REFORMA czy PRZEBUDOWA Służba zdrowia.


Nie ma chyba kraju w którym służba zdrowia nie byłaby niedofinansowana i niewymagająca kolejnej reformy, uzdrowienia, bo jak często znawcy przedmiotu piszą, służba zdrowia jest chora i wymaga natychmiastowego leczenia.

Znachorów jakby zacząć finansować z budżetu państwa to by się okazało, że po kilku miesiącach są niedoinwestowani, środki na ich potrzeby niedostateczne i wymagające powiększenia. Można by się również wkrótce spodziewać strajków i głodowych protestów z ich strony. Na szczęście ich się nie finansuje.

U nas był taki moment, że zaczynało się rysować coś całkiem pozytywnego. Mianowicie pojawiły się leki, przy których pacjentom zgłaszającym się po nie do apteki płacono. Nie kupujący płacił, lecz kupującemu płaciła apteka. Było to rozwiązanie nowatorskie i warte szerszego zastosowania. Gdyby sprawa uzdrawiania naszej służby zdrowia poszła tą drogą to moglibyśmy oczekiwać, że przy każdej wizycie u lekarza rodzinnego oprócz standardowego badania i recepty na leki do ręki, dostawalibyśmy także banknot na przykład stu złotowy.

Za pobyt w szpitalu, wiadomo to już większa udręka i ogromna strata dla nas czasu, no i ten stres, powinniśmy kasować przy najmniej tysiacza dniówki.

No ale rząd wszystko spieprzył, leki z dopłatą dla pacjenta zlikwidował, kolejki do specjalisty za to jeszcze dodatkowo wydłużył. Sprawdziłem to na sobie w drodze do okulisty.

Wiadomo oczy od monitora pieką, wysychają, czuje się piasek w oku, wiec jakieś tam kropelki bardziej skuteczne niż ta woda co ją w aptekach bez recepty sprzedaje są potrzebne. Po dwóch miesiącach dostałem się do specjalisty okulisty i jedna pani sprawdziła oczy pod mikroskopem, druga wypisała maść i kropelki do przemywania

Jak lekarz to musi być recepcjonistka i pielęgniarka asystująca, pomagająca, nic nie robiąca.

A przecież w takich prostych sprawach mogłyby się podzielić. Jedna i druga mogłaby robić to samo. Rzut oka na oko, aby ręcznie nie pisać recepty, pieczątka z napisem leku, albo kod paskowy i kopa i następny proszę.

To samo u dentysty. Tam jak dentysta przyjmuje prywatnie i w przystępnych cenach tam pielęgniarki asystentki nie ma, jak ten dentysta co się nazywa stomatolog ma asystentkę i sekretarkę, obie musowo ładne i z długimi nogami to nie jest tani, jest trzy razy droższy albo i więcej, to zależy od urody i ceny tych asystujących panienek, jak lekarz na ZOS no to koniecznie jest asystentka dla powagi i asysty.

W szpitalach to samo, lekarz ten główny oddziałowy zwany ordynatorem, to tylko na obchody, obszedł oddział, może iść do domu, ale nie, siedzi i nudzi się całe bite osiem godzin, no bo za to ma płacone. Ten lekarz co leczy, to już jest gość z głową. Wie jaki lek i komu przepisać. Wie to na pamięć i z zamkniętymi oczyma mógłby to robić. Czasem wyciągnie kartę pacjenta, tą co to przy łóżku wisi w nogach. Udaje że sprawdza jaką pacjent ma temperaturę, albo zagląda w nasze dane osobowe.

Teraz ze względu na ochronę danych osobowych, naszych niejego, on ma wypisane na plakietce że się nazywa i że jest lekarzem, ta karta jest zasłonięta białą zasłonką z koronkami. Pardon, koronek zasłonki jeszcze nie mają, ze względu na brak funduszy i niedofinansowanie.

Tak więc karta pacjenta jest zasłonięta, plakietka lekarza przypięta do białego fartuszka nie.

Pielęgniarki, te to mają znacznie więcej roboty. Obejść wszystkie sale, zmierzyć każdemu temperaturę, zapisać w tej chronionej zasłonką karcie pacjenta. Obecnie nie mają tradycyjnych szklanych termometrów, mają czujnik laserowy, przyłoży taki do łba, albo wyceluje w czółko, naciśnie na przycisk, laser walnie w łeb, zrobi odczyt, gotowe. Można zapisać wynik. No i te leki, też trzeba roznieść po salach, każdemu pacjentowi inny, chociaż może nie, oddział dla alergików, czy dla astmatyków no to lek ten sam, czasem tylko pod inną nazwą, ale trzeba każdemu z osobna w kieliszku plastikowym podać. Popić nie dają, trzeba łykać na sucho, albo mieć własne domowe picie.

Ja to bym mógł do okienka podejść i sam, swój, mnie przypisany lek odebrać, nawet na cały tydzień, taki zestaw tygodniowy. Inni też pewnie mogliby to samo, ale zasady szpitalne są jakie są i tego nikt nie zmieni. Pielęgniarka z jedną tabletką, jedną pigułką musi osobiście doręczyć tak jak ten kurier pocztowy do rąk własnych. Dobrze, że kwitować nie trzeba. Jakby szpitale sprywatyzowali to pewnie takie kwitowanie byłoby wymagane by później przy płaceniu rachunku nikt się nie mógł wypierać, że aspiryny nie dostał.

A jakby tak to wszystko nieco inaczej poukładać, bo ponoć lekarzy brak, szczególnie specjalistów.

Dajmy na to te pielęgniarki, one po kilku latach pracy w szpitalu już dzień wcześniej wiedzą co lekarz danemu pacjentowi przypisze, co ordynator na obchodzie zaleci, co w kieliszku będzie niosła, w poniedziałek, wtorek, piątek i świątek. Wiec jak się tak sprawy mają to zrobić z nich lekarzy, lekarki. Dać im tytuły, lekarz asystent, młodszy lekarz, lekarz dyżurny, lekarz medycyny podstawowej, starszy lekarz i tak dalej aż do generała.

To samo w przychodniach i u lekarzy rodzinnych.

Od razu mielibyśmy trzy razy tyle lekarzy co obecnie.

A pielęgniarki?

A po co komu pielęgniarki.

Lekarz niechby sam nosił pigułki, robił zastrzyki, nosił nocniki, podłączał kroplówki i mierzył temperatury laserem.

I to by była nie tyle reforma co rewolucja w służbie zdrowia narodowego.

Przebudowa od fundamentów po strych.

Baby by się ucieszyły, bo to by było po równo, jak w demokracji.

Zaraz dnia następnego po moim wyjściu po pięciodniowym pobycie w szpitalu dzwoni telefon i głos informuje, że – Na terenie miasta są organizowane darmowe badania czegoś tam..

Takie telefony nadal się zdarzają nader często i upierdliwie.

Darmowe badania, a ludzie narzekają na służbę zdrowia, zamiast cieszyć się i biegać z rozkoszą na darmowe badania. Sami zapraszają, sami nagabują, a ludziska jeszcze narzekają. Kto wie czy nasza służba zdrowia nie zacznie robić łapanki na mieście.

Bo w szpitalach to się już dzieje.

Wchodzę do szpitala bo mam przypisaną rehabilitację, czyli szpital w systemie leczenia dziennym, a tu zaraz za drzwiami łaps mnie jakaś pielęgniarka i kłuje palec i robi badania krwi i cukru.

–Czy mam cukrzycę– pytam grzecznie w związku z tym.

–Jadł pan śniadanie – odpowiada – to wynik może być różny.

Jasne, że jadłem, na głodnego z domu nigdy nie wychodzę, dobrze, że sobie z rana kielicha nie strzeliłem, takie pół szklaneczki, nie strzeliłem bo cały czas żona była przy mnie, ani na moment nie odeszła, oka ze mnie nie spuściła. Więc się nie dało.

Tak sobie myślę.

A może tej służby wcale nie trzeba reformować tylko zostawić ją sobie taką jaka jest?

 

Reklamy

90 uwag do wpisu “REFORMA czy PRZEBUDOWA Służba zdrowia.

 1. „A pielęgniarki?
  A po co komu pielęgniarki.
  Lekarz niechby sam nosił pigułki, robił zastrzyki, nosił nocniki, podłączał kroplówki i mierzył temperatury laserem.
  I to by była nie tyle reforma co rewolucja w służbie zdrowia narodowego.
  Przebudowa od fundamentów po strych.”

  Prawdziwa rewolucja miałaby miejsce tylko wtedy, kiedy służbą zdrowia zacząłby kierować nie lekarz, tylko menadżer. Nie jakiś złodziej, kombinator czy słup z partyjnego nadania, lecz prawdziwy zarządca. Żeby SZ była kierowana jak firma, i nie mam tu na myśli prywatyzacji szpitali, tylko metodę kierowania podmiotem gospodarczym, bo tak na SZ powinno się patrzyć, a nie jak na jakąś wielką dojarnie kasy.

  Służba Zdrowia powinna być zarządzana gospodarnie, a nie przez jakichś RUCH-aczy.

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/klopoty-ruch-u-spolka-tracila-zarzad—nie,96,0,2415968.html

  Polubienie

 2. No co ty Luk takich pielęgniarek nie lubisz .?

  Chyba lepiej jak ci w dupeczkę da zastrzyk piękna pielęgniarka z pięknymi nózkami niż jakiś stary lekarz
  Następny kandydat na bykowe .
  Pielęgniarki mu nie pasią
  bu bu ha ha ha

  A pielęgniarki?
  A po co komu pielęgniarki.
  Lekarz niechby sam nosił pigułki, robił zastrzyki, nosił nocniki, podłączał kroplówki i mierzył temperatury laserem.

  Polubienie

 3. Luk jak by ci taki zastrzyk robił lekarz to by ci tak żopa spuchła że by przypominała balonik i spokojnie byś na niej mielone usmażył a pielęgniarka miło delikatnie aż chce się dupkę dawać do zastrzyku .
  bu bu ha ha ha .
  Także nam tu Luk nie reformuj służby zdrowia bu bu ha ha ha

  Polubienie

 4. ONI JUŻ MAJĄ GŁĘBOKO W D… WSZYSTIE PARCHATE REFORMY.

  W Polsce co 47 minut ktoś chce się zabić. 80 proc. samobójców to mężczyźni

  http://www.sprawnypo40.pl/samobojstwa/

  Wstrząsające statystki. W Polsce rośnie liczba samobójstw

  http://telewizjarepublika.pl/wstrzasajace-statystki-w-polsce-rosnie-liczba-samobojstw,46068.html

  KACZE ODCHODY WRZESZCZĄ, ŻE BĘDZIE KOLEJNE 500 COŚ TAM! PO TRUPACH DO CELU W RZĄDZENIU BANANOWĄ REPUBLIKĄ ZWANĄ PO—-LIN

  Liczba zgonów w Polsce bliska rekordu. Przełoży się to na wysokość emerytur

  http://serwisy.gazetaprawna.pl/emerytury-i-renty/artykuly/1102416,liczba-zgonow-w-polsce-bliska-rekordu.html

  Mniej urodzeń, rekordowa liczba zgonów. Program 500 plus nie przekupił Polaków?

  http://www.gazetaprawna.pl/artykuly/1189252,liczba-urodzen-i-zgonow-w-polsce-2018.html

  TAK OGÓLNIE, TO KOMUŚ BARDZO PRZESZKADZA BIAŁA RASA ,,WIELKICH PANÓW” I STOPNIOWO JĄ ELIMINUJE Z ŻYCIA DOCZESNEGO.

  Eliminacja białej rasy czyli „Europę czeka wielka transformacja”

  http://alexjones.pl/aj/aj-nwo/aj-informacje/item/97150-eliminacja-bialej-rasy-czyli-europe-czeka-wielka-transformacja

  GLOBALNY MIKSER – KTO STERUJE TYM URZĄDZENIEM?

  Kiedy zniknie biała rasa

  https://www.wprost.pl/152768/Kiedy-zniknie-biala-rasa

  BIAŁE CYMBAŁY, PO KTÓRYCH NAWET SMRÓD NIE POZOSTANIE!

  Biała rasa ginie w oczach, dni rasy policzone…

  https://www.sadistic.pl/biala-rasa-ginie-w-oczach-dni-rasy-policzone-vt258341.htm

  Aaaaaaamen

  Polubienie

 5. WITAM KIKĘ SERDECZNIE . A CO TAM SIĘ DZIAŁO ŻE CIĘ TAK DŁUGO PRZYJACIELU NIE BYŁO .

  SWIETNA WIADOMOŚĆ DLA PROFESORA KIKI .

  PIS MA ZAMIAR DAWAĆ 500 PLUS DLA SENIORÓW .

  CZY PAN PROFESOR SIĘ CIESZY ?
  SSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS

  Polubienie

 6. KIKUNIA POLICZ .
  12 MIESIĘCY X 500 ZŁOTYCH TO MASZ ROCZNIE ILE ?
  A TY TAK NARZEKASZ!!!!!!!!!
  ADMINEK TAK SIĘ Z TEGO POWODU CIESZYŁ ŻE WCZORAJ CAŁĄ BUTELKĘ SAMOGONU WYPIŁ I NAWET FAJNE PÓŁNAGIE KOBITKI U SIEBIE NA PORTALU ZAMIEŚCIŁ BU BU HA HA HA .JAJCA !!!!!

  Polubienie

 7. ZA 6 TYS ZŁOTYCH PROFESORZE MOŻESZ SOBIE KUPIĆ 6 TELEWIZORÓW , 10 WIEŻ RTV A NAWET JAKIEŚ UZYWANE AUTKO I TO WSZYSTKO KIKA PIS CI SPONSORUJE A TY GRYZIESZ RĘKĘ KTÓRA CIĘ KARMI BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 8. W POLSKICH SZPITALACH SĄ NOWE ATRAKCJE! CZY TO BĘDZIE MASOWE WYSŁANIE GŁUPICH GOJÓW NA TAMTEN ŚWIAT?

  Sepsa, posocznica, endotoksemia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sepsa

  NIK alarmuje: w polskich szpitalach wzrosła liczba zakażeń. W tym lekoopornymi bakteriami i sepsą

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-05-17/nik-alarmuje-w-polskich-szpitalach-wzrosla-liczba-zakazen-w-tym-lekoopornymi-bakteriami-i-sepsa/

  Sepsa powala supermenów

  http://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/206755,sepsa-powala-supermenow.html

  CZY TO JEST NOWA ODMIANA SEPSY, WYHODOWANA W LABORATORIACH?

  Bakteria New Dehli. Groźna? Nie ona jedna

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/nauka/1761068,1,bakteria-new-dehli-grozna-nie-ona-jedna.read

  WARMIA I MAZURY, GDZIE TO LEŻY NA POLSKIEJ MAPIE – WIEDZIAŁEM, ALE ZAPOMNIAŁEM!?

  Gwałtownie wzrasta liczba zakażonych bakterią New Delhi

  http://zdrowie.dziennik.pl/aktualnosci/artykuly/581111,bakteria-new-delhi-rozprzestrzenia-sie.html

  W Polsce wzrasta liczba zakażonych bakterią New Delhi

  https://pulsmedycyny.pl/w-polsce-wzrasta-liczba-zakazonych-bakteria-new-delhi-939984

  CHCESZ ZOSTAĆ CZAJNIKIEM – ZAPRASZAMY DO SZPITALA.

  Odszkodowanie dla pacjentek zakażonych żółtaczką w szpitalu

  http://krakow.wyborcza.pl/krakow/1,39245,16306152,Odszkodowanie_dla_pacjentek_zakazonych_zoltaczka_w.html

  Aaaaaamen

  Polubienie

 9. BZDURY KIKA PISZESZ . ŻEBY CIĘ DO OPERACJI DOPUŚCILI JEZELI TO NIE NAGŁY PRZYPADEK MUSISZ SIĘ SZCZEPIĆ NA ŻÓŁTACZKĘ I TO OBOWIĄZKOWO PARĘ TYGODNI .
  PIELĘGNIARKI FAJNIUTKIE A JAK JESZCZE POCZĘSTUJESZ ICH SŁODKĄ BOMBONIERKĄ TO MIODZIO PO PROSTU BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!!!
  JAKIE CHOROBY ZAKAŻNE ? GDZIE TY JE W SZPITALU WIDZIAŁ? . JAK JAKIEGOŚ PACJENTA PRZYWIOZĄ Z GRUZLICĄ TO ZARAZ JEST ODSEPAROWANY I NIKT TAM NIE MA WSTĘPU OPRÓCZ LEKARZA .

  A JEDZENIE ?
  FAKTYCZNIE PO CH……….JU !!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 10. kIKA IDZ DO SZPITALA MOŻE JAKĄŚ FAJNĄ PIELĘGNIARKĘ POZNASZ NO I JESZCZE PRZY OKAZJI CIĘ PODLECZĄ I ZOBACZYSZ ŻADNYM WIEWIÓREM CIĘ TAM NIE ZARAŻĄ BU BU HA HA HA .JAJCA !!!!!

  Polubienie

 11. jEDYNIE ZA TV ZAPŁACISZ 2 ZŁOTE ZA GODZINĘ I PO SZPITALNYM ŻARCIU BĘDZIESZ MIAŁ SCHIZY W JELITACH I ZDROWO POPIERDZISZ ALE Z TYM DA SIĘ ŻYĆ BU BU HA HA HA BO JEDNAK TAKICH PRZYSMAKÓW JAK W RESTAURACJACH U GESSLEROWEJ TO TAM NIE DAJĄ BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 12. SWOJĄ DROGĄ . DRAMAT TO JEST DOPIERO W USRAJU .
  KAZ MIAŁ OPERACJĘ NAWET NIEZBYT TRUDNĄ TO WYCENILI JEJ KOSZT NA 45 TYSIĘCY USD . DOBRZE ŻE BYŁ UBEZPIECZONY !!!!!!!!!
  I TO SĄ DOPIERO JAJCA JAK TO MOWI WALDEK W KRAJU GDZIE PREZYDENT MA MILIARDY I OKNA ZE ZŁOTA A 20 MLN LUDZI CHODZI DO OPIEKI SPOŁECZNEJ PO TALONY NA ŻARCIE .
  OT DOBROBYT BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!!!!! ISTNIE KAPITALISTYCZNY .

  Polubienie

 13. UWAGA, NA TERENIE ODDZIAŁU ZAMKNIĘTEGO, PRZEBYWAJĄ DZIKIE WONSZE Z OBJAWAMI FEBRY LUB INNEGO, ŻÓŁTEGO PASKUDZTWA!

  http://i.pinger.pl/pgr187/646980ca002b79fd50997e13

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82ta_gor%C4%85czka

  Żółta gorączka, żółta febra

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82ta_gor%C4%85czka

  PANIE SSSSSSSSS, ZA NASZYCH MŁODYCH LAT, BYŁA TYLKO JEDNA ZAKAŹNA ŻÓŁTACZKA, GDZIE ,,ŻÓŁTKA” ZAMYKANO W SZPITALU NA ODDZIALE ZAMKNIĘTYM I TAM BEZ ŻADNYCH SZCZEPIEŃ, SOBIE DOJRZEWAŁ JAK SZWAJCARSKI SER.

  DZISIAJ MAMY DO WYBORU, DO KOLORU PANIE WONSZ – JEST TYLKO JEDEN WARUNEK, ŻE ZAWSZE WYBIERZEMY KOLOR ŻÓŁTY.

  Żółtaczka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82taczka_(medycyna)

  Jest jeszcze takie coś – chyba to samo, tylko inaczej nazwane.

  Wirusowe zapalenie wątroby, WZW

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wirusowe_zapalenie_w%C4%85troby

  PANIE WONSZ, PROSZĘ NADSTAWIĆ ZAD, BĘDZIEMY PANA SZCZEPIĆ PRZECIW ,,ŻÓŁTEJ” WŚCIEKLIŹNIE! Chi, chi, chi…

  Żółty Tydzień

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C3%B3%C5%82ty_Tydzie%C5%84

  Śląsk: kolejki pacjentów do leczenia na żółtaczkę. Które szpitale nam pomogą?

  https://plus.dziennikzachodni.pl/slask-kolejki-pacjentow-do-leczenia-na-zoltaczke-ktore-szpitale-nam-pomoga/ar/13082596

  Hejka SSSSSSSSSSS! Cha, cha, cha…

  Polubienie

 14. ZA TO PAZIU TRZYMA WSZYSTKO TWARDĄ RĘKĄ A CZYTELNIKÓW TEŻ TAM NIE WIDAĆ . TUTAJ ADMINEK TOLERUJE JAJCA MA POCZUCIE HUMORU BO SAM JAJCARZ DLATEGO CZYTELNIKÓW MA WIĘCEJ .

  czytelnik 15 września 2018 o 5:08 PM
  duzo tu trolowania ktore odstrasza czytelnikow

  Polubienie

 15. PANIE WONSZ

  Chce się Tobie tyle tego pustosłowia zamieszczać, że aż od tego można dostać niezłej sraczki, a co dopiero bólu głowy?

  Nie to, że zaśmiecasz (zachwaszczasz) na tym portalu, to jeszcze odstraszasz odwiedzających ten blog do zamieszczania tu jakichś sensownych komentarzy.

  Weź lepiej wyjdź z domu i pobiegaj – może to dobrze Ci zrobi, a inni w tym czasie odpoczną od Twojego trollowania.

  Trollowanie (trolling) – antyspołeczne zachowanie charakterystyczne dla forów dyskusyjnych i innych miejsc w Internecie, w których prowadzi się dyskusje. Osoby uprawiające trollowanie nazywane są trollami.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Trollowanie

  Polubienie

 16. ssssssssss 15 września 2018 o 1:30 PM Edytuj
  ZGADZA SIĘ ADMINEK Z TYM ?

  Nie zgadza się wężu sssssssłodki
  500zł nie będzie co miesiąc, a jedynie jednorazowo, ale i to dobre, ja 500 moja żona 500 to już 1000zł
  wąż będzie głosował na PiS, bo jak PiS by nie dostał odpowiedniej ilości głosów no to nie będzie 500 zł dla singla i 1000 zł dla pary.

  Czytelnik
  trole to też ludzie, dajmy im potrolować,
  w koncu w życiu mamy tak niewiele przyjemności, a Acta 2 przed nami.

  LuK
  Jestem zdecydowania za tym by odejść od dotychczasowego sposobu finansowania szpitali, gdyż obecnie aby wyciągnąć jak najwięcej kasy z NFZ robią pacjentom mnóstwo zbędnych badań.
  Dyrektor powinien mieć określony sztywny budżet i z niego winien być rozliczany, tak jak to było za PRL.
  Przekroczy budżet traci stanowisko.
  Komuś za mało pieniędzy, niech zmieni zawód z pielęgniarza, rezydenta, lekarza, na górnika, hutnika, kierowcę rajdowego albo zwykłego.
  Nie ma przymusu pracy w służbie zdrowia.

  kika,
  tą ilością zgonów i tymi zółtaczkami to się nie przejmuj i tak będzie koniec świata.

  Polubienie

 17. ADMINEK A JA MYSLAŁ ŻE CO MIESIĄC ALE DOBRE I TO BO W KOŃCU NA PODWYŻKI 5 ZŁOTE RAZ DO ROKU MOŻNA SIĘ WKURZYĆ .
  POZDROWIONKA

  Nie zgadza się wężu sssssssłodki
  500zł nie będzie co miesiąc, a jedynie jednorazowo, ale i to dobre, ja 500 moja żona 500 to już 1000zł
  wąż będzie głosował na PiS, bo jak PiS by nie dostał odpowiedniej ilości głosów no to nie będzie 500 zł dla singla i 1000 zł dla pary.

  Polubienie

 18. BRAWO ADMINEK PEŁNA ZGODA .MACHAM OGONKIEM W TWOIM KIERUNKU .

  LuK
  Jestem zdecydowania za tym by odejść od dotychczasowego sposobu finansowania szpitali, gdyż obecnie aby wyciągnąć jak najwięcej kasy z NFZ robią pacjentom mnóstwo zbędnych badań.
  Dyrektor powinien mieć określony sztywny budżet i z niego winien być rozliczany, tak jak to było za PRL.
  Przekroczy budżet traci stanowisko.
  Komuś za mało pieniędzy, niech zmieni zawód z pielęgniarza, rezydenta, lekarza, na górnika, hutnika, kierowcę rajdowego albo zwykłego.
  Nie ma przymusu pracy w służbie zdrowia.

  kika,
  tą ilością zgonów i tymi zółtaczkami to się nie przejmuj i tak będzie koniec świata.

  Polubienie

 19. O CZYM JESZCZE NIE WIEDZĄ GOJE, ZAWSZE ROBIENI W BAMBUKO?

  Kontrowersyjna szczepionka w Polsce. Poligon doświadczalny koncernów

  https://www.pch24.pl/kontrowersyjna-szczepionka-w-polsce–poligon-doswiadczalny-koncernow,38140,i.html

  Armia śmiertelnie zaszczepionych

  https://vaccgenocide.wordpress.com/tag/szczepienia-w-armii/

  TOTALITARNA POLITYKA SZCZEPIEŃ W POLSCE

  https://vaccgenocide.wordpress.com/2016/12/04/totalitarna-polityka-szczepien-w-polsce/

  Pozew przeciwko państwu polskiemu! Szczepienie o mały włos nie doprowadziło do tragedii

  https://www.pch24.pl/pozew-przeciwko-panstwu-polskiemu–szczepienie-o-maly-wlos-nie-doprowadzilo-do-tragedii,61036,i.html

  WRACA STARE W NOWYM OPAKOWANIU? DLA NIEKUMATEGO GOJA, KAŻDY PIC JEST DOBRY!

  Odrodzenie wirusów. Groźne choroby wracają

  ,,… WHO jednak uspokaja i twierdzi, że zakażenie polio u dzieci z Ukrainy było wynikiem wirusa pochodzenia szczepionkowego. Oznacza to, że uległy one paraliżowi na skutek przyjęcia szczepionki, która zawierała osłabiony wirus. W większości przypadków powoduje on wytwarzanie w organizmie przeciwciał chroniących przed zachorowaniem na chorobę Heinego-Medina. Zdarza się jednak, że ulega modyfikacjom i paraliżuje organizm. Tak też było w przypadku dzieci z Ukrainy…”

  https://portal.abczdrowie.pl/odrodzenie-wirusow-grozne-choroby-wracaja

  BENEFICJENCI SZCZEPIONKOWEGO TERRORU!

  Największe firmy farmaceutyczne. Zobacz ile zarabiają

  https://www.wp.pl/?s=finanse.wp.pl%2Fsgwpsgfirst-6115783115544705g

  Ile zarabiają na nas firmy farmaceutyczne? Nowy raport

  https://zdrowie.radiozet.pl/Leki/Ile-zarabiaja-na-nas-firmy-farmaceutyczne-Raport-Deloitte

  ONI TEŻ ZAPRZEDALI DUSZĘ MAMONIE I PRZESTALI SIĘ PRZEJMOWAĆ ZDROWIEM GOJA!

  Ile lekarze dostają od koncernów farmaceutycznych? Po raz pierwszy ujawniono kwoty

  http://forsal.pl/artykuly/957210,ile-lekarze-dostaja-od-koncernow-farmaceutycznych-po-raz-pierwszy-ujawniono-kwoty.html

  Hej!

  Polubienie

 20. Przecież ciebie kikuniu kłuli w tyłek za PRL na potęgę nawet książeczka szczepień była i zobacz jakoś żyjesz a jaki z ciebie dorodny chłop ha ha ha .
  Nie hejtować szczepień !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 21. Gdy nie było szczepień dawno temu były przypadki zejścia dzieci na Koklusz czy Heinego – Medinę .A teraz ?Takie fakty Kikunia .

  Polubienie

 22. Szanghaj jest jednym z największych powstałych miast żydowskich.

  Fragmenty

  W czasie drugiej wojny światowej stało się ważnym sanktuarium, kiedy dziesiątki tysięcy austriackich i niemieckich uchodźców żydowskich uciekających przed nazistowskimi prześladowaniami szukało bezpieczeństwa w jego murach. Ponieważ miasto cementuje swoją pozycję w dwudziestym pierwszym wieku jako najważniejszy chiński bastion wolnego handlu, wpływ żydowskiego narodu na bogactwo Szanghaju i współczesny chiński kapitalizm nie powinien zostać przeoczony. Długa historia Żydów mieszkających w tym mieście była przecież integralną częścią zdumiewającego dzisiejszego sukcesu.

  Mao, który uważał się za opiekuna uciskanych narodów świata, zwerbował żydowskie osoby dla swojej sprawy. (Było to szczególnie dziwne, odkąd antysemityzm szerzył się w Związku Radzieckim po 1948 roku.) Maoistyczne Chiny nie podkreślały „żydowskości” jako odrębnej kategorii, jednak być może dlatego, że „dyskurs rasowy” został oficjalnie wygaszony po ustanowieniu Chińskiej Republoki Ludowej w 1949 r.

  Bardziej wyraźnie, w 1991 r. Wicepremier Qian Qichen spotkał się z delegacją „wybitnych amerykańskich Żydów”, w której publicznie oświadczył, że Żydzi są szczególnie „pracowitymi” ludźmi.

  Chińscy komentatorzy i przywódcy polityczni coraz bardziej oklaskiwali Żydów jako najsłynniejsze na świecie przykłady ludzkiej energii. W 1996 r. Korespondent z Bliskiego Wschodu dla „People’s Daily”, Huang Peizhao, powiedział swoim chińskim czytelnikom: „Doskonałość Żydów w biznesie znana jest na całym świecie.” Po uznaniu negatywnych konotacji tożsamości religijnej, Huang doszedł do wniosku, że Chińczycy powinni uznać żydowskich przedsiębiorców za „wartościowych, od których warto uczyć się”.

  W Szanghajskim Muzeum Żydowskich Uchodźców, które upamiętnia gościnność miasta podczas II Wojny Światowej, starszy szanghajski obywatel pracujący jako ochroniarz przypomniał nam, że całe życie spędził w Szanghaju i widział jak „Żydzi mieszkali w Szanghaju” i Żydzi zbudowali Hotel Peace. Uśmiechnął się szeroko. „Mówimy, że osoba, która jest bardzo sprytna, jest” jak Żyd „. Komplement? Przynajmniej w Szanghaju.

  Po drugiej stronie rzeki, w Pudong, znajduje się zapierająca dech w piersiach rzeczywistość nowego chińskiego i globalnego miasta poświęconego duchowi handlu – rozumianemu w pewnym sensie jako duch i „sekret” Żydów.

  „Jestem bardzo dobry w pracy z Żydami” – chwalił się Chen jeden z najbogatszych Chińczyków. Jako plutokrata, który osiągnął dojrzałość w kontekście współczesnych Chin, łatwo zrozumieć, dlaczego uważa to za plus.
  https://newrepublic.com/article/118477/shanghai-one-greatest-jewish-cities-ever-constructed

  Polubienie

 23. Adminek trza ten wpis Juliusza podesłać Waldiemu .On tak chwali Chiny pomimo ze oleli jego erilo . Będzie jazda po chińczykach .

  Polubienie

 24. Grzanek to nic innego jak polski Syzyf, ciągle wchodzi na ten sam szczyt z plecakiem. Syzyf pchał kamień pod górę, Grzanek niesie go w plecaku.
  Co wejdzie, to zejdzie i tak w koło Macieja.
  Grzanek prawda to, że masz w plecaku olbrzymi głaz?

  Polubienie

 25. „Pielęgniarki mu nie pasią
  bu bu ha ha ha ”

  A gdzie tak napisałem? Cudzysłowu nie zauważył? Mocniejsze okulary, albo mniej browarów, panie.

  Polubienie

 26. Fragmenty
  Chińskie pieniądze coraz częściej napływają do izraelskich firm hi-tech i prawdopodobnie wyprzedzą Stany Zjednoczone jako główne źródło zagranicznych inwestycji w żydowskim państwie.

  „Chińczycy nie patrzą na politykę” – powiedział Edouard Cukierman, prezes Cukierman Investments House i partner zarządzający w Catalyst-CEL. „Europejczycy [i Amerykanie] nie zawsze, w wymiarze geopolitycznym, wyglądają przychylnie w Izraelu. Chińskie spojrzenie kieruje się na to, co izraelskie innowacje mogą zrobić dla ich biznesu, co leży w ich interesie. ”

  „Izrael to dla nich idealne miejsce” – dodał Cukierman. „Rozwija się przed nimi czerwony dywan”, kiedy przyjeżdżają do Izraela, co niekoniecznie musi nastąpić, gdy przyjeżdżają do USA [i Europy]”.
  Z pieniędzmi napływającymi do izraelskich firm hi-tech, Chiny prawdopodobnie wkrótce wyprzedzą USA jako główne źródło zagranicznych inwestycji dla żydowskiego państwa. W ubiegłym roku(2016) przepływ chińskich pieniędzy do Izraela wzrósł ponad dziesięciokrotnie do rekordowej wartości 16,5 miliarda dolarów, wynika z danych Thomson Reuters.

  Podczas gdy amerykańscy regulatorzy podnosili kwestie bezpieczeństwa w odrzucaniu chińskich ofert przejęcia amerykańskich firm, Izrael wydaje się być bardziej otwarty na biznes. Nie jest jasne, czy duże chińskie operacje w izraelską infrastrukturę, od portów po lekkie linie kolejowe, zwiastują zagrożenia dla bezpieczeństwa narodowego.

  „Najszybciej rozwijający się rynek, który wkrótce będzie gospodarką numer 1 na świecie, jest ogromnaą szansą dla izraelskich firm. Kiedy izraelska firma inwestuje w Chinach, potrzebuje chińskiego inwestora, współudziałowca w firmie, aby stworzyć rzeczywistą zbieżność interesów … To najlepszy sposób na dostęp do chińskiego rynku. „

  Polubienie

 27. Jednym z mówców w Gofor Israel jest Ronnie Chan, prezes Hang Lung Properties, który sprowadził do Izraela około 100 chińskich miliarderów i szefów firm wartych miliardy dolarów.
  Inni to Antony Leung, prezes i dyrektor naczelny Nan Fung Group, Roger Cukierman, członek zarządu Cukierman & Co. i wiceprezes Światowego Kongresu Żydów, oraz Chen Shuang, dyrektor wykonawczy i dyrektor generalny China Everbright.
  https://www.jpost.com/Jpost-Tech/Chinese-investors-flock-to-Israel-for-unlikely-reasons-518600

  Polubienie

 28. „Jestem bardzo dobry w pracy z Żydami” – chwalił się Chen jeden z najbogatszych Chińczyków. „Jestem bardzo dobry w pracy z Żydami” – chwalił się Chen jeden z najbogatszych Chińczyków.

  Dwadzieścia parę lat temu chłapnęło mi się w ministerstwie handlu, że najbardziej ceniłem sobie jako klientki pijane, bogate amerykanki.
  Panie które tam siedziały za biurkami popatrzyły na mnie z nieukrywaną pogardą. Dopiero wówczas przypomniało mi się, że w Polsce mamy inne mentality, ale było już za późno.
  O tych, które zwierzały mi się, że nie śpią ze swoimi mężami tylko z psami, wolałem już nie wspominać.

  Polubienie

 29. Adminku grzanek po prostu kocha góry ja też tylko raczej te mniejsze no i piękne widoki .
  jak grzanek mozna piękną kobitkę w górach to będę na jego weselu na pewno .
  ha ha ha .

  Adm 15 września 2018 o 7:55 PM
  Grzanek to nic innego jak polski Syzyf, ciągle wchodzi na ten sam szczyt z plecakiem. Syzyf pchał kamień pod górę, Grzanek niesie go w plecaku.
  Co wejdzie, to zejdzie i tak w koło Macieja.
  Grzanek prawda to, że masz w plecaku olbrzymi głaz?

  Polubienie

 30. Adm 15 września 2018 o 7:55 PM
  Grzanek to nic innego jak polski Syzyf, ciągle wchodzi na ten sam szczyt z plecakiem. Syzyf pchał kamień pod górę, Grzanek niesie go w plecaku.
  Co wejdzie, to zejdzie i tak w koło Macieja.
  Grzanek prawda to, że masz w plecaku olbrzymi głaz?

  Grzanek prawda to, że masz w plecaku olbrzymi głaz?

  Adminku jak już to grzanek ma w plecaku ” dzieje głupoty w Polsce ” Aleksandra Bocheńskiego plus parę browarów , parówki , dobrą kaszankę , mielonkę i swoją Nokię .

  Polubienie

 31. Adminek ty tu weż nic z gazety.pl nie dawaj bo ja kiedyś coś tu wkleiłem stamtąd i zdrowo mi za to głowę zmyto podobnie za używanie symbolu PLN.
  A więc się poprawiłem nic nie wklejam i piszę złoty ale pochwały żadnej nie dostałem .

  Polubienie

 32. Ad Snake

  Gdy nie było szczepień dawno temu były przypadki zejścia dzieci na Koklusz czy Heinego – Medinę .A teraz ?Takie fakty Kikunia.

  Wonsz, a słyszał Ty o takich atrakcjach? Czy to jest wykorzystywane w procesie deratyzacji? Czemu z tym g… bawią się w laboratoriach – nie mają innych zajęć?

  Broń biologiczna, broń B

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bro%C5%84_biologiczna

  Najgroźniejsza broń biologiczna

  http://www.naukatolubie.pl/najgrozniejsza-bron-biologiczna/

  Gdyby ten wirus wydostał się z laboratorium, zabiłby miliony

  https://wiadomosci.wp.pl/gdyby-ten-wirus-wydostal-sie-z-laboratorium-zabilby-miliony-6031653729866369a

  Deratyzacja, odszczurzanie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Deratyzacja

  ROZKAZ TO JEST ROZKAZ I NIE MA GŁUPIEGO GADANIA – ,,DOŚWIADCZALNE KRÓLIKI” W ZIELONYCH MUNDURKACH!

  JAK SIĘ MOCNO BOJĄ, TO NIECH SIĘ ROZBROJĄ!

  Tysiące szczepionek dla żołnierzy. British Army boi się ataku chemicznego

  https://www.infosecurity24.pl/tysiace-szczepionek-dla-zolnierzy-british-army-boi-sie-ataku-chemicznego

  Hej!

  Polubienie

 33. Wężulku kochany, jeszcze nie pojechałem, ale dzięki za dobre słowo i pamiętaj, trzymaj ogonek, bo gdyby – tfu – coś się stało to z kim ty biedny będziesz tu jajcarzył, jak tu same sztywniaki typu pan Edzio albo prof.Kika? 🙂
  @Admin
  Grzanek prawda to, że masz w plecaku olbrzymi głaz? Nie, ale z pewnością momentami czuję się, jakbym miał 🙂 Kiedy dziennie robi się nawet do 2000 m przewyższenia (a potem to samo trzeba zejść), to bywa że ma się dość 😉
  Gdybym jutro już nie miał czasu się odezwać (pakowanko i te sprawy) to pozdrawiam wszystkich ciepło. 🙂

  Polubienie

 34. Ktoś z najwyższej rangi przedstawicieli obozu władzy w Rosji ośmielił się w końcu powiedzieć prawdę i zasugerował w jakim kierunku powinna póść Rosja.

  Siergiej Ławrow: nigdy nie będzie niezależnego rozwoju Rosji opartego na liberalnym kapitalizmie

  Minister Spraw Zagranicznych często mówił o tym, jak z jego punktu widzenia Rosja musi się rozwijać. Ławrow pracował w wielu krajach na całym świecie i przedstawia w przybliżeniu, jak przywrócić siłę i wielkość Rosji.

  Przede wszystkim Ławrow uważa, że ​​idea liberalnego kapitalizmu jako punktu orientacyjnego to ruch nie do przodu, ale do tyłu. Po pierwsze, według Ławrowa, nasze społeczeństwo jest dużo bardziej rozwinięte i moralne, a liberalny kapitalizm jako główna idea jest bardziej odpowiedni dla bardziej zacofanego stylu życia.

  I nic dziwnego więc, że dziś wielu ekspertów, specjalistów, zamiast wykonywać na prawdę przydatne rzeczy dla kraju zmuszeni są do prowadzenia działalności gospodarczej czyli coś kupić i sprzedać, bycia pośrednikiem handlowym lub nawet pracowania jako sprzedawcy. Oznacza to, że system nie spełnia w pełni potrzeb naszych czasów. Musimy albo wybrać kierunek rozwoju, albo kierunek degradacji, w którym populacja będzie już spełniać wymagania prymitywnego liberalnego kapitalizmu. Jak dotąd, trendy, niestety, są bardziej prawdopodobne w kierunku degradacji.

  Czego Rosja potrzebuje?

  Ławrow uważa, że ​​w Rosji możemy mieć tylko wyjątkową sytuację, w której łączy się podejście, które prowadzi do globalnej współpracy z niezależnością od Zachodu w podejmowaniu kluczowych decyzji.
  Ławrow jest pewien, że Rosja nie jest obecnie w pełni niezależna, ponieważ wiążąc się w latach 90. z globalnym kapitalistycznym blokiem, Rosja zajęła zdecydowaną pozycję w tym bloku, z którego nie wolno wychodzić. Logika ta, jak uważa Ławrow, powinna zostać zniszczona, w przeciwnym razie polityczna waga Rosji zmniejszy się z czasem.

  Niezbędna jest niepodległość – przede wszystkim polityczna. Oczywiście, w nowoczesnych warunkach, 100% niezależności ekonomicznej nie zostanie osiągnięte, ponieważ istnieje światowy rynek i wszystko jest ze sobą powiązane, ale konieczne jest próbowanie osiągnięcia tego stanu. Zamiast tego podejmowane są wątpliwe decyzje w Rosji, które tylko pozwalają dyktować warunki ze strony „starszych braci”.

  Idea narodowa

  Siergiej Ławrow podkreśla również, że potrzebna jest ogólnonarodowa idea , podobnie jak było to w ZSRR. To musi być uformowane. Niestety, zgodnie z Ławrowem, na dzień dzisiejszy jest to odrzucane a nawet wskazane w konstytucji, że żadna ideologia jest niedopuszczalna. To błąd, Ławrow jest pewien. W końcu w większości krajów zagranicznych istnieje idea narodowa, a ludzie rozumieją, do czego powinni dążyć.

  Czy to naprawdę nie jest konieczne dla Rosji? To po prostu konieczne. Pytanie tylko, czy obecny rząd będzie w stanie to wdrożyć? Ławrow ma nadzieję, gdyż częściowo sam odczuwa nostalgię za ZSRR, ale stwierdza fakt, że taka pozycja obca jest rządowi rosyjskiemu.
  https://zen.yandex.ru/media/histor/sergei-lavrov-nezavisimogo-razvitiia-rossii-pri-opore-na-liberalnyi-kapitalizm-nikogda-ne-budet-5b9b315c5414d700ad504274?from=feed

  Polubienie

 35. Grzanku ja właśnie dziś zasuwam do Krościenka także złożyło nam się w jednym czasie . w sobotę wracam .

  grzanek 15 września 2018 o 10:24 PM
  Wężulku kochany, jeszcze nie pojechałem, ale dzięki za dobre słowo i pamiętaj, trzymaj ogonek, bo gdyby – tfu – coś się stało to z kim ty biedny będziesz tu jajcarzył, jak tu same sztywniaki typu pan Edzio albo prof.Kika? 🙂
  @Admin
  Grzanek prawda to, że masz w plecaku olbrzymi głaz? Nie, ale z pewnością momentami czuję się, jakbym miał 🙂 Kiedy dziennie robi się nawet do 2000 m przewyższenia (a potem to samo trzeba zejść), to bywa że ma się dość 😉
  Gdybym jutro już nie miał czasu się odezwać (pakowanko i te sprawy) to pozdrawiam wszystkich ciepło. 🙂

  Polubienie

 36. BIUROKRATYCZNA PATOLOGIA?

  Narodowy Fundusz Zdrowia (NFZ)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Narodowy_Fundusz_Zdrowia

  PATOLOGICZNA BIURWA RODZI NASTĘPNĄ PATOLOGIĘ.

  Alarmująca relacja lekarza: Polskie dzieci masowo ,,porywane” do szpitali!

  https://www.fakt.pl/kobieta/zdrowie-i-fitness/polskie-dzieci-sa-porywane-do-szpitali-ujawnia-pediatra/kbqf89s

  TYLKO U NAS! Wstrząsająca spowiedź pediatry: polskie dzieci są „porywane” do szpitali. Bo kasa musi się zgadzać

  https://nczas.com/2018/09/11/tylko-u-nas-wstrzasajaca-spowiedz-pediatry-polskie-dzieci-sa-porywane-do-szpitali-bo-kasa-musi-sie-zgadzac/

  https://pl.wiktionary.org/wiki/biurwa

  ELŻBIETA BIEŃKOWSKA: ZA 6 TYS. ZŁ, TO PRACUJE ZŁODZIEJ ALBO IDIOTA! TO SIĘ WSZYSTKO ZGADZA PANI NIEBIESKA KOMISARZ, ŻE ZŁODZIEJ, ,,WYBITNY SPECJALISTA”, PRACUJE ZA DUŻO WIĘCEJ!

  Jakie są zarobki w centrali NFZ, a jakie w oddziałach?

  http://www.politykazdrowotna.com/30198,jakie-sa-zarobki-w-centrali-nfz-a-jakie-w-oddzialach

  Jacyna za jedną pensję może kupić Audi A6. A jego pracownicy?

  https://www.termedia.pl/mz/Jacyna-za-jedna-pensje-moze-kupic-Audi-A6-A-jego-pracownicy-,29716.html

  JAK SIĘ PORÓWNA ODLEGŁĄ PRZESZŁOŚĆ Z TERAŹNIEJSZOŚCIĄ, TO TRZEBA MU PRZYZNAĆ, ŻE MA SŁUSZNĄ RACJĘ. JAKBY TAKI CYRK ISTNIAŁ W I RP, TO DZISIAJ KIKA22 NIE PUKAŁBY SIĘ W CZÓŁKO, ALBO W KLAWIATURĘ.

  ZLIKWIDOWAĆ NFZ

  https://gloria.tv/article/JrxKNQiZQsqi1oBroRa9s4eFv

  Hej!

  Polubienie

 37. julius
  Jakby Ławrow naprawdę mówił takie rzeczy jak napisano, to dnia następnego już by nie był ministrem.
  PRL miał tą idiotyczną ideologię która wykluczała wolny rynek i bardzo zawężała inicjatywę prywatną, wręcz ja dusiła.
  Gdyby takiej ideolog nie było, gdyby była pełna swoboda gospodarcza, dziś po 50 latach pracy byłbym wielokrotnym milionerem, a tak du….zimna.
  To samo z wieloma innymi ludźmi biznesu, rzemiosła, handlu, wytwórczości.

  Co do ruskich, jak nie umieją wymusić kupowania w Rosji ropy, gazu i wielu innych produktów za rubla, tylko trzymają się kurczowo dolara to zawsze będą jak pies z podkulonym ogonem.
  Rosyjskie elity są jak kur…a, która daje wychowywać swoje dzieci obcym.

  Polubienie

 38. „Rosyjskie elity są jak kur…a, która daje wychowywać swoje dzieci obcym.”

  To w takim razie co powiedzieć można o „naszych”? Wyznawcy Balcerowicza to doprawdy istne złoto.

  Polubienie

 39. bez komentarza

  Polubienie

 40. Biełousow powiedział, że w Rosji żyje się dobrze oszustom i przestępcom.

  … stworzyliśmy taki system kontroli i nadzoru, kiedy ludzie, którzy angażują się w nielegalny biznes, którzy, ogólnie mówiąc, czują się bardziej komfortowo bo nic nie można z nimi zrobić „.
  Doradca prezydenta, Andriej Biełousow, złożył powyższe oświadczenie na Eastern Economic Forum
  Wypowiedź Belousowa jest sygnałem. Wszyscy rozumieją, że istniejący, względnie mówiąc, model liberalno-oligarchiczny – dobiegł końca.
  Ekspert
  Michaił Chazin

  Wypowiedź Belousowa jest sygnałem. Wszyscy rozumieją, że istniejący, względnie mówiąc, model liberalno-oligarchiczny – dobiegł końca. Doszło do sytuacji, że dalej ten model nie moze funkcjonować- czy to się komuś podoba czy nie. Jednocześnie istnieje jasne zrozumienie, że nowy model nie może powstać bez publicznej dyskusji. Ale także wszyscy doskonale rozumieją, że samym początkiem takiej dyskusji jest „złomowanie”, co jest bardzo przerażające. Z tego powodu ci, którzy rozumieją, że publiczna dyskusja jest konieczna, stopniowo zaczynają o tym mówić.

  Nie sądzę, że Biełousow miał na myśli coś konkretnego. Jest to raczej próba podjecia działania bez propozycji, bez ostrych wniosków, ponieważ nie ma jeszcze alternatywnego modelu. Biełousow wyjaśnił: „Chłopaki, stary model już nie działa, omówmy, co może być zamiast niego.” W związku z tym ci, którzy popierają ten model, zaczynają się denerwować, krzyczą: „Jak mogłeś dotknąć świętość!”. A ci, którzy chcą zmienić model, mówią: „urzędnik blisko prezydenta poruszył tak ważny temat.”
  Wszyscy rozumieją, że w procesie zmiany modelu konieczne będzie poruszenie zasad prywatyzacji. Ten sam temat „oligarchów metalurgiczno-metalurgicznych” wiąże się z niezwykle prostą sprawą. Przychód ze sprzedaży surowców naturalnych zgodnie z zasadą prywatyzacji modelu liberalno-oligarchicznego jest prywatny. I z punktu widzenia interesów państwa – należy go znacjonalizować. Aby to przeprowadzić, potrzebny jest konsensus publiczny. W rzeczywistości jest. W ostatnich latach 80% naszych współobywateli poparło stalinowski stosunek do biurokracji i, odpowiednio, do elit. A po rozpoczęciu reformy emerytalnej liczba ta wzrosła do 90%. Tak więc, jeśli wcześniej 20% kategorycznie nie zgadzało się, teraz jest to tylko 10%. Ale wciąż potrzebny jest konsensus. Ten temat powinien być zwerbalizowany, powinien pojawić się w przestrzeni publicznej. Dopiero potem możliwe będzie podjęcie działań, w przeciwnym razie nastąpi reakcja jak na bandycki skok na własność.
  Myślę, że wszystko to wydarzy się za rok lub dwa, nawet bez dotarcia do połowy obecnej kadencji Władimira Putina. Próba ponownego odwlekania problemu na dłuższy czas może spowodować jedynie gwałtowne przyspieszenie odpowiednich procesów.

  13 września 2018 r
  https://wowavostok.livejournal.com/?skip=30

  Polubienie

 41. Przez przypadek tutaj trafilem – panie admin,pan toleruje to zydowskie smietnisko????????
  Wrogow polskosci zatrzesienie i jeszcze zgrywaja sie na madrych!!!!
  „A wonsz” – ty kreaturo smierdzaca,ty pomiocie szatana,rady dawaj takim debilom jak ty.

  Polubienie

 42. Ed
  ,,,Wrogow polskosci zatrzesienie i jeszcze zgrywaja sie na madrych!!!!”’

  Czy masz na myśli wklejonego przez siebie Czerniaka?

  komentując proponowałbym unikać wyzwisk typu:
  ,,…. ty kreaturo smierdzaca,ty pomiocie szatana,….’

  Za to przyswoić sobie polską czcionką.

  Polubienie

 43. przemex
  Potwierdzam.

  Niejakiemu posłowi Sanockiemu nie podoba się telewizja pod zarządem Kurskiego, bo sporo reklamuje PiS i jedzie jak na dzikiej świni po opozycji, co raczył opublikować na Neon 24.
  Oczywiście zaraz tamtejsi komentatorzy zgodnym chórem ruszyli ,,huzia na Józia”

  Tak to skomentował K. Wojtas: Autor + zakochani w nienawiści do PiS komentatorzy.

  Tyle, że nie macie żadnej innej propozycji poza sączeniem jadu.
  Może byście siedli na d… i zaczęli myśleć jak chcecie to życie zorganizować, aby było to akceptowalne dla wszystkich.
  Wtedy krytyka PiS będzie uzasadniona. Mało. Można bedzie zlikwidować wszystkie partie, a nie tylko te durne.
  nadużycie link skomentuj
  Krzysztof J. Wojtas

  Ogólnie można by wszystkich niezadowolonych, tych co krytykują, opluwają i podjudzają przeciw PiSowi, zapytać a kto wami będzie lepiej rządził niż PiS?
  Gdzie są wasze partie narodowe, wasi liderzy, wasi politycy?
  Odpowiedź jest jedna i prosta.
  Nima.
  nie poprawiać, słowo ,,Nima” jest napisane zgodnie ze stanem faktycznym.

  Polubienie

 44. WIELKIE OSIĄGNIĘCIA SOCJALIZMU I SYJONISTYCZNYCH PARTYJEK.

  WARSZAWA 1945 R.

  POZNAŃ 1945 R.

  WROCŁAW 1945 R.

  GDAŃSK 1945 R.

  SYJONISTYCZNEGO SOCJALIZMU NIKT, NIGY NIE ROZLICZYŁ ZA ICH 118-LETNIE ,,OSIĄGNIĘCIA”. PRZY OKAZJI TCHÓRZE WINĘ ZA WSZYSTKIE NIESZCZĘŚCIA LUDZKOŚCI ZWALILI NA: FASZYSTÓW, MITYCZNYCH NAZISTÓW, ORAZ NA KOMUNĘ I KOMUNISTÓW, ŻEBY DALEJ MOGLI SPOKOJNIE BRYLOWAĆ NA SALONACH SYJONISTYCZNEJ WŁADZY.

  PO DOKONANYCH ZBRODNIACH SILĄ SIĘ NA COŚ TAM, COŚ TAM I KAMIENI KUPA. TO ICH ZNAK ROZPOZNAWCZY. DZIAD, OJCIEC MORDOWAŁ, A WNUCZEK, SYNALEK STAWIA POMNICZKI – JEST CZYM SIĘ POCHWALIĆ.

  POMNIK POWSTAŃCÓW WARSZAWY.

  Aaaaamen

  Polubienie

 45. MAO TO ZA MAŁO… TOĆ PRZECIEŻ SAM KRWAWY SOCJALISTYCZNY BUDDA. KIEDY POSTAWIĄ POMNICZKI: LENINKA, STALINKA, HITLERKA, CZY PUTINKA…, DORÓWNUJĄCĄ ROZMIARAMI ,,CZERWONEMU CESARZOWI?”

  Mao to za mało powiedziane. Ile kosztował największy złoty pomnik dyktatora wszech czasów?

  https://noizz.pl/spoleczenstwo/mao-to-za-malo-powiedziane-ile-kosztowal-najwiekszy-zloty-pomnik-dyktatora-wszech/gkgry6q

  Gigantyczny Mao Zedong stanął w szczerym polu

  http://archiwum.radiozet.pl/Wiadomosci/Swiat/Chiny-Gigantyczny-Mao-Zadong-stanal-w-szczerym-polu-00016848

  ZASŁUŻYŁ SOBIE NA WIELKĄ PAMIĘC, SOCJALISTYCZNY SQ…WIEL!

  Mao Zedong: Czerwony cesarz, który zabił więcej ludzi niż Adolf Hitler.

  https://www.rp.pl/Rzecz-o-historii/309219895-Mao-Zedong-Czerwony-cesarz-ktory-zabil-wiecej-ludzi-niz-Adolf-Hitler.html

  Najkrwawszy tyran w dziejach? Wszystkie zbrodnie Mao Zedonga

  https://ciekawostkihistoryczne.pl/2018/06/21/najkrwawszy-tyran-w-dziejach-wszystkie-zbrodnie-mao-zedonga/

  Wielki głód w Chinach – tragiczne skutki polityki Mao Zedonga

  https://wiadomosci.wp.pl/wielki-glod-w-chinach-tragiczne-skutki-polityki-mao-zedonga-6082110432203905a

  CO TY NA TO BUDDA? ROŚNIE CI KONKURENCJA? Chi, chi, chi…

  Hej!

  Polubienie

 46. „Mao to za mało powiedziane. Ile kosztował największy złoty pomnik dyktatora wszech czasów?”

  Wszystkie te posągi fałszywych mesjaszy nie są warte nawet spojrzenia na nie. Ja rozumiem, że ciągłość państwa, ciągłość idei itd, ale te wszystkie kraje (Rosja, Chiny itd) mają na prawdę bogatą historię, gdzie mnogość znakomitych postaci jest na prawdę wielka, a wybierają tylko najgorsze szumowiny.

  Polubienie

 47. Jeśli wiele lat po śmierci Mao stawiają mu olbrzymi pomnik, to można być pewnym, że sobie na to zasłużył.
  Wiki:
  …..założył Armię Ludowo-Wyzwoleńczą (1 sierpnia 1927) po tym, jak Czang Kaj-szek rozpoczął serię czystek przeciwko komunistom. 1 października 1949 na placu Tian’anmen Mao ogłosił powstanie Chińskiej Republiki Ludowej. Po zdobyciu władzy Mao zapoczątkował przebudowę systemu gospodarczego i społecznego Chin….
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mao_Zedong#Chi%C5%84ska_wojna_domowa

  A te pierdoły które co głupsi piszą obecnie w Internecie, tak że na jego temat, po prostu nie warto czytać.
  Dziś dzięki takim ludziom jak Mao Tse Tung, Teng Siao Ping i obecni liderzy, Chiny są czołową potęgą gospodarczą i militarną świata i nikt temu nie może zaprzeczyć.

  Polubione przez 1 osoba

 48. Gdyby Putin stosował zasadę ,,oko za oko, ząb za ząb” tego by nie było, a tak za każdym razem dostaje w d…..

  MOSKWA, 18 września (Itar-Tass) – RIA Novosti. Dowództwo rosyjskiej bazy w prowincji Khmeimim wieczorem 17 września straciło kontakt z samolotami powietrznymi Il-20. To zostało zgłoszone przez Ministerstwo Obrony.

  Komunikacja z załogą zniknęła nad Morzem Śródziemnym w odległości 35 kilometrów od wybrzeży Syrii. Na pokładzie samolotu było 14 osób, a ich los nie jest znany.
  Dowództwo rosyjskiej bazy lotniczej rozpoczęło akcję poszukiwawczo-ratowniczą. Według danych portalu MarineTraffic, w pobliżu portu Tartus jest teraz holownik ratowniczy marynarki wojennej profesor Nikołaj Muru.

  Ministerstwo Obrony zauważyło, że IL-20 zniknęło z radaru podczas lotu czterech izraelskich samolotów F-16 do prowincji Latakia. Wojsko izraelskie odmówiło komentarza w sprawie oświadczenia rosyjskiego departamentu wojskowego.

  Jak donosi dział, w tym czasie rosyjska kontrola radarowa przestrzeni powietrznej odnotowała również uruchomienie pocisków z fregaty francuskiej marynarki wojennej „Owernia”, która znajduje się w okolicy.

  Nie Su-24, więc Su-27: armia amerykańska zawsze znajdzie to, czego się obawiać
  IL-20 to radiowo-elektroniczny rekonesans i elektroniczny samolot wojenny. Maszyny te sprawdziły się podczas walk w Syrii, koordynując ataki VCS (w tym lot pocisków samosterujących Calibre).
  Ostrzał Syrii przez Izrael
  W przeddzień źródła w agencjach bezpieczeństwa powiedział RIA Novosti, że syryjska obrona powietrzna odepchnęła atak rakietowy w Latakii. Źródło wskazało, że ostrzał pochodzi z morza, niektóre pociski zostały zestrzelone przed podejściem do celów. Zauważono, że fabryki produkujące chemię gospodarczą i aluminium, a także elektrownię w Sakubii, były mocno dotknięte.

  Według korespondenta RIA Novosti w Latakii rozległy się wybuchy i rzekomo pociski systemów obrony powietrznej były widziane na niebie nad miastem.

  Izrael odmówił komentarza w sprawie utraty rosyjskiego Ił-20
  To nie jest pierwszy atak wojskowy Izraela na UAR. Pod koniec lipca izraelskie lotnictwo zestrzeliło Sy-Su-22, pilot został zabity. IDF twierdził, że bombowiec naruszył przestrzeń powietrzną w rejonie Wzgórz Golan, a wielokrotne próby skontaktowania się z samolotem zakończyły się niepowodzeniem. Syryjskie wojsko z kolei nalegało, aby samolot przeprowadził misję bojową przeciwko terrorystom wyłącznie w jej przestrzeni powietrznej i nie przekroczył granicy.
  Rozwój sytuacji – w specjalnym projekcie RIA Novosti „Wojna w Syrii” >>
  RIA Novosti https://ria.ru/syria/20180918/1528760897.html

  Polubienie

 49. Rosja ma prawo odpowiedzieć Izraelowi po katastrofie Iłuszin-20, powiedział Shoigu.
  MOSKWA, 18 września (Itar-Tass) – RIA Novosti. Rosja zastrzega sobie prawo do odwetu na Izrael, minister obrony Siergiej Shoigu powiedział podczas rozmowy telefonicznej z jego izraelskim odpowiednikiem Avigdorem Liebermanem.

  Duma Państwowa nazwała atak izraelski na Syrię aktem agresji
  Tak więc Shoigu skomentował działania izraelskich pilotów, którzy pod przykrywką rosyjskiego Ił-20 zastąpili go oddziaływaniem syryjskiej obrony powietrznej.
  Zauważył, że wina za zestrzelony rosyjski samolot i śmierć załogi leży całkowicie po stronie izraelskiej. Shoigu przypomniał również, że Moskwa wielokrotnie wzywała Izrael do powstrzymania się od uderzenia w Syrii, która zagrażała rosyjskiej armii.

  Szef resortu obrony podkreślił, że nieodpowiedzialność izraelskich sił powietrznych kosztowała życie piętnastu Rosjan. Według niego działania izraelskiego departamentu wojskowego nie spełniają ducha dwustronnego partnerstwa.

  W izraelskim Ministerstwie Obrony potwierdził rozmowy Shoigu i Lieberman, ale odmówił rozmowy na temat treści rozmowy.

  Izraelscy ambasadorzy w Moskwie zostali wezwani do MSZ.

  Rosyjski Ił-20 został zestrzelony z winy Izraela, oświadczył w Ministerstwie Obrony
  IL-20 zniknął z radaru podczas nalotu czterech izraelskich samolotów F-16 do prowincji Latakia, również w tym obszarze znajdowała się francuska fregata Auvergne. Komunikacja z załogą IL-20 zniknęła nad Morzem Śródziemnym około 23:00 w odległości 35 kilometrów od wybrzeży Syrii.
  Według Ministerstwa Obrony, pod osłoną rosyjskiego samolotu, izraelscy piloci obrali go pod atakiem syryjskiej obrony powietrznej. Piętnastu rosyjskich żołnierzy zostało zabitych.

  W tym samym czasie Izrael nie ostrzegł rosyjskiego dowództwa o planowanej operacji.

  Więcej informacji o katastrofie samolotu I-20 VKS w Syrii w raporcie internetowym RIA Novosti >>
  ————————————————
  Czy ktoś wierzy w rosyjski odwet?

  Polubienie

 50. Duma Państwowa zażądała od Izraela przeprosin, kondolencji i odszkodowania.
  Pierwszy zastępca przewodniczącego Dumy nazywa działania izraelskiego lotnictwa otwartym aktem agresji.
  Dalszy rozwój stosunków rosyjsko-izraelskich zależy teraz od reakcji strony izraelskiej.
  Departament wojskowy MON obiecał dać odpowiednią odpowiedź na tę prowokację.
  https://cont.ws/@voenkorr/1067794

  Polubienie

 51. Ad Adm-ina

  Oj, Adm-in!!!???

  Chiny są czołową potęgą gospodarczą i militarną świata i nikt temu nie może zaprzeczyć.

  GOSPODA-ARKA – A CO TO TAKIEGO?

  GOSPODA

  https://pl.wiktionary.org/wiki/gospoda

  ZAWSZE SZLACHCIC ROZPIJAŁ SWOJEGO CHŁOPA, BO JEMU NAJBARDZIEJ ZALEŻAŁO, ABY ZIEMIA LEŻAŁA UGOREM, A NACHLANY CHŁOPTAŚ MÓGŁ SOBIE PUSZCZAĆ KOLOROWE PAWIE. OCZYWIŚCIE, ŻADEN KRÓL ,,BUL”, KSIĄŻĄTKA, SZMULOWSKIE MAGNATY, ORAZ KATABASY NIE BRAŁY UDZIAŁU W ROZPIJANIU POLSKIEGO CHŁOPA, ALBOWIEM NIE MIELI W TYM, ŻADNEGO KOSZERNEGO INTERESIKU.

  SZLACHCIC CHLAŁ NA POTĘGĘ NA RÓWNI Z WIEŚNIAKAMI, W TYM CELU SZYBKO PRZERABIAŁ ZEBRANE Z POLA, ŻYTO I ZIEMNIAKI, NA ,,SZLACHETNE” TRUNKI, A ZAWSZE BIEDNY SZMUL, MUSIAŁ OD NOWA ZACZYNAĆ: ORKĘ, SIANIE, BRONOWANIE, KOSZENIE, ZBIERANIE, OMŁOTY, ZIARNO ZAMIENIĆ W MĄKĘ, I TAK W KÓŁECZKO PO DZIŚ DZIEŃ.

  Propinacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Propinacja

  O propinacji i o tym kto rozpijał chłopów

  https://tojuzbylo.pl/wiadomosc/o-propinacji-o-tym-kto-rozpijal-chlopow

  NO, A CO Z TĄ ARKĄ – MOŻE TO JEST AREK, SPRZEDAWCA KOSIAREK?

  Arka Przymierza

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Snowpiercer:_Arka_przysz%C5%82o%C5%9Bci

  CZY AKACJOWA SKRZYNKA POKRYTA ZŁO-TEM, MOŻE SIĘ OBRACAĆ W KÓŁKO?

  KOSI-ARKA, TOK-ARKA, FREZ-ARKA, STRUG-ARKA, PIL-ARKA, KOP-ARKA, SPYCH-ARKA, GOL-ARKA, ŚMIECI-ARKA, BETONI-ARKA, WĘGL-ARKA, KOPI-ARKA, KASZ-ARKA, ŁUSK-ARKA…

  O OBROTACH ,,SFER NIEBIESKICH” WYMYŚLONYCH PRZEZ SZMULI, OCZYWIŚCIE WSZYSTCY WIEDZĄ – CZYM WIĘKSZY OBRÓT/PRZEKRĘT, TYM WIĘKSZY ZYSK DLA SZMULA, A STRATA DLA GŁUPIEGO GOJA.

  ABY KTOŚ MÓGŁ ZYSKAĆ, KTOŚ MUSI STRACIĆ I TAK SIĘ NARODZIŁO, PARCHATE SZMULOWSKIE BOG-ACTWO – BOG-ATY KUPIEC, OBRACAJĄCY TOWARAMI I KUPUJĄCY GOJ, PRZYMUSZONY DO KUPOWANIA SZMULOWSKIEGO BADZIEWIA!

  Obrót towarowy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C3%B3t_towarowy

  DO OBROTÓW ,,SFER” POTRZEBNE JEST PRAWO, KTÓRE CHRONI SZMULI PRZED GOJAMI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Obr%C3%B3t_(prawo)

  SYJONISTYCZNE (NIE)RZĄDY DOBRZE WIEDZĄ GDZIE JEST PÓŁKA Z KONFITURAMI, A GŁUPI GOJ NIE CHCE WIEDZIEĆ, ŻE TE SAME TOWARY SĄ KILKA RAZY OPODATKOWANE (VAT-BAT, AKCYZA, BYŁY PODATEK OBROTOWY, REKLAMA, OPŁATA TARGOWA…) I ZAWSZE KUPUJE SZMULOWSKIE TOWARY, PO PRZECENACH, W PROMOCJACH, CZYLI BARDZO TANIO! Chi, chi, chi…

  CO TO ZNACZY WYŻSZE ,,SFERY OBROTOWE”? OBRACAĆ SIĘ W DO-BOR-OWYM, WY-BOR-NYM MOŻE TYLKO BOROWYM, BORNYM TOWARZYSTWIE (czytaj SOCIUSÓW – SOCJALISTÓW)? Cha, cha, cha…

  http://definicja.net/co-to-znaczy-Wy%C5%BCsze+sfery

  https://pl.wiktionary.org/wiki/socius

  Aaaamen

  Polubienie

 52. …..zażądała od Izraela przeprosin,…..

  No to przeproszą i znów zestrzelą….

  Aż mi Putina żal, taka to oferma losu, że nic tylko godna politowania.
  Co Rosja powinna zrobić w najlepszym przypadku?
  Ustawić kilka baterii S400 tuż przy granicy Izraela i ogłosić, że niebo nad ich krajem zostało ,,chwilowo” zamknięte dla ich lotnictwa wojskowego, jako, ze stanowi ono zagrożenie dla lotnictwa rosyjskiego.
  I strzelać do każdego samolotu który wyjedzie z hangaru.
  A później –Przepraszam izraelskich partniorów ale ostrzegałem że będziemy strzelać.

  Polubienie

 53. Panowie przestańcie się bawić geopolityką, bo to nie ma żadnego sensu! Oni co innego mówią, pokazują, a po cichu coś innego knują.

  Geopolityka Chin: transformacja chińskiego smoka

  https://choosetravel.pl/2016/02/07/geopolityka-chin-transformacja-chinskiego-smoka/

  Chiny przejmują izraelski port. Zaniepokojenie w USA

  https://wiadomosci.wp.pl/chiny-przejmuja-izraelski-port-zaniepokojenie-w-usa-6296320005335169a

  Chiny przejmą kontrolę nad największym portem w Izraelu, zagrażając obecności USA

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chiny-przejma-kontrole-nad-najwiekszym-portem-w-izraelu-zagrazajac-obecnosci-usa

  Chiny postanowiły kupić Morze Martwe

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201604112524349-chiny-izrael-morze-martwe/

  Przecież, to jest chore!!! Ledwo co pobudowali jeden szlaczek, chcą już budować drugi, oczywiście z pominięciem Polski!?

  Nowy Jedwabny Szlak nie dla Polski? Rosja i Niemcy chcą zbudować ,,kolejowy Nord Stream 2″

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/nowy-jedwabny-szlak-nie-dla-polski-rosja-i-niemcy-chca-zbudowac-kolejowy-nord-stream-2

  Chiński gigant Alibaba chce zbudować centrum logistyczne w Polsce. Trwa realizacja projektu Nowy Jedwabny Szlak

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/chinski-gigant-alibaba-chce-zbudowac-centrum-logistyczne-w-polsce-trwa-realizacja-projektu

  JAK ZWYKLE, GOJE KOLEJNE FANABERIE SFINASUJĄ?

  Zbudują sztuczną wyspę na Morzu Śródziemnym

  https://businessinsider.com.pl/polityka/izrael-zbuduje-sztuczna-wyspe-dla-strefy-gazy/eqxmc1e

  TRZECI PŁYWAJĄCY NALEŚNIK – DO OCHRONY KOGO LUB CZEGO? ŚWIATOWE ZBROJENIA TO SYJONISTYCZNYM SOCJALISTOM ZAWSZE WYCHODZIŁO NAJLEPIEJ, A PÓŹNIEJ CH…, D…, I KAMIENI KUPA I ZAPRASZAMY WSZYSTKI GŁUPICH GOJÓW, KTÓRZY PRZEŻYLI DO NOWEGO BUDOWANIA!!! JESZCZE TYLKO LIGA NARODÓW-ONZ ZMIENI NAZWĘ NA UNZ (Unia Narodów Zjednoczonych) I WTEDY ZNOWU NASTANIE CUDOWNY POKÓJ NA ZEMI

  Chiny budują trzeci lotniskowiec

  https://www.defence24.pl/chiny-buduja-trzeci-lotniskowiec

  Hej!

  Polubienie

 54. TO BYŁY TYLKO ,,ĆWICZENIA!”

  BREAKING! Russia’s Defense Ministry says it Lost Contact with an IL-20 Aircraft – Syrian state TV

  NO, TO JEST REMIS!

  Izraelski F16 został zestrzelony nad Syrią.

  BOGATYCH STAĆ NA COROCZNE WYRZUCANIE PIENIĘDZY W BŁOTO!

  Powstaje nowa globalna koalicja? Potężne manewry armii rosyjskiej z udziałem Chińczyków i Mongołów

  https://www.pch24.pl/powstaje-nowa-globalna-koalicja–potezne-manewry-armii-rosyjskiej-z-udzialem-chinczykow-i-mongolow,62471,i.html

  Rosja rozpoczęła manewry Wostok-2018. Największe od czasów sowieckich

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/manewry-wostok-2018-rozpoczely-sie-w-rosji,867540.html

  Kupuj na Alibabie, pomóż Xi Jinpingowi i Putinowi

  http://wyborcza.pl/magazyn/7,124059,23921548,kupuj-na-alibabie-pomoz-xi-jinping-i-putinowi.html

  LOT NAD KUKUŁCZYM GNIAZDKIEM?

  Pentagon protestuje przeciwko rosyjskim bombowcom niedaleko Alaski

  http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/581124,wostok-2018-usa-pentagon-rosyjskie-bombowce-alaska.html

  US-RAJSKA KUKUŁKA PRZYLATUJE W ODWIEDZINY?

  Amerykański B-52 u granic Rosji. Odpowiedź na rosyjskie przeloty w rejonie Alaski.

  https://nczas.com/2018/09/16/amerykanski-b-52-u-granic-rosji-odpowiedz-na-rosyjskie-przeloty-w-rejonie-alaski/comment-page-1/

  Hejka!

  Polubienie

 55. Wina za utratę członków załogi Ił-20 i 15 członków załogi spoczywa na rosyjskim dowództwie wojskowym, które nie oceniło poprawnie ryzyka związanego z działaniem izraelskich sił powietrznych w Syrii.

  Polityczne przywództwo Rosji „doczekało się w końcu” w „specjalnych stosunkach” z Izraelem, umożliwiając mu regularne uderzanie na terytorium Syrii i stwarzanie zagrożenia dla naszej armii. Jak napisał wojskowy publicysta, zastępca redaktora naczelnego Gazety Zawtra, Wladislaw Szurygin, niebo nad Syrią powinno już dawno zostać zamknięte dla izraelskich sił powietrznych. Zamiast tego Moskwa przyjęła „nieartykułowane stanowisko, obejmujące jedynie obszar własnych baz wojskowych”.

  Izrael poczuł się na niebie nad Syrią, „jak w domu” i w ciągu roku przeprowadził ponad trzydzieści uderzeń na suwerenne państwo. Rezultatem tej polityki jest obecna katastrofa, kiedy izraelskie F-16 pokryły się z „IŁ”, które „odwróciło” pocisk S-200 od syryjskiej obrony powietrznej. „Teraz, oczywiście, możemy rzucać grzmoty i błyskawice na Żydów, ale w prawdziwym życiu sami jesteśmy winni temu, co się stało …”, podsumował Szurygin.
  https://www.infox.ru/news/251/world/incidents/208841-doigralis-eksperty-obvinili-kreml-v-krusenii-il-20?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 56. Podpisywał na stojąco ( bo w Białym Domu zabrakło krzesła dla prezydenta RP)

  internetowe komentarze, wredne czy niewybredne.

  5rrrr
  D.T.: Siadaj. A.D.: Dziękuję, ja się jeszcze nasiedzę.

  grogreg
  Duda podpisze wszystko w każdych warunkach.

  czechy11
  U Balbiny podpisuje na kolanach. Znaczy się awans.

  krynolinka
  A co wcześniej klęczał i Trump pozwolił mu wstać?
  Ale jaja..

  ziggybum
  Długopis nie musi siedzieć.
  Ale będzie.

  john_yossarian
  Przyzwyczajony. Zazwyczaj podpisuje jak leci, bez czytania, to i siadać nie musi.

  Helena Stanek
  Trump pokazał pajacowi gdzie jego miejsce.

  fakiba
  Duda szczęśliwy bo coś dostał do podpisania

  Robert Rejnin
  to się nazywa „wstawanie z kolan”

  andy1808122
  a polskie dzikusy jeszcze sie ciesza

  darek6552
  Podpisywał na klęcząco,wstał tylko do zdjęcia.

  fakduck2
  I tak nam maliniak pokazał, jak się robi prawdziwą łaske w białym domu.

  Kamil Szczepańczyk
  Kanalia. Prostytutka. Śmieć.

  autonomy2
  Zwykły dyplomatyczny przejaw pogardy wobec Dudy, Trump pokazał mu po prostu gdzie jest jego miejsce. Zamiast się z tego powodu obruszać warto byłoby lepiej wyciągnąć wnioski.

  pismobeach19892
  I to wlasnie wskazuje co Trump mysli o Polsce I Dudzie.

  lecho652
  wygląda jakby dopiero wstał z pod stołu

  zacisze162
  U Prezesa może czekać to i u Trumpa może postać… Jest przyzwyczajony że wszyscy go olewają i mają za notariusza…

  uwoj.bydgoszcz
  zawsze mógł na kolanach…w swojej naturalnej pozycji….

  c.t.k2
  Na stojąco można dymać,ale tu uwaga !,można też zostać wydymanym.

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/51,114884,23938688.html

  ——————————–
  Jak widać z powyższego praca prezydenta jest ciężka i niewdzięczna

  Polubienie

 57. [ Adm
  19 września 2018 o 9:54 AM

  Podpisywał na stojąco ( bo w Białym Domu zabrakło krzesła dla prezydenta RP)]

  no i znowu wysyp durniów!

  To Tramp zachował się niewłaściwie, a wy, durniowie, napadacie na Dudę.

  Czy nie rozumiecie, że lekceważąc Dudę niejaki Tramp lekceważy Polaków?
  Rozum by nakazywał stanąć za Dudą murem, a potem, jeżeli konieczne czy możliwe, po prostu wybrać innego prezydenta

  – a nie srać medialnie i rozpylać gówna tak, że spadają na każdego Polaka. Komu to służy? Czy nie parchastej polityce skierowanej przeciw nam wszystkim?

  Polubienie

 58. Odnośnie komentarza „Juliusa” i zestrzelenia rosyjskiego samolotu radiolokacyjnego IŁ 20:

  No to „ładne kwiatki” wychodzą na jaw w sprawie zestrzelenia rosyjskiego radiolokacyjnego IŁ 20 u brzegów (35 km od nich) Syrii. Otóż jest duże prawdopodobieństwo, że zestrzeliły go samoloty izraelskie (bombardujące cele w Syrii, zaledwie w odległości 1 km od rosyjskiej bazy lotniczej Hamein), lub 4 pociski ziemia-powietrze wystrzelone z francuskiej fregaty „Auvergne” w tym właśnie, dokładnie czasie. A dlaczego – po całej nocy braku oficjalnej wypowiedzi naczalstwa wojsk FR na ten temat – „zwalono” odpowiedzialność na syryjską baterię S 200 (która ponoć nie miała koniecznych zabezpieczeń w rodzaju „swój/obcy”)?

  Bo tak było wygodniej dla Rosjan:

  Однако в зенитно-ракетных комплексах С-200 должна стоять система опознавания «свой-чужой». Почему она не воспретила пуск ракеты по российскому самолету? Об этом наши военные ничего не сказали. Но они обязаны разъяснить эту ситуацию. Потому что есть вероятность, что сбили наш Ил-20 как раз израильские самолёты.

  — Зачем?

  — Это самолёт радиоэлектронной разведки. Он фиксировал все авиационные и ракетные удары по сирийской территории. Указывал средствам ПВО маршруты атакующих израильских самолетов. И, таким образом, на порядок повышал эффективность работы зенитчиков. Поэтому Израилю наша «Лысуха» крайне мешала.

  А сейчас, чтобы уйти от серьёзного скандала с Израилем, возможно, в Москве решили всё свалить на сирийские ПВО. Такой вариант вполне вероятен.

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2018/09/19/siriiskii-krizis/829598-pokhozhe-chto-gibel-il-20-moskva-spustit-na-tormozakh

  Polubienie

 59. ,,A teraz, aby uciec od poważnego skandalu z Izraelem, możliwe, że w Moskwie postanowili rzucić wszystko na syryjską obronę powietrzną. Ta opcja jest całkiem możliwa.”

  Raczej wiecej niż pewna.
  Rosja Putina stoi w ,,rozkraku”

  Nana ma rację, Trump i jego świta to ,,buraki”
  a naszemu też niewiele brakuje,…. dzieciak.

  Polubienie

 60. Rosyjska żandarmeria aresztowała członków batalionu, którzy zestrzelili IL-20. To żołnierze syryjskiej 44 Dywizji Obrony Powietrznej stacjonującej w Latakii.
  Zatrzymani zostali przewiezieni do więzienia w Hmeimima w celu zbadania przyczyn incydentu.
  https://news.ru/proisshestviya/voennye-rf-v-sirii-arestovali-vinovnikov-tragedii-s-il-20/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com/

  Atakując Izrael Putin zaatakuje USA bo jest to jedność jak również międzynarodowe żydostwo, które ma również u siebie. Jedyne wyjscie z twarzą to faktycznie obciażenie winą Syryjczyków. Bez bezwzględnego rozprawienia się z V żydowską kolumną w samej Rosji nigdy nie bedzie mocnego uderzenia. Tylko czy Putin jest aby właściwą osobą żeby to przeprowadzić.Śmiem wątpić.
  W dniu incydentu z wielką pompą przy udziale ambasadora amerykańskiego w Rosji otworzono drugą fabrykę Boeinga w Rosji, wspólne przedsiewzięcie obu krajów. Ma produkować poszycia tytanowe dla amerykańskich samolotów.

  Polubienie

 61. Ad Anonima

  LATA PŁYNĄ, WIEKI MIJAJĄ I NIC SIĘ NIE ZMIENIA W POLSCE – KLER CAŁY CZAS JEST PRZEŚLAOWANY.

  BIEDNY PASTUSZEK, OD CZĘSTYCH POSTÓW SPUCHŁ MU BRZUSZEK! W K-R-K PANUJE CAŁY CZAS WIELKI GŁÓD I BIEDA.

  TO TYLKO OPUCHLIZNA GŁODOWA OD ŚMIECIOWEGO ŻARCIA.

  TAK WYGLĄDAJĄ NOTORYCZNE OBŻARTUCHY, KTÓRE NIE PRZESTRZEGAJĄ CAŁOROCZNYCH POSTÓW.

  GŁÓD – zjawisko, ciekawostki

  https://www.sadistic.pl/glod-vt90226.htm

  KLER – oficjalny zwiastun nowego filmu Wojtka Smarzowskiego

  Aaaaamen

  Polubienie

 62. Ad Lubomira

  Może ja, albo Ty, ale na pewno wszystkie ,,śmieci” muszą zniknąć.

  Depopulacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Depopulacja

  Jej się zrobiło bardzo ciasno na Ziemi – może od siebie by zaczęła proces zamiatania!?

  Sekretarz ONZ: Powinniśmy wyludnić ziemię, depopulacja to rozwiązanie konieczne aby pomóc naszej planecie

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/sekretarz-onz-powinnismy-wyludnic-ziemie-depopulacja-to-rozwiazanie-konieczne-aby-pomoc-naszej-planecie-2015-06

  W jaki sposób globaliści planują depopulacje?

  https://tajemnice.robertbrzoza.pl/nwo/w-jaki-sposob-globalisci-planuja-depopulacje/

  Depopulacja ludzkości musi przyspieszyć, do 2050 roku grozi nam światowy głód

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/depopulacja-ludzkosci-musi-przyspieszyc-2050-roku-grozi-nam-swiatowy-glod

  Obłędne pragnienia elit: chcą ograniczyć populację świata o 90 proc.!

  https://www.piotrskarga.pl/obledne-pragnienia-elit–chca-ograniczyc-populacje-swiata-o-90-proc–,8165,i.html

  Niebezpieczne związki Watykanu – depopulacja

  https://www.pch24.pl/niebezpieczne-zwiazki-watykanu—depopulacja-,49885,i.html

  Docelowo 144.000 tysiączków wybrańców/zasrańców, oczywiście same szmulki-srulki!

  „144 000 Wybranych”

  https://obserwatorczasowkonca.wordpress.com/2016/09/09/144-000-wybranych/

  Aaaaaamen

  Polubienie

 63. polityka i wiara

  Zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego Patriarchatu Kijowskiego Filaret złożył oficjalną wizytę w amerykańskim Departamencie Stanu, gdzie rozmawiał m.in. o autokefalii.

  Cerkiew przewiduje „nową wojnę na Ukrainie”
  „Dyskutowano o kwestiach wsparcia Ukrainy w zapewnieniu wolności, demokracji, swobody wyznania, utrzymania integralności terytorialnej oraz powstania uznanego przez sobór powszechny niezależnego, zjednoczonego, autokefalicznego Kościoła Prawosławnego” — głosi komunikat Ukraińskiego Kościoła Prawosławnego.

  Sputnik
  https://pl.sputniknews.com/swiat/201809208817159-ukrainska-cerkiew-filaret-wizyta-waszyngton-sputnik/
  ——————-
  jak cyrk to cyrk

  Polubienie

 64. ,,Depopulacja ludzkości musi przyspieszyć, do 2050 roku grozi nam światowy głód.”

  MOŻE TRZEBA BARDZO SZYBKO PRZYSPIESZYĆ DEPOPULACJĘ WSZYSTKICH SYJONISTYCZNYCH SQ…SYNÓW, KTÓRZY NIEPODZIELNIE RZĄDZĄ ŚWIATEM, TO PROBLEM ŚWIATOWEGO GŁODU PRZESTANIE NAM ZAGRAŻAĆ?

  Depopulacja ludności świata (Część I.)

  http://www.polishclub.org/2018/01/12/depopulacja-ludnosci-swiata-czesc/

  USA: połowa produkowanej żywności trafia do śmieci

  https://strajk.eu/usa-polowa-produkowanej-zywnosci-trafia-do-smieci/

  Brytyjczycy marnują jedzenie. Tygodniowo w śmietnikach ląduje żywność w ilości odpowiadającej sześciu posiłkom

  http://www.emito.net/artykuly/brytyjczycy_marnuja_jedzenie_tygodniowo_w_smietnikach_laduje_zywnosc_w_ilosci_odpowiadajacej_szesciu_posilkom_1517567.html

  Marnowanie żywności w UE: Miliony ton jedzenia do kosza

  http://www.europarl.europa.eu/news/pl/headlines/society/20170505STO73528/marnowanie-zywnosci-w-ue-miliony-ton-jedzenia-do-kosza-infografika

  Śmietnik suto zastawiony. Jedna trzecia światowej żywności się marnuje, mogłaby wykarmić 2 miliardy osób

  http://www.national-geographic.pl/ludzie/smietnik-suto-zastawiony-jedna-trzecia-swiatowej-zywnosci-sie-marnuje-moglaby-wykarmic-2-miliardy-osob

  Polska w czołówce państw UE marnujących najwięcej żywności. Co roku wyrzucamy 2 mln ton jedzenia

  https://kobieta.onet.pl/zdrowie/zycie-i-zdrowie/polska-w-czolowce-panstw-ue-marnujacych-najwiecej-zywnosci-co-roku-wyrzucamy-2-mln/4bkqnb

  Freeganizm – jedzenie ze śmietników sposobem na życie?

  https://polki.pl/dieta-i-fitness/zdrowe-odzywianie,freeganizm-jedzenie-ze-smietnikow-sposobem-na-zycie,10403388,artykul.html

  Jadła z głodu ze śmietnika, grozi jej więzienie. Skandal czy głupota lokalnej władzy

  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/854078,jadla-z-glodu-ze-smietnika-grozi-jej-wiezienie-skandal-czy-glupota-lokalnej-wladzy

  Hej!

  Polubienie

 65. Szykuje się embargo na dostawy rosyjskiego węgla bo podobno Putin na tym trzepie niezłe pieniądze co pozwala mu odtwarzać imperium rosyjskie a polskiego węgla pies z kulawą noga nie kupuje .
  Zgadnijcie kto to powiedział. ?

  Polubienie

 66. Ad Lubczyka

  Lubczyk, tylko spokojnie! Co Putana do spółki z Kaczorem będą wozić MAGISTRALĄ WĘGLOWĄ? WAGONY Z CZYSTYM ,,BAŁTYCKIM” POWIETRZEM PRZEZNACZONYM DLA WENECJAN?

  ON MAGISTER, ONA MAGISTRALA.

  Magistralą węglową z Gdańska do Wenecji

  http://popierambydgoszcz.pl/2014/07/magistrala-weglowa-z-gdanska-do-wenecji/

  https://sjp.pl/magistrala

  OBIECANKI CACANKI, A GŁUPIEMU RADOŚĆ!

  PiS obiecywało mniejszy import węgla z Rosji. Do Polski już wjechało milion ton więcej

  https://pikio.pl/pis-obiecywalo-mniejszy-import-wegla-z-rosji-do-polski-juz-wjechalo-milion-ton-wiecej/

  Polacy wolą węgiel ze Wschodu

  https://pl.sputniknews.com/gospodarka/201809058726361-Sputnik-Weglokoks-obidzinski-forum-krynica-rosyjskie-wegiel-import/

  Rekordowy od lat import węgla z Kaliningradu

  https://www.pb.pl/rekordowy-od-lat-import-wegla-z-kaliningradu-902015

  WIELCE ZATROSKANY O INTERESY POLSKI! Chi, chi, chi…

  Rosyjski węgiel zalewa Polskę. Z roku na rok kupujemy go więcej

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/rosyjski-wegiel-zalewa-polske-z-roku-na-rok,243,0,2416627.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Krzysztof_Brejza

  Hej!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s