Genialna polityka Jarosława Kaczyńskiego


Dobrej Zmiany dobra polityka zagraniczna.

A potwierdzeniem jej jest ostatnie wystąpienie prezydenta USA Donalda Trumpa na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku…….

Tekst jest dla tych co chcą przerobić krótki kurs właściwie prowadzonej polityki zagranicznej.

Można sobie pokpiwać z pozycji naszego prezydenta Andrzeja Dudy podczas podpisywania dokumentu na biurku Trumpa, można oburzać się na propozycję sfinansowania bazy amerykańskiej w Polsce kwotą 2 miliardów dolarów przez nasz rząd, można nie zgadzać się na skrajnie ksenofobiczną politykę w stosunku do naszego wschodniego sąsiada i można nawet narzekać, że z wszystkimi naszymi sąsiadami jesteśmy skłóceni.

Tak to widzimy i tak to podirytowani opisujemy nie sięgając wzrokiem poza czubek własnego nosa.

Istotnie, Duda podpisujący w Białym Domu dokument na stojąco w pozycji lokaja, robi wrażenie sponiewieranego niczym w swoim czasie magnat Deripaska przez prezydenta Putina.

Faktem też jest, że mamy skrajnie złe, głównie z naszej winy stosunki z Rosją, już nie tyle złe, co wojenne stosunki z Niemcami, którym przypomnieliśmy, że zalegają nam z ogromnymi odszkodowaniami za szkody wyrządzone w czasie II Wojny Światowej, złe tym samym z Brukselą i brukselskimi politykami, którym nasze próby reform i nie tyle suwerenności co samodzielności w stanowieniu prawa i zmian w wymiarze sprawiedliwości się nie podobają.

Ograniczając się jedynie do oglądu tych kwestii i zagadnień, możemy odnieść wrażenie, że prowadzona przez rządzącą obecnie partię polityka jest dla Polski niekorzystna, awanturnicza i wyrządzająca krajowi znaczne szkody tak polityczne jak i gospodarcze (to za sprawą snkcji gospodarczych ze strony Rosji).

Ale spróbujmy spojrzeć na świat nieco szerzej i w tym szerszym spojrzeniu zanalizować naszą pozycję, nasze znaczenie i to w jakim kierunku polityka i świat będzie zmierzał.

Donald Trump pochwalił na forum ONZ Polskę zganił Niemcy.

Nie ma co się temu dziwić. Duda namawia prezydenta Trumpa by Amerykanie utworzyli w Polsce stała bazę, by tę bazę nazwać bazą ,,Trump” i wszystko za nasze dwa miliardy dolarów.  Nazwa ,,Ford Trump” musiała mocno połechtać próżność prezydenta USA łasego na takie niespodziewane i kosztowne ale nie z jego kieszeni gifty. Takiego sojusznika warto dostrzec, poklepać przyjacielsko po karku i pochwalić.

Polska dotychczas to niewiele znaczący pionek, to rusko pruskie kondominium, to Tusko– podnóżek pani kanclerz Merkel, obszar podporządkowany Unii, obszar ekspansji i eksploatacji dla wielkich Niemiec.

I o to nagle za sprawą Dobrej Zmiany stajemy się ulubieńcem Ameryki.

Czy aby na pewno?

A jeśli tak, to na jak długo?

Jakie porządki, a raczej nieporządki robi na świecie Ameryka każdy mniej więcej średnio zorientowany wie.

Kto nie z Ameryką, albo kto przeciw niej kończy jak kapral Noriega ( były prezydent Panamy)

Podobnie skończył Kadafi, Sadam Husejn, Karadzić, Milasenowicz i wielu innych. Janukowyczowi udała się ucieczka do Rosji.

Afganistan, Irak, Libia, Jugosławia poszły w ruinę. Egipt zdołał dzięki wojskowym się obronić odsuwając od władzy jedynie prezydenta Mubaraka, w Syrii prezydent Assad dzięki zaangażowaniu Rosji się utrzymał, ale cały kraj leży w gruzach. Ukraina zmieniła orientację ze wschodu na zachód, tracąc przy tym Krym i Donbas.

To wszystko jest pokłosiem polityki amerykańskiej.

To było pokłosie. Ale świat się na tym nie kończy.

Ameryka dostrzegła kolejnego wroga, który z postsowieckiej i post Jelcynowskiej Rosji wyrósł jej niespodziewanie szybko.

To Rosja, z odbudowującą się gospodarką i z odbudowanymi i w znacznej części zmodernizowanymi siłami zbrojnymi.

Rosja która już się przeciwstawiła polityce amerykańskiej na Bliskim Wschodzie i która zatrzymała Amerykanów nie dając im zająć krymskich baz morskich.

Politycy amerykańscy wyraźnie i jednoznacznie zdiagnozowali potencjał Rosji i jej zamiary jako zagrożenie dla dominacji amerykańskiej na świecie. Przy czym dostrzegli, że szybkie podniesienie się Rosji było możliwe za sprawą Niemiec i bardzo intensywnych i na szeroką skalę rozbudowanych powiązań gospodarczych pomiędzy oboma krajami.

Niemcy 50 % surowców potrzebnych przemysłowi niemieckiemu importują zza granicy głównie z Rosji i nie są to jedynie ropa i gaz.

Niemcy to główny filar Unii Europejskiej, to jej dominant. Powiązanie Niemiec z Rosją jest dla Ameryki nie do przyjęcia bo to by oznaczało ni mniej ni więcej zjednoczenie Europy i Azji. Powstanie nowego gospodarczego i militarnego kolosa.

To by była Europa od Lizbony do Władywostoku jak to sobie wymażył w swoim czasie Putin.

Taka Euro-Azja byłaby bez Ameryki i w kontrze do Ameryki.

Byłaby to potęga równorzędna lub nawet większa niż Ameryka i patrząc od tej strony amerykański establishment widzi w tym ogromne potencjalne i realne zagrożenie dla siebie, śmierć jednobiegunowego świata i koniec amerykańskiej dominacji, koniec dolara i koniec amerykańskiej gospodarki. To krach i załamanie całego światowego porządku stworzonego i trzymanego do tej pory przez Amerykanów.

Amerykańscy politycy doskonale wiedzą, że do tego nie można dopuścić. Koniec panowania nad światem , to koniec dolara i koniec dojenia całego świata za pomocą dolara, to koniec dotychczasowego poziomu życia obywateli, to protesty, chaos, być może nawet wewnętrzna rewolta.

Przyjęło się uważać, że Wielka Brytania zrobiła Brexit, że Anglicy z jakiegoś tam powodu byli niezadowoleni ze swojego członkowstwa w UE i postanowili z tego członkowstwa zrezygnować. Ot, po prostu angielskie humory i kaprysy.

Tym czasem sytuacja mogła być zupełnie inna.

Popatrzmy kto na tym zyskuje a kto traci.

Anglicy raczej nie zyskują, bo rynek UE tracą.

Niemcy, jeśli do Anglii niewiele eksportowali to dla nich żadna strata, ale zyskują już bardzo wiele, bo stają się niekwestionowanym politycznym liderem Europy.

To tak jak z PO i z Tuskiem, który tak się kręcił i tak zwijał, że z dopiero co powstałych  struktur PO wyszli Olechowski i Płażyński i na końcu Jan Maria Rokita o którym się nawet mówiło, że zostanie premierem RP.

Podobnie było z Merkel i z Cameronem któremu kanclerzyca tak obrzydziła swoje w Unii towarzystwo, że miał dosyć zarówno jej porządków jak i swojej na kontynencie europejskim obecności. Stąd zaistniał Brexit by mogła powstać jednolita  Putinowsko Merkelowska Europa od Lizbony do Władywostoku.

Czy amerykańscy analitycy tego nie widzieli?

Waszyngtońscy analitycy i politycy bacznie obserwują to co się dzieje na świecie i to co się dzieje na kontynęcie europejskim. Takie zmiany jak zawiazująca się wszechstronna współpraca gospodarcza Niemiem i Rosji to nic innego jak przyszły gospodarczy, a z czasem polityny i militarny sojusz. To utrata wpływów USA na politykę Niemiec i utrata Niemiec jako sojusznika.

Czy Ameryka może do tego dopuścić?

Ich szał, że to Trump a nie Hilary Clinton wygrał wybory nie brał się tylko z tego, że to chłop, a nie baba znalazła się pod żyrandolem Białego Domu, że wygrał były bankrut i milioner, a nie polityczna suka, jak ją nazwała żona pewnego wpływowego komentatora.

Wścieli się, bo byli przekonani, że z Trumpem  nie poprowadzą takiej polityki jaką by należąło w odniesieniu do Rosji i Niemiec. Z czasem po kilku personalnych ustawkachokazało się że to nie waszyngtońscy jastrzębie przegrali tylko Trump zaczyna przegrywa. Przegrywa, ustępuje i daje sobą kierować, albo też ma takie same typowo amerykańskie ciągoty wypływające z jego przekonania, że Ameryka to coś wyjątkowego.

Dało się to widzieć właśnie podczas jego spotkań z Merkel i podczas ostatniego wystąpienia w ONZ gdzie wyraźnie, jednoznacznie i bez ogródek zganił Niemcy wspominając o budowie Nord Stream 2, oraz oznajmiając, że Stany Zjednoczone udzielą w przyszłości pomocy zagranicznej jedynie tym, którzy je szanują, i tym, którzy są przyjaciółmi USA. Jak traktuje tych co  przyjaciółmi Ameryki nie są o tym było kilka słów wcześniej

Tu należy zapytać czy Niemcy wiążące się gospodarczo z Rosją, i ignorując napominania przezydenta Trumpa, są jeszcze przyjacielem USA?

Jeśli Niemcy wiążą się z wrogiem Ameryki, a obecnie USA, Rosję ma za państwo sobie wrogie, to tym samym w sposub niedwuznaczny i oczywisty stają się także wrogiem Ameryki.

Jak Amerykanie zwykli traktować państwa które uznają za wrogie, prowadzące własną niezależną od USA politykę nie trzeba przypominać mając w pamięci Libię, Afganistan, Jugosławię itd

Dziś Niemcy stoją przed twardym wyborem, albo podporządkują się Amerykanom i zrezygnują z budowy Nord Stream 2, a w kolejności przestawią swoją gospodarkę na gaz z  USA,  rezygnując ze współpracy gospodarczej z Rosją, albo Amerykanie zrobią z Niemiec to samo co zrobili z Syrią. Jednym słowem zrobią z Niemiec jedną wielką kupę gruzu.

Zarówno przeszkolonych terrorystów jak i broń Amerykanie mają na miejscu już w Niemczech, mają w dużych ilościach i jedno i drugie i odpowiednie zaplecze na Polskiej ziemi, jak nie w Klewkach to w Orzyszu i Radzikowie. My jako sojusznicy Ameryki już się sprawiliśmy przyjmując do siebie pojmanych Talibów i szkoląc bojówki Ukraińców do przeprowadzenia majdanu w Kijowie. Więc na nas można polegać.

Co wybiorą Niemcy, czy podporządkowanie się Ameryce, czy nowe sojusze gospodarcze i strategiczne z Rosją?

,, Pod koniec lipca doszło do szeregu dziwnych spotkań niemieckiej kanclerz Angeli Merkel z najważniejszymi przedstawicielami rosyjskich władz. Najpierw Merkel rozmawiała telefonicznie z rosyjskim prezydentem Władimirem Putinem. Potem doszło do przyjęcia w Berlinie szefa sztabu rosyjskich wojsk gen. Walerego Gerasimowa i ministra spraw zagranicznych Sergieja Ławrowa.”

Pisze  na Neon24 bloger Talbot w notce ,, Niemcy znów spiskują z Rosją!”

Ale tym razem spisek wydaje się być zawiązany przeciw Ameryce.

Będzie ciekawie jeśli Putin zacznie udzielać Merkel wsparcia swoimi lotniczymi siłami kosmicznymi bombardując całe dzielnice niemieckich miast przejętych przez szkolonych przez amerykanów terrorystów.

Jeśli komuś taki scenariusz w którym muzułmańscy terroryści zajmują coraz to nowe obszary Niemiec, wydaje się absolutnie niemożliwy, to niech sobie uświadomi, że równie niemożliwym było w swoim czasie rozwalenie bloku wschodniego i rozpad ZSRR.

Niemcy chcą się uwolnić od Amerykanów, wchodzą w sojusz z Rosją, Ameryka nie może rozwalić Rosji, ale ma wszystkie atuty na to by rozwalić Niemcy, więc je rozwala.

W tym układzie Polska pozbywa się nie tyko odwiecznego wroga, ale i zagrożenie z jego strony.

Że amerykanie o tym myślą już od dłuższego czasu mamy dowód w postacie zalewu Niemiec przez kolorowych przybyszów z północnej Afryki przy logistycznym i finansowym wsparciu podobno niejakiego Sorosa. Czy ten miliarder o którym się mówi że to filantrop, gdy faktycznie jest tylko kasjerem CIA, który to rzekomo zaplanował i wspierał finansowo robił to bo Niemcy potrzebowały dodatkowej siły roboczej, czy aby przerzucić do Europy wymiatanych z Syri terrorystów?

Kolejnym potwierdzeniem zamiarów Amerykanów jest ideę Trójmorza z deklaracją wsparcia wyartykułowaną przez prezydenta Trumpa  i jego wyraźną i ciągłą krytyką Niemiec.
Nie twierdzę, że tak się stanie, pokazuję, że taki scenariusz może być planowany i w wykonaniu Ameryki, możliwy do realizacji.

Jeśli Jarosław Kaczyński przewiduje taki scenariusz, w którym Amerykanie niszczą niepokorne i zbuntowane Niemcy, a głównego sojusznika upatrują w Polsce podnosząc jej rolę w tej cząści Europy, to jest politycznym geniuszem. Bo bardzo prawdopodobne, że taki właśnie scenariusz się zrealizuje, zważywszy, że w tym właśnie kierunku zmierza zarówno Ameryka jak i Niemcy a wszystko za sprawą Rosji jej gazu i jej surowców.

By pokonać Niemcy bez własnego udziału, rękoma muzułmańskich terrorystów na żołdzie i wyposażeniu Ameryki trzeba być geniuszem.

Jeśli ma to kosztować tylko 2 miliardy dolarów to w porównaniu do wydatku 5 mld jakie Ameryka wyłożyła na majdan w Kijowie, to kwota niewielka i do zaakceptowania.

Jeśli tego JK nie przewidywał to i tak byłby politycznym szczęściarzem który mógłby sobie przypisać zasługę likwidacji Niemiec i ich potęgi gospodarczej i politycznej.

Z historii wiemy, że rzeczą nader częstą są wzrosty i upadki różnych państw i potęg.

Taki upadek Niemiec może się zdarzyć i nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego.

Czemu Niemiec?

A czemu w przeszłości Indian?

Bo Ameryka zrodziła się w zbrodni i ma od dłuższego już czasu zwyczaj rozwalania i demolowania różnych państw i regionów świata.

Z państw sobie mniej lub bardziej nieprzyjaznych jak Korea Północna, Iran, Rosja, Chiny nie może aktualnie rozwalić żadnego, Niemcy się próbują wyłamać, wiązać się z Rosją, no to wybór musi paść na Niemcy.

Niejaki George Friedman coś tam przebąkiwał o wielkości Polski.

Albo opowiada bajki, albo zasłyszał jakieś krążące wokół Białego Domu plotki z których wysnuł logiczny wniosek że Niemcy zostaną spacyfikowane i zrujnowane, tak jak to powiedział pewien brytyjski polityk –,,Niemcy co 50 lat powinny być bombardowane”.

Miejsce i znacznie Niemiec może zająć 40 milionowy naród polski, naród dostatecznie liczny i usadowiony w centrum kontynentu, naród, który w wiekach poprzednich pokazał, że może być wielki.

Naród ten może wystawić 500 tyś armię, a jak taka armia dostanie odpowiedni sprzęt, no to już jest potęgą.

Na południu Turcja zaczyna się Amerykanom ostro wyłamywać, Niemcy stają się nieposłuszne, w tym układzie Polska jest jak znalazł.

Potęgą gospodarczą, a właściwie tylko członkiem grupy krajów rozwiniętych ponoć jesteśmy od wczoraj, wprawdzie ta potęga to zagraniczne inwestycje i obce fabryki, ale robotę robimy my i nasi fachowcy.

Maszyny zawsze można kupić, mury fabryk zbudować, drogi już się buduje.

Powstaje zatem pytanie zasadnicze, czy Niemcy krytykowane i napiętnowane przez Donalda Trumpa odwrócą się od Ameryki i zwrócą w stronę Rosji?

Czy Ameryka w związku z tym zrobi Niemcom arabską wiosnę?

Czy Polska jako lider Trójmorza z politycznego pionka stanie się pełnoprawnym europejskim graczem, by nie powiedzieć koniem Trojańskim Niemieckiego upadku?

Czy po upadku i ruinie Niemiec za parę lat znajdziemy wspólny język z Rosją i rosyjską gospodarką?

Jeśli to co dziś eksportujemy do Niemiec, nie będzie można tam sprzedać, to siłą rzeczy zaczniemy kierować się na wszystkie inne kierunki.

To wymusi zmiany w polityce.

Nie wszystkie scenariusze, jak z powyższego wynika, muszą być dla Polski malowane w czarnych kolorach.

Warto mieć takie scenariusze również na uwadze.

Starzy ludzie mówią, że im więcej jakieś państwo prowadzi wojen i podbojów tym szybciej upada.

A sojusze?

Sojusze są jak pogoda.

Zmieniają się nader często.

Tak jak słoneczko.

Raz jest na wschodzie, później na zachodzie, by znów znaleźć się na wschodzie.

Ważne by nam świeciło jak najjaśniej.

 

Reklamy

279 uwag do wpisu “Genialna polityka Jarosława Kaczyńskiego

 1. No adminek ża ten artykuł to jak nic powinni ci przyznać specjalną emeryturkę tak jak niegdyś prostonosowej bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 2. Ekspert wojskowy generał Jurij Nietkaczew powiedział „Niezawisimej Gaziete”, że w przypadku konfliktu z USA i NATO z „Fort das Drumpf” kamień na kmieniu nie zostanie. Można użyć istniejącej siły zbrojnej rakiet taktycznych „Iskander”, stacjonujących w zachodniej części kraju, a także pociski „Kalibr”, „Onyx”, itp umieszczone na łodziach i statkach floty bałtyckiej. „Plus, oczywiście, nasz samolot będzie używany, uzbrojony w pociski Hypersonic” Dagger „a także bomb i pocisków Curb, termobarycznej amunicji, które mają niszczycielską moc porównywalną z taktyczną bronią jądrową” – powiedział Nietkaczew.

  Polubienie

 3. Tak na prawdę to Rosjanie „Fort das Drumpf” i jakiejś tam jednej marnej brygady czołgów
  nie obawiają się. Wg ekspertów rosyjskich armia amerykańska stacjonująca w Polsce ma służyć dyscyplinowaniu krajów Europy a zwłaszcza państw Europy Środkowej i Wschodniej, którym do głowy przyszłoby uwolnić się zpod kurateli żydowsko anglosaskiej.

  Polubienie

 4. SSSSSSSSSSSS
  Jarosław to chrobry i cezar ………………………………Po prostu geniusz !!!!!

  Popatrz no popatrz, ja to piszę o polityce Jarosława Kaczyńskiego ze znakiem zapytania, a wąż wali na całego z wieloma wykrzyknikami, że to geniusz, Chrobry i Juliusz Cezar w jednym.
  No tego to się nie spodziewałem.
  Wężu co z tobą, już nie krytykujesz PiS–u?

  Grzanek
  Podobno ty jesteś dobry, jako niedoszły redaktor WPS1, dałbyś jakiś sensowny tekst w obronie kleru.
  Kleru w sensie kleru kościelnego, a nie ,,Kleru” filmowego.
  Bo na ,,Litewskim przekręcie” też strasznie sobie po tamtejszym księdzu seksualnie niewyżytym strasznie sobie pokpiwali.
  Podobno ,,Kler” będzie najbardziej kasowym filmem w dziejach Polski.

  Polubienie

 5. julius
  Sam nie wiem po co Amerykanom baza w Polsce, może chodzi im o to, że im więcej rakiet Rosjanie wystrzelą na cele poza samą Ameryką, to mniej rakiet zostanie wystrzelone na Amerykę.

  Polubienie

 6. WELCOME TO PO—-LIN!

  Polska 52 stanem Stanów Zjednocznonych – z cyklu ,,Polska istnieje formalnie”

  http://alexjones.pl/aj/aj-swiat/aj-polityka-na-swiecie/item/36945-polska-52-stanem-stan%C3%B3w-zjednoczonych-z-cyklu-polska-istnieje-formalnie

  Welcome in Poland!

  http://polszczyznapowszednia.pl/2017/02/23/welcome-in-poland/

  POLSKA ,,MAŁPA”, CHCE BANANA – TO SOBIE KUPI U SZMULA, PO CENACH KOMERCYJNYCH!

  Te same produkty droższe w Polsce niż w Niemczech. Lidl tłumaczy

  https://tvn24bis.pl/z-kraju,74/lidl-tlumaczy-roznice-w-cenach-w-polskich-i-niemieckich-sklepach,792692.html

  ,,SPUTNIK” JUŻ TO WIE, A DO TUBYLCÓW JESZCZE TEN FAKT NIE DOCIERA!

  POLSKA REPUBLIKA BANANOWA – IV, V, VI… PRB.

  https://pl.sputniknews.com/opinie/201805258035208-sputnik-polska-republika-bananowa-eksport-rekord/

  Polska jest republiką bananową

  https://nczas.com/2014/04/12/polska-jest-republika-bananowa/

  ZAWSZE ODDAMY PO—LIN W ,,DOBRE RĘCE” – ZA KAŻDYM RAZEM MUSI TO BYĆ WIELKI MOCARZ!

  CZY POLSKĄ ŻĄDZĄ WARIACI? CZY ZDRAJCY?

  https://miziaforum.wordpress.com/2018/05/28/czy-polska-zadza-wariaci-czy-zdrajcy/

  PiS chce naprawdę oddać Polskę Żydom! Tajny dokument polskiego rządu potwierdza, że chcą oddawać 100 proc. majątków

  KTO RZĄDZI W US-RAJU, TO JUŻ WIEMY, A KTO SIĘ SZAROGĘSI W PO—LIN, TO O TYM FAKCIE NIE CHCEMY WIEDZIEĆ I JAK ZWYKLE – POLACY, NIC SIĘ NIE STAŁO.

  PiS chce naprawdę oddać Polskę Żydom! Tajny dokument polskiego rządu potwierdza, że chcą oddawać 100 proc. majątków

  https://nczas.com/2018/03/02/pis-chce-naprawde-oddac-polske-zydom-tajny-dokument-polskiego-rzadu-potwierdza-ze-chca-oddawac-100-proc-majatkow/

  Aaaaaaaaaaamen!

  Polubienie

 7. BU BU BU HA HA HA HA . GRZANEK MA COŚ NAPISAĆ DOBREGO O KLERZE ?
  TO JUŻ PRĘDZEJ CICIOLINIE WYROŚNIE WACEK ALBO MOJA BABA OBIAD MI UGOTUJE .

  ADMINEK KLER BĘDZIE NAJBARDZIEJ KASOWYM FILMEM W POLSCE .
  ADMINKU JAKIM TO CUDEM WSZAK RZĄDZI PIS . ONI BY TEGO NIE PRZEŻYLI BU BU HA HA HA .
  PAMIĘTAM JAK ZA RYŻEGO DZIECIAKÓW NA SILĘ WOZILI DO KINA NA FILM O NASZYM NOBLIŚCIE A Z 10 RAZY BYŁ W TV NADAWANY A JAKOŚ HITEM SIĘ NIE STAŁ.
  ADMINEK PRZYZNAJ SIĘ TWOJEGO WNUSIA TEŻ POWIEŻLI SIŁOWO NA FILM O GIEROJU CO TO KOMUNĘ OBALIŁ BU BU HA HA HA A ON NAWET SIĘ CIESZYŁ BO MU LEKCJA POLSKIEGO I MATMY UCIEKŁA
  BU BU HA HA HA .JAJCA !!!!!!!!!!!!

  Grzanek
  Podobno ty jesteś dobry, jako niedoszły redaktor WPS1, dałbyś jakiś sensowny tekst w obronie kleru.
  Kleru w sensie kleru kościelnego, a nie ,,Kleru” filmowego.
  Bo na ,,Litewskim przekręcie” też strasznie sobie po tamtejszym księdzu seksualnie niewyżytym strasznie sobie pokpiwali.
  Podobno ,,Kler” będzie najbardziej kasowym filmem w dziejach Polski.

  Polubienie

 8. Ad Juliusa

  Tak na prawdę to Rosjanie „Fort das Drumpf” i jakiejś tam jednej marnej brygady czołgów
  nie obawiają się.

  CZY SZWABY W OBWODZIE KALININGRADZKIM, TEŻ POSTAWIĄ WYRZUTNIE RAKIETOWE W OBRONIE SWOICH INTERESÓW PRZED US-RAJCAMI?

  Niemiecki system OPL tańszy niż Wisła i Narew?

  https://www.defence24.pl/niemiecki-system-opl-tanszy-niz-wisla-i-narew

  Niemiecka tarcza TLVS przyspiesza

  https://www.defence24.pl/niemiecka-tarcza-tlvs-przyspiesza

  JEST CZEGO BRONIĆ! Chi, chi, chi…

  Rosja tworzy w Kaliningradzie centrum produkcji aut

  http://wyborcza.pl/1,155287,11492490,Rosja_tworzy_w_Kaliningradzie_centrum_produkcji_aut.html?disableRedirects=true

  Rosja: BMW zbuduje zakłady produkcyjne w obwodzie kaliningradzkim. Niemiecki koncern potwierdza

  http://forsal.pl/artykuly/1104737,rosja-bmw-zbuduje-zaklady-produkcyjne-w-obwodzie-kaliningradzkim-niemiecki-koncern-potwierdza.html

  Daimler buduje pierwszą fabrykę w Rosji

  https://autokult.pl/29377,daimler-buduje-pierwsza-fabryke-w-rosj

  Oooooooooo, BĘDĄ TYSIĄCE MIEJSC PRACY DLA POLSKICH MUZINÓW!?

  Montaż autobusów Autosan w Kaliningradzie

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114873,650276.html

  Kaliningrad: Polska fabryka nad Pregołą

  http://www.portel.pl/gospodarka/kaliningrad-polska-fabryka-nad-pregola/15185

  JUŻ ZA KILKA CHWIL WYBUCHNIE: III, IV, V… WOJNA ŚWIATOWA! O TYM FAKCIE, WSZYSTKIE WRÓBELKI ĆWIERKAJĄ NA DACHACH! Cha, cha, cha…

  Hej!

  Polubienie

 9. W piątek odbyła się polska premiera „Kleru” Wojciecha Smarzowskiego, filmu, który ogromne emocje wywołał zanim jeszcze wszedł do kin. Rozmawialiśmy z widzami tuż po pokazie. – Ten film jest monumentalny – mówili.
  Emocje, które pojawiły się przed premierą filmu Smarzowskiego, po jego premierze tylko urosły. Ludzie wychodzili z kina poruszeni, często również przytłoczeni tym, co zobaczyli na ekranie. – Czuję się po nim zmęczona – przyznała jedna z kobiet.

   – Ten film jest po prostu monumentalny – usłyszeliśmy. – Film jest trochę przerysowany, ale artysta ma prawo przerysować obraz – stwierdziła jedna z pań.

  Znakomita część widzów zaznaczała w swoich wypowiedziach, że film jest o Kościele, nie o wierze. Nie obraził mnie ten film, ja nadal w Boga wierzę. Czy Kościół to zniesie? Nie wiem – powiedziała nam wychodząca z pokazu kobieta.

  – „Kler” wywoła ogromną dyskusje i dobrze, bo ona jest potrzebna – mówili widzowie. – To jest film nie tylko o Kościele, ale o wszystkich, którzy doszli wysoko. Podobne zdanie mam o politykach, biznesmenach. Taka jest polska rzeczywistość – przyznała inna.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23980622,pierwsze-reakcje-widzow-na-kler-smarzowskiego-taka-jest.html#BoxMTPPush
  dejtrejder 9 minut temu Oceniono 7 razy 7
  Mam nadzieję, że wkrótce nastąpi wielki upadek tej szkodliwej dla wszystkich ludzi instytucji. Czego sobie i państwu życzę. Pozdrawiam ludzi myślących.

  Odpowiedz
  pintonek
  Byłem w kinie z żoną. Chciał bym jak ona by film pokazywał tylko wizje autora ale czuje, że sporo w tym prawdy. Patologia.

  berek-oberek
  Ujawnił potworną prawdę o nas, mianowicie jakimi głupcami jesteśmy.
  mistermadmat
  Nie uczęszczać na ,,spotkania niedzielne,, , nie sponsorować , pilnować dzieci! , w szkole oponować dyrektora o zajęcia z religioznawstwa ,jeżeli będzie się stawiał żądać aby lekcje religii były pierwsze lub ostatnie w rozkładzie zajęć aby twoje dzieci nie musiały obcować z podejżanym osobnikiem ,dążyć do akcji obywatelskiej odnośnie likwidacji konkordatu..
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,23980622,pierwsze-reakcje-widzow-na-kler-smarzowskiego-taka-jest.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 10. adminek może się wybierzemy ja stawiam bilety , colę i chipsy .Co ty na to .Mozesz zabrać zonę .Moja nie pójdzie za cholerę ha ha ha .

  Polubienie

 11. coś tak czuję że będzie list biskupów niebawem odczytany w kościółkach żeby na ten szatański film nie chadzać bo będzie grzech a moja zona znowu będzie litanie za mnie odmawiać .Jejku drogi .

  Polubienie

 12. SSSSSSSSSSSS
  Nastąpi Zła Zmiana to film puszczą w TVP
  Mam nadzieję ze TNV nie przegapi takiej okazji i pierwszy pokaże ,,Kler”

  Polubienie

 13. Jakby ktoś z użytkowników tego portalu znał j. angielski to polecam wczorajszy tekst:
  The Evil Principle of Judeo-Christian faith
  http://markglogg.eu/?p=2431

  It is the Commentary/komentarz @2 to my unwelcome at “Mut zur Ethik” speech “Will the „G-d blessed” Criminals realize their OT Plan of World Dominion?” 4 tygodnie temu
  http://markglogg.eu/?p=2382

  (the Commentary/komentarz @1 – http://markglogg.eu/?p=2398
  „Deadly Dust – Depleted Uranium” (a film, 2007) as an example of „the greatest hoax of the twentieth century” (Jaworowski, 1994)
  można przeczytać także na http://sowa.blog.quicksnake.pl/Marek-Glogoczowski/Deadly-Dust-Depleted-Uranium-a-film-2007-as-an-example-of-the-greatest-hoax-of-the-twentieth-century-Jaworowski-1994)

  Polubienie

 14. A Gąsienica do tej pory mi nie odpisał na pytanie sprzed już chyba kilku wątków, czy był na Evereście (pod Everestem). 😦

  Polubienie

 15. SSSSSSSSSSSS
  …ja stawiam bilety , colę i chipsy…..

  Wąż się obżera cipsami i upija colą, a nam wciskał, że pije piwo po 20 zł za puszkę.
  Nie no wężu, co się z tobą dzieje, ja mam jeść cipsy zamiast ptasiego mleczka?

  Polubienie

 16. LUDZKA POPULACJA NA RÓŻNE SPOSOBY JEST ELIMINOWANA, PRZEZ RZĄDZĄCE SYJONISTYCZNE PARCHY. DYM DO WĘDZENIA JEST BARDZO SZKODLIWY DLA ZDROWIA, A PROMIENIOWANIE JEST CACY.

  Napromieniowanie żywności – kontrowersyjna metoda konserwacji coraz częściej stosowana na świecie

  https://zmianynaziemi.pl/wiadomosc/napromieniowanie-zywnosci-kontrowersyjna-metoda-konserwacji-coraz-czesciej-stosowana-swiec

  Napromieniona żywność zawsze „świeża i zdrowa”?

  http://ekotropiciel.pl/styl-zycia/eko-zdrowie/item/93-napromieniona-zywnosc-zawsze-swieza-i-zdrowa

  NA RAZIE DEBILE SIĘ WYCOFALI Z GŁUPIEJ USTAWKI.

  Zakaz tradycyjnego wędzenia wykreślony

  https://www.tygodnik-rolniczy.pl/articles/aktualnosci_/zakaz-tradycyjnego-wedzenia-wykreslony/

  NA ŚWIECIE PANUJE GŁÓD, WIĘC ,,DOBRE ŻARCIE” WYRZUCAMY NA ŚMIECI – SZKODA ŻEBY SIĘ MARNOWAŁO NA TALERZU U GOJA! NA ŚMIETNIKU CHYBA SZYBKO NIE ZGNIJE, JAK JEST DOBRZE NAPROMIENIOWANE?

  1,3 mld. ton żywności rocznie marnuje się na świecie

  https://www.deon.pl/wiadomosci/swiat/art,28852,1-3-mld-ton-zywnosci-rocznie-marnuje-sie-na-swiecie.html

  Głód na świecie- jego przyczyny i skutki

  https://sciaga.pl/tekst/85434-86-glod_na_swiecie_jego_przyczyny_i_skutki

  Dr. Kent Hovind: Elita planuje depopulacje ludzkości do 500 mln

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dr-kent-hovind-elita-planuje-depopulacje-ludzkosci-do-500-mln-wideo-2016-06

  Smacznego!

  Polubienie

 17. Podczas swojego przemówienia na Zgromadzeniu Ogólnym ONZ Trump po raz kolejny zarzucił Niemcom „całkowitą zależność od rosyjskich zasobów energetycznych”.

  W odpowiedzi Maas oświadczył, że przytoczone przez Trumpa „argumenty i fakty nie są prawdziwe” i że „nie ma żadnej zależności Niemiec od Rosji, a tym bardziej w kwestiach energetycznych”.
  Jednocześnie minister przypomniał, że niemiecki rząd uważa Nord Stream 2 przede wszystkim za projekt gospodarczy, a nie polityczny.
  ————————————–
  Oby im Ameryka nie pokazała swojego projektu rozwalenia tego projektu.

  Polubienie

 18. Kreśli się układ pod przewodnictwem Stanów Zjednoczonych, w którym Polska zajmuje istotne miejsce. Jest to alternatywa dla zbliżenia Berlina z Moskwą oraz presji Brukseli – twierdzi historyk prof. Mieczysław Ryba, wykładowca KUL i WSKSiM.

  Profesor Ryba był gościem Radia Maryja w programie „Aktualności dnia”. Ze słuchaczami podzielił się przewidywanymi skutkami spotkania prezydenta Andrzeja Dudy z Donaldem Trumpem. Zdaniem historyka w Europie kreśli się nowy układ sił,w którym Polska zajmuje strategiczne miejsce. Z jednej strony układu znajdują się Stany Zjednoczone wraz ze swymi sojusznikami, a z drugiej mamy do czynienia ze zbliżeniem niemiecko-rosyjskim. Nie bez znaczenia jest też rola Unii Europejskiej.

  Swoje informacje prof. Ryba oparł o przemówienie Donalda Trumpa wygłoszone na tegorocznym zjeździe ONZ w Nowym Jorku. – Wskazywanie na Polskę oczywiście w jakiś sposób świadczy, że jesteśmy w tej ich[Amerykanów – przyp. red.] perspektywie krajem istotnym, a to przede wszystkim dlatego, że Eurazja jest bardzo istotna w układance światowej, a na tym megakontynencie tworzą się różne układy geopolityczne i ten układ energetyczny, jaki się zacieśnia między Niemcami a Rosją jest niekorzystny nie tylko dla Europy Centralnej, ale jest postrzegany jako niekorzystny również z perspektywy Stanów Zjednoczonych – zaznaczył historyk.

  Zdaniem profesora, wypychanie Ameryki z tej układanki sił w Europie postrzegane jest przez USA jako bardzo niekorzystne. Historyk dodatkowo wskazał na istotne fragmenty przemówienia, w których Trump krytycznie odniósł się do polityki niemieckiej. Pokazuje to stopniowe krystalizowanie się układu sił w Europie.

  Prof. Ryba wskazał, że sojusz polsko-amerykański dał nam pewną swobodę działania w Europie Centralnej. Jego zdaniem, nie jesteśmy skazani na bezalternatywne rozwiązania. – Jeśli mówimy o Nord Stream, to zaraz mówimy o Międzymorzu, jeśli mówimy o gazie, to nie tylko myślimy o tym układzie niemiecko-rosyjskim, ale o możliwościach amerykańskich w tym zakresie. Jest cały szereg konkretnych tematów, które należałoby realizować, wykorzystując napięcie, które – wydaje się – potęguje się, a nie osłabia – przekonywał.

  Źródło: radiomaryja.pl

  Polubienie

 19. NIE NO ADMINEK WIDZĘ U CIEBIE NAGŁY ZWROT . NAWRÓCIŁEŚ SIĘ ? . TERAZ PEWNIE PO SPOWIEDZI I KOMUNII TRZEBA TU NA PORTALU PUBLIKOWAĆ TREŚCI Z RADIO MARYJA .
  A JEDNAK CUDA SIĘ ZDARZAJĄ . ZATWARDZIAŁY GRZESZNIK SIĘ NAWRACA.
  BU BU HA HA HA .
  CO TE WIERZĄCE KOBITY ROBIĄ Z TYMI CHŁOPAMI A ZWŁASZCZA Z ICH UMYSŁAMI . JESZCZE DO TEGO DOJDZIE ŻE MOJA BABA MNIE NAWRÓCI .

  http://www.radiomaryja.pl/

  Polubienie

 20. ALE SKORO WIĘKSZOŚĆ CHŁOPÓW TO TAKIE TYPY TO CZEMU TU SIĘ DZIWIĆ . DLA JAKIEJŚ PUSTEJ LALKI GOTOWY ODDAĆ ŻYCIE NAWET W POJEDYNKU HA HA HA .

  Polubienie

 21. I co teraz? Trump, czyli słoń w składzie porcelany

  Słoń w składzie porcelany, czyli Donald Trump w Europie

  https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/slon-w-skladzie-porcelany-czyli-donald-trump-w-europie/m6ch9b3

  Trump w składzie natowskiej porcelany

  https://www.wprost.pl/swiat/10138704/trump-w-skladzie-natowskiej-porcelany.html

  Cieszę się na tę wizytę jak na pobyt słonia w składzie porcelany.

  http://weekend.gazeta.pl/weekend/1,152121,21995791,donald-trump-odwiedzi-polske-ciesze-sie-na-te-wizyte-jak-na.html

  Hej!

  Polubienie

 22. NASTEPNE JAJCA KODOWE .
  TERAZ PREZESOWI NAWET ZAGLĄDAJĄ DO JAMY USTNEJ .
  SZKODA ŻE NIE WIDZIELI UZĘBIENIA SWOJEGO LIDERA SCHETYNIO ( TRZY ZĄBKI NA KRZYŻ ) DOPÓKI MU NIE ZROBIONO NOWYCH ZĄBKÓW ZA 50 TYSIĘCY ZŁOTYCH.
  BU BU HA HA HA .

  NO TO TERAZ DLA RÓWNOWAGI ZĄBKI SCHETYNIO PRZED OPERACJĄ U STOMATOLOGA .
  FUUUUUUUUUUUUUU ALE Z GĘBY MU MUSIAŁO CAPIĆ .NAWET MIĘTUSY NIE POMAGAŁY HA HA HA .
  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/schetyna-zrobil-sobie-zeby-ile-zaplacil/epxl3yn
  BU BU HA HA HA
  SSSSSSSSSSSSSSSSSS. JAJCA !!!!!!!!!!!!!!

  A NASZ KIKA PROFESOR JAKIE MA ZĄBKI ?
  HA HA HA

  Polubienie

 23. Niemcy są pod „okupacją amerykańską” ostatnio dość miękką a Herr Drumpf, jako potomek niemieckich emigrantów, robi wszystko zeby tę okupację zakończyć a pomoże mu w tym tzw. rząd polski domagając się prawie cały czas przeniesienia wojsk amerykańskich z Niemiec na teren Polski.I tym oto sposobem Niemcy po latach uwolnią się a Polacy przejmą na siebie ich rolę. Co to oznacza, mianowicie to, ze Żydzi którzy na Niemcach wymusili juz od roku 1945 prawie 300 miliardów dolarów wpłat na Holokaust SA, przystąpią do egzekwowania z Polski wydumanej ich własnośći z przed 1939 roku.

  Polubienie

 24. NIE NO KIKA PROFESORZE JA MYŚLAŁ ŻE TY SIĘ POCHWALISZ SWOIMI ZĄBKAMI WŁASNEMU CHOWU JAKIE CI NATURA DAŁA A TY SIĘ PROTEZĄ SZKIELETOWĄ CHWALISZ .
  JA TEŻ MOGĘ MIEĆ TAKĄ ZA 10 TYSIĘCY ALE WONSZYK MA CUDNE ZĄBKI BO NIE PIŁ COLI I NIE ŻARŁ SŁODYCZY BU BU HA HA HA
  NO PROFESOR MNIE ROZCZAROWAŁ HA HA HA
  JAJCA !!!!!!!!!!!!
  kika22 29 września 2018 o 5:31 PM
  A NASZ KIKA PROFESOR JAKIE MA ZĄBKI?

  Voilà Wonszyk!

  Nakręcana Szczęka z TakaPaka

  WIDZĘ KIKA ŻE TO JESZCZE JAKAS PLASTIKOWA PROTEZA SPONSOROWANA PRZEZ NFZ BU BU HA HA HA .
  TO NIE STAĆ CIĘ NA JAKĄS LEPSZĄ ?
  BU BU HA HA HA .
  TAKĄ TO NAWET SCHABOSZCZAKA NIE URYZIESZ NIE MÓWIĄC O SKÓRCE CHLEBA

  KIKA DOBRZE ŻEŚ TY NIE BABA BO PODCZAS PIESZCZOT W ODPOWIEDNIM MIEJSCU TA PROTEZA BY SIĘ POSYPAŁA
  BU BU HA HA HA . JAJCA !!!!!!!!!!!!!!!!!

  kika22 29 września 2018 o 5:31 PM
  A NASZ KIKA PROFESOR JAKIE MA ZĄBKI?

  Voilà Wonszyk!

  Nakręcana Szczęka z TakaPaka

  Polubienie

 25. TERAZ TROCHĘ POWAGI
  PEJSBUK SHAKOWANY . KTO MA KONTO NA PEJSIE POWINIE SIĘ NIECO MARTWIĆ . DANE SĄ RÓZNE ALE WYPŁYNEŁY DANE OSÓB W LICZBIE OD 50 DO 90 MLN LUDZI .

  coś niewyobrażalnego pejsatkowy facebook zaatakowany .Kto to zrobił ? kto smiał ? Kwinto i duńczyk i dwóch początkujących maechaników samochodowych jak nic bu bu ha ha ha . Czas na FutureNet ha ha ha .
  BU BU HA HA HA

  https://www.dailymail.co.uk/sciencetech/article-6219697/Facebook-reveals-security-incident-affecting-50-mln-users.html
  SSSSSSSSSSSSS

  Polubienie

 26. Izrael szuka pomocy ze strony Stanów Zjednoczonych, aby poradzić sobie z S-300.

  W Izraelu zbierają wszystkie dostępne informacje o tym, jak zneutralizować pracę S-300 aby samolot uniknął uderzenia.

  Te systemy obrony powietrznej, przekazywane Syrii przez Rosję, były od dawna przedmiotem badań wojskowych USA. Zachętą dla Izraela jest fakt, że S-300 został już sprzedany do 20 krajów, a jego parametry techniczne i częstotliwości pracy są dobrze znane. Wątpliwe jest jednak, czy Stany Zjednoczone są gotowe przekazać Izraelowi takie wrażliwe informacje i ujawnić słabości rosyjskiego systemu.
  Minister obrony narodowej Izraela Lieberman zagroził, że natychmiast zniszczy syryjskie S-300, gdy ta tylko zaatakuje izraelskie samoloty, ale próba zniszczenia tych systemów musi odbyć się z terenów spoza terytorium Syrii. Najprawdopodobniej izraelskie naziemne systemy rakietowe zostaną użyte do walki z S-300.
  Izraelscy eksperci twierdzą, że na Zachodzie, a zwłaszcza w Stanach Zjednoczonych, opracowano środki mające na celu zmniejszenie skuteczności S-300, jednocześnie izraelskie siły powietrzne przyznają, że od tej pory nie będą mogły wejść do syryjskiej przestrzeni powietrznej z ich wcześniejszą łatwością. Sugestia dotyczy również użycia niewidzialnego F-35 z USA.
  Przede wszystkim Tel Aviv oburzony jest faktem, że nawet w USA nikt nie chce ratować Izraela od S-300: Donald Trump milczał, a w Europie zareagowali na ten kryzys ze szczerą obojętnością. Wygląda na to, że teraz wszyscy z zainteresowaniem obserwują, jak Izrael wyjdzie z sytuacji, do której doprowadził z własnej winy.
  Izraelscy piloci mogą być pierwszymi testowanymi na rosyjskim systemie obrony powietrznej w prawdziwych warunkach bojowych.
  https://mirnov.ru/politika/voina-konflikty-bezopasnost/izrail-nameren-unichtozhit-s-300-raketnym-udarom.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 27. BEZ SENSU ZUPEŁNIE .
  IZRAEL I ŻYDZI RZĄDZĄ W USA I SZUKAJĄ TAM POMOCY ?
  GDZIE TU LOGIKA ?
  HA HA HA .
  PS W SUMIE IZRAEL I USA TO JEDNOŚĆ TZW USRAEL .
  WYSTARCZY ŻE OGON ZAMERDA A PIES WYKONA JEGO POLECENIE HA HA HA .
  julius 29 września 2018 o 7:52 PM
  Izrael szuka pomocy ze strony Stanów Zjednoczonych, aby poradzić sobie z S-300.

  Polubienie

 28. ZRESZTĄ JEST PROSTSZY SPOSÓB ABY SOBIE IZRAEL PORADZIŁ Z S- 300 WYSTARCZY ŻE ” BIBI ” PRZYJEDZIE DO MOSKWY I BARDZO ŁADNIE POPROSI PUTINA ABY TEN ZABIERAŁ TE S 300 Z SYRII W PIZ…….. U HA HA HA I PUTIN ZABIERZE NA PEWNO A POTEM SOBIE W GRUDNIU Z LAZAREM POŚWIĘTUJE CHANUKĘ HA HA HA .

  Polubienie

 29. WONSZ

  „KTO MA KONTO NA PEJSIE POWINIEN SIĘ NIECO MARTWIĆ”

  Wężu – tylko nieco?

  Muszą się martwić ci najzdolniejsi w przechwałkach, jak Urzędy Skarbowe zaczną pukać do ich drzwi, żeby to wszystko zweryfikować.
  Kretynów przecież nigdzie nie brakuje.

  Wężu – mam nadzieję, że Ty takich głupstw nie popełniłeś.
  A ponadto uważaj i na Amerykę tyle nie psiocz, bo już więcej tam na zarobek nie pojedziesz, jak to miało miejsce tu u mnie.
  Polecieli we dwóch do jakiejś roboty w NY i zaraz tym samym samolotem z powrotem do Warszawy wrócili, ale jaja – tyle przygotowań i pożegnań.

  Tak – że uważaj wężu i nie narzekaj na dobre USA, a pejszbuka i jemu podobne zabawki dawno powinieneś wyrzucić do kosza – naiwny dzieciaku!

  Wonszu, Ty wiesz, że ostatnio moja Iza rozszalała się. Teraz jeździ pięcioletnią Skodą Fabią, a ostatnio zażądało się jej nowe auto Nissan Juke i co jam mam biedny emeryt z tą moją babą począć. Może zaraz po powrocie z urlopu Tobie ją podrzucę na stałe z jej Skodą – będziesz miał wtedy dwie kobiety na stanie, Volvo i Skodę. Ha! Ha!

  Polubienie

 30. WONSZ

  Może to i dobra propozycja, bo moja Iza nie choruje na nadjordańskie gusła, jak Twoja baba, to dla równowagi miałbyś może spokój w domu, jak by się obie baby okładały co rusz!

  A Ty mógłbyś wówczas czmychać do Krościenka po tę trzecią, która co to do Ciebie SMS-y śle!

  Polubienie

 31. WONSZ

  Wiesz, ta moja Iza, to trzyma się mnie, jak rzep psiego ogona, ale ja się jej wcale nie dziwię.

  Ja dziadek 72 letni, to co jej tam najwięcej narobię?
  Co innego taki młody ogier, jak Ty, to narobi spustoszenia.
  A więc nie martw się – moja kobieta jest w dobrym stanie technicznym, ale wymagania ma – ho! ho! ho!

  Polubienie

 32. EDZIO MÓJ KOCHANY PEJSBUKA NIGDY NIE MIAŁEM .
  PO DRUGIE .
  JUŻ CI SIĘ IZA ZNUDZIŁA ŻE CHCESZ MI JĄ PODRZUCIĆ . LEDWO NACIĄGNĘŁA CIĘ NA BAHAMY I STROJE KĄPIELOWE ZA 6 TYSI A TY JUŻ CHCESZ WĘZUSIOWI JĄ ODDAWAĆ .
  NO TO TERAZ WIESZ ILE BABA NA STAŁE KOSZTUJE I JAK SIĘ WĘZUŚ MĘCZY .

  ALE TO JUŻ NIEDŁUGO . W GRUDNIU WYJAZD DO KROŚCIENKA I TAM DOPIERO SOBIE Z KOBITKĄ NOWĄ POBARASZKUJE A KTO WIE MOŻE NAWET NA BAHAMY POJEDZIEMY NA SYLWKA .

  EDZIO JAK JA BYM WZIĄŁ JESZCZE TWOJĄ IZĘ NA UTRZYMANIE TO NIC INNEGO TYLKO TO BY MNIE CZEKAŁO HA HA HA
  A JA MYSLAŁEM ŻE CHOCIAŻ TROCHĘ WĘZA LUBISZ I TEGO MU NIE ZYCZYSZ

  HA HA HA BU BU BU

  Wonszu, Ty wiesz, że ostatnio moja Iza rozszalała się. Teraz jeździ pięcioletnią Skodą Fabią, a ostatnio zażądało się jej nowe auto Nissan Juke i co jam mam biedny emeryt z tą moją babą począć. Może zaraz po powrocie z urlopu Tobie ją podrzucę na stałe z jej Skodą – będziesz miał wtedy dwie kobiety na stanie, Volvo i Skodę. Ha! Ha!

  Polubienie

 33. CO DO TYCH WYJAZDÓW I TU FAKT AUTENTYK .
  Z MOJEJ WSI POJECHAŁO DWÓCH KOLESI DO HISZPANII PSIOCZĄC NA POLSKĘ ŻE DOT EGO SYFU JUŻ NIE WRÓCĄ .
  DOJECHALI DO HISZPANII . ROBOTY NIE BYŁO . STALI SIĘ OFIARAMI OSZUSTA . PIENIEDZY PRZY ZOPIE NIET I WRACALI DO POLSKI PIESZO PRZEZ DWA TYGODNIE ŻYWIĄC SIĘ TYM CO URWALI PO POLACH JAKAŚ MARCHEWKA ITP .
  DOBRZE ŻE BYŁO LATO BU BU HA HA HA

  Polecieli we dwóch do jakiejś roboty w NY i zaraz tym samym samolotem z powrotem do Warszawy wrócili, ale jaja – tyle przygotowań i pożegnań.

  Polubienie

 34. EDZIO TY MNIE NIE MYL Z PRZEMKIEM KOLEGO BO JAK JUŻ ON RĘCZNĄ ROBOTĘ REKLAMUJE ŻE TO NIBY NAJTANIEJ .
  MAM TAKI NAWYK ZE SPACJĄ I TYLE BU BU HA HA
  A PO DRUGIE PO CO MI RĄCZKA? .
  CZY TAKI TULIPAN JAK JA POTRZEBUJE RĄCZKI ?
  RUSZ MÓZGOWNICE BU BU HA HA HA .
  EDZIO ZAZDROŚNIK

  Polubienie

 35. EDZIO DAJ SPOKÓJ GRZANKOWI . ON DZISIEJSZEJ NOCY PRZESTANIE BYĆ W KONCU 40 LETNIM PRAWICZKIEM . FAJNĄ BABKĘ PODERWAŁ JAK KUPOWAŁ TV A JAKA PIEKNA .
  MAM CHŁOP FARTA !!!!!!!!
  BU BU HA HA HA
  NO I TRZA MU SIĘ WYDEPILOWAĆ BO KOBICIE ZAROST MOCNO WADZI BU BU HA HA HA

  WONSZ

  A gdzie masz Grzanka, czyżbyś wysłał go gdzieś w teren poszukać coś do wychędożenia?

  Polubienie

 36. EDZIO DASZ RADĘ . MOJA BABA CODZIENNIE PRZYPROWADZA KOLEZANKI . PIERDZIELĄ O DUPIE MARYNI ALE DA RADĘ PRZEŻYĆ .
  CHYBA ZE 6 LAT TEMU TAKA JEDNA Z KOLEZANEK SIĘ DO MNIE PRZYSTAWIAŁA A TO ZARÓWKĘ JEJ PRZYKRĘC , RURY WYCZYŚĆ WDÓWKA .ALE BYŁA BRZYDKA I SPRAWA SIĘ RYPŁA
  BU BU HA HA HA .

  WONSZ

  Dziś moja Iza przyprowadziła swoją koleżankę i co ja mam biedny począć?

  Polubienie

 37. EDZIO TY MNIE KUZWA RATUJ .
  AKURAT PRZYSZŁY DWIE KOLEZANKI I Z MOJĄ BABĄ RÓZANIEC ODMAWIAJĄ .
  I KTO MA GORZEJ TY CZY JA ?
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 38. Edzio to Urban ten od rząd sam się wyzywi jeszcze żyje ?
  Przecież u Przemexa na blogu borejko dał parę zdjęć jak leży w trumnie .
  Borejko jajcarzy i jakąś lewiznę wkleja ha ha ha .

  Polubienie

 39. Ja pierd… ale te uszy to faktycznie mu się udały . No jak u słonia ha ha ha . Żeby u Urbacha wyczyścić woskowinę jak nic trzeba ładunek wybuchowy . Koszerny lekarz nawet biorący po 200 pln za wizytę nie pomoże bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 40. Edward ten facet piszący idiotyzmy na WPS1 u PAZIA też Edward nawiedzony chyba to raczej nie ty czy sobie tam u PAZIU jajca robisz że tak zapytam bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 41. Edward to było bardzo popularne imię w czasie wojny i po wojnie a więc Edwardów obrodziło .Dziś praktycznie zanikło .

  Polubienie

 42. i fajny komentarz ha ha ha

  Stary dziad a pokazuje rogi….moze chce sera na pierogi?😅😅😅😅😅
  Odpowiedz
  Ukryj odpowiedzi
  Jola Jola
  Jola Jola6 minut temu
  dobre , r o g a cz !

  Polubienie

 43. SSSS
  Wiesz wężu, jak ty tak lubisz kobiety, to załóż koło nowoczesnych gospodyń wiejskich, koło dobrych gospodyń, wiejski chór kobiecy, kółko różańcowe, albo Maryjne.
  Jednym słowem pod takim pozorem zrób sobie w domu babiniec.
  Później naucz je by przynosiły z sobą poczęstunki, ciasteczka i ciasta, nalewki i trunki i ani się spostrzeżesz jak będziesz miał harem.
  A później zaproś Grzanka, Przemka, Edwarda, Kikę, panów z WPS i Szczypiora, no i kogo tam jeszcze będziesz chciał.

  Polubienie

 44. WONSZ

  Właśnie wyglądam naszej Nany!

  *************************************
  Wężu!

  Piszesz to do mnie?
  „Edward ten facet piszący idiotyzmy na WPS1 u PAZIA też Edward nawiedzony chyba to raczej nie ty czy sobie tam u PAZIU jajca robisz że tak zapytam bu bu ha ha ha.”

  Wężu – a zgadnij?
  Oj słabo spostrzegawczy jesteś – skoro z Ciebie cienki śledczy, to ucz się dalej – ja nie będę Ci podpowiadał – lekko nie może być.

  Trzymaj się wężu!

  Polubienie

 45. BU BU HA HA HA

  ADMINEK CHYBA NIE MASZ NA MYŚLI TAKICH KOBITEK ?

  PRZEMKOWI BY PASOWAŁY NA 100% .
  TA KTÓRĄ JA POZNAŁEM W KROŚCIENKU JEST NAPRAWDĘ COOOLLLLLLLLLL .WUNDERBAR I JAKA LUZACKA I MIŁA !!!!!!!!!!!!!
  TAKIE KOBITKI SĄ CUDOWNE !!!!!!!!!!!!!!
  COOLLLLLLL
  JESZCZE COŚ TAM WSPOMINASZ O PANACH Z WPS . ADMINEK DAJ SOBIE SPOKÓJ .TO SĄ SZTYWNIAKI NIESAMOWITE A NIEBAWEM CZEKA ICH PEWNA WTOPA Z TĄ PARTIĄ TO LEPIEJ OMIJAĆ WPS I PAZIA KRÓLOWEJ Z DALEKA BO PAZIU BĘDZIE DOPIERO ZNERWICOWANY .
  TY ADMINKU CO INNEGO . NAPRAWDĘ FAJNY CHŁOPISKO .
  ADMINEK JAK CHLOP NIE LUBI KOBITEK TO CHYBA COŚ Z NIM NIE TAK HA HA HA !!!!!!!!
  ZOBACZ NASZ EDZIO MA SWOJĄ IZĘ TEŻ PEWNIE DROGĄ W UTRZYMANIU . GDYNY NIE ONA PEWNIE NIGDY BY NA BAHAMY NIE POJECHAŁ ANI NIE JADAŁ PYSZNYCH JAJECZNICZEK ZE SKWARUSZKAMI .
  MAJĄC 72 LATA BYCZKIEM JUŻ NIE JEST ALE W KOŃCU PIENIĄDZ MA TO SOBIE VIAGRĘ KUPI BU BU HA HA HA .

  Adm 30 września 2018 o 10:23 AM
  SSSS
  Wiesz wężu, jak ty tak lubisz kobiety, to załóż koło nowoczesnych gospodyń wiejskich, koło dobrych gospodyń, wiejski chór kobiecy, kółko różańcowe, albo Maryjne.
  Jednym słowem pod takim pozorem zrób sobie w domu babiniec.
  Później naucz je by przynosiły z sobą poczęstunki, ciasteczka i ciasta, nalewki i trunki i ani się spostrzeżesz jak będziesz miał harem.
  A później zaproś Grzanka, Przemka, Edwarda, Kikę, panów z WPS i Szczypiora, no i kogo tam jeszcze będziesz chciał.

  Polubienie

 46. WONSZ

  Pomysł Admina wcale nie jest taki zły – możesz założyć taki harem:

  Z miłą chęcią przyjadę do Ciebie.
  Do takiego sanatorium mogę przyjechać – tylko bez mojej Izy.

  Polubienie

 47. przemex

  Zasmuciłeś mnie chłopie.
  Ja zapodałem wężowi propozycję składu do jego prywatnego sanatorium, a Ty pogardzasz nim.

  „Nie interesują mnie eksponaty muzealne. „

  Polubienie

 48. Wiesz wężu, jak ty tak lubisz kobiety, to załóż koło nowoczesnych gospodyń wiejskich, koło dobrych gospodyń, wiejski chór kobiecy, kółko różańcowe, albo Maryjne.

  Chi, chi, chi…, KWADRATY RÓŻAŃCOWE, cha, cha, cha…

  ELIPSA GOSPODYŃ MIASTOWYCH? CO, JESZCZE TAKICH NIE MA?

  KOZY BECZĄ, LATKA LECĄ.

  Z tego, co mnie wiadomo, to Wonszyk jest na etapie budowy TRÓJKĄTÓW małżeńskich! Do budowy KÓŁEK jeszcze nie ma weny i za wiele sianka w postaci wirtualnych bitkoni. Chi, chi, chi…

  https://pl.wiktionary.org/wiki/wena

  Hejka!

  Polubienie

 49. EDWARD TY 72 LATA I HAREM CI SIĘ MARZY BU BU HA HA HA
  TO CHYBA TYLKO TAKI :

  TU BYS JESZCZE WYDOLIŁ
  BU BU HA HA .

  MI HAREM NIEPOTRZEBNY . WYSTARCZY MI JEDNA KOBITKA TYLKO ABY BYŁA NORMALNA BU BU HA HA HA BEZ PACIORKÓW I OGLĄDANIA TV TRWAM I CHYBA TAKĄ ZNALAZŁEM BU BU HA HA HA

  Edward 30 września 2018 o 11:53 AM

  WONSZ

  Pomysł Admina wcale nie jest taki zły – możesz założyć taki harem:

  Z miłą chęcią przyjadę do Ciebie.
  Do takiego sanatorium mogę przyjechać – tylko bez mojej Izy.

  Polubienie

 50. EDZIO CO TY MI TU PODAJESZ .
  MOJA ZNAJOMA NOWO POZNANA NIE JEST TAKA PRZY KOŚCI NO I STARSZA A TY MI TU JAKĄS 20 ZAPODAŁ I 150 KG ŻYWEJ WAGI BU BU HA HA . POOGLĄDAĆ TAKIE LUBIĘ ALE NA ZDJĘCIACH NIE W REALNYM ZYCIU .
  EDZIO SIŁY TO JA MAM WIECEJ OD CIEBIE I WYSPORTOWANY JESTEM ALE ENERGII JUZ NA TAKIE UGNIATANIE CIASTA NIE MAM A TY TYM BARDZIEJ .
  BU BU HA HA HA .

  Edward 30 września 2018 o 12:21 PM

  WONSZ

  Czy to czasem nie ta Twoja „Słodka Dręczycielka” z Krościenka?
  Ty podobno uwielbiasz takie klimaty?

  Polubienie

 51. POWIEM CI EDZIO DLA MNIE WIELKA POCHWAŁA ŻE SOBIE MNIE WYOBRAŻASZ BO JA CIEBIE ZA CHOLERĘ NIE MOGĘ WYOBRAZIĆ W ŚRODKU TEGO KOŁA CO PODAŁEŚ Z 2 MM MIKRUSKIEM KOLIBERKIEM .
  MUSIAŁBYŚ TYM NAGIM PANIOM WOKÓŁ DAĆ SUWMIARKĘ ABY ZMIERZYLI COŚ CO U CIEBIE JEST LICZONE NA MILIMETRY .
  BU BU HA HA HA

  Edward 30 września 2018 o 12:32 PM

  WONSZ

  Już sobie wyobrażam Ciebie bez slipek w środku tego koła gospodyń wiejskich?

  Polubienie

 52. No to wąż, jak z tym kołem?
  Sam nie podejmuj decyzji, zapytaj swojej żony.
  Przejdź się po wsi, popytaj inne kobiety.
  Jesteś niezdecydowany, czy przeciw?
  Popatrz co tracisz.

  Polubienie

 53. ADMINEK CHŁOPIE CZY TY OCZADZIAŁ . TY CHCESZ JAKIEŚ KOŁO NIEMORALNE TWORZYĆ PRZY TAKICH WARTOŚCIOWYCH I MORALNYCH LUDZIACH U WŁADZY BU BU HA HA HA
  JAJCA !!!!!!!!!!!
  ADMINEK ODPŁYNĄŁ !!!!!!!!!!!

  Adm 30 września 2018 o 1:11 PM
  No to wąż, jak z tym kołem?
  Sam nie podejmuj decyzji, zapytaj swojej żony.
  Przejdź się po wsi, popytaj inne kobiety.
  Jesteś niezdecydowany, czy przeciw?
  Popatrz co tracisz.

  Polubienie

 54. Wąż to nie musi być z wielkim hukiem i z fajerwerkami, tylko tak w małym gronie, za ogrodzeniem na terenie prywatnym, by władza w Warszawie nie wiedziała, na przykład w twojej w stodole.

  Polubienie

 55. ADMINKU KOCHANY TO JA TAKIEMU ZWOLENNIKOWI PIS JAK TY MUSZĘ TŁUMACZYĆ ŻE WŁADZA JEST WSZECHMOCNA I WYKRYJE WSZYSTKO .

  TERAZ NA POWAŻNIE . NASZ PRZEMEK TO TAKI NERWUSEK JAK PAZIU KRÓLOWEJ ALE MA BLOG SUPER I CIEKAWE SĄ TAM ARTYKUŁY .
  OTO JEDEN Z NICH .

  andrzej pisze:
  Wrzesień 29, 2018 o 9:02 pm
  Polska: kraj, który przestał istnieć bez wojny

  Gdy w 1974 roku I sekretarz KC PZPR Edward Gierek odbywał swoją zagraniczną podróż do USA celem wynegocjowania umowy na zakup licencji do produkcji kineskopów dla kolorowych telewizorów, przyjmowany był z szacunkiem i honorami.

  Polska Rzeczpospolita Ludowa traktowana była jako równorzędny partner, który zawiera umowy w swoim interesie.

  Edward Gierek był silnym i niezależnym przywódcą, a Stany Zjednoczone przyjęły nas jak radzieckich dygnitarzy. Zawarte umowy były zgodne z potrzebami i interesem narodowym.

  Podobnie rzecz miała się z kredytami. I sekretarz Edward Gierek zaciągał nie kredyty konsumpcyjne, ale kredyty inwestycyjne. Wybudowano za nie między innymi elektrownie, jak największa w Kozienicach czy ZEDO, Polska uzyskała dzięki temu niezależność energetyczną, powstały zakłady dziewiarski „Kalina”, ruszyła produkcja dywanów „Dywalin”, zaczęto wytwarzać odzież „Cotex”, zbudowano własną rafinerię ropy naftowej w Gdańsku i Port Północny oraz Naftoport, który operował za pomocą floty naszych polskich tankowców.

  Zaczęliśmy produkować także układy scalone i półprzewodniki w Naukowo-Produkcyjnym Centrum Półprzewodników w Warszawie, produkowaliśmy kombajny „Bizon”, autobusy „Jelcz”. Polska Rzeczpospolita Ludowa była krajem kopalni, hut, elektrociepłowni i przemysłu.

  Korporacyjny kapitał rządzi Stanami Zjednoczonymi. Ówczesny prezydent USA Gerald Rudolph Ford Jr., jak i obecny Donald Trump, to synowie kolejno magnatów przemysłu samochodowego oraz rynku nieruchomości.

  Ponieważ Polska Rzeczpospolita Ludowa była właścicielem swojego przemysłu i jej władze niezależnie poruszały się po światowej arenie politycznej, budując wielkość gospodarczą swojego kraju, de facto jako państwo stała się konkurencyjną „firmą” dla zachodnich korporacji.

  Nie trzeba było długo czekać aż CIA zaczęła sponsorować Solidarność, nastała era Pana prof. Leszka Balcerowicza, era prywatyzacji i długu publicznego.

  Iluzja PKB to jedyny logiczny wniosek, jaki się nasuwa średnio inteligentnemu ekonomiście. W III Rzeczpospolitej jest to iluzja powstała w oparciu o definicję PKB, która uwzględnia wartości wytworzone przez kapitał zagraniczny.

  I tu nasuwa się pytanie, w jaki sposób korporacje, które nie płacą podatków w Polsce, tylko w rajach podatkowych, i wyprowadzają od nas zyski, mają budować polski dobrobyt? Nie budują, brak wpływów z podatków zaś nakręca spiralę długów Skarbu Państwa.

  Pożyczamy i pożyczaliśmy od zachodnich banków, państw, i międzynarodowych zachodnich instytucji. Wygenerowany został dług, którego teoretyczną spłatę obliczamy w oparciu o iluzję PKB, czyli zagraniczny kapitał, który z Polski tylko wyprowadza zyski i nie płaci u nas podatków.

  Tymczasem państwo, które nie jest w stanie spłacać długów finansowo, oddaje swoje aktywa. Polska Grupa Zbrojeniowa, elektrownie, huty, Lasy Państwowe, kopalnie, złoża, grunty Skarbu Państwa to tylko przykłady aktywów do oddania w ramach długów.

  Na spotkaniu prezydentów Duda — Trump podpisano deklarację o „Narodowym i energetycznym bezpieczeństwie”. Na jej mocy w Polsce powstanie „Fort Trump”, czyli stała amerykańska baza wojskowa, podobnie surowce energetyczne zakupywane będą w Stanach Zjednoczonych.

  W Białym Domu polski prezydent Andrzej Duda przyjęty został na stojąco, bez krzesła i szacunku.

  Moi drodzy, jeśli ja użyczyłbym swojej działki innemu sąsiadowi, oczekiwałbym z tego pożytków, a nie opłat. Polska za „Fort Trump” będzie płaciła, zarówno za jego powstanie, jak i utrzymanie.

  Na koniec chciałbym zadać pytanie: „Czy w polskim interesie narodowym jest rzeczywiście ochrona wierzyciela, który nieuczciwą grą zniszczył polską gospodarkę?”. Nam się codziennie mówi, że tak dokładnie jest, a jak dla mnie Państwo Polskie jest okupowane, zrujnowane i przestało istnieć bez jednego wystrzału.

  Tomasz Dworczak
  Poglądy autora mogą być niezgodne ze stanowiskiem redakcji.
  https://pl.sputniknews.com

  Polubienie

 56. NO ZOBACZYĆ TY SIĘ JAK NASZ EDWARD 2 GODZINY TEMU ZNIKŁ JAK KAMFORA .
  NO NIC CHŁOPINA MUSI Z NIEDZIELI POBARABARZYĆ TROCHĘ ZE SWOJĄ IZUNIĄ.
  POWODZENIA KOLIBERKU .!!!!!!!!!!!!!!!!
  BĘDZIE DOBRZE I IZA BĘDZIE ZADOWOLONA
  TYLKO SIĘ NIE STRESUJ . SKUP SIĘ EDWARD . ZRÓB PRZED BARABARZENIEM MEDYTACJĘ I TWOJA IZUNIA BIĘDZIE HAPPY !!!!!!!!
  BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!
  CZEGO CI ŻYCZY WĄŻ .

  Polubienie

 57. SSSSSSSSSSSSS 30 września 2018 o 2:39 PM
  NO ZOBACZYĆ TY SIĘ JAK NASZ EDWARD 2 GODZINY TEMU ZNIKŁ JAK KAMFORA .

  WONSZ

  Ja nigdzie nie przepadłem.
  Razem z moją Izą byliśmy na przejażdżce rowerowej. Mieszkam blisko lasu, gdzie są fajne ścieżki rowerowe.
  Muszę wężu mieć kondycję długo, aby doczekać Twoich 70 rocznicy urodzin, może w końcu zaprosisz mnie na zdmuchnięcie świeczek na torcie.
  W prezencie dostaniesz od mnie 70 opakowań prezerwatyw i 70 sztuk niebieskich tabletek. Ha, ha!

  Polubienie

 58. SSSSSSSSSSSSS 30 września 2018 o 4:51 PM
  zeby mnie teraz jakiś pułkownik pochwalił .Ni chu….. nie ma żadnego ha ha ha .

  Panie Wężu … .
  Monitorujemy cały czas Pana aktywność na tym blogu, ale nie mamy większych uwag. A chwalić nie będziemy, bo to nie przedszkole.
  Dużo zdrowia Panie Wężu.

  Polubienie

 59. Jeszcze tylko jedno Panie Wężu.

  Obecnie Pana postawa jest poprawna. Widzę, że odpowiednio wyciąga Pan wnioski.

  Czołem!

  Polubienie

 60. Stephen Sigal został wybrany gubernatorem Kraju Przymorskim: lokalni politycy są zaniepokojeni nadchodzącymi zmianami.

  Agencje informacyjne z Primorsky Territorium informują, że wybory gubernatora zostały uznane za ważne, frekwencja w lokalach wyborczych wyniosła 40,4%. Po przetworzeniu 99% głosów, Steven Seagal prowadzi, zdobywając około 77,7% głosów.

  Wcześniej wiodące rosyjskie media donosiły, że aktor i specjalny przedstawiciel MSZ ds rosyjsko-amerykańskich stosunków humanitarnych Stephen Sigal ogłosił, że chce zostać gubernatorem Kraju Przymorskiego: „Zostanę nim z przyjemnością. Reprezentuję interesy prezydenta Putina” aktor odpowiedział na pytanie, czy chce przewodzić regionowi.

  Seagal, który otrzymał rosyjskie obywatelstwo w listopadzie 2016 r., powiedział, że jego przodkowie ze strony ojca pochodzili z tych terenów.
  https://cont.ws/@alex83s/1079183

  Polubienie

 61. His mother was of Dutch, English, and German ancestry, while his paternal grandparents were Russian Jews who immigrated to the U.S. He is also said to have Mongol heritage.

  Polubienie

 62. Seagal a to nie ten nasz ziomek Ryback czytaj rybak co to uratował świat likwidując całą furę terrorystów w pociągu .
  W sumie to chłop ma jaja .Zna sztuki walki .Tylko szkoda ze na starość tak zajebiście przytył . Putin powinien mu w Rosji zaaplikować jakąś dietę .

  Polubienie

 63. A gdzie zgubić kilogramy? .

  Tylko przy takiej robocie ale to Łukaszenka . Putin zdaje się nigdy przy żniwach nie robił .On woli ostatnio wyroby zbozowe izraelsko – usmańskie bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 64. I jak wywijanie ambarasów z babochłopami z Austrii to nie robota przy żniwach . Baćko to jest jednak gość a Putin pewnie nawet nie wie jak kosy używać .
  bu bu ha ha ha
  Jajca

  Polubienie

 65. Swoją drogą jakby Jelcyn był na takim weselisku to by poszło do gardziołka ze 3 flachy i 20 butelek piwa a potem klepanie kobitek po pupeczkach która by się nawinęła .
  A Putin ?
  Pełna kultura . Wypił najwyżej butelkę coli zjadł kanapkę z szynką i ze szczypiorkiem zatańczył i szlus .Gdzie on by tam kobitki po pupach klepał . ssssssssssss
  bu bu ha ha ha .jajca !!!!!!!!!!!!!!ssssssssssss

  Polubienie

 66. Edwardzie dziękuje za prezenty o ile dożyję bo to dziś można żyć a jutro bawić się z pięknymi diablicami .
  Gdybym dożył to taki koszt Edwardzie cię czeka bo liczę że jak publicznie napisałeś o takim wartościowym prezencie to mi go kupisz bo jesteś honorowy .

  Wydatek Edwarda dla wężyka na 70 urodziny :

  1. Viagra 70 sztuk = 70 X 100 złotych – 7 tysięcy złotych .
  2. gumki 70 sztuk po 20 złotych = 1400 złotych .
  W sumie dla mnie prezent 8400 złotych .
  Edwardzie gdy będę miał urodziny zgłoszę się do ciebie .
  Adminek nasz kochany świadkiem bu bu ha ha ha .

  Edward 30 września 2018 o 4:54 PM
  SSSSSSSSSSSSS 30 września 2018 o 2:39 PM
  NO ZOBACZYĆ TY SIĘ JAK NASZ EDWARD 2 GODZINY TEMU ZNIKŁ JAK KAMFORA .

  WONSZ

  Ja nigdzie nie przepadłem.
  Razem z moją Izą byliśmy na przejażdżce rowerowej. Mieszkam blisko lasu, gdzie są fajne ścieżki rowerowe.
  Muszę wężu mieć kondycję długo, aby doczekać Twoich 70 rocznicy urodzin, może w końcu zaprosisz mnie na zdmuchnięcie świeczek na torcie.
  W prezencie dostaniesz od mnie 70 opakowań prezerwatyw i 70 sztuk niebieskich tabletek. Ha, ha!

  Polubienie

 67. No fajny c łop ten Steven Seagal – wyraźnie Putin, zabezpiecza, aby Kraj Primorski z Władywostokiem nie przypadł Chińczykom ani komunistom (bo wygrywającego w wyborach przed kilkoma tygodniami, kandydata KPFR po prostu ‚”uwaliła odgórnie” Centralna Komisja Wyborcza na zlecenie Kremla, a zatem i samego Putany – Putina) Tylko Amerykanom, wiadomego pochodzenia, (czyli takim aktorom jak ten Reagan a potem Szwartzneger z Hollywoodu, którzy byli gubernatorami Kaliforni po drugiej stronie bajora o nazwie Pacyfik) ma przynadleżeć Syberia. I tyle z całej proputinowskiej, antysyjonistcznej gepolityki naszych kolegów z WPS1.:

  Polubienie

 68. Ot i w miarę dokładny życiorys nowego Gubernatora Rosji, wciąż jeszcze sięgającej do Pacyfiku:

  Życiorys[edytuj | edytuj kod]
  Wczesne lata[edytuj | edytuj kod]
  Jest synem Patricii (Irlandki) i nauczyciela matematyki stosowanej na Uniwersytecie w Berkeley, Stephana (rosyjskiego Żyda).

  Początki jego kariery nie są związane z filmem. W 1968 r. Seagal wyjechał do Japonii, gdzie pracował jako dziennikarz i nauczyciel języka angielskiego. Jednocześnie kształcił swoje umiejętności we wschodnich stylach walki i wkrótce otworzył w Japonii szkołę uczącą aikido. W życiu prywatnym, tak samo jak i w walce, był bardzo żywiołową osobą. Uwiódł Miyako Fujitani, córkę swego nauczyciela aikido, a gdy okazało się, że dziewczyna jest w ciąży, poślubił ją. Po 15 latach spędzonych w Japonii, rozwiódł się i wyjechał z kraju. Przez pewien czas podróżował po świecie.

  Kariera filmowa[edytuj | edytuj kod]
  W 1982 r. powrócił do Stanów Zjednoczonych i w Hollywood rozpoczął nauczanie karate[2]. Uczył także aktorów w Hollywood, między innymi Seana Connery’ego. Jego uczeń Michael Ovitz, szef agencji aktorskiej, zaaranżował spotkanie z właścicielami wytwórni „Warner Bros”, na którym Steven Seagal zaprezentował swoje predyspozycje, i w rezultacie otrzymał propozycję kontraktu[3]. Rok później zadebiutował przed kamerami rolą w filmie Nico, w którym partnerowała mu Sharon Stone[2]. Produkcja przyniosła aktorowi rozpoznawalność. W następnym filmie pt. Hard to Kill zagrał z modelką Kelly Le Brock, swoją trzecią żoną. Choć kolejne role nie przyniosły mu uznania w oczach krytyków, szybko umocniły jego pozycję jako odtwórcy postaci „twardych facetów” i obok takich gwiazd, jak Arnold Schwarzenegger, Jean-Claude Van Damme, Chuck Norris czy Sylwester Stallone, na stałe wszedł do światowej historii kina tzw. „filmów akcji”. W 1994 r. zadebiutował jako reżyser w filmie Na zabójczej ziemi, w którym zagrał także główną rolę. W późniejszym okresie został również producentem. Zrealizował m.in. film Liberator.

  Działalność muzyczna[edytuj | edytuj kod]
  Seagal podjął także działalność muzyczną. Nagrał dwa albumy: Songs from the Crystal Cave (2005) i Mojo Priest (2006). W 2006 r., wraz ze swoim zespołem Thunderbox, występował w Ameryce i Europie. 10 sierpnia 2014 roku zagrał koncert dla prorosyjskich separatystów na Krymie[4]. Nie wykluczył ubiegania się o rosyjskie obywatelstwo[5]. Współpracował z wieloma muzykami, takimi jak: James Burton, Vince Gill, Leon Russell, Taj Mahal, Richie Sambora i Delbert Maclinton.

  3 listopada 2016 prezydent Rosji Władimir Putin podpisał dekret przyznający Seagalowi obywatelstwo rosyjskie[6].

  Życie prywatne[edytuj | edytuj kod]
  Czterokrotnie żonaty. Jego pierwszą żoną w latach 1975-1986 była Miyako Fujitani, z którą ma dwójkę dzieci: Kentaro Seagal (ur. 1976) i Ayako Fujitani (ur. 1979). Drugą żoną aktora w latach 1984-1987 była Adrienne La Russa, małżeństwo anulowano. 5 września 1987 roku poślubił Kelly LeBrock, z którą ma trójkę dzieci – Annalizę (ur. 1987), Arissę (ur. 1993) i Dominicka (ur. 1990). Para rozwiodła się w 1996 roku. W 2009 roku zawarł związek małżeński z Erdenetuyą Batsukh, z którą ma jedno dziecko. Aktor ma także córkę Savannah (ur. 1996) z Arissą Wolf.

  Ukończył akademię policyjną[7]. Został zastępcą szeryfa w parafii Jefferson (odpowiednik hrabstwa) w Luizjanie[8]. Interesuje się buddyzmem tybetańskim. Oprócz sztuk walki poznawał także medycynę naturalną, między innymi akupunkturę i ziołolecznictwo.

  W 2016 roku otrzymał obywatelstwo serbskie i rosyjskie.

  Steven utworzył firmę Zhara Fight z siedzibą w Rosji, która będzie promowała wydarzenia na żywo – walki MMA i boks. 30 maja odbyła się impreza inauguracyjna w Vegas City Hall.[9]

  Polubienie

 69. Steven utworzył firmę Zhara Fight z siedzibą w Rosji, która będzie promowała wydarzenia na żywo – walki MMA i boks. 30 maja odbyła się impreza inauguracyjna w Vegas City Hall.[9]

  GĄSIENICO A NIE BĘDZIE MOŻE JAJEC W STYLU
  WRESTLINGU

  ALBO STRIPTIZU
  MNIAM MNIAM
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 70. WONSZ

  Moja Iza pracuje w dystrybucji leków i zdecydowanie taniej może mi to wszystko załatwić, tak że nie przejmuj się – na zbyt duże koszty nie naciągniesz mnie.
  Jeszcze coś dla Grzanka i Przemka dorzucę – oczywiście, jak znajdą sobie godne ich oczekiwań oblubienice, a nie jak Twoja, co to tylko różaniec w kółko klepie!

  Ps. Może Twoja modli się, jak żołnierz?

  Modlę się jak żołnierz. Wojciech Cejrowski

  https://rozaniec.info/modle-sie-jak-zolnierz-wojciech-cejrowski/

  Polubienie

 71. NIE NO JAJCA .
  ZESMY TU SIĘ OBAJ DOBRALI JAK DWA PÓŁDUPKI EDZIO . CZUJĘ ŻE W REALU BYSMY BYLI PRZYAJCIÓŁMI .
  CO DO PRZEMKA
  NA JEDNĄ CZY TRZY VIAGRY MNIE STAĆ . JAKBY CHCIAŁ CHĘTNIE PRZEMKOWI ZAFUNDUJE I ODDAM MU ZE SWOJEJ KRWAWICY ALE NAJPIERW NIECH ZROBI ECHO SERCA , EKG SERCA I POKAŻE NAM PRZEMEK RECEPTĘ OD LEKARZA .
  CO DO GRZANKA . PISAŁEM WCZORAJ . ON JUŻ KOBITKĘ NA DWORCU PKP ZAPOZNAŁ I WCZORAJ PRZESTAŁ BYĆ PRAWICZKIEM .
  PISAŁ DO MNIE WCZORAJ ŻE BYŁO CUDOWNIE W SOBOTNIĄ NOC . TYLKO MA ZAKWASY I UDA GO BOLĄ DLATEGO PRZEZ TYDZIEŃ NIC TUTAJ NIE NAPISZE .
  MA CHŁOPAK PARĘ BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!

  Edward 30 września 2018 o 8:58 PM

  WONSZ

  Moja Iza pracuje w dystrybucji leków i zdecydowanie taniej może mi to wszystko załatwić, tak że nie przejmuj się – na zbyt duże koszty nie naciągniesz mnie.
  Jeszcze coś dla Grzanka i Przemka dorzucę – oczywiście, jak znajdą sobie godne ich oczekiwań oblubienice, a nie jak Twoja, co to tylko różaniec w kółko klepie!

  Ps. Może Twoja modli się, jak żołnierz?

  Modlę się jak żołnierz. Wojciech Cejrowski

  Polubienie

 72. MOJA BABA SIĘ MODLI JAK PRLOWSKA ZABAWKA NAKRĘCONA NA KLUCZYK . BYŁY EDZIO TAKIE ZABAWKI JAK SAM WIESZ.
  DO GRUDNIA NIEDALEKO . TO DOPIERO SIĘ W KROŚCIENKU ZABAWIĘ . TRZA KORZYSTAĆ Z ZYCIA BU BU HA HA HA .

  oczywiście, jak znajdą sobie godne ich oczekiwań oblubienice, a nie jak Twoja, co to tylko różaniec w kółko klepie!

  Polubienie

 73. Że te ruskie ludziska mają tyle cierpliwości na te rządy Putina. Co te generały robią – śpią?
  Rzuca im jakieś ochłapy, a żydzi zajmują kluczowe pozycje w Rosji.
  Za Jelcyna było nachalnie, a teraz na spokojnie!
  Tam dzieje się coraz gorzej, co doskonali widać i słychać.
  Na WPS mogą czekać na prorosyjskie, narodowe ruchy Kremla jeszcze wiele kadencji i tak raczej nie doczekają się.
  W Rosji musi przyjść ktoś z jajami, jak Stalin, który pogoni to całe tatałajstwo. Innej opcji nie widzę. Kropka!

  Generały niech dalej śpią, żeby nie obudzili się z ręką w nocniku!

  Polubienie

 74. … „ON JUŻ KOBITKĘ NA DWORCU PKP ZAPOZNAŁ I WCZORAJ PRZESTAŁ BYĆ PRAWICZKIEM .
  PISAŁ DO MNIE WCZORAJ ŻE BYŁO CUDOWNIE W SOBOTNIĄ NOC. TYLKO MA ZAKWASY I UDA GO BOLĄ DLATEGO PRZEZ TYDZIEŃ NIC TUTAJ NIE NAPISZE.” …

  WONSZ

  Trzeba było Grzankowi powiedzieć, by nie robił tego na stojaka i jeszcze w ciasnym kiblu dworcowym. Dlatego go uda teraz bolą.
  Nie masz dla niego serca Wężu!

  Polubienie

 75. ZGADZAM SIĘ A PAZIU CIĄGLE PRZY NADZIEI NIEZŁOMNY FAN PUTINA . NIE POWIEM PARĘ LAT TEMU NAWET PAZIOWI PRZYKLASNĄŁEM PIERWSZYM JEDNAK DZWONKIEM ALARMOWYM BYŁY TE CHANUKI. PRZYJAZNIE Z LAZAREM .
  A JAK JUŻ ROZKIMIŁEM TEMAT BARDZO POZYTYWNEGO STOSUNKU PUTINA DO KRYPTOWALUT ( SPOTKANIE PRZY KAWIE Z BUTERINEM ) . NA SYBERII WŁASNIE POWSTAŁA KOPALNIA BITCOINA , ROZBUDOWA INFRASTRUKTURY KRYPTO ( NA MS MOZNA JUZ BYŁO KUPIĆ OBIAD , WYNAJĄC POKOJ ZA BITCOINA ) .
  DOSZEDŁEM DO JEDNEGO WNIOSKU .
  NIE BRATKU PUTANIE Z CIEBIE ŻADEN GIEROJ BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!!!!

  Edward 30 września 2018 o 9:12 PM

  Że te ruskie ludziska mają tyle cierpliwości na te rządy Putina. Co te generały robią – śpią?
  Rzuca im jakieś ochłapy, a żydzi zajmują kluczowe pozycje w Rosji.
  Za Jelcyna było nachalnie, a teraz na spokojnie!
  Tam dzieje się coraz gorzej, co doskonali widać i słychać.
  Na WPS mogą czekać na prorosyjskie, narodowe ruchy Kremla jeszcze wiele kadencji i tak raczej nie doczekają się.
  W Rosji musi przyjść ktoś z jajami, jak Stalin, który pogoni to całe tatałajstwo. Innej opcji nie widzę. Kropka!

  Generały niech dalej śpią, żeby nie obudzili się z ręką w nocniku!

  Polubienie

 76. EDWARD ALE GRZANEK TO ROBIŁ NA STRASZNIE TWARDYM WYRKU JESZCZE Z LAT 50 .PRZECIEŻ SAM PISAŁ ZE JEST JESZCZE NA DOROBKU .
  NIE BĘDĘ MU PRZECIEŻ SPONSOROWAŁ ŁÓZKA WODNEGO ZA 5 TYSI . CZY JA ROTSCHILD JESTEM ?
  CHŁOPAK MŁODY ZA PARĘ DNI BĘDZIE ZDROWY JAK KOMBAJN BIZON
  BU BU HA HA HA .

  Edward 30 września 2018 o 9:19 PM

  Trzeba było Grzankowi powiedzieć, by nie robił tego na stojaka i jeszcze w ciasnym kiblu dworcowym. Dlatego go uda teraz bolą.
  Nie masz dla niego serca Wężu!

  Polubienie

 77. NA POWAZNIE TERAZ
  SYTUACJA JEST BARDZO ZŁA . NBP PODOBNO KUPUJE TONY ZŁOTA . BANKSTERZY PUŚCILI FARBĘ I PRZEPOWIADAJĄ OGROMNY KRYZYS NA 2020 ROK .
  CZY NASZ PROFESOR KIKA W TYM TEMACIE COŚ WYSZPERAŁ ?
  BO JA TROCHĘ SZPERAŁEM I IDĄ CIEZKIE CZASY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 78. SSSSSSSSSSSSS
  Co ciebie złoto interesuje? Chcesz porzucić bit konia i przesiąść się na złoto?
  Jak masz jaką kasę to kup ziemię, najlepiej rolną w okolicy miasta. Bierz dopłaty, po latach podzielisz na działki budowlane.

  Polubienie

 79. ADMINEK NAPISZĘ CI KRÓTKO .
  CZYSTYM IDIOTYZMEM CHYBA NIE ZNANYM NA SKALĘ ŚWIATOWĄ JEST POKAZYWANIE JEDNEGO I TEGO SAMEGO MECZU NA JEDNOCZEŚNIE CZTERECH KANAŁACH . PRZYKŁAD KLASYCZNEGO DEBILIZMU POŁĄCZONEGO Z WYŁĄCZONYM MYŚLENIEM .
  PO DRUGIE . SIATKĘ OGLĄDAM WIELE LAT ALE TAK BEZNADZIEJNEGO TURNIEJU Z NISKIM POZIOMEM NIE OGLĄDAŁEM DAWNO .
  W SUMIE WIDZIAŁEM TYLKO DWA SPOTKANIA I DAŁEM SOBIE SPOKÓJ Z OGLĄDANIEM TEGO DZIADOSTWA .
  PO TRZECIE . Z TEGO CO SIĘ DOCZYTAŁEM . MAŁO LUDZI TEN TURNIEJ NA ŚWIECIE OGLĄDAŁO . NIE CIESZYŁ SIĘ ZAINTERESOWANIEM .
  PO CZWARTE . KLUCZEM BYŁO UGRANIE CZEGOŚ W CZERWCU U PUTINA BO TO BYŁ NAJBARDZIEJ PRESTIŻOWY TURNIEJ .
  PO PIĄTE .
  PEWNA NINA BRYLUJĄCA U PAZIA KRÓLOWEJ NAPISAŁA ŻE POLACY PRZEGRALI W ROSJI BO TO BYŁ SPISEK ŻYDOWSKI .
  NO TO CO TERAZ NINA NAPISZĘ .?
  PEWNIE ŻE ŻYDZI CHCIELI SIĘ ZREHABILITOWAĆ BU BU HA HA HA .

  PO OSTATNIEMU . ADMINEK COŚ TY SIĘ TAK TYM GÓWNEM PODNIECIŁ . PRZECIEŻ SAM PISZESZ ŻE TY ŻADNYCH PIŁEK , SKOKÓW NIE OGLĄDASZ BO ZA OGLĄDANIE TEGO GÓWNA NIKT CI NIE PŁACI HA HA HA .

  Adm 30 września 2018 o 11:06 PM
  MŚ siatkówka. Brazylia – Polska. JESTEŚMY MISTRZAMI ŚWIATA!
  Czy to prawda?

  Polubienie

 80. ADMINEK NA POWAŻNIE SKORO BANKSTERZY TRĄBIĄ ŻE ZBLIŻA SIĘ POTĘZNY KRYZYS FINANSOWY W DODATKU NBP KUPIŁ SPORE ILOŚCI ZŁOTA TO CHYBA DOBRZE TO NIE WRÓŻY .
  PO DRUGIE ADMINECZKU .
  W ŻADNE BIZNESY SIĘ NIE BAWIĘ . PO CO MI TO? . TERAZ TRZEBA DOBRZE SIĘ ODŻYWIAĆ I RUCH ABY DŁUŻEJ POŻYĆ .
  W PIĄTEK BYŁ POGRZEB MOJEGO LEKARZA RODZINNEGO . MŁODA KOBIETA PO 60 MOGŁA JESZCZE POŻYĆ . CZTERY MIESIĄCE TEMU ZACHOROWAŁA NA RAKA I TYDZIEŃ TEMU ZMARŁA .

  TAKŻE WIDZISZ ADMINKU . JA SIĘ NAPRACOWAŁ . WOLĘ TERAZ POJECHAĆ W ZIMIE W GÓRY . POROZMAWIAĆ Z FAJNĄ KOBITKĄ WYPIĆ Z NIĄ KAWĘ , HERBATĘ ZJEŚĆ OBIAD .POŚMIAĆ SIĘ A WSZYSTKO BEZ LITANII , RÓŻAŃCÓW I TV TRWAM .
  CZEGO CHCIEĆ WIĘCEJ . PÓKI MAM JESZCZE KOŃSKIE ZDROWIE .

  Adm 30 września 2018 o 11:02 PM
  SSSSSSSSSSSSS
  Co ciebie złoto interesuje? Chcesz porzucić bit konia i przesiąść się na złoto?
  Jak masz jaką kasę to kup ziemię, najlepiej rolną w okolicy miasta. Bierz dopłaty, po latach podzielisz na działki budowlane.

  Polubienie

 81. Zblizają się wybory moze to złoto potrzebne na 500 plus a i seniorom trza rzucić kilo krakowskiej . Sam adminek policzył ze dostanie tysiaka za free od PIS
  ha ha ha .

  Polubienie

 82. Enrico Palazzo20 godzin temu
  Złoto w Angli to zastaw ,stopy procentowe od pożyczek w góre?,trzeba zwiększyc zastaw .Na krzywy ryj nic nie pożyczą….Potrzebne to złoto Polsce jak „rybie ręcznik”,no chyba że zaczną produkować olbrzymie ilośći „Gold Waser”
  Odpowiedz 1
  Ukryj odpowiedzi
  Michał Wancerz
  Michał Wancerz14 godzin temu
  Nie potrzebne nam zloto? A czym sie placi podczas wojny? Zlotowkami? Kto ci przyjmie walute kraju ktory zaraz przestanie istniec? Prawda jest taka, ze jesli Rosja i Chiny skupuja zloto to ja tez bym skupowal.
  Odpowiedz
  Enrico Palazzo
  Enrico Palazzo14 godzin temu
  Bogate Chiny owszem kupują bo mają ogromne nadwyżki w handlu,Rosja z innych powodów.Ale to mocarstwa! Polska jest zadłużona i jeżeli kupuje to po prostu jest zmuszona złożyc depozyt.
  Odpowiedz
  Michał Wancerz
  Michał Wancerz9 godzin temu
  O jakich ty depozytach czlowieku tu opowiadasz? Mozesz nazawaz ten depozyt o ktorym mowisz? Anglia, Wlochy, Hiszpania sa o wiele bardziej zadluzone niz Polska i zadluzaja sie szybciej a zadne z tych panstw nie kupuje zlota. Od kiedy to obligacje (bo rozumiem ze o tym mowisz odnoszac sie do stop procentowych) sa zastawione zlotem gdziekolwiek na swiecie?
  A Rosja i Chiny przygotowuja sie na zmiane systemu monetarnego na swiecie i upadek dolara. Najprawdopodobniej beda chcialy stworzyc swoja wlasna walute do rozliczen miedzynarodowych i depozytow. Powrot do waluty podpartej zlotem a wiec nie mozliwej do dodrukowania i rozwodnienia jej wartosci to koniecznosc. A ten kto kontroluje taka walute kontroluje swiat. Tak jak USA kontrolowalo go petrodolarem.
  Pokaż mniej
  Odpowiedz
  Enrico Palazzo
  Enrico Palazzo8 godzin temu
  Zadaj sobie pytanie po co bankowi NBP to złoto…do czego to ma służyć ,bo chyba nie do bicia monet obiegowych

  Polubienie

 83. Grzanku to było jajcarzenie tak na poważnie .Co o tym myslisz twoim fachowym okiem zostawiając już na boku barabarzenie i kobitki .
  Swoją drogą .Własnie 5 minut temu odczytałem od niej sms że jeżeli bliżej się poznamy to zaprasza mnie do siebie abym ją odwiedził w Zielonej Górze alez daleko uffffffffff .

  Polubienie

 84. bu bu ha ha ha

  grzanek 1 października 2018 o 8:40 AM
  A może… to właśnie ową kozę Edziu sobie tak nazwał i uznał za żonę? 😮

  Polubienie

  grzanek 1 października 2018 o 8:40 AM
  Olaboga wężu kogoś ty nam tu sprowadził 😉

  Polubienie

 85. W SUMIE TO EDZIU TO TAKI SAM JAJCARZ JAK JA .
  ALE GRZANKU MASZ JUŻ SPOKÓJ . 1 PAZDZIERNIK A WIĘC EDEK ZE SWOJĄ KOBIETĄ W DRODZE JUŻ NA BAHAMY I ZE 3 TYGODNIE GO NIE BĘDZIE .

  Polubienie

 86. Lotniskowiec Rosvelt i irańska gwardia narodowa

  Iranian TV aired footage showing a March encounter when the USS Theodore Roosevelt was shadowed by a pack of fast attack craft apparently manned by the Islamic Republic’s elite Revolutionary Guards.
  The camera, said to be installed on a nearby Iranian vessel, captures the USS Roosevelt, a Nimitz-class aircraft carrier, as well as her escort ship traversing waters of the Straits of Hormuz. Multiple Revolutionary Guard speedboats are seen closing in on the US carrier while an American helicopter is seen cruising over the area.

  Some activity may be spotted on Roosevelt’s upper deck, with another helicopter preparing to take off. The video was part of an Iranian documentary on the encounter that took place on March 21 in Persian Gulf waters.
  ……
  więcej na
  https://www.rt.com/news/439970-iran-us-carrier-video/

  Polubienie

 87. NIE WIEM JAK TY ADMINKU ALE JA MAM DZIWNE PRZECZUCIE ŻE ALBO TEN TRUMP ROZWALI TEN ŚWIAT ALBO ON KOŃCA KADENCJI NIE WYTRZYMA I GO USUNĄ TZW IMPEACHMENTEM.
  SWOJĄ DROGĄ AMERYKANIE JUZ TYCH PREZYDENTÓW TROCHĘ MIELI ALE TEN TRUMP TO CHYBA NAJWIĘKSZY PRZYGŁUP BU BU HA HA HA . ON BY SIĘ NAWET W III RP NAWET NA WÓJTA NIE NADAŁ BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 88. SSSSSSSSSSSSS
  Bankierzy niegłupi ludek, wszędzie mają swoje wtyczki, w końcu politycy też korzystają z banków. Jak zatem bankier liczy się z kryzysem to już warto się nad tym zastanowić. Szojgu i rosyjscy generałowie są wściekli, jeden z nich mówi do Putina
  – jak długo jeszcze te sukinsyny będą nas bezkarnie mordować?
  Inny dodaje– albo zaczniemy odpowiadać, albo ty Putin pójdziesz do diabła
  Trzeci na to –walić Putina. Za mordę i won z Kremla.
  No i Putinowi jego szpiegi donoszą co się w sztabach i w wojsku dzieje. Putin teraz jest miedzy ruskim młotem i izraelsko amerykańskim kowadłem.
  Jak pisałem wlazł w syryjskie gówno i wyjścia nima.
  Nieboraczek
  Amerykańcy i Żydzi kombinują jak dalej rusków rolować, ruski zaczynają się coraz bardziej stawiać i szykuje się starcie, czyli kryzys.
  Szojgu drugi po Putinie herszt, też pewnie coś kombinuje i zapewne mniej z Putinem, a więcej ze swoimi kumplami generałami.
  Jak Syria, Izrael i spory kawał Morza Śródziemnego ma być pod rosyjskimi bateriami zwanymi S–300, to kryzys musi być, bo coś tam może wypalić czy to w Izrael, czy we francuską fregatę, czy w amerykański lotniskowiec.
  W końcu żołnierz syryjski, czy rosyjski może nacisnąć nie ten guzik i S–300 poszybuje i coś lub kogoś zlikwiduje.
  Oj będzie kryzys, będzie, z resztą i tak jest, tylko niektórzy o tym nie wiedzą.

  Polubienie

 89. bu bu ha ha ha .
  Na sołtysa się nadaje ha ha ha . Podatki by po ludziach zbierał .

  grzanek 1 października 2018 o 9:18 AM
  Bo to jest urodzony sołtys

  Polubienie

 90. SSSSSSSSSSSSSS
  Ja się wężu tobie nie dziwię, że Trump ci nie pasuje.
  Też podejrzewam, że może źle skończyć, ale najpierw przymuszą go by zrobił z Rosją porządek w Syrii i z Niemcami które zaczynają się zbyt kumać z ruską, ropą, ruskim gazem i z samym Putinem.
  Syria niby wyzwolona od terrorystów którzy się przenieśli na zaproszenie Merkel do Europy głównie Włoch, Francji i Niemiec.


  Macron i jego kolesie, na razie bez noży, granatników i karabinów M16

  Jak zostaną przez Amerykanów ponownie wyposażeni w swoje ulubione zabawki do zabijania to i Europę rozwalą, w pierwszym rzędzie Niemcy.

  Wężu kto tobie wówczas wypłacać będzie emeryturę?
  Dobrze radzę, kup ziemię, posadzisz sobie ziemniaczki, z głodu nie umrzesz.

  Polubienie

 91. Masz rację adminku ale Putin sam sobie nagrabił bo albo rybka albo pipka .Nie można mieć i tego i tego . Z jednej strony kreował się na patriotę a to organizacja olimpiady czy MŚ na pewno od Jelcyna jest o niebo lepszy .Z drugiej strony romansidła z kryptowalutami , świętowanie Hanuki jakieś tańce na głupkowatym weselu .
  Zaraz wszelkiej maści cwaniaki w typie PAZIA KRÓLOWEJ największego znawcy się odezwą i powiedzą a bo gówno wy wiecie o Rosji .Takim krajem trzeba umiejętnie rządzić .
  Mnie wystarczy tylko obserwacja żeby wiedzieć że Putin to żaden mąż stanu .Zwykły lawirant między stronami aby żadnej nie podpaść .
  Edward miał wczoraj rację że tym krajem musi rządzić facet z jajami .Odważny z charakterem ale czy Putin taki jest ?
  Odwagę jedynie wykazał jak parę dziewczyn z Pussy Riot wysłał na Sybir .Tyle jego odwagi .

  Polubienie

 92. ADMINEK TY WIESZ ILE JA MAM NA OGRODZIE , KARTOFLI , CEBULI , MARCHWI ( NIE WSZYSTKO MI POKRADLI ) JESZCZE TOBIE MOGĘ WYSŁAĆ .
  W KWESTII EMERYTURY .
  MOŻE MNIE NOWA ZNAJOMA UTRZYMA HA HA HA . MAM ODŁOŻONE NA CZARNĄ GODZINĘ . WIELE MI NIE POTRZEBA !!!!!!!!!!! HA HA HA .

  Wężu kto tobie wówczas wypłacać będzie emeryturę?
  Dobrze radzę, kup ziemię, posadzisz sobie ziemniaczki, z głodu nie umrzesz.

  Polubienie

 93. A PO MIESIĄCU U PRZEMEXA NA BLOGU POJAWIŁ SIĘ KAZ I MNIE ZBANOWAŁ . NA 8 WPISÓW NIE PRZESZEDŁ ŻADEN .
  AMERYKANSKI DEMOKRATA HA HA HA !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 94. WONSZ

  Jeszcze nie wyjechałem, dziś dopiero jest 01.10!
  Mówiłem, że w październiku, a dziś mamy dopiero pierwszy dzień tego miesiąca.
  Oj Wężu czytaj uważnie!

  To Grzanuś gdzie był Wężu?
  Mówiłeś, że był gdzieś na seksowaniu?

  Wężu, dzisiaj znów muszę wyjechać z moją Izą na zakupy, a więc dopiero gdzieś około dwudziestej napiszę tu coś.
  Polacy mistrzem świata, to Ty pewnie masz kaca dziś – co?
  Szkoda tylko Serbów, że ulegli Jankesom. Nawet te nasze redaktorzyny nie potrafili qrwa zachować bezstronności, tylko kibicowali USmańcom. Dało to się wyczuć, pomyleni ludzie.

  Ps. Tam do Zielonej Góry to nie jedź Wężu, bo blisko granicy z Reichem, a tam wyposzczonych kozojebców na pęczki, których Makrela zaprosiła – jeszcze by i Ciebie wydmuchali bez ściągania slipów! Ha! ha! ha!

  Polubienie

 95. Grzanek

  Słuchaj Grzanuś, może powiem Izie, żeby wybrała dla Ciebie ze dwie pary seksownych slipów.
  Wiesz – ona ma gust, a jak kobieta Ci wybierze, to będziesz wyglądał i miał branie w nich, niczym Bond.

  Polubienie

 96. EDZIO JA PIERDZIELĘ DO 20.00 NA ZAKUPACH . TO CO TA TWOJA IZA BĘDZIE KUPOWAĆ ? JA ZE SWOJĄ BABĄ JAK JADĘ NA ZAKUPY TO NAJWYŻEJ NA 3 GODZINY A I TO DO MARKETU NIE WCHODZĘ BO BYM TAM OSZALAŁ PRZY BABIE ROBIĄCEJ ZAKUPY Z CIĄGŁYMI PYTANIAMI A CZY TA KIECKA MI SIĘ PODOBA CZY NIE ?
  A WIĘC DAJE PORTFEL Z SIANKIEM I NIECH BABA KUPUJE SAMA .
  ALE U CIEBIE EDWARDZIE ZAKUPY AŻ DO 20.00 .
  MNIE BY PO TAKICH ZAKUPACH DO TWOREK WYWIEZLI BU BU HA HA HA.
  EDWARD KOBITA CI DZIŚ ZOSTAWI W KOSZERNYM MARKECIE Z 9 TYSIĘCY ZŁOTYCH BU BU HA HA HA
  A TOBIE COŚ KUPI EDWARDZIE ?
  PEWNIE KAWA INKA CI WYSTARCZY HA HA HA .

  CO DO KOZOJEBCÓW . TO PRAWDZIWE HARRY POTTERY MUSZĄ BYĆ . DMUCHAĆ BEZ ŚCIĄGANIA SLIPÓW . TO MUSIELI ICH TEGO NAUCZYĆ W JAKIŚ SŁUZBACH HA HA HA

  Ps. Tam do Zielonej Góry to nie jedź Wężu, bo blisko granicy z Reichem, a tam wyposzczonych kozojebców na pęczki, których Makrela zaprosiła – jeszcze by i Ciebie wydmuchali bez ściągania slipów! Ha! ha! ha!

  Polubienie

 97. EDZIO KUP COŚ TAKIEGO ALE MASZ SIANKO BO TO PRAWIE 3 DYCHY KOSZTUJE HA HA HA .SWOJĄ DROGĄ PARĘ DLA SIEBIE TEZ MÓGŁBYŚ SOBIE KUPIĆ .
  TWOJA IZA W NOCY PO PROSTU Z ROZKOSZY BY OSZALAŁA BU BU HA HA HA .
  https://allegro.pl/14-m-hit-2018-seksowne-bokserki-meskie-pas-33-cm-i7563425338.html

  Edward 1 października 2018 o 10:31 AM

  Grzanek

  Słuchaj Grzanuś, może powiem Izie, żeby wybrała dla Ciebie ze dwie pary seksownych slipów.
  Wiesz – ona ma gust, a jak kobieta Ci wybierze, to będziesz wyglądał i miał branie w nich, niczym Bond.

  Polubienie

 98. WONSZ

  Skarżyłeś się wcześniej, że banują Ciebie u Przemka?

  Słuchaj Wężu, a może Ty brykasz tam bez slipek z puszką piwa w ręce, to co mają z Tobą chłopaki zrobić – nie mają wyjścia?

  Polubienie

 99. CO SIĘ ODWLECZE, TO NIE UCIECZE.

  Globalne zadłużenie wzrasta

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/rynki-finansowe/globalne-zadluzenie-wzrasta/

  Historyczny rekord zadłużenia świata. Każdy z nas średnio winny jest 30 tys. dol.

  https://businessinsider.com.pl/finanse/makroekonomia/dlug-swiata-wzrosl-do-233-bln-dol/yp7rnvw

  Światowe zadłużenie najwyższe od II wojny światowej. Bomba z opóźnionym zapłonem

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zadluzenie-dlug-panstw-niskie-stopy,177,0,2401201.html

  Prawdziwe zadłużenie Polski wyszło na jaw – 276% PKB!

  https://rekinfinansow.pl/prawdziwe-zadluzenie-polski/

  Aaaaaaaaamen!

  Polubienie

 100. Adminek weż tu takich kobitek nie wklejaj .W końcu czytelnikami twojego forum są prawiczki co to piczki nie widzieli na oczy .Padną chłopaki na zawał jak piczkę zobaczą ha ha ha bu bu bu .

  94 lata .kto tyle żyje !!!!!!!!!!!!!!!!! osiągniecie duże !!!!!!!!!!!!
  U nas jak dożyjesz do setki koszerni dają jednorazową nagrodę w wysokosci 4000 złotych bu bu ha ha ha

  Edwarda widziano z Izą w Rossmanie jak kupował dezodoranty w sztyfcie pod pachy potem w lidlu mrożone pierogi i kopytka w liczbie sztuk 200 . Co na tych Bahamach jakaś Albania Envera Hoxha jest ha ha ha

  Polubienie

 101. Oglądalność filmu „Kler” w pierwszy weekend po premierze pobiła absolutny rekord. Do kin poszło ponad 935 tys. osób.

  A ile do spowiedzi?

  Polubienie

 102. Adminku nie ciesz się .Tą frekwencję pewnie nabijają kodziarze i tutaj bratku chyba powinieneś ich pochwalić chociaż raz bu bu ha ha ha .
  Z drugiej strony jak ktoś nie pójdzie do kina to może mu PIS zafunduje jakiś voucher do zwiedzania myśliwców F – 16 o wartości 100 złotych oraz darmowy bilet pendolino i darmową zagrychę w postaci hamburgera i loda oraz frytek gdy następnym razem przyjedzie Trumpek do Polski
  Bu bu ha ha ha .Jajca .
  Adminek piszesz się? .Wszak ty lubisz PIS i zobacz ile byś dostał prezentów i to tylko dlatego żebyś zbojkotował ten podły film
  bu bu ha ha ha .
  I jeszcze żona by ci w nagrodę upichciła jakąś galaretę w ramach wyjątku od diety
  bu bu ha ha ha !!!!!!!!!!!!!!

  Adm 1 października 2018 o 5:03 PM
  Oglądalność filmu „
  Kler” w pierwszy weekend po premierze pobiła absolutny rekord. Do kin poszło ponad 935 tys. osób.
  A ile do spowiedzi?

  Polubienie

 103. JEDNO JEST PEWNE .
  NASZEGO EDWARDA JEGO UKOCHANA IZA WYKOŃCZY ZAKUPAMI PRZED WYJAZDEM NA BAHAMY . CHŁOPINA JAK DOTRWA DO WYJAZDU TO BĘDZIE WYMĘCZONY I SCHUDNIE PRZEZ TE ZAKUPY ZE 20 KG .
  DO CZEGO TE BABY DOPROWADZAJĄ
  BU BU HA HA HA
  !!!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 104. BU BU HA HA
  EDWARD TAKIE PYTANIE . NIE OBRAŻ SIĘ
  TO MOŻE NIE TWOJA IZUNIA PO PONIEDZIAŁKOWYCH ZAKUPACH ?
  BU BU HA HA HA
  ZRUJNUJE CIĘ !!!!!!!!

  Polubienie

 105. Wężu twojej kobitkę co ją tak oplotłeś, to Edward pewnie nie widział.

  Teraz to dopiero będzie ci zazdrościł.

  Wąż to ma klawe życie,
  leży na kobicie.

  Polubienie

 106. NIE ADMINKU TO ZEŚ SIĘ POSTARAŁ . KOBITKA JAK MALINKA . W SAM RAZ DLA WĘZUSIA . MNIAM MNIAM . O WIELKI PERUNIE 8 CUD ŚWIATA .!!!!!!!!!!!!!!
  EDWARDA IZUNIA NAWET SIĘ NIE UMYWA BU BU HA HA HA .
  ALE JAZDA !!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 107. SSSSSSS
  Zobaczysz, że jak Edward wróci z Izą po 20:00 z zakupów, to zaniemówi z wrażenia.
  Wężu ona cię tak pieści za twoje jabłuszka?
  Teraz wiem dla czego złodzieje tak się pchają do twojego sadu.

  Polubienie

 108. NO TO NASZ EDZIO BĘDZIE NAPRAWDĘ NOCOWAŁ W CAREFOUR .WSPÓLCZUJE CHŁOPU .
  EDZIO TAM MASZ DUŻO TOWARU I CAŁĄ NOC PRZED SOBĄ .
  KUPA SŁODYCZY , KAWY , SALCESONU , ZWYCZAJNEJ , PODGARDŁA , NÓZEK ŚWIŃSKICH , JABŁUSZKA I BANANY I WSZYSTKO ZA FREE BU BU HA HA HA

  BU BU HA HA HA

  Polubienie

 109. Russia using world’s largest military planes to deliver S-300 system to Syria The Times of Israel19:37 Mon, 01 Oct

  Chechen leader ridicules US threats to impose naval blockade on Russia RT10:49 Mon, 01 Oct

  The US Military-Industrial Complex’s Worst Nightmare: The S-300 May Destroy & Expose The F-35 Zero Hedge (Weblog)04:54 Mon, 01 Oct

  Russia will monitor air traffic in Israel, Saudi Arabia, Europe from Syria Middle East Monitor14:32 Mon, 01 Oct

  Russian Mig-31 spotted with a mystery weapon that could be a nightmare for the US military Business Insider UK20:18 Mon, 01 Oct

  Is Russia developing air-launched satellite killer? PHOTO of mystery missile test sparks theory RT17:13 Mon, 01 Oct

  Ballistic Revenge: WATCH Iran Wipe Out Terrorist Ringleaders in Syria Sputnik12:00 Mon, 01 Oct

  Kremlin promises to respond if US interfere with Russian trade in Middle East UAWire22:45 Mon, 01 Oct

  Polubienie

 110. To oznacza, że wszyscy ci, którzy dzisiaj płacą raty kredytowe – dla przykładu – w wysokości 1500 zł, za rok będą płacić raty w wysokości 1800 zł (a może i znacznie więcej). Wzrost stóp procentowych połączeniu ze wzrostem bezrobocia, dla wielu ludzi, którzy już teraz są zakredytowani „pod korek”, może oznaczać śmiertelne zagrożenie. Ich ewentualna masowa niewypłacalność będzie miała gigantyczne znaczenie dla stabilności całego systemu finansowego w Polsce.

  http://niewygodne.info.pl/artykul9/04566-Zadluzamy-sie-pod-korek-a-rzad-nie-widzi-problemu.htm

  Polubienie

 111. No wężu nie wiem jak tobie, ale mnie trochę łyso, że ostatnio określałem PZ jako nerwusa. Jeśli to była choroba, a nie wypadek, to wszystko staje się zrozumiałe. R.I.P. Pani Prezesowa. [‚]

  Polubienie

 112. GRZANKU KOCHANY JA SAM NAWET NIE WIEM CZY DO JUTRA DOŻYJĘ BO MOGĘ RYPNĄĆ NA WYLEW CZY ZAWAŁ I MNIE NIE MA . PÓKI CO CISNIENIE NA POZIOMIE 130 / 85 ZADOWALAJĄCE .
  PISAŁEM JUŻ PARĘ DNI TEMU ŻE MÓJ LEKARZ RODZINNY . BARDZO DOBRY LEKARZ MIŁA LEKARKA ZACHOROWAŁA 4 MIESIĄCE TEMU NA RAKA I W PIĄTEK BYŁ POGRZEB .
  PAZIEM OD DAWIEN DAWNA BYŁ NERWUSKIEM . NAPRAWDĘ MU WSPÓŁCZUJĘ . PISAĆ TAM KONDOLENCJI U NIEGO NIE BĘDĘ BO TO NIE RZECZ W PISANIU . WCZORAJ W NOCY ZAUWAŻYŁEM TĄ INFORMACJĘ .
  WSPÓŁCZUJĘ NAPRAWDĘ PAZIOWI . POZDRAWIAM GRZANECZKA .
  JAK JA BYM RYPNĄŁ W KALENDARZ . CO TA MOJA BABA BY ZROBIŁA . BRANIA JUŻ W TYM WIEKU RACZEJ BY NIE MIAŁA BO 20 LATKĄ NIE JEST . CO JEJ TAM PO MNIE ZOSTANIE JAKBY CO .

  grzanek 2 października 2018 o 7:51 AM
  No wężu nie wiem jak tobie, ale mnie trochę łyso, że ostatnio określałem PZ jako nerwusa. Jeśli to była choroba, a nie wypadek, to wszystko staje się zrozumiałe. R.I.P. Pani Prezesowa. [‚]

  Polubienie

 113. Wężu nie strasz! Jak to w kalendarz? Przecież dopiero co się przed Edziem chwaliłeś że masz świetną kondycję, także zawał czy wylew chyba jednak ci jeszcze nie grożą, nie histeryzujmy. 😉

  Polubienie

 114. NIBY MAM GRZANECZKU . DZIŚ OD 5.45 BIEG . ODŻYWIANIE TYLKO JOGURCIKI BEZTŁUSZCZOWE OGÓLNIE COŚ W TEN DESEŃ ALE JAK LUDZIE UMIERAJĄ I TO PRZECIEŻ NIE STARZY TO RÓZNE MYSLI CZŁOWIEKA NACHODZĄ

  grzanek 2 października 2018 o 8:07 AM
  Wężu nie strasz! Jak to w kalendarz? Przecież dopiero co się przed Edziem chwaliłeś że masz świetną kondycję, także zawał czy wylew chyba jednak ci jeszcze nie grożą, nie histeryzujmy.

  Polubienie

 115. W SUMIE 3 MIESIĄCE TEMU DOSTAŁEM BEZWZGLĘDNY ZAKAZ PICIA PIWA NO MOŻE JEDNO W TYGODNIU I FAKTYCZNIE LEPIEJ SIĘ CZUJĘ . JAK PISZĘ TU ZE PIJĘ DUŻO BROWARKÓW TO JAJCARZE PO PROSTU HA HA HA . NAJWYŻEJ 1 W TYGODNIU HA HA HA .

  Polubienie

 116. EDWARD CHŁOPIE WSTAWAJ PO NOCCE W TYM CAREFOUR BO JAK OTWORZĄ TO CIĘ NA KOPACH STAMTĄD WYNIOSĄ .
  EDZIO W SUMIE NOCOWAŁEŚ CAŁĄ NOC TYM MARKECIE TO PEWNIE JAKIEJŚ KASZANKI , KRAKOWSKIEJ , BOCZUSIU ŻEŚ POPRÓBOWAŁ .
  DOBRE BYŁO ?
  NO WIDZĘ EDWARD ZE TY TE ZAKUPY WCZORAJ FAKTYCZNIE NA MAXA ROBIŁ ?
  HA HA HA
  TWOJA IZA PALCE LIZAĆ !!!!!!!

  Polubienie

 117. Fragment artykułu Striełkowa
  Tak właściwie to logicznym krokiem byłoby „podzielenie” tych ziem, które z woli losu (a przede wszystkim z woli Stalina, tak znienawidzonego na Ukrainie i w Polsce), przeszły do ​​ukraińskiej SRR po drugiej wojnie światowej. Oddać historycznie należące ziemie do Polski, scedować terytoria etnicznie węgierskie i etnicznie słowackie na Węgry i Słowację.
  Nadal można pomóc w stworzeniu niezależnego państwa narodowego Rusinów, o którym od ponad wieku śni rosyjska inteligencja.

  Jeśli jednak teoretycznie możliwe jest osiągnięcie porozumienia z Węgrami i Słowakami (u władzy w obu państwach teraz całkowicie zdrowe siły polityczne broniące ich interesów narodowych), to jest inna kwestia – Warszawa … zastąpiła swoje narodowe interesy niewolniczą zależnością od Stanów Zjednoczonych. Zwiększając Polskę kosztem zachodniej części byłej Ukrainy, możemy zaryzykować, ze jej zachowanie będzie coraz bardziej bezczelne i zintensyfikuje się jako wróg, który dostrzeże ustępstwo wobec ich interesów narodowych – jako słabość i wolę (wszystko od tej samej wielowiekowej złej zazdrości wobec Rosji – jako „ukradzenie szans Polski na własne imperium „), ale bardziej wrogo. (Choć obiektywnie, we współczesnym świecie Rosji i Polski nie ma nic szczególnego co mogłoby dzielić te narody, moglibyśmy dobrze zbudować dobrosąsiedzkie stosunki, a nawet dojść do organiczonego, korzystnego dla obu stron sojuszu, aby zachować i wzmocnić słowiański rdzeń narodowy).
  Podkreślam raz jeszcze – takie argumenty są teraz „czysto teoretyczne” – podczas gdy nieustannie wycofujemy się (zarówno na frontach zewnętrznych, jak i wewnętrznych).

  Komentarz „APN Północ-Zachód”: Pomysł podzielenia Ukrainy między sąsiednimi krajami ma kilka lat, zalecany przez Eduarda Limonowa, a na ostatnim kongresie partii „Inna Rosja” został sformułowany w formie deklaracji. Kreml jest obecnie zdecydowany to zrobić, ale temat jest aktywnie dyskutowany przez patriotyczną opinię publiczną. A opinia Stirełkowa tutaj jest bardzo ważna.
  http://www.apn-spb.ru/opinions/article29019.htm

  Polubienie

 118. Pełnomocnik twórcy kultowego „Wiedźmina” przesłał do CD Projekt wezwanie do zapłaty 60 mln zł. Powodem żądań ma być sukces gry stworzonej przez studio.
  Andrzej Sapkowski domaga się od CD Projekt, największej polskiej firmy produkującej gry, 60 mln zł. Jak wynika z oficjalnego komunikatu opublikowanego przez spółkę pełnomocnik autora kultowego „Wiedźmina” powołuje się na art. 44 ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Mówi on, że „w  razie rażącej dysproporcji między wynagrodzeniem twórcy a korzyściami nabywcy autorskich praw majątkowych lub licencjobiorcy, twórca może żądać stosownego podwyższenia wynagrodzenia przez sąd.”

  Bo gra okazała się sukcesem 
  W piśmie od pełnomocnika czytamy, że właściwe wynagrodzenie dla Andrzeja Sapkowskiego powinno wynosić 6 proc. osiągniętych zysków. 
  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,23992011,andrzej-sapkowski-sprzedal-prawa-do-wiedzmina-za-35-tys-zl.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 119. Ciekawe co by powiedział Waldi Pastuszka, bo on deklaruje, że praw autorskich nie uznaje, ale jakby tak chodziło o jego kasę, to może ćwierkałby z innego klucza?

  Polubienie

 120. julius
  Podobno napływają do nas Ukraińcy pracować, zarabiać, dorabiać się i być może nawet się osiedlać.
  Od żony wiem, że się wspomagają, że trzymają się razem, że są grzeczni w kontaktach z Polakami i że mówią po polsku choć ze swoim akcentem.
  W Internecie natomiast można znaleźć ostrzeżenia, że są dla nas zagrożeniem, że to banderowcy.
  A może to potomkowie osiadłych na Ukrainie Polaków, tych co po wojnie z jakichś względów nie przesiedlili się do Polski tak jak moi teście.
  Czy przyłączenie do Polski Lwowa, Stanisławowa, Winnicy i innych ziem dawnej Rzeczypospolitej Obojga Narodów byłoby możliwe i korzystne dla Polski nie mam zdania.
  Może tak, a może znów byłyby wojny z Ukraińcami, a z drugiej strony napór Niemiec na ziemie zachodnie i dawne Prusy Wschodnie.
  Musielibyśmy mieć mocne gwarancie militarne i polityczne naszych granic zachodnich ze strony Rosji. Bez takich gwarancji niech zostanie tak jak jest.

  Polubienie

 121. GRZANEK WALDEK DOSTAJE ORGAZMU JAK MÓWI O GOSPODARCE BEZ PIENIĄDZA ALE KASĘ Z ZUS KTÓRA MU PRZYCHODZI NA KONTO CO 30 DNI CZULE PRZYTULA .
  GDZIE TU KONSEKWENCJA ?
  BU BU HA HA
  ADMINEK JAK CI TE BANDEROWCY DUPĘ WYCIOREM PRZECZYSZCZĄ TO INACZEJ BĘDZIESZ PIAŁ
  BU BU HA HA HA
  JAJCA!!!!!!!

  POZA TYM ADMINEK . CO TY WIESZ O UKRAIŃCACH ? TO JA W KOŃCU MIESZKAM W POLSCE B . MIESIĄC TEMU JECHAŁEM TAXI I KTO MNIE WIÓZŁ ?
  UKRAINKA
  BU BU HA HA HA

  grzanek 2 października 2018 o 10:19 AM
  Ciekawe co by powiedział Waldi Pastuszka, bo on deklaruje, że praw autorskich nie uznaje, ale jakby tak chodziło o jego kasę, to może ćwierkałby z innego klucza?

  Polubienie

 122. ADMINEK MOŻE BYŚ JESZCZE BANDEROWCOM JAKIŚ POBYT W SZCZAWNICY ZAFUNDOWAŁ ALE ZE SWOICH PIENIĄŻKÓW WŁĄCZNIE Z PICIEM PYSZNEJ WODY Z KUBECZKA .
  ONI JUŻ TU CHYBA ZA PINOKIA MOCNO SIĘ BYCZYLI LIŻĄC RANY PO MAJDANIE W NAJLEPSZYCH SANATORIACH A ZA CZYJE SIANKO? .MOŻE PODATNIKÓW? BU BU HA HA HA .JAJCA !!!!!!!!

  Polubienie

 123. @Wąż
  POZA TYM ADMINEK . CO TY WIESZ O UKRAIŃCACH ? TO JA W KOŃCU MIESZKAM W POLSCE B
  Wężu, obawiam się, że to jest od dawna nieaktualne i nieistotne. U nas na ‚ścianie zachodniej’ chochłów tyle samo albo i więcej jak u was. Na każdej budowie w ZG słychać ukraiński i to nie od wczoraj, ale od roku, dwóch czy więcej. Możliwe, że jadą aż tak daleko, bo mają tu jakichś krewnych (Akcja Wisła), dlatego ci nasi ‚zachodni’ raczej nie są życzliwie do Polaków usposobieni, chyba jedynie na pokaz. Tak sądzę.

  Polubienie

 124. WYBACZ GRZANKU ALE NIE WIEDZIAŁEM ŻE U WAS NA ZACHODZIE TYLE SAMO ” CHOCHŁÓW ” CO U NAS NA WSCHODZIE .
  ALEŻ SIĘ ROZMNAŻAJĄ !!!!!!!!!!!!!!!!

  grzanek 2 października 2018 o 10:44 AM
  @Wąż
  POZA TYM ADMINEK . CO TY WIESZ O UKRAIŃCACH ? TO JA W KOŃCU MIESZKAM W POLSCE B
  Wężu, obawiam się, że to jest od dawna nieaktualne i nieistotne. U nas na ‚ścianie zachodniej’ chochłów tyle samo albo i więcej jak u was. Na każdej budowie w ZG słychać ukraiński i to nie od wczoraj, ale od roku, dwóch czy więcej. Możliwe, że jadą aż tak daleko, bo mają tu jakichś krewnych (Akcja Wisła), dlatego ci nasi ‚zachodni’ raczej nie są życzliwie do Polaków usposobieni, chyba jedynie na pokaz. Tak sądzę.

  Polubienie

 125. SSSSSSSSSSSSS 2 października 2018 o 8:47 AM
  NIBY MAM GRZANECZKU . DZIŚ OD 5.45 BIEG . ODŻYWIANIE TYLKO JOGURCIKI BEZTŁUSZCZOWE, KASZANKA,PODGARDLANA,BOCZEK,TORCIK CZEKOLADOWY, RUSKIE PIEROGI,PĄCZKI,LODY, CAPPUCCINO OGÓLNIE COŚ W TEN DESEŃ NAJLEPIEJ ŚWIEŻUTKIE PROSTO Z PRZECENY ALE JAK LUDZIE UMIERAJĄ I TO PRZECIEŻ NIE STARZY TO RÓZNE MYSLI CZŁOWIEKA NACHODZĄ

  Polubienie

 126. SSSSSSSSSSSSS
  MIESIĄC TEMU JECHAŁEM TAXI I KTO MNIE WIÓZŁ ?
  UKRAINKA

  No i o co ci wąż chodzi, czy o to że cię nie zgwałciła, choć miałeś ochotę?

  Polubienie

 127. ADMINEK PRZYJACIELU WĘŻYK CHCIAŁ ABY GO UKRAINKA ZGWAŁCIŁA ?
  ADMINKU DROGI A OD KIEDY WĄŻ PRAGNIE ZŁAPAĆ WIEWIÓRA . TY WIESZ JAKIE SĄ TERAZ DROGIE WIZYTY U SEXUOLOGÓW A LEKI ?
  BU BU HA HA HA .

  Adm 2 października 2018 o 12:09 PM
  SSSSSSSSSSSSS
  MIESIĄC TEMU JECHAŁEM TAXI I KTO MNIE WIÓZŁ ?
  UKRAINKA

  No i o co ci wąż chodzi, czy o to że cię nie zgwałciła, choć miałeś ochotę?

  Polubienie

 128. PO DRUGIE UKRAINKI MI SIĘ PO PROSTU NIE PODOBAJĄ ALE TO RZECZ GUSTU BO ADMINKU NAJWIĘCEJ WITAMINY MAJĄ :

  A ADMINEK NAM TUTAJ OD RANA ROBI MARKETING PROUKRAIŃSKI
  BU BU HA HA HA

  Polubienie

 129. JAK KODZIARZY BOLI ŻE CHLEB PODROŻAŁ . OJ JAK IM NA CHLEBEK BIEDAKOM BRAKUJE BU BU HA HA HA !!!!!!!!! JAK ZA TUSIA ICH LIDER PIERD… A CO MNIE OBCHODZI WZROST CEN PALIW TO CICHO SIEDZIELI HA HA HA .
  JAJCA PISOWO – KODOWE U GÓRY !!!!!!!!!!!!!!!!

  Polubienie

 130. Ad Juliusa

  Julius, co ten Girkin bredzi?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Igor_Girkin

  „National Geographic” musi znać szczegóły terytorialnego paktu Putin–NWO, skoro już oficjalnie lansuje mapę Nowego Porządku Europejskiego

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/podzial-ukrainy/

  Ukraina się wyludnia – emigracja stale postępuje

  https://wiadomosci.wp.pl/ukraina-sie-wyludnia-emigracja-stale-postepuje-6291772223202945a

  Rzeczpospolita: Emigracja i spadek gospodarczy wkrótce sprawią, że Ukraina będzie bezludna

  https://wschodnik.pl/polska/item/12621-rzeczpospolita-emigracja-i-spadek-gospodarczy-wkrotce-sprawia-ze-ukraina-bedzie-bezludna.html

  Polskie średnie miasta zagrożone zapaścią. Mogą stracić nawet 40 proc. mieszkańców

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polskie-srednie-miasta-zagrozone-zapascia,15,0,2401039.html

  Warmia się wyludnia. Będą tylko lasy, wilki, i zające?

  http://gazetaolsztynska.pl/167768,Warmia-sie-wyludnia-Beda-tylko-lasy-wilki-i-zajace.html

  Litwa się wyludnia

  https://kresy24.pl/litwa-sie-wyludnia/

  Za mało urodzin, zbyt duża emigracja. Litwa i Łotwa wyludniają się najszybciej w Europie

  https://www.pch24.pl/za-malo-urodzin–zbyt-duza-emigracja–litwa-i-lotwa-wyludniaja-sie-najszybciej-w-europie,53036,i.html

  Raport ONZ: Niektóre kraje Europy Wschodniej wyludnią się nawet o 50 %!!!

  http://dzienniknarodowy.pl/raport-onz-niektore-kraje-europwschodniej-wyludnia-sie-nawet-o-40/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 131. Gdyby ktoś nie wiedział kim są „Ukraińcy”.

  „Polanie tedy, mieszkając z osobna, władali rodami swoimi, boi
  wiem i do tych braci [o których będzie mowa] byli tu Polanie i żyli
  każdy ze swoim rodem i na swoich miejscach, władając rodami
  swoimi. I byli trzej bracia: jednemu na imię Kij, a drugiemu
  Szczek, a trzeciemu Choryw, a siostra ich zwała się Ły-bedź.
  Siedział Kij na górze, gdzie dziś wjazd boryczewski, a Szczek na
  górze, która dziś zowie się Szczekowica, a Choryw na trzeciej
  górze, od niegoż przezwanej Chorywica. I założyli gród w imię
  brata swojego najstarszego i nazwali go Kijowem. Był około grodu
  las i bór wielki, i łowili tam zwierzynę. Byli to mężowie mądrzy i
  roztropni, nazywali się Polanie, od nich to są Polanie w Kijowie i
  po dziś dzień.”

  Powieść minionych lat(Kronika Nestora),s.10(źródło internetowe dostępne:http://biblioteka.kijowski.pl/sredniowiecze/nestor%20-%20powie%E5%9B%E4%87%20minionych%20lat%20%5Bpol.%5D.pdf)

  …i kolejny fragment:

  „Polanie tedy, żyjąc z osobna, jakośmy rzekli, byli rodu
  słowiańskiego i nazwali się Polanami, i Drewlanie wywodzili się z
  tychże Słowian, i nazwali się Drewlanami; Radymicze zaś i Wiatycze
  z Lachów. Było bowiem dwu braci u Lachów – Radym, a
  drugi – Wiatko; i przyszedłszy, siedli: Radym nad Sożą, i od niego
  przezwali się Radymicze, a Wiatko siadł z rodem swoim nad Oką i
  od niego przezwali się Wiatycze. I żyli w zgodzie Polanie i
  Drewlanie, i Siewierzanie, i Radymicze, i Wiatycze, i Chorwaci.
  Dulebowie zaś mieszkali nad Bugiem, gdzie dziś Wo-łynianie, a
  Ulicze i Tywercy siedzieli nad Dniestrem, sąsiadując z Dunajem.
  Było ich mnóstwo, siedzieli bowiem nad Dniestrem aż do morza, i
  są grody ich i do dnia dzisiejszego; dlatego Grecy nazywali ich
  Wielką Scytią.”

  Ibidem, s.12

  Polubienie

 132. PODSUMOWANIE
  JEDNO WIEM NA PEWNO ŻADEN BANDEROWIEC NIE BĘDZIE MI BRATEM CO NIE ZNACZY ŻE KAŻDY UKRAINIEC TO BANDEROWIEC NO NA PEWNO NIE.
  A UKRAINKI SĄ DLA MNIE PO PROSTU BRZYDKIE KOBITY I TYLE . NAJPIĘKNIEJSZE SŁOWIANKI TO OCZYWIŚCIE CZESZKI . CUD KOBITY A JAKA URODA !!!!!!!!!!!!! VUD MALINA !!!!!!!!!!
  HA HA HA .

  Polubienie

 133. NA KONIEC OSTATNI PRZYKŁAD JAJEC PISOWO – KODOWYCH . PO PROSTU TWOREK MOŻNA BY POWIEDZIEĆ .
  TO JUŻ KODOMICI ZAPOMNIELI KTO MIAŁ TV TAK ZWANĄ PUBLICZNĄ JAK ICH TUSIO BYŁ PREMIEREM.
  OJ JAKA AMNEZJA . PEWNIE ALZHEIMER BU BU HA HA HA

  Polubienie

 134. A NAS TVP NIE MA A ADMINEK SYPAŁ POD ADRESEM JAKIEGO KILKA MIESIĘCY TEMU PEANY POCHWALNE BU BU HA HA HA .
  ADMINEK ZAPUNKTOWAŁ W PIS JAK NIC !!!!!!
  BU BU HA HA HA .JAJCA !!!!!!!!!!!

  Polubienie

 135. kika
  Warmia się wyludnia. Będą tylko lasy, wilki, i zające?

  Gazetę Olsztyńską kupili Niemcy więc takie bzdety można tam rzeczywiście wyczytać.
  Ja od czasu do czasu mam okazje pojechać z żoną w teren i widzę że to co jest, to razy trzy, tyle co było przed i po wojnie.
  Jak się przeprowadziłem zaraz po ślubie do teściów na wieś, to z okna strzelałem do zajęcy, teraz kurza twarz, zdarza mi się zabłądzić jak idę na miejscową pocztę, tyle tu domów i ulic.
  A było tak pięknie.
  Miasto też się powiększyło ze trzy razy co najmniej.

  Polubienie

 136. ADMINEK CO TY JARASZ CHŁOPIE? .
  PRZECIEŻ Z POLSKI WYJECHAŁO 6 MLN LUDZI NA PONIEWIERKĘ PO 89 ROKU I KOSZER OKRĄGŁYM STOLE .
  POLSKA SIĘ WYLUDNIA .!!!!!!!!!!!

  Adm 2 października 2018 o 1:48 PM
  kika
  Warmia się wyludnia. Będą tylko lasy, wilki, i zające?

  Gazetę Olsztyńską kupili Niemcy więc takie bzdety można tam rzeczywiście wyczytać.
  Ja od czasu do czasu mam okazje pojechać z żoną w teren i widzę że to co jest, to razy trzy, tyle co było przed i po wojnie.
  Jak się przeprowadziłem zaraz po ślubie do teściów na wieś, to z okna strzelałem do zajęcy, teraz kurza twarz, zdarza mi się zabłądzić jak idę na miejscową pocztę, tyle tu domów i ulic.
  A było tak pięknie.
  Miasto też się powiększyło ze trzy razy co najmniej.

  Polubienie

 137. W POLSCE ZOSTAJĄ SAME STARUCHY . MŁODZIEŻ STĄD SPIERDZIELA GDZIE PIEPRZ ROŚNIE . ZOBACZ ADMINEK RZECZYWISTOŚĆ BO CHYBA ZA DUŻO PASZTETOWEJ ZJADŁEŚ HA HA HA .

  Polubienie

 138. ADMINKU ODŁÓŻ PASZTETOWĄ I MUSZTARDKĘ BO TO NIC DOBREGO NA OBIAD BU BU HA HA HA I ZAUWAŻ ŻE TO WSZYSTKO CO TU ZAMIEŚCIŁEŚ POWSTAŁO ZA GIERKA I GOMUŁKI .
  U MNIE NA WSI WIĘKSZOŚĆ POSTAWIONYCH DOMÓW .STOJĄ DO DZIŚ POWSTAŁA ZA GIERKA .

  Adm 2 października 2018 o 2:00 PM
  Tu wszędzie były pola a dziś.

  Polubienie

 139. ADMINEK ZAPOMNIAŁEŚ JESZCZE DOSYPAĆ DO TEGO KOTLETA ZDJĘCIA DZIECI BOGATYCH BIZNESMENÓW GRAJĄCYCH W SIATKĘ W LUKSUSOWYCH KURORTACH I PIAĆ ZA KOGUCIK ŻE TO SUKCES PIS BU BU HA HA HA . JAJCA !!!!!!!!!!!

  Polubienie

 140. ADMINEK CO Z TEGO W TAKIEJ GMINIE POBUDOWAŁO ULICE , CHODNIKI , SKWERKI ITP SKORO TAKA GMINA JEST OSTRO ZADŁUŻONA .
  KOJARZYSZ BAZĘ ADMINKU ?
  BU BU HA HA HA .
  GRZANEK WIE TO DOBRZE .

  Polubienie

 141. ADMINEK TO CO SIĘ STAŁO Z TYMI 6 MLN CO POJECHAŁO ?
  DO NIEMIEC WYJECHAŁO ZNACZNIE MNIEJ ALE TAM TO OCZYWIŚCIE KAŻDY POLAK DUPĘ PODCIERA NIEMIASZKOM ALE W UK TO JEST COOLLL BO ROBI NA ZMYWAKU I MYJE Z RANA PODŁOGĘ PRZED OTWARCIEM KNAJPY ALBO SPRZEDAJE BIGOS OBOK MARKETU I MUSI BYĆ GORĄCY BIGOSIK .

  WYMYSŁ NIEPRAWDA? .

  ADMINKU KOCHANIE DAJ TYM MŁODYM LUDZIOM MOŻLIWOŚĆ WYJAZDU PO STUDIACH DO NIEMIEC CZY USA I PRACĘ TAM ZA PRZYZWOITE PIENIĄDZE Z TYCH 20 TYSIĘCY DZIECI BOGACZY ZOSTANIE CI NAJWYŻEJ 20 CHYBA BEZTALENCIA CO GRZANEK POTWIERDZI
  BU BU HA HA HA !!!!!!!!!!
  ADMINKU OGÓLNIE JAK SIĘ ROZMARZASZ ? MARZYSZ CZY MASZ FAJNE ZAJAWKI . WTEDY NAJBARDZIEJ CIEBIE LUBIĘ BU BU HA HA HA .

  Adm 2 października 2018 o 2:13 PM
  SSSSSSS
  No to zobacz gdzie są młodzi, oni du…y Niemcom nie pojadą podcierać.
  20 000 młodych Polaków i Polek w jednej tylko uczelni.

  ADMINKU TY MÓJ KOCHANIENKI . ZONA ANDRZEJA DUDY PRZED TYM GDY ZOSTAŁA PREZYDENTOWĄ UCZYŁA NIEMIECKIEGO W SZKOLE I PAN PREZYDENT TEŻ CZULE WITANY W NIEMCZECH HA HA HA

  Adm 2 października 2018 o 2:13 PM
  SSSSSSS
  No to zobacz gdzie są młodzi, oni du…y Niemcom nie pojadą podcierać.
  20 000 młodych Polaków i Polek w jednej tylko uczelni.

  Polubienie

 142. ADMINEK TY WIESZ JAK PANI PREZYDENTOWA MÓWI PO NIEMIECKU . WPROST CUDNIE Z MELODIĄ AKCENTEM . NAWET MI DUŻO BRAKUJE A NIEMIECKI ZNAM HA HA HA .

  Polubienie

 143. Mój wnuczek dostał się w tym roku do takiej elitarnej klasy w nowej szkole.
  Najlepsi uczniowie z całego miasta no i dzieciaki tutejszych elit.
  Klasa dwujęzyczna, angielski, niemiecki.
  Na tych lekcjach zabrania się mówić po polsku.

  Pływanko na basenie od 10:20 minuty.
  Do basenu wskakuje jako ostatni.
  Teraz mają nowego trenera, więc za jakiś czas pójdę zrobić nowy film.

  Polubienie

 144. SSSSSSSSSSSSS 2 października 2018 o 2:25 PM Edytuj
  ADMINEK TO CO SIĘ STAŁO Z TYMI 6 MLN CO POJECHAŁO ?

  Wąż podobno wrócił i ciągnie z Niemiec emeryturę.

  Ja też wróciłem i ze mną cały wypchany po brzegi samolot z powracającymi, z wiedzą, technologiami, narzędziami, forsą.

  Polubienie

 145. WĘZUSIA KOCHANEGO POLSKIEGO SIĘ CZEPIAJĄ BO SOBIE W REICHU POPRACOWAŁ ALE TAKIE DZIADOSTWO TO GIEROJE . ICH NIKT SIĘ NIE CZEPIA HA HA HA .

  TAK ICH SIĘ WITA W POLSCE HA HA HA . JAJCA !!!!!

  Polubienie

 146. PODSUMOWANIE .
  CHCIAŁBYM BYĆ TAKIM OPTYMISTĄ CO ADMINEK I WIERZYĆ ŻE TRZY LETNIE RZĄDY JEGO PIS Z SZAMBA ZROBIŁY TU KRAINĘ MLEKIEM I MIODEM PŁYNĄCĄ ALE JA JESTEM REALISTĄ A NIE MARZYCIELEM JAK NASZ KOCHANY ADMINEK.

  ADMINEK A SŁYSZAŁ TY ZE PODOBNO WYPUŚCILI ZA KAUCJĄ TYCH CO ROBILI PRZEKRĘTY NA VAT . OJ CHYBA JUŻ KRAT NIE OGLĄDAJĄ BU BU HA HA HA .JAJCA !!!!!!!

  Polubienie

 147. WONSZ

  Skończyłem właśnie czytanie przed chwilą i widzę, że martwiłeś się o mnie.

  Wężu nie nocowałem w żadnym sklepie, ale wróciłem nieco później, jak zakładałem, bo dopiero o godzinie 22,00.
  Nie będę pisał szczegółów, ale żeby skonsumować jakoś przyniesione do domu zakupy wypiłem prawie pół litra wody życia (whisky) i zaraz poszedłem spać.

  Rano, kiedy moja Iza wyszła do pracy poprawiłem do końca z napoczętej butelki – znów ponad pół litra na łeb, tak że dopiero przed godziną obudziłem się.

  Wężu, to wszystko, co od wczoraj wyprawiam, to nie przez skutki genialnej polityki Jarosława Kaczyńskiego, ale z powodu popełnionych zakupów przez moją Izę.

  Wężu kończę pisanie do wieczora, bo teraz muszę się nieco ogarnąć przed powrotem mojej Izy.

  W mieszkaniu u mnie, to jak po jakiejś rewizji – tyle baba różności nawynajdowywała.
  Czy to będzie jej wszystko potrzebne – wątpię, a ponadto ile te bagaże będą jeszcze dodatkowo kosztować?

  Wężu – powiedz Grzankowi, żeby się za młodu żenił, bo potem, jak będzie miał tyle lat co ja i zechce mieć przy sobie dużo młodszą, to czekają go spooooore wydatki.

  Polubienie

 148. EDWARDZIE WIESZ ŻE JA CIĘ BARDZO LUBIĘ ALE NAJBARDZIEJ CIESZY TO ŻE ZYSKAŁEM NA PLUS W OCZACH PUŁKOWNIKA KTÓRY TU WCZORAJ PISAŁ . IDZIE W DOBRYM KIERUNKU !!!!!!!!!!!

  Polubienie

 149. ZAWSZE GRZANEK MOŻE WYBRAĆ TAKĄ BABECZKĘ BĘDZIE MIAŁ ZERO WYDATKÓW A ZA PIECEM JAK U MAMY HA HA HA .

  FAKT EDWARD TE NASZE BABY DOPROWADZĄ NAS POBYTU W TWORKACH . ZGADZAM SIĘ .

  Polubienie

 150. Edward pisze ..żeby skonsumować jakoś przyniesione do domu zakupy wypiłem prawie pół litra wody życia (whisky)…..

  No i widzisz wężu, że Polska z PiSem to kraj miodem i mlekiem płynąca.
  A u mnie Brandy i złota gorzka i bigos już się gotuje w garach.
  Będzie żarcie.

  Polubienie

 151. EDWARD JAK CI SIĘ PRZYDA Z TEGO 20% TO BĘDZIE .RESZTA BĘDZIE NIEPRZYDATNA .
  JA W PIĄTEK ZE SWOJĄ BYŁEM W MARKECIE . ZAGLĄDAM DO TOREB W DOMU CO ONA TAM KUPIŁA A TAM KOLEJNA PARA BUTÓW NO KUZWA CHYBA JUŻ SETNA .SZOK PLUS JAKIŚ SWETEREK .ŻARCIA NA FULL ŻE PRZEZ ROK TEGO SIĘ NIE ZJE .
  I TY SIĘ EDZIO DZIWISZ ŻE ZNALAZŁEM SOBIE SKOK W BOK !!!!!!!!!! BU BU HA HA HA.

  Polubienie

 152. ADMINEK TY ZOSTAW TEN BIGOS BO CI BABA WIECZOREM BĘDZIE CIŚNIENIOMIERZ URUCHAMIAĆ HA HA HA
  WEŻ SOBIE JAKĄŚ SAŁATKĘ !!!!!!!!!!

  Adm 2 października 2018 o 4:03 PM
  Edward pisze ..żeby skonsumować jakoś przyniesione do domu zakupy wypiłem prawie pół litra wody życia (whisky)…..

  No i widzisz wężu, że Polska z PiSem to kraj miodem i mlekiem płynąca.
  A u mnie Brandy i złota gorzka i bigos już się gotuje w garach.
  Będzie żarcie.

  Polubienie

 153. Kim są „Polanie”?

  „(…)Skąd nazwy:Lechici,Polacy,Wandalowie,Scytowie,Germanie oraz ocena Rusa,od którego pochodzi Ruś.

  Chociaż zatem nazwane zostały,od pierwszego władcy i osadziciela Lecha,kraj Lechią,naród zaś Lechitami,przecie ponieważ w wielu miejscach płaszczyzny pól gotowe do zasiewu(…)Lechici a zwłaszcza ci,którzy na polach mieszkali(…)zaczęli być zwani Polanami,tj. mieszkańcami pól,że straciwszy starą nazwę,tak naród jak i kraj zaczął być nazywany już powszechnymi stałym wyrazem „Polska”,nawet przez niektórych pisarzy(…)”

  Jan Długosz,Roczniki czyli Kroniki Sławnego Królestwa Polskiego Księga 1 i 2,s.139(internetowe źródło:https://pl.scribd.com/document/361605845/01-Jan-D%C5%82ugosz-Roczniki-Czyli-Kroniki-S%C5%82awnego-Krolestwa-Polskiego-Ksi%C4%99ga-1-i-2-Do1038).

  i dalej czytamy:

  „U starożytnych przecie pisarzy i historiografów istnieje Sarmacja Europejska i tak Rusini jak Polacy zwani są Sarmatami(…)Wielu Polaków Scytami,niektórzy Germanami zowią(…)Polacy i Rusini,przeto nazwani przez niejednych zostali Scytami(…)”

  Ibidem, s.140.

  Jeżeli chodzi o pisarzy starożytnych,którzy utożsamiali Scytów(Gotów) z Sarmatami(Polanami,Wandalami etc.) to przytoczę swój wpis na bliźniaczym portalu WPS1:

  „(…) prof. Edwarda Zwolskiego,”Kasjador i Jordanes Historia Gocka czyli Scytyjska Europa”. https://pl.scribd.com/document/381402745/Edward-Zwolski-Kasjodor-i-Jordanes-Historia-Gocka-Czyli-Scytyjska-Europa-1984

  Podam kilka fragmentów:

  (…)Pliniusz wie,że na obszarze od rzeki Ister do Oceanu i od pustkowi Sarmackich do rzeki Vistli nazwa „Scytowie” przeszła niemal całkowicie w nazwy „Sarmatowie”i „Germanowie”.W szczególności wie,że teraz po około 75 roku po Chrystusie-siedzą tam Wenedowie,Skirowie i Bastarnowie,ale wszystkie ludy z ziem od dolnego Istru po Borysthenes,tak plemiona sarmackie,jak i trackich Getów czy Daków jest nadal skłonny nazywać Scytami.I spokojnie przytacza poglądy uczonych helleńskich,jak Pytheas z Massalii,Hekataios z Abdery i Philemon,według których Scytia styka się na północy z ziemią Celtycką i nawet bursztynowa wyspa, Balkia,dziś duński Hebgoland leży dzień drogi od scytyjskiego wybrzeża(…)
  Ibidem, s. 23

  „Uczeń Augustyna autor Historii wydanej w 417 roku,Orozjusz pisze(…)Miano „Scytowie”odnosi też do Alanów,Hunów i Gotów jako przeciwników Rzymian,chociaż Hunów i Scytów,dopóki siedzieli w Azji rozgraniczał.I powtarza za Eforem:wschód dzierżą Indowie,północ Scytowie,zachód Celtowie:eous Indus et Scytha boreus”
  Ibidem, s. 28

  „(…)Z naszym poglądem(na przeszłość Gotów)zgadzają się też niektórzy pisarze starożytni.Józef (Flawiusz) natomiast wiarygodny autor roczników(…)z niewiadomych powodów pomija wszystko co ja powiedziałem o początkach plemienia Gotów.Lecz wspominając mimochodem ich rodowód od Magoga utrzymuje,że są określani mianem Scytów tak ze względu na przynależność etniczną,jak i z tytułu swej nazwy(…)”
  Ibidem, s. 96

  Pomponiusz Mela i jego mapa:
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomponiusz_Mela

  Źródło:https://wiernipolsce1.wordpress.com/2018/09/24/o-lachach-krocej-lub-dluzej/#comments

  Chciałbym przypomnieć niektórym czytelnikom pracę Mariusza Świder „Jak podbiliśmy Rosję”,którą wspominał w swej publikacji markglogg.

  Cytuję:

  „Świder idzie dalej. Przypomina kroniki Nestora, które dla Rosjan są tym czy dla Polaków księga Gala Anonima. On wprost napisał, że plemię Wiatyczów, które założyło Moskwę było… z rodu Lachów. Czyli, że Moskwy, której tak się boimy i z którą walczymy, założyliśmy sami. To oczywiście prowokacyjne uproszczenie. Pokazuje jednak, że Polaków i Rosjan mimo, że dużo dzieli, to też bardzo dużo łączy.”

  Źródło:https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/03/27/jak-polska-szlachta-budowala-imperium-carow-a-potem-i-zsrr/

  A na dokładkę:

  Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz i jego polskie pochodzenie:

  „(…)ród Janukowyczów pochodzi z białoruskiej wsi Januki”, że „babka Janukowycza była wilnianką”, a „dziad i pradziadowie ze strony ojca – litewskimi Polakami”.
  Sam Wiktor Janukowycz na początku 2011 roku mówił, że ma polskie korzenie i że dziadowie oraz pradziadowie byli polskimi katolikami.
  Jeśli to wszystko podsumować, okazuje, że inna niż polska krew płynie w Wiktorze Janukowyczu tylko dlatego, że – jak sam mówił – ojciec urodził się w Donbasie, gdzie zawarł małżeństwo z Rosjanką. Wszyscy pozostali przodkowie pochodzą z Polski – oświadczył wtedy ukraiński prezydent.”

  Źródło:https://kresy24.pl/wybitny-polak-wiktor-janukowycz/

  Polubienie

 154. JEBAC CIŚNIENIE I BABY, ZWŁASZCZA JAK SIE ICH NIMA (COKOLWIEK BY TO MIAŁO ZNACZYĆ) . POLECAM NA NOC SAŁATKĘ, MOJĄ ULUBIONĄ, ZE SŁONINY, KASZANKI,PASZTETOWEJ I MARMOLADY BUHAHAHA DEKADENCJA NA CALEGO, DO TEGO SZKLANECZKA WIEKOWEJ PAMIETAJACEJ DOBRE CZASY GIERKA – DYKTY.
  POZRAWIAM PODSZYWACZA.

  Polubienie

 155. Nie powinno nikogo dziwić, że powołane przez USA polskie władze chcą, aby więcej amerykańskich żołnierzy w Europie „stabilizowało” bezpieczeństwo. Według polskiego prezydenta Andrzeja Dudy Polska chce przenieść „granicę bezpieczeństwa” w Europie z pomocą amerykańskich żołnierzy. Prezydent Duda wydaje się być skłonny, aby Polska była główną strefą wpływów w przypadku, gdy USA rozpocznie gorącą wojnę z Rosją. Zdaniem licznych ekspertów, Polska poniosłaby największe straty i zostałaby podbita przez Moskwę w ciągu kilku dni, nawet zanim znaczące siły USA mogłyby zostać zmobilizowane zza Atlantyku i najdalszych zakątków gnijącego imperium atlantyckiego. To, że polskie przywództwo, takie jak Duda, uważa, że ​​Stany Zjednoczone są „stabilizującą” siłą w regionie, podczas gdy w rzeczywistości wszystkie państwa, w których USA są obecne, nieuchronnie doświadczają destabilizacji, to świadectwo nie jakiegokolwiek strategicznego myślenia ze strony Polaków , ale raczej symptom państwa pod zagraniczną okupacją polityczną, z decyzyjnością delegowaną do District Columbia a nie do Warszawy.
  Ekspert wojskowy i emerytowany pułkownik Aleksandr Żilin powiedział, dlaczego baza może stanowić zagrożenie nie tylko dla Rosji, ale także dla UE.
  „Wielokrotnie stwierdzaliśmy, że ustanawiając instalacje wojskowe na terytorium krajów Europy Wschodniej, USA eliminują bezpieczeństwo narodowe tych krajów. Polskie władze zmuszają Rosję do wprowadzenia pewnych poprawek „- powiedział.
  https://www.fort-russ.com/2018/10/surprise-u-s-installed-polish-leadership-begs-for-more-occupation-troops-as-tensions-rise/

  Polubienie

 156. Adminku nie miałem na mysli ciebie .Jakiś jajcarz ale dobrze im więcej jajcarzy tym lepiej

  Adm 2 października 2018 o 6:06 PM
  SSSSSSSS Ja się nie podszywam pod węża, bo i po co.

  Polubienie

 157. Julius, czy dopuszczasz taką ewentualność, że Rosjanie w nas łupną?
  a – w Warszawę
  b – tam gdzie są amerykańskie bazy
  c – we wszystkie większe miasta
  Ja nie wierzę.
  Chyba, ze to my byśmy zaatakowali Kaliningrad, to by była powtórka jak w Gruzji.
  Pięć dni i któryś z ważnych prezydentów leciałby do Moskwy prosić by Rosjanie przestali bić Polaków.

  Polubienie

 158. Rosjanie mają inne bóle głowy niż napadanie na Polskę. Załóżmy taką hipotetyczną sytuację jak atak Niemców na radiostację w Gliwicach. To amerykańscy żołdacy, stacjonujący w Polsce napadają na okręg kaliningradzki przebrani w polskie mundury. Wtedy mamy odpowiedź murowaną.

  Polubienie

 159. Ad Grzanka

  A Maksiu wprowadza zamęt.

  Grzanek, pan Maksiu musi się jeszcze wiele nauczyć. Na razie przemyca fałszywe informacje z muzińsko/szmulowskich pierwszych czytanek, ponieważ nie wie, że to są koszerne fałszywki, na których opiera swoją wiedzę.

  POD-LACHIA

  https://en.wikipedia.org/wiki/Podlachia

  Tłumaczenie.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Podlachia&prev=search

  Polska wersja pejspedii.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Podlasie

  Jak jest POD-LACHIA, to gdzieś musi być i LACHIA.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Lach

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Laszka

  Czy to byli LĘDZIANIE, jak jeszcze wtedy nie było języka polskiego i charakterystycznej polskiej litery ,,Ę”?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99dzianie

  Lechici – wymazana historia starożytnej Polski

  https://wiaraprzyrodzona.wordpress.com/tag/lachia/

  Pan Maksio też nie wie, że BIAŁA RASA nie lubi wystawiać czterech liter na słoneczko, a zwłaszcza w SZCZERYM POLU, ogołoconym z drzew.

  Biała odmiana człowieka

  ,,… Odmiana biała obejmuje ludzi przystosowanych do klimatu umiarkowanego o małym nasłonecznieniu. Pierwotnie tereny zamieszkiwane przez odmianę białą były w większości pokryte lasami. Tułów proporcjonalny do długości kończyn oraz mała ilość pigmentu w skórze ułatwiająca syntezę witaminy D uznawane są za przystosowania do warunków środowiska w naturalnym miejscu występowania odmiany białej.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Bia%C5%82a_odmiana_cz%C5%82owieka

  A to co? PO-LACHIA czyli dzisiejsze PO-LESIE?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polesie

  PANIE MAKSIU, KTO LACHOM WYRŻNĄŁ LASY I ZAMIENIŁ NA POLA? MOŻE TO BYLI BOR-USY PRZEMIANOWANI NA PRUSY?

  BOR-USY + BOR-OWIKI = PRAWDA, JAK PRAWDZIWE PRAW-DZIWKI.

  Hejka!

  Polubienie

 160. julius 2 października 2018 o 8:19 PM
  …. To amerykańscy żołdacy, stacjonujący w Polsce napadają na okręg kaliningradzki przebrani w polskie mundury. ….

  Niemożliwe, oni się nie przebiorą, raczej znajdą za kilka dolców frajerów na Ukrainie, Łotwie, Litwie, Estoni, Albani, może nawet kilku Polaków. Sami na rzeź nie pójdą.

  Polubienie

 161. Szanowni panowie, czy wam do głów nie przyszło, że to jest reaktywacja ZIMNEJ WOJNY.

  Panowie militaryści muszą odpierdalać (przepraszam) taką szopkę, aby dalej mogli spokojnie wydawać kasę podatników na ich badziewiaste zabawki, zwane uzbrojeniem, które wszystkich coraz bardziej słono kosztują.

  Zimna wojna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zimna_wojna

  Powrót do modeli z czasów zimnej wojny? Wiceszef rosyjskiego MSZ o amerykańskich bazach w Polsce

  https://dorzeczy.pl/kraj/78340/Powrot-do-modeli-z-czasow-zimnej-wojny-Wiceszef-rosyjskiego-MSZ-o-amerykanskich-bazach-w-Polsce.html

  Timmermans w Warszawie – Powrót zimnej wojny – komentuje Tomasz Pietryga.

  https://www.rp.pl/Opinie/306189975-Timmermans-w-Warszawie—Powrot-zimnej-wojny—komentuje-Tomasz-Pietryga.html

  http://konradswirski.blog.tt.com.pl/usa-rosja-zimna-wojna-energetyczna/

  Najnowsza książka gen. Skrzypczaka. „Stoimy u progu kolejnej wojny światowej”

  https://www.wprost.pl/kultura/10150729/najnowsza-ksiazka-gen-skrzypczaka-stoimy-u-progu-kolejnej-wojny-swiatowej.html

  Będą okładać ruskie pierogi, aż do BÓLU papierowymi buuuuuumbonierkami niewiadomego pochodzenia!

  Agitacja z grubej rury, czyli bomby z ulotkami

  https://dziennikpolski24.pl/agitacja-z-grubej-rury-czyli-bomby-z-ulotkami/ar/3295946

  MON na froncie propagandy. Kupuje…broń agitacyjną

  https://www.defence24.pl/mon-na-froncie-propagandy-kupujebron-agitacyjna

  Hej!

  Polubienie

 162. EDWARDZIE PRZYJACIELU A GDZIE MOJA KOBITKA TAK WYGLĄDA . ROZMAWIALIŚMY KILKA DNI I PEŁNA KULTURA . CHUDZIUTKA . PUPECZKA JAK MARZENIE . WIDAĆ ŻE OMIJA SZEROKIM ŁUKIEM COLĘ , FRYTKI I MACDUNALDY A TO JEST POWAŻNĄ ZALETĄ . BARDZO MIŁA , ELEGANCKA I NIE SŁUCHAJĄCA TRWAM I MARYJA . TO KOLEJNY WIELKI PLUS .

  PO DRUGIE . JAK SOBIE GRZANUŚ ZNAJDZIE KOBITĘ KTÓRA NIE BĘDZIE WPIERDZIELAŁA TONY HAMBURGERÓW I LITRÓW COLI TO JEGO KOBIETA BĘDZIE MIEĆ CUDNĄ FIGURĘ , PUPCIĘ , NÓŻKI I TP CO GRZANKOWI ŻYCZĘ BU BU HA HA HA

  Polubienie

 163. NO I MUSZĘ CI EDWARDZIE JESZCZE DODAĆ ŻE MOJA KOBITKA JAK SIĘ UŚMIECHAŁA TO WIDAĆ ŻE MA PIĘKNE ZADBANE ZĄBKI A NA TO RÓWNIEŻ PATRZĘ .
  PO PROSTU IDEAŁŁŁŁŁ !!!!!!!!!!

  Polubienie

 164. EDWARD NIE ZADZIERAJ Z NANĄ BO Z NIĄ NIE MA ŻARTÓW . PODZIELISZ LOS PRZEMEXA , GRZANKA I NASZEGO PROFESORA KIKI .
  ONA MA DZIWNĄ MANIERĘ PRZEKRĘCANIA NICKÓW TO NIE ZDZIW SIĘ JAK NAPISZE ZAMIAST EDWARD TO EDZWONIEC .

  Edward 3 października 2018 o 12:28 AM

  GRZANEK

  Słyszałeś?

  Polki najbardziej agresywnymi kobietami na świecie?

  https://gazetakrakowska.pl/polki-najbardziej-agresywnymi-kobietami-na-swiecie/ar/297019

  Grzanku, to może dlatego nasza pani Nana taka zawsze bardzo zła?

  Polubienie

 165. PRZEMEX A CO TY SIĘ DZIWISZ JAK TY BABIE NA URODZINY KUPISZ LIZAKA A PO TRZECH FRYKCYJNYCH KOŃCZYSZ TEMAT .
  BU BU HA HA HA .

  przemex 3 października 2018 o 8:17 AM
  „Polki najbardziej agresywnymi kobietami na świecie?”

  Oraz najbardziej roszczeniowymi i interesownymi. A także wiecznie z czegoś niezadowolonymi i narzekającymi. 😛

  Polubienie

 166. Z TAKIM PODEJSCIEM DO POLSKICH KOBIET TO SIĘ PRZEMEX NIGDY NIE HAJTNIE I BĘDZIE PŁACENIE OD 2019 ROKU BYKOWEGO NIE MA BATA .
  GRZANKOWI DAJĘ WIEKSZE SZANSE NA UNIKNIĘCIE TEGO PODATKU BU BU HA HA HA .
  GRZANEK W OCENIE POLSKICH KOBIET NIE JEST AZ TAK RADYKALNY I TO DLA NIEGO SZANSA ABY ZASADZIĆ DRZEWO I SPŁODZIĆ SYNA BU BU HA HA HA

  PRZEMEX JAK DLA CIEBIE POLSKIE KOBITY TAKIE BE TO MOŻE COŚ Z TEGO WYBIERZESZ BU BU HA HA NP CZESZKI !!!!!!!!!!

  przemex 3 października 2018 o 8:20 AM
  Nie wspominając o mani rządzenia cudzym życiem i wpieprzania się w nie swoje sprawy. 😛

  Polubienie

  przemex 3 października 2018 o 8:23 AM
  Zapomniałem jeszcze o kobiecym gadulstwie. Jadaczka im się nie zamyka. A wypowiadanie się na tematy, o których pojęcia nie mają to norma. 😛

  Polubienie

  przemex 3 października 2018 o 8:27 AM
  Inwestowanie w polską kobietę jest jak inwestowanie w przewartosciowane akcje na giełdzie. Zawsze źle się kończy. 😛

  PRZEMEX COŚ MI SIĘ WYDAJE ŻE ” CHROBRY ” MA PODOBNE PODEJSCIE DO KOBIET I TA JEDNA RZECZ NA 100% ŁĄCZY CIĘ Z PISIORKAMI BU BU HA HA HA . JAJCA .

  Polubienie

 167. PRZEMEX TY SOBIE ZAMÓW JAKĄŚ HIPNOZĘ U KOŁCZA KTÓRY CI ZA 2, 5 BANKI ZA GODZINĘ WYMYSLI TAKĄ SUGESTIĘ O TREŚCI :
  ” KOCHAM POLSKIE KOBIETY .ONE SĄ CUDOWNE ” . BĘDĘ MASOWAŁ ICH STÓPKI „.
  PO 10 WIZYTACH = KOSZT 2, 5 TYSIAKA

  POZBĘDZIESZ SIĘ Z PODSWIADMOŚCI ZŁYCH MYSLI O POLSKICH KOBIETACH I ZASTĄPISZ JE POZYTYWNYMI MYSLAMI .
  WTEDY WAL DO MNIE . JEDZIEM DO KROŚCIENKA I ZAPOZNAJE CIĘ Z FAJNĄ BABECZKĄ BU BU HA HA HA . JAJCA !!!!!!!!!!!!!!
  NIE BĘDZIESZ PŁACIL BYKOWEGO ZASADZISZ DRZEWO I SPŁODZISZ SYNA CHLOPIE BU BU HA HA HA .

  przemex 3 października 2018 o 8:20 AM
  Nie wspominając o mani rządzenia cudzym życiem i wpieprzania się w nie swoje sprawy. 😛

  Polubienie

  przemex 3 października 2018 o 8:23 AM
  Zapomniałem jeszcze o kobiecym gadulstwie. Jadaczka im się nie zamyka. A wypowiadanie się na tematy, o których pojęcia nie mają to norma. 😛

  Polubienie

  przemex 3 października 2018 o 8:27 AM
  Inwestowanie w polską kobietę jest jak inwestowanie w przewartosciowane akcje na giełdzie. Zawsze źle się kończy. 😛

  Polubienie

 168. I CO ADMINEK PISOWY NA TO BU BU HA HA . ADMINEK TY SOBIE POCZYTAJ KIYOSAKIEGO BU BU HA HA BO DLA TEGO U GÓRY TO CHYBA PODSTAWOWA LEKTURA HA HA HA .

  Polubienie

 169. Żydzi mają najwłaściwsze podejście do kobiet, wężu. Żydzi trzymają baby krótko. A gojom wciskają kocopoły jakim to warto być romantykiem dla baby. I jak to warto im wszystko na tacy dać. Włącznie z zapisaniem mieszkania po ślubie. Na pewno się baba odwdzięczy. Ale rozwodem i przeskoczeniem na innego bolca. Także pamiętaj wężu, bierz przykład z żydów. Załóż babie łańcuch. 😛

  Polubienie

 170. Przemex babie łańcuch to jak mogłem zakładać po ślubie w wieku 22 lat .Dziś juz nie mam siły .masz tu ciekawy materiał zamieść u siebie.

  Polubienie

 171. Cytat:
  „to co robi Merkel fantastyczna robota ” a ty węzusia ganisz bo trochę w Reichu popracował bu bu ha ha ha .No adminek szok dla ciebie film .No zobacz premier chwali Merkel bu bu ha ha ha .

  Polubienie

 172. PODSUMOWUJĄC TĄ CAŁĄ ROZMOWĘ . NAJLEPIEJ BYŁO ZA PRL PO LUDZIE ZAPIERD… ZA MISKĘ RYZU I GOSPODARKA SIĘ ROZWIJAŁA .
  ŚWIĘTA PRAWDA PANIE PREMIER .
  A DZIŚ DACIE 500 PLUS I KASA IDZIE DO SZAMBA ALE NIC ADMINEK WAS POPIERA BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 173. Ad kika22

  „kika22 2 października 2018 o 8:28 PM
  Ad Grzanka

  A Maksiu wprowadza zamęt.

  Grzanek, pan Maksiu musi się jeszcze wiele nauczyć. Na razie przemyca fałszywe informacje z muzińsko/szmulowskich pierwszych czytanek, ponieważ nie wie, że to są koszerne fałszywki, na których opiera swoją wiedzę.”

  Pozwolę sobie przedstawić krótki opis Autorów tekstów źródłowych nazwanych przez kika22 cytuje ” (…)fałszywe informacje z muzińsko/szmulowskich pierwszych czytanek(…)to są koszerne fałszywki(…)”

  Jan Długosz herbu Wieniawa (łac. Ioannes Dlugossius, Longinus; ur. 1 grudnia 1415 w Brzeźnicy, zm. 19 maja 1480 w Krakowie) – polski historyk, kronikarz, twórca dzieła Historia[1], duchowny, geograf, pierwszy heraldyk polski, dyplomata; wychowawca synów Kazimierza Jagiellończyka(…)Jan Długosz, który w historii miał zapisać się jako ojciec polskiej historiografii(…)Autor licznych publikacji historycznych, w tym najsłynniejszego dzieła Annales seu cronicae incliti Regni Poloniae (Roczniki, czyli kroniki sławnego Królestwa Polskiego), obejmującego historię Polski od najdawniejszych czasów do 1480. W skład tego dzieła wchodzi „Chorographia Regni Poloniae”, która stanowi unikatowy dokument ówczesnych czasów przedstawiający dokładniejszy obraz ziemi, a zwłaszcza hydrografię ziem polskich, oraz potwierdza zdumiewającą wiedzę i wszechstronność jaką dysponował Jan Długosz, stawiając go na czele jako jednego z najwybitniejszych polskich geografów[6].
  Dzieło zawiera również najsłynniejsze wzmianki o bogach jakich czcić mieli dawni Polacy – Lechici (Jan Długosz w omawianej relacji używa tych pojęć zamiennie(…) Jednak współcześnie, po odrzuceniu hiperkrytycznej postawy Aleksandra Brücknera, relację Jana Długosza coraz częściej uznaje się za wartościową, a na gruncie porównawczym godną dalszych badań. Prof. Włodzimierz Szafrański[10][11] zauważa nawet, że ustalenia Brücknera trudno uznać za zgodne z metodą naukową, w części wprost określając je mianem pomówień wobec osoby kronikarza Jana Długosza.:
  Źródło:https://pl.wikipedia.org/wiki/Jan_D%C5%82ugosz

  Z powyższego tekstu można wnioskować,że pomówienia(np. postawa Aleksandra Brücknera wobec Jana Długosza) czyli argumenty ad personam znajdują bardzo częste zastosowanie także w „twórczości” pisarskiej komentatora kika22. Przekonałem się o tym osobiście już wcześniej w temacie pod linkiem:https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/09/01/reforma-czy-przebudowa-cz-4-sily-zbrojne-rp/
  Kwintesencja myśli kika22 to cytuje:

  „Panie, Maks proszę podać tyko swój wiek, a wtedy będę wiedział, jak się odnieść do pańskich wypowiedzi(…)Proszę przeczytać takie coś dla swojej równowagi psychicznej.
  DEFINICJA GŁUPOTY
  http://www.sikora.art.pl/flz_glupota.php„(kika22 5 września 2018 o 10:22 PM)

  kika22 pisze także ARBITRALNIE w taki oto sposób,cytuje:

  „Panie Maks, albo poważnie dyskutujemy na temat Rosji i jej istniejących problemów, albo wcale.”(kika22 5 września 2018 o 3:11 AM)

  Z jaką techniką prowadzenia sporów mamy do czynienia przedstawiam poniżej.

  Argumentum ad personam – chwyt erystyczny; postępowanie w dyskusji polegające na odnoszeniu się nie do argumentów przeciwnika, ale do jego osoby(…)Istotą takiego argumentu jest wmówienie przeciwnikowi i innym osobom, że jego poglądy są fałszywe – poprzez przypisanie mu (zgodnie lub niezgodnie z prawdą) szeregu wad, ośmieszaniu go lub nawet lżeniu; a więc poprzez wysuwanie zarzutów natury osobistej, niezwiązanych z właściwym przedmiotem sporu.

  Kolejny Autor dzieła na które się powołałem w swym wpisie powyżej(uznane przez kika22 za „muzinsko/szmulowskie”) jest prof. Edward Zwolski ze swą pracą opartą na źródłach Getica Jordanesa z przełomu V-VI w. „Kasjodor i Jordanes, Historia gocka, czyli scytyjska Europa, Lublin: TN KUL 1984.”

  Krótki opis Pana Zwolskiego:

  Edward Zwolski (ur. 9 lutego 1932 w Warszewce pod Płockiem, zm. 19 września 1997 w Konstancinie) – historyk, filolog klasyczny, tłumacz, specjalista od historii starożytnej(…) Od 1992 profesor nadzwyczajny. Głównym kierunkiem badań była religia grecka. Tłumacz z literatury antycznej i prac historyków zachodnich.

  Jego uczniem jest Lech Trzcionkowski. Czytał, jak sam mówił, we wszystkich językach świata – przedstawiają go władze KUL. – Bardziej poeta niż naukowiec. Postać wybitna. Świadomość tę mieli wszyscy, którym dane było się z nim zetknąć. Jego wykłady z pogranicza literatury, historii sztuki, teologii i filozofii przyciągały olbrzymie rzesze studentów. Z wykształcenia filolog klasyczny i historyk fascynujący się Platonem, Dantem i Shakespeare’em, do końca pozostał wierny swoim młodzieńczym fascynacjom filologicznym. W wieku 21 lat przetłumaczył „Ucztę” Platona. Prowadził seminaria, na których komentował dialogi Platona. Duchowością był z innej epoki.
  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Edward_Zwolski

  Został pochowany w Lublinie na cmentarzu przy ulicy Lipowej( w części PRAWOSŁAWNEJ!!!!!
  sektor I, rząd 9, miejsce 14).
  Obok pracy naukowej E. Zwolski poświęcił w stanie wojennym (13 XII
  1981 – 22 VII 1983) bardzo dużo swojego czasu i energii działalności na rzecz
  osób represjonowanych.
  Źródło:http://www.voxpatrum.pl/pdfy/Vox59/Kochanek.pdf
  .
  Kim jest Pomponiusz Mela?

  „Pomponiusz Mela (łac. Titus Pomponius Mela) – rzymski geograf, autor napisanego w 43 r. n.e. lub 44 r. n.e. dzieła „De situ orbis libri tres”, czyli O położeniu krajów świata ksiąg trzy, znanego również pod tytułem De chorographia. Jest to najstarszy zachowany w całości do naszych czasów traktat geograficzny napisany po łacinie. Pomponiusz Mela opisuje kraje, poczynając od Gibraltaru, następnie opisuje kraje leżące na południowym brzegu Morza Śródziemnego, by przez Syrię i Azję Mniejszą dotrzeć do Morza Czarnego i następnie opisać krainy leżące na szlaku do Hiszpanii. Pomponiusz żył w I wieku n.e. Urodził się w południowej Hiszpanii w miejscowości Tingentera lub Cingenter.
  Cytowany przez Pliniusza Starszego w Historia naturalis”
  Źródło: https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomponiusz_Mela

  A kim jest komentator kika22???Niech uważny Czytelnik sobie sam odpowie a szanowny admin portalu w końcu zareaguje!Tak odpowiedziałem poniżej,cytuję:

  „Z lektury wpisów kika22 najważniejsze co można zaobserwować oprócz widocznej rusofobii to pieszczenie własnego Ego po to… i cytuje:
  „(…)aby utworzyć sobie pewną strefę komfortu, w której jedyną rzeczą, którą słyszą, to echo własnego głosu, odbicie własnej twarzy”.(napisane przez :Maks 6 września 2018 o 4:39 PM w dyskusji pod linkiem: https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/09/01/reforma-czy-przebudowa-cz-4-sily-zbrojne-rp/).

  Polubienie

 174. Maks
  Bardzo interesujący wpis, świadczący jednocześnie o szerokiej wiedzy jaką dysponujesz.

  Co do reszty.
  Nie biorę niczego zbyt na serio, na sztywno, ani na nerwy.
  Życie jest takie jakie jest i ludzie tacy jak ich pan bóg ( z małej litery) stworzył.
  Każdy ma swoje ułomności, nawyki i praktyki.
  Amerykanie ujmują to krótko
  No body perfect
  Ktoś inny napisał
  Do póki nie miałem Internetu, to nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
  Ja to przyjmuję jak niżej.
  Wszyscy jesteśmy tacy jacy jesteśmy, geniusze i niedorajdy, złośliwi i żartobliwi, chciwi i rozrzutni itd.
  Nie chcę nikogo ani chwalić, ani ganić, ani przywoływać do porządku, ani banować
  To nie moja rola.
  Ja tylko tak jak zarząd wordpress umożliwiam pisanie na tym skrawku Internetu jakim jest ta strona i do tego się ograniczam.
  Reszta to nie mój biznes.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s