Przeciw Polsce w koalicji


Lepiej mieć trochę niższą podwyżkę, ale dającą jakieś przyszłe bezpieczeństwo finansowe, niż krótkookresowo dostać więcej, by potem nagle dostawać mniej lub wcale.

Motto (z pamięci):

„Powtórzę trzeci raz: stworzyliśmy Koalicję Obywatelską po to, żeby odsunąć PiS od władzy” – Włodzimierz Czarzasty, szef SLD na konwencji tej partii w dniu dzisiejszym – 31.03.2019 roku.
Tak mniej więcej wygląda program dla Polski i Polaków reprezentowany przez ten dziwaczny konglomerat „pustych”, ale krzykliwych, totalnych i targowickich opozycjonistów.
A co będzie potem, jeżeli faktycznie by otrzymali w jesiennych wyborach wystarczająco dużo głosów, aby utworzyć rząd?
O tym ani PO ani reszta tych dziwaków nie prawi, bo nie mają o czym. Bo jeżeliby mieli jakiś strategiczny plan dla naszej Ojczyzny, to przed wyborami do Parlamentu Europejskiego używaliby  go jako argumentu swojej powagi i propaństwowego oraz propolskiego nastawienia a teraz jest po prostu śmiesznie, ale i straszno.
Ich przecież zadowala tylko władza a nie praca dla dobra Polski i Polaków. Stąd te słowa W. Czarzastego, ale też podobnie wyrażał się G. Schetyna i inni z paczki III RP, czyli PRL-bis. Można by rzec, że jest całkiem odwrotnie: barwy biało czerwone ich mierżą i to dla nich symbol PiS-u a nie Polski i  – wedle mojego subiektywnego odczucia – dobrze dla nich by było aby ta Polska faktycznie została wchłonięta w regionalizm Unii Europejskiej jako jednego państwa Europa a nie Europy Suwerennych Ojczyzn. A taka jedna Europa to coś w stylu drugiego ZSRR, o czym często piszę używając na jej określenie złów Związek Socjalistycznych Republik Europejskich.  Zresztą każdy totalitaryzm zawsze wcześniej czy później upadał i inaczej nie będzie w przypadku dotychczasowego formatu lewackiej, socjal-komunistycznej Unii Europejskiej.
Tak, tylko władza dla samej władzy i czerpania z niej profitów, nawet kosztem naszej niepodległości i suwerenności, tych resztek, które nam jeszcze zostały. A jak potrafili kłamać przed wyborami i  aferalnie rządzić po wyborach, to już PO i PSL pokazali przez 8 lat rujnowania Polaków i naszej Ojczyzny.
Nie przestanę się zadziwiać niektórym rodakom, którzy dalej głosują na starą gwardię rządzącą Polską przed 1989 roku i w większości po 1989 roku. III RP ich niczego nie nauczyła?
Oczywiście można mniej więcej powiedzieć, że głosują za nimi ci, co zyskali „będąc tyle lat przy korycie” oraz ich pociotkowie i znajomi znajomych, ale osobiście znam ludzi porządnych, którzy mają tak  wyjałowione i zmanipulowane mózgi, że po prostu już mówią ich językiem i językiem ich mediów, czyli np. TVN-nu czy bulwarowej już Gazety Wyborczej. Ich mi szkoda, bardzo szkoda, że już nie potrafią myśleć. Natomiast tymi pierwszymi gardzę, bo w większości to antypolacy lub po prostu karierowicze oraz ci, którzy boją się o własną przyszłość za kratkami więzień lub kieruje nimi strach przed prawdą implikującą do niechlubnej, ale właściwej ich oceny na kartach naszej historii.
Totalna i targowicka opozycja od samego początku mówiła, że będzie tą totalną i będzie wykorzystywała i ulicę, i zagranicę w celu odsunięcia Zjednoczonej Prawicy od władzy i robiła wszystko, żeby ziścić ten swój cel. Niestety dla nich, ulica nie pomogła w żadnym aspekcie ich haseł zagranica też ogranicza się tylko do kilku komisarzy unijnych, bo tak naprawdę UE ma większe problemy nie tylko w postaci imigrantów, ale też z powodu powolnego zrozumienia przez Europejczyków, że obecny kierunek budowy UE prowadzi ich donikąd lub do przepaści, jak to robią lemingi.
A co to wszystko ma do rzeczy z zapowiadanym strajkiem nauczycieli? Wbrew pozorom bardzo dużo.
S. Broniarz, jako prezes ZNP, ma swoje ukorzenienie moralno-etyczne jeszcze z czasów PRL. Perezem jest już od 1998 roku i zapewne chciałby dłużej a zbliżają się wybory  na prezesa ZNP. Jest członkiem elit III RP i zawsze był przeciw PiS-owi.
No a tym liderom III RP już przecież nic nie pomogło w „odsunięciu PiS-u od władzy” a próbowali wszystkiego, też podburzania różnych grup zawodowych, od policjantów i wojskowych zaczynając aż po lekarzy i pielęgniarki a teraz kończąc na nauczycielach. Po drodze jeszcze jakieś wspieranie środowisk LBTQ, pseudowalka o Konstytucję czy wolność w zakresie aborcji, itd, itp. Nic nie pomogło.
Wszystkie inne grupy zawodowe nie dały się w końcu zmanipulować a jak będzie z nauczycielami?
Tak naprawdę ten ogłoszony przez prezesa ZNP strajk nauczycieli, to tylko akcja przedwyborcza i polityczna, w której wykorzystuje się zapewne trudną sytuację materialną nauczycieli…
Tyle tylko, że co robił pan S. Broniarz, gdy w 2012 roku płace nauczycieli zostały „zamrożone” przez rząd PO-PSL? Dlaczego wtedy nie ogłaszał strajku ani nie wszedł na drogę sporu zbiorowego z ówczesnym rządem? Tego nie wie nikt!? (vide: co zrobi Piechniczek, tego nie wie nikt).
Dziś ten Pan S. Broniarz jest jakże pronauczycielski chociaż rząd ZP sukcesywnie realizuje swoje obietnice wyborcze, ale przecież nie można wszystkiego naraz. Nauczyciele od 2017 roku dostali podwyżki rzędu 16% brutto a z zapowiedzi rządu można wnosić, że od stycznia 2020 roku byłaby kolejna podwyżka. Czy to naprawdę za mało? To mniej więcej (z dopuszczalnymi odchyleniami) tyle, o ile zwiększył się średnio dochód rodziny poprzez program 500+ a przecież nauczyciele z tegoż programu również korzystają. A już termin ogłoszenia strajku i zapowiedzi np. nie wystawiania ocen rocznych dla uczniów ani przeprowadzenia egzaminów jest barbarzyństwem na dzieciach, ale nie tylko.
Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że tak jak ruch feministyczny jest de facto ruchem antykobiecym, tak postępowanie Pana S. Broniarza jest antynaczycielskie, albo tak jest postrzegane przez większość rodziców i uczniów. Nie pomogło nic totalniakom, to teraz szukają kolejnych grup zawodowych i mam nadzieję, że nauczyciele wykażą się mądrością i etyką nauczycielską.
I jeszcze jedno. Tak naprawdę sztywne żądanie podwyżki dla nauczycieli rzędu 1000 zł brutto od podstawy wynagrodzenia tak naprawdę wyniosłoby około 1800 zł brutto ze wszystkimi dodatkami. I jeszcze – to już subiektywnie – uważam, że każda podwyżka kwotowa z budżetu państwa jest antymotywacyjna dla pracujących, ponieważ zmniejsza ich skłonność do dobrej i wydajnej pracy oraz podnoszenia swoich kwalifikacji.
Rozumiem, że każdy chciałby zarabiać więcej a w sytuacji dobrego stanu finansów publicznych te dążenia są coraz większe. Nie oznacza to natomiast, że nagle wszyscy otrzymają tyle, ile chcą… bo szybko okazałoby się, iż państwo by zbankrutowało i nauczyciele mogliby dostawać np. mniej pieniędzy (jak np. w sferze budżetowej w Grecji). Trzeba być realistą i myśleć strategicznie, długofalowo i tego życzę nauczycielom – nie dajcie się zmanipulować i wykorzystywać! Lepiej mieć trochę niższą podwyżkę, ale dającą jakieś przyszłe bezpieczeństwo finansowe, niż krótkookresowo dostać więcej, by potem nagle dostawać mniej lub wcale.
Pozdrawiam
Zostaw za sobą dobra, miłości i mądrości ślad…
//krzysztofjaw.blogspot.com/
kjahog@gmail.com

75 uwag do wpisu “Przeciw Polsce w koalicji

 1. A ADM-IN DALEJ SWOJE!!!

  ZAMIENIŁ STRYJEK SIEKIERKĘ NA KIJEK.

  https://obcyjezykpolski.pl/zamienil-stryjek-siekierke-na-kijek/

  https://pl.wiktionary.org/wiki/zamieni%C5%82_stryjek_siekierk%C4%99_na_kijek

  KOALICJA – I KOLEJNY RAZ ZROBIMY GŁUPICH GOJÓW W BAMBUKO!

  https://synonim.net/synonim/zrobi%C4%87+w+bambuko

  ONI JUŻ BYLI I GDZIE SIĘ PODZIALI?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koalicja_AWS-UW

  KOALICJA ZWANA TEŻ KOTERIĄ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koteria

  NIE BUDŹMY ROZUMU Z ,,CUDOWNEGO” SNU, NIECH DALEJ SOBIE SMACZNIE ŚPI!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Niewolnictwo

  https://serwisy.gazetaprawna.pl/praca-i-kariera/artykuly/958850,wspolczesne-niewolnictwo-niewolnicy-w-polsce.html

  Aaaaamen!

  Polubienie

 2. „Harry Potter” spłonął na stosie przed kościołem. „Ludzie, którzy mają bożego ducha, zrozumieją to”
  Nadszedł czas, żeby zrobić z tym porządek – tłumaczy inicjatywę proboszcz z Gdańska.

  Polubienie

 3. Róża Thun: Na lusterku w taksówce wisiał różaniec; od razu pomyślałam „pisior”

  Stara baba, a pisiory ciągle w głowie. I pomyśleć, Gräfin von Thun und Hohenstein (und Hände hoch!), a niejeden przedwojenny świniopas miał od niej więcej kultury i szacunku dla innych.
  ——————————-
  A to teraz wiem co łączy poniektórych,-słowo pisor i już swój swego poznaje

  Polubienie

 4. A na Ukrainie , po wyborach wszystko bedzie na wesoło, choćby
  goło

  wysoki to ten komik nie jest

  Сериал Слуга Народа 3 сезон 2 серия

  Polubienie

 5. „Stara baba, a pisiory ciągle w głowie. I pomyśleć, Gräfin von Thun und Hohenstein (und Hände hoch!), a niejeden przedwojenny świniopas miał od niej więcej kultury i szacunku dla innych.”

  Jedyne do czego ona się nadaje to noszenie piwa na cycach podczas oktober fest.

  Polubienie

 6. @Jedyne do czego ona się nadaje to noszenie piwa na cycach podczas oktober fest.

  Widzisz ona to potrafi chociaż a noszenie na cycach piwa wymaga wieloletniej nauki.
  Ta np od PIS jedynie wpieprza sałatki w czasie posiedzenia.Pytanie która robi lepsze fiki miki i trudniejsze oczywiście Róża

  Polubienie

 7. Kwakumba, Akumba z koalicji przeciw Polsce.
  A co złego jest w sałatce. Ja gdybym był głodny też bym to zrobił, co by świadczyło pozytywnie, bo nie opuszczam posiedzenia sejmu. Jem i pracuję.
  Nie ma gorszego badziewia jak ta anty polska koalicja z programem – My do koryta.

  Polubienie

 8. A na Ukrainie , po wyborach wszystko będzie na wesoło, choćby goło

  Oj, będzie GOŁO – plus micha ryżu dziennie i wystarczy!

  KOLEJNE SZMULOWSKIE ,,GO HIGHWAY TO HELL”, (MOŻE NA PIASZCZYSTY HEL), MUSI WALIĆ PO KIESZENI, GŁUPICH GOJÓW – I TO BARDZO MOCNO!

  PO—LIN OD MORZA DO MORZA, TAK BREDZI PRZEPOWIEDNIA Z TĘGOBORZA, OMIJAJĄC SZEROKIM ŁUKIEM ALLENSTEIN!

  Powstanie autostrada między Gdańskim a Odessą?

  https://www.rynekinfrastruktury.pl/wiadomosci/drogi/-powstanie-autostrada-miedzy-gdanskim-a-odessa-58274.html

  Go Highway z Odessy do Gdańska. Unia może dołoży pieniędzy

  https://www.polskieradio.pl/42/273/Artykul/2036349,Go-Highway-z-Odessy-do-Gdanska-Unia-moze-dolozy-pieniedzy

  Korytarz GO HIGHWAY.

  https://www.ponomaroleg.com/%D0%BA%D0%BE%D1%80%D0%B8%D0%B4%D0%BE%D1%80-go-highway.html

  PRASTARY SZMULOWSKI JEDWABNY SZLACZEK! Chi, chi, chi…

  Przepowiednia z Tęgoborza

  ,,… Sięga nasz orzeł aż po Czarne Morze
  Wracając na szlak swój prastary…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przepowiednia_z_T%C4%99goborza

  P.S. JA, NIGDY NIE WIERZYŁEM W KRZYŻAKÓW I ICH ZAKUTE ŁBY! PARCHATE ,,RYCERZYKI” OD SIEDMIU BOLEŚCI, PARAJĄCE SIĘ NA CO DZIEŃ ŚWIATOWYM HANDELKIEM, WÓWCZAS I OBECNIE!

  Peter von Danczk

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Peter_von_Danczk

  https://archeowiesci.pl/2011/07/10/nowe-wraki-z-gdanska/

  TO NIE PRIMA APRILIS!

  Hej!

  Polubienie

 9. Adm 1 kwietnia 2019 o 7:07 PM
  Kwakumba, Akumba z koalicji przeciw Polsce.
  A co złego jest w sałatce. Ja gdybym był głodny też bym to zrobił, co by świadczyło pozytywnie, bo nie opuszczam posiedzenia sejmu. Jem i pracuję.
  Nie ma gorszego badziewia jak ta anty polska koalicja z programem – My do koryta.

  Adm w miejscu pracy się nie żre tylko pracuje.Od żarcia jest stołówka a od srania kibel.Tobie mam to tłumaczyć takiemu pisiorczykowi .Zresztą chyba w kapitalizmie który zbudował PIS nie żre się w czasie pracy bo pracodawca na pysk zwalnia i po temacie no ale przecież posłom pisowym w randze profesora wolno wszystko.

  Polubienie

 10. Szanowny Adminie,

  oni chcą tylko Polsce szkodzić.

  Praktycznie nic PiSowi konkretnego nie mogą zarzucić, dlatego te ich ataki są bardzo dziwaczne i bezprzedmiotowe.

  A już głoszenie, że „dodatkową emeryturę wezmę, ale na PiS nie będę głosować” to jakieś wyjątkowe dziwactwo. Ani nikt ich nie pyta, czy wezmą emerycką trzynastkę, ani ich nikt nie pyta, na kogo będą głosować. Oni sami z siebie ogłaszają, że są oszustami łasymi na forsę. Pojęcie honoru im obce zupełnie.

  I ta sprawa z pederastami. Oni przecież wcale nie są jakoś wyodrębnieni w konstytucji czy prawodawstwie tak, że mieliby mniejsze prawa niż pozostali ludzie. Konstytucja wcale nie dzieli ludzi na tych, co „po bożemu” i tych co chłopu do zadka. Jest to stary trick by wrzaskiem wymuszać dodatkowe przywileje. Nikt ich nigdzie nie dyskryminuje, więc oni sami rozgłaszają, jakoby im ktoś czegoś zabraniał, choć normalnych ludzi wcale nie interesuje, co oni robią i w jaki sposób.
  Oni chcą publicznego przyzwolenia na sodomię i temu normalni ludzie się sprzeciwiają. I słusznie, bo w tym momencie dotyczy to także normalnych ludzi, a oni mają prawo decydować o sobie.

  Biedni nauczyciele to byli w II. RP, czyli przed wojną. Gdy budowali port gdyński, to wielkie masy ludzkie przyjechały na tę budowę i byli wśród tych osób także w dużej części analfabeci (w COP było tak samo ale więcej ludzi). Przedwojenny nauczyciel w Gdyni z rana i po południu uczył dzieci – w wiejskiej chacie z wstawionymi do niej ławkami i stołami, a wieczorem prowadził kursy nauki pisania i czytania dla dorosłych pracowników budowy portu gdyńskiego. Sześć dni w tygodniu. Za bardzo niewielką wypłatę. W porównaniu z dzisiejszymi pensjami nauczycielskimi były to dosłownie grosze. A pensum pracy przeogromne.

  Ale to byli nauczyciele z powołania, a nie osoby przypadkowe, jak ma to miejsce obecnie. Bowiem gdy taki dzisiejszy absolwent po studiach nie załapał się do prywatnej czy zagranicznej firmy, to zatrudniał się w szkole z braku innych możliwości.

  Tak naprawdę PiSowi zarzucają oponenci, że PiS jest PiSem. Czyli właściwie nie mają żadnych racjonalnych argumentów.
  To, że Polska się zadłuża nie jest czymś nowym, ponieważ każdy poprzedni rząd od czasu „transformacji” nie tylko oddawał obcym nasz narodowy dorobek, ale i zaciągał długi na obsługę bieżących wydatków państwowych.

  Według tego, co PiS mówi, nasze zadłużenie jest sukcesywnie zmniejszane. I można przyjąć, iż to prawda, jako że tzw. ranking finansowy, międzynarodowy, ustawia Polskę na całkiem dobrej pozycji; złotówka jest stabilna.
  Gdyby władzę przejęła ta koalicja antypisowska, to będzie ona zależna od tych samych kręgów finansowych, zagranicznych, które mają wpływ na politykę finansową Polski dziś.
  Z tym, że PiS ma już ustalone zasady, jakich ma się trzymać, a gdyby PO władzę przejęło, zmuszone byłoby do negocjowania nowych, czyli gorszych warunków. Dlaczego gorszych? A no dlatego, że zmiana rządu w Polsce umożliwiła by zagranicznym finansistom nowe rozdanie politycznych kart i stworzenie dla siebie nowych możliwości zarobienia na nas pieniędzy.
  Nie łudźmy się, że cokolwiek odbyło by się za darmo, z czystej sympatii do nas. Tak nie było nigdy i tak nie jest obecnie. Oraz nie będzie w przyszłości.

  Polska ma stabilną sytuację. Nie ma powodu by to zmieniać na gorsze.

  PS
  może te nauczycielskie strajki to zemsta na PiSie za to, że są darmowe podręczniki w szkołach (uczniowie dostają za darmo podręczniki w szkole) i nauczyciele nie mogą już sobie dorabiać wymuszając na uczniach kupowanie książek np. do angielskiego za nawet 200zł (podręcznik główny, zeszyt do ćwiczeń, słowniczki itp.).

  Jeszcze kilka lat temu Matki i Ojcowie zmuszeni byli brać w sierpniu kredyty by dzieciom móc kupić podręczniki; średnio na jedno dziecko był to wydatek ok. 500zł. Same książki i przybory, nie licząc plecaka, ubrania i obuwia a także stroju na WueF.
  Każdy sierpień/wrzesień to była istna katastrofa dla rodzin wielodzietnych, ponieważ każdy nauczyciel wybierał podręczniki dowolnie i nie było możliwe, by brat młodszy miał podręczniki po bracie starszym.

  Antykwariaty były zapchane co roku setkami tysięcy zbędnych podręczników, a uczniowie szukali już w czasie wakacji wymaganych przez danego nauczyciela podręczników. Horror!

  Matki i Ojcowie spłacali cały rok kredyty brane na zakup podręczników dla dzieci i tak było co roku. Nie było mowy o żadnych wakacjach, wyjazdach czy kupowaniu nowych ubrań; większość Matek buszowała w szmateksach starając się znaleźć możliwie tanie i przyzwoite ubrania dla dzieci.

  O tym szybko się zapomniało, co?

  A przecież ten dramat rozgrywał się rok w rok jeszcze kilka lat temu!

  Nawet trudno wyrazić to, czym dla rodzin wielodzietnych jest 500+. I 300zł na wyprawkę szkolną we wrześniu. Jaki to „skok cywilizacyjny” i jaka ulga dla zgnębionych dotychczas biedą Rodziców:

  koniec z kredytami dobijającymi rodziny!
  koniec z nędzą i siedzeniem w domu całe wakacje z braku środków na wyjazd na wczasy.

  Ja, w szkolnych, młodych czasach, nosiłam ubrania po starszym bracie, a ten po najstarszym. Buty też, więc często były albo za duże albo za małe, ale zawsze niemal rozpadające się. Podręczniki za to były jednolite i miałam je oczywiście po starszych braciach. Takie były to czasy i ja wiem co to znaczy, gdy nie ma na nic pieniędzy.
  Dlatego cieszę się, że PiS tak sprawnie ułatwił Rodzicom opiekę nad dziećmi i że PiS wyzwolił polskie rodziny z wiecznej pułapki długu zaciąganego na zakup podręczników.

  Już samo to stanowi ogromny sukces tej partii.
  Stabilizacja finansów i gospodarki to czynnik dodatkowy, in plus dla PiSu.

  A ideologia? Jak świat światem nikt jeszcze nikogo nie nakarmił i przyodział dzięki ideologii. Ma ona sens jedynie, gdy jest co jeść, w co się ubrać i gdzie zarobić pieniądze na życie. Gdy tego nie ma albo ideologia bierze nad tym górę, kraj stacza się i destabilizuje. Potem może ktoś z tego zrobi jakąś „rewolucję” ale głównie w tym celu, by było co jeść, w co się ubrać i gdzie zarobić pieniądze. Więc można sobie darować te wieczne powtórki i rozwijać to, co jest, a nie wciąż na nowo zaczynać od zera.

  Polubienie

 11. No, ale przynajmniej ten „zieliński” na Ukrainie opowiada niezłe dowcipy (np. Czy prezydent może nie kraść? A widział ktoś takiego? Kołomojski dał mi 2,5 miliona hywien? Ale kołomojski nie ma przecież w zwyczaju coś komuś dawać, na odwrót chętnie od każdego jego forse zabierze /śmiech na sali) To oczywiście otwarte przyznanie sie Zielinskiego, po co go Kołomojski wystawił na prezydenta. Przynajmniej to ktoś szczery i co najważniejsze MÓWI PO ROSYJSKU, przez co szlag trafia USraków, którzy marzyli, ze uda się im Ukrainę odseparować od Rosji także kulturowo.

  W sumie, coś zdaje się że żydzi na Ukrainie jeszcze nieźle narozrabiają.

  Polubienie

 12. No i jeszcze opinia z http://www.km.ru

  Ten Zieliński to agent liberalnych elit Partii Demokratycznej w Waszyngtonie. Samo zło dla Rosii.

  A polskim Radio24 opina dokładnie odwrotna – Zieliński to agent Putina.

  Na wszelki wypadek przytaczam ocenę km.ru: (km to skrót od Kiril i Metod, św. Cyryla i Metodego)

  Таким образом, на голосование украинцев за Зеленского без сарказма реагировать нельзя. Они поддержали человека, за экономической блок в команде которого отвечают люди, как раз и обвалившие украинскую экономику…

  Что же касается отношений с Россией, то и тут ничего хорошего ожидать не приходится. Зеленский явно будет делать то, что ему скомандуют из Вашингтона. А значит, конфронтация продолжится. Еще недавно вещавший о мире и переговорах шоумен теперь заговорил о «возвращении территорий» и «компенсациях».

  Читать полностью: http://www.km.ru/world/2019/04/01/vybory-na-ukraine/842035-yugo-vostok-zhestoko-obmanuli-ili-obmanul-sam-sebya-o-chem

  Polubienie

 13. Rozdawnictwo PiS-u to tylko i wyłącznie kiełbasa w celu zdobycia wyborców dla przeprowadzenia swoich niecnych celów. Efekty wzrostu zamożnosci mozna osiągnąć innymi środkami ale te jak np. podniesienie kwoty wolnej od podatku dla wynagrodzeń minimalych czy trochę wyższych, obniżenie stawki VAT i wiele innych mechanizmów nie czyniłoby z tej partii dobrego wujka z Ameryki rozdającego pieniądze.
  Na pohybel zydowskim sługusom.

  Polubienie

 14. julius
  Kiełbasa nie kiełbasa, ale ludziom bardzo potrzebna. Nie podniesie się dzietności przez podniesienie kwoty wolnej od podatku, ale poprzez danie na każde narodzone dziecko i na dzieci w ogóle. W końcu nie jest grzechem zabiegać o głosy wyborców dając pieniądze matkom na dzieci, dając na wyprawki szkolne, czy dodatkowe 1200 zł emerytom.
  Nie zapominaj, że pis także zwiększył kwotę wolną od podatku, że za mało? A czy mógł więcej?
  Przywrócił także poprzedni wiek przechodzenia na emeryturę.
  Niektórzy zarzucają Pisowi, że nikogo jeszcze nie zamknął. Ci sami krytykują za wprowadzanie totalitaryzmu.
  Są jednak i tacy, którzy chcieliby by J. Kaczyński wzorem Erdogana wziął za mordę wszystkich złodziei i szubrawców, którym się marzy ulica i zagranica byle by znowu do koryta i zamknął za kratki. Tylko że Polska to nie Turcja. Turcja nie ma zagrożenia ze strony żadnego państwa, a Polska musi jednak mieć w świadomości i w uwadze, że Niemcom bardzo by się chciało znowu mieć i Śląsk i Prusy Wschodnie.
  Nie mamy co narzekać na PiS. Ta partia robi taką politykę zagraniczną jaka jest w danej chwili możliwa i możliwie najlepsza dla społeczeństwa jeśli chodzi o socjal.
  Jeśli ktoś umie racjonalnie myśleć to się z tym zgodzi.

  Polubienie

 15. Człowiek Kołomojskiego.
  Ten Zieliński to agent liberalnych elit Partii Demokratycznej w Waszyngtonie. Samo zło dla Rosii.
  A polskim Radio24 opina dokładnie odwrotna – Zieliński to agent Putina.
  Putin w swoim czasie też był człowiekiem Bieriezowskiego i Abramowicza.
  Obu później tak przycisnął, że uciekli z Rosji.
  Kandydat na prezydenta Ukrainy Zieliński jest mi nieznany.
  Słyszę o nim pierwszy raz.
  Więc nic o nim nie mogę powiedzieć, czy będzie tak jak się po nim spodziewają posłusznym sługą USA, czy może w pewnym momencie zerwie się im z haka i tak jak Putn zacznie się rządzić po swojemu.
  Człowiek istota często nieprzewidywalna.
  To co wiem obecnie to to, że to komik, satyryk, a po obejrzeniu filmików z YT mam wrażenie, że to młody, w miarę inteligentny, ruchliwy i jeśli zdecydował się na kandydowanie, to także ambitny człowiek. Raczej niskiego wzrostu, cwany, jeśli sam sobie potrafi pisać teksty to i zdolny, z dobrą pamięcią, nieleniwy, obrotny.
  Janukowycz doskonale by się sprawdzał jako kierownik sklepu z meblami, dobrze by się prezentował na tle szafy. Jako prezydent okazał się dużą du…ą
  Poroszenko ślamazarny i powolny, mógłby pracować w sklepie z porcelaną, sprzedawać czekoladki, lub być restauratorem i barmanem w jednym.
  Zieliński, mały oszust i cwaniaczek, wie jak zwodzić, co obiecać czym zbajerować i rozbawić.
  Na razie na takiego mi wygląda.
  A jaki będzie gdy zostanie prezydentem?
  Kto wie, może się sprawdzi.
  Może nie tyle wykołuje wyborców, co swoich promotorów.
  W końcu jeśli potrafił być dobrym komikiem, to może także podoła być dobrym prezydentem.

  Polubienie

 16. Najpierw z ludzi tacy PISdziatele oraz inna banda pookrągłostołowa zrobiła przez 30 lat totalnych dziadów a jak dobry glina rzuci parę kilo kiełbasy wyborczej w 2019 roku to taki adminek spuszcza się w gacie z radości i wchodzi w żopę jak owsik takiej partyjce.Najśmieszniejsze jest to że za jego poglądy ideologiczne czy światopoglądowe nie chcieliby w tym PIS nawet na niego splunąć nie mówiąc o przyjęciu w ich szeregi.Taki to kabareciarz ale niech robi z siebie głupka dalej publikując tu bumagi pisowe. Jego decyzja jego portal ale za 10 lat będzie się chował pod ziemią ze wstydu i z pisaniny tych głupot tłumaczył się będzie tak:
  ” No wiecie musiałem .Taki jest świat .Jak dupy nie smarujesz tym co rządzą to daleko nie zajedziesz”.

  Polubienie

 17. słowa adminka sprzed pół roku ” skorzystali ci co w odpowiednim momencie weszli do pociągu PIS czy PO .Reszta klepie biedę”.Nie dosłowny cytat ale kontekst ten sam.

  Polubienie

 18. ,,ale niech robi z siebie głupka ”

  wężyk, a może ci tak załozyć szlaban?
  Będzie jednego POłgłoopka mniej.
  Zero merytorycznych argumentów, wkoło Macieja te same bzdety.
  Wężyk nie wstyd ci.

  Polubienie

 19. Oj, będzie GOŁO – plus micha ryżu dziennie i wystarczy!

  TO NIE KONIEC PARSZYWYCH ATRAKCJI ZA PIENIĄDZE GOJÓW PŁACONYCH W POWSZECHNYCH HARACZACH!

  Autostradą wodną z Gdańska przez Dęblin do Odessy

  https://plus.kurierlubelski.pl/autostrada-wodna-z-gdanska-przez-deblin-do-odessy/ar/10755864

  Teraz pieniądze popłyną rzekami. 60 mld zł na wodne ,,autostrady”

  https://forsal.pl/artykuly/942912,zegluga-srodladowa-60-mld-zl-na-wodne-autostrady.html

  Odra ma stać się w przyszłości wodną autostradą

  https://nto.pl/odra-ma-stac-sie-w-przyszlosci-wodna-autostrada/ar/13059443

  Odra, Łaba i Dunaj będą połączone jednym szlakiem wodnym. Jest porozumienie Polski, Czech i Słowacji

  https://forsal.pl/artykuly/1015710,odra-laba-i-dunaj-beda-polaczone-jednym-szlakiem-wodnym-jest-porozumienie-polski-czech-i-slowacji.html

  Żydowskie koncerny przejmują polską wodę pitną

  https://gloria.tv/article/6pD9xE3gz1Tz4MpUV4H2Q8hhd

  O TYM PARCHATYM G… WSZYSCY ZAPOMNIELI?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Tr%C3%B3jmorze

  Niemcy partnerem Trójmorza? Polska poparła wniosek

  https://www.tvp.info/38687290/niemcy-partnerem-trojmorza-polska-poparla-wniosek

  P.S. JA, NIGDY NIE WIERZYŁEM W KRZYŻAKÓW I ICH ZAKUTE ŁBY! PARCHATE ,,RYCERZYKI” OD SIEDMIU BOLEŚCI, PARAJĄCE SIĘ NA CO DZIEŃ ŚWIATOWYM HANDELKIEM, WÓWCZAS I OBECNIE!

  Hej!

  Polubienie

 20. „Niemcy partnerem Trójmorza? Polska poparła wniosek”

  Ktoś musi nam dokuczać za NordStream 2, a najlepiej do tego nadaje się taki niby sojusznik.

  Polubienie

 21. „„Powtórzę trzeci raz: stworzyliśmy Koalicję Obywatelską po to, żeby odsunąć PiS od władzy” – Włodzimierz Czarzasty, szef SLD na konwencji tej partii w dniu dzisiejszym – 31.03.2019 roku.”

  I tak właśnie jest. Zero pomysłu na Polskę, tylko realizacja cudzych planów. Kiedy w końcu znajdzie się siła polityczna która pogoni tą szarańczę z ojczyzny.

  Polubienie

 22. Fakumba antypisowa
  2 kwietnia 2019 o 9:26 AM

  słowa adminka sprzed pół roku ” skorzystali ci co w odpowiednim momencie weszli do pociągu PIS czy PO .Reszta klepie biedę”.Nie dosłowny cytat ale kontekst ten sam.

  Panie Zyga vel wężyk ogrodowy.

  Daj pokój dobrym ludziom, nie wstyd Ci.
  Miałeś do szpitala pojechać ze swoją prostatą, której zaszkodziłeś, jak wstrzemięźliwy byłeś w Reichu, kiedy wokół moc prostytutek było.

  Polubienie

 23. To ty nie wiesz że się plany mogą obsunąć o kilka dni .Do ciebie coś pisałem .Czego chcesz dobry uczciwy człowieku pełny jadu.
  Na prostatę nie choruję ale może ty chorujesz to współczuję i życzę zdrowia. to był mój ostatni wpis tam gdzie się popiera PIS tam mnie nie ma. W USA nie masz dziwek ? w Polsce nie ma dziwek ? Co się Reichu uczepił .Trzeba było nie oddawać władzy po 89 roku wiesz komu to byś polskich dziwek w Reichu nie miał szczekaczu internetowy idioto.
  Żegnam.

  Polubienie

 24. Jeszcze do adminka na koniec jedno zdanko.
  Bardzo proszę o szlaban na tym portalu .Będę zaszczycony .Będzie to dla mnie zaszczyt.Żegnam.

  Polubienie

 25. ssssssssssssss
  Było ostrzeżenie, następne będzie upomnienie, później żółta kartka i na koniec węża za ogon tarmoszenie. By bez potrzeby i bez przyczyny nie obrażał innych ( admina) w sposób jak niżej …taki adminek spuszcza się w gacie z radości i wchodzi w żopę jak owsik takiej partyjce.
  …Jak dupy nie smarujesz tym co rządzą to daleko nie zajedziesz”.

  Polubienie

 26. Bardzo proszę o czerwoną kartkę .Taka szczególna prośba.Myślałem że już dostałem.Słabo adm działasz i w niczym cię nie obraziłem bo ja nikogo nie obrażam a napisałem prawdę a prawda mówiona w oczy zawsze boli.Także proszę o kartkę.Bym już nic nie pisał ale na tym mi zależy na banie.

  Polubienie

 27. Adm jeżeli tak lansujesz pewną partyjkę aż się rzygać chce to nie miej pretensji że ktoś może mieć inne zdanie i uważać PIS za mniej niż zero.Strasznie jesteś delikatny .Żebyś ty wiedział jak się gnoją w sieci to weżuś przy nich to archanioł Gabriel.To twój portal ja go czytać nie muszę ani wpisów twoich obrońców. trzymaj się .Dzieli nas przepaść i dalej twoich propisowych wypocin już czytać nie mogę i nie będę.Popełniasz błąd ale to twój problem za parę lat przyznasz mi rację .Ogólnie to fajny z ciebie chłop z poczuciem humoru zabawny i polubiłem cię ale popierając PIS kompromitujesz się .Chyba mam prawo do takiej opinii ?
  Żegnam.

  Polubienie

 28. @Adm 2 kwietnia 2019 o 3:37 PM
  …takiej partyjce…….panie wonsz, Koalicja przeciw Polsce do pięt nie dorasta, an i żaden pedał, ani zaden pederasta.

  Dorasta za to stary kawaler z kotem.

  Polubienie

 29. PiS DAŁ, BO ZADUŻO MIAŁ! PRZECIEŻ PIENIĄDZE ROSNĄ NA DRZEWACH, O TYM KAŻDY GŁUPEK WIE, A ŻE BYŁ URODZAJ – ,,TO SIĘ NAM NALEŻĄ”

  https://natemat.pl/265163,skad-pieniadze-na-500-wiedza-polakow-o-podatkach-i-ekonomii-bardzo-slaba

  W CZEPKU URODZENI, ALBO W NIEDZIELĘ I ZAWSZE MAJĄ ZERO PROBLEMÓW?

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/21-proc-Polakow-uwaza-ze-nie-placi-zadnych-podatkow-3670159.html

  Współcześni półanalfabeci: wykształceni, ale ignoranci

  ,,… Po czyjej stronie Amerykanie walczyli pod Grunwaldem? Po naszej…”

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/spoleczenstwo/1636159,1,wspolczesni-polanalfabeci-wyksztalceni-ale-ignoranci.read?backTo=https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/klasykipolityki/1760878,1,kraina-analfabetow.read

  Kraina analfabetów

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/klasykipolityki/1760878,2,kraina-analfabetow.read

  Językoznawcy alarmują: Polacy nie rozumieją polityków

  https://www.wprost.pl/394730/Jezykoznawcy-alarmuja-Polacy-nie-rozumieja-politykow

  Hej!

  Polubienie

 30. Wężyk napisałeś między innymi
  Admin……wchodzi w żopę jak owsik takiej partyjce…
  Jakby na to nie patrzeć jest to wpis obraźliwy, innymi słowy przegiąłeś pałę i niejeden admin by cię z mety za taki wpis wywalił.
  Jeśli masz wątpliwość spróbuj napisać u ziemności coś w tym stylu, że
  …wchodzicie w żopę jak owsik Putinowi…
  A zobaczysz jaki wpieprz dostaniesz.
  i pamiętaj o tym, że tak czy inaczej, są w naszym kraju ci co z obowiązków służbowych, albo nawet z nudów śledzą wpisy w Internecie i wyłapują i notują sobie takich co podważają zaufanie do władzy i dobrego imienia elit. Ty dla przykładu możesz mieć swojego anioła stróża ppłk Zeliwo, który jakoś tak się składa, że nie specjalnie cię lubi.
  Namierzyć cię bardzo łatwo. Sprawdzą kto z Niemiec dostaje emeryturę i mieszka w okolicach Lublina i już cię mają
  Raz cię obroniłem, a ty mi w podzięce piszesz, że wchodzę jak owsik w du….
  No w mordę jeża, nieładnie, oj nieładnie.
  A już chciałem się z wężykiem zaprzyjaźnić.

  Polubienie

 31. Jak byś się nie zaklinał, że to nie ty i nieswoja sprawka to i tak ci nie uwierzę. Bo trasza Gdańsk Odessa miała być przez Olsztyn i dla Olsztyna.
  Gdańsk Odessa przez Olsztyn.
  A właściwie to miało być Gdańsk Olsztyn Główny i Olsztyn Odessa.
  Kika, to była jawna dywersja tak odsunąć na bok najpiękniejsze najbardziej dynamiczne miasto Olsztyn.
  A jakie tu dziewczyny, jakie studentki, panienki, dziewice, latawice.
  Nigdzie indziej jak tu na Mazurach, bo Mazury to cud natury.


  Polubienie

 32. @Ty dla przykładu możesz mieć swojego anioła stróża ppłk Zeliwo, który jakoś tak się składa, że nie specjalnie cię lubi.

  Adminku niech notują mam to osobiście w żopie. Koniec .Ostatni raz już ci odpisuję .Trzymaj się ja ciebie mimo to lubię i będę miał nadzieję do konca że kiedyś przestaniesz błądzić i wybierzesz jasną stronę mocy.
  Trzymaj się. Był to mój ostatni wpis.

  Polubienie

 33. Nie mam ani czasu ani chęci czytania twoich głupot pisowych zdrowia mi przez to ubywa przynajmniej kilka lat .Miej sobie zdanie adminek jakie chcesz możesz wielbić PIS czy innego stracha na wróble .Czy ja nie mam innych problemów na głowie tylko polemizować z tobą .Miej sobie poglądy jakie chcesz wielb kogo chcesz a jak cię obraziłem to przepraszam bo potrafię powiedzieć to słowo.Trzymaj się i zegnam. W trosce o moje zdrowie psychiczne kasuje twój portal z ulubionych bo po prostu szkoda zdrowia psuć czytając twoje wpisy odnośnie PIS
  Pozdrawiam i trzymaj się żyj jak najdłużej bez chorób i miej pociechę z wnusia czego ci szczerze życzę.

  Polubienie

 34. Śmierć za seks z osobą tej samej płci. Sułtan Brunei zapowiedział, nowe prawo wchodzi w życie.

  Sułtanat Brunei już wcześniej uznawał homoseksualizm za przestępstwo, teraz jednak wprowadził karę śmierci przez ukamieniowanie za stosunek z osobą tej samej płci.
  Położone w Azji Południowo-Wschodniej państwo wprowadziło nowe prawo, na mocy którego homoseksualny seks karany będzie śmiercią przez ukamienowanie. W ramach przepisów, które wchodzą dziś w życie, wprowadzono również inne elementy tradycyjnie rozumianego szariatu, m.in. amputację kończyn jako karę za kradzież.

  Sułtan Hassanal Bolkiah w publicznym przemówieniu wzywał do przyjęcia w życiu społecznym „silniejszych” nauk muzułmańskich. „Chcę, żeby islamskie nauki w tym kraju stawały się silniejsze” – mówił.

  Na mocy nowych praw, wyrok za homoseksualny seks będzie możliwy tylko, jeśli „winni” sami przyznają się do swojego „występku” lub jeśli będą zobaczeni podczas stosunku przez co najmniej czterech świadków.

  Dotychczas homoseksualizm był w Brunei nielegalny, a seks z osobami tej samej płci był karany maksymalnie 10 latami więzienia.
  ———————————————–
  W Polsce wystarczyłaby jedynie kara, zesłanie….do Brunei

  Polubienie

 35. Zakaz handlu obejmie w przyszłym roku wszystkie niedziele. Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii rekomenduje rządowi, by nie wprowadzał zmian w tym zakresie. Resort przedstawia własne badania nad skutkami wprowadzenia zakazu. Wnioski są odmienne od tego, co słyszeliśmy do tej pory.
  Ministerstwo Przedsiębiorczości i Technologii, którym kieruje Jadwiga Emilewicz, przedstawiło stanowisko, które może zdecydować o tym, jaki będzie dalszy los zakazu handlu w niedziele.

  W świetle przeprowadzonych analiz MPiT nie rekomenduje wprowadzania zmian w obecnym modelu dochodzenia do pełnego ograniczenia handlu w niedziele. Przy czym niezbędne jest przeprowadzenie pogłębionych badań oddziaływania tego ograniczenia na małe sklepy oraz na jakość życia Polaków.
  – informuje resort w przesłanym nam komunikacie.

  Stanowisko MPiT jest zgodne z wcześniejszymi zapowiedziami. Jadwiga Emiliewicz w piątkowej rozmowie z naszą redakcją stwierdziła, że dotychczasowe raporty opierały się na badaniach „zamawianych przez sklepy wielkopowierzchniowe”.

  Opinia resortu stoi w sprzeczności z wynikami wielu badań opinii publicznej. Z ostatnich, przeprowadzonych na zlecenie Związku Przedsiębiorców i Pracodawców, wynika, że zaledwie 32 proc. Polaków popiera ograniczenie handlu we wszystkie niedziele.
  ———————————————
  Sklepy spożywcze wielko powierzchniowe może słusznie, te sklepy z materiałami przemysłowymi, budowlanymi, narzędziowymi powinny być otwarte cały dzień.
  Pracujemy cały tydzień, a w niedzielę robimy sobie zakupy.
  Tak właśnie powinno być w państwie dla obywatela.
  Więc rządzący PiS niech nie przegina, tylko robi tak jak pisze mądry adminek z tutejszej mało liczącej i słabo czytanej stronki.

  Polubienie

 36. Rolnicy z AGROunii ponownie organizują protest w centrum Warszawy. Tym razem dołączyli do nich taksówkarze.

  Protesty rolników w Warszawie przeciwko zakazowi eksportu owoców i warzyw do Rosji
  © SPUTNIK . FILIP KLIMASZEWSKI
  Rolnicy protestują, a warszawskie władze narzekają
  O 8 rano na Placu zawiszy w Warszawie rozpoczął się protest rolników, zorganizowany przez AGROunię. Prortestujący planują przejśc na rondo Dmowskiego i protestować tam aż do godziny 16:00.
  Protest powoduje spore utrudnienia w ruchu w centrum Warszawy. Policja blokuje dojazd do placu, gdzie zebrali się protestujący, kierowcy stoją w korkach. Sam protest przebiega spokojnie, demonstruje około 200 osób.

  Beznadziejność sytuacji oraz wyczerpanie się formuły bezproduktywnych rozmów z ministrem rolnictwa, który reprezentuje stanowisko rządu RP, skłania nas do podjęcia dalszych działań. Dla wielu jedynym słusznym (jedynym?) krokiem wydaje się być zaostrzenie kursu wobec sprawujących władzę. W sytuacji totalnego ignorowania problemów wsi a nawet wręcz prób propagandowego przeinaczania rzeczywistości, nie może dziwić nikogo irytacja środowiska i rosnący niepokój społeczny. Wskazując na naszą dojrzałość i potwierdzając szczerość intencji, którą jest dobro polskiego rolnictwa, kierujemy apel do osoby sprawującej najwyższy urząd w kraju — Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej o interwencję, póki kluczowy sektor polskiej gospodarki pozostaje jeszcze bastionem polskiego kapitału rodzinnego i ostoją wartości o które walczyli nasi przodkowie — głosi komunikat AGROUnii.

  Polubienie

 37. No właśnie, co może czuć taki specubek „wyślizgany” z interesu, z jakimi myślami musi walczyć codziennie rano oraz zaraz przed snem, co mu się śni, jakich rozterek moralnych musi doświadczać, z jakimi wyzwaniami musi się zmagać, jak to wszystko rzutuje na jego życie emocjonalne, psychiczne i seksualne, czy sentymentalnie wraca pamięcią do czasów, kiedy był największym cwaniakiem na wydziale, czy może żałuje swoich życiowych wyborów? Na te i inne pytania spróbują zdobyć odpowiedzi uczestniczki programu UBek szuka żony.

  Polubienie

 38. Więc rządzący PiS niech nie przegina, tylko robi tak jak pisze mądry adminek z tutejszej mało liczącej i słabo czytanej stronki.

  Komentarz.Tu trafiłeś w punkt .Czyta cię osiem osób mniej więcej.

  Polubienie

 39. W Polsce wystarczyłaby jedynie kara, zesłanie….do Brunei

  Wszystko jest jasne i proste – OBCIACHOWE IRYSY DO…! Chi, chi, chi…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Iris_(c%C3%B3rka_Taumasa)

  https://akademiaducha.pl/iris-teczowa-bogini/

  JAK BOZIA CHCE KOGOŚ POKARAĆ, TO ROBI BURD-EL W MÓZGU!

  LGBT

  https://pl.wikipedia.org/wiki/LGBT

  ACH, CO ZA PODOBIEŃSTWO W MIESZANIU KOLORKÓW!

  RGB

  https://pl.wikipedia.org/wiki/RGB

  JEZUICKI TWÓR, MA DUŻĄ LUK-Ę W SWOIM ŻYCIORYSIE! OCZYWIŚCIE, JAJOGŁOWE SZMULE MAJĄ JUŻ GŁUPKOWATĄ ODPOWIEDŹ!

  Co Jezus robił między 12 a 30 rokiem życia? Naukowcy wiedzą

  BANALNE ŻYCIE, ALE NIESAMOWITE!? ZNOWU SIĘ KOMUŚ COŚ P-O-J-E-B-A-Ł-O W LOGICE!

  Ukryte życie Jezusa było zwyczajne. I to jest właśnie niesamowite

  http://www.fronda.pl/a/ukryte-zycie-jezusa-bylo-zwyczajne-i-to-jest-wlasnie-niesamowite,5958.html

  https://sjp.pwn.pl/slowniki/banalny.html

  Hej!

  Polubienie

 40. Richmen….Czyta cię osiem osób mniej więcej….

  i tu się słonko mylisz. Komentuje kilku, czyta kilkaset, a jak podłapię temat taki jak jakaś katastrofa typu Smoleńsk to kilka, do kilkunastu….tysięcy.
  Ale co z tego?
  Nic.
  Każdy ma swoje zdanie.
  Czasem, z rzadka, tylko echo tego co piszę, pojawi się na innym, forum i to wszystko.

  Gorzej jest z You Tube, tam mój kanał ma jedynie nieco ponad stu subskrybentów, inni potrafią mieć po kilka tysięcy, ale oni to gwiazdory na całą Polskę, Michalkiewicze, Brauny, Olszańskie vel Jabłonowskie, J.Z. Potockie, kto tam jeszcze z tych sławnych i ważnych….szczerze mówiąc tych innych się produkujących to nie pamiętam.

  Polubienie

 41. Luk tysiące razy pisałem że jestem z lubelskiego .Kojarzysz Beatę Kozidrak , Budkę Suflera .Oni też stąd.Gdzie podkarpacie gdzie rybka a gdzie pipka.wolałbym wziąść sznur i się powiesić na pierwszym lepszym drzewie niż mieszkać w zapisiaczonym Podkarpaciu.

  Polubienie

 42. Smyk 3 kwietnia 2019 o 4:18 PM
  „Richmen….Czyta cię osiem osób mniej więcej”
  Ruch-men, czy Ty czasem to nie ruchaj z Krościenka?

  smyk piszesz knajackim językiem .Widzę że masz chęciny .To idż do pensjonatu albo na tirówki albo najprościej metoda Przemka.On to robi na lewą rękę i sobie chwali bo i tanio i kobity utrzymywać nie musi i na jedno mu wyjdzie.
  sssssssss

  Polubienie

 43. A niejaki richmen czy jak mu tam to nie ja co adminek może sprawdzić bez problemu.Masz jakąs obsesję antywężową.

  Polubienie

 44. Richmen
  musi co z drużyny węża, może kuzyn, latem okrada jego jabłonki, zimą dostaje od węża na piwo, stąd pisze jak wąż, mówi jak wąż, myśli jak wąż, ale do dziesięciu liczyć nie umie.

  LuK wąż chciał zamieszkać w Krościeńku, ale okazało się, że ta miła pani, co się z wężem spotykała ma takich jak wąż dwie kopy i wąż zrezygnował.

  Polubienie

 45. „Luk tysiące razy pisałem że jestem z lubelskiego”

  No teraz sobie przypomniałem.

  „wolałbym wziąść sznur i się powiesić na pierwszym lepszym drzewie niż mieszkać w zapisiaczonym Podkarpaciu.”

  Z fotki miasteczko bardzo ładnie wygląda, no ale zdjęcia to jeszcze nie wszystko ;p

  Polubienie

 46. Adm 3 kwietnia 2019 o 7:47 PM
  Richmen
  musi co z drużyny węża, może kuzyn, latem okrada jego jabłonki, zimą dostaje od węża na piwo, stąd pisze jak wąż, mówi jak wąż, myśli jak wąż, ale do dziesięciu liczyć nie umie.

  LuK wąż chciał zamieszkać w Krościeńku, ale okazało się, że ta miła pani, co się z wężem spotykała ma takich jak wąż dwie kopy i wąż zrezygnował.

  ADMINEK TY MOŻESZ ZNAĆ , CAŁKI , RÓŻNICZKI , TANGENSY , KOTANGENSY , PARABOLE , SINUSOIDY BYĆ FILOZOFEM CO TO Ę Ą
  A I TAK BĘDZIESZ JEDYNIE ROBIŁ MISKI I SPRZEDAWAŁ JE NIEMCOM PO 20 OJRO OD SZTUKI.

  JA NATOMIAST JESTEM DUŻO BOGATSZY OD CIEBIE.
  A JEDYNIE CO POTRAFIĘ TO ADIN, DWA, TRI JAK KASZPIROWSKI .
  I PO CO MI UMIEĆ LICZYĆ DO 10?.
  W JUDEOPOLONII LICZY SIĘ KASA , SZMAL , FORSA A NIE WYKSZTAŁCENIE CZY FILOZOFOWANIE Ę ,Ą JAK TY TO ADMINKU POTRAFISZ

  Polubienie

 47. LuK wąż chciał zamieszkać w Krościeńku, ale okazało się, że ta miła pani, co się z wężem spotykała ma takich jak wąż dwie kopy i wąż zrezygnował.

  MIAŁA ADMINKU CAŁE DWIE KOPY JAJEK Z GMO PO 50 GROSZY OD SZTUKI . NA MNIE TO CHOCIAŻ ADMINKU ŁADNIE KOBITKI LECĄ A NA CIEBIE TO JUŻ NAWET TAKA NIE POPATRZY.

  Polubienie

 48. Wesołego Alleluja!

  PS
  Sputnik Polska sobie pozwala na wycieranie swojej zagranicznej gęby Polakami:
  Nie wiem, czy mój koment tam przetrwa, no to daję i tu.

  //\\https://pl.sputniknews.com/polska/2019042010246197-kontrowersyjne-zyczenia-premiera-morawieckiego-wkurzyly-polakow-sputnik/#comments//\\

  Film bardzo dobry, bez zbędnego patosu i zawijasów. Taki zwyczajny, a więc szczery w przekazie. A że wspomina o „piątce Kaczyńskiego”? No to co ?

  Przecież to prawda, że dzięki temu Polacy mają pieniądze na szynkę wielkanocną i czekoladowe zające. Przy święcie wypada pamiętać, komu się te dobra zawdzięcza. W tym roku dzieci nie żebrały pod sklepami przed świętami, jak było to jeszcze pięć lat temu.

  Normalni ludzie krytykują wówczas, gdy coś jest złe, coś im się zabiera albo coś tracą.
  Polacy to jakieś dziwolągi: dają im kasę, zapewniają bezpieczeństwo społeczne, a Polak chce iść na barykady, żreć suchy chleb i się patriotycznie spełnić w ten właśnie sposób.

  Co to miałby być za patriotyzm, w wyniku którego Polacy by się fizycznie i biologicznie wykończyli, to już tajemnica tych „prawdziwych Polaków”.
  Ale najgorsze jest to stadne pobekiwanie; wystarczy, że jeden coś skrytykuje, a reszta bezrozumnie się dołącza do napaści.
  Jaki interes ma w tym „sputnik Polska” żeby się wpirzać w życzenia świąteczne rządu w Polsce i inicjować takie kretyńskie nagonki?

  Polubienie

 49. Interesu nie rozumiesz bo ty nie jesteś w stanie zrozumieć jajcarzenia Uszatka bo ani nie masz jego poczucia humoru ani dystansu do świata i ludzi dlatego fajnego uszatego wszyscy lubią a ciebie unikają jak gradowej burzy i gdzie by nie wejść w jakiekolwiek forum ludzie na słowo nana uciekają na pustynię Gobi.

  Polubienie

 50. // Pustynia .
  21 kwietnia 2019 o 10:43 AM //

  a ty co, nie uciekłeś? widać nie jesteś człowiekiem, to co kundlu glos zabierasz?!? buda!

  Polubienie

 51. Władza się zmienia , rządy się zmieniają nikt nie jest wieczny każdy odejdzie prędzej czy póżniej .Trzeba mieć nadzieję aby za te 20 czy 30 lat potomni mogli powiedzieć tak to jest mój rząd patriotów i zagłosowali na niego bez dawania łapówek wyborczych w postaci 500 plus czy dodatkowych 13 bo każdy głupi potrafi rzucić kilo baleronu w roku wyborczym i wygrać wybory.Wielki jest ten co bez rzucania paru stówek jest lubiany i szanowany a nawet nie muszą mu nosić jajec do Kościólka bo sam ma dwie sprawne ręce.

  Polubienie

 52. Zaczęły się nanowe obelgi wszak ona Boga ma w sercu.Trzymaj się panno nano. Smacznego jajka życzę a zwłaszcza przemyślenia w te święta swojego postępowania.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s