Głupi, głupszy i najgłupszy.


Nie mam zamiaru pisać II tomu Dzieje głupoty w Polsce Bocheńskiego, ale kilka słów o głupocie dzisiaj warto powiedzieć.

Prawdą jest że w USA Polaków dość powszechnie mają za głupków, ale czy wszystkich(?) na pewno nie!

Biedny i niewykształcony emigrant z Polski, po latach dalej pracujący za najniższe stawki, nadal nie znający języka angielskiego, będzie dla prymitywnego i przeciętnego Amerykanin głupkiem, ale Radziwiłł i jego rodzina żyjąca w bardzo bliskich i przyjacielskich stosunkach z rodem Kennedich już nie.

Lee Radziwiłł, to eks-szwagierka Johna Kennedy’ego, eks-żona Stanisława Radziwiłła z Antonina, a nade wszystko znana celebrytka.

Czytaj więcej: https://gloswielkopolski.pl/radziwill-z-antonina-byl-szwagrem-prezydenta-usa/ar/3800253

Jak mi powiedziała sąsiadka często odwiedzająca swoją rodzinę która to rodzina w czasach Gierka wyjechała do Niemiec –Kto tu miał to i tam ma, a kto tu nic nie miał to i tam nic nie ma.

Tak ma się sprawa z wszystkimi którzy coś sobą reprezentują, coś posiadają, coś mają. Oczywiście że potomkowie wielkich rodów Polskich nie mają tych majątków które zgromadzili przez wieki w Polsce, ale na emigracji także potrafili się odnaleźć, wykształcić swoje potomstwo, zając nieco lepszą pozycję społeczną, nierzadko coś w środowisku znaczyć.

Dla przykładu rosyjski inżynier z carskiej Rosji (ale chyba pochodzenia polskiego) zbudował fabrykę helikopterów w Bridgeport w stanie CT, to fabryka Sikorskiego produkująca zabójcze helikoptery Apache (Apacze)

Takich przykładów jest mnóstwo.

Kiedyś jedna z moich amerykańskich klientek zapytała mnie jak długo mieszkam w Ameryce?

Odpowiedziałem –dwa lata.

A mój syn pracuje w Ameryce dwadzieścia lat i nie ma własnego biznesu a ty go masz

W latach Solidarności wyjechało na zachód mnóstwo hołoty, prostych niegramotnych robotników, ale i sporo ludzi wykształconych i ci ostatni już zaczęli wchodzić w biznesy i szukać sobie lepszej pozycji na amerykańskim kontynencie a także po kilku latach wracać do Polski z bagażem mienia przesiedleńczego, zdobytych technolog i wiedzy. Wracało sporo ludzi, obok mnie cały szczelnie wypełnimy samolot. W Gdańsku na odprawę tego co przywieźli niektórzy czekali dwanaście godzin i tak dzień po dniu.

Czy dziś po emigracyjnych przeżyciach, mając tyle wspaniałych uniwersytetów i wyższych uczelni głupoty w Polsce już nie uświadczysz?

Niestety jest dalej i kwitnie, bo jak powiedział Stanisław Lem –Nie wiedziałem że na świecie jest tyle idiotów, musi być i objawiać się na każdym forum i w każdej nawet najskrajniejszej postaci.

Przykład na czasie.

Komentarz do notki

Dr Henry Makow o I wojnie światowej – 19.11.2018.

http://zygumntbalas.neon24.pl/post/146461,dr-henry-makow-o-i-wojnie-swiatowej-19-11-2018

W polskiej świadomości I Wojna Światowa nie istnieje a jeśli już istnieje to w formie opowieści sowizdrzalskich typu CK Dezerterzy czy inny Szwejk.
To zdumiewające ale sądząc z tego z czym często się stykam większość, zwłaszcza ta najgłośniej wydzierająca się o „europejskich wartościach”, nawet nie ma świadomości tego że one (wartości) wraz z resztą Europy runęły. Zostały wciągnięte w ohydne intrygi i zamordowane. Europa przestała istnieć zaś na jej miejscu powstała de facto Antyeuropa. Odrażający masoński twór. Nie mam pojęcia jak można radośnie świętować tak potworne zdarzenie.
Już lepiej żeby wszyscy Europejczycy zginęli pod gruzami własnej cywilizacji niźli skazać ich na życie w tym czymś co zaistniało potem.

ikulalibal 20.11.2018 12:42:34

No więc mamy podłą potworną anty Europę zamiast tej jak się można domyślać wspaniałej Europy z przed i wojny światowej.

Ta poprzednia, wspaniała Europa królów, zaborców, kolonistów, ciągłych wojen od wojen krzyżowców po wojny stuletnie, trzydziestoletnie, napoleońskie, wojny kolonialne, Europa mordów, gwałtów, prześladować religijnych, głodu, morowej zarazy, była dla komentatora ikulalibal była Europą jakiej by sobie życzył, a ta dzisiejsza niechby wszyscy Europejczycy zginęli pod jej gruzami byle by nie zaistniała bo to jest odrażający masoński twór.

Wiele lat temu moja teściowa powiedziała przy mnie – mnie to przed wojną było dobrze, ale nie mogłam patrzeć na tą biedę jaka wówczas była.

Po wojnę, było też ubogo, też były braki, ale była praca, były warunki do życia dla każdego. Kraj się odbudowywał i rozwijał. Budowano budynki mieszkalne, fabryki, szpitale, szkoły. Żyje 76 lat i mogę powiedzieć, że życie jest coraz lepsze, coraz bardziej komfortowe, spokojne i dostatnie.

Europa jest różna, inaczej może być na Węgrzech, inaczej we Francji, inaczej w Szkocji, Niemczech, Grecji, Bułgarii. Inne poglądy mają elity intelektualne, inne zwykły obywatel inne wierzący, inne ateista. Inaczej widzi świat i siebie ten który zgromadził swój majątek uczciwą pracą, inaczej ten który ,,przygarnął” sobie w trakcie transformacji, jeszcze inaczej ten który spędza życie na hulankach i popijawie w melinach.

Mamy tu w Polsce długi okres bez wojen i mówienie że obecna Europa to odrażający masoński twór to nic innego jak taki skrajny przypadek głębokiego debilizmu osobnika wypisującego podobne oświadczenia. Tego trzeba by zaliczyć do tych najgłupszych.

 

 

Reklamy

115 uwag do wpisu “Głupi, głupszy i najgłupszy.

 1. Oho, zaraz pewnie przyleci Szczypior i będzie głosił swoją enwangelię, bo zaatakowano (pośrednio) blog jego mecenasa Białasa 😀

  Polubienie

 2. Za Wikipedia

  Głupota – niedostatek rozumu przejawiający się brakiem bystrości, nieumiejętnością rozpoznawania istoty rzeczy, związków przyczynowo-skutkowych, przewidywania i kojarzenia. Charakteryzuje się pychą, śmiałością, podejrzliwością, niskim lub nieistniejącym samokrytycyzmem, niezdolnością do zdziwienia, dążnością do ekspansji.

  Rodzaje głupoty
  Głupota teoretyczna to przekonanie o posiadaniu wiedzy, której w rzeczywistości się nie posiada.

  Głupota praktyczna to nieumiejętność odpowiedniego postępowania i zachowania.

  Głupota społeczna to brak samodzielnego myślenia i działania grup społecznych mogąca być przyczyną powstawania fanatyzmu i łatwości ulegania manipulacji.

  Głupota kojarzona jest często z brakiem inteligencji kognitywnej.

  Głupota salonowa – termin zaproponowany przez Hochego wobec osób określanych debilami, którzy na tyle opanowali trudną terminologię, że niektórzy mogliby ich uważać za osoby inteligentne. Określenie tego typu głupoty jako salonowej oznacza, że mogli oni „przebywać na salonach”.

  Polubienie

 3. Z internetowych for na temat wyzwolenia ziem polskich przez Armię Czerwoną z pod niemieckiego okupanta płynie następujący wniosek:

  „lepiej było zginąć od nazistowskiej kuli niż być wyzwolonym przez rosyjskiego żołnierza”

  Opinię taką podziela głównie młodzież będąca pod szczególnym wpływem wszelkiej maści AUTORYTETÓW III RP.Czy to nie jest debilizm?

  Polubienie

 4. 26 marca 1948 r. W. Abakumow przesłał notę ​​do przywódców kraju, w której stwierdza, że „przywódcy żydowskiego komitetu antyfaszystowskiego, będąc aktywnymi nacjonalistami żydowskimi i opierającymi się się na Amerykanach, w zasadzie prowadzą antyradziecką działalność nacjonalistyczną”. Lecz Stalin uważał, że czas na szeroką antyżydowską czystkę jeszcze nie nadszedł, ponieważ walka na Bliskim Wschodzie weszła w decydującą fazę. Związek Radziecki był pierwszym na świecie państwem, które uznało państwo Izrael, 14 maja 1948 r. J. Stalin miał nadzieję, że nowe państwo przystąpi do „obozu socjalistycznego” i stanie się przyczółkiem ZSRR na Bliskim Wschodzie. Radzieccy przywódcy nawet zaoferowali swoją pomoc w rozwiązaniu konfliktu żydowsko-arabskiego. Przedstawiciel Ukrainy w Radzie Bezpieczeństwa ONZ D. Manuilsky jesienią 1948 r. zaproponował osiedlenie się uchodźców palestyńskich (ponad pięćset tysięcy osób) na terytorium radzieckiej Azji Środkowej i utworzenie tam autonomicznej republiki arabskiej. Ale gdy stało się jasne, że jesienią 1948 r. marzenia o stworzeniu nowego państwa socjalistycznego nie miały się spełnić, a sowieccy Żydzi postrzegali Izrael jako swoją ojczyznę, a jeszcze wielu z nich nawet chciało tam wyjechać, J. Stalin zdecydował, że nadszedł czas na szeroką antyżydowską czystkę.
  cdn

  Polubienie

 5. Posłanka PiS podpadła Jarosławowi Kaczyńskiemu. Pogroził jej palcem na oczach wszystkich
  Wystąpienie posłanki PiS Anny Siarkowskiej przed głosowaniem nad nowelizacją ustawy o SN nie spodobało się Jarosławowi Kaczyńskiemu. Posłanka mówiła o „wycofywaniu się ze słusznych reform”. Gdy schodziła z mównicy prezes kręcił głową i pogroził posłance palcem.
  Dzisiaj Sejm ekspresowo przyjął nowelizację ustawy o Sądzie Najwyższym. Nowe przepisy oznaczają przywrócenie do orzekania sędziów, którzy ukończyli 65 lat. Dotyczy to także I prezes SN Małgorzaty Gersdorf. Zdaniem opozycji PiS szybko chce odwrócić wprowadzone wcześniej zmiany w obawie przed wyrokiem Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

  „Granice suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu”
  Ten „krok do tyłu” w reformie polskiego sądownictwa w swoisty sposób skrytykowała posłanka PiS Anna Siarkowska. – Wycofywanie się ze słusznych reform w obszarze wymiaru sprawiedliwości pod naciskiem instytucji unijnych, wykorzystanych do walki politycznej, wyznacza granice naszej suwerenności w bardzo nieciekawym miejscu – powiedziała posłanka.
  Jej słowa spotkały się z błyskawiczną reakcją Jarosława Kaczyńskiego. Gdy wracając na swoje miejsce mijała prezesa PiS, ten wymownie pokręcił głową oraz zganił posłankę ruchem palca. O tym, że słowa Siarkowskiej mu się nie spodobały, świadczy wyraz twarzy Kaczyńskiego. Nagana ta nie umknęła kamerom i na Twitterze pojawiło się nagranie:

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24196164,jaroslaw-kaczynski-pogrozil-palcem-poslance-pis-mowila-o-wycofywaniu.html#BoxMTPPush
  Kaczyński na końcu też zaczyna głupieć.

  Polubienie

 6. Agenci CBA przeprowadzili przeszukania w siedzibach Alior Banku i Ruchu. Wszystko w ramach śledztwa w sprawie nieprawidłowości związanych z kredytem udzielonym Ruchowi przez Alior.

  Krakowscy agenci Centralnego Biura Antykorupcyjnego mieli dziś pracowity dzień. Przeprowadzili przeszukania między innymi w siedzibach Ruch SA i Alior Banku. W ich trakcie zabezpieczyli dokumentację oraz dane elektroniczne w prowadzonym przez CBA śledztwie w sprawie m.in. nieprawidłowości związanych z udzieleniem przez Alior Bank kredytów Ruchowi. 
  Więcej: http://next.gazeta.pl/next/7,151003,24195344,centralne-biuro-antykorupcyjne-w-siedzibach-alior-banku-i-ruchu.html#s=BoxOpCzol8
  ——————————
  jak to fajnie, że mamy agentów
  przynajmniej możemy być spokojni o nasze oszczędności
  bo nie ma to jak w banku

  Polubienie

 7. att
  Andrzej Tokarski – się zobaczy
  POLITYKA – POLSKA 21.11.2018 18:17 6 komentarzy
  Mamy finał – Dobra Zmiana – chlipie w kącie – obsmarkana

  przygnębiające trzy lata zwieńczone żenującym finałem

  Reforma sądownictwa głęboka, gruntowna i zdecydowanie przeprowadzona była ostatnim alibi trzymającym rząd Dobrej Zmiany ze znacznym poparciem społecznym. Był też przez ten rząd używany – obok 500+ – jako wyznacznik spełniania zobowiązań wyborczych. Zawsze można było powiedzieć, że proszę, oto daliśmy pieniądze na dzieci i odważnie reformujemy sądy. Tak było.

  Do dziś.

  Żenujący spektakl upokorzenia, tchórzostwa i serwilizmu, jaki PIS zaserwował nam dziś od rana, kończy, jak sądzę, udzielanie dalszego kredytu zaufania PISowi, panu Jarkowi z Żoliborza, co to się w życiu żadną uczciwą pracą nie zhańbił, tylko całe życie kombinował, jakby tu na krzywy ryj….i całemu towarzystwu nieustającej adoracji pana Jarka. Naprawdę wystarczy.

  Po zbiorowej rejteradzie w sprawie sądów – również i pana Zbyszka, co to miał szansę zostać wreszcie dorosłym Zbigniewem – ale się spietrał, podkulił ogon i odszczekał całą reformę spod mównicy sejmowej, pozostając w ten sposób jedynie Zbyszkiem, wystraszonym chłopięciem, być może już na zawsze – pozostaje nam taki oto obraz trzech lat rządów pana Jarka i spółki:

  sukcesy:
  pięć stówek na dziecko na zachętę i na alibi – koniec sukcesów

  klęski:

  klęska śledztwa smoleńskiego – moim zdaniem z premedytacją sprokurowana przez Macierewicza

  klęska związana ze zwrotem wraku Tupolewa

  klęska wyjaśniania mordów politycznych „seryjnego”

  klęska komisji Amber Gold – niczego nie wyjaśniono, nie wskazano mocodawców, nie wskazano mechanizmów, nie wskazano intencji, nie wskazano żadnych winnych, nie znaleziono pieniędzy – w gruncie rzeczy nie osiągnięto NIC

  klęska komisji ds reprywatyzacji – podobnie: żadnych istotnych winnych, zatrzymane słupy wychodzą za kaucją, decyzje komisji nieprawomocne do uwalenia przez sądy, brak szerokiego spojrzenia na kontekst geopolityczny, jak się wydaje, po przegranych wyborach samorządowych brak woli do dalszego działania

  całkowity brak postępu w rozwoju armii, zdemolowana kadra dowódcza, brak zakupów sprzętu, rozwój ograniczony jedynie do mętnych deklaracji nie potwierdzanych faktami – zamiast tego wprowadzenie na teren Polski znacznych oddziałów obcych wojsk wyjętych spod polskiej jurysdykcji i kontroli

  całkowita klęska w sprawie roszczeń żydowskich – wiele wskazuje, że roszczenia szacowane już na ponad trzysta mld dolarów JUŻ SĄ SPŁACANE – tylko my o tym nie wiemy: wskazują na to sygnały pośrednie, jak zapowiedź zniesienia wiz (i tak niezobowiązująca), czy rezygnacja (na razie) z przeniesienia Pomnika Katyńskiego, oraz cisza, poza połajanką dla Glińskiego, na linii Warszawa-Tel Aviv-Waszyngton. Ta cisza dzwoni w uszach złowrogo, a komu nie dzwoni, temu powinna.

  klęska oczekiwanej reformy podatkowej – wszystko wskazuje na to, że obok repolonizacji będącej w istocie gromadzeniem majątku dla dalszego, może wielokrotnego nim obracania przez międzynarodowy kapitał, reszta gospodarki, ze szczególnym uwzględnieniem małej i średniej przedsiębiorczości prywatnej jest poddawana dalszemu dyskretnemu dokręcaniu śruby, zwiększaniu nacisku fiskalnego i policyjnego – zmierzającemu utrudniania, a nie ułatwiania działalności

  równocześnie ze zjawiskami opisanymi w poprzednim punkcie następuje dyskretna ale stała ekspansja kapitału zagranicznego wchodzącego na rynek polski i wypierającego rodzimych przedsiębiorców i firmy, również w zakresie dziedzin strategicznych z punktu widzenia bezpieczeństwa Państwa.

  Z punktem wcześniejszym następuje dyskretna infiltracja i przejmowanie źródeł bogactw i surowców naturalnych przez obcy kapitał

  brak istotnej reformy dochodów ludności – w dalszym ciągu Polacy utrzymywani są na statusie biedoty europejskiej

  całkowita klęska polityki antyimigracyjnej – zamiast tego schowane za patriotycznymi sloganami masowe sprowadzanie taniej siły roboczej ze wschodu – skutkujące min wymuszaniem utrzymywania niskich płac również dla Polaków, a co za tym idzie brakami powrotów rodaków do kraju, a raczej dalszymi wyjazdami

  brak spójnej rzeczywistej reformy służby zdrowia

  chaotyczna, cząstkowa reforma oświaty

  brak rzeczywistej reformy szkolnictwa wyższego połączonej z lustracją

  masowe obsadzanie stanowisk rządowych ludźmi z rodowodem Unii Wolności i Platformy Obywatelskiej

  opisana wyżej żenująca klęska reformy sądownictwa

  całkowity upadek polityki zagranicznej

  wysunięcie na stanowisko prezydenta osoby całkowicie pozbawionej kompetencji, charakteru i chęci działania na rzecz korzyści dla Polski

  doprowadzenie na krawędź upadku polskiego rolnictwa, również przez wspieranie konkurencyjnego rolnictwa w krajach ościennych, ale również przez wykonywanie działań pozornych jedynie symulujących pomoc dla rodzimych rolników

  trudny do uwierzenia upadek poziomu mediów publicznych

  Dalej proszę sobie dopisać do listy co kto uważa.

  Jednocześnie chcę z całą mocą podkreślić: bardzo dobrze się stało, że trzy lata temu PIS doszedł do władzy, pisałem o tym trzy lata temu: by pokazał co jest wart, czy wyciągnął jakieś wnioski z roku 2007, 2010, z tragedii Smoleńskiej, czy będzie w stanie tym razem działać dla dobra Polski, czy też dalej będzie partią kombinatorów i cwaniaków, tyle, że nakierowanych nie na UE i Niemcy – a na USA i – zwłaszcza – Izrael.

  Dostał szansę – i ją ostatecznie, również dzisiejszym haniebnym dniem – zmarnował – ale trzeba było to sprawdzić, przekonać się, zresztą innej siły politycznej nie było i nadal nie ma.

  Przy okazji PIS zrobił jednak trochę dobrego i warto to zauważyć. Co prawda wynikało to z działania w stylu gangu Olsena (wybudowania wygodniej drogi do banku w celu jego ograbienia, gdzie dzień przed zakończeniem bank przeniesiono). Rozbudzono świadomość patriotyczną, przywrócono pamięć wielu zamilczanych dotąd bohaterów, doprowadzono, choćby ostatnim marszem, do integrowania się środowisk patriotycznych. Jednocześnie, łajdackim knuciem z wrogami Polski i Polaków spowodowano, że Naród mógł (w swej świadomej części) to zagrożenie dostrzec. Zagrożenie ze strony tak ośrodków zagranicznych, jak i rodzimych polityków. To jest wartość dodana, jesteśmy bogatsi o bardzo potrzebne, choć bolesne doświadczenie.

  Teraz jest pytanie, czy ten bilans zysków i strat nam jak społeczeństwu się na coś przyda, czy też znów nauka zostanie przespana i zapomniana. Jest rok do wyborów – to jest czas w którym MUSI powstać rzeczywista polska siła polityczna, taka by te wybory wygrać ZAMIAST POPISu. Jeżeli powstanie – to dobrze. Ale jeżeli nie powstanie i znów będzie jedyny wybór między PIS a PO – to sami sobie będziemy winni.

  Nikogo też nie będzie obchodziło, czy ktoś postanowi zbojkotować wybory – bo nie będzie miało ŻADNEGO ZNACZENIA

  Ktoś przecież te wybory wygra – albo my

  albo ONI.
  http://att.neon24.pl/post/146487,mamy-final-dobra-zmiana-chlipie-w-kacie-obsmarkana

  Dziękuję za uwagę.

  Polubienie

 8. Nowa siła powstanie jak ją „tajemnicza siła” z kapelusza wyciągnie tak jak to się dzieje każdorazowo z niejakim Rysiem Petru, ten to ma siłe przebicia, że zawsze na starcie ma ponoć parę procent albo i wiecej poparcia a Ruch Narodowy maszeruje tak, jak rzekomo Żydzi wychodząc z Egiptu wędrowali paredziesiąt lat, tak i on czyni to samo. Może ma również swojego żydowskiego Mesjasza coby Polaków latami po manowcach wodzić.

  Polubienie

 9. Wywiad z Dariuszem Michalczewskim.

  Mike Tyson o Andrzeju Gołocie: „Skrzywdzili go tak samo jak mnie”

  „100 najbardziej wpływowych Polaków za granicą:
  KULTURA
  1. Roman Polański – najbardziej znany polski reżyser, na stałe mieszkający we Francji. Oscary za „Pianistę” udowodniły, że choć do Hollywood osobiście pojechać nie może, dzięki swojemu filmowi na dobre wrócił do pierwszej ligi reżyserów. Od 1999 r. członek Francuskiej Akademii Sztuk Pięknych.

  BIZNES
  1. Steve Woźniak – wnuk emigrantów podkreślający polskie korzenie. W 1976 r. założył ze Steve’em Jobsem firmę Apple Computers, która rok później stworzyła pierwszy komputer osobisty. Apple II i Atari, do którego Woźniak osobiście napisał oprogramowanie, podbiły świat. Zaliczany do grona 50 ludzi, którzy najbardziej zmienili świat.Barbara Piasecka-Johnson – współwłaścicielka imperium farmaceutyczno-chemicznego Johnson & Johnson. W 2003 r. „Forbes” sklasyfikował ją na 87. miejscu listy najbogatszych mieszkańców USA i na 162. pozycji na liście najbogatszych ludzi świata. Jej majątek wynosi dziś 2,3 mld dol.

  NAUKA
  1. Prof. Aleksander Wolszczan – astronom z Filadelfii. W 1992 r. odkrył pierwszy pozasłoneczny układ planetarny. Zdaniem specjalistów, to jedno z największych odkryć astronomicznych. Pobudziło ono intensywne badania, które zaowocowały odkryciem wielu innych układów planetarnych w ciągu ostatnich lat.

  ŚWIAT IDEI
  1. Jan Paweł II, (Karol Wojtyła) – papież, który odegrał wielką rolę w doprowadzeniu do zakończenia zimnej wojny. Zmienił styl sprawowania władzy papieskiej, stając się „ewangelizatorem podróżującym”. Choć uważany za tradycjonalistę, uwspółcześnił i rozwinął doktrynę społeczną, w której Kościół opowiada się po stronie ubogich, nie negując roli gospodarki rynkowej.
  2. Prof. Leszek Kołakowski – najwybitniejszy filozof polski, od 1968 r. na emigracji, obecnie w Oksfordzie. Pierwszy laureat Nagrody im. Johna W. Klugego, nazywanej humanistycznym Noblem.
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/100-najbardziej-wplywowych-polakow-za-granica/

  W świecie idei brakuje Anny Teresy Tymienieckiej (ur. 28 lutego 1923 w Marianowie koło Mławy, zm. 7 czerwca 2014[1][2]) – amerykańska filozof polskiego pochodzenia przyjaciółki Karola Wojtyły/JP II.”

  Polubienie

 10. PAMIĘTAMY, PAMIĘTAMY I NA ŻADEN PiC, KOLEJNY RAZ NABRAĆ SĘ NIE DAMY!

  W PRZYRODZIE NIC NIE GINIE…

  Jak pieniądze z FOZZ pomogły Kaczyńskim

  https://www.newsweek.pl/polska/polityka/jak-pieniadze-z-fozz-pomogly-kaczynskim/52lte75

  Tak powstało finansowe imperium PiS. To dzieło Jarosława Kaczyńskiego

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/finanse-pis-prawo-i-sprawiedliwosc,220,0,2326492.html

  Zginęli, bo tropili aferę FOZZ. Seria tajemniczych śmierci

  https://www.se.pl/wiadomosci/polityka/zgineli-bo-tropili-afere-fozz-aa-kmEs-QbtH-VNPQ.html

  Afera FOZZ – czy z Polski „wyparowało” od 5 do 10 miliardów dolarów?

  https://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/2186681,Afera-FOZZ-czy-z-Polski-wyparowalo-od-5-do-10-miliardow-dolarow

  W Warszawie powstanie ,,Kaczyński Tower”? Spółka związana z PiS planuje wybudować 140-metrowy wieżowiec

  https://finanse.wp.pl/w-warszawie-powstanie-kaczynski-tower-spolka-zwiazana-z-pis-planuje-wybudowac-140-metrowy-wiezowiec-6125315362887809a

  DAWALI, TO BRALI! POLSKI KONCERN WYDAWNICZY, KTÓRY SOLIDARUCHY BEZPRAWNIE UKRADLI, ROBOTNIKOM I SPÓŁDZIELCOM. TAK SAMO BYŁO W PRZYPADKU PGR-ÓW.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Robotnicza_Sp%C3%B3%C5%82dzielnia_Wydawnicza_%E2%80%9EPrasa-Ksi%C4%85%C5%BCka-Ruch%E2%80%9D

  Rozbiór RSW – Perełki PRL-u cz.IV

  https://www.salon24.pl/u/1maud/91010,rozbior-rsw-perelki-prl-u-cz-iv

  Hej!

  Polubienie

 11. Ad julius

  Zasługą PiS-u jak żadnej innej formacji politycznej w Polsce jest postępująca ateizacja społeczeństwa.Chwała Bogu!!!

  „Coraz puściej w kościołach: pod rozwagę premierowi marzącemu o rechrystianizacji
  Adam Szostkiewicz
  Sporo poniżej 40 procent spadła frekwencja na niedzielnych mszach świętych. Dane kościelne za rok 2016 to 36,7 procent, o 3,1 procent mniej niż rok wcześniej. Trend spadkowy utrzymuje się. Sekularyzacja społeczeństwa polskiego, i to już pod katolickonarodowymi rządami PiS, postępuje(…)Mateusz Morawiecki ogłosił niedawno, że cieszyłby się z rechrystianizacji Europy. Załóżmy, że mówił szczerze, a nie pod episkopat, ojca Dyrektora i lud pisowski. Jeśli tak, to powinien się martwić sekularyzacją u wrót Polski. Dotyka ona ludzi młodszych i mieszkańców większych miast. I zachęcać nie do rechrystianizacji Europy, lecz do reewangelizacji samego Kościoła w Polsce.”
  https://szostkiewicz.blog.polityka.pl/2018/01/07/coraz-pusciej-w-kosciolach-pod-rozwage-premierowi-marzacemu-o-rechrystianizacji/

  „Instytut Statystyki Kościoła Katolickiego SAC poinformował, że w 1980 roku 51 proc. katolików uczestniczyło w niedzielnym nabożeństwie. W 2016 roku liczba ta spadła do 36,7 proc.”
  https://www.rp.pl/Spoleczenstwo/181009664-Polacy-odchodza-od-Kosciola-Najszybszy-spadek-na-swiecie.html

  „Socjolożka po seansie „Kleru”: Kościół stanie się ofiarą własnej arogancji i pychy
  Pozycja Kościoła w Polsce jest bardzo mocna. Ale to się zmieni – przewiduje socjolożka Helena Chmielewska-Szlajfer. Jej zdaniem film „Kler” już jest impulsem do poważnych zmian, a przyjdą kolejne. Polacy są gotowi na głębokie reformy w instytucji Kościoła.”
  https://film.wp.pl/socjolozka-po-seansie-kleru-kosciol-stanie-sie-ofiara-wlasnej-arogancji-i-pychy-6300215152211585a

  Polubienie

 12. We wrześniu 1948 r. zostało aresztowanych wielu Żydów po tym, jak listy osób, które chciały udać się do Izraela, trafiły w ręce władz sowieckich.
  W latach 1948-53 w ZSRR tysiące Żydów zostało aresztowanych pod zarzutem działalności syjonistycznej („żydowski burżuazyjny nacjonalizm”).
  20 listopada Biuro Polityczne i Rada Ministrów podjęły decyzję „W sprawie Żydowskiego Komitetu Antyfaszystowskiego”: MGB otrzymało polecenie „natychmiastowego rozwiązania antyfaszystowskiego żydowskiego komitetu, ponieważ fakty pokazują, że ta komisja jest centrum antyradzieckiej propagandy i regularnie dostarcza anty-sowieckiej informacji zagranicznym agencjom wywiadowczym”. 21 listopada 1948 r. Zamknięto siedzibę Żydowskiego Komitetu Antyfaszystowskiego i przeprowadzono tam rewizję.
  cdn

  Polubienie

 13. PiS się cofa. Brak reform w sądownictwie to wyraz słabości PiS.
  Potrzeba nowej partii która by reformy w wymiarze sprawiedliwości przeprowadziła, szybko gruntownie i skutecznie?
  Potrzeba partii złożonej z ludzi którzy znają się na gospodarce.
  Jakubiak odszedł od Kukiz 15 i co dalej?

  Polubienie

 14. Za wp.pl
  Wraca temat umieszczenia krzyża w koronie orła w polskim godle. Tym razem z inicjatywą wystąpił były poseł PiS Andrzej Jaworski, najbliższy współpracownik ojca Tadeusza Rydzyka. – W 100-lecie odzyskania niepodległości czas przywrócić krzyż na koronę w polskim godle – uważa Jaworski. Jego zdaniem, krzyż oznaczałby podkreślenie suwerenności Polski.
  I jak dodaje, zamknięta korona z krzyżem symbolizowałaby suwerenność naszego kraju. – Zamknięta korona w herbie państwa oznaczała zawsze, że jest ono w pełni suwerenne, w pełni niezależne od jakichkolwiek „ziemskich” czynników. Nad danym państwem był już tylko Bóg. Nikt więcej – dodaje Jaworski.

  Czy to nie jest oznaka totalnego debilizmu. Te k-wy pisowskie przeginają pałę. Czy te pier…lone żydowskie pachołki wiedzą co to jest suwerenność. Ale znając głupotę pieprzonego katolactwa wszystko jest możliwe.

  Polubienie

 15. No, nie mam czasu ani chęci by komentować TYPOWO AMERYKAŃSKĄ opinię Adm, że inteligencję osobnika poznaje się po majątku jaki on zgromadził. Aż do momentu kiedy CAŁA PLANETA zostanie dosłownie PRZYSRANA osiągnięciami TPD, czyli kultu Techniki, Pieniądza i Dupy komfort miłującej.

  Akurat wróciłem – co nieco przynapity – z baru „Piano w Zakopanem”, gdzie nasza (b. ładna i pomimo wieku b. zgrabna) koleżanka pokazywała nam zdjęcia (oraz krótkie filmy) z podróży motocyklowej prze Kazachstan, Kirgizję i Tadżykistan. Na cale szczęście te tereny zamieszkują ludy skośnookie, które nie rozpaczają z powodu braku Komfortu oraz Techniki (telefonii komórkowej tam nie uświadczysz, żyją one bowiem w jurtach, śpiąc po prostu na ziemi, „rodzą się i umierają na koniu – takze kobiety – i większość tamtejszych dróg to „szutrówki”).

  I bardzo wyraźnie cała tę, obecnie WRĘCZ NIEMOŻEBNIE ZAŚMIECAJĄCĄ POLSKĘ „mądrość TPD” naszego Adm, po prostu mają głęboko w d…, czyli dokładnie w miejscu, gdzie promieniujący na cały świat, PRZYKŁAD MĄDROŚCI CYWILIZACYJNEJ USA SIĘ ZACZYNA:

  Polubienie

 16. Ad markglogg

  Znajoma opowiadała mi o swym pobycie w Moskwie jakieś 4 lata temu gdzie można było cytuję „jeść z ulicy”(tak czysto!) a następnie w Nowym Jorku(tego samego roku) gdzie szczury biegały po ulicach w tym mieście-brudu,wysypisku.
  Jeżeli chodzi o najnowsze gadżety elektroniczne to coraz więcej wypadków drogowych przez ludzi-zombi daje świadectwo tego,że ludzkość pędzi do komfortowej zagłady.

  Do czego prowadzi dobrobyt na tzw.zachodzie Europy:

  Więcej można przeczytać tutaj:
  https://natemat.pl/238075,gepardy-zaatakowaly-rodzine-w-holandii-wyszla-z-samochodu-na-safari-film

  „Wracając do liczby 22 to w tym dniu:

  22-09-2018 doszło do zamachu w Iranie:
  „25 osób zginęło podczas sobotniego zamachu na paradzie wojskowej w mieście Ahwaz w Iranie. Wśród zabitych są cywile. Teheran oskarża o atak sąsiednie kraje znad Zatoki Perskiej oraz Stany Zjednoczone, a także zagroził już, że odpowie na atak.”
  https://polskatimes.pl/krwawy-zamach-w-miescie-ahwaz-zdjecia-iran-zapowiada-odpowiedz-o-atak-oskarza-kraje-zatoki-perskiej-i-usa-wideo/ar/13516381

  „Zamach na Johna F. Kennedy’ego – zamach dokonany 22 listopada 1963 na Dealey Plaza w Dallas, w wyniku którego został zamordowany 35. prezydent Stanów Zjednoczonych John F. Kennedy oraz ranny gubernator Teksasu John Connally.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Zamach_na_Johna_F._Kennedy%E2%80%99ego

  „22 lutego 2014 – Wiktor Janukowycz uciekł z Ukrainy[5]”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kalendarium_historii_Ukrainy

  Polubienie

 17. opinię Adm, że inteligencję osobnika poznaje się po majątku jaki on zgromadził.

  Nie panie Marku, tak bynajmniej nie uważam.
  Jednakże jako ludzie a nie zwierzęta winniśmy jako ludzie żyć, pracować na tą naszą kromkę chleba, cieszyć się życiem i z niego korzystać na sposób inteligentny i ludzki.
  Ponieważ mam też zamiłowania do piękna, chciałbym mieć możność obcowania z piękną i naturalną przyrodą, ale też nie mieszkać w chlewie, lecz w ładnym, dużym przestronnym domu, w którym znalazłby się i piękny obraz i rzeźba i szabla wysadzana turkusami na ścianie. Czyli jakby nie było jakiś komfort i luksus, co bynajmniej z moimi zamiłowaniami także do wysiłku fizycznego i do fizycznej pracy bynajmniej nie koliduje.
  Poniekąd żywię pogardę dla ludzi marnujących swoje życie w pijackich melinach, brudzie, chłodzie, niedostatku, tylko z tego powodu, że są leniwi, głupi, zepsuci moralnie, inaczej można by rzec są zbydlęceni.

  Co do tych śpiących na ziemi w Kirgizji, Tadżykistanie, w Afryce.
  Ci ludzie jak by tylko mogli, natychmiast zamieniliby ten swój styl życia na ten nasz wygodny europejski czy amerykański, czego jaskrawym i niedającym się podważyć dowodem jest ostatnia fala nachodców z Afryki do Europy i wielotysięczna pielgrzymka takich samych do USA z Ameryki południowej.

  Pana słynne zdjęcie z przenośnym ,,sraczykiem” z Kalifornii.
  Można sobie robić kpinki z tego sraczyka, ale gdyby nie on, każdy większy spęd byłby przyczyną brodzenia ludzi po kolanach w gównie, tak jak to widziałem w PGR gdzie trzymano stado krów stojących po kolana w kale na stosunkowo małym obszarze tuż przy budynku obory.
  I taka jest prawda o naszej cywilizacji.

  Rzecz jasna zawsze można zrezygnować z tego co mamy i zacząć żyć jak ci co śpią na ziemi. Są tacy także i w Polsce.

  Polubienie

 18. ,,… W obfitej mądrości jest obfitość zgryzoty, kto zaś pomnaża wiedzę, pomnaża boleść…”

  PODRÓŻE KSZTAŁCĄ – ŚWIAT OSZALAŁ, WSZĘDZIE TAK SAMO, CZYLI SZMULOWSKI KULT OGROMNEJ DUPY T-P-D, OGARNIA WSZYSTKO!

  Moskiewskie Międzynarodowe Centrum Biznesowe

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Moskiewskie_Mi%C4%99dzynarodowe_Centrum_Biznesowe

  Czy Praga stanie się częścią kulturalnego i biznesowego centrum Warszawy?

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Czy-Praga-stanie-sie-czescia-kulturalnego-i-biznesowego-centrum-Warszawy-3380216.html

  Pekin, czyli megalopolis na 130 milionów?

  http://www.robertdee.pl/pekin-czyli-megalopolis-na-130-milionow/

  ,,WSZYSTKO JUŻ BYŁO I NIC NIE MA NOWEGO POD SŁOŃCEM.”

  Wieża Babel

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wie%C5%BCa_Babel

  Migdal Bavel – מגדל בבל

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.betemunah.org/bavel.html&prev=search

  HaSzem – יהוה

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://www.betemunah.org/bavel.html&prev=search

  ,,… Widziałem wszelkie dzieła czynione pod słońcem, a oto wszystko było marnością i pogonią za wiatrem…”

  https://pl.wikiquote.org/wiki/Ksi%C4%99ga_Koheleta

  OTO TAJEMNICA WIARY, ZŁO-TO I TALARY/DALARY/DOLARY!

  WIEŻY – WIERZY?

  Aaaaaaaamen!

  Polubienie

 19. Ci z Tadżykistanu, Uzbekistanu, Kirgizji i całego tego środkowo azjatyckiego zadupia też emigrują na zachód w tym do Rosji. Czyli jakoś im nie w smak ich tradycyjny od tysiącleci niezmienny styl życia. Wcale im się nie dziwię. Ileż można spać na glinie i umierać na koniu. 😉

  Polubienie

 20. I taka jest prawda o naszej cywilizacji.

  Rzecz jasna zawsze można zrezygnować z tego co mamy i zacząć żyć jak ci co śpią na ziemi. Są tacy także i w Polsce.

  Adm jakoś nie zauważa, że „ci w namiotach” (w których – albo nawet w samym tylko śpiworze, lub nawet bez niego – spędziłem kilkanaście lat mego „średniowiekowego” życia), tak licznie zaczęli się „wyrajać” gdy tylko UWOLNIŁ SIĘ LIBERALIZM, czyli żadną religią ani ideologią nie pohamowany kult TPD: przez „rozwaleniem”, przez tzw. Zachód, Libii, Tunezji, Syrii i Afganistanu, nie było milionów „nachodźców” w zachodniej Europie, ani też, przed rozwaleniem ZSRR, a potem i „samostojatielnej Ukrainy”, milionów Ukraińców „za chlebem” w Polsce. (Nb. Ukraina posiada najżyźniejsze ziemie w Europie, ponoć aż w 60 % zawłaszczone obecnie przez amerykańskie koncerny!)

  Nie mówiąc już o USA, gdzie dziesiątki tysięcy namiotów rozstawionych w miejscach publicznych Los Angeles, są „kulturowym dopełnieniem” willi (z papieroplastyki) na hollywoodskich wzgórzach:

  Polubienie


 21. Panie Marku, czy zostało to może nagrane? Chętnie bym obejrzał/posłuchał.

  Nie sposób odmówić racji ani Gąsienicy, ani Adminkowi. Jak te sprzeczności pogodzić? Trzeba znaleźć przysłowiowy złoty środek. Dla mnie osobiście takim Aurea mediocritas są Góry. Pewnie dla każdego takim środkiem będzie co innego. Wiadomo, chyba nikt nie lubi jak mu latem kapie na łeb a zimą zamarza herbata w szklance, dlatego własne M jest marzeniem jak najbardziej uzasadnionym (co nie znaczy powszechnie ziszczalnym w dzisiejszej Polsce). Absolutne minimum bytowe acz bez spartańskich warunków, ot zwyczajne, proste udogodnienia typu woda w kranie, elektryczność, Internet – to warunek sine qua non, ale – cytując za Nazarejczykiem – A co nadto jest, od Złego pochodzi.
  Wszystkie te nowoczesne gadżety, zwł. elektroniczne, które masowo opętały społeczeństwa Zachodu, budzą we mnie obŻydzenie, podobnie jak (na poły z pogardą i politowaniem) małostkowość, naiwność i próżność ich użytkowników, którzy tak łatwo dali się złapać na lep socjoinżynierów i zapędzić do stajni pn. konsumpcjonizm.
  Żaden wpizducalowy telewizor LCD czy inny smartfon Adidasa albo tablet Whirlpool nie jest w stanie zastąpić mi, czy choć w jakimkolwiek stopniu przyćmić, widok z Szerokiej Jaworzyńskiej na Lodowy itp.
  Żadne modne superdrogie ‚gizmo’, choćby zakupione za uczciwie zarobione, ciężko zapracowane pieniądze, nie da mi takiej satysfakcji i emocji jak wspinaczka na Łomnicę czy Mięgusza.

  Polubienie

 22. Lech Wałęsa i Jarosław Kaczyński spotkali się w sądzie, przed procesem z powództwa prezesa PiS. Sprawa dotyczy słów byłego prezydenta o katastrofie smoleńskiej. Wałęsa we wpisach na Facebooku stwierdzał m.in, że Kaczyński (…) wydał polecenie, nakazał lądowanie, czym doprowadził do katastrofy lotniczej w dniu 10 kwietnia 2010 r.”.

  – Wszystko co powiedziałem, podtrzymuję. Natomiast trzeba rozumieć, że to było w dyskusji politycznej, mam prawo mieć takie zdanie, które głosiłem, głoszę i będę głosił. Amen – powiedział Wałęsa dziennikarzom i zebranym zwolennikom. Po czym ruszył na poszukiwanie przeciwników. – Gdzie są przeciwnicy? Jeden? Dawajcie go – mówił. Tą jedną osobą był czekający na wejście na salę Jarosław Kaczyński. 

  – O kurczę! – rzucił zaskoczony Wałęsa i od razu przeszedł do ataku. – Po co ja pana ministrem robiłem? – pytał. Kaczyński odpowiadał: A po co ja pana prezydentem? Na słowa Kaczyńskiego zareagował ktoś ze zwolenników Wałęsy okrzykiem: „naród, nie ty”. 

  „Lepiej, żebyśmy nie rozmawiali”
  Dziennikarze zauważyli, że panowie od dawna nie mieli okazji się spotkać.

  – Nie ukrywam, że nie jest to dla mnie okazja miła, ale wszystko jedno – odpowiedział Jarosław Kaczyński. 

  – A dla mnie bardzo miła, bo jest mój wielki błąd i pomyłka – odpowiedział Wałęsa. 

  – I mój wielki błąd i pomyłka. I wstyd. Ale nie będziemy o tym rozmawiać. W ogóle lepiej, żebyśmy nie rozmawiali – ripostował prezes PiS.

  – Nie pan mnie wybierał, tylko ja pana wybrałem. To jest moja pomyłka. Po co ja pana brałem? – pytał Wałęsa.

  – Dobrze, nie będziemy na ten temat rozmawiać, bo to nie ma sensu – zakończył Kaczyński.

  Prezydent pytany przez dziennikarzy, czy zdarzało mu się dobrze dogadywać z Kaczyńskim, odparł, że bracia „to byli świetni ludzie”, ale tylko „dopóki wykonywali polecenia” Wałęsy. Następnie „zaczęli się usamodzielniać i popełniali błędy”. – Nie mam zamiaru rozmawiać na tym poziomie, bo to jest inna kultura – mówił z kolei Kaczyński. 

  Wałęsa poinformował, że jest zwolennikiem pojednania, „ale trzeba się przyznać do spraw, do przestępstw, które się popełniło wcześniej”.

  „Panem Jarkiem to ja byłem 40 lat temu”
  Jeden ze zwolenników prezydenta zauważył, że „z konstytucji się pan Jarek śmieje” [Wałęsa miał pod marynarką koszulkę z napisem „Konstytucja” – red.]. – Panem Jarkiem to ja byłem 40 lat temu – odpowiedział Kaczyński. Pytany, czy ma mówić „panie prezesie”, odpowiedział, że „najlepiej, żeby w ogóle nie mówić”.

  – Ja sobie będę mówił, jestem w wolnym kraju – powiedział mężczyzna.

  – W każdym razie nie do mnie – odparł Kaczyński.

  – A dlaczego nie? – zaczepiał dalej widz.

  – Bo ja sobie tego nie życzę – poinformował prezes PiS. 

  Wówczas Kaczyński zwrócił się do stojących przed nim policjantów. – Dzieją się rzeczy, które nie powinny się dziać przed salą sądową. Dlaczego państwo nie interweniują? – pytał.

  Kaczyński stawia warunki
  Na rozpoczęciu posiedzenia sąd zaproponował ugodę, po czym ogłosił przerwę i dał czas stronom na naradzenie się w tej sprawie.

  Jarosław Kaczyński odnosząc się do propozycji sądu powiedział, że aby doszło do ugody, Lech Wałęsa musiałby wycofać stwierdzenie o tym, że prezes PiS zlecił swojemu bratu lądowanie w Smoleńsku. Jeśli to nie nastąpi, to lider Prawa i Sprawiedliwości będzie się domagał, by to – jak powiedział – „radykalne kłamstwo” – zostało potępione, a były prezydent przeprosił.

  Lech Wałęsa mówił, że jego wypowiedzi miały charakter polityczny, więc „nie ma się do czego przyznawać”. Dodał, że podtrzymuje tamte słowa i może nawet „dołożyć, w zależności od potrzeb”. Były prezydent mówił, że jest gotów do pojednania, ale trzeba się przyznać do kłamstwa. Lech Wałęsa dodał, że już wcześniej udowodnił sądownie kłamstwo Jarosławowi Kaczyńskiemu.

  Czego domaga się prezes PiS?
  W serii wpisów na Facebooku w 2016 roku Lech Wałęsa napisał między innymi, że to Jarosław Kaczyński nakazał lądowanie samolotu lecącego z polską delegacją do Smoleńska. Prezes PiS domaga się też przeprosin za słowa Lecha Wałęsy o tym, że „nie jest zdrowy, zrównoważony psychicznie”. Oprócz przeprosin Jarosław Kaczyński chce, by Lech Wałęsa wpłacił 30 tysięcy złotych na cele społeczne.

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24197740,walesa-i-kaczynski-spotkali-sie-przed-sala-sadowa-nawzajem.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 23. Ja też lubię spacerkiem brzegiem jeziora dreptać ( nie po górach bo tu ich nie ma), też zdarzyło mi się w podróży po Europie spać pod gołym niebem, ale jak zły sen wspominam pierwsze lata w USA gdzie w wynajętym mieszkaniu podłoga była tak pochyła, że dwa materace king sajz zjeżdżały w nocy wiec trzeba było wstawać i je przesuwać. Gdzie przez otwarte okno waliły spaliny z ruszającego z przystanka autobusu, gdzie karocie myszkowały w szafce na jedzenie, gdzie brak powietrza i ekstremalny hiumit ( wilgotność), wysoka temperatura bo mieszkanie było na I piętrze ale pod drewnianym płaskim krytym papą dachu.
  Gdzie pierwszą pracę o jakiej mi wspomniano że mogę podjąć było czyszczenie cystern kolejowych po mazutach, wewnątrz których jak się domyślałem panowała temperatura 80 stopni Celsjusza i opary smoły i ropy
  Więc ja pie..lę wszelkie tego typu niewygody.
  Lubię, kocham swoje wygodne długie 2.10 m łóżko na sprężynach i z miękką gąbką, więc nic mnie w d…… nie gniecie i nogi mi poza łóżko nie wystają i ciepełko 22°C zimą, bo opalam dom drewnem i zdrowe płatki owsiane górskie na mleku i bułkę z masłem i z szynką na drugie śniadanie i kapuśniaczek na żeberkach na obiad, bo w końcu 50 lat na to pracowałem.
  Jest tu ktoś kto tego nie lubi?
  Acha, a co do samochodu to też nie lubię karku zginać i wciskać się na siłę do środka tylko niech to będzie taki samochód co to można w nim wygodnie usiąść i wygodnie jechać.
  Tabletów, nie mam, telefonów komórkowych nie używam, czasem sobie kupię jakieś narzędzie czy plastelinę i żyję skromnie i ubogo, emerycko.

  Polubienie

 24. przemex
  A ty nam węża nie płosz bo to ostatni taki Mohikanin.
  Daj człowiekowi żyć i pisać, w końcu jest demokracja czy totalitaryzm?
  Wężu nie bój nic, prawa człowieka przysługują także Wężom SSSSSSS

  Polubienie

 25. Wąż to się chyba zrobił taki ważny, że postanowił „oddać” się nam z powrotem jako prezent pod choinkę, że niby on taki cudowny i wspaniały, że na prezent się nadaje 😂 Taki cwaniak, sam siebie reglamentuje 😂
  Ale faktycznie z wężykiem bywało weselej 😐

  Polubienie

 26. „Amazon znów krytykowany za warunki pracy. „Traktuje ludzi jak roboty”—czy o taki dobrobyt chodzi?
  https://www.rp.pl/Handel/306019948-Amazon-znow-krytykowany-za-warunki-pracy-Traktuje-ludzi-jak-roboty.html

  Po 15 latach harówki w tym „nowym wspaniałym świecie kapitału” wielu niestety kończą pod mostem ze zrujnowanym zdrowiem i braku jakichkolwiek perspektyw na przyszłość.

  grzanek zobacz sobie jak można zdewastować góry budując pole campingowe w Ardenach:https://www.google.nl/search?q=ardeny+camping&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=2ahUKEwixvPnAhujeAhVC-6QKHaYaCqQQsAR6BAgGEAE&biw=1008&bih=643

  Filmik o Maderze:

  Kto wie czy nad Morskim Okiem nie powstanie Hotel za jakieś 20/30 lat?!

  W Biblii Jahwe nienawidził kapłanów Baala,którzy oddawali mu cześć na „wyżynach”.

  „15) Ustanawiając własnych kapłanów dla wyżyn i dla duchów polnych, i cielców, jakie Jeroboam kazał sporządzić”
  http://www.bibliamesjanska.com/2_Krn/11.html(hebraiści kontra helleniści…?!)

  Polubienie

 27. „Amazon znów krytykowany za warunki pracy. „Traktuje ludzi jak roboty”—czy o taki dobrobyt chodzi?
  https://www.rp.pl/Handel/306019948-Amazon-znow-krytykowany-za-warunki-pracy-Traktuje-ludzi-jak-roboty.html

  Po 15 latach harówki w tym „nowym wspaniałym świecie kapitału” wielu niestety kończą pod mostem ze zrujnowanym zdrowiem i braku jakichkolwiek perspektyw na przyszłość.

  grzanek zobacz sobie jak można zdewastować góry budując pole campingowe w Ardenach.

  Filmik o Maderze:

  Kto wie czy nad Morskim Okiem nie powstanie Hotel za jakieś 20/30 lat?!

  W Biblii Jahwe nienawidził kapłanów Baala,którzy oddawali mu cześć na „wyżynach”.

  „15) Ustanawiając własnych kapłanów dla wyżyn i dla duchów polnych, i cielców, jakie Jeroboam kazał sporządzić”
  http://www.bibliamesjanska.com/2_Krn/11.html(hebraiści kontra helleniści…?!)

  Polubienie

 28. Ad Grznka

  Trzeba znaleźć przysłowiowy złoty środek.

  Grzanek, WSZYSTKO JUŻ BYŁO, ALE SIĘ ZMYŁO.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/z%C5%82oty_%C5%9Brodek

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Arystoteles#Teoria_złotego_środka

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82oty_podzia%C5%82

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82ota_spirala

  FAŁSZYWY ,,ZŁOTY WIEK” DLA LACHÓW. TO BYŁ POCZĄTEK UPADKU EUROPEJSKIEJ SZLACHTY I CHŁOPÓW. TE FAŁSZYWE ZŁOTKO ZAŚWIECIŁO DLA KRÓLI I SZMULI, KTÓRZY NA NOWO SIĘ ODRODZILI, NOTABENE BYŁ TO BRĄZOWY WIEK!

  https://sciaga.pl/tekst/2842-3-zloty_wiek

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Renesans

  http://język-polski.pl/lektury-opracowania/mitologia/143-cztery-wieki-ludzkosci

  Hej!

  Polubienie

 29. Kedmi wykluczył transformację Polski w „europejski Izrael” za amerykańskie pieniądze

  Polskie plany, aby stać się europejskim odpowiednikiem Izraela za amerykańskie pieniędze, są nierealne z powodu różnicy w mentalności, -stwierdził działacz społeczny Izraela, Jacob Kedmi.

  Przedstawiciel Izraela spierał się z analitykiem politycznym z Polski, Jakub Korejbą, w programie „Wieczór z Władimirem Sołowjowem”

  „Sprzedać się chce pół świata, stoją z wyciągniętymi rękami, począwszy od Polski i Ukrainy, a skończywszy na całej Ameryce Łacińskiej, połowie Azji i Afryki, a Amerykanie wkładają w tę rękę dolara” – powiedział Kedmi.

  Ekspert z Polski powiedział, że jego kraj chce być „wschodnioeuropejskim Izraelem” w przyszłości, reprezentując interesy Stanów Zjednoczonych z amerykańskimi pieniędzmi w regionie. Kedmi odpowiedział, że Polacy „nigdy nie mogą być Izraelem”, głównie dlatego, że ludność żydowska w tym kraju została prawie całkowicie wygubiona podczas II wojny światowej.

  Korejba ogłosił, że ​​Polacy „mają nieco izraelskiej mentalności”, co pozostawia nadzieję na realizację tych planów. „Nie należy mylić polskiej i izraelskiej mentalności: kiedy Żydzi byli eksterminowani w Polsce, z jakiegoś powodu Polacy o tym nie pomyśleli”, powiedział Jakow Kedmi.
  https://zen.yandex.ru/media/rueconomics.ru/kedmi-iskliuchil-prevrascenie-polshi-v-evropeiskii-izrail-na-dengi-ssha-5bf69523e3445200a9d2ea79?&from=feed

  W czyim imieniu się pan Korejba tak na publicznym forum w Rosji wypowiada. Czy jest on ustami PiS-u. Dostał specjalne pełnomocnictwa od Kaczyńskiego na Rosję?

  Polubienie

 30. „Asad [napisał,że] Goerg Freidman mówi i pisze w swoich książkach o tym od lat. To propagandysta Amerykanski. Chce nas zapewnić, że warto trzymać z Ameryką. Przy czym nie cytuje się tego co on powiedział, że zanim staniemy się potęgą to czeka nas w międzyczasie wojna. Poza tym nie uwzględnia on wzrostu potęgi Chin i słabnięcia USA. Wytknęli mu to dobrze polscy geopolitycy yotube dr Jacek Bartosiak, dr Leszek Sykulski, politycy Grzegorz Braun. On zakłada, że utrzyma się obecny status quo. Takich samych ignorantów mamy po stronie rosyjskiej, np rosyjski geopolityk Dugin rysuje Rosje jako potęge w przyszłości w Azji i Eurazji, przy czym w ogóle pomija wzrost Chin, tak jakby nie istniały.”
  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/gospodarka-polski-gospodarcze-potegi,40,0,2371880.html

  Polubienie

 31. Odnośnie ostatniej rozmowy Jarkacza za swym (żywym) bratem, to wygrzebałem takie oto przypomnienie sytuacji:

  Czy Jarosław Kaczyński może być szantażowany przez obce państwo ujawnieniem tej rozmowy?

  Wiele kontrowersji i domysłów wzbudza cały czas ostatnia rozmowa braci Kaczyńskich przeprowadzona przez telefon satelitarny z pokładu Tu-154. O jej przebieg i ustalenia, które w niej prawdopodobnie padły, pytają, oczywiście, tylko niewierzący w religię smoleńską. Jej wyznawcy z kolei nawet się na ten temat nie zająkną – przecież sam ich guru zeznał w prokuraturze, że była to rozmowa dotycząca wyłącznie zdrowia Jadwigi Kaczyńskiej, taka po prostu „rutynowa” i nie poruszano w niej żadnego innego tematu.

  Czyżby? Przypomnijmy w związku z tym kilka faktów, zaczynając od chronologii zdarzeń. Otóż informacje o silnej mgle w Smoleńsku i widoczności nie przekraczającej 400 metrów docierają do pilota prezydenckiego samolotu o 8.14. W tym momencie w jego kokpicie, gdzie przebywała co najmniej jedna nieuprawniona osoba, zaczynają się rozmowy na temat dalszego możliwego scenariusza lotu i prawdopodobnym lądowaniu na lotnisku zapasowym – w Witebsku (z którego jest najbliżej do Smoleńska – 130 lub 180 km w zależności od wyboru drogi) lub też do Moskwy (400 do 500 km od punktu docelowego). W grę wchodził ewentualnie również Mińsk (330 do 400 km). W chwilę po otrzymaniu tej informacji przez załogę (przed godziną 8.20) Lech Kaczyński dzwoni do brata z telefonu satelitarnego (o godz. 8.23 dokładnie, co jest zapisane na nośniku informacji o tocie – MG), co na pewno nie jest zbiegiem okoliczności. Czy w takiej sytuacji jest w ogóle do pomyślenia, że nie informuje go o zaistniałym problemie?

  Pamiętacie Bilbord Stefana Kosiewskiego „Raz kozie śmierć! Londuj bracie we mgle nie słuchaj się ruskich”?

  Bo sytuacja zaczyna wyglądać fatalnie – lądowanie na zapasowym lotnisku to strata wielu godzin i bardzo poważne opóźnienie w dotarciu delegacji do Katynia, co wywoła potężny chaos organizacyjny, o ile w ogóle nie całkowite fiasko przedsięwzięcia. Trzeba sformować kolumnę prezydencką, pożyczając od Rosjan lub Białorusinów odpowiednie samochody, które przecież nie stoją na lotnisku, zapewnić środki bezpieczeństwa dla jej przejazdu, ustalić trasę i wiele innych szczegółów. Tego nie da się zrobić ad hoc, wszystko musi trwać, dodatkowo jeszcze, w przypadku lądowania na Białorusi przekroczenie granicy i przejazd trzeba by negocjować ze stroną rosyjską.

  W tym momencie sypie się całkowicie plan wizyty, która miała być „mocnym uderzeniem” i w sposób oczywisty otwierać kampanię wyborczą Lecha Kaczyńskiego – bo nie ma żadnych wątpliwości, że taki był jej cel. Chciał on sobie poprawić w ten sposób bardzo marne sondaże przedwyborcze (najlepsze z nich dawały mu niewiele ponad 10 procent poparcia), stawiając w swoim programie wyborczym na martyrologię i swoiście pojęty patriotyzm.

  Poprzednio był on w Katyniu tylko jeden raz – 17 września 2007 roku, kilka tygodni przed przyspieszonymi wyborami parlamentarnymi w 2007 roku. Czy to nie „dziwny” zbieg okoliczności? Przykre to, kiedy najważniejsza osoba w kraju przypomina sobie o tragedii polskich oficerów tylko po to, żeby użyć jej do bieżących rozgrywek politycznych. Tłem prezydenta miała być liczna świta, którą zabrał na pokład samolotu, a wydarzenie, relacjonowane przez wielu dziennikarzy, zwłaszcza telewizyjnych, miało przyćmić nieco wcześniejszą wizytę premiera Tuska.

  Wszyscy pamiętamy pierwsze słowa Lecha Kaczyńskiego po wygranych wyborach, skierowane do Jarosława: „Panie prezesie, melduję wykonanie zadania”. Pomijając fakt, że taki czołobitny hołd kompromituje kompletnie prezydenta, daje on jednocześnie jasny przekaz, kto tu jest szefem, a kto podwładnym. W telewizji mogliśmy wielokrotnie oglądać obrazki, jak będąc na jakiejś międzynarodowej konferencji czy negocjacjach, mówiąc kolokwialnie, „wisi na telefonie”, konsultując się z bratem, a raczej chyba odbierając od niego instrukcje, co wywoływało kpiące i złośliwe komentarze. I teraz mamy uwierzyć, że w takiej dramatycznej niemal sytuacji prezydent dzwoni do brata i rozmawia z nim tylko i wyłącznie o zdrowiu mamy, chociaż przez lata informował go o wszystkim i potulnie wykonywał polecenia? To jest po prostu bajeczka, której nie kupi nikt mający elementarną wiedzę.

  Z doniesień prasowych wynikało zresztą, że tego dnia rano Lech Kaczyński rozmawiał z lekarzem, który opiekował się jego mamą i usłyszał dobre wiadomości. Gdyby nawet ta informacja była nieprawdziwa, to skoro Jarosław był w przeddzień w szpitalu i miał jakieś nowiny, to natychmiast poinformowałby o tym brata. Jego zeznanie w prokuraturze na temat tej rozmowy po prostu zupełnie nie trzyma się kupy. Dokładnej jej treści nie znamy – ale efektem był dalszy lot do Smoleńska, prezydent nie zmienił celu podróży. Zresztą w kontekście odmowy przez mjra Grzegorza Pietruczuka lądowania na lotnisku w Tbilisi, które było w strefie walk, Jarosław wygłosił później taką oto „złotą myśl”: „Każdy, kto będzie próbował zmienić miejsce lądowania prezydenckiego samolotu zostanie oskarżony o utrudnianie prezydentowi RP sprawowania władzy.” I pewnie do czasu ostatniej rozmowy z bratem zdania nie zmienił. https://koduj24.pl/ta-ostatnia-rozmowa/

  Polubienie

 32. Smoleńsk – FAŁSZYWA FLAGA !!!!!

  https://www.bankier.pl/forum/temat_smolensk-falszywa-flaga,27788831.html

  Smoleńsk Fałszywa Flaga❗️ Tak jak WTC 911❗️ Przygotowania do III wojny światowej NWO

  Zamach to mistyfikacja – afera smoleńska

  Ostatni filmik nakręcony 8 kwietnia 2010 r. z jeszcze ,,żyjącym” Dioskurem.

  Prezydent Kaczyński opuszcza Wilno http://www.Wilnoteka.lt

  Gdzie się zapodział malutki ,,generał” – czy jakoś tak?

  Co się działo przed 10.04.10? ,,Dlaczego tak naciskano, żeby Lech Kaczyński był na Litwie?”

  https://niezalezna.pl/94809-co-sie-dzialo-przed-100410-dlaczego-tak-naciskano-zeby-lech-kaczynski-byl-na-litwie

  Proste pytania, na które po dziś dzień nie ma żadnej odpowiedzi.

  Pytania o 8 -10 kwietnia 2010 ciągle bez ODPOWIEDZI

  https://forumemjot.wordpress.com/2014/04/10/pytania-o-8-10-kwietnia-2010-ciagle-bez-odpowiedzi/

  Pytania. 8-10 kwietnia 2010 (z uzupełnieniami)

  https://www.salon24.pl/u/cyprianpolak/337476,pytania-8-10-kwietnia-2010-z-uzupelnieniami

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dioskurowie

  Hej!

  Polubienie

 33. Ad markglogg

  10.04.2010 roku jest kwintesencją polskości.Improwizacja i bylejakość doprowadziła do tragedii z której nie wyciągnięto wniosków a zrobiono hucpę polityczną.

  Jarosław Kaczyński jak najbardziej może być szantażowany przez obce mocarstwo.Tylko z tego powody treść rozmowy telefonicznej do tej pory jest nieznana(„haki”,”teczki”).

  „”Czerwony guzik w tupolewie nie zadziałał, bo nie mógł zadziałać”. Piloci tupolewa byli bez szans.
  „Trudno wyobrazić sobie, byśmy mogli zrobić jakikolwiek krok do przodu, jeśli nie przyznamy sobie szczerze, że bałagan, dezorganizację i ogólne rozwłóczenie w naszym państwie doprowadziliśmy do tego stopnia, że rozbił się samolot prezydencki” – pisze Piotr Stankiewicz w „21 polskich grzechach głównych”.

  ” Plan lądowania na lotnisku Smoleńsk Siewiernyj zakładał, że jeśli coś pójdzie nie tak, to kapitan Protasiuk wciśnie ten guzik i tupolew odejdzie do góry. Na czarnej skrzynce czarno na białym nagrały się słowa (niekwestionowane w żadnym odczytaniu), że „w przypadku nieudanego podejścia, odchodzimy w automacie” (czyli na autopilocie), wypowiedziane w kokpicie o godzinie 8.32:58 czasu polskiego. Według oficjalnego raportu komisji Jerzego Millera, kapitan Protasiuk nacisnął czerwony guzik około 8.40:50 , ale, niestety, przycisk nie zadziałał… bo nie mógł zadziałać. Na smoleńskim lotnisku nie było ILS, czyli Instrument Landing System, bez którego czerwony guzik po prostu nie działa. Niestety, według posmoleńskich analiz, o tym ostatnim kapitan Protasiuk prawdopodobnie po prostu nie wiedział, bo system szkolenia nigdy nie przekazał mu tej kluczowej informacji.”

  Według raportu Millera sekundy, w których kapitan Protasiuk czekał na automatyczną reakcję samolotu, która nigdy nie nastąpiła, przesądziły o katastrofie. Tych właśnie kilku sekund zabrakło później by nabrać wysokości i przelecieć nad brzozą. „Prawdopodobnie”, czytamy w raporcie, „dowódca statku powietrznego był zaskoczony brakiem natychmiastowej reakcji samolotu na swoje działania”, a „zdecydowana reakcja pilota polegająca na ściągnięciu kolumny wolantu powodującym odłączenie kanału podłużnego (autopilota) miała miejsce [dopiero] 5 s po komendzie ‘odchodzimy’ i 3,5 s po alarmie radiowysokościomierza. Zbyt mała wysokość i uderzenie w drzewo spowodowało, że manewr zainicjowanego odejścia na drugi krąg nie został zrealizowany”.

  Oczywiście, można oskarżać nieżyjących i zżymać się, że kapitan Protasiuk niepotrzebnie czekał aż pięć sekund i że to wszystko jego wina. Problem w tym, że każdy z nas na jego miejscu czekałby. Bo taka była logika sytuacji. Nie ma na świecie człowieka, który naciskając hamulec przygotowuje się z góry na to, że ten hamulec nie zadziała. Z raportu Millera wynika wyraźnie, że zgodnie z najlepszą wiedzą i doświadczeniem, jakie miał pilot, naciśnięcie czerwonego guzika powinno było spowodować natychmiastowe przerwanie podejścia. Tak się nie stało, bo na Siewiernym nie było ILS. O tym załoga wiedziała. Nie daliśmy im jednak szansy wiedzieć, że bez ILS nie działa czerwony guzik.

  Dezorganizację Polski posunęliśmy tak daleko, że sami już nawet nie wiemy, czy i jak działają, a właściwie nie działają, kluczowe mechanizmy bezpieczeństwa. To nie załoga jest przecież winna, ale cały system, który działał aż tak bardzo źle, a na który wszyscy się godziliśmy. Rzeczpospolita Polska nie spadła z nieba. Sami ją zbudowaliśmy. I z całą pewnością nie będziemy mieć lepszego państwa, niż to, które sobie wypracujemy.”

  „Ten tragiczny lot do Smoleńska to nie jest przecież jakaś aberracja polskości, ale jej istota.”

  , „złożone plany lotu na dzień 10.04. były powieleniem planów z dnia 7.04., gdyż w tym dniu lotnisko Witebsk było czynne i mogło być lotniskiem zapasowym, natomiast […] 10.04.2010 r. […] było nieczynne”.

  „Załoga w takim składzie pracowała tylko raz. W styczniu 2010 roku wiozła na Haiti grupę ratowników”, czytamy w „Ostatnim locie”.

  „Instrukcja mówi co prawda, że dla „wylotów zagranicznych czas bezpośredniego przygotowania wynosi nie mniej niż 2 godziny”, ale tym razem udało się sprawnie zamknąć temat w 25 minut.”

  Naprawdę przerażające jest to, co zrobiliśmy porucznikowi Ziętkowi(…). Innymi słowy, zmusiliśmy porucznika Ziętka, żeby do lotu z prezydentem przygotowywał się – dosłownie! – na kolanie, w kabinie Jaka-40, lecąc do Gdańska(…) Drugiemu doświadczonemu nawigatorowi kończyła się akurat wiza rosyjska.(…)W „Ostatnim locie” czytamy, że w Polsce nie tylko nie było symulatorów lotu tupolewem, ale nawet gdy piloci jeździli na takie treningi do Moskwy – bywało to wszystko fikcją(…)”Choć nie przeszliśmy całego szkolenia, w papierach wszystko było w porządku”(…) Test w takiej formie był fikcją, nie sprawdzał niczego”(…) Uczyli się latać jeden od drugiego. W systemie nauki pojawił się krytyczny błąd”
  https://ksiazki.wp.pl/czerwony-guzik-w-tupolewie-nie-zadzialal-bo-nie-mogl-zadzialac-piloci-tupolewa-byli-bez-szans-6237892519077505a

  Wywiad z Piotrem Stankiewiczem „tupolewizm”.
  https://dziennikzachodni.pl/piotr-stankiewicz-21-polskich-grzechow-glownych-poleca-adam-szaja-ze-smakksiazkipl/ar/13176035

  Polubienie

 34. „Wrześniowa improwizacja
  Polska rozpoczynała wojnę z Niemcami z ledwie naszkicowanym planem obrony.

  „Wierzyłem w swoich wodzów, ale głęboko się zawiodłem. Przegranie wojny w pięć dni przez państwo o 34 mln ludności – to klęska, nie wojenna, lecz moralna. (…) Wykazała naszą nieudolność organizacyjną, brak przewidywania, a przy tym pyszałkowatość i bezdenną pewność siebie. (…) Przez te kilka dni byłem na froncie świadkiem bohaterstwa i waleczności naszego żołnierza i nieudolności dowódców. Czy znowu mamy prosić francuskich dowódców batalionu, żeby nas uczyli dowodzenia?”, napisał w liście 7 września 1939 r. mjr dypl. Cezary Niewęgłowski, tuż przed popełnieniem samobójstwa.”

  Prowizorka zamiast planu
  Wbrew przewidywaniom polskiego dowództwa Niemcy zaatakowali z trzech stron

  Dezercja i załamanie nerwowe dowódców

  Znamiennym przykładem jest gen. Dąb-Biernacki, inspektor armii i zaufany człowiek Piłsudskiego. W kampanii wrześniowej stał na czele armii „Prusy”, z której jednak uciekł w cywilnym przebraniu podczas bitwy pod Tomaszowem Mazowieckim 6 września. Co ciekawe, zamiast trafić pod sąd wojenny, otrzymał dowództwo nad tzw. Frontem Północnym. I tam nie doczekał końca, pozostawiając swoich żołnierzy przed kapitulacją. Dostał się do Francji, gdzie gen. Władysław Sikorski osadził go – podobnie jak większość piłsudczyków – w obozie dla „nieprawomyślnych” pod Angers.

  Zresztą co się dziwić postawie generałów, skoro sam naczelny wódz ewakuował się do Rumunii? „Ucieczka Rydza-Śmigłego z kraju wywołała u polskich oficerów głębokie rozgoryczenie. Niektórzy z nich zamierzają rozstrzelać marszałka. Szczególne rozgoryczenie panuje w jednostkach polskich z powodu postawy części oficerów, którzy – gdy tylko sytuacja uległa pogorszeniu – rekwirowali wozy, samochody prywatne, by ratować się ucieczką przez granicę rumuńską”, relacjonował jeden z niemieckich obserwatorów.”
  https://www.tygodnikprzeglad.pl/wrzesniowa-improwizacja/

  Co łączy Polskę i Włochy oprócz wiary w „Jedynego Prawdziwego Boga”? Bylejakość!!! czego 10.04.2010 roku oraz 14 sierpnia 2018 roku(zawalenie mostu w Genui) są świadectwem.
  https://natemat.pl/246585,genua-zawalil-sie-most-jest-nagranie-widac-moment-katastrofy

  Polubienie

 35. Zapraszam dziś na Black Friday i wszyscy mamy nadzieję że Adm kupi sobie dziś majtki w promocji – 50% , espumisan w promocji – 45 % oraz wykałaczki w promocji – 40% do tego aparat słuchowy w promocji – 60%.Tylko w black friday.

  Polubienie

 36. Stany Zjednoczone, w przypadku wycofania się z Traktatu o pociskach średniego i krótkiego zasięgu (INF), prawdopodobnie rozmieszczą swoje rakiety w pobliżu rosyjskich granic. Wszystkie amerykańskie obiekty obrony przeciwrakietowej w pobliżu rosyjskich granic „staną się celami dla odpowiednich klas rosyjskiej broni” i „zostaną zniszczone w przypadku wzrostu ryzyka konfliktu zbrojnego”.
  -powiedział przewodniczący Komitetu Rady Federacji ds. Spraw Międzynarodowych Konstantin Kosaczew na spotkaniu z uczestnikami rosyjsko-amerykańskiego Forum Stanford.

  Mówił o możliwych scenariuszach reakcji Rosji na rozmieszczenie systemów obrony przeciwrakietowej w pobliżu rosyjskich granic – przede wszystkim mogą to być sankcje wobec „krajów, które są gotowe poświęcić wszystko dla dobra Stanów Zjednoczonych”.

  „Drugi scenariusz to rozmieszczenie rosyjskich rakiet krótkiego i średniego zasięgu na terytorium Rosji lub na terytorium naszych sojuszników. Są to jednak hipotetyczne opcje. Nie podjęto żadnych decyzji w tej sprawie. Jestem przekonany, że działania Rosji w odpowiedzi na działania USA nie powinny być proaktywne, ale powinny być odpowiedzią na amerykańskie działania „- powiedział Konstantin Kosaczew.
  https://www.pnp.ru/politics/kosachev-ozvuchil-scenarii-otveta-moskvy-na-razmeshhenie-amerikanskikh-pro-u-granic-rossii.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 37. Co łączy Polskę i Włochy oprócz wiary w „Jedynego Prawdziwego Boga”? Bylejakość!!! czego 10.04.2010 roku oraz 14 sierpnia 2018 roku(zawalenie mostu w Genui) są świadectwem.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pa%C5%84stwo_Ko%C5%9Bcielne

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Skarga

  KTO NAPISAŁ I DLA KOGO, KSIĄŻECZKI NOWEGO I STAREGO TESTAMENTU (PO POLSKU?), KIEDY W ÓWCZESNEJ JEWROPIE, PISAĆ I CZYTAĆ POTRAFIŁO 0,0000001% CIEMNEGO LUDA I OBOWIĄZKOWYM JĘZYKIEM KLASZTORNYM BYŁA ŁACINA?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakub_Wujek

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marek_Szarffenberg

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Biblia_Leopolity

  W CZYICH RĘKACH BYŁ TEN CZARNY BIZNESIK?

  http://teatrnn.pl/leksykon/artykuly/drukarnia-jezuitow-w-lublinie-1683-1773/

  ,,… od ok. 1554 głównym ośrodkiem drukarstwa żydowskiego był Lublin. Drukarnie zakonne, głównie jezuitów, pijarów i bazylianów, tworzono od lat 80. XVI w., m.in. w: Wilnie, Warszawie, Kaliszu, Lwowie, Poznaniu, Wrocławiu (w XVII i XVIII w. — 30 oficyn zakonnych)…”

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/drukarstwo;3894424.html

  O TYM FAKCIE, ZAWSZE NALEŻY PAMIĘTAĆ!

  https://synonim.net/inaczej-jezuita

  Hej!

  Polubienie

 38. JEZUICI – COŚ TAKIEGO!?

  https://pl.wiktionary.org/wiki/lojolita

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Loyola

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jezuici

  DUCHU ŚWIĘTY, CZY MOŻNA SIĘ NAUCZYĆ JĘZYKA, BEZ GRAMATYCZNEGO SŁOWNIKA?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Emanuel_Alvarez

  Krótka historia Zesłania

  ,,… Święty Łukasz pisze: zobaczyli też języki podobne do ognia. Rozdzielały się one i na każdym z nich spoczął jeden. Wszystkich napełnił Duch Święty. Zaczęli mówić różnymi językami, tak jak im Duch pozwalał się wypowiadać…”

  https://stacja7.pl/wiara/krotka-historia-zeslania/

  Chi, chi, chi…

  https://www.synonimy.pl/synonim/zes%C5%82anie/

  NIC NIE ROZUMIEM! TO, KIEDY ZACZĘLI UCZYĆ W KLASZTORACH LATINY/ŁACINY? CZY ŚWIĘTY DUCH BRAŁ W TYM UDZIAŁ? Chi, chi, chi… PAN/PANI GŁĄB/GOŁĄB/GOŁĘBICA Cha, cha, cha…

  O co chodzi z tą gołębicą?

  Kiedy byłem ostatnio z moją córką na Mszy Świętej dla dzieci, ksiądz wskazał na mozaikę ukazującą Chrzest Pański i zapytał:

  https://stacja7.pl/wiara/kim-jest-duch-swiety-7-biblijnych-faktow/

  Aaaaamen!

  Polubienie

 39. „,,… od ok. 1554 głównym ośrodkiem drukarstwa żydowskiego był Lublin. Drukarnie zakonne, głównie jezuitów, pijarów i bazylianów, tworzono od lat 80. XVI w., m.in. w: Wilnie, Warszawie, Kaliszu, Lwowie, Poznaniu, Wrocławiu (w XVII i XVIII w. — 30 oficyn zakonnych)…””

  Piotr Skarga herbu Pawęża, SJ
  „Ten taki rozum zowie się też diabelski. Bo czart niocz się więcej nie stara, jedno aby ludzie wieczne dobra jako i on tracili i nic o tym, co jest po śmierci, nie myślili(…)A tą [wiarą], którą niedawno djabelski posłaniec i ślubów Bogu uczynionych gwałtownik, cielesny i rozpustny Luter przyniósł(…)

  „Bo na to żyją ludzie, aby z nich Pan Bóg cześć[przyp.czyli Watykanowi!!!] miał, jako ten, który je mocą swoją daje i rodzi: aby nie sobie, jako bestye, ale Panu Bogu i Kościołowi[przyp.czyli księżom,jezuitom] jego i ojczyźnie żyli, i pomoc czynili.”

  „Kto ojczyźnie służy, sam sobie służy”[ „należy być najpierw dobrym katolikiem a dopiero potem Polakiem”].

  Pogromowa bajka o złych Żydach, którzy czyhają na dziecięcą niewinność, znana jest w Europie od XII wieku i nadal jest eksponowana w niektórych kościołach, np. w Sandomierzu. Przywiózł ją ze stypendium w Rzymie Piotr Skarga w wersji trydenckiej – w 1475 r. oskarżono gminę żydowską o dokonanie takiego zabójstwa na Szymonie z Trydentu(…)Słowem: ta legenda należy do naszych sakraliów narodowo-religijnych (…).
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Piotr_Skarga_(kaznodzieja)

  „Skargę pochowano bowiem w letargu. Skarga obudził się … z tego potwornego snu w sen potworniejszy jeszcze. Sen, w którym – nie mogąc się wydostać z trumny i walcząc nadaremnie o życie – kąsał własne ciało, obgryzał własne dłonie. A może i bluźnił Bogu. Nie ma, nie może być żadnych świadków tego potwornego obudzenia się do potwornej śmierci.(Zbigniew Mikołejko: „Żywoty świętych poprawione”)”

  W taki oto sposób „cud zmartwychwstania” spotkał także biblijnego Łazarza,który będąc w letargu lub po prostu pijany[Św. Łazarz z Betanii – postać biblijna. Według Nowego Testamentu został wskrzeszony przez Chrystusa (co opisuje Ewangelia Jana)] został uznany za zmarłego.Miał więcej szczęścia niż jezuita Skarga,został następnie świętym.Opisuje zdarzenia biblijne Ernest Renan w „Żywocie Jezusa”(polecam).
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/76484/zywot-jezusa

  U Wujka(apologeta „jedynej prawdziwej wiary w trupa”)takie coś znalazłem:
  „O bóstwie Syna Bożego i Ducha Świętego… Przeciw starym i nowym żydom i machometanom, arianom, samosatenom, serwetianom, gentilistom, nowokrzczeńcom…, Kraków 1590, drukarnia A. Piotrkowczyk (przeróbka dzieła R. Bellarmina)

  Hmm…czyli co…??Wujek był przeciw żydom,mahometanom,arianom etc.

  „Jakub Wujek (1541–1597) – polski duchowny katolicki, jezuita, doktor teologii, rektor Akademii Wileńskiej, autor przekładu Biblii na język polski.
  Ponieważ żywot człowieka chrześcijańskiego na świecie nic nie jest innego, jedno ustawiczne żołnierstwo przeciw Czartowi, Ciału i Światu, głównym nieprzyjaciołom swoim, nie chciał i tego opuścić nasz najwyższy Hetman, Jezus Chrystus, pierwej niż się światu począł nauką i cudami swemi okazować.
  Źródło: Postilla Catholica, to jest kazania na kożdą niedzielę i na kożde święto przez cały rok (1573)”
  https://pl.wikiquote.org/wiki/Jakub_Wujek

  U rzymskich katolików rozumu i mądrości nie znajdziesz[chora mentalność po obróbce ideologicznej],wojują z całym światem(patrz PiS dzisiaj!)a naturę człowieka z jego seksualnością za grzech uważają(lepsza pedofilia?).

  Ignacy Loyola ur. przed 23 października 1491, zm. 31 lipca 1556) – święty Kościoła katolickiego, duchowny, teolog, stworzył najlepszy wywiad na świecie Towarzystwo Jezusowe (27 września 1540 roku powołane przez papieża Pawła III).

  Jezuici-absolutnie posłuszni i podporządkowani idei i decyzjom papieża rzymskiego,Namiestnika Chrystusowego.Określani są jako „Żołnierze Chrystusa”, „ludzie papieża”.Towarzystwo Jezusowe było wzorem dla Reichsfuhrera Heinricha Himmlera,najbliższego współpracownika Hitlera w tworzeniu elitarnych oddziałów Waffen SS.Za najbliższy historyczny odpowiednik jezuityzmu uważany jest leninizm Władimira Ilicza Ulianowa,który pod pseudonimem Lenin był twórcą Sowieckiej Partii Komunistycznej.

  Obecnie jezuici są ponownie jednym z najbardziej wpływowych zakonów w Kościele katolickim. Liczbę ich członków szacuje się na około 19 tys. – najliczniejszy zakon męski. Działają obecnie w ponad 114 krajach świata; posiadają własne uniwersytety, obserwatoria astronomiczne, instytuty geofizyczne, radiostacje, czasopisma, kilka szpitali, liczne szkoły średnie i podstawowe, rozgłośnie radiowe i telewizyjne.

  Źródło:
  Malachi Martin,Jezuici,Gdańsk 1994,s.536.
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ignacy_Loyola

  Polubienie

 40. Dezercja i załamanie nerwowe dowódców.

  IDĄC NA ,,SPACER” W NY, ZAPOMNIAŁ WZIĄĆ ZE SOBĄ UMBRELLA CZY PARACHUTE I TAK SOBIE ZWYCZANIE W ŚWIECIE, WYSKOCZYŁ Z TRZECIEGO PIĘTERKA – TAKA WOJSKOWA OFERMA! JAK TO BYŁO – MOTYLEM JESTEM…?

  Bolesław Ignacy Florian Wieniawa-Długoszowski

  ,,… 1 lipca 1942 r. popełnił samobójstwo, skacząc z tarasu na trzecim piętrze domu, w którym mieszkał w Nowym Jorku przy ulicy Riverside Drive 3. Oficjalnym i najbardziej rozpowszechnionym wytłumaczeniem odebrania sobie przez Wieniawę życia było rozgoryczenie odsunięciem go od bieżących spraw pogrążonej w wojnie Polski, czego ostatecznym dowodem było wysłanie go przez rząd polski w Londynie na odległą i pozornie nieistotną placówkę. Okoliczności i motywy śmierci generała pozostają jednak do dziś przedmiotem dyskusji historyków…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Boles%C5%82aw_Wieniawa-D%C5%82ugoszowski

  Hej!

  Polubienie

 41. Niemiecka kanclerz Angela Merkel i francuski prezydent Emmanuel Macron zgadzają się, że głównym celem Unii Europejskiej w przyszłości jest zdobycie większej władzy. Wymaga to ustępstw ze strony krajów członkowskich, pisze niemiecka gazeta Die Welt.

  Jak zauważa gazeta, wsparcie Angeli Merkel dla transferu narodowej suwerenności krajów europejskich na rzecz Unii Europejskiej, powinno szczególnie zaimponować prezydentowi Macronowi.

  „Dzisiejsze państwa narodowe muszą – chciałbym powiedzieć, być gotowe do porzucenia swojej suwerenności” – powiedziała Merkel, przemawiając 20 listopada na spotkaniu w Fundacji Konrada Adenauera. Wydarzenie poświęcono tematowi „Parlamentaryzm, między globalizacją a narodową suwerennością”.
  Jednocześnie kanclerz podkreśliła, że kraje powinny przekazywać suwerenność Unii Europejskiej w ściśle zorganizowany sposób, a parlamenty krajowe powinny podejmować odpowiednie decyzje.

  Jak przypomina gazeta, wcześniej Angela Merkel wygłaszała przemówienie w Bundestagu, ostrzegając przed nacjonalizmem w związku z kontrowersyjnym traktatem imigracyjnym ONZ.
  http://expert.ru/2018/11/23/angela-merkel-perestala-skryivat-glavnuyu-tsel-evrosoyuzv/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 42. Decyzja o rozpoczęciu szerokiej antyżydowskiej czystki została podjęta pod wpływem wielu czynników: wojna pokazała J. Stalinowi, że szeroki krąg ludności kraju miał negatywny stosunek do Żydów; antysemityzm nasilił się również w aparacie partyjnym; wreszcie, porażka ZSRR w planach uzależnienia państwa Izrael. J. Stalin, który w ostatnich latach swego życia wpadł w swego rodzaju frustrację czy też obsesję, uważał, że prawie cała żydowska ludność kraju była syjonistyczno-amerykańskimi agentami.

  W całym kraju miała miejsce likwidacja instytucji kultury żydowskiej, aresztowania żydowskich pisarzy, pracowników osrodków kultury. W całym kraju zlikwidowano teatry żydowskie i zamknięto wyższe szkoły teatralne.

  W 1949 r. władze centralne rozpoczęły wszechstronną czystkę w żydowskim regionie autonomicznym. Administracja regionalna została oskarżona o nacjonalizm, którego objawy przejawiały się zarówno w planach przekształcenia regionu w faktycznie autonomiczną republikę, jak i w planach utworzenia żydowskiego uniwersytetu i w tym, że nie ujawniono „organizacji nacjonalistycznej zakorzenionej w redakcji „Birobidżan Stern”. Zarzuty objęły również otworzenie żydowskiego sierocińca.

  Władze centralne postanowiły rozprawić się nie tylko z żydowskimi przedstawicielami kultury, ale także przeprowadzić szeroką czystkę wśród zasymilowanej żydowskiej inteligencji. W tym celu rozpoczęła się kampania ideologiczna w kraju przeciwko „służebności wobec Zachodu”, a po opublikowaniu w „Prawdzie” 28 stycznia 1949 r. Artykułu „O antypatriotycznej grupie krytyków teatralnych” rozpoczęła się kampania przeciwko kosmopolitom (więcej szczegółów w „Kosmopolitach”). „). Kampanii towarzyszyło masowe zwalnianie Żydów z instytucji nauki, kultury, redakcji gazet, wydawnictw, z niemal wszystkich czołowych stanowisk w gospodarce narodowej. Wielu zwolnionych zostało wkrótce aresztowanych.
  cdn

  Polubienie

 43. Ad Hatory

  Panie Kika że ty żeś tu Kisiela umieścił. Szaleju się najadłeś?

  https://pl.wiktionary.org/wiki/je%C5%9Bli_wejdziesz_mi%C4%99dzy_wrony,_musisz_kraka%C4%87_jak_i_one

  LUSTRZANE ODBICIE BOGA T-P-D – D-P-T?

  Stefan Kisielewski: Pocieszam się tylko, że ta stara k…a Francja odcierpi jeszcze za naszą krzywdę, zawsze nas zdradzała i sprzedawała!

  https://niezlomni.com/stefan-kisielewski-pocieszam-sie-ze-ta-stara-ka-francja/

  NO, CÓŻ…? Chi, chi, chi…

  Hejka!

  Polubienie

 44. Miał w dupie socjalizm i PRL gdzie mu było jak u mamy za piecem i wyjechał do liberalnej Ameryki gdzie się okazało że aby zarobić na chleb trzeba coś więcej umieć niż tylko pisanie przy filiżance herbaty z cytryną wierszy.

  Polubienie

 45. Ad Hatory

  Miał w dupie socjalizm i PRL…

  … A JAKIE MIAŁ ,,ŁÓŻKOWE” POWODZENIE! W NOCY NIGDY SIĘ NIE NUDZIŁ! Chi, chi, ch…

  ,,… Inicjację seksualną przeżył w wieku 15 lub 16 lat, podczas wakacji w Krasnogrudzie, z urodziwą mężatką Ireną, która nudząc się na letnisku spędzała z nim dużo czasu, a wieczorami uczyła tańczyć tango. W okresie studiów romansował m.in. ze studentką polonistyki Klementyną Sołonowicz (później matką Daniela Olbrychskiego), Tolą (którą poznał podczas wakacji przygotowując się do jesiennej sesji poprawkowej), Niką Kłosowską (starszą o dwa lata mężatką, z której powodu gospodyni wypowiedziała mu mieszkanie) oraz studentką Wileńskiego Studium Teatralnego Ireną Górską (później matką aktorów Macieja i Damiana Damięckich)…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czes%C5%82aw_Mi%C5%82osz

  Gentleman nigdy nie rozmawia o tajemnicach alkowy, ale są wyjątki!

  ,,A powyżej oczywiście triki kapitalizmu i robienie wody z mózgu .To też socjalizm panie Kika22?”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Marketing

  https://biznes.gazetaprawna.pl/artykuly/1347228,nachalny-marketing-to-element-zycia.html

  http://biznes.onet.pl/wiadomosci/marketing/15-kluczowych-pojec-najnowszego-marketingu/1d8470

  Nihil novi.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Indoktrynacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Propaganda

  Bezrozumnych człekokształtnych, zawsze gubi takie coś:

  https://synonim.net/synonim/pazerno%C5%9B%C4%87

  W SOCJALISTYCZNYM ŻYCIU, NIC NIE MA ZA DARMO! DOPIERO W KOMUNIE… Chi, chi, chi…

  Hejka!

  Polubienie

 46. Niektórzy w PRLu, pluli w miskę z której żarli.
  Takie pospolite ścierwo.

  Gratuluję wyboru miejśca stałego pobytu

  Jedni mieli socjalizm, inni tych co mieli socjalizm w ……

  Polubienie

 47. Ksiądz Krzysztof Trybulec skierował pozew przeciwko biskupowi świdnickiemu Ignacemu Decowi. – Musi odpowiedzieć za kłamstwa – mówi duchowny. Zarzuca biskupowi, że ten fałszywie oskarżał go, że ma dziecko. Kuria już wcześniej zaprzeczała tym zarzutom.

  Konflikt duchownych zaczął się w 2013 roku. Ówczesny proboszcz z Szalejowa Górnego Krzysztof Trybulec dopatrzył się nieprawidłowości przy remoncie XVI-wiecznego kościoła św. Jerzego.

  Ksiądz Krzysztof Trybulec pozwał biskupa Ignacego Deca
  Ks. Trybulec zgłosił sprawę prokuraturze, choć biskup Ignacy Dec miał się temu sprzeciwiać. Prokuratura oskarżyła dwie osoby o fałszerstwa przy remoncie  – podaje „Fakt”. Jednak w 2016 roku proboszcz został odwołany z parafii. Próbował walczyć z tą decyzją i odwołał się do Watykanu, jednak Kongregacja ds. Duchowieństwa podtrzymała decyzję biskupa. 

  Ksiądz Krzysztof Trybulec twierdzi, że biskup w liście do Watykanu sugerował, że proboszcz ma dziecko z gosposią. W obronie ks. Trybulca stanęli parafianie. Zrzucili się na badanie DNA, które wykluczyły rzekome ojcostwo księdza. A później postanowili pozwać biskupa. Jednak sąd uznał, że w tej sprawie to sam ksiądz musiałby pozwać hierarchę. Teraz tak się stało. – Biskup musi odpowiedzieć za wszystkie kłamstwa i insynuacje, które rozpowszechniał na mój temat – mówi ks. Trybulec w rozmowie z „Faktem”.  Duchowny domaga się przeprosin i 200 tys. zł.

  Kuria już w 2017 roku odrzucała oskarżenia księdza. W oświadczeniu pisano, że „nieprawdą jest jakoby Biskup Świdnicki przed Stolicą Apostolską twierdził, że Ksiądz Krzysztof Trybulec jest ojcem jakiegokolwiek dziecka”. Tłumaczono, że prawdziwe przyczyny odwołania duchownego „związane są z innymi faktami, które ze względu na dobro Kościoła i Księdza, zostały przedstawione zainteresowanemu i Stolicy Apostolskiej na jej prośbę”.
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,24206820,odwolany-z-probostwa-ksiadz-pozywa-biskupa-mowi-o-falszywych.html#BoxMTPPush

  Polubienie

 48. Ty miałeś socjalizm, zaś my mieliśmy w d….ciebie

  MY MIELIŚMY CZERWONY KULTYWATOR W D…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultywator

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kulturoznawstwo

  https://synonim.net/synonim/kultywowa%C4%87

  KULTURA TO KOLEJNA SZMULOWSKA BZDURA!

  Kultura (z łac. colere, ‚uprawa, dbać, pielęgnować, kształcenie’) – termin ten jest wieloznaczny, pochodzi od łac. cultus agri („UPRAWA ROLI”), interpretuje się go w wieloraki sposób przez przedstawicieli różnych nauk.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kultura

  KULTURA INACZEJ – TO GLEBOGRYZARKA? Chi, chi, chi…

  Glebogryzarka – maszyna rolnicza służąca do UPRAWY ROLI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Glebogryzarka

  Hej!

  Polubienie

 49. Znajomy w USA kupił taka małą glebogryzarkę i zaraz oddał ją do sklepu jako że ,,rzucała” (nim) na wszystkie strony. Słysząc tak niepochlebną opinie odradzałałm synowi jej zakup, ale syn postawił na swoim i dopiero przekonałem się, że to całkiem przyzwoita mała maszyna. To w zasadzie kultywator, doskonale radzi sobie z glebą. Świetnie ją rozdrabnia i spulchnia, a przy okazji jako działanie uboczne zbiera perz i różne inne korzonki.
  Warto kupić, jakby wąż nie miał to polecam zakup z japońskim motorkiem.

  Polubienie

 50. Nawiązując do tytułu posta; warto byłoby w końcu stworzyć analogiczną „glebogryzarkę”, a następnie przejechać nią po licznych łepetynach naszego establishmentu, jako że jej główną funkcją jest DOTLENIENIE, w tym konkretnym przypadku, jego szarych komórek.

  Dobre. To zdjęcie, moim zdaniem, mogłoby idealnie posłużyć na okładkę książki autorstwa M. Houellebecq’a – „Uległość”.

  Polubienie

 51. Panie dyl glebogryzarka nie dałaby rady.Popsuła by się.Mnie natomiast zastanawia czy może tej glebogryzarki nie trzeba by było wypróbować na głowie Adm jako pierwszej tak do przetestowania.

  Polubienie

 52. Clover
  Można byłoby na głowie Admina, ale jakbyś na początek spróbował pojechać nią po wężu.

  W Paryżu rozróba, co delikatnie propagandowo wykorzystała nasza telewizja pokazując jaka tam demokracja.
  Putin ma okazję, podrzucić do Paryża 200 franc rewolucjonistów z dolarami rublami niechby zrobili rewolucję październikowo listopadową jak onegdaj zrobiono w Petersburgu, ale czy ten szachista zna się na takich gierkach?

  Polubienie

 53. FRANCUZI WALCZĄ NA ULICACH, ANGLICY ZROBILI BREKSIT!?
  A MY POLACY POZWALAMY TRYBUNAŁOWI UE NARZUCAĆ SWOJE PRAWO.
  Sejm RP i Senat RP już przegłosowali cofnięcie polskiego Wymiaru Sprawiedliwości o rok wstecz! Aby było jak było!
  Co za cofka.
  Rząd wykonuje DYSPOZYCJE UE!
  I to jest Dobra Zmiana,
  czyli
  polityka kurdupli
  W mordę jeża.

  Polubienie

 54. REWOLUCJA NIEBIESKICH SMERFÓW. Chi, chi, chi…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Czapka_frygijska

  https://faktopedia.pl/uimages/services/faktopedia/i18n/pl_PL/201306/1370607165_by_longstreet82_500.jpg?1370612195

  W Wersalu, chyba jeszcze rządził król Luis ochnasty. Co się Jakubką nie podobało w klasztorze, że zrobili rewolucję w Paradyżu?

  https://encyklopedia.pwn.pl/haslo/jakobini;3916377.html

  Czy w XVIII w., Jakubki/Jakobi/Israel, też mieszali w Po—lin, że wszystko pir…lnęło i nie możemy się pozbierać po dziś dzień?

  http://www.legitymizm.org/ebp-jakobinizm

  ??????

  https://sjp.pwn.pl/doroszewski/jakubin;5435673.html

  Hej!

  Polubienie

 55. @ Admin

  „Putin ma okazję, podrzucić do Paryża 200 franc rewolucjonistów z dolarami rublami niechby zrobili rewolucję październikowo listopadową jak onegdaj zrobiono w Petersburgu, ale czy ten szachista zna się na takich gierkach?”

  Dobry pomysł! Właśnie?

  Od lat myśli takie chodzą mi po głowie, czego ten taki wielki szachista w kosztach porównywalnych jednemu myśliwcowi wysłanemu do Syrii nie zrobi majdanu na zachodzie. Chętni do wzięcia udziału w rewolucji są wszędzie przecież.

  Za małe procent z jego budżetu obronnego można by zrobić w Hiszpanii, Francji, Niemczech, Włoszech, Austrii, Belgii i Danii rewolucje i pokrzyżować wszelkie plany banksterce.

  Kto wie, czy to wszystko nie poszło by bardziej na zachód – za wielką wodę?

  Może dlatego Anglicy coś przeczuli i spie—-ają, choć oni specjalnie do tego nie nadają się, gdyż za bardzo wymieszani.
  Całe to mieszanie napływającego z różnych stron pospólstwa z ludem tubylczym, może właśnie ma na celu zapobiec ewentualnym majdanom w całej UE – nie sądzisz Adminie?

  No, ale opiewany na niektórych portalach szachista nie zrobi tego, bo to przecież jego partniory.

  Polubienie

 56. Andrzej to jest kwesta wyboru. Można sobie zrobić olimpiadę za 50 mld $ w Soczi dla rozrywki własnej i tych co lubią sobie wypić piwko i obejrzeć jak inni skaczą, biegają, pływają, jednym słowem cyrk i teatrzyk w jednym, a można też było zrobić za te pieniądze nie w Soczi a w Atenach, Madrycie, Paryżu czy Berlinie też cyrk i burdel i też sobie pooglądać.
  Ale Putin wybrał to co wybrał.
  Dla odmiany pani senator Nulan za jedną dziesiątą wspomnianej kwoty urządziła mu balangę w Kijowie. Przy czym trzeba pamiętać, że te wydatki o których się mówi w kuluarach kongresu czy Białego Domu, czy pisze w prasie, to są tak szacowane, planowane i wydawane jak to pokazano w amerykańskim filmie na ten właśnie temat ,,Krawiec z Panamy”.
  A Putin jest rzeczywiście ,,monż” stanu i szachista. Słynie z tego że daje się ogrywać zawsze i wszędzie, oczywiście dla ratowania pokoju i partniorstwa z zapadnikami.

  Polubienie

 57. były docent
  Tak to jest jak się je ptasie mleczko, to ma się na koniec ptasi móżdżek.
  Wniosek. Już się lepiej napić wódki.

  A w Paryżu? Nawalanki i to ostro.


  z roku ubiegłego.

  Polubienie

 58. „Tak to jest jak się je ptasie mleczko, to ma się na koniec ptasi móżdżek.
  Wniosek. Już się lepiej napić wódki.”

  KG-ROZBIÓRKA SZKLARNI,
  PAUL KASKADER:))

  „Wczorajsi” Polacy.Adm czy to jest odwaga?

  Polubienie

 59. Adm a właściwie co się tubylcom w Paryżu nie podoba bo nie oglądam telewizji.Macron im się znudził a może jego piękna larwa?

  Polubienie

 60. Rok 1948 był pierwszym powojennym rokiem, w którym liczba osób przyjętych do partii była mniejsza od liczby osób z niej wykluczonych. Ogromny odsetek ogólnej liczby wykluczonych stanowili Żydzi. Gazety zostały oczyszczone; wielu żydowskich pracowników zostało zwolnionych np. z Prawdy,nawet ulubieniec I. Stalina D. Zasławski w 1949 r. został usunięty ze stanowiska szefa wydziału dziennikarskiego Wyższej Szkoły Partyjnej. Masowe zwolnienia Żydów odbywały się w oddziałowych periodykach armii, marynarki wojennej i Ministerstwa Spraw Wewnętrznych. Podczas spotkania partyjnego w redakcji gazety „Czerwona Flota” (organ sił morskich) w marcu 1949 r. poświęconego „walce z burżuazyjnym kosmopolityzmem” ataki na Żydów stały się bezprecedensowe nawet w tych latach. Tak więc kapitan pierwszego stopnia, Paszczenko, powiedział: „Tak jak cały naród niemiecki jest odpowiedzialny za agresję Hitlera, tak więc cały naród żydowski musi być odpowiedzialny za działalność burżuazyjnych kosmopolitów”. Wielu Żydów – pracowników gazet zostało zwolnionych, część z nich aresztowano, a S. Zande został rozstrzelany.
  cdn.

  Rada dla Putina
  brać przykład ze Stalina

  Polubienie

 61. UŚMIECHNIJ SIĘ RUSKI CZŁOWIEKU, JUTRO BĘDZIE GORZEJ!

  Rosja coraz bliżej dna

  http://gazetareduta.pl/rosja-coraz-blizej-dna/

  W Rosji Szatan mówi dobranoc: 3 z 4 małżeństw rozpada się, a 7 na 10 dzieci zostaje zabitych w łonie matek!

  http://www.fronda.pl/a/w-rosji-szatan-mowi-dobranoc-3-z-4-malzenstw-rozpada-sie-a-7-na-10-dzieci-zostaje-zabitych-w-lonie-matek,78937.html

  Prawdziwe życie w Rosji czyli jak żyje rosyjska prowincja

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/prawdziwe-zycie-w-rosji-czyli-jak-zyje-rosyjska-prowincja-2018-03

  ROSJA WYMIERA I ŻADNE ZAKLĘCIA PUTINA TEGO NIE ZMIENIĄ

  http://niepoprawni.pl/blog/2559/rosja-wymiera-i-zadne-zaklecia-putina-tego-nie-zmienia

  Hej!

  Polubienie

 62. Oto na zebraniu polsko-amerykańskiego zespołu parlamentarnego pojawiła się JE Zorżeta Mosbacher, naznaczona przez Naszego Największego Sojusznika na ambasadora w stolicy naszego bantustanu.

  Surowym tonem zabroniła „dobrej zmianie” dokonywania żadnych ruchów w sferze mediów. „Jest jedna rzecz, co do której Kongres amerykański się nie zgadza, to jest wolność prasy. (…)Demokraci i republikanie bardzo chętnie pomagają Polsce, bo wiedzą, że Polska jest bardzo ważnym sojusznikiem. Ale to się może wszystko posypać. (…) Ostrzegam, bo jestem szczera.” – powiedziała pani Żorżeta. Ano – nie da się ukryć; jaśniej nie dało się już powiedzieć ani tego, ani tego, że „demokraci i republikanie” Polsce „pomagają”. Że „pomagają” to rzecz pewna, ale czy aby na pewno Polsce? Właśnie na wiosnę Kongres przeforsował ustawę nr 447, w której USA zobowiązały się do dopilnowania, by żydowskie roszczenia wysuwane wobec Polski zostały zrealizowane aż do ostatniego centa. Polsce coś takiego specjalnie nie pomaga, a może nawet wcale – natomiast dla Żydów jest to niewątpliwie poważne wsparcie.

  A skoro Kongres tak umiłował „wolność prasy”, że z powodu najmniejszego jej naruszenia „wszystko może się posypać”, to wypada zwrócić uwagę, że znaczna część mediów w Polsce należy albo do Niemców, albo do Żydów. Na przykład, w wydającej „Gazetę Wyborczą” spółce „Agora”, część udziałów ma stary żydowski finansowy grandziarz Jerzy Soros, a właścicielem telewizyjnej stacji TVN jest Discovery Communications, należąca do pana Dawida Zaslawa, z pierwszorzędnymi żydowskimi korzeniami. Nic zatem dziwnego, że grupa TVN jest partnerem niemieckiej grupy Ringier Axel Springer Media AG – bo na tym etapie Żydzi kolaborują z Niemcami, ściśle koordynując swoją politykę historyczną z polityka historyczną niemiecką. Na straży tego wszystkiego stoi – jak się okazuje – Kongres USA, o czym bez ogródek poinformowała nas pani Zorżeta – bo jest – jak sama powiedziała – „szczera”.

  Polubienie

 63. Czarnecki zakładał Getin Bank razem z Rothschildem … czyli żydowskim bankierem … .
  Okazuje się, że wielkie biznesy nie rodzą się same. Polsat i TVN powstały za pieniądze WSI.
  Wcześniej te pieniądze ukradli Polakom.
  W sumie kilka miliardów dolarów – w latach 90-tych!
  Teraz okazuje się, że cały majątek Czarneckiego nie należy do niego. On tylko nim zarządza.
  Czarnecki część biznesu prowadzi z Ruskimi, część z żydowskimi bankierami.
  Koncesję na Getin Noble Bank dostał od Rothschildów.
  Tak, od tych samych, którzy wywołują wojny, kryzysy i stoją za milionowymi morderstwami.

  Polubienie

 64. 25 października 2018 r. w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN odbyła się międzynarodowa konferencja „Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji,” zorganizowana przez muzeum i współfinansowana przez ambasadę USA.
  W wystąpieniu otwierającym ambasador Mosbacher zwróciła się do grupy 200 polskich nauczycieli uczestniczących w konferencji: „Jesteście tymi, którzy zmieniają świat, tymi, którzy kształcą przyszłe pokolenia i wpływają na postawy ludzi, jeśli chodzi o zapamiętywanie, omawianie i studiowanie Holocaustu”.
  W otwarciu konferencji udział wzięli zastępca dyrektora POLIN Zygmunt Kępiński, sekretarz stanu Jarosław Sellin z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, wiceprezydent miasta Warszawy Włodzimierz Paszyński, ambasador Izraela Anna Azari oraz Stanlee Stahl, wiceprezydent nowojorskiej Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych.
  Wśród zaproszonych ekspertów i gości biorących udział w konferencji byli także dr Stephen D. Smith, przewodniczący UNESCO ds. edukacji nt. ludobójstwa, dyrektor kalifornijskiej USC Shoah Foundation, Karen Jungblut, dyrektor Global Initiatives w Shoah Foundation oraz Tom Yazdgerdi, specjalny wysłannik ds. Holokaustu Departamentu Stanu USA.
  Konferencja współfinansowana przez POLIN i ambasadę USA otrzymała także wsparcie Centrum Edukacji Obywatelskiej, Społecznego Towarzystwa Oświatowego, Warszawskiego Centrum Innowacji Edukacyjno-Społecznych i Szkoleń oraz Żydowskiej Fundacji na rzecz Sprawiedliwych. Była to już druga konferencja zorganizowana przez POLIN przy wsparciu ambasady USA, koncentrująca się na wspieraniu nauczycieli i edukatorów z Polski, nauczających o Holokauście. Program współpracy obejmuje również coroczną współpracę między POLIN a ambasadą USA w zakresie naboru polskich nauczycieli do udziału w szkoleniach na terenie USA. Dotychczas w tego typu programach uczestniczyło już 90 nauczycieli z Polski.
  https://pl.usembassy.gov/pl/ambasada-wsparla-konferencje-na-temat-sprawiedliwych-w-muzeum-polin/
  90 polskich(czy aby na pewno)nauczycieli przeszkolonych w USA w nauczaniu o holokicie. 200 kolejnych wyjeżdża w przyszłym roku. W takim tempie to już za parę lat w każdej szkole będzie przeszkolony przez amerykańskich Żydów nauczyciel i będzie wbijał do głowy polskim dzieciakom na osobnym przedmiocie, zamiast historii Polski to nauka o holokicie, brednie urojone w żydowskich głowach. Jeden agent żydoamerykański w każdej szkole to niebezpieczny precedens dla naszego kraju. Ci nauczyciele wręcz będą nietykalni i mieli duży wpływ na wychowanie przyszłych pokoleń.

  Polubienie

 65. Adm tu masz potwierdzenie tego co sam w niedzielę pisałeś.Słuchaj pilnie i wyciągaj wnioski bo przez ostatnie trzydzieści lat balowałeś na Ibizie.

  Polubienie

 66. Trzymam za słowo :

  grzanek pisze:
  Listopad 26, 2018 o 8:42 am
  Czyżby kolejne wcielenie zaskrończyka? 😀 Wężusiu dlaczego się ukrywasz pod tymi wszystkimi nickami? Nie bój nic, Przemek iadm nie dadzą ci krzywdy zrobić, razem przegonimy Iwonkę i ppłk. Żeliwo na 4 wiatry, także nie peniaj i wystąp z otwartą przyłbicą 😀

  Polubienie

 67. Trzymam za słowo :

  grzanek pisze:
  Listopad 26, 2018 o 8:42 am
  Czyżby kolejne wcielenie zaskrończyka? 😀 Wężusiu dlaczego się ukrywasz pod tymi wszystkimi nickami? Nie bój nic, Przemek i Pan Adm nie dadzą ci krzywdy zrobić, razem przegonimy Iwonkę i ppłk. Żeliwo na 4 wiatry, także nie peniaj i wystąp z otwartą przyłbicą 😀

  Polubienie

 68. Poroszenko podpisał decyzję o wprowadzeniu stanu wojennego

  Zgodnie z decyzją stan wojenny rozpoczyna się 26 listopada o godzinie 13:00 czasu środkowoeuropejskiego i potrwa do 25 stycznia 2019 roku.

  Sztab Generalny Ukrainy podejmie działania mające na celu częściową mobilizację — głosi dokument.

  Przypomnijmy, wcześniej ukraińska armia została doprowadzona do pełnej gotowości bojowej, poinformowała służba prasowa Ministerstwa Obrony kraju.
  W oświadczeniu poinformowano, że odpowiednie polecenie zostało przyjęte na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony Ukrainy o wprowadzenia stanu wojennego.
  Ponadto Służba Bezpieczeństwa Ukrainy (SBU) została doprowadzona do pełnej gotowości bojowej.

  Prowokacja Marynarki Wojennej Ukrainy

  Wczoraj rano okręty Marynarki Wojennej Ukrainy „Berdiańsk”, „Nikopol” i „Jany Kapu”, naruszając artykuły 19 i 21 Konwencji ONZ o prawie morza, przekroczyły granicę Rosji. Okręty wpłynęły na czasowo zamknięty rosyjski akwen i przez kilka godzin wykonywały niebezpieczne manewry, nie reagując na żądania towarzyszących im rosyjskich kutrów i okrętów.

  A screen shows a Russian border guard vessel Don stopping a Ukrainian Navy tug boat as three Ukrainian ships attempt to transit from the Black Sea port of Odessa via the Kerch Strait to Mariupol on the Sea of Azov, in the Black Sea in this handout picture taken November 25, 2018 and released by the Ukrainian Navy

  Zdecydowano się użyć broni. Wszystkie trzy okręty zostały zatrzymane około 20 kilometrów od rosyjskiego wybrzeża i 50 kilometrów na południowy zachód od zwykłego miejsca przejścia okrętów przez Cieśninę Kerczeńską pod Mostem Krymskim.
  Podczas incydentu trzech ukraińskich żołnierzy zostało lekko rannych. Otrzymali opiekę medyczną, nie ma zagrożenia dla ich życia.
  Rosja wszczęła sprawę karną dotyczącą naruszenia granicy i zwróciła się o zwołanie pilnego posiedzenia Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie sytuacji na Morzu Azowskim.
  Sputnik
  ————————-
  I co dalej?

  Polubienie

 69. Poruchanko chce wprowadzić stan wojenny. Czemu ma to służyć skoro wiadomo, że żadnej otwartej wojny z FR nie będzie? Czyżby sposób na rozprawienie się z opozycją?

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s