Ja, wąż i Polska


Wężu nie podpuszczaj mnie bo ja nie durak.

Co sądzę o inicjatywie ziemkosi?

A co mam sądzić.

W wielu sprawach mają rację.

Też bym chciał by w Polsce były przy władzy elity na sto procent narodowe, bardziej sztywne, prowadzące politykę twardą, zdecydowaną i niezależną od UE. By zaczęto budować polski przemysł także z użyciem państwowych środków.

By nasza gospodarka opierała się na:

Tu powtórzę się po raz któryś tam z rzędu.

–Przedsiębiorstwach państwowych, huty, kopalnie, przemysł maszynowy, zbrojeniowy, transport itd.

–Spółdzielczy, wszelkiego rodzaju kooperatywy w tym państwowe z prywatnymi i także w wyżej wymienionych branżach.

–Całkowicie prywatny.

Różnica między mną a nimi jest taka, że ja widzę iż tego sami z siebie nie jesteśmy w stanie zrobić, bo ludziska są takie jakie są. W większości tałatajstwo, sobiepaństwo, gdzie każdy sobie rzepkę skrobie, gdzie powołać jakieś stowarzyszenie, organizację jest problemem nie do przeskoczenia.

Jednym słowem nie ma sensu walić głową w mur, tylko starać się utrzymać w tym nurcie wypracowując sobie w miarę dobrą pozycję, szczególnie, że w obecnych warunkach da się żyć w miarę dobrze.

Na dzień dzisiejszy nic lepszego od PiS nie powstanie, więc niech PiS rządzi bo jest lepszy od pozostałych, lepszy w tym sensie, że chociaż coś tam ludziom daje, dzieciom daję, a to się liczy by nasze polskie maluchy z biedniejszych rodzin głodne nie chodziły.

Wężu, ja znam trochę świat, bo za granicą bywałem w wielu krajch i wiem, że Polska jest jeszcze w miarę dobrze urządzona, jest czysta, bezpieczna, bez ruin i skrajnej nędzy, z nienajgorszą edukacją i ze służbą zdrowia która za kilkudniowy pobyt w szpitalu nie wystawia horrendalnych rachunków

To się liczy i z tego się trzeba cieszyć.

Na dzień dzisiejszy jest w miarę dobrze i rewolty robić nie należy.

A ziemkosie, panowie z WPS nie są moimi an i wrogami ani konkurentami. Mają swoje poglądy i mają do tego prawo.

Nie odnoszą sukcesów wyborczych, a czy jakikolwiek sukces wyborczy poza kręgiem tych z rozdania przy okrągłym stole, jest możliwy?

Nie jest.

Nie jest możliwy bez środków finansowych, bez mediów, bez wsparcia tych co mają kasę, prasę, TV, kościół i zagranicę.

Reklamy

61 uwag do wpisu “Ja, wąż i Polska

 1. A teraz muszę iść do piwnicy i zrobić lekki przemeblunek i nieco porządku, tak by samochód mógł się znaleźć chociaż pod daszkiem przy wiedzie do garażu, bo idzie zima.

  Polubienie

 2. Adminku mam jeszcze ostatnie 5 minut bo zaraz już wychodzę .
  Adminku mój drogi a kto jeszcze tak niedawno na portalu twoimi wpisami krytykował niesamowicie polską oświatę . Może się mylę a może cię żle zrozumiałem.
  Co do służby zdrowia .Nie zgadzam się jest dramatycznie do chrzanu .Ty masz o niej dobre zdanie bo jak leżałeś w szpitalu dali ci może troszkę jedzonka które ci smakowało .
  Nie wiem jak teraz jest ale jeszcze kilka lat temu jak nie miałeś sianka to gdy zachorowałeś było do zginięcia .Na badania specjalistyczne rezonans można sobie poczekać nawet do roku chyba że masz sianko czekasz jedynie kilka dni .Na operację też są kolejki i można sobie długo poczekać .Te tanie leki to pic na wodę i fotomontaż bo taki lek to jest lek który jest zazwyczaj gówno warty i ma małe znaczenie .Poważne leki są potężnie drogie .
  Tania służba zdrowia ?
  No to idz do szpitala bez ubezpieczenia .Zobaczymy jaki ci RACHUNEK za pobyt wystawią .Nie wypłacisz się do końca życia bu bu ha ha .
  KAZ u przemexa pisał że za jakąś tam mało ważną operacyjkę nie pamiętam wyrostek robaczkowy policzyli mu 45 tys USD.
  UFFF .Dobrze że był ubezpieczony.
  PS .Zegnam się do grudnia albo tu sobie jeszcze posyczę albo nie .
  Trzymaj się adminku.
  PS . PIS MIMO OBIETNIC WYBORCZYCH NIE ZLIKWIDOWAŁ NFZ . CIĄGLE TO STERCZY HA HA HA .

  Polubienie

 3. Jakiś czas temu czytałem wywiad z aryjskim miliarderem amerykańskim, w którym padło pytanie dlaczego nie utworzą potężnych mediów które podawałyby prawdę i piętnowały te podające cały czas fakenewsy i obrabiające mózgi gojów, Miliarder odpowiedział: Czy chce pan, żebyśmy zostali żebrakami, każdy z nas białych miliarderów uzależniony jest od finansowania przez Żydów, dlatego nikt przeciwko nim oficjalnie nie wystąpi pomimo tego, ze stanowimy prawie połowę.

  Polubienie

 4. Na koniec można się jeszcze powołać na guru III RP Bodo Schafera który w ” Droga do finansowej wolności ” pisze mniej więcej .
  Dla zachowania zdrowia również przydałoby się mieć pieniądze bo pieniądze pomagają w utrzymaniu dobrego zdrowia .
  Nie cytuje go ale zdaje się że tak pisał w ten deseń ha ha ha .Żegnam.

  Polubienie

 5. Wężu wszystko można chwalić i ganić. We wszystkim dopatrywać się pozytywów i wad.
  Oświata, jasne, że jest dobra i byle jaka.
  Dobra bo trzyma z dala od rynku pracy i dorosłego życia kilak milionów młodych ludzi. Bez tego bezrobocie wskoczyłoby na liczbę dwucyfrową. Byle jaka, bo marnuje cenny czas tych młodych ludzi. Bo to co w nasiadówkach szkolnych uczą, da się oponować w kilka dni czy tygodni, bez tej całej zbędnej wody i niepotrzebnych zbytecznych pierdów. Zła bo w większości nie uczy rzeczy potrzebnych do wykonywania jakiegokolwiek zawodu, rzeczy w życiu niezbędnych.
  To samo ze służbą zdrowia. Na przykład wszystkie leki powinny być dostępne bez recepty.
  Że co, że sobie możemy zaszkodzić?
  Jak ktoś chce wyrządzić sobie krzywdę, to w kuchni ma nóż, wrzątek, gaz, tłuczek, lampę i sznur na którym może się powiesić, okno na klatce schodowej z którego może wyskoczyć itp.
  A ty wężu nigdzie nie wyjeżdżaj. Najbezpieczniejszym i najlepszym miejscem jest własny dom.

  Polubienie

 6. julius
  Z tą wszech mocą żydów to zwykłe bajki. Często powielane przez nich samych, przy czym ten inteligentny a chytry naród jest w swej masie bardzo bojaźliwy bo wiedzą, że któregoś dnia znowu dopadnie ich holokaust.
  Wśród goi /goji jest też cała masa tych którzy się i nawzajem lubią straszyć.

  Polubienie

 7. Poniższe koresponduje z tym co niedawno zamieścił juljus
  Putin idzie z prądem? Czy chce wyludnić Ukrainę? Czy ją przyłączyć?
  ———————–
  Rosyjski rząd przygotowuje się do zasadniczej zmiany polityki migracyjnej w celu zwiększenia napływu do kraju ludzi z państw byłego ZSRR i odległej zagranicy.

  Rosjanom zarekomenduje, aby byli bardziej otwarci nie tylko dla Rosjan i osób rosyjskojęzycznych, ale także dla każdego, kto jest lojalny wobec Federacji Rosyjskiej i jest gotowy do integracji z rosyjskim społeczeństwem, dowiedzieli się dziennikarze.

  „Biały Dom zatwierdził już nową koncepcję polityki migracyjnej. Teraz musi zostać zatwierdzona przez prezydenta. Za pierwszy krok można uznać przyjęty wczoraj przez Dumę projekt ustawy, która upraszcza otrzymywanie obywatelstwa” — pisze gazeta „Kommiersant”, powołując się na poinformowane źródła.
  Migranci

  Przygotowane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych poprawki do ustawy „O obywatelstwie Federacji Rosyjskiej” zostały przyjęte jednogłośnie przez deputowanych Dumy Państwowej w pierwszym czytaniu, rozpatrując ten środek w kontekście sytuacji na Ukrainie. Według różnych szacunków od setek tysięcy do kilku milionów Ukraińców regularnie przyjeżdża do Federacji Rosyjskiej na zarobek i nie odmówiłoby przyjęcia rosyjskiego paszportu w uproszczony sposób. Jednak słowa „Ukrainiec”, „Białorusin” czy „Rosjanin” nie ma w projekcie ustawy, mogą z niego skorzystać mieszkańcy krajów byłego ZSRR, nawet jeśli nie są zbytnio obeznani z językiem, kulturą i obyczajami Rosji.
  Pierwszy wiceprzewodniczący Komitetu Dumy Państwowej ds. WNP i relacji z rodakami Konstantin Zatulin w swoim komentarzu dla „Kommiersanta” przyznał, że nowa koncepcja polityki migracyjnej ma słabe punkty. Na przykład nie wspomina o konieczności przeniesienia do Rosji właśnie rodaków. „Ale możliwe, że autorzy nie postawili sobie takiego celu” — zaznaczył Zatulin.

  Polubienie

 8. Michał Bilewicz, kierownik Centrum Badań nad Uprzedzeniami UW. „Nasi przodkowie zmieniali nazwiska, żeby nie dać się pociąć żyletkami i spalić w stodołach ideologicznym pobratymcom”

  Wypowiedzi, komentarze i nastawienie części społecznosći internetowej pokazuje ile zakamuflowanych Żydów mamy w Polsce i przyjaciół Izraelczyków spośród tubylczej ludności. Niestety, żydowska V kolumna w Polsce osiągnęła katastrofalny rozmiar.
  A Watykan i jego agentura w Polsce są jej sojusznikami. I dlatego tak nieliczni mogą rządzić licznymi.

  Polubienie

 9. Jeśli to o czym mówił Starikow rozpoczęło się to Węgrzy wydając na Zakarpaciu swoje paszporty są dogadani z Rosjanami, że na ten rejon, ich etniczny, mogą liczyć. Na razie Amerykanie nie wydali takiego rozkazu Polsce, aby wydawać nasze paszporty Ukraińcom. Zrobią to czy też plan jest zupełnie inny?

  Polubienie

 10. Tu powtórzę się po raz któryś tam z rzędu.

  –Przedsiębiorstwach państwowych, huty, kopalnie, przemysł maszynowy, zbrojeniowy, transport itd.

  –Spółdzielczy, wszelkiego rodzaju kooperatywy w tym państwowe z prywatnymi i także w wyżej wymienionych branżach.

  Ta, ta, ta, bla, bla, bla, tysiące miejsc pracy dla białych muzinów, którzy jak w PRL-u, tyrali jak dzicy, a PRAWIE CAŁA PRODUKCJA WĘDROWAŁA NA EKSPORT za dewizowe dulary, albo transferowe w-ruble. Co biały muzin miał ze swojej pracy, ano SOCJALISTYCZNY SOCJAL, który najpierw musiał na siebie wypracować i WCZASY pod GRUSZĄ oraz sklepowe wycinanki.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wczasy_pod_grusz%C4%85

  Po co im były potrzebne jakieś transfery? Wschodniosocjalistyczne nałogi, stworzyli fikcyjne RWPG, uzależnione od us-rajskiego dulara?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rubel_transferowy

  Sklepowe wycinanki, bez których nic nie można było kupić.

  CAŁA POLSKA PRACOWAŁA, JAK MRÓWECZKI, A NA PÓŁKACH SKLEPOWYCH BYŁO PUSTO! SZMULOWSKIE CZARY-MARY, ALBO SIŁA WYŻSZA…!

  NAM MYŚLEĆ NIE KAZANO… TYSIĄCE NOWYCH MIEJS PRACY DLA BIAŁEGO MUZINA!

  DO PRACY RODACY, ZA MISKĘ RYŻU DZIENNIE…! ONI CHYBA RYŻU NIE JEDZĄ!?

  Hej!

  Polubienie

 11. Ad Juliusa ad vocem wypowiedzi Nikołaja Starikowa – no i na co oni liczą? Że Noworosjanie masowo wyjadą do Rosji, opuszczą swoje domy, miasta fabryki? Że Donbas opustoszeje? Przecież żydostwo tylko na to czeka, żeby przenieść tam swój Izrael, takie posunięci idealnie wspasowałoby się w ich planu. Wobec tego, należałoby postawić pytanie „komu służy Starikow i jego zaplecze ideologiczne?”. Chyba że chodzi jedynie o straszak posiadania obywatelstwa FR, gdzie zaatakowanie obywateli Rosji równałoby się w świetle prawa międzynarodowego (?) zaatakowaniu samej Rosji.

  Polubienie

 12. Jarosław Kaczyński odwiedził w sobotę Sanok. Prezes PiS zdradził podczas wizyty, że słynny Autosan zostanie przejęty przez PGE. Firma ma wystartować z produkcją „supernowoczesnych autobusów elektrycznych”.
  Kaczyński w Sanoku: Autosan uratowany dzięki Beacie Szydło
  – Pan burmistrz wspominał o tym zakładzie, który jest symboliczny dla tego miasta, dla Sanoka, który odgrywał w jego historię wielka rolę i który prawie upadł – powiedział Kaczyński, po czym stwierdził: – Został [Autosan – red.] dzięki wsparciu rządu, dzięki wsparciu pani premier Beaty Szydło uratowany i w tej chwili ma przed sobą wielkie perspektywy – zachwalał prezes.

  Następnie zapowiedział, że zakład przejmie Polska Grupa Energetyczna. – Chcę powiedzieć, że jest w tej chwili już zaawansowana sprawa – chociaż oczywiście będzie to trochę trwało – przejęcia tego zakładu przez PGE, czyli wielką firmę energetyczną – powiedział. Po co takie posunięcie? Kaczyński wyjaśnił: – Po to, by rozpocząć tam supernowoczesną produkcję autobusów elektrycznych, a także pojazdów, które służą energetyce – stwierdził.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24098366,jaroslaw-kaczynski-w-sanoku-zapowiedzial-przejecie-autosanu.html#s=BoxOpMT

  Polubienie

 13. julius grzanek
  Coś się kroi. tylko do konca nie wiemy co. Z tymi wyjazdami to nie tak szybko. Nikt na hurrra nie opuszcza swoich domów. a wiadomo, że jak na Ukrainie będą Rosjanie w większości to rozpad Ukrainy całkiem możliwy.
  Do nas Lwów i okolice już się przeprowada, na razie bez ziemi i budynków.

  Polubienie

 14. julius grzanek
  a jak już się ich nazbiera 10 milionów. To Jarosław Mądry zrobi referendum z zapytaniem – Czy jesteś za przyłączeniem swojej okolicy zamieszkania do Polski, żebyś nie musiał przekraczać granicy i mieć wszystko to co mają Polacy?
  Wszyscy odpowiedzą tak.
  Wówczas Jarosław zapyta pierwszego z brzegu Ukraińca –A ty skąd?
  –Ze Lwowa.
  –A ty?- Zapyta następnego.
  A ja z Kałusza.
  –A ja z Zaproża.
  –A ja z Winnicy.
  – A ja ze Stanisławowa.
  – A ja z Odessy.
  I będziemy mieli Polskę od morza do morza.
  Bez wojny i bez pytania kogokolwiek o zdanie.
  Gorzej jak by się trafił jakiś rusek z Moskwy.
  Bo i Moskwę trzeba by wówczas wcielić.

  Polubienie

 15. Z tym ‚bez wojny’ to byłbym ostrożny. Akurat większość wymienionych przez Mr.T. miejscowości to dawny Wołyń czy Tarnopolskie, więc kolebka banderowców. Michalkiewicz raportował, że już parę lat nazad przyłapywali ukraińskie dziołchy co to przemycały automatyczne działka 30 mm, i jak celnie zauważał, raczej nie do napadów na banki. Wołynka-bis zawsze może być.

  Co do Autosanu: zamienił stryjek siekierkę na kijek. Co z tego, że chcą ratować autosan jak oddali Solaris?

  Polubienie

 16. Ech, panowie inter-, coś tam, macie przed sobą potężną broń, zwaną kompem i nie potraficie z niego korzystać! Chi, chi, chi…

  Dwie Ukrainki próbowały wwieźć do Polski działko 30 mm

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2017-04-06/dwie-ukrainki-probowaly-wwiezc-do-polski-dzialko-30-mm/

  Okrętowa armata przemycana z Ukrainy do Polski. Realne zagrożenie?

  https://www.defence24.pl/okretowa-armata-przemycana-z-ukrainy-do-polski-realne-zagrozenie

  AK-630 Close In Weapon System (CIWS) Gatling Gun

  Hej!

  Polubienie

 17. ….dowiedziała się w czwartek PAP w zastrzegających anonimowość źródłach……

  anonimowe źródełka są zawsze najbardziej wiarygodne.
  A mie opowiadał pewien facet jak chciał sprzedać ruską bombę atomową którą mu oferował generał byłego ZSSR, arabom mieszkającym w Niemczech.
  Też był bardzo wiarygodny.
  Tak samo są wiarygodni anonimowi (bo przez telefon) nabywcy na aukcjach bardzo drogich i lipnych dzieł sztuki. Prymitywna metoda podbijania ceny przez samego aukcjonera, tańsza, bo nie trzeba opłacać podstawionego rzekomego nabywcy.

  Polubienie

 18. Ad kiki? Jak nie potraficie? Toż podlinkowałem Adminkowi całą stronę wyników Google, a nie pojedynczy artykuł, żeby się nie czepiał, że jedno źródło za mało.

  Polubienie

 19. USA: strzelanina w synagodze. Są ofiary

  Minimum siedem osób zginęło w wyniku strzelaniny w synagodze w Pittsburghu w stanie Pensylwania, poinformował lokalny kanał informacyjny.

  Według lokalnej telewizji KDKA, policja potwierdziła doniesienia o strzelaninie. Policjanci, którzy przybyli na miejsce zdarzenia, zostali ostrzelani i musieli ukryć się za radiowozami.

  Reporter KDKA poinformował, że zginęło co najmniej 7 osób, ale ofiar może być więcej. Telewizja podała, że w synagodze w sobotę było mnóstwo ludzi.

  „Śledzę wydarzenia, które rozgrywają się w Pittsburghu, stan Pensylwania. Policja przybyła na miejsce zdarzenia. Ludzie w pobliżu dzielnicy Squirrel Hill powinni pozostać w ukryciu. Kilka osób zginęło. Uważajcie na strzelca. Boże błogosław wszystkich!” — napisał Trump w Twitterze.

  „Aktualnie podejrzany o strzelaninę został zatrzymany, jest wiele ofiar w synagodze. Troje policjantów zostało rannych. Nie dysponujemy na razie szczegółami, ochraniamy budynek i staramy się zrozumieć, czy sytuacja została już opanowana, czy jest bezpiecznie i nie ma więcej zagrożenia. Są ofiary śmiertelne” – powiedział przedstawiciel policji.

  Według informacji kanału KDKA podejrzany wykrzykiwał antysemickie hasła
  ——————————–
  To był chyba ktoś kto nie lubił żydów.
  A mówi się, że to Polska jest krajem antysemickim, a tu sie okazuje, że nie my tylko Ameryka.
  To oni wyssali z mlekiem matki.

  Polubienie

 20. „Uzbrojony mężczyzna początkowo zabarykadował się w synagodze, a potem oddał się w ręce policji. Według niektórych źródeł ujęto go, gdy próbował przedostać się do samochodu. W trakcie ataku krzyczał: „wszyscy Żydzi muszą zginąć”. Miał przy sobie kilka rodzajów broni.”

  Jeśli już zdecydował się na takie działanie to efekt mizerny.

  Polubienie

 21. @Admin, my się pewnie już o tym nie dowiemy, ale jak znam koszerne realia, to może się jeszcze okazać (zakładając, że to nie był wyreżyserowany ‚hoax’), że za zdarzeniem stał ktoś taki:

  Polubienie

 22. Ad Grzanka

  Ad kiki? Jak nie potraficie?

  Sorry Grzanuś, najpierw czytam teksty, linki otwieram później, ponieważ mój komp robi dziwne rzeczy, więc napisałem szybki komentarz, a później zajrzałem do linku – no i głupio wyszło. Zaraz wezmę wiadro popiołu, posypię sobie głupi cymbał i ze wstydu wskakuję do czarnego szmulowego wora na znak pokuty.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 23. Jeszcze ad vocem tego obrazka co wkleiłem powyżej. Teraz mi się przypomniało, że jakoś parę dni temu natknąłem się na artykuły mówiące o tym, że w świetle najnowszych poszlak czy tam dowodów, policja w USA zaczyna powoli brać pod uwagę ewentualność, że te wszystkie bombki niechoinkowe do Clintonów, Obamy, CNN, De Niro itd. wysłał bynajmniej nie zwolennik Trumpa, a właśnie zagorzały fan Demokratów, chcąc w ten sposób przysporzyć im sympatii (poprzez współczucie) wśród ludu. To tak apropos, skąd ten pomysł.

  Polubienie

 24. Tatuaż a nauka KK

  Noszenie tatuażu jest znakiem odradzania się pogańskiego
  rytualistycznego symbolizmu
  Tezę o niemoralności posiadania tatuażu wykażemy odwołując się po
  pierwsze do Prawa Natury: prawa, które od urodzenia jest wszczepione w
  serca wszystkich ludzi i z powodu którego mówi się, że wszyscy po
  prostu „wiedzą” co jest od nich wymagane aby czynili.
  Prawo Naturalne uczy tej ważnej i fundamentalnej prawdy: nasze istnienie
  na tej ziemi nie jest wynikiem czegoś, co zrobiliśmy, ale jedynie
  skutkiem stworzenia przez Boga.
  Z tej nauki (że jesteśmy stworzeniami, nie samo-stworzeni) wnioskujemy,
  że pierwszym świadomym aktem stworzenia jest być podległym swojemu
  Stwórcy.
  Najwyższym przejawem niewdzięczności i samolubstwa jest aby żyć nie
  dla tego Stwórcy, wybierając, raczej, by żyć głównie dla siebie.
  Częścią tego podporządkowania (stworzenia Stwórcy) jest zrozumienie,
  że człowiek nie jest bezpośrednim właścicielem, tylko zarządcą
  wszystkich przez Boga stworzonych dzieł na tej ziemi.
  Nie zrobiwszy [(powoławszy do istnienia z niczego)] żadnej z rzeczy
  wokół niego, człowiek musi używać ich tylko zgodnie z planem i
  zamiarem Stwórcy.
  Ten fakt jest jak najbardziej prawdziwy jeżeli chodzi o nasze ciała. On
  nas uczynił, a nie my sami siebie [(Ipse fecit nos, et non ipsi nos –
  Ps. 99, 3)], mówi Psalmista, ponieważ serce powiedziało mu prawdę tego
  faktu.
  Ponieważ nie stworzyliśmy naszych własnych ciał, nie mamy żadnego
  ścisłego prawa posiadania w stosunku do nich.
  Bez tego prawa posiadania, nie możemy czynić naszym ciałom rzeczy,
  które byłyby sprzeczne z pierwotnym zamierzeniem Stwórcy.
  Szpecenie i kaleczenie swojego ciała jest przeciwne Prawu Naturalnemu,
  ponieważ ten kto dopuszcza się takich czynów narusza podstawową zasadę
  tego Prawa: Bóg mnie uczynił.
  Od pierwszej chwili Stworzenia, należeliśmy całkowicie i absolutnie do
  Boga. Jesteśmy Jego własnością i Jego sługami. Jesteśmy Mu winni
  obowiązek troszczenia się o siebie i rozsądne dbanie o nasze własne
  (19, 28) czytamy: „I nad umarłym nie będziecie
  nacinać ciała waszego, ani znaków żadnych, ani nakłuwań na sobie
  czynić nie będziecie. Ja [jestem] Pan” (*).
  Znaczenie ciał, nawet ciał umarłych jest zakazane przez wyraźny rozkaz
  Boga.
  Takie znakowanie (tatuowanie) jest zakazane, ponieważ jest pogańskim
  rytuałem i ponieważ szpeciłoby ciała Wybranych przez Boga ludzi.
  Dlatego, tatuowanie jest zakazane przez Pierwsze Przykazanie Boże z powodu
  jego bezpośredniego związku z pogaństwem i dlatego [również], że
  szpeci własność Boga.
  Tatuowanie jest pogwałceniem piątego Przykazania Bożego z powodu
  niepotrzebnego niebezpieczeństwa dla życia ludzkiego związanego z
  barwnikami i igłami.
  I w końcu, tatuowanie jest przeciwne Miłości ponieważ jest promowaniem
  próżności i pychy, głównych grzechów z powodu których Adam i Ewa
  upadli.
  Podsumowanie
  Oczywiste jest, że nie ma żadnego moralnego usprawiedliwienia dla
  tatuowania, zwłaszcza jeżeli ktoś służy przy ołtarzu.
  Stopień grzeszności (grzech śmiertelny albo powszedni) tego czynu
  będzie zależeć od wielkości tatuażu, względnego niebezpieczeństwa,
  na jakie ktoś się wystawia, od wiedzy posiadanej na temat tego co mówi
  prawo naturalne i objawione w tym względzie, itd.
  Częścią naszego apostolstwa jest upewnić się, że nasza rodzina i
  przyjaciele są świadomi tych nauk, aby ich w przyszłości nie naruszali.
  Tatuaże są zakazane przez Pierwsze Przykazanie Boże!

  Polubienie

 25. Eee, co tam Julilius o tatuowaniu i takich pierdołach jak:

  Ponieważ nie stworzyliśmy naszych własnych ciał, nie mamy żadnego
  ścisłego prawa posiadania w stosunku do nich.

  A kto STWORZYŁ GRUBASA, czyżby nie on sam, zwłaszcza w przypadku gdy jego (pra)rodzice lubili się obżerać i mało ruszać?

  A co mają powiedzieć na takie „pobożne dictum” osobniki zajęte tzw. BODY BUILDING (odpowiedni obrazek wkleić)?

  A co wyprawiają POBOŻNI ŻYDZI I AMERYKANIE (i ponoć też islamiści) gdy stosują, PRZECIW NATURZE, obrzezanie noworodków?

  A co na takie „pobożne dictum” powiedzą embriolodzy, którzy widzą, jak płód ludzki, EWOLUUJE, w ciągu zaledwie kilku miesięcy, od JEDNOKOMÓRKOWCA, poprzez STRUNOWCA, a potem KIJANKĘ z ogonem i zarysem łuków skrzelowych, aż do ludzkiego maleństwa – bardzo wyraźnie REKAPITULUJĄC (powtarzając) liczącą ponoć setki milionów lat drogę ewolucyjną nie tylko homo sapiens ale i innych ssaków?

  A to w którym momencie na tej drodze ewolucyjnej Bóg stworzył pierwszego NIEŚMIERTELNEGO człowieka i zakazał mu – i tylko jemu, wśród innych zwierząt – spożywać owoców z drzewa wiedzy co dobre a co złe?

  A może to CZŁOWIEK stworzył sobie boga, aby tegoż boga kapłanom płacić dzisięciny?

  Polubienie

 26. No, no, no, czyżby MAŁPISZON nie był nam SIOSTRĄ i BRATEM!? Znowu będziemy mogli się wdrapać na swoje ulubione drzewa i się pobujać na gałęziach?

  Fałszywy dogmat neodarwinizmu

  https://www.pch24.pl/falszywy-dogmat-neodarwinizmu,37419,i.html

  Jedna z największych mistyfikacji w nauce

  https://bioslawek.wordpress.com/2013/09/21/jedna-z-najwiekszych-mistyfikacji-w-nauce/

  KŁAMLIWE FAKTY, 27. – Podobieństwa embrionów

  http://zajawki-biblijne.blogspot.com/2015/07/kamliwe-fakty-27-podobienstwa-embrionow.html

  Wszystkie ,,małpy człekokształtne” prosimy o ponowne zajęcie swoich miejsc.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_genealogiczne

  CZY TO JEST DRZEWO ŻYCIA – TRUP WISZĄCY NA SKRZYŻOWANYCH SUCHYCH PATYKACH?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Drzewo_%C5%BBycia_(religia)

  Hej!

  Polubienie

 27. Ponieważ Szanowni dyskutanci „wjechali” na mego (ulubionego od blisko 45 lat) konika pt. DARWINIZM vs. KREACJONIZM, to przypominam, że Darwinizm – zwłaszcza w jego wysublimowanej formie zwanej „neo” – powstał z SUBLIMACJI KREACJONIZMU, bez jakichkolwiek dodatkowych, poza Biblią Przenajświętszą , obserwacji. (To też stanowi element argumentacji, w języku Panów Świata, w ostatnim mym tekście anonsowanym na Wierni Polsce kilka dni temu). Cytuję z mego artykułu „Judaistyczne uwarunkowania nauki w Cywilizacji TPD”,, przypominając, że Darwin z uniwersyteckiego wykształcenia BYŁ TEOLOGIEM! –

  Otóż według Biblii ISTOTY OŻYWIONE NIE POSIADAJĄ INTELIGENCJI – jest TO DOGMAT CENTRALNY JUDAIZMU w pełni zaakceptowany następnie przez KARTEZJANIZM oraz NEODARWINIZM obowiązujący dzisiaj w zakładach naukowych.

  Oto

  “5 SOLAS” neo – to znaczy judeo – darwinowskiej wiary (w NICOŚĆ)

  (Przekład “google” z angielskiego http://markglogg.eu/?p=2144)

  1.Sola scriptura (neo) darwiniana admissibile est – tylko neodarwinowskie pisma są dopuszczalne w instytutach naukowych (Wzorowane na luterańskiej SOLA SCRIPTURA, powtarzającej “Bożą mądrość” św. Pawła w 1 Koryntian 4: 6- “możesz uczyć się od nas, aby nie wychodzić poza to, co jest napisane“).

  2.Solus multiplicatium esentia vitae est – tylko rozmnażanie się jest istotą życia (To zostało zaczerpnięte z Księgi Rodzaju 1:22)

  3. Soli geni character individuum determinant – tylko geny określają charakter indywiduum (Zaczerpnięte z 1 Koryntian 15: 36-38: “To, co siejecie, nie jest ciałem (lub somą), które powstanie, ale nagim ziarnem (nasieniem) … Bóg daje każdemu nasieniu ciało, które zamierza, dla każdego nasienia odpowiednie dlań ciało“, idea takiego podziału jest już obecna w Księdze Rodzaju 1: 11-12)

  4. Soli incidentes species novus generant – tylko przez przypadek pojawiają się nowe gatunki, życiowa działalność przedstawicieli gatunku ma żadnego wpływu na tego gatunku genetyczny charakter (Zaczerpnięte z “wyroczni Jehowy” urim-tummim, czyli “światła i doskonałości” losowych doborów, Ks. Wyjścia 28: 30)

  5. Sola selectia naturalis motor evolutionis est – tylko Dobór (Selekcja) Naturalny(a) jest motorem ewolucji (Wzięte z luterańskiej SOLA GRATIA – “ponieważ dzięki łasce jesteście zbawieni przez wiarę (…) a jeśli jest ona darem (w postaci waszego wybraństwa przez) Boga, więc nie dzięki waszym działaniom/uczynkom (jesteście zbawieni)” – Ef 2: 8-9, Rz 11: 6)

  W powyższym kontekście WIARY (ANTY)ZOOLOGÓW warto przytoczyć opinię Pierre-Paul Grassé, autora książki “Evolution of Living Organisms” (1977), który już w 1979 roku powiedział autorowi, że “neoDarwinowska koncepcja ewolucji jest o NICZYM“ (podobnie jak ten cały Kreacjonizm EX NIHILO NIHIL EST..

  Polubienie

 28. Auschwitz, kolejka pod prysznic, tłoczno, duszno, słowem… ścisk jak
  ch*j.
  Nagle jakiś żyd nie wytrzymuje, odwraca się i krzyczy:
  -Przestańcie tak napierać, bo się tu k***a wszyscy podusimy!!!

  Polubienie

 29. OHO, SĄ WĄTPLIWOŚCI! JAK SĄ OBIEKCJE, TO SIĘ ZACZYNA PROCES MYŚLENIA, KTÓRY MOŻE DOPROWADZIĆ DO UPRAGNIONEJ PRAWDY!

  https://synonim.net/synonim/w%C4%85tpliwo%C5%9Bci

  Tag: Jezus nie został ukrzyżowany

  https://tajnearchiwumwatykanskie.wordpress.com/tag/jezus-nie-zostal-ukrzyzowany/

  Czy faceta, który ma zdolności do: wskrzeszania zmarłych, (Lazarus/Łazarz) uzdrawiania chromych, lewituje na oczach wielu (chodzi po wodzie) robi czary mary (woda – wino) stoliczku nakryj się, (rozmnażanie chleba i ryb) czyta w myślach ludzkich umysłów, objawia niewygodną prawdę, naucza wybranych etc., ot tak, po prostu można zamordować i zero reakcji ze strony tych, co Go znali – bardzo dziwne! Czy dzisiaj, nikt niech chciałby mieć, tak wspaniałego kumpla?

  UKRZYŻOWANY, CZY NIE POWIESZONY NA RZYMSKIEJ SZUBIENICY? CZY TO JEST TYLKO BAJKA WYMYŚLONA PRZEZ JEZUITÓW?

  Jezus nie umarł na krzyżu?

  https://www.wprost.pl/199773/Jezus-nie-umarl-na-krzyzu

  Watykan wmówi nam że Jezus nie był ukrzyżowany?

  http://detektywprawdy.pl/2014/08/19/watykan-wmowi-nam-ze-jezus-nie-byl-ukrzyzowany/

  Ooooooooo, co za nietakt! Kogo ON zamordował, że został nazwany zbrodniarzem? To na Jego życie cały czas dybali prześladowcy – od kołyski, aż do śmierci! Ich po dziś dzień, nikt nie nazywa zbrodniarzami!

  Nikt nie przeprowadził rewizji najsłynniejszego procesu w historii ludzkości

  http://wroclaw.naszemiasto.pl/archiwum/nikt-nie-przeprowadzil-rewizji-najslynniejszego-procesu-w,1425616,art,t,id,tm.html

  Hej!

  Polubienie

 30. Adrian Zandberg, jeden z liderów Partii Razem, w porannej rozmowie Gazeta.pl skomentował serię wulgarnych tweetów autorstwa Pawła Kukiza. Lider Kukiz’15 później wskazał, że „piątkowa noc przejęła go i jego konto”. 

  Według Zandberga z całej sytuacji owszem – można się śmiać, jednak jego zdaniem jest ona o poważniejsza niż się wydaje. Wskazywał, że Kukiz jest przecież wiceszefem sejmowej komisji ds. służb specjalnych i ma dostęp do wielu poufnych informacji, więc takie sytuacje nie powinny mieć miejsca.

  Niezależnie od tego, czy konto Kukiza przejął agent Smirnoff, agentka Stolicznaja, czy po prostu jego emocje, których nie był w stanie powstrzymać, to jest kłopot
  – mówił w Gazeta.pl Zandberg. Dalej stwierdził, że w takim przypadku dawanie mu dostępu do tajnych informacji „chyba nie jest dobrym pomysłem”.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24104338,adrian-zandberg-kpi-z-kukiza-konto-przejal-agent-smirnoff.html#BoxMTPPush
  ——————————-
  Pijaczek Kukiz?

  Polubienie

 31. Rosja umieściła najnowsze elektroniczne systemy walki (EW) „Samarkanda” w wielu obszarach, w tym w obwodzie kaliningradzkim i w Białorusi. Amerykanie od dawna niepokoją się możliwościami Rosji w dziedzinie walki elektronicznej. Jaki jest cel rozmieszczenia nowych systemów i jak będą one użyteczne w przypadku bezpośredniej konfrontacji militarnej między Rosją a NATO?
  https://vz.ru/society/2018/10/28/674524.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 32. CZY PRZYPADKIEM SZMULE-SRULE NIE NAKŁADAJĄ NA NAS ZA WIELE TAJEMNIC, ŻEBYŚMY NIE WTYKALI NOSA W ICH PARCHATE GESZEFTY I W TEN PROSTY SPOSÓB, MOGĄ SOBIE BESTROSKO RZĄDZIĆ GŁUPIM BYDŁEM?

  JAKIE TAJEMNICE? PRZED KIM? JAK SĄ JAKIEŚ REGUŁY GRY, TO NALEŻY ICH PRZESTRZEGAĆ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tajemnica

  WHO IS WHO – CZY RZĄDZĄCY MATOŁCH O TYM NIE WIE I CAŁY CZAS IM TO TRZEBA PRZYPOMINAĆ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Suweren_(politologia)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Suwerenno%C5%9B%C4%87_ludu

  PRZECIEŻ TĄ CHOŁOTĘ KTOŚ WYBIERA, ŻEBY STRZEGŁA PRAW SUWERENA I NIE ZATAJAŁA SZMULOWSKICH TAJEMNIC, ZA KTÓRYMI KRYJĄ SIĘ RÓŻNE PRZEKRĘTY!

  ZA TO IM PŁACI SUWEREN I ŻADNEJ ŁASKI MU NIE ROBIĄ, ŻE UJAWNIĄ KAŻDĄ TAJEMNICĘ PARCHATYCH KRĘTACZY!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sejm_Rzeczypospolitej_Polskiej

  SZMULOWSKA PRIMADONNA, UZURPUJĄCA SOBIE CAŁĄ WŁADZĘ NAD WSZYSTKIMI (wyjątek stanowi KLER) I WMAWIA, PROSTACZKOM, ŻE TAK MUSI BYĆ, PONIEWAŻ POPRZEDNICY TEŻ TAK TO ROBILI!

  NA TERYTORIUM PO—LIN OBOWIĄZUJE JĘZYK POLSKI I KAŻDY Z NICH NAZYWA SIĘ SŁUGĄ, A NIE ŻADEN MINISTER!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rz%C4%85d_(prawo)

  https://synonim.net/synonim/s%C5%82uga

  https://sjp.pl/s%C5%82ugus

  PANIE PREMIERA, Z DŁUGIM NOSEM, CZY O TYM PAN NIE CZYTAŁ? KTOŚ BARDZO WAŻNY, KIEDYŚ TO POWIEDZIAŁ I NIE BYŁ BUFONEM, TAK JAK PAN!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Premiera

  TO TAKŻE DOTYCZY BATMANA, NAZYWANEGO W PO—LIN PRYMASEM, KTÓRY TEŻ ROBI ZA ,,JEDYNKĘ”, A OBECNIE W PO—LIN SIEDZI BARDZO CICHUTKO, TAK JAK MYSZKA POD MIOTEŁKĄ!

  Hej!

  Polubienie

 33. Ad Adm-inka

  wół?
  Przyszedł lew i wypił mu krew

  ????????? Chi, chi, chi…MOŻE TO JEST BA-WÓŁ? Cha, cha, cha…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Baw%C3%B3%C5%82_afryka%C5%84ski

  Zwierzaki w amoku – Zuchwalec i brutal: Bawół kontra lew

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C3%B3%C5%82

  MORDUJĄ W RZEŹNIACH KROWY I BYKI, PÓŹNIEJ W SKLEPACH PISZĄ NA METKACH, ŻE TO JEST WOŁOWINA!?

  EEE TAM, NA BEZRYBIU I RAK RYBA – TAKŻE ŚLIMAK!?

  W Unii ślimak jest rybą

  https://www.polskieradio.pl/10/484/Artykul/1018277,W-Unii-slimak-jest-ryba

  Hej!

  Polubienie

 34. „Prawa rozwoju są takie że każda religia ,,produkuje” administrację. Administracja musi jeść pić mieszkać jeździć ,latać ..pisać ubierać się czasem płodzi dzieci..i inne rzeczy czyni….ale aby to realizować potrzebne sa pieniądze i daniny..I KTOŚ JE MUSI DAWAĆ.
  Zakon Mojżesza ustanawiał wielkość i szczegóły w tym zakresie. I tak to zostało..Produkcja dogmatów też ma cel..Proste rzeczy skomplikować..,,aby człowiek Boży” był przekonany ze niezrozumiałe mu wytłumaczą..i ze ciągle tego tłumaczenia potrzebuje. Okazuje się ze nigdy dość tych nauczań i spekulacji..i ze one nikogo nie ominą..Mądrych ,mniej mądrych..i ten tłum niewykształconych ..pogardzanych..i innych..? Okazuje się bowiem że Uczony w Piśmie otrzymał taką odpowieść od Jezusa: ..Jakże to ? Nauczycielem jesteś w Izraelu a tego nie wiesz?
  W okresie dawnym w PRL słyszałem taki dowcip o skrócie MGR.INŻ. Może g..no robić i nieźle żyje. Dzisiaj ten tytuł nie daje już synekury..albo posady z lekkim etatem.Są wszakże taki skróty i takie tytuły dzięki którym nieźle się żyje.. ..sine cura”.Dogmaty temu służą..Władcy dogmatów o to dbają..nie zawsze a raczej rzadko urośnie od tego chleb .
  Reformacja zaczęła się od buntu przeciw papieskiemu poborcy podatków w Niemczech. Luter i inni mieli dość i szukali uzasadnienia.. Znaleźli….”
  http://janturnau.blox.pl/2016/10/Badzmy-sobie-wzajemnie-poddani.html

  Polubienie

 35. „Jest taka stara indyjska opowieść o Brahmie, który był bardzo samotny. Nie istniało nic prócz Brahmy i dlatego bardzo się nudził. Postanowił zagrać w jakąś grę, ale nie było nikogo, z kim mógłby zagrać. Stworzył więc piękną boginię, Maję, tylko po to, by mieć z kim się bawić. Ledwie powstała, Brahma powiedział jej, dlaczego powołał ją do życia. I bogini rzekła: „Dobrze, zabawmy się w najpiękniejszą grę, ale musisz robić, co ci powiem”. Brahma zgodził się i wypełniając polecenia Mai, stworzył cały wszechświat, słońce i gwiazdy, księżyc i planety. Potem stworzył życie na ziemi: zwierzęta, oceany, powietrze, wszystko.

  Wtedy Maja powiedziała: „Jakże piękny jest ten świat iluzji, który stworzyłeś. Teraz chciałabym, abyś stworzył takie zwierzę, które byłoby dostatecznie mądre, by podziwiać twoje dzieło”. Wtedy Brahma stworzył ludzi, a kiedy skończył, spytał Maję, kiedy zaczną się bawić.
  „Zaraz zaczniemy” – odparła i porąbała Brahmę na tysiące maluteńkich kawałeczków. Włożyła po jednej cząstce w każdego człowieka i powiedziała: „Teraz zaczyna się gra! W chowanego. Mam zamiar sprawić, byś zapomniał, kim jesteś, a ty będziesz próbował odnaleźć siebie”. Maja stworzyła Sen, ale nawet dzisiaj Brahma próbuje pamiętać, kim jest. Brahma jest w każdym z nas, a Maja nie pozwala nam przypomnieć sobie, kim jesteśmy.

  Kiedy obudzisz się ze Snu, znów staniesz się Brahma i odzyskasz swoją boskość. Potem, jeśli Brahma w tobie powie: „Wspaniale, obudziłem się, lecz gdzie jest reszta mojego ciała?”, zrozumiesz sztuczkę Mai i podzielisz się prawdą z innymi, którzy też pragną się obudzić. Dwoje trzeźwych na przyjęciu bawi się o wiele lepiej. Troje – jeszcze lepiej. Zacznij od siebie. Za twoim przykładem inni też zaczną się zmieniać, aż cały sen, całe przyjęcie wytrzeźwieje.”
  https://zenforest.wordpress.com/2008/07/18/bog-jest-toba/ —dalsza część tekstu.

  Polubienie

 36. Józefowicz h. Leliwa vel Józefowicz-Hlebicki, Chlebicki, na Białorusi i na Litwie. Mają się wywodzić od Abrahama Ezofowicza (czyli syna Józefa), podskarbiego litewskiego, wychrzczonego Żyda, który otrzymał od króla Zygmunta szlachectwo. Do herbu Leliwa przypuścił go Jan Zabrzeziński, marszałek litewski. W 1514 r. pożyczył Ezofowicz królowi Zygmuntowi 10,000 dukatów, za co miał otrzymać starostwo kowieńskie (Metr. Lit. 2). Michał vel Michel Józefowicz, Żyd, został dla zasług swego brata, podskarbiego Abrahama, w 1525 r. nobilitowany w Krakowie, w czasie hołdu pruskiego i otrzymał, tak jak i brat jego, herb Leliwę, który mu własnoręcznym listem nadał Juri Hlebowicz, wojewoda smoleński (Metr. Lit. 12, 15). Synowie podskarbiego zwali się w aktach zwykle Abrahamowiczami, przybierali już jednak i oni nazwisko Józefowiczów. Od nich mogą pochodzić Abramowiczowie h. Leliwa i Józefowiczowie tegoż herbu. Józefowiczowie biorą przydomek Hlebicki, od wsi Hlebiszki, którą miał podskarbi od Zygmunta I-go otrzymać. Z nich: 1 minister i 1 kasztelan 1518 — 1738.
  https://polishgenealogy1.blogspot.com/2017/04/jozefowicz.html#
  Józefowicz np. toż to poczciwy Białorusin spod Mołodeczna, rzekłbyś. A to jest potomek Abrahama Ezofowicza, Żydowina z XVI wieku wielce sprytnego, który wypędzony z kraju wrócił do Polski innymi drzwiami, wziął chrzest, zmienił nazwiska na Józefowicza, przybrał herb Leliwa i zanim doczekał się szczęśliwości wiekuistej, został ministrem skarbu króla Aleksandra i wielkie nadanie we włościach otrzymał. Ten to Żyd sam jeden – jak twierdzi Forst-Battaglia cyt. U M. Miesesa ibidem – zażydził przez związki małżeńskie swej licznej progenitury całą arystokrację polską tak, że nie ma ani jednego arystokraty w Polsce , w którego żyłach nie płynęłaby krew żydowska. Dodajmy, że Forst-Battaglia jest specem od tego, co, gdzie, jak i kiedy działo się w arystokracji polskiej.

  Jak pisze Jeske-Choiński („Żydzi oświeceni” str. 42) ojcami chrzestnymi neofitów żydowskich były zwyczajnie znakomite rody, które później pomagały im w karierze.

  Polubienie

 37. Ad Juliusa

  Widzę Julius, że temat POLSKICH NAZWISK RODOWYCH mocno Ciebie kręci. Ja też się zajmowałem w wolnym czasie, z tym pogmatwanym problemem, jak jeszcze nie było Internetu. Przeglądałem różne herbarze pod kątem swojego rodowego nazwiska, ale później uznałem, że to jest SYZYFOWA PRACA i dałem sobie spokój. Dowiedziałem się przypadkiem, że jest w Warszawie ulica nazwana moim nazwiskiem, ale ustalenie skąd się ona wzięła to już była ciemna magia. Później znalazłem mapę Warszawy, wydaną w 1914 r. – szukałem i nie znalazłem, jeszcze w tym czasie jej nie było. No i dzisiaj spojrzałem do interku – szok, pejs-pedia zrobiła ogólną stronę z moim name. Jest w Polsce 5 wiosek o tej nazwie, kilka sławnych postaci historycznych, dla mnie nie znanych i to:

  ,,… polskie nazwisko, staropolscy herbowni Jelita oraz Pobóg. Na początku lat 90. XX wieku w Polsce nosiło je…”

  Znalazłem jakąś listę, z której należy wypierniczyć wszystkie pejsate kanalie, które nigdy nie były SZLACHTĄ, tylko królewskimi przydupasami-zdrajcami, dzisiaj się podszywającymi pod POLSKĄ SZLACHTĘ!

  TA ROBOTA JEST UPIERDLIWA, ALE TRZEBA JĄ WYKONAĆ – ODDZIELIĆ ŻYDOWSKIE PLEWY OD POLSKIEGO NARODOWEGO ZIARNA!

  Kompletna lista nazwisk z serwisu SzlachtaRP

  http://szlachtarp.pl/lista-nazwisk_szlachtaRP_kompletna.html

  SZLACHTA Z NIMI NIGDY ŚWIŃ I KRÓW NIE PASAŁA! ONI BYLI I SĄ KŁAMCAMI, BANDYTAMI, ZŁODZIEJAMI, KTÓRZY DOPROWADZILI SZLACHTĘ, I CHŁOPÓW DO RUINY, I UPADKU! ONI TEŻ NIGDY NIE BYLI SZLACHETNIE URODZENI – OD KIEDY KŁAMCA, ZDRAJCA, BYDLAK ETC., JEST SZLACHETNY!?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Arystokracja

  TYTULARNI MAGICY – PIJACY, DZIWKARZE, HULACY, A OGÓLNIE ŻYDOWSKIE ŚCIERWA, KTÓRZY ROZWALILI PRZENAJŚWIĘTSZĄ RP, A PÓŹNIEJ NA KARTACH FAŁSZYWEJ HISTORII, ZWALILI CAŁĄ WINĘ NA SZLACHTĘ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Magnat

  DWORZANIE – OD KIEDY PEJSATY KUND-EL MIESZKAŁ W DWORZE? DWÓR BYŁ ŚWIĘTYM, RODOWYM GNIAZDEM SZLACHTY, A NIE PAŁACOWYCH CHŁYSTKÓW! CZY BUDYNEK W WILANOWIE JEST DWOREM CZY MOŻE PAŁACEM – A WERSAL?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dworzanin

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Dworzanie_kr%C3%B3lewscy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_dw%C3%B3r_szlachecki

  KŁAMSTWA WYMIESZANE Z ODROBINĄ PRAWDY – SZMULOWSKA SPECJALNOŚĆ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szlachta_w_Polsce

  CZY TAKI KTOŚ, MOŻE WYRZĄDZIĆ KOMUŚ KRZYWDĘ, OKŁAMAĆ, ZDRADZIĆ, RWAĆ SIĘ DO BEZROZUMNEJ BITKI, CZY WOJACZKI…?

  https://synonim.net/synonim/szlachetny

  Wystarczy.

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 38. Lektura kilku wpisów dotyczących hebraizmu mającego swe źródło w religiach abrahamowych( judaizm, chrześcijaństwo i islam)wykazuje,że zostały ona zbudowane na negacji hinduskiego Brahmy.Szczególnemu odwróceniu została poddana seksualność człowieka,która jest wykorzystywana(stłamszona lub rozbudzona) do wpływania/manipulowania człowiekiem.Kilka cytatów:

  „To jedyny kraj, w którym spółkowanie nie jest występkiem, lecz warunkiem trwania w przyzwoitości”.
  (Mircea Eliade o Indiach)
  „W obrzędach seksualnych tantrycznego buddyzmu anulowano wszelkie rodzaje tabu. Dozwolone było nawet kazirodztwo, gdyż to, co było grzechem dla człowieka pogrążonego w niewiedzy, stawało się cnotą dla wtajemniczonego. Podczas tantrycznych sabatów pito alkohol, spożywano mięso, zabijano zwierzęta, a czasem nawet istoty ludzkie – dozwolone były wszelkie występki, jakie tylko można sobie było wyobrazić. Wszystko to jednak odbywało się pod ścisłą kontrolą i dostępne było tylko dla ludzi wtajemniczonych w święte obrzędy.
  (…)okresowa rozpusta sakralna stanowiła jakby katharsis dla ich złych skłonności psychologicznych i mogła im rzeczywiście pomagać w prowadzeniu godziwego w ich pojęciu życia”.


  (…) w naszym kręgu kulturowym – w chrześcijaństwie, czyli w religii, która bardzo mocno seks zrepresjonowała, zaszczepiając nam poczucie winy, które prawie wszyscy doskonale pamiętamy, zwłaszcza z okresu naszego dojrzewania, kiedy zaczęły buzować w nas hormony, a nasze głowy wypełniały się „kudłatymi” myślami(…)”
  https://wizjalokalna.wordpress.com/2010/02/12/seks-w-swiatyni-erotyczny-splendor-kadzuraho/

  „Człowiek ma tylu panów, ile przywar, wad i słabości.
  Sprzyjając im, władza działa na rzecz zniewolenia, które może przyjąć postać kontroli politycznej(…)Najlepsza metoda kontrolowania ludzi jest ta, która osiąga swe cele, pozostawiając ich całkowicie nieświadomymi faktu, że podlegają kontroli, a najlepszą drogą do tego jest systematyczna manipulacja ich pożądaniami, albowiem człowiek się z nimi utożsamia. Broniąc ich, broni swojej „wolności”, którą zazwyczaj pojmuje jako nieograniczoną możność zaspokajania własnych pragnień, nie rozumiejąc najczęściej, że niezwykle łatwo jest manipulować nimi z zewnątrz. Manipulacja ta służy dziś mrocznym siłom do udoskonalania systemu finansowego i politycznego nadzoru oraz eksploatacji. Dogłębnie rozumieli to św. Paweł i św. Augustyn, nazywając zjawisko owo „zniewoleniem przez grzech” Książka ta, opisując spójną konstrukcję światopoglądu opartego na tym zjawisku, wyjaśnia, w jaki sposób wyzwolenie seksualne stało się formą politycznej kontroli.”
  http://zakazanaprawda.pl/libido-dominandi-e-michael-jones/?fbclid=IwAR1ci-u8q9UamytZAXdtBToNMnoNSfxRmTqyq9ulnxgysJcZOEjUKde6ay8

  To w jaki sposób stłumiona seksualność księży katolickich z czasem przeradza się w zboczenie szerząc zepsucie w narodzie można do dziś obserwować na naszym rodzimym podwórku nad Wisłą. By panować nad ujarzmionym narodem wszczepia się poczucie winy(seksualna natura człowieka),pojęcie „grzechu pierworodnego” i długu wdzięczności względem ukrzyżowanego Chrystusa(czyli księdza-jezuity-kościoła).Pracowicie wkuwa się dzieciom wszystkie grzechy po to,by na koniec oznajmić,że „dobry Syn Boży przez swe ukrzyżowanie” zmył z was(dzieci)wszystkie wasze winy teraz i w przyszłości.Konkluzja:GRZESZCIE ILE DUSZA ZAPRAGNIE bo przez sam akt wiary w Jezusa jesteście zbawieni.Poprzez tego typu obłędne „nauki” KRK w Polsce cały „zachód” zapewnił sobie hegemonię względem niegdyś butnego i bitnego plemienia Gocko-Scytyjskiego.W całej „rodzinie”religii monoteistycznych katolicyzm jest na ostatnim miejscu tak jak i naród polski w hierarchii międzynarodowej.Hebraizm podzielił jedną rodzinę słowiańską na wzajemnie zwalczające się części co jest nieodzowne by „panować nad narodami” w myśl zasady „dziel,pętaj i rządź” np.prawosławna Rosja i katolicka Polska.Wyspiarskie mocarstwa USA i Wielka Brytania na „kłótni w rodzinie” osiągają profity polityczno-ekonomiczne.

  Polubienie

 39. UZUPEŁNIENIE DO WĄTKU SZLACHECKIEGO.

  Parszywa zaraza, stworzyła wiele nazw i pojęć, aby zamazać prawdziwy obraz byłej rzeczywistości.

  Ziemianie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ziemia%C5%84stwo

  Możnowładztwo

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mo%C5%BCnow%C5%82adztwo

  TRZEBA NAJPIERW KOMUŚ BEZPRAWNIE ZABRAĆ/UKRAŚĆ JEGO WŁASNOŚĆ, ABY SIĘ STAĆ ,,WIELKIM” FAŁSZYWYM PANEM.

  Latyfundysta

  https://synonim.net/synonim/latyfundysta

  Latyfundium

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Latyfundium

  Ordynat, ordynans, ordynus?

  https://sjp.pl/ordynat

  Ordynacja rodowa, powiernictwo rodowe, fideikomis familijny

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ordynacja_rodowa

  Oligarchia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Oligarchia

  Królewszczyzna

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kr%C3%B3lewszczyzna

  SZ——LACH——TA = LACHY

  Q… MAĆ, JACY LĘDZIANIE? SAMI SOBIE WYPALALI LASY, ABY ZROBIĆ ORNE POLA I SIĘ STAĆ NI Z GRUSZKI, NI Z PIETRUSZKI POLA-KAMI – ŻYDŁACZE PIERDOŁY? BIAŁA RASA ZAWSZE MIESZKAŁA W LASACH, A NIE NA POLACH!

  ,,… Nazwa plemienia wywodzi się bezpośrednio z gospodarki (żarowo wypaleniskowej!!!???) polegającej na wycinaniu i wypalaniu lasów w celu przygotowania terenu pod pola uprawne. Zgodnie z tym znaczeniem Lędzianin oznaczał rolnika, „wypalacza lasów…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/L%C4%99dzianie

  PRAWDA NAS WYZWOLI, SPOD SZMULOWSKIEJ OKUPACJI I NIEWOLI!

  Hej!

  Polubienie

 40. Ekspert wojskowy Aleksander Żilin skomentował dla Cargradu ćwiczenia NATO w Norwegii, które są największymi manewrami sojuszu od czasów zimnej wojny.

  „Jest to zdecydowana odpowiedź, która została wcześniej zaplanowana, ponieważ wcześniej planowaliśmy potężne manewry na Dalekim Wschodzie, a członkowie NATO zaplanowali je w Europie, by zademonstrować swoją gotowość do rozpoczęcia działań wojennych, jeśli sytuacja rozwinie się w taki sposób, że trzeba będzie wejść w gorącą fazę trzeciej wojny światowej „- wyjaśnił Żilin.

  Jednak według specjalisty mają spełniać pewne funkcje.

  „W przeciwieństwie do poprzednich ćwiczeń, kiedy dominującą rolę odgrywały kraje pierwszej klasy NATO – USA, Niemcy itd. – obecnie cały nacisk kładzie się na kraje Europy Wschodniej. Zgodnie z ćwiczeniami scenariuszowymi Europa Wschodnia zostanie wysłana do piekła, zostanie wysłana na front. Podczas gdy kraje pierwszej klasy pozostaną z tyłu i będą udzielać wsparcia w sposób pasywny, nie uczestnicząc aktywnie w bitwach, dostarczając broń i tak dalej „, powiedział ekspert.

  Te manewry wskazują, że w Europie miała miejsce rekonstrukcja wojskowa. Tak więc, po raz pierwszy od czasu rozpadu Związku Radzieckiego, wyznaczono siły i środki, które zostaną wykorzystane w razie potrzeby, wyjaśnił Żilin.

  „Rozmieszczenie amerykańskich systemów ataku pod płaszczykiem obrony przeciwrakietowej, rozmieszczenie sprzętu wojskowego, który jest dostarczany do krajów Europy Wschodniej, stwierdzając, że jest to, że tak powiem, technika, na wszelki wypadek. Ale nie, nie na wszelki wypadek. Sprzęt ten jest dostarczany, aby, jeśli to konieczne, posadzić tam nie Amerykanina lub Brytyjczyka, ale Estończyków, Łotyszy, Litwinów i Polaków. To wszystko dla nich. System wdrażania jest testowany, był używany w czasach sowieckich. Nazwaliśmy takie dywizje „wykastrowanymi”. Oznacza to, że cały sprzęt jest, to wszystko sobie czeka. Na rozkaz rozpoczyna się wojna. Zachodzi mobilizacja określonego personelu , uzbraja się ludzi – i do przodu, poszli. Dokładnie zgodnie z tą zasadą działa obecny system NATO. Pojazdy pancerne, broń są dostarczane i składowane. W odpowiedniej chwili zostanie umieszczone w nim „mięso armatnie” – i do przodu – podsumował ekspert.
  https://tsargrad.tv/news/nato-gotovit-vostochnuju-evropu-k-roli-pushechnogo-mjasa-v-vojne-s-rossiej-jekspert_165546

  Polubienie

 41. Ksiądz pedofil usłyszał prawomocny wyrok. 5 lat za trzykrotne zgwałcenie 14-latki
  Białostocki sąd apelacyjny podtrzymał wyrok sądu pierwszej instancji wobec księdza, który kilkukrotnie zgwałcił 14-latkę. Dziewczynka była jego uczennicą. Sprawca został skazany na 5 lat więzienia.

  Do przestępstw ze strony księdza pedofila dochodziło w jednej z miejscowości w województwie podlaskim. W 2017 roku 28-letni wikary kilkukrotnie podstępem zwabił 14-latkę na plebanię, a następnie zgwałcił. Był wikariuszem i katechetą w szkole, w której nastolatka się uczyła.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24112032,ksiadz-pedofil-uslyszal-prawomocny-wyrok-5-lat-za-trzykrotne.html#BoxMTPPush
  ———————
  Za gwałt na nieletniej , wyrok zbyt łagodny.
  Księży powinno się kastrować zaraz po wyświęceniu.

  Polubienie

 42. …..W odpowiedniej chwili zostanie umieszczone w nim „mięso armatnie” – i do przodu – podsumował ekspert……

  Expercie, nie do przodu a do piachu, w czarną mogiłę

  Polubienie

 43. Ad Adm-inka

  Więc Kika popatrz na to w taki właśnie sposób, bo najlepsze są te drinki które z różnych trunków się miesza i pije.

  Adm-in, po mieszaniu drinków, to są najlepsze kolorowe pawie, ale to nie jest mój problem!

  Ja tego nie wymyśliłem, ale to działa!

  https://m-forum.pl/topic/27532-glowa-pijana-dupa-sprzedana/

  Szlachta i chłopi tego g… nie chcieli, ale ich zmuszono do tego i po dziś dzień to wielkie g… jest produkowane i sprzedawane. Chyba nie muszę Ci opisywać, kto czerpie z tego q… procederu ogromne profity i ilu ludzi na przestrzeni dziejowej przez to straciło życie.

  Szlachta i chłopi nie mieli w tym żadnego interesu, aby to produkować i się do nieprzytomności upijać!

  Propinacja

  ,,… Przywilej propinacji dzierżawiony był często przez Żydów, sołtysów lub karczmarzy, a dochody właściciela dóbr z propinacji często przekraczały te z innych form działalności. Niejednokrotnie pan feudalny zmuszał chłopów do zakupu trunków w swoich karczmach lub nakładał opłaty na chłopów produkujących napoje alkoholowe na własne potrzeby. Kiedy chłop nie wykupił narzuconej mu ilości piwa czy wódki, przypadającą na niego ilość alkoholu wylewano w jego chałupie a on i tak za alkohol musiał zapłacić. Dochodziło do tego że nie chciano na wsi zawierać ślubów z obawy przed płaceniem za narzucony przez właściciela dóbr zbyt wysoki kontyngent wódki…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Propinacja

  http://prowincjanoc.pl/blog/2015/09/16/pijany-jak-chlop/

  Czy to była szlachetna szlachta?

  https://sjp.pwn.pl/doroszewski/feudal;5427524.html

  Eeech, Panie SZ-LACH-CIC – spójrz AS-AN na swój herb rodowy, najwyższy czas się obudzić!

  NOBLESSE OBLIGE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Du%C5%82ak_II

  https://sjp.pl/asan

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 44. Ad Juliusa

  MECHANIZM JEST PROSTY, JAK BUDOWA CEPA!

  Militaryzm

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Militaryzm

  Propaganda

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Propaganda

  Indoktrynacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Indoktrynacja

  Zarządzanie strachem

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zarz%C4%85dzanie_strachem

  JAK COŚ SIĘ SPRAWDZIŁO W LATACH 1945-1989, PRZY MAŁYM SPRZECIWIE OPINI SPOŁECZNEJ, TO CZEMU NIE MOŻNA SIĘ BAWIĆ W TO SAMO OBECNIE?

  USA, Rosja i rakiety: powrót do zimnej wojny.

  https://www.rp.pl/Polityka/181029921-USA-Rosja-i-rakiety-powrot-do-zimnej-wojny.html

  Powrót do modeli z czasów zimnej wojny? Wiceszef rosyjskiego MSZ o amerykańskich bazach w Polsce

  https://dorzeczy.pl/kraj/78340/Powrot-do-modeli-z-czasow-zimnej-wojny-Wiceszef-rosyjskiego-MSZ-o-amerykanskich-bazach-w-Polsce.html

  JEŚLI NIE WIADOMO O CO CHODZI, TO ZAWSZE CHODZI O KASĘ! W TYM BEZNADZIEJNYM PRZYPADKU O OGROMNĄ KASĘ!

  Bez zwiększenia nakładów na wojsko, nie ma mowy o szybkiej modernizacji armii

  https://www.wnp.pl/parlamentarny/spoleczenstwo/bez-zwiekszenia-nakladow-na-wojsko-nie-ma-mowy-o-szybkiej-modernizacji-armii,22475.html

  Azja się zbroi, a Rosja wydaje 14 procent budżetu na armię. Kto zwiększa wydatki najbardziej?

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/zbrojenia-wzrost-wydatkow-na-armie-wojsko,158,0,2156190.html

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 45. Co do rozkwitu alkocholizmu na ziemiach polskich to jawnie się do tego przyczyniła „nowa wiara”.Człowiek nie mogący znieść cierpienia$zbawienia(ból egzystencjalny)sięga po to co najbliżej czyli wódkę(narkotyk twardy).

  ” Jedynie alkohol może przynieść ulgę w cierpieniu (np. Czuję się winny z powodu mojego ostatniego picia, w związku z tym piję, żeby o tym zapomnieć, żeby sobie z tym poradzić. Potęguje to jeszcze bardziej moje poczucie winy. To, co mogę zrobić to znów się napić, itd.”). Ciągłe trwanie w poczuciu winy[przyp.autora:grzech pierworodny,posłuszeństwo i dług wdzięczności to stała śpiewka kapłanów KRK], znieczulanie go np. alkoholem, robienie różnych, tylko pozornych działań w celu zlikwidowania go powoduje, że uczucie to może stać się niszczącą, ciągle odnawiającą się siłą. To tak, jak wyobrażanie sobie, że sposobem na pozbycie się grzyba ze ściany jest ciągłe malowanie tej ściany nową warstwą farby.
  Trwanie w poczuciu winy przeszkadza, wręcz uniemożliwia zmiany, bo ktoś, kto myśli o sobie, że jest do niczego i z tego, co mu się przydarza wyciąga tylko negatywne informacje o sobie, nie może być zdolny do dokonania właściwych zmian. Poczucie winy zaczyna usprawiedliwiać jego niepowodzenia życiowe: “Jestem winny, do niczego, nie zasługuję na lepsze życie, nie zasługuję na miłość, itp.” Istnieją ludzie, którzy ciągną swój wór z poczuciem winy już od dzieciństwa. Gdziekolwiek się poruszą wciąż ciągną za sobą swoją przeszłość i to nią głównie się zajmują.”
  http://pomoc.terapie.net.pl/index.php?/topic/5532-wstyd-i-poczucie-winy/

  „Pustka emocjonalna a uzależnienie od alkoholu(…)Odczuwanie pustki emocjonalnej może być związane z dwiema sytuacjami. Po pierwsze, może pojawiać się jako następstwo utraty jakichś wartości[przyp.autora:no te brednie o krzyżu na całe życie są nie do zaakceptowania!], wypełniających nasze życie i nadających mu sens(…)Drugim rodzajem sytuacji, którym może towarzyszyć uczucie pustki emocjonalnej jest stan utrudnionego kontaktu z własnymi uczuciami[przyp.autora:odgrywane sceny drogi krzyżowej Syna Bożego,katowanie i okrutne ukrzyżowanie czy to treści dla małych dzieci?].Jest on często konsekwencją różnych naszych manipulacji na uczuciach. Długotrwałe praktykowanie odcinania się od uczuć, „nieprzeżywania” może doprowadzić nas w efekcie do stanu, kiedy to sygnałów informujących o swoich uczuciach nie będziemy odbierać – nie czując w konsekwencji nic lub tracąc wprawę w rozpoznawaniu i nazywaniu tych sygnałów.”(przyp.autora dlatego Polacy będąc ofiarami religii katolickiej są kalekami w dorosłym życiu,biernymi w przestrzeni publicznej robiąc tym samym miejsce dla „najpodlejszych z podłych”Winston Churchill]
  http://www.psychologia.edu.pl/czytelnia/50-artykuly/1023-pustka-emocjonalna-a-uzaleznienie-od-alkoholu.html

  Jak to kiedyś usłyszałem: „życie na trzeźwo jest nie do zaakceptowania”.Cała ta historia zbawienia jest przecież przerażającym horrorem,które „częstuje” się małe dzieci[przerażające sceny są odgrywane co rok!!!].Kto normalny i przy zdrowych zmysłach dopuściłby myśl o zabiciu swojego syna a co dopiero podjął się próby jej zrealizowania?Zdroworozsądkowym podejściem byłoby odrzucenie wszelkiej religii na rzecz filozofii i nauki.

  Matka Bogów-czy znany w wielu kulturach symbol samotnej kobiety karmiącej dziecko nie jest przestrogą dla młodych dziewczyn/kobiet?Młoda atrakcyjna kobieta,mająca wielu partnerów ale ‚zawsze dziewica'(używa się do dziś wobec określenia kobiet lekkich obyczajów)wieloródka.Rodzi mesjasza,synów bożych czyli na prosty chłopski rozum półsieroty(patrz:UWIĘZIENI W DZIECIŃSTWIE- SYNDROM DDD)mające wielu „wujków”.
  https://centrum-probalans.pl/uwiezieni-dziecinstwie-syndrom-ddd/

  Polubienie

 46. Spryciule – W Kaliningradzie dwóch już byłych policjantów stanie przed sądem za to, że w celu zwiększenia wykrywalności sami chowali materiały wybuchowe, a następnie zatrzymywali lokalnych mieszkańców za nielegalny obrót bronią, donosi regionalny Komitet Śledczy.
  Sputnik
  —————————–
  Może zmałpowali od naszych.

  Polubienie

 47. Jedwabny Szlak i Izrael

  Pekin nieprzerwanie kontynuuje projekt „Jedwabny Szlak”. Wang Qishan, wiceprezydent Chin, odbył podróż po Bliskim Wschodzie, podczas której spędził w Israelu cztery dni. Zgodnie z podpisanymi już porozumieniami, Chiny w ciągu dwóch lat będą kontrolować znaczną część przemysłu rolno-spożywczego Israela, jego wysoką technologię i międzynarodową wymianę. Powinno nastąpić porozumienie o wolnym handlu, a geopolityka całego regionu zostanie wywrócona do góry nogami.
  Całość:
  http://www.informationclearinghouse.info/50536.htm

  Polubienie

 48. Amerykanie boją się Korei Północnej, a Rosji przestali.

  Amerykanie boją się Korei Północnej z dwoma rakietami, a Rosja ze wszystkimi siłami powietrznymi przestała istnieć. – Były zastępca Rady Najwyższej z Partii Regionów Oleg Cariew wyraził swój smutek na stronie „Rosyjskiej Wiosny”. – Mam przyjaciół w rosyjskim MSZ. A moi przyjaciele pracują w Stanach Zjednoczonych. Po Majdanie powiedzieli mi, że pomimo oficjalnych oświadczeń Stanów Zjednoczonych amerykańskie elity polityczne nie miały wątpliwości, że Rosja wyśle ​​wojska na Ukrainę. Spory dotyczyły tylko tego, czy Rosja doprowadzi wojska do Dniepru, czy zajmie całą Ukrainę. Ówczesny prezydent Janukowycz wysłał stosowny apel do Putina.

  Rada Federacji głosowała. Południowo-wschodnia Ukraina paliła się w protestach przeciwko władzom Majdanu. Jak mi powiedzieli, brak zdecydowanych działań ze strony Rosji był nieoczekiwany zarówno dla Amerykanów, jak i dla naszych pracowników ambasady.

  Tak więc, podczas ostatniego spotkania z tymi moimi przyjaciółmi, powiedzieli mi coś naprawdę przerażającego. Powiedzieli, że w Stanach Zjednoczonych są pewni, że jeśli Ameryka rozpocznie atak nuklearny na Rosję, Rosja nie odpowie. Nie wiem, dlaczego doszli do takiego wniosku.

  Może dlatego, że rosyjskie samoloty zostały zestrzelone w Syrii, Amerykanie zastrzelili rosyjskie PMC, a Rosja nie odpowiedziała. Może dlatego, że Moskwa oddała Amerykanom Ukrainę bez walki, albo dlatego, że Federacja Rosyjska praktycznie nie reaguje na sankcje.

  Komentarz „APN North-West”: Nie mianowany na stanowisko lidera Noworosji, Cariew poczuł się urażony i zaczął mówić z żalem gorzką prawdę.
  http://www.apn-spb.ru/opinions/article29200.htm

  Polubienie

 49. Rosja nigdy nie odpowie zdecydowanie dopóki interesy garstki żydowskich i szabesgojowskich oligarchów będą stawiane ponad interesy całego narodu rosyjskiego. Dla tych ludzi ukradzione Rosjanom pieniądze są ważniejsze niż istnienie państwa rosyjskiego. Dla ochrony własnych majątków są gotowi na każde łajdactwo i zaprzaństwo.

  Polubienie

 50. „Teoria systemów-światów
  Dla teorii systemów-światów właściwą jednostką analizy nie są państwa czy społeczeństwa, lecz systemy historyczne, które dzielą się na:
  minisystemy;
  -systemy-światy, będące
  -imperiami-światami, albo
  -gospodarkami-światami.

  Istniejąca obecnie gospodarka-świat jest kapitalistyczną gospodarką-światem. Zdaniem Wallersteina cechuje się głównie:
  -występowaniem nieograniczonej akumulacji kapitału (jako cechy różniącej kapitalizm od innych systemów również opartych na wymianie);
  -podziałem na procesy produkcji charakterystyczne dla centrum (kontrolowane przez quasi-monopole) oraz procesy charakterystyczne dla peryferii (konkurencyjne), oraz związanym z tym podziałem na obszary centrum (ang. core), obszary peryferyjne (periphery), a także półperyferyjne (semi-periphery)
  – geograficznie peryferie według zwolenników tej koncepcji tworzą dawne kraje Trzeciego Świata, półperyferie natomiast państwa postkomunistyczne (Drugi Świat) i rozwijające się intensywnie państwa poza Europą, zaś centrum państwa Pierwszego Świata;
  -wynikającą stąd nierównością wymiany między obszarami centrum i obszarami peryferyjnymi;
  istnieniem państw hegemonicznych (Republika Zjednoczonych Prowincji, Wielka Brytania, Stany Zjednoczone Ameryki);
  -występowaniem trendów cyklicznych (cykli Kondratiewa) oraz trendów długookresowych („sekularnych”, systemowych).
  (…)Dodatkowo Wallerstein twierdzi, że „przedwczesne” próby przejścia do innego systemu historycznego nie mogą się powieść, czego przykładem jest próba uwolnienia się państw socjalistycznych od kapitalistycznej gospodarki-świata, podobnie jak próby uniezależniania się poprzez tworzenie autarkicznych układów gospodarczych. W wyniku tej próby kraje socjalistyczne stały się peryferiami lub półperyferiami.”
  Źródło: wikipedia Teoria systemów-światów

  Polubienie

 51. Nasuwa się jeden wniosek, na obecne czasy Putin to już stanowczo za mało.
  Można by rzec, albo Rosja znów będzie wielka, albo nie będzie jej wcale.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s