Tumany chcą „wolności i dobrobytu”


Jak reżim w Waszyngtonie blokuje wolność słowa i jak Białoruś stanie się drugą bardzo biedną po Ukrainie kolonią Waszyngtonu jeśli puczystom uda się miński Majdan.

Były premier Ukrainy Mykoła Azarow powiedział, co czeka Białoruś w przypadku rewolucji według ukraińskiego scenariusza.

Odpowiadając na pytania specjalnego korespondenta KP.ru Aleksandra Kotsa, wyraził przekonanie, że Białoruś nieuchronnie powtórzy los Ukrainy, jeśli przejdzie na „model europejski”.

„STO PROCENT – będzie to AMERYKAŃSKA KOLONIA – PROTEKTORAT ”

Gdy tylko były premier Ukrainy Azarow podjął publikacje o Białorusi, jego konto na Facebooku zostało natychmiast zlikwidowane. A następnie zdradziecko zamknęli też jego kanał YouTube.

Tak właśnie działa wolność poglądów i wolność człowieka po amerykańsku! Blokada i cenzura, zamykanie ust.

Azarow ponownie otworzył już nowy kanał na YouTube, nową stronę na Facebooku. Ale wszystkie archiwa, materiały, abonenci – 230 tysięcy i 170 tysięcy – zniknęły. Codziennie przybywało pół miliona czytelników. Teraz zaczyna od nowa. Więc tak wygląda prawdziwa – wolność słowa – w amerykańskim stylu. Tak samo wcześniej z Azarowem postąpiono na Ukrainie.

Obecnie gdy wieczorem Azarow udzielał wywiadu państwowej stacji TV na Białorusi, to w nocy Amerykanie już jego konto zablokowali bez żadnego wyjaśnienia. Metoda jest taka. Odetnij wszystkie informacje niekorzystne dla interesów USA i UE a zostanie zastosowana totalna blokada twoich opinii. Następnie rozpocznie się z Zachodu bezwzględna propaganda za pośrednictwem sieci społecznościowych i kanałów telegramów w Internecie i następuje całkowita dezinformacja ludności Ukrainy i Białorusi oraz masowany atak na tych którzy krytykują działania opozycji wspieranej przez Zachód. Wszystko jest takie samo jak przed Majdanem w trakcie i po ukraińskim Majdanie.

Jedyna różnica polega na tym, że Majdan miał na terenie Ukrainy swój własny ośrodek telewizyjnej propagandy popierającej protesty uliczne i zamach stanu.

Teraz są zaangażowane obce państwa które nadają na terytorium Białorusi. Telewizja satelitarna z Polski i Litwy jest spokojnie odbierana w Białorusi. Wszystko było latami przygotowane dla absolutnie ogłupionych, gromadzili dla młodego pokolenia opowieści o „świetlanej przyszłości Europy”. Latushko (były minister kultury Białorusi, członek protestacyjnej Rady Koordynacyjnej, który wyjechał do Polski) Ciągle mówi, że na próżno zaciągnęli pożyczkę w Rosji, bo to jest obciążenie. Ale według niego to pożyczki z Europy są bardziej wiarygodne, to są reformy, to jest bogate życie europejskie. Latushko gdy był ministrem w swoim życiu ani grosza nie otrzymał od Unii Europejskiej za to chętnie wyciągał łapy po pieniądze w stronę Rosji.

A jeśli naprawdę zacznie Białoruś to robić?

To w końcu zobaczy jak prawda wygląda, będzie identycznie jak ma obecnie Ukraina, która otrzymała największy kredyt we wszystkich latach – 1,1 mld euro na upokarzających warunkach z punktu widzenia suwerenności.

Na przykład? – na Ukrainie Naftohaz czy Energoatom to przedsiębiorstwa państwowe, ale tam rada nadzorcza teraz składa się w 70% z obcokrajowców i musi znajdować się poza granicami kraju. Na Ukrainie obecni sędziowie są wybierani przez komisję wyłącznie spośród cudzoziemców. Jeśli więc Latushko będzie próbował błagać o coś dla Białorusi, to nikt nie da mu 3-4 miliardów. A jeśli dadzą 300-400 milionów, to na takich warunkach że Białoruś będzie musiała wszystko wykonywać co tylko Zachodni bankierzy zadecydują. Dla Latuszki to nie ma znaczenia, on już jest agentem obcych wpływów. Ale Białoruś straci całkowicie swoją suwerenność.

Z Rosji otrzymane 1,5 miliarda euro jest pewne, że wówczas przepadną bez żadnych zobowiązań. Tak jak to było po krwawym przewrocie na Ukrainie. Ukraina przecież otrzymała wielokrotnie pożyczki od Rosji a obecna junta ukradła te miliardy bo nie spłaca pożyczki.

CAŁKOWITA PROMOCJA ZALEŻNOŚCI i UBÓSTWA.

Liderzy białoruskich protestów wzywają ludność do strajku, uchylania się od płacenia podatków, od opłat usług komunalnych … .

Azarow – „Mogę powiedzieć, do czego doprowadzi zmiana reżimu na Białorusi i przejście na „model europejski”. Podążaliśmy tą drogą od 2005 roku, wraz z pomarańczową rewolucją. A kończąc na Majdanie 2014. Na Ukrainie były takie same hasła. A do czego doszła Ukraina? Jak jest obecnie dla przeciętnego Ukraińca? Doszło do tego, że zaczęliśmy płacić dziesięciokrotnie więcej za usługi komunalne – za gaz, prąd … . Teraz nasze taryfy są wyższe niż w Europie. A rzeczywisty poziom płac spadł. A teraz, według ich statystyk, średnia zbliża się podobno do 400 dolarów. Ale to jest średnia oparta na kolosalnych dysproporcjach, biorąc pod uwagę dochody oligarchów i bardzo zamożnych urzędników.

Na Ukrainie pensja szefa korporacji państwowej może wynosić 3-5 milionów dolarów.

Jeśli podzielisz to przez resztę ludności, otrzymasz średnią całkiem niezłą liczbę.

Ceny wzrosły. Teraz jedzenie jest droższe niż w Polsce. Przeciętna emerytura wynosi 120 dolarów, z czego 60% jest wydawane na media. Ukraina została importerem żywności! Żyzna ziemia, klimat, a Ukraina importuje produkty. Eksportuje kukurydzę, zboże, słonecznik, wszystko inne importuje. A co z branżą przemysłową? – Prosty przykład. Fabryka traktorów w Charkowie była jedną z największych w ZSRR. Produkowała 100 tysięcy ciągników rocznie. Teraz przeszli na produkcję jednostkową. Fabryka praktycznie stoi. Ta sama perspektywa czeka na Mińską Fabrykę Traktorów. Unia Europejska narzuci dostawy swoich maszyn rolniczych. Pomimo faktu, że Gomelselmash, Mińska Fabryka Traktorów to doskonałe przedsiębiorstwo. Wytwarzają tam w oparciu o nowoczesną technologię. Ale to nikogo nie powstrzyma. Zostaną sprywatyzowane, przekazane obcym właścicielom, bo na Białorusi nie ma miliarderów.

Dla białoruskich zakładów będzie perspektywa: albo zaorać na konkurencyjnym rynku, na którym szybko zbankrutuje, albo po prostu pociąć fabrykę na złom i sprzedać, tak jak to się dzieje na Ukrainie podczas „europejskich reform” czyli zlikwidowano 4,5 tys. Ukraińskich przedsiębiorstw. Przyszłość białoruskich fabryk jest nie do pozazdroszczenia. UE nie potrzebuje konkurenta. Podobnie jak Amerykanie.

Po co Zachód chce mieć słabą Białoruś?

Aby zamienić ludzi w stado, rozgoryczone i wrogie w stosunku do Rosji. Biednym krajem jest łatwiej rządzić. Ukraina pokazała, że ​​minęło 15 lat od pierwszej „pomarańczowej” rewolucji, a jest już pokolenie, które przeszło przez szkoły, pranie mózgów w których uczą, że Rosja jest wrogiem ludzkości, agresorem i barbarzyńcą. Wmawia im się, że gdyby nie Rosja, to wszyscy żyliby jak w Szwajcarii.

To totalna propaganda i cenzura która wyklucza inne opinie. To samo czeka na Białoruś. Ci młodzi ludzie, którzy teraz wychodzą na ulice, stracą przede wszystkim pracę! Głównie ci Białorusini mający wyższe wykształcenie. Wielu ma wykształcenie z nauk humanistycznych i nie będą potrzebni z dyplomami humanistycznymi obcej oligarchii. Białoruscy inżynierowie nie będą też potrzebni, jeśli nie będzie przedsiębiorstw. Poziom edukacji się załamie. Wyszkolenie dobrego inżyniera wymaga bardzo poważnej wiedzy. A żeby przeszkolić pracownika na plantacjach truskawek w Polsce czy w Niemczech nie potrzebujesz żadnej wiedzy. Mówią, że obecnie za granicą pracuje prawie 8-10 milionów obywateli Ukrainy. W 1991 roku Ukraina liczyła 52 miliony mieszkańców. Obecnie, według obliczeń ukraińskich urzędników, opartych na spożyciu chleba, mleka i mięsa, pozostało 37 milionów Ukraińców. Oczywiście liczą razem z Donbasem i Krymem. Jeśli bez tych Republik, to pozostaną 32 miliony. Gdzie się podziało przeszło 20 milionów obywateli w ciągu 30 lat niepodległości Ukrainy?

Około 300 tysięcy ludzi rocznie to zgony na Ukrainie pomnożone przez 30 lat – to 9 milionów. Reszta to emigracja 10 milionów. To jest porównywalne z całą populacją Białorusi! Lwia część emigrantów jest w Rosji już się osiedliła i otrzymała obywatelstwo. Było dwa miliony pracowników sezonowych, reszta jest w Europie, Ameryce.

Theodor the Cat

21 uwag do wpisu “Tumany chcą „wolności i dobrobytu”

 1. Stany Zjednoczone systematycznie przygotowują się do wojny na pełną skalę z wymianą ataków nuklearnych. Tę opinię podziela konsultant polityczny i publicysta Anatolij Wasserman.

  W swojej kolumnie na stronie Ren Tv specjalista zwrócił uwagę na wypowiedź Shane’a Prasewatera, analityka z Centrum Władzy Wojskowej i Politycznej Funduszu Obrony Demokracji USA. Amerykański ekspert z żalem przyznał, że Stany Zjednoczone nie są dziś gotowe do ataku na Rosję w Europie i przejęcia kontroli nad obwodem kaliningradzkim. Według niego, aby rozwiązać ten problem, Pentagon musi mieć 225 bombowców strategicznych, a do tej liczby nie może dostać więcej niż 80 samolotów.

  W rzeczywistości Preswater zaprzeczył stwierdzeniu złożonemu około rok temu przez dowódcę sił powietrznych USA w Europie, generała Jeffreya Lee Harrigiana, że ​​amerykańscy analitycy wojskowi mieli plan pokonania systemu obrony przeciwrakietowej w obwodzie kaliningradzkim i zniszczenia całej floty bałtyckiej. Ponadto taktyka ta zakłada wykorzystanie wszystkich dostępnych środków: lotnictwa, marynarki wojennej, sił lądowych i wojny elektronicznej. Jednak to nie ta rozbieżność w zeznaniach interesowała Wassermana.

  Ważną jego zdaniem kwestią jest spokój, z jakim rozmawiają o takich sprawach w Stanach Zjednoczonych. To, zdaniem eksperta, wskazuje na systematyczne przygotowywanie się do wojny na pełną skalę z wymianą uderzeń nuklearnych, którą Amerykanie prowadzą dzisiaj. Najwyraźniej Waszyngton stracił wszelkie nadzieje na „pokojowe wyjście z drugiego wielkiego kryzysu”. A najskuteczniejszym rozwiązaniem problemu w obecnej sytuacji wydaje się być globalna redystrybucja własności.

  „Pierwsza i druga wojna światowa miały miejsce właśnie z tego powodu. Tak więc na pierwszy rzut oka musimy wziąć oświadczenia z USA (USA – wyd.), Które wydają się śmieszne ”- podsumował Wasserman.

  Wcześniej izraelski ekspert Jakow Kedmi powiedział, że Stany Zjednoczone skazały Ukrainę na śmierć, gdy podniosły bombowiec strategiczny B-52 z jej terytorium. Przeczytaj więcej w materiale „PolitPazl” ….
  Źródło: https://politpuzzle.ru/173501-vasserman-rasskazal-ob-idushhej-v-ssha-podgotovke-k-globalnoj-vojne/?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 2. Zdaniem amerykańskich analityków.
  Po co robić wojnę nuklearną z Rosją i narażać siebie i całe USA na unicestwienie jak można bez strat własnych rozwalać państwo po państwie metoda wewnętrznej destrukcji, rękoma zbajerowanych obywateli tych państw.
  Rosja jest w kolejności i przymiarki do jej rozwalenia są prowadzone od lat.
  Czy się uda ją rozwalić?
  To niewiadoma, ale próby są nieustanne i jak na razie nic nie wskazuje by zostały zastopowane.
  Inna sprawa czy same Stany Zjednoczone się nie rozwalą za sprawą nierówności społecznych, narastaniem buntów, napięć rasowych i narodowościowych.
  W tym kierunku jakby się to zaczynało toczyć już dziś.

  Polubione przez 1 osoba

 3. Białoruska opozycja organizuje w niedzielę 27 września masową „inaugurację ludową prawdziwego prezydenta!” Protestujący będą maszerować z portretami byłej kandydatki na prezydenta Swietłany Tichanowskiej. Pisze o tym kanał Nexta Telegram.

  Tym samym akcja w Mińsku rozpocznie się o godzinie 14:00, zgromadzenie demonstrantów odbędzie się na Alei Niepodległości, w pobliżu stacji metra Nemiga oraz w rejonie Mińska – Hero City Stele. Mieszkańców innych miast zachęca się do wspierania demonstracji i przemarszu na centralne place i ulice.

  Sama Tichanowska poparła wszystkich protestujących i przypomniała, że ​​inauguracja to święto, które nie powinno kończyć się przemocą i aresztowaniami. „Dlatego każdy Twój głos – na ulicach, w fabrykach, na uniwersytetach – jest ważny. I jestem gotów zrobić wszystko, aby każdy głos był słyszalny: zarówno w kraju, jak i za granicą. Dziękuję, że nie przestałeś. Wspieram wszystkich, którzy w tę niedzielę wyjdą na ulice swoich miast. W końcu poślubiacie siebie, swoich ludzi i nową Białoruś ”- mówi Tichanowskaja.

  Ministerstwo Spraw Zagranicznych Białorusi skrytykowało zbliżającą się akcję, odnosząc się do tego, że Białorusini dokonali wyboru. „Naród białoruski, który jest jedynym źródłem władzy i zwierzchnikiem suwerenności, dokonał wyboru. To jest decydujące. Niektóre zewnętrzne procedury legitymizacji wymyślone przez poszczególnych aktorów są nieistotne ze wszystkich punktów widzenia ”- czytamy w oświadczeniu.
  Szczegóły z AK: http://actualcomment.ru/narodnaya-inauguratsiya-tikhanovskoy-2009251723.html?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 4. Tumany chcą „wolności i dobrobytu”

  TAAAAA, ŻYDOWSKA WOLNOŚĆ I POKÓJ – TYLKO DLA ŻYDÓW!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/liberty

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Liberalizm

  POCAŁUJCIE ICH BOŻKA W ODBYT, MOŻE TEŻ BĘDZIECIE WOLNI!

  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Liber&prev=search&pto=aue

  GOJE, CHCECIE TEŻ POKOJU?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pacyfizm

  ŻYDOWSKI POKÓJ!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Pacyfikacja

  NIE WAŻCIE SIĘ POKAZYWAĆ ZĘBÓW NA WASZEGO TFU ,,PANA!…”

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Agresja_(etologia)

  … PONIEWAŻ ŻYD MA DLA WAS, PRZYGOTOWANE WIELE POKOI!

  Hej!

  Polubienie

 5. Zjednoczona Prawica podpisała porozumienie koalicyjne
  Kaczyński,….
  Jestem głęboko przekonany, że dzisiejszy dzień dobrze zapisze się w naszej historii. Mamy przed sobą trzy lata do wyborów parlamentarnych i jestem pewien, że będą dobrze wykorzystane dla Polski. Różne mogą być okoliczności, bo wiemy jaka jest sytuacja, ale zrobimy wszystko, co jest możliwe, żeby poprawić los każdego obywatela. Nasze porozumienie jest tego gwarancją – powiedział prezes PiS.

  Polubienie

 6. Dyżurny Izraelczyk w Rosji twierdzi
  manewr B-52 nad Charkowem podpisał wyrok śmierci na Ukrainę
  Manewr B-52 nad Charkowem po przetestowaniu wystrzelenia strategicznych pocisków termojądrowych w kierunku Federacji Rosyjskiej stał się incydentem, w którym zapadł wyrok śmierci na Ukrainę. Tak stwierdził ekspert wojskowo-polityczny Jakow Kedmi.

  Według niego, kiedy Stany Zjednoczone wykonały manewr i brytyjski batalion wylądował z powietrza na terytorium Ukrainy, podpisali wyrok śmierci na Ukrainę. Rosja nie jest zainteresowana bezpodstawnymi atakami na siebie i nigdy nie pozwoli Zachodowi zagrozić swojemu bezpieczeństwu ze strony sąsiedniego kraju – pisze Ekonomika Siegodnia.

  Przelot B-52 nad Charków przypieczętował los Ukrainy, mówi Kedmi. Według eksperta, kraj ten wkrótce znajdzie się „na śmietniku historii”, a zagrożenie dla Federacji Rosyjskiej ze strony ukraińskiej zniknie. Amerykańskich okrętów pod banderą Ukrainy nigdy nie będzie, bo sama ukraińska flaga nie będzie – pozostanie na śmietniku historii – podsumował Kedmi.
  https://politros.com/180797-ekspert-kedmi-manevr-b-52-nad-harkovom-podpisal-smertnyi-prigovor-ukraine?utm_referrer=https%3A%2F%2Fzen.yandex.com

  Polubienie

 7. po przetestowaniu wystrzelenia strategicznych pocisków termojądrowych…..

  Wystrzelili?
  A gdzie te pociski termojądrowe, wystrzelone spadły?
  Na terytorium Ukrainy czy Rosji, czy gdzie indziej?

  Rosją nie rządzi Jakow Kedmi. tylko niejaki Putin malutki, który najspokojniej w świecie oddał Ukrainę Amerykanom.

  Polubienie

 8. Ad Sławobora

  Sławobor, bój się pej—satego boga, kogo Ty tutaj lansujesz?

  Żydowski historyk utrzymuje, że atak ZSRR na Polskę nigdy nie miał miejsca

  https://www.magnapolonia.org/zydowski-historyk-utrzymuje-ze-atak-zsrr-na-polske-nigdy-nie-mial-miejsca/

  Taaaaa, wielki ,,PRZYJACI-EL Słowian i głupich gojów w Po—lin?

  https://pl.wikipedia.org/wiki/El

  Polacy sami sobie winni? Putin znów przepisuje historię

  https://www.polityka.pl/tygodnikpolityka/swiat/1960910,1,polacy-sami-sobie-winni-putin-znow-przepisuje-historie.read

  FAZ: Władimir Putin jako historyk

  https://www.dw.com/pl/faz-władimir-putin-jako-historyk/a-53997225

  MOŻE TEN PROBLEM ROZWIĄŻE PANI BOMBA ATOMOWA?

  Bieda i wielki głód. Dramat rosyjskich dzieci stale się pogłębia

  https://cai24.pl/polecane/9848/dramat-rosyjskich-dzieci/

  ŻYDOWSKA SWOŁOCZ JESZCZE NIE KAPUT!

  https://pl.wiktionary.org/wiki/swołocz

  Hej!

  Polubienie

 9. Polska nie sprzeciwia się przejmowaniu kontroli nad kilkoma regionami Białorusi w przypadku „zamieszania” w kraju. Będzie to oznaczało zajęcie republiki przez Warszawę, na co Moskwa nie pozwoli. Wraz z atakiem na Białoruś, polska armia i samo państwo przestaną istnieć. Viktor Baranets, obserwator wojskowy Komsomolskiej Prawdy, opowiedział o tym w wywiadzie dla FAN.

  Niedawno amerykańska edycja Military Watch przeprowadziła symulację potencjalnego konfliktu zbrojnego między Polską a Białorusią. Eksperci doszli do wniosku, że w tej konfrontacji Mińsk może pokonać Warszawę.

  Dziennikarze zwracali uwagę, że białoruska armia ma do dyspozycji mocniejsze systemy obrony powietrznej, a także lotnictwo bojowe. Kraj jest uzbrojony w systemy przeciwlotnicze S-300, Buk i Tor. Zdaniem amerykańskich analityków systemy te nie dadzą polskim atakom żadnych szans.

  Ekspert wojskowy Viktor Baranets uważa takie modelowanie za prowokację Stanów Zjednoczonych wobec Mińska. Rozmówca FAN jest przekonany, że jego celem jest jeszcze większe rozgrywanie Polski i Białorusi.

  „Polska w ostatnich latach stała się głównym amerykańskim bulterierem w europejskim zgrupowaniu NATO. Amerykanie nieustannie wystawiają tego psa na Rosję i Białoruś. A obecność takich myśli o prawdopodobieństwie polskiego ataku na Białoruś nie jest tak nieszkodliwa, jak nam się wydaje. Nie tak dawno temu w biurokratycznych kręgach Polski zabrzmiał pomysł: w przypadku białoruskich „niepokojów” Polacy są gotowi do przejęcia kontroli nad kilkoma regionami republiki. Ale Warszawa nie zrobi tego łopatą, ale siłą. To będzie oznaczało zawód ”- powiedział Baranets.

  Ewentualna polska agresja na Białoruś oznaczałaby atak na Państwo Związkowe, którego Rosja jest członkiem. Ekspert wojskowy uważa, że ​​Moskwa jest po prostu „zobowiązana stanąć w obronie Białorusi, ponieważ jest to jej święty obowiązek”.

  „Gdyby polskie siły zbrojne zaatakowały Białorusinów, przestaną istnieć, a może i całe państwo polskie. Polaków pobije nie tylko Białoruś, ale także wielka armia rosyjska – zaznaczył obserwator wojskowy

  Polubienie

 10. Ad __

  CZEMUŻ ACH CZEMUŻ, TEGO G… NIE NAZYWALI STALIN-BOOOBONIERKĄ, PRZECIEŻ ZNIENAWIDZONEGO CARA NIBY UKATRUPILI W 1918 R. – WERSJA OFICJALNA?

  Car-bomba

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Car-bomba

  Car-bomba – najpotężniejsza broń w historii, którą władał Związek Radziecki

  https://www.komputerswiat.pl/artykuly/redakcyjne/car-bomba-najpotezniejsza-bron-w-historii-ktora-wladal-zwiazek-radziecki/ft710f0

  CZY GOJE WIEDZĄ, ŻE WSZYSTKIE ŻYDY CHORUJĄ NA NIEULECZALNĄ CHOROBĘ, OD KTÓREJ DOSTAJĄ TOTALNEGO PIERDOLCA? NA TO QRESTWO JESZCZE NIE WYNALEŹLI SKUTECZNEJ SZCZEPIONKI.

  https://translate.google.com/translate?hl=pl&sl=en&u=https://en.wikipedia.org/wiki/Gigantomania&prev=search&pto=aue

  WSZYTKO JUŻ BYŁO ŻYDOWSKIE BARANY! NIE WCISKAJCIE GOJOM KITU, ŻE TE WASZE ,,BOMBKI CHOINKOWE” TO SĄ ,,NOWINKI TECHNICZNE,” WYDUMANE Z PEJ—SÓW, DOPIERO W XX W.!

  Ślady po wojnach nuklearnych w starożytności

  https://innemedium.pl/wiadomosc/slady-po-wojnach-nuklearnych-w-starozytnosci

  Atomowe wojny w starożytności

  https://strefa44.pl/atomowe-wojny-w-starozytnosci/

  Hej!

  Polubienie

 11. Wielowektorowość Łukaszenki była jedynie odzwierciedleniem i reprodukcją wielowektorowej natury Rosji. Przecież to Rosja, a nie Białoruś dwukrotnie odmówiła bliższej i równej współpracy ”

  Najbardziej absurdalną rzeczą, jaką mogą zrobić władze w sytuacji podobnej do obecnej na Białorusi, jest podjęcie dialogu z przeciwnikami.

  A ci, którzy radzą Łukaszence rozwiązywać problemy poprzez taki dialog, popychają go na śmierć.

  Przede wszystkim dlatego, że jego przeciwnicy nie chcą dialogu. A z technologicznego punktu widzenia postępują słusznie: sami nie potrzebują zgody ani ustępstw, potrzebują przede wszystkim obalenia Łukaszenki, a co za tym idzie odcięcia Białorusi od Rosji.

  Swoją drogą Łukaszenka próbował iść na kompromis z tymi siłami już wtedy, gdy prowadził swoją politykę „wielowektorowości” – i ten kompromis im nie wystarczał. Potrzebują więcej.

  Stąd też przestrzeń na kompromis: czy białoruski model polityczny, czy białoruski model gospodarczy jest dobry czy zły, siły są równomiernie lub nierównomiernie rozłożone między gałęzie i szczeble władzy – tych, którzy motywują ludzi do protestu, nie interesuje to, interesuje ich likwidacja reżimu przyjaznego Rosji.

  Czyli ci, którzy doradzają Łukaszence z jednej strony ściślejszą integracją z Rosją, z drugiej zaś poszukiwaniem dialogu z tymi, którzy chcą oderwać Białoruś od Rosji, cierpią wyraźnie na dysonans poznawczy. Jednak w pewnym stopniu charakterystyczne dla rosyjskiej polityki zagranicznej i rosyjskiego geopolitycznego samostanowienia.

  Rosja już dawno miałaby znacznie więcej sojuszników i zwolenników wśród krajów świata, a nawet w Europie, gdyby jej stanowisko było jaśniejsze i bardziej zdecydowane: za konfrontacją ze Stanami Zjednoczonymi lub za porozumieniem kompromisowym ze Stanami Zjednoczonymi.

  Być może wielu poparłoby ją w konfrontacji ze Stanami Zjednoczonymi, gdyby nie byli pewni, że stając po jej stronie, natychmiast zobaczyliby, jak zbliża się do Stanów Zjednoczonych i zgadza się, stawiając ich w niezrozumiałej sytuacji.

  Zatem „multi-wektor” Łukaszenki był tylko odbiciem i powieleniem „multi-wektorów” Rosji.

  Przecież to Rosja, a nie Białoruś dwukrotnie odmówiła bliższej i równej współpracy. Nie ma sensu oskarżać Łukaszenki o to, że jest „wielowektorowy” wobec przedstawicieli strony, która sama odmówiła ewentualnego zjednoczenia.

  A tym dziwniejsze jest radzenie mu, aby poszukał dialogu z tymi, dla których walka z Łukaszenką jest sposobem walki z Rosją. A jeśli ktoś ma nadzieję, że w wyniku takiego „dialogu” Łukaszenka zostanie zastąpiony kimś bardziej prorosyjskim i szczerym, to lepiej przypomnieć sobie, jak pod koniec lat osiemdziesiątych. Próby kierownictwa ZSRR, by przesunąć niektórych bardziej niezależnych i zdecydowanych przywódców w krajach sojuszniczych na bardziej posłusznych i pro-pierestrojkowych, zakończyły się „aksamitnymi rewolucjami”, upadkiem reżimów prosowieckich i dojściem do władzy antykomunistycznych i antyradzieckich.

  Albo ktoś będzie argumentował, że usunięcie Ericha Honeckera, Gustava Husaka, Janosa Kadara, Todora Żiwkowa i Nicolae Ceausescu było tak naprawdę wynikiem spontanicznego żądania mas … Nie było to nawet wynikiem spisku amerykańskich ambasad – wszystko zostało zrobione przez tajne służby ZSRR i odpowiednie wydziały KPSU.

  Władze rosyjskie są na ogół skłonne nie doceniać tych, którzy świadomie i samodzielnie stają po ich stronie, wierząc, że raz wstali, wstali, sami chcieli i nigdzie nie pójdą, a jednocześnie szukają porozumienia z tymi, którzy są jego przeciwnikami. Są przeciwnikami, ponieważ są przeciwko temu, więc musisz ich kupić i nakłonić.

  W efekcie potęga Rosji cały czas siedzi na dwóch krzesłach i nie będąc w stanie niczego doprowadzić do końca, potyka się we wszystkim i częściowo ma sens w swoich często bardziej niż rozsądnych przedsięwzięciach.

  Ale poza tym sama nadzieja na dialog w takich warunkach jest technologicznie przeciwna do zamierzonego. Po pierwsze, jak powiedziano, bo przeciwnicy Łukaszenki starają się nie wyciągać od Łukaszenki takich czy innych reform i ustępstw, ale go usunąć. I nie formułują innych rzeczywistych wymagań.

  Po drugie, ponieważ nawet jeśli protestujący przeciwko istniejącemu liderowi grupy wysuwają zrozumiałe, rozsądne i rozsądne żądania, które ogólnie mogłyby mieć sens, a nawet wymagać ich realizacji, żądania te nigdy nie mogą zostać wdrożone w formie ustępstw wobec przeciwników.
  ytanie w takiej sytuacji nie dotyczy tego, czy propozycje grup protestujących są sensowne, czy nie – pytanie w tym, że są to propozycje grup protestujących. A jeśli są usatysfakcjonowani, będzie to przede wszystkim oznaczać uznanie przez przywódcę obozu władzy nad sobą przez tych, którzy mu się sprzeciwiali.

  Po drugie, legitymizacja tych, którzy mu się sprzeciwiali, to znaczy rozszerza swoją legitymizację swoją władzą i wolą na tych, którzy chcą go usunąć.

  Po trzecie, ulegając im, demonstruje społeczeństwu, że jego przeciwnicy są silni i że musi się z nimi liczyć. Dodaje im aury władzy, podczas gdy w społeczeństwach masowych atrakcyjne są ośrodki manifestacji władzy. Poddając się, pokazuje, że istnieją ośrodki władzy, które bardziej reprezentują władzę niż on. Oznacza to, że on sam wskazuje tym ze swoich własnych zwolenników, którzy ciążą ku niemu jako nosicielowi mocy, gdzie i do kogo mogą przyjść poza nim.

  I demoralizuje swoich zdecydowanych zwolenników, ponieważ gotowi do walki o niego przestają rozumieć, co robi i do czego, potrzebna jest ich stanowczość i odporność – albo on sam już rozpoczął drogę do poddania się.

  Dlaczego pojawienie się Łukaszenki z karabinem maszynowym w rękach było niezwykle ważne i udane. Dlaczego Ceausescu jest coraz częściej postrzegany w Rumunii jako bohater narodowy. Dlaczego, pomimo wszystkich swoich słabości i błędów, które doprowadziły do ​​porażki, Salvador Allende jest uważany za bohatera.

  I dlaczego w pamięci kraju Gorbaczowa nie ma nic poza przekleństwami i pogardą.

  Dialog z demonstrantami oznacza uznanie ich za równych. Czyli tak samo jak istniejący rząd. To znaczy przez samą moc.

  Dialog z demonstrantami – zaczyna się poddawanie protestującym.

  W rzeczywistości jest możliwe, że to, co głoszą i czego żądają, jest poprawne i pożyteczne. Możliwe nawet, że to wszystko jest niezwykle ważne do wdrożenia, a władze albo się tego nie zajęły, albo nawet nie pomyślały o jakichś niezwykle rozsądnych środkach, które są niezwykle potrzebne i bez których kraj nie może się dalej rozwijać – wszystko to może się wydarzyć …

  Wszystko to można i należy zrobić – po tym, jak protestujący żądający tego wszystkiego zostaną zmiażdżeni i zniszczeni, przynajmniej politycznie. Kiedy ich klęska stanie się oczywista, a idea niezwyciężonej siły władzy zostanie ognisto odciśnięta w świadomości społeczeństwa, wtedy dzięki sile i autorytetowi tej władzy wszystko, co już zostało zmiażdżone przez protestujących, może zostać wdrożone i zrealizowane.

  Tylko w tym przypadku kompletnym szaleństwem byłoby jednoczesne zmienianie zarówno systemu politycznego, jak i gospodarczego. Co więcej, przynajmniej nikt nie udowodnił, że są gorsze od rosyjskich.

  Przeczytaj w całości: https://www.km.ru/world/2020/09/25/aleksandr-lukashenko/880022-sovety-dlya-lukashenko-lovushka-dialoga

  Polubienie

 12. Ad Sławobora

  SŁAWOBOR, A TO SIĘ SAMO WYBUDUJE? ILE BĘDZIE KOSZTOWAŁA, TA KOLEJNA ŻYDOWSKA FANABERIA? CZY BIAŁORUSKI BACA UZBIERA TYLE PIENIĘDZY, ABY BRAĆ UDZIAŁ W TYM ŻYDOWSKIM PRZEDSIĘWZIĘCIU?

  Autostrada „Słońca” połączy Azję z Europą

  https://www.bankier.pl/wiadomosc/Gigantyczna-autostrada-polaczy-Azje-z-Europa-7706392.html

  CZY BACA I PUTLER O TYM NIC NIE WIEDZĄ?

  JEST ZGODA NA AUTOSTRADĘ DO CHIN

  https://kierowcyhgv.uk/wiadomosci/1355-jest-zgoda-na-autostrade-do-chin

  O TYM KOLEJNYM ŻYDOWSKIM SZALEŃSTWIE, TEŻ BIAŁORUSKI BACA NIC NIC NIE WIE?

  Autostradą wodną z Gdańska przez Dęblin do Odessy

  https://plus.kurierlubelski.pl/autostrada-wodna-z-gdanska-przez-deblin-do-odessy/ar/10755864

  JAK DOŁOŻĄ DO ŻYDOWSKIEGO TAJNEGO GESZEFTU, TO BĘDĄ KORZYSTAĆ ,,PEŁNYMI GARŚCIAMI!” Chi, chi, chi…

  Białoruś i Ukraina chcą korzystać z Via Carpatia

  https://trans.info/pl/bialorus-i-ukraina-chca-via-carpatia-99534

  HMM, WIELOWEKTOROWA POLITYKA – NOWA ŻYDOWSKA MOWA-TRAW? Cha, cha, cha…

  https://sjp.pwn.pl/sjp/mowa-trawa;2484851.html

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Nowomowa

  Hej!

  Polubienie

 13. Alexey Trofimov
  1 tydzień temu
  Czytałem pamiętniki jednego z tych naukowców. Po 60 sekundach kuli plazmowej nie zgasła, naprawdę myśleli, że właśnie rozpalili atmosferę.

  Bernardo Bautista
  4 tygodnie temu
  Większość ludzi nie wie, że w ostatniej chwili zmniejszyli wydajność o połowę z obawy, że może to wpłynąć na obywateli północnej Rosji. Wyobraź sobie bombę dwa razy silniejszą niż ta pokazana tutaj

  Babbot Finklestein
  3 tygodnie temu
  I po prostu szturchamy tego niedźwiedzia, myśląc, że nie ma magazynów tych bomb gotowych do użycia.

  Polubienie

 14. Ad __

  7.09. 2920 ćwiczą, cwiczą, odpalają

  TAK MYŚLNICZKU, POGŁÓWKUJ SOBIE TROSZECZKĘ O SOWIECKIEJ MITYCZNEJ MYŚLI TECHNICZNEJ!

  RAKIETKI.

  V- 1 Flying Bomb – Fieseler Fi 103 (Vergeltungswaffe)

  V2 rocket Vergeltungswaffe 2 (Aggregat-4 A4 ballistic missile)

  Historia techniki II Wojny Światowej: Rakiety i pociski rakietowe III Rzeszy

  http://www.izba.centrum.zarow.pl/artykuly/347-historia-techniki-ii-wojny-swiatowej-rakiety-i-pociski-rakietowe-iii-rzeszy

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wasserfall

  KATIUSZE, ORGANY STALINA? Chi, chi, chi…

  Panzerwerfer Nebelwerfer Wurfrahmen Rocket Launchers

  Panzerwerfer / Nebelwerfer Footage.

  https://opinie.wp.pl/prawdziwa-historia-czterech-pancernych-6126392011245185g/6

  TO NIE BYŁA PROPAGANDA, ANI GADKA SZMATKA ZE STRONY SZWABÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Wunderwaffe

  PS. JUŻ PISAŁEM, ŻE ARCHIWA WIELKICH TEGO ŚWIATA BYŁY ZAMKNIĘTE NA DŁUGIE 70 LAT I DLATEGO HISTORIĘ OSTATNIEJ WOJENKI TRZEBA NAPISAĆ JESZCZE RAZ!

  Hej!

  Polubienie

 15. Ad __

  NO CÓŻ, MUSI BYĆ SZOK!

  TAK WYGLĄDA ŻYDOWSKA BOMBA ATOMOWA W SKALI MIKRO!

  Wybuch kondensatora elektrolitycznego

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Mikro

  CO ZA DUŻO TO I ŚWINIE NIE ZJEDZĄ I DLATEGO WSZYSTKO WYBUCHA.

  Czy baterie mogą być niebezpieczne? Wybuchy, pożary – czy to prawda?

  Dlaczego baterie w smartfonach wybuchają?

  https://komorkomania.pl/33588,dlaczego-baterie-w-smartfonach-wybuchaja

  ZA DUŻO PRĄDU W PRĄDZIE I POWSTAJE WIELKIE BUUUM!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Stan_nadkrytyczny

  Kosmici czy eksplozja transformatora w Nowym Jorku?

  https://elektrosystemy.pl/?p=29603

  Wybuch transformatora w Krasnojarsku

  Hej!

  Polubienie

 16. TAAAAA, ŻYDOWSKIE ATOMOWE JĄDERKA, EGIPSKIE SARKOFAGI I BAJECZKI DLA GŁUPIUTKICH GOJÓW!

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Sarkofag

  CHYBA SARKOFAG, SARKOFAGOWI NIE JEST RÓWNY?

  http://www.fioletowyplomien.com/pl/fioletowy-plomien/wiedza-duchowa/wielka-piramida-tajemnica-sarkofagu.html

  TUTAJ ŻYDKI CHOWALI ZDECHŁE PSY I KOTY, OCZYWIŚCIE, ŻE ZAWSZE PO KRÓLEWSKU.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/Dolina_Królów

  GROBOWCE FARAONÓW Z ATOMOWYM NAPĘDEM!

  https://niewiarygodne.com.pl/tajemnice-piramid/

  TO BYŁO BARDZO TAJEMNICZE ZNIKNIĘCIE FARAONÓW I SARKOFAGÓW Z EGIPTU. PO TELEPORTACJI ZOSTALI ODNALEZIENI W CZARNOBYLU!

  Sarkofag w Czarnobylu straszy. W każdej chwili może runąć

  https://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/604735,czarnobyl-elektrownia-jadrowa-sarkofag-wyburzenie.html

  Polubienie

 17. Za szybko wcisnąłem enter – sorry!

  ŻYDKI WSZĘDZIE CHOWAJĄ FARAONÓW!

  Sarkofag w Czarnobylu się wali. Być może uda się zapobiec katastrofie, także dzięki Polsce

  https://spidersweb.pl/2013/07/czarnobyl-nowy-sarkofag.html

  TO BYŁA BARDZO TANIUTKA ENERGIA ELEKTRYCZNA DLA SOWIETÓW I UKRAIŃCÓW? Chi, chi, chi…

  Czarnobyl: elektrownia, sarkofag, Novarka | GOOD IDEA

  REAKTOR RBMK.

  https://pl.wikipedia.org/wiki/RBMK

  KOLEJNY SARKOFAG SIĘ WALI.

  Na Wyspach Marshalla pęka sarkofag z odpadami po próbach jądrowych USA

  https://dzienniknaukowy.pl/czlowiek/na-wyspach-marshalla-peka-sarkofag-z-odpadami-po-probach-jadrowych-usa

  CZY U NAS TEŻ BĘDĄ GRZEBAĆ FARAONÓW?

  Atomowe cmentarzysko na Suwalszczyźnie?

  https://www.suwalki24.pl/article/3,atomowe-cmentarzysko-na-suwalszczyznie#

  Polska musi zbudować atomowy sarkofag na tysiące lat

  https://wyborcza.pl/1,155287,15495725,Polska_musi_zbudowac_atomowy_sarkofag_na_tysiace_lat.html?disableRedirects=true

  Hej!

  Polubienie

Możliwość komentowania jest wyłączona.