Jeszcze Polska nie zginęła….


Lecz czy zginąć może?

Dwa artykuły w tym samym temacie, lecz z nieco innym spojrzeniem na rzeczywistość dna dzisiejszego i dni kolejne

Polska a Polin

Krzysztof J. Wojtas

Temat przebija przy różnych okazjach

Na czym polega zagrożenie dla Polaków ze strony Polin i jak należy je traktować?

To, z czym mamy do czynienia, to rzeczywiście powolne tworzenie Polin, co polega na zajmowaniu kluczowych stanowisk struktury organizacyjnej państwa przez ludzi o żydowskim rodowodzie.
Czy jest to faktyczne zagrożenie?  Moim zdaniem nie chodzi o to, kto daną funkcję piastuje, ale w jaki sposób i na podstawie jakiego paradygmatu etycznego.
Jeśli więc cechy związane z polskością (która jest nieodłącznie związana z personalizmem) zostaną wyeliminowane ze świadomości społecznej, to Polin będzie naturalnym kierunkiem zmian.
Ten proces  narasta, zwłaszcza wobec nadawania obywatelstwa polskiego osobom pochodzenia żydowskiego, o czym wspominano też na tym portalu.
Czyli – statystyczny Polak ma się czego obawiać.
Można jednak na to spojrzeć z innej perspektywy. Jak będzie wyglądał świat po przemianach, które są tuż za progiem?
Pierwsze– nastąpi upadek USA jako światowej potęgi; być może pozostanie mocarstwem regionalnym na poziomie Brazylii, czy Argentyny. Czyli wpływy USA na Polskę będą żadne.
Rosja ma silną armię, ale potencjał ludności nie jest duży; gdyby chciała narzucić nam swą hegemonię, to na kim ją oprze? Przecież swych kadr na to nie da, a „na bagnecie siedzieć się nie da”.
Jedynym istotnym zagrożeniem dla polskości pozostają Niemcy. Tu jedynym „lekarstwem” jest budowanie Trójmorza, jako struktury na tyle odrębnej i do tego rozwiniętej, aby móc przeciwstawić się niemieckiej ekspansji.
Nadzieją są „nachodźcy”, którzy mogą zdestabilizować Niemcy, czego im serdecznie życzę. Jeszcze chociaż milion „nachodźców”, w Niemczech daj Boże.
A teraz Żydzi.
W jakiej sytuacji znajdą się Żydzi mieszkający u nas?
Ich „moc” jest „w pysku”, czyli mediach, co powiązane jest z wpływami związanymi z manipulacjami finansowymi.
Zarówno jedno (finanse padną) jak i media – nie bedą miały oddziaływania takiego jak teraz.
Dlaczego piszę „takiego jak teraz”?. Ano dlatego, że to od nas, od świadomości poczucia polskości zależy zakres medialnych wpływów.
Jeśli je odrzucimy, to możemy budować polskie relacje społeczne, a Żydzi zostaną włączeni w ten proces – nie widzę po temu przeszkód.
Jeśli jednak zechcą próbować swoje gierki czynić – to wystarczy szybko przeprowadzona banicja kilku takich przedstawicieli. Reszta będzie bardziej polska od genetycznych Polaków.
Dla nich przykład Izraela, gdzie relacje społeczne są absurdalne , a państwo istnieje dzięki sponsoringowi USA, będzie wystarczającym ostrzeżeniem.
Wnioski?
Jeden oczywisty – należy zająć się budowaniem polskiej świadomości, a nie zwalczaniem Żydów. Walka nie jest drogą do zwycięstwa, a budowaniem osiągniemy więcej niż można sobie wyobrazić. I jestem przekonany, że mądrzy Żydzi coraz częściej zdają sobie sprawę, że jest to właściwy kierunek działań. Dlatego największym zagrożeniem dla Polski i polskości są obecnie „żydożercy”.
(Oczywiście – wszelkie zjawiska promujące ideologie żydowskie powinny być bezwzględnie zwalczane. Tu nie ma przebacz. Tyle, że to ma być walka ideowa, a nie oparta o genetykę).

Polin dla Polski?

Andrzej Tokarski

w gęstych oparach absurdu

Pytanie jest arcyboleśnie proste: w jakim charakterze żydzi uczestniczyliby w projekcie Polin – czy jako współpracownicy we wspólnym dziele – czy jako właściciele i nadzorcy?

Żeby na nie odpowiedzieć, trzeba mieć świadomość że żydzi JUŻ wystąpili do rządu polskiego o zapłatę 320mld $ z tytułu rekompensaty za mienie bezspadkowe, zaś Jarosław Kaczyński JUŻ snuł rozważania, że kwotę tę będziemy spłacać z odszkodowań jakie uzyskamy od Niemców. Z czego z kolei wynika, że UZNAŁ roszczenia/uroszczenia żydowskie – zatem niezależnie od tego, czy Niemcy cokolwiek zapłacą, czy nie (a na pewno nie dadzą ani centa) – żydzi uzyskają prawo do dochodzenia zapłaty – skoro została ona uznana.

Z tego z kolei wynika, że uzyskają oni w Polsce pozycję niesłychanie dominującą materialnie, własnościowo i prawnie. Zatem rojenia, że bedą wspólnie z Polakami pracować dla wspólnego dobra Polski są tak niesłychanie infantylne, że nawet nie wiem jak mogły się komuś i w jakiej części ciała – uroić.

Będą tak pracować dla wspólnego dobra jak od dziesiątków lat pracują w Palestynie – a posiadając przewagę materialną, kapitałową, polityczną – przez swoje żydowskie popychadła we wszystkich partiach, prawną – przez posłuszne sądy, oraz intelektualną – przez kontrolowane przez siebie media publiczne i prywatne i tzw niezależnych twórców – zrobią tu co zechcą – a ostatnią rzeczą jakiej zechcą, będzie jakiekolwiek współdziałanie z Polakami. Tym bardziej, że Polacy w swej masie posiadają świadomość polityczną porównywalną ze świadomością polityczną ameby.

Poza jedynym dopuszczalnym współdziałaniem – identycznym do współdziałania dupy z kijem – i nie łudźmy się, że zostaniemy obsadzeni w roli kija. Dostaniemy jedyną pozostałą wolną rolę: dupy. Dożywotnio.

Dziękuję za uwagę

Kortowskie

Reklamy

126 uwag do wpisu “Jeszcze Polska nie zginęła….

 1. Komentarz do notki KW
  Najważniejsze są Media to one decydują o stylu i kierunkach debaty publicznej.
  Gdyby media były Polskie a nie polskojęzyczne to pozostałe bastiony żydowskie w strukturach Państwa Polskiego zostały by szybko zdemaskowane właściwie ocenione i siłą woli narodu przywrócone Narodowi Polskiemu.

  Media z zagranicznym kapitałem oraz z kapitałem mniejszości narodowych powinny być po pierwsze w sposób jaskrawy identyfikowane jako media nie Polskie tak by odbiorca wiedział kto do niego „mówi” (Polak, Niemiec, żyd…banderowiec..Watykan).
  Teraz jest tak że wszystkie wrogie Narodowi Polskiemu udają media Polskie i to koniecznie mega patriotyczne.
  Polacy są ogłupiani przez wrogów Polski poprzez te media.
  Wszystkie wybory przy takich dominujących mediach są czystą manipulacją wrogów Polski.

  To właściwie jedyny i najważniejszy krok do wolności dla Narodu Polskiego.
  Powinno się ustawowo ograniczyć (choć nie zlikwidować) rolę mediów obcych (zagranica) oraz mediów mniejszości Narodowych (żydzi, banderowcy)… i obowiązkowo oznakować te media na tytułowych stronach jako media zagraniczne (jaki kraj) lub media Narodowe jaka mniejszość. Ta weryfikacja powinna być dokonywana na etapie rejestracji mediów w Polsce oraz na bieżąco aktualizowana.

  Na tym tle widać że tzw komisja czy komitet d/s mediów to albo banda kretynów albo banda zdrajców narodowych (kretynami to oni nie są na pewno, kretyni nie mają elokwencji, łatwości wypowiedzi, manipulacji itp).

  Gdyby dokonać rewolucji medialnej w Polsce to cała reszta repolonizacji Polski w Polsce poszła by znacznie łatwiej a Polacy mieli by obiektywny przegląd sytuacji… było by wiadomo co mówią Polskie media, co mówią media żydowskie, banderowskie, niemiecki czy Watykańskie.

  A tak wszyscy udają Polaków patriotów …i łżą na potęgę.
  nadużycie link skomentuj
  Oscar

  Komentarz do notki autorstwa AT

  Autora ma pesymistyczną rację, tak to wygląda na dzsiaj.
  ale… toczą się globalne procesy poza Polską… te procesy podcinają skrzydła (siłę) globalnej mafii żydowskiej.

  Można powiedzieć z Polskiego punktu widzenia, że toczy się wyścig o to czy żydzie pierwsi zrobią z Polski Pollin (tak do końca , prawnie, systemowo) bo nie oficjalnie po cichy to już realnie mamy Pollin (żydzi obsadzają okupują się na wszystkich ważnych decyzyjnych stanowiskach w Polsce).
  bo z drugiej strony świat po wodzą Rosji i Chin a nawet Trampa zwalcza potęgę globalnej mafii żydowskiej opartej na drukowanym w żydowskim banku dolarze.
  Fundament żydowskiej potęgi jakim jest USA i NATO rozłazi się na wszystkie strony. Wieloletni wasale USA czyli globalnej mafii żydowskiej podnoszą głowy i przestają słuchać żydowskich dyrektyw (Niemcy, Indie, Brazylia, Japonia..nawet okupowany Irak)
  Globalna dyktatura żydowska się chwieje .. mimo masowo wprowadzanej cenzury w żydowskich ale dominujących na świecie mediach.

  Gdy żydowska mafią upadnie (np rewolucja w USA, wymiana waluty, likwidacja FED, nacjonalizacje żydowskich koncernów…)
  ..to upadnie i w Polsce..(upadek indukowany) i wtedy Polacy będą mogli swobodnie najpierw ograniczyć wpływy żydowskich i obcych mediów w Polsce a potem zreformować Państwo tak by służyło Narodowi Polskiemu a nie żydowskiej globalnej mafii.

  Mam tylko nadzieje na mądrą definicję narodu Polskiego.
  Tu UWAGA na Watykan… który z tej definicji zrobi kolejne g…rasistowskie…bo definicja Polak katolik .. to g.. nie definicja..
  Polak Solidaruch to równie źle lub jeszcze gorzej .

  Polak to ktoś wychowany w Polsce od dziecka (Polskie szkoły .. nie Watykańskie czy żydowskie), praca w Polsce, Polska kultura. polskie wychowanie, kiedyś było Polskie wojsko.. obywatelstwo wyłącznie Polskie i Polska tożsamość wewnętrzna (przekonania że ja jestem Polakiem na tym świecie).
  Tak Polak może być i czarnoskóry (wiele Polek przywozi z wakacji czarne dzieci).. nic nie szkodzi wychowany w Polsce po Polskich szkołach w Polskim środowisku .. jest Polakiem. (z żydami też tak jest.. chyba że czują się żydami nie Polakami wtedy są mniejszością Narodowa na prawach mniejszości)

  To wszystko da się poukładać gdy tylko globalna mafią żydowska zostanie skutecznie obezwładniona przez wielkich tego świata (wielkich mądrością i zasobami).
  nadużycie link skomentuj
  Oscar

  Polubienie

 2. ” należy zająć się budowaniem polskiej świadomości, a nie zwalczaniem Żydów”

  Kto ma tą polską świadomość budować: Klechy na podległych sobie baranków czy Żydzi udający Polaków z szabesgojami bo teraz tylko tacy dominują w każdej dziedzinie.. Najpierw to trzeba wyeliminować właśnie Żydów i kośćiół bo jak historia pokazuje to z ich działalności nigdy nic dobrego dla Polski nie wynikało a będą zawsze sabotować dobre dla Polski działania.
  Trójmorze to można sobie miedzy bajki włożyć.

  Polubienie

 3. Ukraina wcześniej czy później i tak znajdzie się w strefie wpływów Rosji, która na dzień dzisiejszy jest tam najwiekszym inwestorem. Z pribałtyką będzie podobnie. Na dniach Rosja ma wprowadzić całkowity zakaz importu z tych krajów a jest największym odbiorcą produkcji od nich. Europa nie utrzyma finansowo tych małych kraików, chyba że będą jedynie rzeczywistym poligonem za drobną opłatą. Węgry, coraz wiecej zamożnych Rosjan dostaje stały pobyt w tym kraju, głównie ludzi związanych z wywiadem i kontrwywiadem rosyjskim, którzy finansują dług,kupując węgierskie obligacje. Czesi i Słowacy mają historyczne urazy do Polski i naturalnie ciążą do Niemiec a Rosja nie jest tam uważania za wroga. I można dalej jechać na południe aż do Adriatyku.

  Polubienie

 4. Panie Julius

  Rosja dawno powinna zrobić porządek z tymi przybałtyckimi karłami poprzez zamorzenie ich gospodarek całkowitym zakazem importu. Podobnie i z Ukrainą postąpić powinna, a nie dawać tam wytchnienie banderowcom, którzy mordują ludność cywilną w Noworosji.

  Panie WONSZ!
  A Pan qrwa w kółko z tą wyczytaną w szmulowskich książkach agresją na Polskę.
  Jakby Pan miał trochę oleju w głowie, to nie powinien tu wklejać nam tych durnych filmików – zrobionych na potrzeby dzisiejszego okupanta, by dalej ogłupiać Polaków.
  Czasem wydaje mi się, że Pan służy komuś innemu.

  Panie WONSZ!
  W okresie przed II wojną światową polski rząd miał wiele możliwości, aby zapobiec zdemolowaniu Polski i zamordowaniu znacznej ilości jej obywateli.

  Ten rząd przed II wś opanowany był przez Nie-Polaków, jak dzisiejszy parlament i rząd w 2018 roku, które są kontynuatorami tamtejszych zdrajców z przed ostatniej wojny.

  I niech dzisiaj qrwa nikt nie ubolewa, że tamto, a sramto mogło być. W skatoliczonych judaizmem głowach nie znajdzie logiki i więc niech Pan nie insynuuje, jakoby ZSRR wbił nam nóż w plecy.

  Jaka qrwa rocznica, czego, że skatoliczone debile nie mogli się dogadać, aby maksymalnie chronić kraj – tylko urządzili taką demolkę. Po wojnie powinni zostać wyłapani i osądzeni za zdradę narodu polskiego.

  Mogli dogadać się z rządem Czechosłowacji, która była znaczącą siłą w ówczesnej Europie (2 miliony żołnierzy plus nowoczesne lekkie i ciężkie uzbrojenie lądowe i powietrzne),

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojsko_Czechos%C5%82owacji_(1918%E2%80%931938)

  a nie napadać wespół z Niemcami na nich i dokonywać rozbioru.

  https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/942540,Uklad-monachijski-rozbior-Czechoslowacji

  Mogli też porozumieć się ze ZSRR, co Stalin sam proponował (pełno na ten temat w necie), ale tego głupcy nie uczynili, a dziś typowe dla Polaków umartwianie się i śpiewanie gorzkich żali, a Pan – panie WONSZ powiela te wymodlone banialuki, które wynikły na własne życzenie ówczesnych polakatolików.

  Polacy zawsze przedkładali czyjś interes nad swoje dobro!

  Nie rozumiem teraz qrwa tych Pana wywodów w stylu pajaca lub błazna?
  Tylko podniosłeś mi ciśnienie.

  Bywaj sssssss

  Polubienie

 5. Panie Edwardzie zapraszam na melisę pycha .Z panem się zgadzam ale jaki by to nie był rząd II RP to była ojczyzna nasza ojczyzna która została zaatakowana przez dwóch bandziorów którzy wypełniali tylko to co zostało ustalone na kilka chwil przed wojną w Moskwie przy dobrej kolacyjce podczas rozmów Ribbentrop – Mołotow i Stalin się patrzył i palił fajkę . Tajny protokół .Podział stref wpływów . Rozczłonkowano nas wtedy jak tort.
  I nie ma co dyskutować . Rządził kto rządził to wszyscy wiemy ale to nasza Ojczyzna . Gdybyśmy to my razem z Hitlerem napadli na Rosję Putin by to dziś celebrował 365 dni w roku .
  Taką pierdołkę jak Wielka Smuta Putin podniósł do rangi państwowej .Bodajże jest święto narodowe w Rosji w rocznicę oswobodzenia Moskwy przez Minina .
  Jest się czym faktycznie podniecać . Nie ma co .

  Polubienie

 6. @sssssssss
  10 września 2018 o 7:06 PM

  Co pan pie-doli za głupoty, pewnie na spotkaniu kółka różańcowego na plebanii Ci naopowiadali, czy z książek historii dla ósmej klasy wyczytałeś?

  Polubienie

 7. Edwardzie jeszcze z PRL druga połowa lat 80 a wybaczy pan Roszkowskiego czy Paczkowskiego nie czytuje i za darmo nie chcę ich książek . Nie wiem co to kółko różańcowe ale zapytam żony ha ha ha .

  Polubienie

 8. Czesi i Słowacy mają historyczne urazy do Polski.
  Mieć to oni sobie mogą, ale fakty są takie, że było dokładnie à rebours – to Czechosłowacja okradła nas w najbardziej podły sposób, bo w momencie kiedy mieliśmy bolszewicki nóż na gardle, z etnicznie polskich ziem: Zaolzia, Czadeckiego, oraz (nad czym osobiście najbardziej ubolewam) górnych części Spisza i Orawy (tj. sporych połaci obecnie słowackiego Podtatrza i samych Tatr). Proszę się zapoznać z linkowanymi tutaj materiałami: https://prawda2.info/viewpost.php?p=294119

  Polubienie

 9. sssssssss
  10 września 2018 o 7:43 PM

  „Brawa grzanek .Pocałunek z języczkiem dla ciebie od węzunia !!!!!!!!!!! Love ssssssssssssss”

  PANIE WONSZ

  Widzę, że Ty jednak niedouczony pajac i błazen jesteś (nawet poprawnie nie potrafisz pisać, a zgrywasz znafcę historii). Jednak nie myliłem się co do Ciebie!

  Dodam tylko jeszcze!

  Pocałuj grzanka w jądra nieatomowe, to w podzięce dostaniesz pierda – znafco bez honoru.

  Polubienie

 10. sssssssss
  10 września 2018 o 7:21 PM

  „Ona kiedyś w TV oglądała Plebanię to bedzie wiedzieć .”

  WONSZ
  Ty jakimś głupim filmem dla polakatolików nie zasłaniaj się – tylko przyznaj, że łazisz ze swoją połowicą do kościoła – Ty krętaczu jeden!

  Polubione przez 1 osoba

 11. WONSZ

  Czytając niektóre portale wywnioskowałem, że we większości blogów zostałeś zbanowany częściowo lub w całości.

  Teraz już wiem, dlaczego nie fikasz tu na tym portalu do Admina, jak to wcześniej robiłeś, bo zostało Ci tylko to prawdopodobnie jedno z ostatnich miejsc, gdzie możesz pajacować do woli.

  Polubione przez 2 ludzi

 12. @sssssssss
  10 września 2018 o 5:11 PM

  „Zbliża się ważna rocznica .Pamiętamy .”

  WONSZ

  Pytam się Ciebie, o czym to ja mam pamiętać i psuć swoją głowę?

  Jak tak dalej będziesz pajacował, to ja Ci zrobię inwazję helikopterem na twoją stodołę!

  Polubione przez 1 osoba

 13. Edward widzę że Funes powrócił ale jak widzę twoja piątkowa wizyta u stomatologa psu na budę wyszła bo dalej ubytki jak diabli .
  Zrezygnuj z leczenia zębów na koszt NFZ tylko zamiast jechać na Bahamy idż do prywatnego stomatologa zrób sobie implanty 4 tys za jeden i będziesz twoja kobieta miała w domu Bonda .
  Po co jej tam jakaś wycieczka na Bahamy .
  Ważne zebyś ty wyglądał jak Bond z pięknymi ząbkami
  bu bu ha ha ha .

  Dodam tylko jeszcze!

  Pocałuj grzanka w jądra nieatomowe, to w podzięce dostaniesz pierda – znafco bez honoru.

  Polubienie

 14. Edward widzę że Funes powrócił ale jak widzę twoja piątkowa wizyta u stomatologa psu na budę wyszła bo dalej ubytki jak diabli .
  Zrezygnuj z leczenia zębów na koszt NFZ tylko zamiast jechać na Bahamy idż do prywatnego stomatologa zrób sobie implanty 4 tys za jeden i będziesz twoja kobieta miała w domu Bonda .
  Po co jej tam jakaś wycieczka na Bahamy .
  Ważne zebyś ty wyglądał jak Bond z pięknymi ząbkami
  bu bu ha ha ha .

  Dodam tylko jeszcze!

  Polubienie

 15. @ GRZANEK

  „bo w momencie kiedy mieliśmy bolszewicki nóż na gardle,”

  To w końcu jak ma być w plecy, jak większość zakadzonych prawi, czy na gardle ten nóż?
  Bo na gardle to kojarzy mi się raczej z zarzynaniem świni lub działaniami banderowców na Wołyniu – Panie grzanek?
  Co Pan tu przemyca innym?
  Patrzę, że brakuje Panu stalinowskiego postrzegania świata (wizji).

  Polubienie

 16. Edzio ja :
  1. kocham cię .
  2 .Я люблю тебя
  3 love you
  4Te amo
  5.Ich liebe dich
  6.Je t’aime
  7.Ti amo

  Edzio waż cię kocha .Daj buziaka z języczkiem !!!!!!!!!!!

  Polubienie

 17. Przemex daje lajki a więc czytuje portal adminka ha ha ha . Edward postaw Przemkowi colę i Big – maca w Macdonaldzie za te lajki a na deser ciastko w polewie truskawkowej .bu bu ha ha ha . zasłużył .

  Polubienie

 18. 17 września to tutaj będzie wysyp materiałów o agresji . 17 września bardzo ważna data .Pamiętamy wszyscy Polacy .

  Polubienie

 19. Wężyk, nie mam konta na WordPressie, więc nie mogę lajkować 🙂
  @Edzio – czego Edziu znowu nie rozumie? W 1920 mieliśmy nóż na gardle, zgadza się. Nóż w plecy (że niby zdradziecko w ramach paktu Ribbentrop-Mołotow), to zgodnie z propagandą, wbiła Armia Czerwona 17 września 1939 roku. Tiepier wsjo paniatna?

  Polubienie

 20. Ad Edwarda

  A Pan qrwa w kółko z tą wyczytaną w szmulowskich książkach agresją na Polskę.

  Brawo Panie Edwardzie, rączki same się składają do klaskania. Ja to już wiem od przeszło 20 lat, że historia świata to jest ogromna lipa, spisana na kolanie przez szmuli, a podręczniki i książki można wyrzucić do kominka, pieca, albo na śmietnik.

  We wrześniu 1939 r. byli jeszcze jedni jajcarze, którzy rzucili się z ogromnym apetytem na polskie dwie szynki (czytaj pośladki albo d…).

  Atak słowacki na Polskę

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Atak_s%C5%82owacki_na_Polsk%C4%99

  Zapomniany agresor. Słowacja też napadła na Polskę we wrześniu 1939 r.

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-z-kraju,3/zapomniany-agresor-slowacja-tez-napadla-na-polske-we-wrzesniu-1939-r,463773.html

  Słowacja: wicepremier przeprasza za udział w IV rozbiorze Polski

  https://histmag.org/Slowacja-wicepremier-przeprasza-za-udzial-w-IV-rozbiorze-Polski-3458

  Po zakończeniu światowej wojenki na Południu Polski też nie było różowo. Konflikt z szwabsko/ukraińskimi banderowcami wymazał z pamięci historyków to wydarzenie.

  Wojna polsko-czechosłowacka wisiała na włosku w 1945 roku…

  https://niezlomni.com/wojna-polsko-czechoslowacka-wisiala-na-wlosku-w-1945-roku-podobnie-jak-przed-wojna-koscia-niezgody-bylo-zaolzie-a-takze-raciborz-i-klodzko/

  Rocznica dziwnej wojny: 70 lat temu czeskie wojska weszły do Polski

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/historia/1622091,1,rocznica-dziwnej-wojny-70-lat-temu-czeskie-wojska-weszly-do-polski.read

  Jeszcze było takie coś, bez udziału: karabinów, czołgów, samolotów i rakiet.

  Korekty granic Polski od 1945 roku

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Korekty_granic_Polski_od_1945_roku

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 21. @ grzanek pisze:
  10 września 2018 o 10:04 PM
  Wężyk, nie mam konta na WordPressie, więc nie mogę lajkować
  @Edzio – czego Edziu znowu nie rozumie? W 1920 mieliśmy nóż na gardle, zgadza się. Nóż w plecy (że niby zdradziecko w ramach paktu Ribbentrop-Mołotow), to zgodnie z propagandą, wbiła Armia Czerwona 17 września 1939 roku. Tiepier wsjo paniatna?
  ————————————————————–

  Panie grzanek, Edzio wszystko rozumie.
  Jak Pan grzanek pisze półgębkiem, jakby się spalenia na stosie bał, to jak ja mam grzanka zrozumieć.

  Panie grzanku, dyskusja, którą zainicjował Pana poddany wklejając propagandowy filmik dotyczyła okresu poprzedzającego wybuch II wojny światowej. Więc nie rozumiem dlaczego dorzuca Pan wydarzenia aż z przed 19 lat do sprawy tak zwanej rocznicy 17 września – chcąc pewnie Edziowi w głowie popsuć?

  Wydarzenia w czasie, kiedy mieliśmy ten nóż na gardle toczyły się w innych warunkach – przecież tuż po okresie rozbiorów, kiedy tworzyły się zarysy dopiero co powstałego państwa polskiego i po co je wrzucać do przedziału 1938 – 39?

  Wracając do wydarzeń z przed wybuchu działań wojennych na terytorium II RP.

  Uważam, że w większości Polacy nie wyciągnęli z tej lekcji wniosków na przyszłość – obawiam się też o Pana.

  Polska dyplomacja była i jest dziś zagrożeniem dla bytu narodu polskiego. Mało jest takich okresów w dziejach Polski, kiedy ta polityka zagraniczna była w miarę pozytywna Panie grzanek, jak nie prywata to głupota.

  Sojusz Polsko – ZSRR był jak najbardziej możliwy i był w pewnym okresie bardzo blisko. Był wręcz konieczny w obliczu zagrożenia bytu narodu polskiego. I tylko skończony głupiec tego nie dostrzega.

  O losach Polski i jej sojuszach decydowali Anglicy i Francuzi. Oni to sprawiali, czy Polska podpisze układ sojuszniczy ze Stalinem, czy też nie. Naturalnie dla Anglików było to nie do przyjęcia, bowiem widzieli oni w III Rzeszy późniejszego sojusznika w walce ze ZSRR. Sojusz Polsko – Radziecki tak naprawdę opóźnił by wojnę o co najmniej 3 lata lub by ją wykreślił z planów niemieckich.

  Moim zdaniem Stalin nie maił wyjścia, mimo, że zdawał sobie sprawę, że Hitler i tak zaatakuje ZSRR, o czym wyraźnie wspominał Mołotow po podpisaniu paktu.
  To że Niemcy zabiegali o sojusz ze ZSRR świadczy fakt miejsca, gdzie został podpisany ten dokument.

  Reasumując Panie grzanek, to powiem tak, że ta służalczo – poddańcza polityka ówczesnego rządu polskiego wobec Francji i Anglii oraz głupia i zdradziecka strategia w stosunku do własnych sąsiadów doprowadziła do zrujnowania całej Polski i unicestwienia milionów jej obywateli (zniweczenia dorobku całego pokolenia porozbiorowego) – czego symbolem i zarazem przestrogą dla następnych pokoleń z tej haniebnej postawy powinien być 17 wrzesień, a nie zaklinanie tej daty wbijaniem jakiegoś noża w plecy, jak to pan gaworzy, jak dziecko we mgle.

  Ps. A Czechom to daj Pan spokój – są mądrzejsi od nas dużo więcej, bo odporni na te bajdy z nad rzeki Jordan.

  Pozdrawiam Pana

  Polubienie

 22. Jeszcze raz to samo pisze Edzio, panie grzanek.
  Coś tu u mnie się dzieje z moim komputerem?
  Czyżby moja Iza coś mi tu nabroiła?

  @ grzanek pisze:
  10 września 2018 o 10:04 PM
  Wężyk, nie mam konta na WordPressie, więc nie mogę lajkować
  @Edzio – czego Edziu znowu nie rozumie? W 1920 mieliśmy nóż na gardle, zgadza się. Nóż w plecy (że niby zdradziecko w ramach paktu Ribbentrop-Mołotow), to zgodnie z propagandą, wbiła Armia Czerwona 17 września 1939 roku. Tiepier wsjo paniatna?
  ————————————————————–

  Panie grzanek, Edzio wszystko rozumie.
  Jak Pan grzanek pisze półgębkiem, jakby się spalenia na stosie bał, to jak ja mam grzanka zrozumieć.

  Panie grzanku, dyskusja, którą zainicjował Pana poddany wklejając propagandowy filmik dotyczyła okresu poprzedzającego wybuch II wojny światowej. Więc nie rozumiem dlaczego dorzuca Pan wydarzenia aż z przed 19 lat do sprawy tak zwanej rocznicy 17 września – chcąc pewnie Edziowi w głowie popsuć?

  Wydarzenia w czasie, kiedy mieliśmy ten nóż na gardle toczyły się w innych warunkach – przecież tuż po okresie rozbiorów, kiedy tworzyły się zarysy dopiero co powstałego państwa polskiego i po co je wrzucać do przedziału 1938 – 39?

  Wracając do wydarzeń z przed wybuchu działań wojennych na terytorium II RP.

  Uważam, że w większości Polacy nie wyciągnęli z tej lekcji wniosków na przyszłość – obawiam się też o Pana.

  Polska dyplomacja była i jest dziś zagrożeniem dla bytu narodu polskiego. Mało jest takich okresów w dziejach Polski, kiedy ta polityka zagraniczna była w miarę pozytywna Panie grzanek, jak nie prywata to głupota.

  Sojusz Polsko – ZSRR był jak najbardziej możliwy i był w pewnym okresie bardzo blisko. Był wręcz konieczny w obliczu zagrożenia bytu narodu polskiego. I tylko skończony głupiec tego nie dostrzega.

  O losach Polski i jej sojuszach decydowali Anglicy i Francuzi. Oni to sprawiali, czy Polska podpisze układ sojuszniczy ze Stalinem, czy też nie. Naturalnie dla Anglików było to nie do przyjęcia, bowiem widzieli oni w III Rzeszy późniejszego sojusznika w walce ze ZSRR. Sojusz Polsko – Radziecki tak naprawdę opóźnił by wojnę o co najmniej 3 lata lub by ją wykreślił z planów niemieckich.

  Moim zdaniem Stalin nie maił wyjścia, mimo, że zdawał sobie sprawę, że Hitler i tak zaatakuje ZSRR, o czym wyraźnie wspominał Mołotow po podpisaniu paktu.
  To że Niemcy zabiegali o sojusz ze ZSRR świadczy fakt miejsca, gdzie został podpisany ten dokument.

  Reasumując Panie grzanek, to powiem tak, że ta służalczo – poddańcza polityka ówczesnego rządu polskiego wobec Francji i Anglii oraz głupia i zdradziecka strategia w stosunku do własnych sąsiadów doprowadziła do zrujnowania całej Polski i unicestwienia milionów jej obywateli (zniweczenia dorobku całego pokolenia porozbiorowego) – czego symbolem i zarazem przestrogą dla następnych pokoleń z tej haniebnej postawy powinien być 17 wrzesień, a nie zaklinanie tej daty wbijaniem jakiegoś noża w plecy, jak to pan gaworzy, jak dziecko we mgle.

  Ps. A Czechom to daj Pan spokój – są mądrzejsi od nas dużo więcej, bo odporni na te bajdy z nad rzeki Jordan.

  Pozdrawiam Pana grzanka
  Edzio

  Polubione przez 1 osoba

 23. Czyżby moja Iza coś mi tu nabroiła?

  Panie grzanek, a może moja Iza próbowała napisać coś do pańskiego poddanego vel WONSZA i zresetowała u mnie wszystko. Muszę ją pilnować!

  Polubienie

 24. Armia czechosłowacka w 1938 r.

  Czechosłowacja była w dwudziestoleciu międzywojennym małym państwem (140 000 km2 obszar, 14,4 mln ludnośc) europejskim, lecz posiadała ważny atut: dobrze rozwinięty przemysł (to właśnie na jej terytorium skupił się przemysł zbrojeniowy Austro – Węgier). Warto odnotować, iż na jej potrzeby wojskowe pracowało 13 fabryk sprzętu lotniczego, 6 fabryk armat, 8 fabryk karabinów ręcznych i maszynowych, 6 wytwórni amunicji i granatów, 7 fabryk czołgów, samochodów, i pociągów pancernych, 5 fabryk gazów trujących, oraz 8 fabryk masek gazowych. Przemysł czechoslowacki bił więc nasz przedwojenny na głowę ! Armia czechosłowacka zaczęła w latach 30 – tych przechodzić gruntowną modernizację, i zasilana była w nowoczesny sprzęt wojskowy. Czesi mieli na wyposażeniu 3 pułki nowoczesnych czołgów (podczas gdy Polacy – 3 bataliony takowych, przyp. ciekawy). W 1937r. z tychże pułkówutworzono 4 brygady pancerno – motorowe, które następnie połączono z 4 brygadami kawalerii, zmieniając je w 4 dywizje szybkie ! (jakże u nas boleśnie dał się odczuć we wrześniu brak tych formacji). Kolejna ciekawostka – Czechom udało się zmotoryzować prawie dwie dywizje piechoty (DPZmot.), nam do 1939r. – żadnej. Armia czeska posiadała silną i nowoczesna artylerię – Zakłady Skody wytwarzały działa i haubice, ktore były uważane za jedne z lepszych w Europie, stąd też tak dużo krajów zabiegało o ich zakup. Wszystkie 6 pułków saperów, i saperów kolejowych było zmotoryzowanych. Potworzono dowództwa korpusów, i same korpusy (a u nas znowu nie, namiastką takowych miały być grupy operacyjne). Lotnictwo – kolejny mocny punkt. Przestarzały, podstawowy samolot myśliwski Avia B-534 (produkowany od 1934r) osiągał v. max. = 405 km/h (a więc 20 km/h więcej niż nasz P.11c !), a w 1937r. wszedł myśliwiec (którego ze względu na wkroczenie Hitlera nie zdążono seryjnie wyprodukować) A-102 (v. max. 435 km/h), oraz prototyp Avia B-35 (V.max. 570 km/h). W 1938r. lotnictwo czechoslowackie posiadało 7 pułków lotniczych. Łączna liczba samolotów w linii miała wynieść 568 szt., z zapasowymi 801 szt., a ze szkolnymi i cywilnymi – 1514 szt. No i umocnienia: Czesi rozbudowali szereg nadgranicznych umocnień, za sumę 7 mld. koron. Wzdłuż granicy zachodniej (poczynając od Bogumina n/ Odrą, poprzez Hlucin, na wschód od Opawy, aż do Jesioników wybudowano nowoczesne linie fortów i schronów, wykonując roboty inżynieryjne (pola minowe, zasieki, zapory przeciwczołgowe). Zabezpieczono też granice z Austrią (tempo prac się zwiększyło po Anschussie). Umocniono i rozbudowano schrony na granicy z Polską (Bogumin – Cieszyn). Ogółem zdążono wybudować 267 fortów ciężkich, oraz 9982 obiektów średnich i lekkich. Do obsadzenia obiektów utworzono 138 batalionow specjalnych wojsk fortecznych (np. Strazne propory, Straz Obrony Statu). Generalnie rzecz biorąc Czechosłowacja planowała wystawić 34 pełnowartościowe dywizje piechoty (my – 30 liniowych + 9 rezerwowych), 4 skupienia piechoty 4 dywizji szybkich, a więc łącznie 42 wielkie jednostki, oraz około 138 batalionów, stanowiących odpowiednik dalszych kilkunastu dywizji piechoty. Szczerze powiedziawszy – nie moge tego pojąć: jak kraj kilkarotnie mniejszy od Polski, posiadający dwa i pół raza mniej ludności, był w stanie wystawic o wiele większe i lepiej wyposażone siły, jakie my wystawiliśmy we wrześniu 1939 r.?

  Panie grzanku

  Czy Czechosłowacja w 1938 roku była w stanie w pojedynkę stawić czoło Wehrmachtowi?

  ——————————————————-

  Niestety Polacy nie potrafili tego dostrzec, aby razem przeciwstawić się Niemieckiej machinie wojennej – napędzanej kredytami z żydowskich banków.

  Polubione przez 1 osoba

 25. @Edzio: Panie grzanku, dyskusja, którą zainicjował Pana poddany wklejając propagandowy filmik dotyczyła okresu poprzedzającego wybuch II wojny światowej. Więc nie rozumiem dlaczego dorzuca Pan wydarzenia aż z przed 19 lat do sprawy tak zwanej rocznicy 17 września – chcąc pewnie Edziowi w głowie popsuć?
  Dlatego, że to w tamtych wydarzeniach należy upatrywać początku niesnasek polsko-czechosłowackich, a różni tacy mundralińscy domorośli historycy często wyciągają „współudział” Polski w rozbiorze Czecosłowacji (pakt monachijski 1938) jako rzekomą przewinę Polaków i stawiają Nas w roli agresora, podczas gdy prawda była zgoła odmienna. To ČSR nas okradła z etnicznie polskich ziem. W 1938 zajęliśmy jedynie ich cząstkę, a po 1945 globalistyczne parchy z ONZ znowu oddały wszystkie te terytoria ČSR. Bzdurę o rzekomej polskiej agresji na biednych uciśnionych pepiczków należy prostować.

  Polubienie

 26. Sojusz Polsko – ZSRR był jak najbardziej możliwy i był w pewnym okresie bardzo blisko. Był wręcz konieczny w obliczu zagrożenia bytu narodu polskiego. I tylko skończony głupiec tego nie dostrzega.
  Panie Edzio, z czym mi pan tu wyjeżdża? Przecież ja słowem nie napomknąłem, że nie był. Wszystkie moje dotychczasowe wypowiedzi w tym wątku dotyczyły konfliktu polsko-czechosłowackiego, a pan mi tu imputujesz jakieś bzdury wkładając mi w usta słowa, których nigdy nie napisałem. Kiepski z pana erysta.

  Polubienie

 27. Niestety Polacy nie potrafili tego dostrzec, aby razem przeciwstawić się Niemieckiej machinie wojennej – napędzanej kredytami z żydowskich banków.

  Kolejne bzdury panie Edziu serwujesz. Otóż CSR arogancko odrzuciła polską propozycję paktu antyhitlerowskiego, Benesz w ogóle nie chciał słyszeć o żadnej współpracy z Polską:
  Nie bez znaczenia były także mocarstwowe ambicje Czechów. Przedwojennymi celami politycznymi postawionymi Czechosłowacji przez Karla Kramářa, pierwszego czeskiego premiera, było dążenie do utworzenia silnego i rozległego państwa czeskiego w granicach historycznych, połączonego wspólną granicą z Rosją (jego ambicje obejmowały zajęcie południowej Polski, zachodniej Ukrainy, Śląska, Słowacji, Łużyc i północnej Austrii)
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wojna_polsko-czechos%C5%82owacka#Przyczyny_konfliktu

  Polubienie

 28. Grzanek wielkie brawa .daję całusek z języczkiem bardzo słodki bez jadu .
  Oczywiście można tak jak Edzio rozkimiać wszystko na części pierwsze dzielić włos na cztery czy zastanawiać się przyjmując średniowieczną taktykę ile mieści się diabłów w główce od szpilki .
  Fakt jest faktem .
  Do agresji doszło .Stalin podał rękę faszystom .Na Kremlu były cudne przyjęcia z prosiakami dobrą wódeczką i kiełbaską do białego rana .Życzeń zdrowia dla faszystów nie było końca .
  Ribbentrop dokładnie o tym pisze .

  Grzanku moja luba czy negujesz fakt powstania tajnego protokołu gdzie Stalin i Hitler dzielą się Polską jak kawałkiem ciasta .
  Grzanku czy negujesz parady wojskowe hitlerowców i czerwonych w Polsce ?

  Grzanku czy negujesz samą agresję ?

  Grzanku sam dobrze wiesz że Stalin nigdy by nie ruszył na Hitlera .Nie wierzył w doniesienia wywiadów że szykowana jest agresja na ZSRR .

  Grzanku czy negujesz to że Hitler w tym samym czasie przeszedł dużo większy obszar ZSRR porównując to do czasu agresji wrześniowej 1939 .zobacz mapę .Porównaj a więc broniliśmy się dzielnie a 17 września był nożem w plecy .

  GRZANKU KOCHANY MOŻNA SOBIE OCENIAĆ NEGATYWNIE OCENIAĆ SANACJĘ . ZGODA . FAKTY AGRESJI JEDNAK SĄ FAKTAMI . TO HITLER I STALIN ZABILI POLSKĘ W 1939 ROKU . NOŻEM WYCIĘLI JEJ SERCE.

  17 WRZEŚNIA BĘDZIE TU DUZO FILMIKÓW .POLACY PAMIĘTAJĄ .
  O AGRESJI SZCZEGÓŁOWO GRZANKU PISAŁY JUŻ PODRĘCZNIKI Z LAT 80 CZYLI PRL .

  Polubienie

 29. Agresja łamała prawo międzynarodowe . Dwójka satrapów pogwałciła niepodległość innego kraju .
  Pisałem już grzanku .Zobacz jak Putin świętuje Wielką Smutę która już nie ma wielkiego znaczenia .Podniesiono dzień gdzie Minin wypędza Polaków do rangi święta państwowego .W Rosji bodajże dzień wolny od pracy .
  Zdajesz sobie sprawę ile byłoby świąt w Rosji gdybyśmy to my uderzyli z Hitlerem na Rosję . Wyobrażni nie trzeba mieć dużej aby stwierdzić że bardzo dużo .

  Polubienie

 30. Wracając do dnia dzisiejszego.
  Czy grozi nam w najbliższych latach przekształcenie Polski w Polin?
  To pytanie do dyskutujących na tym forum.
  Co do mnie, nie wydaje mi się to możliwe.
  Polski Naród, jest zbyt liczny, my mała grupa ludzi mogła nim stale rządzić i narzucać swoje, nawet jak chwilowo da się omamić, to jednak nie na stałe i nie na długo.
  Istotne co będzie po Jarosławie Kaczyńskim. Kto po nim odziedziczy stanowisko i jakie będzie miał zapatrywania. Tu lista nazwisk jest dosyć krótka, Marszałek Kuchciński, B. Szydło, minister MON Błaszczak, minister MSW Brudzyński, Macierewicz, raczej chyba nie bo też już w podeszłym wieku, Czarnecki, chyba mocno niepopularny i innych jakby nie widać. Jest Duda, ale jakby poza partią, to samo z Ziobro i z Gowinem.
  Inne sprawy które mogą blokować zamianę Polski w Polin to sprawy międzynarodowe i roszady tam się odbywające. USA, kontra Rosja, Trump i jego deep states kontra Putin, też niby mocny a mocno przyciśnięty. To sprawa rozgrywek w Syrii i na Ukrainie, a także zapewne kraje bałtyckie z korytarzem suwalskim, który Rosja można szybko i skutecznie przeciąć wprowadzając swoje jednostki na drogę Mińsk, Wilno, Kaliningrad.
  Aby zmienić Polskę w Polin trzeba by przesiedlić do Polski z połowę Izraela, a czemu by niby żydzi mieli się do nas przesiedlać, a nie wybrać kraje bogatsze i bardziej słonecznych jak Italia, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, czy USA? To przesiedlenie oczywiście w przypadku pełnoskalowej i przegranej wojny z Iranem.

  Polubienie

 31. Irena Wesołowska z powyższego filmika cytat :
  ” Gdy Rosjanie wkroczyli żydzi witali ich z kwiatami .Wiwatowali , cieszyli się . Zaskoczyło to nas bardzo .Ukraińcy też ale ich było mniej „.

  Polubienie

 32. BO TUTAJ ADMINKU JEST KRAJ ODPOCZYNKU OD CIĘŻKIEJ PRACY . LUDZIE BARDZO TOLERANCYJNI , WIERZĄCY NADSTAWIAJĄCY DRUGIEGO POLICZKA JAK DASZ IM RĘKĄ W PIERWSZY .
  TROSZKĘ KLIMAT IM TU NIE PASI ALE W SUMIE NIE JEST ŻLE .
  WIĘKSZEGO RAJU JAK TU TO MIEĆ NIE BĘDĄ GDZIE PODOBNO NAWET WSADZAJĄ DO PIERDLA ZA SPALENIE KUKŁY SOROSA .

  Aby zmienić Polskę w Polin trzeba by przesiedlić do Polski z połowę Izraela, a czemu by niby żydzi mieli się do nas przesiedlać, a nie wybrać kraje bogatsze i bardziej słonecznych jak Italia, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, czy USA? To przesiedlenie oczywiście w przypadku pełnoskalowej i przegranej wojny z Iranem.

  Polubienie

 33. BO TUTAJ ADMINKU JEST KRAJ ODPOCZYNKU OD CIĘŻKIEJ PRACY . LUDZIE BARDZO TOLERANCYJNI , WIERZĄCY NADSTAWIAJĄCY DRUGIEGO POLICZKA JAK DASZ IM RĘKĄ W PIERWSZY .
  TROSZKĘ KLIMAT IM TU NIE PASI ALE W SUMIE NIE JEST ŻLE .
  WIĘKSZEGO RAJU JAK TU TO MIEĆ NIE BĘDĄ GDZIE PODOBNO NAWET WSADZAJĄ DO PIERDLA ZA SPALENIE KUKŁY SOROSA .

  Polubienie

 34. Aby zmienić Polskę w trzeba by przesiedlić do Polski z połowę Izraela, a czemu by niby żydzi mieli się do nas przesiedlać, a nie wybrać kraje bogatsze i bardziej słonecznych jak Italia, Francja, Włochy, Hiszpania, Niemcy, czy USA? To przesiedlenie oczywiście w przypadku pełnoskalowej i przegranej wojny z Iranem.

  Polubienie

 35. @Zaskrończyk
  Grzanku moja luba czy negujesz fakt powstania tajnego protokołu gdzie Stalin i Hitler dzielą się Polską jak kawałkiem ciasta
  Wężulku, czasem warto spojrzeć na wydarzenia z perspektywy innych aktorów, zwł. tych istotnych geopolitycznie. Postaw się w sytuacji Koby. Gdyby Koba nie pchnął Krasnoarmiejców 17 września za polską granicę, to całe terytorium Polski z jej zasobami surowcowymi i ludzkimi dostałoby się w łapska Hitlera, a bufor bezpieczeństwa zostałby zlikwidowany, ZSRR miałby bezpośrednią granicę z III Rzeszą, a obecność agresywnego sąsiada pod bokiem, z którego terytorium z każdej chwili mógł być wyprowadzony atak – jak pewnie podejrzewasz – raczej nie wzmacniałaby obronności Sowietów, mówiąc delikatnie. Malkontenci często podnoszą argument, że formułka o konieczności obrony i wzięcia w kuratelę wobec niemieckiej napaści narodowości ZSRR (Ukraińcy, Białorusini) mieszkających w II RP była tylko pretekstem. Być może, ale późniejsze lata wojny – hitlerowskie ludobójstwo tychże nacji – dowiodły słuszności takiego kroku.
  Nie ma wątpliwości, że najlepsze państwo, jakie Polacy kiedykolwiek mieli (PRL) powstało z inicjatywy i przy udziale ZSRR. Gdyby Soso chciał fizycznej eksterminacji Polaków, jak Hitler, to by ją przeprowadził. Nic takiego, poza Katyniem (czymże jest tych 40 tysięcy ofiar Sowietów wobec 3 milionów ofiar Niemców?) , nie miało miejsca. Po wojnie kraj dźwignięto z ruin, zelektryfikowano, uprzemysłowiono, zlikwidowano wybujały w sanacyjnej pańskiej II RP analfabetyzm i wprowadzono Polskę do gospodarczej czołówki narodów europejskich, jeśli nie (pod wielu względami) światowej. Polska miała swój rodzimy przemysł (COP czy Gdynia były to inicjatywy ze wszech miar chwalebne, ale to była jednak kropla w morzu) i prawdziwą armię. Dzisiaj jesteśmy bantustatnem jednym z wielu, zwykłym popychlem, z którym nikt się nie liczy a każdy się śmieje.
  Czy ta rozwlekła odpowiedź cię wężu satysfakcjonuje? 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 36. wężyk
  Z tym sznurkiem przy karabinach to wyszedłeś jak Filip z konopi.
  Pasek przy karabinie ze skóry jest lichym rozwiązaniem z tej racji, że skóra namaka, jest podatna na gnicie i szybkie zerwanie, a żołnierz na froncie w okopie w każdą pogodę musiał mieć przy karabinie coś znacznie bardziej trwałego.
  Wężyku powtarzasz stare brednie polskich panów i podoficrków, tych co uciekali przez Zaleszczyki
  Ja mam pas skórzany oficerski, ale chętniej na co dzień noszę takie jak ten na obrazku. Są wygodniejsze, lepiej się układają, są tańsze.

  Takie Rosjanie mieli przy karabinach.

  Polubienie

 37. Zresztą gdyby wujek Joe był taki pazerny na polską ziemię, to zabrałby uprzemysłowiony Górny Śląsk czy COP, a nie przeważnie rolnicze Kresy. Myśl wążyk, myśl, to naprawdę nie boli 😉

  Polubione przez 1 osoba

 38. Agresja łamała prawo międzynarodowe . Dwójka satrapów pogwałciła niepodległość innego kraju .

  Wężyk, można się co prawda zżymać niedobrego Soso, ale takie są twarde realia polityki. Albo zjadasz ty, albo zjadają ciebie. Gdyby Stalin nie zajął Kresów, byłby geopolitycznym pacanem. Nam się to może wydawać brutalne i niesprawiedliwe, ale polityka (zwł. ta światowa na najwyższych szczeblach) rządzi się własnymi prawami, nie ma w niej miejsca na sentymenty. Państwa nie mają przyjaciół, tylko interesy.

  Polubione przez 1 osoba

 39. @Adm pewnie dlatego wszystkie plecaki od wielkich i kosztownych turystycznych po małe szkolne mają pasy parciane, a nie skórzane.

  Polubienie

 40. ADMINEK OGLĄDNIJ SOBIE FILMIK KTÓRY WKLEIŁEM TO ZAUWAŻYSZ ŻE TO MÓWI PANI ŚWIADEK TAMTYCH DNI I ONA TO WIDZIAŁA NIE JA .
  A TY ILE MIAŁEŚ LAT ADMINEK W 39 ROKU ŻE TAK WSZYSTKO WIESZ ?

  JAKIEŚ 5 LAT TEMU SPOTYKAM PISOWCA W FAJNEJ KNAJPECZCE NA PIWKU .
  PIJEM SE PIJEM I ON MI WYSKAKUJE DOWCIPEM I MÓWI :
  ” WIESZ KOLEGO CZYM SIĘ RÓŻNI ARMIA CZERWONA OD NIEMIECKIEJ ? ”
  JA ODPOWIADAM NIE WIEM . MOŻE UZBROJENIEM ? MOŻE WYSZKOLENIEM ?
  A ON MÓWI :
  ” A GDZIE TAM ? . JAK WCHODZILI DO NAS SZKOPY PACHNIAŁO PIĘKNYMI PERFUMAMI . ELEGANCIKI CZYŚCI UMYCI WSZYSTKO NA TIP – TOP A JAK WCHODZILI RUSKIE TO ŚMIERDZIAŁO GNOJEM „.

  NAWET NIE WIEDZIAŁEM ŻE U MNIE NA WSI WSZYSCY PADAJĄ ZE ŚMIECHU Z TEGO DOWCIPU . MOŻE MI NIE CHCIELI OPOWIEDZIEĆ WCZEŚNIEJ HA HA HA .

  A CZEGO BREDNIE ADMINKU TA PANI OPOWIADA ? . CIEBIE ADMINKU W 39 ROKU ZDAJE SIĘ NA ŚWIECIE NIE BYŁO A TO SĄ NAOCZNI ŚWIADKOWIE SZANOWANI W PIS .

  SWOJĄ DROGĄ TO JA SIĘ ZAWSZE ZASTANAWIAM . CZEMU TY TEN PIS POPIERASZ . PRZECIEŻ CIEBIE Z PIS NIC NIE ŁĄCZY ANI POGLĄD NA HISTORIĘ . DO KOŚCIOŁA NIE CHODZISZ . KATABASA WYPRASZASZ PODCZAS ZIMOWEJ WIZYTY .
  GDYBYŚ SIĘ ZAPISAŁ DO PIS Z TAKIMI POGLĄDAMI WYKOPALI BY CIĘ W CIĄGU SEKUNDY HA HA HA .
  DZIWNE TO TWOJE POPARCIE DLA PIS .

  Adm 11 września 2018 o 9:51 AM
  wężyk
  Z tym sznurkiem przy karabinach to wyszedłeś jak Filip z konopi.

  Polubienie

 41. CHOCIAŻ MNIE AKURAT NIE SMIESZYŁ TEN DOWCIP ALE TO WYSTARCZYŁO ABY NAZWANO MNIE STARYM KOMUNISTĄ A JA NAWET DO ZSL NIE NALEŻAŁ HA HA HA .

  Polubienie

 42. GRZANKU SATYSFAKCJONUJE ALE POZOSTAJE PRZY SWOIM . JA NIE DZIELE WŁOSA NA CZTERY . DLA MNIE FAKT JEST FAKTEM .

  GRZANECZKU POMINĄŁEŚ MILCZENIEM TAKIE SPRAWY JAK :

  SOSO NIGDY NIE PRZEWIDYWAŁ UDERZENIA NIEMCÓW NA ZSRR . OLAŁ TEMAT WYWIADÓW KTÓRE GO OSTRZEGAŁY . TEN PROTOKÓŁ MIAŁ BYĆ WAŻNY DO KOŃCA ŚWIATA I DŁUŻEJ . POLSKA ZNIKNĘŁA Z MAP SWIATA .
  GRZANKU SKORO PISZESZ TAK :
  Wężyk, można się co prawda zżymać niedobrego Soso, ale takie są twarde realia polityki. Albo zjadasz ty, albo zjadają ciebie.

  TO ROZUMIEM TAKŻE ŻE POPIERASZ FRYDERYKA II I CARYCĘ KTÓRZY DOKONALI ROZBIORU POLSKI BO TAKIE WEDŁUG CIEBIE SĄ REALIA CYTAT :”ale takie są twarde realia polityki. Albo zjadasz ty, albo zjadają ciebie. „.
  NIE BYŁO NAS NA MAPIE PONAD STO LAT .
  DLA MNIE JAKO POLAKA TO JEST NIE DO ZAAKCEPTOWANIA .

  DRUGA SPRAWA . NIE ODNIOSŁEŚ SIĘ DO TEGO .
  WOJSKO POLSKI SANACYJNEJ WALCZYŁO MĘŻNIE BOHATERSKO . PORÓWNAJ ILE W TYM SAMYM CZASIE PRZESZEDŁ HITLER ZSRR A ILE POLSKI . TU SIĘ RÓWNIEŻ KŁANIA LIKWIDACJA TUCHACZEWSKIEGO PRZEZ STALINA KTÓRY TYM SAMYM OSŁABIŁ ARMIĘ O CO GŁÓWNIE CHODZIŁO NIEMCOM .
  CZYŻ NIE TAKIE FAKTY ?
  CAŁUSSSS DLA GRZANECZKA .

  Polubienie

 43. O polakatolikach świadczy, to że przez 700, 800, lat od rozbicia dzielnicowego nie byli w stanie przywrócić ziem zachodnich do Polski. Nawet Prus Książęcych nie potrafili porządnie do Polski przyłączyć tylko zrobili z nich lenno. Ale za to gorąco parli na wschód na nie swoje ziemie prowadząc do nieuchronnego konfliktu z Moskwą i prawosławnymi. Dopiero straszny komunista i ateista Stalin przyłączył te ziemię do Polski i zrobił jeszcze coś o czym zdaje się wielu zapomina. Zajął dawne słowiańskie Połabie i utworzył NRD. Gdyby nie rozpad ZSRR i bloku wschodniego byłaby duża szansa na reslawizację tych ziem i wyparcie żywiołu niemieckiego.

  Polubienie

 44. GDYBY HITLER NIE ZAATAKOWAŁ W 1941 ROKU TEN TWÓJ STALIN NIC BY NIE ZROBIŁ BO BY BYŁO STATUS QUO USTALONE W SIERPNIU 1939 ROKU . KAŻDY PILNOWAŁ BY SWOJEJ STREFY WPŁYWÓW DO KOŃCA ŚWIATA I DŁUŻEJ .
  HITLER ZAATAKOWAŁ . STALIN WYGRAŁ DZIĘKI POTĘŻNEJ ZIMIE LISTOPADOWEJ I CAŁA TAJEMNICA . GDYBY HITLER UDERZYŁ NA POCZĄTKU MAJA STALIN BYŁBY POZAMIATANY JUŻ NA JESIENI . NA SZCZĘSCIE OPATRZNOŚĆ CZUWAŁA.
  I TAKIE FAKTY .

  Polubienie

 45. No biorąc pod uwagę moje miejsce zamieszkania, gdyby nie Soso, to możliwe że nigdy nie byłbym się narodził 🙂

  TO ROZUMIEM TAKŻE ŻE POPIERASZ FRYDERYKA II I CARYCĘ KTÓRZY DOKONALI ROZBIORU POLSKI BO TAKIE WEDŁUG CIEBIE SĄ REALIA CYTAT :”ale takie są twarde realia polityki. Albo zjadasz ty, albo zjadają ciebie. „.
  Wężyku, jak najbardziej działali wg tej samej logiki co Soso w ’39. Nie to, żebym Kaśkę potępiał (chociaż Niemra), ale z pewnością rozumiem jej motywy. Fryderyka na pewno popierał nie będę, bo historycy już dawno ustalili, że prowodyrem rozbiorów czy potem (tłumenia) powstań były zawsze Prusy i ekspansjonistyczny militaryzm niemiecki. Proponuję odkurzyć książki Bocheńskiego, on bardzo przystępnie to wszystko tłumaczył.

  Polubienie

 46. *Działała (nie działali) – Kaśka. Fryderyk był prowodyrem. Katarzyna była w innej sytuacji. Wężyk pytanie za milion szitkojnów: jeśli wiesz, że twój wróg zaraz zajmie terytorium waszego wspólnego sąsiada, czym wydatnie zwiększy swój potencjał gospodarczy, ludnościowy i militarny, to biernie się temu przyglądasz, czy sam wkraczasz na terytorium sąsiada, nie dopuszczając by nieprzyjacielowi dostało się ono w całości albo by wziął dla siebie najsmakowitsze kąski?

  Polubienie

 47. UDERZENIE POCZĄTEK MAJA = ARMIA ROSYJSKA OSŁABIONA CZYSTKAMI NA POTĘGĘ NIE MA SZANS = KONIEC WOJNY PAZDZIERNIK I STALINU POZAMIATANY .
  NA SZCZĘSCIE DLA NAS HITLER WALI PO JAJKACH STALINA POD KONIEC CZERWCA DOPIERO I ZABRAKŁO MU CZASU ABY UCIEC PRZED ZIMĄ . CHWAŁA OPATRZNOŚCI !!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 48. GRZANKU JA PROSTY CHŁOP PO ZAWODÓWCE TAKŻE W ORTOGRAFII SŁABY ALE MAJĄCY POLSKĘ W SERDUCHU .
  *Działała (nie działali) .

  GRZANECZKU A JAKĄ MASZ PEWNOŚĆ ŻE HITLER BY ZAJĄŁ POLSKĘ W CAŁOŚCI ?

  WALKI TRWAŁY BOHATERSKIE I MOGŁY TRWAĆ JESZCZE BARDZO DŁUGO GDYBY SATRAPA STALIN 17 WRZEŚNIA NAS NIE ZABIŁ . PRZECIEŻ SAM WIESZ ŻE NIE MOŻNA PROWADZIĆ WOJNY NA DWA FRONTY .
  WALKA BY JESZCZE TRWAŁA I WCALE NIE BYŁO PEWNE ZWYCIĘSTWO SZKOPÓW 100% . WSZYSTKO SIĘ POSYPAŁO OD 17 WRZEŚNIA . WTEDY BYŁO WIADOMO ŻE JEST PO PTOKACH .
  JEŻELI WALCZYSZ Z JEDNYM WROGIEM NAWET DUŻO SILNIEJSZYM SZANSE ZAWSZE MASZ JEŻELI DOŁĄCZA DO TEGO INNY ZBIR TWOJE SZANSE SĄ JUŻ ZEROWE .
  PODOBNIE Z GWAŁCONĄ KOBIETĄ .
  GDY GWAŁCI JĄ JEDEN ZBIR MA SZANSĘ ABY SIĘ WYRWAĆ BRONI SIĘ . GDY DOŁĄCZA SIĘ DRUGI SZANS NA OBRONĘ KOBIETA GWAŁCONA JUŻ NIE MA ŻADNYCH .
  POLSKA 17 WRZEŚNIA 1939 ZOSTAŁA ZGWAŁCONA PRZEZ DWÓCH ZBIRÓW KTÓRZY POKROILI JĄ SOBIE JAK TORT .

  grzanek 11 września 2018 o 10:44 AM
  *Działała (nie działali) – Kaśka. Fryderyk był prowodyrem. Katarzyna była w innej sytuacji. Wężyk pytanie za milion szitkojnów: jeśli wiesz, że twój wróg zaraz zajmie terytorium waszego wspólnego sąsiada, czym wydatnie zwiększy swój potencjał gospodarczy, ludnościowy i militarny, to biernie się temu przyglądasz, czy sam wkraczasz na terytorium sąsiada, nie dopuszczając by nieprzyjacielowi dostało się ono w całości albo by wziął dla siebie najsmakowitsze kąski?
  .

  Polubienie

 49. HITLER TEŻ WALCZYŁ NA FRONTY I TO GO OSTATECZNIE DOPROWADZIŁO DO KLĘSKI . NIE ZAPOMINAJMY ŻE CZĘŚĆ SIŁ NIEMIECKICH NIE MAŁA WALCZYŁA Z ALIANTAMI .

  Polubienie

 50. JAK STALIN BRAŁ POMOC I NACISKAŁ ABY SZYBKO ONA DOCHODZIŁA NA PODSTAWIE LEND LEASE ACT TO JAKOŚ MU BURZUJE NIE SMIERDZIELI I TO NIE WAŻNE ŻE ZA TO PŁACIŁ ALE BRAŁ . KAZAŁ MU KTOŚ BRAĆ Z TAKĄ RADOŚCIĄ HAMERYCKĄ POMOC ?
  POMYŚL .

  Polubienie

 51. GRZANECZKU A JAKĄ MASZ PEWNOŚĆ ŻE HITLER BY ZAJĄŁ POLSKĘ W CAŁOŚCI ?
  1) Generalplan Ost
  2) Bo 17 września zajął wszystko co mógł (gdyby Stalin nie wkroczył, to z pewnością by Kresy zostawił…)

  Polubienie

 52. GRZANEK PRZECIEZ ADOLF I TAK TO POTEM WSZYSTKO WZIĄŁ W CAŁOŚCI . DOSŁOWNIE KILKA LAT POTEM .
  STALIN ZAUFAŁ HITLEROWI I MOCNO SIĘ NA TYM PRZEJECHAŁ . SIELANKA BYŁA TYLKO DO BARBAROSSY . POTEM BYŁA TYLKO BLOKADA LENINGRADU . GŁÓD I TYM PODOBNE TRAGEDIE . OKOŁO 1, 5 MLN LUDZI TEN GŁÓD POCHŁONĄŁ .

  grzanek 11 września 2018 o 10:44 AM
  *Działała (nie działali) – Kaśka. Fryderyk był prowodyrem. Katarzyna była w innej sytuacji. Wężyk pytanie za milion szitkojnów: jeśli wiesz, że twój wróg zaraz zajmie terytorium waszego wspólnego sąsiada, czym wydatnie zwiększy swój potencjał gospodarczy, ludnościowy i militarny, to biernie się temu przyglądasz, czy sam wkraczasz na terytorium sąsiada, nie dopuszczając by nieprzyjacielowi dostało się ono w całości albo by wziął dla siebie najsmakowitsze kąski?

  Polubienie

 53. Proponuję odkurzyć książki Bocheńskiego, on bardzo przystępnie to wszystko tłumaczył.

  Czytałem grzanku .Innej twojej odpowiedzi się nie spodziewałem . Nikt normalny by Fryca nie poparł ha ha ha .On zdaje się chyba na jakiegoś wiewióra umarł ale pewny nie jestem .

  Polubienie

 54. GRZANEK ODEZWAŁ SIĘ TEN JERZY . NIESTETY NIE MA POJĘCIA W TWOIM TEMACIE ALE OBIECAŁ ŻE BĘDZIE SZUKAŁ INFORMACJI I PODA NA WPS U ZIEMKOSIE .
  TO JEST TAKI HOLMES TO NA PEWNO NIEBAWEM COŚ ZNAJDZIE .

  Polubienie

 55. Aj waj, aj waj, aj waj, ajajaj, bez jaj – U FORUMOWICZÓW WPiO POTĘGA SZMULOWSKIEJ PSEUDOEDUKACJI ZROBIŁA SWOJE I NIE MOŻNA NIC Z TYM ZROBIĆ! WSZYSCY, WSZYSTKO WIEDZĄ NAJLEPIEJ I NIE CHCĄ WIEDZIEĆ, ŻE SZMULE PRZY KAŻDEJ OKAZJI, ROBILI, ROBIĄ, I ZAWSZE BĘDĄ ICH ROBIĆ W OGROMNEGO CH… – SORRY, TAK DZIAŁA SZMULOWSKI SYSTEM.

  O TYM FAKCIE TEŻ NIKT NIE SŁYSZAŁ, ŻE ONA OBOWIĄZYWAŁA WSZYSTKICH PRZEZ CAŁY XX W. I TERAZ TEŻ JEST OBECNA.

  WIELKA PANI TAJEMNICA, CHRONIĄCA D… WSZYSTKICH SZMULI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica_wojskowa

  TAJEMNICA RZĄDOWA, UKRYWAJĄCA PRAWDY PRZED GŁUPIMI GOJAMI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica_pa%C5%84stwowa

  JESTEŚ NA SŁUŻBIE, MUSISZ TRZYMAĆ MORDĘ ZAMKNIĘTĄ NA KŁUDKĘ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica_s%C5%82u%C5%BCbowa

  KONKLUZJA: SZANOWNI PANOWIE, JAK U SYJONISTYCZNYCH SZMULI WSZYSTKO JEST TAJEMNICĄ, TO NIE OCZEKUJCIE OD NICH PRAWDY, BO U NICH TYLKO TO SIĘ LICZY:

  https://synonim.net/synonim/k%C5%82amstwo

  Aaaaaaaamen

  Polubienie

 56. Ssssssssssss
  O tych sznurkach przy rosyjskich karabinach słyszałem jak byłem mały.
  Jaki to był sznurek pokazałem ci na zdjęciu z pepeszą.
  Jak już byłem duży słyszałem, że Rosjanie szli do ataku mając kije w garści, ( nawet ruski reżyser Michałkow tak to pokazywał w filmie ,,Cytadela”, a w filmie amerykańskim ,,Stalingrad” karabin miał co drugi żołnierz + 5 naboi), według innych wersji co piąty Rosjanin szedł do ataku z karabinem.
  I też czytałem, że Rosja w 1941 r miała więcej czołgów niż wszystkie armie świata razem, wzięte ( ,,Lodołamacz” autor Suworow), to jest łącznie z Japonią, Niemcami, Anglikami, Francuzami i Amerykanami i nie mogłem pojąć jak to jest, byli tacy zacofani, karabinów nie mieli a czołgów najwięcej na świecie.
  Nie dziwiłem się za bardzo, bo wcześniej babcia opowiadała mi o latających smokach, strzygach, diabłach, więc wiedziałem, że to co mówią czy piszą inni to też mogą być bajki.
  I w koło Macieja, że gdyby nie zima to by Niemcy wygrały. Też nie mogłem pojąć jak to było, że po rosyjskiej stronie zimy nie było(?), tylko po niemieckiej?
  Żukow w swych pamiętnikach pisał, że na odcinkach na których Niemcy przełamywali front mieli przewagę w ludziach i sprzęcie cztery do pięciu razy.
  Inne źródła podawały że w momencie ataku Niemcy i ich koalicjanci mieli 4,5 mln żołnierzy, Rosjanie na froncie zachodnim tylko 2,5 mln
  Niemcy szybko parli na wschód, ale straty rosły. Stalin powoływał pod broń nowe rezerwy i przesuwał niektóre dywizje ze wschodnich części Rosji i proporcje sił zaczynały się wyrównywać i zmieniać na korzyść Rosji
  Stalin przewidywał że Niemcy rozpoczną wojnę, nie wierzył, że zaczną mając niezakończoną wojnę na zachodzie z W. Brytanią.
  Nie przewidywał, bo sądził, że Hitler jest nieco mądrzejszy i tu się pomylił.
  Gdyby założył, ze Hitler to idiota i szaleniec, nie dałby się zaskoczyć tylko niewykluczone że sam dokonałby ataku wyprzedzającego.

  Polubienie

 57. ADMNIKU JA UWAŻAM ŻE KOBA NIC NIE PRZEWIDZIAŁ W PRZECIWNYM RAZIE NIE DOPUŚCIŁBY DO TEGO ABY ROSJANIE W CZERWCU WALCZYLI W SAMYCH KALESONACH I STARYCH PEPESZACH W DODATKU ODCIĄGNIĘCI OD CIURLANIA SWOICH KOBIET W DNIU 22 CZERWCA 1941 ROKU .
  ŻOŁNIERZE ROSYJSCY NIE WIEDZIELI CO SIĘ DZIEJE . NIE DOWIERZALI ŻE KOCHAJĄCY SOJUSZNIK Z KTÓRYM STALIN PIŁ WÓDKĘ I JADŁ PROSIAKA NA ROŻNIE W MOSKWIE ICH ZAATAKOWAŁ .
  ADMINKU TO SĄ FAKTY .
  NIE MA SENSU . ODWRACANIE KOTA OGONEM .
  SĄ FILMY NAKRĘCONE JAK ROSJANIE NIE PRZYGOTOWANI W KALESONACH MYŚLĄCY JESZCZE O PICZKACH KOBIECYCH IDĄ NA NIEMCÓW I DOSTAJĄ BATY .
  TAKIE FAKTY .
  ŻEBY NIE ZIMA TEGO CHU… STALINA JUŻ BY NIE BYŁO WŚRÓD ŻYWYCH NA JESIENI 41 ROKU …SŁOWIANIE ZAWDZIĘCZAJĄ SWÓJ BYT TYLKO SROGIEJ LISTOPADOWEJ ZIMIE . NICZEMU WIĘCEJ . I TO SĄ FAKTY .
  ADMINEK ODPOWIEDZ MI NA JEDNĄ RZECZ .
  KIEDY STALIN BY ZAATAKOWAŁ HITLERA ?
  ODPOWIEDZ NIGDY BO PODZIAŁ ŁUPÓW MU PASOWAŁ .
  NAWET W 1942 ROKU STALIN BYŁ GOTOWY DO ROZMÓW Z HITLEREM ABY TYLKO PRZERWAĆ AGRESJĘ NIEMIECKĄ W ZSRR .
  STALIN TO BYŁ ZWYKŁY CH… . A SŁOWIANIE NIC MU NIE ZAWDZIĘCZAJĄ .
  SŁOWIANIE PRZEŻYLI TYLKO DZIĘKI OSTREJ ZIMIE KTÓRA DOBIŁA NIEMCÓW W ZSRR .
  I CHWAŁA ZA TO ZIMIE !!!!!!!!!!!!!!!
  GDYBY NIE ZIMA STALIN BY JUŻ NIE ŻYŁ A HITLER OPANOWAŁBY ZSRR JAK POLSKĘ . ZRESZTĄ JAK PISAŁEM NA OGROMNYCH POŁACIACH ZSRR BURZONO POMNIKI STALINA .A HITLEROWCOM DAWANO GORĄCE CAŁUSY I NIEWAŻNE KTO KTO ROBIŁ UKRAIŃCY , ŁOTYSZE CZY KOSMICI . FAKT JEST FAKTEM .
  ADMINEK TY SIĘ POPRAW . PRZESTAŃ CHWALIĆ STALINA BO PIS PODPADNIESZ I CO BĘDZIE HA HA HA
  WSZAK TY GORĄCY ZWOLENNIK PIS .
  APEL DO PIS
  WYPIER… W POWIETRZE TEN PAŁAC KULTURY NATYCHMIAST .!!!!!!!
  PANIE PREZESIE . TAKA PROŚBA !!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 58. AD Anonim

  „(…)ta służalczo – poddańcza polityka ówczesnego rządu polskiego wobec Francji i Anglii oraz głupia i zdradziecka strategia w stosunku do własnych sąsiadów doprowadziła do zrujnowania całej Polski i unicestwienia milionów jej obywateli (zniweczenia dorobku całego pokolenia porozbiorowego) – czego symbolem i zarazem przestrogą dla następnych pokoleń z tej haniebnej postawy powinien być 17 wrzesień(…) O Czechach: (…)są mądrzejsi od nas dużo więcej, bo odporni na te bajdy z nad rzeki Jordan.”

  Trafiłeś w sedno!!!

  Ad julius
  julius 10 września 2018 o 5:07 PM
  ” należy zająć się budowaniem polskiej świadomości, a nie zwalczaniem Żydów”

  „Kto ma tą polską świadomość budować: Klechy na podległych sobie baranków czy Żydzi udający Polaków z szabesgojami bo teraz tylko tacy dominują w każdej dziedzinie.. Najpierw to trzeba wyeliminować właśnie Żydów i kośćiół bo jak historia pokazuje to z ich działalności nigdy nic dobrego dla Polski nie wynikało a będą zawsze sabotować dobre dla Polski działania.
  Trójmorze to można sobie miedzy bajki włożyć.”

  Dwoma rękoma się pod tym podpisuję!!!

  Ad przemex(andrzej)

  przemex 11 września 2018 o 10:34 AM
  O polakatolikach świadczy, to że przez 700, 800, lat od rozbicia dzielnicowego nie byli w stanie przywrócić ziem zachodnich do Polski. Nawet Prus Książęcych nie potrafili porządnie do Polski przyłączyć tylko zrobili z nich lenno. Ale za to gorąco parli na wschód na nie swoje ziemie prowadząc do nieuchronnego konfliktu z Moskwą i prawosławnymi. Dopiero straszny komunista i ateista Stalin przyłączył te ziemię do Polski i zrobił jeszcze coś o czym zdaje się wielu zapomina. Zajął dawne słowiańskie Połabie i utworzył NRD. Gdyby nie rozpad ZSRR i bloku wschodniego byłaby duża szansa na reslawizację tych ziem i wyparcie żywiołu niemieckiego.

  Bardzo trafna uwaga!!!

  Właśnie skończyłem czytać „Kasjodor i Jordanes Historia Gocka czyli Scytyjska Europa” napisana przez prof.Edward Zwolski a wydana(i tu niespodzianka) przez Towarzystwo Naukowe Katolickiego Uniwersytetu Lubleskiego Lublin 1984.Z lektury podzielonej na trzy części(dwie pierwsze to bogaty wprowadzający komentarz autora dotyczący badanego okresu,trzecia część to właściwy tekst źródłowy z V-VI w. przetłumaczony z łaciny na język polski).Dość jednak marudzenia!Otóż „Scytowie” to m.in.:starożytni Polacy lub też Słowianie wiec:Wandalowie,Germanie,Hunowie,Goci,Wizygoci,Ostrogoci,Sklaweni,Rusini,Chorwaci etc.cała wielka rodzina ma wspólny pień-korzeń!Cesarstwo Rzymskie aby przetrwać utrzymywało sojusz rzymsko-gocki(dziś można by nazwać włosko-polski).W Polakach płynie krew Zwycięzców i bliżej Nam do Rosjan czy nawet Niemców(Słowianie-Germanie zasiedlali tereny od Renu)niż do Anglo-Amerykanów(wyspiarzy)!

  Nowa tożsamość Polaków powinna być oparta na solidnych podstawach lechickich(osobowość bohaterska).Gdy do świadomości społeczeństwa przedostanie się ziarno prawdy o lechickich korzeniach wtenczas ‚Rak katolicyzmu-chrześcijaństwa/draństwa’ nie będzie miał już więcej racji bytu!Pamiętajmy,że to chora mentalność rzymskiego katolika szuka przyczyn problemów i złego stanu na zewnątrz a przyczyna tkwi w każdym z nas poprzez ‚zaszczepienie’ obłędnej wiary w chrześcijańskiego trupa-zbawcy!Decyzje ministra Becka(pijaka)były po prostu debilne tak jak decyzje rzymskich katolików po 1989 roku i wyprzedaży całego majątku PRL.Obecnie również nie są lepsze co możemy wspólnie obserwować.

  Polubione przez 1 osoba

 59. STALIN NIC NIE ZROBIŁ ABY ZMNIEJSZYĆ ZBRODNIĘ NA POLAKACH KTÓRE BYŁY DOKONYWANE PRZEZ KBW I UB PO 45 ROKU . ZGINĘŁO PO WOJNIE WIELU – MASY POLAKÓW ZAMORDOWANYCH PRZEZ TAKICH OPRAWCÓW JAK BERMAN , ANATOL FEJGIN , iZAAK FLEISCHFARB ( PO ŻONIE ŚWIATŁO ) .
  STALIN RÓWNIEŻ POSADZIŁ DO WIĘZIENIA GOMUŁKĘ ZA TZW ODCHYLENIA NACJONALISTYCZNO – PRAWICOWE .
  TO DZIĘKI ŚMIERCI TEGO SKURWY… STALINA SPRYTEM WŁADZĘ OBJĄŁ CHRUSZCZOW I DZIĘKI TEMU GOMUŁKA MÓGŁ WYJŚĆ NA WOLNOŚĆ I SINUSOIDA ZBRODNI UBECKICH MOGŁA SIĘ OBNIŻYĆ ZNACZNIE W DÓŁ .
  i TAKIE SĄ FAKTY . STALIN BYŁ ZWYKŁYM ZBRODNIARZEM . WYMORDOWAŁ MILIONY LUDZI . CI CO CHWALĄ STALINA NIECH SIĘ CIESZĄ ŻE NIE ŻYJĄ W LATACH GDY ON RZĄDZIŁ BO TEŻ DOSTALIBY KULKĘ W GŁOWĘ .
  TYLE ODE MNIE .

  Polubienie

 60. @ Wonsz
  ABY ROSJANIE W CZERWCU WALCZYLI W SAMYCH KALESONACH I STARYCH PEPESZACH
  Wonszyk co ty wypisujesz za dyrdymały? Stare pepesze? Przecież na ówczesne lata to był cud techniki. Niemieccy żołnierze masowo podmieniali swoje MP40 czy Mausery na Pepesze właśnie. Ba! Nawet dzisiaj niektórzy naśladowcy III Rzeszy preferują pepeszę!

  Polubienie

 61. Na krótkich dystansach (a więc walki uliczne, oczyszczanie budynków) jest nieoceniona dzięki swojej szybkostrzelności i (paradoksalnie) rozrzutowi. Robi z człowieka sito:

  Polubienie

 62. Okazuje się, że muszę odszczekać, bo pepeszka była (ten Jankes naprawdę rzadko kiedy chwali nie-zachodnie wynalazki) naprawdę celna.

  Polubienie

 63. GRZANECZKU DROGI JESZCZE RAZ CIE PROSZĘ BO NIE ODPOWIEDZIAŁEŚ MI .
  PORÓWNAJ JAKI OBSZAR ZAJĄŁ HITLER W 1939 ROKU W II RP A JAKI W TYM SAMYM CZASIE W 1941 ROKU W ZSRR .
  NIE WIDZISZ RÓZNICY ?
  CZEMU TAK SIĘ STAŁO?
  BO STALIN OSŁABIŁ ARMIĘ CZYSTKAMI . ONI WALCZYLI W CZERWCU 1941 ROKU SŁABYM UZBROJENIEM NIE WYSZKOLENI . TA ARMIA NIE PRZYPOMINAŁA NIC Z POTĘGI ARMII LENINA KTÓRA JEDNYM PIERDNIĘCIEM MOGŁA ZAJĄC CAŁĄ EUROPĘ ODERWANI OD SEXU Z KOBIETAMI . ZOBACZ FILMY Z TAMTEGO OKRESU . NIEMCY WCHODZILI W ZSRR JAK W MASŁO .
  GRZANECZKU CZEMU TEGO NIE ZAUWAŻASZ .CHŁOPIE PROSZĘ . BĄDŻ OBIEKTYWNY. ZAUWAŻ TO . ZAPRZECZYSZ TEMU? . ZAPRZECZYSZ FILMOM Z TAMTEGO OKRESU ?
  PRZYJMIJ PRAWDĘ HISTORYCZNĄ DO WIADOMOŚCI .

  Polubienie

 64. W CZERWCU 41 ROKU HITLER WCHODZIŁ W GŁĄB ZSRR JAK W MASŁO PLUS GŁÓD W LENINGRADZIE GDZIE ZMARŁO 1, 5 MLN LUDZI I ZA TO W 100% ODPOWIADA STALIN .

  Polubienie

 65. GRZANEK MI NIE CHODZI O PEPESZE NAJNOWSZE TYLKO TE PEPESZE KTÓRE UŻYWAŁ CZERWONOARMISTA W 41 ROKU BYŁY PRZESTARZAŁE I ZRESZTĄ CAŁE UZBROJENIE BYŁO ZE ŚREDNIOWIECZA .POCZYTAJ O TYM W KSIAZKACH WOJSKOWYCH . ONI O TYM PISZĄ DOKŁADNIE .

  Polubienie

 66. OCZYWIŚCIE NIE OCENIAM STALINA W DALSZYM LATACH LATACH WOJNY . TUTAJ ZACHOWAŁ SIĘ W PORZĄDKU . NIE UCIEKŁ Z MOSKWY A BYŁ JUŻ DLA NIEGO POCIĄG PRZYGOTOWANY PRZEZ BERIĘ . ŻYDKI Z JEGO OTOCZENIA CHCIELI UCIEKAĆ GDZIE PIEPRZ ROŚNIE A STALIN POSTANOWIŁ ZOSTAJEMY A KTO UCIEKA TO KULA W ŁEB .
  MI CHODZI JEDYNIE O POCZĄTKOWĄ FAZĘ WOJNY I TU SIĘ ZE MNĄ ZGODZISZ BO SAM WIESZ . NIE MASZ ARGUMENTÓW .

  Polubienie

 67. Jakie przestarzałe pepesze w ’41? Wiesz wąż jak brzmi pełna nazwa tego gnata? PPSz (wz.) 41, więc jak sama nazwa wskazuje, w 1941 to był krzyk frontowej mody! 😉

  Polubienie

 68. grzaneczku kochany sprawdzę to jeszcze ale z uporem maniaka unikasz odpowiedz na pytanie jak to się stało że Hitler licząc ten sam czas zajął tak mało obszaru II RP a zajmował tak potężne połacie ZSRR .
  Wynika to z tego ze ci Rosjanie mieli przestarzałą broń i nie byli wyszkoleni .
  Zaprzeczysz ?
  Masz zna to argument ? to są fakty .

  Polubienie

 69. Stalin załatwiał tak wybitnych dowódców jak Tuchaczewski . Na maxa robił czystki w armii bo był opętany i bał się spisku w armii która pozbawiła by go władzy i w 1941 roku za to zapłacił .Grzaneczku zaprzeczysz masowym czystkom w armii jakie robił Stalin .Stalin wymordował masy doświadczonych oficerów .Zrobił z armii kabaret dlatego Hitler takie osiągał sukcesy w 1941 roku .
  Zaprzeczysz ?

  Polubienie

 70. Na koniec do ludzi którzy mnie nienawidzą .
  Moje poglądy w kwestii Koby są takie jakie są i je nie zmienię .Jeżeli ktoś ma inne poglądy ja je szanuje a jeżeli ktoś myśli że moje przyjacielskie relacje z grzaneczkiem się przez to pogorszą jest w błędzie .
  My z grzaneczkiem jesteśmy jednym ciałem !!!!!!!!!!!!!! jak dwa półdupki !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 71. PODSUMOWANIE W TEMACIE STALINA .
  OSOBIŚCIE NIE JESTEM W STANIE PRZYJĄĆ INNEJ PRAWDY O STALINIE NIŻ TAKĄ JAKĄ PISZĘ BO JESTEM O NIEJ ŚWIĘCIE PRZEKONANY .TAK MNIE UCZONO CAŁE MOJE ZYCIE ZA PRL TEŻ .
  MENTALNIE ANI PSYCHOLOGICZNIE NIE JESTEM NA TO GOTOWY .
  MOŻE ZA 20 -30 LAT TO SIĘ ZMIENI U LUDZI KTÓRZY KTÓRZY BĘDĄ WTEDY ZAMIESZKIWAĆ POLSKĘ . NA DZIŚ 96 % UWAŻA ZE TO BANDZIOR 4 % ŻE NIE I TYLE .
  JEŻELI KTOŚ PRZEDSTAWI FAKTY ŻE STALIN NIE SKRZYWDZIŁ NAWET MUCHY JAK MÓWI WALDI WTEDY BĘDZIEMY ROZMAWIAĆ .
  GRZANKU MAM NADZIEJĘ ŻE SIĘ NA WĘZYKA NIE GNIEWASZ . CAŁUS DLA CIEBIE .

  Polubienie

 72. @ Boańczyk ssss i gryziem w żopę

  My z grzaneczkiem jesteśmy jednym ciałem !!!!!!!!!!!!!! jak dwa półdupki !!!!!!!!!!!!
  Wężulku, jakkolwiek cię bardzo lubię i cenię twoje poczucie humoru, to jednak znaj umiar w tych kwiecistych, poetyckich porównaniach bo czasem przeszarżowujesz 😀

  Polubienie

 73. Ad SSSSSSSSS

  „W CZERWCU 41 ROKU HITLER WCHODZIŁ W GŁĄB ZSRR JAK W MASŁO PLUS GŁÓD W LENINGRADZIE GDZIE ZMARŁO 1, 5 MLN LUDZI I ZA TO W 100% ODPOWIADA STALIN .”

  Z publicystyki Suworowa,który opisuje okres,którym się wężu(?) interesujesz wynika,że cytuje „HITLER WCHODZIŁ W GŁĄB ZSRR JAK W MASŁO ” ponieważ Hitler wyprzedził uderzenie Stalina o ok.2 tygodnie jeśli nie znacznie krócej.Tereny przygraniczne z rosyjskiej strony(była II RP)uprzednio pokryte zasiekami i bunkrami zostały „wyczyszczone” a wojsko przygotowywane do operacji ofensywnej(ataku).W chwili uderzenia pancernych dywizji niemieckich doszło do kompletnego paraliżu-zaskoczenia nie przygotowanej do obrony armii radzieckiej,która za kilka dni(2 tygodnie)miała swym marszem dojść do Berlina i dalej.

  Polubienie

 74. ha ha ha rozumiem .Grzaneczku nie bój się ja nie gej .Nie poluję na twoją pupę . Nie będę ci robił przecież kolonskopii za to badanie musiałbyś zapłacić tysiaka plus głupi jasiek to nawet więcej jak tysiak a tyle raczej nie masz bu bu ha ha ha . Po prostu przypomniało mi się jak upadała koalicja a Andrzej Lepper krzyczał że z ” koniem ” z którym był w koalicji są jedynym ciałem i dlatego tak napisałem .
  Grzaneczku kochanie .Specjalnie dla ciebie od węzulka ssssssssssssssssssss
  węzulek cię love
  ja to jestem jajcarz

  grzanek 11 września 2018 o 6:25 PM
  @ Boańczyk ssss i gryziem w żopę

  My z grzaneczkiem jesteśmy jednym ciałem !!!!!!!!!!!!!! jak dwa półdupki !!!!!!!!!!!!
  Wężulku, jakkolwiek cię bardzo lubię i cenię twoje poczucie humoru, to jednak znaj umiar w tych kwiecistych, poetyckich porównaniach bo czasem przeszarżowujesz 😀

  Polubione przez 1 osoba

 75. ALEŻ MAKS TO JEST CZESKI ŻWIREK I MUCHOMOREK .
  FAKTY .
  1. STALIN NIE PRZYJMOWAŁ DO WIADOMOŚCI INFORMACJI WYWIADOWCZYCH ZE HITLER NIEBAWEM UDERZY NA ZSRR . ŚLEPO WIERZYŁ W PRZYJAŻŃ HITLERA .
  2. BANO SIĘ NAWET MU POTEM TAKIE INFORMACJE PODAWAĆ .
  3. HITLER NIBY MIAŁ WYPRZEDZIĆ UDERZENIE ARMII STALINA ( TAK PISALI W PODRĘCZNIKACH Z HISTORII Z LAT 60 PROPAGANDZIŚCI HISTORYCY . TO SIĘ KUPY NIE TRZYMAŁO I BYŁO NIE DO OBRONY DLATEGO JUŻ W PDRĘCZNIKACH Z LAT 80 TO SKORYGOWANO ).
  4. STALIN MIAŁ UDERZYĆ NA BERLIN . CZYM ?
  ROZWALIŁ CZYSTKAMI ARMIE .WYMORDOWAŁ WYBITNYCH OFICERÓW . JAK MIAŁ WEJŚĆ DO BERLINA ZA POMOCĄ WOJSKA W KALESONACH I Z PRZESTARZAŁĄ BRONIĄ ?

  ARMIA ROSYJSKA BYŁA POTĘGĄ ZA CZASÓW LENINA I TROCKIEGO . NA SAMO SŁOWO NA ZACHODZIE ARMIA CZERWONA SRANO ZE STRACHU W GACIE . TO BYŁA POTĘGA A STALIN TO WSZYSTKO OBRÓCIŁ W NICOŚĆ .
  MAKS SAM DOBRZE WIESZ ŻE TO OSTRA ZIMA URATOWAŁA MU DUPĘ W LISTOPADZIE . MASZ WĄTPLIWOŚCI JAKIEŚ ?.
  CZEMU LENIN DOSTAŁ LANIE W POLSCE ?
  A ZNALAZŁ MAKSIE KOGOŚ KTO BY NIE ULEGŁ CUDOM MARYJNYM ? A POWAŻNIE STALIN POPEŁNIŁ BŁĄD CO MIAŁO WPŁYW NA LOSY WOJNY .
  FAKTY MAKS CZY NIE ? .
  POZDRAWIAM .

  Maks 11 września 2018 o 6:42 PM
  Ad SSSSSSSSS

  „W CZERWCU 41 ROKU HITLER WCHODZIŁ W GŁĄB ZSRR JAK W MASŁO PLUS GŁÓD W LENINGRADZIE GDZIE ZMARŁO 1, 5 MLN LUDZI I ZA TO W 100% ODPOWIADA STALIN .”

  Z publicystyki Suworowa,który opisuje okres,którym się wężu(?) interesujesz wynika,że cytuje „HITLER WCHODZIŁ W GŁĄB ZSRR JAK W MASŁO ” ponieważ Hitler wyprzedził uderzenie Stalina o ok.2 tygodnie jeśli nie znacznie krócej.Tereny przygraniczne z rosyjskiej strony(była II RP)uprzednio pokryte zasiekami i bunkrami zostały „wyczyszczone” a wojsko przygotowywane do operacji ofensywnej(ataku).W chwili uderzenia pancernych dywizji niemieckich doszło do kompletnego paraliżu-zaskoczenia nie przygotowanej do obrony armii radzieckiej,która za kilka dni(2 tygodnie)miała swym marszem dojść do Berlina i dalej.

  Polubienie

 76. U PRZEMEXA NA BLOGU INTELIGENCJA NAPISALI MI ŻE JA PROSTY CHŁOP A W ZWIĄZKU Z TYM NIE MAM PRAWA SIĘ WYPOWIADAĆ W KWESTII POLITYKI BO MAM PROSTY UMYSŁ I GÓWNO WIEM .
  A JA ODPOWIEM SŁOWAMI TOMASZA Z PANCERNYCH :
  ” CHŁOP TEŻ SWÓJ ROZUM MA ” HA HA HA I NIE MUSI BYĆ DOCENTEM CZY PROFESOREM ZWYCZAJNYM KIKĄ HA HA HA .

  Polubienie

 77. NO I NA KONIEC DNIA . WIEM ZE WIELU MNIE TU NIE LUBI DLATEGO OD JUTRA SŁOWO HONORU OGRANICZAM JAJCA DO MINIMUM ALE ZOBACZYCIE BĘDZIE WAM BRAKOWAĆ JAJCARSKIEGO WĘZULKA BO JA TU TYLKO ROBIŁEM POLSKI FAJNY WĘZOWY KABARET I KAZDY TO PRZYZNA .

  Polubienie

 78. ssssss masz jednak potężne braki z wiedzy i absolutnie mylne zapatrywania na to co Stalin przewidywał lub nie.
  Wojna ZSSR z Finlandią miała jeden strategiczny cel. Dołączenie do ZSSR terenów w przyległych do Leningradu, a to po to by na wypadek wojny z Niemcami możliwa była obrona tego miasta na przedpolach i dostarczanie zaopatrzenia drogą wodną przez jezioro Ładoga.
  Podobnie było z uderzeniem ZSSR na Besarabię. To też była przygrywka mająca na celu zajęcie lepszych pozycji tak jak i wkroczenie do Polski. W tym ostatnim przypadku, znaczna część mieszkańców była pochodzenia ruskiego, ukraińskiego, białoruskiego i rosyjskiego. Polacy stanowili tam mniejszość.
  Tuchaczewski miał doświadczenie bojowe, ale jako wódz był dosyć miernym taktykiem i żadnym strategiem co wyszło gdy dał się pobić słabszej polskiej armii pod Warszawą.
  Całe dowództwo rosyjskich armii czasów I WŚ i okresu rewolucji faktycznie było do wymiany z tej racji, że dalej nastawiało się na walki masami kawalerii, tym czasem Stalin stawiał na przemysł i na motory, zatem na armie pancerne, czołgi, działa, lotnictwo. Że to Stalin miał rację nie trzeba udowadniać.
  Udowodniła to historia II WŚ
  Ty wężu masz optykę na temat Stalina nabytą u germańców podczas twojego tam pobytu.
  Tam ci wmówiono że Stalin to morderca.
  Tymczasem to Niemcy szli mordować i sami pchali się pod nóż, pod ruskie działa, czołgi, katiusze, ogień zaporowy z pepesz i kulomiotów.

  Posłuchaj pięknych piosenek i pięknych głosów.

  Polubienie

 79. Adminek ale tak mnie uczono od dziecka .Nic na to nie poradzę i ja w to wierzę co piszę .
  Tak mnie uczył dziadek , ojciec , podręczniki i teraz też tak uczą .
  Adm 11 września 2018 o 8:32 PM

  ssssss masz jednak potężne braki z wiedzy i absolutnie mylne zapatrywania na to co Stalin przewidywał lub nie.

  Polubienie

 80. Adminek od jakich germańców .Uwierz mi ich tak naprawdę nie interesuje ani Stalin ani Lenin czy nawet Hitler .Interesuje ich głównie biznes i zarabianie kasy a nie historia .
  Po drugie a jak uczą w Polsce polscy historycy? .Uczepiłeś się Niemców a może byś włączył adminku TV historia i posłuchał co tam gaworzą o Stalinie .
  Taka jest polityka historyczna PIS tu nie masz pretensji tylko uczepiłeś się germańców .Tak mnie uczono i tego się trzymam i do tego jestem przekonany a mentalnie nie przyjmuje wybielania Stalina ale szanuje zdanie innych .

  Ty wężu masz optykę na temat Stalina nabytą u germańców podczas twojego tam pobytu.
  Tam ci wmówiono że Stalin to morderca.
  Tymczasem to Niemcy szli mordować i sami pchali się pod nóż, pod ruskie działa, czołgi, katiusze, ogień zaporowy z pepesz i kulomiotów.

  Polubienie

 81. Dziękuję adminek za chór .Podoba mi się .
  Adminek a czy Bedel Bokassa chodził nożem w zębach ?
  Proponuje zakończyć dyskusję o Stalinie bo nam się w nocy przyśni jak pieści w Moskwie liderkę ZPP .
  Adminek podam jakiś fajny nowy temat oby nie Stalin .
  Tematów na pewno masz furę .

  Adm 11 września 2018 o 8:36 PM
  sssssssss tu masz Stalina z nożem w zębach i ganem w obu łapach

  Polubienie

 82. Ssssss Chciałem skrytykować ,,dobrą zmianę” w wykonaniu Morawieckiego. Tak mi się zdaje, że ten premier ale on nie jest członkiem PiS, nic nie robi tylko chodzi i gada i obiecuje, ze da miliardy na drogi na samorządy i tak w kółko a co faktycznie robi po kryjomu tego nie mówi. Chciałem napisać, –bierz się chłopie za konkretną robotę a nie pierdziel w kółko to samo.
  Ale przeszkodziła mi żona donosząc ostatnie wieści z terenu, bardzo złe i niepokojące.
  Nasze polskie dzieci w szkołach dostają owoce, jabłka, gruszki śliwki, marchewki i to w takich ilościach, że nie są w stanie tego zjeść w związku z czym przynoszą do domów.
  No i jak w takiej sytuacji ma PO czy Nowoczesna wygrać z obecnie rządzącą koalicją?
  Po prostu wygrać się nie da.
  I co ty na to wężu?
  To jakiś podstęp czy co?
  Chyba po to by zupełnie zniszczyć totalną opozycję.

  A poza tym, to jest poza szkołą i nauką dla dzieciarni, organizowane jakieś zajęcia poza lekcyjne, szachy, kursy tańca, piłka nożna i siatkówka i takie tam pod żaglami albo na basenach.

  Nauka żeglarstwa w podstawówce?
  Po raz pierwszy jest to możliwe w Olsztynie.

  Taki kurs mój wnuczek zaliczył w roku ubiegłym


  Polubienie

 83. SSSSSSSSS
  11 września 2018 o 8:35 PM

  „Adminek ale tak mnie uczono od dziecka .Nic na to nie poradzę i ja w to wierzę co piszę .
  Tak mnie uczył dziadek , ojciec , podręczniki i teraz też tak uczą .
  Adm 11 września 2018 o 8:32 PM”

  To żadne tłumaczenie swojej niewiedzy panie (wąż), proszę siadać. Dwója!

  To, że Pańscy przodkowie, nauczyciele i autorzy książek, które czytał Pan dotąd okłamywali Pana, to nie znaczy, że masz Pan gnuśnieć w tym kłamstwie nadal.
  Człowiek żyje po to, by całe życie dochodzić prawdy, a nie zbijać bąki i swoim brakiem elementarnej wiedzy zakrzykiwać innych – zamiast pokornie czytać, słuchać i weryfikować swoją wiedzę.

  Powodzenia … ssssss … .

  Polubione przez 1 osoba

 84. Sssss, poprosiłem swojego starego znajomego komika by mie odwiedził. Przy okazji tych odwiedzin, poprawiłem mu nieco ząbki, by wąż nie narzekał że ma nieładne i szczerbate. Luis za dokonane poprawki podziękował i poprosił bym pozdrowić węża w jego imieniu.

  Nowy temat, może jutro.

  Polubienie

 85. Witanko grzanku .
  Grzanek robię sobie przerwę bo raz nie chcę tych pułkowników wkurzać bo znowu mi tu tyłek złoją .Po drugie ten Edzio ciągle mnie opluwa po trzecie jestem już na sporym minusie . Jeżeli ten bitkoń nie walnie w górę sporo stracę zresztą już straciłem.
  .Szkoda gadać .
  Tak na poważnie nie chcę tych oficerów wkurzać bo na mnie cięci .

  Adminek nie no widzę Funes ząbki ja ta lala .Pewnie sporo kosztowały implanty .Według internetu Schetyna za swoje piękne ząbki zapłacił 50 tysięcy PLN .
  Cena za jeden implant w Polsce to 1000 euro ale Funesa stać .

  pozdrawlaju grzanek i adminka.

  Gratuluje adminek że wyszłeś juz z depresji i chandry ha ha ha .

  Polubienie

 86. A po ostatnie ciągle mnie tu ktoś wyzywa jak nie od żydów to od takich i owakich .Nie każdy ma poczucie humoru jak fajny grzanek . 90% ludzi to zwykłe mruki , nerwusy itp .

  Polubienie

 87. o minach cierpiętników .Wystarczy wyjść na ulice i zobaczyć .Nie przejdziesz paru metrów bo zaraz jakiś obdartus ” daj na browara ” , daj na browara ” . Dramat !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 88. SSSSSSSSS 12 września 2018 o 9:44 AM
  Po ostatnie tak czuję że adminek lada moment mnie stąd wykopie .

  No to widzę, że wąż w depresji i w lęku przed wojskową szarzą.
  Żeby mu humor poprawić i żeby wyzbył się stresów i lęków, bo jak pisał grzanek wąż, ale to nasz wąż, zaraz coś wstawię do poczytania.

  Polubienie

 89. Chętnie poczytam . Adminek miał deprechę teraz na mnie kolej ha ha ha .
  Adminek nie pomyliłem się że miałeś deprechę co ? Trafiłem ?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s