Policja we Francji zaczyna się solidaryzować z manifestującymi?


Jak pamiętam z roku 1968 w Polsce i Francji, a z lat 1971-72 w Berkeley, USA, „rewolucje studenckie” ograniczały się do studenterii – której wtedy ja byłem przykładem. We Francji obecnie – jak widać na filmikach – „żółte kamizelki” to tzw. „przeciętni Francuzi” zbuntowani przeciw podwyżkom cen – trochę tak jak w Polsce, po podwyżkach cen na żywność w grudniu 1970.

Ciekawym, co z tego wyjdzie, nic nie programuję, ale przypominam, że francuski publicysta Maurice Joly w „Dialogu w piekle między Monteskiuszem a Makiawelem” z roku 1864, smutnie zauważa coś takiego: „Z tych (kolejnych w latach 1796, 1830 i 1948) rewolucji się wyłania zimne, burżuazyjne społeczeństwo, które wzięło starożytną społeczność żydowską za swój model”.

Reklamy

76 uwag do wpisu “Policja we Francji zaczyna się solidaryzować z manifestującymi?

 1. Lechu pewnie już w Paryżu a może już go zamknęli we francuskim odpowiedniku Arłamowie .Francuzi tez nie są zbyt rozgarnięci to na taki myk się nabiorą w dodatku Lechu pochodzi od cesarza Walensa a to zobowiązuje hi hi hi
  ssssssssssssss

  Polubienie

 2. Boże mój ależ wężyk wasz chciał by mieć tyle odwagi co nasz Lechu.To jest dopiero z jajami sam jeden rozpizdził system komunistyczny wygrywał w totka co tydzień . Czemu stwórca nie dał mi takiej odwagi ?
  Co za pech !!!!!!!!!
  sssssssssssssssssss

  Polubienie

 3. Ad Marka

  Panie doktor, czy pan kojarzysz takie SYMBOLICZNE fakty?

  Moloch, Molech lub Molekh

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Moloch

  Miasta wielkie jak państwa.

  https://www.rp.pl/artykul/78919-Miasta-wielkie-jak-panstwa.html

  Miasto moloch; przerażające wizje kopalń i fabryk

  https://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/914/miasto-moloch-przerazajace-wizje-kopaln-i-fabryk/

  ŻYDOWSKIE MÓZGI ZARAŻONE SYFILISEM, ZAWSZE MAJĄ ,,WSPANIAŁE POMYSŁY” I WSZYSTKICH BEZ WYJĄKU, WCIĄGAJĄ W TO SWOJE GLOBALISTYCZNE SZALEŃSTWO.

  Chore molochy

  https://www.tygodnikprzeglad.pl/chore-molochy/

  TYLKO ŚLEPCY NIE ZAUWAŻAJĄ, ŻE W WIELKI MIASTACH ZNOWU SIĘ STAWIA POMNICZKI SZMULOWSKIEMU, BYSIOWI.

  Dziewczynka kontra byk z Wall Street. Czy ta ulica jest za mała dla nich dwojga?

  http://wyborcza.pl/7,112588,21636258,dziewczynka-kontra-byk-z-wall-street-czy-ta-ulica-jest-za-mala.html

  BOG-ACTWO (byk) I U-BÓSTWO (niedźwiedź) POSTAWIONE WE FRANKFURCIE NAD MENEM.

  https://pl.depositphotos.com/170532944/stock-photo-bull-statue-at-the-frankfurt.html

  Burżuazyjne społeczeństwo – po naszemu MIESZCZAŃSTWO, czyli PASO-ŻYDY zamieszkujący MIASTA. Obecnie wszystko jest totalnie wymieszane, (chaos) ponieważ szmul dobrze wie, że najlepszą kryjówką dla niego są MIEJSKIE TŁUMY.

  CZY PAN DOKTOREK ZNA HISTORIĘ PEWNEGO SZMULA, KTÓRY SIĘ ZWAŁ NIMROD? BYŁ TAKIM SAMYM ,,ŁOWCZYM JELENI I BARANÓW”, (czytaj GŁUPCÓW) JAK PÓŹNIEJSZY CZERWONY EZAW, ZWANY DLA ZMYŁKI E-DOMEM.

  Bez pozdrowień

  Polubienie

 4. Wonżyk trzeba być twardym a nie miękkim 😉 Zaciśnij ząbki jadowe i przetrzymaj. Zresztą tylu cię ostrzegało przed zabawą w koszerne rozrywki zwane sssssspekulacją 🙂 Zrozum wężu, że oni mają taki insider trading jaki zapoczątkował jeszcze Nathan Mayer Rothschild przed bitwą pod Waterloo. Z nimi nie wygrasz, nie na ich zasadach. Lepiej zajmij się uczciwą robotą jak ci Panthadeo sugerował: zainwestuj w truskwie albo inne uprawy i po jakimś czasie, zakładając że włożysz w to dostatecznie wiele wysiłku, powinno zwrócić się z nawiązką.
  Kilkunasto (czy -dziesięcio) procentowe stopy zwrotu z inwestycji to tylko w pejsatych bajkach w tel-avizji, względnie w hermetycznym półświatku koszernych spekulantów z Wall St. 😉

  Polubienie

 5. Grzanuniu muszę być twardy ale w tej chwili mam wtopę w wysokości 25K czyli nie tak mało jeszcze czekam licząc na wzrosty ale jak do lutego nie pójdzie High to wypłacam.

  Polubienie

 6. @ sssssssssss

  Jak nie przestaniesz i to żwawo reklamować koszernych zarobków lizodupirco, to ja się wezmę za Ciebie.

  Polubienie

 7. Ty to się możesz emerycie wziążć ale za siebie bo jak się wezmę się za ciebie w końcu na poważnie i twoje już setne grożby pod moim adresem to z emeryta Żeliwo zostanie szeregowy Żeliwo.

  Polubienie

 8. Adminku kolejne grożby pod moim adresem na portalu i adminku liczę teraz w końcu na ban dla tego emeryta bo sam adminku tutaj podawałeś co prawnie za to grozi.

  Polubienie

 9. Żeliwko – Żeliwko wygraża i grozi wygraża i grozi a wężuś się do niego uśmiecha i macha ogonkiem mówiąc Zeliwko wyluzuj nie bądż taki mruk jak stop żelaza z węglem bo po co być mrukiem .Lepiej być szwejkiem albo węzusiem.

  Polubienie

 10. Żeliwko ugania się za węzusiem .Grzanku pomożesz ? Jeszcze jak dojdzie ta Bessett czy jak jej tam było z francuskim z tłumacza z google to już po mnie.
  sssssssssss

  Polubienie

 11. @ sssssssssss
  Nikt Ciebie lizodupco i nędzny kapusiu nie zastrasza. Widać, że z głową u Ciebie nie tak, jak nie odróżniasz zwracana uwagi od jakiegoś zastraszania i przestań mi tu pierd–ić. Ko

  Polubienie

 12. Nie no szacunek wonsz, pierwszy raz widzę, żebyś się postawił APAczom 🙂 Brawa dla węża kabaretowego już nie lękliwego 😉

  Polubienie

 13. Rozróżniam marszałku polny a to zdanie i ten krótki fragment jest zastraszaniem .Cytat:
  ” to ja się wezmę za Ciebie.”. Marszałku uważaj co piszesz bo to już moje ostatnie ostrzeżenie przed konsekwencjami o których pisał już ci tutaj wiele razy adminek.
  Po drugie .To nie jest twój portal a adminek nie zgłaszał żadnych pretensji wobec mnie jak również nie podaję tu żadnych reklam krypto jeżeli marszałku polny twierdzisz że podaję to pokaż mi gdzie zamieszczam tu linki referencyjne na których zarabiam np do kopalni bitcoina itp . Jeżeli nie przedstawisz uznam ze po prostu marszałku polny kłamiesz.
  W drogę ci nie wchodzę a ty ciągle mnie się czepiasz .Na twoje bluzganie w stosunku do twojej osoby jestem odporny.
  A więc uważaj co piszesz marszałku polny internetowy .Adminek już ci zwracał uwagę w tym temacie cytował odpowiednie prawo a ty dalej swoje.
  Gdy masz nerwy weż relanium albo jak nie masz recepty to kup sobie jutro z poniedziałku nervosol i nie szalej z nudów ewentualnie oddychaj przeponą jak cię biorą nerwy marszałku.
  PS ADMINEK POTWIERDZI ŻE Z MOJEJ STRONY NIE BYŁO ŻADNYCH REKLAM KRYPTO W PRZECIWNYM RAZIE JAK PISAŁEM NIECH POKAŻE MOJE LINKI KTÓRE TU ZAMIESZCZAŁEM I NA KTÓRYM PRÓBOWAŁEM ZAROBIĆ.

  PS Grzaneczku adminku od jutra do stycznia mnie nie będzie ale wracam w styczniu z nowymi siłami.
  ssssssssssssssssssss

  Polubienie

 14. Grzaneczku ja to od początku traktowałem jako dobrą zabawę ale co za dużo to i świnia nie lubi i czy to moja wina że paru emerytów ma nerwy i zero poczucia humoru.
  Pozdrawiam jeszcze raz grzaneczka.

  grzanek 9 grudnia 2018 o 5:40 PM
  Nie no szacunek wonsz, pierwszy raz widzę, żebyś się postawił APAczom 🙂 Brawa dla węża kabaretowego już nie lękliwego

  Polubienie

 15. @ sssssssssss

  Z WPS wyleciałeś na zbyty pysk wykopany przez tamtejszego Admina.
  Tutejszemu Adminowi też wchodziłeś na głowę, ale odkąd Przemex wprowadził dla Ciebie limit, to i tu teraz nieco na dupie przysiadłeś.
  Nasz Admin powinien dobrą wódkę postawić Przemkowi.

  Polubienie

 16. Zeliwiuniu ja z chęcią tobie postawię setkę i jeszcze kilo pasztetowej kupie takiej dobrej bo ogólnie fajny zgredzik z ciebie Żeliwko internetowa.

  Polubienie

 17. No to już teraz podszywają się pod węża ale ja wiem skąd ten atak .Rozsierdziło ich że wkleiłem zacytowałem KAZA który polemizował z Andrjuszką .To ich doprowadziło do szewskiej pasji.

  Polubienie

 18. Zeliwiuniu przecież wy też wylecieliście z WPS na kopach to gdzie macie problem ? Zeliwiuniu masz problem napisz do redakcji np przyjaciółka , pani domu , Tina itp.
  sssssssssssssssssss

  Polubienie

 19. Zeliwiuniu ja z chęcią tobie postawię setkę i jeszcze kilo kaszanki gryczanej kupie takiej dobrej bo ogólnie fajny zgredzik z ciebie Żeliwko .

  Grzanuś zakołowałeś coś na weselu , to dawaj i polewoj .

  Polubienie

 20. Adminku podszywają się pod mój nick także nie zwracaj uwagi .Fajna zabawa z nimi jest.

  Ja teraz zrozumiałem , jak Ciebie kochaniuńki denerwowałem.

  Polubienie

 21. Grzanek widzę że też podpadłeś wojakom .Lekko teraz nie będziesz miał.U Pzremexa będą na ciebie nadawać zgredziki.

  Polubienie

 22. No to już teraz podszywają się pod węża ale ja wiem skąd ten atak .Rozsierdziło ich że wkleiłem zacytowałem KAZA który polemizował z Andrjuszką .To ich doprowadziło do szewskiej pasji.

  Chłopaki , ale KAZ też dwukrotnie dał mi nieźle popalić po jajach gorącym łańcuchem . Bo robiłem sobie jaja z niego . Ssssssss

  Polubienie

 23. sssssssssss 9 grudnia 2018 o 6:15 PM
  Grzanek widzę że też podpadłeś wojakom .Lekko teraz nie będziesz miał.U Pzremexa będą na ciebie nadawać zgredziki.

  Pewnie nasz muzykant jeszcze skacowany i poszedł spać . Sssssss

  Polubienie

 24. Możecie się dziwić, jak Polacy są gotowi do padania na kolana przed Stanami Zjednoczonymi, rozkoszować się prymitywną nienawiścią do Rosji i jednocześnie zakładać, że działają „rycersko”. Jeśli jednak dosłownie rozumiemy to „rycerstwo”, to Polska utknęła w rozwoju na pozimomie średniowiecza, dlatego myśli kategoriami nieprzyzwoitymi.

  Tak więc polski generał Roman Polko, który widzi w Rosji groźbę pojawienia się „nowego sowieckiego imperium” i wrecz żąda amerykańskich baz w Polsce, wydał ostatnio oświadczenie, po raz kolejny komentując incydent w Cieśninie Kerczeńskiej:

  „Zwróćcie uwagę: po incydencie w Morzu Azowskim Rosja nazwała agresorem Ukrainę, a teraz oskarża Stany Zjednoczone. Widzimy, co robi Putin i w stosunku do barbarzyńcy musimy zachować się po rycersku. ”

  Nie, Polaku Polko, Rosja nie nazwała Ukrainy agresorem, to zbyt szumne słowo. Prowokator, który został przejęty przez zagranicznego mocodawcę zza oceanu jest bardziej odpowiednią definicją dla ukraińskich władz w tej sytuacji. A Polacy, którzy wszystko co robią, to trzymają się Wujka Sama, są dokładnie tacy sami jak Ukraińcy, nie wiedzą, jak być niezależnym i niepodległym ale są drobnymi chuliganami działającymi zza roga.
  https://zen.yandex.ru/media/newworld/polskii-general-vozvysilsia-nad-russkim-varvarom-5c0c052a7d8bd600aa7ab72c?&from=feed
  i komentarze

  Jakim generałem jest on, jeśli na jego ziemi zarządza obca armia i raduje się tym. Amerikosy całą dywizję w Polsce lokują, a tacy generałowie będą w ich koszarach ordynansami.

  W Polsce nie ma już rycerzy, nie ma już Polski, po tym, jak wpuścili Stany na swoją ziemię, a Polacy już nie mają ojczyzny! Wojskowy to człowiek, który złożył przysięgę, tylko komu. Wszyscy, którzy teraz wchodzą w dupę Trumpowi wkrótce zaczną pełzać do Rosji.

  I czy warto zwracać uwagę na tego głupka? Małe pieski są zawsze chłaśliwe.

  Polubienie

 25. Podszywacze to ludzie bez honoru.
  Pozdrówki wążyk, jeśli naprawdę już czmychasz do krościenka to na zaś Zdrowych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku od grzanusia przyjacielu 🙂

  Polubienie

 26. Ale Grzanuś jakich świąt , czy tych , podczas których palisz menorę , jak mi kiedyś pisałeś ?

  Grzanuś daj mi namiary na tego egzorcystę , który ci pomógł , może i mi coś zaradzi . Sssssss

  Polubienie

 27. Grzaneczku drogi nominuję na karambę 2018 roku tego portalu marszałka polnego Don Zeliwio który pojawia się znienacka na tym portalu i znika .No typowa karamba Don Pedro Żeliwio
  ssssssssssss.

  Polubienie

 28. Grzaneczku jutro już nie będę mógł tego pytania zadać ale co myślisz tak szczerze o tym Paryżu .Może to być taka kostka domina na inne kraje .Pewnie pamiętasz podobne zamieszki w Rumunii z rok temu ale jakoś szybko one wygasły.

  Polubienie

 29. Dziękuje za życzenia grzaneczku .Świąt to ja nie obchodzę już od wielu lat a za życzenia noworoczne bardzo dziękuję i odwzajemniam życzenia.
  Może byśmy się kiedyś spotkali w Krościenku.Popijemy trochę pogadamy z lokum nie ma problemu .W sumie nie za bardzo jakoś mi podchodzi Zakopane i nie chodzi o ceny chociaż z Krościenka już tam blisko. W Krościenku bardziej spokojnie bez tłumów.

  rzanek 9 grudnia 2018 o 6:34 PM
  Podszywacze to ludzie bez honoru.
  Pozdrówki wążyk, jeśli naprawdę już czmychasz do krościenka to na zaś Zdrowych Świąt i wszystkiego najlepszego w Nowym Roku od grzanusia przyjacielu

  Polubienie

 30. grzanek 9 grudnia 2018 o 6:51 PM
  Podszywaczu życzę ci aby zła wola, z którą tutaj przychodzisz wobec wężyka mnie czy Adminka, wróciła do ciebie zwielokrotniona 😉
  Gdybym mógł cię teraz zobaczyć to posłałbym ci https://pl.wikipedia.org/wiki/Z%C5%82e_oko

  BYŁO NIE WSADZAĆ NOSA W NIE SWOJE SPRAWY KOLEGO, JAK TO ZWYKLE WSZĘDZIE ROBISZ, A TERAZ STRASZYSZ DRUGIEGO WĘŻA JAKIMIŚ SIŁAMI, CO TY JAKIŚ SZAMAN, CZY CO INNEGO ?
  Panie muzykancie na szczytach gór popraw się.

  Polubienie

 31. sssssssssss 9 grudnia 2018 o 7:01 PM
  Grzaneczku jutro już nie będę mógł tego pytania zadać ale co myślisz tak szczerze o tym Paryżu .Może to być taka kostka domina na inne kraje .Pewnie pamiętasz podobne zamieszki w Rumunii z rok temu ale jakoś szybko one wygasły.

  NIEDŁUGO PÓJDZIESZ POD ROZKAZY GEN. POLKO I NA FRONT UKRAIŃSKI MARSZ. MUZYKANTA TEŻ TO CZEKA, CHYBA ŻE CZMYCHNIE DO ORKIESTRY WOJSKOWEJ.

  Polubienie

 32. Grzaneczku u góry podróba ale zabawna.Gen.Polko fajny jest .Lubię go
  sssssssssss a po drugie oni już mają jakiegoś zajoba z tym frontem ukraińskim ha ha ha jajcarze nudziarze emeryci.

  Polubienie

 33. NIEDŁUGO PÓJDZIESZ POD ROZKAZY GEN. POLKO I NA FRONT UKRAIŃSKI MARSZ. MUZYKANTA TEŻ TO CZEKA, CHYBA ŻE CZMYCHNIE DO ORKIESTRY WOJSKOWEJ.

  Koniec opierdalania się i puszczania bąków po kątach. Obowiązek wobec Ojczyzny musicie spełnić. W końcu przecież Was wykształciła, szczepiła i żywiła do tej pory, a zatem do woja MARSZ!

  Polubienie

 34. Ty WONSZ możesz jeszcze tyłek uratować, wystarczy, że czmychniesz z Odrę niedorajdami się opiekować, to co potrafisz najbardziej.

  Polubienie

 35. Węzu podróbo nędzna ale ja przecież w Niemczech w cukierni robił ja sprzedawał pyszne ciastka szarlotkę , sernik , bułeczki , Brot ja niemieckiego tyłka na oczy nie widział hi hi hi ssssssss

  widzę podróbko żeś jeszcze relanium wodą nie popił hi hi hi
  sssssssssssss

  Polubienie

 36. I może kolego podróbo węża jak ci relanium na nerwy nie pomaga to może ta pioseneczka ukoi twoje nerwy hi hi hi
  ssssssssssssssss

  Polubienie

 37. Na koniec moja rada dla marszałków polnych internetowych zamiast się denerwować oprócz tego co radzi profesor można tez pośpiewać przy goleniu maszynką GILLETTE i życie będzie piękniejsze .No to zaczynamy marszałkowie polni.
  Piękna piosenka.

  Polubienie

 38. Jak długo Francja będzie tkwić w okowach tego „studenckiego” USROJU (nie ustroju) tak długo będzie wstrząsana takiego typu żółtokamizelkowatymi zadymami. Już nawet rząd Vichy nie wyglądał tak źle jak ta kawiarniano – studencka pożal się boże „republika”. No ale to lepiej dla Niemców, bo wykrusza się kolejny (po UK) udziałowiec w Zjednoczonej Pod Pruskim Berłem Europie.

  Polubienie

 39. Obecnie we Francji zaistniała idealna sytuacja do przewrotu pałacowego.
  Kilku ambitnych kaprali policji i po Macronie.
  Ale widocznie tam same tępe pałkarze, a ,,kaprala” Napoleona bis brak.

  Polubienie

 40. 50 LAT MINĘŁO JAK JEDEN DZIEŃ! CZERWONE SOCJALISTYCZNE ZAPRZAŃCE – APRÈS NOUS LE DÉLUGE!

  Maj 1968 w Paryżu

  http://www.990px.pl/index.php/2013/05/13/maj-1968-w-paryzu/

  Dzieci przejadły swoją rewolucję

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1523779,1,syte-pokolenie-buntu-1968-r.read

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Baby_boomers&prev=search

  https://zapytaj.onet.pl/Category/036,002/2,22903891,Co_to_znaczy_039039Po_nas_chocby_potop039039_.html

  DZIECI SOCJALISTYCZNE ,,ŚMIECI” – ŚMIERDZĄCE KWIATUSZKI, KTÓRYM Z ÓWCZESNEGO ,,DOBROBYTU” W D… SIĘ POPRZEWRACAŁO?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ruch_hippisowski

  Dzieci kwiaty PRL-u. Co robią wyśmiewani i ścigani przez milicję pierwsi polscy hipisi?

  https://poranny.pl/dzieci-kwiaty-prlu-co-robia-wysmiewani-i-scigani-przez-milicje-pierwsi-polscy-hipisi/ar/9444417

  HISTORIA TABLETKI SZCZĘŚCIA.

  Anioły piekieł i hipisi nocy. Ruch hipisowski

  http://www.konflikty.pl/historia/publicystyka-i-wywiady/anioly-piekiel-i-hipisi-nocy-ruch-hipisowski/

  Hej!

  Polubienie

 41. Adm chciałby tu przy pomocy trzech kaprali obalić rządy żydowskie.Nie tak szybko.Adm się wydaje że jak żydowska władza dostanie lekkiej sraczki to musi upaść.Nic bardziej mylnego.
  Zapraszam na film jak prezydent Duda będzie świętował już niebawem Chanukę.Potem oglądajcie podobne uroczystości w Moskwie i nie zamieniajcie się w Dyzio marzycieli.

  Polubienie

 42. Według informacji jakie podane są w internecie jeżeli ktoś na facebooku czy innych mediach społecznościowych obrażał zmarłą posłankę Szczypińską może mieć niebawem bardzo poważne problemy.Wszystkie takie głosy są namierzane.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s