2018-syria-1071-dzien-sprzatania-swiata/

  Do tłumaczenia linków można użyć:http://free-website-translation.com/

  „Pomiędzy państwami zaangażowanymi w syryjski proces pokojowy występują jednak znaczne różnice. Turcja od początku konfliktu wspierała niektóre grupy opozycyjne, dlatego jej armia posiada kilka punktów obserwacyjnych na terenie Idlib. Erdoğan wzywał więc głównie do wprowadzenia zawieszenia broni pod pretekstem ochrony cywilów znajdujących się w tej prowincji, lecz nie znalazł zrozumienia u Putina, który twierdzi, iż priorytetem jest pokonanie grup terrorystycznych i przywrócenie pełnej kontroli rządu w Damaszku nad zbuntowanym regionem.
  Iran podkreśla z kolei konieczność wyrzucenia armii Stanów Zjednoczonych z terenów Syrii. Zdaniem Rowhaniego to właśnie Amerykanie odpowiadają za bezprawną ingerencję w wewnętrzne sprawy Syrii, zaś wraz z Izraelczykami mieli swój udział we wspieraniu grup terrorystycznych.”
  Źródło:http://www.autonom.pl/?p=23374

  Geopolityka imperium: Teoria Heartlandu H. Mackindera i doktryna powstrzymywania Rosji
  Źródło:https://pracownia4.wordpress.com/2014/04/14/geopolityka-imperium-teoria-heartlandu-h-mackindera-i-doktryna-powstrzymywania-rosji/

  Polubione przez 1 osoba

 29. Kursk miał podobno blachy wgniecione do środka, zatem musiał otrzymać uderzenie z zewnątrz.
  W Teheranie spotkanie cara, sułtana i szacha przypuszczam odbyło się z inicjatywy Putina który chciał najwyraźniej poinformować Erdogana że Rosja zamierza pozbyć się terrorystów z Idlib i żeby sułtan się w to nie mieszał tylko zabrał swoich z powrotem do Turcji.
  Rouhani jest za pozbyciem się terrorystów i zabiega o to by bazy irańskie mogły się ulokować na stałe w Syrii tuż przy granicy z Izraelem, co Putinowi ze względów na dobre stosunki z Nataniahu zapewne jest nie do końca na rękę.
  Sułtan coś by chciał ugrać, zapewne nie do końca wie co, być może jakieś pola naftowe w Syrii jeśli takie są, włączyć do Turcji.
  To że spotkanie miało miejsce, świadczy raczej, że ofensywa na Idibl mimo USA się odbedzie.

  Polubienie

 30. Ponad 100 amerykańskich żołnierzy bierze udział w niezaplanowanych ćwiczeniach na południu Syrii w odpowiedzi na „zagrożenie” ze strony Rosji – informuje CNN, powołując się na źródło w amerykańskim Departamencie Obrony.

  Scenariusz ćwiczenia został szczegółowo opisany w oświadczeniu Centralnego Dowództwa USA. Nie ma w nim jednak mowy o tym, że decyzja o przeprowadzeniu manewrów została podjęta po tym, jak 1 września Rosja uprzedziła, że wejdzie do zamkniętych obszarów południowej Syrii, gdzie stacjonują siły amerykańskie. W ramach ćwiczeń, które mogą potrwać kilka dni, amerykańscy żołnierze zostaną przerzuceniu do bazy At-Tanf, gdzie odbędzie się strzelanie bojowe.
  — Nasze wojska zademonstrują możliwości operatywnej dyslokacji i zdolność do atakowania celów przy wsparciu sił powietrznych i lądowych, a także przeprowadzą szybką ewakuację — powiedział przedstawiciel Centralnego Dowództwa USA kapitan William Urban. Pentagon poinformował, że celem ćwiczeń jest uświadomienie rosyjskim i syryjskim wojskowym potencjału Ameryki.

  W czwartek Rosja po raz drugi uprzedziła USA, że zamierza atakować rebeliantów w pobliżu garnizonu At-Tanf. Według przedstawiciela Pentagonu Seana Robertsona Moskwa oświadczyła, że zostaną przeprowadzone „ataki punktowe”.
  Amerykanie uznali, że Rosja zamierza użyć swojej floty na Morzu Śródziemnym. CNN twierdzi, że jej wykorzystanie na obszarze objętym ochroną USA doprowadzi do poważnego zaostrzenia konfliktu. Dlatego Pentagon podniósł temat potencjalnego „rosyjskiego zagrożenia” w polu informacyjnym, licząc na odwrócenie uwagi Moskwy od tego regionu.

  — USA nie dążą do konfrontacji z Rosjanami, rządem Syrii ani innymi ugrupowaniami, które mogą wspierać Damaszek w wojnie domowej. Jednak Stany Zjednoczone, jak wielokrotnie udowadnialiśmy, bez wahania sięgną po konieczne i odpowiednie środki w celu ochrony USA, sił koalicji i swoich partnerów — podkreślił Robertson.

  Polubienie

 31. Specjalna wiedza dla pana Maksa, który ,,kochać” bezrozumnie SZMULOWSKI MILITARYZM! Tego w telewizji nie pokazują. Dlaczego, przecież kaleki żołnierz, to jest takie śmieszne i bardzo zabawne?

  Bez rąk i nóg nie są już „Noworosji” potrzebni. Wojenni inwalidzi dzielą na ulicach los kalek i bezdomnych

  https://kresy24.pl/bez-rak-i-nog-nie-sa-juz-noworosji-potrzebni-wojenni-inwalidzi-dziela-na-ulicach-los-kalek-i-bezdomnych-wideo/

  „Ładunek 200” podzielił Rosjan. Rośnie wrogość do Putina

  https://kresy24.pl/ladunek-200-podzielil-rosjan-rosnie-wrogosc-do-putina/

  NATO wysyła na misje, a później za nic nie odpowiada – fajnie to sobie wymyślili.

  Kto obroni żołnierza?

  http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/21235

  Lepiej, żebyś zginął

  http://wyborcza.pl/1,76842,8300905,Lepiej__zebys_zginal.html

  TO NIE JEST ŻADEN PROBLEM DLA CYWILBANDY!

  10 proc. polskich żołnierzy cierpi po powrocie z misji na PTSD

  http://www.rynekzdrowia.pl/Uslugi-medyczne/10-proc-polskich-zolnierzy-cierpi-po-powrocie-z-misji-na-PTSD,151327,8.html

  Zespół stresu pourazowego: zwidy, lęki i panika. ,,W dwa tygodnie wojsko zepchnęło mnie do cywila”

  https://wiadomosci.wp.pl/zespol-stresu-pourazowego-zwidy-leki-i-panika-w-dwa-tygodnie-wojsko-zepchnelo-mnie-do-cywila-6034793082528385a

  Stres pourazowy. Czy dotyka też polskich żołnierzy? (Kontrowersje)

  Hej!

  Polubienie

 32. Przygotowanie prowokacji z użyciem broni chemicznej w syryjskim Idlib ma zostać zakończone wieczorem 8 września, a sygnałem do rozpoczęcia akcji terrorystów w prowincji Idlib ma być specjalny rozkaz od pewnych „zagranicznych przyjaciół rewolucji syryjskiej” –

  powiedział oficjalny przedstawiciel Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej, generał-major Igor Konaszenkow.

  Pełne zaangażowanie wszystkich stron biorących udział w przygotowaniu prowokacji, ma być zagwarantowane wieczorem 8 września. Sygnał do rozpoczęcia realizacji przez terrorystów praktycznej fazy prowokacji w prowincji Idlib będzie specjalny rozkaz od pewnych „zagranicznych przyjaciół syryjskiej rewolucji” — powiedział.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809088745765-Rosja-Idlib-sputnik/
  ———-
  Jeśli to prawda, to…. strach pomyśleć co dalej.

  Polubienie

 33. kika, a ja znalazłem jak niżej”

  Bez ręki i nogi ważny duch bojowy.

  Brakuje chętnych do pełnienia zaszczytnej służby jako weekendowy partyzant za 500+ miesięcznie, to MON zadecydowało, że będą do wojsk OT przyjmowani również „specjaliści” nawet z kategorią „D”– czyli niezdolni do odbycia służby wojskowej w czasie pokoju („kategoria D– niezdolny do czynnej służby wojskowej w czasie pokoju”, https://pl.wikipedia.org/wiki/Pob%C3%B3r_(wojsko) ).

  Dowództwo WOT planuje, że w ten sposób jak na razie uzupełni szeregi tego piątego rodzaju sił zbrojnych o około 300 żołnierzy 🙂

  A więc, na szczeblu każdej brygady- czyli łącznie 17 brygad, będzie możliwe wyznaczenie kilkunastu stanowisk sztabowych, np. w sekcji łączności, analiz, komunikacji lub współpracy cywilno-wojskowej, które obsadzi się ludźmi niezdolnymi do służby wojskowej.

  Z tym, że ta niezdolność do służby wojskowej, uwzględniona przez polskie prawo, ma jedno zastrzeżenie, a więc są te osoby niezdolne do takiej służby, ale tylko w czasie pokoju. A wiec, może już trwa wojna, o której jeszcze nie zdążono nas powiadomić?

  https://adnovumteam.wordpress.com/2018/02/05/wojna-domowa-na-ukrainie-5-02-2018r-1074-dzien-od-nowego-rozejmu/comment-page-1/

  Pokazany na zdjęciu żołnierz kaleka nie ma naszywek Noworosji

  Polubienie

 34. WONSZ

  „NA POTĘGĘ AMERYKAŃSKĄ NIE MA SIŁY”

  O kiedy Ty taki proamerykański optymista – co?

  @Admin

  „Ponad 100 amerykańskich żołnierzy bierze udział w niezaplanowanych”

  To raptem tylko dwie kompanie, a więc niewiele?
  Wychodzi, że to pozorowanie, czyli akcja może być zupełnie w innym miejscu.
  Na przykład użycie środków chemicznych, o których ostatnio głośno?

  Polubienie

 35. @Admin
  Kursk mógł dostać torpedą od swoich w ramach ćwiczeń, które w tym samym czasie odbywały się.
  Krążą też plotki, że dostał torpedą z natowskiego okrętu. Gdzieś też czytałem, że jeden z jego pocisków kierowanych został wykorzystany w ataku na Pentagon, dnia 11.09.2001 r., a nie jakiegoś pasażerskiego samolotu, o którym prawili.

  Polubienie

 36. PANI PODGENERAŁ WSZYSTKIE SZMULOWSKIE WOJNY WYGRA W CUGLACH!

  O co walczą Polki w mundurze

  http://polska-zbrojna.pl/home/articleshow/24318?t=O-co-walcza-Polki-w-mundurze

  NOWE IDZIE. POLSKIE CHŁOPAKI NA OBCZYŹNIE SZORUJĄ GARY, A KOBITKI BAWIĄ SIĘ W STRZELANEGO.

  ILE TO MOŻE WAŻYĆ?

  CHYBA BYŁO WARTO WALCZYĆ O SZMULOWSKIE NAPLETEKI!?

  Dziś weteranów Wielkiej Wojny Rosja używa do budowania mitu. Ale ZSRR bez skrupułów pozbywało się inwalidów wojennych

  http://www.newsweek.pl/wiedza/historia/ii-wojna-swiatowa-jak-zwiazek-radziecki-pozbyl-sie-inwalidow-wojennych,artykuly,285635,1.html

  Hej!

  Polubienie

 37. Trudno sobie wyobrazić, żeby w Stanach Zjednoczonych istniała elita, na przykład polityczna, której rodziny masowo żyją w Rosji, mają tam majątek, rachunki bankowe i tym podobne.

  A w Rosji ta sytuacja jest normalna. Tylko w Londynie mieszka ponad 200 tysięcy osób z rodzin rosyjskich urzędników. Oczywiste jest, że strona angielska może je kontrolować, ponieważ jest w każdej chwili zdolna do zatrzymania ich własności i tak dalej. Oczywistym jest, że urzędnicy tego nie potrzebują. I jest zrozumiałe, dlaczego są tak słabe odpowiedzi na sankcje w Rosji.
  Dlaczego w Rosji nie ma narodowej elity?

  Niestety, dziki kapitalizm lat 90. dał początek jedynie potencjalnym krajowym zdrajcom, według Katasonowa. Nie mamy już elity jakościowej i profesjonalnej, są tylko ci, którzy otrzymali nielegalne dochody i ci, którzy są powiązani z „ważnym urzędnikiem”.

  W takich okolicznościach elita narodowa nie może być właściwie uformowana. Oczywiste jest, że istnieje tylko jedno wyjście z sytuacji: utworzenie nowej elity i polityczne oczyszczenie. Inne opcje nie są możliwe. Podczas gdy 200 tysięcy rodzin żyje tylko w stolicy nieprzyjaznego dla Rosji kraju a ich „oficjalni” żywiciele w Rosji, nic dobrego nie powinno się po tym spodziewać.

  Jak Katasonow uważa, ​​sytuacja jest o tyle wygodna dla urzędników, że kiedy ci ludzie doprowadzą kraj do ostatecznej ruiny i nadejdzie czas ich odpowiedzialności, mogą po prostu wsiąść w samolot i polecieć do swoich rodzin, pozostawiając naród z problemem.
  https://zen.yandex.ru/media/etc/ekonomist-katasonov-samye-bogatye-rossiiane-begut-iz-rossii-takaia-u-nas-elita-poiavilas-v-90e-5b934bd6307d5800aadb4537?from=feed

  Polubienie

 38. Kryzys „emerytalny”: Miedwiediew przygotowuje się na ostateczność?

  W kontekście rozwijającego się kryzysu i rosnącego niezadowolenia po ogłoszeniu reformy emerytalnej, której nie pomogło nawet przemówienie prezydenta, rządząca elita szuka „winnego”.
  Będzie nim, oczywiście, premier Dmitrij Miedwiediew, który wydaje się, zrozumiał swoją sytuację i nie pojawił się na dwóch spotkaniach Rady Bezpieczeństwa w sierpniu, a obecnie jest zaangażowany w pozycjonowanie swoich własnych ludzi na „ciepłe posadki”.

  Rezygnacja jednej z najbliższych premierowi osoby,Natalii Timakowej, która współpracowała z Miedwiediewem od 2008 roku i zatrudnienie jej na stanowisku vice-prezesa Vnesheconombanku, nie jest przypadkiem. Miedwiediew pożegnał się ze swoim zespołem, który został tak poważnie osłabiony podczas formowania składu obecnego rządu (zwolnienia Arkadija Dworkowicza i innych ). Dymisja Timakowej zbiegła się z ujawnieniem informacji o prowadzeniu śledztwa w sprawie machinacji byłego ministra rządu Michaiła Abyzowa w Rosyjskiej Venture Company. Według kablowego kanału „Nezygar” Abizow już opuścił Rosję aby uniknąć ścigania oraz badane są wątki powiązań z „Rosnano” Anatolija Czubajsa. To samo źródło twierdzi, że siły bezpieczeństwa aktywnie zbierają „dossier” na wiele innych osób, które uważane są za bliskie otoczenie Miedwiediewa, w szczególności przewiduje się rychłą dymisję ministra sprawiedliwości Aleksandra Konowałowa i kierownictwa Federalnej Agencji Nieruchomości. W tym samym czasie, w tych samych kanałach telewizyjnych, a nawet w mediach głównego nurtu, były również „wrzutki” dotyczące samego premiera.
  Jest jasne, że skandalu z rezygnacją Miedwiediewa można oczekiwać w każdej chwili. Premier także nie pozostanie dlatego, że jest to wpisane w tradycję obecnego systemu politycznego.

  Jeśli chodzi o rząd, czy szerzej, wykonawcze kierownictwo kraju, a nawet cała polityka wewnętrzna Rosji, jak donosi „Katjusza”, nadal pozostaje w rękach kilku klanów, w pierwszej kolejności, szefa wewnętrznego działu polityki Administracji Prezydenta Siergieja Kirienko i jego technokratów: Siergieja Chemezowa, a także naftowca w osobie Igora Sieczina. Dlatego prawdopodobna rezygnacja Miedwiediewa i zastąpienie go premierem technicznym typu Gubernator Tuły Aleksiej Djuminanawrjad może przynieść realne korzyści dla kraju. Jednak źródła RIA „Katiusza” argumentują, że Djumin jest rozważany na kolejne stanowisko – rzekomo może przewodzić FSB Rosji. Zgodnie z tym wariantem, układ sił może być na prawdę zmieniony, choćby dlatego, że służby bezpieczeństwa będą mogły otrzymać carte blanche dla realizacji wyciągania na wierzch kompromitujących dowodów nagromadzonych przez lata, uderzających z całą mocą w liberałów. A wtedy prezydent nie będzie miał innych możliwości, jak spróbować utworzyć gabinet ministrów nie z tej samej przegranej liberalnej szajki, ale z patriotów.
  http://communitarian.ru/news/v-rossii/pensionnyj-krizis-medvedeva-gotovyatsya-sdelat-krajnim_08092018

  Polubienie

 39. Nelson’s Column: We must go eyeball to eyeball with Vladimir Putin to avoid World War Three Mirror.co.uk18:39 Sat, 08 Sep

  Dangerous standoff developing in Syria between US and Russia Fox News00:52 Sat, 08 Sep

  Tensions Between US And Russian Forces Escalate In Syria Newsy22:31 Sat, 08 Sep

  China Ready to Enhance Cooperation With Iranian Armed Forces – Defense Minister Sputnik08:57 Sat, 08 Sep

  Ukraine is Russia’s Enemy and Must Be Broken Apart or Absorbed, Khramchikhin Says Window on Eurasia (Weblog)22:47 Sat, 08 Sep

  Turkey, Russia, Iran to use local currencies for trade Anadolu Agency21:43 Sat, 08 Sep

  Polubienie

 40. NA CAŁYM ŚWIECIE PSYCHIKA LUDZKA JEST TAKA SAMA – ŻOŁNIERZ ,,TWARDZIEL” TO JEST MIT STWORZONY PRZEZ PROPAGANDĘ.

  .https://r-scale-a0.dcs.redcdn.pl/scale/o2/tvn/web-content/m/p1/i/fd5c905bcd8c3348ad1b35d7231ee2b1/edd1433e-6ca0-11e2-8570-0025b511229e.jpg

  Weterani śpią na ulicach

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/weterani-spia-na-ulicach/

  USA: weterani popełniają samobójstwo co 80 minut

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/usa-weterani-popelniaja-samobojstwo-co-80-minut/wdbw0

  USA: 22 weteranów dziennie popełnia samobójstwo

  http://www.newsweek.pl/swiat/usa–22-weteranow-dziennie-popelnia-samobojstwo,101016,1,1.html

  MITEM TEŻ JEST FAKT, ŻE KOBIETY POSIADAJĄ MOCNIEJSZĄ PSYCHIKĘ OD MĘŻCZYZN.

  USA: Plaga samobójstw wśród weteranek. ,,Nie mogła się otrząsnąć po tym, co widziała”

  http://wyborcza.pl/1,75399,18095769,USA__Plaga_samobojstw_wsrod_weteranek___Nie_mogla.html

  Amerykańscy żołnierze giną częściej w wyniku samobójstw, niż na froncie

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/amerykanscy-zolnierze-gina-czesciej-w-wyniku-samobojstw-niz-na-froncie,304258.html

  Hej!

  Polubienie

 41. Tak sobie myślę od kilku dni, że tam gdzie jest dużo szumu i oczy świata są zwrócone nic się nie wydarzy związanego z tą planowaną prowokacją. Plany zostały zdemaskowane i tylko głupi będzie brnął w realizację spalonego scenariusza. Być może wydarzy się coś innego, w innym miejscu czego nikt się nie spodziewa, a ten obecny cyrk, to odwracanie uwagi. Ale głowy sobie za to nie dam urwać.

  Polubienie

 42. Zgadza się Przemex
  Max chcą abyś coś skrąbnął na blogu . Wejdz tam coś mądrego napisz .
  sssssssssss
  Pozdrawiam.

  Polubienie

 43. ADMINEK JAK MNIE WSZYSTKIE WĘZE TEGO SWIATA LUBIĄ .
  OD TRZECH TYGODNI DOSTAJĘ PO 5 EMAILI TAKICH.
  DOTARŁ 60 metrowy magiczny wąż, za darmo dostaniesz armaturę do niego
  BU BU HA HA HA .
  Tutaj możesz się skasować Marzysz o dłuższym wężu? 60 m.-wy wysokociśnieniowy wąż, super cena Łatwe podlewanie, mycie auta: 60 metrów magicznego węża + armatura

  Polubienie

 44. ADMINEK MOŻE BYŚ SIĘ POCHWALIŁ JAKIE JUŻ ZAPASY ZROBIŁEŚ . PODOBNO WYKUPUJESZ NA POTĘGĘ W BIEDRZE I LIDLU MĄKĘ , CUKIER , KASZE , SÓL , PODROBY , CIASTKA , CUKIERKI , SOKI , KIEŁBASĘ , SALCESON , PASZTET , PTASIE MLECZKO , WÓDECZKI , PIWKA .
  WYNAJĄŁEŚ TEŻ FACHOWCÓW DO BUDOWY BUNKRA NA MODŁĘ NIEMIECKĄ BO ONI ROBIĄ NAJLEPSZE BUNKRY .

  ADMINEK NIE PĘKAJ . PRZEMEX Z BLOGA PISZE ŻE NIC NIE BĘDZIE A WIĘC SPOKOJNIE .

  ALEŻ TE DYSKONTY ADMINEK NA TOBIE ZAROBIĄ BU BU HA HA HA
  SSSSSSSSSS
  W SYRII BĘDZIE DOBRZE . PUTIN DA DRAPAKA ASAD NIEBAWEM DOŁĄCZY DO JANUKOWYCZA I NA TYM TO SIĘ WSZYSTKO ZAKOŃCZY .SSSSSSSSSSS

  Polubienie

 45. WONSZ TO WONSZ

  Kiedy moja Iza robiła dziś rano śniadanko – ja postanowiłem zajrzeć, co robi WONSZ?
  A tu bryndza – tylko dwa wpisy?
  W dodatku WONSZ jakoś dziwnie pisze, jakby dobrze pochlał wczoraj i jeszcze go nie puściło?
  A może żona mu grzbiet przetrzepała i ledwie zipie?
  WONSZ – moja Iza współczuje Ci dziś.

  Polubienie

 46. EDWARD TY NA PEWNO POJEDZ NA TE OBIECANE BAHAMY OPALAĆ NA SŁOŃCU PIĘKNĄ PUPECZKĘ BO JAK SPRAWA SIĘ RYPNIE TO TWOJA IZUNIA PUPECZKĘ PIĘKNĄ – ZGRABNĄ – TŁUŚCIUTKĄ ŁADNIE WYRZEŻBIONĄ CI PRZETRZEPIE ŻE OBIETNIC NIE DOTRZYMUJESZ .
  I WTEDY JA BĘDĘ CI WSPÓŁCZUĆ BU BU HA HA HA .

  WONSZ TO WONSZ

  Kiedy moja Iza robiła dziś rano śniadanko – ja postanowiłem zajrzeć, co robi WONSZ?
  A tu bryndza – tylko dwa wpisy?
  W dodatku WONSZ jakoś dziwnie pisze, jakby dobrze pochlał wczoraj i jeszcze go nie puściło?
  A może żona mu grzbiet przetrzepała i ledwie zipie?
  WONSZ – moja Iza współczuje Ci dziś.

  Polubienie

 47. WONSZ

  Co Ty chłopie piszesz za bajki o tych schronach. Jakie schrony?
  Te schrony, o których nam piszesz, jakie budują w Niemczech, to psu na budę.
  Zbrojarze i betoniarze robią tylko biznes.

  Wielce prawdopodobnie o losach przyszłego świata rozstrzygną dowódcy tych zabawek, jeżeli dojdzie do otwartej konfrontacji.

  Polubienie

 48. EDWARDZIE KOCHANY DAJ SOBIE CHOCIAŻ W NIEDZIELĘ SPOKÓJ Z TĄ SYRIĄ . TAM NIC NIE BĘDZIE JAK PISZE KOLEGA PRZEMEX .
  WALNIJ SE BROWARA ZJEDZ TROCHĘ CZARNEGO SALCESONU NA OBIAD . WŁĄCZ TAKĄ MUZYCZKĘ GĄSOWSKI GDZIE SIĘ PODZIAŁY TAMTE PRYWATKI PORWIJ DO TAŃCA SWOJĄ UKOCHANĄ KOBIETĘ I TAŃCZ.
  TO CI TYLKO NA ZDROWIE WYJDZIE A NIE TYLKO SYRIA I SYRIA . CHŁOPIE ZAWAŁU DOSTANIESZ BU BU HA HA HA SSSSSSSSSSSS

  Polubienie

 49. Julius
  Z pewnością nie zaszkodziłoby, gdyby te osoby i persony z elit, których dzieci i rodziny mieszkają na zachodzie zostały pozbawione wpływu na rządy w Rosji.
  Córki Putina, podobno jedna w Kanadzie druga w Niemczech.

  Polubienie

 50. ADMINEK A CO DO TEGO MAJĄ CÓRKI PUTINA ?
  SA, CHE PRZEZ PEWIEN CZAS MIESZKAŁ W HISZPANII . JEŻELI MASZ UKSZTAŁTOWANE POGLĄDY MASZ IDEE ŻADEN POBYT ZAGRANICĄ NIE ZEPSUJE .

  Adm 9 września 2018 o 2:57 PM
  Julius
  Z pewnością nie zaszkodziłoby, gdyby te osoby i persony z elit, których dzieci i rodziny mieszkają na zachodzie zostały pozbawione wpływu na rządy w Rosji.
  Córki Putina, podobno jedna w Kanadzie druga w Niemczech.

  Polubienie

 51. @T.D.
  Wysocy chińscy oficjele od lat wysyłają swoje latorośle na amerykańskie czy brytyjskie uczelnie i pociechy bynajmniej nie powracają jako kosmopolityczni globalnowioskowi zaprzańcy, wręcz odwrotnie. Także z tymi Putinównami to nie do końca trafny zarzut wobec Wowy 😉

  Polubienie

 52. Panie grzanek
  „globalnowioskowi”

  Trafnie użył Pan nazwy dla tej specyficznej grupy człowieków.

  WONSZ
  Patrzę, że Tobie pobyt w dojczlandzie popsuł charakter.
  Zamiast pilnować swoją żonę piszesz tu nam po próżnicy.
  Moja Iza chce, żebym zabrał ze sobą komputer na Bahamy, bo chce mieć kontakt z rodziną w Polsce, a więc i do Ciebie Panie WONSZ napiszemy tu coś.

  Polubienie

 53. Edward nie zabieraj komputera na Bahamy .Miej litość dla twoich oczu po 24 godzinach ślęczenia nad PC .Daj urlop komputerowi . Na Bahamach tylko się opalaj masuj plecki i smaruj kremem twoją ukochaną kobietę aby jej plecków słońce nie przypiekło .
  Daj urlop komputerowi .Niech w Polsce trochę odetchnie od twoich odcisków palców na klawiaturze bu bu ha ha ha
  Edward sam mnóstwo komentarzy dajesz po próżnicy ale jak widzę że względu na to że twój Funes ma potworne braki w uzębieniu postanowiłem pozbyć się tego awatarka .Brawa.
  Pozdrawiam i się wyłączam na miesiąc .
  PS a co tam dziś twoja ukochana zrobi ci na kolację ?
  Może zsiadłe mleko z chlebem .Samo zdrowie .Zdało by ci się to tym bardziej że dobrze po tym wiatry będziesz puszczał a to zawsze wychodzi na zdrowie .Dziś nie spij ze swoją ukochaną dziś w jednym łóżku bo nam zaczadzieje twoja kobieta pirdami po zsiadłym mleku .
  pozdrawiam Edwarda .Zdrówka życzę .Piąteczka .

  WONSZ
  Patrzę, że Tobie pobyt w dojczlandzie popsuł charakter.
  Zamiast pilnować swoją żonę piszesz tu nam po próżnicy.
  Moja Iza chce, żebym zabrał ze sobą komputer na Bahamy, bo chce mieć kontakt z rodziną w Polsce, a więc i do Ciebie Panie WONSZ napiszemy tu coś.

  Polubienie

 54. Nie napiszecie już do węża nic bo wąż definitywnie od godziny 17.35 zakończy po zastanowieniu swoje syczenie na tym fajnym forum pozdrawiając adminka i grzanka serdecznie .

  Polubienie

 55. Grzanek, wąż, nie do końca pojmujecie w czym sens z córkami Putina za granicą.
  Ja bym na jego miejscu trzymał swoje dzieci w kraju i pod ścisłym nadzorem (ochroną).
  Nie można prowadzić w pełni suwerennej polityki państwa i mieć dzieciaki w obcym wrogim z samej natury zachodzie.
  W takiej sytuacji w jakiej jest Putin ze swoimi córkami, zawsze mogą mu powiedzieć –Mister Putin, albo zrobisz porządek ze swoimi zielonymi ludzikami w Donbasie, na Krymie czy w Syrii, albo z twoimi córkami zrobimy to samo co zrobił cezar z rodziną Maksimusa (patrz film Gladiator).
  Taki szantaż zawsze jest możliwy i taki scenariusz zabójstw też wchodzi w grę.
  Być może właśnie to jest powodem tak miękkiej polityki Putina w stosunku do W. Brytanii i do USA.
  Brat Kima, tego z Korei Północnej, jak wiemy, całkiem niedawno został zamordowany, przez kogo, można się domyślać.

  Polubienie

 56. Adminku drogi ty myślisz ze córki Putina nie mają ochrony .One mają lepszą ochronę niż papież .
  Jakieś mam dziwne wrażenie że adminek od paru dni ma chandrę albo depresję . Faktycznie taki kryzys może nadejść jak się od roku nie miało ptasiego mleczka w ustach czy pysznego kawałka słoninki na chlebku z cebulką i wszystko super posolone . Pycha .Adminku przetrwasz nie bój nic .Bu bu ha ha ha .
  Toż to gorzej jak u palacza jak odstawi fajki
  bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 57. sssssykuś, one mają non stop ochronę, Całodobową, Inteligentną, Automatyczną, w skrócie CIA.
  fonetycznie wymawia się to tak:
  Si Aj Ej

  Polubienie

 58. Adminku no to ześ USA odkrył bo ja myślał że ich dalej chroni carska ochrana zaopatrzona w węże ogrodowe .
  Na miejscu Putina to ja bym brał takiego ochroniarza bu bu ha ha a bo i dobry fachura no i jaki przystojniak bu bu ha ha ha .

  Adm 9 września 2018 o 7:00 PM
  sssssykuś, one mają non stop ochronę, Całodobową, Inteligentną, Automatyczną, w skrócie CIA.
  fonetycznie wymawia się to tak:
  Si Aj Ej

  Polubienie

 59. WONSZ

  syczym bo usniem
  9 września 2018 o 7:05 PM

  Czyżbyś zakochał się, bo jakieś tu smętne kawałki zapodajesz?
  Tak, to wszystko było do przewidzenia, bo gdzieś od miesiąca Ty jakiś rozkojarzony.
  Po blogach nie fruwasz z pisaniem? Oj, oj – przyznaj się, a może w tym Krościenku co byłeś, to tam narozrabiałeś, jak mi tu moja Iza podpowiada.
  Innym prezerwatywy polecałeś, a sam wlazłeś w niezły pasztet.
  Ha ha ha!

  No to myślę, że na wesele zaprosisz mnie z moją Izą i wtedy będzie: chluśniemy bo uśniemy!

  Bywaj sssss … .

  Polubienie

 60. Władimir Putin: Dziś naród żydowski ma święto – Rosz Haszana, Nowy Rok. Pragnę pogratulować wam, wszystkim żydowskim Żydom żydowskiego Nowego Roku, życzyć wam szczęścia, zdrowia, sukcesu, dobrobytu w każdej rodzinie – wszystkiego, czego pragniecie w Nowym Roku.

  Rosyjscy Żydzi są szczęśliwymi ludźmi: wczoraj był dniem miasta Moskwy, święta, dzisiaj – wyborów i Rosz Haszana. Dwa święta z rzędu. Życzę wszystkiego najlepszego.

  B. Lazar: Dziękuję.

  Dziękuję za gratulacje. Rosz Haszana jest dla nas nie tylko radosnym świętem, ale także czasem refleksji. Myślimy o tym, co wydarzyło się tego dnia 5779 lat temu – narodziło się, powstał pierwszy człowiek, ojciec wszystkich ludzi na świecie. A przede wszystkim dla nas to zrozumienie jest takie, że wszyscy jesteśmy krewnymi, wszyscy jesteśmy blisko, musimy być przyjaciółmi, musimy sobie pomagać, musimy szanować się nawzajem. I tylko w ten sposób możemy czynić wolę Bożą.

  Rosja jest krajem wieloetnicznym, wielospecjalistycznym, czujemy przyjaźń ze wszystkich stron. Dzięki Wam dzisiaj w Rosji wszystko zmierza we właściwym kierunku. Widzimy to wewnątrz społeczności żydowskiej. Dzięki Bogu wszystko się rozwija. Jak chce młodsze pokolenie, chce się uczyć więcej. Wiele centrów, synagog, szkół otwartych. Oczywiste jest, że mamy jeszcze więcej planów na przyszłość. Jesteśmy pewni przyszłości i naprawdę wdzięczni za sytuację, która jest dzisiaj w Rosji. Wydrukowano wiele książek żydowskich. Chciałbym pokazać wam nowe wydanie Talmudu. Dzisiaj, dzięki Bogu, Żydzi czują się tutaj dobrze i pewnie patrzą w przyszłość. Dziękuję.

  Władimir Putin: Powiedziałeś o narodzinach człowieka. Ile masz dzieci?

  B. Lazar: Dzięki Bogu, 14. I siedmiu wnuczkom.

  V.Putin: 14. Wszyscy powinniśmy wziąć przykład od ciebie. 14 dzieci.

  B. Lazar: Dziękuję.

  Władimir Putin: Twoja żona się pokłoni. Niech Bóg da zdrowie i wszystko, co najlepsze.

  B. Lazar: Wszyscy chcą mieszkać tutaj w Rosji. Pomimo tego, że są proszeni o pracę w innych krajach. Syn jest rabinem w Symferopolu, drugi syn z Bożą pomocą zostanie rabinem w Krasnodarze. Dziewczęta pracują również z mężami w naszych społecznościach.

  Władimir Putin: Bardzo dobrze.

  A co, nawiasem mówiąc, to Żydzi służący przy stole noworocznym?

  B. Lazar: Istnieje wiele zwyczajów. Ale jedno z najciekawszych – jemy jabłka z miodem. Istnieje interesujące wyjaśnienie, dlaczego jabłko, dlaczego miód. Jabłko to owoc, który jest pyszny, piękny i ma dobry zapach. A to, jak mówimy, każdy chce: każdy chce, żeby było smacznie, mamy na myśli radość życia i wszystko było piękne, i czuliśmy, że Bóg daje nam wszystko, co konieczne.

  Władimir Putin: Może w przyszłym roku spróbujemy?

  B. Lazar: Z przyjemnością.

  A. Borod: Lub wypchane ryby.

  Władimir Putin: Wiem o tym. (Śmiech.)

  Polubienie

 61. Jeszcze ci mój Edziu kochany odpowiem z poniedziałku rano .
  Edziuniu kochany ja i reklama gumek .Nigdy .Przenigdy .Bo jak czegoś nie używam to nie reklamuje . Pisałeś że masz 72 lata to też raczej instrumentu nie masz aby je użyć chyba że kupujesz viagrę po stówkę za tabletkę i masz receptę .
  Ale pamiętaj do viagry zdrowe serducho musisz mieć .Także zrób sobie dokładne badania serducha Echo serca ( 5 lat lat za badanie płaciłem 2 i pół stówki ) EKG zrobią ci kostenlose bu bu ha ha ha .
  Takie badania służą tylko twojemu zdrowiu jakbyś w wieku 72 lat chciał mieć grający instrument .

  A jak twoja ukochana zrobiła ci dziś na śniadanko pyszną jajeczniczkę z 10 jajami bez GMO z wolnego wybiegu na pysznym smaluszku ze skwareczkami takimi swojskimi .Dobre było ?
  Tylko uważaj bo nas adminek jadał podobnie a teraz jest na ścisłej diecie pilnowany przez żonę aby mu do głowy nie przyszło zpałaszować kilo kaszanki i salcesonu .
  Edwardzie jak już skonsumowałeś tak pyszną jajeczniczkę okraszoną wielką miłością twojej kobiety do ciebie to weż załóż trampki i pobiegaj trochę .
  dla zdrowotności kalorie musisz spalić .
  Pozdrawiam i trzymaj się . Do miłego .
  I jak Edward smakowało śniadanko? .

  PS buziaczki gorące dla Edwarda i żeby mu słonko na Bahamach za bardzo jajeczek nie podpiekło dlatego przed wyjściem na słoneczko używaj kremu .

  Edward 9 września 2018 o 10:04 PM
  WONSZ

  syczym bo usniem
  9 września 2018 o 7:05 PM

  Czyżbyś zakochał się, bo jakieś tu smętne kawałki zapodajesz?
  Tak, to wszystko było do przewidzenia, bo gdzieś od miesiąca Ty jakiś rozkojarzony.
  Po blogach nie fruwasz z pisaniem? Oj, oj – przyznaj się, a może w tym Krościenku co byłeś, to tam narozrabiałeś, jak mi tu moja Iza podpowiada.
  Innym prezerwatywy polecałeś, a sam wlazłeś w niezły pasztet.
  Ha ha ha!

  No to myślę, że na wesele zaprosisz mnie z moją Izą i wtedy będzie: chluśniemy bo uśniemy!

  Bywaj sssss … .

  Polubienie

 62. Dwa amerykańskie samoloty F-15 8 września zaatakowały zakazaną amunicją fosforową cele w syryjskiej prowincji Dajr az-Zaur – poinformowało rosyjskie Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii.

  „8 września dwa amerykańskie samoloty F-15 dokonały nalotu z pomocą amunicji fosforowej na Hadżin w prowincji Dajr az-Zaur — powiedział szef rosyjskiego Centrum Pojednania Stron Konfliktu w Syrii, generał-porucznik Władimir Sawczenko.
  Jak dodał, naloty spowodowały pożary. — Sprawdzane są informacje o ofiarach śmiertelnych i rannych — podkreślił. Używanie amunicji z białym fosforem jest zakazane przez dodatkowy protokół do Konwencji Genewskiej z 1949 roku, przypomniał Sawczenko.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809098750889-sutnik-syria-rosja-atak-usa-fosfor/

  Polubienie

 63. Według ekonomisty Michaiła Chazina Putin ma fundamentalny wybór między taktyką, albo rozwój Rosji albo po prostu „pokora” przed Zachodem. Niestety, według Chazina, ostatnie wydarzenia przemawiają za tym, że Putin nie pójdzie w lewo.
  W końcu, jak wiadomo, pomysł zwiększenia wieku emerytalnego w Rosji po raz pierwszy wyszedł od MFW. I zaskakująco, ale zaraz po propozycji MFW nasi urzędnicy zaczęli wdrażać projekty podnoszące wiek emerytalny.
  Najpierw Kudrin, potem Miedwiediew i cała reszta. Chociaż wcześniej wielu członków rządu było przeciwko niemu. Jak to działa? I to jest łatwe: postępowanie przeciwko MFW jest niebezpieczne. I to nie żart, ponieważ MFW kontroluje światowy system finansowy.
  Szczerze mówiąc, urzędnicy, których rodziny i majątek są umieszczone za granicą, przystali na żądanie MFW nie chcąc go stracić. Są na to sposoby. I niestety, Putin też nie chce niezależnego rozwoju Rosji a wydaje się, że idzie na kompromis.
  https://zen.yandex.ru/media/narodnik/ekonomist-hazin-putin-poidet-na-levyi-povorot-ili-budet-deistvovat-v-interesah-zapada-5b8f548caee96400a9237d6a?from=feed

  Polubienie

 64. potwierdzenie z RT
  Two US jets have bombed a town in the Syrian Deir Ez-Zor province with white phosphorus munitions, causing massive fires, Russian military has said.
  Two F-15 jets on Saturday bombed the town of Hajin with white phosphorus incendiary munitions, banned under the Geneva Convention, according to the Russian Center for Reconciliation in Syria.
  https://www.rt.com/news/438008-us-strikes-syria-white-phosphorus/
  ——————————-

  Janusz Wlodarczyk
  Tez nie rozumiem Gdzie rosyjskie S-300 S-400 czy syryjskie mysliwce przechwytujace? Gdzie mandat onz dla wojsk u$a i ich sojusznikow na dzialania wojenne na terytorium suwerennego panstwa Syria? wszystko to smierdzi ta cala polityka zarowno zachodnia jak i FR az do nieba!!!!
  ———————-
  Co się dziwić skoro Putin i cała jego banda trzyma swoje dzieci (jako zakładników) na zachodzie.
  Putinofile powiedzą zaraz, że Rosja nie reagując na amerykańskie bombardowania unika w ten sposób rozpętania III wojny światowej.
  Jakby to krótko skomentować?
  Gówno prawda.
  W epoce Chruszczowa Rosjanie zestrzeliwali amerykańskie samoloty zwiadowcze nad Kubą i ZSSR jedynie dla tego, że fotografowały, a koreański samolot pasażerski, że leciał nad terytorium rosyjskim.
  Czy po tych zestrzeleniach była wojna?
  Nie było.

  Polubienie

 65. Wybrał się syn na działkę zbierać maliny

  Patrzy i oczom nie wierzy, a tu stado dzików.
  Działka ogrodzona, ale dzik i z ogrodzeniem sobie poradzi.

  Polubienie

 66. JA TAM ŻADNYCH ZŁUDZEŃ NIE MAM!

  I NIECH KTOŚ POWIE, ŻE ON JEST SŁOWIANIN, PRĘDZEJ PEJSATY MARSJANIN?

  Żyd Putin – ludobójca i terrorysta

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/zyd-putin-ludobojca-i-terrorysta-2013-07

  Gest Putina, czyli Krym dla Żydów?

  http://prawy.pl/6014-gest-putina-czyli-krym-dla-zydow/

  Putin jak car zaprasza do Rosji europejskich Żydów. Szansa na ucieczkę przed antysemityzmem?

  http://www.newsweek.pl/swiat/rosja-putin-zaprasza-zydow-ktorzy-uciekaja-przed-antysemityzmem,artykuly,377944,1.html

  Żydzi doceniają zasługi Putina

  http://prawy.pl/75139-zydzi-doceniaja-zaslugi-putina/

  PUTANA – KARTOFLANY BOHATER SYJONISTYCZNEGO SOJUZA.

  Hej!

  Polubienie

 67. Nic grzanku nie wklejaj .Adminek ma depresję i chandrę .Mam kryzys .Tęskni za pasztetem , słoninką i kaszanką z Biedronki .
  Grzanku widziano cię z kobietą którą poderwałeś bez przedniej jedynki z tłustymi włosami i brudnymi paznokciami .Nie idż tą drogą aby uniknąć bykowego .Nie warto bu bu ha ha ha .
  Piąteczka ssssssssssss

  Polubienie

 68. CHCIWOŚĆ MILITARNEGO OSŁA, KTÓRY CHCE ROBIĆ ZA MOCARZA.

  Polskie F-16: Modernizacja wraz z powiększeniem floty? (ANALIZA)

  https://www.defence24.pl/polskie-f-16-modernizacja-wraz-z-powiekszeniem-floty-analiza

  https://pl.wikisource.org/wiki/Chciwo%C5%9B%C4%87_os%C5%82a

  DO DELFINARIUM W PO—LIN PRZYPŁYNĄ ZE SZWECJI TRZY ORKI?

  Program Orka: Polska kupuje nowe okręty podwodne. Wybierze szwedzki typ A26?

  https://gadzetomania.pl/2279,program-orka-polska-kupuje-nowe-okrety-podwodne-wybierze-szwedzki-typ-a26

  MON szykuje przetarg na okręty podwodne. „Orka” wypływa na Bałtyk

  https://nczas.com/2018/07/19/mon-szykuje-przetarg-na-okrety-podwodne-orka-wyplywa-na-baltyk-video/

  NOOOOOOOO, PRZY TAKIM WYPASIONYM BUDŻECIE MON, ZIELONE MUNDURKI, MOGĄ DOWOLNIE SZASTAĆ PIENIĘDZMI GOJÓW!

  Polska będzie przeznaczać 2,5 proc. PKB na wojsko? ,,To przewrót kopernikański”

  http://forsal.pl/artykuly/1058594,polska-bedzie-przeznaczac-2-5-proc-pkb-na-wojsko-to-przewrot-kopernikanski.html

  IDIOTA CHWALI DEBILI, A GŁUPI GOJ MA RADOCHĘ, ŻE MIITARYŚCI GO OBRONIĄ PRZED UROJONYM WROGIEM!?

  Donald Trump chwali Polskę za wydatki na obronność

  https://wiadomosci.onet.pl/swiat/donald-trump-chwali-polske-za-wydatki-na-obronnosc/j4jr4tj

  OTO KRES MILITARNEJ GŁUPOTY.

  Skandal na Cmentarzu Narodowym w Arlington w USA

  https://www.rmf24.pl/fakty/swiat/news-skandal-na-cmentarzu-narodowym-w-arlington-w-usa,nId,282751

  Hej!

  Polubienie

 69. DZIKI – JAKI PROBLEM? WYSTARCZY JEDEN TELEFON DO NADLEŚNICTWA I DZIKI WYLĄDUJĄ W…!

  CAŁY CZAS IM ROŚNIE NA PÓŁKACH SKLEPOWYCH – DEBILE!

  ASF. Rośnie liczba przypadków choroby u dzików

  https://www.agropolska.pl/produkcja-zwierzeca/trzoda-chlewna/asf-rosnie-liczba-przypadkow-choroby-u-dzikow,1375.html

  Las Olsztyn, Sp. z o. o.

  https://2636-pl.all.biz/

  Zakłady mięsa zwierząt łownych

  https://www.ppr.pl/przemysl-miesny/zaklady-miesa-zwierzat-lownych-90563

  Darz Bór!

  Polubienie

 70. WONSZ

  Moja Iza cały czas dziś czeka na Twoje wpisy, by pośmiać się z Ciebie.
  Cienko coś z Tobą.
  Czyżby to skutki Twojej eskapady do Krościenka.
  WONSZ, Ty nawet nie wiesz, że moja Iza rysuje Twój portret na podstawie wpisów, jakimi nas tu raczysz.
  Patrzę, że słaby robisz się chłop (przestajesz myśleć racjonalnie), a to zapowiedź czegoś poważniejszego w Twoim życiu.
  Może rozwodzisz się zdawszy sobie rację, że wlazłeś w jedno wielkie gówno – co?

  Bywaj sssss.

  Polubienie

 71. Ad Snake

  Wonszyk, wyrażaj się na forum bardziej kulturalnie, albo naukowo – przecież to jest takie PROSTE.

  Kika a ty wiesz że gówno dinozaura zaschnięte poszło w Lombardzie w USA za tysiąc dolców bu bu ha ha ha .

  TO SĄ KOPROLITY STRASZNEJ JASZCZURKI.

  Koprolity

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koprolity

  https://sjp.pwn.pl/sjp/dino;2555162.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sauria

  Ogromny koprolit trafi na aukcję

  https://nauka.money.pl/artykul/ogromny-koprolit-trafi-na-aukcje,208,0,1586384.html

  SĄ PEWNE NAUKOWE WĄTPLIWOŚCI, CZY DINKI BYŁY GADAMI.

  Czy dinozaury były przodkami ptaków?

  https://bioslawek.wordpress.com/2012/06/12/czy-dinozaury-byly-przodkami-ptakow/

  SĄ PODEJRZENIA, ALE TO SĄ TYLKO…

  … TEGO BIEGAJĄCEGO CWANIACZKA TEŻ PRZEROBILI NA STRUSIA – U SZMULI WSZYSTKO JEST MOŻLIWE!

  Bywaj hipotetyczny GADZIE

  Polubienie

 72. WONSZ

  Chodzą słuchy, że podobno jesteś namiętnym zbieraczem aut dobrych marek.
  To skąd u Ciebie tyle sałaty?
  Chcesz pewnie Putina przegonić – co?

  Polubienie

 73. Edwardziku kochany podziękuj twojej Dulcynei że rysuje mój portret .Pewnie jej wyjdzie fajny Casanowa a mi w to graj .
  Edwardziku a co ci twoja ukochana dziś na obiad ugotowała ?
  Może flaczki wołowe ?
  Moja rada:
  Nie zbliżaj się do swojej ukochanej po obiedzie bo będziesz zdrowe wiatry po tych flakach walił a co tam wiatry trąby powietrzne .
  Rozwodzić się mam ? a czemu ? .Kto by moją kobitę wziął na utrzymanie bu bu ha ha ha a czasy coraz cięższe .Paliwo drożeje , żywność coraz droższa no i nasz adminek tutaj horror w temacie Syrii nam tworzy .
  Bywaj i pozdrawiam no i pamiętaj jak będziesz na Bahamach koniecznie posmaruj sobie jajeczka kremem bo ci się zagotują . Tam ostro słonko grzeje .
  W maju byłem na Węgrzech w takiej małej przytulnej mieścinie 8 dni .Było fajnie i w sumie zapłaciłem 2500 tysiąca i jestem bardzo zadowolony .Po co mi Bahamy bu bu ha ha ha .
  Piąteczka fajny zgredziku .
  Pamiętaj nie jedz dużo flaków bo przytyjesz jak boczek z Kiepskich ha ha ha .

  WONSZ

  Moja Iza cały czas dziś czeka na Twoje wpisy, by pośmiać się z Ciebie.
  Cienko coś z Tobą.
  Czyżby to skutki Twojej eskapady do Krościenka.
  WONSZ, Ty nawet nie wiesz, że moja Iza rysuje Twój portret na podstawie wpisów, jakimi nas tu raczysz.
  Patrzę, że słaby robisz się chłop (przestajesz myśleć racjonalnie), a to zapowiedź czegoś poważniejszego w Twoim życiu.
  Może rozwodzisz się zdawszy sobie rację, że wlazłeś w jedno wielkie gówno – co?

  Bywaj sssss.

  Polubienie

 74. A od kiedy kikunia nasz taki kulturalny .Niedługo będzie alarm robił na forum bo napiszę dupa zamiast tyłek .
  Oj kikunia upodabniasz się do tych masonów – filozofów co to tylko ę , ą .
  Strzel sobie kikuniu browarka potem drugiego pogłaszcz fajne kobity po tyłeczku zobaczysz jakie życie jest piękne .
  Bierz przykład z Jelcyna .Zobacz jak się chłopisko fajnie bawił .Kika nie bądz zgredem bu bu ha ha .
  Umiesz się Kika bawić ? .wiesz co to fajne tańce ? Zabawa ? muzyka ? , spiew ?
  Chyba nie wiesz zgredziku ha ha ha.

  kika22 10 września 2018 o 3:23 PM
  Ad Snake

  Wonszyk, wyrażaj się na forum bardziej kulturalnie, albo naukowo – przecież to jest takie PROSTE.

  Polubienie

 75. Edward w odróżnieniu od ciebie to ja gospodarz pełną gębą i akurat dziś zrobiłem sobie pyszną sałatkę którą urwałem z mojego ogródka .Tak we wrześniu .Pyszna sałatka .
  Na obiadek zrobiłem sobie sałatkę troszkę lekkiej śmietanki do tego jajeczko w koszulce i mi puszczanie wiatrów nie grozi .Moja baba nie będzie cierpieć ale ty Edzio jak zjesz te flaki to twoja kobita ukochana od twoich wiatrów zaczadzieje .Może wypożycz od wojska maskę gazową dla niej bu bu ha ha ha .

  Edward 10 września 2018 o 3:33 PM
  WONSZ

  A tę sałatę to pewnie na Białorusi wygrabiłeś jeżdżąc kolejką linową – co?

  Polubienie

 76. oczywiscie przeciwgazową .Sorry za błąd ale przez Edwarda padam ze śmiechu .Lubię tego faceta .Chyba się w nim zakocham ha ha ha .

  Polubienie

 77. Podczas konwencji Koalicji Obywatelskiej Katarzyna Lubnauer powiedziała, że Prawo i Sprawiedliwość „puka do naszych drzwi” i „zagląda za firanki”.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,23902422,adam-bielan-o-slowach-katarzyny-lubnauer-to-przypadek-ktory.html#Czolka3Img

  Jarosław Kaczyński odpowiada K Lubnauer :
  Nic nie wiem o zbliżaniu się do firanek, ….
  —————————–

  To ja się grzecznie pytam – Czy ktoś chce zgwałcić panią Katarzynę przez firanki?
  Czy pani Katarzyna chce podejść do firanek tyłem?

  Polubienie

 78. Trump rozważa możliwość ataku na rosyjskie siły w Syrii, pisze WSJ.

  Prezydent USA Donald Trump zastanawia się, czy amerykańskie siły mają zaatakować ​​rosyjskie i irańskie wojska w Syrii w przypadku ataku na siły rządowe Syryjskiej Republiki Arabskiej, pisze gazeta The Wall Street Journal, powołując się na anonimowych amerykańskich urzędników.

  Źródła gazety powiedziały, że prezydent Syrii Baszar al-Asad „zatwierdził zastosowanie chloru w trakcie ataku na ostatnią dużą twierdzę terrorystów w kraju”, za którą uważana jest prowincja Idlib. Może to sprowokować kontruderzenie amerykańskich sił zbrojnych, dodaje gazeta.
  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/201809108751868-sputnik-usa-syria-rosja/

  Jan Wartki
  Raczej wątpię. Konfrontacja oznaczałaby przetestowanie najnowszego uzbrojenia a to mogłoby się skończyć np. kompromitacją.
  Lubię to! · Odpowiedz · 1 · 2 godz.

  Amon Kwazar
  Amerykanie zaatakują rosyjskie pozycje w Syrii? To jest całkiem realne i możliwe! Pytanie brzmi: Czy Rosjanie przygotowali druzgocącą odpowiedź ? Dlaczego taką a nie inną ? Bo inna tylko zachęci agresora do dalszych ataków.

  Polubienie

 79. Grzanku Waldka już nie słucham .Szkoda czasu na to pierdzielenie .Moim zdaniem jak pisałem nie wykluczam żółtych papierów co mu w komach już pisałem to mi w odpowiedzi powyciągał jakiejś książeczki wojskowe , mieszkaniowe i krzyknął : ” gdzie tu żydu widzisz zółty papier ?”.
  Waldek jajcarz bu bu ha ha ha .

  grzanek 10 września 2018 o 6:39 PM
  A widziałeś wo nsz jaki z Wal dka poeta? Nie znałem go z tej strony bu ha ha

  Polubienie

 80. Waldka żona jak sam mówił miała pogrzeb katolicki ( nie moja sprawa ) ale zony nie przekonał do polonocentryzmu a próbuje obcych ludzi ha ha ha .

  Polubienie

 81. Minister Obrony Rosji Siergiej Szojgu poinformował, że syryjska armia otrzyma rosyjskie kompleksy S-300 w ciągu najbliższych dwóch tygodni.

  Rosyjski minister podkreślił, że na przyspieszenie terminów dostawy rosyjskiego sprzętu do Syrii miała wpływ „zmiana sytuacji w Syrii, która nastąpiła nie z winy Rosji”.
  — Syryjskim siłom zbrojnym w ciągu dwóch tygodni zostanie przekazany nowoczesny kompleks przeciwlotniczy S-300. Jest on zdolny do przechwytywania środków ataku powietrznego w odległości ponad 250 km i do jednoczesnego rażenia kilku celi powietrznych — oświadczył rosyjski minister.

  — Chciałbym podkreślić, że w 2013 roku na prośbę strony izraelskiej wstrzymaliśmy dostawę do Syrii kompleksu S-300, który był już gotowy do wysłania, a syryjscy wojskowi byli już po specjalnych szkoleniach. Dziś sytuacja się zmieniła. I nie z naszej winy — podkreślił Szojgu.
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809248839820-Rosja-Syria-Szojgu-dostawy-S-300/
  —————————–
  Jeśli te kompleksy dostaną wojska syryjskie, ale z możliwością ich użycia, to Izrael zachwycony tym nie będzie. Jakiekolwiek loty izraelskich samolotów w kierunku Syrii mogą być definitywnie zlikwidowane, podobnie z samolotami innych wrogich państwa.
  To będzie całkowicie nowa sytuacja w tym rejonie, a tego się zapewne Izrael nie spodziewał.
  Czy Nataniachu poleci do Moskwy by tą decyzję Putin cofnął?
  ————-
  komentarze na Sputniku

  Krzysztof Babrych
  Brawo tak ma byc

  Andi Pstrik
  Faulstart , po co się tym chwalicie? Zanim zdążycie to zainstalować, sąsiedzi rozpierniczą to na strzępy. Trzeba było w 100% konspiracji postawić a potem ogłosić po zestrzeleniu kilku samolotów wroga. Wy sie nigdy nie nauczycie dyplomacji.

  Adam Nowak
  Jakieś 2 lata za późno.

  Robert Michal
  bez obaw te zestawy tam nie dotra zostana po drodze rozwalone wiadomo przez kogo juz nie raz to robili wiec i tym razem to sie stanie .

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s