Co robić?


Chodzi o to co robić na starość, na emeryturze?

Samo siedzenie w domu, oglądanie kanałów telewizyjnych z pilotem w ręku, bądź spacery po parku, jak ktoś mieszka blisko parku to nieco za mało. Szydełkowanie czy robienie na drutach to już przeszłość i niemodne, ponad to nie jest to zajęcie dla mężczyzn.

Więc co robić?

Rąbać drewno?

Mamy ogrzewanie centralne, albo na gaz.

Kręcenie misek?

No niby dobre, ale też nie na długo.

Glin oklejki?

Jak długo można się tym bawić.

Dobrze byłoby zarabiać jakieś grosze, ale duże, najlepiej tak po kilka stówek dziennie.

Tylko jak to robić. Czym się zająć praktycznie i zawodowo i fachowo i tak by się nie urobić po łokcie. Lekko, łatwo, szybko i z dużą kasą.

Z doświadczenia wiem, a doświadczenie mam ogromne, że choć żadna praca nie hańbi to jednak wiele z różnych prac śmierdzi. Dajmy na to taki co biega za ciężarówką – śmieciarką i opróżnia kosze na śmiecie, albo gdzieś przy taśmie na wysypisku je sortuje.

W różnych fabrykach też różnie bywa. Dajmy na to w takiej fabryce opon, gdzie wulkanizują gumę, też śmierdzi.

Syn porzucił dotychczasowe zajęcie i zajął się zarabianiem w branży rolno hodowlanej. Opuścił zatem pomieszczenia jakie zajmował do tej pory i oddał mi do nich klucze.

Jak do wiosny tych pomieszczeń nie wynajmę to tak sobie myślę, że może sam zacznę wcielać się w biznesmena choćby na pół skromnego etatu. Tak od godziny dziesiątej do trzeciej. Pięć godzin biznesowania i do domu. Tylko w jakim zawodzie i w jakim charakterze.

Jednym słowem –Co robić panie premierze?

Czy ktoś z czytelników ma jakiś pomysł?

Ja jestem facet dosyć zdolny, żadnej pracy się nie boję, nieduży sklepik z wyposażeniem w lady i z zapleczem mam, okno wystawowe na świat jest, pomysłu co z tym zrobić brak.

Można handel i można usługi, ale jaka branża?

To jest całkiem poważna sprawa. Co robić na emeryturze?

Czy może ktoś coś mi podpowiedzieć.

Może kika22 ma pomysł, a może pan Wonsz.

230 uwag do wpisu “Co robić?

 1. Admin … .

  Otwórz klub dla emerytów, gdzie mogliby spotykać się ludzie dojrzałego wieku, aby podyskutować przy dobrej kawie.

  Któż to wie, może wtedy i pan Wąż ze swoją nową wybranką wpadną na kawę u Ciebie Adminie.

  A jak nie klub, to założyć tajne stowarzyszenie ds. rozpracowania preferencji politycznych naszego pana Węża, bo jego seksualne dobrze my tu wszyscy znamy!

  Polubienie

 2. Ad Adm-inka

  No Adm-in, wszystko przed tobą! Pewnikiem ,,wystrugasz”… Chi, chi, chi…

  GOJ I LE(H)M! Cha, cha, cha…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Golem

  GOJ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Goj

  LE(H)M.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Lehm

  GLINIANY MOSIEK – PISAŁ KOSMICZNE BAJKI DLA GOJÓW. Chi, chi, chi…

  ,,… Stanisław Lem urodził się we Lwowie najprawdopodobniej 13 września 1921 w rodzinnym mieszkaniu przy ulicy Brajerowskiej 4 jako jedyne dziecko Samuela Lema (inna forma – Lehm, 1879–1954), lwowskiego lekarza i Sabiny Woller (1892–1979)…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stanis%C5%82aw_Lem

  NAZWISKO MOŚKA POCHODZIŁO OD NIEMIECKIEJ GLINIANEJ GÓRY (LEM-BERG), ZWANEJ LWOWEM.

  https://de.wikipedia.org/wiki/Lwiw

  Chi, chi, chi… GOOOOOL—EM. Cha, cha, cha…

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Golem_XIV

  Bywaj zdrów!

  Polubienie

 3. Edzio jeszcze ciebie tu wyszukuje bo donoszę ci że twój przemko chętnie by poparł PIS bo go pieszczą socjalem a zwłaszcza robotników podwyższają płace minimalne itp i już Przemko gotów głosować na PIS tylko jeszcze mu przeszkadza polityka zagraniczna.

  Wejdz na ten jego blog i uświadom głąbowi że po pierwsze to sam robotnik wybrał sobie taki los i chciał kapitalizmu po drugo ważniejsza rzecz przecież podwyższenie płacy minimalnej nic nie da bo przedsiębiorcy przypieprzą cztery razy większe ceny na dobra które produkują i co taki robotnik dostanie marchewkę a potem dostanie po dupie palą jak to bywa.
  Tego wielki uczony stary kawaler Przemo nie wie ? Dziwne.
  Po drugie jak mu przyłożą bykowe od 2020 to zobaczy czy jakiś robotnik będzie się martwił jego losem.

  Padałem że śmiechu jak tu Przemo się żalił bo kobiety gwałcą pipy chłopskie .Andrzej mu dobrze napisał że on chciałby być gwałcony nawet przez trzy kobity.
  W sumie dziwny ten Przemo
  Ja się wyłączam nie mam już czasu na pierdoły Kalksteinów i PIS.Chcę jak najszybciej się rozwieść pozałatwiać wszystkie sprawy i wyjechać do Magdaleny a na czytanie durnot pejsatkowych anonimów czy durnot Przemexa szkoda czasu.
  Trzyma sjię Edziuchna.

  cytat:
  Przemek
  on Wrzesień 18, 2019 o 8:50 am said:
  Przemek W

  Rzadko kiedy się zgadzam z Towarzyszem Michałem, ale tym razem strzał w dziesiątkę. Jeśli chodzi o sprawy socjalne to wszystkie ugrupowania liberalne są dużo szkodliwsze od PIS. Oczywiście PiS robi szkodliwą robotę w polityce zagranicznej dlatego na niego nie zagłosuję, choć popieram częściowo programy socjalne, które ta partia wprowadza, w tym podwyższenie płacy minimalnej. Przynajmniej robotnik coś tam skorzysta, a nie tylko janusze biznesu. 😀

  Polubienie

 4. Jeszcze do niedawna szanowny Przemo ytelektualista grzmiał że jego mamusia przychodzi wkurwiona do domu bo denerwują ją ciągłe wzrosty cen w sklepach.Coś za coś panie Przemex .Pan popieraj socjal PIS ale z drugiej strony studż swoją mamuśkę jak ci kupi 20 dkg baleronu i narzeka bo baleron mocno zdrożał .Powtórzę coś za coś panie Przemex.

  Polubienie

 5. @A jak nie klub, to założyć tajne stowarzyszenie ds. rozpracowania preferencji politycznych naszego pana Węża, bo jego seksualne dobrze my tu wszyscy znamy!

  Edziuchna nie udawaj wariata .Napiszę ci jeszcze raz.Nie mam żadnych preferencji politycznych i pluje na wszystkie partie jakie tu powstały po 89 roku dla mnie to zwykła szambiarka polityczna.Na wyborach żadnych nigdy nie byłem.
  A mocno współczuję starym kawalerom.Z drugiej strony uważam że to nawet nie jest ich wina że sobie jak zdrowe chłopy nie mogą pociurlać mając już po 30 a wina systemu w którym przyszło im żyć.Najlepiej oczywiście im wychodzi biadolenie bo jakaś napalona szefowa złapała za kuta..a faceta i koniec świata się stał bo stuknęła go w łeb a potem zrobiła dzieciaka .
  Andrzeja wypowiedz mi się podobała ale to jest inne pokolenie facetów które uniknęło wychowania bezstresowego Lewartowa. Andrzejowi mama śniadania do łózka nie robiła i wyrósł prawdziwy chłop.

  Polubienie

 6. @Chodzi o to co robić na starość, na emeryturze?

  Samo siedzenie w domu, oglądanie kanałów telewizyjnych z pilotem w ręku, bądź spacery po parku, jak ktoś mieszka blisko parku to nieco za mało. Szydełkowanie czy robienie na drutach to już przeszłość i niemodne, ponad to nie jest to zajęcie dla mężczyzn.

  adminek na miejscu twojej zony wziąłbym pałę i gnałbym cię do jakiejś roboty bo widzę że ty się strasznie nudzisz .Żona zapieprza podmurówki na filmach ładuje a ty opalasz tyłek na ławeczce i się przyglądasz.

  Nie masz co robić ?
  Wykup sobie abonament TV Republika albo napisz CV niech cię prezes po wyborach zatrudni do opiekuna jego chmary kotów.
  Będziesz miał zajęcie albo rozwiedz się przyjeżdzaj do mnie na rancho .Moja bydzie wolna bierz ślub z nią i pracuj na moim rancho .Nie bydziesz się nudził.

  Polubienie

 7. sorek gdzie ty wklejasz takie fotki bo Przemuś w gatki zrobi i przyśni mu się ze ta diablica wali go pejczem po dupie a to już bydzie dramat.
  sssssss

  Polubienie

 8. Otworzyć klub dla starych emerytów?
  A może dla starych rozwodników i tych których porzuciły żony?
  Tylko, że już taki w mieście jest. Nazywa się Uniwersytet Trzeciego Wieku

  Inauguracja Roku Akademickiego
  Słuchaczy i sympatyków Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zapraszamy na Inaugurację Roku Akademickiego 2019/2020, która odbędzie się w czwartek, 10 października 2019 roku o 15.00 w Sali Konferencyjnej Warmińsko-Mazurskiego Urzędu Wojewódzkiego, Al. Marszałka Józefa Piłsudskiego 7/9.
  Zarząd
  Jednocześnie informujemy, że msza święta w intencji naszych słuchaczy zostanie odprawiona w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa przy ul. Kopernika, w sobotę, 19 października 2019 roku o godzinie 7.00

  Jak nie zapomnę to na tą inaugurację się wybiorę. Na msze nie pójdę, tak wcześniej to ja nie wstaję

  Wężyk, na tej inauguracji to będzie mnóstwo fajnych babeczek dla ciebie.
  Powinieneś przyjechać, wyrać kilka dla siebie.

  Polubienie


 9. W takim kościele to można by zrobić niezłą tancbudę, restaurację albo warsztat stolarski produkujący okna i drzwi na świat.
  Albo ciucholand.

  Polubienie

 10. Wycieczka do Turcji 4–11 maja 2019 ( uczestników Uniw. trzeciego wieku)
  Jak zwykle polecieliśmy z lotniska Okęcie bezpośrednio do Antalyi skąd autokarem dotarliśmy do wspaniałego Hotelu *****.W następnym dniu rozpoczęliśmy zwiedzanie od Złotego Trójkąta czyli miasta: Manavgat, Aspendos i Side. Ponieważ ten dzień był dość męczący dlatego nazajutrz mieliśmy dzień relaksu, lenistwa i zabawy. Następny dzień to była wycieczka do malowniczej i legendarnej Kapadocji gdzie osiedlili się prześladowani chrześcijanie. Zwiedzamy klasztor Wirujących Derwiszy w Konyi, skansen kościołów Goreme, miasto podziemne, karawanseraj, skalny dom, doliny Pasabag, Uchisar, Cavusin, Goreme, Golębi, skalne zoo. Żeby do końca nas zmęczyć wieczorem pojechaliśmy na Wieczorek Kapadocki z jedzeniem, piciem i hulanką. Oczywiście następny dzień z racji wieku uczestników był przeznaczony na odpoczynek bo nazajutrz pojechaliśmy w góry Taurus, zajrzeliśmy do kanionu Sapadere, gościliśmy w domu u prawdziwych tureckich gospodarzy , zobaczyliśmy plantacje owoców oraz hodowle jedwabników.
  Wycieczka jak zawsze organizowana przez PuraVida razem z pilotem panem Rafałem była bardzo udana, pogoda dopisała a uczestnicy opaleni, zakupowo zaopatrzeni wróciliśmy do domu.

  Wężyk tylko się przyjrzyj ile ładnych kobitek

  Polubienie

 11. Dobre adminek i z takimi poglądami ty w PIS .Człowieku oni by cię ukrzyzowali i uważaj z takimi tekstami po nowych roku bo bydziesz miał najazd misków za obrażanie wartości chrześcijańskich ty mój pisiorczyku.

  Polubienie

 12. andrzej on Wrzesień 19, 2019 o 8:45 am said:
  Husar

  Słowianie muszą uodpornić się na własną naiwność i kłamstwa oraz oszustwa, którymi nas niszczą.

  V kolumny i wojna hybrydowa to był i jest sposób na zwalczenie Słowian przez obce ludy.

  Nikt ze Słowian nie zakłada, że jest prowadzona przeciw nam wojna hybrydowa.
  Gdzie to zakamuflowane v kolumny obcych narodów prowadzą przeciw nam działania mające na celu przejęcie nad nami kontroli, władzy, zniewolenia i zabrania nam naszych ziem, wolności i suwerenności. Nit!

  W Polsce degradacja społeczeństwa słowiańskiego sięgnęła już takiego stopnia zniszczenia, że większość Polaków zapomniała kim jest, skąd pochodzi, nie reprezentuje własnej kultury i tradycji. Nie jesteśmy w stanie odróżnić swój od obcego. A co za tym idzie, zostały przejęte nasze umysły i postrzeganie świata, zaczynamy tańczyć jak nam zagrają. Zalożyli nam kilka partii, każda partia buczy i tworzy przestrzeń, w która wciąga uwagę Polaków Słowian, a którzy potem się żrą miedzy sobą, a układ zakamuflowanych v kolumn się cieszy, bo utrzymuje system kolonialny i ustawia wybory. Nie umiemy się zjednoczyć, organizować oddolnie, a to świadczy już tylko o gaśnięciu żywiołu narodowego.

  Po potopie, który naruszył równowagę sił została przejęta Słowiańszczyzna, zniszczona RP.
  Rosja została przejeta przez v kolumny francuskie, niemiecki i żydowskie. I te bloki walczą tam o władzę.

  https://wolnemedia.net/rosja-polska-utracone-szanse/

  Polubienie

 13. Wszystkie babska grube otyłe jedynie ta po lewej z białymi włosami nie wygląda na mohera ta jeszcze by była.
  sssssssssssssss
  PS ja pierd… tu prawie nie ma żadnej chudej baby tylko obtuczone od tego zarcia z Biedry i lidla.
  sssssssssssssss

  Polubienie

 14. „W takim kościele to można by zrobić niezłą tancbudę, restaurację albo warsztat stolarski produkujący okna i drzwi na świat.
  Albo ciucholand.”

  Admin

  Dostosowanie do użytkowania w celach, jak wyżej podałeś Adminie – odpada, koszty zbyt duże.

  Sądzę, że jedynie tylko na kostnicę to się nadaje po wstawieniu zespołu chłodni i na nic więcej!
  Kto by chciał tam jadać z myślą, że miejscu tym odprawiano rzesze katolickich trupów do żydowskiego nieba.
  Najlepiej rozebrać, gruz rozdrobnić i utwardzić gminne drugorzędne drogi.

  Co do tej fotki, to pan Wąż ma rację – te kobiety oprócz do kościoła i słuchania rozgłośni znanego biznesmena, w którego ręce przechodzi obecnie sieć sklepów Żabka – nie nadają się do niczego, nawet do swobodnego bzykania.

  Polubienie

 15. Jeśli pan Wąż ma lat 68, jak nam zapodaje, to przed nim co najmniej jeszcze 15 lat owocnego życia, czyli i świadomego bzykania.
  Więc jemu potrzebna przynajmniej taka 40-55 lat, co by jeszcze pan Wąż mógł dobrze chędożyć i za to być pieszczotliwie nagradzany.
  Natomiast baba kościelna tylko go dalsze życiowe kompleksy wpakuje, to po co mu to?

  Polubienie

 16. Edzio Madzia ma 60 lat w sam raz dokładnie 59 a mnie baba moherowa wpędzi w kompleksy? .Chłopie ja nie mam zadnych kompleksów jak już to ciebie twoja Iza 40 wpędzi w kompleksy przy twoim koliberku.
  Mnie sexu już nie trza cała lata się wybawiłem kobitki piękne masowały to tu to tam i było bosko dać tego Przemka to on po takiej sobotniej nocy po dancingu poszedłby na skargę do mamusi i powiedział (” Mamusiu wiesz ta Basia co ją poznałem tak mi jajka w nocy wycałowała że teraz mi się krostka tam zrobiła i co mam teraz mamusiu robić ? ” )
  ale przytulić się do Madzi nie słuchając już zakonników to czemu nie .Mnie potrzebna normalna baba jak Madzia kolego.

  Polubienie

 17. Moja madzia jest ładna…..

  Wężyk to pokaż tą swoją ładną Madzię. Obiecałeś nam jej zdjęcie.

  Edward, wąż i bzykanie? Za dużo z Biedry piwa wypił by mu jeszcze coś normalnie funkcjonowało.
  Bidula się chwali, a jak co do czego to mniej niż zero, czyli nic.

  w siatę Polska Ukraina, my wygrywamy

  Polubienie

 18. Ja się nie martwię, co będę robić na emeryturze, bo gdy wejdę w ten wiek emerytur już nie będzie. Cieszcie się więc seniorzy z tego co macie, bo moje pokolenie będzie miało w waszym wieku po prostu przesrane, a jeszcze młodsi 2000r (milenialsi) to już nawet nie mam ochoty sobie tego wyobrażać… Państwo samo zmusi zwykłych ludzi by kradli na potęgę, nie by się wzbogacić, ale by zwyczajnie przeżyć.

  Polubienie

 19. Proponuję Adminowi założyć tanią noclegownię dla facetów, którym żony po uprzednim przepisaniu na nie całego majątku, wystawiły walizki z osobistymi rzeczami za próg i powiedziały: a teraz jesteś wolny, szukaj sobie baby, która przygarnie cię pod dach.

  Nowe modele broni elektronicznej mogą czynić prawdziwe cuda.

  Kompleks EW „Palantin” wszedł do służby w tym roku i już doskonale sprawdził się w ćwiczeniach.

  Palantin jest w stanie nie tylko przeprowadzać rozpoznanie elektroniczne, ale także skutecznie zakłócać komunikację satelitarną i komórkową.

  Jeśli chodzi o komunikację komórkową, możliwa jest również inna opcja korzystania z kompleksu.

  W takim przypadku połączenie nie jest zakłócane, a na telefony wroga przychodzą na przykład wiadomości SMS z prośbą o poddanie się lub przyczyniające się do dezorganizacji.

  Ale najciekawsza rzecz w „Palantine” to nie to.

  Kompleks jest w stanie skutecznie chronić żołnierzy przed precyzyjną bronią potencjalnego wroga (pociski rakietowe, kierowane bomby powietrzne).

  Po przechwyceniu np. pocisków można wysłać je tam, skąd przyleciały.

  „Palantyn” może obejmować swoim działaniem nie tylko dywizję, ale także całą armię.

  22 samochody wchodzące w skład kompleksu mogą kontrolować ogromne terytorium.
  https://cont.ws/@fybcbvjd/1450292

  Polubienie

 20. @Edward, wąż i bzykanie? Za dużo z Biedry piwa wypił by mu jeszcze coś normalnie funkcjonowało.
  Bidula się chwali, a jak co do czego to mniej niż zero, czyli nic.

  A gdzie ja się chwalę czy ja mam 20 lat abym miał maczugę a ty adminek co masz ten pewnie filutka małego.Starość nie radość a jak pisałem w tym wieku sexu już się nie uprawia co najwyżej można się przytulić do cyca.
  sssssssssssss

  Polubienie

 21. Panie Luk … .

  Ty i Twoje pokolenie nic nie robicie – tylko biadolicie lub spierdalacie robić karierę na zmywakach u odwiecznych wrogów Słowiańszczyzny, ba zapierdalać na ich ZUS, czyli ich emerytury.

  To rzeczywiście Ty i to Twoje pokolenie staniecie się wtedy przykościelnymi dziadami.
  I Ty masz jeszcze czelność tak o sobie pisać. Ty lepiej jeszcze uważaj, aby gdzieś w zakamarkach nie wyruchała Ciebie jakaś baba.

  Polubienie

 22. No to wężyk, jakby cię po tygodniu twoja Madzia wystawiła za drzwi, to masz u mnie noclegownię 40 zł za dobę, to chyba za taki metraż bardzo tanio, ale jak z łożem, lodówką, kuchenką do gotowania to już nieco więcej, powiedzmy jak w średniej klasie hotelu. Ale takie mebelki to mógłbyś sobie sam kupić. Drzwi metalowe, kraty na oknach, alarm, pełne bezpieczeństwo, żadna baba cię nie napadnie i nie zgwałci. No chyba, że byś taką wpuścił do środka, to już nie ręczę.

  Polubienie

 23. Edzio jak już wydzyngoli to Przemexa w czarnym tunelu i bydzie płacz ” mamusiu baba mnie rozebrała wyciągnęla ptaszka z majteczek pogłaskała go i wyruchała a jak urodzi dziecko to co ja biedny mamusiu zrobię ” a mamusia mu na to ” Przemku nie martw się bydzie 500 plus damy radę”
  ssssssssss

  Polubienie

 24. WONSZ

  „co najwyżej można się przytulić do cyca.”

  Czyś Ty rozum postradał? W Twoim wieku tulić się do cyca. To Ty jakiś miętus jeszcze jesteś. Do cyca to niech tulą się tacy od 0 do 2 lat, a Ty chłopie przecież masz jeszcze jaja.
  Wstyd mi za Ciebie.
  Ty lepiej uważaj z tym tuleniem się do cyca u tej Twojej nowej, bo jeszcze bez jaj do domu wrócisz chłopie!

  Polubienie

 25. @a Ty chłopie przecież masz jeszcze jaja.

  Edzio czy ty chłopie oczadział jaka maczuga w wieku prawie 70 lat zgłupiałeś po takiej eksploatacji chłopie daj żyć ty sam pisałeś że u ciebie też w portkach mały kijek to o czym piszesz.
  Przytulić się zawsze można w wyrku czemu nie a głównie to się kobita przytula kolego.
  sssssssssss
  Może taki Przemex albo grzanuś w w wieku prawie 70 lat coś tam w portkach będą mieć skoro ich przyrodzenie teraz spoczywa i śpi wiecznym snem.Normalne prawa fizyki to są.
  ssssssssss

  Polubienie

 26. Panie Sławobor … .

  Już sobie wyobrażam wielkie rzesze młodych wojaków w okopach – pochylonych nad swoimi smartfonami i czytających wroga SMS-y?

  Polubienie

 27. @Ty lepiej uważaj z tym tuleniem się do cyca u tej Twojej nowej, bo jeszcze bez jaj do domu wrócisz chłopie!

  Pewnie weżmie sekator i mi utnie co .W tym wieku sex schodzi na plan dalszy.

  Polubienie

 28. Wężyk … .

  Pewnie wiesz, że doktor ds. Indian Ameryki Północnej i klimatu na całej Ziemi otworzył bloga.
  Może byś coś u niego napisał, bo ciekaw jestem co on wtedy zrobi?

  Polubienie

 29. SMS
  Cała nasza dywizja się poddała. Wywiesić białe flagi, broń oddać wrogowi i wracać do domu.
  Wykonać!!!!
  Podpisał
  Generał Peter Wonsh vel Wonsz

  Polubienie

 30. wiem że otworzył i coś tam napiszę ale podaj edzio link .Zazdrosny o andrzeja bo się tam dobrze dogadują z Przemusiem już się u Przemusia nie pojawia a jak wiadomo doktorek opierniczył parę razy Andrzeja na blogu.
  na razie idę na skype porozmawiać z Madzią.

  Polubienie

 31. „Ty i Twoje pokolenie nic nie robicie – tylko biadolicie lub spierdalacie robić karierę na zmywakach u odwiecznych wrogów Słowiańszczyzny, ba zapierdalać na ich ZUS, czyli ich emerytury.”

  Pewnie, bo lepiej siedzieć w kraju i dawać się ekonomicznie dupczyć po marketach. Kiedyś jako klient widziałem wizytację Francuzów w carrefurze jak jakaś tam kierowniczka na baczność przy nich stała i się usłużnie uśmiechała, no tak, robić w PL to czysty patriotyzm.

  „To rzeczywiście Ty i to Twoje pokolenie staniecie się wtedy przykościelnymi dziadami.”

  Do tego pcha nas prawie trzydzieści lat środowisko kulturowo-ekonomiczne stworzone przez wasze jakże zacne pokolenie, czy może raczej wykreowane przez obcych za waszym usłużnym przyzwoleniem.

  „I Ty masz jeszcze czelność tak o sobie pisać. Ty lepiej jeszcze uważaj, aby gdzieś w zakamarkach nie wyruchała Ciebie jakaś baba.”

  Spox, cieszę się ,że jeszcze nie tylko ZUSowi się podobam ;p

  Polubienie

 32. „Musi Pan jeszcze wiele się pouczyć i wiele przemyśleć, aby mógł Pan zrozumieć mój ww. wpis”

  No też się zastanawiam, czy dobrze zrobiłem odpowiadając na bełkot.

  Polubienie

 33. Panie LuK … .

  Kończąc przedmiotowy wątek sadzę, że dalej Pan nic nie kumasz i w dodatku stajesz się niegrzeczny, czyli jednak skończysz Pan jako dziad pod kościołem!

  Dla Pana lepiej będzie, abym się jednak mylił, a teraz pozwoli Pan, że pozdrowię przyszłego emeryta pod kościołem.

  Pozdrawiam … .

  Amen … .

  Polubienie

 34. Adm
  19 września 2019 o 10:24 PM

  „u Kaza jedno rzuca się w oczy- blada czcionka
  szkoda marnować sobie oczu na czytanie tekstów z taką czcionka”

  Szanowny Adminie,

  jeśli wejdziesz w artykuł, to będzie normalna czcionka, jaka jest u Ciebie, a więc da się czytać. Proszę więc jeszcze raz sprawdzić.

  Polubienie

 35. Edzio chłopie Luk ma dużo racji .Jaka różnica zapierd… na loty Kuchcińskiego i jego rodziny czy koleżanek knesejmowych czy na ośmiorniczki z dobrym winkiem , ochrony prezesa dotacje na partyjki itp.Praca w dyskontach i innych syfach to strata czasu i niewolnicze zarobki rzędu 600 ojro na miesiąc.
  W Niemczech przynajmniej więcej płacą Luk sobie wyjedzie i wróci na starość z fajną emeryturką .
  Miałbyś rację gdyby tu rządzili patrioci a to czy Luk pracuje tutaj na loty Kuchcińskiego czy zagranicą to jemu zagranica wyjdzie na plus bo i język złapie i zarobi dużo więcej jak tu.
  Założysz w judeopolonii firmę?.
  Statystyki są porażające .W ciągu roku dwóch upada 90% film w Judeopolonii.
  Adminek niech wdraża wnusia do pracy i płacenia podatków na lotników ale ja Luka rozumiem jak on nie chce tego robić i szuka innych alternatyw niekoniecznie sponsorowania ośmiorniczek , winka czy lotów luksusowymi samolotami marszałków i jego familii.
  Ja wyjeżdzałem gdy bezrobocie było 30% i była nieco inna sytuacja niż teraz i nie żałuje a korzyści znajomość niemieckiego , kursy sprzedażowe i spokojne życie na starość.
  Gdybym został w tym grajdołku dziś 1500 złotych na miesiąc i egzystencja jak bakteria.

  PS WNUSIO ADMINKA NA BACZNOŚĆ STAWAŁ NIE BĘDZIE PRZED SZEFAMI CAREFOUR . ADMINEK ZAŁATWI MU ROBOTĘ W DOBREJ SPÓŁCE ALBO NAWET W MINISTERSTWIE . NIE NA DARMO SIĘ TU TAK PROPISOWO PRODUKUJE.

  na koniec wystarczy że PIS rzuci trochę pieniądzem a już taki Przemex chce na niego głosować i by pewnie głosował tylko ta polityka zagraniczna a nie widzi tego że tacy przedsiębiorcy podniosą ceny swoich towarów znacznie aby zrekompensować sobie wzrost płacy minimalnej i wszyscy w sumie dostaną po tyłku.
  Tylko czekam na to aż przemexa obłożą bykowym.
  ssssssssss

  Polubienie

 36. Wężyk … .

  Patrzę, że i Ty według powiedzenia górali rozumujesz z mojego przekazu, jak ten cały LuK.
  Cały czas pitolicie o gównojadach, a nie o sprawach poważniejszych dla przetrwania Polski.
  Kiedyś u Przemka czytałem, że jesteś zwykły chłop i to wszystko ponad Twoje postrzeganie tego świata, zatem daj sobie spokój z jakimiś ośmiorniczkami, czy nieprzymusowymi robotami u Angoli lub w Reichu – odwiecznych wrogów Słowian.
  A pies z ich nędznymi emeryturami. Dowodzisz tylko, że jesteś zwykły naiwny goj, którego nęcą pełny brzuch i świecidełka, i jak ćma poleci wszędzie za nimi.

  Więc lepiej daj sobie spokój z procesami polityczno – gospodarczymi na świecie i napisz tu nam o swojej pani w Reichu, jak się przed jej widokiem na ekranie w noclegowni onanizowałeś popijając najtańsze piwko po ciężkiej robocie w piekarni vel cukierni, czyli o nie psu kiełbasie Danucie Lato.

  Polubienie

 37. Edward, masz rację, czcionka w dalszej części artykułu jest normalna. A na marginesie i ja i Kaz korzystamy z szablonów wordpress, który układ strony, rodzaj szablonu, bardziej ci odpowiada, mój czy jego, czy jedna pojedyncza kolumna jak u Kaza, czy tak jak u mnie jedna nagłówkowa, poniżej cztery i dalej pojedyncze po lewej i po prawej kolumna z komentarzami i poniżej z wpisami.

  Polubienie

 38. Wężyk, jak byś nie narzekał na ośmiorniczki, czy loty Kuchcińskiego to i tak poniewierka za granicą jest znacznie gorsza niż praca w Polsce nawet za nieco niższe pieniądze.

  A tak na serio, to przy tych niby naszych niższych zarobkach, mamy także niższe koszty utrzymania więc suma sumarum mamy obecnie identyczny poziom życia jak tych na zachodzie, a nierzadko nawet lepszy.
  I nie bełtaj ludziom w głowach, bo też byłem wiele lat na zachodzie i wiem co piszę.
  Nie każdy pracuje w Lidlu czy w Biedronce i nie każdy ma minimalne zarobki i tu też wiem, że mnóstwo ludzi średnio wyciąga po 5 stówek dziennie, albo i więcej, a to już pozwala na dobre i bardzo dobre życie, na dobry samochód, wakacie za granicą, ładny domek czy duże mieszkanko w nowym budynku.
  Kapisz panie Wonsz
  Kapisz? To u amerykańskich Włochów tyle co –Rozumiesz?
  No jak wężyk ,,paniał” czy dalej ,,durak”?

  Polubienie

 39. Nie adminek kto ma znajomości nie pracuje ale większość robi w biedrach , lidlach itp i to są fakty innych nie ma .Ci co mają rodziców z szerokimi plecami wiadomo że nie będą siedzieć na kasach twój wnusio na pewno nie będzie bo jak sam pisałeś masz mnóstwo wpływowych znajomych.
  Jedz kolego do Niemiec zobacz ceny w lidlu niemieckim potem idż do RTV i porównaj ceny jakie tam są a ceny w polskich odpowiednikach .Te róznice nie są ogromne.
  Jakpiszę fakty jakie one są i Luk ma rację i nie pitoli.
  Kazdy ma wybór albo tu robić za psi ch…. w biedrach i na starość zdychać za 1500 albo próbować odmienić swoje zycie i robić wszystko aby mieć np 6, 5 tys emeryturki jak ja.
  Każdy sam pracuje na swój dobrobyt i każdy sam za siebie odpowiada.
  Idę na rancho teraz coś trza robić ja sie nie nudze jak adminek.
  PS jeszcze raz napiszę .Firmy tu żadnej nie założysz bo większość 90% pada po dwóch latach .Takie są statystyki i nie dyskutować z faktami.

  Polubienie

 40. Mam już wszystkie zgromadzone na piec materiały. Wczoraj w kominku jaki kiedyś sobie wybudowałem przy domu od strony podwórka przygotowałem spodnią część paleniska, na razie tak dosyć wstępnie, chodziło o zasklepienie rusztów, dziś zacznę przygotowywać ścianki ze spiralami grzejnymi. W sumie moc grzałek 6 KW, więc mam nadzieję że na tą wielkość komory którą planuję powinna wystarczyć. Kiedy skończę nie wiem, bo całość będzie musiała jeszcze dobrze wyschnąć.

  A później?
  Miski nie z drewna a z gliny?
  A może smoki, koniki, koguciki, węże niejadowite…wypalane w temperaturze 1100 stopni Celsiusa.
  Jak się uda.

  Polubienie

 41. Jeszcze jedno .Nie pamietam dokładnie bo to było dawno ale za Bilda płaciłem 1 ojro może póltora a polski odpowiednik czegoś podobnego z ploteczkami kosztował 3.50 czy 4 złote .Taka to wielka różnica w cenie braciszku.
  ssssss

  Polubienie

 42. Ci co ,,zakładają” te firmy, to nie chodzi im o to by mieć firmę i coś robić, tylko o to by dostać 30 do 40 tyś. dotacji rządowych na ich założenie. Moja, żona żadnych dotacji nie brała bo po 65 r. życia i tak by jej nie przyznali. Założyła firmę i zarabia całkiem, całkiem, wężyk i to jest fakt a nie twoje statystyki.
  W Polsce po prostu jest lepiej i łatwiej zarobić niż na zachodzie. Ponad to jest się u siebie.
  Ja sobie chwalę i nie narzekam.

  Polubienie

 43. Nie każdy pracuje w Lidlu czy w Biedronce i nie każdy ma minimalne zarobki i tu też wiem, że mnóstwo ludzi średnio wyciąga po 5 stówek dziennie, albo i więcej, a to już pozwala na dobre i bardzo dobre życie, na dobry samochód, wakacie za granicą, ładny domek czy duże mieszkanko w nowym budynku.
  Kapisz panie Wonsz

  Oj adminek ty propagandzisto III żydo RP
  5 stówek dziennie czemu nie tylko trzeba być synem Millera i robić w jakieś spółce od margaryny w Bodaczowie czy jakoś tak.Po drugo 5 stówek tyle zarabiają naganiacze na bitcoiny , Futurenety i inne piramidki poprzez linki referencyjne.
  Wnuczek adminka zarobi jak dorośnie nawet 2 tys na dzień co mnie wcale nie zdziwi.

  Reszta ma samochody , jachty , mieszkania luksusowe z kredytów z banków rothschildowskich i tak to bogactwo Polaków wygląda .Dzieciak kupuje mieszkanie i spłaca to następne 50 lat bo mieszkanie nie należy do niego a gdy straci pracę czy inna tragedia się zdarzy wtedy mamuś ratuj bo wyląduje pod mostem.
  I taka jest rzeczywistość a nie propaganda adminka.
  Polacy należą do czołówki narodów najbardziej zadłużonych w europie.

  Na razie słodki propagandzisto.

  Polubienie

 44. Adm 20 września 2019 o 10:09 AM
  Ci co ,,zakładają” te firmy, to nie chodzi im o to by mieć firmę i coś robić, tylko o to by dostać 30 do 40 tyś. dotacji rządowych na ich założenie. Moja, żona żadnych dotacji nie brała bo po 65 r. życia i tak by jej nie przyznali. Założyła firmę i zarabia całkiem, całkiem, wężyk i to jest fakt a nie twoje statystyki.
  W Polsce po prostu jest lepiej i łatwiej zarobić niż na zachodzie. Ponad to jest się u siebie.
  Ja sobie chwalę i nie narzekam.

  A tam adminek pierdzielisz durnoty że aż miło .Wstyd aby ci prosty chłop mówił abyś się dokształcał.

  Polubienie

 45. I adminek nie porównuj jakiejś tam cebuli czy rzodkiewki twojej żony do normalnej firmy.Nie zaprzeczaj faktom nie uprawiaj propagandy .Fakty są takie że 90% firm upada po roku dwóch w Judeopolonii bo tu nie ma warunków aby firmę prowadzić słodki propagandzisto .Czytaj statystyki słuchaj speców od tematu co nie znaczy że komuś się nie uda i jakoś funkcjonuje braciszku.

  Polubienie

 46. Dzieciak kupuje mieszkanie i spłaca to następne 50

  Bzdura.
  Dzieciak wykupił nowe mieszkanie i za rok odbierze do niego klucze. Stare mieszkanie sprzedaje by spłacić bankowy kredyt. Tym czasem mama kupuje jego mieszkanie i ma zamiar wynająć je na kancelarię adwokatowi.
  I zimą do ciepłych krajów, pani emerytka ze swoim mężem
  Tak to jest w Polsce, wężyk, tak to jest, żyć nie umierać.

  Polubienie

 47. @Bzdura.
  Dzieciak wykupił nowe mieszkanie i za rok odbierze do niego klucze. Stare mieszkanie sprzedaje by spłacić bankowy kredyt. Tym czasem mama kupuje jego mieszkanie i ma zamiar wynająć je na kancelarię adwokatowi.
  I zimą do ciepłych krajów, pani emerytka ze swoim mężem
  Tak to jest w Polsce, wężyk, tak to jest, żyć nie umierać.

  Adminek ty mi nie pisz o dzieciach bonzów czy mafiosów w Polsce ja pisałem o zwykłych ludziach słodziutki pisorczyku.Swoją drogą gdzie ty na tym szkoleniu medialnym był bo cię wyszkolili prima sort.
  sssssssss

  Polubienie

 48. @Adm 20 września 2019 o 10:25 AM
  Patrzaj wężyk jak żyją w Polsce emeryci
  Masz czarno na białym.
  Uniwersytet trzeciego wieku, Wycieczki
  https://utw.olsztyn.pl/wycieczki/

  Znam ja ci takich imć emerytów i rencistów co to ojczulkowi wysyłają po 3 stówki na miesiąc potem zapylają do świątyni opatrzności bożej potem do Świebodzina na wycieczki a na końcu idzie się na rancho do węzusia i się mówi :

  ” Panie Piotrze pożycz pan 400 złoty bo nie mam na rachunek na światło bo inaczej mi odłączą ” .Takich sytuacji miałem masę .Wężus pożycza bo szkoda mi tych moherów autentycznie no bo kto ich miał nauczyć logicznego zarządzania swoimi pieniędzmi.
  sssssssssssss
  Jedyny plus to zawsze oddają bo dobrze wiedzą że w razie nieoddania dalsze pożyczki u węzusia idą w zapomnienie a węzuś pożyczy bo jak pisał szkoda mu tych ludzi.

  Polubienie

 49. JEST DOBRZE, BĘDZIE SUPER+!

  Nierządem Polska stoi

  https://pl.wikisource.org/wiki/Nierz%C4%85dem_Polska_stoi

  ADM-INEK, CZY W ALLENSTEIN JEST JUŻ PYSZNY CHLEBUŚ, ,,KLEPANY” PRZEZ ROBOTY?

  Coraz mniej nas do pieczenia chleba

  http://polskiemedia.org/coraz-mniej-nas-do-pieczenia-chleba/

  TRADYCYJNIE PIECZONY NA LIŚCIACH: BANANOWCA, DĘBU, KAPUSTY I CHRZANU, ORAZ Z DUŻĄ ZAWARTOŚCIĄ RÓŻNYCH CHEMICZNYCH SMAKOŁYKÓW, ZALECANYCH PRZEZ NIEBIESKICH KOMISARZY Z JEWROPEJSKIEJ JUNII!

  Co się kryje w chlebie?

  https://ulicaekologiczna.pl/kuchnia/co-sie-kryje-w-chlebie

  CZY PARCHY, BIAŁEGO GOJA ,,ZAFARBUJĄ” NA ŻÓŁTO?

  Ludzkie włosy w chlebie z Chin? Problem w tym, że my praktycznie nie sprowadzamy stamtąd chleba

  https://finanse.wp.pl/ludzkie-wlosy-w-chlebie-z-chin-problem-w-tym-ze-my-praktycznie-nie-sprowadzamy-stamtad-chleba-6184802095081089a

  Chińskie WŁOSY w POLSKIM pieczywie! Minister reaguje

  https://wsieci24.pl/chinskie-wlosy-w-polskim-pieczywie-minister-reaguje/

  PEJSATY BOŻE NIE POMOŻE I KOLEJNA PARSZYWA ŁAPÓWKA 1000+ – TOŻE!

  Coraz nas mniej na Warmii i Mazurach. Co nas czeka?

  http://gazetaolsztynska.pl/463526,Coraz-nas-mniej-na-Warmii-i-Mazurach-Co-nas-czeka.html

  1000 zł na dziecko zamiast 500 zł? PiS zapowiada zmiany w programie 500 plus

  https://pomorska.pl/1000-zl-na-dziecko-zamiast-500-zl-pis-zapowiada-zmiany-w-programie-500-plus/ar/c3-13394623

  Hej!

  Polubienie

 50. Adm
  20 września 2019 o 9:09 AM

  „Edward, masz rację, czcionka w dalszej części artykułu jest normalna. A na marginesie i ja i Kaz korzystamy z szablonów wordpress, który układ strony, rodzaj szablonu, bardziej ci odpowiada, mój czy jego, czy jedna pojedyncza kolumna jak u Kaza, czy tak jak u mnie jedna nagłówkowa, poniżej cztery i dalej pojedyncze po lewej i po prawej kolumna z komentarzami i poniżej z wpisami.”

  Powiem tak Adminie … .

  W zasadzie jeden i drugi układ strony nie przeszkadzają mi niczym w czytaniu.
  U Ciebie jest dobrze, ale u KAZa też spoko.

  Polubienie

 51. WONSZ

  Ty zamiast biadolić, jak dziad pod kościołem weź się lepiej za robotę.
  Patrzę, że słabą (dobrą) masz żonę, bo druga zaryczała by na Ciebie „marsch zur Arbeit!”, a tak tylko psujesz ludziom w głowach przy swoim laptopku.

  Za młodu nie uczyłeś się dla dobra Polski, a tylko za dziewuchami ganiałeś, by zaraz potem wyjechać do IV Rzeszy na roboty nieprzymusowe.

  Teraz po latach, jako siwy dziadek miast mądrze inwestować swoje otrzymywane pieniądze z Reichu – marnujesz tylko swój czas i psujesz w głowach młodym.

  Z Twoją emeryturą 6,5 tysiaka miesięcznie, ja już dawno węglem bym nie palił, a Ty nie tak dawno biadoliłeś, że od Ruskich węgiel kupujesz po 100 kg w workach.

  To co Ty robisz z taką kasą na wsi podlubelskiej, gdzie tańszy robotnik i żarcie, jak pod Warszawą, gdzie koszty utrzymania większe, a tutejsi emeryci za 1500 też nieźle żyją. Ale, jak całe życie myślało się tylko kutasem to i na starość kutas z tego wszystkiego wychodzi.

  Znam ja też takich, co by i 20 tysięcy emerytury było za mało. Panie Wąż trza myśleć i brać się tu w Polsce za robotę, a nie rozmyślać o budowaniu dobrobytu w Reichu.

  Jesteś w Polsce już 4 lata, więc przejadłeś i przepiłeś ponad 300 tysięcy i co z tego masz? Rusz tylko głową, ale zaznaczam, aby nie … .!

  Polubienie

 52. WONSZ

  Ty zamiast biadolić, jak dziad pod kościołem weź się lepiej za robotę.
  Patrzę, że słabą (dobrą) masz żonę, bo druga zaryczała by na Ciebie „marsch zur Arbeit!”, a tak tylko psujesz ludziom w głowach przy swoim laptopku.

  Za młodu nie uczyłeś się dla dobra Polski, a tylko za dziewuchami ganiałeś, by zaraz potem wyjechać do IV Rzeszy na roboty nieprzymusowe.

  Teraz po latach, jako siwy dziadek miast mądrze inwestować swoje otrzymywane pieniądze z Reichu – marnujesz tylko swój czas i psujesz w głowach młodym.

  Z Twoją emeryturą 6,5 tysiaka miesięcznie, ja już dawno węglem bym nie palił, a Ty nie tak dawno biadoliłeś, że od Ruskich węgiel kupujesz po 100 kg w workach.

  To co Ty robisz z taką kasą na wsi podlubelskiej, gdzie tańszy robotnik i żarcie, jak pod Warszawą, gdzie koszty utrzymania większe, a tutejsi emeryci za 1500 też nieźle żyją. Ale, jak całe życie myślało się tylko frutasem to i na starość ku-as z tego wszystkiego wychodzi.

  Znam ja też takich, co by i 20 tysięcy emerytury było za mało. Panie Wąż trza myśleć i brać się tu w Polsce za robotę, a nie rozmyślać o budowaniu dobrobytu w Reichu.

  Jesteś w Polsce już 4 lata, więc przejadłeś i przepiłeś ponad 300 tysięcy i co z tego masz? Rusz tylko głową, ale zaznaczam, aby nie … .!

  Polubienie

 53. Edziuchnu stary pierniku jeszcze ci odpowiem chociaż nie muszę bo chyba wiesz że dobrym zwyczajem jest że nie zagląda się w portfele obcym ale ci odpowiem koziołku.

  1.Skoro mnie tyle czasu czytasz a nie zrozumiałeś żartu z rosyjskim węglem który się pali a ciepła nic nie daje a zasłyszałem to od meneli to nie moja wina ja już dawno mam ogrzewanie gazowe i tylko ustawiam robocik na ścianie ile będę miał w willi temperatury w zimie .Mi wystarcza spokojnie 23 stopnie i nie więcej przy wyższej temperaturze się męczę.

  2.na co składam pieniądze?
  Odkładam dla wnusi aby po mojej śmierci gdy będzie dorosła mogła sobie kupić fajne mieszkanko i zainwestować w swoją naukę na prestiżowych uczelniach bez brania kredytów w tym dobrobycie pisowym o którym pieje tu admin i żeby coś swojego miała a nie pożyczone z banku.

  Ty mnie do roboty nie goń wojaku bo ja pracować nie muszę mogę się już odpierd… do końca życia .Jeżeli pracuję to wokół mojego rancha ale to z czystej przyjemności a nie bo muszę.
  Ty goń do roboty Przemexów którzy całymi dniami siedzą przed PC i drżą aby ich jakaś baba nie zgwałciła w czarnym tunelu albo chwalą PIS bo daje socjal.
  Więcej ci już nie odpisuje szkoda na ciebie czasu .Debilne teksty o Dance Lato jakieś durnoty co piszesz świadczą o tym że poczucia humoru ci brak nerwus z ciebie i masz teksty na poziomie pisowej gimbazy.
  Teraz ładna pogoda ciepło idę rozpalać grilla .
  Na razie zgredzie.
  Ze też ta twoja 40 tka z tobą wytrzymuje bo marudzisz jak prawdziwy zgred.
  Jeszcze tylko pożniej popatrzę co Luk odpisze i wyłączam się ostatecznie z tej durnoty tym bardziej że w poniedziałek znowu jadę do Poznania.
  Na razie zgredzie.

  Polubienie

 54. Goń też do roboty adminka bo jak widać strasznie się nudzi i sam się weż za robotę ewentualnie przyjedz na moje rancho powąchasz trochę dobrobytu wypracowanego ciężką pracą i odwagą w podejmowaniu trudnych decyzji a nie przez socjal przedwyborczy.
  Na razie zgredzie.

  Polubienie

 55. Jeszcze jedno ci powiem zakichany de Funesie jak czytam twoje wpisy to bardziej się śmieje z ciebie jak za PRL oglądałem żandarma z Saint Tropem.
  Już to widzę w jakich luksusach żyją ci co mają 1500 złotych w Judeopolonii jak moja znajoma która ma dwa tysiące złotych emerytury po wielu latach pracy a zaczynała pracować od 1970 roku.
  Taki ma luksus że zapier…. każdego wieczora do biedry aby kupić tańszy chleb w promocji , cebularze i pączki .Taki ma tu dobrobyt zusowski po zapierd…od 1970 roku w pracy.
  Co do kobitek.
  W porównaniu do ciebie po ciężkiej pracy w polu ty byś nawet godziny nie wytrzymał w 40 stopniowym upale przy zrywaniu tytoniu w weekendy się bawiłem na dancingach z kobitkami i uprawiało się sex z pięknymi kobietami że rano jajka bolały.
  Zazdrościsz że ciebie żadna nie chciała.Teraz sobie młodą znalazłeś i się chwalisz .Kto wie może by cię rzuciła żeby nie twoja emeryturka chociaż życzę ci tego aby kochała ciebie a nie twoje pieniądze zgredziku .

  Za to teraz chłopy co drżą bo je baba zgwałci i w wieku 30 lat jeszcze piczki nie widzieli.
  No dramat !!!!!!!!!!!!!

  Dobra idę na grilla
  sssssss

  Luk pełna zgoda z twoimi wpisami.

  Polubienie

 56. Jeszcze jedno.
  Wczoraj LUK świetnie podsumował twoje wpisy pisząc że bredzisz jak poparzony .Wcześniej Andrew dostał ostre baty od doktorka za pierd… o Indianach i PRL wpisy są a teraz ciebie wali po tyłku Luk.
  Zły czas nastał na wojaków.
  sssssssssss

  Polubienie

 57. WONSZ

  Gdzie masz pieniądze, które zarobiłeś przez 30 lat w Reichu?
  Znam ja mnóstwo ludzi z lubelskiego (dokładnie okolice Lubartowa), którzy powyjeżdżali do Reichu, Angoli, etc., ale zainwestowali tu w Polsce, czyli pobudowali nowe piękne domy, do których teraz powoli wracają i nierzadko zakładając drobne biznesy. Takich emigrantów to ja bardzo popieram, a nie takich co za zarobione pieniądze kupili w Reichu stare Volwo i teraz psioczą, jak dziady pod kościołem. Domu nie pobudowałeś – tylko siedzisz w maminym starym domu z rozwalającą się stodołą, to jaki z Ciebie chłop, gdzie masz kasę – pewnie część rozdałeś na imprezach z Danusią Lato? Nic dziwnego, że Twoja żona popadła w depresję i ma kłopoty ze zdrowiem przez Ciebie.

  Co do LuKa, a niech jedzie i robi kasę, a nie narzeka, jak tu źle. Jak tu źle, to niech wyjedzie do zachodnich rajów, a pieniądze zainwestuje tu u siebie potem, a nie stękać tylko na ZUS. Na co czeka? Z biadolenia chleba nie będzie. Pewnie i chce, ale się boi, jak młoda panienka.

  Polubienie

 58. kanassatego
  on Sierpień 19, 2019 o 1:49 am said:
  „Słowianie tak, jak Indianie to ludy naiwne, którym Anglosaskie „świecidełka” zawsze przyprawiają błysk w oczach.”

  Mam nadzieję, że zdasz sobie może kiedyś sprawę jakie głupstwo palnąłeś.

  Nawet nie wiadomo od czego zacząć – jeżeli w ogóle. Dlaczego ciągle mam tracić czas na tłumaczenie, dlaczego takie uogólnienia są nieodpowiedzialne głupie w każdej racjonalnej dyskusji!

  Czy Ty w ogóle zdajesz sobie sprawę, że nawet obecnie, w 21 wieku, w USA jest ponad 550 różnych narodów/szczepów indiańskich. I że one często tak różnią się miedzy sobą – kulturowo, językowo, religijnie – jak np. różnią się Polacy od Hindusów, albo Eskimosi od murzynów.

  Pisałam już tyle razy, chociażby o Apaczach Czyrykawa, którzy mieli gdzieś nie tylko „świecidełka” ale i cala anglosaską „cywilizację” i woleli walczyć i zginać niż się poddać. Bo tak cenili sobie swoja wolność.

  Ale facetowi takiemu jak ty można pisać, mówić, można publikować książki (jak np. moja książka „Apacze, ostatni Amerykanie”), ale facet taki jak ty nie ma zamiaru wysilić się trochę intelektualnie. Facet taki jak ty nie posłucha, nie przeczyta, nie kupi żadnej książki (bo w końcu ma wszystko „za darmo” w Internecie). Facet taki jak ty tylko powtarza nieludzkie głupoty, których się kiedyś naumiał i jest mu z tym dobrze.

  I bloguję o Indianach na blogu, którego współredaktor specjalizuje się w Indianach, opublikował na ich temat ksiazke i kilka artykułów i mieszka od ponad 30 lat w kraju Apaczoq, Komanczy, Indian Pueblo i innych.

  I na co ty liczysz?

  Polubienie

 59. Taki ma luksus że zapier…. każdego wieczora do biedry aby kupić tańszy chleb w promocji , cebularze i pączki .Taki ma tu dobrobyt zusowski po zapierd…od 1970 roku w pracy.

  WONSZ

  To jakaś leń baba.
  Niech sama sobie robi przetwory i piecze chleb, czy musi siedzieć przed telewizorem, a potem gnać po śmieciowe i nic nie warte jedzenie w markecie.
  A co Ty dzisiaj zrobiłeś, pewnie opierdalasz się i udajesz, że naprawiasz starego grilla, że aż Twoja żona za Ciebie się modli!

  Polubienie

 60. kanassatego
  on Sierpień 19, 2019 o 2:00 pm said:
  Nie, nie marnuję się. Jestem zawodowym nauczycielem (i redaktorem polskich i amerykańskich blogów i magazynów) i potraktowałem cię jako naiwnego, niedouczonego ucznia, czego jednym (tylko) dowodem są twoja skandalicznie głupie wypowiedzi o Indianach.

  To, że nie skorzystasz z mojej lekcji potwierdza moje wczesne przypuszczenie, ze jesteś niedoukiem obecnie nienauczalnym.

  Więc szkoda na ciebie mojego redaktorskiego czasu. Od dziś zostajesz odstawiony na tory boczne jako uczeń wyjątkowo nienauczalny. Adios. Oczywiście nie masz wstępu na moje sektory.

  Nigdy więcej nie uhonoruję cię żadna odpowiedzią. Case closed.

  Polubienie

 61. @kanassatego
  on Sierpień 19, 2019 o 2:00 pm said:
  Nie, nie marnuję się. Jestem zawodowym nauczycielem (i redaktorem polskich i amerykańskich blogów i magazynów) i potraktowałem cię jako naiwnego, niedouczonego ucznia, czego jednym (tylko) dowodem są twoja skandalicznie głupie wypowiedzi o Indianach.

  Naiwny niedouczony uczeń Andrew.
  Nie ma to jak dwóch się spotka cwaniaków którym się wydaje że są omnibusami .Wtedy kłótnia gotowa.
  sssssssss

  Polubienie

 62. @A co Ty dzisiaj zrobiłeś, pewnie opierdalasz się i udajesz, że naprawiasz starego grilla, że aż Twoja żona za Ciebie się modli!

  Dziś byłem na ogródku zrywałem malinki i zrobiłem pyszne soki a teraz wybacz ale idę na grilla.

  Polubienie

 63. WONSZ

  waz68
  20 września 2019 o 4:15 PM

  Ty zamiast ratować przed doktorem Andrzeja, to wklejasz jego tekst, co Ty chłopie chcesz mi tym przekazać (ja i moja Iza czytaliśmy to i co z tego?). Przecież to KAZ wywalił Ciebie stamtąd na zbyty pysk – już zapomniałeś?, a Andrzej u Przemka dalej spokojnie pisuje lub zapodaje teksty innych.
  Teraz przekonałem się ostatecznie, że dobrze, że z Tobą zrobili porządek – JA EDWARD TEŻ POPIERAM ICH W CAŁEJ ROZCIĄGŁOŚCI!

  Wąż – oj Ty dwulicowy duraku, duraku!
  Przestań chlać puszkowe, bo aluminium Ci mózg rozpieprzy.

  Polubienie

 64. WONSZ

  U Przemka i Kaźmira masz dożywotni szlaban, co niezmiernie mnie cieszy, a jak doskonale wiesz, to sam na to zapracowałeś!

  A jak jeszcze tutejszy admin z Tobą zrobi podobnie (nic nie sugeruję), to na zawsze przepadniesz w otchłani – necie!

  Amen!

  Polubienie

 65. O przepraszam bardzo. To ja pazamiatałem węża i z własnej inicjatywy, a nie Kaz. To ja rządzę na własnej stronie. A ostra różnica zdań między Kazem a Andrzejem to ich prywatna sprawa, a nie moja.

  Polubienie

 66. Przemek
  20 września 2019 o 4:52 PM

  O przepraszam bardzo. To ja pazamiatałem węża i z własnej inicjatywy, a nie Kaz. To ja rządzę na własnej stronie. A ostra różnica zdań między Kazem a Andrzejem to ich prywatna sprawa, a nie moja.

  Przepraszam panie Przemysławie.

  Polubienie

 67. @WONSZ

  U Przemka i Kaźmira masz dożywotni szlaban, co niezmiernie mnie cieszy, a jak doskonale wiesz, to sam na to zapracowałeś!

  A jak jeszcze tutejszy admin z Tobą zrobi podobnie (nic nie sugeruję), to na zawsze przepadniesz w otchłani – necie!

  Amen!

  I własnie o to mi chodziło doprowadzić Edzia do szewskiej furii a jeszcze wczoraj namawiał mnie abym pisał u Kaza na blogu i wracał na blog Przemexa .Oj ty zakłamany człowieku .Luk cię zaorał prostymi argumentami dołożyłem ci ja argumenty i szalejesz z wściekłości z tego powodu.
  Następny niejaki z dwoma czytelnikami na blogu mnie pozamiatał niby.
  Dzieciaku pozamiatać to ty możesz kurz z butów jak przyjdziesz z orki.

  Na koniec wąż się sam banuje .Szkoda czasu na durnoty i na czytanie głupot Edziowych.

  Luka popieram we wpisach w całej rozciągłości.
  to był mój ostatni definitywny wpis.

  Polubienie

 68. Edzio ty taki antykatolik kończysz wpis słowem Amen.
  Ty na 100% do Kościółka chodzisz co niedziele.
  Żegnam stary zgredzie marudo i szukaj sobie innego frajera aby pisać do niego durnoty .Luk na to sobie nie pozwoli i ładnie cię wczoraj zaorał a Edziowi się dupa zagotowała.

  Polubienie

 69. Z DNIEM DZISIEJSZYM BYTNOŚĆ I ROBIENIE SOBIE ŻARCIKÓW NA TEJ STRONIE NICKA WĄŻ SIĘ DEFINITYWNIE ZAKOŃCZYŁ.ŻARTY ŻARTAMI ALE MAM WAŻNIEJSZE SPRAWY NA GŁOWIE.
  NIGDY WPIS NICKA WĄŻ JUŻ SIĘ NIE UKAŻE.CZYTANIE DURNOT NIEJAKICH EDZIÓW NIE MA SENSU A LUK WCZORAJSZE WPISY NAPRAWDĘ PEŁEN SZACUNEK.

  Polubienie

 70. W Germanii pracowałem przez krótki okres, ale zrezygnowałem, bo chcieli mnie dymać na kasę i żebym pracował więcej niż miałem ustalone w umowie. Teraz robię w Polsce i pracę+zarobki mam jak na polskie warunki przyzwoite. Wiem jednak, że w u nas stała praca do emerytury jest niemożliwa i nie wykluczam powrotu do Niemiec. Wolałbym całe życie pracować w Polsce ale myślę realistycznie .. i pesymistycznie. Od 1989 dossała się do Polski wielka globalna pluskwa, która wysysa z tego kraju wszystkie soki życiowe, na domiar złego kształtuje u nas stosunki międzyludzkie i indywidualne postawy ludzi: Uczciwość i talent są frajerstwem, np taki Adm w tym kraju z garnków i obrazów się nie utrzyma, większy zysk by uzyskał gdyby komuś jakieś rękodzieło ukradł, za to premiowane jest kolesiostwo, cwaniactwo, chciwość i bezczelne złodziejstwo oraz wyzysk i brak szacunku do drugiego człowieka. I to nie jest żadna teoria którą gdzieś w internecie przeczytałem, z takimi postawami stykam się na codzień w realnym życiu, aż mnie od tego mdli. Jeżeli Edward myśli, ze jeden człowiek lub garstka ludzi może coś zmienić to niech dalej żyje złudzeniami i najada się swoimi ideami, może nie skończy pod kościołem. Nawet jak na szczeblu lokalnym odniesiesz realny sukces, to zaczną się tobą interesować więksi, i wtedy albo grasz w ich grę (gdzie jesteś dla nich po prostu strawą), albo cię z miejsca udupiają. I to nie jest żadne biadolenie, bo tak właśnie jest. Znam ludzi sto razy lepszych ode mnie, mających znacznie większe możliwości i którzy sami rozkładają ręce.

  Każdy zna powiedzenie że gra się tak jak wróg pozwala. Obecnie pozwala na bardzo niewiele, możliwości działania są uzależnione od tego w jakich czasach działamy. Gdyby sama chęć do działania i optymizm wystarczyły do sukcesu, to powstanie listopadowe musiałoby się powieść. Lata 1830 i 1918 to całkowicie odmienne okresy. Obecnie mamy takie możliwości jak po Kongresie Wiedeńskim.

  Polubienie

 71. Jeszcze jedno .Gdybyś planował wrócić do Niemiec spróbuje załatwić ci pracę ale dobrze by było jakbyś jakieś kursy sprzedażowe skończył np psychologię klienta bo to praca w tych ramach a w miarę nieżle płatna.Raczej nie będę juz czytał tego portalu czekałem tylko na twoją odpowiedz ale jakby co może emailem się skontaktujemy .póki co jak masz robotę w Judeopolonii to pracuj tyle ile można.

  Polubienie

 72. wężyk, a zdjęcia z Norwegi?
  Obiecałeś i nici?

  LuK
  … ze jeden człowiek lub garstka ludzi może coś zmienić….

  Jeden człowiek…J. Kaczyński i wszystko zmieni.

  Wszystko zależy od pojedynczych ludzi i garstki kolesiów
  dla przykładu taki Adolf Hitler
  Albo Gorbaczow…

  Polubienie

 73. @Adm 20 września 2019 o 8:26 PM
  wężyk, a zdjęcia z Norwegi?
  Obiecałeś i nici?

  Podaj email to ci wysle może nawet zdjęcie Madzi .Tutaj żadnych moich zdjęć na portalu nie będę zamieszczał.

  Polubienie

 74. Jeszcze tak na koniec trochę prawdy a nie propagandy

  Cogito ergo sum1 tydzień temu (edytowany)
  @jan kowalski Niemcy kraj bogatszy, waluta jest mocniejsza , bo gospodarki mają do zaoferowania coś więcej niż ziemniaki. Gdy w Polsce pieniądze są goowno warte i jeszcze się je rozdaje co powoduje inflację, długi rosną, ich obsługa to miliardy złotych. A sztuczne podnoszenie płac nic nie daje, bo inflacja zje te zyski i podniesienie cen z uwagi na koszta jak np. „opłata paliwowa”. No ale po co gadać z ludźmi, którzy nie potrafią nawet obliczyć swojego budżetu domowego… Zagłosują, bo dostaną 500+ i wypłaty podniosą o 3%< a inflacja będzie 4%, ale jest super. Potem dołoży się podatki kolejne dla przedsiębiorców żeby rozdać plebsowi i znów będą się cieszyć, bo pieniążki z nieba lecą od Panów….

  Polubienie

 75. Cogito ergo sum1 tydzień temu
  @jan kowalski Szereg produktów na półkach skoczyło o 5-10%< a niektóre znacznie więcej. Przy wzroście plac o kilka procent to dalej nie pokrywa różnicy w cenach. No ale, że plebs w dużej mierze liczyć nie potrafi, a widzi tylko cyferki przy wypłacie to idzie głosować. No ale, że rząd działa jak "Kowalski", który bierze kredyt na tv za 10 000zł i pochwali się jaki on bogaty, bo "stać go" na taki telewizor, to o czym rozmowa.

  Polubienie

 76. Dziadek Mróz1 tydzień temu
  PiS zrealizuje wszystko to za co nie zapłaci własnymi wyrzeczeniami. 500+, 300+, 13-sta emerytura, Jeżeli rzekome uszczelnienie dziury VAT-owskiej i ograniczenie szarej strefy faktycznie przyniosło jakieś wpływy do budżetu to za resztę płacimy my, wszyscy my, bo paliwo, woda, gaz zdrożały, alkohole zdrożały, podatki gruntowe zdrożały , leki zdrożały. Im większe ceny dla odbiorcy tych produktów tym większy wpływ dla państwa z podatku, akcyzy, vat-u Następnie wzrost płacy minimalnej, też my, bo pracodawca obciążony takimi wzrostami co zrobi?, podniesie ceny produktów zarówno z powodu wzrostu kosztów pracownika, jak i wzrostu kosztów samej produkcji (ZUS, gaz, prąd, woda, benzyna/ropa, wywóz śmieci ). Wtedy wszystko zdrożeje, chleb, jaja, mleko, mięso, warzywa. Inflacja skoczy w górę, wartość nabywcza złotego spadnie i te nasze 4000 brutto będzie warte tyle co dzisiaj 2250. My nie zyskamy, oni ( czyt PiS ) nie stracą. Niestety wróci to co już było, czyli zatrudnienie na czarno, żeby ZUS-u nie płacić, lepiej dać 4000 netto pod stołem niż 4000 brutto plus koszta. Żeby temu zapobiec co zrobi państwo?, zatrudni armię przydupasów czytaj urzędników, którzy będą łapać nieuczciwych pracodawców i pracowników. Zrobi się państwo urzędniczo-policyjne, a do tego wprowadzą zakaz płacenia gotówką i już wyliczą sobie wszystko.
  Natomiast PiS NIE zrealizuje tych postulatów za które trzeba płacić wprost z budżetu :
  służba zdrowia, szkolnictwo, mieszkanie +, infrastruktura, obronność ,( zresztą tak jak i w tej kadencji ) . Już dzisiaj nie można dokończyć A1 koło Częstochowy bo państwo obcięło kasę z budżetu, a ceny materiałów i pracowników skoczyły tak, że żadna firma nie zgłosiła się do przetargu.
  Z obserwacji znajomych i ich znajomych odnoszę wrażenie, że najwięcej zyskają małe i średnie gospodarstwa rolnicze, które prowadzą zróżnicowane uprawy i hodowle. Takie małe gospodarstwo właściwie jest samowystarczalne lub stosuje handel wymienny z sąsiadem, a to co sprzeda do ludzi to zysk. Fakt, ciężka praca, ale ja też zapi….. po 10-12 godzin i po wszystko muszę iść do sklepu.
  Znajomi ze wsi sami przyznają, że właściwie nie kupują : mleka, masła, sera, jaj, warzyw owoców, pieczywa. Mięso i drób oraz wędliny często z własnego uboju ( raz oni raz jakiś sąsiad ) Korzystają z produkcji na handel ograniczając koszt własnego życia nawet w niektórych okresach do minimum.
  Przyszłość nie wygląda kolorowo, gdyby było tak wspaniale to koszt miesięczny utrzymania 4 osobowej rodziny nie wzrósł by w ciągu ostatnich 18-stu miesięcy o 30 %, a niestety tak widzę po wszystkich rachunkach i akurat ja nie mam żadnych z tych różnych +++++++.
  Rozdawanie pieniędzy pewnym grupom społecznym obciążyło wszystkich Polaków.

  Polubienie

 77. Vae Victis Miniature Painting1 tydzień temu
  Bo się nie da tego zrobić poprzez ustawę. Aby zarobić więcej to trzeba wyprodukować i sprzedać więcej, lepiej, drożej. Najczęściej biorąc pod uwagę dolara.
  Pensja minimalna dwukrotnie wyższa w połączeniu z socjalem będzie oznaczać inflację. Ceny towarów dwukrotnie w górę, cena dolara również. Zarobimy tyle samo co teraz ale nasze oszczędności pójdą do pieca.

  To już było wielokrotnie za PRLu, który denominacją złotego stał.

  Polubienie

 78. Vae Victis Miniature Painting1 tydzień temu (edytowany)
  @Robert Jak mamy gospodarkę opartą na „bananach” to tak się ten rynek reguluje..**. Proste towary, mało surowców naturalnych, raczej niezbyt wymagające usługi. Jakość samych produktów również bywa dość przykra. 😛

  Wiem jedno – w III RP przeżyłem kilkanaście wzrostów pensji minimalnej i jak dotąd wiele to nie dało…

  I nie. Nie będzie cudu i napędzania rynku z rzucania w niego pustego pieniądza. Takie praktyki stosuje się jedynie w czasie kryzysu i na krótką metę aby podtrzymać produkcję. Na dłuższą metę powoduje jedynie rosnącą inflację bo na samym rynku wewnętrznym nie da się robić gospodarki. Pożera ona oszczędności, zniechęca do inwestycji przedsiębiorców, a ostatecznie powoduje zapaść gospodarki. Ten banknot to tylko kawałek papieru pomalowany tuszem.

  Trzeba produkować więcej, lepiej,taniej. Sprzedawać więcej, drożej. Otwierać nowe rynki, znajdywać nowych klientów. A o minimalną troszczyć się jedynie na tyle aby ludzi mogli za nią przeżyć.

  Polubienie

 79. TAKZE ADMINEK NA KONIEC . POWODZENIA Z KACZYŃSKIM ZBAWCĄ POLSKI . POCZEKAM CZTERY LATA OBYM DOŻYŁ I ZOBACZYŁ CIEBIE Z GOŁĄ DUPĄ PO 8 LETNICH RZĄDACH PREZESA .BĘDZIE TO NAJSZCZĘSLIWSZY DZIEŃ W MOIM ŻYCIU.
  PÓKI CO ZACHWYCAJ SIĘ PREZESUNIEM.

  TRZYMAJ SIĘ NA RAZIE.

  Polubienie

 80. Sumując wężyk, wychodzi, że kogoś te podwyżki płacy minimalnej bardzo irytują
  Pytanie kogo?
  Odpowiedź.
  Zagraniczne koncerny muszą płacić Polakom co najmniej stawki minimalne a nie tak jak kiedyś to chciała pani Barbara Jonson 50 centów za godzinę.
  I stąd te wpisy troli i płatnych palantów przedrzeźniających psychicznie chorych.
  Wiesz teraz wężyk kto tobą manipuluje, kto tobą steruje, kto cię ogłupia.
  Polakom, żyje się po prostu coraz lepiej i coraz więcej mają pieniążków na swoje potrzeby i na to by jeszcze sobie odłożyć.
  Nikt tego nie jest w stanie podważyć.

  Polubienie

 81. wąż , ..Niemcy kraj bogatszy, waluta jest mocniejsza , bo gospodarki mają do zaoferowania coś więcej niż ziemniaki….

  Rolnicy zaalarmowali, że w supermarketach sieci Biedronka ziemniaki pochodzące z Francji i Niemiec są sprzedawane jako produkt polski. Unia Warzywno-Ziemniaczana nie kryje oburzenia tym faktem i uważa, że jest to celowe wprowadzanie klientów w błąd.
  https://pl.sputniknews.com/polska/2019092011079680-ziemniaki/

  A co się dziwić, Niemcy przerzucili całą produkcję ze swoich fabryk do krajów byłego bloku sowieckiego, do Polski, na Węgry, do Rumuni, Bułgarii na Litwę i teraz żeby coś wyeksportować to muszą eksportować ziemniaki, pietruszkę, buraki.
  Jeszcze trochę i Niemcy zaczną szukać pracy w Polsce i pozostałych krajach na wschodzie, choćby i na zmywaku, czy przy segregacji śmieci.

  Polubienie

 82. Ad Adm-ina

  ,,Polakom, żyje się po prostu coraz lepiej i coraz więcej mają pieniążków na swoje potrzeby i na to by jeszcze sobie odłożyć.”

  Kto to będzie spłacał parchom? Prawdopodobnie Twój wnuczek i jemu podobni!

  https://dziennikpolski24.pl/dlugi-polakow-to-w-sumie-7665-mld-zlotych-malopolanie-zadluzaja-sie-ostrozniej-od-innych-ale-ich-dlugi-rosna/ar/c1-14392417

  https://newsrm.tv/komunikat-pr/mlodzi-polacy-zadluzeni-uszy/

  https://polskieradio24.pl/42/276/Artykul/2350702,Rosnie-zadluzenie-Polakow-Podwoilo-sie-w-ciagu-5-lat

  Ukryte ,,bogactwa” w parszywych bankach.

  https://www.parkiet.com/Banki/303119945-Polacy-sie-bogaca-ale-zalegle-dlugi-rosna.html

  Niech się wszystko wali, pali, a po nas choćby potop!

  1 005 260 400 000 zł – bardzo ,,śmieszna” sumka! Chi, chi, chi…

  https://www.zadluzenia.com/dlug-publiczny-polski/

  https://wiadomosci.dziennik.pl/opinie/artykuly/601925,zadluzenie-polska-wzrost-dlug-publiczny-bilion.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Po_nas_cho%C4%87by_potop

  JEST DOBRZE, BĘDZIE SUPER+!

  Hejka!

  Polubienie

 83. @Jeszcze trochę i Niemcy zaczną szukać pracy w Polsce i pozostałych krajach na wschodzie, choćby i na zmywaku, czy przy segregacji śmieci.

  siedzą piją lulki palą i pierdzielą trzy po trzy .Chętnie u mnie Niemca zatrudnię tyle że ja już niebawem opuszczam moje rancho.

  Polubienie

 84. A póki co to ja widział w Niemczech jak byłem teraz nie wiem kupę polskich dziwek i kupę Polek robiących u bogatych Niemców za Hausfrau do których obowiązków należało też sprzątanie prezerwatyw z wyrka niemieckiego po nocnym dymaniu.Nawet o tym był program dwugodzinny na ZDF.
  Polka zakłada rękawiczki i ściele łózko niemieckie przy pomocy tych rękawiczek sprząta z łózka zużyte prezerwatywy.
  A ty tu mówisz że Niemcy będą to robić tutaj .Adminek pal dalej lulki .Miłej nocki.

  Polubienie

 85. Jak to co robić?
  W góry! w góry, miły bracie!

  Tam swoboda czeka na cię.

  Na szałase do pasterzy,

  Gdzie ze źródła woda bieży,

  Gdzie się serce z sercem mierzy

  I w swobodę człowiek wierzy!

  Tutaj silniej świat oddycha,

  Tu się szczerzej człek uśmiecha,

  Gdy się wiosną śmieją góry.
  https://literat.ug.edu.pl/pol/piesn.htm

  Ja się jutro wybieram 🙂 Może wpadnę do Filozofa. Wężyk i Adminek, jakbym długo się nie odzywał, to znak że grzanek pagib. Postawcie mi tedy jakiś wirtualny krzyżyk jak jak mjr. Jarzyńskiemu.
  Panie Marku, kojarzy Pan może, gdzie (jeśli w ogóle) jest w Zakopanem kafejka internetowa?

  Polubienie

 86. Pietrek to ty ten waz 68?

  Gdzie cię jasna cholero poniosło.

  Na Skypie nie odpowiadasz, telefonu tyż nie odbierasz.
  A znalazłam ja ciebie pożundnie przez historię w moim laptopie, jak coś tam pisałeś na nim, jak byłeś u mnie w Poznaniu.
  Mówiłeś, że jesteś z Lublina, a tu wyłazi z ciebie, że ty jesteś bamber.
  A tu nazywasz się szlauch – wąż z gorem. Co to się z tobą dzieje i ja mam być twoja żona, jak ty cały czas tu stalować się. Ty być na fleku i masz bejmy, jak mi mówiłeś, ty kupuj nowe papcie i pory, jak będziesz teraz jechał do mnie ligać.
  Pamiętaj też i kup moje ulubione klemy.
  Ty jasna cholero!
  Ale to bajda, bajda? Kto by pomyślał, że to nygus i nyrol?

  Polubienie

 87. @Ja się jutro wybieram 🙂 Może wpadnę do Filozofa. Wężyk i Adminek, jakbym długo się nie odzywał, to znak że grzanek pagib. Postawcie mi tedy jakiś wirtualny krzyżyk jak jak mjr. Jarzyńskiemu.
  Panie Marku, kojarzy Pan może, gdzie (jeśli w ogóle) jest w Zakopanem kafejka internetowa?

  Grzanuś jaki krzyżyk dla ciebie chłopie w sile wieku .Szukaj kobity rób dzieci jak najwięcej póki Kalkstein daje 500 plus aby cię to bykowe ominęło i coś działaj w tym temacie bo jak wam singlom to bykowe przywalą to bydzie dla was nieciekawie.
  Albo rób kursy sprzedażowe załatwię ci robotę w Niemczech abyś się na starość dorobił sowitej emeryturki a może się tam gdzie jaką Niemkę podłapiesz.

  Polubienie

 88. @ w Zakopanem kafejka internetowa?

  Grzanuś to takie coś jest jeszcze w 2019 roku ?
  Grzanulka wypier… tą swoją nokie co pamięta czasy Krzaklewskiego i jego bandy i kup sobie smartfon .Pracujesz dadzą ci w ratach.
  jeżeli jesteś zainteresowany polecę ci dobrą motorolę fajne zdjęcia robi inne rzeczy też ma ok jak za smartfona za 650 złoty.
  Najtańszy ale po co lepszy.

  Polubienie

 89. Nie masz więcej gotówki a chcesz dobry smartfon grzanulka to bierz albo :

  1. Umidigi A5 Pro.

  2 Moto g5s .

  Zalecam tą drugą .Cena do 500 złoty a masz fajny smartfon robiący zdjęcia bardzo przyzwoite jak na cenę w tym przedziale .Inne rzeczy też działają w niej wyjątkowo dobrze .Polecam i tanio.Weż na raty i nie męcz się z nokią .

  Polubienie

 90. Magda 21 września 2019 o 12:38 AM
  Pietrek to ty ten waz 68?
  Gdzie cię jasna cholero poniosło.

  Madzia z Poznania, ale będziesz miała z tym Piotrkiem, wężem68, w pierwszą nockę tak ci się do cycula przyssie, że bez chirurgicznej operacji się nie obejdzie.

  Polubienie

 91. Sekretarz stanu USA Mike Pompeo oświadczył, że „wszystkie poszlaki” w kwestii ataków na obiekty naftowe Arabii Saudyjskiej wskazują na Iran.
  WP: USA przygotowują się do wojny z Iranem
  Pentagon przygotuje dla prezydenta USA Donalda Trumpa kilka wariantów reakcji wojskowej na działania Iranu – podaje The Washington Post.

  Według danych gazety eksperci Pentagonu przedstawią amerykańskiemu przywódcy listę celów potencjalnego ataku wojskowego wewnątrz kraju i szereg innych możliwych „środków odwetowych”. Co więcej, amerykański lider zostanie ostrzeżony: wszelki atak może się przerodzić w konflikt wojskowy na szeroką skalę.
  Dowody na to, że za atakiem na obiekty naftowe Arabii Saudyjskiej stoi właśnie Iran, USA planują przedstawić na forum Zgromadzenia Ogólnego ONZ w przyszłym tygodniu. Arabia Saudyjska także poinformowała, że dysponuje taką informacją.
  https://pl.sputniknews.com/swiatowa_prasa/2019092011080723-Sputnik-pentagon-wariant-reakcja-wojskowa-iran-arabia-saudyjska-atak-rafinerie/

  I co dalej?

  Polubienie

 92. WONSZ

  Po co LuKowi robota w Reichu, jak tu w Polsce, jako informatyk ma 15 tysiaków na rękę.
  Czyś Ty ochujał na starość, żeby młodych werbować na roboty do Reichu, pewnie aby poprawić swoje sumienie, jak to zapieprzałeś tam w roli gastarbeitera, by potem wieczorem w noclegowni przy nędznym piwie podniecać się Danuśką Lato, która dupą wywija w telewizorze, a Ty od czasu do czasu waliłeś konia.
  LuK to inna klasa, nie ganiał w młodości za dziewuchami, jak Ty – tylko się uczył i nie po to, aby degradować siebie poprzez kursy sprzedażowe dla jakichś niedouków z Polski.

  Lepiej idź i żonie coś pomóż miast tu ludziom w głowach mącić.

  Albo te telefony … .

  Co Ty chłopie akwizytorem telefonii komórkowej teraz się stałeś i ludziom jakieś telefony wciskasz – ile z tego masz, czyli wniosek, że z Reichu słabe masz pieniądze.
  Albo to mało ludzi na bitcoinach oszukałeś, którzy wtedy Tobie zaufali?

  Oj, oj, oj!

  Polubienie

 93. WONSZ

  Po co LuKowi robota w Reichu, jak tu w Polsce jako informatyk ma miesięcznie 15 tysiaków na rękę.
  Po jaką cholerę ma się degradować i robić jakieś kursy sprzedażowe dla nieuków w Reichu, po to tylko, żeby potem harować tam w roli gastarbeitera?

  Ty musiałeś, bo nie uczyłeś się, a tylko za dziewuchami się uganiałeś, by zaraz potem wyjechać na roboty nieprzymusowe do Reichu.
  Więc musiałeś przejść w Szwablandzie takie szkolenie dla niedouków z Polski.

  Napisz nam lepiej, jak w Reichu podniecałeś się po robocie występami w TV Danuśki Lato, kiedy to w noclegowni z puszką nędznego piwa miętosiłeś w bokserkach małego (który narząd tyle wytrzyma?). Nic więc dziwnego, że jesteś już impotentem.

  Ps. Co Ty teraz z naciągacza na bitcoiny przeskoczyłeś na akwizytora telefonów komórkowych. Uważaj, bo to też śliski temat, ale to już innym razem!

  Polubienie

 94. Ewentualna wojna w zatoce Perskiej.
  Pentagon zamierza na dniach przedstawić Trumpowi listę celów z informacją, że może dojść do pełno skalowej wojny.
  Wojna to nieszczęście, ale jeśli by się Waszyngton na nią zdecydował to jaki by jej wynik nie był osłabi ona w znaczący sposób USA, militarnie, politycznie i finansowo.
  Izrael może zniknąć lub doznać takich zniszczeń, że zostaną jedynie zgliszcza.
  Udział Polski w tej wojnie może być tylko symboliczny i fragmentaryczny, bez znaczących dla nas strat materialnych na terenie naszego kraju.
  W wyniku tej wojny Ameryka może stracić swój status super potęgi.
  Co specjalnie nam nie zaszkodzi, a może pozwolić na bardziej wielosektorową politykę , z wektorem również na Rosję i Chiny.

  Polubienie

 95. Zgadza się Adminie.

  Jankesi przeceniają swoje możliwości i rozeznanie ad sytuacji polityczno – gospodarczej w tamtym rejonie i powiązań z resztą świata.

  Iran nie będzie łatwym do pobicia przeciwnikiem, a ponadto dzisiejsza sytuacja jest dużo bardziej skomplikowana, jak w czasach kiedy USA najechało Irak.
  Iran ma wielu sojuszników, którzy mogą również się wtedy uaktywnić, ba może nawet na to czekają, jak to miało miejsce podczas I wojny światowej?

  Więc tak, jak prawisz, może to być początek końca USraju i jego pasterza na Bliskim Wschodzie, ale ja obawiałbym się wówczas wzrostu znaczenia Niemiec, podczas gdy Polska wskutek nieudolnie prowadzonej obecnie polityki zagranicznej zostanie w Europie osamotniona.

  Może nawet wąż przymaszeruje do Polski wtedy w mundurze żołdaka Bundeswehry?

  Polubienie

 96. ,,… Co specjalnie nam nie zaszkodzi, a może pozwolić na bardziej wielosektorową politykę , z wektorem również na Rosję i Chiny.”

  ZNOWU BEZROZUMNE SPEKULACJE NA TEMAT GLOBALIZMU?

  Autostrada ,,Słońca” połączy Azję z Europą

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gigantyczna-autostrada-polaczy-Azje-z-Europa-7706392.html

  W CZASIE OSTATNIEJ ŚWITOWEJ WOJENKI, NIKT NIE MIAŁ GŁOWY, ABY POLICZYĆ ILE POSZŁO ROPNEGO PALIWA Z DYMEM, CZYLI W PIZDU?

  Ropa będzie drożeć, a węglowodory długo będą górą nad OZE

  https://www.obserwatorfinansowy.pl/tematyka/makroekonomia/ropa-bedzie-drozec-a-weglowodory-dlugo-beda-gora-nad-oze/

  ROPA BĘDZIE DROŻEĆ, DLATEGO GOJU MUSISZ PRACOWAĆ ZA MISKĘ RYŻU DZIENNIE!

  Samochodem z Warszawy do Nowego Jorku? Wszystko w rękach… Rosji

  https://tvn24bis.pl/ze-swiata,75/samochodem-z-warszawy-do-nowego-jorku-wszystko-w-rekach-rosji,528525.html

  ICH TEŻ CHCĄ PRZEKONAĆ, ŻE RYŻ JEST TANI, SMACZNY I ZDROWY?

  Wielki strajk w General Motors w USA. Nie działają 33 fabryki

  https://forsal.pl/artykuly/1430192,wielki-strajk-w-general-motors-w-usa-nie-dzialaja-33-fabryki.html

  PROSZĘ NIE GŁASKAĆ POD WŁOS, PERSKIEGO KOTA! Chi, chi, chi…

  Hejka!

  Polubienie

 97. Ekspert wojskowy skomentował oświadczenie amerykańskiego generała, który marzy o „przejęciu Kaliningradu”. Według eksperta Stany Zjednoczone zaproponowały „zdobycie Kaliningradu i wymianę na Krym”.

  Ekspert wojskowy, dyrektor Muzeum Sił Obrony Powietrznej Jurij Knutow, w wywiadzie dla Konstantynopola, zauważa jeden ważny szczegół, mówiąc o amerykańskich planach „dla Kaliningradu”. Zauważył więc, że na początku strona amerykańska miała pomysł na zmianę Krymu na Kaliningrad. Przynajmniej mówili o tym niektórzy zachodni żołnierze.

  Nasz rozmówca zauważył, że wszystko to może ostatecznie doprowadzić do globalnego konfliktu nuklearnego.

  Knutow przypomina, że ​​jakiś czas temu Uniwersytet Princeton przygotowywał symulację powszechnej wojny nuklearnej. A w ich wersji wszystko zaczyna się od Kaliningradu. Właśnie dlatego dzisiejsze słowa amerykańskiego generała nie mogą nie martwić.

  Według Knutowa, po pierwsze, teraz trzeba mono uświadamiać społeczność. W przeciwnym razie konsekwencje będą nieodwracalne.

  „Europa po raz pierwszy przestanie istnieć”, zauważa. „Powinna być zainteresowana i wspierać nasze plany rozbrojenia i zachowania tych traktatów, które ograniczają prawdopodobieństwo Trzeciej Wojny Światowej”.

  Jedno jest pewne: jeśli Amerykanie zaatakują Kaliningrad, przegrają, ekspert jest przekonany. Militarnie przegrają.

  „Jesteśmy tam naprawdę dobrze przygotowani, mamy nowoczesne obiekty, które są o rząd wielkości bardziej skuteczne niż te, które NATO ma w tej dziedzinie” – przekonuje.
  Czytaj całość
  https://yandex.ru/turbo?text=https%3A%2F%2Ftsargrad.tv%2Fnews%2Fzahvatit-kaliningrad-i-obmenjat-ego-na-krym-voennyj-jekspert-raskryl-nazrevshij-plan-ssha_217925&promo=navbar&utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 98. Dziś okazało się, że Stany Zjednoczone „próbują” zniszczyć rosyjski system bezpieczeństwa. Systemy obrony powietrznej znajdujące się w Kaliningradzie prześladują Amerykanów. Dowódca sił powietrznych USA w Europie i Afryce, generał Jeffrey Lee Harrigan, powiedział, że jedną ze strategii jest zniszczenie systemów obrony powietrznej w przypadku „rosyjskiej agresji”.

  Harrigan wypowiedział to z odwagą: mówię, że chcemy, aby rosyjski przywódca Władimir Putin był świadomy, że pierwszy cios nastąpi w Kaliningradzie i regionie.

  Oczywiście ta wiadomość nie pozostała niezauważona. Pierwszy zastępca przewodniczącego Państwowej Komisji Dumy Obrony, Alexander Szerin, zareagował na słowa amerykańskiego generała. Poseł uważa, że ​​państwa NATO prowadzą bezprzedmiotowe rozmowy, podczas gdy w rzeczywistości ani Amerykanie, ani nikt inny nie ma siły stawić czoła Rosji.

  „Dzisiaj jest era, w której każdy generał może zamienić się w blogera. Amerykanie mówią za dużo, podczas gdy wojsko potrzebuje mniej komentarzy i więcej do zrobienia. Niestety Stany Zjednoczone i blok NATO są zaangażowane tylko w rozmowy. W rzeczywistości nikt nie może się przeciwstawić przeciwko Rosji ”- powiedział Sherin.

  Podkreślił, że to przemówienie Harrigana było po prostu żałosną próbą odwrócenia uwagi od niepowodzenia armii amerykańskiej w Arabii Saudyjskiej. Sherin uważa, że ​​Amerykanie nie powiedzieli nic nowego: stale grożą, ale te groźby pozostają tylko w słowach.
  https://cont.ws/@eugenyantonov/1450954

  Polubienie

 99. Jak to mawiali Rosjanie – Wot durak, ty durak.
  Część ludzi jest po prostu głupia. Niektórzy mówią, że tych głupich jest stanowczo więcej niż ludzi rozsądnych czy mądrych.
  Nie wiemy po co Aleksander Macedoński lazł aż do Indii.
  Nie wiemy czemu Napoleon był takim idiotom by wybrać się do Moskwy jedynie w letnich mundurkach.
  Po co takiemu Hitlerowi była wojna z Francją i z Rosją skoro mógł zadowolić się Austrią, Czechosłowacją, Polską.
  Trudno zgadnąć dla czego Amerykanie szukają pretekstu do wojny z Iranem.
  A jeśli Iran kupił za ropę od Korei Północnej kilka bomb atomowych i posiada łodzie podwodne z których może je odpalić na Nowy Jork, Waszyngton, Boston?
  A sam Izrael zmieść z powierzchni ziemi salwą kilkuset, czy kilkoma tysiącami rakiet.
  Amerykanie z zaskoczenia może by zniszczyli Kaliningrad, ale Putin z obawy, że go generały wysadzą z Kremla musiałby zareagować równie silnie i stanowczo w kierunku agresora salwą swoich rakiet. Kto by w takim układzie wygrał i kto by zyskał?
  W zasadzie to tylko taka głupia gra na nerwy i struganie bohaterów.

  Polubienie

 100. Pietrek vel wąż 68, ty jasna cholero.

  Na Skypie nie odpowiadasz, telefonu tyż nie odbierasz – może jeszcze tu ciebie znajdę.

  Jeśli ty nie być na fleku i nie masz bejmów, jak mi mówiłeś to nie masz co do mnie jechać ligać.
  Pamiętaj, że klemy to za mało.
  Ty jasna cholero i ty chcesz mnie za twoja żona?
  Kto by myślał, że taki nygus i nyrol chce jeszcze tulić się do moich cycków?
  Nie doczekanie twoje, nie będziesz miał bejmów, nie będzie cycków ty jasna cholero i wracaj do swojej.

  Polubienie

 101. Powyżej przykład idiotów na poziomie dziesięcioletnich dzieci.Dobrze że Piotr nie czyta już tego przedszkola.

  Polubienie

 102. WONSZ – kochanek Magdy z Poznania, tylko której?

  Prawiłeś kiedyś, że dla Ciebie „wsio rybka” dla kogo pracujesz, aby dobrze tylko Ci płacili, czyli znając już Ciebie, to pewnie wdziejesz mundur żołdaka Bundeswehry, bo oni większy żołd Ci dadzą, jak u nas?
  No i potrafisz przecież już szprechać.

  Polubienie

 103. @Ciebie, to pewnie wdziejesz mundur żołdaka Bundeswehry, bo oni większy żołd Ci dadzą, jak u nas?
  No i potrafisz przecież już szprechać.

  Baczność Edzio i nie pierdzielić mi tu niedojdo emerycka.

  Polubienie

 104. Tak Edziuchna stary pierdzielu mówię tak samo jak żona prezydenta Dudy i to duży plus bo ty to pewnie tylko zgredzie w Erilo gadasz dobre i tyle dla takiego głupka jak ty.

  Podziwiaj niemiecki pani prezydent .Wąż stawia szóstkę z plusem.

  Polubienie

 105. Podziwiaj stary zgredzie bo to najwyższy poziom niemieckiego bliski ideałowi chociaż nie ideał a ty pierdzielu siedż i narzekaj stary nudziarzu.Luk cię zaorał a ty dalej to przeżywasz.Tak zgredzie jak Lukowi zaoferują większe pieniądze Niemcy za fachowość to wyjedzie do Niemiec i nawet na ciebie nie piernie bo szkoda żopy męczyć na takiego osobnika jak ty.
  Na razie i żegnam
  .Więcej moich odpowiedzi nie będzie.

  Polubienie

 106. W sobotę podczas konwencji w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało Pakt dla przedsiębiorców. Partia zapowiedziała 500 plus dla małych i mikrofirm.

  Premier Mateusz Morawiecki podczas sobotniej konwencji w Katowicach powiedział, że PiS będzie „kontynuować rewolucję godności” i swoim programem daje „sygnał dla wszystkich polskich przedsiębiorców, że państwo jest z nimi” .

  – Przedstawiamy pakt dla przedsiębiorców, bo nie boimy się odważnych, dobrych, mądrych rozwiązań, które wiemy, że będą służyły polskiemu kapitałowi, polskiej własności – oświadczył premier.

  Zaprezentowany profram dla przedsiębiorców obejmuje:

  500 złotych dla wszystkich małych i mikroprzedsiębiorców. Średnia ulga w płatnościach na ZUS ma dotyczyć przedsiębiorców, których dochody nie przekraczają 6. tys. zł, a przychody do 10 tys. zł miesięcznie.
  Zryczałtowany ZUS bez zmian dla wszystkich innych przedsiębiorców (o przychodach powyżej 10 tys. zł). Jak zapewnia Mateusz Morawiecki, nie będzie żadnej zmiany w wysokości składek.
  Prosty PIT z ryczałtem do 2 mln euro.
  Możliwość rozliczania się 9-procentowym CIT w przypadku przychodów do 2 mln euro.
  1 miliard złotych na inwestycje i wsparcie inwestorów.

  Polubienie

 107. Masz tu tak naprawdę na koniec stary pierdzielu bardziej marudzący jak baba 100 letnia z owsikami w tyłku tą pioseneczkę.
  Powspominasz sobie stare dobre czasy PRL i łezka ci się zakręci.

  Polubienie

 108. WONSZ

  Pani Agata rzeczywiście dobrze mówi, ale już wyobrażam sobie, jak ten Twój język wygląda:

  Kuchen bitte
  Vielen Dank, Frau

  albo

  Ich liebe Frau Danusia Lato
  Oh meine nassen Boxershorts habe ich gemischt!

  Hej!

  Polubienie

 109. Podejrzewam, że wąż ma dwie Madzie i obie z Poznania.
  Ciekawe czy obie poznał w Krościenku, czy tą bardziej nerwową na dworcu w Poznaniu . Może to być babcia klozetowa z dworca?
  Jak to tam wężyk z tymi Madziami?
  Pewnie jedna o drugiej nic nie wie.

  Edward, wąż przed rozwodem zrobił się bardzo nerwowy. Nie wie jak mu się życie ułoży.
  Szczerze mi wężyka żal.
  Rozwodzić się na stare lata, porzucać rodzinę i rodzinne strony.
  No kurza twarz ja bym tego nie przeżył.

  Polubienie

 110. Gówno możesz sobie wyobrażać idioto skończony znudzony życiem.Kto ci to napisał tłumacz google tak jak w języku francuskim na temat awatarka Funesa.
  Czasami mnie zastanawia ile ty masz naprawdę lat bo wyżej dziesięć chyba nie.
  Dalej to już sobie pisz na tym portalu sam do siebie.
  Wszędzie was z portali wywalono na zbity pysk i tutaj u tego admina żeście sobie zrobili dla zabicia nudy przystań .Grzanek ma cię dość jak mi pisał Luk podobnie mnie starasz się obrażać ale to już ostatni raz sprowokować się dałem .Nawet ten wasz ulubieniec co mieliście mu robić marketing z jego dziełami indiańskimi zaorał Andrjuszkę w temacie Indian aż iskry poszły.
  Więcej wam się sprowokować do dyskusji nie dam.
  Piszcie sobie na tym portalu sami do siebie dopóki adm nie dostanie depresji i wywali i portal z sieci i was.
  Żegnam głupku.
  Także pisz sobie dalej na Berdyczów.

  Polubienie

 111. WONSZ

  Zamiast uganiania się za dziewuchami trzeciego wieku lepiej zapisz się na tragarza do grupy Grzanka, to przynajmniej jakiś pożytek z Ciebie będzie – stary impotencie.

  Polubienie

 112. A admin jakoś zareagować powinien na te idiotyzmy które wypisuje ten idiota w temacie że założę mundur niemiecki itp bo mi Niemcy więcej zapłacą.Facet cały czas prowokuje obraża a admin ma zabawę.
  Śmiejcie się dalej.
  W poniedziałek jadę do Poznania .Będę kupę roboty miał a to rozwodem a to z innymi sprawami i więcej na tym portalu już się nie pojawię i adm też na to zapracował gdy nie reagował jak mnie obrażano.

  Żegnam.

  Polubienie

 113. @albo

  Ich liebe Frau Danusia Lato
  Oh meine nassen Boxershorts habe ich gemischt!

  Oj ty .Zmieszaj albo wymieszaj sobie twój rozumek a nie bokserki albo zupę jak gotujesz to sobie ją wymieszaj tłumaczu przysięgły.

  Polubienie

 114. To, że Polska jest tylko zwykłą kolonią żydoanglosaską każdy w miarę inteligentny Polak powinien zrozumieć. „Dziwnym zjawiskiem” jest to, że najlepsze zarobki są w koncernach międzynarodowych które podbiły nasz kraj, natomiast najniższe są w firmach rodzimych. Nie chcę tu wnikać szczegółowo skąd to wynika bo na to składa się wiele czynników a podstawowymi są działalność w obszarze starych technologii czyli np. produkcja mioteł i chęć wzbogacenia się już w pierwszym pokoleniu do poziomu nie spotykanego w innych krajach starej Europy, oszywiście kosztem swoich rodaków. PiS podwyższając płacę minimalną uruchomi tylko lawinę żądań ludzi, którzy teraz mają zarobki rzędu niewiele większe niż projektowana płaca minimalna. Koncernów zachodnich to nie dotknie. Ugodzi to głównie w personel przediębiorstw państwowych i inne służby, Nie trudno wyobrazić sobie sytuacją gdzie np. osoba pracująca w przedsiębiorstwie pod nazwą np. Poczta Polska i zarabiająca obecnie 4.200 zł na wyższym stanowiski niż listonosz „lekko się” wzburzy gdy ten otrzyma 4000 zł a ona żadnej podwyżki. Dotyczy to wiele obszarów w tym np.policji, wojska etc. Komuś widocznie zależy żeby zasiać ferment w narodzie. Jedynym sensownym rozwiązaniem jest między innymi podwyższenie kwoty wolnej od podatku ale czyniąc to nie jest się dobrym wujkiem z Ameryki rozdającym pieniądze. Zresztą mówiąc k…wa krótko nie chcę pisać elaboratu, który wyjaśniałby w prosty sposób pewnie proste sprawy.

  Polubienie

 115. …. i adm też na to zapracował gdy nie reagował jak mnie obrażano…..

  Edward nie obrażaj węża, bo się wąż obrazi.

  Wężyk zareagowałem, zobaczysz, że Edward przestanie cię obrażać.
  W końcu obaj się bardzo lubicie wiec co się dziwić. Kłótnia jak to kłótnia w rodzinie się zdarza
  Wężykowi za kilka dni wszystko się ułoży i będzie dobrze

  Polubienie

 116. Jest takie powiedzenie, mądrej głowie dość po słowie a głupiemu to i elaborat mało. W Polsce głupców na własne zyczenie nie brakuje to i elaboratów przez różnych polityków i fachowców tworzonych co nie miara aby wykazać swoją niezbędność.

  Polubienie

 117. Kolejny pomysł PiS-dzielców to zniesienie limtu 30 krotności ozusowania pensji czyli program pod nazwą „Godziwa emerytura dla pisowskiej rodziny”. Najwyższe pensje w sektorze prywatnym płacą firmy zagraniczne czyli ozusowanie bez limitu spowoduje u nich kolosalne wzrosty kosztów pracy. W tej sytuacji koncerny te będą miały następujące możliwości uniknięcia tegoż. Po pierwsze,znaczne podwyższenie ceny sprzedaży swoich produktów co przy monopolizacji i oligopoliacji czy też zmowie producenckiej nie będzie trudne. Po drugie, całkowite pozbycie się pracowników przekraczających dotychczasowe limity z etatów i podpisanie umów z jednoosobowymi firmami z obopólnymi korzyściami dla obu stron nawet z pomocą prawną i inną z założeniem firmy np. w Wielkiej Brytanii i perspektywą dobrej angielskiej czy innego kraju emerytury. Po trzecie podpisanie umowy o pracę ze spółkami matkami w Nowym Yorku, Londynie etc. i oddelegowanie do pracy w Polsce za minimalną krajową. Możliwości jest więcej a w każdej z nich Polska tylko traci. Stracą pozostali Polacy bo w przedsiębiostwach państwowych zmniejszą się dywidendy wpłacane do skarbu państwa w związku z opłacaniem ZUS-u od wysokich wynagrodzeń głownie dla oddelegowanych do pracy działaczy partyjnych, którzy chcą mieć wysoką emeryturę po czterech czy ośmiu latach pracy w przedsiębiorstwie państwowym.

  Polubienie

 118. Ad Sławobora

  Zresztą mówiąc k…wa krótko nie chcę pisać elaboratu, który wyjaśniałby w prosty sposób pewnie proste sprawy.

  Sławobor, co tutaj dużo pisać, jak tego ,,prostego” przypadku nikt nie chce zrozumieć.

  Prosty ludek w Po—lin, chce czerwonym sekretarzom (Gomułka, Gierek) stawić pomniczki, za urojony dobrobyt, który niby panował w PRL-u. Oni nie chcą przyjąć do wiadomości, że w ówczesnym czasie też panował parchaty globalizm i nic nie zależało od socjalistycznych kacyków, którzy byli de facto tylko marionetkami w rękach globalistów. Obecnie jest tak samo, ponieważ cały czas panuje ten sam SYSTEM, stworzony przez parchów. Zmieniają tylko nazwy/szyldy poszczególnych elementów w systemie, ale SYSTEM, jako SYSTEM cały czas istnieje nienaruszony.

  ELEMENTY SYSTEMU, KTÓRE W SOCJALIZMIE SĄ NIEZMIENNE: PARTIE, RZĄDY, SĄDOWNICTWO, CAŁY SYSTEM PRAWNY, KOŚCIOŁY, ARMIE, MILICJE/POLICJE/ORMO/ZOMO, SŁUŻBY BEZPIECZEŃSTWA, ,,FIKCYJNA OCHRONA” ZDROWIA, SZKOLNICTWO. BIUROKRCJA, ORAZ PODATKI ZDZIERANE OD GOJÓW, BEZ KTÓRYCH SYSTEM NIE MÓGŁBY ISTNIEĆ.

  TEGO GOJ NIGDY NIE ZROZUMIE, PONIEWŻ DLA NIEGO TO JEST CZYSTA ABSTRAKCJA!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/System

  To jego pomysły ekonomiczne, były realizowane do 1980 r. przez globalne rządy.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/John_Maynard_Keynes

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Keynesizm

  U NAS TEGO NIE BYŁO, PRZECIEŻ MYŚMY ,,WALCZYLI” (1980-1981) O WOLNOŚĆ, ZNIESIENIE CENZURY, WOLNE ZWIĄZKI ZAWODOWE I INNE NIEISTOTNE PIERDOŁY! PRZY OKAZJI, CHYBA NIECHCĄCO, ROZJEBALIŚMY BERLIŃSKI MUR, ZSRR I CAŁY OBÓZ SOCJALISTYCZNY – SORRY KOMUNISTYCZNY!

  https://pl.wikiquote.org/wiki/Taczeryzm

  PARCHATE QRWY JUŻ SAME NIE WIEDZĄ, JAK TO MAJĄ NAZWAĆ – BLOK CZEKOLADOWY, TYLKO PALCE LIZAĆ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Blok_wschodni

  TADAM, ,,STARO/NOWE NADESZŁO (po liftingu). TO DLATEGO KACZOR I SPÓŁKA Z ZOO, MOŻE SOBIE POZWOLIĆ NA ROZDAWNIE OCHŁAPÓW Z PAŃSKIEGO STOŁU!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowa_ekonomia_keynesowska

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Neokeynesizm

  Hej!

  Polubienie

 119. Prosty ludek w Po—lin, chce czerwonym sekretarzom (Gomułka, Gierek) stawić pomniczki, za urojony dobrobyt, który niby panował w PRL-u. Oni nie chcą przyjąć do wiadomości, że w ówczesnym czasie też panował parchaty globalizm i nic nie zależało od socjalistycznych kacyków, którzy byli de facto tylko marionetkami w rękach globalistów.

  Sorku zwyczajny a nie nadzwyczajny bo zwyczajny lepszy gdyby nic nie zależało od tych tzw kacyków czerwonych jak nazywasz Gierka , Gomułkę to ty byś dziś nie był profesorem nie wykształciłbyś się nie pobierał byś emeryturkę a w MOPSIE dziś żebrałbyś o kawałek chleba podobnie Kalkstein wielki doktor ekonomii wykształcony za PRL i piszący pracę doktorską o gospodarce socjalistycznej ale czemu się dziwić Kloss też był agentem number jeden w PRL aby potem kręcił kolem w ogłupiających rozrywkach typu koło Fortuny z pejsami .Także wszystko zawdzięczasz tym kacykom jak ich nazywasz i nie opluwaj piersi które ci mliko dawały i dzięki którym dziś żyjesz.
  Tacy są fałszywi ludzie jak ten niejaki Edzio.
  Tu mu przeszkadza że ktoś pracował w Niemczech opluwa wszystko i wszystkich za co dostał baty od Luka ale już mówiącej pięknie po niemiecku pani prezydentowej bije brawa bo jak ona pięknie szprecha i to jeszcze z dobrym akcentem .Podobnie nie przeszkadzają mu wizyty i uściski dłoni obu prezydentów i żon prezydentów Polski i Niemiec .Tu zamyka gębę.
  Tacy są zakłamani ludzie bez żadnej moralności i tutaj takich jest pełno.

  Korzysta z jakiegoś na domiar złego tłumacza i nie potrafi poprawnie napisać dwóch zdań po niemiecku bo mu tłumacz durnoty tłumaczy.

  Żegnam .Może się jeszcze odezwę a może nie.

  Teraz idę biegać.

  Polubienie

 120. kika22
  Jestem z tobą.
  Zburzymy razem SYSTEM i zlikwidujemy parchatych.
  Gdy to już zrobimy wrócimy do jaskini i będziemy żyli zgodnie z naturą, przyrodą i dinozaurami.

  Polubienie

 121. Pietrek musisz już wyjechć z Lublina, bo nie zdążymy na wieczorna msza.
  Nie zapomnij po drodze kupić mi ulubione klemy.
  Twoja Madzia59!

  Polubienie

 122. Kika, jak możemy się zorientować po ostatnim wpisie wężyka, wonsz do nas nie dołączy, w jaskini z nami nie zamieszka.
  Woli normalne życie cywilizowanego człowieka w SYSTEMIE
  A Gomułkę, czy Gierka ja też szanuję i doceniam ich wysiłek dla kraju. Też odebrałem przyzwoitą edukację w czasach PRL i pamiętam Gomułki – Tysiąc szkół na tysiąc lecie.

  Polubienie

 123. Adminek już jestem naszykowany na bieganie w dresiku ale specjalnie jeszcze dla ciebie z niedzieli bo podobał mi się twój wpis u góry.
  Jesteś szalona po niemiecku z rana lepsze jak śmietana.

  Polubienie

 124. Adminek jeszcze jedno bo akurat się rozpadało.Dobrze że ci tu nie wkleiłem Ryżego jak gaworzy po niemiecku w stopniu doskonałym albo Kopacz jak szprecha bo ty byś tu zaraz całe PO nazywał agenturą niemiecką i szkodnikami sługusami Niemców ale że ci tu wkleiłem panią Dudę szprechającą to cisza adminek zakopał głowę w piasek jak struś.
  I co adminek podwójna moralność się kłania czy nie żabeńko hi hi hi .
  Oj kłania kłania aż boli cię nie.

  Masz tu panią Rybińską .Ona mówi jeszcze lepiej jak pani Duda po niemiecku poziom bliski doskonałości .Widać ze od dziecka uczyła się niemieckiego ale adminek też tu głowę schowa w jajka wszak pani Rybińska nie należy ani nie sympatyzuje raczej z PO.
  Tak adminek moralność i obiektywizm się kłania ale gdzie w dzisiejszym zakłamanym świecie gdzie rządzą głównie złodzieje takich wartości szukać .Nima – nima.

  Polubienie

 125. Wężyk ja głowy w piasek nie chowam.
  Ty mi dopiero oczy otworzyłeś z tymi szprechającymi po niemiecku politykami.
  Teraz wiem kto rozwalił PRL i zrujnował naszą socjalistyczną gospodarkę
  Wiedziałem, ze sporo zostało Niemców po wojnie w Polsce, ale żeby aż tak kultywowali swoje niemieckie szprechanie to nie przypuszczałem. To nie jest język nauczony w szkole, to mają z domu po dziadkach i rodzicach.
  V kolumna, jak nic.

  Polubienie

 126. „,,FIKCYJNA OCHRONA” ZDROWIA, SZKOLNICTWO. BIUROKRCJA, ORAZ PODATKI ZDZIERANE OD GOJÓW, BEZ KTÓRYCH SYSTEM NIE MÓGŁBY ISTNIEĆ.”

  Kika jeśli ma istnieć państwo to muszą istnieć podatki, mogą być nawet wysokie, ale niech w końcu będą te drogi i szpitale i szkoły, do których nie trzeba będzie jeszcze prywatnie dopłacać ciężką kasę.

  Problem z tym krajem jest taki, że jest on obżerany ze wszystkiego i traktowany nie jak dobro wspólne, tylko jak tort, z którego trzeba oderwac dla siebie kawałek, zanim zrobią to inni. Niech będą te wysokie podatki, ale niech idą na to, na co mają iść, a nie do kieszeni kolesi i zagranicznych „inwestorów”.

  Polubienie

 127. I tu Luk bije ci brawa bo jak kurw… mam ubezpieczoną żonę a płacę 100 % za jej leki po 400 złoty po 120 złotych za wizyty u lekarzy po 220 złotych za wycięcie jednego jej kaszaka nie licząc paliwa.
  A ubezpieczenie ma i tu masz rację.

  Po drugo.
  Czytam sobie dziś kolorowe gazetki żony konkretnie Tele Tydzień z programem TV a tam na ostatniej stronie peany pochwalne na rzecz Kuronia , KOR Zdjęcia Michnika z Czaputowiczem itp .No ci masz gieroje .Po 30 latach dalej te same bajki o mało tego nie wywaliłem do śmietnika ale przecież zona musi wiedzieć co nadają w TV trwam..

  Jak to się mówi namawia mnie do rozmów ale ja już decyzje podjąłem .Chcę żyć z normalną kobietą bez TV Trwam w domu i chyba się zakochałem i jutro do niej jadę.
  Decyzję podjąłem.
  Na razie adminek.

  Polubienie

 128. w każdym razie po rozwodzie może zawsze na mnie liczyć zawsze jej pomogę tutaj nic się nie zmienia i córkę jeszcze dziś pogoniłem bo mi od rana truła także nawet o 7 nie mogłem pobiegać.Ma być szacunek do ojca a nie podnoszenie głosu.

  Polubienie

 129. W sumie to bym chciał aby sobie jakiegoś chłopa znalazła też moherka .To byłoby dla mnie dobre rozwiązanie i może kogoś znajdzie kto wie.

  Polubienie

 130. @Adm 22 września 2019 o 10:00 AM
  Wężyk ja głowy w piasek nie chowam.
  Ty mi dopiero oczy otworzyłeś z tymi szprechającymi po niemiecku politykami.
  Teraz wiem kto rozwalił PRL i zrujnował naszą socjalistyczną gospodarkę
  Wiedziałem, ze sporo zostało Niemców po wojnie w Polsce, ale żeby aż tak kultywowali swoje niemieckie szprechanie to nie przypuszczałem. To nie jest język nauczony w szkole, to mają z domu po dziadkach i rodzicach.
  V kolumna, jak nic.

  Oczywiście że tak ale to wiadomo nie od dziś .Spróbuję ci jeszcze szprechających wkleić ale nie teraz bo idę sobie robić i jajka w koszulkach i kartofelki gotować też w koszulkach takie po 6.50 za kilo plus pyszna sałatka swoja i szczypiorek i rzodkiewka a to wszyscy mam jeszcze na ogrodzie ale to samo się nie zrobi wymaga pracy co zonie przez tyle czasu próbowałem mówić .Zakonnicy spasluchy w niczym jej nie pomogą.

  Polubienie

 131. Ech ludzie, szkoda czasu, lepiej pójść do lasu!

  KTO NIE Z NAMI SOCJALISTAMI/KOMUNISTAMI TEN NASZ NAJWIĘKSZY WRÓG!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mentalno%C5%9B%C4%87

  TA PRZYPADŁOŚĆ NIGDY NIE MINIE, DOPÓKI NIE ZNISZCZĄ CAŁEGO PARCHATEGO SYSTEMU, KTÓRY OPISAŁEM POWYŻEJ!

  Mentalne niewolnictwo rodem z PRL. Kiedy minie to przewrotne pokolenie?

  https://www.pch24.pl/mentalne-niewolnictwo-rodem-z-prl–kiedy-minie-to-przewrotne-pokolenie-,68723,i.html

  CZY TO PRZYPADKIEM NIE SĄ ,,WSPÓŁCZESNE” JASKINIE?

  TO TEŻ JEST PRZEZNACZONE DLA NIEMYŚLĄCEGO BYDŁA – BYŁEM, TO WIEM!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koszary

  SŁOWIAŃSKIE BYDŁO ZAWSZE POWINNO MIESZKAĆ W OBORZE – MA TAKĄ DZIWNĄ MENTALNOŚĆ NIEWOLNIKA, NARZUCONĄ PRZEZ PARCHÓW! BARANKI BOŻE – WYKORZYSTYWANE PRZEZ PARCHÓW NA RÓŻNE SPOSOBY!

  KOSZERNE KOSZARY.

  Słowo pochodzi z języka wołoskiego (por. rum. coşar – „stodoła, obora”).

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Koszar

  TO JEST TYLKO SYMBOLIKA/PRZENOŚNIA, STWORZONA DLA GOJÓW, KTÓRZY JESZCZE POTRAFIĄ MYŚLEĆ.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Jaskinia_plato%C5%84ska

  https://synonim.net/synonim/symbol

  Hejka!

  Polubienie

 132. @CZY TO PRZYPADKIEM NIE SĄ ,,WSPÓŁCZESNE” JASKINIE?

  Oj ty stary opluwaczu PRL.Gdzie ty byś mieszkał żeby nie te jaskinie które za psi chu… dawał PRL a które teraz stanowią twoją własność po wykupieniu też za psi chu… i za które wołasz teraz po 250 tysięcy za 55m kwadratowych .Ty i tobie podobni.
  W Detroit byś mieszkał gdzie teraz dom kupisz za 1000 dolców i chętnych ni ma taki raj jest wśród bandytów i złodziei.
  Teraz to ci pewnie fajny domek w bloku za darmo prawie da Kalkstein wszak coś obiecywał a wyszło z tego nic .Grunt że daje na papu co miesiąc dla silnie głodnych dzieci których rodzice mają miesięczny dochód 10 tysięcy złotych i płaczą z głodu a 500 plus idzie na jednorazowe przysmaki w knajpach żydowskich bo tam drogo.
  Wot polityka głupiego którego otaczają większe tumany na dole bo jak powiedział znany pisior 10 lat temu lubiący szybką jazdę luksusowymi autami ” głupi ludek na dole to kupi”.

  Urban będzie miał czym dupę sobie podetrzeć jemu 13 tka jest szczególnie potrzebna uszatemu cwaniakowi.

  Polubienie

 133. W PRL taki kierownik poczty jak szedł na urząd kostenlos dostawał piękne mieszkanko i węgiel za darmoszkę nie mówiąc o innych przywilejach .Mało ? .Dzięki PRL żyjesz jakoś jeszcze na tym padole.

  Polubienie

 134. Pietrek, ty jasna cholero, ty jeszcze u siebie w Lublinie jesteś, czy z pociągu piszesz?
  Jasna cholero, ty nygusie jeden, przeciaż mieliśmy dzisiaj razem iść wieczorem do kościoła na msze.
  Pietrek, ty lepiej uważaj, bo ze mną nie bydziesz miał tak lekko, jak z twoją dotychczas.
  Pamiętaj o klemach dla mnie nyrolu jeden.

  Polubienie

 135. Pietrek vel waz68

  Ty jasna cholero, po co tu tyle wypisujesz, masz za dużo czasu?
  Ja zrobię z tobą porządek, jak zostanę twoja żona!
  Ty cholero jedena!

  Polubienie

 136. Pietrek
  Tylko pamiętaj, że u nas w Poznaniu nie wychyloj się, że dla Niemca pracowałeś, bo nasi tego nie lubią i możesz z fioletowa gęba wrócić do swoja żona w Lublinie.

  Polubienie

 137. Adminek przecież to wielki zaszczyt przyjmować tu niemieckiego prezydenta wszak to wielki przyjaciel a olać zupełnie prezydenta kraju który uratował nas przed wyfrunięciem z komór gazowych albo całkowitym unicestwieniem.
  Szkoda że pani Duda nie mówi po rosyjsku.

  Bym ci tu jeszcze wkleił paru polityków którzy szprechają ale nie chcę cię już dołować.

  Adminek no niech by to prezio z PO tak uroczyście i dostojnie witał prezia niemieckiego to byś wiedział jak tu pisać że to sługus Niemiec i agentura niemiecka ale jak to PIS to buzia w piasek.
  Jak to się mówiło.
  „Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia”.
  To ostatni dzień z moimi wpisami .Może tu jeszcze kiedy napiszę .Zależy to od wielu rzeczy.
  Trzymaj się na razie.

  Polubienie

 138. Pietrek, ty jasna cholero!

  Zaczynam zawodzić się na tobie – ja 59 letnia poznanianka i podejrzewam, że ty jesteś z niemiecka V kolumna?

  Polubienie

 139. Ad Nagi68

  BEZMÓZGOWY WONSZ PISZE:

  ,,Także wszystko zawdzięczasz tym kacykom jak ich nazywasz i nie opluwaj piersi które ci mliko dawały i dzięki którym dziś żyjesz.”

  TAAA…, CZERWONY KACYK ,,DAWAŁ DARMOWE MLECZKO” OD WŚCIEKŁEJ KRÓWKI, A PEJSATA BOZIA JHWH DO INTERESU DOKŁADAŁA Z PORTMONETKI MOJEJ RODZINKI! PRZECIEŻ W PRL-u WSZYSTKO BYŁO ZA DARMOSZKĘ I ŻADEN GOJ NIE PARAŁ SIĘ PRACĄ. TO TYLKO ŻYD W POCIE CZOŁA CIĘŻKO PRACOWAŁ NA DOBROBYT GOJA, W PIĄTEK, ŚWIĄTEK, A TAKŻE W SZABAT/SZABAS!

  Szalona Krowa.mp4

  PATRZ WONSZ I PODZIWIAJ, JAK DZISIAJ PARCHY ROBIĄ HANDEŁESY NA KROWIM RYNECZKU!

  https://synonim.net/synonim/hande%C5%82es

  OBOWIĄZKOWO TRZEBA POSTRASZYĆ GOJA, ŻE OD POLSKIEJ WOŁOWINKI DOSTANIE WŚCIEKŁEJ WYSYPKI NA MÓZGU!

  Przypadek choroby szalonych krów wykryty w Polsce. Zakażona krowa w Mirsku na Dolnym Śląsku

  https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2019-02-04/przypadek-choroby-wscieklych-krow-wykryty-w-polsce-chora-krowa-w-mirsku-na-dolnym-slasku/

  IM WŚCIEKLIZNA NIE ZAGRAŻA, PONIEWAŻ DOSTALI SETKI ZASTRZYKÓW W RZYĆ, UODPARNIAJĄCE NA WSZELKĄ GŁUPOTĘ!

  Polska wołowina trafi do największej izraelskiej sieci sklepów

  http://www.portalspozywczy.pl/mieso/wiadomosci/polska-wolowina-trafi-do-najwiekszej-izraelskiej-sieci-sklepow,172282.html

  TANIA WOŁOWINA – DLA KOGO? CŁA, AKCYZA, VAT, TO ŻYD MOŻE SOBIE SCHOWAĆ DO KIESZENI, A GOJ ZROBI DUŻE OCZY, JAK ZOBACZY CENĘ NA PÓŁCE SKLEPOWEJ!

  Polscy producenci mięsa załamani. ,,Po prostu polska produkcja upadnie”

  http://www.superstacja.tv/wiadomosc/2019-07-09/polscy-producenci-miesa-maja-powazny-problem-wolowina-z-argentyny-na-unijnym-rynku-wideo/

  OK. 200 ZŁ, ZA KILOGRAM – TANIUTKA, JAK BARSZCZYK UKRAIŃSKI?

  WALORY SMAKOWE – CO TO JEST I DLACZEGO TAK SŁONO KOSZTUJĄ? Chi, chi, chi…

  Wołowina argentyńska – czym różni się od polskiej? Dlaczego jest taka droga?

  http://beszamel.se.pl/wolowina/woowina-argentynska-czym-rozni-sie-od-polskiej-dlaczego-jest-taka-droga,2770/

  PS. SORRY WONSZYK, ALE JESZCZE NIKT NIE WYMYŚLIŁ SZCZEPIONKI PRZECIW LUDZKIEJ GŁUPOCIE!

  SSSSSSSS

  Polubienie

 140. Adminek słuchaj ale od 18 minuty tego filmu jaki syf kupujesz w marketach .Świeże a to dobre z lodówek rumuńskich.

  Od 18 minuty :

  Polubienie

 141. Adminek pilnuj tam wnusia aby nie jadł żadnego pieczywa bagietek chleba żadnych warzyw z supermarketów jak chcesz żeby wnusio był zdrowy.

  Polubienie

 142. WONSZ

  No jak! Miksowałeś małego w niedopranych bokserkach, czy nie, kiedy oglądałeś niemieckie TV z Danusią Lato?

  Masz powodzenie i dzisiaj jeszcze, bo widzę, że różne baby Ci żyć nie dają.
  Chce Ci się z ogonem i wywieszonym jęzorem aż do Poznania jeździć?
  Mało to burdeli pod nosem masz w Lublinie, żeby zaraz z kutasiakiem pół Polski gonić. Nie wstyd Ci wobec nas tu wszystkich?

  Moja Iza jak wróci od swojej mamy, to gdy się dowie, że szalejesz do nowej dziewuchy trzeciego wieku, to się zapluje kawą, kiedy akurat będzie ją piła.

  Polubienie

 143. WONSZ

  No przyznaj się! Miksowałeś ptaszka w niedopranych bokserkach, kiedy oglądałeś niemieckie TV z Danusią Lato?

  Widzę, że Ci odwala na starość, bo żeby zaraz z Lublina gonić się aż do Poznania za dziewuchą trzeciego wieku i to podobno pani klozetowa?
  To koniec świata!

  Polubienie

 144. Oj ty głupolku po pierwsze nie mieszkam w Lublinie po drugie nie cierpię tego miasta po trzecie województwo lubelskie to nie sam Lublin a Magdalena z zawodu pośrednik nieruchomości i co zatkało. Ześmy sobie przypasowali i tyle i fajna z niej babka a ty zgredzie dalej wymyślaj cuda na kiju takie prawdziwe jak lambada Słońca w Fatimie.
  Miłego wieczoru zgredzie niech drużyna się nie wygłupia i nie podpisuje się tu Madzia bo sami siebie ośmieszacie.

  Polubienie

 145. @WONSZ

  No przyznaj się! Miksowałeś ptaszka w niedopranych bokserkach, kiedy oglądałeś niemieckie TV z Danusią Lato?

  Nie musiałem miksować bo do domu przyjeżdzałem raz na miesiąc na weekend Niemcy to nie Antarktyda ale twoja 40 stka Iza już tam u ciebie w gaciach jedynie może pomiksować ciasto na sernik jajek twoich już nie wyczuje i to jest pewnie dla niej ból.

  Polubienie

 146. Zgredziku to ty jeszcze kilka tygodni temu nie wiedział kto to jest Danuta Lato a teraz takiego speca udajesz od niemieckich erotyków jak już to ty żeś widział jedynie sztukę kochania i na tym koniec twojej edukacji.
  Andrzej fajniejszy od ciebie bo u singla na blogu napisał żeby miał radość jakby go dwie baby gwałciły za to singiel odpisał że to wcale nie radość jak baba walnie cię w łeb i zgwałci a jak jeszcze dziecko zrobi to już dramat singla wychowanego na ciepłych kluchach przez mamę w III RP.

  Polubienie

 147. WONSZ

  Choć kika22 nazwał Ciebie dosadniej.

  Z Twoim rozumkiem, to klozetowa w sam raz!

  Weź się lepiej sam leniu za wyrabianie i pieczenie chleba, i wożenie świeżego córce i wnuczce, a nie tracisz czas po próżnicy.

  No, ale jak się jest członkiem V kolumny, to się mąci w głowach – tyle tylko, że każdy ma to wszystko tam, gdzie zwykle słońce nie dochodzi!

  Polubienie

 148. @Weź się lepiej sam leniu za wyrabianie i pieczenie chleba, i wożenie świeżego córce i wnuczce, a nie tracisz czas po próżnicy.

  Ty patentowany leniu zrób sobie tak jak ja swojskiej kiełbaski , szyneczki naucz się wędzić miej wędzarkę i zobaczymy czy zrobisz coś co będzie przypominać kiełbasę nierobie mocny w gębie .Twoje wpisy świadczą o tobie że poziom twojego rozumku to góra 10 lat bo jak inaczej język gimbazy.
  Następnie całe lato pracuj przy malinach miej pół malin ogrodu a potem zrób z tego 50 butelek soku i się pochwal zobaczymy jaki z ciebie pracuś .Na ogrodzie nierobie masz jeszcze świeżą sałatkę , szczypior i rzodkiewkę ty nie masz a ja mam i to nas różni głupku.
  Ja chleb kupuje w piekarni gdzie dojeżdzam 10 km do niej gdzie bochenek kosztuje ponad 5 złoty i jest to dobry chleb .Po hipermarketach nie łażę chyba ze z żoną jeżdziłem po kupno jej ubrań.
  Także leniu strzeliłeś kulą w płot.
  Więcej już mojej odpowiedzi nie będzie szkoda czasu na głupkach .Zmieniajcie nicki i bawcie się dalej w Madzie jak dzieciaki bez zarostu na jajach.
  Na to was tylko stać.
  Żegnam.
  PS . Wpis był do adminka a nie do ciebie ale ty jak zwykle wpieprzasz się między wódkę a zakąskę .Dla mnie to ty możesz jeść nawet gówno w złotym hameryckim papierku .Nic mi do tego stary zgredzie.

  Polubienie

 149. Ad Nga68

  ,,Oj ty stary opluwaczu PRL.Gdzie ty byś mieszkał żeby nie te jaskinie które za psi chu… dawał PRL a które teraz stanowią twoją własność po wykupieniu też za psi chu… i za które wołasz teraz po 250 tysięcy za 55m kwadratowych.”

  KOLEJNY MIT PRL-u WONSZ ROZPOWSZECHNIA, JAK PAPUGA, PONIEWAŻ MU PARCHY W CZEREP NASRAŁY I TAK ZOSTAŁO.

  DARMOWE MIESZKANIA W PRL-u??? TAK JAK WTEDY, TAK I OBECNIE SĄ PRZYZNAWANE UŻYTECZNYM IDIOTOM, SŁUŻĄCYM WIERNIE PARCHATEMU SYSTEMOWI!

  Darmowe mieszkanie – jakie grupy zawodowe mogą liczyć na mieszkania służbowe

  http://www.domiporta.pl/poradnik/7,127356,22992214,darmowe-mieszkanie-jakie-grupy-zawodowe-moga-liczyc-na-mieszkania.html

  GŁUPIUTKI GOJU, DOSTANIESZ SZYBCIUTKO ,,DARMOWE” MIESZKANKO POD MOSTEM!

  RPO: milion Polaków nie może skorzystać z oszczędności z książeczek mieszkaniowych

  https://strajk.eu/rpo-milion-polakow-nie-moze-skorzystac-z-oszczednosci-z-ksiazeczek-mieszkaniowych/

  WONSZ, CZY W ,,LUKSUSOWYM LIZAKU” MOŻNA ZAMIESZKAĆ? Chi, chi, chi…

  Na książeczkę jak do studni

  https://przegladlokalny.eu/news-2215-pl-na-ksiazeczke-jak-do-studni

  SSSSSSSSSS, W SOCJALIZMIE MASZ WIELKI WYBÓR! Cha, cha, cha…

  APARTAMENT, PRAWIE BEZ OGRANICZEŃ METRAŻOWYCH!

  Hejka!

  Polubienie

 150. @WONSZ

  Choć kika22 nazwał Ciebie dosadniej.

  Ty sobie zobacz jak ciebie nazywają i jak twoje pierd… Luk nazwał ale tego już nie pamiętasz.

  Co innego mieć poczucie humoru robić sobie tu komedię a co innego umieszczać tu wpisy na poziomie 10 letniej gimbazy i to nas różni:
  cytat:
  „WONSZ

  No przyznaj się! Miksowałeś ptaszka w niedopranych bokserkach, kiedy oglądałeś niemieckie TV z Danusią Lato?”

  Na koniec .Ty sobie przypomnij jak żeś tu sorka Kikę wyzywał we wpisach tuż przed zamknięciem portalu ale o tym już nie pamiętasz a Kika dla mnie jest zero skoro krytykuje PRL co nie znaczy ze w innych tematach nie ma racji.
  Na razie fałszywy zgredzie.

  Polubienie

 151. @KOLEJNY MIT PRL-u WONSZ ROZPOWSZECHNIA, JAK PAPUGA, PONIEWAŻ MU PARCHY W CZEREP NASRAŁY I TAK ZOSTAŁO.

  DARMOWE MIESZKANIA W PRL-u??? TAK JAK WTEDY, TAK I OBECNIE SĄ PRZYZNAWANE UŻYTECZNYM IDIOTOM, SŁUŻĄCYM WIERNIE PARCHATEMU SYSTEMOWI!

  Co ty piszesz za durnoty .Talon na malucha czy na encyklopedię dostawał nawet bezpartyjny bez żadnej legitymacji a mieszkania przydziały zwykli pracownicy stający najniżej w hierarchii.
  Taki Waldek gówno znaczący za PRL krytykujący PRL dostał mieszkanie całkiem fajne jak sam mówi i dlatego piszesz sorku durnoty.
  Fakty proszę kabareciarzu.

  Polubienie

 152. WONSZ ROZPOWSZECHNIA, JAK PAPUGA, PONIEWAŻ MU PARCHY W CZEREP NASRAŁY I TAK ZOSTAŁO.

  Zgadza się, odkąd wrócił z Reichu, to rozpowszechnia w necie, jak papuga – gojom same bajki!

  Mam nadzieję, że jak się ponownie ożeni, to ta nowa jego wybranka przywoła go do porządki i będzie spokój.

  Ona będzie sprzedawała nieruchomości, czyli naciągała gojów na długoterminowe kredyty, a on będzie te mieszkania przed sprzedażą sprzątał.

  Czyli będzie żył, jak w Reichu?

  Polubienie

 153. To były mieszkania za przysłowiową czapkę drobnych gdzie byle cieć w zakładzie je dostawał a dziś spokojnie może je sprzedać za 250 tysięcy złotych zależy od metrów kwadratowych taki to był zły PRL Gomułka i Gierek.
  I na tym kończę dyskusję bo szkoda czasu.zaraz mam rozmowę na skype.
  Żegnam.

  Polubienie

 154. WONSZ SIĘ ŻENI, CZYLI GŁOWAMI SIĘ ZAMIENIŁ!

  Wonsz – ja nigdy już Ciebie nie opuszczę na tym portalu. Przyciągnąłeś mnie z Radia Maryja, gdzie ja próbowałem robić sobie żarciki, a Ty rozmodlony wtedy bluzgałeś na mnie. Kiedy RM zamknęli dla komentujących Ty przyfrunąłeś na WPS, potem tu i do Przemka, a ja kurza twarz tu za Tobą. Było na mnie nie bluzgać u naczelnego biznesmena.

  Polubienie

 155. Jeszcze .Taki naczelnik poczty dostawał super chałupsko na czas pracy na poczcie aż do emerytury a pewnie i trochę podpieprzył węgla dla siebie gdy brał ten węgiel na potrzeby poczty i taki ten PRL był podły.

  Polubienie

 156. @Przyciągnąłeś mnie z Radia Maryja, gdzie ja próbowałem robić sobie żarciki,

  Zgredzie nie wiem o czym mówisz jakie radio maryja .Jedyne strony gdzie bywam to WPS1 i tutaj a wcześniej u singla no i jakiś czas temu portale o krypto i giełdzie oraz forex i tyle mojego serfowania.Tobie chyba z tym RM ojczulka coś odwala.

  Polubienie

 157. waz 68 napisał:
  a Kika dla mnie jest zero skoro krytykuje PRL…

  Waz68 mylisz się, kika ma numer 22, kika22, jak dodasz zero to będzie kika220

  A swoją drogą było bardziej sympatycznie jak było mniej złośliwych docinków.
  Może warto zacząć od nowa.

  Najpierw trzeba by zrobić zrzutką na kwiaty, bo waz68 się żeni. Później na prezenty i na koniec po dziewięciu miesiącach pan waz68 zaprosi nas na chrzciny syna, córki albo bliźniaczki.
  Więc bądźmy mili.

  Polubienie

 158. Adminek damy radę skoro Kondrat się dorobił w wieku prawie 70 lat małego bobaska a i nie żenię się ale jutro wyjazd.Bydzie super.

  Polubienie

 159. Ad Naga68

  Taki Waldek gówno znaczący za PRL krytykujący PRL dostał mieszkanie całkiem fajne jak sam mówi i dlatego piszesz sorku durnoty.

  WONSZYK, WIESZ CO TO JEST? PONOĆ WYKONYWAŁA DOBRZE SOCJALISTYCZNE DO-RO! WIDAĆ TO DOBRZE PO TWOICH OBJAWACH KLINICZNYCH!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Polski_System_DO-RO_(Dobra_Robota)

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pranie_m%C3%B3zgu

  PIXIE I DIXIE, ZAWSZE PIORĄ W PROSZKU IXI! Chi, chi, chi…

  ,,NÓWKA” DOBRZE WYPRANA! Cha, cha, cha…

  SSSSSSSS, NIE STRZELAJ FOCHA, PONIEWAŻ WIĘKSZOŚĆ GOJÓW TAK MA – JASKINIOWCY, CZAROWANI PRZEZ PARCHY! Chi, chi, chi…

  Hejka!

  Polubienie

 160. sorku jak ja cię lubię za te wpisy.Sam dobrze wiesz że to co masz od A do Z zawdzięczasz PRL .Ta władza po 89 nic nie wypracowuje tylko kradnie a ściemnia budową niby to kin , hipermarketów i macdonaldów.To są tej władzy osiągniecia po 89 roku .To co masz to ciężka praca PRL i ten blok gdzie mieszkasz i te mosty na wsiach pamiętające czasy Gomułki. PRL wypracował majątek potężny z którego ty też korzystał i tak jak dobromir wbij to sobie do łepetynki.

  Polubienie

 161. Turysta amerykański przed wyjazdem do Hiszpanii zasięga języka co jest smakołykiem miejscowej kuchni. Dowiaduje się, że jest to potrawa pod nazwą Cojones czyli jaja przegranego w corridzie, byka. Będąc w Hiszpanii zamówił poleconą potrawę i po jej skonsumowaniu pełen zachwytu wzywa kelnera i pyta, dlaczego te jaja były takie małe. Na to kelner odpowiada: a kto Panu powiedział, że byk zawsze przegrywa.

  Polubienie

 162. Ad Naga68

  sorku jak ja cię lubię za te wpisy.Sam dobrze wiesz że to co masz od A do Z zawdzięczasz PRL.

  Wonsz, wszystko co mam, to zawdzięczam RODZINIE, a nie jakimś obcym, SYSTEMOWYM parchom!

  SSSSSSSSS, MOŻE SOCJALIZM CIEBIE URODZIŁ I DAŁ PAPU?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_(socjologia)

  TAKIE TANDETNE TOR-NISTRY (TEKTURA) DO NOSZENIA TOR-Y, OCZYWIŚCIE ZA DARMO ROZDAWAŁ TOWARZYSZ WIESŁAW?

  WONSZ, TAK WYGLĄDŁO ,,CUDNE” DZIECIŃSTWO W PRL-u – SYSTEMOWY KOŁCHOZ!

  WIELKI ,,KOMPUTER” DO OBLICZANIA SKOMPLIKOWANYCH RACHUNKÓW!

  Hej!

  Polubienie

 163. Ad Naga68

  WONSZ, CZY TO JEST SOCJALISTYCZNA PATOLOGIA? CZEMU TEGO ,,BADZIEWIA” NIE MA W PO—LIN?

  Rodzina wielopokoleniowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_wielopokoleniowa

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Spo%C5%82ecze%C5%84stwo_tradycyjne

  RZECZ ŚWIĘTA – TYLKO BROŃ PANIE PEJSTY BOŻE, NIE U GOJÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%9Awi%C4%99ta_Rodzina

  WESOŁA RODZINKA Z ATOMOWYMI JĄDERKAMI – QRWA, CO TO ZA PARCHATY WIEŚNIAK WYMYŚLIŁ?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_nuklearna

  NUKLEARNA RODZINKA GOJÓW NA GRZYBOBRANIU.

  WONSZYK, TO JEST OCZYWISTA OCZYWISTOŚĆ U GOJÓW!

  TO JEST ,,NORMALNA” RODZINA W PO—LIN.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Przemoc_domowa

  http://socjologia.wyklady.org/wyklad/685_patologia-w-rodzinie.html

  W TYM BEZNADZIEJNYM PRZYPADKU, ROLĘ DRUGIEGO ,,KOCHAJĄCEGO” RODZICIELA, ZASTĄPI PARCHATY PAN SOCJAL, ALBO ALIMENT I PROBLEM MAMY Z GŁÓWKI.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Rodzina_niepe%C5%82na

  Hejka!

  Polubienie

 164. „W TYM BEZNADZIEJNYM PRZYPADKU, ROLĘ DRUGIEGO ,,KOCHAJĄCEGO” RODZICIELA, ZASTĄPI PARCHATY PAN SOCJAL, ALBO ALIMENT I PROBLEM MAMY Z GŁÓWKI.”

  Lewactwo obraz patologicznego marginesu roztacza na całe społeczeństwo po to, by mogło się wpieprzać w stosunki międzyludzkie celem ich „naprawy”. Skutkuje to wzrostem tychże patologii, przemocy w rodzinie itd, co później te „uwrażliwione” społecznie pijawki pokazują jako dowód, że potrzebne są nowe „lecznicze” ustawy, które dadzą im jeszcze większe pole do popisu i rozwalania społeczeństwa. Gdy się na to zwraca uwagę następuje z automatu odwracanie kota ogonem i ciąg litanii bo kościół to i kościół tamto, tak jakby z ambon propagowało się lanie żon, pastwienie się nad dziećmi i zalewanie pały w każdy dzień.

  Polubienie

 165. Jeżeli Polska nie wyrwie się z orbity wplywów Zachodu, to nie ma szans na wyzdrowienie i degradacja będzie (w myśl ideologii postępu) postępować.

  Polubienie

 166. Polska nie wyrwie się z pod wpływu Zachodu, ponieważ charakter olbrzymiej większości Polaków to mentalność parobka i niewolnika, niezależnie od jego statusu społecznego. A rządzące parchy i szabesgoje doskonale zdają sobie z tego sprawę. Ochłap z pańskiego, żydowskiego stołu rzucony gminowi załatwia sprawę.

  Polubienie

 167. Źle. Oto żydowska koncepcja, która wyjaśnia tak wiele współczesnego świata i jego wyjątkową inwersję kompleksu ofiar.

  „Niewielu jest winnych, ale wszyscy są odpowiedzialni” – rabin Abraham Joshua Heschel. To była koncepcja, którą Żydzi zastosowali do George’a Zimmermana, gdy powiedzieli, że powinien zostać zlinczowany za obronę przed Trayvonem Martinem – to wezwanie do Tikkun Olam na świecie, poprzez pociągnięcie wszystkich innych do odpowiedzialności za zbrodnie żydowskie.

  Żydzi są nieporównywalnymi mistrzami w przypisywaniu winy ofiarom, gdy są sprawcami.

  Tak więc, dopóki pojęcia takie jak „biały przywilej” nie zostaną zniesione przez Żydów jako kolektyw, są oni zbiorowo winni za II wojnę światową.

  Nie zapominajmy, że to wybitni syjonistyczni Żydzi sfinansowali obie strony obu wojen światowych, podczas gdy unikali walki z nimi, a następnie wykorzystali je do zdobycia bogactwa dla swoich syndykatów cirminalnych w Kalifornii i Chicago, nawet gdy manipulowali systemem projektów, aby wysłać swojich wrogów na linie frontu.

  Kuhn Loeb z Jacobem Schiffem, Otto Kahnem i Paulem Warbergiem sfinansowali wszystkie strony II wojny światowej, podczas gdy organizatorzy społeczności żydowskiej zapewnili, że ich ludzie nie zostaną powołani ani nie będą walczyli na liniach frontu.

  A Maxim został sfinansowany przez Rotszylda, a Maxim unicestwił pokolenia najlepszych ludzi ze wszystkich narodów europejskich podczas I wojny światowej – co zostało celowo podsycone przez spiskowców w Wielkiej Brytanii, w szczególności powodując awarie dyplomatyczne i luki komunikacyjne, aby wymusić wydarzenia.

  „Czy wojna nie jest już funkcją rewolucyjną? Wojna? Od [1870 r.] Każda wojna była wielkim krokiem w kierunku komunizmu ”. – Christian Rakovskey, znany również jako Chaim Rakover.

  Wy, poganie, Maurice Samuel przedstawia żydowskie zaangażowanie w te wojny. Podobnie jak książka Joshuy Trachtenberga – odstępcy opowiadającego o prawdzie żydowskiego spisku i zdradzie państw w ciągu wieków – w tym o zmowie z Hunami.

  Basil Zaharoff (Manel Sahar) pracował dla Rothschilda, który był właścicielem Nordenfelt, Maxim i Vickers. Ich karabiny maszynowe zabijały Gojów w obu wojnach światowych.

  Zobacz Eustace Mullins – nowa historia Żydów:

  Żydzi zaczęli wylewać się z bałkańskich gett, wjeżdżając do Anglii w tempie 600 000 rocznie, a do Stanów Zjednoczonych w tempie jednego miliona rocznie. Przejęli oni biura rządowe tak całkowicie, że angielskie Ministerstwo Spraw Zagranicznych było znane jako „Too-Foreign Office”, w odniesieniu do dużej liczby Żydów z grubymi akcentami, którzy wypełniali jego ministerstwa. Żydzi zostali ministrami finansów i sprawiedliwości w wielu krajach, aby mogli kontrolować narody poprzez te stanowiska. Ministrem finansów we Francji był Klots; we Włoszech, Luzzatti; w Niemczech, Dernberg; w Anglii, Izaak. Spośród 355 urzędników konsularnych w Anglii, 200 urodziło się za granicą, a 120 łatwo zidentyfikowano jako Żydów, choć ich liczba była niewątpliwie wyższa.

  Każdy rząd europejski był wstrząśnięty skandalami związanymi z finansowaniem i szpiegostwem, gdy Żydzi sprzedawali tajemnice państwowe i patenty najkorzystniejszemu oferentowi. Gdy poganin, Marconi, wynalazł radio, żydowska rodzina Izaaków weszła w jego posiadanie, a amerykańskim oddziałem RCA kierował rosyjski Żyd David Sarnoff. 7 marca 1912 r. Angielski postmaster, Sir Herbert Samuel, z rodziny żydowskiej, która była właścicielem Shell Oil, i Charles Isaacs, prezes Marconi, Ltd., podzielili 100 000 akcji w prezencie dla swojego brata, Rufusa Isaaca, ministra finansów oraz Lloyd George, premiera. Kiedy skandal wybuchł w prasie, Lloyd George nie tylko pozostał na stanowisku, ale z typową wymówką Rothschildowie zmusili lorda Asquitha do mianowania Rufusa Izaaka na naczelnego sędziego Anglii z tytułem Barona Reading Erleigha. Rudyard Kipling skomentował to spotkanie: „To było nie do pomyślenia 3 lata temu”.

  Ci sami mężczyźni, którzy byli właścicielami firm zbrojeniowych i broni rządowej, zorganizowali masową rzeź pierwszej wojny światowej.

  To takie proste. Historia świata jest historią prób przetrwania żydowskiej emancypacji.

  Unz odniósł się do Johna D. Flynna – pisał o Zaharoffie i żydowskim spisku, by sprowokować wojnę światową w „The Merchant of Death”.

  Przykro mi, ale prawda jest taka, że ​​Żydzi rozpalili obie wojny światowe, a wina Hitlera była drugorzędna. Gdyby sam nie był agentem syjonistycznym.

  Polubienie

 168. W TYM BEZNADZIEJNYM PRZYPADKU, ROLĘ DRUGIEGO ,,KOCHAJĄCEGO” RODZICIELA, ZASTĄPI PARCHATY PAN SOCJAL, ALBO ALIMENT I PROBLEM MAMY Z GŁÓWKI.

  MALUTKA PODPOWIEDŹ DLA LENIUSZKÓW UMYSŁOWYCH.

  SOCJALIZM I SOCJAL – NIESZCZĘŚCIA ZAWSZE CHODZĄ PARAMI.

  https://pl.wiktionary.org/wiki/socjalny#pl

  NAJPIERW SAMI TWORZĄ NĘDZĘ, A PÓŹNIEJ ZA PIENIĄDZE PODATNIKÓW, BIEDNYM GOJOM ,,POMAGAJĄ.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pomoc_spo%C5%82eczna

  OPIEKA – POMOC, CAŁY CZAS POMAGAJĄ, A BIEDY NIE UBYWA – BARDZO DZIWNE!

  https://sjp.pwn.pl/sjp/opieka-pomoc-spoleczna;2523136.html

  BIEDNEMU ZAWSZE WIATR W OCZY, ALE ONI CAŁY CZAS POMAGAJĄ.

  Caritas

  Caritas Catholica powstała w 1926 roku.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Caritas_(organizacja)

  TRA TATA…, POWSTAŁA W 1926 R. W PO—LIN? WIELKI KARMIĄCY CYC PERO – ALE PARCHATE JAJA! Chi, cha, chi, cha, chi, cha…

  Caritas Romana

  ,,… historia kobiety Pero, która potajemnie karmiła piersią własnego ojca Cymona po tym, jak został on skazany na śmierć przez zagłodzenie.”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Caritas_Romana

  ALI + MENTY, CZYLI SAMOPOMOC GOJÓW, WYMYŚLONA PRZEZ JEBANE PARCHY!

  Alimenty

  (z łac. alimentum, pokarm, od alere, karmić, żywić)???

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Alimenty

  BARDZO ŁATWO MOŻNA DOSTAĆ ,,NAUKOWEGO” FIOŁA!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/aliment

  Hejka!

  Polubienie

 169. „Polska nie wyrwie się z pod wpływu Zachodu, ponieważ charakter olbrzymiej większości Polaków to mentalność parobka i niewolnika, niezależnie od jego statusu społecznego.”

  Ekonomizm to solidniejsze kajdany niż dawniej cała machina kontroli Sowietów. Tak zwany plebs jest codziennie skupiony na walce o przetrwanie, a ci co już się „dorobili” nie kiwną palcem, by nie stracić tych swoich willi i drogich samochodów.

  Polubienie

 170. Żeby nie było tak ponuro…

  „W wyborach parlamentarnych rozpisanych na 13 października 2019 roku z list endecko-liberalnej Konfederacji startuje 22-letnia modelka Roksana Oraniec. W maju 2019 roku Oraniec zdobyła trzecie miejsce w chińskim konkursie Miss Krajobrazu. W ubiegłym roku brała udział w konkursie Miss Polski.

  Redaktor telewizji internetowej wrealu24 Marcin Rola zadał kandydatce pytanie, dlaczego startuje właśnie z list Konfederacji. Odpowiedzią modelki były słowa:

  „Nie ukrywam, że te poglądy lewicowe zawsze były dla mnie tak najważniejsze, były bliskie mojemu sercu. I główną zasadą była też wolność, bo chcę sama decydować o sobie, o wolności. Następnym aspektem jest patriotyzm i rodzina”.

  Kandydatka postuluje obniżenie podatków. Modelka startuje z 10 miejsca w okręgu świętokrzyskim.”

  http://xportal.pl/?p=35392

  😀

  Polubienie

 171. Jak z powyższego widać Trójka wyszehradzka nie ma ochoty kupować amerykańskiego gazu z polskiego tzw, hubu gazowego LNG. Litwa ma swoj terminal i póki co też napełnia go rosyjskim gazem. W grze o Ukrainę nikt w Polsce nie rozpatruje Chin a tu się okazuje, ze Chińczycy w ramach ukraińskich zobowiązań wobec tego państwa mogą ją przejąć jak czynią to Afryce, po zawarciu jakiegoś kompromisu z Amerykanami.

  Polubienie

 172. Żeby nie było tak ponuro…

  JA ZAWSZE LUBIĘ SOBIE OBEJRZEĆ DWIE STRONY MEDALU!

  ,,WIELKI KARMIĄCY CYC PERO?”

  Rząd PiS hojnym sponsorem Caritas Polska. Rekordowe dotacje dla kościelnej organizacji

  https://wiadomosci.wp.pl/rzad-pis-hojnym-sponsorem-caritas-polska-rekordowe-dotacje-dla-koscielnej-organizacji-6408203063309953a

  SPADAJĄCA Z NIEBA MANNA+! ILE TA ,,FAŁSZYWA DOBROĆ SOCJALISTÓW” NAS KOSZTUJE?

  Ile kosztuje Program Rodzina 500 Plus?

  https://www.zadluzenia.com/ile-kosztuje-program-rodzina-500-plus/#

  UKRYTY ,,SEZAM” W ZUS I PKO?

  ZUS wspiera 500+

  https://www.newslubuski.pl/polityka/item/3396-zus-wspiera-500

  PKO Bank Polski wspiera realizację programu 500+ oraz budowę e-administracji

  https://prnews.pl/pko-bank-polski-wspiera-realizacje-programu-500-oraz-budowe-e-administracji-2573

  GŁÓWNI SPONSORZY I DARCZYŃCY, ,,WIELKIEJ DOBROCI” PiS DLA GŁUPIUTKICH GOJÓW.

  W 2018 roku zmarło 414 tys. Polaków, to najwięcej od II wojny

  http://www.rynekzdrowia.pl/Polityka-zdrowotna/W-2018-roku-zmarlo-414-tys-Polakow-to-najwiecej-od-II-wojny,191730,14.html

  JEST CO ROZDAWAĆ – ,,ZA DARMO!” Chi, chi, chi…

  Będą wyższe emerytury? Nie uwierzysz, dlaczego

  https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/w-2017-r-zmarla-rekordowa-liczba-polakow-bedzie-to-mialo-wplyw-na-emerytury/c8rrl83

  ONI SIĘ TEŻ UPARLI, ŻE BĘDĄ SŁODZIĆ HERBATKĘ ,,LENIWYM I NIEZARDNYM” GOJOM, OCZYWIŚCIE, ŻE ZA DARMOSZKĘ I Z WIELKIEJ POTRZEBY, OKAZANIA DOBREGO SERDUSZKA PRZED ŚWIATEM!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Kategoria:Instytucje_charytatywne

  ,,NAJLEPIEJ SIĘ ZARABIA NA BIEDZIE” – KIEDYŚ, KTOŚ TAK POWIEDZIAŁ!

  Hejka!

  Polubienie

 173. WONSZYK – KICI, KICI, GDZIE JESTEŚ? WYSTRASZYŁEŚ SIĘ SOCJALIZMU I SOCJAŁEK? Chi, chi, chi…

  Socjalizm z ludzką twarzą, kapitalizm z ludzką twarzą

  https://www.signs.pl/galeria.php?name=galeria&file=displayimage&album=841&pos=9&sid=

  Rządy PiS to Disco Polo z elementami pieśni kościelnych i gangsterskiego rapu.

  http://sklave.manifo.com/

  BARDZO LUDZKI PAN! POTRAFI Z NOSA WYDŁUBAĆ I DAĆ GOJOWI – A CO, NIECH MA! Cha, cha, cha…

  ,,Nie dłub w nosie boś nie prosie:) ale patrząc na naszych rządzących do tych zwierzątek im nie daleko:)”

  https://www.pudelek.pl/artykul/104126/pudelek_w_sejmie_politycy_dlubia_w_nosie_zdjecia_s/foto_9#s9

  HALO, HALO, CZY KTOŚ JESZCZE CHCE 500+? Chi, chi, chi…

  Hejka!

  Polubienie

 174. „Rządy PiS to Disco Polo z elementami pieśni kościelnych i gangsterskiego rapu.”

  Tak sobie próbuję wyobrazić takie wykonanie i wymiekam hahah

  „BARDZO LUDZKI PAN! POTRAFI Z NOSA WYDŁUBAĆ I DAĆ GOJOWI – A CO, NIECH MA! Cha, cha, cha…”

  On chyba tylko wytarł dłonią, bo ten kciuk za bardzo zgiety jest xD

  500 plus na dzieciaki to nic, SLD robi prawdziwy SOCJAL: 500 plus na każde dorosłe dziecko „uczące się”.

  https://wiadomosci.dziennik.pl/polityka/artykuly/607614,500-plus-sld-studenci-ulgi-bilety-komunikacja-wybory-kampania-polityka.html

  Polubienie

 175. „Powinniśmy poszerzyć program 500 plus także o studentów studiów dziennych, do osiągnięcia przez nich 24. roku życia. To inwestycja w młodych i wykształconych ludzi, którzy po ukończeniu nauki oddadzą wydane na nich środki w postaci podatków od wyższych pensji – powiedział Woźniak. ”

  Powiedzieć o czerwonych, że są oderwani od rzeczywistości, to tak jakby nie powiedzieć nic.

  Polubienie

 176. Rosja rozmieści okręty podwodne w Wenezueli, skierowane przeciwko Stanom Zjednoczonym.

       Ministerstwo Obrony Federacji Rosyjskiej podało, że zapadła decyzja o rozmieszczeniu rakiet na łodziach podwodnych w akwenie morskim należącym do Wenezueli w celu przygotowania się do potencjalnej konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi i przywróceniu parytetu, dotyczy budowy nowych amerykańskich baz w Eurazji.
  Zainteresowanie Caracas jest jasne: obecność rosyjskich rakiet wymierzonych w Stany Zjednoczone znacznie zwiększy bezpieczeństwo państwa i będzie stanowić gwarancję przed inwazją Waszyngtonu, którą Amerykanie nadal straszą w swoich oficjalnych oświadczeniach.
  Interesy Rosji są również oczywiste: pociski nakierowane na USA zlokalizowane w Wenezueli przywrócą parytet, który został naruszony po tym, jak Waszyngton wyszedł z DRMSD i zaczął budować nowe bazy na naszym kontynencie.
  https://zen.yandex.ru/media/politika_kompetentno/rossiia-razmestit-rakety-nacelennye-na-ssha-v-venesuele-na-podvodnyh-lodkah-5d8a24c604af1f00ae0c1a36

  Polubienie

 177. Ad LuK

  500 plus na dzieciaki to nic, SLD robi prawdziwy SOCJAL: 500 plus na każde dorosłe dziecko „uczące się”.

  Luczek, później wykształciuchy i tak będą musiały przejść obowiązkowy ,,bój ostatni…” na zmywaku w Londrze!

  http://pracadlapolakow.eu/ogloszenia/od-zaraz-praca-anglia-jako-pomoc-kuchenna-na-zmywaku-londyn/

  https://pl.wiktionary.org/wiki/Londra

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wykszta%C5%82ciuch

  Chi, chi, chi…

  Bywaj Luczek!

  Polubienie

 178. Po pół roku na zmywaku to Polak potrafi powiedzieć Yes, yes, yes.

  Według raportu Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju do Polski w 2017 roku przyjechało ponad 1,1 mln czasowych migrantów zarobkowych, co stanowi największy wynik wśród krajów OECD.
  Do Polski przyjechało więcej, niż do USA

  Z tego wynika, że gospodarka nam się rozwija, jest praca i są niezłe zarobki.

  Polubienie

 179. POTĘGA NA POTRZEBY IDIOTÓW!

  Prognoza gospodarcza dla Polski. Za pięć lat będziemy przed Tajwanem i na równi ze Szwajcarią

  https://www.money.pl/gospodarka/prognoza-gospodarcza-dla-polski-za-piec-lat-bedziemy-przed-tajwanem-i-na-rowni-ze-szwajcaria-6411290114741889a.html

  Polska gospodarczym tygrysem. Szwecję i Norwegię już mamy za sobą, przed nami Szwajcaria

  https://www.money.pl/gospodarka/wiadomosci/artykul/polska-tygrysem-gospodarczym-szwajcaria,13,0,2394893.html

  10 LAT TEMU!

  Polska potęgą gospodarczą jak za Gierka!

  https://forsal.pl/artykuly/317944,polska-potega-gospodarcza-jak-za-gierka.html

  SERDECZNIE ZAPRASZAMY WSZYSTKICH GOJÓW NA KOLEJNE PRZEDSTAWIENIA W PEJSATYM TEATRZYKU JASKINIA!

  Teatrzyk Uśmiech, czerwony kapturek

  Hejka!

  Polubienie

 180. DRYŃ, DRYŃ, DRYŃ, A MOŻE DREAMS OF POWER – CHOLERA WIE, O CO BIEGA KONUSOWI.

  KOWAL.

  Całą bezkształtną masę kruszców drogocennych,
  Które zaległy piersi mej głąb nieodgadłą,
  Jak wulkan z swych otchłani wyrzucam bezdennych
  I ciskam ją na twarde, stalowe kowadło.

  Grzmotem młota w nią walę w radosnej otusze,
  Bo wykonać mi trzeba dzieło wielkie, pilne,
  Bo z tych kruszców dla siebie serce wykuć muszę,
  Serce hartowne, mężne, serce dumne, silne.

  Lecz gdy ulegniesz, serce, pod młota żelazem,
  Gdy pękniesz, przeciw ciosom stali nieodporne:
  W pył cię rozbiją pięści mej gromy potworne!

  Bo lepiej giń zmiażdżone cyklopowym razem,
  Niżbyś żyć miało własną słabością przeklęte,
  Rysą chorej niemocy skażone, pęknięte.

  Ad LuK

  ,,Tak a propos teatrzykow… Kto idzie 13 października?”

  Luczek, to są moje SENNNE MARZENIA O POTĘDZE, iść do UR(Y)NY i zrobić sobie POLINEXIT, ponieważ to już dla mnie nie ma żadnego sensu!

  https://allegro.pl/oferta/tania-urna-na-prochy-aluminium-urna-pogrzebowa-7681309933

  http://www.pomeranica.pl/wiki/Urny_domkowe

  Urna czy uryna

  http://artjagodka.blogspot.com/2013/10/urna-czy-uryna.html

  Bywaj Luczek

  Polubienie

 181. Wonsz z okrzykiem –nie chem ale muszem, zostanie doprowadzony do punktu wyborczego przez Madzię.
  LuKa pośle mama, Kika w obawie przed powrotem komuny pobiegnie do punktu już o 6:00.
  Grzanek będzie miał do punktu z górki, a Edward zgodnie z obywatelskim obowiązkiem zagłosuje za dobrą zmianą.

  Polubienie

 182. „LuKa pośle mama”

  ?? 😀

  Nie ma bata, bes kieżonkowego na lizaki i cókierki nie pujdem i jusz! W rzyciu nie ma nic za darmo. 😉

  Polubienie

 183. GOJ MA ZAWSZE WIELKI WYBÓR U PARCHA – PO/KO, ALBO PC/PIC. Chi, chi, chi… PPS/PPR i PZPR. Cha, cha, cha…

  MATRIX – wybór Neo. Matrix – Neo choice.

  MA WIELKI WYBÓR, CZYLI OD WYBORÓW DO WYBORÓW I JAKOŚ CH… LECI CZAS!

  Śmieszny śmiech

  LuK! Chi, chi, chi… I wołami nie zaciągną na parszywe wybory! Cha, cha, cha…

  Hejka!

  Polubienie

 184. Cała budżetówka w tym wszystkie służby mundurowe, pracownicy przedsiębiorstw państwowych etc, etc. a przede wszystkim emeryci baz drastycznych podwyzek swoich uposażeń zostaną po prostu poprzez poltykę PiS-u spauperyzowani. Spadną do kategorii biedoty.

  Polubienie

 185. Sławobor
  A to jest prawda i oczywista oczywistość.
  Bo jak się miało emeryturę 1300 zł przy zarobkach pracowników najczęściej na poziomie 2500 zł to ta emerytura była jeszcze względnie nienajgorsza, ale jak te zarobki wyniosą 4000 zł a emerytura pozostanie bez zmian, to przy wzroście kosztów utrzymania, z automatu wzrosną również ceny żywności, to emeryturka będzie bardzo bidna.

  Wczoraj żona pokazała mi banknot 500 zł.
  Kilkanaście lat temu najwyższym nominałem była stówka.
  No cóż, to nic innego jak spadek wartości naszej waluty.

  Polubienie

 186. To odkryłeś tym stwierdzeniem dziadku że płeć piękna ma cipę.Gratuluję odkrycia.Wonsz ci od dawna o tym mówił ale ty go słuchałeś twoim zapleśniałym mózgiem a gdzie tam a na marginesie gdzie on jest.

  Sławobor
  A to jest prawda i oczywista oczywistość.
  Bo jak się miało emeryturę 1300 zł przy zarobkach pracowników najczęściej na poziomie 2500 zł to ta emerytura była jeszcze względnie nienajgorsza, ale jak te zarobki wyniosą 4000 zł a emerytura pozostanie bez zmian, to przy wzroście kosztów utrzymania, z automatu wzrosną również ceny żywności, to emeryturka będzie bardzo bidna.

  Wczoraj żona pokazała mi banknot 500 zł.
  Kilkanaście lat temu najwyższym nominałem była stówka.
  No cóż, to nic innego jak spadek wartości naszej waluty.

  Polubienie

 187. Razem
  To nie wąż mówił, to ja mówiłem, a wąż pił piwko i inwestował w bitcoin by stracić.
  Pan wąż wybrał się na wycieczkę do Poznania, a Poznań miasto duże i łatwo się zgubić jak się nie zna miasta a mieszkało się na wsi zabitej deskami gdzie nie ma nawet sklepów Rosmana.

  Polubienie

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s