Nie wierzę w NATO


NATO planuje przeprowadzić około 20 „eksperymentów” podczas największych w ostatnich latach ćwiczeniach w pobliżu rosyjskich granic Trident Juncture (TRJE18), poinformował Sojusz.

Manewry odbędą się w dniach od 25 października do 7 listopada w Norwegii. Weźmie w nich udział około 50 tysięcy żołnierzy z 30 krajów, w tym nie tylko członkowie NATO, ale także partnerzy. – Sputnik

———————————————

Nie uwierzyłbym, że Napoleon wyprawi się na Moskwę.

Nie uwierzyłbym, że Hitler zaatakuje ZSSR.

Nie wierzę, żeby NATO niezależnie czy to będzie 20 czy 50 krajów zaatakuje Rosję.

Ale idiotów i szaleńców tak jak nie brakowało w 1812 r i w 1941r tak i nie brakuje obecnie.

I to może być kolejna tragedia Europejczyków, bo Amerykanom może się zdawać, że dzisiejsza technika i przewaga ilościowa w sprzęcie i w ludziach pozwoli im na zwycięstwo i pokonanie Rosji.

Inna wersja to tylko lokalna wojna z planem głównym zajęcia obwodu Kaliningradzkiego i przetestowania konwencjonalnych sił zbrojnych Rosji. W tej wersji Polska obok krajów bałtyckich stałaby się polem konfrontacji.

To byłoby naszą narodową i państwową tragedią.

Inna uwaga. Daje się zauważać narastanie histeri wojennej.

Czy jest to podgatowka do działań wojennych?

Reklamy

21 uwag do wpisu “Nie wierzę w NATO

 1. Szojgu: Sytuacja na granicy Rosji i krajów NATO jest coraz gorsza
  Sytuacja wojskowo-polityczna przy zachodnich granicach Rosji zaostrza się na tle rozmieszczenia w krajach bałtyckich i w Polsce grup batalionowych NATO i licznych ćwiczeń prowadzonych przez kraje NATO, powiedział w piątek minister obrony Siergiej Szojgu.

  „Przede wszystkim chcę zwrócić uwagę, że sytuacja wojskowo-polityczna przy naszych zachodnich granicach pozostaje napięta i ma tendencję do pogarszania się” — powiedział Szojgu na posiedzeniu kolegium Ministerstwa Obrony.

  Według niego w krajach bałtyckich i w Polsce są rozmieszczone cztery międzynarodowe batalionowe grupy taktyczne NATO o łącznej liczebności do 5000 żołnierzy. W Polsce i Niemczech wdrożono brygadę pancerną i brygady lotnictwa wojskowego wojsk lądowych USA. Trwa rozmieszczanie elementów obrony antyrakietowej USA.
  „Rośnie intensywność i zakres działań przygotowania operacyjnego i bojowego sił zbrojnych państw członkowskich bloku w pobliżu naszych granic. Tylko w ciągu ostatnich trzech miesięcy na terytorium Europy Wschodniej i krajów bałtyckich odbyło się ponad 30 ćwiczeń” — powiedział Szojgu.- Sputnik
  ——————————-

  NI: Taki będzie scenariusz wojny między NATO i Rosją w krajach bałtyckich

  Pracownik Centrum Analizy Wojskowo-Morskiej Mike Kofman powiedział w rozmowie z The National Interest, że jeśli Rosja planowałaby inwazję na kraje bałtyckie, musiałaby także pomyśleć o wojnie z NATO.

  Kofman wyjaśnił, że „silne mocarstwa zwykle nie atakują supermocarstw” bez dokładnego przygotowania. Rosja jego zdaniem puściłaby w ruch siły przekraczające liczebnością wszelkie oczekiwania.
  Jego zdaniem jeśli wojska Sojuszu wtargną na teren Rosji, wywoła to atak jądrowy i wojnę, z której nikt nie wyjdzie zwycięsko. – Sputnik

  Polubienie

 2. Bunkier na każdą kieszeń. Gdzie w Moskwie przeżyć apokalipsę?
  Na tle narastających konfliktów między różnymi państwami wiele osób coraz częściej zaczyna zastanawiać się, co zrobi i gdzie się schroni, jeśli dojdzie do ataku nuklearnego. Okazuje się, że rynek jest zapełniony przez firmy, które są gotowe zbudować bunkier według potrzeb i możliwości finansowych klienta.

  Poradnik: jak ocalić się w przypadku wybuchu III wojny światowej tutaj.

  Bunkier klasy ekonomicznej

  Najtańszą opcją w klasie standard jest najprostszy schron w postaci stalowej 12-metrowej rury z systemami zasilania energią elektryczną, wentylacją i wejściem śluzowym, które jest zakopywane na głębokości do czterech metrów. Można go zakopać bezpośrednio na podmiejskiej działce, choćby pod grządkami z ogórkami. Termin budowy pod klucz to tylko półtora miesiąca w pełnej tajemnicy. W przypadku instalacji poza granicami miasta zezwolenie lokalnych władz nie jest wymagane.

  Od wewnątrz bunkier wygląda jak okręt podwodny: ładne, dość spartańskie wnętrze, kilka łóżek jedno nad drugim, salon z sofą i telewizorem, toaleta, a także aneks kuchenny. „Okręt podwodny” może pomieścić do ośmiu osób. Oczywiście taka konstrukcja nie wytrzyma bezpośredniego uderzenia głowicy termojądrowej, ale w celu przetrwania pożaru, powodzi czy kwaśnych deszczy jest w pełni wystarczająca.

  Polubienie

 3. A KOMU TO ZAWDZIĘCZAMY ADMINKU /

  nna wersja to tylko lokalna wojna z planem głównym zajęcia obwodu Kaliningradzkiego i przetestowania konwencjonalnych sił zbrojnych Rosji. W tej wersji Polska obok krajów bałtyckich stałaby się polem konfrontacji.

  To byłoby naszą narodową i państwową tragedią.

  Polubienie

 4. ADMINKU OSTATNIE PYTANKO I DAJĘ CI SPOKÓJ . A CZY TWOI IDOLE POLITYCZNI NIE DZIAŁALI ABY W KORnikach tzw. że się wyrażę i do dziś się tym chwalą zwłaszcza w kampaniach wyborczych ostatnich 30 lat .Adminek oglądać TV Historia .Tam się wszystkiego dowiesz .
  Pozdrawiam.
  Widzę adminek w twojej wypowiedzi sprzeczności .

  Adm 13 października 2018 o 10:42 AM
  SSSSSSSSSSSS
  Jak to komu?
  Jaruzelskiemu, który oddał Polskę KORwom na rozszabrowanie i zniewolenie.

  Polubienie

 5. 11.10.2018
  Stany Zjednoczone podejmują poważne, długoterminowe przygotowania do restrukturyzacji amerykańskiej gospodarki, by walczyć w poważnej wojnie z „równorzędnym” przeciwnikiem, wprowadzając radykalne zmiany w amerykańskim życiu gospodarczym, społecznym i politycznym.
  Jest to zasadnicza treść 146-stronicowego dokumentu opublikowanego przez Pentagon w zeszły piątek, zatytułowanego „Ocena i wzmocnienie przemysłowej i obronnej bazy przemysłowej oraz odporności łańcucha dostaw w Stanach Zjednoczonych”. Jasno widać, że Waszyngton przygotowuje się nie do odizolowanych regionalnych proxy starć, ale na raczej ciężki, długotrwały wysiłek wojenny przeciwko Rosji i Chinom w warunkach potencjalnej autarkii krajowej.
  http://www.informationclearinghouse.info/50418.htm

  Polubienie

 6. SSSSSSS
  Doskonale wiemy, że nikomu nie odpowiadały puste półki w sklepach. Jeśli tak rządziła PZPR to ludzie się od niej odwrócili, w tym także bracia Kaczyńscy , zatem stanęli w szeregach przeciwników politycznych Gierka i Jaruzelskiego. Ale dosyć szybko odeszli od Wałęsy i jego popleczników. Robiąc dobrą zmianę znowu się przesunęli na pozycje bardziej prospołeczne a także antyeuropejskie. Nie mogą jednocześnie stać się antyamerykańscy, bo szybko zostaliby zniszczeni. Tak więc aktualne robią co mogą i tak stąpają przy tym po krawędzi.
  W sytuacji JK nikt chyba nie zrobiłby nic więcej czy szybciej, tym bardziej że i Duda nieco zawiódł i ludzi bak i naciski z kilku stron na raz bo dziś naciska i Bruksela i Niemcy i Ameryka i żydzi i wewnętrzna wściekła opozycja oderwana od koryta.
  A ty wężu zrobiłbyś wiecej?
  Wystarczy jak cię ktoś postraszy za wizerunek Funesa i już masz dosyć. Kaczyńskiego nie tak straszą i się trzyma, a i przecież straszyli go nawet Smoleńskiem II

  Polubienie

 7. julius
  Z tego można wnosić, że Amerykancy mają świadomość, że świat się zmienia na ich niekorzyść. Co wykombinują w związku z tym?
  Pokój czy wojnę?

  Polubienie

 8. Wczoraj Władimir Żyrinowski, w programie Sołowjowa wypowiedział słowa:

  Amerykanie obawiają się, że najlepszy system obrony powietrznej to S-300 i jest rosyjski.
  I mamy S-400 i S-500 i S-600 i S-700!
  Zamkniemy całą planetę, żaden samolot nie wzniesie się w powietrze!

  S-700 będzie najnowszym systemem obrony powietrznej, ponieważ nie będzie już możliwosci do startu rakiet na świecie!
  S-700 unieruchomi ostatecznie wszystko w miejscach startu.

  Można by się śmiać, ale Wladimir Wolfowicz jest nie tylko szefem Partii Liberalno-Demokratycznej, ale także członkiem Rady Państwa pod przewodnictwem prezydenta, co jest dość poważne.

  Pozwolę sobie przypomnieć, że oficjalnie tylko S-500 jest rozwijany w Rosji do tej pory.

  System pocisków przeciwlotniczych Prometheus S-500, nad którym pracuje Concern VKO Almaz-Antey JSC, będzie nową generacją systemów rakietowych przeciwlotniczych, w których ma zastosowanie zasada odrębnego rozwiązywania zadań niszczenia celów balistycznych i aerodynamicznych.
  Pierwsza próbka ma zostać dostarczona żołnierzom dopiero w 2020 roku.

  Polubienie

 9. NO TAK ADMINEK . JAKI ON TU BIEDNY I OSACZONY . PO PROSTU WZIĄŁEM CHUSTECZKĘ POPŁAKAŁEM SIĘ I WYTARŁEM NOS BU BU HA HA HA .

  Kaczyńskiego nie tak straszą i się trzyma, a i przecież straszyli go nawet Smoleńskiem II

  Polubienie

 10. Ad Juliusa

  ,,… Jest to zasadnicza treść 146-stronicowego dokumentu opublikowanego przez Pentagon w zeszły piątek,..”

  Bardzo ciekawe, w US-raju już nie ma cywilbandy ekonomistów, tylko planowaniem gospodarki zajmują się debile i kretyni w zielonych mundurkach? Gdzie się podziewają ci wszyscy ,,bardzo wybitni” psorkowie, którzy przez lata ,,kosili” Nagrody Nobla/Jobla w dziedzinie EKONOMI i teraz niczego ,,mądrego” nie mogą doradzić rządzącym palantom?

  http://biblioteka.sgh.waw.pl/pl/nobel/Strony/default.aspx

  Tegoroczni namaszczeni imbecyle, też pochodzą z US-raju!

  Dwóch laureatów Nagrody Nobla w dziedzinie ekonomii

  https://www.gosc.pl/doc/5075051.Dwoch-laureatow-Nagrody-Nobla-w-dziedzinie-ekonomii

  Czy Stany Zjednoczone mogą zbankrutować?

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Stany-Zjednoczone-moga-zbankrutowac-7522598.html

  My bankruci – tak reklamują się sparaliżowane USA

  http://wyborcza.pl/1,76842,14705069,My_bankruci___tak_reklamuja_sie_sparalizowane_USA.html

  Wszystkie szczury uciekają z tonącego syjonistycznego okrętu.

  Dlaczego amerykańskie firmy uciekają z kraju?

  https://www.infolinia.com/dlaczego-amerykanskie-firmy-uciekaja-z-kraju

  Harley-Davidson ucieka z USA po cłach Trumpa. Miejsca pracy trafią do Europy, Indii, Brazylii i Tajlandii

  https://www.pulshr.pl/zarzadzanie/harley-davidson-ucieka-z-usa-po-clach-trumpa-miejsca-pracy-trafia-do-europy-indii-brazylii-i-tajlandii,55224.html

  Czy harmatkami i pukawkami można wykarmić hamerykancki naród?

  Remington bankrutem – problemy ze sprzedażą broni w USA.

  https://www.netgun.pl/blog/post/206/remington-bankrutem-problemy-ze-sprzedaza-broni-w-usa/

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 11. ADMINEK NA KONIEC . MASZ TALENT DO PISANIA CZESKICH BAJEK W STYLU ARABELI CZY RUMBURAKA LUB ŻWIRKA LUB MUCHOMORKA . NIESTETY ADMINKU NA TWOJĄ NIEKORZYŚĆ W TAKIE BAJANIE NIKT JUŻ W 2018 ROKU NIE UWIERZY . NO MOŻE OPRÓCZ CIEBIE ALE TALENT DO PISANIA CZESKICH BAJEK MASZ OGROMNY BU BU HA HA HA .
  POZDRAWIAM .

  Doskonale wiemy, że nikomu nie odpowiadały puste półki w sklepach. Jeśli tak rządziła PZPR to ludzie się od niej odwrócili, w tym także bracia Kaczyńscy , zatem stanęli w szeregach przeciwników politycznych Gierka i Jaruzelskiego. Ale dosyć szybko odeszli od Wałęsy i jego popleczników. Robiąc dobrą zmianę znowu się przesunęli na pozycje bardziej prospołeczne a także antyeuropejskie. Nie mogą jednocześnie stać się antyamerykańscy, bo szybko zostaliby zniszczeni. Tak więc aktualne robią co mogą i tak stąpają przy tym po krawędzi.
  W sytuacji JK nikt chyba nie zrobiłby nic więcej czy szybciej, tym bardziej że i Duda nieco zawiódł i ludzi bak i naciski z kilku stron na raz bo dziś naciska i Bruksela i Niemcy i Ameryka i żydzi i wewnętrzna wściekła opozycja oderwana od koryta.

  Polubienie

 12. NAPRAWDĘ TAK JUŻ NA KONIEC ADMINKU TO TWOJE ZDANIE CYTAT :”Nie mogą jednocześnie stać się antyamerykańscy, bo szybko zostaliby zniszczeni.”
  NOMINUJĘ DO NAJBARDZIEJ KOMICZNEGO ZDANIA NA TYM PORTALU W 2018 ROKU .TAKIE PYTANKO ADMINKU JESZCZE :
  TY TO NA PEWNO PISAŁEŚ NA TRZEŻWO BEZ SPRÓBOWANIA WCZEŚNIEJ JAKIEJŚ WHISKY Z BIEDRY ?
  BU BU HA HA HA .

  Polubienie

 13. JESZCZE JEDNO ADMINKU . PYTASZ SIĘ MNIE CZY BYŁBYM LEPSZY OD PREZESA .
  POWIEM CI SZCZERZE . NIE PRETENDUJE DO TEGO CZY BYŁBYM OD NIEGO LEPSZY BO OD 30 LAT POLITYKĄ SIĘ NIE INTERESUJE .NA ŻADNYCH WYBORACH OD 89 ROKU NIE BYŁEM A JAK WIDZĘ POLITYKA W TV TO JEST TAKIE NARZĘDZIE KTÓRE NAZYWA SIĘ PILOT I PRZERZUCAM WTEDY KANAŁ OGLĄDAJĄC SOBIE NP PROGRAM PRZYRODNICZY BO WOLĘ OGLĄDAĆ FAJNE ZWIERZĘTA W ZOO .
  PO DRUGIE ADMINKU
  MOŻE TY BYŚ COŚ ZADZIAŁAŁ W POLITYCE ZAMIAST SIEDZIEĆ NA ŁAWECZCE . ZDROWIE JESZCZE MASZ I DOŚWIADCZENIE TEZ SPORE W PORÓWNANIU DO MNIE .

  Polubienie

 14. IDIOT! Chi, chi, chi… MY TO JUŻ WIEMY… Cha, cha, cha…

  Donald Trump w Google pod hasłem „idiot”. Aktywiści walczą w sieci

  https://www.radiozet.pl/Rozrywka/Plotki/Donald-Trump-w-Google-pod-haslem-idiot-.-Aktywisci-walcza-w-sieci

  Panika na rynkach. Trump wprost: Fed zwariował

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/582945,panika-na-rynkach-trump-fed-zwariowal-gielda.html

  Trump: Rozważam wycofanie USA ze Światowej Organizacji Handlu

  http://gospodarka.dziennik.pl/news/artykuly/580234,usa-trump-usa-wto-wycofanie-swiatowa-organizacja-handlu.html?utm_source=dziennik.pl&utm_medium=contentstream&utm_campaign=bloczki-rc&utm_term=gospodarka.dziennik.pl

  PIĘKNE WIZJE I OBJAWIENIA…

  Trump ostrzega: „USA będą jak socjalistyczna Wenezuela jeżeli…”

  https://nczas.com/2018/10/11/trump-ostrzega-usa-beda-jak-socjalistyczna-wenezuela-jezeli/

  KTOŚ ICH MUSI PRZYGARNĄĆ NA GARNUSZEK, ŻEBY Z GŁODU NIE WYZDYCHALI. PRZEZ 47 LATA (1945-1992) UTRZYMYWALIŚMY MOCARNYCH RUSKICH, TERAZ KOLEJ NA US-RAJCÓW.
  BEZDUSZNI MALKONTENCI BĘDĄ TWIERDZIĆ, ŻE TO JEST KOLEJNA OKUPACJA NASZEGO KRAJU, ALE NIE MAJĄ RACJI, PONIEWAŻ PO—LIN JEST SCHRONISKIEM DLA BEZDOMNYCH ,,ZWIERZĄT”, TYM RAZEM WYRZUCONYCH Z US-RAJU.

  Z USA wyruszyła potężna i sławna Brygada Pancerna do Polski. Rosjanie w panice?

  https://www.salon24.pl/u/dziennikarstwoobywatelskie/863021,z-usa-wyruszyla-potezna-i-slawna-brygada-pancerna-do-polski-rosjanie-w-panice

  Coraz więcej żołnierzy amerykańskich w Polsce. Kolejna grupa wylądowała w Poznaniu

  ~Turystka USA- 29.01.2017 (13:46)
  Chociaż USA graniczy z Rosja z Alaski, to pojawienie się żołnierzy USA w Polsce może być odebrane jako wielkie zagrożenie dla Rosji, to nic że na Alasce są żołnierze USA,……….ci w Polsce to właśnie może…………….. być wielkieeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee zagrożenieeeeeeeeeeeeeeeeeeeee.

  ~zmiana- 29.01.2017 (15:40)
  inwazji ciąg dalszy …..aż wypełnią koszary po sowietach!!!

  https://fakty.interia.pl/wideo/video,vId,2241139

  Hej!

  Polubienie

 15. julius
  podejrzewam, że Amerykanie wierzą w to co mówi Źirynowski i dla tego tak się spieszą do III światowej, obawiając się zę za kilka lat nie będą mieli żadnej szansy, a taki czy inny ruski Stalin, czy Źirynowski zamknie nad nimi niebo i zrobi z Ameryki ZOOludki.

  Polubienie

 16. SSSSSSSSSSSS
  Wężu ty się nic nie bój. Za dwa lata wybory i znów będzie dobra zmiana, czyli zaoranie platfusów, Kukizów, SLD i PSL
  W Olsztynie głosuję na obecnego prezydenta który był w SLD a później w PSL
  Nazywa się Piotr Grzymowicz, to nie tyle polityk co budowlaniec z wykształcenia i z zawodu.

  Polubienie

 17. ŚWIAT
  14:58 13.10.2018Krótki link208
  Koalicja międzynarodowa pod wodzą Stanów Zjednoczonych użyła podczas nalotów na obiekty w syryjskim mieście Hadżin w prowincji Dajr az-Zaur białego fosforu, którego stosowanie zakazuje prawo międzynarodowe – poinformowała agencja SANA, powołując się na lokalne źródła.

  Budynek Ministerstwa Spraw Zagranicznych Federacji Rosyjskiej w Moskwie
  © SPUTNIK . NATALIA SELIVERSTOVA
  MSZ Rosji o NATO u swoich granic: „Bierzemy wszystko pod uwagę”
  „Koalicja dokonała nalotów na kilka dzielnic w mieście Hadżin, położonym w odległości 110 km od Dajr az-Zaur z użyciem zakazanego białego fosforu” — poinformowało źródło agencję.
  Naloty przeprowadzono w sobotę.

  Nie ma doniesień o ofiarach śmiertelnych lub rannych.- Sputnik
  ———————
  A S-300 nie zdążył się uruchomić?
  A może obsługa poszła robić siusiu?

  Polubienie

 18. RAZ, DWA, TRZY, MINISTREM ZOSTANIESZ TY!

  Premier wyrzuci pięciu ministrów? Prezes stawia jeden warunek

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/czeka-nas-kolejna-rekonstrukcja-rzadu/vzxeqdz#slajd-7

  Ooooooo!!!???

  Zaskakujące proroctwo. PiS będzie rządził przez 20 lat

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/boguslaw-zietek-ostrzega-pis-bedzie-rzadzil-przez-20-lat/tyvpf05

  Drugi raz ooooooo!!!???

  Jarosław Kaczyński zwija się z bólu na onkologii? Wstrząsające, nieoficjalne informacje

  https://pikio.pl/jaroslaw-kaczynski-na-co-naprawde-choruje/

  Pan Nikt: Jarosław Kaczyński jest śmiertelnie chory

  https://www.clipzui.com/video/e484e4b32335w3x2a5z4y3.html

  Oooooooooo, on też coś wypatrzył w przyszłości.

  Jasnowidz o stanie prezesa Kaczyńskiego. ,,Widzę trzy nazwiska”

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polska/jasnowidz-jackowski-o-stanie-zdrowia-prezesa-kaczynskiego-widze-trzy-nazwiska/v6e6mq8

  Hej!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s