Życie Rzycią w Cywilizacji CYFROWEJ vs. życie w (prawie) bezustannym marszu w BezCywilizacji BEZCYFROWEJ


No to dla odetchnięcia od Życia na Rzyci gromadki fanów WP (oraz WPS) zawzięcie debatującej, czy to o braku sukcesów w Światowej Konkurencji „kto na swym siedzeniu wysiedzi najlepiej „, czy to o roli SŁAWIAN w historii przyspieszania globalizacji świata, me krótkie, osobiste wspomnienie już prawie sprzed pół wieku.

Otóż dr Ryszard Opara, który mnie prosił o komentarze do jego biografii  „Amen”, ogłosił już 33 rozdział historii swego Naukowego Życia poświęcony sprawom dla mnie kompletnie EGZOTYCZNYM:

http://ryszard-opara.neon24.pl/post/147133,amen-autobiografia-naukowa-odc-33#cmnts

Już sam doń wstęp wskazuje, iż chodzi w nim o RO zabiegi, które antyżydowski filozof Karol Marks skojarzył, przed 175 laty, z wpisywaniem się w łaskę PRAKTYCZNEGO BOGA ŻYDOSTWA, który stał się BOGIEM ŚWIATA (BURŻUAZYJNEGO):

„Inny wymiar pieniądza. ASX Australian Stock Exchange. Giełda Papierów Wartościowych. Prawo Rynku jest proste. RYNEK – ma zawsze rację.”

A gdy czytałem te, zazwyczaj 10 cyfrowe (w dolarach australijskich zapewne) opisy zabiegów przy operowaniu tymi cyframi, to samorzutnie pojawiła się u mnie refleksja: ile to (cyfrowo!) człowiek się musi namęczyć, aby jakoś przeżyć!

Bo moje najciekawsze ŻYCIOWE PRZEŻYCIA, które „ustawiły” mą mentalność na ponad pól wieku dalszej egzystencji, wiążą się ze światem co najwyżej trójcyfrowym (liczonym w ówczesnych dolarach amerykańskich) . Ba, nawet BEZCYFROWYM, a zatem i BEZRYNKOWYM.

Cytuję z zakończenia mych wspomnień:

Mount Mc Kinley – czyli alpinizm po amerykańsku (1970)

http://markglogg.eu/?p=184


Autor na wysokości ok. 3800 m; w głębi lodowiec Kalhitna, ciągnący się na długości prawie 100 kilometrów. Tym właśnie lodowcem wracaliśmy do „cywilizacji”.

(Kopię maszynopisu tego reportażu znalazłem w papierach rodzinnych w Krakowie w 2003 roku, podczas ich porządkowania po śmierci mej matki. Poniższy reportaż nie mógł się ukazać w „Taterniku” na początku lat 1970, jako iż moje nazwisko było w tym okresie w Polsce na indeksie.)

(…) Po powrocie (ze szczytu 6200 m) na 5300 m okazało się, że mam lekko odmrożony palec u nogi. Zejście do miejsca lądowania zajęło nam, wskutek fatalnej mgły, aż 4 dni, tak iż cała nasza wyprawa trwała dni 13. Stąd odlecieli wszyscy Amerykanie, a ja z Franzem (z braku pieniędzy) ruszyliśmy w długą drogę powrotną przez gigantyczny lodowiec Kalhitna. Zajęło nam to cztery dni, lecz to było wspaniałe przedsięwzięcie. Wysiłek tego przejścia był chyba większy niż zdobycie Mc Kinley. Pokonanie ogromnych szczelin w lodowcu, a potem przejście wypływających z lodowca rzek, było niemniej trudne i niebezpieczne niż ostre drogi alpejskie. Nie doceniwszy tych trudności, zabraliśmy ze sobą za mało jedzenia i przez dwa dni szliśmy o kompletnym głodzie. Ale za to mamy czym się chwalić, tą trudną drogą powrotną przeszły przed nami tylko 2-3 zespoły, zaś piękno nie skażonego obecnością człowieka kraju jest oszałamiające. W końcu dotarliśmy do obozu poszukiwaczy złota, posługujących się narzędziami jak z powieści Jack’a Londona i stąd, helikopterostopem, powróciliśmy do Talkeetna.

Berkeley, 21.10.1970

P.S. Sylwester 2006/2007. Czytając przedostatnie zdanie przypomniało mi się me spostrzeżenie sprzed lat ponad 35 (obecnie ponad 47). Mianowicie to na praktycznie bezludnej Alasce, zapełnionej (mijanymi przez nas) stadami łosi, niedźwiedziami oraz budowlami bobrów odkryłem, jak pięknie musiał wyglądać świat, zanim pojawił się na nim człowiek, a zwłaszcza jego podgatunek, znany jako anglosaski Amerykanin, uważający się za biblijny „lud boży”, powołany do sterroryzowania, swą pracą, całej Planety. Który to amerykański, biblijny (nowo)twór społeczny oby sczezł nam jak najprędzej.

*

W świetle wspomnień RO, operującego, z 35 lat temu sumami milionów dolarów (choćby tylko australijskich), to i ja trochę cyferek też dorzucę. Na wyprawę pożyczyłem 150 $ od mego dobrego kolegi, żydowskiego pochodzenia Brazylijczyka inicjalnie z Kazachstanu, Tomka Kowaltowskiego. A rozpoczynając drogę powrotną z Alaski do Berkeley / San Francisco, 20-letnim już VW, mieliśmy z Franzem (austriacki architekt z S.F.) po kilkanaście $, ja dokładnie 13,50 $. Ale Franz miał kartę kredytową bodajże Chevronu, więc liczyliśmy że przejedziemy, w tydzień bezustannej jazdy, Alaskan Highway do Bay Area w Kalifornii. Jednak Franz już na drugiej stacji benzynowej zapomniał odebrać tę kartę, a zatem jechaliśmy dalej i na moich, prawie jednocyfrowych dolarach, w „dogorywającym” VW z prędkością zaledwie 50 mil/godz, śpiąc i prowadząc samochód na zmianę, w nim gotując, w czasie jazdy na gazowym palniku, jakieś steki (bo na liofilizaty nie mogliśmy już patrzeć).

Gdy dojechaliśmy do Berkeley miałem jeszcze 2$, ale już następnego dnia w moim departamencie Nauk o Ziemi mi powiedziano (zapewne na wieść o tym że byłem na Mc Kinley), że jak chcę to od zaraz mogę zostać, na pół etatu, „research assistant” z trójcyfrową płacą. Która to praca wymagała bym przez dwa dni w miesiącu pomierzył rozmiary ziarenek pisaku z plaż Kalifornii, z czego wyszły aż sześć publikacji naukowych:

//10. – 15. Współudział, z prof. Pat Wilde, w trymestralnych opracowaniach Recent Sediments of the Coast of California, Univ. of California, Berkeley, 1971-1972//

Wniosek? Bardzo ZOOLOGICZNY:

Ryszard Opara zauważył, w konkluzji 33 rozdziału „Amen” iż:

//punkt widzenia zmienia się – zależności od punktu siedzenia.//

A u mnie pogląd na świat się zmieniał w sposób ANTYCZNY, w zależności od miejsca po nim CHODZENIA:

(przy okazji, na szczycie piramidy Cheopsa 12 sierpnia 1978 roku też byłem)

mg na 4200 m pod mt mckinley

Autor na wysokości ok. 4200 m, Mt. McKinley w tle.

I jeszcze jedna uwaga, ESTETYCZNA, a więc nie podlegająca CYFRYZACJI.

Gdy jechaliśmy poprzez bezbrzeża Kanady, zauważyłem, że ogólnie architektura mijanych miasteczek, wygląda lepiej niż analogicznych miasteczek w USA. Na co mój kolega architekt Franz (z którym niezbyt się lubiliśmy, ale ewentualne rozłączenie się, zwłaszcza na lodowcu, byłoby w skutkach tragiczne) odwrócił się do mnie i powiedział z naciskiem „IT’S THE SAME SHIT!„. I bezsłownie my, Europejczycy, w naszym ANTYGLOBALISTYCZNYM ODRUCHU zrozumieliśmy się nawzajem.

Reklamy

47 uwag do wpisu “Życie Rzycią w Cywilizacji CYFROWEJ vs. życie w (prawie) bezustannym marszu w BezCywilizacji BEZCYFROWEJ

 1. Ad LuK

  Ja, wiem Luczek, że jajeczko chce być zawsze mądrzejsze od KURKI ZŁOTOPIÓRKI, ale nic z tego! Chi, chi, chi…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Joseph_Marie_Jacquard

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Maszyna_%C5%BCakardowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karta_dziurkowana

  Dobra robota LuK, masz smykałkę do odkrywania nowo/starych rzeczy i nie zrażaj się tym, co napisałem powyżej – SERIO!

  JESTEM STARY, ALE ZAWSZE JARY… ZWARTY I GOTOWY – TEŻ! Cha, cha, cha…

  https://www.sadistic.pl/stary-ale-jary-vt129921.htm

  https://sjp.pl/jary

  Bywaj Luczek

  Polubienie

 2. Odnośnie tej „$$$cyfryzacji świata” – to przypomniała mnie się tu książka autorstwa Romualda Koperskiego, pt.: „Pojedynek z Syberią”.
  Książkę w ubiegłym roku otrzymałem w spadku po zmarłym w wieku 72 lat sąsiedzie.
  (na marginesie, tj. dokładnie tym, który lat kilka wcześniej, po przeczytaniu „Atrap i paradoksów w nowoczesnej biologii”, miał się potem wypowiedzieć: „tak mądrej książki jeszcze w życiu nie czytałem…”).
  Książka Koperskiego jest bogatą w zdarzenia relacją (także w zdjęcia) z wyprawy: Zurich – Syberia – Alaska – Kanada – Nowy Jork, jaką w 1994 roku autor odbył starym, zdezelowanym land-roverem.
  Na całość ponad 220 stronicowej książki, z jakieś 90~95% opisanych w niej historii, przygód, także tych ekstremalnych, rozgrywa się w Rosji.
  Jednakże to co moim zdaniem stanowi o wyjątkowej zalecie książki, to są osobiste liczne refleksje autora, wyjątkowo trafne, a przy tym napisane z dużym poczuciem sarkazmu i humoru nt.: współczesności, nieskażonej jeszcze syberyjskiej natury, cywilizacji, relacji międzyludzkich, czy stereotypów, którym my, niestety nie z rzadka, niepotrzebnie ulegamy oceniając innych ludzi, a także całe nacje.
  Nie chcę się tu zbytnio rozwodzić, kto zainteresowany, z pewnością książkę odnajdzie. A być może są i tacy, którzy już ją znają.

  Na zakończenie, puentując ideę „globalnej$$$cyfryzacji świata” i konsekwencji jakie dla naszej codziennej egzystencji się z tym wiążą, posłużę się tu kilkoma wybranymi fragmentami z w/w książki, cyt.:

  „Kapitan był w średnim wieku. Dokładnie sprawdził moje papiery, po czym polecił, aby wpisano mnie jako pasażera. Została ustalona cena za usługę, którą musiałem natychmiast uiścić w kasie okrętowej. Od tego momentu już wiedziałem, że jestem na terytorium, gdzie bogiem jest pieniądz. (…)

  W moich wizjach miałem opuszczać terytorium Rosji szczęśliwy i z miną zwycięscy. Było jednak zupełnie odwrotnie. Bardzo trudno było na początku zaaklimatyzować się w tym kraju, jednak o wiele trudniej było ponownie wrócić do świata bogatej cywilizacji, do świata, gdzie wartość człowieka była szacowana zasobem jego portfela. (…)

  Wszyscy jednak bardzo dokładnie wiedzą, że w Rosji panuje bieda i nędza. Ta ostatnia ma jednak różne pojęcia, bo należy zdać sobie sprawę, że nie tęskni się do tego, czego się nie zna. (…) Moim zdaniem nędzarzem jest ten, kto urządza się na tym świecie tak, jakby miał żyć wiecznie. Spala całą swoją życiową energię, nie zdając sobie sprawy, że inwestuje w rzeczy martwe, niemające żadnego znaczenia. Większość wartości tego świata nie można kupić za pieniądze. Nie słyszałem, aby ktoś kupił sobie rozum… Niestety, tych ostatnich, upośledzonych umysłowo jest najwięcej. Tworzą oni specjalny rodzaj „małych” ludzi z dużymi telefonami komórkowymi, wiecznie zaprzątniętych załatwianiem „małych” spraw. Cóż, nie można zmienić kodu genetycznego… (…)

  Właśnie tu, w stolicy stanu Waszyngton, na dziesięć dni utknęła moja eskapada. Z bardzo prostego powodu – z braku pieniędzy. Zabrakło na benzynę, na jedzenie i opłaty za przejazdy przez liczne parki narodowe. Więc nie rosyjska mafia, nie bezdroża i bagna zatrzymały wyprawę, ale brak w sumie drobnych pieniędzy. (…)

  Nie mogę napisać wiele o Stanach Zjednoczonych, gdyż niewiele widziałem, ale wiem, że nie ma takiej Ameryki, jaką oglądałem w telewizji. Ludzie bez przerwy udają kogoś, kim nie są. Silą się na oryginalność. Nie wszędzie jest tak bogato, jak świat sobie wyobraża, a piękne na kolorowych ekranach wiejskie domki są z tektury… Nie dziwmy się więc, że gdy zawieje wiaterek nad Florydą, zniszczenia wyglądają tragicznie. (…)

  Jest dla mnie niezrozumiałe, dlaczego ten kraj dla większości świata stał się symbolem. Czego? Magii plastykowej karty? Teatralnej uprzejmości? Sztucznej wolności? Świat nie zdaje sobie sprawy, jak biedni są ludzie jeżdżący wielkimi cadillacami, mieszkający wśród kolorowych neonów. W telewizji trudno jest to zobaczyć. Ale wystarczy z bliska popatrzeć na ich twarze… – wyrażają, niestety, tępotę.”

  Może wystarczy…

  Polubienie

 3. Powyżej pokazałem z YT dzielnice amerykańskich miast, ich brzydotę i nędzę, poniżej dla porównania można obejrzeć polską dzielnicę, osiedle podmiejskie (od 3 minuty i pod koniec filmu).
  Jak to mówią cudze chwalicie swego nie znacie, sami nie wiecie co posiadacie.

  Polubienie

 4. Z drugiej strony ja należę do ludzi którzy cenią sobie pewne wygody i nowoczesność, ale bez przesady. Wolę spać w czystej pościeli, mieć dużą łazienkę, ciepłą wodę i te drobiazgi jak komputer, Internet, duży płaski telewizor, kamerę, aparat fotograficzny, w miarę duży samochód, no i dostawczy, bo też potrzebny żonie do pracy. Trawniczek przed domem i ławeczkę.
  Nie chciałbym mieszkać w starej zarobaczałej ruinie, chodzić w porwanych łachach, jeść byle co i byle gdzie raczej zlewki i to co inni wyrzucają.
  Wolę pracować niż łazikować, choć ostatnio z musu i pod presją żony muszę iść na spacer, ponoć dla zdrowia.
  Ale był czas, że też się wypuszczałem na piesze wędrówki po lesie, że ciągnęło mnie zwiedzić nieco dalsze okolice. W młodości dużo poróżowałem służbowo po północno wschodniej Polsce więc poznałem wszystkie małe miasteczka od Suwałk, Gołdapi i Olecka aż po Białystok, Suprasl, Augustów, Węgorzewo, Kętrzyn, Giżycko itd.

  Polubienie

 5. Trochę świata zwiedziłem, ale dziś myślę, że to była strata czasu i pieniędzy które można było lepiej spożytkować. A już najgłupszą moją wyprawą był wyjazd do USA. I tego czasu i tych lat mi najbardziej szkoda.
  Poco wąż wybrał się do Dominikany? Też z pewnością niepotrzebne, skoro bliżej jest Bułgaria.

  Polubienie

 6. Ot, właśnie, wg. mnie dość istotne SKOJARZENIE.

  Mianowicie trwające już dwa miesiące we Francji, co-sobotnie MARSZE ŻÓŁTYCH KAMIZELEK – o celach których dość trudno się wypowiadać tzw. „specjalistom od socjotechnik – to są RUCHY ANTYCYFRYZACYJNE: choć liczbę maszerujących da się oszacować, to jednak nie poruszają się oni w kierunku GLOBALIZACJI jaki nadaje BÓG MAMON w Trójcy TPD Jedyny.

  I z tego powodu TO WSPÓLNE „BEZ CELU” CHODZENIE, A NIE SIEDZENIE przed TV i facebookami (względnie w supermarketach) w chwilach wolnych, to jest największe zagrożenie dla tzw. Światowego Żydostwa i jego „biblijnych” planów świata dominacji.

  Patrz konkluzja artykułu by Tyler Durden na ten temat, autoryzowanego przez mieszkającą w Paryżu Dianę Johnstone:

  The END

  It is not in sight. This may not be a revolution, but it is a revelation of the real nature of “the system”. Power lies with a technocracy in the service of “the Markets”, meaning the power of finance capital. This technocracy aspires to remake human society, our own societies and those all over the planet, in the interests of a certain capitalism. It uses economic sanctions, overwhelming propaganda and military force (NATO) in a “globalization” project that shapes people’s lives without their consent. Macron is the very embodiment of this system. He was chosen by that famous elite to carry through the measures dictated by “the Markets”, enforced by the European Union. He cannot give in. But now that people are awake to what is going on, they won’t stop either. For all the lamented decline in the school system, the French people today are as well-educated and reasonable as any population can be expected to be. If they are incapable of democracy, then democracy is impossible.

  Czytać więcej:
  https://www.zerohedge.com/news/2019-01-11/french-democracy-dead-or-alive-gilets-jaunes-2019

  Polubienie

 7. „Poco wąż wybrał się do Dominikany? Też z pewnością niepotrzebne, skoro bliżej jest Bułgaria.”

  Dziś panuje głupia mania podróżowania. Kto nie podróżuje ten ciemniak i zacofaniec co jest nieciekawy świata i lubi siedzieć na dupie. Bo każdy prawdziwy nowoczesny człowiek musi podróżować i koniecznie popisywać się tym na fejsie. Jakaś Bułgaria to już za mało. Trzeba od razu na Karaiby, a za niedługo na Marsa.
  Dziś można zwiedzić cały świat nie ruszając się nawet z fotela. Wystarczy wejść na YouTube. Po co tracić czas i kasę na zwiedzanie jakiegoś wyjebiewa, jak inni już zwiedzili i wszystko nagrali. A patrząc trochę po tych nagraniach na YouTube stwierdzam, że w większości miejsc nie ma nic ciekawego i żyją tam tacy sami ludzie, jak my, z takimi samymi problemami. 😉

  Polubienie

 8. Przemex
  Organizowane wycieczki to nic innego jak albo nad wodę, albo po kościółkach, czasem trafi się jakieś muzeum.
  Opowiadał mi pewien znajomy o swych wrażeniach z dwutygodniowego pobytu nad Balatonem (Węgry)
  – Piliśmy co wieczora do upadłego. Z rana trzeba było sobie chlapnąć klina, żeby ustać na nogach.

  No, wycieczki do Rzymu to też są ciekawe.
  Zobaczyć ojca świętego.

  Polubienie

 9. Oooooooooo, ja też coś posiadam z leniwca?

  Ludzki mózg jest z natury leniwy? Wskazują na to wyniki tych badań!

  https://www.radiozet.pl/Nauka-i-Technologia/Nauka/Ludzki-mozg-jest-z-natury-leniwy-Wskazuja-na-to-wyniki-tych-badan

  Drugie ooooooooooo! Jakby nie było LENIWCÓW, to nie byłoby KOMPUTERKÓW?

  ????????

  https://synonim.net/synonim/le%C5%84

  NIE PRZEJMUJ SIĘ GOŚCIU, WSZYSTKO JEST WPORZO – DO TAKICH JAK TY, ŚWIAT NALEŻY!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Leniwce

  https://sjp.pl/wporzo

  CO NAGLE, TO PO DIABLE! Chi, chi, chi…

  https://pl.wiktionary.org/wiki/co_nagle,_to_po_diable

  Hej!

  Polubienie

 10. Wewnętrzne walki w TVP. Rachoń oskarżany o wypromowanie „ohydnego banknotu” z Lechem Kaczyńskim
  kn

  Wiadomości TVP udostępniły na Twitterze wpisy anonimowych osób oskarżających Michała Rachonia o wypromowanie w programie „Minęła 20” banknotu z karykaturalną podobizną Lecha Kaczyńskiego. To echa skandalu, który wybuchł po wyemitowaniu w TVP „dobranocki” o Jerzym Owsiaku i WOŚP.

  W czwartkowym programie „Minęła 20” prowadzonym przez Michała Rachonia wyemitowano krótką, karykaturalną animację Barbary Pieli o Wielkiej Orkiestrze Świątecznej Pomocy. Sugerowano w niej między innymi, że Jerzy Owsiak działa na zlecenie Hanny Gronkiewicz-Waltz, do której trafiają pieniądze z kwest.

  Po wybuchu skandalu autorka animacji zadeklarowała, że wycofuje się z tworzenia kolejnych „plastusiowych” produkcji dla TVP, a Telewizyjna Agencja Informacyjna podjęła natomiast decyzję o zawieszeniu w obowiązkach służbowych wydawcy programu „Minęła 20”.

  Teraz dyskusja o kontrowersyjnej animacji Pieli wkroczyła na nowy poziom. Oficjalne konto „Wiadomości” TVP na Twitterze „podało dalej” wpisy i zdjęcia anonimowych użytkowników, którzy pokazują, że na pieniądzach, którymi wymieniały się postaci dobranocki, oprócz Gwiazdy Dawida widniał także wizerunek Lecha Kaczyńskiego z podpisem „Lech Niewielki”.

  Więcej: http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114884,24358934,wewnetrzne-walki-w-tvp-rachon-oskarzany-o-wypromowanie-ohydnego.html#s=amtp_push

  Polubienie

 11. Kolejne skojarzenia nt. “Życie Rzycią w Cywilizacji CYFROWEJ vs. życie w (prawie) bezustannym marszu w BezCywilizacji BEZCYFROWEJ”

  Otóż SIEDZĄCY a jednocześnie BARDZO PRZEDSIĘBIORCZY TRYB ŻYCIA charakteryzował, , biblijnego Jakuba, protoplastę LUDU IZRAELA, czyli „MOCNEGO BOGIEM”.Jak podaje Pismo Świete:

  „Ezaw był zręcznym myśliwym, żyjącym w polu. Jakub zaś był człowiekiem spokojnym, mieszkającym w namiocie. Izaak miłował Ezawa, bo ten przyrządzał mu ulubione potrawy z upolowanej zwierzyny. Rebeka natomiast kochała Jakuba.” W sumie, Ezaw był odważnym i pełnym życia “Synem Ojca”, zaś Jakub niemrawym, dekującym się w namiocie “maminsynkiem” (dosłownie! Później podobna różnica postaw pojawi się między Jezusem – człowiekiem łąk i pól – a św. Pawłem, człowiekiem miasta.

  (To z eseju „Otium i Neg-Otium w opowieściach biblijnych” sprzed kilkunastu lat. Jego pełen tekst w komentarzu markglogg 6 marca 2016 o 7:21 PM do wpisu https://wiernipolsce.wordpress.com/2016/03/06/lepsi-i-gorsi/ )

  Otóż to SAMODZIELNE ‚poruszanie się dla poruszania się’ z punktu widzenia BIOLOGII nazywa się PRZECIWENTROPIĄ, natomiast brak SIŁY ŻYCIOWEJ, upodobniający człowieka do „mocnego bogiem” Jakuba-Izraela, kojarzy sie z ENTROPIA, czyli bezwładnym ‚zsuwaniem się’ w kierunku statystycznie najniższego poziomu energetycznego. (to z definicji entropii). W cybernetyce jest określane terminem UTRATY INFORMACJI, wraz z czasem, danego przedmiotu.

  Chodzi tutaj także o atrofię struktur połączeń mózgowych, kontrolujących nasze ODRUCHY WARUNKOWE. Te odruchy, wraz z ENTROPIĄ CYFRYZACJI, automatycznie się stają coraz bardziej prymitywne – jak chociażby te wszystkie „gry giełdowe”, które w ten sposób opisane zostały przez (byłego) dr med. Ryszarda Oparę:
  „Prawo Rynku jest proste. RYNEK („bóg żydo-anglosaskiej cywilizacji) – ma zawsze rację.”

  Jak zatem wygląda świat w opinii wszelkiego rodzaju „globalnych dilerów” grających chociażby tylko na „ASX Australian Stock Exchange.” – by zacytować R. Oparę?

  Pozwolę sobie przypomnieć maksymę jednego z mych nauczycieli, matematyka specjalizującego się w genetyce populacji, Alberta Jacquarda „Naprawdę posiadamy tylko to, co mamy w sobie..

  A co ‚posiadają w sobie’, rządzący dzisiaj światem, na wzór „mocnego bogiem (entropii) biblijnego Jakuba-Izraela, finansiści prowadzeni jednym tylko, prostackim skojarzeniem typu JKM „Prawo Rynku jest proste. RYNEK („bóg żydo-anglosaskiej cywilizacji) – ma zawsze rację.”?

  Klasyczny Człowiek ENTROPII, znany jako Święty Paweł zapewniał, iż „starszy (a zatem bardziej doświadczony) będzie służył młodszemu (a zatem biologicznie głupszemu), Ja (Bóg Mamon Izraela) Jakuba umiłowałem a Ezawa znienawidziłerm”.

  I ten biblijny „PLAN BOŻY” stopniowej i systematycznej UTRATY BIO_INFORMACJI (dawniej ROZUMEM zwanej), po obaleniu „komuny” przed 30 laty jest już w skali całego globu systematycznie realizowany.

  Polubienie

 12. Ad markglogg

  „Ryszard Opara zauważył, w konkluzji 33 rozdziału „Amen” iż:

  //punkt widzenia zmienia się – zależności od punktu siedzenia.//

  A u mnie pogląd na świat się zmieniał w sposób ANTYCZNY, w zależności od miejsca po nim CHODZENIA”

  Skomentuje posiłkując się badaniami Floriana Znanieckiego.
  „Znaniecki na podstawie badań określił następujące typy osobowości:

  człowiek zabawy – kształtuje się pod wpływem kręgu ludzi, którzy mają dużo czasu. Praca dla nich to zabawa. Najważniejsze jest przestrzeganie zasad gry.
  człowiek pracy – kształtował się wśród ludzi zajmujących się pracą fizyczną. Traktowali oni pracę jako źródło pieniędzy, środków do życia.

  człowiek dobrze wychowany – kształtował się wśród inteligencji.
  człowiek zboczeniec (dewiant) – czyli taki, który się wyróżnia od innych, niekoniecznie na minus, może to być także geniusz czy artysta.”
  https://pl.wikipedia.org/wiki/Florian_Znaniecki

  Doświadczenia a szczególnie cierpienie jest w stanie każdą jednostkę diametralnie zmienić.To co zauważyłem to życie w zbyt dużym komforcie[dzieci z bogatych rodzin] rozleniwia a także ogranicza umysłowo.Ludzie sukcesu zazwyczaj wywodzą się z biedy.Dzieci nowobogackich zazwyczaj tracą fortuny lub co najwyżej utrzymują status quo.

  Polubienie

 13. Ad LuK

  Fak, tym razem czarna dziura dopadła i mnie!

  Luczek, a skąd nadajesz? Chi, chi, chi…

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Darknet&prev=search

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tor_(sie%C4%87_anonimowa)

  Prawda o Darknecie

  Tajemnica czarnej bzdury jest prosta jak drucik, to przy lansowanych tekstach Pana Mareczka, WIELKI NEODYMOWY MAGNESIK, WSZYSTKO ZASSSSSSSSSSYSA DO NIE-BYTU, ALBO OD-BYTU! Cha, cha, cha…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Magnes_neodymowy

  Jak czegoś nie ma, to nie ma żadnej dyskusji PANOWIE ATEIŚCI! Chi, chi, chi…

  Niebyt, nicość

  ,,… Czasem podaje się nazwę meontologia na oznaczenie „nauki o niebycie”; jest to jednak termin praktycznie nieużywany – między innymi dlatego, że możliwości rozprawiania o nicości są ograniczone…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Niebyt

  ZERO, A MOŻE ZORRO!?

  Cha, cha, cha…

  Hej!

  Polubienie

 14. „Luczek, a skąd nadajesz? Chi, chi, chi…”

  Z Polski A… albo B, kwestia subiektywna.

  Dobra, czekam aż adminek odspamuje moje linki, co z tego że z porn huba były, ej nooooo .

  Polubienie

 15. Stulecia minęły, a Żydzi wrócili do Anglii, Francji, Hiszpanii, Niemiec i Rosji. Wrócili mocniejsi niż kiedyś, aby postawić stopę na szyi narodów, które ich wypędziły je . Tam, gdzie wydawało się, że są zasymilowani, zostało to odwrócone przy nadarzającej się okazji, przywracając ich tożsamość. W tym samym czasie żydowska władza i wpływ na rządy rdzennych mieszkańców ponownie wzrosły do ​​ich dawnych rozmiarów, a nawet większych.
  Dlaczego efekt przeciwstawiania się żydowskiemu jarzmu do tej pory jest tak niedoskonały? Może te tradycyjne metody radzenia sobie z Żydami są bezwartościowe, a nowe trzeba wymyślić?
  Zastanawiam się, co o tym myślą Żydzi? Postaw pytanie w ten sposób: czy Żydzi boją się tradycyjnych sposobów radzenia sobie z nimi? Tak, zwykli Żydzi w większości obawiają się asymilacji i terroru.
  Oczywiście, ci, którzy uważają asymilację za niewiarygodną metodę walki z żydowskimi rządami, mają rację, ponieważ odwieczna praktyka ludzkości potwierdza to w całości.
  Boją się Żydzi i terroru, zarówno indywidualnego, jak i masowego, „pogromów”. Ten strach jest wyraźnie widoczny na przykład w słowach szefa moskiewskiego oddziału Agencji Żydowskiej w Rosji, Izaaka Zelingera: „Mogą istnieć trzy zachęty do odejścia: wewnętrzna motywacja, konkretne miejsce pracy w Izraelu i siła wyższa” („Międzynarodowa żydowska prasa” nr 6/97 ). Jasne jest, co oznacza „siła wyższa”.
  cdn.

  Polubienie

 16. MATCZYNA MIŁOŚĆ – CO TO TAKIEGO? A INSTYNKT NP. MACIERZYŃSKI? KTO TAKIE PIERDOŁY ZAINSTALOWAŁ WE WSZYSTKICH CZEREPACH?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Instynkt

  Matczyna miłość nie zna granic i nie kończy się na naszym gatunku. Najdobitniej ukazuje to ta jedna fotografia

  https://www.jestpozytywnie.pl/matczyna-milosc-nie-zna-granic/

  I NASTAŁA NOWA JAKOŚĆ!

  MAMUSIA I TATUŚ WYPIERDALĄĆ DO ROBOTY – BABCIE I DZIADKI TEŻ, ABY ZAPRACOWAĆ NA PASOŻYDÓW I INNE NIEPOTRZEBNE BARACHŁO, PRZY OKAZJI DOSTANIECIE MICHĘ RYŻU DZIENNIE, A ERZAC, CZYLI SOCJALISTYCZNA MACOCHA ,,BARDZO DOBRZE” SIĘ ZAOPIEKUJE WASZYMI BOBASKAMI!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/erzac

  SOCJALISTYCZNA ,,MIŁOŚĆ” ZASTĘPCZEJ MAMUŚKI?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%BB%C5%82obek_(edukacja)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przedszkole

  Q… MAĆ, PARCHATE ŁAJZY DO KWADRATU! ODPOCZYNEK, A PRZY OKAZJI TOTALNE PRANIE MÓZGÓW, Z MACOSZEJ ,,MIŁOŚCI” DO NIESWOICH BOBASKÓW!

  ,,… Polski wyraz ,,szkoła” pochodzi od greckiego rzeczownika σχολή (skʰoˈlɛː) – spokój, wolny czas przeznaczony na nauki i wywodzi się od łacińskiego wyrazu schola – czas wolny, odpoczynek, bezczynność…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_(o%C5%9Bwiata)

  HIP, HIP, HURRA – NARESZCIE WAKACJE, TROSZECZĘ POBĘDZIEMY W GRONIE RODZINNYM! TAKIEGO WAŁA, JAK POLSKA CAŁA, ZASMARKANE BĘKARTY – SOCJALISTYCZNA ,,MAME” WIE LEPIEJ, CO DLA WAS JEST NAJLEPSZE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Szko%C5%82a_(o%C5%9Bwiata)

  PRODUKT KOŃCOWY WYCHOWANIA SOCJALISTYCZNEJ ,,MATULI” – HOMOSOWIETIKUS, KTÓRY W SWOIM ŻYCIU NICZEGO NIE KUMA!

  I OTO CHODZI, PARCHATYM ŚMIERDZIELOM, ŻEBY NICZEGO NIE ROZUMIAŁ – PO CO NIEWOLNIKOWI PRAWDZIWA WIEDZA!

  https://brainly.pl/zadanie/2723171

  Hej!

  Polubienie

 17. SORRY, TAK MIAŁO BYĆ!

  HIP, HIP, HURRA – NARESZCIE WAKACJE, TROSZECZKĘ POBĘDZIEMY W GRONIE RODZINNYM! TAKIEGO WAŁA, JAK POLSKA CAŁA, ZASMARKANE BĘKARTY – SOCJALISTYCZNA ,,MAME” WIE LEPIEJ, CO DLA WAS JEST NAJLEPSZE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wypoczynek_dzieci_i_m%C5%82odzie%C5%BCy

  KOLONIA – CZYLI SOCJALISTYCZNY KONCENTRACYJNY OBÓZ (Konzentration Lager)!

  https://synonim.net/synonim/kolonia

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z

  https://pl.wiktionary.org/wiki/koncentrowa%C4%87

  PODSTAWOWA PRACA HARCERZYKÓW – COŚ TAKIEGO, KAŻDA PRACA W SOCJALISTYCZNYM OBOZIE WZ-BOGA-CA, TYM RAZEM ZA CZUWAJ!? Chi, chi, chi…

  Obóz harcerski

  ,,… Jest podstawową formą pracy harcerskiej…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Ob%C3%B3z_harcerski

  INNE PRZYPADKI ,,MOLESTOWANYCH” SOCJALISTYCZNĄ PRACĄ, MŁODYCH HARCOWNIKÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hitlerjugend

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wszechzwi%C4%85zkowa_Organizacja_Pionierska_imienia_W.I._Lenina

  HARCE – HARCOWNICY – HARCERZE?

  ,,… Harcownikami (harcerzami) bywali zazwyczaj rycerze, chcący w ten sposób uzyskać wojenną sławę…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Harce

  ,,CZYM SKORUPKA ZA MŁODU NASIĄKNIE, TYM NA STAROŚĆ TRĄCI!”

  Przyzwyczajenia i wiedza nabyta w młodości decydują o późniejszym zachowaniu i cechach człowieka.

  Hej!

  Polubienie

 18. Akurat oglądałem w czwartek to wydanie „Minęła 20”. Jeśli to prawda, to wielki szacun dla tej pani Basi Pieli. Może jednak nie jest z tymi mendiami aż tak źle, skoro trafiają się tacy odważni ludzie.

  Polubienie

 19. Szacunek dla Gąsienicy za Denali 😉 Marzenie
  Jakby Gąsienica miał jakieś zdjęcia północnej ściany (jak pamiętam coś circa 3000 m przewyższenia) to chętnie obejrzę.

  Polubienie

 20. Ad markglogg, bijącego się z myślami w sprawie szczepionek.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/bi%C4%87_si%C4%99_z_my%C5%9Blami

  SAM, JAK JEDEN GOŁY PALEC!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_sieroca

  TO SAMO, TYLKO INACZEJ NAZWANE.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Autyzm_dzieci%C4%99cy

  STARE, NOWE – Q… MAĆ! TOTALNE MIESZANIE POJĘĆ – TAK TO WSZYSTKO PIĘKNIE WYGLĄDA Z POZYCJI TŁUMACZA!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/%CE%B1%E1%BD%90%CF%84%CF%8C%CF%82

  https://pl.wiktionary.org/wiki/%CE%B1%CF%85%CF%84%CF%8C%CF%82

  TROSZECZKĘ POWĘSZYŁEM W NECIE I ZNALAZŁEM SPRAWCĘ CAŁEGO ZAMIESZANIA, KTÓRY CELOWO POŁĄCZYŁ SZCZEPIONKI Z AUTYZMEM.

  Andrew Wakefield

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Andrew_Wakefield

  Teoria wiążąca szczepienia z autyzmem była oszustwem

  https://parenting.pl/teoria-wiazaca-szczepienia-z-autyzmem-byla-oszustwem

  Autyzm poszczepienny to mit – teoria wiążąca szczepienia z autyzmem była oszustwem

  https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/psychiatria/autyzm-poszczepienny-teoria-wiazaca-szczepienia-z-autyzmem-byla-aa-E3hW-J5Q4-bLWE.html

  Hej!

  Polubienie

 21. Ad markglogg, bijącego się z myślami w sprawie szczepionek.

  Cd.

  MMR, TRZY W JEDNYM – TO JEST CHYBA KOŃSKA DAWKA, PRZEZNACZONA DLA DZIECI GŁUPICH GOJÓW I DLATEGO RODZICE PROTESTUJĄ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/MMR

  CO DO PRZYCZYN AUTYZMU, PATRZ POWYŻEJ CO NAPISAŁEM O ZASTĘPCZEJ SZMULOWSKO/SOCJALISTYCZNEJ MAME.

  TUTAJ JEST COŚ EKSTRA!

  Zmiany są tak silne, że nie zawsze da się je cofnąć. Samotność wyniszcza nasz mózg

  https://mamadu.pl/138111,samotnosc-zmienia-mozg-czlowieka-przelomowe-badanie-w-psychiatrii

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Osobowo%C5%9B%C4%87_dyssocjalna

  KTO JE ODRADZA – PEJSATY JHWH, CZY PARCHATE LABORATORIA, KTÓRE CAŁY CZAS PRACUJĄ PEŁNĄ PARĄ NA CHWAŁĘ SWOJEGO BOGA MAMMONA?

  Odrodzenie wirusów. Groźne choroby wracają

  https://portal.abczdrowie.pl/odrodzenie-wirusow-grozne-choroby-wracaja

  TO TEŻ PEJSATY JHWH ROZRZUCA NA SPADOCHRONACH?

  Nowe wirusy w Europie

  http://www.medonet.pl/zdrowie/zdrowie-dla-kazdego,nowe-wirusy-w-europie,galeria,1721644,10.html

  ????? – TYLKO DODAM MALUTKIE Q… MAĆ I JEBAĆ WSZYSTKIE PARCHY Z ICH SZCZEPIONKAMI!

  Szczepienia dla osób starszych

  https://szczepienia.gis.gov.pl/index.php/rodzice_i_opiekunowie/szczepienia_dla_osob_starszych

  Hej!

  Polubienie

 22. I jeszcze jeden komentarz. tym razem nie „perypatetycki” – czyli zrodzony w trakcie chodzenia – tylko w trakcie częściowo bezsennej nocy.

  Mianowicie „globalna ‚ROTSZYLDOWSKA’ elita” pracująca na giełdzie, zdobywa swe kilkunastocyfrowe apanaże, umiejętnie wprowadzając w błąd giełdowych współgraczy (G. Soros „spekuluję na rozbieżności między tym co inni sobie wyobrażają, a rzeczywistością – aż do momentu kiedy ta rozbieżność zaniknie” – to kiedyś powiedział szwajcarskiej prasie.) Wskutek takiego podejścia do swych „bliźnich”, trudne do ujawnienia organizacje Rekinów Finansów (formujące obecnie Globalny Deep State), stały się intensywnym Źródłem Dezinformacji nt. najzwyklejszego życia na tej Ziemi. A przebywanie w sztucznie „nadmuchanej” rzeczywistości udziela się i ogółowi uczestników gier na Stock Exchange. (Np. były dr. med. Ryszard Opara, który od blisko czterdziestu lat wpadł w „sieć” ASX Australian Stock Exchange, najwyraźniej utracił odruch poznawczy normalnego dr med. rozumiejącego, że szczepienia WZMACNIAJĄ obronę przeciwchorobową organizmu, a nie ją osłabiają.)

  I to, pochwalane przez Boga Izraela oszukiwanie, wzorem biblijnego Jakuba, który przed swym Ślepym Ojcem udawał, że jest Ezawem, by wyłudzić tradycyjnie dziedziczony przez pierworodnego syna majątek, stało się prawdziwą plagą “naszej” Żydo-Chrześcijańskiej Cywilizacji. Za jej ZEWNĘTRZNYMI, migocącymi milionami kolorowych świateł oznakami TPD bogactwa, ukrywa się najzwyklejsza Głupota, Podłość, oraz Bżydota życia jej klas dominujących. I z tą społeczną patologią nasze dzieci – aby jakoś godnie móc przeżyć – muszą sobie poradzić:

  Polubienie

 23. Co można o tym powiedzieć?

  Po pierwsze, ci, którzy kierują żydowską polityką, w Izraelu, Ameryce, Rosji i na całym świecie, nigdy nie odczuwają tego rodzaju „siły wyższej”. Bankierzy najwyższego szczebla, rabinat i wszyscy, którzy wchodzą do niepisanego rządu światowego, z reguły nie stają się ofiarami terroru. Czy ktokolwiek może wymienić nazwiska wybitnych postaci żydowskiej religii, kultury czy polityki, nie wspominając już o żydowskim biznesie, jako ofiarach głośnego Holocaustu (lub tak zwanych „pogromów” w carskiej Rosji)? Uderzający fakt: „sześć milionów ofiar” – a nie jeden celebryta! Jak napisałem powyżej, Żydzi wyłonili się z tego pieca, wzmocnili genetycznie, moralnie i politycznie, aż biegiem czasu zaczęli wydobywali z „Shoah” („Biznes Shoah”) olbrzymi zysk pieniężny. To jest handel!

  Jak widać dzisiaj, z całkowitą oczywistością, nazistowska, hitlerowska wersja „ostatecznego rozwiązania kwestii żydowskiej” była historycznym błędem. Jest bezwzględnie błędna jako metoda. Nie tylko nie rozwiązała zadania, ale wręcz przeciwnie, utrudniła i odłożyła rozwiązanie.

  Musimy jasno i jasno zrozumieć i nigdy nie stracić z pola widzenia: strach zwykłych Żydów przed pogromami, a nawet ludobójstwem nigdy nie ustał i nigdy nie powstrzyma tych, którzy programują, finansują, organizują i kierują żydowską polityką w ogóle.
  Dopóki władcy losu światowego żydostwa czują się bezpiecznie, narody świata nie mogą ujrzeć wyzwolenia. Tysiące i miliony niewinnych zwykłych Żydów raz po raz będą rzucane nieustraszoną ręką w piec niezarejestrowanej globalnej wojny, aby wzmocnić potęgę Żydów na całym świecie. Tajni członkowie rządu światowego będą się śmiać i to wszystko.

  Tego rodzaju psychologia nie różni się od psychologii przywódców jakiejkolwiek narodowej mafii, beznamiętnie wysyłając zwykłych żołnierzy na śmierć, ale pozostając w cieniu w tym samym czasie. Kiedy mówimy „żydowska elita”, równie dobrze możemy powiedzieć „żydowska mafia”. Tylko skala działania tej mafii – nie Sycylia, Chicago czy Brooklyn ale cały świat.
  cdn.

  Polubienie

 24. Niemiecki tabloid Bild poinformował, że ambasador USA w Niemczech, Richard Grenell, wysłał listy do wielu niemieckich firm, w których groził im możliwymi sankcjami, jeśli dalej popierali będą wdrożenie gazociągu Nord Stream-2.
  ………..
  Jeśli przełamanie systemu, ustanowionego przez Stany Zjednoczone po wynikach II wojny światowej, przez Japonię praktycznie nie jest brane pod uwagę, to Berlin aktywnie działa w tym kierunku w ostatnich latach. W rzeczywistości większość analiz poświęconych relacjom transatlantyckim w ostatnich latach sprowadza się do szacunków i prognoz, czy Niemcy będą mogły osiągnąć sukces na tej drodze.
  W rzeczywistości przesłaniem Grenella było uznanie, że Niemcy mają się czym chwalić. Podtekst listu jest oczywisty: my, Stany Zjednoczone, nie możemy uzyskać odmowy Nord Stream 2 od kierownictwa Niemiec, nie jest nam posłuszne, zwykłe metody nie działają. Dlatego jesteśmy zmuszeni próbować wywierać nacisk na biznes.
  Co więcej, taka forma jak oficjalny list ambasadora jest dowodem, że tradycyjne i mniej formalne narzędzia wpływu na niemieckich przedsiębiorców, takie jak rozmowy „na zapleczu”, które niewątpliwie były wykorzystywane, również zakończyły się niepowodzeniem. W rezultacie Amerykanie zwrócili się do bezpośrednich i niegrzecznych środków, do których odwołują się wobec wszelkiego rodzaju „beznadziejnych renegatów”, takich jak Rosja, Chiny, Iran i inne „nieposłuszne” mocarstwa.

  Byłoby naiwnością sądzić, że stary europejski biznes, który Amerykanie próbują obecnie jawnie zastraszać, nie zrozumie konsekwencji i kontekstu tego, co się dzieje. W rezultacie, z dużym prawdopodobieństwem, działalność amerykańskiego ambasadora przyniesie efekt wprost przeciwny do tego, na który liczy Waszyngton.
  Rzeczywiście, po raz pierwszy od ponad siedmiu dziesięcioleci niemieckie elity, w tym elity gospodarcze, mają realną szansę na przywrócenie pełnej suwerenności swojego kraju.
  https://ria.ru/20190114/1549297004.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 25. Ad markglogg, bijącego się z myślami w sprawie szczepionek.

  Cd.

  PRZEPROWADZIŁEM KILKA ANALIZ POWIĄZANYCH ZE SZCZEPIENIAMI!

  POLIO

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Choroba_Heinego-Medina

  PARALIŻ DZIECIĘCY

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Poliomyelitis&prev=search

  ODKRYWCA WIRUSA, CZY TWÓRCA?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jakob_Heine

  ON TYLKO OPISAŁ JESZCZE RAZ ,,STAROŻYTNEGO” WIRUSA I TRAFIŁ DO HISTORII MEDYCYNY!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Karl_Oskar_Medin

  JAKIE TO BYŁY ,,WSPANIAŁE CZASY” DLA LUDZKOŚCI (XVIII I XIX W.) WYLĘGLI SIĘ JAK ZARAZA: ODKRYWCY, WYNALAZCY, NAUKOWCY WSZELKIEJ MAŚCI, OŚWIECENI PRZEZ ŻYDOWSKĄ ŻARÓWKĘ, ZWANĄ OŚWIECENIEM.

  ON ODKRYŁ TO SAMO, CO PEJSATY JAKOBEK HEINE!?

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Poliomyelitis&prev=search

  TEN TEŻ COŚ ODKRYŁ – CHYBA TO SAMO!?

  Wraz z Constantinem Levaditim i Erwinem Popperem odkrył wirusa polio w 1909 roku.

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Poliomyelitis&prev=search

  ZBAWCY/WYBAWCY LUDZKOŚCI – OCZYWIŚCIE SAME SZMULOWSKIE TROLLE!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Hilary_Koprowski

  https://translate.google.pl/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Jonas_Salk&prev=search

  Hej!

  Polubienie

 26. Ad markglogg, bijącego się z myślami w sprawie szczepionek.

  Cd.

  KOLEJNY ZBAWCA/WYBAWCA Z NARODU ZASRANEGO!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Albert_Sabin

  NASTĘPNA ZARAZA, NA KTÓRĄ OFICJANIE NIE MA LEKU, ALE SZCZEPILI, SZCZEPIĄ I BĘDĄ SZCZEPIĆ!

  ,,… Do dzisiaj nieznany jest lek przeciwko wściekliźnie. Jeśli nie wystąpiły objawy choroby, podejmuje się próbę zastosowania uodpornienia bierno-czynnego, polegającego na podaniu antytoksyny i serii szczepionek podawanych w mięsień naramienny lub podskórnie (dawniej szczepionkę podawano w mięsień brzucha ze względu na specyficzne ukrwienie – nie stosuje się już tej metody)…”

  DLA LUDZI NIE MA LEKU, ALE ZWIERZACZKI NALEŻY ZASZCZEPIĆ – BARDZO DZIWNE!

  ,,… Dużą rolę odgrywa zapobieganie szerzeniu się choroby. Pierwsza skuteczna szczepionka przeciw wściekliźnie została wynaleziona w roku 1885 przez Louis Pasteura i zastosowana z powodzeniem u pokąsanego przez wściekłego psa 9-letniego Josepha Meistera. Od dawna prowadzi się obowiązkowe szczepienia psów przeciwko wściekliźnie (dlatego epizootia, czyli gwałtowny wzrost liczby zachorowań, zdarza się obecnie rzadko w tej grupie zwierząt). Rozrzuca się też szczepionki w lasach i na polach, aby zaszczepić również dzikie zwierzęta…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/W%C5%9Bcieklizna

  KASA, KASA I JESZCZE RAZ KASA!

  Szczepienie przeciwko wściekliźnie – ile kosztuje?

  ,,… Z informacji, które znajdziecie na forach hodowców zwierząt, można dowiedzieć się, że w zależności od lecznicy za szczepienie psa/kota, zapłacimy od 25-50 zł. W niektórych gminach można starać się o refundację lub „załapać się” na darmowe szczepienie czworonogów przeciw wściekliźnie. Tak czy inaczej, czytając wpisy na forach dowiecie się, że lepiej nie oszczędzać na zdrowiu własnym i zwierzęcia. Co do tego, że szczepienie psa/kota jest skuteczne opinie są zgodne…”

  https://apetete.pl/blog/szczepienie-przeciwko-wsciekliznie/?gclid=EAIaIQobChMIy-CYz5Hv3wIVROWaCh0hTwUuEAAYASAAEgLSWfD_BwE

  ILE W LABORATORIACH ZOSTAŁO WYMYŚLONYCH ,,PIĘKNYCH” WIRUSÓW DLA NASZYCH SZCZEKAJĄCYCH PUPILI, ORAZ ,,UZDRAWIAJĄCYCH” SZCZEPIONEK?

  Szczepienia wczesne

  nosówka
  parwowiroza (szczepionka typu puppy, first dose)
  9-10 tydzień nosówka
  parwowiroza
  koronowiroza
  choroba Rubartha
  kaszel kenelowy
  leptospiroza
  12-13 tydzień nosówka
  parwowiroza
  koronowiroza
  choroba Rubartha
  kaszel kenelowy
  leptospiroza
  15 tydzień wścieklizna

  https://cowsierscipiszczy.pl/szczepienie-psa/

  NOWA ,,STONKA”, KTÓRA JAK ZWYKLE ZOSTAŁA PRZYWLECZONA Z US-RAJU!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Borelioza

  Hej!

  Polubienie

 27. Ad markglogg, bijącego się z myślami w sprawie szczepionek.

  Cd.

  NOWE ATRAKCJE DLA GOJÓW!

  Stwardnienie rozsiane

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stwardnienie_rozsiane

  GŁUPI GOJU, BEZ CIERPIENIA NIE MA ZBAWIENIA!

  Stwardnienie rozsiane: choroba, na którą w Polsce cierpi się bardziej

  https://dziennikzachodni.pl/stwardnienie-rozsiane-choroba-na-ktora-w-polsce-cierpi-sie-bardziej/ar/9329887

  https://www.ptsr.org.pl/stwardnienie_rozsiane,sm_w_liczbach,107.asp

  CZY TO JEST KOLEJNA DOSKONAŁA, ,,LABORATORYJNA STRZYKAWKA” DO PRZENOSZENIA KOLEJNYCH WIRUSÓW, TAK SAMO JAK MOSKIT, CZY MUCHA TSE-TSE?

  Wirusy przenoszone przez kleszcze – przegląd epidemiologiczny

  http://www.forumpediatryczne.pl/wiadomosc/wirusy-przenoszone-przez-kleszcze-przeglad-epidemiologiczny/3787

  Kolejny śmiertelny wirus przenoszony przez kleszcze. Gorszy od boreliozy, może zabić w kilka dni

  https://wolnosc24.pl/2017/08/02/kolejny-smiertelny-wirus-przenoszony-przez-kleszcze-gorszy-od-boreliozy-moze-zabic-w-kilka-dni/

  Stwardnienie rozsiane (SM) a neuroborelioza

  https://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/uklad-nerwowy/stwardnienie-rozsiane-sm-a-neuroborelioza-aa-KvwW-run3-EJMp.html

  Hej!

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s