Świat wobec rosyjskiej agresji


Rosja ostrzelała i zajęła trzy ukraińskie okręty (wojenne?)

Świat potępia rosyjską agresję.

Komisja Europejska wzywa Rosję do uwolnienia zakładników i zwrotu okrętów.

Poroszenko wprowadził stan wojenny na Ukrainie.

Ja to bym wypowiedział wojnę Rosji, bo dziś Rosja zajęła trzy okręty wojenne Ukrainy, a jutro zajmie Ukrainę i co zrobi świat?

Zaprotestuje?

Nałoży sankcje na polskie jabłka?

Sprzeda ruskom mniej mercedesów?

Zażąda budowy Nord Stream 3 i więcej gazu?

Tusk w proteście poda się do dymisji?

Junckers przestanie pić?

Merkel wystąpi w ,,Taniec z gwiazdami” z Trumpem jako partnerem?

Macron rozwiedzie się ze swoją starą żoną i ożeni z jeszcze starszą?

Musimy też pamiętać, że Rosja może zażądać wolnego miasta Gdańsk i przesmyku suwalskiego co mogłoby nam odciąć drogi ewakuacyjne przez Zaleszczyki do Londynu i wolnego świata.

Pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. Ukraińska armia w stanie pełnej gotowości (http://www.tvn24.pl)

W związku z ostrzelaniem i zajęciem przez Rosję trzech okrętów ukraińskiej marynarki wojennej w Cieśninie Kerczeńskiej armia Ukrainy została postawiona w stan pełnej gotowości bojowej – poinformował sztab Sił Zbrojnych w Kijowie. W Nowym Jorku w związku z eskalacją napięć pomiędzy Rosją i Ukrainą odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ. „Na podstawie decyzji Rady Bezpieczeństwa Narodowego i Obrony w sprawie wprowadzenia stanu wojennego naczelnik Sztabu Generalnego, głównodowodzący Sił Zbrojnych Ukrainy wydał rozkaz postawienia rodzajów i jednostek Sił Zbrojnych Ukrainy w stan pełnej gotowości bojowej” – głosi komunikat opublikowany na stronie ukraińskiego ministerstwa obrony. (http://www.tvn24.pl)

Pilne posiedzenie RB ONZ Ambasador USA przy ONZ Nikki Haley poinformowała z kolei, że w poniedziałek odbędzie się pilne posiedzenie Rady Bezpieczeństwa ONZ w sprawie eskalacji napięć między Rosją a Ukrainą. Jak przekazała na Twitterze, posiedzenie odbędzie się w Nowym Jorku o godz. 11 czasu lokalnego (godz. 17 czasu polskiego). (http://www.tvn24.pl)

Z ostatniej chwili:

Wonsz dostał dwie kary mobilizacyjne ( jak by zgubił jedną, to będzie miał drugą)

Reklamy

248 uwag do wpisu “Świat wobec rosyjskiej agresji

 1. No, juz stan wojenny został skrócony z 2 do tylko jednego miesiąca i ogłoszony w tylko 10 południowo-wschodnich guberniach Ukrainy z przewagą ludności rosyjskojęzycznej.

  Ciekawe

  Polubienie

 2. Jak by na to nie patrzeć mamy zatem dalsze podziały. Najpierw Krym, później Donbas, teraz na Ukrainę w stanie wojennym i na Ukrainę bez stanu wojennego.
  Dalsze rozpadanie się Ukrainy?
  —————————–

  Mosbacher miała napisać do Morawieckiego ws. mediów. „USA nie będą tego tolerować”
  pawk
  26.11.2018 21:57

  Wygląda na to, że odwołanie przez Jarosława Gowina spotkania z ambasador USA to tylko początek ewentualnych napięć z Georgette Mosbacher. Według ustaleń „Do Rzeczy” Mosbacher wysłała list do premiera Morawieckiego, w którym poucza szefa rządu ws. mediów.

  Najpierw pojawiła się informacja, także z „Do Rzeczy”, że Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki, odwołał spotkanie z ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher. Jako najbardziej prawdopodobny powód podawano ostatnie wypowiedzi Mosbacher z Sejmu, gdy otwarcie upominała polskie władze w kwestii wolności mediów.

  Teraz jednak pojawił się drugi tekst, który rzuca szersze światło na sprawę. Z informacji „Do Rzeczy” wynika, że Mosbacher wysłała do premiera Mateusza Morawieckiego list, w którym skomentowała śledztwo ws. reportażu o neonazistach wyemitowanego przez TVN, którego właścicielem jest amerykańskie Discovery Communications.

  Ambasador Mosbacher pisze w nim wręcz, że Stany Zjednoczone nie będą tolerować – wypowiadanych publicznie przez polskich polityków – krytycznych słów pod adresem dziennikarzy stacji TVN, którzy zrealizowali materiał o funkcjonowaniu domniemanego nazistowskiego środowiska w Polsce
  – czytamy na portalu tygodnika.

  Brudziński i TVN w liście Mosbacher

  Podobno w liście Mosbacher miała też poświęcić jeden akapit szefowi MSWiA Joachimowi Brudzińskiemu. Minister tak komentował na Twitterze zdjęcia „hajlującego” operatora TVN (nagrywano wówczas reportaż wcieleniowy):

  Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach, którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują, to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?
  Według relacji „Do Rzeczy” Mosbacher ten komentarz nazywa „niesłychanym”, a w liście mają padać też sugestie, że ambasador USA „nie godzi się na krytykę dziennikarzy stacji TVN”.

  Na razie nikt z rządu nie skomentował tych doniesień. Natomiast ciekawe jest, że też dzisiaj, Brudziński znów na Twitterze zamieścił komentarz do sprawy.

  Nawiazując do moich poprzednich wpisów,chciałbym zapewnić wszystkich, (zarówno z Polski jak i z USA), których tak bardzo wzburzył mój krytyczny wpis wobec materiału w TVN24, że ilekroć będę uważał,że należy krytykować media (wszelakie), to będę to robił
  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24214912,mosbacher-miala-napisac-do-morawieckiego-ws-mediow-usa-nie.html#s=BoxOpMT
  ———————
  Mamy sojusznika czy przeciwnika?

  Polubienie

 3. Adminie nie strasz wonsza, bo jeszcze sraczki dostanie od tych dwóch kar mobilizacyjnych. Żona go zostawiła, graty z chałupy zabrała łącznie z pralką i ciężko w kółko te bokserki ręcznie prać.

  Polubienie

 4. Bazy USA w Niemczech i we Włoszech to przeszkoda nie do przeskoczenia.
  Chyba, że amerykanie zgodziliby się na wycofanie w zamian za unikniecie wojny nuklearnej.
  To jednak raczej nie do wyobrażenia.
  Ja myślę, że Amerykanie chcą zrobić w Niemczech totalny bałagan używając do tego emigrantów z Afryki, jako karę za zbliżenie Niemiec z Rosją i zbyt silną pozycję w Europie i na świecie.

  Polubienie

 5. W przypadku wycofania się Ukrainy z umowy o wspólnym użytkowaniu morza azowskiego, to zgodnie z tą umową całe morze staje się wewnętrznym morzem rosyjskim. Także NATO bez szans na zainstalowanie się tam.

  Polubienie

 6. Adminie … .

  Z tą propozycją budowy ziemianki na Syberii dla naszego Grzaneczka, to pomysł nieciekawy – zważywszy na przyzwyczajenie się naszego współkomentatora do ciepłej wody w kranie i elektryczności, bez której jego komputer będzie bezużyteczny, a zatem i kontakt z nami urwie się, czego nikt tu z nas nie chce.

  Wobec powyższego szukałem dla naszego Grzanka coś innego i znalazłem w cywilizowanym kraju kwitnącej wiśni oto takie informacje, które może Grzanka zainteresują, oto one:

  https://www.onet.pl/?utm_source=detal_viasg&utm_medium=synergy&utm_campaign=allonet_detal_popularne_00d&srcc=ucs&pid=b56748f4-9344-4fdc-9ec8-c1a7e6a93cec&sid=b9d49135-2d06-49f0-8a58-46b831027a53&utm_v=2

  Polubienie

 7. @Panthadeo
  Grzanek a może i my się przeniesiemy na Syberię, gdzieś tam aż pod Bajkał albo Jenisiej
  Wot taki domczek ja by chatieł 🙂
  A w ogródku koniecznie wonszyk ogrodowy.

  Polubienie

 8. Re: Andrzej
  Adminie nie strasz wonsza, bo jeszcze sraczki dostanie od tych dwóch kar mobilizacyjnych. Żona go zostawiła, graty z chałupy zabrała łącznie z pralką i ciężko w kółko te bokserki ręcznie prać.
  😂😂😂

  Polubienie

 9. Georgette Mosbacher

  Chi, chi, chi…

  Ambasador USA: Polska rośnie w siłę. Będzie liderem w regionie

  https://www.tvp.info/39081623/ambasador-usa-polska-rosnie-w-sile-bedzie-liderem-w-regionie

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BBor%C5%BCeta

  http://www.imiona-kopia.098.pl/%C5%BBor%C5%BCeta.html

  Trzeba forsy, kochanie. Lwica nowojorskich salonów ambasadorką w Warszawie

  https://oko.press/trzeba-forsy-kochanie-lwica-nowojorskich-salonow-ambasadorka-warszawie/

  Matka Kurka. Cha, cha, cha…

  Po prostu będziemy mieli dwie ambasady Izraela w Polsce

  http://www.bibula.com/?p=102003

  Hej!

  Polubienie

 10. CZY PAN ,,MINUS” ZERO NIE WIE KTO JEST WŁAŚCICIELEM STACJI TVN?

  Państwo z dykty i paździerzu. Ambasador USA ostrzegła posłów PiS. Teraz prokuratura wycofuje się z działań przeciwko TVN

  https://nczas.com/2018/11/25/panstwo-z-dykty-i-pazdzierzu-ambasador-usa-ostrzegla-poslow-pis-teraz-prokuratura-wycofuje-sie-z-dzialan-przeciwko-tvn/

  Kto stoi za TVN

  https://www.wprost.pl/tygodnik/10051888/kto-stoi-za-tvn.html

  TVN ma nowego właściciela. Discovery Communications kupi Scripps Networks Interactive

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/tvn-discovery-communications-scripps-networks,252,0,2350332.html

  Pan jest zerem

  Hej!

  Polubienie

 11. A co wy innego macie do roboty zwłaszcza w zimie.24h/24h przed komputerem i pisanie w temacie Putina , Stalina , Ukrainy , Trumpa itp.Cieszcie się że partia PIS Adm rządzi bo inaczej Stalin by was do konkretnej pracy zagnał.

  andrzej 27 listopada 2018 o 1:44 AM
  Sądziłem Przemexie, że poszedłeś już odpocząć, a tu okazuje się, że nie tylko ja jestem nocnym markiem?

  Polubienie

 12. Faktycznie odpocząć po całym dniu siedzeniu na komputerze Przemex nie musi .Przemek młody chłop nie musi odpoczywać w nocy nie to co Andrzej starszy już koło sześćdziesiątki fajny pan który jak by się nie czepiał węza którego dawno już tu nie ma straciłby sens swojego życia i już całkiem w czterech ścianach na emeryturze zanudziłby się na śmierć jak pisał pół roku temu paziem ” komentatorzy blogu Przemexa to dziadki które siedzą w parku i z nadmiaru czasu tylko plotkują”.

  Polubienie

 13. Mike vel WONSZ
  27 listopada 2018 o 11:13 AM

  „A co wy innego macie do roboty zwłaszcza w zimie.24h/24h przed komputerem i pisanie w temacie Putina , Stalina , Ukrainy , Trumpa itp.Cieszcie się że partia PIS Adm rządzi bo inaczej Stalin by was do konkretnej pracy zagnał.”

  Wonsz, a Ty pewnie też za dużo masz teraz czasu od kiedy Ci żona walizki przed drzwi wystawiła, a teraz głupizny nam tu wtykasz?
  Widzę, że bitkonia porzuciłeś i teraz w księgarni wysyłkowej harcujesz, co?
  Niedługo zostaniesz powołany do piątej dywizji strzelców koperkowych, by buty w wężyku im ustawiać przed namiotami. Bywaj gadzie, sssssss!

  Polubienie

 14. Z tą propozycją budowy ziemianki na Syberii dla naszego Grzaneczka…

  Chi, chi, chi…

  Rosyjski projekt ekowioski domów kopułowych

  http://okraglemiasteczko.net/blog/2015/04/rosyjski-projekt-ekowioski-domow-kopulowych/

  Japonia – Styropianowe domki coraz popularniejsze, odporne są na trzęsienia ziemi

  http://losyziemi.pl/japonia-styropianowe-domki-coraz-popularniejsze-odporne-sa-na-trzesienia-ziemi

  http://okraglemiasteczko.net/blog/2015/04/rosyjski-projekt-ekowioski-domow-kopulowych/

  ?????

  Domki kopułowe (kopulaki)

  https://fotopolska.eu/Warszawa/b115694,Domki_kopulowe_kopulaki.html

  Cha, cha, cha…

  http://www.styropian3d.pl/en/balwanki-xxl/samsung-csc-153/

  Hejka!

  Polubienie

 15. Panie Andrzeju kocham pana z całego serca i zapraszam w grudniu do mnie na wigilię.Pośpiewamy trochę kolęd.Potem zjemy pierogi z kapustą i grzybkami i na koniec pójdziemy na pasterkę.Zapraszam z całego serca.

  Polubienie

 16. Z niecierpliwością czekamy na wezwnie ambasadorki USA na dywanik do MSZ w celu udzielenia jej nagany bądź uznania za persona non grata. Panie Ciaputowicz do dzieła, cała Polska na to czeka.

  Polubienie

 17. Ambasadorka USA instruowała polskich nauczycieli w Muzeum Żydoskim jak nauczać o holokicie. Obecny był niejaki Sellin.

  90 polskich(czy aby na pewno)nauczycieli przeszkolonych w USA w nauczaniu o holokicie. 200 kolejnych wyjeżdża w przyszłym roku. W takim tempie to już za parę lat w każdej szkole będzie przeszkolony przez amerykańskich Żydów nauczyciel i będzie wbijał do głowy polskim dzieciakom na osobnym przedmiocie, zamiast historii Polski to nauka o holokicie, brednie urojone w żydowskich głowach. Jeden agent żydoamerykański w każdej szkole to niebezpieczny precedens dla naszego kraju. Ci nauczyciele wręcz będą nietykalni i mieli duży wpływ na wychowanie przyszłych pokoleń.

  Polubienie

 18. Te domy ze styropianu to nasza przyszłość i grzanka też
  https://e.allegroimg.com/s720/01225e/d8aca2ac4155a7ea6ec8d531c8de
  https://allegro.pl/piana-poliuretanowa-pu-pianka-do-odlewania-twarda-i7220323261.html?reco_id=4d3b0fe4-da82-11e8-a0b6-246e968481e0

  PIANA POLIURETANOWA PU PIANKA DO ODLEWANIA TWARDA

  Jeden kilogram tylko 36,00 zł
  Powiększa się aż 10 razy

  Jak zbudować z niej dom.
  Sposobów są dwa.
  Pierwszy kupujemy sto kilogramów dwuskładnikowego płynu pianki, mieszamy, wylewamy miedzy dwoma drzewami na działce czy w lesie, żeby było dobre zakotwiczenie. Dnia następnego wycinamy w środku dwa pokoje z kuchnią, drzwi okna i mamy domek w stanie surowym. Okna oklejamy folią samo kurczliwą, drzwi wycinamy z pianki i zmykamy nimi wycięty otwór tak jak się zamyka korkiem butelkę od wina. Domek ciepły przytulny wygodny i miękki.
  Domek wylany na wolnej przestrzeni, w razie potrzeby można zawsze przenieść w inne miejsce.
  Druga metoda to kupujesz namiot trzyosobowy, albo szukasz na śmietniku starej plandeki samochodowej z tira i oblewasz namiot / plandekę pianką jak na filmie i domek ciepły i własny za kilka złotych jest twój.

  Polubienie

 19. grzanek
  Taki domek piankowy to można by na plecach zamiast garbu nosić …jak ślimak.
  Albo model na żółwika.
  Chcesz to wystawiasz główkę, nie chcesz to chowasz.

  Polubienie

 20. Adma czy nie mógłbyś mi pożyczyć na mały procent pieniędzy żebym sobie taki domek kupił.Oddam na pewno.Chyba nie chcesz abym chodził i pożyczał u providenta.Wolę od ciebie.Będę za pożyczkę bardzo wdzięczny i zamówię w Kościele mszę aby Bozia ci w dzieciach wynagrodziła.Taki dom to moje marzenie.Idą święta będą dostawać dzieci od prezydenta Dudy paczkę świąteczną.Adm pomóż mi spełnić moje marzenia. Please.Ewentualnie w ramach rewanżu będę uczył twojego wnuczka języka angielskiego albo upiekę ci pyszną szarlotkę przepisu mojej prababci lub mogę ci zrobić masaż pleców.

  Polubienie

 21. Adma czy nie mógłbyś mi pożyczyć na mały procent pieniędzy żebym sobie taki domek kupił.Oddam na pewno.Chyba nie chcesz abym chodził i pożyczał u providenta.Wolę od ciebie.Będę za pożyczkę bardzo wdzięczny i zamówię w Kościele mszę aby Bozia ci w dzieciach wynagrodziła.Taki dom to moje marzenie.Idą święta będą dostawać dzieci od prezydenta Dudy paczkę świąteczną.Adm pomóż mi spełnić moje marzenia. Please.Ewentualnie w ramach rewanżu będę uczył twojego wnuczka języka angielskiego albo upiekę ci pyszną szarlotkę przepisu mojej prababci lub mogę ci zrobić masaż pleców.

  Polubienie

 22. Ambasador Mosbacher myli sztukę dyplomacji
  … z sypialnią swoich byłych kochanków.

  Domena publiczna

  Portal Newsweek, należący do sławnego koncernu Ringier Axel Springier z radością donosi, że ambasador USA w Polsce Georgette Mosbacher miesza się do polskiej polityki:

  „USA nie będą tolerować ataków na TVN. Ostry list ambasador USA do polskiego premiera”

  TVN w sprawie urodzin Hitlera został przyłapany na kłamstwie, więc wielu możnych tego świata dostaje szału. Newsweek przypomina:

  Sprawa zaczyna się na początku roku, gdy „Superwizjer TVN” emituje reportaż o polskich neonazistach pokazujący obchody urodzin Adolfa Hitlera zorganizowane w lesie pod Wodzisławiem Śląskim. Materiał wywołuje skandal na całym świecie, a w Sejmie PiS musi tłumaczyć się z faktu pobłażliwości dla skrajnie prawicowych ugrupowań.

  Już wówczas zaczynają się ataki na TVN. Władze zarzucają dziennikarzom, że z publikacją materiału zwlekali przez kilka miesięcy, a wiedząc o popełnieniu przestępstwa, jakim jest propagowanie symboliki nazistowskiej, nie zawiadomili prokuratury.

  „Atak na stację nasila się jesienią, gdy prawicowy magazyn „W Sieci” sugeruje, że materiał TVN był prowokacją opłaconą przez stację. Dowodem mają być zdjęcia operatora stacji TVN rzekomo wykonującego nazistowski salut (nikt nie zdaje sobie trudu sprawdzenia, czy nie było to działanie w celu uwiarygodnienia się w infiltrowanym środowisku) oraz zeznania podejrzanego w tej sprawie neonazisty o tym, że ktoś wręczył mu pieniądze na organizację leśnej uroczystości (nikt nie weryfikuje ich prawdziwości) – czytamy w Newsweeku.

  – Skomplikowana sprawa. Pani ambasador poczyna sobie, jakby była nie w Polsce, ale Bantustanie. I to nie jest kwestia tego, że ostatnie trzy lata amerykańskich dyplomatów nauczyły, że mogą sobie pozwolić na takie zachowanie, ale że po prostu są od lat przyzwyczajeni, że ulegamy ich naciskom – mówi nam inny z rozmówców, człowiek związany z gabinetem Morawieckiego – pisze Wojciech Wybranowski w „Do Rzeczy”.

  Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Joachim Brudziński na swoim Twitterze napisał:

  Kiedy w polskim Sejmie mówiłem o ludziach którzy pod zdjęciem Hitlera i swastyką hajlują to byłem przekonany, że to garstka idiotów i imbecyli. Byłem naiwny. Wygląda na to, że była to ohydna, odrażająca i dewastującą wizerunek Polski w świecie prowokacja. Co na to właściciele TVN?

  Karol Gac, portal Do Rzeczy:

  To jednak ciekawy paradoks, że propolski prezydent USA wysyła do tak proamerykańskiego kraju ambasador, która pisze później taki list. Ciekawe, czy G. Mosbacher zmieniłaby zdanie, gdyby zobaczyła wcześniejsze materiały TVN-u (zwłaszcza wieczór wyborczy) o D. Trumpie? 🙂

  Na zdjęciu: Georgette Mosbacher i Harvey Weinstein – producent filmowy z Hollywood oskarzan o gwałty i molestowanie na masową skalę, mi.n przez Angelinę Joli.

  Polubienie

 23. Adma czy nie mógłbyś mi pożyczyć na mały procent pieniędzy żebym sobie taki domek kupił.

  Panowie szachta, nie dziadować, tylko brać się do roboty, w śmietnikach materiałów do budowy domów jest pod dostatkiem!

  Zbudował dom z plastikowych butelek

  https://tvn24bis.pl/24-godziny,140,m/zbudowal-dom-z-plastikowych-butelek,753372.html

  Madejowe łoże?

  20 niesamowitych domów ze śmieci

  http://womanadvice.pl/20-niesamowitych-domow-ze-smieci

  Hejka!

  Polubienie

 24. Ważne info dla grzanka.
  Cytat:
  przemex pisze:
  Listopad 27, 2018 o 7:16 pm
  Izabela dawno dałaby drapaka, gdyby nie emerytura Edwarda. Podobno Izabela ciężkie pieniądze kosztuje. Grzankowi przydałaby się taka. On jest bogaty. Mieszkanie w Zakopanem ponoć kupuje.

  Polubienie

 25. Adm się zakochał w Beci ale Becia nie powróci .Inne ma zadania a po drugie Adm zawsze powtarzał że Jarosław Wielki to chłop z jajami to czemu nie woła na pomoc pana Jarosława może dlatego że pan Jarosław zajęty i drze koty z Wałęsą pseudonim ” cysarz rzymski narodu niemieckiego Walens”.

  Polubienie

 26. Obawiam się że herod-babie Żorżecie nawet adminkowa Dulcynea nie podoła :/
  Toż to jakiś cyborg! (podejrzewam syndrom Krzycha Bengowskiego)

  Polubienie

 27. Adm dawaj swoją kobietę. Ona to dopiero mocarz .Domy buduje – podmurówki robi z cegłami za pan brat .Ona tej Amerykance da popalić co tam Becia za delikatna.

  Polubienie

 28. Grzanek właśnie zwolniło się miejsce jest wakat na prezesa KNF bo byłem grozi 10 lat w kiciu .Z taką inteligencją masz szansę i gdy szefem KNF zostaniesz kupisz sobie i dziesięć takich chałup.
  A zresztą po co ci taka chałupa.Nie lepiej takie chałupy mieć.

  Polubienie

 29. Kijów, 27 listopada. Strategiczny doradca ze Stanów Zjednoczonych, Keith Dayton, rozpoczął pracę w Ministerstwie Obrony Ukrainy, donosi serwis prasowy Ministerstwa Obrony Ukrainy.
  Według ministerstwa, ambasador Stanów Zjednoczonych na Ukrainie Marie Yovanovitch przedstawiła amerykańskiego doradcę strategicznego Keitha Daytona szefowi ukraińskiego Ministerstwa Obrony Stepanowi Poltorakowi. Amerykański doradca będzie pracował w Ministerstwie Obrony i Sztabie Generalnym Sił Zbrojnych Ukrainy. ”
  https://aftershock.news/?q=node/705871&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 30. Andrzej nie wyciągaj na światło dzienne twoich i przemexa filmów z życia codziennego bo to bardzo nieładnie.Na czym to kręciliście .Pewnie na smartfonie a swoją drogą andrzej dostosowałeś się do rady Przemexa aby nie mieć problemów ze smartfonem bo jak ci Przemex napisał trzeba trochę pomyśleć obyć się z techniką a nie wszystko zwalać na jahwe ha ha ha.Pozdrowienia dla dwóch przyjaciół z podwórka Andrzeja i Przemexa jedynych czytelników blogu Przemexa.

  andrzej 27 listopada 2018 o 11:47 PM
  A wonsze balują!

  Polubienie

 31. Andrzej bardzo serdecznie cię proszę weż rady Przemexa do serca a wtedy twoje życie będzie dużo prostsze a smartfon stanie się twoim wiernym przyjacielem bo zwalanie wszystkich niepowodzeń na Jahwe dobrym pomysłem nie jest.

  Cytat:

  przemex pisze:
  Listopad 27, 2018 o 2:32 pm
  Wyłącz autokorektę w smartfonie. Jahwe przestanie mieć wpływ na pisownię. 😉

  Polubienie

 32. Przemkowi wujkowi dobra rada też nie widzę abyś podziękował.Trzeba cię wysłać do jakiegoś kołcza aby cię podszkolił w dobrych manierach a Przemex tak liczył na jedno słowo ” Dziękuję ” a tu blada żopa.

  Polubienie

 33. Swoją drogą kto by przypuszczał że Przemex tak wpatrzony w Varga Vikernesa jest tak mocny w nowościach i technice.Niebawem nasz Przemex się stokenizuje czego wszyscy jesteśmy pewni.W sumie to grzanek reprezentuje jakieś wartości bo ciągle działa na swojej starej Nokii i o to chodzi.

  Polubienie

 34. Panie xgrosz, możesz mi pan wytłumaczyć, dlaczego stylistycznie, fonetycznie, leksykalnie i ujwiejakjeszcze przypominasz pan mego nieodżałowanego serdecznego przyjaciela Węża Boańczyka? A może to tylko moje wishful thingking?

  Polubienie

 35. Rzecznik amerykańskiego Departamentu Stanu Heather Nauert nie chciała komentować listu ambasador USA do polskiego premiera. Morawieckiego. – Ambasador Mosbacher dobrze reprezentuje rząd Stanów Zjednoczonych w Polsce – powiedziała na briefingu prasowym.

  Pokazano wasalowi jego miejsce w szyku. Co miało na celu ujawnienie tego listu. Chyba tylko przekonanie się o głupocie polskiego plebsu, który w żaden sposób nie zareagował na to. Teraz można przystąpić do grubszych spraw. Niewolnicy Watykanu i Waszyngtonu nie stawią oporu.

  Polubienie

 36. Ad igrosz z ogniem

  To jest ukochany pana kapitalizm panie Kika który tak kochasz.

  Nigdy nie kochałem socjalizmu, ani kapitalizmu, ponieważ to jest to samo szmulowskie g…! Pisałem już o tym, że socjalizm jest ustrojem politycznym, w którym robią czerwone, parchate małpy, przesiadując stadnie w partiach i na pęczki tworzą pisane prawa. Kapitalizm jest systemem tzw. gospoda-rczym, który jest oparty na produkcji i handelku. Jedno wielkie g… nie może żyć bez drugiego.

  KAPITALIZM NIGDY NIE TWORZYŁ PARTII KAPITALISTYCZNYCH!

  PARTIE ZAWSZE TWORZYŁA BURŻUAZJA CZYLI SZMULOWSKIE MIESZCZUCHY, ZAMIESZKUJĄCE TERENY ZURBANIZOWANE. MOGŁOBY SIĘ WYDAWAĆ, ŻE PARTIE CHŁOPSKIE SĄ Z INNEJ GLINY ULEPIONE, ALE ONE TEŻ POSIADAJĄ SWOJE SIEDZIBY W MIASTACH.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/burgese#ia

  To partie rządzące, tworzą pisane prawa dla całego PRZESTĘPCZEGO SYSTEMU!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j_polityczny

  Wprowadzamy wieloraki system pojęć i wszystkie goje od razu durnieją, ponieważ nie potrafią logicznie myśleć, albowiem nikt ich tego nie nauczył w szkołach!

  Czy PiC-u, PiC-u, mój księżycu, nie działa tak samo? Może inne partyjki inaczej postępują?

  Aparat partyjny

  http://nowa-e.blogspot.com/2015/02/aparat-partyjny.html

  Nie USTRÓJ GOSPODA-RCZY, tylko SYSTEM – bardzo dziwne!

  Systemy gospodarcze obejmują produkcję, dystrybucję i konsumpcję dóbr. Głównymi modelami systemów gospodarczych są: kapitalizm, system socjalistyczny (czemu nie komunistyczny?) oraz gospodarki mieszane.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_gospodarczy

  To też nie jest USTROJSTWEM, tylko SYSTEMEM!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System_prawa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ustr%C3%B3j

  Właśnie o to chodzi, żeby ktoś postronny w tym parchatym, żydowskim bagnie, nigdy się nie połapał o co biega!

  System

  ,,… Z uwagi na fakt, że wyodrębnienie wszystkich elementów przynależących do systemu bywa w praktyce niekiedy bardzo trudne, dlatego do badania systemów wykorzystuje się ich uproszczone modele…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System

  GOSPODA JAK GOSPODA—–RKA.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/gospoda

  Hej!

  Polubienie

 37. No nie prawda. Pozwolono by list Dżordżetty ,,wyciekł” do wiadomości publicznej w formie skanu i wprawdzie rząd niby nie komentuje, ale telewizja już dosyć wyraźnie pokazała, że to się nam (Polakom) mocno nie podoba.
  Ja od siebie zaproponowałbym naszemu ukochanemu prezesowi by wysłał do USA jako ambasador panią Basię jak z filmu poniżej. Byłaby doskonałym, skutecznym i wdzięcznym ambasadorem nie gorszym, a może nawet lepszym niż Dżordżetta
  Przed wysyłką też byśmy ją dwukrotnie polakierowali na glanc połysk i do przodu, niech zrobi amerykańcom porządek w ich burdelu.

  Polubienie

 38. Skandal! Kard. K. Nycz oficjalnie poświęcił gnojówkę!

  Ks. kard. Kazimierz Nycz: Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz-Waltz

  Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – mówił w niedzielę kard. Kazimierz Nycz.

  Czy kard. K. Nycz wypowiedział wojnę PiSowi czy Polakom ?

  Metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz odprawił w niedzielę w kościele sióstr Wizytek przy Krakowskim Przedmieściu Mszę w intencji byłej już prezydent Warszawy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
  Oprócz niej udział w Mszy wzięli między innymi były prezydent Bronisław Komorowski, była premier Hanna Suchocka, współpracownicy Gronkiewicz-Waltz, politycy, samorządowcy.
  Zebranych przywitał rektor kościoła sióstr Wizytek ks. Aleksander Seniuk. Eucharystię z kard. Nyczem koncelebrowali księża: Andrzej Luter, Kazimierz Sowa, Wacław Oszajca SJ, Władysław Duda, Mirosław Kreczmański i Andrzej Gałka. Ks. Seniuk zaznaczył, że nie wszyscy zaprzyjaźnieni z panią prezydent kapłani mogli przybyć. Wśród nich wymienił ks. Adama Bonieckiego.
  Tego dnia (od 1925 roku) Kościół obchodzi uroczystości Chrystusa Króla. – Kiedy w okresie międzywojennym papież Pius XI ustanawiał uroczystość Chrystusa Króla, potrafił analizować znaki czasu. Tamtego czasu, który pod wieloma względami był podobny do czasów współczesnych. Widział proces, w którym ziemscy królowie, ziemscy rządzący światem doczesnym w latach 20. i 30. ubiegłego wieku, zapominali o tym, że królestwo Boga jest już. Ono jest już w świecie, ale jeszcze nie jest do końca zrealizowane. Ukaże się w pełni, gdy Chrystus przyjdzie po raz drugi– mówił kard. Nycz.
  Zauważył, że akt Piusa XI, przypominający prawdę o królowaniu Boga i władzy doczesnej, o eschatologicznym „już, ale jeszcze nie”, był proroczą reakcją na niebezpieczne tendencje obecne na wschodzie Europy i te, które później pojawiły się również na zachodzie. Totalitaryzmy powstają, „kiedy brakuje zakorzenienia w wartościach, ale równocześnie tego budowania Królestwa Bożego w sercu człowieka. Trzeba nam także dzisiaj mieć to podwójne zakorzenienie w rzeczywistości autonomicznej, którą człowiekowi powierzył Pan Bóg, ale również zakorzenienie w Królestwie, które przychodzi, by człowiek w swoim sumieniu i sercu mógł w tym świecie rządzić i działać w sposób taki, w jaki powołuje go do tego Bóg”.
  Kard. Nycz odniósł się do zakończonej właśnie prezydentury Gronkiewicz-Waltz(2006-2018). – Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany. Dziękujemy Panu Bogu za lata prezydentury Hanny Gronkiewicz Waltz – mówił.
  Odnosząc się do obecności kapłanów zaprzyjaźnionych z byłą prezydent Warszawy, powiedział: – Pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się decyzja człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować.
  KAI, JH

  Alfabet Jerzego R. Nowaka: „G” – Hanna Gronkiewicz-Waltz (Część 1)

  Jerzy R. Nowak: Hanna Gronkiewicz-Waltz

  Kard. Nycz i inne czarne owce – Prof. Jerzy R. Nowak

  Zgorszenie rozlało się szeroko – list otwarty do metropolity warszawskiego

  Warszawa, 27.11.2018 r.
  Zgorszenie rozlało się szeroko – list otwarty do metropolity warszawskiego
  JE Kard. Kazimierz Nycz
  Arcybiskup Metropolita Warszawski

  Wasza Eminencjo!

  Jako wierny Kościoła Katolickiego a zarazem polityk, którego wiara zobowiązuje do dawania świadectwa prawdzie w życiu publicznym i budowania chrześcijańskiego ładu społecznego, ze zdumieniem i zgorszeniem przyjąłem informacje o intencji Mszy świętej, jaką ubiegłej niedzieli odprawił Ksiądz Kardynał w kościele sióstr wizytek oraz treści kazania wygłoszonego podczas liturgii.
  Jak donosi serwis Katolickiej Agencji Informacyjnej „metropolita warszawski celebrował w niedzielę Mszę dziękczynną za prezydenturę Hanny Gronkiewicz-Waltz”. Czytamy tam również o słowach Waszej Eminencji:
  „ – Dziś w tej świętej Eucharystii dziękujemy Panu Bogu za lata bycia prezydentem naszego miasta, Warszawy, pani Hanny Gronkiewicz-Waltz. Kładziemy te kolejne kadencje, cały jej wysiłek, na ołtarzu, aby Panu Bogu podziękować za to wszystko, co stało się w tym czasie, pod jej kierownictwem i z jej inspiracji – powiedział o intencji Mszy kardynał, dzieląc się tym, że jego goście często zwracają uwagę na pozytywne zmiany, jakie zaszły w Warszawie.
  „Myślę, że stać nas na takie szersze spojrzenie, które pozwoli sprawiedliwie, prawdziwie i serdecznie popatrzeć na lata minione. Tylko człowiek, który widzi dalej, potrafi ocenić to, co się dokonuje czasem dzięki życiu i pracy jednego człowieka, który potrafi już tu na ziemi budować Królestwo Boże, do czego zostaje powołany” – dodał kardynał, żartując, że jeśli ktoś dobra nie dostrzega i nie ma dobrej woli, już nie pomogą mu nawet okulary.
  „Odnosząc się do obecności kapłanów przyjaźniących się z prezydent Waltz, powiedział: „To jest efekt tego, że pani prezydent zawsze była zaprzyjaźniona z Panem Bogiem i Kościołem. Zaprzyjaźniona w tym najgłębszym wymiarze, gdzie w sumieniu, w sercu, dokonuje się moment decyzji człowieka, gdzie się dokonuje ta święta inspiracja, z którą się nie wychodzi na zewnątrz i nie chwali się nią, ale także nie wyraża poprzez słowa i gesty, i za to także chcemy w tej świętej Eucharystii Panu Bogu i pani prezydent podziękować” – dodał metropolita warszawski.”

  Modlitwa oraz sprawowanie liturgii w intencji każdego człowieka a tym bardziej za grzesznego, błądzącego i odpowiadającego za publiczne zgorszenie jest czymś dobrym oraz oczywistym w posłudze Kościoła. Dlatego, zważywszy na szereg wydarzeń mających miejsce podczas minionych dwunastu lat rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz w stolicy, czymś naturalnym byłoby gdyby Wasza Eminencja odprawił na ich zakończenie Mszę świętą przebłagalną.
  Przecież to właśnie za rządów Hanny Gronkiewicz-Waltz instytucje podległe warszawskiemu ratuszowi wystawiały bluźniercze przedstawienia, Golgotę Picnic i Klątwę. Prezydent stolicy nie podjęła w związku z tymi skandalicznymi spektaklami żadnych kroków a podlegli jej urzędnicy wręcz uzasadniali rzekome prawo do profanacji. Czy profanacje dokonywane w publicznych jednostkach kultury domagają się dziękczynienia czy jednak przebłagania?
  Przecież to nie kto inny jak właśnie poprzednia prezydent ponosi odpowiedzialność za decyzje najpierw o zainstalowaniu a następnie o uporczywym odbudowywaniu tęczy na placu przed kościołem Najświętszego Zbawiciela. Kiczowata instalacja stała się symbolem zawłaszczania przestrzeni publicznej przez środowiska deprawatorów a jej umiejscowienie było jednoznacznąprowokacją wymierzoną w Kościół, katolików i chrześcijański ład społeczny. Wszystko to za zgodą, z pełnym poparciem i jak to Jego Eminencja ujął „pod kierownictwem” ówczesnych władz stolicy. Czy ta sytuacja powinna zostać podsumowana dziękczynieniem metropolity warszawskiego czy raczej ekspiacją?
  Przecież to właśnie Hanna Gronkiewicz-Waltz zwolniła prof. Bogdana Chazana z funkcji dyrektora szpitala św. Rodziny za jego konsekwentną postawę w obronie życia poczętego. Zwolniła dyrektora, który uczynił tę placówkę jedną z wizytówek stołecznej troski o kobiety w stanie błogosławionym i ich dzieci. Usunęła prof. Chazana ze stanowiska za jego konsekwentnie chrześcijańską postawę.
  Wasza Eminencja komentował tę sytuację w następujący sposób w roku 2014: „wyrażam pełne poparcie dla postawy prof.Bogdana Chazana[… ] Profesor stanął w obronie życia od samego poczęcia, ryzykując utratę stanowiska i inne, przykre dla siebie konsekwencje”. Dziś odprawia Ksiądz Kardynał Mszę dziękczynną za rządy w stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz.
  Muszę wobec tego zadać pytania – czy Wasza Eminencja zmienił zdanie i uważa, że odważna obrona życia poczętego nie wymaga już „pełnego poparcia”? Czy osoby publiczne, które się fundamentalnej zasadzie obrony życia w swojej pracy urzędniczej przeciwstawiają, powinny być przez pasterzy Kościoła publicznie chwalone czy raczej napominanie? Czy kroki podjęte przez byłą prezydent stolicy wobec prof. Chazana domagają się dziękczynienia czy raczej przebłagania?
  Pytań, przykładów i wątpliwości można by mnożyć. Czy prezydent stolicy zrobiła w minionych latach cokolwiek by w podległych jej, setkach instytucji oświatowych nie dochodziło do demoralizowania młodzieży w ramach akcji propagandowych środowisk dewiacyjnych? Jakie w tej sprawie podjęła działania? Wobec kogo wyciągnęła konsekwencje? Jakie kroki podjęła Hanna Gronkiewicz Waltz w ciągu minionych dwunastu lat swojego urzędowania by w stolicy urzeczywistniać prawdziwy, chrześcijański ład społeczny?
  Trzeba to pytanie zadać również w kontekście tysięcy ludzi pokrzywdzonych podczas procederu tzw. dzikiej reprywatyzacji, która dokonywała się w ratuszu w czasie gdy był on „pod kierownictwem” Hanny Gronkiewicz-Waltz. Za którą być może pani prezydent nie poniesie odpowiedzialności karnej, ale już odpowiedzialność polityczną ponosi na pewno. Czy krzywda tysięcy warszawskich rodzin i złodziejstwo w wielkiej skali domagają się dziękczynienia czy raczej przebłagania?
  W związku z powyższym odprawienie mszy dziękczynnej, tym bardziej przez metropolitę Warszawy, stało się powodem zamętu, zwątpienia i zgorszenia wśród bardzo wielu wiernych. Nie idzie w tym miejscu o sympatie bądź antypatie polityczne ale o chrześcijańskie świadectwo w życiu publicznym. Skrajnie niepokojące są w tym kontekście również, cytowane przez media, słowa Księdza Kardynała wypowiedziane podczas kazania.
  Idzie mianowicie o rzekomą „przyjaźń” Hanny Gronkiewicz-Waltz z „Panem Bogiem i Kościołem”, która ma miejsce „w sumieniu” i „nie wychodzi na zewnątrz”. W kontekście antykatolickich i skierowanych przeciwko konkretnym ludziom skandali, jakie działy się w Warszawie rządzonej przez byłą prezydent, słowa Waszej Eminencji brzmią wyjątkowo szokująco. Nie ma bowiem żadnej wątpliwości, że z rzekomą „przyjaźnią” Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wychodziła na zewnątrz a w jej działaniach jako włodarza miasta nie widać było obrony wiary i realizacji zasad katolickiej nauki społecznej.
  Problem polega na tym, że Magisterium Kościoła nie chwali takiej postawy a jednoznacznie ją piętnuje! Swoiste „rozdwojenie jaźni” katolików, którzy w życiu społecznym i zawodowym nie starają się realizować zasad wynikających z wiary i nie stają w obronie religii, moralności, prawdy i dobra zawsze było przez Kościół jednoznacznie piętnowane. Mówi o tym jasno cała Tradycja Kościoła jak i najnowsze dokumenty np. „Nota doktrynalna o niektórych aspektach działaności i postępowania katolików w życiu publicznym” z 2002 roku.
  Niedzielne słowa Waszej Eminencji można odczytywać jako słabo skrywaną pochwałę relatywizmu, który podpowiada katolikowi by rozdzielać porządki wartości realizowane w życiu prywatnym oraz publicznym. Jest to tym bardziej gorszące, że dotyczy osoby działającej w społeczeństwie przede wszystkim publicznie, poprzez decyzje urzędnicze, w blasku kamer. Dotyczy polityka, byłej prezydent stolicy i liturgii odprawianej w związku z pełnieniem przez nią tej funkcji a nie w związku z wydarzeniami życia osobistego.
  Gdyby patron polityków, św. Tomasz Morus, zachowywał się tak jak była prezydent Warszawy, gdyby funkcjonował w życiu publicznym jako „katolik bezobjawowy”, nigdy nie zostałby męczennikiem ani świętym. Nie zostałby patronem osób działających politycznie. Czy w świetle treści kazania Waszej Eminencji jego śmierć nie zostałaby zakwalifikowana jako bezsensowna?
  Należy przy tej okazji wyrazić również wątpliwość, czy „przyjaźń” o jakiej była mowa w kazaniu rzeczywiście dotyczy całej wspólnoty Kościoła wraz z jego niezmienną nauką, czy jest to raczej przyjaźń z wąską grupą duchownych o specyficznych poglądach? Bo to zdecydowanie dwie różne i rozdzielne sprawy. Kościół stawia przed swoimi pasterzami zadanie, by wiernych, zwłaszcza działających publicznie, upominali w duchu wierności katolickiej nauce społecznej. Dotyczy to wszystkich opcji politycznych i wszystkich duchownych, niezależnie od ich osobistych sympatii bądź antypatii.
  Wasza Eminencjo, zwracam się z tymi wszystkimi wątpliwościami publicznie, bo i zgorszenie rozlało się szeroko. Żyjąc w świecie szalejącej dyktatury relatywizmu my, katolicy, musimy zachować szczególną czujność i odporność na jego podszepty. Liczę, że niniejszy list pomoże nam wszystkim klarownie i odważnie stawiać czoła wyzwaniom współczesności.
  Króluj nam Chryste!
  (-)
  Robert Winnicki
  Poseł na Sejm RP
  Prezes Ruchu Narodowego
  ——————
  Do wiadomości:
  – pasterze Kościoła w Polsce
  – media

  Hanny Gronkiewicz – Waltz najpazerniejsza „katoliczka” świata – prof. J. R. Nowak

  5 najgłupszych wypowiedzi Hanny Gronkiewicz – Waltz.

  HIT! JANUSZ KORWIN-MIKKE MASAKRUJE HANNĘ GRONKIEWICZ-WALTZ! – FRAGMENTY DEBATY PRZEDWYBORCZEJ!

  „Drżyjcie bankierzy” – tak jeden z newsów o pierwszych posunięciach nowej prezes NBP Hanny Gronkiewicz-Waltz zatytułowała w 1992 r. „Gazeta Wyborcza”. „Ta kobieta zrobi czystkę w bankach” – zapowiadał jej promotor Lech Wałęsa. Obecna prezydent Warszawy jako młoda prawniczka piętnowała wówczas afery w programie „Sprawa dla reportera” Elżbiety Jaworowicz. A potem zrobiła wszystko odwrotnie, konserwując w bankach układy rodem z komuny. Podobieństwo pomiędzy Wałęsą i Gronkiewicz-Waltz narzuca się tu wręcz uderzająco. Tym bardziej że i ona bankowe stanowisko zawdzięczała ekipie Mieczysława Wachowskiego – pisze w najnowszym numerze „Gazeta Polska”.

  Prowadziła rekolekcje z kościelnych ambon i przemawiała na jasnogórskich wałach, by później stać się promotorką gejowskiej tęczy na placu Zbawiciela i dotować setkami tysięcy złotych Krytykę Polityczną. Trudno wskazać w III RP polityka – być może poza Stefanem Niesiołowskim – który przeszedł tak gwałtowną przemianę, do tego w zasadzie nie musząc się z tego tłumaczyć.

  Gdy przeanalizujemy całą karierę Gronkiewicz-Waltz od początków III RP, w naturalny sposób zadajemy sobie pytanie, czy od początku nie mieliśmy w jej przypadku do czynienia z mistyfikacją, typową dla transformacji na posowieckim obszarze – pisze „Gazeta Polska”.

  I przypomina, że lektura „Gazety Wyborczej” z pierwszej połowy lat 90. może być dla młodszych Czytelników szokiem. 7 grudnia 1991 r. „GW” cytowała wypowiedzi ekspertów na temat kandydat na prezesa Narodowego Banku Polskiego Hanny Gronkiewicz-Waltz. Prof. Stefan Kurowski stwierdzał, że nie zna kandydatki oraz że uważa tę propozycję za „dziwaczną i niepoważną” i nie podoba mu się „wyciąganie ludzi z kapelusza jak króliki”. Z kolei Stefan Kawalec, wiceminister finansów, „odmówił w ogóle komentowania tej kandydatury”. 10 grudnia Krzysztof Wolicki, sztandarowa postać środowiska „GW”, podważał kompetencje kandydatki na szefa NBP, stwierdzając, że „takie rewelacje jak wniosek o powołanie pani Gronkiewicz-Waltz na prezesa NBP mogą sugerować, że szefem resortu sprawiedliwości zostanie np. pani Kowalska”.

  11 grudnia Danuta Zagrodzka pisała, że kandydatka ta„nie ma żadnego doświadczenia w zarządzaniu tak skomplikowanym mechanizmem, jest ponadto osobą zupełnie nieznaną, nawet fachowcom. Tak więc przedsiębiorcy, także zagraniczni, którzy ewentualnie zainteresowani byliby inwestowaniem w Polsce, od pewnego czasu krążą we mgle”.

  Kandydaturę Gronkiewicz-Waltz Sejm odrzucił, jednak Wałęsa zgłosił ją ponownie.„Posłowie z sejmowej Komisji Budżetowej postanowili nie przesłuchiwać po raz drugi pani Waltz, bo >>bankowości nie można się nauczyć w kilka miesięcy<<”– komentowała „GW”.

  Gdy Gronkiewicz-Waltz została już – za drugim podejściem – prezesem, Wiesław Kaczmarek z SLD stwierdzał na łamach „GW”:
  „Wystąpienie ministra Falandysza było kuriozalne. Wynikało z niego, że prezes banku centralnego nie powinien być fachowcem. To, co się stało, to jest dramat”.

  2,5 mln. zł łapówki AFERA REPRYWATYZACYJNA 2.500.000 zł. ŁAPÓWKI -Hanna Gronkiewicz-Waltz -Warszawa

  Kolejna afera w ratuszu Gronkiewicz-Waltz! Kamienice wydano osobom, które gdyby żyły miałyby 120 lat

  Afera reprywatyzacyjna. "Zeznania świadków rozbiły argumentację Gronkiewicz-Waltz"

  zdjęcie wprowadzające:
  Tomasz Urbanek East News

  Polubienie

 39. Adm ty nie truj prezesowi dupy Basią i kut….Prezes ma teraz inne problemy .On rządzi całą Polską a ty mu dupę zawracasz panią Basią.

  Polubienie

 40. Adm ty nie truj prezesowi dupy Basią i kut….Prezes ma teraz inne problemy.

  Chi, chi, chi…

  Co takiego? Ukraińcy chcą przyłączenia do Polski! „Znikną problemy”

  https://www.otopress.pl/2018/11/27/ukraina-przylaczenie-do-polski/

  Ukraiński portal internetowy proponuje przyłączenie Ukrainy do Polski i wylicza korzyści wspólnego państwa
  https://wmeritum.pl/ukrainski-portal-proponuje-przylaczenie-ukrainy-do-polski/134976

  Polska od morza do morza – ale jaja! Cha, cha, cha…

  Hej!

  Polubienie

 41. Prezydent Ukrainy prosi o wsparcie ze strony NATO w postaci wysłania okrętów, które mają wpłynąć na Morze Czarne w związku z incydentem w Cieśninie Kerczeńskiej. Czy to się stanie?

  „Mało prawdopodobne. NATO nie chce konfliktu zbrojnego z Rosją. Jeśli chodzi o ewentualne prowokacje ze strony Ukrainy w przyszłości, chcę powiedzieć, że nie chodzi o sam ich fakt, ale o to, że przywódcy wojskowi krajów NATO chcą zobaczyć, w jaki sposób ich potencjalny sojusznik, Ukraina, może prowadzić działania wojskowe na znacznym terytorium swojego kraju. Ten stan wojenny jest rodzajem szkolenia przed przyszłą wojną (NATO + Ukraina przeciwko LDNR + Rosja).

  Jak szybko w tym przypadku bazy wojskowe NATO mogą pojawić się na terytorium Ukrainy? I co powinna zrobić Rosja, aby zapobiec przyszłej wojnie z sąsiadem?

  „Moskwa nie pozwoli na pojawienie się baz wojskowych na terytorium Ukrainy, nawet gdyby miała użyć siły wojskowej. Należy rozumieć, że tylko świadomy wybór narodu ukraińskiego może wpłynąć na uniknięcie wojny na terytorium Ukrainy. Jeśli obywatele Ukrainy zagłosują na tych, którzy nawołują do normalizacji stosunków z Rosją (i musi ich być co najmniej 60%), to władza na Ukrainie ulegnie zmianie i oba kraje będą mogły się pogodzić. Jak dotąd tego nie ma, co oznacza, że ​​zbliżająca się wojna na terytorium Ukrainy jest nieunikniona. Rosja przygotowuje się do tego konfliktu, inaczej, po pierwsze, dlaczego zrekonstruowano 1. Armię Pancerną z jej potężnym potencjałem uderzeniowym, a po drugie, dlaczego Rosja przeprowadziła ćwiczenia Wschód-2018, w których zaangażowano 300 000 żołnierzy? ”

  – Jakie ogólne wnioski należy wyciągnąć z obecnej sytuacji? Jak to wszystko się skończy?

  „W każdym razie w nadchodzących miesiącach nie będzie żadnych działań militarnych, ponieważ historia jasno pokazuje, że nie rozpoczynają oni wojny na tych terenach zimą” – podsumował Konstantin Szemelinin.
  https://zen.yandex.ru/media/ukraine_news/stolknovenie-s-ukrainoi-i-nato-uje-neizbejno-ekspert-rossiia-gotova-zascitit-sebia-pri-liubom-udare-5bfe89adba3d2500abb69b59?&from=feed

  Polubienie

 42. No i jeszcze jedna informacja z „kercz.info”. Otóż w sytuacji, gdy od strony Morza Czarnego do Cieśniny Kerczańskiej zbliżały się trzy ukraińskie „okręty” (tj. jeden duży holownik i dwa opacrrzone i uzbrojone w działka kutry), to od strony Morza Azowskiego z ukraińskiego portu Bierdiansk wypłynęły im na przeciw jeszcze dwa uzbrojone „okręty”. W tej sytuacji Rosja wysłała pod most kerczański wyraźnie przygotowaną do tego celu gigantyczną barkę, która całkowicie zablokowała przepływ pod tym strategicznym mostem:
  http://ren.tv/novosti/2018-11-25/foto-suhogruz-perekryl-prohod-pod-arkoy-krymskogo-mosta-kuda-dvizhutsya?fbclid=IwAR0TfuRB1r8147Bvmp9_owU9zKMn3UtauC91EtH_fyI4BrJkFLxKwAiFq94

  Polubienie

 43. Odpowiedź Premiera na list Pani Ambasador.
  Niecenzuralne zwroty zaczernione


  .
  nadużycie link skomentuj
  Husky 28.11.2018 15:21:58 Neon24

  Polubienie

 44. Zwykła fałszywka. Pewnie Żydki propagandę w sieci szerzą. Cała spolegliwość i służalczość PiS-owców non stop przy różnych okazjach się ujawnia.

  Polubienie

 45. Dawno nie widziałem pan Tadeo wkurzonego na swoim mężów stanu z PIS czyli idzie ku dobremu.Odstawienie ptasiego mleczka i kaszanki dobrze działa na mózg.

  Polubienie

 46. Nowa ambasadorka USA w Polsce, nazwisko panieńskie Paulsin, czystej krwi Niemka, rodaczka Trumpfa, po ostatnim mężu Mosbacher, nazwisko Żydów w Niemczech. Amerykańska mieszanina Niemców i Żydów. Czyich interesów oprócz amerykańskich będzie w Polsce pilnowała?

  Polubienie

 47. 20 letni Janninger fajny chłopak był doradcą Antka i była zabawa z nową panią ambasador też będzie fajnie .Chłopy co wy kabaretu nie lubita . Nie ma co się tym podniecać ani jak adminek wychodzić że skóry z wściekłości i tak gówno mamy w tym temacie do gadania jak i w każdym innym .Także niech każdy robi swoje adminek lepi garnki , Przemex wspomina Stalina grzanek marzy o chałupie i bogatej babie co mu ja kupi w Zakopcu .Szkoda zdrowia i nerwów bo następnym razem ambasadorem zostanie sprzątaczka z White House i nikt was nie będzie pytał co o tym myślicie.

  Polubienie

 48. @doktor habilitowany”Zwykła fałszywka. Pewnie Żydki propagandę w sieci szerzą. Cała spolegliwość i służalczość PiS-owców non stop przy różnych okazjach się ujawnia.”

  To żart, tylko i wyłacznie beka, żadna prowokacja, manipulacja, czy coś w ten deseń.

  Polubienie

 49. Niestety wężyk był w żałobie po śmierci ukochanego psa maltańczyka dlatego musiał nieco spasować bo nie wypada ale do formy dojdzie tak czy owak grzaneczku.

  Polubienie

 50. Maltańczyk? To zupełnie jak dr Duke 🙂 Przykro słyszeć, ale czas leczy rany wężu. Kiedy spojrzeć na to z innej strony, to teraz masz np. okazję, żeby przerzucić się z czworonoga np. na jakiegoś miłego gada terariowego 🙂

  Polubienie

 51. Czyli grzaneczek rozumie dlaczego wężuś był taki poważny .Był ze mną długo.Niby to tylko pies ale smutek był i żal. A tak wygląda taki piesek jakby ktoś nie widział.

  Za gada dziękuję .Na pewno kupię sobie pieska .Może na wiosnę.

  Polubienie

 52. grzanek, pogrzebał maltańczyka, ma okazję kupić kota.

  A przy okazji nasz Mateuszek mógłby odpisać pani ambasador w jednym zdaniu.
  – A ty co, córka Hitlera?
  A do Trump
  –Stary, kogo ty żeś nam przysłał na ambasadora, to jakaś faszystka czy krypto Hitlerówa. Zabierz ją brachu niech nie robi Ci obciachu.
  Cała Polska z was się śmieje, Hitlerowcy i złodzieje.

  Polubienie

 53. Adm kota to ma prezes natomiast ja w kotach nie gustuje. Od czasu do czasu tam coś na ruszt kotu sąsiada jak do mnie włazi to mi może myszy trochę przełoży chociaż nie zauważyłem żebym miał .Swoją drogą kot prezesa taki wypieszczony że na widok wiejskiej myszy uciekałby gdzie pieprz rośnie a po drugie a gdzie on tam by chciał mysz zjeść .To by była wielka zniewaga dla kota prezesa .Zresztą widziałem już koty które na widok myszy uciekały.
  Adm 29 listopada 2018 o 10:04 AM
  grzanek, pogrzebał maltańczyka, ma okazję kupić kota

  Polubienie

 54. Adm ty tu coś za bardzo ostatnio podskakujesz .Przy okazji taśm pisałeś że premier to wybitny mąż stanu cytowałeś swoją żoną która mówiła że Polsce nic nie mogło się lepiej przytrafić jak taki premier jak Morawiecki a teraz zmiana taka u ciebie .co znaczy dla zdrowia odrzucić słoninkę i ptasie mleczko.

  Polubienie

 55. Wojna, wojna i po wojnie, a wcześniej CIA-MAJDA-N się połamał grając w t(p)enisa i gdzieś zniknął.

  Były prezydent Ukrainy trafił do szpitala w Moskwie.

  https://www.rp.pl/Polityka/181119358-Byly-prezydent-Ukrainy-trafil-do-szpitala-w-Moskwie.html

  Były prezydent Ukrainy Wiktor Janukowycz trafił do szpitala. Doznał ciężkiego urazu

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-11-18/byly-prezydent-ukrainy-wiktor-janukowycz-trafil-do-szpitala-mial-doznac-urazu-kregoslupa/

  Cały czas o to chodzi, żeby głupie goje ,,pokochały” DZIKI ZACHÓD oraz GLOBALIZM! My to przerabialiśmy w latach 1980-1989!

  Za co Poroszenko jest wdzięczny Putinowi

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201810018893013-sputnik-ukraina-rosja-poroszenko-putin/

  Ona już przebiera nogami do kolejnego wyścigu o dostęp do socjalistycznego, czerwonego koryta.

  Sondaż: Tymoszenko wygrałaby dzisiaj wybory prezydenckie na Ukrainie

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/julia-tymoszenko-na-czele-sondazu-przed-wyborami-prezydenckimi,866081.html

  Julia Tymoszenko nie zamierza wchodzić w koalicję podczas wyborów na prezydenta Ukrainy

  https://wschodnik.pl/polityka/item/18323-julia-tymoszenko-nie-zamierza-wchodzic-w-koalicje-podczas-wyborow-na-prezydenta-ukrainy.html

  Będą zmiany na mapach, ponieważ powstało nowe ,,MORZE AZORSKIE!”

  Ryszard Petru wraca w wielkiej formie. ,,Morze Azorskie”

  https://wiadomosci.wp.pl/ryszard-petru-wraca-w-wielkiej-formie-morze-azorskie-6321103647152257a

  ,,Morze Azorskie”. Internauci zauważyli wpadkę Petru i Czaputowicza

  http://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2018-11-26/morze-azorskie-internauci-zauwazyli-wpadke-petru-i-czaputowicza/

  Hej!

  Polubienie

 56. Kika stary jajcarzu profesorze dobrze piszesz a swoją drogą to ja się mocno dziwię że ciebie za to pisanie jeszcze nie zawinęli i nie okupujesz Kiejkut Starych znaczy to że ciebie i wszystkich co tu piszą mają za tworkowych inaczej dawno by to do kubła pozamiatali włącznie z fanami Wissarionowicza.

  Polubienie

 57. Ewentualnie Adm nam załatwił takie pisanie bez jakiekolwiek kary.Oj za sanacji byśmy po pyskach dostali i nie byłoby zmiłuj się ale dziś to nie wypada szaleńców po pyskach lać.Niebawem wszystkich nas umieszczą w Tworkach.

  Polubienie

 58. Odnosnie Brexitu….bylem ostatnio na zebraniu z Senior Managerami w firmie … 3 co do wielkosci firma na swiecie w przemysle „medical devices” siedziba NY , odddzial UK , Wegry, ASIA .. przedstawiony byl plan na wypadek obu scenariuszy z dealem I No deal… Bo jako globalna firma Oni nie moga czekac do marca co sie wydarzyc tylko chca byc przygotowani na zapas… Zrozumiale… Natomiast juz teraz buduja stany magazynowe od wszYstkich dostawcow. Poczawszy od gumowych rekawiczek a na czesciach do robotow.. na 6miesiecy….!! To jest niewyobrazalna kasa jaka musza wpakowac I zamrozic… A firmy w Uni sie ciesza Bo im obroty skacza Bo UK zamawia wszystko na potege… Kto jest na wygranej pozycji???(edytowane)
  Na potwierdzenie z drugiej strony Nawet moj znajomy w PL pracuje w firmie gdzie robia jakies czesci do maszyn.. wiekszosc angielski kontrachent.. przez ostatnie miesiace nie moga wyrobic z zamowieniami.. Sam sir dziwil co sie dzieje

  To mi podeslał wczoraj mój dobry kolegana emaila

  Polubienie

 59. Grzanek nie wiem czy się ze mną zgodzisz ale zdaje się Waldka już pozamiatali i tak wykazali dużą cierpliwość względem niego.
  Dziwne trochę Waldek zniknął jak kamfora a jego filmy dostępne czyli to raczej nie jest sprawka botów inaczej z jego filmików pozostałoby wspomnienie a raczej on kopii nie robił może teraz Waldek działa na konkurencji Youtube która się znakomicie rozwija.

  Polubienie

 60. No z Waldkiem dziwna sprawa, już wcześniej to samo pisałem, że chyba go załatwili na amen. W sumie ciężko się dziwić, bo za dużo mniejsze jajca ludzi wtrącali do tiurmy, a Waldek za jakby nie było groźby karalne pod adresem najwyższych nierządników swobodnie hasał sobie na wolności.

  Polubienie

 61. Adminek ale ty masz zabawę że ktoś stracił .Naprawdę ci nie życzę abyś ty kiedyś został bankrutem.No niestety wszystko idzie ostro w dół ciągłe forki czyli kłótnie .Dramat.

  Polubienie

 62. Nie mów wężuś że cię nie ostrzegano. Tak to już jest jak się goj zaczyna bawić w spekulację. W grę opartą na (((ich))) zasadach nie wygrasz.

  Polubienie

 63. Grzanusiu ostrzegano ale kasa i krajobrazy bogactwa mnie zaślepiły .Masz rację tak się kończą zabawy w spekulacje.Kupiłem drogo liczyłem na wzrosty a tu żopa i ciągłe spadki.

  Polubienie

 64. Ostrzegałem cię grosiku przed bit koniem, a ty robiłeś swoje.
  Teraz ci powiem, wycofaj wszystkie swoje złotówki i pogódź się ze stratą. Tą kasę którą uratujesz zainwestuj w swój ogród, wynajmij od sąsiadów hektar ziemi i posadź ogórki. Ogórek ekologiczny za 1kg 4 do 6 zł. ten sam kiszony w butelkach galonowych 15 zł na bazarze. Z hektara zgarniesz do 30 do 50 tyś zł na czysto. Otwórz skup grzybów. W dni targowe wieź towar na rynek do Lublina. Przyucz swoja połowicę do pracy i do handlu. Tak odrobisz straty. Za dwa lata kupisz nowe Volvo

  Polubienie

 65. Adm ale ja chcę pieniądze bez pracy a poza tym mam z czego żyć.Znasz powiedzenie Ferdka Kiepskiego „robić ale żeby się nie narobić a zarobić” i sztuka tak zarobić a nie sobie żopu truć ogórkami. W sumie w moim lochu 120 słoików różnych różnistych od sałatek po kiszone także adminku zapraszam a pracy to można nauczyć 20 letniego młodziana a nie kobitkę w stanie już przekwitania .Za póżno.

  Polubienie

 66. Kika 22 jajcarzy żeby ciebie jeszcze nie puścili w skarpetkach.Ciebie tez wydymali bo po tylu latach pracy masz profesorku niską emeryturkę a ze mnie się śmiejesz .Moja emeryturka wyższa.

  Polubienie

 67. xgrosz
  Jeśli chcesz mieć pieniądze bez pracy to musisz się scyzorykiem ochrzcić, pejsy zapuścić, myckę na głowę nałożyć i zobaczysz że zrobisz kant…
  kant…
  kantor,
  chciałem napisać kasę.
  Urban, no facet ma poczucie humoru. Udał mu się ten filmik. Zaraz będzie miał 80 tyś wyświetleń.

  Polubienie

 68. Grzaneczku nie znam angielskiego ja tylko po niemiecku także Makowa nie posłucham .Adm masz rację założę myckę pejsy zapuszczę i biznesy będę robił bo czemu niby ja mam adminku pracować na ciebie ty pracuj na moje wygody i spokojny sen w Judeopolonii .Super radę mi dałeś.

  Polubienie

 69. xgrosz .,,Adm masz rację założę myckę pejsy zapuszczę i biznesy będę robił bo czemu niby ja mam adminku pracować na ciebie ty pracuj na moje wygody i spokojny sen w Judeopolonii .Super radę mi dałeś.”

  To jeszcze nie wszystko. Xgrosz, musisz jeszcze powiesić sobie na ścianie taki oto obrazek jak niżej”

  Jak dla ciebie xgrosik jedynie za 120 zł.
  Obrazek ostatnio znależiony przez moją żonę w piwnicy.
  Że też go znalazła tam gdzie go nie kładłem.
  Obrazek z ramką.
  Drugie znalezisko zachowam do swojej domowej kolekcji, bo to już jest wartość nie mniej jak 3000 tyś. zł albo i dużo więcej. ( Dziś byle g…..licytują w miliony )

  Polubienie

 70. Niedawno amerykańscy analitycy wojskowi dyskutowali o możliwości konfliktu zbrojnego z wielkimi mocarstwami – Rosją i Chinami – ale nie na terytorium Federacji Rosyjskiej i Chin, ale na terytorium krajów trzecich.

  Zgodnie z wnioskami Amerykanów, w konflikcie o niskiej intensywności, który nie przekształca się w nuklearny, możliwe jest zwycięstwo nad lokalnymi siłami Federacji Rosyjskiej, co doprowadzi do wzrostu niestabilności na jej terytorium.

  Co więcej, Amerykanie wierzą, że na terytorium państw trzecich można użyć broni jądrowej, które nie przerodzą się w konflikt nuklearny między Rosją a Stanami Zjednoczonymi. Europa Wschodnia, Bliski Wschód i inne regiony mogą zostać doprowadzone do takiego stanu „.
  https://riafan.ru/1126786-ssha-vynashivayut-plan-yadernogo-konflikta-s-rossiei-voennyi-ekspert?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 71. Tak adm zgadza się bo w przeciwnym razie powrót potworów do władzy z ramienia PO. Na razie innego wyboru nie ma .Wypada mieć nadzieję że następne pokolenia Polaków będą żyć w innej Polsce gdzie wybór nie będzie taki jak jest teraz.Na dzień dzisiejszy nic innego nie ma. Ziemińskimi , Kosiury , Zmiany nie ma co sobie gitary tym zawracać .Z tego nic nie będzie.

  Polubienie

 72. julius
  Może mają na myśli Ukrainę, a w szczególności Ługańsk i Donieck. Jak sobie wojska ukraińskie nie poradzą, to amerykanie zrzucą tam atom i uznają swoją wygraną, bo Putin wielki szachista, znów ,,nie da się sprowokować”.

  Polubienie

 73. Przyłączam się do zdania Przemexa który kiedyś napisał u siebie na blogu .Cytat nie dosłowny ale mniej więcej .
  Cytat:
  „Gdy Piskorski kiedyś wyjdzie na wolność powinien wyjechać za granicę i tam próbować układać sobie życie.Jeżeli zostanie tutaj zmarnuje je sobie do samego końca.”

  Polubienie

 74. Grzaneczku szukałeś Waldka .Dobra wiadomość taka nie żaden RIP jak piszesz u Przemexa tylko Waldek w formie i działa dalej .Założył nowy kanał Na razie nie słuchałem ale grzanku specjalnie dla ciebie na Mikołaja.

  Polubienie

 75. Tamten mu nikt nie usunął .Po prostu filmów było kupa to sobie założył nowy kanał.Gdyby boty coś zniuchały wszystkie filmy b zostały wywalone a konto zawieszone a to stare działa normalnie.

  Polubienie

 76. Dziś oferta była jeszcze aktualna ale należy się spieszyć .Gdyby ktoś bym chętny podam namiary do kogo dzwonić i z kim rozmawiać z sprawie tej pracy jeżeli dalej będzie aktualna .

  Potrzebny człowiek do pracy. Stolarz meblowy z dobrym niemieckim. Praca w Niemczech na warunkach szwajcarskich. Podwójna dieta dzienna2*18chf. 34chf/h. Darmowe zakwaterowanie. Rozliczenia tygodniowe . Praca od teraz do świąt minimum. Jak ktoś może kogoś polecic.,to zapraszam.

  Polubienie

 77. Polskie koła polityczne dyskutują o bezprecedensowym upokorzeniu. List amerykańskiego ambasadora w Warszawie do polskiego premiera wywołał nawet u Polaków coś w rodzaju „buntu na kolanach”. Warszawa osiągnęła to, o czym od dawna marzyła – oficjalne uznanie pozycji wasalnej wobec Waszyngtonu.

  „W Stanach Zjednoczonych traktują z pogardą kraje, które pretendują do statusu bycia wasalem”- zauważa Eremina.
  https://vz.ru/world/2018/11/30/953032.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 78. Grzaneczku jeszcze na Mikołajki najnowszy Film Waldka

  Ps Grzaneczku może mi się wydaje ale chyba Waldek nie lubi psów i kotów.

  Polubienie

 79. Ale jak widać na ten wiek ząbki ma ładne co jest dużym osiągnięciem .Grzanusiu nie pij coli nie jedz frytek będziesz miał takie same zuby. Waldek się szczerzy ładnie zuby pokazuje i jest git.

  Polubienie

 80. FSB pozwoliła pozostać im przy życiu: ukraińscy marynarze zrozumieli, że zostali wysłani na pewną śmierć.

  Ekspert wojskowy i analityk polityczny Władimir Karasjew skomentował tę sytuację w wywiadzie dla FAN. Ukraińscy marynarze nie ukrywali niczego i dzielili się informacjami z FSB. Zrozumieli doskonale, że zostali wysłani na pewną śmierć, ale nie mieli wyboru.
  „Tylko humanitaryzm i dobra wola służby Straży Granicznej FSB pozwoliły im pozostać przy życiu, ponieważ mieli pełne prawo do otwarcia ognia, aby zabijać”, zauważa Karasjew.
  Eksperci są zgodni, że ta prowokacja była pilnie potrzebna w Kijowie. Zadawalał go każdy wynik wydarzeń. Jeśli statki zdołałyby bezkarnie przejść przez Cieśninę Kerczeńską, oznaczałoby to słabość Federacji Rosyjskiej w przestrzeni morskiej. Prawdziwy rozwój wydarzeń, który nastąpił, dał szansę wprowadzenia stanu wojennego w kraju, co pozwoli na odwołanie wyborów w przyszłości i rozpoczęcie operacji ofensywnej w Donbasie. Początek aktywnych działań wojennych w tym regionie nie jest wykluczony.
  Wszyscy członkowie załogi doskonale zdawali sobie sprawę, że są tylko zabawką w rękach rządu. Życie marynarzy nie miało żadnej wartości, w przeciwnym razie nie byliby wysyłani na tę operację. Możliwe, że poproszą o azyl polityczny i obywatelstwo w naszym kraju. W każdym razie teraz bardzo niebezpieczne jest, aby powrócili na Ukrainę.
  https://iohotnik.ru/novosti/fsb-pomilovala-ukraincev.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 81. xgrosz, Masz rację, nas interesują nasze polskie sprawy, a tu się dzieją dobre zmiany.
  Żona mi mówiła, że Duda podpisał ustawę która umożliwia rolnikom sprzedaż bezpośrednią.
  Nie bardzo wiem o szczegółach i konkretach ale cieszę się z każdej Dobrej Zmiany.
  PiS– Dobra Zmiana
  PO– *uj, dupa i kamieni kupa
  Jak by ktoś wiedział więcej to proszę o rozwinięcie tematu.
  Grosik może się teraz dorabiać legalnie i nie tracić na bit koniach.
  Grosik, a może ruszymy z hodowlą rasowych koni, albo uprawą konopi indyjskich, oczywiście wyłącznie na rynki tych krajów gdzie zażywanie jest dozwolone przez lokalne prawo (Holandia?). To nam chyba wolno– na eksport.
  Co ty na to xgrosik?
  W końcu ty rolnik, ja biznesmen, a pieniądz nie śmierdzi.

  Polubienie

 82. Przepisy ustawy o sprzedaży bezpośredniej weszły w życie 1 stycznia 2017 r. Zgodnie z nimi rolnicy mogą sprzedawać swoje wyroby do 20 tys. zł bez podatku, a powyżej tej sumy zapłacą 2-procentowy ryczałt.

  Swoje wyroby, lokalni producenci żywności mogą sprzedawać na terenie własnych posesji, ale i w specjalnie przygotowanych miejscach. Jednak muszą one być wykonane co najmniej w połowie z surowców pochodzących z własnego gospodarstwa.
  —————————
  xgrosik, Czy jest możliwość odbycia pod twoim okiem kursu uprawy tytoniu najwyższej klasy nr 1, tak pytam przez ciekawość?
  Bo dwa procent podatku to całkiem dobre rozwiązanie.
  I kolejne pytanie, czy klimat Warmii i Mazur jest odpowiedni do uprawy tytoniu?

  Polubienie

 83. Adm będę inwestował w truskawki i to mocno .Kiedyś miałem ochotę kupić parę koni ale otrzeżwiałem jak zauważyłem gdy sąsiad ostro się na tym przejechał .W styczniu jeżeli bitcoin dalej taki dramat to sprzedam to co mi zostało plus trochę altów i wchodzę w truskawki pełną parą .Za kilka lat na truskawkach się dorobię .w tym roku były cholernie drogie.
  Na razie na rynku dramat :
  Wieloryby i tłuste koty dymają Januszy na potęgę.
  Moje XRP jeszcze niedawno było po 2 złocisze .Teraz spadło do 1.35 złociszy.
  https://www.bitmarket.pl/

  Polubienie

 84. kolejne pytanie, czy klimat Warmii i Mazur jest odpowiedni do uprawy tytoniu?

  Adminek mi skąd o tym wiedzieć .Mieszkam w Polsce B a nawet C.

  Polubienie

 85. Adm kurs uprawy tytoniu u mnie? .U mnie na polach już nie ma żadnego tytoniu .PRL się skończył .Mogę cię jedynie skierować na kurs sadzenia kozła i mleczu.Gdy dobra cena można zarobić ewentualnie kawałek pola na sadzenie buraków na pokarm dla krowy jak sobie krówkę Mućkę kupisz.

  Polubienie

 86. Adm ewentualnie pokażę ci jak się mlecz i kozioł nawleka potem suszy gdzie kupują to potem Austriacy bo po tych ziołach Wacek robi się dłuższy podobno a na zachodzie mają z tym problem.

  Polubienie

 87. xgrosz
  Grosik truskawki licha sprawa. Jest wysyp[ i trzeba szybko sprzedać, nie sprzedasz masz straty. Doskonały i zdrowy sok jest z truskawek, ale ludzie są do niego nieprzekonani, a ja do herbaty ten soczek lubię bardziej niż z maliny czy wiśni. Truskawkę źle się zbiera, bo człowiek musi się strasznie schylać,
  Malinkę zbierasz od lipca sierpnia aż do przymrozków i co pojemniczek (0.9 l.) to masz dziesięć zł. w kieszeni.
  Jak daleko masz do Lublina na targ?.

  Polubienie

 88. alexandr_rogers
  List otwarty do rosyjskich elit

  Fragmenty

  8. Nowy wiek to stulecie Chin. W następnym cyklu hegemonii przywództwo jest już zdefiniowane. Zaprzyjaźnienie się z liderem jest właściwe i opłacalne.

  9. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać dziwne, ale Chińczycy są dla nas prostsi, bliszsi i jaśniejsi niż Anglosasi. Widać to wyraźnie na przykładzie kierownictwa Rosji, a także wielu biznesmenów, którzy z sukcesem prowadzą interesy z Chinami.

  Sądząc po działaniach władz rosyjskich i pewnej części biznesu, nie będziemy też mieli żadnych konkretnych sporów w tych kwestiach.

  10. Upadający hegemon będzie się opierać. Jego elita jest na skraju rozpaczy. Są nie tylko przyzwyczajeni do super zysków, ale też nie są przyzwyczajeni do niesubordynacji innych. Amerykanie są przyzwyczajeni by dobrze żyć kosztem „imperialnych czynszów” (ze względu na grabież kolonii), a utrata hegemonii dla Stanów Zjednoczonych jest istotnym pogorszenie jakości życia ogromnej większości populacji (wielu, w tym klasa średnia, już doświadczyli tego na sobie). A to z kolei grozi zamieszkami i wojną domową.

  11. Taktyka USA będzie obejmować:
  – zagrożenia z zewnątrz, w tym militarne;
  – próby podburzania sąsiadów na Rosję (przede wszystkim Bałtów i Ukrainy);
  – ciśnienie sankcji;
  – próby przekupstwa część elit aby wpłynąć na niezadowolenie w kraju.

  12. Najbliższe kilka lat będzie najtrudniejsze.

  Aby temu przeciwdziałać konieczna jest wewnętrzna konsolidacja ludności Rosji. Jak napisałem powyżej, nie jest to pierwszy przypadek takiej konfrontacji w naszej historii. Doświadczenie (i sukces) jest i należy je rozważyć i wykorzystać.
  Za każdym razem, gdy nadeszła krytyczna godzina, istniało zjednoczenie „elit” i ludzi. Obywatel Minin i Książę Pozarski. Denis Dawidow i Wasilisa Kozina.

  Ale, jak mówią, jest jeden niuans. Książę Pożarski wychodził do ludu nie w futrze z sobolów, ale w zniszczonej zbroi bojowej. Denis Dawidow nie był partyzantem w dworskim kostiumie, ale w kożuchu z owczej skóry (inaczej Wasilisa Kozina nawet by z nim nie rozmawiała). Józef Stalin pozostawił po sobie kilka podniszczonych kurtek służbowych i odrapanych butów.

  Dumas w jednej z jego powieści opisuje, że nawet dumny i rozpieszczany książę Anjou, gdy jego armia znajdowała się w niedoli po sztucznej powodzi we Flandrii, zjadł z żołnierzami czarny chleb, by wykazać jedność w kłopotach. Nie wspominając już o księciu Aleksandrze Wasiliewiczu Suworowie-Rymnikskim, który „podzielił się ostatnim sucharem z wojownikiem”.

  Jest jasne, do czego zmierzam?

  https://jpgazeta.ru/aleksandr-rodzhers-otkryitoe-pismo-rossiyskim-elitam/

  Polubienie

 89. Żona mi mówiła, że Duda podpisał ustawę która umożliwia rolnikom sprzedaż bezpośrednią.

  CZY PREZIO DUDA – WIELKA OBŁUDA, POD-PIS-AŁ KOLEJNĄ SZMULOWSKĄ USTAWKĘ, NIC NIE WARTĄ, NOWYM PIÓRKIEM ZA JEDYNE 159 TYS. ZETÓW?

  Ze złota i diamentów, a skromne! Chi, chi, chi…

  Caran d’Ache Caelograph Zenith: 133,000 dolarów

  http://www.wsjp.pl/index.php?id_hasla=1744

  Na co Duda wydaje pieniądze? Niektóre wydatki zaskakują

  https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/na-co-kancelaria-andrzeja-dudy-wydaje-pieniadze-niektore-wydatki-zaskakuja/200nz85

  http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24224794,przeswietlamy-wydatki-prezydenta-100-tys-zl-na-spoty-w-tvp.html

  Wydatki kancelarii Andrzeja Dudy. Sprawdziliśmy, na co idą pieniądze z 210-milionowego budżetu

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/andrzej-duda-wydatki-kancelarii-prezydenta,135,0,2409607.html

  10 najdroższych wiecznych piór

  https://zalajkowane.pl/10-najdrozszych-wiecznych-pior/

  Cha, cha, cha…

  Nowość w Pałacu Prezydenckim. Andrzej Duda pokazał długopis, którym można podpisać trzy ustawy naraz

  https://aszdziennik.pl/116159,nowosc-w-palacu-prezydenckim-andrzej-duda-pokazal-dlugopis-ktorym-mozna-podpisac-trzy-ustawy-naraz

  Hej!

  Polubienie

 90. Ad Adm-inka

  kika z podanej przez ciebie strony – To jest ASZdziennik. Wszelkie wydarzenia i cytaty zostały prawdopodobnie zmyślone.

  Szanowny Adm-inku, czytam to wiem i dlatego tylko: cha, cha, cha…

  Serdecznie pozdrawiam

  Polubienie

 91. Kika brawa bracie mój a Adm swoim zwyczajem odwraca kotem ogonem i wkleja pierdołki uciekając od merytoryki . Kika jak te szmule cię kiedyś dorwą to ci przyrodzenie za to pisanie urwą .Swoją drogą ty nawet większy radykał od Waldka .Załóż swój kanał damy suby.

  Polubienie

 92. Adm ja mam do Lublina ledwie 70 km na targ to jak rzut beretem moim Volvo.Maliny miałem wiele lat .Od groma przy tym roboty już mi się nie chcę .Zdecydowałem się na truskawki .Są takie truskawki adminku że się nie trzeba schylać.

  Polubienie

 93. Dziękuję wężusiu za prezent 😀 Jak ty na tego waldzia trafiłeś 😀 dyć on nigdzie nie podał linka do nowego kanału, wiem bo pamiętam że sprawdzałem nawet jego facebooka.

  P.S. Duet Panthadeo & Wonżyk to najlepszy możliwy kabaret 😀 Nic tak nie poprwia humoru jak lektura waszej wymiany zdań 😀

  Polubienie

 94. Grzaneczku trafiłem bo zdolny ze mnie gościu ale jak widzisz wrogów mi nie brakuje .Dziś np niejaki Max Maxio napisał bardzo obszernie w dużym tekście że jestem trollem i on się domaga aby adminek mnie natychmiast zbanował .Na szczęście adminek odpowiedział w swoim stylu co mnie cieszy. Także widzisz grzaneczku wonszuś ma masę wrogów począwszy od dziadków na blogu przemexa a skończywszy na blogu Panthadeo ale cóż psy szczekają a wonszowa karawana jedzie dalej .Pozdrawiam grzanusia.

  Polubienie

 95. Mogę jeszcze zagwarantować niejedne jajca w polemice z kochanym adminkiem i to pewnie już niebawem a mruków i intelektualistów w rodzaju Maxa na nich nie patrzę ani sobie głowy nimi nie zawracam.

  Polubienie

 96. Grzaneczku dziś faktycznie jajca sobie z pantadeo robiłem ale dobrze wiesz ze to tylko 5% z tego co ja potrafię a przez 3 lata tutaj obecności praktycznie 99% to jajca jakie tu robiłem.

  Polubienie

 97. U WALDKA NA ŚCIANIE NASTĄPIŁY ZMIANY! Chi, chi, chi…

  ,,PRAWDA TO BÓG, A CHCIWOŚĆ NASZ NAJWIĘKSZY WRÓG!?”

  SSSSSSS, gdzie się podziało Waldziowe WĄSATE SŁONECZKO? Cha, cha, cha…

  Hejka!

  Polubienie

 98. SSSSSSS, gdzie się podziało Waldziowe WĄSATE SŁONECZKO? Cha, cha, cha…

  Waldek wysłał do czyszczenia do pralni ale mu się skurczyło.

  Polubienie

 99. Pomimo obecnej rezolucji ONZ w sprawie „Holocaustu”, rosyjski Sąd Najwyższy stwierdził, że żydowskim kłamstwom – nie!

  Trudno w to uwierzyć, ale stało się! W Rosji od teraz każdy może swobodnie wyrażać swoje wątpliwości dotyczące Holocaustu 6 milionów Żydów, bez obawy, że zostanie za to uwięziony. Wcześniej takie zagrożenie było. Ten, kto publicznie wyraził swoje wątpliwości, mógł zostać oskarżony tak samo, jak za rehabilitację nazizmu na podstawie Artykułu 354.1 Kodeksu karnego Federacji Rosyjskiej! Teraz, w związku z ustanowionym precedensem sądowym, takie zagrożenie już nie istnieje!
  https://cont.ws/@antonblagin/1145724

  Coś zaczyna się w Rosji zmieniać, w dobrym kierunku. (wishful thinking) oby to był symptom poczatku rugowania żydowszczyzny. Ktoś w końcu musi zapoczątkować pewien proces, który rozleje się na cały świat.

  Polubienie

 100. Julius no to sobie już niebawem zobaczysz Chanukę w Rosji świętowaną .Putina razem z Mosze Kantorem i znowu będziesz pisał że żydzi rządzą w Rosji.

  Polubienie

 101. KTO TAK PIĘKNIE ZAŁGAŁ HISTORJĘ OBOZU DLA PRACUJĄCYCH POD SZWABSKIM PRZYMUSEM, ZNAJDUJĄCYM SIĘ W OŚWIĘCIMIU? NIE PODEJRZEWAM O TO SOCJALISTYCZNO/SYJONISTYCZNYCH WŁADZ PRL, KTÓRE NIC O TYM NIE WIEDZIAŁY, ALBO WIEDZIAŁY I TO CELOWO ROBIŁY!

  Hadamar

  http://www.deathcamps.org/euthanasia/hadamar.html

  Aktion T4

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Gemeinn%25C3%25BCtzige_Krankentransport_GmbH&prev=search

  ŁAŹNIE GAZOWE Z ODROBINĄ ZYKLONU/CYKLONU B.

  Co to były ciężarówki – komory gazowe? Kiedy i gdzie ich używano?

  https://www.sadistic.pl/samochody-do-gazowania-ludzi-stalag-319-akcja-t4-vt195346.htm

  TAK WYGLĄDAŁY KREMATORIA DO PALENIA ŻYDOWSKICH TRUPÓW.

  Dla zatarcia śladów popełnianych zbrodni od wiosny 1943 r. na polecenie Niemców komanda więźniów wykopywały zwłoki zamordowanych i paliły je na specjalnych rusztach wykonanych z szyn kolejowych.

  https://dzieje.pl/postacie/franz-stangl-1908-1970

  CZY CYKLON B, TAKŻE W AUSCHWITZ SŁUŻYŁ TYLKO DO ODWSZAWIANIA OBOZOWYCH MUNDURKÓW?

  Cyklon B

  Środek do odwszawiania mundurów i bielizny żołnierzy powracających z frontu.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Cyklon_B

  Dyrektor Muzeum Auschwitz przyznał że „komora gazowa” została sfabrykowana

  https://wolna-polska.pl/wiadomosci/dyrektor-muzeum-auschwitz-przyznal-komora-gazowa-zostala-sfabrykowana-2014-08

  Hej!

  Polubienie

 102. >>>kolejne pytanie, czy klimat Warmii i Mazur jest odpowiedni do uprawy tytoniu?
  pyta Adm

  Witam wszystkich.
  jak najbardziej skoro na takiej lubelszczyźnie czy podkarpaciu się udaje to czemu nie na warmi i mazurach. Generalnie cały pd wsch polski ma klimat podchodzący pod kontynentalny czyli suchy, a więc z częstymi przymrozkami i mrozem, praktycznie to od września do czerwca trzeba skrobać szyby w autach stojących pod chmurką – ja na ten przykład tak robie w tym roku bo mi wypadło pomieszkiwać w tej części Polski. Ba nawet w środku lata tutaj nocą może temperatura spaść do 4-5 stpC. Wczoraj było bbryyy -17C na wysokości ok 2m. Pozdrawiam ciepło

  Polubienie

 103. Dlatego jeżeli już to ciężko na wschodzie wyhodować dobre pomidory .Klimat nie pozwala no i ja mam sporą folię na pomidory bo takie rozwiązanie najlepsze.

  Polubienie

 104. Życzenia dla całego świata a ja myślał że tylko dla Sosnowca .Dawno temu był apel o przyjęcie Erilo na świecie a teraz życzenia jeszcze tylko róż brak .Jeszcze tylko Pawlika Morozowa brak.

  Polubienie

 105. Olaboga! Wężu kiedy ja to wszystko nadrobię! Okazuje się, że cały ten czas, kiedy Waldzia nie było na Erilo TV, to nagrywał na nowym kanale. Będzie rozrywka na długie zimowe wieczory 😀 Kabaret u Waldka 😉

  Polubienie

 106. Grzaneczku ja już wszystko oglądnął .Było trochę śmiechu ale i Waldzio ma lepsze momenty i głupio nie mówi .Kiedyś pisałem albo ma żółte papiery i go oleli bo nic nie wskórają albo doszli do wniosku że lepiej olać temat .W każdym razie gdybyśmy to ja albo ty grzaneczku tak wygrażali władzuni już byliśmy szybko w tiurmie. W sumie to dla mnie zagadka że go olewają Ziemkosi ścigając a oni przy nim to dzieci ze żłobka.

  Polubienie

 107. być może boty go nie namierzyły bo by z jego kanału jedynie zostało wspomnienie .Z tymi botami to dziwna sprawa namierzają kanały np z tematami o nowych technologiach bo coś im tam się nie spodoba a Waldzia chyba lubią bo ku ku mu nie robią ha ha ha.

  Polubienie

 108. No serio, Waldek dla mnie pozostaje do dziś tajemnicą, tzn. dlaczego go jeszcze nie zawinęli do aresztu wydobywczego co najmniej.

  Polubienie

 109. Ja to lubię taką prawdziwą jak śnieg chrzęści pod nogami, na dworze mroźno i słonecznie, a nie taką na wpół deszczową chlapę co u nas już od dekad zamiast prawdziwej zimy gości.

  Polubienie

 110. Konflikt Kerczeński wezwaniem do ewolucyjnego marszu jako klucza do kwestii ukraińskiej
  1. Konflikt Kerczeński jest kolejnym przypomnieniem, że porozumienia mińskie spowodowały, że Ukraina stała się bombą zegarową pod Rosją
  Zachód czeka właśnie na odpowiedni moment, by przekazać Kijowowi polecenie zaatakowania Krymu i Donbasu w formie pełnej wojny. Ten moment się zbliża, pogłębia się kryzys społeczno-gospodarczy w Rosji i dojrzewa spisek antyputinowskich elit
  2. Wojna z Ukrainą może mieć decydujące znaczenie dla Rosji, jeśli chodzi o równowagę w stosunku do nadchodzącej smuty, która może doprowadzić do ostatecznej śmierci Rosji.
  Nadzieje na moralną i polityczną mobilizację ludności dla tej wojny są nie do utrzymania – skoro taka mobilizacja jest niemożliwa podczas kryzysów gospodarczych. Ponadto w tle mamy podział między elitami a ludnością (tuczenie oligarchów, reforma emerytalna, cyniczne oświadczenia antyhumanitarne urzędników itp.).
  3. W związku z tym kwestia ukraińska musi zostać rozwiązana w sposób racjonalny, a nie taki, jaki jest obecnie – w oczekiwaniu na „Pieczonego Kurczaka”, aby spróbować później wydostać się z zachodniej pułapki za monstrualną cenę.

  Teraz konkretnie, ponieważ problem jest już tak pilny, że musimy działać natychmiast.

  4. Stopniowe rozwiązanie kwestii ukraińskiej:
  a) Początek zmiany kursu ekonomicznego – kompromis w celu uniknięcia gwałtownego oporu elit i szoków społeczno-gospodarczych (pół-plan Glazjewa)
  b) Podczas pierwszego etapu zmiany kursu, ludzie szybko poczują pierwsze pozytywne rezultaty, szczególnie jeśli towarzyszy im szeroki PR. Może to nastąpić w ciągu kilku miesięcy (pamiętajmy o rządzie Primakowa). W następstwie powszechnej aprobaty zmiany kursu – uznanie niepodległości Donbasu i ogłoszenia ultimatum dla Kijowa w sprawie zaprzestania ostrzału. Gdy tylko owo ultimatum zostanie naruszone – wejście rosyjskich wojsk i siłą stworzenie strefy buforowej, aby ocalić ludność cywilną przed ludobójstwem
  Tak, Zachód wzmocni sankcje, ale rosyjska gospodarka stanie się w tym czasie bardziej odporna. Co więcej, ludzie zaakceptują nowe sankcje w zupełnie inny sposób niż w obecnej sytuacji, to znaczy będą gromadzić wokół Putina jako inicjatora zmiany kursu. Jest mało prawdopodobne, aby Zachód wydał rozkaz Ukrainie, aby odpowiedzieć wojną na strefę buforową – w końcu pierwszy etap popchnie wspomniany dogodny moment na wojnę z Rosją.
  c) Uznanie i uratowanie Donbasu od ostrzału jeszcze bardziej zainspiruje ludzi („Donbasspochtinash”), a to da Putinowi nowe możliwości. To znaczy – zmiana kursu może zostać wzmocniona (kompletny plan Glazjewa). Znowu z szerokim PR. To jeszcze bardziej wzmocni naród wokół Putina, a tym samym zagrożenie sankcjami zachodnimi i antyspołecznym spiskiem elit zmniejszy się jeszcze bardziej.
  d) Po przyspieszeniu zmiany kursu Rosja zacznie szybko rosnąć gospodarczo, a zatem we wszystkich innych obszarach, w tym i w polityce zagranicznej (sankcje zachodnie stracą znaczenie i mogą zostać odwołane). Da to nowe możliwości nacisku na Kijów, w tym sankcje gospodarcze. A dla narodu ukraińskiego silna i bogata Rosja stanie się znacznie bardziej atrakcyjna niż obecnie. A wtedy będzie można rozwiązać kwestię ukraińską kosztem małej ilości krwi, jeśli nie bez niej – na przykład, nie poprowadzić wojska do Kijowa, ale odpowiednio nastroić ludność Ukrainy przeciwko niemu (zaczynając od prorosyjskich regionów). Im silniejsza jest Rosja, tym więcej opcji się pojawi.
  5. Oznacza to, że każdy etap wynika z poprzedniego (pół-plan Glazjewa – Donbass, Donbass – pełny plan Glazjewa, silna gospodarka – Ukraina). Ale w tym wszystkim potrzebny jest pierwszy krok – a Putin jest wyraźnie wolny(niezdecydowany). Tak, próbuje coś zmienić w gospodarce, ale to za mało. Dlatego bez publicznego przymusu- pomocy nie obejdzie się. Nie ma nadziei na „Avos” – na wzór lutego 2014 r., Kiedy tylko wezwałem Putina i południowo-wschodnie regiony Ukrainy oraz rosyjskie społeczeństwo do interweniowania w konflikcie między Janukowyczem a Majdanem (w przypadku Putina wystarczyło nie powstrzymać Janukowycza przed rozproszeniem Majdanu ),
  wtedy zignorowali mój apel i dostaliśmy wiele problemów – a ile jest jeszcze przed nami …
  6. Konieczne jest również wywieranie presji na Putina w sposób racjonalny, a nie taki, jaki jest teraz – nie pasywnie, ale przy pomocy gry na jego trudną sytuację (w przeciwnym razie znowu będzie ślepy zaułek)
  Możliwy jest tylko Marsz Ewolucyjny – i dlatego tylko on jest kluczem do rozwiązania kwestii ukraińskiej, a także zapobiegnięcia nowym rosyjskim zawirowaniom:
  Rosja przegapiła pierwszą szansę na EM w lutym 2014 r., A trzeciej szansy nie będzie- opóźnienie jest jak śmierć.
  https://evolution-march.livejournal.com/

  Polubienie

 111. Taką to ja też lubię .Póki co u mnie chlapa i deszcz czyli jak co roku.

  grzanek 2 grudnia 2018 o 11:07 PM
  Ja to lubię taką prawdziwą jak śnieg chrzęści pod nogami, na dworze mroźno i słonecznie, a nie taką na wpół deszczową chlapę co u nas już od dekad zamiast prawdziwej zimy gości.

  Polubienie

 112. Może ten brak zim to wina usraela ciągle coś kombinują z tą pogodą .Kiedyś to były zimy ale i zdarzały się lata że zimy były słabe.

  Polubienie

 113. julius
  Putin był dobry w dwóch pierwszych kadencjach. Dalej to już raczej nieszczęście dla Rosji.
  Jeśli ktoś wierzy, że jest w stanie coś zmienić to jest w bledzie. Po prostu facet nie wie co ma zrobić, a to co mu mówią napawa go jedynie lękiem. To mały człowiek, za mały na wielkie problemy i agresywną politykę USA. Taki sam mentalnie typ jak Janukowycz.

  Polubienie

 114. Adm można powiedzieć wypisz wymaluj wężuś.
  ha ha ha
  wężuś = Putka mentalnie i pod względem charakteru.

  Adm 3 grudnia 2018 o 12:16 PM
  julius
  Putin był dobry w dwóch pierwszych kadencjach. Dalej to już raczej nieszczęście dla Rosji.
  Jeśli ktoś wierzy, że jest w stanie coś zmienić to jest w bledzie. Po prostu facet nie wie co ma zrobić, a to co mu mówią napawa go jedynie lękiem. To mały człowiek, za mały na wielkie problemy i agresywną politykę USA. Taki sam mentalnie typ jak Janukowycz.

  Polubienie

 115. Problem podziału naszego społeczeństwa pod względem dobrobytu przestał być po prostu irytującym czynnikiem dla mieszkańców kraju.
  Staje się głównym powodem wzrostu protestu.
  Ostrzeżenia dla władz, że sytuacja ta nie jest korzystna przede wszystkim dla tzw. samej elity, na razie nie zostały przez nich uwzględnione.
  Wydawało się, że teraz, kiedy system wypracował już przejrzysty algorytm transferu bogactwa do niezbędnych kieszeni, elita może jedynie opanować przestrzenie zagraniczne, posiadając ogromny i najbogatszy kraj.
  Ale jak mówią, chciwość gubi frajera.
  Nadmierna chciwość i niechęć do zaakceptowania faktu, że zgromadzony kapitał nie może być całkowitą gwarancją uniknięcia krachu, zrobiły okrutny żart naszym bogaczom.
  Oczekiwanie, że światowa elita będzie wspierać przedstawicieli naszej elity w jej pragnieniu bycia przyjętymi w poczet światowej elity, nie było uzasadnione.
  Gdy tylko nasi władcy postanowili zagrać we własną grę, aby poprawić swoje pozycje na rynku światowym na równych prawach, elity zachodnie odwróciły się od naszych biznesmenów, robiąc z nich mafiozów z podejrzanym kapitałem.
  Naszą elitę biznesową zaczęto obwiniać za korupcję, zdradę idei demokracji i interesów zachodnich korporacji.
  W rzeczywistości najbogatszym przedstawicielom rosyjskiego biznesu dano ultimatum, domagając się zaprzestania jakiegokolwiek oporu i ścisłego działania zgodnie z wytycznymi światowej elity.
  Co do zasady wymóg rezygnacji z priorytetów dla zapewnienia dobrego samopoczucia naszego ludu nie powoduje dużego oporu ze strony naszych władców, ale rezygnacja z niezależnego zarządzania zasobami krajowymi nie może zostać zrealizowana z powodu uzasadnionych obaw, że w tym przypadku status naszych oligarchów zostanie zredukowany do zera .
  Nie ma alternatywnej sytuacji.
  „jak sie nie obrócisz – dupa zawsze z tyłu”
  Z jednej strony kraj z ludnością, która zdała sobie sprawę, że została okradziona, z drugiej strony światowa elita, która daje jasno do zrozumienia, że ​​nadszedł czas, aby uklęknąć i oddać kraj wraz z bogactwami w obce ręce.
  Uspokojenie nastrojów bez redystrybucji zysków na rzecz programów społecznych, jest mało prawdopodobne.
  Podporządkowanie się łasce elity światowej oznacza większe prawdopodobieństwo utraty kapitału, a co najważniejsze wpływów.
  Co zrobić?
  Wcześniej dyskusja na temat możliwości utrzymania status quo rosyjskich miliarderów mogła być prowadzona za granicą na światowych forach goszczących elity biznesowe, ale wydaje się, że i ta możliwość została również utracona.
  Organizatorzy dorocznego forum gospodarczego w Davos poinformowali rosyjskich biznesmenów Olega Deripaskę i Viktora Vekselberga oraz szefa VTB Andrei Kostina, że ​​nie oczekuje się ich udziału w tym wydarzeniu, donosi Financial Times, powołując się na źródła. W tym samym czasie rozmówcy publikatora zauważyli, że nie ma podstaw prawnych do zakazywania im przyjazdu na forum.
  Według gazety szwajcarska organizacja pozarządowa, która organizuje forum, nie chce zajmować się ludźmi z listy sankcji USA. Oleg Deripaska, Viktor Vekselberg i Andrei Kostin zostali włączeni do tej listy w kwietniu.
  Nic dziwnego, że mówią: „Ziemia jest okrągła”.
  Pozbawiając swój naród nadzieji na godne życie i tworząc w ten sposób przepaść, nasza tak zwana elita wpadła w pułapkę.
  Droga powrotna nie jest już możliwa bez utraty wpływu, ale nie wolno im iść do przodu.
  Jak widać, przyjdzie wyposażyć wyspy rosyjskie i październikowe pod magazynowanie finansów.
  Nazwy są bardzo symboliczne.
  Do tej pory kapitaliści całego świata wzdrygają się na samą myśl o rewolucji.
  Jakby coś takiego się powtórzyło.
  https://zen.yandex.ru/media/id/5ae2cc8b0422b472656452ec/v-dostupe-otkazano-rossiiskim-oligarham-zapresceno-otojdestvliat-sebia-s-mirovoi-elitoi-a-doma-im-neuiutno-5bea3f0992c04a00b3a633b3?&from=feed

  Polubienie

 116. przemex
  przemex to ty wierzysz w Putina malutkiego?
  Toż to on dalej wewnętrznie taki wystrachany jak na zdjęciu tylko obecnie bardziej wypasiony.

  Polubienie

 117. @Panthadeo, Przemko
  co wy za herezje wypisujecie z tą zimą 😛
  Najlepsza zima, to taka zima, której nie ma
  Najlepsza zima, to taka, w której jest +30°C.
  Normalnie jakieś nadjordańskie preferencje 😛 Kto to widział bez zimy i do tego taki ukrop (boziu uchowaj od takiej gorączki także latem). U Słowian musi być zima 🙂 Tym się m.in. różnimy od pustynnych kozioj***ców, że mamy zimę 😀 W ogóle to Varg się w UAZ-ie przewraca, Przemku 😀
  Przecież to właśnie zimie (epoce lodowcowej) zawdzięczamy jako Europeidzi większe puszki mózgowe i (do niedawna) prymat cywilizacyjno-technologiczny białej rasy.

  Polubienie

 118. Grzaneczku kochanie zostaw Przemexa on dziś cały dzień pije samogon i dostał totalnych zajawek dlatego dla niego zima to plus 30 stopni.

  Polubienie

 119. sssssssssssss dobry samogon to musi mieć 55 stopni procentów
  sssssssssssss- czy to prawda, że na widok wojskowych mundurów chowasz się do mysiej dziury?

  Polubienie

 120. grzanek ….jak śnieg chrzęści pod nogami, na dworze mroźno i słonecznie,….

  Na Syberii miałbyś to co lubisz, ten chrzest po nogami i mróz, a jaka przestrzeń. Mógłbyś iść i iść i słuchać tego chrzęszczenia i cieszyć się mrozem.
  Grzaneczku czy ty nie pomyliłeś się dobierając sobie Nick, bo może zimek by ci lepiej pasował, zimek, mrozek, chrzęścik, a nie grzane…k.

  Polubienie

 121. Wężyk łobuzie nie wyręczaj mnie tam powyżej 😛
  @ Adm, Przemek: A taki prawdziwy słowiański kulig to też be?
  Ja rozumiem względy ekonomiczne, ale przyjmując że mamy zabezpieczony opał itd. to nic ino się taką pikną zimą cieszyć 🙂 Wszystko w przyrodzie ma swój cel, zima też.

  Polubienie

 122. Przemek opału ma dużo .Całe lato rąbał drzewo ale kupił tanie i słabo mu pali za co rodzice od 1 grudnia nie dają mu drugiego dania tylko zupkę aż do 24 grudnia.Potem już na wigilię będzie mógł jeść frykasy jak pierogi z kapustą i karpia ale tez tylko wtedy jak zaśpiewa kolędę ” Wśród nocnej ciszy „

  Polubienie

 123. ssssssss.Komedia.Dziś przemek jadł tylko Poloneza.Tak w jego stronach nazywa się zupa z kartoflami niedobra jak PRL Polonez .Chłop nam schudnie .

  Polubienie

 124. Ale wonsz jak pamiętam przygruchał sobie nową fajną kobitkę w ….gdzie to było?
  W Krościenku???
  I co, drugi raz do niej nie pojechał?
  A może szanowna małżonka coś wyczuła i wonsza w komórce zamknęła na cały miesiąc kiedy to wonsz miał absencję na tej stronie.
  SSSSSSSSSSSSS jak tam twoja ostatnia miłość, jeszcze na ciebie czeka czy już poszła z innym?

  Polubienie

 125. Stany Zjednoczone Ameryki ogłosiły regularne rosyjskie ataki na amerykańskie samoloty.

  Amerykański Instytut Badań nad Wojny wydał raport, w którym Rosja została oskarżona o regularne ataki na siły amerykańskie w Syryjskiej Republice Arabskiej. Według przedstawionych danych Rosja regularnie atakuje zwiad i walczy z lotnictwem, wykorzystując nieśmiercionośne, ale nie mniej niebezpieczne środki – elektroniczne kompleksy tłumiące.

  „Rosja testuje także nowe elektroniczne systemy walki w Syrii. Ich udział w wojnie domowej w Syrii pozwala mu zdobyć praktyczne doświadczenie i uzasadnić swoją koncepcję operacji za pomocą narzędzi EW. Co najmniej cztery unikalne elektroniczne systemy bojowe zostały rozmieszczone w Rosji w Syrii. Rosja wykorzystuje swoje elektroniczne systemy walki do monitorowania i zatrzymywania operacji przez amerykańską koalicję przeciwko ISIS (państwo islamskie, grupa terrorystyczna, którego działalność jest zabroniona w Rosji – przyp. red.) w Syrii. Dowódca Dowództwa Operacji Specjalnych USA (SOCOM), generał Raymond Thomas, również zauważył w kwietniu 2018 roku, że USA „pracuje w najbardziej agresywnym środowisku tłumienia elektronów na planecie” z „przeciwnikami, którzy testują nas codziennie, zakłócając komunikację i wyłączając nasze EC-130”. Syria. Stwierdzenia te wskazują na powagę zagrożenia e-wojną, którą Rosja reprezentuje w Syrii „- czytamy w raporcie.

  Według analityków Rosja będzie nadal sprzeciwiać się jakimkolwiek działaniom Stanów Zjednoczonych na terytorium Republiki Arabskiej.

  „W końcu Rosja stara się wykorzystać swoje możliwości techniczne w ramach szerszej kampanii mającej na celu przymusowe znoszenie amerykańskiej koalicji przeciwko ISIS z Syrii. Rosja może korzystać z tych systemów, aby zmniejszyć ogólną swobodę manewrowania i zwiększyć ogólne ryzyko, przed jakim stoją Stany Zjednoczone w Syrii „- podsumowuje Instytut Studiów nad Wojną.

  Analitycy podkreślają, że takie oświadczenie podkreśla poważny cios dla USA z Rosji, nawet pomimo dużej obecności amerykańskiego kontyngentu wojskowego na Bliskim Wschodzie, ale wszystkie rosyjskie działania w Syrii są w pełni skoordynowane z władzami tego państwa.
  Czytaj więcej na: http://avia.pro/news/ssha-zayavili-o-napadeniyah-rossii-na-vvs-ssha-v-sirii?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 126. Była kiedyś tak zwana zima stulecia. Stulecia nie stulecia, dla mnie to było bez różnicy. Miałem wtedy psa wilczura wabił się Trop.
  Wybrałem się z nim w niedzielę do lasu.
  Pies oczywiście szybko ruszył świeżym tropem i zniknął w gęstwinie, ja parłem do przodu, nie zważając na nic.
  Byłem wówczas w dobrej kondycji, młody, silny, wytrzymały, na długich nogach. Po dwóch może trzech godzinach zawróciłem, ale nie chciałem wracać swoim śladem tylko na wprost na wyczucie kierunku. W pewnym momencie trafiłem na dolinkę bez drzew, ale jak się przekonałem na dole porośniętą jeżyną. Zastanawiałem się czy mam ją obejść czy iść na wprost. Poszedłem na wprost, zszedłem w dół w coraz to głębsze zwały śniegu i dopiero wówczas poczułem jak ciężko i z jakim mozołem trzeba się przebijać przez śnieg gdy sięga on aż po rozporek w spodniach, gdy dodatkowo splątane jeżyny pod śnieżnym puchem tamują i wstrzymują kroki. Kto wie czy bym tam nie utknął na dobre gdybym był słabszy lub takiego wzrostu i kondycji jak nasz prezes, czy nawet Putin.
  Do domu dotarłem dopiero po zmierzchu.
  Także z zimą, śnieżycami i z zaspami trzeba jednak ostrożnie.

  Polubienie

 127. Jako, że mieszkam w sąsiedztwie jezior, moi dwaj synowie uwielbiali łapać ryby.
  Zima już się kończyła. Lód na jeziorze już puścił, ale tam gdzie las rzucał na jezioro cień jeszcze się utrzymywał. Chłopcy o świcie wybrali się na ryby i tak się spieszyli, że jeden z nich poślizgnął się na oblodzonym wciąż pomoście i spadł do wody. Umiał pływać, tylko, że jezioro tuż przy brzegu w tym miejscu dalej było skute lodem. Na szczęście na pomoście było dwóch dorosłych ludzi i chłopaka wyciągnęli z wody. Miał wówczas nie więcej jak jedenaście lat.
  Wrócił do domu cały mokry i mocno zziębnięty.

  Jak jest zimna woda gdy miejscami już jezioro jest skute lodem?
  Da się wejść do takiej wody nawet jak nie jest się morsem, ale tylko na moment.
  Szybko traci się czucie w nogach więc trzeba się pospieszyć z wyjściem. Po kilku wejściach tak na kilka sekund, sytuacja się poprawia i można pozostać w wodzie nieco dłużej, ale też nie do pasa, bo strasznie szybko zimno w jaja i jak się nie chce przeziębić pęcherza to lepiej nie ryzykować.


  Olsztyn

  Polubienie

 128. No Adminie z tymi nogami to coś jest na rzeczy. Ile ma woda w jeziorze skutym lodem? Nie wiem, podobno na dnie +4 stopnie all-year-round. Pamiętam jak dwa czy trzy razy w ramach swojej pozaszlakowej pasji przychodziło mi w Tatrach przekraczać (co prawda latem, ale wierzaj Adminie że lodowato zimny) potok, bo albo nie było innej drogi do danej doliny (i brak znakowanych szlaków) albo musiałbym nadłożyć niepotrzebnie znaczny kawałek. Raz to była Zimna Woda w Dolinie Zuberskiej, już poniżej schroniska na Zwierówce, drugi raz Jaworowy Potok w drodze powrotnej z Czarnej Jaworowej. Rok temu z kolei kiedy w Dolinie Białej Wody lipcowe powodzie zerwały mosty i poderwały szlaki (na samym Podhalu i słowackim Podtatrzu były regularne powodzie:

  )
  , nie miałem jak się dostać do Żabiej Białczańskiej i też musiałem przekraczać Białą Wodę w bród. Powiem tak: czucia się (przynajmniej w ciągu tych paru chwil) nie traci, wręcz przeciwnie: ciało przeszywa ból jakby tysiąca wbijanych igieł, a kości bolą jakby ktoś łamał kołem. Dodatkowo prąd jest tak silny (a stan wód może poza może ostatnim razem był raczej normalny a nie podwyższony), że naprawdę nie chciałbym stracić w takiej chwili równowagi, dopóki się takiego potoka samemu nie przejdzie, to zawsze człowieka będą bawiły/dziwiły tabliczki ostrzegawcze czy choćby opowieści o śmiertelnym zagrożeniu (nie kojarzę teraz, czy w Tatrach są takie tabliczki, ale na pewno nieraz czytałem/słyszałem o ludziach, którzy ponieśli śmierć w górskim potoku): jak to: śmierć w takiej płytkiej wodzie? Ok może i jest relatywnie płytko, ale pod progami z wielkich otoczaków tworzą się jak gdyby kociołki eworsyjne o głębokości pozwalającej czasem na pełne zanurzenie stojącego człowieka, poza tym w pozycji horyzontalnej naprawdę nie trzeba wiele do utopienia, zwłaszcza komuś, kto obijany non stop o granitowe głazy w końcu traci przytomność. Sprawy nie ułatwia też omszenie głazów – a to raczej standard w takich miejscach.

  Może nie są to potoki rodem z życiorysu naszego Filozofa, kudy im do jakichś pamirskich czy alaskańskich potworów, ale i one bywają niebezpieczne. Także pilnujcie dziatki swoje 🙂

  P.S. Chyba nie muszę dodawać, że tych paru ‚grzanków’ nade mną to nasz sssssssskórozmieniacz 🙂

  Polubienie

 129. Ad julius

  Przypomnę część swego wpisu w temacie „Gry o tron.Gry o Syrię” dotyczącego oświadczenia Putina o zdobyciu przewagi technologiczno-woskowej przez Rosję nad USA.

  „01 marca 2018 r.oświadczenie prezydenta Putina:„To będzie punkt zwrotny dla całego świata”.

  „Putin oświadcza, że długie usiłowania Stanów Zjednoczonych, by zdobyć nuklearną przewagę nad Rosją zakończyły się porażką i ma nadzieję, że Waszyngton „wreszcie posłucha”
  (…) Rosja pokrzyżowała niemal dwudziestoletnie plany Waszyngtonu, by zdobyć nuklearną władzę (a tym samym zaatakować) nad jego krajem. Wypowiedź zakończyła się słowami, że jeden etap wrogich relacji rosyjsko-amerykańskich się zakończył, a drugi zaczął. To przemówienie jest jednym z najważniejszych, jakie Putin wygłosił w ciągu 18 lat swojej kariery.”(…)”Broń atomowa wspomniana przez Putina w jego przemówieniu z 1 marca została zaprojektowana tak, żeby ominąć opracowywany przez lata i wymagający wielu poświęceń amerykański system obrony przed bronią nuklearną.(…)” Z perspektywy Moskwy, a w tym wypadku także USA, Rosja odzyskała stracone po rozpadzie Związku Radzieckiego „wzajemne bezpieczeństwo” MAD.”
  https://wiernipolsce.wordpress.com/2018/09/08/gra-o-tron-gra-o-syrie/

  i dodaje z tego samego źródła:

  ” Ameryka może zaakceptować parytet, który Rosja odzyskała, i powrócić do pełnowymiarowych negocjacji na temat broni nuklearnej. Może również spróbować przekroczyć parytet Moskwy. Jeśli w grę wchodzi to ostatnie, Rosja jest zwarta i gotowa do rywalizacji. Putin jednak jasno daje do zrozumienia, że wolałby zamiast tego poświęcić pozostałe lata swojego panowania na modernizację kraju. Podkreśla, że nowa broń nie jest przeznaczona do celów bojowych, a jedynie do obrony Rosji i skłonienia Waszyngtonu do negocjacji na temat broni jądrowej. Na końcu dodaje, że Kreml jest „zwarty i gotowy”.”
  https://kresy.pl/publicystyka/jak-waszyngton-sprowokowal-i-byc-moze-przegral-nuklearny-wyscig-zbrojen-z-rosja/

  Aby mógł każdy Polak zajmować się pomnażaniem swych dóbr np.poprzez uprawę truskawek,malin etc to jednak potrzebny jest pokój a nie wojna.
  Polecam wpis:”„Ruskie wprawne…”?https://chart.neon24.pl/post/146141,ruskie-wprawne

  Polubienie

 130. To się dopiero nazywa dyscyplina i musztra .Dobrze że nasz adminek taki nie jest.
  Cytat:
  „paziem
  4 grudnia 2018 o 01:56
  Kolejny raz powtarzam, że albo PP. Komentatorzy uszanują zasady merytoryczności poszczególnych wątków, albo będą uznawani za spamerów. Natomiast ich komentarze oderwane od tytułowego wątku będą wyrzucane.
  Pani nina albo powstrzyma swą manierę ” strumienia świadomości”, albo proszę zakończyć publikację na WPS, gdyż to pani „maniera” zachęca innych do robienia bałaganu.

  Polubienie

  Odpowiedz
  paziem
  4 grudnia 2018 o 02:00
  Pani niny wpis został przeniesiony do innego, tematycznego wątku. Proszę się tego trzymać, gdyż zasady redakcji będą egzekwowane.”

  Polubienie

 131. Pani Ninę zapraszamy do naszego kochanego adminka Don Thadeo .Można tu pisać co duszy luba mimo niechęci takich intelektualistów jak Max a i z fajnymi wojskowymi z drużyny da się żyć bo to fajne chłopaki som.

  Polubienie

 132. Grzanku musisz przyznać że Ziemkosie z tym drylem pruskim to zajoba dostali .Myślałby kto że ich czyta pół Polski a to ledwo z 20 osób i szlus.

  Polubienie

 133. Grzanku musisz przyznać że Ziemkosie z tym drylem pruskim to zajoba dostali .Myślałby kto że ich czyta pół Polski a to ledwo z 20 osób i szlus.
  Szczerze wężyk? Tak między nami mówiąc, mnie się wydaje, że oni po prostu zauważyli że ich perory bywają na tyle powtarzalne, że rzadko kto to czyta, ludzie po prostu spotykają się tam na zasadzie Przemkowych ‚Pogaduch’ – mamy zbieżne poglądy i chcemy po prostu pogadać na luzie, niekoniecznie zawsze super-merytorycznie. I to właśnie jest chyba ZiemKosi sposób na zmuszenie publiki do czytania 🙂 Ale mogę się mylić.

  Polubienie

 134. Możesz mieć rację ale w sumie takim działaniem to oni już odpędzą ostatnich Mohikaninów którzy ich czytają.Opolczyka tam nie widziano już od dawna podobnie Metro skomli u opolczyka na dryl ziemkosi teraz nina dostała bęcki .Sami sobie batem żopu biją .Nie to co nasz adminek .U niego luz blues.

  Polubienie

 135. Chociaż są tacy co próbują węzusia opluwać ale muszę im powiedzieć i niech zapamiętają dobrze.
  WĘŻUS JEST POD SPECJALNĄ OCHRONĄ ADMINKA .

  ADMINEK KIBTA MNIE W STODOLE NIE ZAMKNĘŁA .BYLIŚMY NA WYCIECZCE NA RIVIERZE TURECKIEJ . PO NOWYM ROKU ZALICZYMY JESZCZE DOMINIKANĘ.

  Polubienie

 136. ssssssssssss
  Łał wężyk podróżniczek. Temu to się powodzi. Wycieczki, luz pas i balangi na riwierach. Wężyk a na targu niewolnic w Istambule byłeś, zakupy zrobiłeś?

  grzanek z tymi potokami to różnie bywa.
  Pływałem w takim nieco większym potoku latem w górach Vermont.
  Prawdziwa rozkosz.
  Z kolei mój syn, mors, który w przeręblu bije rekordy czasowe i nikt z miejscowych nie wytrzyma tyle co on, bywa latem w tatrach i ostatnio opowiadał mi o tym, że przechodził przez taki właśnie potok o jakim wspominasz i mówił, że –woda w nim była taka zimna, że ledwie dało się utrzymać na nogach. Bierze się to chyba stąd, że w jeziorze woda jest stojąca a w potoku silny strumień znacznie bardziej ochładza ciało.

  Polubienie

 137. W sumie to już miałem wtedy tę kamerkę, mogłem nagrać :/ Widać musiałem się zlęknąć (niczym wonszyk emerytowanych trepów), że mi ją woda zabierze. No nic, może coś nagram w przyszłe wakacje 😉

  Polubienie

 138. Ad Maksa

  ,,Myśleć trzeba. Myśleć!”

  ,,… Przecież to jasne: nie po to Stany Zjednoczone wycofują się z Układu o całkowitej likwidacji pocisków rakietowych pośredniego zasięgu, żeby sobie je następnie stawiać przed Białym Domem. Nie ma wątpliwości, że naturalnym terenem rozlokowania amerykańskiej broni jądrowej na pociskach o zasięgu do 5.500 km – są Polska, Rumunia i Kraje Bałtyckie…”

  Lej po bombie zamiast Słupska. Rosja nas straszy

  https://gp24.pl/lej-po-bombie-zamiast-slupska-rosja-nas-straszy/ar/4359009

  Panie Maksio, czemu ruskie, nuklearne jąderka, mają być wycelowane w Polskę i inne republiki bananowe, a nie w takie GLOBALNE CENTRALE (NIE)RZĄDU jak:

  https://www.tvn24.pl/wiadomosci-ze-swiata,2/szklany-dom-nato-za-680-milionow-euro,155967.html

  https://pl.sputniknews.com/swiat/201606283275009-kwatera-nato-blyskawica-ss/

  Szmulowskie trinity, może w Strasburgu, Brukselce, albo Luksemburgu, sam diabeł jedyny wie, gdzie oni się (nie)rządzą?

  ,,… Oficjalną siedzibą Parlamentu Europejskiego jest Strasburg, ale większość prac legislacyjnych ma miejsce w Brukseli; mieszczą się tam komisje parlamentarne, biura poselskie oraz władze klubów. W Luksemburgu znajduje się sekretariat generalny, biblioteka i część zaplecza technicznego…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Parlament_Europejski

  Czy US-rajski pentagram, nie jest idealnym celem dla ruskich rakietek z jąderkami?

  Na całym świecie, zielone mundurki cały czas marnotrawią ciężko zapracowany pieniążek podatnika!

  Pentagon chciał zataić raport o GIGANTYCZNYM marnowaniu pieniędzy

  https://dziennik-polityczny.com/2016/12/07/pentagon-chcial-zataic-raport-o-gigantycznym-marnowaniu-pieniedzy/

  Myśleć trzeba, myśleć – Panie Maksio, tak tutaj napisali! Chi, chi, chi…

  https://chart.neon24.pl/post/146141,ruskie-wprawne

  Hejka!

  Polubienie

 139. I chyba tak to działa, stojąca woda ma czas się (choćby ciut) ogrzać, a w potoku panta rhei, jak pisze Pantadeo 😉

  Polubienie

 140. Miedwiediew: naszą reakcją na sankcje będzie zatrudnienie milion nowych urzędników i zobowiązanie Rosjan do życia w granicach ich możliwości.
  Miedwiediew jest pewien, że sankcje nie są takie straszne, ponieważ istnieją środki, które pomogą Rosji wyjść z kryzysu.
  Premier jest przekonany, że gospodarka nie rozwija się wystarczająco w Rosji. Problem polega na tym, że brakuje nam urzędników państwowych. Teraz jest ich tylko 6 milionów, jeśli policzymy drobnych urzędników.
  Miedwiediew jest przekonany, że jeśli dołożymy jeszcze milion urzędników, wówczas państwo będzie działać wielokrotnie skuteczniej. Zwłaszcza, że ​​mówimy o urzędnikach, którzy zajmą się gospodarką cyfrową, to znaczy Rosja zrówna się tym samym z Europą.
  Oczywiście w praktyce nie będzie to nic wartego, ponieważ „modernizacja” Miedwiediewa kończy się czymś takim jak Rosnano, Skolkowo i inne podobne projekty. Propozycja Miedwiediewa, by zatrudnić milion urzędników, nie jest pozbawiona sensu, ponieważ prawdopodobnie chodzi o dzieci obecnych urzędników, którzy potrzebują pracy w państwie.
  https://zen.yandex.ru/media/narodnik/medvedev-nash-otvet-na-sankcii–naniat-million-novyh-chinovnikov-i-obiazat-rossiian-jit-po-sredstvam-5c05f8d1e2091403ffe444be

  Czyli jak widać wzorzec „Rodzina na swoim” staje się bardzo popularny w krajach Europy Wschodniej. Czekamy teraz na ruch Jarka. W ramach nowych sankcji(czy też kontrsankcji) nałożonych na Rosję, zachowując proporcję trzeba by zwiększyć liczbę polskich urzedników o jakieś 200 do 250 tys. Pytanie, czy wszyscy Pisowcy mają tyle dzieci(bardzo wątpliwe, ale rodziny bliższe i dalsze mają liczne), czy już wszystkie zdążyły obsiąść różne urzędy. Jest tyle możliwości kreowania różnych urzedów, np Polska Agencja do spraw wiary katolickiej itp.

  Polubienie

 141. W razie konfliktu USA –Rosja to ja bym się z Warszawy wyprowadził na prowincję, oczywiście nie do Radzikowa, Orzysza czy Szyman.
  Warto by było pomyśleć o jakiejś skromnej ziemiance pod lasem i zapasie soli, konserw, sucharów, zapałek. Warto też mieć siekierkę, łopatę, motykę, wędkę i haczyki, wnyki na zające, oszczep na dziki, trochę nasion fasoli, brukwi, owsa.

  Polubienie

 142. Wróciłem z biegania i taki świetny tekst mojego kochanego grzanusia ha ha ha . Grzanusiu musimy się u mnie na wiosnę na moim rancho spotkać .
  Adminku . A co to za problem wycieczka .Masz pieniążki to zwiedzasz świat .Chociaż no niestety ciągle jak zbawienia wzrostów oczekuje aby moje alty poszły w górę a tu codziennie doły i codziennie większy minus .Z drugiej strony wojskowi mają z tego powodu radość to niech się cieszą .
  Grzaneczek za to zdanie masz u mnie 50 pereł .Naprawdę są pyszne.
  Cytat grzanek
  „Widać musiałem się zlęknąć (niczym wonszyk emerytowanych trepów)”.
  Grzaneczku wężyk cię kocha”.

  Polubienie

 143. Adminek jaki konflikt USA – Rosja .Chłopie .W Rosji już są przygotowania pełną parą aby świętować Chanukę u nas podobnie. Bibi w maju w Moskwie czule przytulał się do Putina na 9 maja .Gdzie ty widzisz konflikt jak już niebawem Lazar będzie z Putinem świętował Chanukę. Wszystko to pic na wodę i fotomontaż.

  Polubienie

 144. Nawet się Przemexowi nie dziwię że on na blogu płaczę za Stalinem cóż Stalin miał jaja ale Stalin już nie vrati Przemexie.

  Polubienie

 145. Kłótnia idzie na całego o pierdoły i nic więcej .Na jaką cholerę tu żyd .Polak Polaka zje żywcem i żyd do niczego potrzebny.

  Cytat:

  nina
  4 grudnia 2018 o 07:47
  —————— DYSCYPLINA PARTYJNA !!!! zakaz samodzielnego myślenia , zakaz poszerzania horyzontów , wymiany myśli, wiedzy, wreszcie , ZAKAZ budzenia świadomości szerokopasmowej.
  NAJPIERW BUDUJE się DUCHA !! pózniej MATERIĘ. Ludzie muszą nasycić się wiedzą i prawdą , muszą !! przekonać swojego ducha !. Wolny duch buduje trwale ! materialny, świat w tym i POMNIK Generała Rozwadowskiego.
  Ps. lata całe poświęciłam na budowanie wolnego sławiańskiego ducha u ludzi, PO LATACH !! dopiero są efekty. Merytorycznie mogą wypowiadać się ludzie o ! zbudowanym wolnym duchu . Pan sam !! jeszcze dwa lata temu spał snem dobrego katolika- PAMIĘTAM ! Pana komentarze z nieodległej przeszłości, jakże już inne od dzisiejszych .
  Widzi Pan te tłumy u REBE RYDZYKA ?? przecież to są Polacy ! zamknięci w merytorycznym katolickim świecie , legitymujący żydoskie tańce ,żydoskiego nierządu. Buduj z nimi Pan pomnik polskiego Bohatera .
  ABY COŚ ROSŁO , należy przestrzeń w okół wyplewić !. Pan sadzi ! ja plewię !.
  https://stopsyjonizmowi.files.wordpress.com/2012/09/czynnik-nienormalny-c5bcydzi.pdf

  Polubienie

  Odpowiedz
  paziem
  4 grudnia 2018 o 12:09
  Z Panią, Pani nino rozmawia się jak ze ścianą, bo gdybym powiedział, że ze słowiańskim dębem, to bym zgrzeszył
  Myli Pani ducha z dyscypliną i potrzebą ładu i organizacji i dlatego marnotrawi Pani ducha

  Polubienie

  Odpowiedz
  paziem
  4 grudnia 2018 o 12:21
  Gdyby umiała Pani wyciągać racjonalne wnioski, to zrozumiała by Pani z czego wyniknął „sukces” Rydzyka: z połączenia zmanipulowanego ducha ze sprawną organizacją. A Pani pozostawać chce jedynie przy duchu słowiańskim bez organizacji.Kleska pewna.

  Polubienie

  paziem
  4 grudnia 2018 o 12:33
  Pani nie może „obraźać się” i pogardzać polskimi katolikami. Pani i my wszyscy musi ich wyrwać z żydowskiej pułapki o nazwie Radio Maryja. Jedynie lechickie przamawianie via you tube do 2-3 tysięcy Słowian nie wystarczy, zapewniam Panią.

  Polubienie

  nina
  4 grudnia 2018 o 13:34
  ———- całe życie pracuję z ludzmi ,znam ludzi i wiem co ich przekonuje. Zapewniam Pana ,że jestem mistrzem organizacji , mówię to bez fałszywej skromności :)). A jako,że jestem z katoli , wiem co przekona zaczadzony mózg. KŁAMSTWO ROZDEPTANE na chodniku pod ich stopami. Innej drogi NIE MA !.

  Polubienie

  Polubienie

 146. grzaneczku PAZIU chce tych ludzi uświadamiać i wyrywać od Rydzola .Z takimi ludżmi to mam do czynienia na co dzień i gwarantuję że PAZIU dostałby od każdego z nich bekhendem w gębę po sekundzie rozmowy .Na jakim świecie ten Paziu żyje .Oto jest pytanie grzaneczku.

  Polubienie

 147. Wężuś druhu, powiem krótko: jeśli paziem wierzy że tych ludzi przekona, to jest naiwny znany sosnowiecki posiadacz żółtych papierów 😉

  Polubienie

 148. Grzaneczku jeżeli paziu pisze takie pierdziszewa to znaczy ze odjechał całkowicie i nigdy z moherami nie miał styczności cóż ja akurat mam z nimi kontakt i wiem że jedynie można od nich dostać w mordę sekundę po tym jak mówią w Kościółku ” pokój nam wszystkim”.
  Człowiek przeżył tragedię śmierć żony może wydaje mu się że każdego można nawrócić .Nic z tych rzeczy nie mohery.

  paziem
  4 grudnia 2018 o 12:33
  Pani nie może „obraźać się” i pogardzać polskimi katolikami. Pani i my wszyscy musi ich wyrwać z żydowskiej pułapki o nazwie Radio Maryja. Jedynie lechickie przamawianie via you tube do 2-3 tysięcy Słowian nie wystarczy, zapewniam Panią.

  Polubienie

 149. Swoją droga uważam że lepsze you tube ze słuchaczami w granicach 3 tysięcy niż ich portal z dwudziestoma komentatorami którzy i tak muszą uważać aby pisać na temat inaczej out.

  Polubienie

 150. sssssssssssss 3 tyś. na You Tube……
  to zależy od tematu. Jak o kościele to:
  Co chrześcijaństwo dało Polsce? Historia Bez Cenzury.
  526 087 wyświetleń

  22 TYS. polubienie

  930 negatywne
  sprawdź jak nie wierzysz

  Istniejemy trochę dłużej niż od roku 966
  866 681 wyświetleń

  22 TYS.

  1,4 TYS.

  Polubienie

 151. Umiejętnie korzystając z YT można mieć każdorazowo po pół miliona słuchaczy. Ale trzeba umieć dobierać tematy i odpowiednio je prezentować.
  Teraz na czasie, jak by tak pojechać o pedofili w kościele, kasie, sposobach bałamucenia i ogłupiania ludzi, albo choćby o radio Maryja, to można by mieć oglądalność na poziomie filmu Kler, kilka milionów wejść.
  Ale mnie to nie interesuje, a inni nie potrafią posługiwać się kamerą i edycją materiału video.
  Grzanek mam nadzieję, że jak coś sfilmujesz swoim aparatem to będzie to z napisami, gdzie było filmowane i z tytułem np. ,,Grzanek i górskie szczyty”.

  Polubienie

 152. Grzaneczku mnie to trochę dziwi bo jeszcze nie tak dawno Kosiur lajkował co chwilę ninę i były co chwilę pochwały w jej kierunku zwłaszcza gdy pisała wydumane pierdziszewa słowiańskie.

  Adm .
  Rekordzista w temacie krypto 1mln słuchaczy.

  Polubienie

 153. Ponoć w USA facet lekką rączką zarobił milion dolarów na broszurce pt. ,,Jak zostać milionerem” sprzedał tą broszurkę dla kilku milionów frajerów i zgarnął z tej sprzedaży milion na czysto.
  Tak mi chodzi po głowie zrobić to samo pod hasłem ,,One dolar book”(książka za jednego dolara) tłumacząc na angielski i swoje trzy podręczniki i Miecz króla Jana oczywiście sprzedając w formie plików PDF albo nawet jako audiobooki.
  Angielskim posługują się nie tylko Anglicy, bo i Australia i Nowa Zelandia i USA i częściowo Kanada.
  Także dolary leżą na drodze i rosną na drzewach, trzeba je jedynie ….
  Na filmach na YT też można zarabiać bo jest tam opcja na reklamy, wystarczy tylko to zgłosić i robić takie filmy które mają oglądalność w setkach tysięcy odsłon.

  grzanek ma szanse..
  a wąż podwójne

  Polubienie

 154. Europoseł Mirosław Piotrowski z Lublina, który do PE dostał się z list Prawa i Sprawiedliwości, zakłada własną partię. Do warszawskiego Sądu Okręgowego trafił już wniosek o rejestrację „Ruchu Prawdziwa Europa”. Podstawą programową nowego ugrupowania są założenia inicjatywy „Europa Christi” – poinformował polityk. Jak dodał, szczegółowych informacji udzieli po wpisaniu „Ruchu PE” do rejestru partii politycznych.

  – To może być element gry politycznej i próba wywarcia presji na Prawo i Sprawiedliwość w kontekście przyszłorocznych eurowyborów. Jeśli osoby związane z Radiem Maryja i Telewizją Trwam nie dostaną dobrych pozycji na naszych listach, może pojawić się „groźba” startu pod własnym szyldem, z poparciem mediów o. Tadeusza Rydzyka – mówi „Dziennikowi Wschodniemu” jeden z lubelskich działaczy partii rządzącej.

  Przyszedł rozkaz od rabinów z Nowego Jorku i katodebile muszą mu się podporządkować.
  Na konto tzw. ojca dyrektora zapewne wpłynęła odpowiednia kwota, żeby sprawie nadać szybki bieg. Przykro patrzeć jak słowiański naród polski rozgrywany jest przez wrogie mu siły. Szalony Antoni zdementował tę wiadomość ale podobno informacja nie zdementowana nie jest informacją prawdziwą.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s