Nowa Partia


Na Nowy Rok?

Czemu nie.

Każdy orze jak może. Jeden lepiej drugi gorzej.

Federacja dla..?. – Czyli słów kilka o partii M. Jakubiaka

Marek Jakubiak zakłada własną partię, choć jeszcze niedawno deklarował, że tego nie uczyni. Komentarzy do tego kroku jest wiele i są w różnych tonach: Od bezgranicznego poparcia po wściekłą krytykę. Ja też pozwolę sobie wyrazić swoją opinię.

Chyba najlepszy jak do tej pory komentarz – prawie że „w punkt” – na temat „Federacji” i jej założyciela, zwłaszcza kontekście najnowszych rewelacji z jego życiorysu, wygłosił Zbigniew Nowak (znany z „Raportu Nowaka”). Pozwolę sobie zacytować w całości:

Niebezpieczna demencja posła Jakubiaka.

Panie Jakubiak.. Być w PZPR to żaden grzech… jeżeli nie robiło się w tamtym czasie brzydkich rzeczy. W Pana przypadku mamy do czynienia z hipokryzja i niebezpiecznym przypadkiem sprzedajnosci politycznej… a teraz jeszcze z kłamcą i „demencją polityczną”. To są najgorsze cechy polityka. Pan aspiruje do agregecji do 5 % elektoratu bynajmniej nie po to by faktycznie taki sukces uzyskać, tylko dlatego aby pokazać PiS swoje „zaplecze polityczne” i tym samym kupić sobie miejsce na PiS owskej liście wyborczej do jakiś wyborów. Stary numer Kaczyńskiego. Dziel i rządz. Tak samo robią niektóre sieroty po Lepperze. I jest jeszcze jeden efekt. Jak takie byty polityczne wyrwią innym parę głosów to ci inni nie przekroczą progu wyborczego. I premie skasuje PiS. Wg mnie podjął się roli wspierania syjonistycznego PiSu.

Mądre, choć brutalne słowa. Można przecież mieć poważne zarzuty wobec już istniejących formacji. Można wytykać korwinistom i „oficjalnym narodowcom” od Winnickiego chwiejność, oportunizm, wodzostwo i wiele, wiele innych błędów. Narodowemu Frontowi Polski można natomiast zarzucić zbytni radykalizm i wynikające z niego zbyt powolne tempo rozwoju. Natomiast są to inicjatywy, które już udowodniły swoją prawdziwą antysystemowość. A ponadto są to inicjatywy gotowe do wspólnego startu w wyborach w myśl zasady „Jeśli mamy się podzielić to lepiej po wejściu do Sejmu niż przed wyborami”. A partia Jakubiaka? Jedna wielka enigma – podobnie jak w 2015r. Kukiz’15.

Federacja dla Rzeczpospolitej ma niewątpliwie swoje atuty: rozpoznawalnego i bogatego założyciela, dobry PR i rozmach towarzyszący nierozłącznie większości nowopowstających ugrupowań. Ma też coś czego nie udało się wypracować wcześniejszym inicjatywom zjednoczeniowym (choć NFP próbował!): zdecentralizowany charakter i strukturę. Na minus trzeba jednak zapisać, że lider ten jest niewiarygodny (częste zmiany planów, kontrowersyjne głosowania w Sejmie, wspomniana przez Nowaka „demencja polityczna”), a rozmach towarzyszący formowaniu się FdR nie jest napędzany przez realne aktywizowanie się społeczeństwa, a przez przygarnianie małych krzykliwych grupek i osób od lat krążących na peryferiach polityki, które dorobiły się już niezbyt sympatycznego miana „odpadów”.

Oczywiście można, a nawet należy mieć nadzieję, że w skład Federacji dla Rzeczpospolitej wejdą – podobnie jak wcześniej do K’15 – młode ideowe osoby, studenci, przedsiębiorcy, itp., którzy wcześniej nie działalni w żadnej partii i którzy w ten sposób wejdą do polityki w ogóle, a po doświadczeniu na własnej skórze jak wygląda działalnośc tego typu formacji nie zrażą się tą polityką w ogóle tylko zaczną szukać alternatyw. Podobnie należy mieć na uwadze jak trudne jest – nie tylko, choć zwłaszcza w dzisiejszych czasach – założenie autentycznej ideowo, a jednocześnie liczącej się siły politycznej. Pamiętajmy, że Samoobrona zanim weszła do Sejmu funkcjonowała 10 lat na marginesie. Miejmy na uwadze, że nie każdy ma czas i pieniądze na „syzyfowe prace” albo ochotę na wieloletnie funkcjonowanie wśród „przegrywów”, zwłaszcza gdy sam żyje od pierwszego do pierwszego.

Biorąc to wszystko pod uwagę należy stwierdzić, iż nawet jeśli przewidywania Pana Nowaka są trafne (a prawdopodobnie niestety są, choć bardzo chciałbym się mylić), „Federacja” nie musi koniecznie być złem wcielonym. Ma pewne szanse odegrać pozytywną rolę na naszej scenie politycznej, tym bardziej, że przeprowadzane przez Pana Jakubiaka ankiety wykazują już teraz sprzeczności jego deklarowanych poglądów z poglądami szeregowych członków. Np. 76% z nich opowiada się za wystąpieniem z Unii Europejskiej czego M. Jakubiak nie chce.

Mateusz Mielnik z Neon 24

=========================

Na prawicy mamy do czynienia ze stajnią pełną ogierów. To są sami liderzy. Samce alfa. Ciężko jest mówić o tym, że da się ich przy jednym stole posadzić i uznać, że jeden jest najważniejszy, a inni mniej ważni.

1. Marek Jakubiak. Piwowar, przedsiębiorca i rotmistrz królewskiej husarskiej chorągwi.

2. Janusz Korwin-Mikke. To z Instagrama. Caption: “Ciekawe, czy nadawałbym się jeszcze na komandosa?!” Odpowiadamy: a jakże!

3. Konrad Berkowicz. “Po polowaniu na rekiny maraton wyborczy to będzie kaszka z mlekiem…”. Konrad, dla takiego ogiera każda rzuciłaby się w rwącą toń pełną ludojadów.

4. Piotr Liroy Marzec. Lew alfa odpoczywa wśród stada.

5. Jacek Wilk. Tak, to ten od dowcipów o gwałcie. Poseł, adwokat, śmieszek, ale przede wszystkim chłopak z gitarą. Też byście chciały, żeby ten ogier zagrał pod waszym oknem.

6. Jakub Kulesza. He wants YOU for koło poselskie Wolność i Skuteczni.

7. Robert Winnicki. Marsowa mina, czujny wzrok. Oto prezes Ruchu Narodowego w walce o umundurowanie dusz.

8. Krzysztof Bosak. A wraz z nim jego zastępca: niegdyś tancerz, dzisiaj snajper, na zawsze samiec alfa. Kiedy on czuwa, miasto może spać spokojnie.

9. I na koniec portret zbiorowy. Janusz Korwin-Mikke i Konrad Berkowicz. Tutaj już nie trzeba słów.

To jest ASZdziennik, ale wszystkie zdjęcia są prawdziwe, podobnie jak wypowiedź Marka Jakubiaka.

 

Reklamy

67 uwag do wpisu “Nowa Partia

 1. O w mordę jeża, tylko tam węża brak. Wąż w Krościeńku, ale jak się tylko pokarze, jak wróci to….
  No lepiej nie mówić.
  Ale ja adm, to jestem za… też chcę mieć taką zbroję, szable i miecze a nawet buławę hetmańską i takie karabiny dwa karabiny maszynowe.
  Jakby ktoś chciał ze mną w mojej drużynie i pod moją komendą, to zapraszam
  tworzymy drużynę ADM
  …..nie mylić z drużyną APA

  Polubienie

 2. Grzanek to jest jednak gość .Laptonik w rękę i sobie z Waldziem pojajcarzyłem.W sumie to wiedziałem że on tak zareaguje na Brando i Gibsona ale zabawy na wieczór trochę było. No grzaneczku miałeś trochę jajec ?.Waldziu to jednak Waldziu.W Krościenku super.Grzanuniu pozdrówka.
  ssssssssssssssssss

  Polubienie

 3. NO, CÓŻ, TYPOWE NAŚLADOWNICTWO SZMULOWSKO/PARTYJNIACKIEGO SYSTEMU.

  https://bliss.natemat.pl/200717,efekt-kameleona-czyli-o-tym-jak-niewinne-nasladownictwo-drastycznie-zmienia-relacje-miedzyludzkie-na-korzysc-imitatora

  Naśladownictwo

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Na%C5%9Bladownictwo

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Socjalizacja

  JESZCZE OBOWIĄZKOWE PRANIE MÓZGÓW I WTEDY TYLKO PARTIE SĄ PANACEUM NA WSZYSTKO!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Indoktrynacja

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Panaceum

  CZY W I RP ISTNIAŁY PARTIE POLITYCZNE?

  JAK COŚ JEST OD SAMEGO POCZĄTKU DO D… (100 LAT GRANIA W CH… ZE SPOŁECZEŃSTWEM) I NIGDY DLA OGÓŁU NIE BYŁO POŻYTECZNE (WOJNY, REFORMY, PO KTÓRYCH JEST ZAWSZE GORZEJ, A NIE LEPIEJ I PODATKI, DANINY, HARACZE…), TO PO JASNĄ CHOLERĘ, CHCĄ SIĘ W TO SAMO BAWIĆ?

  Niczego nie sugeruję… Chi, chi, chi…

  Hej!

  Polubienie

 4. Grzaneczku a możesz napisać co to znaczy takie słowo ” bodiczkowanie ” bo Waldziu mi zarzucił że ja go bodiczkuje.Swoją drogą jakiś moher przedwczoraj straszył Waldzia prokuraturą a Waldziu do kobitki bo ci ogolę i tu pada niecenzuralne słowo. Waldziu jest jednak odważny gość.
  ssssssssssssssssss

  Polubienie

 5. Grzaneczku nawet jaśnie pan Przemex się u siebie na blogu na Jana nabrał.Co to znaczy spryt węża niekoniecznie jadowitego i nie byłbym sobą gdybym filozofa nie bronił u PAZIA .Moja odpowiedz do ciebie u Ziemkosi to też wąż.W sumie wiedziałem że się zorientujesz po tym jak wpisy u Waldzia umieściłem .Czekałem tylko na twój znak .Moje wpisy Waldziu usunął pod zarzutem bodiczkowania i ataku na niego żyda w mojej osobie co grzaneczek pewnie się domyślił.
  sssssssssssss.

  Polubienie

 6. Swoją drogą Waldziu tak propaguje Erilo a pluje na angielski a sam używa angielszczyzny w stylu plissss jego tytuł filmu nosi koszulki z napisem Waszyngton. Coś tu jest nie tak.

  Polubienie

 7. Na koniec.W komentarzach podobno jakiś trockista co u niego pisze nazywał go zdaje się żydem Waldek się wkurzył ale potem dał sobie spokój i napisał ze jak ktoś go nazwie żydem nie będzie pozywał do sądu bo to tylko zwykły nick i nie miałby szans w sądzie.Istny kabaret a ja póżnymi wieczorami mam trochę śmiechu.

  Polubienie

 8. Panie i Panowie kończy się niedługo stary Rok

  Nowy rok to będzie Rok Węża.

  A jak ssssss pyta co to jest bodziczkowanie to może pomoże poniższe.
  Wchodzi młoda czarna k*rwa do mojego sklepu i pyta

  – Duju interesting maj bady?
  Sorrrry…. aj dont –odpowiadam

  Sssssssss poniał czy muszę przetłumaczyć?
  Bodiczkowanie to chyba pochodzi od bady/ body i najprawdopodobniej to idiom, który przetłumaczony na polski będzie brzmiał jak nasze staropolskie –nie pi*rdol.

  Polubienie

 9. Wężuniu chciałem ci odpowiedzieć, ale niestety nie mogę dodać komentarza, może szacoowny Panthadeo coś z tym zrobi? BLACK HOLE

  Polubienie

 10. BLACK HOLE ALERT

  Wężuś Waldi raczej na bank ma żółte papiery, bo normalny człowiek, za to co on wygaduje, już dawno jęczałby w tiurmie. Swoją drogą, jako że JarK acz tak chętnie nawiązuje do sanacji i stawia ją za wzór (choćby ten par excellence piłsudczykowski prometeizm [nb. ślepy żeby nie rzec: kaprawy] w polityce wschodniej wobec Ukrainy), jestem prawie pewien, że gdzieś w Polin funkcjonuje nowa Bereza. Może to tam, gdzie trzymali Matwieja Pisk orskogo?
  A co do bodiczkowania wężuniu, to Waldiemu chyba chodzi o ang. ‚body check’ czyli to co my Polacy np. w piłce nożnej nazywamy „grą ciałem” czy po prostu „ciałkiem”. Z tym że poliglota Waldi nie wie, że tego nie można tak odmieniać, jak już to „bodi-czekowanie”… Zresztą sam wężu wiesz jaki z niego ‚fachura’ od kolejnictwa po językoznawstwo… 😉 Jak coś jest do wszystkiego,to znaczy że jest do niczego.

  Polubienie

 11. Rosyjskie MSZ wyraziło rozczarowanie wynikami głosowania w Zgromadzeniu Ogólnym ONZ w sprawie rezolucji popierającej Traktat o likwidacji pocisków średniego i krótkiego zasięgu. O tym informuje się w komentarzu Departamentu Informacji i Prasy, opublikowanym na stronie internetowej MSZ.

  Rosja zrobi wszystko, żeby Iran nie ucierpiał na nowych sankcjach USA
  „W ten sposób został zadany nowy cios architekturze międzynarodowego bezpieczeństwa i stabilności, teraz, wraz z upadkiem traktatu INF, w wyścig zbrojeń, a może nawet w bezpośrednią konfrontację może zostać wciągniętych kilka regionów świata” — mówią dyplomaci.
  Według Moskwy, „swoim pobłażliwym lub bezmyślnym postępowaniem, kraje te de facto pozwoliły Waszyngtonowi na zniszczenie traktatu”.

  Zgromadzenie Ogólne ONZ nie poparło projektu rezolucji zaproponowanej przez Rosję i kolejne dziesięć krajów popierającej kontynuację funkcjonowania traktatu INF. „Za” głosowały 43 kraje, 46 było „przeciw”, wstrzymało się — 78.
  —————-
  No to się będą ścigać, kto więcej wyprodukuje bomb i rakiet i gdzie je rozmieści.
  To jednak będzie kusiło do podjęcia ataku z zaskoczenia w dogodnym dla siebie momencie.
  Czarno to widzę.

  Polubienie

 12. komentarz z Neonu do artykułu

  autor
  Dobry tekst, a wpis Nowak w samo serce, tego błazna od Kukiza. Rano gada co innego, w obiad co innego, a wieczorem to już bredzi.
  Człowiek jak ma czyste sumienie i szlachetne zamiary to nie owija w bawełnę, tylko trzyma się zasad porządnego gościa, a ten Jakubiak to ucieka oczami, sam z siebie się śmieje, udaje takiego celebryte, to ewidentna ściema polityczna. Pozwolili mu piwem handlować i to było jego apogeum twórcze.
  nadużycie link skomentuj
  Wrzodak Z.

  @Wrzodak Z.
  Brawo panie Wrzodak. Pan jest wielkim politykiem. Trzeba walić w tego Jakubiaka czym się da i jak się da. Bez litości i bez opamiętania.
  ,,Żeby było jak było”
  Oświat

  Polubienie

 13. „Grzaneczku nawet jaśnie pan Przemex się u siebie na blogu na Jana nabrał”

  Tak się składa, że doskonale wiem spod jakich adresów IP piszesz. I na nic się nabrałem.

  Polubienie

 14. Zmienia indyfikatory IP niczym prostytutka kawalerów. Pewnie cały pulpit mu założyli, aby Karamba Żeliwo go nie namierzył zanim nie wyjedzie do Dominikany ratowć udane małżeństwo.

  Polubienie

 15. Z okazji zbliżających się świąt Bożego Narodzenia życzę najukochańszej całej drużynie APA zdrówka , szczęścia oraz pomyślności w życiu jak również pogody ducha oraz co najważniejsze zapoznania wielu cudnych kobiet które ich przytulą do cyca pogłaszczą po łysej główce emerytów wojskowych co naszej drużynie APA wyjdzie tylko na zdrowie że przestaną być takimi zgredzikami.
  Wszyscy APA kochamy.
  CCCCCCMMMMMMOOOOOOOKKKKKKKKKK.

  Polubienie

 16. Święta to także karpik tradycyjny dlatego również życzę naszej kochanej drużynie APA takiego pysznego karpia po żydowsku na stole wigilijnym 24 grudnia.Życzenia są szczere.
  Kochana APA ten karp jest dla was.Guten Appetit.

  Polubienie

 17. Karp jak karp podsiwiały wnusiu Grzanksztejna. A co to za święto, że prawisz nam życzenia?
  Z jakiej to przyczyny oblewasz nas swoją niekłamaną miłością?
  Podobno wypisujesz u Waldzia i psujesz mu zdrowie. Pamiętaj, że karma Ciebie za to dopadnie.
  I Ty chcesz chłopie być Słowianinem, jak prawdziwemu poganinowi gryziesz pięty? Bywaj podstarzały seksholiku.

  Polubienie

 18. Przecież ja Waldzia lubię i to bardzo i gdzie ja mu tam zdrowie psuje. Zdrowie to mu psują tam mohery które go opluwają w komentarzach na lewo i prawo.
  PS .Moi drodzy przyjaciele jak grzanuś to Grzanksztejn to wy to APAsztejny.Bywajcie .Lubię was kochani.

  Polubienie

 19. Odnośnie tego szczegółu charakteru „tego błazna od Kukiza. Rano gada co innego, w obiad co innego, a wieczorem to już bredzi.
  Człowiek jak ma czyste sumienie i szlachetne zamiary to nie owija w bawełnę, tylko trzyma się zasad porządnego gościa, a ten Jakubiak to ucieka oczami, sam z siebie się śmieje,

  to wypisz, wymaluj, kopia aktualnego prezydenta USA – tylko że ten „pierwowzór” majątek zbił na budowaniu hoteli-kadyn-burdeli, a „nasz Człowiek z Ludu” ponoć tylko na handlu piwem. No cóż, jaka CYWILIZACJA tacy jej Prezydenci…

  Polubienie

 20. Ha ha ha wężyk podpuszcza Waldziuchnę po mistrzowsku 😀 Waldi wszystko łyka jak młody kot kaszankę.
  Cyt. Panie Waldku długo się zastanawiałem czy to panu pisać aby się nie ośmieszyć ale wczoraj w nocy śnił mi się Stalin dodam że słucham pana felietonów i on mi powiedział. Dosłowny cytat:
  ” Wiem że tacy jak ty nie są do mnie przekonani ale słuchaj pana Waldemara Pastuszki to będzie taki dzień że nabierzesz do mnie zaufania i do mojej działalności na Ziemi. Proszę powtórz panu Pastuszce aby więcej w swoich programach mówił o mojej walce na śmierć i życie z hitleryzmem bo to jest najważniejsze.
  Wtedy mu odpowiedziałem : ” ale przecież pan Waldemar mi nie uwierzy”.
  Wtedy on odpowiedział ” Uwierzy dlatego że on we mnie wierzy pomimo tylu nieprzyjemności jakie przez to doznaje „.
  I się obudziłem.
  Proszę panie Waldemarze potraktować to poważnie bez śmiechu.Pozdrawiam.
  1
  Waldek Pastuszka
  3 godziny temu
  Są energie, których nie rozumiemy i to nie ma nic wspólnego z wiarą. One są, a my możemy ich nie rozumieć.

  Polubienie

 21. grzanek, wąż
  Kapitalne. To klasyka dobrego dowcipu. Ale wąż zarzył Waldiego Pastuszka

  ,,Nie chce pamiętać, że jego browar stawał na nogi dzięki pieniądzom gdańskiej mafii”…. jak napisał kula Lis z Neonu
  No i teraz wiadomo że najwięcej piwa Jakubiaka piła gdańska mafia .
  Czy się Jakubiak jakoś mafii odwdzięczył?
  Jakubiak ,,Nie chce pamiętać, ….
  Niewdzięcznik.

  Polubienie

 22. Grzanuś jak znasz wężusia to wiesz że to jajcarz ale te jajca to mi się udały.Gdy przeczytałem odpowiedz Waldka to sikałem ze śmiechu . Do tej pory brzuch mnie boli ale w sumie o tym Hyper i Elon Musk mówił do rzeczy. Pejsate jaja do kwadratu ten cały Musk i jego ten cały hyperloop.
  Pozdrawiam grzanusia .Jelita mnie bolą że smiechu takze na razie się wyłączam.

  Polubienie

 23. markglogg
  „tego błazna od Kukiza. Rano gada co innego, w obiad co innego, a wieczorem to już bredzi.
  Wrzodak

  U mnie jest podobne, rano mowie jedno a wieczorem zupełnie co innego.
  Na przykład, rano mowie– słonko wschodzi, a kilkanaście godzin później zmieniam zdanie i twierdzę, że –słonko zachodzi.
  Że to moja żona potrafi znosić.
  Czasem te zmiany są jeszcze częstsze.
  Potrafię powiedzieć– ale jestem głodny, a pół godziny później, gdy mi żona podsuwa pod nos dodatkową porcję naleśników z jabłkami mówię –nie dziękuję, nie jestem głodny.

  Swoją drogą to pan Wrzodak fajne ma nazwisko. Pasujące do niego.

  Polubienie

 24. No adminek wybiła godzina zero .Karpie już wypatroszyłeś nie zapomniałeś je przedtem tłuczkiem ogłuszyć bo inaczej koszerni cię za jaja i pod sąd za brutalność w stosunku do ryb wszak to oni po wojnie karpia na wigilijnym stole zareklamowali .
  Ponadto pierożki z grzybkami już adminku zrobiłeś a raczej twoja żona.Kolędy ćwiczysz wszak trzeba coś na wieczór pośpiewać po wtranżoleniu tych dwunastu potraw oczywiście jak zwykle z Majewską i tymi samymi celebrytami piejącymi te kolędy jak kury o czwartej rano bo przecież to nie jest śpiew.
  Wczoraj się pytam w Krościenku jedną panią fajna babeczka a dlaczego niby tych potraw jest dwanaście a nie piętnaście czy dwadzieścia dlaczego akurat ta liczba .Oto odpowiedz :
  ” Piotr a bo ja wiem jest dwanaście i tyle i gówno mnie to obchodzi czego nie jest akurat dwadzieścia”.
  Ciemnota jest wprost porażająca.
  Moja znajoma super kobitka musiała dwa dni temu wyjechać do Poznania aby przygotowywać wigilię .Oczywiście miałem zaproszenie ale grzecznie odmówiłem co przyjęła ze zrozumieniem .Takie kobiety to ja lubię ale wraca w piątek rano pobędziemy jeszcze do trzydziestego w Krościenku miło spędzając czas .Potem jadę do Dominikany także dłużej mnie adminku nie będzie I to jest życie wycieczki , zdrowe powietrze , zabawa i żarty.
  No i specjalnie dla naszego adminka który dziś będzie się musiał nieprzeciętnie męczyć wsuwając karpia śmierdzącego błotem z ogromną ilością ości plus słuchanie kolęd.
  Ależ ci adminku współczuję. Nawet nie wiesz jak.
  Dla adminka z okazji świąt

  Polubienie

 25. Oczywiście poprawka moja fajna znajoma super kobitka wraca do mnie w czwartek z rana a nie w piątek a APA mi zazdroszczą że mam takie powodzenie u zadbanych pań i całkiem ładnych a oni nie mają tylko oblizują jęzory.sssssssssssss

  Polubienie

 26. Grzanuś tą kolędę po niemiecku chciałem dziś opolczykowi na blog wkleić wszak on w Reichu mieszka ale raczej oni nie ma poczucia humoru.

  Polubienie

 27. Przemex a co ma do czynienia fajna kobitka Renia z Rączkowską .Pewnie podawałem jej imię u ciebie i tak to podchwyciłeś.
  Swoją drogą Przemexie ty ćwicz śpiewanie kolęd bo jak sam pisałeś u siebie na blogu że miło spędzasz czas przy stole wigilijnym śpiewając kolędy także ćwicz bo do wieczora niedaleko a teraz mama cię woła abyś powoli zaczął smażyć karpie a potem robił farsz na pierożki i poszukał sianka bo trzeba na stole położyć .Także chłopie nie zajmuj się pierdołami tylko do roboty bo pierwsza gwiazdka już blisko.Bierz przykład z adminka i profesora Kiki .Od wczoraj zasuwają robią co mogą aby było 12 potraw a ty ciągle 24 h / 24 h przy komputerze.
  sssssssssssss
  PS Przemex .Podobno dziś twoja krowa na wieczór ma cię zdrowo opierdzielić jak będzie mówić ludzkim głosem.

  Polubienie

 28. Twoja krowa Przemex mówiąc po naszemu słowiańsku albo w ERILO Waldka pewnie już umiesz ma cię ochrzaniać za to ze w 2018 roku dalej sobie baby nie znalazłeś a ona ma już tego dość bo dobrze ci życzy.
  MUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUUU po Erilańsku.

  Polubienie

 29. No to Wszystkim tu obecnym wesołych Świąt i zdrowej wyżerki.
  Widzimy się przed Nowym Rokiem.
  Prawdę mówiąc to więcej jest roboty przy tych świętach niż samego świętowania.

  Polubione przez 1 osoba

 30. Adm żonka do roboty pognała.Przemex swoją drogą ja bardzo lubię psy także dla mnie to komplement a czemu w budzie ja mam fajny domek a teraz jestem poza domem a wigilii nie uznaje .A tobie życzę Przemex udanej wigilii niekoniecznie z psem w budzie a w towarzystwie karpia i celebrytów którzy jak co roku pośpiewają ci cicha noc . Do miłego w lutym bo wtedy wążyk troszkę tu posyczy.

  Polubienie

 31. A ja Ci życzę, Wonszu, dużo wódki, piwa z Biedry i dużo seksu z żoną, ręką i kochanką. Żeby Ci dawały nawet wtedy kiedy nie chcesz. I żeby Cię z kasy nie opierdoliły. 😛

  Polubienie

 32. Przemex w końcu się postarałeś.To w końcu super życzenia .Bardzo dziękuję oprócz piwa z biedry .Tego nie pije.sssssssssssssssssssssssss

  Polubienie

 33. Niechaj na Godowe Święta
  nikt o zwadach nie pamięta.
  Cuda niech się dzieją w Gody,
  niechaj w rzekach płyną miody,
  niechaj gada wszelkie zwierze
  niech Bogowie w naszej wierze
  się ostaną, a o świcie
  świat się zrodzi w Świętowicie.
  Niechaj dziady ku nam przyjdą,
  z kucji głodne niech nie wyjdą.
  Niechaj wróżby i życzenia
  będą źródłem odrodzenia
  dobrobytu i płodności.
  Pannom chłopca do miłości
  niech przyniesie maku tarcie
  i świeżego siana garście.
  Na choroby i złe moce,
  by nie były straszne noce,
  sad ubrany orzechami
  zwiśnie w izbie ponad nami.
  By zwierzyna była w lasach
  turon pośród nas niech hasa.
  Z lasu, wody i ogrodu
  oraz polnych licznych płodów
  niech na stole nie brakuje.
  Tak to Gody się świętuje

  Polubienie

 34. Tworzenie partii w systemie liberalnym nie ma sensu, bo taka formacja nawet jeśli jakimś cudem dostanie się do parlamentu, to stanie się kukiełką w demoliberalnym teatrzyku. Dlatego też życzę wszystkim członkom i sympatykom partii Zmiana, by ich partia nigdy nie dostała się do koryta, bo będzie to jej koniec.

  Polubienie

 35. Prosze bardzo – w zydo-landzie znajomi z innej „wierni polsce”daja
  do wiwatu w iscie zydowskim stylu.I tam zgrywaja sie na parchatych
  patrotow.Scierwa.

  Polubienie

 36. https://pl.wikipedia.org/wiki/Alienacja

  W Polsce nie ma partii, ale jest partyjniactwo

  https://3obieg.pl/w-polsce-nie-ma-partii-ale-jest-partyjniactwo/

  Shithole partyjniactwo czyli o jakości totalnej opozycji w Polsce

  http://niepoprawni.pl/blog/nathanel/shithole-partyjniactwo-czyli-o-jakosci-totalnej-opozycji-w-polsce

  Chi, chi, chi…

  ,,Do krainy wiecznej szczęśliwości, razem z Partią Uczciwości!” – Halina Kozioł

  Polska Partia Uczciwości

  http://ranczo.wikia.com/wiki/Polska_Partia_Uczciwo%C5%9Bci

  Hej!

  Polubienie

 37. Wszystkim przyjaciołom z tutejszej strony wszystkiego najlepszego, a przede wszystkim dużo zdrowia w nadchodzącym szybkimi krokami nowym roku 2019.

  Edward

  Ps.

  WONSZ

  Głowa do góry, tak trzymaj i nie poddawaj się przeciwnościom losu. Zrobiłeś duże postępy i fajny z Ciebie gość. Pozdrów Grzanka i niech uważa na siebie w górach.

  Trzymajcie się chłopy!

  Edward

  Polubione przez 1 osoba

 38. American National Interest ostrzega przed niebezpieczeństwem obrony Ukrainy. Nic dobrego, wciągnąć się w konfrontację z Rosją – cóż, nie ma powodu dla Stanów Zjednoczonych. Większość europejskich sojuszników będzie tylko widzami. Artykuł jest zaskakująco rozsądną propozycją – mieć czas na wycofanie się jeszcze przed rozpoczęciem wojny: anulować antyrosyjskie sankcje, zakazać Ukrainie członkostwa w NATO i przyznać, że nie należy polegać na UE.

  Obecna sytuacja na Ukrainie i prośby Poroszenki do Waszyngtonu wyraźnie potwierdzają, że dawna republika radziecka w żaden sposób nie powinna zostać członkiem NATO. Przede wszystkim, nie stwarzać problemów dla Stanów Zjednoczonych.

  Dziennikarz Doug Bandou zauważa, że ​​Moskwa jest „w dużej mierze winna” incydentu, który wydarzył się w zeszły weekend w Cieśninie Kerczeńskiej, ponieważ dąży w ten czy inny sposób do przekształcenia Morza Azowskiego w jswoje wody terytorialne. Twierdzi jednak, że Moskwa ma dobre powody, by trzymać się tej taktyki.

  Na przykład w maju amerykańskie media, w szczególności Washington Examiner, bezpośrednio, wezwały Ukrainę do zniszczenia Mostu Krymskiego, nazywając go „oburzającą zniewagą dla autorytetu Ukrainy jako państwa narodowego”. W tym samym czasie Waszyngton twierdził, że Stany Zjednoczone mogą i powinny zapewnić Ukrainie pomoc militarną.

  Jak dotąd uniknięto kryzysu na dużą skalę. Ale teraz, kiedy Poroszenko zwrócił się do państw, gwarantów memorandum budapeszteńskiego, Waszyngton będzie musiał zdecydować o priorytetach, mówi artykuł.

  Doug Bandow, były specjalny asystent prezydenta Ronalda Reagana, jest przekonany, że kraje europejskie nie spieszą się z odpowiedzią na wezwanie:
  „Oczywiście, nie rozpoczną krucjaty w imieniu Ukrainy, a Ukraina nie zostanie dopuszczona ani do UE, ani NATO”.

  Tak więc autor zauważa, że ​​Stany Zjednoczone są jedynymi na liście potencjalnych sojuszników Kijowa. Być może pomoż Wielka Brytania i Francja, Polska wniesie swój wkład. Wszyscy inni woleliby, aby w przypadku konfliktu na pełną skalę Rosja wysłała pociski do Stanów Zjednoczonych.

  „Powinno nam to przypomnieć, jakie mamy szczęście (niech Bóg błogosławi!), że prezydent George W. Bush nie zdołał doprowadzić Kijowa (i Tbilisi) do NATO, a gdyby mu się udało, Waszyngton musiałby przyjść na obronę Ukrainy.”
  Wojna staje się bardziej prawdopodobna, tym bardziej, im więcej rządów jest przekonanych, że mogą używać armii amerykańskiej do własnych celów. To sprawia, że ​​są lekkomyślni. Opieranie się na lekkomyślnych głupcach nie jest opłacalne:
  „Waszyngton nie ma powodów do wojny: po pierwsze, Kijów jest mało interesujący w zachodnim systemie bezpieczeństwa, Ukraina funkcjonowała w ramach imperium rosyjskiego i ZSRR bez większego znaczenia dla Ameryki i Europy i pomimo obaw Ukrainy, Rosjanie nie zagrażają nikomu innemu. ”

  Co więcej, podkreśla to publikacja, zarówno Kijów jak i UE i Stany Zjednoczone trudno nazwać doskonałymi, biorąc pod uwagę, że Ukraina nie jest ideałem demokracji. Lata po wsparciu „kolorowej rewolucji” w Kijowie, Waszyngton i Bruksela „radośnie zachęcały” do przewrotu przeciwko wybranemu, niewygodnemu dla nich, przywódcy. Urzędnicy amerykańscy bezwstydnie mówili o tym, kogo chcą widzieć jako premiera Ukrainy. Założono, że pozwoli to na zmianę orientacji Ukrainy na Europę i NATO.

  Wszystko to, wierzy National Interest , nie usprawiedliwia Moskwy. Ale Waszyngton może łatwo wyobrazić sobie sytuację, gdyby Rosja interweniowała w tej sytuacji w Meksyku i doprowadziła do objęcia władzy przez prorosyjskich przywódców.

  Doug Bandou oferuje jedyny scenariusz z jego punktu widzenia, który może zapewnić pokój i stabilność (jeśli nie liberalizm i demokrację) na terytorium byłego Związku Radzieckiego. Aby to zrobić, Ameryka musi „poddać się” Rosji, nie czekając na rozpoczęcie wojny.
  Krym, jak sam stwierdza, „nie wróci na Ukrainę bez rosyjskiej klęski w czasie wojny”. Rosja „najprawdopodobniej nie przestanie wspierać Donbasu tak długo, jak Ukraina oficjalnie będzie dążyć do NATO”. Dlatego konieczne jest oficjalne oświadczenie o odmowie przyjęcia Ukrainy do Sojuszu i zniesienie wszystkich sankcji, „formalnie nie uznając aneksji Krymu”. Wtedy Rosja „przestanie wspierać separatystów”, „przestanie” przeszkadzać ukraińskim statkom w Morzu Azowskim. ” Gruzja i Ukraina będą kulturowo, gospodarczo i politycznie na zachodzie, ale nie będą próbowały stać się częścią zachodniego sojuszu wojskowego. Nikt nie będzie szczęśliwy, ale każdy odniesie sukces.

  NATO, były doradca Reagana twierdzi, przeżyło swoją przydatność. Istnienie Sojuszu stwarza ryzyko, że Ameryka zostanie wciągnięta w niepotrzebne wojny, w których większość europejskich sojuszników woli być widzami.

  Waszyngton powinien zrezygnować z ekspansji NATO i skupić się na negocjacjach z Moskwą, podsumowuje National Interest…

  I to jest interesujące. Czy mamy czas?
  https://cont.ws/@amurweb/1171723

  Polubienie

 39. Włączam sobie komputer a tu takie ciepłe słowa od Edwarda.Tego bym się nie spodziewał a tu taka surprise .Również dla Edwarda życzenia udanego roku 2019 i dużo zdrówka.
  Tutaj należą się potężne podziękowania dla adminka za nie umieszczanie na portalu życzeń bożonarodzeniowych bo tu nie portal moherowy czym adminek udowodnił że jest autentyczny i uczciwy i nie gra na dwa fronty.
  Natomiast u ZiemKosi jak co roku życzenia z okazji świąt .O co tym ZiemKosiom chodzi to nie wiem .Pewnie chcieliby trzymać w rączce i rybkę i pipkę jednocześnie ale tak się nie da.Najbardziej mnie rozbawił niedawno PAZIU który pisał że trzeba edukować mohery. Panie PAZIEM ja już prędzej wyedukuję siniaka z mojego miasta do poziomu tępego profesorka uniwersyteckiego niż pan wyedukujesz mohera słuchacza medyjów toruńskich i wiem co pisze no ale jak PAZIU chce dostać od mohera w mordę niech próbuje dawać im korepetycje z patriotyzmu.
  sssssssssssssss

  Polubienie

 40. Trzy lata temu widząc jak się moja małżonka meczy z pierogami które nie koniecznie chciały się zamykać nad farszem, pomyślałem sobie że to jest (te pierogi do czerwonego barszczyku) nic innego jak ciasto i kapusta z grzybami wiec przekonałem ją by zamiast klejenia pierogów ugotowała makaronu, takie niby spiralki i tenże makaron wymieszała z farszem i w takiej postaci w półmisku podała na stół. Stało to dani na stole, aż jeden z synów po nie sięgnął i po chwili stwierdził.
  –Nie wiedziałem, że to takie dobre.
  Od tamtej pory żona robi tenże makaron jak wyżej, co roku i całą michę rodzinka zjada ze smakiem popijając gorącym czerwonym barszczykiem.
  Tak więc to danie łatwe w przyrządzeniu, smaczne i pożywne także po podgrzaniu na patelni polecam towarzyszom i kolegom z Wiernych Polsce, na dzień powszedni i na każdy inny.
  Ale proszę się nie przejadać.

  Polubienie

 41. Dołączam się do życzeń! Wszystkiego Najlepszego całemu Szacownemu Gronu WPS: Adminowi, Przemkowi, Kice, Juliusowi, LuKowi, Gąsienicy, Maksowi no i oczywiście kochanemu Wężusiowi 🙂
  Jeśli kogoś pominąłem to proszę o wybaczenie 🙂

  Polubione przez 1 osoba

 42. Witam grzaneczka.
  Grzanuś nie umieszczaj Waldzia na WPS1 bo PAZIU furii szewskiej dostanie .Ufff w końcu koniec świąt.

  Polubienie

 43. Grzanusiowi życzę dorobienia się takiej ilości siana aby żył jak cesarz .Pewnie pieniądze szczęścia nie dają ale życie w tym koszer kapitalizmie pejsatków bez pieniędzy to koszmar.

  Polubienie

 44. Grzaneczku nie widziałem żeby ziemkosie życzenia składali z okazji słowiańskiego święta a te życzenia to chyba dla katolików z ich strony bo nawet czytać mi się tego nie chce.

  Polubienie

 45. julius
  po polsku:
  „Amerykanie są zniewolonym narodem.
  Izrael ukradł nam nasz kraj „.
  – Paul Craig Roberts
  ——————————-
  A za oknem w Olsztynie już 5 stopni Celsjusza na plus
  Albo ocieplenie albo wiosna.
  Resztki śniegu tylko tam gdzie był spryzmowany przy odśnieżaniu a trawniczek zielony.

  Polubienie

 46. No i adminek ma wielki problem bo sobie nie ulepi ze śniegu swojego gieroja kociarza a tak o tym marzył aby na szczepana taki mu oddać hołd.
  Adminek kup mu jeszcze jednego kota do kolekcji

  Adm 26 grudnia 2018 o 10:57 AM
  julius
  po polsku:
  „Amerykanie są zniewolonym narodem.
  Izrael ukradł nam nasz kraj „.
  – Paul Craig Roberts
  ——————————-
  A za oknem w Olsztynie już 5 stopni Celsjusza na plus
  Albo ocieplenie albo wiosna.
  Resztki śniegu tylko tam gdzie był spryzmowany przy odśnieżaniu a trawniczek zielony.

  Polubienie

 47. A propo kotów następne durnoty III RP pookrągłostołowej.
  Jakiś idiota stamtąd wpadł na chory pomysł aby walczyć ze wścieklizną lisów chociaż jest bardzo mało prawdopodobne że człowiek od lisa się zarazi .Zaczęto to stosować , a wiec i liczba lisów w lasach jest coraz większa a jakby tego było mało lisy nie mają co jeść. Praktycznie kuropatwy wyginęły itp z oczywistych względów.
  Co robią te lisy teraz ?
  Od dłuższego czasu wygłodniałe zwłaszcza w zimie idą do ludzi zagryzają koty.Wczoraj żona do mnie dzwoniła i mówiła że na jej oczach u sąsiada lis złapał kota i zagryzł.Wielu ludziom łapią kury z kurników .Rekordzista jak mi żona mówiła w środę gdy go nie było w domu wyniósł lis z kurnika 30 kur w kilku kursach .Po prostu wracał kilka razy.
  Taka to jest III RP i jej głupota .Lisów nie winię tylko ludzi idiotów.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s